"2013-2015 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы" 2012 жылғы 21 желтоқсандағы № 8-2 шешімге өзгерістер енгізу туралы
Шығыс Қазақстан облысы Күршім аудандық мәслихатының 2013 жылғы 06 наурыздағы N 9-2 шешімі. Шығыс Қазақстан облысының Әділет департаментінде 2013 жылғы 20 наурызда N 2912 болып тіркелді. Шешімнің қабылдау мерзімінің өтуіне байланысты қолдану тоқтатылды (Күршім аудандық мәслихатының 2013 жылғы 24 желтоқсандағы N 162 хаты)
Ескерту. Шешімнің қабылдау мерзімінің өтуіне байланысты қолдану тоқтатылды (Күршім аудандық мәслихатының 24.12.2013 N 162 хаты).
РҚАО ескертпесі.
Құжаттың мәтінінде түпнұсқаның пунктуациясы мен орфографиясы сақталған.
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет кодексінің 106109 баптарына, Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы «Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы» Заңының 6 бабы 1 тармағының 1) тармақшасына және «2013-2015 жылдарға арналған облыстық бюджет туралы» 2012 жылғы 7 желтоқсандағы № 8/99-V шешімге өзгерістер енгізу туралы» Шығыс Қазақтан облыстық мәслихатының 2013 жылғы 12 ақпандағы № 10/112-V (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу Тізілімінде 2887 нөмірімен тіркелген) шешіміне сәйкес, Күршім аудандық мәслихаты ШЕШIМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. «2013-2015 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы» аудандық мәслихаттың 2012 жылғы 21 желтоқсандағы № 8-2 шешіміне (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу Тізілімінде 2794 нөмірімен тіркелген, «Рауан» газетінің 2013 жылғы 16 қаңтардағы № 5, 2013 жылғы 18 қаңтардағы № 6, 2013 жылғы 25 қаңтардағы № 8, 2013 жылғы 30 қаңтардағы № 9, 2013 жылғы 6 ақпандағы № 11, 2013 жылғы 13 ақпандағы № 13 сандарында жарияланды) келесі өзгерістер енгізілсін:
1 тармақта:
1) тармақша келесі редакцияда жазылсын:
«кірістер - 3831172 мың теңге, соның ішінде:
салықтық түсімдер бойынша - 450100 мың теңге;
салықтық емес түсімдер бойынша - 3905 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер - 6000 мың теңге;
трансферттердің түсімдері бойынша - 3371167 мың теңге;»;
2) тармақша келесі редакцияда жазылсын:
«шығындар - 3858219,8 мың теңге;»;
3) тармақша келесі редакцияда жазылсын:
«таза бюджеттік кредит беру - 32229 мың теңге, соның ішінде:
бюджеттік кредиттер - 36351 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу - 4122 мың теңге;»;
5) тармақша келесі редакцияда жазылсын:
«бюджет тапшылығы (профицит) - -59276,8 мың теңге;»;
6) тармақша келесі редакцияда жазылсын:
«бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитті пайдалану) - 59276,8 мың теңге.»;
6 тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
«Аудандық бюджетте республикалық бюджеттен бөлінген мына көлемдердегі нысаналы трансферттер көзделген:

О внесении изменений в решение от 21 декабря 2012 года № 8-2 "О районном бюджете на 2013-2015 годы"
Решение Курчумского районного маслихата Восточно-Казахстанской области от 06 марта 2013 года N 9-2. Зарегистрировано Департаментом юстиции Восточно-Казахстанской области 20 марта 2013 года № 2912. Прекращено действие по истечении срока действия (письмо Курчумского районного маслихата от 24 декабря 2013 года № 162)
Сноска. Прекращено действие по истечении срока действия (письмо Курчумского районного маслихата от 24.12.2013 № 162).
Примечание РЦПИ.
В тексте документа сохранена пунктуация и орфография оригинала.
В соответствии со статьями 106109 Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан «О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан» от 23 января 2001 года и решением Восточно-Казахстанского областного маслихата от 12 февраля 2013 года № 10/112-V «О внесении изменений в решение от 7 декабря 2012 года № 8/99-V «Об областном бюджете на 2013-2015 годы» (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за номером 2887) Курчумский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение районного маслихата «О районном бюджете на 2013-2015 годы» от 21 декабря 2012 года № 8-2 (зарегистрированного в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 2794, опубликовано в газете «Заря» от 16 января 2013 года № 5, от 18 января 2013 года № 6, от 25 января 2013 года № 8, от 30 января 2012 года № 9, от 6 февраля 2013 года № 11, от 13 февраля 2013 года № 13) следующие изменения:
в пункте 1:
подпункт 1) изложить в следующей редакции:
«доходы - 3831172 тысяч тенге, в том числе по:
налоговые поступления - 450100 тысяч тенге;
неналоговые поступления - 3905 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала - 6000 тысяч тенге;
поступления трансфертов - 3371167 тысяч тенге;»;
подпункт 2) изложить в следующей редакции:
«затраты - 3858219,8 тысяч тенге;»;
подпункт 3) изложить в следующей редакции:
«чистое бюджетное кредитование - 32229 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты - 36351 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов - 4122 тысяч тенге;»;
подпункт 5) изложить в следующей редакции:
«дефицит (профицит) бюджета - -59276,8 тысяч тенге;»;
подпункт 6) изложить в следующей редакции:
«финансирование дефицита (использование профицита) бюджета -  59276,8 тысяч тенге.»;
пункт 6 изложить в новой редакции:
«Предусмотреть в районном бюджете целевые трансферты передаваемые из республиканского бюджета в объеме:

