Заңды тұлғаларды, филиалдар мен өкілдіктерді тіркеу мәселелері бойынша мемлекеттік көрсетілетін қызметтер регламенттерін бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Әділет министрінің 2014 жылғы 30 қаңтардағы № 37 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2014 жылы 31 қаңтарда № 9117 тіркелді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Әділет министрінің м.а. 2015 жылғы 29 мамырдағы № 301 бұйрығымен
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Әділет министрінің м.а. 29.05.2015 № 301 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
«Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы» Қазақстан Республикасының 2013 жылғы 15 сәуірдегі Заңының 10-бабы 2) тармақшасын іске асыру мақсатында БҰЙЫРАМЫН:
1. Қоса беріліп отырған:
1) осы бұйрыққа 1-қосымшаға сәйкес «Заңды тұлғаларды мемлекеттік тіркеу, филиалдар мен өкілдіктерді есептік тіркеу» мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті;
2) осы бұйрыққа 2-қосымшаға сәйкес «Заңды тұлғаларды мемлекеттік қайта тіркеу, олардың филиалдары мен өкілдіктерін есептік қайта тіркеу» мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті;
3) осы бұйрыққа 3-қосымшаға сәйкес «Заңды тұлғаларды (қайта тіркеу), олардың филиалдары мен өкілдіктерін есептік тіркеу (қайта тіркеу) туралы анықтама беру» мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті;
4) осы бұйрыққа 4-қосымшаға сәйкес «Жеке кәсіпкерлік субъектісіне жатпайтын заңды тұлға, сондай-ақ акционерлік қоғам, олардың филиалдары мен өкілдіктері жарғысының (ережесінің) телнұсқасын беру» мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті;
5) осы бұйрыққа 5-қосымшаға сәйкес «Жеке кәсіпкерлік субъектісіне жатпайтын заңды тұлғаның, сондай-ақ акционерлік қоғамның құрылтай құжаттарына, олардың филиалдары (өкілдіктері) туралы ережелерге енгізілген өзгерістер мен толықтыруларды мемлекеттік тіркеу» мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті;
6) осы бұйрыққа 6-қосымшаға сәйкес «Заңды тұлғаның қызметін тоқтатуын мемлекеттік тіркеу, филиалдар мен өкілдіктерді есептік тіркеуден алу» мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті;
7) осы бұйрыққа 7-қосымшаға «Заңды тұлғалар» мемлекеттік дерекқорынан анықтама беру» мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті сәйкес бекітілсін.
2. Мыналардың күші жойылды деп танылсын:
1) Қазақстан Республикасы Әділет министрінің 2012 жылғы 29 қарашадағы «Электрондық мемлекеттік қызмет регламенттерін бекіту туралы» № 389 бұйрығының (Нормативтік құқықтық актілердің мемлекеттік тізілімінде № 8133 тіркелді) 1-тармағының 3) тармақшасы;

Об утверждении регламентов государственных услуг по вопросам регистрации юридических лиц, филиалов и представительств
Приказ Министра юстиции Республики Казахстан от 30 января 2014 года № 37. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 31 января 2014 года № 9117. Утратил силу приказом и.о. Министра юстиции Республики Казахстан от 29 мая 2015 года № 301
Сноска. Утратил силу приказом и.о. Министра юстиции РК от 29.05.2015 № 301 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
В целях реализации подпункта 2) статьи 10 Закона Республики Казахстан от 15 апреля 2013 года «О государственных услугах», ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Утвердить прилагаемые:
1) Регламент государственной услуги «Государственная регистрация юридических лиц, учетная регистрация филиалов и представительств» согласно приложению 1 к настоящему приказу;
2) Регламент государственной услуги «Государственная перерегистрация юридических лиц, учетная перерегистрация их филиалов и представительств» согласно приложению 2 к настоящему приказу;
3) Регламент государственной услуги «Выдача справки о регистрации (перерегистрации) юридических лиц, об учетной регистрации (перерегистрации) их филиалов и представительств» согласно приложению 3 к настоящему приказу;
4) Регламент государственной услуги «Выдача дубликата устава (положения) юридического лица, не относящегося к субъекту частного предпринимательства, а также акционерного общества, их филиалов и представительств» согласно приложению 4 к настоящему приказу;
5) Регламент государственной услуги «Государственная регистрация внесенных изменений и дополнений в учредительные документы юридического лица, не относящегося к субъекту частного предпринимательства, а также акционерного общества, положения об их филиалах (представительствах)» согласно приложению 5 к настоящему приказу;
6) Регламент государственной услуги «Государственная регистрация прекращения деятельности юридического лица, снятие с учетной регистрации филиала и представительства» согласно приложению 6 к настоящему приказу;
7) Регламент государственной услуги «Выдача справки из государственной базы данных «Юридические лица» согласно приложению 7 к настоящему приказу.
2. Признать утратившими силу:
1) подпункт 3) пункта 1 приказа Министра юстиции Республики Казахстан от 29 ноября 2012 года № 389 «Об утверждении регламентов электронных государственных услуг» (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 8133);

2) Қазақстан Республикасы Әділет министрінің 2012 жылғы 29 қарашадағы «Заңды тұлғаларды тіркеу саласындағы мемлекеттік қызмет регламенттерін бекіту туралы»» № 392 бұйрығы (Нормативтік құқықтық актілердің мемлекеттік тізілімінде № 8171 тіркелді).
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылауды Қазақстан Республикасы Әділет министрлігі Тіркеу қызметі және құқықтық көмек көрсету комитетінің төрағасы Б.Ш. Әбішевке жүктелсін.
4. Тіркеу қызметі және құқықтық көмек көрсету комитеті заңнамада белгіленген тәртіппен аталған бұйрықты мемлекеттік тіркеуді және оны ресми жариялауды қамтамасыз етсін.
5. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Әділет министрі                               Б. Имашев
Қазақстан Республикасы
Әділет министрінің
2014 жылғы 30 қаңтардағы
№ 37 бұйрығына
1-қосымша
«Заңды тұлғаларды мемлекеттік тіркеу, филиалдары мен
өкілдіктерін есептік тіркеу» мемлекеттік көрсетілетін қызмет
регламенті
1. Жалпы ережелер
1. «Заңды тұлғаларды мемлекеттік тіркеу, филиалдары мен өкілдіктерін есептік тіркеу» мемлекеттік көрсетілетін қызмет (бұдан әрі - мемлекеттік көрсетілетін қызмет).
Мемлекеттік қызметті Әділет министрлігінің Тіркеу қызметі және құқықтық қызмет көрсету комитеті және аумақтық әділет органдары (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті беруші) Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2013 жылғы 31 желтоқсандағы № 1570 қаулысымен бекітілген «Заңды тұлғаларды мемлекеттік тіркеу, филиалдары мен өкілдіктерін есептік тіркеу» мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартының негізінде көрсетеді.
Өтініштерді қабылдау және мемлекеттік қызметті көрсету нәтижелерін беру:
1) Қазақстан Республикасы Көлік және коммуникация министрлігінің Мемлекеттік көрсетілетін қызметтерді автоматтандыруды бақылау және халыққа қызмет көрсету орталықтарының қызметін үйлестіру комитетінің шаруашылық жүргізу құқығындағы «Халыққа қызмет көрсету орталығы» республикалық мемлекеттік кәсіпорны (бұдан әрі - орталық) арқылы;
2) көрсетілетін қызметті беруші арқылы;
3) www.e.gov.kz «электрондық үкімет» веб-порталы (бұдан әрі - портал) арқылы жүзеге асырылады.
Электронды тіркеу жағдайында заңды тұлғаларды мемлекеттік тіркеу «Заңды тұлғалар» мемлекеттік дерекқорына түскен хабарламаның негізінде портал арқылы автоматты түрде жүзеге асырылады.
Өтініш берушінің электрондық цифрлық қолтаңбасы (бұдан әрі - ЭЦҚ) бар болған жағдайда шағын кәсіпкерлік субъектілеріне үшін заңды тұлғаларды мемлекеттік тіркеу портал арқылы көрсетіледі.

2) приказ Министра юстиции Республики Казахстан от 29 ноября 2012 года № 392 «Об утверждении регламентов государственных услуг в сфере регистрации юридических лиц» (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 8171).
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на Председателя Комитета регистрационной службы и оказания правовой помощи Министерства юстиции Республики Казахстан Абишева Б.Т.
4. Комитету регистрационной службы и оказания правовой помощи в установленном законодательством порядке обеспечить государственную регистрацию настоящего приказа и его официальное опубликование.
5. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Министр юстиции
Республики Казахстан                       Б. Имашев
Приложение 1
к приказу Министра юстиции
Республики Казахстан
от 30 января 2014 года № 37
Регламент государственной услуги
«Государственная регистрация юридических лиц, учетная
регистрация их филиалов и представительств»
1. Общие положения
1. Государственная услуга «Государственная регистрация юридических лиц, учетная регистрация их филиалов и представительств» (далее - государственная услуга).
Государственная услуга оказывается на основании Стандарта государственной услуги «Государственная регистрация юридических лиц, учетная регистрация их филиалов и представительств», утвержденного постановлением Правительства Республики Казахстан от 31 декабря 2013 года № 1570 (далее - Стандарт) Комитетом регистрационной службы и оказания правовой помощи Министерства и территориальными органами юстиции (далее – услугодатель).
Прием заявлений и выдача результатов оказания государственной услуги осуществляется через:
1) Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения «Центр обслуживания населения» Комитета по контролю автоматизации государственных услуг и координации деятельности центров обслуживания населения Министерства транспорта и коммуникаций Республики Казахстан (далее - Центр);
2) услугодателя;
3) веб-портал «электронного правительства»: www.e.gov.kz (далее – портал).
В случае электронной регистрации государственная регистрация юридических лиц осуществляется на основании уведомления, поступающего в государственную базу данных «Юридические лица» через портал автоматически.
Через портал при условии наличия у заявителя электронной цифровой подписи (далее - ЭЦП) оказывается государственная регистрация юридического лица для субъектов малого предпринимательства.

2. Мемлекеттік қызмет көрсету нысаны: электрондық (ішінара автоматтандырылған) және (немесе) қағаз жүзінде.
3. Мемлекеттік көрсетілетін қызметтің нәтижесі: бизнес-сәйкестендіру нөмірін бере отырып, заңды тұлғаны мемлекеттік тіркеу, филиалды, өкілдіктерді есептік тіркеу туралы анықтама беру, не осы стандарттың 14-тармағында көрсетілген жағдайлар мен негіздер бойынша қағаз жеткізгіште мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауап болып табылады;
порталда - «жеке кабинетке» шағын кәсіпкерлік субъектілеріне жататын заңды тұлғаларды мемлекеттік тіркеу туралы хабарлама не көрсетілетін қызметті алушының ЭЦҚ куәландырылған электрондық құжат нысанында заңды тұлғаны мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тартуы туралы көрсетілетін қызметті берушінің дәлелді жауабы жолданады.
2. Көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің
(қызметкерлерінің) мемлекеттік қызмет көрсету процесіндегі
іс-қимылдары тәртібінің сипаттамасы
4. Мемлекеттік қызмет көрсету бойынша рәсімдер (іс-қимылдар) бастамасы үшін негіздеме көрсетілетін қызметті алушының электронды құжат нысанындағы не қағаз жүзіндегі өтініші болып табылады.
5. Қызмет көрсетушіге заңды тұлғаларды мемлекеттік тіркеу, филиалдары мен өкілдіктерін есептік тіркеуге құжаттар түскен кезде жинақтау бөлменің қызметкері тізілімге сәйкес құжаттарды қабылдайды және заңды тұлғаларды тіркеу бөліміне жолдайды. Құжаттарды қабылдау мен беру ұзақтығы 30 минуттан аспайды.
Заңды тұлғаларды тіркеу бөлімінің басшысы 15 минут ішінде жауапты орындаушыны белгілейді және оған орындауға береді.
Жауапты орындаушы:
1) ұсынылған құжаттар пакетінің толықтығын және оларды құру (рәсімдеу) дұрыстығының қолданыстағы Қазақстан Республикасы заңнамасына сәйкестігін тексереді;
2) заңды тұлғаларды мемлекеттік тіркеу, филиалдары мен өкілдіктерін есептік тіркеу тіркеу туралы бұйрықты және бас тарту туралы дәлелді бұйрықты рәсімдейді;
3) Бизнес-сәйкестендiру нөмiрлерiнiң ұлттық тiзiлiмiне мәлімет енгізеді;
4) Бизнес-сәйкестендіру нөмерін бере отырып, заңды тұлғаны мемлекеттік тіркеу немесе филиалдар мен өкілдіктерді есептік тіркеу туралы анықтаманы рәсімдейді.
Жауапты орындаушының құжаттарды қарау және рәсімдеу ұзақтығы құжаттар пакетін алғаннан кейін:
жеке кәсіпкерлік субъектілеріне жататын заңды тұлғаларды мемлекеттік тіркеу, олардың филиалдарын (өкілдіктерін) есептік тіркеу, сондай-ақ Алматы қаласының өңірлік қаржы орталығына қатысушы заңды тұлғаларды (қызметін үлгілік болып табылмайтын жарғы негізінде жүзеге асыратын акционерлік қоғамдарды, олардың филиалдарын (өкілдіктерін) қоспағанда), мемлекеттік тіркеу қажетті құжаттарды қоса беріп, өтініш берілген күннен кейінгі бір жұмыс күнінен кешіктірілмей жүргізіледі;
жеке кәсіпкерлік субъектілеріне жатпайтын заңды тұлғаларды, сондай-ақ қызметін үлгілік болып табылмайтын жарғы негізінде жүзеге асыратын акционерлік қоғамдарды (саяси партияларды, олардың филиалдары мен өкілдіктерін қоспағанда) мемлекеттік тіркеу, олардың филиалдарын (өкілдіктерін) есептік тіркеу қажетті құжаттарды қоса беріп, өтініш берілген күннен кейінгі он жұмыс күнінен кешіктірмей жүргізіледі;
саяси партияларды мемлекеттік тіркеу және олардың филиалдарын (өкілдіктерін) есептік тіркеу (қайта тіркеу) қажетті құжаттарымен қоса өтініш берілген күннен бастап бір айдан кешіктірілмей жүргізіледі.
Жауапты орындаушы қарағаннан кейін бизнес-сәйкестендіру нөмірін бере отырып, заңды тұлғаны мемлекеттік тіркеу немесе филиалдар мен өкілдіктерді есептік тіркеу туралы анықтаманы не дәлелді бас тартуды уәкілетті органның басшылығына қол қоюға жібереді. Қарау ұзақтығы бір жұмыс күнін құрайды.
Басшылық қол қойған құжаттар көрсетілетін қызметті берушінің жинақтаушы бөлімінің жауапты орындаушысына беріледі.
Уәкілетті органның жинақтау бөлімі қызметкері құжаттарды курьер арқылы орталыққа береді.
Порталда:

2. Форма оказания государственной услуги: электронная (частично автоматизированная) и (или) бумажная.
3. Результат оказания государственной услуги: справка о государственной регистрации юридического лица, об учетной регистрации филиала, представительства с присвоенным бизнес–идентификационным номером, либо мотивированный отказ в оказании государственной услуги на бумажном носителе в случаях и по основаниям, предусмотренным пунктом 14 Стандарта;
на портале - «в личный кабинет» направляется уведомление о государственной регистрации юридических лиц для субъектов малого предпринимательства либо мотивированный ответ услугодателя об отказе в оказании государственной услуги в форме электронного документа, удостоверенный ЭЦП услугодателя.
2. Описание порядка действий структурных подразделений
(работников) услугодателя в процессе оказания государственной
услуги
4. Основанием для начала процедуры (действия) по государственной услуге является заявление услугополучателя в форме электронного документа либо в бумажном виде.
5. При поступлении услугодателю документов на регистрацию юридического лица, учетной регистрации филиала, представительства сотрудник накопительной комнаты услугодателя осуществляет прием документов согласно реестру и направляет в отдел регистрации юридических лиц. Длительность приема и передачи документов не более 30 минут.
Руководитель отдела регистрации юридических лиц в течении 15 минут определяет ответственного исполнителя и передает ему на исполнение.
Ответственный исполнитель:
1) проверяет полноту пакета представленных документов и правильность их составления (оформления) на соответствие действующему  законодательству Республики Казахстан;
2) оформляет приказ о государственной регистрации юридического лица, об учетной регистрации филиала, представительства, либо мотивированный приказ об отказе;
3) вносит сведения в Национальный реестр бизнес-идентификационных номеров;
4) оформляет справку о государственной регистрации юридического лица, об учетной регистрации филиала, представительства, с присвоенным бизнес–идентификационным номером.
Продолжительность рассмотрения и оформления документов ответственным исполнителем составляет:
при государственной регистрации юридических лиц, относящихся к субъектам частного предпринимательства, учетной регистрации их филиалов (представительств), а также государственная регистрация юридических лиц - участников регионального финансового центра города Алматы, (за исключением акционерных обществ, их филиалов (представительств), осуществляющих деятельность на основании устава, не являющегося типовым), производится не позднее одного рабочего дня, следующего за днем подачи заявления с приложением необходимых документов;
при государственной регистрации юридических лиц, не относящихся к субъектам частного предпринимательства, а также акционерных обществ, осуществляющих деятельность на основании устава, не являющегося типовым, (за исключением политических партий, учетная регистрация их филиалов и представительств) производится не позднее десяти рабочих дней, следующих за днем подачи заявления с приложением необходимых документов;
при государственной регистрации политических партий и учетной регистрации их филиалов (представительств) производится не позднее одного месяца со дня подачи заявления с приложением необходимых документов.
После рассмотрения ответственным исполнителем справка о государственной регистрации юридического лица, об учетной регистрации филиала, представительства, с присвоенным бизнес-идентификационным номером, либо мотивированный отказ направляются на подписание руководству уполномоченного органа. Продолжительность рассмотрения составляет один рабочий день.
Подписанные руководством документы передаются ответственным исполнителем в накопительный отдел услугодателя.
Сотрудник накопительного отдела услугодателя передает документы в Центр через курьера.
На портале:

1) көрсетілетін қызметті алушының «жеке кабинетінен» өтініштерді және тіркеуге құжаттар пакетін қабылдау, оларды бастапқы тексеру;
2) ұсынылған құжаттарға құқықтық сараптама жүргізу;
3) басшылықтың құжаттарды қарауы және қызмет алушының «жеке кабинетіне» мемлекеттік қызметтің нәтижесін алу күні көрсетілген сұрауды қабылдау туралы есеп – хабарламасын жолдау үшін оларды әзірлеу.
3. Мемлекеттік қызмет көрсету рәсімінде құрылымдық
бөлімшелерінің (қызметкерлердің) өзара іс-қимыл тәртібінің
сипаттамасы
6. Мемлекеттік қызметті көрсету барысына қатысатын көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) тізімі:
1) Орталықтың инспекторы – құжаттарды қабылдау және табыстау;
2) Орталықтың жинақтаушы бөлімінің инспекторы – тізілімді құрастырады және уәкілетті органға жолдайды;
3) көрсетілетін қызметті беруші - заңды тұлғаларды тіркеу олардың филиалдары мен өкілдіктерін есептік тіркеуге ұсынылған құжаттарға сараптама жүргізеді.
7. Әрбір рәсімнің (іс-қимылдың) ұзақтығы көрсетілген құрылымдық бөлімшелердің (қызметкерлердің) арасындағы рәсімдер (іс-қимылдар) кезектілігінің сипаттамасы осы регламенттің 1-қосымшасында көрсетілген.
4. Халыққа қызмет көрсету орталығы және (немесе) басқа да
қызмет берушілердің мемлекеттік қызмет көрсету процесіндегі
өзара іс-қимылы тәртібінің, сондай-ақ ақпараттық жүйелерді
пайдалану тәртібінің сипаттамасы
8. Орталықта құжаттарды қабылдау «тосқауылсыз қызмет көрсету» арқылы орталық қызметкерінің аты, әкесінің аты (болған жағдайда), тегі және лауазымы көрсетілген операциялық залда жүзеге асырылады.
Құжаттарды тапсыру үшін күтудің рұқсат берілген уақыты – 15 минуттан аспайды;
Қызмет алушыға қызмет көрсетудің рұқсат берілген уақыты – 15 минуттан аспайды.
Мемлекеттік қызметті алу үшін көрсетілетін қызметті алушы Стандарттың 9-тармағында көрсетілген құжаттарды ұсынады.
Стандарттың 11-тармағына сәйкес Орталықта құжаттарды қабылдау кезінде көрсетілетін қызметті алушыға қажетті құжаттарды қабылдау туралы қол хат беріледі.
Көрсетілетін қызметті алушы Стандарттың 9-тармағында көрсетілген құжаттар тізіміне сәйкес құжаттарды толық ұсынбаған жағдайда, орталық қызметкері құжаттарды қабылдаудан бас тартады және Стандарттың 6-қосымшасына сәйкес нысан бойынша құжаттарды қабылдаудан бас тарту туралы қолхат береді.
9. Орталықта дайын құжаттарды көрсетілетін қызметті алушыға беруді орталықтың қызметкері күн сайын қолхаттың негізінде белгіленген мерзімде күн сайын «терезе» арқылы жүзеге асырады.
Көрсетілетін қызметті алушыға құжаттарды алу үшін күтудің рұқсат берілген ең ұзақ уақыты – 15 минуттан аспайды;
Көрсетілетін қызметті алушыға қызмет көрсетудің рұқсат берілген ең ұзақ уақыты – 15 минуттан аспайды.

1) из «личного кабинета» услугополучателя прием заявлений и пакет документов на регистрацию, их первичная проверка;
2) осуществление юридической экспертизы представленных документов;
3) рассмотрение документов руководством и их подготовка для отправки уведомление – отчет о принятии запроса с указанием даты получения результата государственной услуги на «личный кабинет» услугополучателя.
3. Описание порядка взаимодействия структурных подразделений
(работников) в процессе оказания государственной услуги
6. Перечень структурных подразделений услугодателя, участвующих в процессе оказания государственной услуги:
1) инспектор Центра – прием и выдача документов;
2) инспектор накопительного отдела Центра – составляет реестр и направляет в уполномоченный орган;
3) услугодатель – экспертиза документов предоставленных на государственную (учетную) регистрацию (перерегистрацию) юридического лица, филиала (представительства).
7. Описание последовательности процедур (действий) между структурными подразделениями (сотрудниками с указанием длительности каждой процедуры) указаны в приложении 1 к настоящему регламенту.
4. Описание порядка взаимодействия с центром обслуживания
населения и (или) иными услугодателями, а также порядка
использования информационных систем в процессе оказания
государственной услуги
8. В Центре прием документов осуществляется в операционном зале посредством «безбарьерного обслуживания», на которых указываются фамилия, имя, отчество и должность работника Центра.
Максимально допустимое время ожидания услугополучателем для сдачи документов – не более 15 минут;
Максимально допустимое время обслуживания услогополучателя – не более 15 минут;
Для получения государственной услуги услугодатель предоставляет документы указанные в пункте 9 Стандарта.
При приеме документов в Центре получателю государственной услуги выдается расписка о приеме соответствующих документов в соответствии с пунктом 11 Стандарта.
В случае предоставления услугополучателем неполного пакета документов согласно перечню, предусмотренного пунктом 9 Стандарта, работник Центра отказывает в приеме заявления и выдает расписку об отказе в приеме документов по форме согласно приложению 6 к Стандарту.
9. В Центре выдача готовых документов услугополучателю осуществляется работником Центра посредством «окон» ежедневно на основании расписки в указанный в ней срок.
Максимально допустимое время ожидания услугополучателем для получения документов – не более 15 минут;
Максимально допустимое время обслуживания услогополучателя – не более 15 минут;

10. Қызмет алушының халыққа қызмет көрсету орталығының ықпалдастырылған ақпараттық жүйесінде сұрау салуды өңдеу және тіркеу кезінде өтінішті беру тәртібінің және орталық қызметкерлері рәсімдерінің (әрекеттерінің) кезектілігінің сипаттамасы осы регламенттің 2-қосымшасында келтірілген.
11. Портал арқылы мемлекеттік қызмет көрсету процесіндегі іс-әрекеттердің логикалық кезектілігі арасындағы өзара байланысты бейнелейтін сипаттама осы регламенттің 3-қосымшасында келтірілген.

