Қазақстан Республикасы Индустрия және жаңа технологиялар министрлігі Техникалық реттеу және метрология комитетінің және оның аумақтық органдарының "Б" корпусының әкімшілік мемлекеттік лауазымдарының санаттарына қойылатын біліктілік талаптарын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Премьер-министрінің орынбасары - Қазақстан Республикасы Индустрия және жаңа технологиялар министрінің 2014 жылғы 4 наурыздағы № 57 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2014 жылы 19 наурызда № 9245 тіркелді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрінің м.а. 2015 жылғы 1 қыркүйектегі № 895 бұйрығымен
Ескерту. Бұйрықтың күші жойылды - ҚР Инвестициялар және даму министрінің м.а. 01.09.2015 № 895 бұйрығымен.
«Мемлекеттік қызмет туралы» 1999 жылғы 23 шілдедегі Қазақстан Республикасы Заңының 13-бабының 5-тармағына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
1. Қазақстан Республикасы Индустрия және жаңа технологиялар министрлігі Техникалық реттеу және метрология комитетінің және оның аумақтық органдарының «Б» корпусының әкімшілік мемлекеттік лауазымдарының санаттарына қойылатын біліктілік талаптары бекітілсін.
2. Қоса беріліп отырған Қазақстан Республикасы Индустрия және жаңа технологиялар министрлігінің Техникалық реттеу және метрология комитеті (Б.Б. Қанешев) заңнамада белгіленген тәртіппен мыналарды:
1) Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде осы бұйрықтың мемлекеттік тіркелуін;
2) Осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелгеннен кейін күнтізбелік он күн ішінде бұқаралық ақпарат құралдарында және «Әділет» ақпараттық-құқықтық жүйесінде ресми жариялауға жіберілуін;
3) Қазақстан Республикасы Индустрия және жаңа технологиялар министрлігінің интернет-ресурсында осы бұйрықтың орналастырылуын қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау Қазақстан Республикасының Индустрия және жаңа технологиялар бірінші вице-министрі А.П. Рауға жүктелсін.
4. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланғаннан кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасы
Премьер-Министрінің орынбасары –
Қазақстан Республикасының Индустрия
және жаңа технологиялар министрі                Ә. Исекешев
«КЕЛІСІЛДІ»
Қазақстан Республикасының
Мемлекеттік қызмет істері
агенттігінің Төрағасы
___________________Ә. Байменов
2014 жылғы 06 наурыз
Қазақстан Республикасы
Премьер-Министрінің орынбасары –
Қазақстан Республикасының Индустрия
және жаңа технологиялар министрінің
2014 жылғы 4 наурыздағы
№ 57 бұйрығымен бекітілген
Қазақстан Республикасы Индустрия және жаңа технологиялар
министрлігі Техникалық реттеу және метрология комитеті
«Б» корпусының әкімшілік мемлекеттік
лауазымдарының санаттарына қойылатын біліктілік талаптары Техникалық реттеу және метрология комитеті
Техникалық реттеу басқармасының басшысы

Об утверждении квалификационных требований к категориям административных государственных должностей корпуса "Б" Комитета технического регулирования и метрологии Министерства индустрии и новых технологий Республики Казахстан и их территориальных органов
Приказ Заместителя Премьер-Министра Республики Казахстан - Министра индустрии и новых технологий Республики Казахстан от 4 марта 2014 года № 57. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 19 марта 2014 года № 9245. Утратил силу приказом и.о. Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан от 1 сентября 2015 года № 895
Сноска. Утратил силу приказом и.о. Министра по инвестициям и развитию РК от 01.09.2015 № 895.
В соответствии с пунктом 5 статьи 13 Закона Республики Казахстан от 23 июля 1999 года «О государственной службе» ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Утвердить прилагаемые квалификационные требования к категориям административных государственных должностей корпуса «Б» Комитета технического регулирования и метрологии Министерства индустрии и новых технологий Республики Казахстан и их территориальных органов.
2. Комитету технического регулирования и метрологии Министерства индустрии и новых технологий Республики Казахстан (Канешев Б.Б.) в установленном законодательством порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) в течении десяти календарных дней после государственной регистрации настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан направление на официальное опубликование в средствах массовой информации и информационно-правовой системе «Әділет»;
3) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства индустрии и новых технологий Республики Казахстан.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на первого вице-министра индустрии и новых технологий Республики Казахстан Рау А.П.
4. Настоящий приказ вводится в действие по истечению десяти календарных дней после его первого официального опубликования.
Заместитель Премьер-Министра
Республики Казахстан – Министр
индустрии и новых технологий
Республики Казахстан                       А. Исекешев
«СОГЛАСОВАН»:
Председатель Агентства Республики
Казахстан по делам государственной службы
___________________ А. Байменов
6 марта 2014 года
Утверждены
приказом Заместителя
Премьер-Министра Республики
Казахстан – Министра
индустрии и новых технологий
Республики Казахстан
от 4 марта 2014 года № 57
Квалификационные требования к категориям административных
государственных должностей корпуса «Б»
Комитета технического регулирования и метрологии
Министерства индустрии и новых технологий Республики
Казахстан и их территориальных органов
Руководитель Управления технического регулирования
Комитета технического регулирования и метрологии

(С-3 санаты; № 21-01-04-01, 1 бірлік)
Өлшемдер
Талаптар
Білімі
Жоғары білімі: әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес (экономика, есеп және аудит, қаржы, дүниежүзілік экономика, мемлекеттік және жергілікті басқару) немесе құқық немесе техникалық ғылымдар және технология.
Кәсіби құзыреттілігі
Қазақстан Республикасының Конституциясын«Қазақстан Республикасының Президенті туралы»«Қазақстан Республикасының Парламенті және оның депутаттарының мәртебесі туралы»«Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы» Қазақстан Республикасының конституциялық заңдарын, «Мемлекеттік қызмет туралы»«Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы»«Әкімшілік рәсімдер туралы»«Нормативтік құқықтық актілер туралы»«Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы» Қазақстан Республикасының заңдарын, «Қазақстан - 2050»: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білуі. «Техникалық реттеу туралы»«Өлшем бірлігін қамтамасыз ету туралы»«Сәйкестікті бағалау саласындағы аккредиттеу туралы»«Тұтынушылардың құқықтарын қорғау туралы» Қазақстан Республикасының заңдарын білу. Мемлекеттік тілді білу.
Практикалық тәжірибесі
Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 5084 болып тіркелген, Қазақстан Республикасының Мемлекеттік қызмет істері агенттігінің 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген «Б» корпусының әкімшілік мемлекеттік лауазымдарының санаттарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес. Компьютерде жұмыс істей білу
Функционалдық міндеттері
Техникалық реттеу, стандарттау және метрология саласындағы техникалық саясатты қалыптастыруға, Комитет бюджетінің жобасын қалыптастыруға, осы саладағы нормативтік құқықтық актілерді және нормативтік құжаттарды әзірлеуге, техникалық реттеу және өлшем бірлігін қамтамасыз ету жүйелерін дамыту және жетілдіру жөніндегі шаралар қабылдауға және олар бойынша ұсыныстар әзірлеуге, техникалық реттеу, өлшем бірлігін қамтамасыз ету және аккредиттеу саласындағы комиссия жұмысына, мемлекеттік органдармен, жеке және заңды тұлғалармен, сондай ақ техникалық реттеу, стандарттау, өлшем бірлігін қамтамасыз ету және аккредиттеу саласындағы ведомстволық бағынысты кәсіпорындармен өзара әрекет етуге қатысу.
Техникалық реттеу және метрология комитеті
Техникалық реттеу басқармасының бас сарапшысы
(С-4 санаты; № 21-01-04-02 бастап № 21-01-04-05 дейін,
4 бірлік)
Өлшемдер
Талаптар
Білімі
Жоғары білімі: әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес (экономика, есеп және аудит, қаржы, дүниежүзілік экономика, мемлекеттік және жергілікті басқару) немесе құқық немесе техникалық ғылымдар және технология.
Кәсіби құзыреттілігі
Қазақстан Республикасының Конституциясын«Қазақстан Республикасының Президенті туралы»«Қазақстан Республикасының Парламенті және оның депутаттарының мәртебесі туралы»«Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы» Қазақстан Республикасының конституциялық заңдарын, «Мемлекеттік қызмет туралы»«Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы»«Әкімшілік рәсімдер туралы»«Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы» Қазақстан Республикасының заңдарын, «Қазақстан - 2050»: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білуі. «Техникалық реттеу туралы»«Өлшем бірлігін қамтамасыз ету туралы»«Сәйкестікті бағалау саласындағы аккредиттеу туралы»«Тұтынушылардың құқықтарын қорғау туралы» Қазақстан Республикасының заңдарын білу.
Мемлекеттік тілді білу.
Практикалық тәжірибесі
Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 5084 болып тіркелген, Қазақстан Республикасының Мемлекеттік қызмет істері агенттігінің 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5  бұйрығымен бекітілген «Б» корпусының әкімшілік мемлекеттік лауазымдарының санаттарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес. Компьютерде жұмыс істей білу
Функционалдық міндеттері
Техникалық реттеу, стандарттау және метрология саласындағы техникалық саясатты қалыптастыруға және іске асыруға, техникалық реттеу және өлшем бірлігін қамтамасыз ету жүйелерін дамыту және жетілдіру жөніндегі шаралар қабылдауға және олар бойынша ұсыныстар әзірлеуге, техникалық реттеу, өлшем бірлігін қамтамасыз ету және аккредиттеу саласындағы комиссия жұмысына, мемлекеттік органдармен, жеке және заңды тұлғалармен, сондай ақ техникалық реттеу, стандарттау, өлшем бірлігін қамтамасыз ету және аккредиттеу саласындағы ведомстволық бағынысты кәсіпорындармен өзара әрекет етуге қатысу.
Техникалық реттеу және метрология комитеті
Техникалық реттеу басқармасының сарапшысы
(С-5 санаты; № 21-01-04-06 бастап
№ 21-01-04-07 дейін, 2 бірлік)
Өлшемдер
Талаптар
Білімі
Жоғары білімі: әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес (экономика, есеп және аудит, қаржы, дүниежүзілік экономика, мемлекеттік және жергілікті басқару) немесе құқық немесе техникалық ғылымдар және технология.
Кәсіби құзыреттілігі
Қазақстан Республикасының Конституциясын«Қазақстан Республикасының Президенті туралы»«Қазақстан Республикасының Парламенті және оның депутаттарының мәртебесі туралы»«Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы» Қазақстан Республикасының конституциялық заңдарын, «Мемлекеттік қызмет туралы»«Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы»«Әкімшілік рәсімдер туралы»«Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы» Қазақстан Республикасының заңдарын, «Қазақстан - 2050»: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білуі. «Техникалық реттеу туралы»«Өлшем бірлігін қамтамасыз ету туралы»«Сәйкестікті бағалау саласындағы аккредиттеу туралы»«Тұтынушылардың құқықтарын қорғау туралы» Қазақстан Республикасының заңдарын білу.
Мемлекеттік тілді білу.
Практикалық тәжірибесі
Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 5084 болып тіркелген, Қазақстан Республикасының Мемлекеттік қызмет істері агенттігінің 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5  бұйрығымен бекітілген «Б» корпусының әкімшілік мемлекеттік лауазымдарының санаттарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес. Компьютерде жұмыс істей білу
Функционалдық міндеттері
Осы саладағы нормативтік құқықтық актілерді және нормативтік құжаттарды әзірлеуге, техникалық реттеу, стандарттау және метрология саласындағы техникалық саясатты қалыптастыруға және іске асыруға, осы саладағы халықаралық және өңірлік ынтымақтастыққа, техникалық реттеу, өлшем бірлігін қамтамасыз ету және аккредиттеу саласындағы комиссия жұмысына, мемлекеттік органдармен, жеке және заңды тұлғалармен, сондай ақ техникалық реттеу, стандарттау, өлшем бірлігін қамтамасыз ету және аккредиттеу саласындағы ведомстволық бағынысты кәсіпорындармен өзара әрекет етуге қатысу.
Техникалық реттеу және метрология комитеті
Метрология және сәйкестікті бағалау басқармасының басшысы

