2014-2016 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы
Оңтүстік Қазақстан облысы Ордабасы аудандық мәслихатының 2013 жылғы 20 желтоқсандағы № 26/1 шешімі. Оңтүстік Қазақстан облысының Әділет департаментінде 2014 жылғы 6 қаңтарда № 2479 болып тіркелді. Қолданылу мерзімінің аяқталуына байланысты күші жойылды - (Оңтүстік Қазақстан облысы Ордабасы аудандық мәслихатының 2015 жылғы 19 ақпандағы № 42 хатымен)
Ескерту. Қолданылу мерзімінің аяқталуына байланысты күші жойылды - (Оңтүстік Қазақстан облысы Ордабасы аудандық мәслихатының 19.02.2015 № 42 хатымен).
РҚАО-ның ескертпесі.
Құжаттың мәтінінде түпнұсқаның пунктуациясы мен орфографиясы сақталған.
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет кодексінің 9-бабының 2-тармағына, 75 бабының 2-тармағына, «Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы» Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы Заңының 6-бабы 1-тармағының 1) тармақшасына және Оңтүстік Қазақстан облыстық мәслихатының 2013 жылғы 10 желтоқсандағы № 21/172-V «2014-2016 жылдарға арналған облыстық бюджет туралы» Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 2441 тіркелген шешіміне сәйкес, Ордабасы аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Ордабасы ауданының «2014-2016 жылдарға арналған аудандық бюджеті тиісінше 1 қосымшаға сәйкес, оның ішінде 2014 жылға мынадай көлемде бекітілсін:
1) кірістер – 9 022 494 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 666 264 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 4 118 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 36 809 мың теңге;
трансферттер түсімі – 8 315 303 мың теңге;
2) шығындар – 9 059 721 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 81 070 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 97 230 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 16 160 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 10 301 мың теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 10 301 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -128 598 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 128 598 мың теңге, оның ішінде:
қарыздар түсімі – 97 230 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 15 877 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 47 245 мың теңге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Оңтүстік Қазақстан облысы Ордабасы аудандық мәслихатының 03.12.2014 № 38/1 шешімімен (01.01.2014 бастап қолданысқа енгізіледі).
2. 2014 жылы салық түсімдерінен облыстық бюджетке жеке табыс салығынан және әлеуметтік салықтан 50 пайыз мөлшерінде бөлу нормативтері бекітілсін.

О районном бюджете на 2014-2016 годы
Решение Ордабасинского районного маслихата Южно-Казахстанской области от 20 декабря 2013 года № 26/1. Зарегистрировано Департаментом юстиции Южно-Казахстанской области 6 января 2014 года № 2479. Утратило силу в связи с истечением срока применения - (письмо Ордабасинского районного маслихата Южно-Казахстанской области от 19 февраля 2015 года № 42)
Сноска. Утратило силу в связи с истечением срока применения - (письмо Ордабасинского районного маслихата Южно-Казахстанской области от 19.02.2015 № 42).
Примечание РЦПИ.
В тексте документа сохранена пунктуация и орфография оригинала.
В соответствии с пунктом 2 статьи 9, пунктом 2 статьи 75 Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года «О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан» и решением Южно-Казахстанского областного маслихата от 10 декабря 2013 года № 21/172-V «Об областном бюджете на 2014-2016 годы», зарегистрированного в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 2441, Ордабасинский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить районный бюджет Ордабасинского района на 2014-2016 годы согласно приложениям 1 соответственно, в том числе на 2014 год в следующих объемах:
1) доходы – 9 022 494 тысяч тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям – 666 264 тысяч тенге;
неналоговым поступлениям – 4 118 тысяч тенге;
поступлениям от продажи основного капитала – 36 809 тысяч тенге;
поступлениям трансфертов – 8 315 303 тысяч тенге;
2) затраты – 9 059 721 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 81 070 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 97 230 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 16 160 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 10 301 тысяч тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 10 301 тысяч тенге;
поступление от продажи финансовых активов государства – 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 128 598 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 128 598 тысяч тенге, в том числе:
поступление займов – 97 230 тысяч тенге;
погашение займов – 15 877 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 47 245 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 - в редакции решения Ордабасинского районного  маслихата Южно-Казахстанской области от 03.12.2014 № 38/1 (вводится в действие с 01.01.2014).
2. Установить на 2014 год норматив распределения общей суммы поступления индивидуального подоходного налога и социального налога в размере 50 процентов в областной бюджет.

