Мемлекеттік қызметтер регламенттерін бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Сыртқы істер министрінің м.а. 2014 жылғы 19 наурыздағы № 08-1-1-1/87 бұйрығы. Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде 2014 жылы 29 сәуірде № 9364 тіркелді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Сыртқы істер министрінің 2015 жылғы 10 тамыздағы № 11-1-2/328 бұйрығымен
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Сыртқы істер министрінің 10.08.2015 № 11-1-2/328 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
«Мемлекеттiк қызмет туралы» 2013 жылғы 15 сәуірдегі Қазақстан Республикасы Заңының 10-бабы 2-тармағына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
1. Қоса берiлiп отырған:
1) «Шетелдердегі Қазақстан Республикасының азаматтарына паспорттарды ресімдеу және олардың паспорттарына қажетті белгілер енгізу» мемлекеттік қызмет регламенті;
2) «Қазақстан Республикасының шетелдердегі мекемелерінің Қазақстан Республикасының азаматтығынан шығу жөніндегі құжаттарды ресiмдеуі» мемлекеттік қызмет регламенті;
3) «Шетелде Қазақстан Республикасының азаматтарын есепке алу» мемлекеттік қызмет регламенті;
4) «Қазақстан Республикасының шетелдердегі азаматтарының азаматтық хал актілерін тіркеу» мемлекеттік қызмет регламенті;
5) «Қазақстан Республикасына кіруге визалар беру, олардың мерзімдерін ұзарту және Қазақстан Республикасының аумағы арқылы транзиттік өту» мемлекеттік қызмет регламенті;
6) «Шетелдіктерге асырап алуға берілген Қазақстан Республикасының азаматтары болып табылатын балаларды есепке алу» мемлекеттік қызмет регламенті;
7) «Қазақстан Республикасының қызметтік паспорттарын беру» мемлекеттік қызмет регламенті;
8) «Консулдық заңдастыру» мемлекеттік қызмет регламенті;
9) «Кеме шетелде сатып алынған жағдайда Қазақстан Республикасының Мемлекеттiк туын көтеріп жүзу құқығына уақытша куәлiк беру» мемлекеттік қызмет регламенті;
10) «Қазақстан Республикасының кемелеріне қатысты Қазақстан Республикасының заңдарында немесе Қазақстан Республикасы қатысушысы болып табылатын халықаралық шарттарда көзделген кез келген декларацияны немесе басқа құжатты жасау немесе куәландыру» мемлекеттік қызмет регламенті;
11) «Қазақстан Республикасының шетелдегі кемелері апатқа ұшыраған жағдайда, теңіз наразылығы туралы акт жасау» мемлекеттік қызмет регламенті бекітілсін.
2. «Мемлекеттік қызметтер регламенттерін бекіту туралы» Қазақстан Республикасы Сыртқы істер министрінің 2013 жылғы 12 ақпандағы № 08-1-1-1/42-1 бұйрығының күші жойылды деп танылсын (Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде № 8372-мен тіркелген, «Егемен Қазақстан» газетінде 2013 жылы 15 мамырда № 126 (28065), «Казахстанская правда» газетінде 2013 жылы 15 мамырда № 164-165 (27438-27439) жарияланған).

Об утверждении регламентов государственных услуг
Приказ и.о. Министра иностранных дел Республики Казахстан от 19 марта 2014 года № 08-1-1-1/87. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 29 апреля 2014 года № 9364. Утратил силу приказом Министра иностранных дел Республики Казахстан от 10 августа 2015 года № 11-1-2/328
Сноска. Утратил силу приказом Министра иностранных дел РК от 10.08.2015 № 11-1-2/328 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
В соответствии с пунктом 2 статьи 10 Закона Республики Казахстан от 15 апреля 2013 года «О государственных услугах» ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Утвердить прилагаемые:
1) регламент государственной услуги «Оформление паспортов гражданам Республики Казахстан, находящимся за границей, и внесение в их паспорта необходимых отметок»;
2) регламент государственной услуги «Оформление загранучреждениями Республики Казахстан документов по выходу из гражданства Республики Казахстан»;
3) регламент государственной услуги «Учет граждан Республики Казахстан за границей»;
4) регламент государственной услуги «Регистрация актов гражданского состояния граждан Республики Казахстан за рубежом»;
5) регламент государственной услуги «Выдача, продление виз на въезд в Республику Казахстан и транзитный проезд через территорию Республики Казахстан»;
6) регламент государственной услуги «Постановка на учет детей, являющихся гражданами Республики Казахстан, переданных на усыновление иностранцам»;
7) регламент государственной услуги «Выдача служебных паспортов Республики Казахстан»;
8) регламент государственной услуги «Консульская легализация»;
9) регламент государственной услуги «Выдача временного свидетельства на право плавания под Государственным флагом Республики Казахстан в случае приобретения судна за границей»;
10) регламент государственной услуги «Составление или заверение любой декларации или другого документа, предусмотренных законодательством Республики Казахстан или международными договорами, участником которых является Республика Казахстан, в отношении судов Республики Казахстан»;
11) регламент государственной услуги «Составление акта о морском протесте, в случае кораблекрушения судов Республики Казахстан, находящихся за границей».
