Солтүстік Қазақстан облысы Аққайың ауданының аумағында тұратын мақсатты топтарға жататын тұлғалардың 2014 жылға арналған мақсатты топтарды анықтау және қосымша тізбесін белгілеу туралы
Солтүстік Қазақстан облысы Аққайың ауданы әкімдігінің 2013 жылғы 19 қарашадағы N 277 қаулысы. Солтүстік Қазақстан облысының Әділет департаментінде 2013 жылғы 11 желтоқсанда N 2422 болып тіркелді. Күші жойылды - Солтүстік Қазақстан облысы Аққайың аудандық әкімдігінің 2013 жылғы 26 желтоқсандағы N 296 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - Солтүстік Қазақстан облысы Аққайың аудандық әкімдігінің 26.12.2013 N 296 қаулысымен (алғашқы ресми жарияланғаннан кейін қолданысқа енгізіледі)
«Халықты жұмыспен қамту туралы» Қазақстан Республикасы 2001 жылғы 23 қаңтардағы Заңы 5-бабының 2-тармағына, 7-бабының 2) тармақшасына сәйкес, Солтүстік Қазақстан облысы Аққайың ауданының әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. 2014 жылға арналған Солтүстік Қазақстан облысы Аққайың ауданының аумағында тұратын мақсатты топтар анықталсын:
1) аз қамтамасыз етілгендер;
2) жиырма бір жасқа дейінгі жастар;
3) балалар үйлерінің тәрбиеленушілері, жетім балалар мен ата–ананың қамқорлығынсыз қалған жиырма үш жасқа дейінгі балалар;
4) кәмелетке толмаған балаларды тәрбиелеп отырған жалғызілікті, көп балалы ата–аналар;
5) Қазақстан Республикасының заңдарында белгіленген тәртіппен асырауында тұрақты күтімді, көмекті немесе қадағалауды қажет етеді деп танылған адамдар бар азаматтар;
6) зейнеткерлік жас алдындағы адамдар (жасына байланысты зейнеткерлікке шығуға екі жыл қалған);
7) мүгедектер;
8) Қазақстан Республикасының Қарулы Күштері қатарынан босаған адамдар;
9) бас бостандығынан айыру және (немесе) мәжбүрлеп емдеу орындарынан босатылған адамдар;
10) оралмандар;
11) Оқуларын аяқтаған кейін алты айдың ішінде жоғары және жоғары оқу орнынан кейінгі білім беру ұйымдарының түлектері;
12) жұмыс беруші – заңды тұлғаның таратылуына не жұмыс беруші – жеке тұлғаның қызметін тоқтатуына, қызметкерлер санының немесе штатының қысқаруына байланысты жұмыстан босатылған адамдар жатады;
13) қылмыстық–атқару инспекциясы пробация қызметінің есебінде тұрған адамдар жатады.
2. Солтүстік Қазақстан облысы Аққайың ауданының аумағында тұратын мақсатты топтарға жататын тұлғалардың қосымша тізбесі белгіленсін:
1) жиырма бір жастан жиырма тоғыз жасқа дейінгі жастар;
2) отбасыларында бірде–біреуі жұмыс істемейтін тұлғалар;
3) елу жастан асқан жұмыссыз тұлғалар;
4) он екі ай және одан да артығырақ жұмыс істемеген тұлғалар.
3. «Аққайың аудандық жұмыспен қамту және әлеуметтiк бағдарламалар бөлiмi» мемлекеттiк мекемесi нысаналы топтарға қосымша жатқызылған тұлғаларды жұмыспен қамту бойынша және әлеуметтiк қорғаудың қолдау шараларын уақытылы қамтамасыз етсiн.

Об определении целевых групп и установлении дополнительного перечня лиц, относящихся к целевым группам, проживающих на территории Аккайынского района Северо-Казахстанской области, на 2014 год
Постановление акимата Аккайынского района Северо-Казахстанской области от 19 ноября 2013 года N 277. Зарегистрировано Департаментом юстиции Северо-Казахстанской области 11 декабря 2013 года N 2422. Утратило силу постановлением акимата Аккайынского района Северо-Казахстанской области от 26 декабря 2013 года N 296
Сноска. Утратило силу постановлением акимата Аккайынского района Северо-Казахстанской области от 26.12.2013 N 296 (вводится в действие со дня первого официального опубликования)
В соответствии с пунктом 2 статьи 5, подпунктом 2) статьи 7 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года «О занятости населения», акимат Аккайынского района Северо-Казахстанской области ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Определить целевые группы, проживающих на территории Аккайынского района Северо-Казахстанской области, на 2014 год:
1) малообеспеченные;
2) молодежь в возрасте до двадцати одного года;
3) воспитанники детских домов, дети-сироты и дети, оставшиеся без попечения родителей, в возрасте до двадцати трех лет;
4) одинокие, многодетные родители, воспитывающие несовершеннолетних детей;
5) граждане, имеющие на содержании лиц, которые в порядке, установленном законодательством Республики Казахстан, признаны нуждающимся в постоянном уходе, помощи или надзоре;
6) лица предпенсионного возраста (за два года до выхода на пенсию по возрасту);
7) инвалиды;
8) лица, уволенные из рядов Вооруженных Сил Республики Казахстан;
9) лица, освобожденные из мест лишения свободы и (или) принудительного лечения;
10) оралманы;
11) выпускники организаций высшего и послевузовского образования течении шести месяцев после окончания;
12) лица, высвобожденные в связи с ликвидацией работодателя – физического лица, сокращением численности или штата работников;
13) лица, состоящие на учете службы пробации уголовно-исполнительной инспекции.
2. Установить дополнительный перечень лиц, проживающих на территории Аккайынского района Северо-Казахстанской области, относящихся к целевым группам населения:
1) молодежь в возрасте от двадцати одного года до двадцати девяти лет;
2) лица из семей, где нет ни одного работающего;
3) безработные лица, старше пятидесяти лет;
4) лица, не занимающиеся трудовой деятельностью двенадцать и более месяцев.
3. Государственному учреждению «Аккайынский районный отдел занятости и социальных программ» своевременно обеспечивать меры по содействию занятости и социальной защите лиц, дополнительно отнесенным к целевым группам.

4. Осы қаулының орындалуын бақылау аудан әкiмiнiң әлеуметтік және экономикалық мәселелер жөнiндегi орынбасарына жүктелсiн.
5. Осы қаулы 2014 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.
Солтүстік Қазақстан облысы
Аққайың ауданының әкімі                    Қ. Қасенов

4. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на заместителя акима Аккайынского района Северо-Казахстанской области по социальным и экономическим вопросам.
5. Настоящее постановление вводится в действие с 1 января 2014 года.
Аким Аккайынского района
Северо-Казахстанской области                  К. Касенов