(категория С – 3; № 21-01-04-01, 1 единица)
Критерии
Требования
Образование
Высшее образование: социальные науки, экономика и бизнес (экономика, учет и аудит, финансы, мировая экономика, государственное и местное управление) или право или технические науки и технологии.
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан «О Президенте Республики Казахстан», «О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов», «О Правительстве Республики Казахстан», законов Республики Казахстан «О государственной службе», «О борьбе с коррупцией», «Об административных процедурах», «О нормативных правовых актах», «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц», Стратегии «Казахстан – 2050»: новый политический курс состоявшегося государства.
Знание законов Республики Казахстан «О техническом регулировании», «Об обеспечении единства измерений», «Об аккредитации в области оценки соответствия», «О защите прав потребителей». Знание государственного языка.
Практический опыт
Согласно типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса «Б», утвержденным приказом Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5084. Умение работать на компьютере.
Функциональные обязанности
Участие в формировании и реализации технической политики в области технического регулирования, стандартизации и метрологии, в формировании проекта бюджета Комитета, в разработке нормативных правовых актов и нормативных документов в данных областях, в разработке предложений и принятие мер по развитию и совершенствованию систем технического регулирования и обеспечения единства измерений, в работе комиссий в области технического регулирования, обеспечения единства измерений и аккредитации, взаимодействие с государственными органами, физическими и юридическими лицами, а также с подведомственными предприятиями в области технического регулирования, стандартизации, обеспечения единства измерений и аккредитации.
Главный эксперт Управления технического регулирования
Комитета технического регулирования и метрологии
(категория С – 4; с № 21-01-04-02 по № 21-01-04-05, 4 единицы)
Критерии
Требования
Образование
Высшее образование: социальные науки, экономика и бизнес (экономика, учет и аудит, финансы, мировая экономика, государственное и местное управление) или право или технические науки и технологии.
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан «О Президенте Республики Казахстан», «О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов», «О Правительстве Республики Казахстан», законов Республики Казахстан «О государственной службе», «О борьбе с коррупцией», «Об административных процедурах», «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц», Стратегии «Казахстан – 2050»: новый политический курс состоявшегося государства.
Знание законов Республики Казахстан «О техническом регулировании», «Об обеспечении единства измерений», «Об аккредитации в области оценки соответствия», «О защите прав потребителей». Знание государственного языка.
Практический опыт
Согласно типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса «Б», утвержденным приказом Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5084. Умение работать на компьютере.
Функциональные обязанности
Участие в формировании и реализации технической политики в области технического регулирования, стандартизации и метрологии, в разработке предложений и принятие мер по развитию и совершенствованию систем технического регулирования и обеспечения единства измерений, в работе комиссий в области технического регулирования, обеспечения единства измерений и аккредитации. Взаимодействие с государственными органами, физическими и юридическими лицами, а также с подведомственными предприятиями в области технического регулирования, стандартизации, обеспечения единства измерений и аккредитации.
Эксперт Управления технического регулирования
Комитета технического регулирования и метрологии
(категория С-5, с № 21-01-04-06 по № 21-01-04-07, 2 единицы)
Критерии
Требования
Образование
Высшее образование: социальные науки, экономика и бизнес (экономика, учет и аудит, финансы, мировая экономика, государственное и местное управление) или право или технические науки и технологии.
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан «О Президенте Республики Казахстан», «О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов», «О Правительстве Республики Казахстан», законов Республики Казахстан «О государственной службе», «О борьбе с коррупцией», «Об административных процедурах», «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц», Стратегии «Казахстан – 2050»: новый политический курс состоявшегося государства.
Знание законов Республики Казахстан «О техническом регулировании», «Об обеспечении единства измерений», «Об аккредитации в области оценки соответствия», «О защите прав потребителей». Знание государственного языка.
Практический опыт
Согласно типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса «Б», утвержденным приказом Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5084. Умение работать на компьютере.
Функциональные обязанности
Участие в разработке нормативных правовых актов и нормативных документов в данной области, в разработке предложений по разработке и совершенствованию систем технического регулирования и обеспечения единства измерений, в международном и региональном сотрудничестве в данной области, в работе комиссий в области технического регулирования и стандартизации. Взаимодействие с государственными органами, физическими и юридическими лицами, а также с подведомственными предприятиями в области стандартизации и технического регулирования.
Руководитель Управления метрологии и оценки соответствия
Комитета технического регулирования и метрологии

(С-3 санаты; № 21-01-05-01, 1 бірлік)
Өлшемдер
Талаптар
Білімі
Жоғары білімі: әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес (экономика, есеп және аудит, қаржы, дүниежүзілік экономика, мемлекеттік және жергілікті басқару) немесе құқық немесе техникалық ғылымдар және технология.
Кәсіби құзыреттілігі
Қазақстан Республикасының Конституциясын«Қазақстан Республикасының Президенті туралы»«Қазақстан Республикасының Парламенті және оның депутаттарының мәртебесі туралы»«Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы» Қазақстан Республикасының конституциялық заңдарын, «Мемлекеттік қызмет туралы»«Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы»«Әкімшілік рәсімдер туралы»«Нормативтік құқықтық актілер туралы»«Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы» Қазақстан Республикасының заңдарын, «Қазақстан - 2050»: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білуі. «Техникалық реттеу туралы»«Өлшем бірлігін қамтамасыз ету туралы»«Сәйкестікті бағалау саласындағы аккредиттеу туралы»«Тұтынушылардың құқықтарын қорғау туралы» Қазақстан Республикасының заңдарын білу. Мемлекеттік тілді білу.
Практикалық тәжірибесі
Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 5084 болып тіркелген, Қазақстан Республикасының Мемлекеттік қызмет істері агенттігінің 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5  бұйрығымен бекітілген «Б» корпусының әкімшілік мемлекеттік лауазымдарының санаттарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес. Компьютерде жұмыс істей білу
Функционалдық міндеттері
Комитет бюджетінің жоспарын қалыптастыруға қатысу, орталық аппарат және аумақтық органдар жұмысын ұйымдастыру мәселелері жөніндегі нормативтік актілерді әзірлеу және сараптау. Аккредиттеу және сапаны басқару саласындағы халықаралық және мемлекетаралық ұйымдармен ынтымақтастықты ұйымдастыру және жүзеге асыру жөніндегі тәжірибені зерделеу жұмыстарын ұйымдастыру және жүргізу. Өлшем бірлігін қамтамасыз ету және техникалық реттеу саласындағы жұмыс комиссиясына қатысу. Нормативтік құқықтық актілердің уақытылы орындалуын бақылау. Өлшем бірлігін қамтамасыз ету және техникалық реттеу саласындағы халықаралық және өңірлік ынтымақтастыққа қатысу.
Техникалық реттеу және метрология комитеті
Метрология және сәйкестікті бағалау басқармасының бас сарапшысы
(С-4 санаты; № 21-01-05-02 бастап
№ 21-01-05-03 дейін, 2 бірлік)
Өлшемдер
Талаптар
Білімі
Жоғары білімі: әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес (экономика, есеп және аудит, қаржы, дүниежүзілік экономика, мемлекеттік және жергілікті басқару) немесе құқық немесе техникалық ғылымдар және технология.
Кәсіби құзыреттілігі
Қазақстан Республикасының Конституциясын«Қазақстан Республикасының Президенті туралы»«Қазақстан Республикасының Парламенті және оның депутаттарының мәртебесі туралы»«Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы» Қазақстан Республикасының конституциялық заңдарын, «Мемлекеттік қызмет туралы»«Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы»«Әкімшілік рәсімдер туралы»«Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы» Қазақстан Республикасының заңдарын, «Қазақстан - 2050»: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білуі. «Техникалық реттеу туралы»«Өлшем бірлігін қамтамасыз ету туралы»«Сәйкестікті бағалау саласындағы аккредиттеу туралы»«Тұтынушылардың құқықтарын қорғау туралы» Қазақстан Республикасының заңдарын білу. Мемлекеттік тілді білу.
Практикалық тәжірибесі
Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 5084 болып тіркелген, Қазақстан Республикасының Мемлекеттік қызмет істері агенттігінің 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5  бұйрығымен бекітілген «Б» корпусының әкімшілік мемлекеттік лауазымдарының санаттарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес. Компьютерде жұмыс істей білу
Функционалдық міндеттері
Осы саладағы нормативтік құқықтық актілерді және нормативтік құжаттарды әзірлеуге, техникалық реттеу және өлшем бірлігін қамтамасыз ету жүйелерін жетілдіру жөніндегі ұсыныстар әзірлеуге, аккредиттеу және сапаны басқару саласындағы халықаралық және өңірлік ынтымақтастыққа, техникалық реттеу және өлшем бірлігін қамтамасыз ету саласындағы комиссия жұмысына, мемлекеттік органдармен, жеке және заңды тұлғалармен, сондай ақ техникалық реттеу, стандарттау, өлшем бірлігін қамтамасыз ету және техникалық реттеу саласындағы ведомстволық бағынысты кәсіпорындармен өзара әрекет етуге қатысу.
Техникалық реттеу және метрология комитеті
Метрология және сәйкестікті бағалау басқармасының сарапшысы
(С-5 санаты; № 21-01-05-04 бастап
№ 21-01-05-05 дейін, 2 бірлік)
Өлшемдер
Талаптар
Білімі
Жоғары білімі: әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес (экономика, есеп және аудит, қаржы, дүниежүзілік экономика, мемлекеттік және жергілікті басқару) немесе құқық немесе техникалық ғылымдар және технология.
Кәсіби құзыреттілігі
Қазақстан Республикасының Конституциясын«Қазақстан Республикасының Президенті туралы»«Қазақстан Республикасының Парламенті және оның депутаттарының мәртебесі туралы»«Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы» Қазақстан Республикасының конституциялық заңдарын, «Мемлекеттік қызмет туралы»«Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы»«Әкімшілік рәсімдер туралы»«Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы» Қазақстан Республикасының заңдарын, «Қазақстан - 2050»: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білуі. «Техникалық реттеу туралы»«Өлшем бірлігін қамтамасыз ету туралы»«Сәйкестікті бағалау саласындағы аккредиттеу туралы»«Тұтынушылардың құқықтарын қорғау туралы» Қазақстан Республикасының заңдарын білу. Мемлекеттік тілді білу.
Практикалық тәжірибесі
Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 5084 болып тіркелген, Қазақстан Республикасының Мемлекеттік қызмет істері агенттігінің 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5  бұйрығымен бекітілген «Б» корпусының әкімшілік мемлекеттік лауазымдарының санаттарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес. Компьютерде жұмыс істей білу
Функционалдық міндеттері
Техникалық реттеу және өлшем бірлігін қамтамасыз ету жүйелерін жетілдіру жөніндегі ұсыныстар әзірлеуге, техникалық реттеу және өлшем бірлігін қамтамасыз ету саласындағы комиссия жұмысына, мемлекеттік органдармен, жеке және заңды тұлғалармен, сондай-ақ өлшем бірлігін қамтамасыз ету және техникалық реттеу саласындағы ведомстволық бағынысты кәсіпорындармен өзара әрекет етуге қатысу.
Техникалық реттеу және метрология комитеті
Заң басқармасының басшысы