2. Признать утратившим силу приказ Министра иностранных дел Республики Казахстан от 12 февраля 2013 года № 08-1-1-1/42-1 «Об утверждении регламентов государственных услуг» (зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан за № 8372, опубликован в газете «Егемен Қазақстан» от 15 мая 2013 года № 126 (28065), газете «Казахстанская правда» от 15 мая 2013 года № 164-165 (27438-27439).

3. Консулдық қызмет департаменті осы бұйрықтың заңнамада белгіленген тәртіпте Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде
мемлекеттік тіркелуін, бұқаралық ақпарат құралдарында ресми жариялануын және Қазақстан Республикасы Сыртқы істер министрлігінің интернет-ресурсында орналастырылуын қамтамасыз етсін.
4. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күннен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Министрдің міндетін атқарушы               Р.Жошыбаев
Қазақстан Республикасы
Сыртқы істер министрінің м.а.
2014 жылғы 19 наурыздағы
№ 08-1-1-1/87 бұйрығымен
бекітілген
«Шетелдердегі Қазақстан Республикасының азаматтарына
паспорттарды ресімдеу және олардың паспорттарына қажетті
белгілер енгізу» мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті
1. Жалпы ережелер
1. Мемлекеттік көрсетілетін қызметті осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламентіне 1-қосымшада көрсетілген Қазақстан Республикасының шетелдердегі мекемелері (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті беруші) көрсетеді.
2. Мемлекеттік қызмет көрсету нысаны: қағаз түрінде.
3. Мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесі – Қазақстан Республикасы азаматының паспортын ресімдеу не паспортқа жазба енгізу.
2. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде көрсетілетін қызметті
берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) іс-қимыл
тәртібін сипаттау
4. Көрсетілетін қызметті алушының өтініші мемлекеттік қызмет көрсету жөніндегі рәсімді (іс-қимылды) бастау үшін негіз болып табылады.
5. Мемлекеттік қызмет көрсету процесі мынадай рәсімдерден тұрады:
1) Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2014 жылғы 24 ақпандағы № 145 қаулысымен бекітілген «Шетелдердегі Қазақстан Республикасының азаматтарына паспорттарды ресімдеу және олардың паспорттарына қажетті белгілер енгізу» мемлекеттік қызмет стандартының (бұдан әрі-стандарт) 2-бабының 4 тармағына сәйкес паспортты ресімдеу бойынша:
1-ші процесс – көрсетілетін қызметті берушінің құжаттарды қабылдауы, тіркеуі;
2-ші процесс – көрсетілетін қызметті берушінің құжаттарды тексеруі;
3-ші процесс - құжаттарды тексеру, ресімдеу және дипломатиялық пошта арналары арқылы Қазақстан Республикасының Сыртқы істер министрлігіне (ҚР СІМ) одан әрі Қазақстан Республикасының Ішкі істер министрлігіне (ҚР ІІМ) қарастыру үшін жолдауы.
4-ші процесс - құжаттарды ІІМ-ге жолдауы;
5-ші процесс – ІІМ-нің құжаттарды тексеруі, паспорттарды дайындауы және құжаттарды СІМ-ге жолдауы;
6-ші процесс – СІМ-нің ІІМ-мен алынған құжаттарды тексеруі дайындауы және көрсетілетін қызметті берушіге жолдауы;
7-ші процесс – СІМ-нен келіп түскен құжаттарды алу және дайын паспорттарды көрсетілетін қызметті алушыға қолма-қол беру.

3. Департаменту консульской службы обеспечить в установленном законодательством порядке государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан, официальное опубликование в средствах массовой информации и размещение настоящего приказа на Интернет-ресурсе Министерства иностранных дел Республики Казахстан.
4. Настоящий приказ вводится в действие по истечению десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Исполняющий обязанности
Министра                                   Р. Жошыбаев
Утвержден
приказом
и.о. Министра иностранных дел
Республики Казахстан
от 19 марта 2014 года № 08-1-1-1/87
Регламент государственной услуги
«Оформление паспортов гражданам Республики Казахстан,
находящимся за границей, и внесение в их паспорта
необходимых отметок»
1. Общие положения
1. Государственная услуга оказывается загранучреждениями Республики Казахстан, указанными в приложении 1 к настоящему регламенту (далее – услугодатель).
2. Форма оказания государственной услуги: бумажная.