10. Описание порядка обращения и последовательности процедур (действий) работников Центра при регистрации и обработке запроса услугополучателя в интегрированной информационной системе центров обслуживания населения приведена в приложении 2 к настоящему регламенту.
11. Описание, отражающая взаимосвязь между логической последовательностью действий в процессе оказания государственной услуги через портал приведены в приложении 3 к настоящему регламенту.

12. Мемлекеттік қызмет көрсету бойынша қажетті ақпаратты және консультацияны саll - центр: 1414 телефон арқылы алуға болады.
13. Мемлекеттік қызмет көрсету процесіндегі рәсімдер (іс-қимылдар) кезектілігінің, көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) өзара іс-қимылының толық сипаттамасы, сондай-ақ басқа да қызмет берушілердің және (немесе) халыққа қызмет көрсету орталығының мемлекеттік қызмет көрсету процесіндегі өзара іс-қимылының тәртібі және ақпараттық жүйелерді пайдалану тәртібі осы регламенттің 4-қосымшасына сәйкес мемлекеттік қызмет көрсету бизнес-процестерінің анықтамалығында көрсетіледі.

12. Необходимую информацию и консультацию по оказанию услуги можно получить по телефону саll-центра: 1414.
13. Подробное описание последовательности процедур (действий), взаимодействий структурных подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги, а также описание порядка взаимодействия с иными услугодателями и (или) центром обслуживания населения и порядка использования информационных систем в процессе оказания государственной услуги отражается в справочнике бизнес-процессов оказания государственной услуги согласно приложению 4 к настоящему регламенту.

Ескерту. Регламент 13-тармақпен толықтырылды - ҚР Әділет министрінің 19.06.2014 № 214 бұйрығымен (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
«Заңды тұлғаларды мемлекеттік тіркеу,
филиалдары мен өкілдіктерін есептік тіркеу»
мемлекеттік қызмет көрсету регламентіне
1-қосымша
Мемлекеттік қызмет көрсету процесіне қатысатын көрсетілетін
қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің тізбесі және
құрылымдық бөлімшелер (әрбір іс-қимылдың ұзақтығын көрсете
отырып, қызметкерлердің) арасындағы рәсімдердің
(іс-қимылдардың) кезектілігінің сипаттамасы
Негізгі процестің (жұмыс жүрісінің, ағымының) әрекеті
1
Әрекеттің № (жұмыс жүрісі, ағымы)
2
3
4
5
6
7
2
Құрылымдық бөлімшелердің (қызметкерлердің) қызмет көрсетушілердің тізімі
Тіркеу органының жинақтаушы бөлімі
Заңды тұлғаларды тіркеу бөлімінің бастығы
Заңды тұлғаларды мемлекеттік тіркеу бөлімінің жауапты қызметкері
Тіркеу органының бастығы
Заңды тұлғаларды мемлекеттік тіркеу бөлімі
Тіркеу органының жинақтаушы бөлімі
3
Процедуралардың (әрекеттердің) жүйелілігінің сипаттамасы
Реестр бойынша құжаттарды қабылдау
Тізім бойынша құжаттарды қабылдайды
Құрылтай және басқа да құжаттарға құқықтық сараптама жүргізу, Ұлттық реестрге мәліметтер енгізу. Бұйрық және анықтама жобасын ресімдеу
Бұйрықтар мен анықтамаларға қол қою
Заңды тұлғалардың, филиалдар мен өкілдіктердің құрылтай құжаттарын ресімдеу
Құжаттарды қабылдау
4
Аяқталу нысаны (мәліметтер, құжат, ұйымдастырушылық-өкімдік шешім)
Заңды тұлғаларды мемлекеттік тіркеу бөлімінің бастығы жолдайды
Жауапты орындаушыны анықтайды
Бұйрықтың жобасын басшыға қол қоюға жіберу
Заңды тұлғаларды мемлекеттік тіркеу бөліміне тапсыру
Тіркеу органының жинақтаушы бөліміне құрылтай құжаттарды тапсыру
Орталық
жинақтаушы бөліміне тапсыру
5
Әр рәсімнің ұзақтылығы
30 минут
15 минут
1 жұмыс күні, 10 жұмыс күні, бір айдан кешіктірмей жүргізіледі
2 сағат
2 сағат
30 минут
«Заңды тұлғаларды мемлекеттік тіркеу,
филиалдары мен өкілдіктерін есептік тіркеу»
мемлекеттік қызмет көрсету регламентіне
2-қосымша
Орталық қызметкерлерінің өтініш беру тәртібінің және
көрсетілетін қызметті берушінің сұрау салуды халыққа
қызмет көрсету орталығының ықпалдастырылған ақпараттық
жүйесінде тіркеу және өңдеу кезіндегі рәсімдер (іс-қимылдар)
кезектілігінің сипаттамасы
Негізгі процестің (жұмыс жүрісінің, ағымының) әрекеті
1
Әрекеттің № (жұмыс жүрісі, ағымы)
1
2
3
4
5
2
Құрылымдық бөлімшелердің (қызметкерлердің) қызмет көрсетушілердің тізімі
Орталықтың инспекторы
Жинақтаушы бөлімінің инспекторы
Жинақтаушы бөлімінің инспекторы
Орталықтың жинақтау бөлімі
Орталықтың беру бөлімі
3
Әрекеттің (процестің, процедуралардың, операциялардың) аталуы және олардың сипаттамасы
Құжаттардың толықтығын тексеру, қабылдау
Журналға қол қояды
Реестр құрастырады
Орындалған материалдарды ұсынылған реестрге сәйкес тексеру
Орындалған материалдарды ұсынылған реестрге сәйкес тексеру және қабылдау
4
Аяқталу нысаны (мәліметтер, құжат, ұйымдастырушылық-өкімдік шешім)
Журналға тіркеу және қолхат беру
Құжаттардың жиынтығы
Тіркеу органының жинақтаушы бөліміне құжаттарды жіберу
Реестр бойынша қабылдау
Компьютерге енгізу
5
Орындалу мерзімі
15 минут
Күніне 2 рет
Күніне 2 рет
5 минут
3 минут
«Заңды тұлғаларды мемлекеттік тіркеу,
филиалдары мен өкілдіктерін есептік тіркеу»
мемлекеттік қызмет көрсету регламентіне
3-қосымша
Мемлекеттік көрсетілетін қызметті алу сызбанұсқасы
«электронды үкімет» веб-порталы арқылы
«Заңды тұлғаларды мемлекеттік тіркеу,
филиалдар мен өкілдіктерді есептік тіркеу»
мемлекеттік қызметінің Регламентіне
4-Қосымша
Мемлекеттік қызмет көрсету бизнес-процестерінің
АНЫҚТАМАСЫ
«Заңды тұлғаларды мемлекеттік тіркеу, филиалдар мен өкілдіктерді есептік тіркеу»
(мемлекеттік қызметтің аталуы)

Сноска. Регламент дополнен пунктом 13 в соответствии с приказом Министра юстиции РК от 19.06.2014 № 214 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Приложение № 1
к регламенту государственной услуги
«Государственная регистрация юридических лиц,
учетная регистрация их филиалов и
представительств»
Перечень структурных подразделений услугодателя,
участвующих в процессе оказания государственной услуги и
описание последовательности процедур (действий) между
структурными подразделениями (сотрудниками с указанием
длительности каждой процедуры)
Действия основного процесса (хода, потока работ)
1
№ действия (хода, потока работ)
2
3
4
5
6
7
2
Перечень структурных подразделений (работников) услугодателя
Накопительный отдел регистрирующего органа
Руководитель отдела регистрации юридических лиц
Ответственный сотрудник отдела государственной регистрации юридических лиц
Руководитель регистрирующего органа
Отдел государственной регистрации юридических лиц
Накопительный отдел регистрирующего органа
3
Описание последовательности процедур (действий)
Прием документов по реестру
Принимает документы по реестру
Проведение правовой экспертизы учредительных и других документов, внесение сведений в Национальный реестр. Оформление проекта приказа и справки
Подписание приказа, справки
Оформление учредительных документов юридического лица, филиалов и представительств
Прием документов
4
Форма завершения (данные, документ, организационно-распорядительное решение)
Отправляет руководителю отдела государственной регистрации юридических лиц
Определяет ответственного исполнителя
Направление проекта приказа на подписание руководству
Передача в отдел государственной регистрации юридических лиц
Передача учредительных документов в накопительный отдел регистрирующего органа
Передача в накопительный отдел Центра
5
Длительность каждой процедуры
30 минут
15 минут
1 рабочий день, 10 рабочих дней, не позднее 1 месяца
2 часа
2 часа
30 минут
Приложение № 2
к регламенту государственной услуги
«Государственная регистрация юридических лиц,
учетная регистрация их филиалов и
представительств»
Описание порядка обращения и последовательности процедур
(действий) работников центра при регистрации и обработке
запроса услугополучателя в интегрированной информационной
системе центров обслуживания населения
Действия основного процесса (хода, потока работ)
1
№ действия (хода, потока работ)
1
2
3
4
5
2
Перечень структурных подразделений (работников) услугодателя
Инспектор Центра
Инспектор накопительного отдела
Инспектор накопительного отдела
Накопительный отдел Центра
Отдел выдачи Центра
3
Наименование действия (процесса, процедуры, операции) и их описание
Проверка полноты документов, прием
Расписывается в журнале
Составляет реестр
Проверка исполненного материала согласно предоставляемому реестру
Проверка и прием исполненного материала согласно предоставляемому реестра
4
Форма завершения (данные, документ, организационно- распорядительное решение)
Регистрация в журнале и выдача расписки
Сбор документов
Отправка документов в накопительный отдел регистрирующего органа
Прием по реестру
Внесение в компьютер
5
Сроки исполнения
15 минут
2 раза в день
2 раза в день
5 минут
3 минуты
Приложение № 3
к регламенту государственной услуги
«Государственная регистрация юридических лиц,
учетная регистрация их филиалов и
представительств»
Схема получения государственной услуги
через веб-портал «электронного правительства»
Приложение 4
к Регламенту государственной услуги
«Государственная регистрация
юридических лиц, учетная регистрация
филиалов и представительств»
Справочник
бизнес-процессов оказания государственной услуги
«Государственная регистрация юридических лиц, учетная
регистрация филиалов и представительств»
(наименование государственной услуги)

Ескерту. Регламент 4-қосымшамен толықтырылды - ҚР Әділет министрінің 19.06.2014 № 214 бұйрығымен (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
*Халыққа қызмет көрсету орталығы арқылы қызмет көрсету кезінде
* Портал «Электрондық үкімет» порталында қызмет көрсету кезінде
Қазақстан Республикасы
Әділет Министрлігінің
2014 жылғы 30 қаңтардағы
бұйрығына
2-қосымша
«Заңды тұлғаларды мемлекеттік қайта тіркеу, олардың
филиалдары мен өкілдіктерін есептік қайта тіркеу»
мемлекеттік қызмет көрсету регламенті
1. Жалпы ережелер
1. «Заңды тұлғаларды мемлекеттік қайта тіркеу, олардың филиалдары мен өкілдіктерін есептік қайта тіркеу» мемлекеттік қызмет көрсету (бұдан әрі – мемлекеттік көрсетілетін қызмет).
Мемлекеттік қызметі Әділет министрлігінің Тіркеу қызметі және құқықтық қызмет көрсету комитеті және аумақтық әділет органдары (бұдан әрі- көрсетілетін қызметті беруші) Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2013 жылғы 31 желтоқсандағы № 1570 қаулысымен бекітілген «Заңды тұлғаларды мемлекеттік тіркеу, филиалдары мен өкілдіктерін есептік тіркеу» мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартының (бұдан әрі-Стандарт) негізінде көрсетіледі.
Өтініштерді қабылдау және мемлекеттік қызмет көрсету нәтижелерін беру:
1) көрсетілетін қызметті беруші арқылы;
2) Қазақстан Республикасының Көлік және коммуникация министрлігінің Мемлекеттік көрсетілетін қызметтерді автоматтандыруды бақылау және халыққа қызмет көрсету оратлықтарының қызметін үйлестіру Комитетінің шаруашылық жүргізу құқығындағы «Халыққа қызмет көрсету орталығы» Республикалық мемлекеттік кәсіпорын (бұдан әрі - орталық) арқылы жүзеге асырылады.
2. Мемлекеттік қызмет көрсету нысаны: қағаз түрінде (автоматтандырылған емес)
3. Мемлекеттік қызмет көрсетудің Стандартына сәйкес бизнес-идентификациялық нөмірі енгізілген немесе осы стандарттың 12-тармағында мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тартылған қағаз нысанындағы заңды тұлғаны мемлекеттік қайта тіркеу немесе филиалдар мен өкілдіктерді есептік қайта тіркеу туралы анықтама Мемлекеттік қызмет көрсетудің нәтижесі болып табылады.
2. Мемлекеттік қызмет көрсету процесіндегі қызмет берушінің
құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) әрекеттері
тәртібінің сипаттамасы
4. Мемлекеттік қызмет көрсету бойынша рәсімдер (іс-қимылдар) бастамасы үшін негіздеме көрсетілетін қызметті алушының қағаз жүзіндегі болып табылады.
5. Мемлекеттік қызмет көрсетудің осы Стандартының 9-тармағымен қарастырылатын, Орталықтан қосымша құжаттармен бірге тіркелген өтініш түскен кезде қызмет берушінің жинақтаушы бөлмесінің қызметкері реестрге сәйкес қабылдауды жүзеге асырады және заңды тұлғаларды тіркеу бөліміне жібереді. Құжаттарды қабылдау мен жіберу ұзақтығы 30 минуттан аспауы қажет.
Заңды тұлғаларды тіркеу бөлімінің бастығы 15 минут ішінде жауапты орындаушы белгілейді және оған орындауға береді.
Жауапты орындаушы:

Сноска. Регламент дополнен приложением 4 в соответствии с приказом Министра юстиции РК от 19.06.2014 № 214 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
*При оказании услуги через Центры обслуживания населения
*При оказании услуги посредством Портала электронного правительства
*СФЕ - структурно - функциональная единица: взаимодействие
структурных подразделений (работников) услугодателя, центра
обслуживания населения, веб-портала «электронного правительства»;
Приложение 2
к приказу Министра юстиции
Республики Казахстан
от 30 января 2014 года № 37
Регламент государственной услуги «Государственная
перерегистрация юридических лиц, учетная перерегистрация их
филиалов и представительств»
1. Общие положения
1. Государственная услуга «Государственная перерегистрация юридических лиц, учетная перерегистрация их филиалов и представительств» (далее – государственная услуга).
Государственная услуга оказывается на основании Стандарта государственной услуги «Государственная перерегистрация юридических лиц, учетная перерегистрация их филиалов и представительств», утвержденного постановлением Правительства Республики Казахстан от 31 декабря 2013 года № 1570 (далее – Стандарт) Комитетом регистрационной службы и оказания правовой помощи Министерства и территориальными органами юстиции (далее - услугодатель).
Прием заявлений и выдача результатов оказания государственной услуги осуществляется:
1) через услугодателя;
2) через Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения «Центр обслуживания населения» Комитета по контролю автоматизации государственных услуг и координации деятельности центров обслуживания населения Министерства транспорта и коммуникаций Республики Казахстан (далее - Центр);
2. Форма оказания государственной услуги: бумажная (не автоматизированная).
3. Результат оказания государственной услуги является справка о государственной перерегистрации юридического лица или об учетной перерегистрации филиалов и представительств, с присвоенным бизнес-идентификационным номером согласно Стандарта государственной услуги либо мотивированный отказ в оказании государственной услуги на бумажном носителе в случаях и по основаниям, предусмотренным пунктом 12 Стандарта.
2. Описание порядка действий структурных подразделений
(работников) услугодателя в процессе оказания государственной
услуги
4. Основанием для начала процедуры (действия) по государственной услуге является заявление услугополучателя в бумажном виде.
5. При поступлении с Центра заявления с приложением документов, предусмотренных пунктом 9 Стандарта настоящей государственной услуги, сотрудник накопительной комнаты услугодателя осуществляет прием документов согласно реестру и направляет в отдел регистрации юридических лиц. Длительность приема и передачи документов не более 30 минут.
Руководитель отдела регистрации юридических лиц в течении 15 минут определяет ответственного исполнителя и передает ему на исполнение.
Ответственный исполнитель:

1) ұсынылған құжаттар пакетінің толықтығын және оларды құру (ресімдеу) дұрыстығын қолданыстағы Қазақстан Республикасы заңнамасына сәйкес тексереді;
2) заңды тұлғаларды мемлекеттік қайта тіркеу, олардың филиалдары мен өкілдіктерін есептік тіркеу туралы туралы бұйрықты және бас тарту туралы дәлелді бұйрықты ресімдейді;
3) бизнес-сәйкестендіру нөмірлерінің ұлттық тізіліміне мәлімет енгізеді;
4) бизнес-сәйкестендіру нөмірін бере отырып, заңды тұлғаны мемлекеттік қайта тіркеу немесе филиалдар мен өкілдіктерді есептік қайта тіркеу туралы анықтаманы ресімдейді;
Жауапты орындаушының құжаттарды қарау және ресімдеу ұзақтығы құжаттар пакетін алғаннан кейін:
жеке кәсіпкерлік субъектілеріне жататын заңды тұлғаларды мемлекеттік қайта тіркеу, олардың филиалдарын (өкілдіктерін) есептік қайта тіркеу, сондай-ақ, қызметін үлгілік болып табылмайтын жарғы негізінде жүзеге асыратын (акционерлік қоғамдарды, олардың филиалдарын (өкілдіктерін) қоспағанда) Алматы қаласының өңірлік қаржы орталығына қатысушы заңды тұлғаларды мемлекеттік қайта тіркеу қажетті құжаттарды қоса беріп, өтініш берілген күннен кейінгі бір жұмыс күнінен кешіктірілмей жүргізіледі; –
саяси партияларды қоспағанда, жеке кәсіпкерлік субъектілеріне жатпайтын заңды тұлғаларды, сондай-ақ қызметін үлгілік болып табылмайтын жарғы негізінде жүзеге асыратын акционерлік қоғамдарды мемлекеттік қайта тіркеу, олардың филиалдарын (өкілдіктерін) есептік қайта тіркеу қажетті құжаттарды қоса бере отырып, өтініш берілген күннен кейінгі он жұмыс күнінен кешіктірілмей жүргізіледі;
саяси партияларды мемлекеттік қайта тіркеу, олардың филиалдарын (өкілдіктерін) қайта тіркеу қажетті құжаттармен қоса өтініш берілген күннен бастап бір айдан кешіктірмей жүргізіледі.
Жауапты орындаушы қарағаннан кейін бизнес-сәйкестендіру нөмірін бере отырып, заңды тұлғаны мемлекеттік қайта тіркеу немесе филиалдар мен өкілдіктерді есептік қайта тіркеу туралы анықтаманы не дәлелді бас тартуды уәкілетті органның басшылығына қол қоюға жібереді. Қарау ұзақтығы бір жұмыс күнін құрайды.
Басшылық қол қойған құжаттар көрсетілетін қызметті берушінің жинақтаушы бөлімінің жауапты орындаушысына беріледі.
Уәкілетті органның жинақтау бөлімі қызметкері құжаттарды курьер арқылы орталыққа береді.
6. Келесі рәсімдерді орындау бастамасы үшін негіз ретінде мемлекеттік қызмет көрсету бойынша рәсімдердің (әрекеттердің) нәтижелері ұсынылған құжаттардың Қазақстан Республикасының зағнамасымен белгіленген талаптарға сәйкестігі болып табылады.

1) проверяет полноту пакета представленных документов и правильность их составления (оформления), на соответствие действующему законодательству Республики Казахстан;
2) оформляет приказ о государственной перерегистрации в учредительные документы юридического лица, положения об их филиалах (представительствах) либо мотивированный приказ об отказе;
3) вносит сведения в Национальный реестр бизнес–идентификационных номеров;
4) оформляет справку о государственной перерегистрации юридического лица или об учетной перерегистрации филиалов и представительств, с присвоенным бизнес-идентификационным номером.
Продолжительность рассмотрения и оформления документов ответственным исполнителем составляет:
при государственной перерегистрации юридических лиц, относящихся к субъектам частного предпринимательства, учетная перерегистрация их филиалов (представительств), а также государственная перерегистрация юридических лиц – участников регионального финансового центра города Алматы, (за исключением акционерных обществ, их филиалов (представительств), осуществляющих деятельность на основании устава, не являющегося типовым), должны быть произведены не позднее одного рабочего дня, следующего за днем подачи заявления с приложением необходимых документов;
при государственной перерегистрации юридических лиц, не относящихся к субъектам частного предпринимательства, а также акционерных обществ, осуществляющих деятельность на основании устава, не являющегося типовым, за исключением политических партий, учетная перерегистрация их филиалов (представительств) производится не позднее десяти рабочих дней, следующих за днем подачи заявления с приложением необходимых документов.
при государственной перерегистрации политических партий и учетной перерегистрации их филиалов (представительств) производится не позднее одного месяца со дня подачи заявления с приложением необходимых документов.
После рассмотрения ответственным исполнителем справка о государственной перерегистрации юридического лица или об учетной перерегистрации филиалов и представительств, с присвоенным бизнес-идентификационным номером либо мотивированный отказа направляются на подписание руководству уполномоченного органа. Продолжительность рассмотрения составляет один рабочий день.
Подписанные руководством документы ответственным исполнителем передаются в накопительный отдел уполномоченного органа.
Сотрудник накопительного отдела услугодателя передает документы в центр через курьера.
6. Результатом процедуры (действия) по оказанию государственной услуги, который служит основанием для начала выполнения следующей процедуры действия является соответствие представленных документов требованиям, установленным законодательством Республики Казахстан

3. Мемлекеттік қызмет көрсету процесіндегі қызмет берушінің
құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) өзара әрекеттері
тәртібінің сипаттамасы
7. Мемлекеттік қызмет көрсету барысына қатысатын қызмет берушінің құрылымдық бөлімшелерінің тізімі:
1) орталықтың инспекторы – құжаттарды қабылдау және табыстау;
2) орталықтың жинақтаушы бөлімінің инспекторы – тізілімдіҚұрастырады және уәкілетті органға жолдайды;
3) қызметті беруші – заңды тұлғаларды тіркеу олардың филиалдары мен өкілдіктерін есептік тіркеу ұсынылған құжаттарға сараптама жүргізеді.
8. Әрбір рәсімнің (іс-қимылдың) ұзақтығын көрсетуімен, құрылымдық бөлімшелердің (қызметкерлердің) арасындағы рәсімдер (іс-қимылдар) реттілігін сипаттауы осы регламенттің 1-қосымшасында көрсетілген.
4. Халыққа қызмет көрсету орталығымен және басқа да қызмет
берушілермен өзара әрекеттесу тәртібінің, сонымен бірге
мемлекеттік қызмет көрсету процесіндегі ақпараттық жүйелерді
пайдалану тәртібінің сипаттамасы
9. Орталықтарда құжаттарды қабылдау операциялық залда орталық қызметкерінің аты, әкесінің аты (болған жағдайда), тегі және лауазымы көрсетілген «тосқауылсыз» қызмет көрсету арқылы жүзеге асырылады.
Құжаттар жиынтығын тапсыру үшін күтудің рұқсат берілген ең ұзақ уақыты – 15 минуттан аспайды;
Көрсетілетін қызметті алушыға қызмет көрсетудің рұқсат берілген ең ұзақ уақыты – 15 минуттан аспайды.
Мемлекеттік қызмет көрсетуді алу үшін қызмет беруші Стандарттың  9-тармағында көрсетілген құжаттарды ұсынады.
Орталықта құжаттарды қабылдау кезінде мемлекеттік қызмет көрсетуді алушыға Стандарттың 12-тармағына сәйкес құжаттарды қабылдау туралы қолхат беріледі.
Егер, қызмет алушы стандарттың 9-бабымен қарастырылатын тізімге сәйкес құжаттар бумасын толық ұсынбаса, орталықтың жұмыскері құжаттарды қабылдаудан бас тартады және Стандарттың 3-қосымшасына сәйкес нысан бойынша құжаттарды қабылдаудан бас тарту туралы қолхат береді.
10. Орталықта дайын құжаттарды көрсетілетін қызметті алушыға беруді орталықтың қызметкері күн сайын қолхаттың негізінде белгіленген мерзімде күн сайын «терезе» арқылы жүзеге асырады.
Көрсетілетін қызметті алушыға құжаттарды алу үшін күтудің рұқсат берілген ең ұзақ уақыты – 15 минуттан аспайды;
Көрсетілетін қызметті алушыға қызмет көрсетудің рұқсат берілген ең ұзақ уақыты – 15 минуттан аспайды.
11. Қызмет алушының халыққа қызмет көрсету орталығының ықпалдастырылған ақпараттық жүйесінде сұрау салуды өңдеу және тіркеу кезінде өтінішті беру тәртібінің және орталық қызметкерлері рәсімдерінің (әрекеттерінің) кезектілігінің сипаттамасы осы регламенттің 2-қосымшасында көрсетілген.