(категория С-3; № 21-01-05-01, 1 единица)
Критерий
Требования
Образование
Высшее образование: социальные науки, экономика и бизнес (экономика, учет и аудит, финансы, мировая экономика, государственное и местное управление) или право или технические науки и технологии.
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан «О Президенте Республики Казахстан», «О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов», «О Правительстве Республики Казахстан», законов Республики Казахстан «О государственной службе», «О борьбе с коррупцией», «Об административных процедурах», «О нормативных правовых актах», «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц», Стратегии «Казахстан – 2050»: новый политический курс состоявшегося государства.
Знание законов Республики Казахстан «О техническом регулировании», «Об обеспечении единства измерений», «Об аккредитации в области оценки соответствия», «О защите прав потребителей». Знание государственного языка.
Практический опыт
Согласно типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса «Б», утвержденным приказом Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5084. Умение работать на компьютере.
Функциональные обязанности
Участие в формировании проекта бюджета Комитета, разработка и экспертиза нормативных актов по вопросам организации работы центрального аппарата и территориальных органов. Изучение опыта, организации и проведение работ по организации и осуществлению сотрудничества с международными и межгосударственными организациями в области аккредитации и управления качеством. Участие в работе комиссий в области обеспечения единства измерений и технического регулирования. Контроль за своевременным исполнением нормативных правовых актов. Участие в международном и региональном сотрудничестве в области обеспечения единства измерений и технического регулирования.
Главный эксперт Управления метрологии и оценки соответствия
Комитета технического регулирования и метрологии
(категория С-4; с № 21-01-05-02 по № 21-01-05-03, 2 единицы)
Критерий
Требования
Образование
Высшее образование: социальные науки, экономика и бизнес (экономика, учет и аудит, финансы, мировая экономика, государственное и местное управление) или право или технические науки и технологии.
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан «О Президенте Республики Казахстан», «О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов», «О Правительстве Республики Казахстан», законов Республики Казахстан «О государственной службе», «О борьбе с коррупцией», «Об административных процедурах», «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц», Стратегии «Казахстан – 2050»: новый политический курс состоявшегося государства.
Знание законов Республики Казахстан «О техническом регулировании», «Об обеспечении единства измерений», «Об аккредитации в области оценки соответствия», «О защите прав потребителей». Знание государственного языка.
Практический опыт
Согласно типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса «Б», утвержденным приказом Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5084. Умение работать на компьютере.
Функциональные обязанности
Участие в разработке и экспертизе нормативных правовых актов и нормативных документов в данной области, в разработке предложений по совершенствованию системы технического регулирования и обеспечения единства измерений, в международном и региональном сотрудничестве в области аккредитации и управления качеством, в работе комиссий в области обеспечения единства измерений и технического регулирования, взаимодействие с государственными органами, физическими и юридическими лицами, а также с подведомственными предприятиями в области обеспечения единства измерений и технического регулирования.
Эксперт Управления метрологии и оценки соответствия
Комитета технического регулирования и метрологии
(категория С-5; с № 21-01-05-04 по № 21-01-05-05, 2 единицы)
Критерий
Требования
Образование
Высшее образование: социальные науки, экономика и бизнес (экономика, учет и аудит, финансы, мировая экономика, государственное и местное управление) или право или технические науки и технологии.
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан «О Президенте Республики Казахстан», «О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов», «О Правительстве Республики Казахстан», законов Республики Казахстан «О государственной службе», «О борьбе с коррупцией», «Об административных процедурах», «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц», Стратегии «Казахстан – 2050»: новый политический курс состоявшегося государства.
Знание законов Республики Казахстан «О техническом регулировании», «Об обеспечении единства измерений», «Об аккредитации в области оценки соответствия», «О защите прав потребителей». Знание государственного языка.
Практический опыт
Согласно типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса «Б», утвержденным приказом Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5084. Умение работать на компьютере.
Функциональные обязанности
Участие в разработке предложений по совершенствованию системы технического регулирования и обеспечения единства измерений, в работе комиссий в области обеспечения единства измерений и технического регулирования, взаимодействие с государственными органами, физическими и юридическими лицами, а также с подведомственными предприятиями в области обеспечения единства измерений и технического регулирования.
Руководитель Юридического управления
Комитета технического регулирования и метрологии

(С–3 санаты; № 21-01-06-01, 1 бірлік)
Өлшемдер
Талаптар
Білім
Жоғары білімі: құқық.
Кәсіби құзыреттілігі
«Қазақстан Республикасының Президенті туралы»«Қазақстан Республикасының Парламенті және оның депутаттарының мәртебесі туралы»«Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы» Қазақстан Республикасының конституциялық заңдарын, «Мемлекеттік қызмет туралы»«Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы»«Әкімшілік рәсімдер туралы»«Нормативтік құқықтық актілер туралы»«Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы» Қазақстан Республикасының заңдарын, «Қазақстан - 2050»: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білуі. «Техникалық реттеу туралы»«Өлшем бірлігін қамтамасыз ету туралы»«Сәйкестікті бағалау саласындағы аккредиттеу туралы»«Тұтынушылардың құқықтарын қорғау туралы» Қазақстан Республикасының заңдарын білу. Мемлекеттік тілді білу.
Практикалық тәжірибесі
Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 5084 болып тіркелген, Қазақстан Республикасының Мемлекеттік қызмет істері агенттігінің 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген «Б» корпусының әкімшілік мемлекеттік лауазымдарының санаттарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес. Компьютерде жұмыс істей білу.
Функционалдық міндеттері
Қазақстан Республикасы мемлекеттік органдары, Қазақстан Республикасы Парламентінің депутаттары, сондай-ақ Министрліктің құрылымдық бөлімшелері мен ведомстволары, Комитеттің құрылымдық бөлімшелері мен ведомстваға бағынысты ұйымдары әзірлеген нормативтік құқықтық актілерге құқықтық сараптаманы ұйымдастыру. Комитет құзыретіне кіретін мәселелер бойынша нормативтік құқықтық актілерді әзірлеуге қатысуды ұйымдастыру. Комитет бюджетінің жобаларын қалыптастыруды таяу және алыс шет елдермен меморандумдар, шарттар мен келісімдер әзірлеуге және қарастыруға қатысу. Басшылыққа қол қоюға берілген құқықтық сипатты бұйрықтардың, хаттар мен өзге де құжаттаманың заңнама талаптарына сәйкестігіне бақылауды жүзеге асыру.
Техникалық реттеу және метрология комитеті
Заң басқармасының бас сарапшысы
(С – 4 санаты; № 21-01-06-02, 1 бірлік)
Өлшемдер
Талаптар
Білім
Жоғары білімі: құқық
Кәсіби құзыреттілік
«Қазақстан Республикасының Президенті туралы»«Қазақстан Республикасының Парламенті және оның депутаттарының мәртебесі туралы»«Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы» Қазақстан Республикасының конституциялық заңдарын, «Мемлекеттік қызмет туралы»«Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы»«Әкімшілік рәсімдер туралы»«Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы» Қазақстан Республикасының заңдарын, «Қазақстан - 2050»: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білуі. «Техникалық реттеу туралы»«Өлшем бірлігін қамтамасыз ету туралы»«Сәйкестікті бағалау саласындағы аккредиттеу туралы»«Тұтынушылардың құқықтарын қорғау туралы» Қазақстан Республикасының заңдарын білу. Мемлекеттік тілді білу.
Практикалық тәжірибе