3. Результат оказания государственной услуги – оформление паспорта гражданина Республики Казахстан (далее - паспорт) либо внесение записи в паспорт.
2. Описание порядка действий структурных подразделений
(работников) услугодателя в процессе оказания
государственной услуги
4. Основанием для начала процедуры (действия) по оказанию государственной услуги является наличие заявления услугополучателя.
5. Процесс оказания государственной услуги состоит из следующих процедур:
1) по оформлению паспорта в соответствии с пунктом 4 раздела 2 Стандарта государственной услуги «Оформление паспортов гражданам Республики Казахстан, находящимся за границей, и внесение в их паспорт необходимых отметок» утвержденный Постановлением Правительства РК от 24 февраля 2014 года № 145 (далее - Стандарт)
процесс 1 – прием, регистрация документов услугодателем;
процесс 2 – проверка, рассмотрение документов услугодателем;
процесс 3 – направление документов по каналам дипломатической почты в Министерство иностранных дел Республики Казахстан (далее – МИД) для последующего перенаправления в Министерство внутренних дел Республики Казахстан (далее – МВД) на рассмотрение;
процесс 4 – перенаправление пакета документов в МВД, осуществляемое МИД;
процесс 5 – проверка пакета документов, изготовление паспорта и направление в МИД, осуществляемые МВД;
процесс 6 – проверка, подготовка полученных от МВД документов и направление услугодателю, осуществляемые МИД;
процесс 7 - получение документов от МИД и выдача услугополучателю нарочно готового паспорта.

2) Стандарттың 2-бабының 4 тармағына сәйкес паспортқа жазба енгізу бойынша:
1-ші процесс – өтініштерді, құжаттарды қабылдау және оларды тексеру;
2-ші процесс – паспортқа белгілер енгізу үшін құжаттарды дайындау және оларға қол қою;
3-ші процесс – белгілер енгізілген паспортты беру.
6. Мемлекеттік қызмет көрсету рәсімінің нәтижесі мынадай рәсімді орындауды бастауға негіздеме болады:
1) паспортты ресімдеу бойынша:
1-ші процесс бойынша – құжаттарды қабылдау туралы өтініштің көшірмесіне белгі қою;
2-ші процесс бойынша – көрсетілетін қызметті берушінің СІМ-ге ілеспе хаты;
3-ші процесс бойынша – СІМ-нің ІІМ-не ілеспе хаты;
4-ші процесс бойынша – ІІМ-нің СІМ-не ілеспе хаты;
5-ші процесс бойынша – СІМ-нің көрсетілетін қызметті берушіге ілеспе хаты.
2) паспортқа жазба енгізу үшін:
1-ші процесс бойынша – құжаттарды қабылдау туралы өтініштің көшірмесіне белгі қою;
2-ші процесс бойынша - паспортқа жазба енгізу.
Мемлекеттік көрсетілетін қызмет алдын ала жазылусыз және жедел қызмет көрсетусіз, кезек күту тәртібінде көрсетіледі.
3. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде көрсетілетін қызметті
берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) өзара
іс-қимыл тәртібін сипаттау
7. Мемлекеттік қызмет көрсету процесіне мынадай тұлғалар қатысады:
1) көрсетілетін қызметті берушінің лауазымды тұлғасы;
2) СІМ-нің лауазымды тұлғасы;
3) ІІМ-нің лауазымды тұлғасы.
8. Мемлекеттік қызметті көрсету үшін өтінішті қабылдауды және тіркеуді көрсетілетін қызметті берушінің лауазымды тұлғасы жүзеге асырады.
Тиісті құжаттары бар өтінішті қабылдауды, тексеруді, тіркеуді және қарастыруды көрсетілетін қызметті берушінің лауазымды тұлғасы жүзеге асырады.
Көрсетілетін қызметті берушіден құжаттарды алған кезде СІМ-нің лауазымды тұлғасы құжаттарды ІІМ-не қайта жолдауды жүзеге асырады.
ІІМ-нің қызметі Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес жүзеге асырылады.
Мемлекеттік қызмет көрсетуге қатысатын тұлғалар арасындағы рәсімдер (іс-қимылдар) дәйектілігінің сипаттамасы осы регламенттің 2-қосымшасында көрсетілген.
Шетелдердегі Қазақстан Республикасының азаматтарына
паспорттарды ресімдеу және олардың паспорттарына қажетті
белгілер енгізу» мемлекеттік қызмет регламентіне
1 қосымша
«Шетелдердегі Қазақстан Республикасының азаматтарына
паспорттарды ресімдеу және олардың паспорттарына қажетті
белгілер енгізу» мемлекеттік көрсетілетін қызметті берушілердің
тізімі
Қазақстан Республикасының шетелдегі мекемесінің атауы
Байланыс деректері
Интернет-ресурс
ОҢТҮСТІК ЖӘНЕ СОЛТҮСТІК АМЕРИКА
Америка Құрама Штаттарындағы Қазақстан Республикасының Елшілігі Вашингтон қаласы
1401 16th Street, N.W., Washington D.C.20036 код +1202, тел. 232-54-88, факс 232-5845, 232-35-41
e-mail: washington@kazakhembus.com; washington@mfa.kz; consul@kazakhembus.com http://www.kazakhembus.com
ҚР Бразилия Федеративтік Республикасының Елшілігі Бразилиа қ.

