2013 жылға Айыртау ауданында субсидияланған басым ауыл шаруашылық дақылдардың әрбір түрлері бойынша оңтайлы себу мерзімдерін және субсидия алушылар тізіміне қосу үшін өтінім беру мерзімдерін белгілеу туралы
Солтүстік Қазақстан облысы Айыртау ауданының әкімдігінің 2013 жылғы 19 сәуірдегі N 187 қаулысы. Солтүстік Қазақстан облысының Әділет департаментінде 2013 жылғы 6 мамырда N 2269 болып тіркелді. Күші жойылды (Солтүстік Қазақстан облысы Айыртау ауданы әкімінің 2014 жылғы 13 қаңтардағы N 3.1.1-27/23 хаты)
Ескерту. Күші жойылды (Солтүстік Қазақстан облысы Айыртау ауданы әкімінің 2014 жылғы 13 қаңтардағы N 3.1.1-27/23 хаты)
Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы «Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы» Заңының 31-бабының 2-тармағына, Қазақстан Республикасының 2004 жылғы 10 наурыздағы «Өсімдік шаруашылығын міндетті сақтандыру туралы» Заңының 5-бабы 3-тармағының 3) тармақшасына, Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2011 жылғы 4 наурыздағы № 221 «Өсімдік шаруашылығы өнімінің шығымдылығы мен сапасын арттыруға жергілікті бюджеттерден субсидиялау қағидасын бекіту туралы» қаулысымен бекітілген өсімдік шаруашылығы өнімінің шығымдылығы мен сапасын арттыруға жергілікті бюджеттерден субсидиялау қағидасының 12-тармағына сәйкес Солтүстік Қазақстан облысы Айыртау ауданының әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Қосымшаға сәйкес 2013 жылға Айыртау ауданында субсидия алушылар тізіміне қосу үшін өтінім беру мерзімдері және субсидияланған басым ауыл шаруашылық дақылдардың әрбір түрлері бойынша оңтайлы себу мерзімдері белгіленсін.
2. Осы қаулының орындалуын бақылау Солтүстік Қазақстан облысы Айыртау ауданы әкімінің орынбасары А.Ғ.Махметовке жүктелсін.
3. Осы қаулы бұқаралық ақпарат құралдарында ресми жарияланған күнінен кейін он күнтізбелік күн өткеннен соң қолданысқа енгізіледі.
Аудан әкімі                                А. Сейфуллин
Айыртау ауданы әкімдігінің
2013 жылғы 19 сәуірдегі
№ 187 қаулысына
қосымша
2013 жылға Айыртау ауданында субсидияланған
басым ауыл шаруашылық дақылдардың әрбір түрлері бойынша
оңтайлы себу мерзімдерін және субсидия алушылар тізіміне
қосу үшін өтінім беру мерзімдері
п/п
Жер өндеу аймағы
Дақылдар
Өтінімдер ұсыну мерзімі
Себудің оңтайлы мерзімдері
1
2
3
4
5
1
II–дала, тегіс, шоқ далалы
Жаздық жұмсақ бидай, орташа ерте пісетін сорттар
25 мамырға дейін
25 мамырдан 3 маусым аралығы
Жаздық жұмсақ бидай орташа пісетін сорттар
20 мамырға дейін
20 мамырдан 28 мамыр аралығы
Жаздық жұмсақ бидай орташа кеш пісетін сорттар
17 мамырға дейін

Об определении сроков предоставления заявки на включение в список получателей субсидий и оптимальных сроков сева по каждому виду субсидируемых приоритетных сельскохозяйственных культур по Айыртаускому району на 2013 год
Постановление акимата Айыртауского района Северо-Казахстанской области от 19 апреля 2013 года N 187. Зарегистрировано Департаментом юстиции Северо-Казахстанской области 6 мая 2013 года N 2269. Утратило силу (письмо акимата Айыртауского района Северо-Казахстанской области от 13 января 2014 года N 3.1.1-27/23)
Сноска. Утратило силу (письмо акимата Айыртауского района Северо-Казахстанской области от 13 января 2014 года N 3.1.1-27/23)
В соответствии с пунктом 2 статьи 31 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года «О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан», подпунктом 3) пункта 3 статьи 5 Закона Республики Казахстан от 10 марта 2004 года «Об обязательном страховании в растениеводстве», пунктом 12 Правил субсидирования из местных бюджетов на повышение урожайности и качества продукции растениеводства, утвержденных постановлением Правительства Республики Казахстан от 4 марта 2011 года № 221 «Об утверждении Правил субсидирования из местных бюджетов на повышение урожайности и качества продукции растениеводства», акимат Айыртауского района Северо-Казахстанской области ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Определить сроки предоставления заявки на включение в список получателей субсидий и оптимальные сроки сева по каждому виду субсидируемых приоритетных сельскохозяйственных культур по Айыртаускому району на 2013 год согласно приложению.
2. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на заместителя акима Айыртауского района Северо-Казахстанской области Махметова А.Г.
3. Настоящее постановление вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Аким района                               А. Сейфуллин
Приложение
к постановлению акимата
Айыртауского района
от 19 апреля 2013 г № 187
Сроки предоставления заявки на включение в список получателей субсидий и оптимальные сроки сева по каждому виду субсидируемых
приоритетных сельскохозяйственных культур в Айыртауском районе на 2013 год
п/п
Земледель-
ческая
зона, ПЗР
Культура
Сроки пре-
доставления
заявок
Оптимальные сроки сева
1
2
3
4
5
1
II-степная, равнинная, колочностепная
Яровая мягкая пшеница среднеранние сорта
до 25 мая
с 25 мая по 3 июня
Яровая мягкая пшеница среднеспелые сорта
до 20 мая
с 20 мая по 28 мая
Яровая мягкая пшеница среднепоздние сорта
до 17 мая

17 мамырдан 27 мамыр аралығы
Жаздық қатты бидай
20 мамырға дейін
20 мамырдан 25 мамыр аралығы
Қыстық бидай
25 тамызға дейін
25 тамыздан
8 қыркүйек аралығы
Қыстық қара бидай
25 мамырға дейін
25 тамыздан
8 қыркүйек аралығы
Орташа кеш пісетін арпа сорттары
25 мамырға дейін
25 мамырдан 30 мамыр аралығы
Орташа пісетін арпа сорттары
30 мамырға дейін
30 мамырдан 3 маусым аралығы
Сұлы
25 мамырға дейін
25 мамырдан 30 мамыр аралығы
Қарақұмық
20 мамырға дейін
20 мамырдан 25 мамыр аралығы
Тары
25 мамырға дейін
25 мамырдан 30 мамыр аралығы
Нут
13 мамырға дейін
13 мамырдан 18 мамыр аралығы
Асбұршақ
20 мамырға дейін
20 мамырдан 27 мамыр аралығы
Қытай бұршағы
22 мамырға дейін
22 мамырдан 25 мамыр аралығы
Жасымық
22 мамырға дейін
22 мамырдан 28 мамыр аралығы
Рапс – дәстүрлі жыртылған жер бойынша
12 мамырға дейін
12 мамырдан 20 мамыр аралығы
Минималды және нөлдік жыртылған жер бойынша
20 мамырға дейін
20 мамырдан 28 мамыр аралығы
Лен, қыша
18 мамырға дейін
18 мамырдан 25 мамыр аралығы
Күнбағыс май тұқымына
15 мамырға дейін
15 мамырдан 20 мамыр аралығы
Арыш
20 мамырға дейін
20 мамырдан 26 мамыр аралығы
Картоп
15 мамырға дейін
15 мамырдан 30 мамыр аралығы
Қорғалған жердегі көкөністер
10 мамырға дейін
10 мамырдан 12 маусым аралығы
Жүгері сүрлемі дәнді дақылдар технология бойынша
16 мамырға дейін
16 мамырдан
20 мамыр аралығы
Күнбағыс сүрлемі
18 мамырға дейін
18 мамырдан
24 мамыр аралығы
Бір жылдық өсімдіктері көк жемшөптікке: (сұлы + бұршақ; бұршақ + сұлы + арпа),
шөпке: (судан шөбі;тары; итқонақ; сұлы+ сиыржоңышқа),
пішендемеге: (сұлы + арпа + бұршақ +
бидай; сұлы + бұршақ; тары + бұршақ)
5 маусымға дейін
5 маусымнан
10 маусым аралығы
Көк конвеер (бір жылдық өсімдіктері):
I мерзім (бұршақ + сұлы)
8 мамырға дейін
8 мамырдан 10 мамыр аралығы
II мерзім (сұлы + арпа + бұршақ; судан шөбі + бұршақ; тары + бұршақ)
23 мамырға дейін
23 мамырдан
25 мамыр аралығы
III мерзім (бұршақ + сұлы + арпа; судан шөбі + бұршақ; сұлы + бұршақ)
8 маусымға дейін
8 маусымнан
10 маусым аралығы
IV мерзім (рапс, сұлы)
8 шілдеге дейін