3. Описание порядка взаимодействия структурных подразделений
(работников) услугодателя в процессе оказания
государственной услуги
7. Перечень структурных подразделений услугодателя, участвующих в процессе оказания государственной услуги:
1) инспектор Центра – прием и выдача документов;
2) инспектор накопительного отдела Центра – составляет реестр и направляет в уполномоченный орган;
3) услугодатель – экспертиза документов предоставленных на государственную (учетную) регистрацию (перерегистрацию) юридического лица, филиала (представительства).
8. Описание последовательности процедур (действий) между структурными подразделениями (сотрудниками с указанием длительности каждой процедуры) указаны в приложении 1 к настоящему регламенту.
4. Описание порядка взаимодействия с центром обслуживания
населения и (или) иными услугодателями, а также порядка
использования информационных систем в процессе
оказания государственной услуги
9. В центре прием документов осуществляется в операционном зале посредством «безбарьерного обслуживания», на которых указываются фамилия, имя, отчество (при его наличии) и должность работника центра.
Максимальное допустимое время ожидания услугополучателем для сдачи пакета документов – не более 15 минут;
Максимально допустимое время обслуживания услугополучателя – не более 15 минут.
Для получения государственной услуги услугодатель предоставляет документы, указанные в пункте 9 Стандарта.
При приеме документов в центре получателю государственной услуги выдается расписка о приеме соответствующих документов в соответствии с пунктом 12 Стандарта.
В случае предоставления услугополучателем неполного пакета документов согласно перечню, предусмотренный пунктом 9 Стандарта, работник центра отказывает в приеме заявления и выдает расписку об отказе в приеме документов по форме согласно приложению 3 к Стандарту.
10. В Центре выдача готовых документов услугополучателю осуществляется работником центра посредством «окон» ежедневно на основании расписки в указанный в ней срок.
Максимально допустимое время ожидания услугополучателем для получения документов – не более 15 минут;
Максимально допустимое время обслуживания услугополучателя – не более 15 минут;
11. Описание порядка обращения и последовательности процедур (действий) работников Центра при регистрации и обработке запроса услугополучателя в интегрированной информационной системе центров обслуживания населения приведена в приложении 2 к настоящему регламенту.

12. Мемлекеттік қызметті көрсету бойынша қажетті ақпаратты және консультацияны саll – центр: 1414 телефон арқылы алуға болады.
13. Мемлекеттік қызмет көрсету процесіндегі рәсімдер (іс-қимылдар) кезектілігінің толық сипаттамасы, көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) өзара іс-қимылы, сондай-ақ басқа да қызмет берушілердің және (немесе) халыққа қызмет көрсету орталығының мемлекеттік қызмет көрсету процесіндегі өзара іс-қимылының тәртібі және ақпараттық жүйелерді пайдалану тәртібі осы регламенттің 3-қосымшасына сәйкес мемлекеттік қызмет көрсету бизнес-процестерінің анықтамалығында көрсетіледі.

12. Необходимую информацию и консультацию по оказанию услуги можно получить по телефону call–центра: 1414.
13. Подробное описание последовательности процедур (действий), взаимодействий структурных подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги, а также описание порядка взаимодействия с иными услугодателями и (или) центром обслуживания населения и порядка использования информационных систем в процессе оказания государственной услуги отражается в справочнике бизнес-процессов оказания государственной услуги согласно приложению 3 к настоящему регламенту.

Ескерту. Регламент 3-қосымшамен толықтырылды - ҚР Әділет министрінің 19.06.2014 № 214 бұйрығымен (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
*Халыққа қызмет көрсету орталығы арқылы қызмет көрсету кезінде
Қазақстан Республикасы
Әділет министрінің
2014 жылғы 30 қаңтардағы
№ 37 бұйрығына
3-қосымша
«Заңды тұлғаларды тіркеу (қайта тіркеу) туралы, олардың
филиалдары мен өкілдіктерін есептік тіркеу (қайта тіркеу)
туралы анықтама беру»
мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандарты
1. Жалпы ережелер
1. «Заңды тұлғаларды тіркеу (қайта тіркеу) туралы, олардың филиалдары мен өкілдіктерін есептік тіркеу (қайта тіркеу) туралы анықтама беру» мемлекеттік көрсетілетін қызметі (бұдан әрі - мемлекеттік көрсетілетін қызметі).
2. Мемлекеттік қызметті Әділет министрлігінің Тіркеу қызметі және құқықтық қызмет көрсету комитеті және аумақтық әділет органдары (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті беруші) Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2013 жылғы 31 желтоқсандағы № 1570 қаулысымен бекітілген «Заңды тұлғаларды тіркеу (қайта тіркеу) туралы, олардың филиалдары мен өкілдіктерін есептік тіркеу (қайта тіркеу) туралы анықтама беру» мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандарты негізінде көрсетеді.
Өтініштерді қабылдау және мемлекеттік қызметті көрсету нәтижелерін беру:
1) Қазақстан Республикасы Көлік және коммуникация министрлігінің Мемлекеттік көрсетілетін қызметтерді автоматтандыруды бақылау және халыққа қызмет көрсету орталықтарының қызметін үйлестіру комитетінің шаруашылық жүргізу құқығындағы «Халыққа қызмет көрсету орталығы» республикалық мемлекеттік кәсіпорны (бұдан әрі - Орталық) арқылы;
2) өтініш берушінің электрондық цифрлық қолтаңбасы (бұдан әрі - ЭЦҚ) бар болған жағдайда «электрондық үкімет» веб-порталы: www.e.gov.kz (бұдан әрі - ЭҮП) арқылы жүзеге асырылады.
2. Мемлекеттік қызмет көрсету нысаны: электрондық (ішінара автоматтандырылған) және (немесе) қағаз жеткізгіште.
3. Мемлекеттік көрсетілетін қызметтің нәтижесі: бизнес-сәйкестендіру нөмірін бере отырып, заңды тұлғаны мемлекеттік тіркеу (қайта тіркеу) туралы не филиалдар мен өкілдіктерді есептік тіркеу (қайта тіркеу) туралы анықтама.
2. Көрсетілетін қызметті беруші құрылымдық бөлімшелерінің
(қызметкерлердің) мемлекеттік қызмет көрсету процесіндегі
іс-қимылдар тәртібінің сипаттамасы
4. Мемлекеттік қызметті көрсету бойынша рәсімдердің (әрекеттердің) бастамасы үшін негіздеме көрсетілетін қызметті алушының Стандартының 1-қосымшасына сәйкес белгіленген нысанда сұрау салу болып табылады.

Сноска. Регламент дополнен приложением 3 в соответствии с приказом Министра юстиции РК от 19.06.2014 № 214 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
*При оказании услуги через Центры обслуживания населения
*СФЕ - структурно - функциональная единица: взаимодействие
структурных подразделений (работников) услугодателя, центра
обслуживания населения, веб-портала «электронного правительства»;
Приложение 3
к приказу Министра юстиции
Республики Казахстан
от 30 января 2014 года № 37
Регламент государственной услуги
«Выдача справки о регистрации (перерегистрации) юридических
лиц, об учетной регистрации (перерегистрации) их филиалов и
представительств»
1. Общие положения
1. Государственная услуга «Выдача справки о регистрации (перерегистрации) юридических лиц, об учетной регистрации (перерегистрации) их филиалов и представительств» (далее - государственная услуга).
Государственная услуга оказывается на основании Стандарта государственной услуги «Выдача справки о регистрации (перерегистрации) юридических лиц, об учетной регистрации (перерегистрации) их филиалов и представительств», утвержденного постановлением Правительства Республики Казахстан от 31 декабря 2013 года № 1570 (далее - Стандарт) Комитетом регистрационной службы и оказания правовой помощи Министерства и территориальными органами юстиции (далее - услугодатель).
Прием заявлений и выдача результатов оказания государственной услуги осуществляется через:
1) Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения «Центр обслуживания населения» Комитета по контролю автоматизации государственных услуг и координации деятельности центров обслуживания населения Министерства транспорта и коммуникаций Республики Казахстан (далее - Центр);
2) веб-портал «электронного правительства»: www.e.gov.kz (далее - ПЭП) при условии наличия у заявителя электронной цифровой подписи (далее - ЭЦП).
2. Форма оказания государственной услуги: электронная (автоматизированная) и (или) бумажная.
3. Результат оказания государственной услуги: справка о государственной регистрации (перерегистрации) юридического лица или об учетной регистрации (перерегистрации) филиалов и представительств, с присвоенным бизнес-идентификационным номером.
2. Описание порядка действий структурных подразделений
(работников) услугодателя в процессе оказания
государственной услуги
4. Основанием для начала процедуры (действия) услугодателя по оказанию государственной услуги является запрос установленной формы согласно приложению 1 Стандарта.

5. Көрсетілетін қызметті берушіге заңды тұлғаларды тіркеу (қайта тіркеу) туралы, олардың филиалдары мен өкілдіктерін есептік тіркеу (қайта тіркеу) туралы анықтамаларды алуға сұрау салу түскен кезде көрсетілетін қызметті берушінің жинақтау бөлмесінің қызметкері тізілімге сәйкес құжаттарды қабылдайды және заңды тұлғаларды тіркеу бөліміне жолдайды. Құжаттарды қабылдау мен беру ұзақтығы 30 минуттан аспайды.
Заңды тұлғаларды тіркеу бөлімінің басшысы 15 минут ішінде жауапты орындаушыны белгілейді және оған орындауға береді.
Ұсынылған құжаттардың қолданыстағы заңнама талаптарына сәйкес болған жағдайда жауапты маман құжаттарды әзірлеу бойынша әрекеттерді жүргізеді. Өтініш берушіге беру үшін құжаттарды әзірлеу және қарау ұзақтығы 40 минутты құрайды.
Басшы қол қойған құжаттарды жауапты орындаушы уәкілетті органның жинақтау бөліміне жібереді. Уәкілетті органның жинақтау бөлімінің қызметкері құжаттарды курьер арқылы орталыққа жібереді.
3. Көрсетілетін қызметті беруші құрылымдық бөлімшелерінің
(қызметкерлерінің) мемлекеттік қызмет көрсету процесіндегі
іс-қимылдар тәртібінің сипаттамасы
6. Мемлекеттік қызметті көрсету барысына қатысатын көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) тізімі:
1) Орталықтың инспекторы – құжаттарды қабылдау және табыстау;
2) Орталықтың жинақтау бөлімінің инспекторы – көрсетілетін қызметті берушіден құжаттарды алу және жолдау;
3) көрсетілетін қызметті беруші - Орталықтан құжаттарды қабылдау, сұрау салуды қарау, анықтаманы жасау және орындалған құжаттарды Орталыққа табыстау;
Мемлекеттік қызметті көрсетуге қатыстырылған ақпараттық жүйелер:
1) ЭҮП;
2) электрондық үкімет шлюзы (бұдан әрі – ЭҮШ);
3) «Заңды тұлғалар» мемлекеттік деректер қоры ақпараттық жүйесі (бұдан әрі – ЗТ МДҚ АЖ);
4) Орталық ақпараттық жүйесінің автоматтандырылған жұмыс орны (бұдан әрі – ХҚКО АЖ АЖО);
5) «Жеке тұлғалар» мемлекеттік деректер қоры (бұдан әрі – ЖТ МДҚ);
7. Құрылымдық бөлімшелердің (қызметкерлердің) арасындағы рәсімдер (іс-қимылдар) кезектілігінің сипаттамасы (әрбір рәсімнің (іс-қимылдың) ұзақтығын көрсетуі) осы регламенттің 1-қосымшасында көрсетілген.
4. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде халыққа қызмет
көрсету орталығы және (немесе) басқа көрсетілетін қызметті
берушілердің өзара іс-қимылы тәртібінің, сондай-ақ ақпараттық
жүйелерді қолдану тәртібінің сипаттамасы
8. Орталықтарда құжаттарды қабылдау операциялық залда орталық қызметкерінің аты, әкесінің аты (болған жағдайда), тегі және лауазымы көрсетілген «тосқауылсыз қызмет көрсету» арқылы жүзеге асырылады.
Құжаттарды тапсыру үшін күтудің рұқсат берілген уақыты – 15 минуттан аспайды;
Қызмет алушыға қызмет көрсетудің рұқсат берілген уақыты – 15 минуттан аспайды.
Мемлекеттік көрсетілетін қызметті алу үшін көрсетілетін көрсетілетін қызметті алушы Стандарттың 9-тармағында көрсетілген құжаттарды ұсынады.
Орталықта құжаттарды қабылдау кезінде мемлекеттік көрсетілетін қызметті алушыға Стандарттың 10-тармағына сәйкес құжаттарды қабылдағаны туралы қолхат беріледі.

5. При поступлении услугодателю запроса на получение справки о регистрации (перерегистрации) юридических лиц, об учетной регистрации (перерегистрации) их филиалов и представительств сотрудник накопительной комнаты услугодателя осуществляет прием документов согласно реестру и направляет в отдел регистрации юридических лиц. Длительность приема и передачи документов не более 30 минут.
Руководитель отдела регистрации юридических лиц в течении 15 минут определяет ответственного исполнителя и передает ему на исполнение.
В случае соответствия представленных документов требованиям действующего законодательства, ответственным специалистом производятся действия по изготовлению документов. Длительность рассмотрения и подготовки документов для выдачи заявителю составляет 40 минут.
После рассмотрения ответственным исполнителем документы направляются на подписание руководству уполномоченного органа. Продолжительность рассмотрения составляет 2 часа.
Подписанные руководством документы ответственным исполнителем передаются в накопительный отдел уполномоченного органа. Сотрудник накопительного отдела уполномоченного органа передает документы в центр через курьера.
3. Описание порядка взаимодействия структурных подразделений
(работников) услугодателя в процессе оказания
государственной услуги
6. Перечень структурных подразделений (работников) услугодателя, которые участвуют в процессе оказания государственной услуги:
1) инспектор Центра – прием и выдача документов;
2) инспектор накопительного отдела Центра – направление и получение документов от услугодателя;
3) услугодатель – прием документов с Центра, рассмотрение запроса, изготовление справки и передача исполненных документов в Центр.
Информационные системы, которые задействованы в оказании государственной услуги:
1) ПЭП;
2) шлюз электронного правительства (далее – ШЭП);
3) информационная система Государственной базы данных «Юридические лица» (далее – ИС ГБД ЮЛ);
4) автоматическое рабочее место информационной системы Центра (далее - АРМ ИС ЦОН);
5) Государственная база данных «Физических лиц» (далее - ГБД ФЛ).
7. Описание последовательности процедур (действий) между структурными подразделениями (работниками с указанием длительности каждой процедуры (действия) указаны в приложении 1 к настоящему регламенту.
4. Описание порядка взаимодействия с центром обслуживания
населения и (или) иными услугодателями, а также порядка
использования информационных систем в процессе
оказания государственной услуги
8. В Центре прием документов осуществляется в операционном зале посредством «безбарьерного обслуживания», на которых указываются фамилия, имя, отчество (при его наличии) и должность работника центра.
Максимально допустимое время ожидания услугополучателем для сдачи документов – не более 15 минут;
Максимально допустимое время обслуживания услогополучателя – не более 15 минут;
Для получения государственной услуги услугодатель предоставляет документы, указанные в пункте 9 Стандарта.
При приеме документов в Центре получателю государственной услуги выдается расписка о приеме соответствующих документов в соответствии с пунктом 10 Стандарта.

9. Орталықта көрсетілетін қызметті алушыға дайын құжаттарды беруді орталықтың қызметкері мерзімі көрсетілген қолхаттың негізінде «терезе» арқылы күн сайын жүзеге асырады.
Құжаттарды алу үшін көрсетілетін қызметті алушыға күтудің рұқсат берілген ең ұзақ уақыты – 15 минуттан аспайды;
көрсетілетін қызметті алушыға қызмет көрсетудің рұқсат берілген ең ұзақ уақыты – 15 минуттан аспайды.
10. Көрсетілетін қызметті алушының халыққа қызмет көрсету орталығының ықпалдастырылған ақпараттық жүйелерді тіркеу және сұрау салуды өңдеу кезіндегі халыққа қызмет көрсету орталығының қызметкерлерінің рәсімдері (іс-қимылдар) тәртібінің кезектілігінің сипаттамасы осы регламенттің 2-қосымшасында келтірілген.
11. ЭҮП арқылы мемлекеттік қызмет көрсету кезінде өтініш беру және көрсетілетін қызметті алушы рәсімдерінің (іс-қимылдарының) кезектілігі тәртібінің сипаттамасы осы регламенттің 3-қосымшасында келтірілген.
1) көрсетілетін қызметті көрсетілетін қызметті алушының компьютерінің ғаламтор-браузерінде сақталатын өзінің ЭЦҚ көмегімен ЭҮП-да тіркеуді жүзеге асырады (ЭҮП-та тіркеуден өтпеген көрсетілетін қызметті алушылар үшін жүзеге асырылады);
2) 1 процес – қызмет алушының компьютерінің ғаламтор-браузеріне ЭЦҚ тіркеу куәлігін бекіту, мемлекеттік қызмет алу үшін ЭҮП қызмет алушының паролін енгізуі (авторизациялау процесі);
3) 1 шарт – ЭҮП жеке сәйкестендіру нөмірінің (бұдан әрі – ЖСН) немесе бизнес сәйкстендіру нөмірінің (бұдан әрі – БСН) логині және пароль арқылы көрсетілетін қызметті алушы туралы деректердің дұрыстығын тексеру;
4) 2-процес – көрсетілетін қызметті алушының деректерінде бұзушылықтар болуына байланысты авторизациядан бас тарту туралы хабарламаны ЭҮП-да қалыптастыру;
5) 3-процес – көрсетілетін қызметті алушының осы Регламентте көрсетілген қызметті таңдауы, қызметті көрсету және оның құрылымы мен форматтық талаптарды ескере отырып, Стандарттың 9-тармағында көрсетілген электрондық түрдегі қажетті құжаттарды сұрау салуға қоса тіркей отырып, көрсетілетін қызметті алушының нысандарды толтыруы үшін сұрау салу нысанын экранға шығару (деректерді енгізу);
6) 4 процес – сұрау салуды куәландыру (қол қою) үшін ЭЦҚ тіркеу куәлігін алушының таңдауы;
7) 2 шарт – ЭҮП ЭЦҚ тіркеу куәлігінің қолданылу мерзімін және кері қайтарылған (жойылған) тіркеу куәліктерінің тізімінде жоқтығын, сондай-ақ сәйкестендіру деректерінің сұрау салуда көрсетілген ЖСН және ЭЦҚ тіркеу куәлігінде көрсетілген ЖСН сәйкес келуін тексеру;
8) 5-процес – көрсетілетін қызметті алушының ЭЦҚ түпнұсқалығының расталмауына байланысты сұрау салынатын қызметтен бас тарту туралы хабарламаны қалыптастыру;

9. В Центре выдача готовых документов услугополучателю осуществляется работником центра посредством «окон» ежедневно на основании расписки в указанный в ней срок.
Максимально допустимое время ожидания услугополучателем для получения документов – не более 15 минут;
Максимально допустимое время обслуживания услогополучателя – не более 15 минут;
10. Последовательность процедур (действий) работников центра обслуживания населения при регистрации и обработке запроса услугополучателя в интегрированной информационной системе центров обслуживания населения приведена в приложении 2 к настоящему регламенту.
11. Описание порядка обращения и последовательности процедур (действий) услугополучателя при оказании государственной услуги через ПЭП приведены в приложении 3 к настоящему регламенту:
1) услугополучатель осуществляет регистрацию на ПЭП с помощью своего ЭЦП, которое хранится в интернет-браузере компьютера услугополучателя (осуществляется для незарегистрированных услугополучателей на ПЭП);
2) процесс 1 - прикрепление в интернет-браузер компьютера услугополучателя регистрационного свидетельства ЭЦП, процесс ввода услугополучателем пароля (процесс авторизации) на ПЭП для получения государственной услуги;
3) условие 1 - проверка на ПЭП подлинности данных о зарегистрированном услугополучателе через логин идентификационного индивидуального номера (далее – ИИН) или бизнес идентификационного номера (далее - БИН) и пароль;
4) процесс 2 - формирование ПЭПом сообщения об отказе в авторизации в связи с имеющимися нарушениями в данных услугополучателя;
5) процесс 3 - выбор услугополучателем услуги, указанной в настоящем Регламенте, вывод на экран формы запроса для оказания услуги и заполнение услугополучателем формы (ввод данных) с учетом ее структуры и форматных требований, прикреплением к форме запроса необходимых документов в электронном виде, указанные в пункте 9 Стандарта;
6) процесс 4 - выбор получателем регистрационного свидетельства ЭЦП для удостоверения (подписания) запроса;
7) условие 2 - проверка на ПЭП срока действия регистрационного свидетельства ЭЦП и отсутствия в списке отозванных (аннулированных) регистрационных свидетельств, а также соответствия идентификационных данных между ИИН указанным в запросе и ИИН указанным в регистрационном свидетельстве ЭЦП);
8) процесс 5 – формирование сообщения об отказе в запрашиваемой услуге в связи с не подтверждением подлинности ЭЦП услугополучателя;