(категория С-3; № 21-01-06-01, 1 единица)
Критерии
Требования
Образование
Высшее образование: право.
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан «О Президенте Республики Казахстан», «О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов», «О Правительстве Республики Казахстан», законов Республики Казахстан «О государственной службе», «О борьбе с коррупцией», «Об административных процедурах», «О нормативных правовых актах», «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц», Стратегии «Казахстан – 2050»: новый политический курс состоявшегося государства.
Знание законов Республики Казахстан «О техническом регулировании», «Об обеспечении единства измерений», «Об аккредитации в области оценки соответствия», «О защите прав потребителей». Знание государственного языка.
Практический опыт
Согласно типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса «Б», утвержденным приказом Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5084. Умение работать на компьютере.
Функциональные обязанности
Организует правовую экспертизу нормативных правовых актов, разрабатываемых государственными органами Республики Казахстан, депутатами Парламента Республики Казахстан, а также структурными подразделениями и ведомствами Министерства, структурными подразделениями и подведомственными организациями Комитета. Организует участие в разработке нормативных правовых актов по вопросам, входящих в компетенцию Комитета. Участвует в разработке и рассмотрении меморандумов, договоров и соглашений со странами ближнего и дальнего зарубежья в формировании проекта бюджета Комитета. Осуществляет контроль за соответствием требованиям законодательства представляемых на подпись руководству проектов приказов, писем и иной документации правового характера на визирование.
Главный эксперт Юридического управления
Комитета технического регулирования и метрологии
(категория С-4; № 21-01-06-02, 1 единица)
Критерии
Требования
Образование
Высшее образование: право.
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан «О Президенте Республики Казахстан», «О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов», «О Правительстве Республики Казахстан», законов Республики Казахстан «О государственной службе», «О борьбе с коррупцией», «Об административных процедурах», «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц», Стратегии «Казахстан – 2050»: новый политический курс состоявшегося государства.
Знание законов Республики Казахстан «О техническом регулировании», «Об обеспечении единства измерений», «Об аккредитации в области оценки соответствия», «О защите прав потребителей». Знание государственного языка.
Практический опыт

Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 5084 болып тіркелген, Қазақстан Республикасының Мемлекеттік қызмет істері агенттігінің 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген «Б» корпусының әкімшілік мемлекеттік лауазымдарының санаттарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес. Компьютерде жұмыс істей білу.
Функционалдық міндеттері
Техникалық реттеу және метрология саласында нормативтік құқықтық актілерді әзірлеуге және қарастыруға қатысу; таяу және алыс шет елдермен меморандумдар, шарттар мен келісімдер әзірлеуге және қарастыруға қатысу; техникалық реттеу және метрология саласында мемлекеттік органдармен, жеке және заңды тұлғалармен, сондай-ақ ведомствоға бағынысты кәсіпорындармен өзара әрекет ету.
Техникалық реттеу және метрология комитеті
Ішкі әкімшілік ету басқармасының басшысы
(С-3 санаты; № 21-01-07-01, 1 бірлік)
Өлшемдер
Талаптар
Білімі
Жоғары білімі: әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес (экономика, есеп және аудит, қаржы, дүниежүзілік экономика, мемлекеттік және жергілікті басқару) немесе құқық немесе техникалық ғылымдар және технология.
Кәсіби құзыреттілігі
Қазақстан Республикасының Конституциясын«Қазақстан Республикасының Президенті туралы»«Қазақстан Республикасының Парламенті және оның депутаттарының мәртебесі туралы»«Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы» Қазақстан Республикасының конституциялық заңдарын, «Мемлекеттік қызмет туралы»«Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы»«Әкімшілік рәсімдер туралы»«Нормативтік құқықтық актілер туралы»«Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы» Қазақстан Республикасының заңдарын, «Қазақстан - 2050»: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білуі. «Қазақстан Республикасының бюджет кодексін», «Мемлекеттік сатып алу туралы» Қазақстан Республикасының заңын білу. Мемлекеттік тілді білу.
Практикалық тәжірибесі
Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 5084 болып тіркелген, Қазақстан Республикасының Мемлекеттік қызмет істері агенттігінің 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген «Б» корпусының әкімшілік мемлекеттік лауазымдарының санаттарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес. Компьютерде жұмыс істей білу
Функционалдық міндеттері
Басқарма қызметін үйлестіру. Комитет бюджетінің жобасын қалыптастыру. Комитеттің және аумақтық бөлімшелердің бухгалтерлік есебін, қаржылық-шаруашылық қызметін ұйымдастыру. Материалдық, еңбек және қаржылық ресурстардың пайдаланылуын бақылау. Республикалық бюджеттен бөлінетін қаражаттың ұтымды пайдаланылуына бақылауды ұйымдастыру. Мемлекеттік тапсырыс шеңберінде аумақтық Департаменттерді, сондай-ақ ведомстволық бағынысты кәсіпорындарды қаржыландыруды жүзеге асыру және олардың мақсатты пайдаланылуын бақылау. Өткізілетін конкурстар бойынша конкурстық құжаттаманы әзірлеуді ұйымдастыру. Техникалық реттеу және метрология саласында жүргізілетін тауарларды, жұмыстар мен көрсетілетін қызметтерді сатып алуды талдау.
Штаттық кестеге сәйкес мемлекеттік қызметшілердің қажетті санымен Комитетті уақытылы толықтырылуын қамтамасыз етуге қатысу; Комитет жүйесінде кадрларды қайта даярлау және біліктілігін арттыру жоспарын қалыптастыруға және оның практикалық іске асырылуын қамтамасыз етуге қатысу, мемлекеттік бақылау, Комитеттің атқарушылық тәртібі мәселелері жөнінде хаттарды, шағымдарды, өтініштер мен арыздардың уақытылы каралуын қамтамасыз етілуіне бақылау жүргізу.
Техникалық реттеу және метрология комитеті
Ішкі әкімшілік ету басқармасының бас сарапшысы

Согласно типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса «Б», утвержденным приказом Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5084. Умение работать на компьютере.
Функциональные обязанности
Участие в разработке и рассмотрении нормативных правовых актов в области технического регулирования и метрологии, участие в разработке и рассмотрении меморандумов, договоров и соглашений со странами ближнего и дальнего зарубежья, взаимодействие с государственными органами, физическими и юридическими лицами, а также с подведомственными предприятиями в области технического регулирования и метрологии.
Руководитель Управления внутреннего администрирования
Комитета технического регулирования и метрологии
(категория С-3; № 21-01-07-01, 1 единица)
Критерии
Требования
Образование
Высшее образование: социальные науки, экономика и бизнес (экономика, учет и аудит, финансы, мировая экономика, государственное и местное управление) или право или технические науки и технологии.
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан «О Президенте Республики Казахстан», «О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов», «О Правительстве Республики Казахстан», законов Республики Казахстан «О государственной службе», «О борьбе с коррупцией», «Об административных процедурах», «О нормативных правовых актах», «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц», Стратегии «Казахстан – 2050»: новый политический курс состоявшегося государства.
Знание «Бюджетного кодекса Республики Казахстан», закона Республики Казахстан «О государственных закупках». Знание государственного языка.
Практический опыт
Согласно типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса «Б», утвержденным приказом Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5084. Умение работать на компьютере.
Функциональные обязанности
Координация деятельности управления. Формирование проекта бюджета Комитета. Организация бухгалтерского учета, финансово-хозяйственной деятельности Комитета и территориальных подразделений. Контроль за использованием материальных, трудовых и финансовых ресурсов. Организация контроля за рациональным расходованием средств, выделяемых из республиканского бюджета. Осуществление финансирования территориальных Департаментов, а также подведомственных предприятий в рамках государственного заказа и контроль за их целевым использованием. Организация разработки конкурсной документации по предстоящим конкурсам. Анализ проводимых закупок товаров, работ и услуг в сфере технического регулирования и метрологии. Участвует в обеспечение своевременного комплектования Комитета необходимым количеством государственных служащих в соответствии со штатным расписанием, участвует в формировании плана переподготовки и повышения квалификации кадров в системе Комитета и обеспечение его практической реализации, ведет контроль за обеспечением своевременного рассмотрения писем, жалоб, заявлений и обращений по вопросам государственного контроля и исполнительской дисциплины Комитета.
Главный эксперт Управления внутреннего администрирования
Комитета технического регулирования и метрологии

