Айыртау аудандық мәслихатының 2012 жылғы 20 желтоқсандағы "2013-2015 жылдарға арналған Айыртау ауданының бюджеті туралы" N 5-11-1 шешіміне өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Солтүстік Қазақстан облысы Айыртау аудандық мәслихатының 2013 жылғы 29 наурыздағы N 5-12-2 шешімі. Солтүстік Қазақстан облысының Әділет департаментінде 2013 жылғы 15 сәуірде N 2233 тіркелді. Күші жойылды (Солтүстік Қазақстан облысы Айыртау ауданы мәслихатының 2015 жылғы 30 сәуірдегі N 3.2.3-2/61 хаты)
Ескерту. Күші жойылды (Солтүстік Қазақстан облысы Айыртау ауданы мәслихатының 30.04.2015 N 3.2.3-2/61 хаты).
2008 жылғы 4 желтоқсандағы Қазақстан Республикасының Бюджеттік кодексінің 104-бабының 5-тармағына, 106-бабына, 109-бабының 5-тармағына, 111-бабының 1-тармағына, "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы Заңының 6-бабының 1-тармағының 1) тармақшасына сәйкес, Айыртау аудандық мәслихаты ШЕШТІ:
1. Айыртау аудандық мәслихатының "2013-2015 жылдарға арналған Айыртау ауданының бюджеті туралы" 2012 жылғы 20 желтоқсандағы № 5-11-1 шешіміне (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу Тізілімінде № 2064 2013 жылғы 15 қаңтардағы тіркелген, 2013 жылғы 24 қантардағы "Айыртау таңы" № 4, 2013 жылғы 24 қантардағы "Айыртауские зори" № 4 газеттерінде жарияланған) келесі өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
1-тармақ келесі редакцияда мазмұндалсын:
"1. 2013-2015 жылдарға арналған Айыртау ауданының бюджеті тиісінше 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2013 жылға мынадай көлемде бекітілсін:
1) кірістер – 3 930 227 мың теңге, соның ішінде:
салықтық түсімдер бойынша – 469 802 мың теңге;
салықтық емес түсімдер бойынша – 3 900 мың теңге;
негізгі капиталдың сатудан түсімдер – 18 200 мың теңге;
трансферттер түсімдері бойынша – 3 438 325 мың теңге;
2) шығындар – 4 180 114,5 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредит беру – 70 125 мың теңге, соның ішінде: бюджеттік кредиттер – 77 895 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 7 770 мың теңге;
4) қаржы активтерімен жасалатын операциялар бойынша сальдо – 2000 мың теңге,соның ішінде:
қаржы активтерін сатып алуға – 2000 мың теңге;
мемлекеттің қаржылық активтерін сатудан түсімдер – 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (артықшылығы) – -322 012,5 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (артықшылығын пайдалану) – 322 012,5 мың теңге, соның ішінде:
қарыздардың түсімі – 77 895 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 7 770 мың теңге;
бюджет қаражатын пайдаланылатын қалдықтары – 251 887,5 мың теңге.";
8-тармақ келесі редакцияда мазмұндалсын:

О внесении изменений о дополнений в решение Айыртауского районного маслихата от 20 декабря 2012 года N 5-11-1 "О бюджете Айыртауского района на 2013-2015 годы"
Решение маслихата Айыртауского района Северо-Казахстанской области от 29 марта 2013 года N 5-12-2. Зарегистрировано Департаментом юстиции Северо-Казахстанской области 15 апреля 2013 года N 2233. Утратило силу (письмо маслихата Айыртауского района Северо-Казахстанской области от 30 апреля 2015 года N 3.2.3-2/61)
Утратило силу (письмо маслихата Айыртауского района Северо-Казахстанской области от 30 апреля 2015 года N 3.2.3-2/61)
В соответствии с пунктом 5 статьи 104, статьей 106, пунктом 5 статьи 109, пунктом 1 статьи 111 Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", Айыртауский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Айыртауского районного маслихата "О бюджете Айыртауского района на 2013-2015 годы" от 20 декабря 2012 года № 5-11-1 (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 2064 от 15 января 2013 года, опубликовано в газетах 24 января 2013 года "Айыртау таңы" № 4, 24 января 2013 года "Айыртауские зори" № 4 следующие изменения и дополнения:
пункт 1 изложить в следующей редакции:
"1. Утвердить бюджет Айыртауского района на 2013-2015 годы согласно приложениям 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 соответственно, в том числе на 2013 год в следующих объемах:
1) доходы – 3 930 227 тысяч тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям – 469 802 тысячи тенге;
неналоговым поступлениям – 3 900 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала - 18 200 тысяч тенге;
поступлениям трансфертов – 3 438 325 тысячи тенге;
2) затраты – 4 180 114,5 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 70 125 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 77 895 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 7 770 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 2000 тысяч тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 2000 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -322 012,5 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 322 012,5 тысяч тенге, в том числе:
поступление займов – 77 895 тысяч тенге;
погашение займов – 7 770 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 251 887,5 тысяч тенге.";
пункт 8 изложить в следующей редакции:

"8. 2013 жылға арналған аудан бюджетінде республикалық бюджеттен мақсатты трансферттер келесі көлемде есепке алынсын:
1) эпизоотияға қарсы іс-шаралар жүргізуге – 61940 мың теңге;
2) мамандардың әлеуметтік қөмек көрсетуі жөніндегі шараларды іске асыруға – 11045 мың теңге;
3) арнаулы әлеуметтік қызметтер ұсынуға - 6195 мың теңге, соның ішінде:
арнаулы әлеуметтік қызмет көрсету стандарттарын енгізуге - 6195 мың теңге;
4) мектепке дейінгі білім ұйымдарында мемлекеттік білім беру тапсырысын іске асыруға - 67318 мың теңге;
5) Қазақстан Республикасы Президентінің 2010 жылғы 7 желтоқсандағы № 1118 Жарлығымен бекітілген "Қазақстан Республикасында білім беруді дамытудың 2011-2020 жылдарға арналған мемлекеттік бағдарламасын бекіту туралы" 2011-2020 жылдарға арналған Қазақстан Республикасында білім беруді дамытудың мемлекеттік бағдарламасын іске асыруға – 13091 мың теңге, соның ішінде:
12291 мың теңге - негізгі орта және жалпы орта білім беретін мемлекеттік мекемелердегі физика, химия, биология кабинеттерін оқу жабдығымен жарақтандыруға;
800 мың теңге - үйде оқытылатын мүгедек балаларды жабдықпен, бағдарламалық қамтыммен қамтамасыз етуге;
6) жетім баланы (жетім-балаларды) және ата-аналарының қамқорынсыз қалған баланы (балаларды) күтіп - ұстауға асыраушыларына ай сайынғы ақшалай қаражат төлемдеріне – 15754 мың теңге;
7) мектеп мұғалімдеріне және мектепке дейінгі білім ұйымдарының тәрбиешілеріне біліктілік санаты үшін қосымшақы мөлшерін ұлғайтуға – 33548 мың теңге;
8) үш деңгейлі жүйе бойынша біліктілікті арттырудан өткен мұғалімдерге еңбекақысын көтеруге – 11831 мың теңге;
9) Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2011 жылғы 26 шілдедегі № 862 қаулысымен бекітілген "Өңірлерді дамыту" бағдарламасын бекіту туралы" (бұдан әрі - Бағдарлама) "Өңірлерді дамыту" Бағдарламасы аясында өңірлерді экономикалық дамытуға жәрдемдесу бойынша іс-шараларды іске асыруға – 32829 мың теңге;
10) елді мекендердегі сумен жабдықтау және су бұру жүйелерін дамытуға – 664693 мың теңге.";
келесі мазмұндағы 11-1-тармағымен толықтырылсын:
"11-1. 9-қосымшаға сәйкес аудан бюджетіндегі қаржылық жыл басына қалыптасқан бюджеттік қаражаттың бос қалдықтары және 2012 жылы пайдаланылмаған республикалық және облыстық бюджеттерден берілген нысаналы трансферттерді қайтару есебінен шығыстар көзделсін.";
көрсетілген шешімнің 1, 5, 8-қосымшалары осы шешімнің 1, 2, 3-қосымшаларына сәйкес жаңа редакцияда мазмұндалсын (қоса беріледі);
осы шешімнің 4-қосымшасына сәйкес 9-қосымшамен толықтырылсын (қоса беріледі).