9) 6-процес – қызмет көрсетуге сұрау салудың толтырылған нысанына (енгізілген деректерді) көрсетілген қызметті алушының ЭЦҚ арқылы куәландыру (қол қою);
10) 7-процес – «Заңды тұлға» МДҚ АЖ электрондық құжатты (көрсетілетін қызметті алушының сұрау салуы) тіркеу және ЗТ МДҚ АЖ сұрау салуды өңдеу;
11) 2 шарт – көрсетілетін қызметті алушының қоса берген құжаттарының Стандартта көрсетілген қызмет көрсету үшін негіздемелерге сәйкес келуін көрсетілетін қызметті берушінің тексеруі;
12) 8-процес – ЗТ МДҚ АЖ көрсетілетін қызметті алушының деректерінде бұзушылықтардың болуына байланысты сұратылған қызметтен бас тарту туралы хабарламаны қалыптастыру;
13) 9-процес – көрсетілген қызметті алушының қызмет нәтижесін алуы. Электрондық құжат көрсетілген қызметті берушінің уәкілетті тұлғасының ЭЦҚ пайдалана отырып, қалыптастырылады.
12. ЭҮП арқылы мемлекеттік қызмет көрсету кезінде Орталықтың адымдық іс-қимылдары осы регламенттің 4-қосымшасында келтірілген.
1) 1-процес – Орталық операторының мемлекеттік қызмет көрсету үшін логин мен парольды енгізуді (авторизациялау процесін) ХҚКО АЖ АРМ-на енгізуі;
2) 2 процес – Орталық операторының осы Регламентте көрсетілген қызметті таңдауы, қызметті көрсету үшін сұрау салу нысанын экранға шығару және Орталық опреторының көрсетілетін қызметті алушының деректерін енгізуі;
3) 3 процес – ЭҮШ арқылы көрсетілетін қызметті алушының деректері туралы сұрау салуды ЖТ МДҚ/ ЗТ МДҚ-на жолдау;
4) 1 шарт – көрсетілетін қызметті алушының деректерінің ЖТ МДҚ/ЗТ МДҚ-да болуын тексеру;
5) 4 процес – көрсетілетін қызметті алушы деректерінің ЖТ МДҚ/ЗТ МДҚ-да болмауына байланысты деректер алу мүмкін еместігі жөнінде хабарлама қалыптастыру;
6) 5 процес – Орталық операторының қызмет көрсетуге сұрау салу нысанын толтыруы;
7) 6 процес – ЗТ МДҚ АЖ-не Орталық операторының ЭЦҚ куәландырылған (қол қойылған) электрондық құжатты (қызмет алушының сұрау салуын) ЭҮШ арқылы жіберу;
8) 7 процес – ЗТ МДҚ АЖ-на электрондық құжатты тіркеу;
9) 2 шарт – көрсетілетін қызметті алушының қоса берген құжаттарының Стандартта көрсетілген және қызмет көрсету негіздеріне сәйкес келуін көрсетілетін қызметті берушінің тексеруі (өңдеуі);
10) 8 процес – көрсетілетін қызметті алушының құжаттарында бұзушылықтардың болуына байланысты сұратылып отырған қызметтен бас тарту туралы хабарламаны қалыптастыру;
11) 9 процес – көрсетілетін қызметті алушының Орталықтың операторы арқылы ЗТ МДҚ АЖ-де қалыптастырылған қызмет нәтижесін алуы.
13. Сұрау салу өңделген соң көрсетілетін қызметті алушыға сұрау салуды өңдеудің нәтижелерін көру мүмкіндігі мынадай түрде беріледі:
«ашу» кнопкасын басқаннан кейін – сұрау салу нәтижесі экранның дисплейіне шығарылады;
«сақтау» кнопкасын басқаннан кейін – көрсетілетін қызметті алушы сұратқан Adobe Acrobat нысандағы магнитті жеткізгіште сұрау салудың нәтижесі сақталады.

9) процесс 6 - удостоверение (подписание) посредством ЭЦП услугополучателя заполненной формы (введенных данных) запроса на оказание услуги;
10) процесс 7 - регистрация электронного документа (запроса услугополучателя) в ИС ГБД «Юридические лица» и обработка запроса в ИС ГБД ЮЛ;
11) условие 3 – проверка (обработка) услугодателем соответствия приложенных документов, указанных в Стандарте и основаниям для оказания услуги;
12) процесс 8 – формирование сообщения об отказе в запрашиваемой услуге в связи с имеющимися нарушениями в данных услугополучателя в ИС ГБД ЮЛ;
13) процесс 9 – получение услугополучателем результата услуги. Электронный документ формируется с использованием ЭЦП уполномоченного лица услугодателя.
12. Пошаговые действия Центра при оказании государственной услуги через ПЭП приведены в приложении 4 к настоящему регламенту:
1) процесс 1 – ввод оператора Центра в АРМ ИС ЦОН логина и пароля (процесс авторизации) для оказания услуги;
2) процесс 2 – выбор оператором Центра услуги, указанной в настоящем Регламенте, вывод на экран формы запроса для оказания услуги и ввод оператором Центра данных услугополучателя;
3) процесс 3 – направление запроса через ШЭП в ГБД ФЛ/ГБД ЮЛ о данных услугополучателя;
4) условие 1 – проверка наличия данных услугополучателя в ГБД ФЛ/ГБД ЮЛ;
5) процесс 4 – формирование сообщения о невозможности получения данных в связи с отсутствием данных услугополучателя в ГБД ФЛ/ГБД ЮЛ;
6) процесс 5 – заполнение оператором Центра формы запроса на оказание услуги;
7) процесс 6 - направление электронного документа (запроса услугополучателя) удостоверенного (подписанного) ЭЦП оператора Центра через ШЭП в ИС ГБД ЮЛ;
8) процесс 7 – регистрация электронного документа в ИС ГБД ЮЛ;
9) условие 2 – проверка (обработка) услугодателем соответствия приложенных услугополучателем документов, указанных в Стандарте и основаниям для оказания услуги;
10) процесс 8 - формирование сообщения об отказе в запрашиваемой услуге в связи с имеющимися нарушениями в документах получателя;
11) процесс 9 – получение услугополучателем через оператора Центра результата услуги, сформированной ИС ГБД ЮЛ.
13. После обработки запроса услугополучателю предоставляется возможность просмотреть результаты обработки запроса следующим образом:
после нажатия кнопки «открыть» – результат запроса выводится на экран дисплея;
после нажатия кнопки «сохранить» – результат запроса сохраняется на заданном услугополучателем магнитном носителе в формате Adobe Acrobat.

14. Қызмет көрсету бойынша қажетті ақпаратты және кеңес беруді саll-орталығының 1414 телефоны арқылы алуға болады.
15. Мемлекеттік қызмет көрсету процесіндегі рәсімдер (іс-қимылдар) кезектілігінің толық сипаттамасы, көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) өзара іс-қимылы, сондай-ақ басқа да қызмет берушілердің және (немесе) халыққа қызмет көрсету орталығының мемлекеттік қызмет көрсету процесіндегі өзара іс-қимылының тәртібі және ақпараттық жүйелерді пайдалану тәртібі осы регламенттің 5-қосымшасына сәйкес мемлекеттік қызмет көрсету бизнес-процестерінің анықтамалығында көрсетіледі.
Ескерту. Регламент 15-тармақпен толықтырылды - ҚР Әділет министрінің 19.06.2014 № 214 бұйрығымен (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
«Заңды тұлғаларды тіркеу (қайта тіркеу) туралы,
олардың филиалдары мен өкілдіктерін есептік тіркеу
(қайта тіркеу) туралы анықтама беру»
мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламентіне
1-қосымша
Мемлекеттік қызметті көрсету процесіне қатысатын көрсетілетін
қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің тізімі және
құрылымдық бөлімшелердің (әрбір рәсімін (іс-қимылдың) ұзақтығы
көрсетілген қызметкерлердің) арасындағы рәсімдер (іс-қимылдар)
кезектілігінің сипаттамасы
Негізгі үдерістің іс-әрекеті (барысы, жұмыс ағыны)
1
Іс-әрекеттің (барысының, жұмыс ағының №)
1
2
3
2
Қызмет берушінің құрылымдық бөлімшелердің тізімі
Орталық инспекторы
Жинақтаушы бөлімнің инспекторы
Жинақтаушы бөлімнің инспекторы
3
Іс-әрекеттің (үдерістің, рәсімнің) атауы және сипаттамасы
Құжаттардың толықтығын тексеру, қабылдау
Журналға қол қояды
Тізілімді құрастырады
4
Аяқтау нысаны (деректер, құжат, ұйымдық-өкімгерлік шешім))
Журналда тіркеу және қолхат беру
Құжаттарды жинақтау
Құжаттарды уәкілетті органның жинақтау бөліміне жолдау
5
Орындау мерзімдері
15 минут
күніне 2 рет
күніне 2 рет
Негізгі үдерістің іс-әрекеті (барысы, жұмыс ағыны)
1
Іс-әрекеттің (барысының, жұмыс ағының №)
4
5
6
2
Қызмет берушінің және Орталықтың құрылымдық бөлімшелердің тізімі
Тіркеуші органның жинақтау бөлімі
Заңды тұлғаларды тіркеу бөлімінің басшысы
Заңды тұлғаларды тіркеу бөлімінің жауапты орындаушы
3
Іс-әрекеттің (үдерістің, рәсімнің) атауы және сипаттамасы
Құжаттарды тізілім бойынша қабылдау
Құжаттарды тізілімі бойынша қабылдау
Анықтамыны қол қоюға әзірлеу
4
Аяқтау нысаны (деректер, құжат, ұйымдық-өкімгерлік шешім)
Заңды тұлғаларды мемлекеттік тіркеу бөліміне жолдайды
жауапты орындаушыны белгілейді
Анықтаманы басшысына қол қоюға жолдайды
5
Орындау мерзімдері
30 минут
15 минут
40 минут
1
Іс-әрекеттің (барысының, жұмыс ағының №)
7
8
2
Қызмет берушінің құрылымдық бөлімшелердің тізімі
Тіркеуші органның басшысы
Заңды тұлғаларды тіркеу бөлімі
3
Іс-әрекеттің (үдерістің, рәсімнің) атауы және сипаттамасы
Анықтамаға қол кою
Анықтаманы рәсімдеу
4
Аяқтау нысаны (деректер, құжат, ұйымдық-өкімгерлік шешім)
анықтаманы Заңды тұлғаларды мемлекеттік тіркеу бөліміне беру
құжаттарын тіркеуші органның жинақтау бөліміне беру
5
Орындау мерзімдері
2 сағат
30 минут
1
Іс-әрекеттің (барысының, жұмыс ағының №)
9
10
11
2
Қызмет берушінің құрылымдық бөлімшелердің тізімі
тіркеуші органның жинақтау бөлімі
Орталық жинақтау бөлімі
Орталық құжаттарды беру бөлімі
3
Іс-әрекеттің (үдерістің, рәсімнің) атауы және сипаттамасы
Құжаттарды қабылдау
Орындалған материалды берілетін тізілімге сәйкес тексеру
Орындалған материалды берілетін тізілімге сәйкес тексеру және қабылдау
4
Аяқтау нысаны (деректер, құжат, ұйымдық-өкімгерлік шешім)
Орталық жинақтау бөліміне жолдау
Тізілім бойынша қабылдау
Компьютерге енгізу
5
Орындау мерзімдері
15 минут
5 минут
3 минут
1
Іс-әрекеттің (барысының, жұмыс ағының №)
12
2
Қызмет берушінің құрылымдық бөлімшелердің тізімі
Орталықтың операторы
3
Іс-әрекеттің (үдерістің, рәсімнің) атауы және сипаттамасы
Қолхатты қабылдау және журналға енгізу
4
Аяқтау нысаны (деректер, құжат, ұйымдық-өкімгерлік шешім)
Дайын құжаттарды беру
5
Орындау мерзімдері
3 минут
Заңды тұлғаларды тіркеу (қайта тіркеу) туралы,
олардың филиалдары мен өкілдіктерін есептік
тіркеу (қайта тіркеу) туралы анықтама беру»
мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламентіне
2-қосымша
Халыққа қызмет көрсету орталығының ықпалдастырылған ақпараттық
жүйесінде өтінішті тіркеу және көрсетілетін қызметті алушының
сұрау салуын өңдеу кезіндеге халыққа қызмет көрсету орталығы
қызметкерінің рәсімдер (іс-қимылдар) кезектілігнің сипаттамасы
1
Іс-қимылдың (жұмыстар барысы, ағыны) №
1
2
3
4
5
6
7
8
9
2
Құрылымдық-функционалдық бірліктердің (бұдан әрі – ҚФБ) атауы
ХҚКО АЖ АЖО
Орталық операторы
Орталық операторы
ЖТ МДҚ
Орталық операторы
Орталық операторы
ЗТ МДҚ АЖ
ЗТ МДҚ АЖ
ЗТ МДҚ АЖ
3
Іс-қимылдың (үдерістің, рәсімдеудің, операцияның) атауы және олардың сипаттамасы
Логин және пароль арқылы Орталықтың операторы авторизациядан өтеді
Қызметті тандайды және сұраныстың дерекетерін қалыптастырады
Сұранысты ЖТ МДҚ жолдайды
Тұтынушының деректерінің болмауына байланысты дерекетерді алу мүмкін еместігі туралы хабарламаны қалыптастырады
ЭСҚ куәландыру және сұранысқа қажетті құжаттарды қоса тіркеуімен сұранысты толтыру
ЭСҚ арқылы куәландырылған (қол қойылған) сұранысты ЭҮӨШ
АЖО-ға жолдау
Құжатты тіркеу
Тұтынушының құжаттарында бұзушылықтардың болуына
байланысты, бас тарту хабарламасын қалыптастыру
Электрондық құжат
4
Аяқтау нысаны (деректер, құжат, ұйымдастыру-жарлық шешімі)
Өтінішке нөмір беру арқылы сұранысты жүйеде тіркеу
Сұранысты сәтті қалыптастыруы туралы хабарламаны көрсету
Сұранысты бағдарлау
Дәлелді бас тартуды қалыптастыру
Сұранысты сәтті қалыптастыруы туралы хабарламаны көрсету
Сұранысты бағдарлау
Өтінішке нөмір беру арқылы сұранысты тіркеу
Дәлелді бас тартуды қалыптастыру
Анықтама
5
Орындау мерзімдері
30 сек-1 мин
30 сек
1,5 мин
1,5 мин
30 сек –1 мин
1 мин
-
-
20 мин
2
Келесі іс-қимылдың нөмірі
2
3

14. Необходимую информацию и консультацию по оказанию услуги можно получить по телефону саll-центра: 1414.
15. Подробное описание последовательности процедур (действий), взаимодействий структурных подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги, а также описание порядка взаимодействия с иными услугодателями и (или) центром обслуживания населения и порядка использования информационных систем в процессе оказания государственной услуги отражается в справочнике бизнес-процессов оказания государственной услуги согласно приложению 5 к настоящему регламенту.
Сноска. Регламент дополнен пунктом 15 в соответствии с приказом Министра юстиции РК от 19.06.2014 № 214 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Приложение 1
к Регламенту государственной услуги
«Выдача справки о регистрации
(перерегистрации) юридических лиц, об
учетной регистрации (перерегистрации) их
филиалов и представительств»
Перечень структурных подразделений услугодателя, участвующих
в процессе оказания государственной услуги и описание
последовательности процедур (действий) между структурными
подразделениями (сотрудниками с указанием длительности
каждой процедуры)
Действия основного процесса (хода, потока работ)
1
№ действия (хода, потока работ)
1
2
3
2
Перечень структурных подразделений (работников) услугодателя и Центра
Инспектор Центра
Инспектор накопительного отдела
Инспектор накопительного отдела
3
Наименование действия (процесса, процедуры, операции) и их описание
Проверка полноты документов, прием
Расписывается в журнале
Составляет реестр
4
Форма завершения (данные, документ, организационно- распорядительное решение)
Регистрация в журнале и выдача расписки
Сбор документов
Отправка документов в накопительный отдел регистрирующего органа
5
Сроки исполнения
15 минут
2 раза в день
2 раза в день
Действия основного процесса (хода, потока работ)
1
№ действия (хода, потока работ)
4
5
6
2
Перечень структурных подразделений (работников) услугодателя и Центра
Накопительный отдел регистрирующего органа
Руководитель отдела регистрации юридических лиц
Отдел
государственной
регистрации
юридических лиц
3
Наименование действия (процесса, процедуры, операции) и их описание
Прием документов по реестру
Прием документов по реестру
Подготовка справки на подписание
4
Форма завершения (данные, документ, организационно- распорядительное решение)
Отправление в отдел государственной регистрации юридических лиц
Определение ответственного исполнителя
Направление
справки
на подписание
5
Сроки исполнения
30 минут
15 минут
40 минут
1
№ действия (хода, потока работ)
7
8
2
Перечень структурных подразделений (работников) услугодателя и Центра
Руководитель регистрирующего органа
Отдел государственной регистрации юридических лиц
3
Наименование действия (процесса, процедуры, операции) и их описание
Подписание справки
Оформление справки
4
Форма завершения (данные, документ, организационно- распорядительное решение)
Передача документа в отдел государственной регистрации юридических лиц
Передача документов в накопительный отдел
5
Сроки исполнения
2 часа
30 минут
1
№ действия (хода, потока работ)
9
10
11
2
Перечень структурных подразделений (работников) услугодателя и Центра
Накопительный отдел регистрирующего органа
Накопительный отдел Центра
Отдел выдачи Центра
3
Наименование действия (процесса, процедуры, операции) и их описание
Прием документов
Проверка исполненного материала согласно предоставляемому реестру
Проверка и прием исполненного материала согласно предоставляемому реестра
4
Форма завершения (данные, документ, организационно- распорядительное решение)
Передача в накопительный отдел Центра
Прием по реестру
Внесение в компьютер
5
Сроки исполнения
15 минут
5 минуты
3 минуты
Действия основного процесса
1
№ действия (хода, потока работ)
12
2
Перечень структурных подразделений (работников) услугодателя и Центра
Оператор Центра
3
Наименование действия (процесса, процедуры, операции) и их описание
Прием расписки и внесение в журнал
4
Форма завершения (данные, документ, организационно-распорядительное решение)
Выдача готового документа
5
Сроки исполнения
3 минуты
Приложение 2
к Регламенту государственной услуги
«Выдача справки о регистрации
(перерегистрации) юридических лиц, об
учетной регистрации (перерегистрации) их
филиалов и представительств»
Последовательность процедур (действий) работников центра
обслуживания населения при регистрации и обработке запроса
услугополучателя в интегрированной информационной системе
центров обслуживания населения
1
№ действия (хода, потока работ)
1
2
3
4
5
6
7
8
9
2
Перечень структурных подразделений (работников) Центра
АРМ ИС ЦОН
Оператор Центра
Оператор Центра
ГБД ФЛ
Оператор Центра
Оператор Центра
ИС ГБД ЮЛ
ИС ГБД ЮЛ
ИС ГБД ЮЛ
3
Наименование действия (процесса, процедуры, операции) и их описание
Авторизуется оператор Центра по логину и паролю
Выбирает услугу и формирует данные запроса
Направление запроса в ГБД ФЛ
Формирует сообщение о невозможности получения данных в связи с отсутствием данных услугополучателя
Заполнение запроса с прикрепление к форме запроса необходимых документов и удостоверенние ЭЦП
Направление документа удостоверенного (подписанного) ЭЦП в АРМ РШЭП
Регистрация документа
Формирование сообщения об отказе в услуге в связи с имеющимися нарушениями в документах услугополучателя
Электронный документ
4
Форма завершения (данные, документ организационно–распорядительное решение)
Регистрация запроса в системе с присвоением номера заявлению.
Отображение уведомления об успешном формировании запроса
Маршрутизация запроса.
Формирование мотивированного отказа.
Отображение уведомления об успешном формировании запроса
Маршрутизация запроса.
Регистрация запроса с присвоением номера заявлению.
Формирование мотивированного отказа
5
Сроки исполнения
30 сек – 1 минута
30 сек
1,5 мин
1,5 мин
30 сек – 1 минута
1 минута
-
-
20 минут
6
Номер следующего действия
2
3

4 – егер тұтынушының деректерінде бұзушылықтар болған жағдайда; 5 – егер бұзушылықтар болмаса
-
-
-
8- егер бұзушы-
лық болса;
9 - егер бұзушылық болмаса
-
-
Заңды тұлғаларды тіркеу (қайта тіркеу) туралы,
олардың филиалдары мен өкілдіктерін есептік тіркеу
(қайта тіркеу) туралы анықтама беру»
мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламентіне
3-қосымша
ЭҮП арқылы мемлекеттік қызмет көрсету кезінде
функционалдық өзара іс-қимыл диаграммасы
«Заңды тұлғаларды тіркеу (қайта тіркеу) туралы,
олардың филиалдары мен өкілдіктерін есептік
тіркеу (қайта тіркеу) туралы анықтама беру»
мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламентіне
4-қосымша
Орталық арқылы мемлекеттік қызмет көрсету кезінде
функционалдық өзара іс-қимылдың диаграммасы
Шартты белгілер:
«Заңды тұлғаларды тіркеу (қайта тіркеу),
олардың филиалдары мен өкілдіктерін есептік
тіркеу (қайта тіркеу) туралы анықтама беру»
мемлекеттік қызметінің Регламентіне
5-Қосымша
Мемлекеттік қызмет көрсету бизнес-процестерінің
АНЫҚТАМАСЫ
«Заңды тұлғаларды (қайта тіркеу), олардың филиалдары мен өкілдіктерін есептік тіркеу (қайта тіркеу) туралы
анықтама беру»
(мемлекеттік қызметтің аталуы)
Ескерту. Регламент 5-қосымшамен толықтырылды - ҚР Әділет министрінің 19.06.2014 № 214 бұйрығымен (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
*Халыққа қызмет көрсету орталығы арқылы қызмет көрсету кезінде
Қазақстан Республикасы
Әділет Министрінің
2014 жылғы 30 қаңтардағы
№ 37 бұйрығына
4-қосымша
«Жеке кәсіпкерлік субъектісіне жатпайтын заңды тұлға,
сондай-ақ акционерлік қоғам, олардың филиалдары мен
өкілдіктері жарғысының (ережесінің) телнұсқасын беру»
мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті
1. Жалпы ережелер
1. «Жеке кәсіпкерлік субъектісіне жатпайтын заңды тұлға, сондай-ақ акционерлік қоғам, олардың филиалдары мен өкілдіктері жарғысының (ережесінің) телнұсқасын беру» мемлекеттік көрсетілетін қызметі (бұдан әрі – мемлекеттік көрсетілетін қызмет).
Мемлекеттік көрсетілетін қызмет Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2013 жылы 31 желтоқсандағы № 1570 қаулысымен бекітілген «Жеке кәсіпкерлік субъектісіне жатпайтын заңды тұлға, сондай-ақ акционерлік қоғам, олардың филиалдары мен өкілдіктері жарғысының (ережесінің) телнұсқасын беру» мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандарты негізінде Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің Тіркеу қызметі және құқықтық көмек көрсету Комитеті (бұдан әрі - Комитет) және аумақтық әділет органдары (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті беруші) көрсетеді.
Өтінішті қабылдау және мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін ұсыну:

