Ақжар ауданы бойынша 2013 жылға ауыл шаруашылығының әр түрі бойынша субсидияланатын басым дақылдарды себудің оңтайлы мерзімін жүргізу және субсидия алушылардың тізіміне енгізуге өтінім беру мерзімін анықтау туралы
Солтүстік Қазақстан облысы Ақжар аудандық әкімдігінің 2013 жылғы 16 сәуірдегі N 135 қаулысы. Солтүстік Қазақстан облысының Әділет департаментінде 2013 жылғы 15 мамырда N 2288 болып тіркелді
«Өсiмдiк шаруашылығы өнiмiнiң шығымдылығы мен сапасын арттыруға жергiлiктi бюджеттерден субсидиялау қағидасын бекiту туралы» Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2011 жылғы 4 наурыздағы № 221 қаулысымен бекітілген өсiмдiк шаруашылығы өнiмiнiң шығымдылығы мен сапасын арттыруға жергiлiктi бюджеттерден субсидиялау қағидасының 12-тармағына сәйкес Солтүстік Қазақстан облысы Ақжар ауданы әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Қосымшаға сәйкес 2013 жылы Ақжар ауданы бойынша ауыл шаруашылығының әр түрі бойынша субсидияланатын басым дақылдарды себудің оңтайлы мерзімін және субсидия алушылардың тізіміне енгізуге өтінім беру мерзімі анықталсын.
2. Осы қаулының орындалуын бақылау Солтүстік Қазақстан облысы Ақжар ауданы әкімінің орынбасары Ж.Б. Сыздықовқа жүктелсін.
3. Осы қаулы алғашқы ресми жарияланған күннен бастап он күнтізбелік күн өткеннен кейін қолданысқа енгізіледі.
Солтүстік Қазақстан облысы
Ақжар ауданының әкімі                      А. Тастеміров
Ақжар ауданы әкімдігінің
2013 жылғы 16 сәуірдегі № 135
қаулысына қосымша
Ақжар ауданы бойынша 2013 жылы ауыл шаруашылығының әр түрі бойынша субсидияланатын басым дақылдарын себудің оңтайлы мерзімін жүргізу және субсидия алушылардың тізіміне енгізуге өтініш беру мерзімі
р/
н
Дақылдар
Жанар – жағар май бойынша субсидия алуға тізімге қосуға өтініш беру мерзімі
Ауыл шаруашылығы дақылдарын себудің оңтайлы мерзімін жүргізу
II далалық, жазық жер, ормандалалық
III қуаң дала, дала
1
Жаздық жұмсақ сортты бидай, орташа піскен
15 мамырға дейін
20 мамырдан - 28 мамырға дейін
20 мамырдан - 30 мамырға дейін
2
Жаздық жұмсақ сортты бидай, орта кеш жетілген
15 мамырға дейін
17 мамырдан - 27 мамырға дейін
16 мамырдан - 26 мамырға дейін
3
Жаздық жұмсақ сортты бидай, орта ерте жетілген
15 мамырға дейін
25 мамырдан – 3 маусымға дейін
25 мамырдан - 3 маусымға дейін
4
Жаздық қатты сортты бидай
15 мамырға дейін
20 мамырдан - 25 мамырға дейін
20 мамырдан - 27 мамырға дейін
5
Арпа орта кеш кештетілген
15 мамырға дейін
25 мамырдан - 30 мамырға дейін
25 мамырдан - 31 мамырға дейін
6
Арпа орташа жетілген
15 мамырға дейін
30 мамырдан – 3 маусымға дейін
30 мамырдан – 5 маусымға дейін
7
сұлы
15 мамырға дейін
25 мамырдан - 30 мамырға дейін

Об определении сроков предоставления заявки на включение в список получателей субсидий и оптимальных сроков проведения сева по каждому виду субсидируемых приоритетных сельскохозяйственных культур по Акжарскому району на 2013 год
Постановление акимата Акжарского района Северо-Казахстанской области от 16 апреля 2013 года N 135. Зарегистрировано Департаментом юстиции Северо-Казахстанской области 15 мая 2013 года N 2288
В соответствии с пунктом 12 Правил субсидирования из местных бюджетов на повышение урожайности и качества продукции растениеводства, утвержденных постановлением Правительства Республики Казахстан от 4 марта 2011 года № 221 «Об утверждении Правил субсидирования из местных бюджетов на повышение урожайности и качества продукции растениеводства» акимат Акжарского района Северо-Казахстанской области ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Определить сроки предоставления заявки на включение в список получателей субсидий и оптимальные сроки проведения сева по каждому виду субсидируемых приоритетных сельскохозяйственных культур по Акжарскому району на 2013 год согласно приложению.
2. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на заместителя акима Акжарского района Северо–Казахстанской области Сыздыкова Ж.Б.