(С-4 санаты; № 21-01-07-02, 1 бірлік)
Өлшемдер
Талаптар
Білімі
Жоғары білімі: әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес (экономика, есеп және аудит, қаржы, дүниежүзілік экономика, мемлекеттік және жергілікті басқару) немесе құқық немесе техникалық ғылымдар және технология.
Кәсіби құзыреттілігі
Қазақстан Республикасының Конституциясын, «Қазақстан Республикасының Президенті туралы», «Қазақстан Республикасының Парламенті және оның депутаттарының мәртебесі туралы», «Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы» Қазақстан Республикасының конституциялық заңдарын, «Мемлекеттік қызмет туралы», «Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы», «Әкімшілік рәсімдер туралы», «Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы» Қазақстан Республикасының заңдарын, «Қазақстан - 2050»: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білуі. «Қазақстан Республикасының бюджет кодексін» білу.
Мемлекеттік тілді білу.
Практикалық тәжірибесі
Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 5084 болып тіркелген, Қазақстан Республикасының Мемлекеттік қызмет істері агенттігінің 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген «Б» корпусының әкімшілік мемлекеттік лауазымдарының санаттарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес. Компьютерде жұмыс істей білу
Функционалдық міндеттері
Бухгалтерлік есеп және есептеме жүргізу. Тоқсандық және жылдық бухгалтерлік теңгерімді жасау. Ведомстволық бағынысты кәсіпорындардың қаржы-шаруашылық қызметтерін талдау және жалпылау. Қазынашылық комитетімен жұмыс.
Қаржы немесе экономика саласында мемлекеттік органдармен, жеке және заңды тұлғалармен, сондай-ақ ведомстволық бағынысты кәсіпорындармен өзара әрекет ету. Комитет басшылығының тапсырмалары мен міндеттемелерінің, нормативтік құқықтық актілерінің уақытылы орындалуын бақылау.
Техникалық реттеу және метрология комитеті
Ішкі әкімшілік ету басқармасының бас сарапшысы
(С-4 санаты; № 21-01-07-03, 1 бірлік)
Өлшемдер
Талаптар
Білімі
Жоғары білімі: әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес (экономика, есеп және аудит, қаржы, дүниежүзілік экономика, мемлекеттік және жергілікті басқару) немесе құқық немесе техникалық ғылымдар және технология.
Кәсіби құзыреттілігі
Қазақстан Республикасының Конституциясын«Қазақстан Республикасының Президенті туралы»«Қазақстан Республикасының Парламенті және оның депутаттарының мәртебесі туралы»«Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы» Қазақстан Республикасының конституциялық заңдарын, «Мемлекеттік қызмет туралы»«Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы»«Әкімшілік рәсімдер туралы»«Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы» Қазақстан Республикасының заңдарын, «Қазақстан - 2050»: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білуі. «Қазақстан Республикасының бюджет кодексін», «Мемлекеттік сатып алу туралы» Қазақстан Республикасының заңын білу. Мемлекеттік тілді білу.
Практикалық тәжірибесі

(категория С-4; № 21-01-07-02, 1 единица)
Критерии
Требования
Образование
Высшее образование: социальные науки, экономика и бизнес (экономика, учет и аудит, финансы, мировая экономика, государственное и местное управление)
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан «О Президенте Республики Казахстан», «О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов», «О Правительстве Республики Казахстан», законов Республики Казахстан «О государственной службе», «О борьбе с коррупцией», «Об административных процедурах», «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц», Стратегии «Казахстан – 2050»: новый политический курс состоявшегося государства.
Знание «Бюджетного кодекса Республики Казахстан». Знание государственного языка.
Практический опыт
Согласно типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса «Б», утвержденным приказом Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5084. Умение работать на компьютере.
Функциональные обязанности
Ведение бухгалтерского учета и отчетности. Составление квартального и годового бухгалтерского баланса. Анализ и обобщение финансово-хозяйственной деятельности подведомственных предприятий. Работа с Комитетом казначейства. Взаимодействие с государственными органами, физическими и юридическими лицами, а также с подведомственными предприятиями в финансовой или экономической сфере. Контроль за своевременным исполнением нормативных правовых актов, поручений и заданий руководства Комитета.
Главный эксперт Управления внутреннего администрирования
Комитета технического регулирования и метрологии
(категория С-4; № 21-01-07-03, 1 единица)
Критерии
Требования
Образование
Высшее образование: социальные науки, экономика и бизнес (экономика, учет и аудит, финансы, мировая экономика, государственное и местное управление)
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан «О Президенте Республики Казахстан», «О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов», «О Правительстве Республики Казахстан», законов Республики Казахстан «О государственной службе», «О борьбе с коррупцией», «Об административных процедурах», «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц», Стратегии «Казахстан – 2050»: новый политический курс состоявшегося государства.
Знание «Бюджетного кодекса Республики Казахстан», закона Республики Казахстан «О государственных закупках». Знание государственного языка.
Практический опыт

Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 5084 болып тіркелген, Қазақстан Республикасының Мемлекеттік қызмет істері агенттігінің 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген «Б» корпусының әкімшілік мемлекеттік лауазымдарының санаттарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес. Компьютерде жұмыс істей білу
Функционалдық міндеттері
Республикалық бюджеттен бөлінетін қаражаттың ұтымды пайдаланылуына бақылауды ұйымдастыру. Комитеттің бюджетін қалыптастыру. Мемлекеттік тапсырыс шеңберінде аумақтық Департаменттерді, сондай-ақ ведомстволық бағынысты ұйымдарды қаржыландыруды жүзеге асыру және олардың мақсатты пайдаланылуын бақылау. Өткізілетін конкурстар жөніндегі конкурстық құжаттамаларды әзірлеуді ұйымдастыру. Техникалық реттеу және метрология саласында жүргізілетін тауарларды, жұмыстар мен көрсетілетін қызметтерді сатып алуды талдау. Қаржы немесе экономика саласында мемлекеттік органдармен, жеке және заңды тұлғалармен, сондай-ақ ведомстволық бағынысты кәсіпорындармен өзара әрекет ету.
Техникалық реттеу және метрология комитеті
Ішкі әкімшілік ету басқармасының бас сарапшысы
(С-4 санаты; № 21-01-07-04, 1 бірлік)
Өлшемдер
Талаптар
Білімі
Жоғары білімі: әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес (экономика, есеп және аудит, қаржы, дүниежүзілік экономика, мемлекеттік және жергілікті басқару) немесе құқық немесе техникалық ғылымдар және технология.
Кәсіби құзыреттілігі
Қазақстан Республикасының Конституциясын«Қазақстан Республикасының Президенті туралы»«Қазақстан Республикасының Парламенті және оның депутаттарының мәртебесі туралы»«Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы» Қазақстан Республикасының конституциялық заңдарын, «Мемлекеттік қызмет туралы»«Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы»«Әкімшілік рәсімдер туралы»«Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы» Қазақстан Республикасының заңдарын, «Қазақстан - 2050»: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білуі. «Қазақстан Республикасының бюджет кодексін», «Мемлекеттік сатып алу туралы» Қазақстан Республикасының заңын білу. Мемлекеттік тілді білу.
Практикалық тәжірибесі
Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 5084 болып тіркелген, Қазақстан Республикасының Мемлекеттік қызмет істері агенттігінің 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген «Б» корпусының әкімшілік мемлекеттік лауазымдарының санаттарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес. Компьютерде жұмыс істей білу
Функционалдық міндеттері
Мемлекеттік сатып алу туралы қолданыстағы заңнамаға сәйкес тауарларды, жұмыстармен көрсетілетін қызметтерді мемлекеттік сатып алу рәсімін ұйымдастыру. Комитеттің бюджетін қалыптастыруға қатысу. Қаржы және экономикалық саласында мемлекеттік органдармен, жеке және заңды тұлғалармен, сондай-ақ ведомстволық бағынысты кәсіпорындармен өзара әрекет ету.
Техникалық реттеу және метрология комитеті
Ішкі әкімшілік ету басқармасының бас сарапшысы

Согласно типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса «Б», утвержденным приказом Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5084. Умение работать на компьютере.
Функциональные обязанности
Организация контроля за рациональным расходованием средств, выделяемых из республиканского бюджета. Формирование бюджета Комитета. Осуществление финансирования территориальных департаментов, а также подведомственных предприятий в рамках государственного заказа и контроль за их целевым использованием. Организация разработки конкурсной документации по предстоящим конкурсам. Анализ проводимых закупок товаров, работ и услуг в сфере технического регулирования и метрологии. Взаимодействие с государственными органами, физическими и юридическими лицами, а также с подведомственными предприятиями в финансовой или экономической сфере.
Главный эксперт Управления внутреннего администрирования
Комитета технического регулирования и метрологии
(категория С-4; № 21-01-07-04, 1 единица)
Критерии
Требования
Образование
Высшее образование: социальные науки, экономика и бизнес (экономика, учет и аудит, финансы, мировая экономика, государственное и местное управление) или право или технические науки и технологии.
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан «О Президенте Республики Казахстан», «О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов», «О Правительстве Республики Казахстан», законов Республики Казахстан «О государственной службе», «О борьбе с коррупцией», «Об административных процедурах», «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц», Стратегии «Казахстан – 2050»: новый политический курс состоявшегося государства.
Знание «Бюджетного кодекса Республики Казахстан», закона Республики Казахстан «О государственных закупках». Знание государственного языка.
Практический опыт
Согласно типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса «Б», утвержденным приказом Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5084. Умение работать на компьютере.
Функциональные обязанности
Организация процедур государственных закупок товаров, работ и услуг в соответствии с действующим законодательством о государственных закупках. Участие в формировании бюджета Комитета. Взаимодействие с государственными органами, физическими и юридическими лицами, а также с подведомственными предприятиями в финансовой или экономической сфере.
Главный эксперт Управления внутреннего администрирования
Комитета технического регулирования и метрологии