2) по внесению записи в паспорт в соответствии с пунктом 4 раздела 2 Стандарта.
процесс 1 – прием заявления, документов и их проверка;
процесс 2 – подготовка и подписание документов о внесении отметок в паспорт;
процесс 3 – выдача паспорта с внесенными в него отметками.
6. Результат процедуры оказания государственной услуги, который служит основанием для начала выполнения следующей процедуры:
1) по оформлению паспорта:
по процессу 1 – отметка на копии заявления о принятии документов;
по процессу 2 – оформление дипломатической почты;
по процессу 3 – сопроводительное письмо услугодателя в МИД;
по процессу 4 – сопроводительное письмо МИД в МВД;
по процессу 5 – сопроводительное письмо МВД в МИД;
по процессу 6 – сопроводительное письмо МИД услугодателю.
2) по внесению записи в паспорт:
по процессу 1 – отметка на копии заявления о принятии документов;
по процессу 2 – внесение записи в паспорт.
Государственная услуга оказывается в порядке очереди, без предварительной записи и ускоренного обслуживания.
3. Описание порядка взаимодействия структурных подразделений
(работников) услугодателя в процессе оказания
государственной услуги
7. В процессе оказания государственной услуги участвуют следующие лица:
1) должностное лицо услугодателя;
2) должностное лицо МИД;
3) должностное лицо МВД.
8. Прием и регистрация заявления для оказания государственной услуги осуществляется должностным лицом услугодателя.
Прием, проверка, регистрация и рассмотрение заявления с соответствующими документами осуществляется должностным лицом услугодателя.
При получении документов от услугодателя должностное лицо МИД осуществляет перенаправление пакета документов в МВД.
Деятельность МВД осуществляется согласно законодательству Республики Казахстан.
Описание последовательности процедур (действий) между лицами, участвующими в оказании государственной услуги отражено в приложении 2 к настоящему регламенту.
Приложение 1
к Регламенту государственной
услуги «Оформление паспортов
гражданам Республики Казахстан,
находящимся за границей, и
внесение в их паспорта
необходимых отметок»
Загранучреждения Республики Казахстан, оказывающие
государственную услугу «Оформление паспортов гражданам
Республики Казахстан, находящимся за границей, и внесение в их
паспорта необходимых отметок»
Наименование загранучреждения Республики Казахстан
Контактные данные
Интернет-ресурс
АМЕРИКА
Посольство Республики Казахстан в Соединенных Штатах Америки, Вашингтон
1401 16th Street, N.W., WashingtonD.C.20036
код +1202, тел. 232-54-88, факс 232-5845, 232-35-41
e-mail: washington@kazakhembus.com; washington@mfa.kz; consul@kazakhembus.com http://www.kazakhembus.com
Посольство Республики Казахстан в Бразилии, Бразилиа

Brasilia, DF, LagoSul, SHIS QI 09, conjunto 03, casa 08; тел.: (+55) 061 3879 4602, (+55) 061 3879 4603 факс: (+55) 061 3879 4604
е-mail:
embassykz@gmail.com
Нью-Йорк қаласындағы (АҚШ) Қазақстан Республикасының Бас консулдығы
535 Fifth Avenue, 19 Floor, New York, NY10017код +1212 тел. 646 370 6331, факс646 370 6334
e-mail: kzconsulny@un.inthttp://www.kazconsulny.org
Канададағы Қазақстан Республикасының Елшілігі Оттава қаласы
150 Metcalfe Street, Suite 1603-1604, Ottawa, Ontario, K2P 1P1; Консульский отдел: 150 Metcalfe Stre, код +1-613 тел. 695-80-55, факс 695-87-55
e-mail: kazakhembassy@gmail.com;kazconsulcan@gmail.comhttp://www.kazembassy.ca
Куба Республикасындағы Қазақстан Республикасының консулдығы Гавана қаласы