8 шілдеден 10 шілде аралығы
Көп жылдық шөптер (жонышқа, түйе жоңышқа, эспарцет, ешкібұршақ, арпабас, еркекшөп)
I мерзім
5 мамырға дейін
5 мамырдан 15 мамыр аралығы
II мерзім
5 шілдеге дейін
5 шілдеден 20 шілде аралығы
Күздік қарабидай
(көк жемшөпке)
10 тамызға дейін
10 тамыздан 15 тамыз аралығы
Сәбіз (тұқым)
10 мамырға дейін
10 мамырдан
20 мамыр аралығы
Пияз (тұқым)
10 мамырға дейін
10 мамырдан
20 мамыр аралығы
Қызылша
25 мамырға дейін
25 мамырдан
5 маусым аралығы
Қияр
16 мамырға дейін
16 мамырдан
5 маусым аралығы
Қырық қабат көшеті
25 мамырға дейін
25 мамырдан
12 маусым аралығы
Томат көшеті
28 мамырға дейін
28 мамырдан
12 маусым аралығы
2
IV-
таулытас
және та
ушықтасты
(Көкшетау
биіктігі
шегінде)
Жаздық жұмсақ бидай орташа ерте пісетін сорттар
25 мамырға дейін

с 17 мая по 27 мая
Яровая твердая пшеница
до 20 мая
с 20 мая по 25 мая
Озимая пшеница
до 25 августа
с 25 августа по 8 сентября
Озимая рожь
до 25 августа
с 25 августа по 8 сентября
Ячмень среднепоздние сорта
до 25 мая
с 25 мая по 30 мая
Ячмень среднеспелые сорта
до 30 мая
с 30 мая по 3 июня
Овес
до 25 мая
с 25 мая по 30 мая
Гречиха
до 20 мая
с 20 мая по 25 мая
Просо
до 25 мая
с 25 мая по 30 мая
Нут
до 13 мая
с 13 мая по 18 мая
Горох
до 20 мая
с 20 мая по 27 мая
Соя
до 22 мая
с 22 мая по 25 мая
Чечевица
до 22 мая
с 22 мая по 28 мая
Рапс – посев по традиционному пару
до 12 мая
с 12 мая по 20 мая
по минимальному и нулевому пару
до 20 мая
с 20 мая по 28 мая
Лен, горчица
до 18 мая
с 18 мая по 25 мая
Подсолнечник на маслосемена
до 15 мая
с 15 мая по 20 мая
Рыжик
до 20 мая
с 20 мая по 26 мая
Картофель
до 15 мая
с 15 мая по 30 мая
Кукуруза на силос по зерновой технологии
до 16 мая
с 16 мая по 20 мая
Подсолнечник на силос
до 18 мая
с 18 мая по 24 мая
Однолетние травы на зеленный корм: (овес + горох, горох + овес + ячмень), сено:
(суданская трава;
просо; могар;
овес + вика) и
сенаж: (овес + ячмень + горох +
пшеница; овес + горох; просо + горох)
до 5 июня
с 5 июня по 10 июня
Зеленный конвейер (однолетние травы):
I срок (горох + овес)
до 8 мая
с 8 мая по 10 мая
II срок (овес + ячмень + горох + пшеница,
суданская трава + горох, просо + горох)
до 23 мая
с 23 мая по 25 мая
III срок (горох + овес + ячмень,
суданская трава + горох, овес + горох)
до 8 июня
с 8 июня по 10 июня
IV срок (рапс, овес)
до 8 июля
с 8 июля по 10 июля
Многолетние травы (люцерна, донник, эспарцет, козлятник, кострец, житняк)
I срок
до 5 мая
с 5 мая по 15 мая
II cрок
до 5 июля
с 5 июля по 20 июля
Озимая рожь (на зеленый корм)
до 10 августа
с 10 августа по 15 августа
Морковь (семена)
до 10 мая
с 10 мая по 20 мая
Лук (семена)
до 10 мая
с 10 мая по 20 мая
Свекла
до 25 мая
с 25 мая по 5 июня
Огурцы
до 16 мая
с 16 мая по 5 июня
Рассада капусты
до 25 мая
с 25 мая по 12 июня
Рассада томатов
до 28 мая
с 28 мая по 12 июня
2
IV- горносопоч
ная и
мелкосопоч
ная (в
пределах
Кокшетаус
кой воз
вышенности)
Яровая мягкая пшеница среднеранние сорта
до 25 мая