3. 2014 жылға облыстық бюджеттен аудандық бюджетке берілетін субвенция мөлшерінің жалпы сомасы 5 892 892 мың теңге болып белгіленсін.
4. Аудан әкімдігінің 2014 жылға арналған резерві 12 950 мың теңге сомасында бекітілсін.
5. Бюджеттік инвестициялық жобаларды (бағдарламаларды) іске асыруға және заңды тұлғалардың жарғылық қорын қалыптастыруға бағытталған бюджеттік бағдарламалар бөлінісінде 2014 жылға арналған аудандық бюджеттік даму бағдарламаларының тізбесі 4-қосымшаға сәйкес бекітілсін.

3. Предусмотреть на 2014 год размер субвенций, передаваемых из областного бюджета в бюджет Ордабасинского района в сумме 5 892 892 тысяч тенге.
4. Утвердить резерв акима района на 2014 год в сумме 12 950 тысяч тенге.
5. Утвердить перечень бюджетных программ развития районного бюджета на 2014 год с разделением на бюджетные программы, направленные на реализацию бюджетных инвестиционных проектов (программ), согласно приложению 4.

6. 2014–2016 жылдарға арналған аудандық бюджеттен қаржыландырылатын әрбір ауылдық округтің бюджеттік бағдарламалардың тізбесі 567–қосымшаларға сәйкес бекітілсін.
7. 2014 жылға арналған жергілікті бюджеттің атқарылуы процесінде секвестрлеуге жатпайтын жергілікті бюджеттік бағдарламалардың тізбесі 8–қосымшаға сәйкес бекітілсін.
8. 2007 жылғы 15 мамырдағы Қазақстан Республикасының Еңбек кодексінің 238-бабының 2 тармағына сәйкес, 2014 жылға ауылдық жерде аудандық бюджеттен қаржыландырылатын ұйымдарда жұмыс істейтін әлеуметтік қамсыздандыру, білім беру, мәдениет, спорт және ветеринария саласындағы мамандарға қызметтің осы түрлерімен қалалық жағдайда айналысатын азаматтық қызметшілердің айлықақыларымен және ставкаларымен салыстырғанда жиырма бес пайызға жоғарылатылған лауазымдық айлықақылары мен тарифтік ставкалар белгіленсін.

6. Утвердить перечень бюджетных программ каждого сельского округа финансируемого из бюджета района на 2014-2016 годы согласно приложениям 567.
7. Утвердить перечень местных бюджетных программ, не подлежащих секвестру в процессе исполнения местного бюджета на 2014 год, согласно приложению 8.
8. Установить на 2014 год согласно пункта 2 статьи 238 Трудового кодекса Республики Казахстан от 15 мая 2007 года, повышенные на двадцать пять процентов должностные оклады и тарифные ставки специалистам в области социального обеспечения, образования, культуры, спорта и ветеринарии, являющимся гражданскими служащими и работающим в сельской местности в организациях, финансируемых из районного бюджета, по сравнению с окладами и ставками гражданских служащих, занимающихся этими видами деятельности в городских условиях.

Ескерту. 8-тармақ жаңа редакцияда - Оңтүстік Қазақстан облысы Ордабасы аудандық мәслихатының 21.02.2014 № 29/1 шешімімен (01.01.2014 бастап қолданысқа енгізіледі).
9. Осы шешім 2014 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі.
Аудандық мәслихаттың сессиясының төрағасы  С.Абжалов
Аудандық мәслихаттың хатшысы               Б.Садвахасов
Ордабасы аудандық мәслихатының
2013 жыл 20 желтоқсан № 26/1
шешіміне 1-қосымша
2014 жылға арналған аудандық бюджет