3. Настоящее постановление вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Аким Акжарского района
Северо–Казахстанской области               А. Тастемиров
Приложение
к постановлению акимата
Акжарского района
№ 135 от 16 апреля 2013 года
Сроки предоставления заявки на включение в список получателей субсидий и оптимальных сроков проведения сева по каждому виду субсидируемых приоритетных сельскохозяйственных культур по Акжарскому району на 2013 год
№ п/п
Культура
Сроки предоставления заявки на включение в список получения субсидий по горюче–
смазочным материалам
Оптимальные сроки проведения посева сельскохозяйственных культур
II степная, равнинная, колочно-
степная
III засушливо-
степная, степная
1
Яровая мягкая пшеница, среднеспелые сорта
до 15 мая
с 20 мая по 28 мая
с 20 мая по 30 мая
2
Яровая мягкая пшеница, среднепоздние сорта
до 15 мая
с 17 мая по 27 мая
с 16 мая по 26 мая
3
Яровая мягкая пшеница, среднеранние сорта
до 15 мая
с 25 мая по 3 июня
с 25 мая по 3 июня
4
Яровая твердая пшеница
до 15 мая
с 20 мая по 25 мая
с 20 мая по 27 мая
5
Ячмень – среднепоздние сорта
до 15 мая
с 25 мая по 30 мая
с 25 мая по 31 мая
6
Ячмень среднеспелые сорта
до 15 мая
с 30 мая по 3 июня
с 30 мая по 5 июня
7
Овес
до 15 мая
с 25 мая по 30 мая

30 мамырдан - 03 маусымға дейін
8
қарақұмық
15 мамырға дейін
20 мамырдан - 25 мамырға дейін
20 мамырдан - 27 мамырға дейін
9
тары
15 мамырға дейін
25 мамырдан - 30 мамырға дейін
25 мамырдан - 30 мамырға дейін
10
нут
15 мамырға дейін
25 мамырдан - 30 мамырға дейін
25 мамырдан - 30 мамырға дейін
11
бұршақ
15 мамырға дейін
20 мамырдан - 27 мамырға дейін
25 мамырдан - 30 мамырға дейін
12
Аңқа (рапс), дәстүрлі тыңайған жерде
10 мамырға дейін
12 мамырдан - 20 мамырға дейін
13 мамырдан - 22 мамырға дейін
13
Аңқа (рапс) ең төмендетілген нөлдік тыңайған жерде.
10 мамырға дейін
20 мамырдан - 28 мамырға дейін
20 мамырдан - 30 мамырға дейін
14
зығыр, қыша
15 мамырға дейін
18 мамырдан - 25 мамырға дейін
18 мамырдан - 28 мамырға дейін
15
май алынатын күнбағыс
10 мамырға дейін
15 мамырдан - 20 мамырға дейін
15 мамырдан - 20 мамырға
16
Арыш (рыжик)
15 мамырға дейін
20 мамырдан - 26 мамырға дейін
20 мамырдан - 28 мамырға дейін
17
картоп
10 мамырға дейін
15 мамырдан - 30 мамырға дейін
17 мамырдан - 31 мамырға дейін
18
сүрлемдік жүгері
15 мамырға дейін
16 мамырдан - 20 мамырға дейін
16 мамырдан - 20 мамырға дейін
Жемдік дақылдарының егісінің үйлесімді мерзімдері
19
Дәнді дақылдар технологиясымен сүрлемдік жүгері
15 мамыр
16 мамырдан - 20 мамырға дейін
16 мамырдан -20 мамырға дейін
20
Сүрлемге арналған күнбағыс
15 мамыр
18 мамырдан - 24 мамырға дейін
18 мамырдан - 24 мамырға дейін
21
Жасыл жемтікке бір жылдық шөп (сұлы, бұршақ, бұршақ + сұлы + арпа), шөп (судандық шөп, тары, итқонақ, сұлы + сиыржоңышқа), пішендеме (сұлы + арпа + бұршақ, сұлы + бұршақ, тары + бұршақ)
15 мамыр
05 маусымнан - 10 маусымға дейін
05 маусымнан - 10 маусымға дейін
Жасыл конвейер (бір жылдық шөп)
22
1 мерзім (бұршақ + овес)
7 мамыр
8 мамырдан - 10 мамырға дейін
8 мамырдан - 10 мамырға дейін
23
2 мерзім (сұлы + арпа бұршақ + бидай, судандық шөп + бұршақ, тары + бұршақ)
15 мамыр
23 мамырдан - 25 мамырға дейін
23 мамырдан - 25 мамырға дейін
24
3 мерзім (бұршақ + сұлы + арпа, судандық шөп + бұршақ, сұлы + бұршақ)
15 мамыр
8 маусымнан - 10 маусымға дейін