Қазақстан Республикасында білім беруді дамытудың 2011 - 2020 жылдарға арналған мемлекеттік бағдарламасын іске асыруға - 16388 мың теңге;
жетім сәбиді (жетім балаларды) және ата-анасының қамқорлығынсыз қалған сәбиді (балаларды) асырап бағу үшін қамқоршыларға (қорғаншыларға) ай сайын ақша қаражатын төлеуге - 10423 мың теңге;
мектепке дейінгі білім беру ұйымдарында мемлекеттік білім беру тапсырысын іске асыруға - 83928 мың теңге;
мектеп мұғалімдеріне және мектепке дейінгі білім беру ұйымдары тәрбиешілеріне біліктілік санаты үшін қосымша ақының мөлшерін арттыруға - 28371 мың теңге;
«Назарбаев зияткерлік мектептері» ДБҰ-ның оқу бағдарламалары бойынша біліктілігін арттырудан өткен мұғалімдерге еңбекақыны арттыруға - 10335 мың теңге;
«Өңірлерді дамыту» бағдарламасы шеңберінде өңірлердің экономикалық дамуына жәрдемдесу жөніндегі шараларды іске асыруда ауылдық (селолық) округтарды жайластыру мәселелерін шешу үшін іс-шараларды іске асыруға - 25067 мың теңге;
эпизоотияға қарсы шараларды жүргізуге - 95059 мың теңге;
мамандарды әлеуметтік қолдау шараларын іске асыру үшін - 8739 мың теңге.»;
аталған шешімнің 15 қосымшалары осы шешімнің 12 қосымшаларына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. Осы шешім 2013 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.
Сессия төрағасы                            С. Рахимов
Күршім аудандық
мәслихаттың хатшысы                        Қ. Әбілмәжінов
Аудандық мәслихаттың
2013 жылғы 6 наурыздағы
№ 9-2 шешіміне 1 қосымша
Аудандық мәслихаттың
2012 жылғы 21 желтоқсандағы
№ 8-2 шешіміне 1 қосымша
2013 жылға арналған аудандық бюджет
Санаты
Сомасы
(мың теңге)
Сыныбы
Iшкi сыныбы
Ерекшелiгi
Атауы
І. Кірістер

на реализацию Государственной программы развития образования в Республике Казахстан на 2011-2020 годы - 16388 тысяч тенге;
на ежемесячную выплату денежных средств опекунам (попечителям) на содержание ребенка-сироты (детей-сирот), и ребенка (детей), оставшегося без попечения родителей - 10423 тысяч тенге;
на реализацию государственного образовательного заказа в дошкольных организациях образования - 83928 тысяч тенге;
на увеличение размера доплаты за квалификационную категорию учителям школ и воспитателям дошкольных организаций образования - 28371 тысяч тенге;
на повышение оплаты труда учителям, прошедшим повышение квалификации по учебным программам АОО «Назарбаев Интеллектуальные школы» - 10335 тысяч тенге;
на решение вопросов обустройства аульных (сельских) округов в реализацию мер по содействию экономическому развитию регионов в рамках Программы «Развитие регионов» - 25067 тысяч тенге;
на проведение противоэпизоотических мероприятий - 95059 тысяч тенге;
для реализации мер социальной поддержки специалистов - 8739 тысяч тенге.»;
приложения 15 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложениям 12 к настоящему решению.
2. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2013 года.
Председатель сессии                        С. Рахимов
Секретарь Курчумского
районного маслихата                        К. Абилмажинов
Приложение 1
к решению районного маслихата
от 6 марта 2013 года № 9-2
Приложение 1
к решению районного маслихата
от 21 декабря 2012 года № 8-2
Районный бюджет на 2013 год
Категория
Сумма
(тысяч тенге)
Класс
Подкласс
Специфика
Наименование
І. Доходы