5ta Ave. 2203 e/22 y 24, Miramar, La Habana, Cuba, код +537 тел. 206-99-63, факс 206-99-64
e-mail:
italposkaz@mail.ru;
havana@mfa.kz;
dipmk@enet.cu
ЕУРОПА
Ұлыбритания және Солтүстік Ирландия Құрама Корольдігіндегі Қазақстан Республикасының Елшілігі Лондон қаласы
33 Thurloe Square, London SW7 2SD код +44-207, тел. 590-34-90, факс 584-84-81
e-mail: london@kazembassy.org.uk consulate@kazembassy.org.ukhttp://www.kazakhstanembassy.org.uk
Бельгия Корольдігіндегі Қазақстан Республикасының Елшілігі Брюссель қаласы
Avenue Van Bever, 30, 1180 Bruxelles Belgique
код +32 тел. 2-373-38-90, 2-373-38-96, факс 374-50-91
e-mail:
info@embassy.behttp://kazakhstanembassy.be
Француз Республикасындағы Қазақстан Республикасының Елшілігі Париж қаласы
59, rue Pierre Charron, 75008 Paris, France
код +331 тел. 145-61-52-02, 456-15-206, 456-15-200, факс 456-15-201
e-mail:office@amb-kazakhstan.fr;paris@mfa.kzhttp://www.amb-kazakhstan.fr
Германия Федеративтік Республикасындағы Қазақстан Республикасының Елшілігі Берлин қаласы
Bundesrepublik Deutshland Nordendstrasse 14-17,
D-13156 Berlin-Pankow код +4930 тел. 470-071-10, 470-071-14, конс.отд. 470-071-60, факс 470-071-25
e-mail:berlin@mfa.kzhttp://www.botschaft-kaz.de
Бонн қаласындағы (ГФР) Қазақстан Республикасының Елшілігінің бөлімі
RathausstraЯe 3, 53225 Bonn, код +49228 тел. 403-87-27, 403-87-24, 403-87-28, факс 403-87-20
e-mail:
konsul-bonn@web.de
Майндағы Франкфурт қаласындағы (ГФР) Қазақстан Республикасының Басконсулдығы
Beethoven str. 17, 60325, Frankfurt am Main, код +4969 тел. 971-467-31, 971-467-44, факс 971-46-818
e-mail:info.kaz@genconsul.de;frankfurt@mfa.kzhttp://www.genconsul.de
Ганноверқаласындағы (ГФР) Қазақстан Республикасының консулдығы
Lister Meile 2, 30161 Hannover, код +49511, тел. 301-868-99, факс 301-868-95
e-mail:hannover@mfa.kz;konsul-hannover@t-online.de
Мюнхен қаласындағы (ГФР) Қазақстан Республикасының консулдығы

Brasilia, DF, LagoSul, SHIS QI 09, conjunto 03, casa 08; тел.: (+55) 061 3879 4602, (+55) 061 3879 4603 факс: (+55) 061 3879 4604
е-mail:
embassykz@gmail.com
Генеральное консульство Республики Казахстан в городе Нью-Йорк (США)
535 Fifth Avenue, 19 Floor, New York, NY10017код +1212 тел. 646 370 6331, факс646 370 6334
e-mail:
kzconsulny@un.int
http://www.kazconsulny.org
Посольство Республики Казахстан в Канаде, Оттава
150 MetcalfeStreet, Suite 1603-1604, Ottawa, Ontario, K2P 1P1; Консульский отдел: 150 MetcalfeStre, код +1-613 тел. 695-80-55, факс 695-87-55
e-mail: kazakhembassy@gmail.com;
kazconsulcan@gmail.com
http://www.kazembassy.ca
Консульство Республики Казахстан в городе Гавана (Куба)
5ta Ave. 2203 e/22 y 24, Miramar, La Habana, Cuba, код +537 тел. 206-99-63, факс 206-99-64
e-mail:
italposkaz@mail.ru;
havana@mfa.kz;
dipmk@enet.cu
ЕВРОПА
Посольство Республики Казахстан в Соединенном Королевстве Великобритании и Северной Ирландии, Лондон
33 Thurloe Square, LondonSW7 2SDкод +44-207, тел. 590-34-90, факс 584-84-81
e-mail: london@kazembassy.org.uk
consulate@kazembassy.org.uk
http://www.kazakhstanembassy.org.uk
Консульство Республики Казахстан в городе Абердин (Шотландия)
Bridje House, 1&2 Riverside Drive, AberdeenAB11 7LH, код +44 тел. 122-4212-400
Посольство РК в Королевстве Бельгия г. Брюссель
Avenue Van Bever, 30, 1180 BruxellesBelgique
код +32 тел. 2-373-38-90, 2-373-38-96, факс 374-50-91
e-mail:
info@embassy.be
http://kazakhstanembassy.be
