"2013-2015 жылдарға арналған Тимирязев ауданының аудандық бюджеті туралы" аудандық мәслихатының 2012 жылғы 20 желтоқсандағы N 10/1 шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Солтүстік Қазақстан облысы Тимирязев аудандық мәслихатының 2013 жылғы 10 қыркүйектегі N 17/2 шешімі. Солтүстік Қазақстан облысының Әділет департаментінде 2013 жылғы 13 қыркүйекте N 2354 болып тіркелді. Күші жойылды - (Солтүстік Қазақстан облысы Тимирязев аудандық мәслихатының 2014 жылғы 26 маусымдағы N 483 хаты)
Ескерту. Күші жойылды - (Солтүстік Қазақстан облысы Тимирязев аудандық мәслихатының 26.06.2014 N 483 хаты)
2008 жылғы 4 желтоқсандағы Қазақстан Республикасы Бюджет кодексінің 109-бабына және 1998 жылғы 24 наурыздағы «Нормативтік құқықтық актілері туралы» Қазақстан Республикасы Заңының 21-бабына сәйкес Тимирязев аудандық мәслихаты ШЕШТІ:
1. «2013-2015 жылдарға арналған Тимирязев ауданының аудандық бюджеті туралы» аудандық мәслихаттың 2012 жылғы 20 желтоқсандағы № 10/1 (2013 жылғы 17 қаңтардағы 2071 нөмірмен нормативтік құқықтық актілерін мемлекеттік тіркеу Реестрінде тіркелген, 2013 жылғы 2 ақпандағы «Көтерілген тың» аудандық газетінде, 2013 жылғы 2 ақпандағы «Нива» аудандық газетінде жарияланған) шешіміне келесі өзгерістер енгізілсін:
1-тармақ келесі редакцияда баяндалсын:
«1. 2013-2015 жылдарға арналған Тимирязев ауданының аудандық бюджеті 12, және 3-қосымшаларға сәйкес, соның ішінде 2013 жылға келесі көлемде бекітілсін:
1) кірістер – 1 820 695 мың теңге, соның ішінде келесілер бойынша:
салықтық түсімдер – 201 599 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 1 400 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түскен түсім – 31 822 мың теңге;
трансферттер түсімі – 1 585 874 мың теңге;
2) шығындар – 1 853 319,8 мың теңге;
3) таза бюджеттік несиелеу – 34 936,4 мың теңге, соның ішінде:
бюджеттік несиелеу – 38 947,4 мың теңге;
бюджеттік несиелерді өтеу – 4 011 мың теңге;
4) қаржылық активтерімен операция бойынша сальдо – 9 547 мың теңге;
соның ішінде:
қаржылық активтерін сатып алудан – 9 547 мың теңге;
мемлекеттің қаржылық активтерін сатудан түскен түсімдер – 0 мың теңге;
5) бюджеттік дефицит (профицит) – -77 108,2 мың теңге;
6) бюджеттің дефицитін қаржыландыру (профицитті пайдалану) – 77 108,2 мың теңге, соның ішінде:
қарыздар түсімі – 38 947 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 4 011 мың теңге;
пайдаланатын бюджет қаражатының қалдықтары – 42 172,2 мың теңге.»;
8-тармақ келесі редакцияда баяндалсын:
«8. Нысаналы трансферттер республикалық бюджеттен 353 994 мың теңге сомасында 2013 жылға аудандық бюджетте келесі мөлшерлерде есепке алынсын:
1) 17 907 мың теңге – эпизоотикаға қарсы іс-шараларын өткізуге;

О внесении изменений в решение районного маслихата от 20 декабря 2012 года N 10/1 "О районном бюджете Тимирязевского района на 2013-2015 годы"
Решение маслихата Тимирязевского района Северо-Казахстанской области от 10 сентября 2013 года N 17/2. Зарегистрировано Департаментом юстиции Северо-Казахстанской области 13 сентября 2013 года N 2354. Утратило силу (письмо Тимирязевского районного маслихата Северо-Казахстанской области от 26 июня 2014 года N 483)
Сноска. Утратило силу (письмо Тимирязевского районного маслихата Северо-Казахстанской области от 26.06.2014 N 483)
В соответствии со статьей 109 Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года и статьей 21 Закона Республики Казахстан от 24 марта 1998 года «О нормативных правовых актах», Тимирязевский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение районного маслихата «О районном бюджете Тимирязевского района на 2013-2015 годы» от 20 декабря 2012 года № 10/1 (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 2071 от 17 января 2013 года, опубликовано 2 февраля 2013 года в районной газете «Көтерілген тың», 2 февраля 2013 года в районной газете «Нива», следующие изменения:
пункт 1 изложить в следующей редакции:
«1. Утвердить районный бюджет Тимирязевского района на 2013-2015 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2013 год в следующих объемах:
1) доходы – 1 820 695 тысячи тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям – 201 599 тысяч тенге;
неналоговым поступлениям – 1 400 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 31 822 тысячи тенге;
поступления трансфертов – 1 585 874 тысяч тенге;
2) затраты – 1 853 319,8 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 34 936,4 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 38 947,4 тысяч тенге,
погашение бюджетных кредитов – 4011 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 9 547 тысяч тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 9 547 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тысяч тенге; 5) дефицит (профицит) бюджета – -77 108,2 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 77 108,2 тысяч тенге, в том числе:
поступление займов – 38947 тысяч тенге;
погашение займов – 4011 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 42 172,2 тысяч тенге.»;
пункт 8 изложить в следующей редакции:
«8. Учесть в районном бюджете на 2013 год целевые трансферты из республиканского бюджета в сумме 353 994 тысяч тенге в следующих размерах:
1) 17 907 тыс. тенге – на проведение противоэпизоотических мероприятий;