(С-4 санаты; № 21-01-07-05, 1 бірлік)
Өлшемдер
Талаптар
Білімі
Жоғары білімі: әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес (экономика, есеп және аудит, қаржы, дүниежүзілік экономика, мемлекеттік және жергілікті басқару) немесе құқық немесе техникалық ғылымдар және технология.
Кәсіби құзыреттілігі
Қазақстан Республикасының Конституциясын«Қазақстан Республикасының Президенті туралы»«Қазақстан Республикасының Парламенті және оның депутаттарының мәртебесі туралы»«Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы» Қазақстан Республикасының конституциялық заңдарын, «Мемлекеттік қызмет туралы»«Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы»«Әкімшілік рәсімдер туралы»,  «Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы» Қазақстан Республикасының заңдарын, «Қазақстан - 2050»: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білуі. Қазақстан Республикасының Еңбек кодексін, «Қазақстан Республикасындағы Тілдер туралы» Қазақстан Республикасының заңын білу. Мемлекеттік тілді білу.
Практикалық тәжірибесі
Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 5084 болып тіркелген, Қазақстан Республикасының Мемлекеттік қызмет істері агенттігінің 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген «Б» корпусының әкімшілік мемлекеттік лауазымдарының санаттарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес. Компьютерде жұмыс істей білу
Функционалдық міндеттері
Штаттық кестеге сәйкес мемлекеттік қызметшілердің қажетті санымен Комитетті уақытылы толықтырылуын қамтамасыз ету. Заңнамада белгіленген шектеулерді мемлекеттік қызметшілердің сақтауын бақылау. Комитет жүйесінде кадрларды қайта даярлау және біліктілігін арттыру жоспарын қалыптастыру және оның практикалық іске асырылуын қамтамасыз ету. Комитет басшылығының тапсырмалары мен міндеттемелерін, нормативтік құқықтық актілерді уақытылы орындалуын бақылау. Комитеттің және аумақтық бөлімшелер қызметкерлерінің мемлекеттік қызметті өтуі саласында кадрлық саясатты іске асыру және бақылауды жүзеге асыру.
Техникалық реттеу және метрология комитеті
Ішкі әкімшілік ету басқармасының бас сарапшысы
(С-4 санаты; № 21-01-07-06, 1 бірлік)
Өлшемдер
Талаптар
Білімі
Жоғары білімі: әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес (экономика, есеп және аудит, қаржы, дүниежүзілік экономика, мемлекеттік және жергілікті басқару) немесе құқық немесе техникалық ғылымдар және технология.
Кәсіби құзыреттілігі
Қазақстан Республикасының Конституциясын«Қазақстан Республикасының Президенті туралы»«Қазақстан Республикасының Парламенті және оның депутаттарының мәртебесі туралы»«Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы» Қазақстан Республикасының конституциялық заңдарын, «Мемлекеттік қызмет туралы»«Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы»«Әкімшілік рәсімдер туралы»,  «Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы» Қазақстан Республикасының заңдарын, «Қазақстан - 2050»: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білуі. Мемлекеттік тілді білу.
Практикалық тәжірибесі

(категория С-4; № 21-01-07-05, 1 единица)
Критерии
Требования
Образование
Высшее образование: социальные науки, экономика и бизнес (экономика, учет и аудит, финансы, мировая экономика, государственное и местное управление) или право или технические науки и технологии.
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан «О Президенте Республики Казахстан», «О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов», «О Правительстве Республики Казахстан», законов Республики Казахстан «О государственной службе», «О борьбе с коррупцией», «Об административных процедурах», «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц», Стратегии «Казахстан – 2050»: новый политический курс состоявшегося государства.
Знание Трудового кодекса Республики Казахстан, закона Республики Казахстан «О языках в Республике Казахстан». Знание государственного языка.
Практический опыт
Согласно типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса «Б», утвержденным приказом Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5084. Умение работать на компьютере.
Функциональные обязанности
Обеспечение своевременного комплектования Комитета необходимым количеством государственных служащих в соответствии со штатным расписанием. Контроль за соблюдением государственными служащими ограничений, установленных законодательством. Формирование плана переподготовки и повышения квалификации кадров в системе Комитета и обеспечение его практической реализации. Контроль за своевременным исполнением нормативных правовых актов, поручений и заданий руководства Комитета. Реализация кадровой политики и осуществление контроля в сфере прохождения государственной службы сотрудниками Комитета.
Главный эксперт Управления внутреннего администрирования
Комитета технического регулирования и метрологии
(категория С-4; № 21-01-07-06, 1 единица)
Критерии
Требования
Образование
Высшее образование: социальные науки, экономика и бизнес (экономика, учет и аудит, финансы, мировая экономика, государственное и местное управление) или право или технические науки и технологии.
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан «О Президенте Республики Казахстан», «О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов», «О Правительстве Республики Казахстан», законов Республики Казахстан «О государственной службе», «О борьбе с коррупцией», «Об административных процедурах», «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц», Стратегии «Казахстан – 2050»: новый политический курс состоявшегося государства. Знание государственного языка.
Практический опыт

Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 5084 болып тіркелген, Қазақстан Республикасының Мемлекеттік қызмет істері агенттігінің 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген «Б» корпусының әкімшілік мемлекеттік лауазымдарының санаттарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес. Компьютерде жұмыс істей білу
Функционалдық міндеттері
Комитеттің іс қағаздарын жүргізу. Іс жүргізудің екі тілде жүргізілуі жөніндегі іс-шараларды дайындау және жүзеге асыру. Орындаушылық тәртіпті бақылау және талдау. Басқарма бастығын және Комитет басшылығын орындаушылық тәртіп мәселесі бойынша уақытылы ақпараттандыру. Басқарма құзыретіне кіретін жоспарлы және бір реттік басшылықтың тапсырмаларын уақытылы және сапалы орындау. Аумақтық Департаменттермен өткізілетін семинар-мәжілістерді дайындауға қатысу.
Техникалық реттеу және метрология комитеті
Мемлекеттік бақылау мониторингі және талдау
басқармасының басшысы
(С-3 санаты; № 21-01-08-01, 1 бірлік)
Өлшемдер
Талаптар
Білімі
Жоғары білімі: әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес (экономика, есеп және аудит, қаржы, дүниежүзілік экономика, мемлекеттік және жергілікті басқару) немесе құқық немесе техникалық ғылымдар және технология.
Кәсіби құзыреттілігі
Қазақстан Республикасының Конституциясын«Қазақстан Республикасының Президенті туралы»«Қазақстан Республикасының Парламенті және оның депутаттарының мәртебесі туралы»«Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы» Қазақстан Республикасының конституциялық заңдарын, «Мемлекеттік қызмет туралы»«Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы»«Әкімшілік рәсімдер туралы»«Нормативтік құқықтық актілер туралы»«Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы» Қазақстан Республикасының заңдарын, «Қазақстан - 2050»: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білуі. «Техникалық реттеу туралы»«Өлшем бірлігін қамтамасыз ету туралы»«Сәйкестікті бағалау саласындағы аккредиттеу туралы»«Тұтынушылардың құқықтарын қорғау туралы» Қазақстан Республикасының заңдарын білу. Мемлекеттік тілді білу.
Практикалық тәжірибесі
Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 5084 болып тіркелген, Қазақстан Республикасының Мемлекеттік қызмет істері агенттігінің 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген «Б» корпусының әкімшілік мемлекеттік лауазымдарының санаттарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес. Компьютерде жұмыс істей білу
Функционалдық міндеттері
Аумақтық бөлімшелер қызметін үйлестіру; қызметтің негізгі бағыттары жөніндегі жұмыстарды бақылау және мониторинг жүргізу. Мемлекеттік бақылауды жыл сайын жоспарлау. Техникалық реттеу және метрология саласындағы нормативтік құқықтық актілермен белгіленген талаптардың орындалуына мемлекеттік бақылау мәселелері жөнінде әдістемелік басшылықты жүзеге асыру. Мемлекеттік бақылау қызметінің негізгі бағыттары жөніндегі жұмысын және бағалауды талдауды жүзеге асыру. Техникалық реттеу және метрология саласындағы нормативтік құқықтық актілерді әзірлеу, Комитет бюджетінің жобасын қалыптастыруға қатысу. Техникалық реттеу және метрология саласындағы нормативтік құқықтық актілерді әзірлеу бойынша ұсыныстар енгізу. Мемлекеттік бақылауды жетілдіру жөнінде шаралар қабылдау. Мемлекеттік бақылау мәселелері жөніндегі хаттарды, шағымдарды, өтініштерді және арыздарды уақытылы қаралуын қамтамасыз етуді бақылау; талдамалық анықтамалар, есептер, ақпараттар, сөйлеу сөздерін, мәтіндер дайындау. Аумақтық департаменттермен семинар-мәжілістер дайындау.
Техникалық реттеу және метрология комитеті
Мемлекеттік бақылау мониторингі және талдау
басқармасының бас сарапшысы
(С-4 санаты; № 21-01-08-02 бастап
№ 21-01-08-04 дейін, 3 бірлік)
Өлшемдер
Талаптар
Білімі
Жоғары білімі: әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес (экономика, есеп және аудит, қаржы, дүниежүзілік экономика, мемлекеттік және жергілікті басқару) немесе құқық немесе техникалық ғылымдар және технология.
Кәсіби құзыреттілігі
Қазақстан Республикасының Конституциясын, «Қазақстан Республикасының Президенті туралы», «Қазақстан Республикасының Парламенті және оның депутаттарының мәртебесі туралы», «Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы» Қазақстан Республикасының конституциялық заңдарын, «Мемлекеттік қызмет туралы», «Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы», «Әкімшілік рәсімдер туралы», «Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы» Қазақстан Республикасының заңдарын, «Қазақстан - 2050»: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білуі. «Техникалық реттеу туралы», «Өлшем бірлігін қамтамасыз ету туралы», «Сәйкестікті бағалау саласындағы аккредиттеу туралы», «Тұтынушылардың құқықтарын қорғау туралы» Қазақстан Республикасының заңдарын білу. Мемлекеттік тілді білу.
Практикалық тәжірибесі
Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 5084 болып тіркелген, Қазақстан Республикасының Мемлекеттік қызмет істері агенттігінің 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген «Б» корпусының әкімшілік мемлекеттік лауазымдарының санаттарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес. Компьютерде жұмыс істей білу
Функционалдық міндеттері
Аумақтық бөлімшелер қызметін үйлестіру. Қызметтің негізгі бағыттары жөніндегі жұмыстарды бақылау және мониторинг жүргізу. Техникалық реттеу және метрология саласындағы нормативтік құқықтық актілермен белгіленген талаптардың орындалуына жыл сайын мемлекеттік бақылауды жоспарлау. Техникалық реттеу және метрология саласындағы нормативтік құқықтық актілерін әзірлеу бойынша ұсыныстар енгізу. Мемлекеттік бақылау мәселелері жөніндегі хаттарды, шағымдарды, өтініштерді және арыздарды уақытылы қаралуын қамтамасыз етуді бақылау. Талдамалық анықтамалар, есептер, ақпараттар, сөйлеу сөздерін, мәтіндер дайындау. Аумақтық департаменттермен мемлекеттік бақылау семинар-мәжілістерін дайындау.
Техникалық реттеу және метрология комитеті
Мемлекеттік бақылау мониторингі және талдау
басқармасының сарапшысы