4 - если есть нарушения в данных услугополучателя; 5 – если нарушений нет
-
-
-
8 – если есть нарушения; 9 – если нарушений нет
-
-
Приложение 3
к Регламенту государственной услуги
«Выдача справки о регистрации
(перерегистрации) юридических лиц, об
учетной регистрации (перерегистрации) их
филиалов и представительств»
Диаграмма функционального взаимодействия при оказании
электронной государственной услуги через ПЭП
Приложение 4
к Регламенту государственной услуги
«Выдача справки о регистрации
(перерегистрации) юридических лиц, об
учетной регистрации (перерегистрации) их
филиалов и представительств»
Диаграмма функционального взаимодействия при оказании
электронной государственной услуги через Центр
Условные обозначения:
Приложение 5
к Регламенту государственной услуги
«Выдача справки о регистрации
(перерегистрации) юридических лиц, об
учетной регистрации (перерегистрации) их
филиалов и представительств»
Справочник
бизнес-процессов оказания государственной услуги
«Выдача справки о регистрации (перерегистрации) юридических
лиц, об учетной регистрации (перерегистрации) их филиалов и
представительств»
(наименование государственной услуги)
Сноска. Регламент дополнен приложением 5 в соответствии с приказом Министра юстиции РК от 19.06.2014 № 214 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
*При оказании услуги через Центры обслуживания населения
*При оказании услуги посредством Портала электронного правительства
*СФЕ - структурно - функциональная единица: взаимодействие
структурных подразделений (работников) услугодателя, центра
обслуживания населения, веб-портала «электронного правительства»;
Приложение 4
к приказу Министра юстиции
Республики Казахстан
от 30 января 2014 года № 37
Регламент государственной услуги «Выдача дубликата устава
(положения) юридического лица, не относящегося к субъекту
частного предпринимательства, а также акционерного общества, их
филиалов и представительств»
1. Общие положения
1. Государственная услуга «Выдача дубликата устава (положения) юридического лица, не относящегося к субъекту частного предпринимательства, а также акционерного общества, их филиалов и представительств» (далее – государственная услуга).
Государственная услуга оказывается на основании Стандарта государственной услуги «Выдача дубликата устава (положения) юридического лица, не относящегося к субъекту частного предпринимательства, а также акционерного общества, их филиалов и представительств», утвержденного постановлением Правительства Республики Казахстан от 31 декабря 2013 года № 1570 (далее - Стандарт) Комитетом регистрационной службы и оказания правовой помощи Министерства юстиции Республики Казахстан (далее – Комитет) и территориальными органами юстиции (далее - услугодатель).
Прием заявлений и выдачи результата оказания государственной услуги осуществляется через:

1) көрсетілетін қызметті беруші;
2) Қазақстан Республикасы Көлік және коммуникация министрлігінің Мемлекеттік қызметті автоматтандыруды бақылау және халыққа қызмет көрсету орталықтарының қызметін үйлестіру комитетінің «Халыққа қызмет көрсету орталығы» шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорны (бұдан әрі – орталық) арқылы;
3) www.e.gov.kz «электрондық үкімет» веб-порталы (бұдан әрі – портал) арқылы жүзеге асырылады.
Мемлекеттік көрсетілетін қызмет портал арқылы өтініш берушінің электрондық-цифрлық қолтаңбасы (бұдан әрі – ЭЦҚ) болған жағдайда жеке кәсіпкерлік субъектісіне жатпайтын заңды тұлға, сондай-ақ акционерлік қоғам, олардың филиалдары мен өкілдіктері үшін көрсетіледі.
2. Мемлекеттік көрсетілетін қызметтің нысаны: электрондық (ішінара автоматтандырылған) және (немесе) қағаз жүзінде.
3. Мемлекеттік көрсетілетін қызметтің нәтижесі жеке кәсіпкерлік субъектісіне жатпайтын заңды тұлға, сондай – ақ акционерлік қоғам, олардың филиалдары мен өкілдіктері жарғысының (ережесінің) телнұсқасын қағаз жеткізгіште ұсыну.
2. Көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің
(қызметкерлерінің) мемлекеттік қызмет көрсету процесіндегі
іс-қимыл тәртібінің сипаттамасы
4. Мемлекеттік көрсетілетін қызметтің рәсімінің (іс-қимылының) басталуының негізі болып қағаз жеткізгіште қажетті құжаттармен қоса өтінішті қағаз жеткізгіште ұсыну болып табылады.
5. Көрсетілетін қызметті алушыға жеке кәсіпкерлік субъектісіне жатпайтын заңды тұлға, сондай-ақ акционерлік қоғам, олардың филиалдары мен өкілдіктері жарғысының (ережесінің) телнұсқасын беруге құжаттар түскен сәттен бастап көрсетілетін қызметті алушының жинақтаушы бөлімінің қызметкері құжаттарды тізілімге сәйкес қабылдайды және заңды тұлғаларды тіркеу бөліміне жолдайды. Құжаттарды қабылдау және берудің ең ұзақ уақыты – 30 минуттан аспайды.
Заңды тұлғаларды тіркеу бөлімінің басшысы 15 минут ішінде жауапты орындаушыны анықтайды және оған орындауға береді.
Жауапты орындаушы:
1) ұсынылған құжаттар жиынтығының Қазақстан Республикасының қолданыстағы заңнамасына сәйкестігін тексереді;
2) қағаз жеткізгіште жеке кәсіпкерлік субъектісіне жатпайтын заңды тұлға, сондай-ақ акционерлік қоғам, олардың филиалдары мен өкілдіктері жарғысының (ережесінің) телнұсқасын дайындайды.
Жауапты орындаушының құжаттарды қарауы және рәсімдеу уақытының ұзақтығы құжаттар топтамасын қабылдаған сәттен бастап үш жұмыс күнін құрайды.
Жауапты орындаушы қарастырылғаннан кейін жеке кәсіпкерлік субъектісіне жатпайтын заңды тұлға, сондай-ақ акционерлік қоғам, олардың филиалдары мен өкілдіктері жарғысының (ережесінің) телнұсқасын беру туралы бұйрықты уәкілетті органның басшысына қол қоюға жолданады.
Қарастыруға берілген күн бір жұмыс күнін құрайды.
Басшы бұйрыққа қол қойғаннан соң жеке кәсіпкерлік субъектісіне жатпайтын заңды тұлға, сондай-ақ акционерлік қоғам, олардың филиалдары мен өкілдіктері жарғысының (ережесінің) телнұсқасы қызмет берушінің жинақтаушы бөліміне жолданады.
Қызмет берушінің жинақтаушы бөлімінің қызметкері құжаттарды курьер арқылы Орталыққа жолдайды.

1) услугодателя:
2) Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения «Центр обслуживания населения» Комитета по контролю автоматизации государственных услуг и координации деятельности центров обслуживания населения Министерства транспорта и коммуникаций Республики Казахстан (далее – Центр);
3) веб-портал «электронного правительства»: www.e.gov.kz (далее – портал).
Государственная услуга через портал оказывается для юридических лиц, не относящегося к субъекту частного предпринимательства, а также акционерного общества, их филиалов и представительств, при условии наличия у заявителя электронной цифровой подписи (далее – ЭЦП).
2. Форма оказываемой государственной услуги: электронная (частично автоматизированная) и (или) бумажная.
3. Результатом оказания государственной услуги является выдача дубликата устава (положения) юридического лица, не относящегося к субъекту частного предпринимательства, а также акционерного общества, их филиалов и представительств на бумажном носителе.
2. Описание порядка действий структурных подразделений
(работников) услугодателя в процессе оказания
государственной услуги
4. Основанием для начала процедуры (действия) государственной услуги является подачи заявления с приложением необходимых документов на бумажном носителе.
5. При поступлении услугодателю документы на выдачу дубликата устава (положения) юридического лица, не относящегося к субъекту частного предпринимательства, а также акционерного общества, их филиалов и представительств сотрудник накопительной комнаты услугодателя осуществляет прием документов согласно реестру и направляет в отдел регистрации юридических лиц. Длительность приема и передачи документов не более 30 минут.
Руководитель отдела регистрации юридических лиц в течении 15 минут определяет ответственного исполнителя и передает ему на исполнение.
Ответственный исполнитель:
1) проверяет полноту пакета представленных документов на соответствие действующему законодательству Республики Казахстан;
2) готовит на бумажном носителе дубликат устава (положения) юридического лица, не относящегося к субъекту частного предпринимательства, а также акционерного общества, их филиалов и представительств.
Продолжительность рассмотрения и оформления документов ответственным исполнителем составляет три рабочих дня с момента получения пакета документов.
После рассмотрения ответственным исполнителем приказ о выдаче дубликата устава (положения) юридического лица, не относящегося к субъекту частного предпринимательства, а также акционерного общества, их филиалов и представительств направляется на подписание руководству уполномоченного органа.
Продолжительность рассмотрения составляет один рабочий день.
После подписания приказа руководством, дубликат устава (положения) юридического лица, не относящегося к субъекту частного предпринимательства, а также акционерного общества, их филиалов и представительств исполнителем направляется в накопительный отдел услугодателя.
Сотрудник накопительного отдела услугодателя передает документы в Центр через курьер.

6. Порталға жүгінген жағдайда (сканерлеген) құжаттар жиынтығымен қоса электронды сұрау салуды қызмет алушының «жеке кабинетінен» жүзеге асырылады. Сұрау салу автоматты түрде таңдалған қызметке сәйкес көрсетілетін қызметті берушінің мекенжайына жолданады.
Көрсетілетін қызметті беруші бір күн ішінде алатын күні мен уақытын көрсете отырып, көрсетілетін қызметті берушінің ЭЦҚ куәландырылған, жеке кәсіпкерлік субъектісіне жатпайтын заңды тұлға, сондай-ақ акционерлік қоғам, олардың филиалдары мен өкілдіктері жарғысының (ережесінің) телнұсқасын қағаз жеткізгіште беру туралы электрондық өтінішін қабылдау туралы есеп – хабарламаны порталға – «жеке кабинетке» жібереді.
7. Мемлекеттік көрсетілетін қызмет рәсімінің (іс-қимылының) нәтижесі болып жеке кәсіпкерлік субъектісіне жатпайтын заңды тұлға, сондай-ақ акционерлік қоғам, олардың филиалдары мен өкілдіктері жарғысының (ережесінің) телнұсқасын қағаз жеткізгіште беру болып табылады.
3. Көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің
(қызметкерлерінің) мемлекеттік қызмет көрсету процесіндегі
өзара іс-қимылы тәртібінің сипаттамасы
8. Мемлекеттік қызметті көрсету барысына қатысатын қызмет берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) тізімі:
1) Орталықтың инспекторы – құжаттарды қабылдау және табыстау;
2) Орталықтың жинақтау бөлімінің инспекторы – көрсетілетін қызметті берушіден құжаттарды алу және жолдау;
3) көрсетілетін қызметті беруші – Орталықтан құжаттарды қабылдау, сұрау салуды қарау, анықтамаларды дайындау және орындалған құжаттарды Орталыққа беру.
1) ЭҮП;
2) электрондық үкімет шлюзі (бұдан әрі –ЭҮШ);
3) «Заңды тұлғалар » мемлекеттік деректер қоры ақпараттық жүйесі (бұдан әрі – ЗТ МДҚ);
4) ХҚКО ақпараттық жүйесінің автоматты жұмыс орны (бұдан әрі -ХҚКО АЖ АЖО);
5) «Жеке тұлғалар» мемлекеттік деректер қоры (бұдан әрі – ЖТ МДҚ).
9. Құрылымдық бөлімшелердің (қызметкерлердің) арасындағы рәсімдер (іс-қимылдар) кезектілігінің сипаттамасы (әрбір рәсімнің (іс-қимылдың) ұзақтығын көрсетілген) осы регламенттің 1-қосымшасында көрсетілген.
4. Халыққа қызмет көрсету орталығы және (немесе) өзге де
көрсетілетін көрсетілген қызметті берушілердің мемлекеттік
қызмет көрсету процесіндегі өзара іс-қимыл тәртібінің,
сондай-ақ ақпараттық жүйелерді пайдалану
тәртібінің сипаттамасы
10. Орталықта құжаттарды қабылдау орталық қызметкерінің аты, тегі әкесінің аты және лауазымы көрсетілген операциялық залында «тосқауылсыз қызмет көрсету» және «терезе» арқылы жүзеге асырылады.
Көрсетілетін қызметті алушының құжаттар топтамасын тапсыру үшін күтудің рұқсат берілген ең ұзақ уақыты – 15 минуттан аспайды.
Көрсетілетін қызметті алушыға қызмет көрсетудің рұқсат берілген ең ұзақ уақыты – 15 минуттан аспайды.
Комитетте өтініштер мен құжаттарды тіркеуге қабылдауды Комитет маманы жүргізеді.
Мемлекеттік көрсетілетін қызметті алу үшін қызмет алушы Стандарттың 9-тармағында көрсетілген құжаттар топтамасын тапсырады.
Орталықтарда құжаттарды қабылдау кезінде, мемлекеттік көрсетілетін қызметті алушыға қажетті құжаттарды қабылданғаны туралы Стандарттың 10-тармағына сәйкес қол хат беріледі.

6. При обращении на портал отправка электронного запроса с приложением пакет документов (сканированных) осуществляется из «личного кабинета» услугополучателя. Запрос автоматически направляется в адресат услугодателя в соответствии с выбранной услугой.
Услугодатель в течения одного рабочего дня на портале – в «личный кабинет» направляет уведомление о приеме электронного заявления на выдачу дубликата устава (положения) юридического лица, не относящегося к субъекту частного предпринимательства, а также акционерного общества, их филиалов и представительств, с назначением даты получения на бумажном носителе, удостоверенный ЭЦП услугодателя.
7. Результатом процедуры (действия) по оказанию государственной услуги является дубликат устава (положения) юридического лица, не относящегося к субъекту частного предпринимательства, а также акционерного общества, их филиалов и представительств на бумажном носителе.
3. Описание порядка взаимодействия структурных подразделений
(работников) услугодателя в процессе оказания
государственной услуги
8. Перечень структурных подразделений (работников) услугодателя, которые участвуют в процессе оказания государственной услуги:
1) инспектор Центра – прием и выдача документов;
2) инспектор накопительного отдела Центра – направление и получение документов от услугодателя;
3) услугодатель – прием документов с Центра, рассмотрение запроса, изготовление справки и передача исполненных документов в Центр.
Информационные системы, которые задействованы в оказании государственной услуги:
1) ПЭП;
2) шлюз электронного правительства (далее – ШЭП);
3) информационная система Государственной базы данных «Юридические лица» (далее – ИС ГБД ЮЛ);
4) автоматическое рабочее место информационной системы Центра (далее - АРМ ИС ЦОН);
5) Государственная база данных «Физических лиц» (далее - ГБД ФЛ).
9. Описание последовательности процедур (действий) между структурными подразделениями (работниками с указанием длительности каждой процедуры (действия) указаны в приложении 1 к настоящему регламенту.
4. Описание порядка взаимодействия с центром обслуживания
населения и (или) иными услугодателями, а также порядка
использования информационных систем в процессе оказания
государственной услуги.
10. В Центре прием документов осуществляется в операционном зале посредством «безбарьерного» обслуживания и «окон», на которых указываются фамилия, имя и отчество и должность работника центра.
Максимально допустимое время ожидания услугополучателем для сдачи документов - не более 15 минут.
Максимально допустимое время обслуживания услугополучателя - не более 15 минут.
В Комитете прием заявлений и документов на регистрацию осуществляет специалист.
Для получения государственной услуги услугополучатель предоставляет пакет документов, указанные в пункте 9 Стандарта.
При приеме документов в центре услугополучателю государственной услуги выдается расписка о приеме соответствующих документов в соответствии с пунктом 10 Стандарта.

11. Орталықта дайын құжаттарды көрсетілетін қызметті алушыға беруді орталықтың қызметкері күн сайын «терезе» арқылы қолхат негізінде және сонда көрсетілген мерзімде жүзеге асырады.
Көрсетілетін қызметті алушының құжаттар топтамасын тапсыру үшін күтудің рұқсат берілген ең ұзақ уақыты – 15 минуттан аспайды.
Көрсетілетін қызметті алушыға қызмет көрсетудің рұқсат берілген ең ұзақ уақыты – 15 минуттан аспайды.
12. Мемлекеттік көрсетілетін қызметті алушы Стандарттың 9-тармағында көзделген тізбеге сәйкес құжаттар топтамасын толық ұсынбаған жағдайда, орталық қызметкері өтінішті қабылдаудан бас тартады және Стандарттың 2-қосымшаға сәйкес нысан бойынша құжаттарды қабылдаудан бас тарту туралы қолхат береді.
13. Халыққа қызмет көрсету орталығының ықпалдастырылған ақпараттық жүйесінде тіркеу және өтініш беру тәртібінің көрсетілетін қызметті алушының сұрау салуын өңдеу кезінде орталық қызметкерінің рәсімдері (іс-қимылдары) кезектілігі тәртібінің сипаттамасы осы регламенттің 2-қосымшасында келтірілген.
14. Порталда:
1) сканерлеген құжаттармен қоса электронды өтінішті қабылдау қызмет алушының «жеке кабинетінен» жүзеге асырылады;
2) порталға жүгінген жағдайда (сканерлеген) құжаттар топамасымен қоса электронды сұрау салуды қызмет алушының «жеке кабинетінен» жүзеге асырылады. Сұрау салу автоматты түрде таңдалған қызметке сәйкес көрсетілетін қызметті берушінің мекенжайына жолданады;
3) қызметті алушының «жеке кабинетіне» мемлекеттік көрсетілетін қызметтің нәтижесін алатын күні мен уақыты көрсете отырып, сұрау салуды қабылдау туралы есеп – хабарлама жіберіледі;
4) портал тәулік бойы жұмыс істейді (техникалық жұмыстарды жүргізуге байланысты, техникалық үзілісті қоспағанда).
15. Портал арқылы мемлекеттік қызмет көрсету процесіндегі өтініш беру және рәсімдер (іс-қимылдар) кезектілігі тәртібінің сипаттамасы осы регламенттің 3-қосымшасында көрсетілген.
16. Қызмет көрсету бойынша қажетті ақпаратты және кеңес беруді саll-орталығының 1414 телефоны арқылы алуға болады.
17. Мемлекеттік қызмет көрсету процесіндегі рәсімдер (іс-қимылдар) кезектілігінің толық сипаттамасы, көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) өзара іс-қимылы, сондай-ақ басқа да қызмет берушілердің және (немесе) халыққа қызмет көрсету орталығының мемлекеттік қызмет көрсету процесіндегі өзара іс-қимылының тәртібі және ақпараттық жүйелерді пайдалану тәртібі осы регламенттің 4-қосымшасына сәйкес мемлекеттік қызмет көрсету бизнес-процестерінің анықтамалығында көрсетіледі.
Ескерту. Регламент 17-тармақпен толықтырылды - ҚР Әділет министрінің 19.06.2014 № 214 бұйрығымен (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
«Жеке кәсіпкерлік субъектісіне
жатпайтын заңды тұлға, сондай-ақ
акционерлік қоғам, олардың филиалдары
мен өкілдіктері жарғысының (ережесінің)
телнұсқасын беру»
мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламентіне
1-қосымша
Мемлекеттік қызмет көрсету процесіне қатысатын құрылымдық
бөлімшелердің тізбесі және құрылымдық бөлімшелердің
(әрбір рәсімнің (іс-қимылдың) ұзақтығын көрсете отырып,
қызметкерлер) арасындағы рәсімдер (іс-қимылдың) кезектілігі
тәртібінің сипаттамасы
Негізгі процестің (жұмыс жүрісінің, ағымының) әрекеті
1
Әрекеттің № (жұмыс жүрісі, ағымы)
2
3
4
5
6
7
2
Құрылымдық бөлімшелердің (қызметкерлердің) қызмет көрсетушілердің тізімі
Тіркеу органының жинақтаушы бөлімі
Заңды тұлғаларды тіркеу бөлімінің бастығы
Заңды тұлғаларды мемлекеттік тіркеу бөлімінің жауапты қызметкері
Тіркеу органының бастығы
Заңды тұлғаларды мемлекеттік тіркеу бөлімі
Тіркеу органының жинақтаушы бөлімі
3
Процедуралардың (әрекеттердің) жүйелілігінің сипаттамасы
Реестр бойынша құжаттарды қабылдау
Тізім бойынша құжаттарды қабылдайды
Құрылтай және басқа да құжаттарға құқықтық сараптама жүргізу, Ұлттық реестрге мәліметтер енгізу. Бұйрық және анықтама жобасын ресімдеу
Бұйрықтар мен анықтамаларға қол қою
Заңды тұлғалардың, филиалдар мен өкілдіктердің құрылтай құжаттарын ресімдеу
Құжаттарды қабылдау
4
Аяқталу нысаны (мәліметтер, құжат, ұйымдастырушылық-өкімдік шешім)
Заңды тұлғаларды мемлекеттік тіркеу бөлімінің бастығы жолдайды
Жауапты орындаушыны анықтайды
Бұйрықтың жобасын басшыға қол қоюға жіберу
Заңды тұлғаларды мемлекеттік тіркеу бөліміне тапсыру
Тіркеу органының жинақтаушы бөліміне құрылтай құжаттарды тапсыру
орталықтың жинақтаушы бөліміне тапсыру
5
Әр рәсімнің ұзақтылығы
30 минут
15 минут
5 жұмыс күні
2 сағат
2 сағат
30 минут
«Жеке кәсіпкерлік субъектісіне
жатпайтын заңды тұлға, сондай-ақ
акционерлік қоғам, олардың филиалдары
мен өкілдіктері жарғысының (ережесінің)
телнұсқасын беру»
мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламентіне
2-қосымша
Халыққа қызмет көрсету орталығымен және (немесе) өзге де
көрсетілетін қызметті берушілермен өзара іс-қимыл тәртібінің,
сондай-ақ мемлекеттік қызмет көрсету процесінде ақпараттық
жүйелерді пайдалану тәртібінің сипаттамасы
1–кесте. Орталық арқылы ҚФБ іс-қимылдарының сипаттамасы
1
Іс-қимыл (жұмыстар барысы, ағыны) №
1
2
3
4
5
6
7
8
9
2
ҚФБ атауы
ХҚКО АЖ АЖО
Орталық операторы
Орталық операторы
ЖТ МДҚ
Орталық операторы
Орталық операторы
ЗТ МДҚ АЖ
ЗТ МДҚ АЖ
ЗТ МДҚ АЖ
3
Іс-қимылдың (үдерістің, рәсімдеудің, операцияның) атауы және олардың сипаттамасы
Логин және пароль арқылы Орталықтың операторы авторизациядан өтеді
Қызметт  тандайды және сұраныстың деркетерін қалыптастырады
Сұранысты ЖТ МДҚ жолдайды
Тұтынушының деректерінің болмауына байланысты деркетерді алу мүмкін еместігі туралы хабарламаны қалыптастырады
ЭСҚ куәландыру және сұранысқа қажетті құжаттарды қоса тіркеуімен сұранысты толтыру
ЭСҚ арқылы куәландырылған (қол қойылған) сұранысты ЭҮӨШ
АЖО-ға жолдау
Құжатты тіркеу
Тұтынушының құжаттарында бұзушылықтардың болуына
байланысты, бас тарту хабарламасын қалыптастыру
Электрондық құжат
4
Аяқтау нысаны (деректер, құжат, ұйымдастыру-басшылық ету шешімі)
Өтінішке нөмір беру арқылы сұранысты
жүйеде тіркеу
Сұранысты сәтті қалыптастыруы туралы хабарламаны көрсету
Сұранысты бағдарлау
Дәлелді бас тартуды қалыптастыру
Сұранысты сәтті қалыптастыруы туралы хабарламаны көрсету
Сұранысты бағдарлау
Өтінішке нөмір беру арқылы сұранысты тіркеу
Дәлелді бас тартуды қалыптастыру
Анықтама
5
Орындау мерзімдері
30 сек-1 мин
30 сек
1,5 мин
1,5 мин
30 сек –1 мин
1 мин
-
-
1 жұмыс күні
2
Келесі іс-қимылдың нөмірі
2
3
4 – егер тұтынушының деректерінде бұзушылықтар болған жағдайда; 5 – егер бұзушылықтар болмаса
-
-
-
8- егер бұзушылық болса; 9 - егер бұзушылық болмаса
-
-
«Жеке кәсіпкерлік субъектісіне
жатпайтын заңды тұлға, сондай-ақ
акционерлік қоғам, олардың филиалдары
мен өкілдіктері жарғысының (ережесінің)
телнұсқасын беру»
мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламентіне
3-қосымша
Мемлекеттік көрсетілетін қызметті алу сызбанұсқасы
«электронды үкімет» веб-порталы арқылы
Мемлекеттік көрсетілетін қызмет көрсетудің нәтижесі
қанағаттанарлықсыз болған кезде
«Жеке кәсіпкерлік субъектісіне
жатпайтын заңды тұлға, сондай-ақ
акционерлік қоғам, олардың филиалдары
мен өкілдіктері жарғысының (ережесінің)
телнұсқасын беру»
мемлекеттік көрсетілетін қызмет Регламентіне
4-Қосымша
Мемлекеттік қызмет көрсету бизнес-процестерінің
АНЫҚТАМАСЫ
«Жеке кәсіпкерлік субъектісіне жатпайтын заңды тұлға, сондай-ақ
акционерлік қоғам, олардың филиалдары мен өкілдіктері
жарғысының (ережесінің) телнұсқасын беру»
(мемлекеттік қызметтің аталуы)