2) 5 155 мың теңге – ауылдық елді мекендердің мамандарына әлеуметтік қолдау көрсетуге;
3) 16 388 мың теңге – негізгі орта беру және жалпы орта білім беру мекемелерінде физика, химия, биология кабинеттерін оқу құралдарымен жабдықтауға;
4) 800 мың теңге – үйде оқытылатын мүгедек балаларды құрал-жабдықтармен, бағдарламалық қамсыздандырумен қамтамасыз ету;
5) 5 325 мың теңге – ата-ананың қамқорынсыз қалған жетім баланы (жетім балаларды) және ата-аналарының қамқорынсыз қалған баланы (балаларды) күтіп-ұстауға асыраушыларына ай сайынғы ақшалай қаражат төлемдеріне;
6) 12 902 мың теңге – мектепке дейінгі білім ұйымдарындағы тәрбиешілердің және мектеп мұғалімдерінің біліктілік санатына ай сайынғы үстеме ақы төлеу мөлшерін жоғарылатуға;
7) 3 196 мың.теңге – үш деңгейлік жүйе бойынша біліктілігін арттырудан өткен мұғалімдердің еңбекақысын жоғарылатуға;
8) 16 309 мың.теңге – 2013 жылға Тимирязев ауданы бойынша мектепке дейінгі білім ұйымдарында мемлекеттік білім беру тапсырысын жүзеге асыруға;
9) 708 мың теңге – мұқтаж азаматтарға үйде арнайы әлеуметтік қызметтерді ұсынуға;
10) 235 312 мың.теңге – Тимирязев ауданының Хмельницкое селосындағы магистральді су желісі бұрмасын және су жүргізу жүйесінің алаңындағы құрылыстарды қайта жаңартуға;
11) 17 797 мың.теңге – Тимирязев селосында 12 пәтерлі тұрғын үйді салуға;
12) 5 178 мың.теңге – Тимирязев селосында 12 пәтерлі тұрғын үйдің инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымын дамытуға;
13) 10 391 мың.теңге – Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2011 жылғы 26 шілдедегі № 862 «Өңірлерді дамыту» Бағдарламасын бекіту туралы» қаулысымен бекітілген, «Өңірлерді дамыту» Бағдарламасы аясында селолық округтерді экономикалық дамытуға жәрдемдесу бойынша шараларды іске асыруға.»;
14) 6626 мың теңге- жергілікті атқарушы органдардың штаттық құрамын көбейтуге.».
10-тармақ келесі редакцияда баяндалсын:
«10. Нысаналы трансферттер республикалық бюджеттен 70 189 мың теңге сомасында 2013 жылға аудандық бюджетте келесі мөлшерлерде алдын ала қарастырылсын:
1) 1 000 мың теңге – білім объектілеріне арналған ағаш жабынын (құрылымын) өңдеу бойынша қызметтерге, өрт сөндіру құралдарын сатып алуға, өртке қарсы дабыл бергішті орнатуға;
2) 300 мың теңге – білім беру ұйымдарында бейне қондырғылары үшін аппаратураны сатып алуға және орнатуға;
3) 287 мың теңге – білім беру ұйымдарында электронды оқулықтарды енгізуге;
4) 53 мың теңге – елді мекендер шекараларын белгілеуге;
5) 21 721 мың теңге – Тимирязев селосында 12 пәтерлі тұрғын үйді салуға;
6) 23 376 мың.теңге – Тимирязев ауданының Хмельницкое селосындағы магистральді су желісі бұрмасын және жүргізу жүйесінің алаңындағы құрылыстарды қайта жаңартуға;