600
04
Азаматтық хал актілерін тіркегені үшін, сондай-ақ азаматтарға азаматтық хал актілерін тіркеу туралы куәліктерді және азаматтық хал актілері жазбаларын өзгертуге, толықтыруға және қалпына келтіруге байланысты куәліктерді қайтадан бергені үшін мемлекеттік баж
1600
05
Шетелге баруға және Қазақстан Республикасына басқа мемлекеттерден адамдарды шақыруға құқық беретін құжаттарды ресімдегені үшін, сондай-ақ осы құжаттарға өзгерістер енгізгені үшін мемлекеттік баж
8
07
Қазақстан Республикасының азаматтығын алу, Қазақстан Республикасының азаматтығын қалпына келтіру және Қазақстан Республикасының азаматтығын тоқтату туралы құжаттарды ресімдегені үшін мемлекеттік баж
4
08
Тұрғылықты жерін тіркегені үшін мемлекеттік баж
540
09
Аңшы куәлігін бергені және оны жыл сайын тіркегені үшін мемлекеттік баж
7
10
Жеке және заңды тұлғалардың азаматтық, қызметтік қаруының (аңшылық суық қаруды, белгі беретін қаруды, ұңғысыз атыс қаруын, механикалық шашыратқыштарды, көзден жас ағызатын немесе тітіркендіретін заттар толтырылған аэрозольді және басқа құрылғыларды, үрлемелі қуаты 7,5 Дж-дан аспайтын пневматикалық қаруды қоспағанда және калибрі 4,5 мм-ге дейінгілерін қоспағанда) әрбір бірлігін тіркегені және қайта тіркегені үшін алынатын мемлекеттік баж
11
12
Қаруды және оның оқтарын сақтауға немесе сақтау мен алып жүруге, тасымалдауға, Қазақстан Республикасының аумағына әкелуге және Қазақстан Республикасынан әкетуге рұқсат бергені үшін алынатын мемлекеттік баж
91
21
Тракторшы-машинисттің куәлігі берілгені үшін алынатын мемлекеттік баж
92
2
Салықтық емес түсiмдер
3905
01
Мемлекеттік меншіктен түсетін кірістер
400
5
Мемлекет меншігіндегі мүлікті жалға беруден түсетін кірістер
400
04
Коммуналдық меншіктегі мүлікті жалдаудан түсетін кірістер
400
7
Мемлекеттік бюджеттен берілген кредиттер бойынша сыйақылар
5
13
Жеке тұлғаларға жергілікті бюджеттен берілген бюджеттік кредиттер бойынша сыйақылар
5
06
Басқа да салықтық емес түсiмдер
3500
1
Басқа да салықтық емес түсiмдер
3500
07
Бұрын жергілікті бюджеттен алынған, пайдаланылмаған қаражаттардың қайтарылуы
2500
09
Жергіліктік бюджетке түсетін салықтық емес басқа да түсімдер
1000
3
Негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер
6000
03
Жердi және материалдық емес активтердi сату
6000
1
Жерді сату
6000
01
Жер учаскелерін сатудан түсетін түсімдер
6000
4
Трансферттердің түсімдері
3371167
02
Мемлекеттiк басқарудың жоғары тұрған органдарынан түсетiн трансферттер
3371167
2
Облыстық бюджеттен түсетiн трансферттер
3371167
01
Ағымдағы нысаналы трансферттер

600
04
Государственная пошлина, взимаемая за регистрацию актов гражданского состояния, а также за выдачу гражданам справок и повторных свидетельств о регистрации актов гражданского состояния и свидетельств в связи с изменением, дополнением и восстановлением записей актов гражданского состояния
1600
05
Государственная пошлина, взимаемая за оформление документов на право выезда за границу на постоянное место жительства и приглашение в Республику Казахстан лиц из других государств, а также за внесение изменений в эти документы
8
07
Государственная пошлина, взимаемая за оформление документов о приобретении гражданства Республики Казахстан, восстановлении гражданства Республики Казахстан и прекращении гражданства Республики Казахстан
4
08
Государственная пошлина, взимаемая за регистрацию места жительства
540
09
Государственная пошлина, взимаемая за выдачу удостоверения охотника и его ежегодную регистрацию
7
10
Государственная пошлина, взимаемая за регистрацию и перерегистрацию каждой единицы гражданского, служебного оружия физических и юридических лиц (за исключением холодного охотничьего, сигнального, огнестрельного бесствольного, механических распылителей, аэрозольных и других устройств, снаряженных слезоточивыми или раздражающими веществами, пневматического оружия с дульной энергией не более 7,5 Дж и калибра до 4,5 мм включительно)
11
12
Государственная пошлина за выдачу разрешений на хранение или хранение и ношение, транспортировку, ввоз на территорию Республики Казахстан и вывоз из Республики Казахстан оружия и патронов к нему
91
21
Государственная пошлина, взимаемая за выдачу удостоверений тракториста-машиниста
92
2
Неналоговые поступления
3905
01
Доходы от государственной собственности
400
5
Доходы от аренды имущества, находящегося в государственной собственности
400
04
Доходы от аренды имущества, находящегося в коммунальной собственности
400
7
Вознаграждения по кредитам, выданным из государственного бюджета
5
13
Вознаграждения по бюджетным кредитам, выданным из местного бюджета физическим лицам
5
06
Прочие неналоговые поступления
3500
1
Прочие неналоговые поступления
3500
07
Возврат неиспользованных средств, ранее полученных из местного бюджета
2500
09
Другие неналоговые поступления в местный бюджет
1000
3
Поступления от продажи основного капитала
6000
03
Продажа земли и нематериальных активов
6000
1
Продажа земли
6000
01
Поступления от продажи земельных участков
6000
4
Поступления трансфертов
3371167
02
Трансферты из вышестоящих органов государственного управления
3371167
2
Трансферты из областного бюджета
3371167
01
Целевые текущие трансферты