8 маусымнан - 10 маусымға дейін
25
4 мерзім (аңқа, сұлы)
15 мамыр
8 шілдеден - 10 шілдеге дейін
8 шілдеден - 10 шілдеге дейін
Көп жылдық шөп
І мерзім
ІІ мерзім
І мерзім
ІІ мерзім
26
Жоңышқа, түйежоңышқа, эспарцет, козлятник, кострец, еркекшөп
4 мамыр
5 ма-
мырдан - 15 мамыр-
ға дейін
5 шіл-
деден - 20 шілде-
ге дейін
3 ма-
мырдан - 11 мамыр-
ға дейін
2 шіл-
деден - 15 шілде-
ге дейін
27
Күздік қарабидай (жасыл жемтікке)
15 мамыр
10 тамыздан-15 тамызға дейін
10 тамыздан - 15 тамызға дейін
Жемістер
28
Сәбіз
10 мамырға дейін
10 мамырдан - 20 мамырға дейін
10 мамырдан - 20 мамырға дейін
29
Пияз
10 мамырға дейін
10 мамырдан - 20 мамырға дейін
10 мамырдан - 20 мамырға дейін
30
қызылша
15 мамырға дейін
25 мамырдан – 5 маусымға дейін
25 мамырдан – 5 маусымға дейін
31
қияр
15 мамырға дейін
16 мамырдан - 5 маусымға дейін
16 мамырдан – 5 маусымға дейін
32
Қырыққабат көшеті
15 мамырға дейін
25 мамырдан - 12 маусымға дейін
25 мамырдан - 12 маусымға дейін
33
Қызанақ көшеті
15 мамырға дейін
28 мамырдан - 12 маусымға дейін
28 мамырдан - 12 маусымға дейін

с 30 мая по 03 июня
8
Гречиха
до 15 мая
с 20 мая по 25 мая
с 20 мая по 27 мая
9
Просо
до 15 мая
с 25 мая по 30 мая
с 25 мая по 30 мая
10
Нут
до 10 мая
с 13 мая по 18 мая
с 13 мая по 20 мая
11
Горох
до 15 мая
с 20 мая по 27 мая
с 25 мая по 30 мая
12
Рапс - посев по традиционному пару
до 10 мая
с 12 мая по 20 мая
с 13 мая по 22 мая
13
По минимально-
нулевому пару
до 10 мая
с 20 мая по 28 мая
с 20 мая по 30 мая
14
Лен, горчица
до 15 мая
с 18 мая по 25 мая
с 18 мая по 28 мая
15
Подсолнечник на маслосемена
до 10 мая
с 15 мая по 20 мая
с 15 мая по 20 мая
16
Рыжик
до 15 мая
с 20 мая по 26 мая
с 20 мая по 28 мая
17
Картофель
до 10 мая
с 15 мая по 30 мая
с 17 мая по 31 мая
18
Кукуруз на силос
до 15 мая
с 16 мая по 20 мая
с 16 мая по 20 мая
Оптимальные сроки сева кормовых культур
19
Кукуруза на силос по зерновой технологии
15 мая
с 16 мая по 20 мая
с 16 мая по 20 мая
20
Подсолнечник на силос
15 мая
с 18 мая по 24 мая
с 18 мая по 24 мая
21
Однолетние травы на зеленый корм (овес горох, горох + овес + ячмень), сено (суданская трава, просо, могар, овес + вика) и сенаж (овес + ячмень + горох, овес + горох, просо + горох)
15 мая
с 5 июня по 10 июня
с 5 июня по 10 июня
Зеленый конвейер; (однолетние травы)
22
I срок (горох + овес)
7 мая
с 8 мая по 10 мая
с 8 мая по 10 мая
23
II срок (овес + ячмень горох + пшеницы, суданская трава + горох, просо + горох)
15 мая
с 23 мая по 25 мая
с 23 мая по 25 мая
24
III срок (горох + овес + ячмень, суданская трава + горох, овес + горох)
15 мая
с 8 июня по 10 июня
с 8 июня по 10 июня
25
IV срок (рапс, овес)
15 мая
с 8 июля по 10 июля
с 8 июля по 10 июля
Многолетние травы
I срок
II срок
I срок
II срок
26
Люцерна,
Донник,
Эспарцет,
Козлятник,
Кострец,
Житняк
04 мая
с 5 мая по 15 мая
с 5 июля по 20 июля
с 3 мая по 11 мая
с 2 июля по 15 июля
27
Озимая рожь (на зеленый корм)
15 мая
с 10 августа по 15 августа
с 10 августа по 15 августа
Овощи
28
Морковь
до 10 мая
с 10 мая по 20 мая
с 10 мая по 20 мая
29
Лук
до 10 мая
с 10 мая по 20 мая
с 10 мая по 20 мая
30
Свекла
до 15 мая
с 25 мая по 05 июня
с 25 мая по 05 июня
31
огурцы
до 15 мая
с 16 мая по 05 июня
с 16 мая по 05 июня
32
Рассада капусты
до 15 мая
с 25 мая по 12 июня
с 25 мая по 12 июня
33
Рассада томатов
до 15 мая
с 28 мая по 12 июня
с 28 мая по 12 июня