2. Осы шешім 2013 жылдың 1 қаңтарынан қолданысқа енеді.
Солтүстік Қазақстан облысы
Айыртау аудандық
мәслихатының кезекті
ХIІ сессиясының төрағасы
В. Казаркин
Солтүстік Қазақстан облысы
Айыртау аудандық
мәслихатының
хатшысының м.а.
В. Казаркин
"КЕЛІСІЛДІ":
"Солтүстік Қазақстан облысы
Айыртау ауданының экономика
және қаржы бөлімі"
мемлекеттік мекемесінің
бастығы
М. Рамазанова
Айыртау аудандық мәслихатының

"8. Учесть в бюджете района на 2013 год целевые трансферты из республиканского бюджета следующих размерах:
1) 61940 тысяч тенге – на проведение противоэпизоотических мероприятий;
2) 11045 тысяч тенге - для реализации мер социальной поддержки специалистов;
3) 6195 тысяч тенге - на предоставление специальных социальных услуг, в том числе:
на введение стандартов специальных социальных услуг - 6195 тысяч тенге;
4) 67318 тысяч тенге – на реализацию государственного образовательного заказа в дошкольных организациях образования;
5) 13091 тысяча тенге - на реализацию Государственной программы развития образования Республики Казахстан на 2011-2020 годы, утвержденной Указом Президента Республики Казахстан от 7 декабря 2010 года № 1118 "Об утверждении Государственной программы развития образования Республики Казахстан на 2011-2020 годы", в том числе:
на оснащение учебным оборудованием кабинетов физики, химии, биологии в государственных учреждениях основного среднего и общего среднего образования - 12291 тысяча тенге;
на обеспечение оборудованием, программным обеспечением детей-инвалидов, обучающихся на дому - 800 тысяч тенге;
6) 15754 тысяч тенге – на ежемесячную выплату денежных средств опекунам (попечителям) на содержание ребенка-сироты (детей-сирот), оставшегося без попечения родителей;
7) 33548 тысяч тенге - на увеличение размера доплаты за квалификационную категорию учителям школ и воспитателям дошкольных организаций образования;
8) 11831 тысяч тенге – на повышение оплаты труда учителям, прошедшим повышение квалификации по трехуровневой системе;
9) 32829 тысяч тенге – на реализацию мер по содействию экономическому развитию регионов в рамках Программы "Развитие регионов", утвержденной постановлением Правительства Республики Казахстан от 26 июля 2011 года № 862 "Об утверждении Программы "Развитие Регионов" (далее - Программа);
10) 664693 тысячи тенге – на развитие системы водоснабжения и водоотведения в сельских населенных пунктах.";
дополнить пунктом 11-1 следующего содержания:
"11-1. Предусмотреть расходы в бюджете района за счет свободных остатков бюджетных средств, сложившихся на начало финансового года и возврат целевых трансфертов республиканского и областного бюджетов, неиспользованных в 2012 году, согласно приложению 9.";
приложения 1, 5, 8 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложениям 1, 2, 3 к настоящему решению (прилагаются);
дополнить приложением 9 согласно приложению 4 к настоящему решению (прилагается).
2. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2013 года.
Председатель
ХII очередной сессии
Айыртауского районного
маслихата
Северо-Казахстанской области
В. Казаркин
И.о. секретаря Айыртауского
районного маслихата
Северо-Казахстанской области
В. Казаркин
"СОГЛАСОВАНО":
Начальник
государственного учреждения
"Отдел экономики и финансов
Айыртауского района
Северо-Казахстанской области"
М. Рамазанова
Приложение 1
к решению Айыртауского районного маслихата