Посольство Республики Казахстан во Французской Республике, Париж
59, rue Pierre Charron, 75008 Paris, France
код +331 тел. 145-61-52-02, 456-15-206, 456-15-200, факс 456-15-201
e-mail:
office@amb-kazakhstan.fr;
paris@mfa.kz
http://www.amb-kazakhstan.fr
Посольство Республики Казахстан в Федеративной Республике Германия, Берлин
Bundesrepublik Deutshland Nordendstrasse 14-17, D-13156 Berlin-Pankow код +4930 тел. 470-071-10, 470-071-14, конс.отд. 470-071-60, факс 470-071-25
e-mail:
berlin@mfa.kz
http://www.botschaft-kaz.de
Отделение Посольства Республики Казахстан в городе Бонн (ФРГ)
RathausstraЯe 3, 53225 Bonn, код +49228 тел. 403-87-27, 403-87-24, 403-87-28, факс 403-87-20
e-mail:
konsul-bonn@web.de
Генеральное Консульство Республики Казахстан в городе Франкфурт-на-Майне (ФРГ)
Beethoven str. 17, 60325, Frankfurt am Main, код +4969 тел. 971-467-31, 971-467-44, факс 971-46-818
e-mail:
info.kaz@genconsul.de;
frankfurt@mfa.kz
http://www.genconsul.de
Консульство Республики Казахстан в городе Ганновер (ФРГ)
Lister Meile 2, 30161 Hannover, код +49511, тел. 301-868-99, факс 301-868-95
e-mail:
hannover@mfa.kz;
konsul-hannover@t-online.de
Консульство Республики Казахстан в городе Мюнхен (ФРГ)

Hans-Urmiller-Ring 46а, 82515 Wolfratshausen, код +49-8171 тел. 911-6030, факс 911-6088
e-mail:
konsul-muenchen@mfa.kz
Австрия Республикасындағы Қазақстан Республикасының Елшілігі Вена қаласы
Wipplingerstrasse 35, Floor 3 1010 Wien, код +431 тел 890-80-08-10, факс890-80-08-20
e-mail:
vienna@mfa.kz;
embassy@kazakhstan.at
Венадағы Қазақстан Республикасының Елшілігінің консулдық бөлімі
Felix-Mottl-Str. 23, A-1190 Wien, код: +431Тел: 367-66-57-11, 367-66-57-88, 367-66-57-33, факс: 367-66-57-20
e-mail:vienna@mfa.kz;embassy@kazakhstan.athttp://www.kazakhstan.at
Швейцария Конфедерациясындағы Қазақстан Республикасының Елшілігі Берн қаласы
Melchenbuhlweg 79, 3006- Bern,код +031 тел. 351-79-69, факс 351-79-75
e-mail:embassy@kazakhstan-bern.chhttp://kazakhstan-bern.ch
Италия Республикасындағы Қазақстан Республикасының Елшілігі Рим қаласы
Via Cassia, 471, 00189 – Roma код +3906 тел. 363-011-30,
факс 362-926-75
e-mail:
roma@mfa.kz
http://www.embkaz.it
Испания Корольдігіндегі Қазақстан Республикасының Елшілігі Мадрид қаласы
C/ Sotillo, 10 Parque Conde de Orgaz 28043 MADRID
код +3491 тел. 721-62-90, 721-62-94, 721-62-94 факс 721-93-74
e-mail:embajada@kazesp.org;madrid@mfa.kzhttp://www.kazesp.org
Венгриядағы Қазақстан Республикасының Елшілігі Будапешт қаласы
Kapyut. 59 Budapest H-1025,код +361 тел. 275-13-00, 275-13-01, факс 275-20-92
факс 275-20-92
e-mail:kazak@t-online.hu;budapest@mfa.kzhttp://www.kazembassy.hu
Чех Республикасындағы Қазақстан Республикасының Елшілігі Прага қаласы
160 00 Praha 6, ul. RomainaRolanda 12 код +420 тел.233-375-642; факс 233-371-019
e-mail:kzembas@gmail.com;prague@mfa.kzhttp://www.kazembassy.cz
Литва Республикасындағы Қазақстан Республикасының Елшілігі Вильнюс қаласы
Birutes 20A, LT-08117, Vilnius-4, Lithuaniaкод +3705 тел. 212-21-23, 231-30-40, факс 231-35-80
e-mail:vilnuis@mfa.kz;kazemb@iti.lthttp://www.kazembassy.lt
Түрік Республикасындағы Қазақстан Республикасының Елшілігі Анкара қаласы
06450 KilikAlisokak №6, Or-An Diplomatik Sitesi Cankaya, Ankara, Turkey,код +90312 тел. 491-91-00, факс490-98-51
e-mail:ankara@mfa.kz;kazank@kazakhstan.org.tr;kazankembassy@mail.ruhttp://www.kazakhstan.org.tr
Стамбул қаласындағы (Түрік Республикасы) Қазақстан Республикасының Бас консулдығы