Сноска. Пункт 8 в редакции решения Ордабасинского районного  маслихата Южно-Казахстанской области от 21.02.2014 № 29/1 (вводится в действие с 01.01.2014).
9. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2014 года.
Председатель сессии районного маслихата    С. Абжалов
Секретарь районного маслихата              Б. Садвахасов
Приложение 1 к решению
Ордабасинского районного маслихата
от 20 декабря 2013 года № 26/1
Районный бюджет на 2014 год

006
Тұрғын үй көмегі
640
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
27 405
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедек балаларды материалдық қамтамасыз ету
1 790
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтік көмек көрсету
25 629
016
18 жасқа дейінгі балаларға мемлекеттік жәрдемақылар
230 926
017
Мүгедектерді оңалту жеке бағдарламасына сәйкес, мұқтаж мүгедектерді міндетті гигиеналық құралдармен және ымдау тілі мамандарының қызмет көрсетуін, жеке көмекшілермен қамтамасыз ету
10 792
9
Әлеуметтік көмек және әлеуметтік қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
27 361
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
27 361
001
Жергілікті деңгейде жұмыспен қамтуды қамтамасыз ету және халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
25766
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
1 445
021
Мемлекеттік органдардың күрделі шығыстары
150
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
401 516
1
Тұрғын үй шаруашылығы
87 618
455
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мәдениет және тілдерді дамыту бөлімі
634
024
Жұмыспен қамту 2020 жол картасы бойынша қалаларды және ауылдық елді мекендерді дамыту шеңберінде объектілерді жөндеу
634
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
52 563
002
Мемлекеттік қажеттіліктер үшін жер учаскелерін алып қою, соның ішінде сатып алу жолымен алып қою және осыған байланысты жылжымайтын мүлікті иеліктен айыру
21 445
031
Кондоминиум объектісіне техникалық паспорттар дайындау
2515
033
Инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жобалау, дамыту, жайластыру және (немесе) сатып алу
15 000
041
Жұмыспен қамту -2020 бағдарламасы бойынша ауылдық елді мекендерді дамыту шеңберінде объектілерді жөндеу және абаттандыру
13 603
464
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) білім бөлімі
22 421
026
Жұмыспен қамту -2020 бағдарламасы бойынша ауылдық елді мекендерді дамыту шеңберінде объектілерді жөндеу және абаттандыру
22 421
472
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс, сәулет және қала құрылысы бөлімі
12 000
003
Мемлекеттік коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйін жобалау, салу және (немесе) сатып алу
12 000
004
Инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жобалау, дамыту, жайластыру және (немесе) сатып алу
0
2
Коммуналдық шаруашылық
134 521
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі

006
Оказание жилищной помощи
640
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
27 405
010
Материальное обеспечение детей-инвалидов, воспитывающихся и обучающихся на дому
1 790
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
25 629
016
Государственные пособия на детей до 18 лет
230 926
017
Обеспечение нуждающихся инвалидов обязательными гигиеническими средствами и предоставление услуг специалистами жестового языка, индивидуальными помощниками в соответствии с индивидуальной программой реабилитации инвалида
10 792
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
27 361
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
27 361
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
25 766
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
1 445
021
Капитальные расходы государственного органа
150
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
401 516
1
Жилищное хозяйство
87 618
455
Отдел культуры и развития языков района (города областного значения)
634
024
Ремонт и благоустройство объектов в рамках развития сельских населенных пунктов по Дорожной карте занятости 2020
634
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
52 563
002
Изъятие, в том числе путем выкупа земельных участков для государственных надобностей и связанное с этим отчуждение недвижимого имущества
21 445
031
Изготовление технических паспортов на объекты кондоминиумов
2 515
033
Проектирование, развитие, обустройство и (или) приобретение инженерно-коммуникационной инфраструктуры
15 000
041
Ремонт и благоустройство объектов в рамках развития сельских населенных пунктов по Программе занятости 2020
13 603
464
Отдел образования района (города областного значения)
22 421
026
Ремонт объектов в рамках развития сельских населенных пунктов по Программе занятости 2020
22 421
472
Отдел строительства, архитектуры и градостроительства района (города областного значения)
12 000
003
Проектирование, строительство и (или) приобретение жилья коммунального жилищного фонда
12 000
004
Проектирование, развитие, обустройство и (или) приобретение инженерно-коммуникационной инфраструктуры
0
2
Коммунальное хозяйство
134 521
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)