11. В Центре выдача готовых документов услугополучателю осуществляется работником центра посредством «окон» ежедневно на основании расписки указанный в ней срок.
Максимально допустимое время ожидания услугополучателем для сдачи документов - не более 15 минут.
Максимально допустимое время обслуживания услугополучателя - не более 15 минут.
12. В случае предоставления услугополучателем неполного пакета документов согласно перечню, предусмотренному пунктом 9 Стандарта, работник центра отказывает в приме заявления и выдает расписку об отказе в приме документов по форме согласно приложению 2 к Стандарту государственной услуги.
13. Описание порядка обращения и последовательности процедур (действий) работников центра при регистрации и обработке запроса услугополучателя в интегрированной информационной системе центров обслуживания населения приведена в приложении 2 к настоящему регламенту.
14. На портале:
1) прием электронного заявления с приложением сканированных документов осуществляется из «личного кабинета» услугополучателя;
2) при обращении на портал отправка электронного запроса осуществляется из «личного кабинета» услугополучателя. Запрос автоматически направляется в адресат услугодателя в соответствии с выбранной услугой.
3) в «личный кабинет» услугополучателя направляется уведомление – отчет о принятии запроса с указанием даты получения результата государственной услуги.
4) портал работает круглосуточно (за исключением технических перерывов, в связи с проведением технических работ).
15. Описание порядка обращения и последовательности процедур (действий) в процессе оказания государственной услуги через портал приведены в приложение 3 к настоящему Регламенту.
16. Необходимую информацию и консультацию по оказанию услуги можно получить по телефону саll-центра: 1414.
17. Подробное описание последовательности процедур (действий), взаимодействий структурных подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги, а также описание порядка взаимодействия с иными услугодателями и (или) центром обслуживания населения и порядка использования информационных систем в процессе оказания государственной услуги отражается в справочнике бизнес-процессов оказания государственной услуги согласно приложению 4 к настоящему регламенту.
Сноска. Регламент дополнен пунктом 17 в соответствии с приказом Министра юстиции РК от 19.06.2014 № 214 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Приложение 1
к регламенту государственной
услуги «Выдача дубликата устава (положения)
юридического лица, не относящегося к субъекту
частного предпринимательства, а также
акционерного общества,
их филиалов и представительств»
Перечень структурных подразделений услугодателя,
участвующих в процессе оказания государственной услуги и
описание последовательности процедур (действий) между
структурными подразделениями (сотрудниками с указанием
длительности каждой процедуры)
Действия основного процесса (хода, потока работ)
1
№ действия (хода, потока работ)
2
3
4
5
6
7
2
Перечень структурных подразделений (работников) услугодателя
Накопительный отдел регистрирующего органа
Руководитель отдела регистрации юридических лиц
Ответственный сотрудник отдела государственной регистрации юридических лиц
Руководитель регистрирующего органа
Отдел государственной регистрации юридических лиц
Накопительный отдел регистрирующего органа
3
Описание последовательности процедур (действий)
Прием документов по реестру
Принимает документы по реестру
Проведение правовой экспертизы учредительных и других документов, внесение сведений в Национальный реестр. Оформление проекта приказа и справки
Подписание приказа, справки
Оформление учредительных документов юридического лица, филиалов и представительств
Прием документов
4
Форма завершения (данные, документ, организационно-распорядительное решение)
Отправляет руководителю отдела государственной регистрации юридических лиц
Определяет ответственного исполнителя
Направление проекта приказа на подписание руководству
Передача в отдел государственной регистрации юридических лиц
Передача учредительных документов в накопительный отдел регистрирующего органа
Передача в накопительный отдел ЦОН
5
Длительность каждой процедуры
30 минут
15 минут
3 рабочих дня
2 часа
2 часа
30 минут
Приложение 2
к регламенту государственной
услуги «Выдача дубликата устава (положения)
юридического лица, не относящегося к субъекту
частного предпринимательства, а также
акционерного общества,
их филиалов и представительств»
Описание порядка обращения и последовательности процедур
(действий) работников центра при регистрации и обработке
запроса услугополучателя в интегрированной информационной
системе центров обслуживания населения
Действия основного процесса (хода, потока работ)
1
№ действия (хода, потока работ)
1
2
3
4
5
2
Перечень структурных подразделений (работников) услугодателя
Инспектор Центра
Инспектор накопительного отдела
Инспектор накопительного отдела
Накопительный отдел Центра
Отдел выдачи Центра
3
Наименование действия (процесса, процедуры, операции) и их описание
Проверка полноты документов, прием
Расписывается в журнале
Составляет реестр
Проверка исполненного материала согласно предоставляемому реестру
Проверка и прием исполненного материала согласно предоставляемому реестра
4
Форма завершения (данные, документ, организационно-распорядительное решение)
Регистрация в журнале и выдача расписки
Сбор документов
Отправка документов в накопительный отдел регистрирующего органа
Прием по реестру
Внесение в компьютер
5
Сроки исполнения
15 минут
2 раза в день
2 раза в день
5 минуты
3 минуты
Приложение 3
к регламенту государственной
услуги «Выдача дубликата устава (положения)
юридического лица, не относящегося к субъекту
частного предпринимательства, а также
акционерного общества,
их филиалов и представительств»
Схема получения государственной услуги
через веб-портал «электронного правительства»
Приложение 4
к Регламенту государственной услуги
«Выдача дубликата устава (положения)
юридического лица, не относящегося к
субъекту частного предпринимательства,
а также акционерного общества,
их филиалов и представительств»
Справочник
бизнес-процессов оказания государственной услуги
«Выдача дубликата устава (положения) юридического лица,
не относящегося к субъекту частного предпринимательства,
а также акционерного общества, их филиалов и представительств»
(наименование государственной услуги)

Ескерту. Регламент 4-қосымшамен толықтырылды - ҚР Әділет министрінің 19.06.2014 № 214 бұйрығымен (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
*Халыққа қызмет көрсету орталығы арқылы қызмет көрсету кезінде
* Портал «Электрондық үкімет» порталында қызмет көрсету кезінде
Қазақстан Республикасы
Әділет министрінің
2014 жылғы 30 қаңтардағы
№ 37 бұйрығына
5-қосымша
«Жеке кәсіпкерлік субъектісіне жатпайтын заңды тұлғаның,
сондай-ақ акционерлік қоғамның құрылтай құжаттарына, олардың
филиалдары (өкілдіктері) туралы ережелерге енгізілген
өзгерістер мен толықтыруларды мемлекеттік тіркеу» мемлекеттiк
көрсетілетін қызмет стандарты
1. Жалпы ережелер
1. «Жеке кәсіпкерлік субъектісіне жатпайтын заңды тұлғаның, сондай-ақ акционерлік қоғамның құрылтай құжаттарына, олардың филиалдары (өкілдіктері) туралы ережелерге енгізілген өзгерістер мен толықтыруларды мемлекеттік тіркеу» мемлекеттiк көрсетілетін қызметі (бұдан әрі - мемлекеттік қызмет).
Мемлекеттік қызметті Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің Тіркеу қызметі мен құқықтық көмек көрсету комитеті және аумақтық әділет органдары (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті беруші) Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2013 жылғы 31 желтоқсандағы № 1570 қаулысымен бекітілген «Жеке кәсіпкерлік субъектісіне жатпайтын заңды тұлғаның, сондай-ақ акционерлік қоғамның құрылтай құжаттарына, олардың филиалдары (өкілдіктері) туралы ережелерге енгізілген өзгерістер мен толықтыруларды мемлекеттік тіркеу» мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартының негізінде көрсетеді.
Өтініштерді қабылдау және мемлекеттік қызметті көрсету нәтижелерін беру:
1) Қазақстан Республикасы Көлік және коммуникация министрлігінің Мемлекеттік көрсетілетін қызметтерді автоматтандыруды бақылау және халыққа қызмет көрсету орталықтарының қызметін үйлестіру комитетінің шаруашылық жүргізу құқығындағы «Халыққа қызмет көрсету орталығы» Республикалық мемлекеттік кәсіпорны (бұдан әрі - орталық)
2) көрсетілетін қызметті беруші арқылы жүзеге асырылады.
2. Мемлекеттік қызмет көрсету нысаны: қағаз жүзінде.
3. Мемлекеттік қызмет көрсетудің нәтижесі: бизнес-сәйкестендіру нөмірін бере отырып, заңды тұлғаны мемлекеттік тіркеу (қайта тіркеу) немесе филиалдар мен өкілдіктерді есептік тіркеу (қайта тіркеу) туралы анықтама беру не Стандартын 12-тармағында көзделген жағдайлар мен негіздемелерда қағаз жеткізгіште мемлекеттік қызмет көрсетуден дәлелді бас тарту.

Сноска. Регламент дополнен приложением 4 в соответствии с приказом Министра юстиции РК от 19.06.2014 № 214 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
*При оказании услуги через Центры обслуживания населения
*При оказании услуги посредством Портала электронного правительства
*СФЕ - структурно - функциональная единица: взаимодействие
структурных подразделений (работников) услугодателя, центра
обслуживания населения, веб-портала «электронного правительства»;
Приложение 5
к приказу Министра юстиции
Республики Казахстан
от 30 января 2014 года № 37
Регламент государственной услуги
«Государственная регистрация внесенных изменений и дополнений в
учредительные документы юридического лица, не относящегося к
субъекту частного предпринимательства, а также акционерного
общества, положения об их филиалах (представительствах)»
1. Общие положения
1. Государственная услуга «Государственная регистрация внесенных изменений и дополнений в учредительные документы юридического лица, не относящегося к субъекту частного предпринимательства, а также акционерного общества, положения об их филиалах (представительствах)» (далее - государственная услуга).
Государственная услуга оказывается на основании Стандарта государственной услуги «Государственная регистрация внесенных изменений и дополнений в учредительные документы юридического лица, не относящегося к субъекту частного предпринимательства, а также акционерного общества, положения об их филиалах (представительствах)», утвержденного постановлением Правительства Республики Казахстан от 31 декабря 2013 года № 1570 (далее - Стандарт) Комитетом регистрационной службы и оказания правовой помощи Министерства и территориальными органами юстиции (далее - услугодатель).
Прием заявлений и выдача результатов оказания государственной услуги осуществляется через:
1) Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения «Центр обслуживания населения» Комитета по контролю автоматизации государственных услуг и координации деятельности центров обслуживания населения Министерства транспорта и коммуникаций Республики Казахстан (далее - Центр);
2) услугодателя.
2. Форма оказания государственной услуги: бумажная.
3. Результат оказания государственной услуги: справка о государственной регистрации (перерегистрации) юридического лица или об учетной регистрации (перерегистрации) филиалов и представительств, с присвоенным бизнес-идентификационным номером либо мотивированный отказ в оказании государственной услуги на бумажном носителе в случаях и по основаниям, предусмотренным пунктом 12 Стандарта.

2. Көрсетілетін қызметті беруші құрылымдық бөлімшелерінің
(қызметкерлерінің) мемлекеттік қызмет көрсету процесіндегі
іс-қимылдар тәртібінің сипаттамасы
4. Мемлекеттік қызметті көрсету бойынша рәсімдер (әрекеттер) бастамасы үшін негіздеме көрсетілетін қызметті алушының қағаз жүзіндегі өтініші болып табылады.
5. Қызмет көрсетушіге жеке кәсіпкерлік субъектісіне жатпайтын заңды тұлғаның, сондай-ақ акционерлік қоғамның құрылтай құжаттарына, олардың филиалдары (өкілдіктері) туралы ережелерге енгізілген өзгерістер мен толықтыруларды мемлекеттік тіркеуге құжаттар түскен кезде жинақтау бөлменің қызметкері тізілімге сәйкес құжаттарды қабылдайды және заңды тұлғаларды тіркеу бөліміне жолдайды. Құжаттарды қабылдау мен беру ұзақтығы 30 минуттан аспайды.
Заңды тұлғаларды тіркеу бөлімінің басшысы 15 минут ішінде жауапты орындаушыны белгілейді және оған орындауға береді.
Жауапты орындаушы:
1) ұсынылған құжаттар пакетінің толықтығын және оларды Қазақстан Республикасы қолданыстағы заңнамасына сәйкес құрудың (рәсімдеудің) дұрыстығын тексереді;
2) жеке кәсіпкерлік субъектісіне жатпайтын заңды тұлғаның, сондай-ақ акционерлік қоғамның құрылтай құжаттарына, олардың филиалдары (өкілдіктері) туралы ережелерге енгізілген өзгерістер мен толықтыруларды мемлекеттік тіркеу туралы бұйрықты не бас тарту туралы дәлелді бұйрықты рәсімдейді;
3) бизнес сәйкестендіру нөмірлерінің Ұлттық тізіліміне мәлімет енгізеді;
4) бизнес-сәйкестендіру нөмірін бере отырып, заңды тұлғаны мемлекеттік тіркеу (қайта тіркеу) немесе филиалдар мен өкілдіктерді есептік тіркеу (қайта тіркеу) туралы анықтаманы рәсімдейді.
Жауапты орындаушының құжаттарды қарау және рәсімдеу ұзақтығы құжаттар пакетін алғаннан кейін 7 жұмыс күнін құрайды.
Жауапты орындаушы қарағаннан кейін бизнес-сәйкестендіру нөмірін бере отырып, заңды тұлғаны мемлекеттік тіркеу (қайта тіркеу) немесе филиалдар мен өкілдіктерді есептік тіркеу (қайта тіркеу) туралы анықтама не дәлелді бас тарту уәкілетті органның басшылығына қол қоюға жолданады. Қарау ұзақтығы бір жұмыс күнін құрайды.
Басшы қол қойған құжаттарды жауапты орындаушы уәкілетті органның жинақтау бөліміне жібереді. Уәкілетті органның жинақтау бөлімінің қызметкері құжаттарды курьер арқылы орталыққа береді.
Көрсетілетін қызметті беруші құрылымдық бөлімшелерінің
(қызметкерлердің) мемлекеттік қызмет көрсету процесіндегі
іс-қимылдар тәртібінің сипаттамасы
6. Мемлекеттік қызметті көрсету барысына қатысатын көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) тізімі:

2. Описание порядка действий структурных подразделений
(работников) услугодателя в процессе оказания государственной
услуги
4. Основанием для начала процедуры (действия) по государственной услуге является заявление услугополучателя в бумажном виде.
5. При поступлении услугодателю документов на регистрацию внесенных изменений и дополнений в учредительные документы юридического лица, не относящегося к субъекту частного предпринимательства, а также акционерного общества, положения об их филиалах (представительствах) сотрудник накопительной комнаты услугодателя осуществляет прием документов согласно реестру и направляет в отдел регистрации юридических лиц. Длительность приема и передачи документов не более 30 минут.
Руководитель отдела регистрации юридических лиц в течении 15 минут определяет ответственного исполнителя и передает ему на исполнение.
Ответственный исполнитель:
1) проверяет полноту пакета представленных документов и правильность их составления (оформления) на соответствие действующему  законодательству Республики Казахстан;
2) оформляет приказ о государственной регистрации внесенных изменений и дополнений в учредительные документы юридического лица, не относящегося к субъекту частного предпринимательства, а также акционерного общества, положения об их филиалах (представительствах) либо мотивированный приказ об отказе;
3) вносит сведения в Национальный реестр бизнес-идентификационных номеров;
4) оформляет справку о государственной регистрации (перерегистрации) юридического лица или об учетной регистрации (перерегистрации) филиалов и представительств, с присвоенным бизнес-идентификационным номером.
Продолжительность рассмотрения и оформления документов ответственным исполнителем составляет 7 рабочих дней с момента получения пакета документов.
После рассмотрения ответственным исполнителем справка о государственной регистрации (перерегистрации) юридического лица или об учетной регистрации (перерегистрации) филиалов и представительств, с присвоенным бизнес-идентификационным номером либо мотивированный отказ направляются на подписание руководству уполномоченного органа. Продолжительность рассмотрения составляет один рабочий день.
Подписанные руководством документы передаются ответственным исполнителем в накопительный отдел услугодателя.
Сотрудник накопительного отдела услугодателя передает документы в Центр через курьера.
3. Описание порядка взаимодействия структурных подразделений
(работников) услугодателя в процессе оказания
государственной услуги
6. Перечень структурных подразделений услугодателя, участвующих в процессе оказания государственной услуги:

1) Орталықтың инспекторы – құжаттарды қабылдау және табыстау;
2) Орталықтың жинақтау бөлімінің инспекторы – тізілімді құрастырады және уәкілетті органға жолдайды;
3) көрсетілетін қызметті беруші - ұсынылған құжаттарға сараптама жүргізеді.
7. Құрылымдық бөлімшелердің (қызметкерлердің) арасындағы рәсімдер (іс-қимылдар) кезектілігінің сипаттамасы (әрбір рәсімінің (іс-қимылдың) ұзақтығын көрсете отырып) осы регламенттің 1-қосымшасында көрсетілген.
4. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде халыққа қызмет көрсету
орталығы және (немесе) басқа да көрсетілетін қызметті
берушілердің өзара іс-қимылы тәртібінің, сондай-ақ ақпараттық
жүйелерді қолдану тәртібінің сипаттамасы
8. Орталықтарда құжаттарды қабылдау операциялық залда орталық қызметкерінің аты, әкесінің аты (болған жағдайда), тегі және лауазымы көрсетіліп, «тосқауылсыз қызмет көрсету» арқылы жүзеге асырылады.
Құжаттарды тапсыру үшін күтудің рұқсат берілген ең ұзақ уақыты – 15 минуттан аспайды;
Қызмет алушыға қызмет көрсетудің рұқсат берілген ең ұзақ уақыты – 15 минуттан аспайды.
Комитетте өтініштер мен құжаттарды тіркеуге қабылдауды Комитеттің маманы жүргізеді.
Мемлекеттік қызмет көрсетуді алу үшін көрсетілетін қызметті алушы Стандарттың 9-тармағында көрсетілген құжаттарды ұсынады.
Орталықта құжаттарды қабылдау кезінде мемлекеттік көрсетілетін қызметті алушыға Стандарттың 11-тармағына сәйкес құжаттарды қабылдалғаны туралы қолхат беріледі.
Көрсетілетін қызметті алушы стандарттың 9-тармағында көзделген тізбеге сәйкес құжаттар топтамасын толық ұсынбаған болса, орталықтың қызметкері құжаттарды қабылдаудан бас тартады және Стандарттың 1-қосымшасына сәйкес нысан бойынша құжаттарды қабылдаудан бас тарту туралы қолхат береді.
9. Орталықта дайын құжаттарды көрсетілетін қызметті алушыға беруді орталықтың қызметкері күн сайын қолхаттың негізінде белгіленген мерзімде күн сайын «терезе» арқылы жүзеге асырады.
Көрсетілетін қызметті алушыға құжаттарды алу үшін күтудің рұқсат берілген ең ұзақ уақыты – 15 минуттан аспайды;
Көрсетілетін қызметті алушыға қызмет көрсетудің рұқсат берілген ең ұзақ уақыты – 15 минуттан аспайды.
10. Көрсетілетін қызметті алушының халыққа қызмет көрсету орталығының ықпалдастрылған ақпараттық жүйесінде тіркеу және сұрау салуды өңдеу кезіндегі өтініш беру және орталық қызметкерлерінің рәсімдерінің (іс-қимылдарының) кезектілігі тәртібінің сипаттасы осы регламенттің 2-қосымшасында келтірілген.
11. Қызмет көрсету бойынша қажетті ақпараты және кеңес беруді call-орталығының 1414 телефон арқылы алуға болады.
12. Мемлекеттік қызмет көрсету процесіндегі рәсімдер (іс-қимылдар) кезектілігінің толық сипаттамасы, көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) өзара іс-қимылы, сондай-ақ басқа да қызмет берушілердің және (немесе) халыққа қызмет көрсету орталығының мемлекеттік қызмет көрсету процесіндегі өзара іс-қимылының тәртібі және ақпараттық жүйелерді пайдалану тәртібі осы регламенттің 3-қосымшасына сәйкес мемлекеттік қызмет көрсету бизнес-процестерінің анықтамалығында көрсетіледі.

1) инспектор Центра – прием и выдача документов;
2) инспектор накопительного отдела Центра – составляет реестр и направляет в уполномоченный орган;
3) услугодатель – экспертиза документов предоставленных на государственную (учетную) регистрацию (перерегистрацию) юридического лица, филиала (представительства).
7. Описание последовательности процедур (действий) между структурными подразделениями (сотрудниками с указанием длительности каждой процедуры) указаны в приложении 1 к настоящему регламенту.
4. Описание порядка взаимодействия с центром обслуживания
населения и (или) иными услугодателями, а также порядка
использования информационных систем в процессе
оказания государственной услуги
8. В Центре прием документов осуществляется в операционном зале посредством «безбарьерного обслуживания», на которых указываются фамилия, имя, отчество (при его наличии) и должность работника Центра.
Максимально допустимое время ожидания услугополучателем для сдачи документов – не более 15 минут;
Максимально допустимое время обслуживания услогополучателя – не более 15 минут.
В Комитете прием заявлений и документов на регистрацию осуществляет специалист.
Для получения государственной услуги услугодатель предоставляет документы, указанные в пункте 9 Стандарта.
При приеме документов в Центре получателю государственной услуги выдается расписка о приеме соответствующих документов в соответствии с пунктом 11 Стандарта.
В случае предоставления услугополучателем неполного пакета документов согласно перечню, предусмотренный пунктом 9 Стандарта, работник Центра отказывает в приеме заявления и выдает расписку об отказе в приеме документов по форме согласно приложению 1 к Стандарту.
9. В Центре выдача готовых документов услугополучателю осуществляется работником Центра посредством «окон» ежедневно на основании расписки в указанный в ней срок.
Максимально допустимое время ожидания услугополучателем для получения документов – не более 15 минут;
Максимально допустимое время обслуживания услогополучателя – не более 15 минут;
10. Описание порядка обращения и последовательности процедур (действий) работников Центра при регистрации и обработке запроса услугополучателя в интегрированной информационной системе центров обслуживания населения приведена в приложении 2 к настоящему регламенту.
11. Необходимую информацию и консультацию по оказанию услуги можно получить по телефону саll-центра: 1414.
12. Подробное описание последовательности процедур (действий), взаимодействий структурных подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги, а также описание порядка взаимодействия с иными услугодателями и (или) центром обслуживания населения и порядка использования информационных систем в процессе оказания государственной услуги отражается в справочнике бизнес-процессов оказания государственной услуги согласно приложению 3 к настоящему регламенту.