Floryacaddesi, Senlikkoy, Germiyan Sok 10, FLORYA-ISTANBUL, код +90212, тел. 662-53-47, факс 662-53-49
e-mail:сonsulkzist@superonline.com;
konsulkzist@mail.ru; consulkzist@yahoo.com;consulkzist@superonline.com
Түрік Республикасындағы Қазақстан Республикасының консулдығы Анталья қаласы
Caglayan region, 2074 Sok. No:16 Blok C DublexMesken Villa Antalya/ Turkey, код +90534, тел. 081-84-47; 059-95-77
Нидерланд Корольдігіндегі Қазақстан Республикасының Елшілігі Гаага қаласы

Hans-Urmiller-Ring 46а, 82515 Wolfratshausen, код +49-8171 тел. 911-6030, факс 911-6088
e-mail:
konsul-muenchen@mfa.kz
Посольство Республики Казахстан в Республике Австрия, Вена
Wipplingerstrasse 35, Floor 3 1010 Wien, код +431 тел 890-80-08-10, факс890-80-08-20
e-mail:
vienna@mfa.kz;
embassy@kazakhstan.at
Консульский отдел Посольства Республики Казахстан в городе Вена (Австрия)
Felix-Mottl-Str. 23, A-1190 Wien, код: +431Тел: 367-66-57-11, 367-66-57-88, 367-66-57-33, факс: 367-66-57-20
e-mail:
vienna@mfa.kz;
embassy@kazakhstan.at
http://www.kazakhstan.at
Посольство Республики Казахстан в Швейцарской Конфедерации, Берн
Melchenbuhlweg 79, 3006- Bern,код +031 тел. 351-79-69, факс 351-79-75
e-mail:
embassy@kazakhstan-bern.ch
http://kazakhstan-bern.ch
Посольство Республики Казахстан в Итальянской Республике, Рим
Via Cassia, 471, 00189 – Roma код +3906 тел. 363-011-30, факс 362-926-75
e-mail:
roma@mfa.kz
http://www.embkaz.it
Посольство Республики Казахстан в Королевстве Испания, Мадрид
C/ Sotillo, 10 ParqueConde de Orgaz 28043 MADRID
код +3491 тел. 721-62-90, 721-62-94, 721-62-94 факс 721-93-74
e-mail:
embajada@kazesp.org;
madrid@mfa.kz
http://www.kazesp.org
Посольство Республики Казахстан в Венгрии, Будапешт
Kapyut. 59 BudapestH-1025,код +361 тел. 275-13-00, 275-13-01, факс 275-20-92
факс 275-20-92
e-mail:
kazak@t-online.hu;
budapest@mfa.kz
http://www.kazembassy.hu
Посольство Республики Казахстан в Чешской Республике, Прага
160 00 Praha 6, ul. RomainaRolanda 12 код +420 тел.233-375-642; факс 233-371-019
e-mail:
kzembas@gmail.com;
prague@mfa.kz
http://www.kazembassy.cz
Посольство Республики Казахстан в Литовской Республике, Вильнюс
Birutes 20A, LT-08117, Vilnius-4, Lithuaniaкод +3705 тел. 212-21-23, 231-30-40, факс 231-35-80
e-mail:
vilnuis@mfa.kz;
kazemb@iti.lt
http://www.kazembassy.lt
Посольство Республики Казахстан в Турецкой Республике, Анкара
06450 KilikAlisokak №6, Or-AnDiplomatikSitesiCankaya, Ankara, Turkey,код +90312 тел. 491-91-00, факс490-98-51
e-mail:
ankara@mfa.kz;
kazank@kazakhstan.org.tr;
kazankembassy@mail.ru
http://www.kazakhstan.org.tr
Генеральное Консульство Республики Казахстан в городе Стамбул (Турецкая Республика)
Floryacaddesi, Senlikkoy, GermiyanSok 10, FLORYA-ISTANBUL, код +90212, тел. 662-53-47, факс 662-53-49
e-mail:
сonsulkzist@superonline.com;
konsulkzist@mail.ru;
consulkzist@yahoo.com;
consulkzist@superonline.com
Консульство Республики Казахстан в городе Анталья (Турецкая Республика)
Caglayan region, 2074 Sok. No:16 Blok C DublexMesken Villa Antalya/ Turkey, код +90534, тел. 081-84-47; 059-95-77
Посольство Республики Казахстан в Королевстве Нидерландов, Гаага

Nieuwe Parklaan 69, 2597 LB, The Hague, The Kingdom of the Netherlands, код +3170 тел. 363-47-57, факс 365-76-00
e-mail:hague@mfa.kzhttp://www.kazakhembassy.nl
Гаагадағы Қазақстан Республикасының Елшілігінің консулдық бөлімі