Согласно типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса «Б», утвержденным приказом Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5084. Умение работать на компьютере.
Функциональные обязанности
Ведение делопроизводства Комитета. Подготовка и осуществление мероприятий по ведению делопроизводства на двух языках. Контроль и анализ исполнительской дисциплины. Своевременное информирование руководителя управления и руководства Комитета по вопросам исполнительной дисциплины. Своевременное и качественное выполнение плановых и разовых заданий руководства, входящим в компетенцию управления. Принятие участия в подготовке семинаров-совещаний с территориальными департаментами.
Руководитель Управления мониторинга и анализа
государственного контроля
Комитета технического регулирования и метрологии
(категория С-3; № 21-01-08-01, 1 единица)
Критерии
Требования
Образование
Высшее образование: социальные науки, экономика и бизнес (экономика, учет и аудит, финансы, мировая экономика, государственное и местное управление) или право или технические науки и технологии.
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан «О Президенте Республики Казахстан», «О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов», «О Правительстве Республики Казахстан», законов Республики Казахстан «О государственной службе», «О борьбе с коррупцией», «Об административных процедурах», «О нормативных правовых актах», «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц», Стратегии «Казахстан – 2050»: новый политический курс состоявшегося государства.
Знание законов Республики Казахстан «О техническом регулировании», «Об обеспечении единства измерений», «Об аккредитации в области оценки соответствия», «О защите прав потребителей». Знание государственного языка.
Практический опыт
Согласно типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса «Б», утвержденным приказом Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5084. Умение работать на компьютере.
Функциональные обязанности
Координация деятельности управления и территориальных подразделений, контроль и мониторинг работы по основным направлениям деятельности. Ежегодное планирование государственного контроля. Осуществление методического руководства по вопросам государственного контроля за выполнением требований, установленных нормативными правовыми актами в области технического регулирования и метрологии. Осуществление анализа и оценки работы по основным направлениям деятельности государственного контроля. Участие в разработке нормативных правовых актов в области технического регулирования и метрологии, в формировании проекта бюджета Комитета. Внесение предложений по разработке нормативных правовых актов в области технического регулирования и метрологии. Принятие мер по совершенствованию государственного контроля. Контроль за обеспечением своевременного рассмотрения писем, жалоб, заявлений и обращений по вопросам государственного контроля. Подготовка текстов, выступлений, информации, отчетов, аналитических справок. Подготовка семинаров-совещаний с территориальными департаментами.
Главный эксперт Управления мониторинга и анализа
государственного контроля
Комитета технического регулирования и метрологии
(категория С-4; с № 21-01-08-02 по № 21-01-08-04, 3 единицы)
Критерии
Требования
Образование
Высшее образование: социальные науки, экономика и бизнес (экономика, учет и аудит, финансы, мировая экономика, государственное и местное управление) или право или технические науки и технологии.
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан «О Президенте Республики Казахстан», «О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов», «О Правительстве Республики Казахстан», законов Республики Казахстан «О государственной службе», «О борьбе с коррупцией», «Об административных процедурах», «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц», Стратегии «Казахстан – 2050»: новый политический курс состоявшегося государства.
Знание законов Республики Казахстан «О техническом регулировании», «Об обеспечении единства измерений», «Об аккредитации в области оценки соответствия», «О защите прав потребителей». Знание государственного языка.
Практический опыт
Согласно типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса «Б», утвержденным приказом Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5084. Умение работать на компьютере.
Функциональные обязанности
Координация деятельности территориальных подразделений. Контроль и мониторинг работы по основным направлениям деятельности. Ежегодное планирование государственного контроля за выполнением требований, установленных нормативными правовыми актами в области технического регулирования и метрологии. Внесение предложений по разработке нормативных правовых актов в области технического регулирования и метрологии. Контроль за обеспечением своевременного рассмотрения писем, жалоб, заявлений и обращений по вопросам государственного контроля. Подготовка текстов, выступлений, информации, отчетов, аналитических справок. Подготовка семинаров-совещаний с территориальными департаментами государственного контроля.
Эксперт Управления мониторинга и анализа
государственного контроля
Комитета технического регулирования и метрологии

(С-5 санаты; № 21-01-08-05, 1 бірлік)
Өлшемдер
Талаптар
Білімі
Жоғары білімі: әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес (экономика, есеп және аудит, қаржы, дүниежүзілік экономика, мемлекеттік және жергілікті басқару) немесе құқық немесе техникалық ғылымдар және технология.
Кәсіби құзыреттілігі
Қазақстан Республикасының Конституциясын«Қазақстан Республикасының Президенті туралы»«Қазақстан Республикасының Парламенті және оның депутаттарының мәртебесі туралы»«Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы» Қазақстан Республикасының конституциялық заңдарын, «Мемлекеттік қызмет туралы»«Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы»«Әкімшілік рәсімдер туралы»,  «Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы» Қазақстан Республикасының заңдарын, «Қазақстан - 2050»: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білуі. «Техникалық реттеу туралы», «Өлшем бірлігін қамтамасыз ету туралы»«Сәйкестікті бағалау саласындағы аккредиттеу туралы»«Тұтынушылардың құқықтарын қорғау туралы» Қазақстан Республикасының заңдарын білу. Мемлекеттік тілді білу.
Практикалық тәжірибесі
Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 5084 болып тіркелген, Қазақстан Республикасының Мемлекеттік қызмет істері агенттігінің 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген «Б» корпусының әкімшілік мемлекеттік лауазымдарының санаттарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес. Компьютерде жұмыс істей білу.
Функционалдық міндеттері
Нормативтік құқықтық актілермен белгіленген талаптардың орындалуына мемлекеттік бақылау саласындағы нормативтік құқықтық құжаттарды әзірлеу және сараптау жөнінде ұсыныстар енгізу. Аумақтық Департаменттердің есептік деректерін талдау және жинақтауды ұйымдастыру (ай сайын, тоқсан сайын, бір жылға). Техникалық реттеу және метрология саласындағы нормативтік құжаттарды әзірлеуге және сараптауға қатысу. Сәйкестікті растау жөніндегі органдардың және сынау зертханаларының қызметтеріне жоспарлы және жоспардан тыс мемлекеттік бақылаудың материалдарына сараптама жүргізу. Мемлекеттік бақылауды жетілдіру жөнінде ұсыныстар әзірлеу және шаралар қабылдау. Комитет қызметінің ағымдағы және перспективалық жоспарларын әзірлеуге қатысу. Басқарма құзыретіне кіретін мәселелер бойынша хат алмасу.
Қазақстан Республикасы Индустрия және жаңа технологиялар
министрлігі Техникалық реттеу және метрология комитетінің
облыстар, Астана және Алматы қалалары бойынша аумақтық
органдары Техникалық реттеу және метрология комитетінің
Аумақтық органының Бөлім басшысы
(С-О-4 санаты; № 21-01-09-01 бастап № 21-01-09-16 дейін,
16 бірлік)
Өлшемдер
Талаптар
Білімі
Жоғары білімі: әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес (экономика, есеп және аудит, қаржы, дүниежүзілік экономика, мемлекеттік және жергілікті басқару) немесе құқық немесе техникалық ғылымдар және технология.
Кәсіби құзыреттілігі
Қазақстан Республикасының Конституциясын«Қазақстан Республикасының Президенті туралы»«Қазақстан Республикасының Парламенті және оның депутаттарының мәртебесі туралы»«Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы» Қазақстан Республикасының конституциялық заңдарын, «Мемлекеттік қызмет туралы»«Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы»«Әкімшілік рәсімдер туралы»«Нормативтік құқықтық актілер туралы»«Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы» Қазақстан Республикасының заңдарын, «Қазақстан - 2050»: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білуі. «Техникалық реттеу туралы»«Өлшем бірлігін қамтамасыз ету туралы»«Сәйкестікті бағалау саласындағы аккредиттеу туралы»«Тұтынушылардың құқықтарын қорғау туралы» Қазақстан Республикасының заңдарын білу. Мемлекеттік тілді білу.
Практикалық тәжірибесі
Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 5084 болып тіркелген, Қазақстан Республикасының Мемлекеттік қызмет істері агенттігінің 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген «Б» корпусының әкімшілік мемлекеттік лауазымдарының санаттарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес. Компьютерде жұмыс істей білу
Функционалдық міндеттері
Техникалық реттеу және метрология саласында нормативтік құқықтық актілермен бекітілген талаптардың орындалуына мемлекеттік бақылау қызметі бойынша жұмысына талдау және бағалау жүргізу, өнімді іске асыру сатысында сәйкестікті растау жөніндегі органдарға және сынақ зертханаларына мемлекеттік бақылауды жүргізу, техникалық реттеу және метрология саласындағы нормативтік құқықтық актілерді, аумақтық орган қызметінің ағымдағы және перспективалық жоспарларын әзірлеу жөнінде ұсыныстар енгізу, ауматық органның құзырына кіретін мәселелер жөнінде хат алмасуды жүргізу және өз құзыреті шегінде өзге функцияларды бақылау.
Техникалық реттеу және метрология комитетінің
Аумақтық органының бас маманы
(С-О-5 санаты; № 21-01-09-01 бастап
№ 21-01-09-83 дейін, 83 бірлік)
Өлшемдер
Талаптар
Білімі
Жоғары білім: әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес (экономика, есеп және аудит, қаржы, дүниежүзілік экономика, мемлекеттік және жергілікті басқару, мұрағат ісі, құжат жүргізу және құжаттамалық қамтамасыз ету) немесе құқық немесе білімі (қазақ тілі және әдебиеті) немесе техникалық ғылымдар және технология.
Ортадан кейінгі білімге рұқсат етіледі: әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес немесе құқық немесе техникалық ғылымдар және технология.
Кәсіби құзыреттілігі
«Қазақстан Республикасының Парламенті және оның депутаттарының мәртебесі туралы», «Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы» Қазақстан Республикасының конституциялық заңдарын, «Мемлекеттік қызмет туралы», «Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы», «Әкімшілік рәсімдер туралы», «Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы» Қазақстан Республикасының заңдарын, «Қазақстан - 2050»: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білуі. «Техникалық реттеу туралы», «Өлшем бірлігін қамтамасыз ету туралы», «Сәйкестікті бағалау саласындағы аккредиттеу туралы», «Тұтынушылардың құқықтарын қорғау туралы» Қазақстан Республикасының заңдарын білу. Мемлекеттік тілді білу.
Практикалық тәжірибесі
Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 5084 болып тіркелген, Қазақстан Республикасының Мемлекеттік қызмет істері агенттігінің 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген «Б» корпусының әкімшілік мемлекеттік лауазымдарының санаттарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес. Компьютерде жұмыс істей білу.
Функционалдық міндеттері
Өнімді жүзеге асыру кезінде техникалық реттеу және өлшем бірлігін қамтамасыз ету саласындағы техникалық регламенттермен белгіленген талаптардың сақталуына мемлекеттік бақылауды белгіленген тәртіпте жүзеге асыру. Департаменттің есептік деректерін талдау және жинақталуын жүзеге асыру (апталық, ай сайын, тоқсан сайын, бір жылға). Жоспарлы және жоспардан тыс мемлекеттік бақылауды жүзеге асыру. Осы санаттағы лауазымдар бойынша функционалдық міндеттерді орындау үшін қажетті басқа да міндетті білімдер.
Техникалық реттеу және метрология комитетінің
Аумақтық органының жетекші маманы
(С-О-6 санаты; № 21-01-09-01 бастап № 21-01-09-14 дейін,
14 бірлік)
Өлшемдер
Талаптар
Білімі
Жоғары немесе ортадан кейінгі: әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес (экономика, есеп және аудит, қаржы, дүниежүзілік экономика, мемлекеттік және жергілікті басқару) немесе құқық немесе техникалық ғылымдар және технология.
Кәсіби құзыреттілігі
«Қазақстан Республикасының Парламенті және оның депутаттарының мәртебесі туралы», «Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы» Қазақстан Республикасының конституциялық заңдарын, «Мемлекеттік қызмет туралы», «Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы», «Әкімшілік рәсімдер туралы», «Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы» Қазақстан Республикасының заңдарын, «Қазақстан - 2050»: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білуі. «Техникалық реттеу туралы», «Өлшем бірлігін қамтамасыз ету туралы», «Сәйкестікті бағалау саласындағы аккредиттеу туралы», «Тұтынушылардың құқықтарын қорғау туралы» Қазақстан Республикасының заңдарын білу. Мемлекеттік тілді білу
Практикалық тәжірибесі
Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 5084 болып тіркелген, Қазақстан Республикасының Мемлекеттік қызмет істері агенттігінің 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген «Б» корпусының әкімшілік мемлекеттік лауазымдарының санаттарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес. Компьютерде жұмыс істей білу
Функционалдық міндеттері
Өнімді жүзеге асыру кезінде техникалық реттеу және өлшем бірлігін қамтамасыз ету саласындағы техникалық регламенттермен белгіленген талаптардың сақталуына мемлекеттік бақылауды белгіленген тәртіпте жүзеге асыру. Департаменттің есептік деректерін талдау және жинақталуын жүзеге асыру (апталық, ай сайын, тоқсан сайын, бір жылға). Жоспарлы және жоспардан тыс мемлекеттік бақылауды жүзеге асыру. Осы санаттағы лауазымдар бойынша функционалдық міндеттерді орындау үшін қажетті басқа да міндетті білімдер.