Ескерту. Регламент 12-тармақпен толықтырылды - ҚР Әділет министрінің 19.06.2014 № 214 бұйрығымен (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
«Жеке кәсіпкерлік субъектісіне жатпайтын
заңды тұлғаның, сондай-ақ акционерлік
қоғамның құрылтай құжаттарына, олардың
филиалдары (өкілдіктері) туралы ережелерге
енгізілген өзгерістер мен толықтыруларды
мемлекеттік тіркеу»
мемлекеттік қызмет регламентіне
1-қосымша
Мемлекеттік қызметті көрсету барысына қатысатын қызмет
берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің)
тізімі және әрбір рәсімін (іс-қимылдың) ұзақтығын
көрсетуімен, құрылымдық бөлімшелердің (қызметкерлердің)
арасындағы рәсімдер (іс-қимылдар) ретілігін сипаттау
Негізгі үдерістің іс-әрекеті (барысы, жұмыс ағыны)
1
Іс-әрекеттің (барысының, жұмыс ағының №)
2
3
4
5
6
7
2
Қызмет берушінің құрылымдық бөлімшелердің тізімі
Уәкілетті органның жинақтау бөлімі
Заңды тұлғаларды тіркеу бөлімінің басшысы
Заңды тұлғаларды тіркеу бөлімінің жауапты орындаушы
Тіркеуші органның басшысы
Заңды тұлғаларды тіркеу бөлімі
Уәкілетті органның жинақтау бөлімі
3
Іс-әрекеттің (үдерістің, рәсімнің) атауы және сипаттамасы
Құжаттарды тізілімі бойынша қабылдау
Құжаттарды тізілімі бойынша қабылдау
Құрылтай және өзге құжаттардың құқықтық сараптамасын жүргізу. Ұлттық тізілімге мәлімет енгізу.Бұйрық жобасын және анықтаманы әзірлеу
Бұйрыққа, анықтамаға қол қою
Заңды тұлғаның, филиалдар мен өкілдіктердің құрылтай құжаттарын рәсімдеу
Құжаттарды қабылдау
4
Аяқтау нысаны (деректер, құжат, ұйымдық-өкімгерлік шешім)
Заңды тұлғаларды мемлекеттік тіркеу бөлімінің басшысына жолдайды
жауапты орындаушыны белгілейді
Бұйрық жобасын басшысына қол қоюға жолдау
Құрылтай құжаттарын Заңды тұлғаларды мемлекеттік тіркеу бөліміне беру
Құрылтай құжаттарын тіркеуші органның жинақтау бөліміне беру
Орталық жинақтау бөліміне беру
5
Орындау мерзімдері
30 минут
15 минут
7 жұмыс күні
1 жұмыс күні
2 сағат
30 минут
«Жеке кәсіпкерлік субъектісіне жатпайтын
заңды тұлғаның, сондай-ақ акционерлік
қоғамның құрылтай құжаттарына, олардың
филиалдары (өкілдіктері) туралы ережелерге
енгізілген өзгерістер мен толықтыруларды
мемлекеттік тіркеу»
мемлекеттік қызмет регламентіне
2-қосымша
Қызмет алушының халыққа қызмет көрсету орталығының
біріктірілген ақпараттық жүйесінде сұрау хатын өңдеу және
тіркеу кезінде орталық қызметкерлері рәсімдерінің
(әрекеттерінің) жүйелігін сипаттау
Негізгі үдерістің іс-әрекеті (барысы, жұмыс ағыны)
1
Іс-әрекеттің (барысының, жұмыс ағының №)
2
3
4
5
6
7
2
Орталық құрылымдық бөлімшелердің тізімі
Орталық қабылдау бөлімі
Жинақтаушы бөлімнің инспекторы
Жинақтаушы бөлімнің инспекторы
Орталықтың жинақтау бөлімі
Орталықтың құжаттарды беру бөлімі
Орталықтың құжаттарды беру бөлімнің инспекторы
3
Іс-әрекеттің (үдерістің, рәсімнің) атауы және сипаттамасы
құжаттардың толықтығын тексеру, қабылдау және Құжаттарды жинақтаушы бөліміне беру
Журналға қол қояды
Тізілімді құрастырады
тіркеуші органның жинақтау бөлімінен орындалған материалды тексеру және қабылдау
Орындалған материалды берілетін тізілімге сәйкес тексеру және қабылдау
Қолхатты қабылдау және журналға енгізу
4
Аяқтау нысаны (деректер, құжат, ұйымдық-өкімгерлік шешім)
Қызмет алушының халыққа қызмет көрсету орталығының біріктірілген ақпараттық жүйесіне сұрау хатты тұралы мәлімет енгізу. Журналда тіркеу және қолхат беру
Құжаттарды жинақтау
Құжаттарды уәкілетті органның жинақтау бөліміне жолдау
Тізілім бойынша құжаттарды қабылдау және Орталықтың беру бөліміне жолдау
Компьютерге енгізу
Қызмет алушының халыққа қызмет көрсету орталығының біріктірілген ақпараттық жүйесіне құжаттарды беру туралы мәліметтерді енгізу және дайын беру
5
Орындау мерзімдері
15 минут
күніне 2 рет
күніне 2 рет
5 минут
3 минут
15 минут
«Жеке кәсіпкерлік субъектісіне жатпайтын
заңды тұлғаның, сондай-ақ акционерлік
қоғамның құрылтай құжаттарына, олардың
филиалдары (өкілдіктері) туралы ережелерге
енгізілген өзгерістер мен толықтыруларды
мемлекеттік тіркеу»
мемлекеттік қызметінің Регламентіне
3-Қосымша
Мемлекеттік қызмет көрсету бизнес-процестерінің
АНЫҚТАМАСЫ
«Жеке кәсіпкерлік субъектісіне жатпайтын заңды тұлғаның,
сондай-ақ акционерлік қоғамның құрылтай құжаттарына, олардың
филиалдары (өкілдіктері) туралы ережелерге енгізілген
өзгерістер мен толықтыруларды мемлекеттік тіркеу» мемлекеттік
көрсетілетін қызмет
(мемлекеттік қызметтің аталуы)

Сноска. Регламент дополнен пунктом 12 в соответствии с приказом Министра юстиции РК от 19.06.2014 № 214 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Приложение 1
к регламенту государственной услуги
«Государственная регистрация
внесенных изменений и дополнений в
учредительные документы юридического лица,
не относящегося к субъекту частного
предпринимательства, а также
акционерного общества, положения
об их филиалах (представительствах)»
Перечень структурных подразделений услугодателя,
участвующих в процессе оказания государственной услуги и
описание последовательности процедур (действий) между
структурными подразделениями (сотрудниками с
указанием длительности каждой процедуры)
Действия основного процесса (хода, потока работ)
1
№ действия (хода, потока работ)
2
3
4
5
6
7
2
Перечень структурных подразделений (работников) услугодателя
Накопительный отдел регистрирующего органа
Руководитель отдела регистрации юридических лиц
Ответственный сотрудник отдела государственной регистрации юридических лиц
Руководитель регистрирующего органа
Отдел государственной регистрации юридических лиц
Накопительный отдел регистрирующего органа
3
Описание последовательности процедур (действий)
Прием документов по реестру
Принимает документы по реестру
Проведение правовой экспертизы учредительных и других документов, внесение сведений в Национальный реестр. Оформление проекта приказа и справки
Подписание приказа, справки
Оформление учредительных документов юридического лица, филиалов и представительств
Прием документов
4
Форма завершения (данные, документ, организационно- распорядительное решение)
Отправляет руководителю отдела государственной регистрации юридических лиц
Определяет ответственного исполнителя
Направление проекта приказа на подписание руководству
Передача в отдел государственной регистрации юридических лиц
Передача учредительных документов в накопительный отдел регистрирующего органа
Передача в накопительный отдел Центра
5
Длительность каждой процедуры
30 минут
15 минут
7 рабочих дней
1 рабочий день
2 часа
30 минут
Приложение 2
к регламенту государственной услуги
«Государственная регистрация
внесенных изменений и дополнений в
учредительные документы юридического лица,
не относящегося к субъекту частного
предпринимательства, а также
акционерного общества, положения
об их филиалах (представительствах)»
Описание порядка обращения и последовательности процедур
(действий) работников центра при регистрации и обработке
запроса услугополучателя в интегрированной информационной
системе центров обслуживания населения
Действия основного процесса (хода, потока работ)
1
№ действия (хода,
потока работ)
1
2
3
4
5
6
2
Перечень структурных подразделений (работников) Центра
Инспектор Отдела приема
Центра
Инспектор
накопительного
отдела Центра
Инспектор
накопительного
отдела
Накопительный
отдел Центра
Отдел выдачи Центра
Инспектор отдела выдачи Центра
3
Наименование
действия (процесса,
процедуры, операции)
и их описание
Проверка
полноты
докумен-
тов, прием и передача документов в накопительный отдел
Расписывается в журнале
Составляет реестр
Проверка и прием документов с накопительного отдел регистрирующего органа
Проверка и прием
исполненного
материала согласно
предоставляемому
реестра
Прием расписки и внесение в журнал
4
Форма завершения
(данные, документ,
организационно-распорядительное
решение)
Внесение сведений о принятии запроса в интегрированную информационной систему Центра, регистрация в
журнале и
выдача
расписки
Сбор
документов
Отправка документов в накопительный отдел регистрирующего органа
Прием по
реестру и передача документов в отдел выдачи Центра
Внесение в компьютер
Внесение сведений о выдаче документа в интегрированную информационной систему Центра и выдача готового документа
5
Сроки исполнения
15 минут
2 раза в день
2 раза в день
5 минут
3 минуты
15 минут
Приложение 3
к Регламенту государственной услуги
«Государственная регистрация внесенных
изменений и дополнений в учредительные
документы юридического лица, не
относящегося к субъекту частного
предпринимательства, а также
акционерного общества, положения
об их филиалах (представительствах)»
Справочник
бизнес-процессов оказания государственной услуги
«Государственная регистрация внесенных изменений и дополнений в
учредительные документы юридического лица, не относящегося к
субъекту частного предпринимательства, а также акционерного
общества, положения об их филиалах (представительствах)»
(наименование государственной услуги)

Ескерту. Регламент 3-қосымшамен толықтырылды - ҚР Әділет министрінің 19.06.2014 № 214 бұйрығымен (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
*Халыққа қызмет көрсету орталығы арқылы қызмет көрсету кезінде
Қазақстан Республикасы
Әділет министрлігінің
2014 жылғы 30 қаңтардағы
№ 37 бұйрығына
6-қосымша
«Заңды тұлғаның қызметін тоқтатуын мемлекеттік тіркеу,
филиалдар мен өкілдіктерді есептік тіркеуден алу»
мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті
1. Жалпы ережелер
1. «Заңды тұлғаның қызметін тоқтатуын мемлекеттік тіркеу, филиалдар мен өкілдіктерді есептік тіркеуден алу» мемлекеттік көрсетілетін қызметі (бұдан әрі - мемлекеттік көрсетілетін қызметі).
Мемлекеттік қызметті Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің Тіркеу қызметі және құқықтық қызмет көрсету комитеті (бұдан әрі - Комитет) және аумақтық әділет органдары (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті беруші) Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2013 жылғы 31 желтоқсандағы № 1570 қаулысымен бекітілген «Заңды тұлғаның қызметін тоқтатуын мемлекеттік тіркеу, филиалдар мен өкілдіктерді есептік тіркеуден алу» мемлекеттік қызмет Стандарт (бұдан әрі- Стандарт) негізінде көрсетеді.
Өтініштерді қабылдау және мемлекеттік қызметті көрсету нәтижелерін беру:
1) Қазақстан Республикасы Көлік және коммуникация министрлігінің
Мемлекеттік көрсетілетін қызметтерді автоматтандыруды бақылау және халыққа қызмет көрсету орталықтарының қызметін үйлестіру комитетінің шаруашылық жүргізу құқығындағы «Халыққа қызмет көрсету орталығы» Республикалық мемлекеттік кәсіпорны (бұдан әрі - орталық) арқылы;
2) көрсетілетін қызметті беруші арқылы;
3) өтініш берушінің электрондық цифрлық қолтаңбасы (бұдан әрі - ЭЦҚ) болған жағдайда «электрондық үкімет» веб-порталы: www.e.gov.kz (бұдан әрі - портал) арқылы жүзеге асырылады.
2. Мемлекеттік қызмет көрсету нысаны: электрондық (ішінара автоматтандырылған) және (немесе) қағаз жүзінде.
3. Мемлекеттік көрсетілетін қызметтің нәтижесі: заңды тұлғаның қызметін тоқтатуын мемлекеттік тіркеу немесе филиалдар мен өкілдіктерді есептік тіркеуден алу туралы бұйрық немесе стандарттың 15-тармағында көрсетілген жағдайлар мен негіздер бойынша қағаз тасымалдағыштағы мемлекеттік қызмет көрсетуден дәлелді бас тарту;
порталда - «жеке кабинетке» заңды тұлғаның қызметін тоқтатуын мемлекеттік тіркеу (филиалдар мен өкілдіктерді есептік тіркеуден алу туралы) туралы бұйрық немесе аталған қызмет көрсету Стандартының 15-тармағында көрсетілген жағдайлар мен негіздер бойынша ЭЦҚ куәландырылған электрондық құжат нысанында заңды тұлғаны мемлекеттік қызмет көрсетуден дәлелді бас тарту жолданады.

Сноска. Регламент дополнен приложением 3 в соответствии с приказом Министра юстиции РК от 19.06.2014 № 214 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
*При оказании услуги через Центры обслуживания населения
*СФЕ - структурно - функциональная единица: взаимодействие
структурных подразделений (работников) услугодателя, центра
обслуживания населения, веб-портала «электронного правительства»;
Приложение 6
к приказу Министра юстиции
Республики Казахстан
от 30 января 2014 года № 37
Регламент государственной услуги «Государственная регистрация
прекращения деятельности юридического лица, снятие с учетной
регистрации филиала и представительства»
1. Общие положения
1. Государственная услуга «Государственная регистрация прекращения деятельности юридического лица, снятие с учетной регистрации филиала и представительства» (далее – государственная услуга).
Государственная услуга оказывается на основании Стандарта государственной услуги «Государственная регистрация юридических лиц, учетная регистрация их филиалов и представительств», утвержденного постановлением Правительства Республики Казахстан от 31 декабря 2013 года № 1570 (далее – Стандарт) Комитетом регистрационной службы и оказания правовой помощи Министерства (далее -Комитет) и территориальными органами юстиции (далее – услугодатель).
Прием заявлений и выдача результатов оказания государственной услуги осуществляется через:
1) Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения «Центр обслуживания населения» Комитета по контролю автоматизации государственных услуг и координации деятельности центров обслуживания населения Министерства транспорта и коммуникаций Республики Казахстан (далее – Центр);
2) услугодателя;
3) веб–портал «электронного правительства»: www.e.gov.kz (далее-портал) при условии наличий у заявителя электронной цифровой подписи (далее – ЭЦП).
2. Форма оказания государственной услуги: электронная (частично автоматизированная) и (или) бумажная.
3. Результат оказания государственной услуги: приказ о государственной регистрации прекращении деятельности юридического лица (о снятии с учетной регистрации филиала и представительства) либо мотивированный отказ в оказании государственной услуги на бумажном носителе в случаях и по основанию предусмотренным пунктом 15 настоящего Стандарта;
на портале – в «личный кабинет» направляется приказ о ликвидации юридического лица (о снятии с учетной регистрации филиала и представительства) либо мотивированный отказ в оказании государственной услуги в форме электронного документа, удостоверенный ЭЦП услугодателя в случаях и по основанию предусмотренным пунктом 15 Стандарта.

2. Көрсетілетін қызметті берушінің (қызметкерлерінің)
құрылымдық бөлімшелерінің мемлекеттік қызмет көрсету
процесіндегі іс-қимылдар тәртібінің сипаттамасы
4. Мемлекеттік қызмет көрсету бойынша рәсімдер (іс-әрекеттер) бастамасы үшін негіздеме көрсетілетін қызметті алушының электронды құжат нысанындағы немесе қағаз жүзіндегі өтініші болып табылады.
5. Қызмет көрсетушіге заңды тұлғаның, филиалдың (өкілдіктің) қызметін тоқтатуын мемлекеттік тіркеуге құжаттар түскен кезде жинақтау бөлменің қызметкері тізілімге сәйкес құжаттарды қабылдайды және заңды тұлғаларды тіркеу бөліміне жолдайды. Құжаттарды қабылдау мен беру ұзақтығы 30 минуттан аспайды.
Заңды тұлғаларды тіркеу бөлімінің басшысы 15 минут ішінде жауапты орындаушыны белгілейді және оған орындауға береді.
Жауапты орындаушы:
1) Қазақстан Республикасының заңнамалық актілерімен белгіленген тарату тәртібінің орындалуын тексереді;
2) Ұлттық тізілімге заңды тұлғаның таратылғаны туралы мәлімет енгізеді;
3) заңды тұлғаның таратылуын тіркеу туралы, мемлекеттік тіркеу (қайта тіркеу) туралы анықтаманың (куәліктің) куәліктің күшін жою туралы және оны Ұлттық тізілімден шығару туралы бұйрық шығарады. Заңды тұлғаны таратудың белгіленген тәртібі бұзылған жағдайларда тіркеуші орган таратуды тіркеуден бас тарту туралы бұйрық шығарады.
Жауапты орындаушының құжаттарды қарауы және рәсімдеу ұзақтығы құжаттар пакетін алғаннан кейін 5 жұмыс күнін құрайды.
Жауапты орындаушы қарағаннан кейін заңды тұлғаның қызметін тоқтатуын мемлекеттік тіркеу немесе филиалдар мен өкілдіктерді есептік тіркеуден алу туралы бұйрық немесе мемлекеттік қызмет көрсетуден дәлелді бас тарту бұйрығы уәкілетті органның басшылығына қол қоюға жолданады. Қарау ұзақтығы бір жұмыс күнін құрайды.
Басшылық қол қойған құжаттарды жауапты орындаушы уәкілетті органның жинақтау бөліміне береді. Уәкілетті органның жинақтау бөлімі қызметкері құжаттарды курьер арқылы орталыққа береді.
Порталда:
1) қызмет алушының «жеке кабинетінен» өтініштерді және тіркеуге құжаттар пакетін қабылдау, олардың бастапқы тексерісі;
2) ұсынылған құжаттарға құқықтық сараптама жасау;
3) басшылықтың құжаттарды қарауы және көрсетілетін қызмет алушының «жеке кабинетіне» мемлекеттік қызметтің нәтижесін алған күнін көрсете отырып, сұрау салуды қабылдау туралы есеп – хабарламасын жолдау үшін оларды әзірлеу.
3. Құрылымдық бөлімшелердің (қызметкерлердің) мемлекеттік
қызмет көрсету процесіндегі өзара іс-қимыл тәртібінің
сипаттамасы

2. Описание порядка действий структурных подразделений
(работников) услугодателя в процессе оказания государственной
услуги
4. Основанием для начала процедуры (действия) по государственной услуге является заявление услугополучателя в форме электронного документа либо в бумажном виде.
5. При поступлении услугодателю документов на регистрацию прекращения деятельности юридического лица филиала (представительства) сотрудник накопительной комнаты услугодателя осуществляет прием документов согласно реестру и направляет в отдел регистрации юридических лиц. Длительность приема и передачи документов не более 30 минут.
Руководитель отдела регистрации юридических лиц в течении 15 минут определяет ответственного исполнителя и передает ему на исполнение.
Ответственный исполнитель:
1) проверяет соблюдение порядка ликвидации, установленного законодательными актами Республики Казахстан;
2) вносит в Национальный реестр сведения о ликвидации юридического лица;
3) издает приказ о регистрации прекращения деятельности юридического лица (филиала и представительства), аннулировании справки (свидетельства) о государственной регистрации (перерегистрации) и исключении его из Национального реестра. При выявлении нарушений установленного порядка ликвидации юридического лица регистрирующий орган выносит приказ об отказе в регистрации прекращения деятельности.
Продолжительность рассмотрения и оформления документов ответственным исполнителем составляет 5 рабочих дней с момента получения пакета документов.
После рассмотрения ответственным исполнителем приказ о регистрации прекращения деятельности юридического лица (филиала и представительства), либо мотивированный отказ направляются на подписание руководству уполномоченного органа. Продолжительность рассмотрения составляет один рабочий день.
Подписанные руководством документы передаются ответственным исполнителем в накопительный отдел услугодателя.
Сотрудник накопительного отдела услугодателя передает документы в Центр через курьера.
На портале:
1) из «личного кабинета» услугополучателя прием заявлений и пакет документов на регистрацию прекращения деятельности юридического лица (филиала и представительства), их первичная проверка;
2) осуществление юридической экспертизы представленных документов;
3) рассмотрение документов руководством и их подготовка для отправки уведомления – отчет о принятии запроса с указанием даты получения результата государственной услуги на «личный кабинет» услугополучателя.
3. Описание порядка взаимодействия структурных подразделений
(работников) в процессе оказания государственной услуги

Ескерту. Регламент 4-қосымшамен толықтырылды - ҚР Әділет министрінің 19.06.2014 № 214 бұйрығымен (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
*Халыққа қызмет көрсету орталығы арқылы қызмет көрсету кезінде
Қазақстан Республикасы
Әділет министрінің
2014 жылғы 30 қаңтардағы
№ 37 бұйрығына
7-қосымша
«Заңды тұлғалар» мемлекеттік деректер қорынан анықтама беру»
мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті
1. Жалпы ережелер
1. «Заңды тұлғалар» мемлекеттік деректер қорынан анықтама беру» мемлекеттік көрсетілетін қызметі (бұдан әрі – мемлекеттік көрсетілетін қызмет).
Мемлекеттік көрсетілетін қызметін Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2013 жылы 31 желтоқсандағы № 1570 қаулысымен бекітілген «Заңды тұлғалар» мемлекеттік деректер қорынан анықтама беру» мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартының негізінде Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің Тіркеу қызметі және құқықтық көмек көрсету комитеті (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті беруші) көрсетеді.
Өтінішті қабылдау және мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін ұсыну:
1) Қазақстан Республикасы Көлік және коммуникация министрлігінің Мемлекеттік қызметті автоматтандыруды бақылау және халыққа қызмет көрсету орталықтарының қызметін үйлестіру комитетінің «Халыққа қызмет көрсету орталығы» шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорны (бұдан әрі – орталық);
2) өтініш берушіде электронды-цифрлық қолтаңба (бұдан әрі – ЭЦҚ) болған жағдайда www.e.gov.kz «электрондық үкімет» веб-порталы (бұдан әрі – портал) арқылы жүзеге асырылады.
2. Мемлекеттік көрсетілетін қызметтің нысаны: электрондық автоматтандырылған.
3. Мемлекеттік көрсетілетін қызметтің нәтижесі: электрондық құжат түрінде анықтамалар беру:
1) тіркелген заңды тұлға, филиал немесе өкілдік туралы;
2) заңды тұлғаның филиалдары мен өкілдіктерінің бар екендігі туралы;
3) заңды тұлғаның басқа заңды тұлғаларға қатысуы туралы;
4) жеке тұлғаның заңды тұлғаларға, филиалдар мен өкілдіктерге қатысуы туралы;
5) заңды тұлғаны әрекетсіз заңды тұлға деп немесе оның қатысушыларын әрекетсіз заңды тұлғаларға қатысы бар деп тану туралы;