2) 5 155 тыс. тенге – для реализации мер социальной поддержки специалистов;
3) 16 388 тыс. тенге – на оснащение учебным оборудованием кабинетов физики, химии, биологии в государственных учреждениях основного среднего и общего среднего образования;
4) 800 тыс. тенге – на обеспечение оборудованием, программным обеспечением детей-инвалидов, обучающихся на дому;
5) 5 325 тыс. тенге – на ежемесячную выплату денежных средств опекунам (попечителям) на содержание ребенка–сироты (детей-сирот), и ребенка (детей), оставшегося без попечения родителей;
6) 12 902 тыс. тенге – на увеличение размера доплаты за квалификационную категорию учителям школ и воспитателям дошкольных организаций образования;
7) 3 196 тыс. тенге – на повышение оплаты труда учителям, прошедшим повышение квалификации по трехуровневой системе;
8) 16 309 тыс. тенге – на реализацию государственного образовательного заказа в дошкольных организациях образования по Тимирязевскому району на 2013 год;
9) 708 тыс. тенге – на предоставление специальных социальных услуг нуждающимся гражданам на дому;
10) 235 312 тыс. тенге – на реконструкцию отвода магистрального водовода на село Хмельницкое Тимирязевского района и сооружений на площадке водопроводных сетей;
11) 17 797 тыс. тенге – на строительство 12-квартирного жилого дома в селе Тимирязево;
12) 5 178 тыс. тенге – на развитие инженерно-коммуникационной инфраструктуры 12-квартирного жилого дома в селе Тимирязево;
13) 10 391 тыс. тенге – на реализацию мер по содействию экономическому развитию сельских округов в рамках Программы «Развитие регионов», утвержденной постановлением Правительства Республики Казахстан от 26 июля 2011 года № 862 «Об утверждении Программы «Развитие регионов»;
14) 6626 тыс. тенге – на увеличение штатной численности местных исполнительных органов.».
пункт 10 изложить в следующей редакции:
«10. Предусмотреть в районном бюджете на 2013 год целевые трансферты из областного бюджета в сумме 70 189 тыс. тенге в следующих размерах:
1) 1 000 тыс. тенге – на установку противопожарной сигнализации, приобретение средств пожаротушения, услуг по обработке деревянных покрытий (конструкций) для объектов образования;
2) 300 тыс. тенге – на приобретение и установку аппаратуры для видеонаблюдения в организациях образования;
3) 287 тыс. тенге – на внедрение электронных учебников в организациях образования;
4) 53 тыс. тенге – на установление границ населенных пунктов;
5) 21 721 тыс. тенге – на строительство 12-квартирного жилого дома в селе Тимирязево;
6) 23 376 тыс. тенге – на реконструкцию отвода магистрального водовода на село Хмельницкое Тимирязевского района и сооружений на площадке водопроводных сетей;

7) 7 006 мың теңге – аудандық маңызы бар – Дзержинское, Москворецкое, Дружба селоларының кіребіріс жолдарына орташа жөндеу жұмыстарына.;
8) 846 мың теңге – жергілікті атқарушы органдардың штаттық құрамын көбейтуге;
9) 7100 мың теңге - мектеп-интернатқа дизельдік отынды сатып алуға;
10) 4000 мың теңге - аудан мектептерінің электроэнергиясы үшін төлемге;
11) 4500 мың теңге – 4 қазандық сатып алу үшін «Алпаш» МКМ уставтық капиталын арттыруға.».
Көрсетілген шешімнің 158-қосымшалары осы шешімнің 123-қосымшаларына сәйкес жаңа редакцияда баяндалсын (қоса берілген).
18. Осы шешім 2013 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.
ХVII сессия төрағасы,
аудандық мәслихат хатшысы                  С. Мұстафин
КЕЛІСІЛГЕН
«Тимирязев ауданының экономика
және бюджеттік жоспарлау бөлімі»
мемлекеттік мекемесінің басшысы            Г. Қожахметова
2013 жылғы 9 қыркүйек
2013 жылғы 10 қыркүйек
№ 17/2 мәслихат шешіміне
1-қосымша
2012 жылғы 20 желтоқсандағы
№ 10/1 мәслихат шешіміне
1-қосымша
2013 жылға арналған Тимирязев ауданының бюджеті
Санаты
Сомасы (мың теңге)
Сыныбы
Iшкi сыныбы
Атауы
I. Кірістер

7) 7006 тыс. тенге – на средний ремонт дорог районного значения - подъезды к селам Дзержинское, Москворецкое, Дружба.»;
8) 846 тыс. тенге – на увеличение штатной численности местных исполнительных органов;
9) 7100 тыс. тенге – на приобретение дизельного топлива для школы-интерната;
10) 4000 тыс. тенге – на оплату за электроэнергию школам района;
11) 4500 тыс. тенге – на увеличение уставного капитала ГКП «Алпаш» для приобретения 4-х котлов.».
Приложения 158 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложению 123 к настоящему решению (прилагается).
2. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2013 года.
Председатель XVII сессии,
секретарь районного маслихата                    С. Мустафин
«СОГЛАСОВАНО»
Руководитель государственного
учреждения «Отдел экономики
и бюджетного планирования
Тимирязевского района»                          Г. Кожахметова
Приложение 1
к решению маслихата
от 10 сентября 2013 года № 17/2
Приложение 1
к решению маслихата
от 20 декабря 2012 года № 10/1
Бюджет Тимирязевского района на 2013 год
Катего-
рия
Кл.
Под-
класс
Наименование
Сумма, тыс. тенге
I. Доходы