(категория С–5; № 21-01-08-05, 1 единица)
Критерии
Требования
Образование
Высшее образование: социальные науки, экономика и бизнес (экономика, учет и аудит, финансы, мировая экономика, государственное и местное управление) или право или технические науки и технологии.
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан «О Президенте Республики Казахстан», «О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов», «О Правительстве Республики Казахстан», законов Республики Казахстан «О государственной службе», «О борьбе с коррупцией», «Об административных процедурах», «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц», Стратегии «Казахстан – 2050»: новый политический курс состоявшегося государства.
Знание законов Республики Казахстан «О техническом регулировании», «Об обеспечении единства измерений», «Об аккредитации в области оценки соответствия», «О защите прав потребителей». Знание государственного языка.
Практический опыт
Согласно типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса «Б», утвержденным приказом Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5084. Умение работать на компьютере.
Функциональные обязанности
Внесение предложений по разработке и экспертизе нормативных правовых актов в области государственного контроля за выполнением требований установленных нормативными-правовыми актами. Организация свода и анализа отчетных данных территориальных департаментов (ежемесячно, ежеквартально, за год). Участие в разработке и экспертизе нормативных документов в области технического регулирования и метрологии. Проведение экспертизы материалов внепланового и планового государственного контроля за деятельностью органов по подтверждению соответствия и испытательных лабораторий, метрологических служб, лицензиатов. Разработка предложений и принятие мер по совершенствованию государственного контроля. Участие в разработке текущих и перспективных планов деятельности Комитета. Ведение переписки по вопросам, входящим в компетенцию управления.
Территориальные органы Комитета технического регулирования и
метрологии Министерства индустрии и новых технологий
Республики Казахстан по областям, городам Астана и Алматы
Руководитель отдела
Территориального органа Комитета технического
регулирования и метрологии
(категория С-О-4; с № 21-01-09-01 по № 21-01-09-16, 16 единиц)
Критерии
Требования
Образование
Высшее образование: социальные науки, экономика и бизнес (экономика, учет и аудит, финансы, мировая экономика, государственное и местное управление) или право или технические науки и технологии.
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан «О Президенте Республики Казахстан», «О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов», «О Правительстве Республики Казахстан», законов Республики Казахстан «О государственной службе», «О борьбе с коррупцией», «Об административных процедурах», «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц», Стратегии «Казахстан – 2050»: новый политический курс состоявшегося государства.
Знание законов Республики Казахстан «О техническом регулировании», «Об обеспечении единства измерений», «Об аккредитации в области оценки соответствия», «О защите прав потребителей». Знание государственного языка.
Практический опыт
Согласно типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса «Б», утвержденным приказом Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5084. Умение работать на компьютере.
Функциональные обязанности
Проведение анализа и оценки работы по деятельности государственного контроля за выполнением требований, установленных нормативными правовыми актами в области технического регулирования и метрологии, проведение государственного контроля за деятельностью органов по подтверждению соответствия на стадии реализации продукции и испытательными лабораториями, внесение предложений по разработке нормативных правовых актов в области технического регулирования и метрологии, текущих и перспективных планов деятельности территориального органа, контроль за ведением переписки по вопросам, входящим в компетенцию территориального органа и иные функции в пределах своей компетенции.
Главный специалист
Территориального органа Комитета технического
регулирования и метрологии
категория С-О-5; с № 21-01-09-01 по № 21-01-09-83, 83 единицы)
Критерии
Требования
Образование
Высшее образование: социальные науки, экономика и бизнес (экономика, учет и аудит, финансы, мировая экономика, государственное и местное управление, архивоведение, документоведение и документационное обеспечение) или право или образование (казахский язык и литература) или технические науки и технологии. Допускается послесреднее образование: социальные науки, экономика и бизнес или право или технические науки и технологии.
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан «О Президенте Республики Казахстан», «О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов», «О Правительстве Республики Казахстан», законов Республики Казахстан «О государственной службе», «О борьбе с коррупцией», «Об административных процедурах», «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц», Стратегии «Казахстан – 2050»: новый политический курс состоявшегося государства.
Знание законов Республики Казахстан «О техническом регулировании», «Об обеспечении единства измерений», «Об аккредитации в области оценки соответствия», «О защите прав потребителей». Знание государственного языка.
Практический опыт
Согласно типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса «Б», утвержденным приказом Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5084. Умение работать на компьютере.
Функциональные обязанности
Осуществление в установленном порядке государственного контроля за соблюдением требований, установленных техническими регламентами в области технического регулирования и обеспечения единства измерений в отношении продукции на стадии ее реализации. Осуществление свода и анализа отчетных данных департамента (еженедельно, ежемесячно, ежеквартально, за год). Осуществление планового и внепланового государственного контроля. Другие обязательные знания, необходимые для исполнения функциональных обязанностей по должностям данной категории.
Ведущий специалист
Территориального органа Комитета технического
регулирования и метрологии
(категория С-О-6; с № 21-01-09-01 по № 21-01-09-14, 14 единиц)
Критерии
Требования
Образование
Высшее или послесреднее образование: социальные науки, экономика и бизнес (экономика, учет и аудит, финансы, мировая экономика, государственное и местное управление) или право или технические науки и технологии.
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан «О Президенте Республики Казахстан», «О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов», «О Правительстве Республики Казахстан», законов Республики Казахстан «О государственной службе», «О борьбе с коррупцией», «Об административных процедурах», «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц», Стратегии «Казахстан – 2050»: новый политический курс состоявшегося государства.
Знание законов Республики Казахстан «О техническом регулировании», «Об обеспечении единства измерений», «Об аккредитации в области оценки соответствия», «О защите прав потребителей». Знание государственного языка.
Практический опыт
Согласно типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса «Б», утвержденным приказом Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5084. Умение работать на компьютере.
Функциональные обязанности
Осуществление в установленном порядке государственного контроля за соблюдением требований, установленных техническими регламентами в области технического регулирования и обеспечения единства измерений в отношении продукции на стадии ее реализации. Осуществление свода и анализа отчетных данных департамента (еженедельно, ежемесячно, ежеквартально, за год). Осуществление планового и внепланового государственного контроля. Другие обязательные знания, необходимые для исполнения функциональных обязанностей по должностям данной категории.