2. ШЫҒЫНДАР
01
Жалпы сипаттағы мемлекеттік қызметтер
9
Жалпы сипаттағы өзге де мемлекеттік қызметтер
472
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс, сәулет және қала құрылысы бөлімі
040
Мемлекеттік органдардың объектілерін дамыту
04
Білім беру
9
Білім беру саласындағы өзге де қызметтер
472
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс, сәулет және қала құрылысы бөлімі
037
Білім беру объектілерін салу және реконструкциялау
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
1
Тұрғын үй шаруашылығы
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
033
Инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жобалау, дамыту, жайластыру және (немесе) сатып алу
472
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс, сәулет және қала құрылысы бөлімі
003
Мемлекеттік коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйін жобалау, салу және (немесе) сатып алу
004
Инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жобалау, дамыту, жайластыру және (немесе) сатып алу
2
Коммуналдық шаруашылық
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
029
Сумен жабдықтау және су бұру жүйелерін дамыту
3
Елді-мекендерді абаттандыру
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
048
Қаланы және елді мекендерді абаттандыруды дамыту
08
Мәдениет,спорт, туризм және ақпараттық кеңістік
Мәдениет,спорт, туризм және ақпараттық кеңістік
2
Спорт
472
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс, сәулет және қала құрылысы бөлімі
008
Спорт және туризм объектілерін дамыту
09
Отын-энергетика кешенi және жер қойнауын пайдалану
9
Отын-энергетика кешені және жер қойнауын пайдалану саласындағы өзге де қызметтер
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
036
Газ тасымалдау жүйесін дамыту
10
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, ерекше қорғалатын табиғи аумақтар, қоршаған ортаны және жануарлар дүниесін қорғау, жер қатынастары
1
Ауыл шаруашылығы

2. ЗАТРАТЫ
01
Государственные услуги общего характера
9
Прочие государственные услуги общего характера
472
Отдел строительства, архитектуры и градостроительства района (города областного значения)
040
Развитие объектов государственных органов
04
Образование
9
Прочие услуги в области образования
472
Отдел строительства, архитектуры и градостроительства района (города областного значения)
037
Строительство и реконструкция объектов образования
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
1
Жилищное хозяйство
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
033
Проектирование, развитие, обустройство и (или) приобретение инженерно-коммуникационной инфраструктуры
472
Отдел строительства, архитектуры и градостроительства района (города областного значения)
003
Проектирование, строительство и (или) приобретение жилья коммунального жилищного фонда
004
Проектирование, развитие, обустройство и (или) приобретение инженерно-коммуникационной инфраструктуры
2
Коммунальное хозяйство
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
029
Развитие системы водоснабжения и водоотведения
3
Благоустройство населенных пунктов
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
048
Развитие благоустройства городов и населенных пунктов
08
Культура, спорт, туризм и информационное пространство
472
Отдел строительства, архитектуры и градостроительства района (города областного значения)
008
Развитие объектов спорта и туризма
9
Топливно-энергетический комплекс и недропользование
9
Прочие услуги в области топливно-энергетического комплекса и недропользования
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
036
Развитие теплоэнергетической системы
10
Сельское, водное, лесное, рыбное хозяйство, особо охраняемые природные территории, охрана окружающей среды и животного мира, земельные отношения
1
Сельское хозяйство

472
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс, сәулет және қала құрылысы бөлімі
010
Ауыл шаруашылығы объектілерін дамыту
13
Өзгелер
9
Өзгелер
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
065
Заңды тұлғалардың жарғылық капиталын қалыптастыру немесе ұлғайту
469
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі

472
Отдел строительства, архитектуры и градостроительства района (города областного значения)
010
Развитие объектов сельского хозяйства
13
Прочие
9
Прочие
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
065
Формирование или увеличение уставного капитала юридических лиц
469
Отдел предпринимательства района (города областного значения)