Сноска. Регламент дополнен приложением 4 в соответствии с приказом Министра юстиции РК от 19.06.2014 № 214 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
*При оказании услуги через Центры обслуживания населения
Справочник
бизнес-процессов оказания государственной услуги
«Государственная регистрация прекращения деятельности              юридического лица, снятие с учетной регистрации филиала и
представительства»
(наименование государственной услуги)
*При оказании услуги посредством Портала электронного правительства
*СФЕ - структурно - функциональная единица: взаимодействие
структурных подразделений (работников) услугодателя, центра
обслуживания населения, веб-портала «электронного правительства»;
Приложение 7
к приказу Министра юстиции
Республики Казахстан
от 30 января 2014 года № 37
Регламент государственной услуги «Выдача справки
из Государственной базы данных «Юридические лица»
1. Общие положения
1. Государственная услуга «Выдача справки из Государственной базы данных «Юридические лица» (далее – государственная услуга).
Государственная услуга оказывается на основании Стандарта государственной услуги «Выдача справки из Государственной базы данных «Юридические лица», утвержденного постановлением Правительства Республики Казахстан от 31 декабря 2013 года № 1570 (далее - Стандарт) Комитетом регистрационной службы и оказания правовой помощи Министерства юстиции Республики Казахстан (далее–Комитет) (далее - услугодатель).
Прием заявлений и выдачи результат оказания государственной услуги осуществляется через:
1) Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения «Центр обслуживания населения» Комитета по контролю автоматизации государственных услуг и координации деятельности центров обслуживания населения Министерства транспорта и коммуникаций Республики Казахстан (далее – центр);
2) веб-портал «электронного правительства»: www.e.gov.kz (далее – портал) при условии наличий у заявителя электронной цифровой подписи (далее – ЭЦП).
2. Форма оказываемой государственной услуги: электронная автоматизированная.
3. Результат оказания государственной услуги является: выдача справки в форме электронного документа:
1) о зарегистрированном юридическом лице, филиале или представительстве;
2) о наличии филиалов и представительств юридического лица;
3) об участии юридического лица в других юридических лицах;
4) об участии физического лица в юридических лицах, филиалах и представительствах;
5) о признании юридического лица бездействующим юридическим лицом или причастности его участников к бездействующим юридическим лицам;

6) құрылатын заңды тұлғаның атауы тіркелген шаруашылық субъектінің атауымен сәйкес келуі туралы;
7) заңды тұлғаның барлық тіркеу іс-әрекеттері туралы;
8) көрсетілген мерзімге заңды тұлғаның тіркелгені туралы;
9) құрылтай құжаттарына соңғы толықтырулар мен өзгерістердің енгізілгені туралы;
10) заңды тұлғаның үлесіне салынған ауыртпалықтар (тыйым салу) туралы.
2. Көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің
(қызметкерлерінің) мемлекеттік қызмет көрсету процесіндегі
іс-қимыл тәртібінің сипаттамасы
4. Стандарттың 1-қосымшасына сәйкес белгіленген нысандағы сұрау салу көрсетілетін қызметті берушінің мемлекеттік қызмет көрсету бойынша рәсімінің (іс-қимылының) басталуына негіздеме болып табылады.
5. Орталықтың қызметкері құжаттарды қабылдаған кезде стандарттың 9-тармағында көзделген құжаттардың мемлекеттік органдардың мемлекеттік ақпараттық жүйесінен ұсынылған мәліметтермен салыстырып тексереді, сәйкес құжаттар келмеген жағдайда көрсетілетін қызметті алушыға қайтарылады.
Ұсынылған құжаттар қолданыстағы заңнамадағы талаптарға сәйкес келген жағдайда, жауапты қызметкер құжаттарды дайындауға кіріседі. Көрсетілетін қызметті алушыға құжаттарды беруге дайындау және қарау уақыты 40 минуттан аспайды.
3. Көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің
(қызметкерлерінің) мемлекеттік қызмет көрсету процесіндегі
іс-қимыл тәртібінің сипаттамасы
6. Мемлекеттік қызметті көрсету процесіне қатысатын көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) тізімі:
1) Орталықтың инспекторы – құжаттарды қабылдау және табыстау;
2) Орталықтың жинақтау бөлімінің инспекторы – көрсетілетін қызметті берушіден құжаттарды алу және жолдау;
3) көрсетілетін қызметті беруші – Орталықтан құжаттарды қабылдау, сұрау салуды қарау, анықтамалар дайындау және орындалған құжаттарды Орталыққа беру;
Мемлекеттік қызмет көрсетуге қатыстырылған ақпараттық жүйелер:
1) ЭҮП;
2) электрондық үкімет шлюзі (бұдан әрі – ЭҮШ);
3) «Заңды тұлғалар» мемлекеттік деректер қорының ақпараттық жүйесі (бұдан әрі – ЗТ МДҚ АЖ);
4) ХҚКО ақпараттық жүйесінің автоматты жұмыс орны (бұдан әрі - ХҚКО АЖ АЖО);
7. Құрылымдық бөлімшелердің (қызметкерлердің) арасындағы рәсімдер (іс-қимылдар) кезектілігінің сипаттамасы (әрбір рәсімнің (іс-қимылдың) ұзақтығын көрсетілген) осы регламенттің 1-қосымшасында көрсетілген.
4. Халыққа қызмет көрсету орталығы және (немесе) басқа
көрсетілетін қызметті берушілердің өзара іс-қимыл
тәртібінің, сондай-ақ мемлекеттік қызметтерді көрсету
процесіндегі ақпараттық жүйелерді пайдалану
тәртібінің сипаттамасы

6) о совпадении наименования создаваемого юридического лица с наименованием зарегистрированного хозяйствующего субъекта;
7) о всех регистрационных действиях юридического лица;
8) о зарегистрированном юридическом лице на заданную дату;
9) о последних внесенных изменениях в учредительные документы;
10) о наложенных обременениях (арест) на долю юридического лица.
2. Описание порядка действий структурных подразделений
(работников) услугодателя в процессе оказания государственной
услуги
4. Основанием для начала процедуры (действия) услугодателя по оказанию государственной услуги является запрос установленной формы согласно приложению 1 Стандарта.
5. При приеме документов работник центра сверяет документы, указанные в пункте 9 Стандарта со сведениями, предоставленными из государственной информационной системы государственного органа, в случае несоответствия, документы возвращаются услугополучателю.
В случае соответствия представленных документов требованиям действующего законодательства, ответственным специалистом производятся действия по изготовлению документов. Длительность рассмотрения и подготовки документов для выдачи заявителю составляет 40 минут.
3. Описание порядка взаимодействия структурных подразделений
(работников) услугодателя в процессе оказания
государственной услуги
6. Перечень структурных подразделений (работников) услугодателя, которые участвуют в процессе оказания государственной услуги:
1) инспектор Центра – прием и выдача документов;
2) инспектор накопительного отдела Центра – направление и получение документов от услугодателя;
3) услугодатель – прием документов с Центра, рассмотрение запроса, изготовление справки и передача исполненных документов в Центр.
Информационные системы, которые задействованы в оказании государственной услуги:
1) ПЭП;
2) шлюз электронного правительства (далее – ШЭП);
3) информационная система Государственной базы данных «Юридические лица» (далее – ИС ГБД ЮЛ);
4) автоматическое рабочее место информационной системы Центра (далее - АРМ ИС ЦОН);
5) Государственная база данных «Физических лиц» (далее - ГБД ФЛ).
7. Описание последовательности процедур (действий) между структурными подразделениями (работниками с указанием длительности каждой процедуры (действия) указаны в приложении 1 к настоящему регламенту.
4. Описание порядка взаимодействия с центром обслуживания
населения и (или) иными услугодателями, а также порядка
использования информационных систем в процессе
оказания государственной услуги

8. Орталықтарда құжаттарды қабылдау операциялық залда «тосқауылсыз қызмет көрсету» және «терезе» арқылы қызмет көрсету, аты, тегі әкесінің аты және лауазымы көрсетілген орталық қызметкерімен жүзеге асырылады.
Көрсетілетін қызметті алушының құжаттарды тапсыруы үшін күтудің рұқсат берілген ең ұзақ уақыты – 15 минуттан аспайды.
Көрсетілетін қызметті алушыға қызмет көрсетудің рұқсат берілген ең ұзақ уақыты – 15 минуттан аспайды.
Мемлекеттік көрсетілетін қызметті алу үшін көрсетілетін қызметті алушы Стандарттың 9-тармағында көрсетілген құжаттарды тапсырады.
Орталықтарда құжаттарды қабылдау кезінде, мемлекеттік көрсетілетін қызметті алушыға Стандарттың 10-тармағына сәйкес қажетті құжаттарды қабылданғаны туралы қол хат беріледі.
9. Орталықта көрсетілетін қызметті алушыға дайын құжаттарды беруді орталықтың қызметкері күн сайын «терезе» арқылы мерзімі көрсетілген қолхаттың негізінде жүзеге асырады.
Көрсетілетін қызметті алушының құжаттарды алу үшін күтудің рұқсат берілген ең ұзақ уақыты – 15 минуттан аспайды.
Көрсетілетін қызметті алушыға қызмет көрсетудің рұқсат берілген ең ұзақ уақыты – 15 минуттан аспайды.
10. Халыққа қызмет көрсету орталығының ықпалдастырылған ақпараттық жүйесінде тіркеу үшін және көрсетілетін қызметті алушының сұрау салуын өңдеу үшін халыққа қызмет көрсету орталығы қызметкерінің рәсімдерінің (іс-қимылдарының) кезектілігі осы регламенттің 2-қосымшасында келтірілген.
11. ПЭП арқылы мемлекеттік қызметтерді көрсету кезінде өтініш беру тәртібі мен көрсетілетін қызметті беруші мен көрсетілетін қызметті алушының рәсімдер (іс-қимылдар) кезектілігінің тәртібінің сипаттамасы осы регламенттің 3-қосымшасында келтірілген:
1) көрсетілетін қызметті алушының компьютерінің ғаламтор-браузерінде сақталады өзінің ЭЦҚ-ның көмегімен көрсетілетін қызметті алушы ЭҮП-да тіркеуді жүзеге асырады (ЭҮП-да тіркеуден өтпеген көрсетілетін қызметті алушылар үшін);
2) 1 процес – көрсетілетін қызметті алушының компьютерінің ғаламтор-браузеріне ЭЦҚ тіркеу куәлігін бекіту, көрсетілетін қызметті алушының мемлекеттік қызметті алу үшін ЭҮП-на паролін енгізу процесі (авторизациялау процесі);
3) 1 шарт – ЭҮП-да логин жеке сәйкестендіру нөмірі (бұдан әрі - ЖСН) және бизнес сәйкестендіру нөмірі (бұдан әрі - БСН) мен пароль арқылы тіркелген көрсетілетін қызметті алушы туралы деректердің дұрыстығын тексеру;
4) 2-процес - көрсетілетін қызметті алушының деректерінде бұзушылықтар болуына байланысты авторизациядан бас тарту туралы хабарламаны ЭҮП-да қалыптастыру;
5) 3-процес - көрсетілетін қызметті алушының осы Регламентте көрсетілген қызметті таңдауы, қызметті көрсету және оның құрылымы мен форматтық талаптарды ескере отырып, алушының нысанды толтыруы үшін сұрау салу нысанын экранға шығару (деректерді енгізу), Стандарттың 11-тармағында көрсетілген электрондық түрдегі қажетті құжаттарды сұрау салу нысанына қоса тіркеу;

8. В Центре прием документов осуществляется в операционном зале посредством «безбарьерного обслуживания», на которых указываются фамилия, имя, отчество (при его наличии) и должность работника центра.
Максимально допустимое время ожидания услугополучателем для сдачи документов – не более 15 минут;
Максимально допустимое время обслуживания услогополучателя – не более 15 минут;
Для получения государственной услуги услугодатель предоставляет документы, указанные в пункте 9 Стандарта.
При приеме документов в Центре получателю государственной услуги выдается расписка о приеме соответствующих документов в соответствии с пунктом 9 Стандарта.
9. В Центре выдача готовых документов услугополучателю осуществляется работником центра посредством «окон» ежедневно на основании расписки в указанный в ней срок.
Максимально допустимое время ожидания услугополучателем для получения документов – не более 15 минут;
Максимально допустимое время обслуживания услогополучателя – не более 15 минут;
10. Последовательность процедур (действий) работников центра обслуживания населения при регистрации и обработке запроса услугополучателя в интегрированной информационной системе центров обслуживания населения приведена в приложении 2 к настоящему регламенту.
11. Описание порядка обращения и последовательности процедур (действий) услугодателя и услугополучателя при оказании государственной услуги через ПЭП приведены в приложении 3 к настоящему регламенту:
1) услугополучатель осуществляет регистрацию на ПЭП с помощью своего ЭЦП, которое хранится в интернет-браузере компьютера услугополучателя (осуществляется для незарегистрированных услугополучателей на ПЭП);
2) процесс 1 - прикрепление в интернет-браузер компьютера услугополучателя регистрационного свидетельства ЭЦП, процесс ввода услугополучателем пароля (процесс авторизации) на ПЭП для получения государственной услуги;
3) условие 1 - проверка на ПЭП подлинности данных о зарегистрированном услугополучателе через логин идентификационного индивидуального номера (далее – ИИН) или бизнес идентификационного номера (далее - БИН) и пароль;
4) процесс 2 - формирование ПЭПом сообщения об отказе в авторизации в связи с имеющимися нарушениями в данных услугополучателя;
5) процесс 3 - выбор услугополучателем услуги, указанной в настоящем Регламенте, вывод на экран формы запроса для оказания услуги и заполнение услугополучателем формы (ввод данных) с учетом ее структуры и форматных требований, прикреплением к форме запроса необходимых документов в электронном виде, указанные в пункте 9 Стандарта;

6) 4 процес – көрсетілетін қызметті алушының сұрау салуды куәландыру (қол қою) үшін ЭЦҚ тіркеу куәлігін таңдауы;
7) 2 шарт – ЭҮП-да ЭЦҚ тіркеу куәлігінің қолданылу мерзімін және кері қайтарылған (жойылған) тіркеу куәліктерінің тізімінде жоқтығын тексеру, сондай-ақ сұрау салуда көрсетілген ЖСН мен ЭЦҚ тіркеу куәлігінде көрсетілген ЖСН арасындағы сәйкестендіру деректерінің сәйкес келуін тексеру;
8) 5-процес – көрсетілетін қызметті алушының ЭЦҚ түпнұсқалығының расталмауына байланысты сұратылған қызметтен бас тарту туралы хабарламаны қалыптастыру;
9) 6-процес – көрсетілетін қызметті көрсетуге сұрау салудың толтырылған нысанына (енгізілген деректерді) көрсетілетін қызметті алушының ЭЦҚ арқылы куәландыруы (қол қою);
10) 7-процес – «ЗТ» МДҚ АЖ-де электрондық құжатты (қызмет алушының сұрау салуын) тіркеу және ЗТ МДҚ АЖ сұрау салуды өңдеу;
11) 3 шарт – көрсетілетін қызметті алушының қоса берілген құжаттардың Стандартта көрсетілген және қызмет көрсетуге негіздерге сәйкес келуін тексеруі (өндеуі);
12) 8-процес – «ЗТ» МДҚ АЖ-де көрсетілетін қызметті алушының деректерінде бұзушылыықтардың болуына байланысты сұратылған қызметтен бас тарту туралы хабарламаны қалыптастыру;
13) 9-процес – көрсетілетін қызметті алушының ЗТ МДҚ АЖ-де қалыптастырылған қызметтің нәтижесін алуы. Электрондық құжат көрсетілетін қызметті берушінің уәкілетті тұлғасының ЭЦҚ пайдалана отырып, қалыптастырылады.
12. ЭҮП арқылы мемлекеттік қызмет көрсету кезіндегі ХҚКО-ның адымдық іс-қимылдары және шешімдері осы регламенттің 4-қосымшасында келтірілген:
1) 1-процес – мемлекеттік қызмет көрсету үшін ХҚКО операторының ХҚКО АЖ АЖО-ға логин мен парольды енгізуі (авторизациялау процесі);
2) 2 процес – Орталық операторының осы Регламентте көрсетілген қызметті таңдауы, қызметті көрсету үшін сұрау салу нысанын экранға шығару және Орталық қызметкерінің көрсетілетін қызметті алушының деректерін енгізуі;
3) 3 процес – ЭҮШ арқылы көрсетілетін қызметті алушының деректері туралы сұрау салуды ЖТ МДҚ/ ЗТ МДҚ-на жолдау;
4) 1 шарт – көрсетілетін қызметті алушының деректерінің ЖТ МДҚ/ЗТ МДҚ-да болуын тексеру;
5) 4 процес – көрсетілетін қызметті алушы деректерінің ЖТ МДҚ/ЗТ МДҚ-да болмауына байланысты деректер алу мүмкін еместігі жөнінде хабарлама қалыптастыру;
6) 5 процес – Орталық операторының қызмет көрсетуге сұрау салу нысандарын толтыруы;
7) 6 процес – Орталық операторының ЭЦҚ куәландырылған (қол қойылған) электрондық құжатты (көрсетілетін қызметті алушының сұрау салуын) ЭҮШ арқылы ЗТ МДҚ АЖ-не жіберу;

6) процесс 4 - выбор получателем регистрационного свидетельства ЭЦП для удостоверения (подписания) запроса;
7) условие 2 - проверка на ПЭП срока действия регистрационного свидетельства ЭЦП и отсутствия в списке отозванных (аннулированных) регистрационных свидетельств, а также соответствия идентификационных данных между ИИН указанным в запросе и ИИН указанным в регистрационном свидетельстве ЭЦП);
8) процесс 5 – формирование сообщения об отказе в запрашиваемой услуге в связи с не подтверждением подлинности ЭЦП услугополучателя;
9) процесс 6 - удостоверение (подписание) посредством ЭЦП услугополучателя заполненной формы (введенных данных) запроса на оказание услуги;
10) процесс 7 - регистрация электронного документа (запроса услугополучателя) в ИС ГБД «Юридические лица» и обработка запроса в ИС ГБД ЮЛ;
11) условие 3 – проверка (обработка) услугодателем соответствия приложенных документов, указанных в Стандарте и основаниям для оказания услуги;
12) процесс 8 – формирование сообщения об отказе в запрашиваемой услуге в связи с имеющимися нарушениями в данных услугополучателя в ИС ГБД ЮЛ;
13) процесс 9 – получение услугополучателем результата услуги, сформированной ИС ГБД ЮЛ. Электронный документ формируется с использованием ЭЦП уполномоченного лица услугодателя.
12. Пошаговые действия ЦОН при оказании государственной услуги через ПЭП приведены в приложении 4 к настоящему регламенту:
1) процесс 1 – ввод оператора Центра в АРМ ИС ЦОН логина и пароля (процесс авторизации) для оказания услуги;
2) процесс 2 – выбор оператором Центра услуги, указанной в настоящем Регламенте, вывод на экран формы запроса для оказания услуги и ввод оператором Центра данных услугополучателя;
3) процесс 3 – направление запроса через ШЭП в ГБД ФЛ/ГБД ЮЛ о данных услугополучателя;
4) условие 1 – проверка наличия данных услугополучателя в ГБД ФЛ/ГБД ЮЛ;
5) процесс 4 – формирование сообщения о невозможности получения данных в связи с отсутствием данных услугополучателя в ГБД ФЛ/ГБД ЮЛ;
6) процесс 5 – заполнение оператором Центра формы запроса на оказание услуги;
7) процесс 6 - направление электронного документа (запроса услугополучателя) удостоверенного (подписанного) ЭЦП оператора Центра через ШЭП в ИС ГБД ЮЛ;

8) 7 процес – ЗТ МДҚ АЖ-на электрондық құжатты тіркеу;
9) 2 шарт – көрсетілетін қызметті алушы қоса берілген құжаттардың Стандартта көрсетілген және қызмет көрсетуге негіздерге сәйкес келуін көрсетілетін қызметті берушінің тексеруі (өңдеуі);
10) 8 процес – көрсетілетін қызметті алушының құжаттарында бұзушылықтардың болуына байланысты сұратылып отырған қызметтен бас тарту туралы хабарламаны қалыптастыру;
11) 9 процес – көрсетілетін қызметті қызмет алушының Орталық операторы арқылы ЗТ МДҚ АЖ-де қалыптастырылған қызмет нәтижесін алуы;

8) процесс 7 – регистрация электронного документа в ИС ГБД ЮЛ;
9) условие 2 – проверка (обработка) услугодателем соответствия приложенных услугополучателем документов, указанных в Стандарте и основаниям для оказания услуги;
10) процесс 8 - формирование сообщения об отказе в запрашиваемой услуге в связи с имеющимися нарушениями в документах получателя;
11) процесс 9 – получение услугополучателем через оператора Центра результата услуги, сформированной ИС ГБД ЮЛ.

13. Сұрау салуды өңдеген соң көрсетілетін қызметті алушыға сұрау салуды өңдеудің нәтижелерін көру мүмкіндігі мынадай түрде беріледі:
"ашу" кнопкасын басқаннан кейін – сұрау салудың нәтижесі экранның дисплейіне шығарылады;
"сақтау" кнопкасын басқаннан кейін – сұрау салудың нәтижесі көрсетілетін қызметті алушы сұратқан магнитті жеткізгіште Adobe Acrobat форматында сақталады.
14. Қызмет көрсету бойынша қажетті ақпаратты және кеңес беруді саll-орталығының 1414 телефоны арқылы алуға болады.

13. После обработки запроса услугополучателю предоставляется возможность просмотреть результаты обработки запроса следующим образом:
после нажатия кнопки «открыть» – результат запроса выводится на экран дисплея;
после нажатия кнопки «сохранить» – результат запроса сохраняется на заданном услугополучателем магнитном носителе в формате Adobe Acrobat.
14. Необходимую информацию и консультацию по оказанию услуги можно получить по телефону саll-центра: 1414.

15. Мемлекеттік қызмет көрсету процесіндегі рәсімдер (іс-қимылдар) кезектілігінің толық сипаттамасы, көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) мемлекеттік қызмет көрсету процесіндегі өзара іс-қимылы, сондай-ақ басқа да қызмет берушілердің және (немесе) халыққа қызмет көрсету орталығының өзара іс-қимылының тәртібі және ақпараттық жүйелерді пайдалану тәртібі осы регламенттің 4-қосымшасына сәйкес мемлекеттік қызмет көрсету бизнес-процестерінің анықтамалығында көрсетіледі.

15. Подробное описание последовательности процедур (действий), взаимодействий структурных подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги, а также описание порядка взаимодействия с иными услугодателями и (или) центром обслуживания населения и порядка использования информационных систем в процессе оказания государственной услуги отражается в справочнике бизнес-процессов оказания государственной услуги согласно приложению 4 к настоящему регламенту.