Nieuwe Parklaan 69 2597 LB, The Hague, The Kingdom of Netherlands, код +3170 тел. 427-22-20
е-mail: consul@kazakhembassy.nl
Хорватия Республикасындағы Қазақстан Республикасының Елшілігі Загреб қаласы
Trgkralja Tomislava 8, 10000 Zagreb, код +385-1 tel. 483-92-55, факс 457-37-96
е-mail:uchar@mfa.kz;embassy@kazembassy.hrhttp://www.kazembassy.hr
Загреб (Хорватия) қаласындағы Қазақстан Республикасының консулдығы
Загреб, ул. Прерадовичева, 21/2, код 385-1, тел. 481-50-74, факс 481-50-74
е-mail:consulkazakhstan@net.hr
Финляндия Республикасындағы Қазақстан Республикасының Елшілігі Хельсинки қаласы
00120, Хельсинки, ул.Булеварди, 7 (оф. 215-217), код +358-9 тел. 4159-0478, факс 4159 0325
е-mail:helsinki@kazembassy.fihttp://www.kazembassy.fi
Грек Республикасындағы Қазақстан Республикасының Елшілігі Афина қаласы
Athens, Pаpаgou 15669, ImyttouStr. 122
код +30 тел. 210-651-56-43, факс 210-651-63-62
e-mail:athens@mfa.kz;consul@kazembassy.grhttp://www.kazembassy.gr
Румыниядағы Қазақстан Республикасының Елшілігі Бухарест қаласы
26 BIS Giuseppe Garibaldi Str., sector 2, 20225, Bucharest, код +40 тел. 031-107-10-83; 021-230-08-65, факс 021- 230-08-66
е-mail:ucharest@mfa.kzhttp://www.dipmissionkz.ro
Болгария Республикасындағы ҚРДипломатиялық миссиясы София қаласы
Sofia, Galichitsa, 38, код +3592 тел. 862-41-52, 862-41-55, факс 862-41-70
е-mail:sofia@mfa.kz;kazembsofia@bulpost.nethttp://www.kazembassy.bulpost.net
Норвегия Корольдігіндегі Қазақстан Республикасының Елшілігі Осло қаласы
Nedre Vollgate 3, 2nd floor, 0158, Oslo, Norway
код +47 тел.
224-206-40, факс. 224-206-42
е-mail:oslo@mfa.kzhttp://www.kazembassy.no
Словакия Республикасындағы Қазақстан Республикасының Консулдық бөлімі Братислава қаласы
Gunduliиova street 6, 811 05 Bratislava, Slovak Republic, код +421, тел. 232-661-242, факс 232-661-221
е-mail:kazdip@gmail.com
Польша Республикасындағы Қазақстан Республикасының Елшілігі Варшава қаласы
ul. Krуlowej Marysieсki 14, 02-954 Warszaw, код +4822, тел. 642-37-65
е–mail:kazdipmis@hot.pl;warsawa@mfa.kzhttp://www.kazakhstan.pl
Латвия Республикасындағы ҚР консулдығы Рига қаласы
6 Vilandes iela, LV-1010
Тел.: (+371) 673-24-223
Факс: (+371) 672-43-028
е-mail:
riga@mfa.kz
Эстонияның Қазақстан Республикасындағы Елшілігі Таллин қаласы
ЕЕ-10411, Таllinn, Tццstuse, 28A
тел.: +3726622926
e-mail:
hailan@kazembassy.fi
АЗИЯ, АФРИКА ЖӘНЕ ТАЯУ ШЫҒЫС
Египет Араб Республикасындағы Қазақстан Республикасының Елшілігі
Каир қаласы

Nieuwe Parklaan 69, 2597 LB, The Hague, The Kingdom of the Netherlands, код +3170 тел. 363-47-57, факс 365-76-00
e-mail:
hague@mfa.kzhttp://www.kazakhembassy.nl
Консульство Республики Казахстан в городе Гаага (Королевство Нидерланды)
Nieuwe Parklaan 69 2597 LB, The Hague, The Kingdom of Netherlands, код +3170 тел. 427-22-20
е-mail: consul@kazakhembassy.nl
Посольство Республики Казахстан в Республике Хорватия, Загреб
Trgkralja Tomislava 8, 10000 Zagreb, код +385-1 tel. 483-92-55, факс 457-37-96
е-mail:
uchar@mfa.kz;
embassy@kazembassy.hr
http://www.kazembassy.hr
Консульство Республики Казахстан в городе Загреб (Республика Хорватия)
Загреб, ул. Прерадовичева, 21/2, код 385-1, тел. 481-50-74, факс 481-50-74
е-mail:
consulkazakhstan@net.hr
Посольство Республики Казахстан в Финляндской Республике, Хельсинки
00120, Хельсинки, ул.Булеварди, 7 (оф. 215-217), код +358-9 тел. 4159-0478, факс 4159 0325
е-mail:
helsinki@kazembassy.fi
http://www.kazembassy.fi
Посольство Республики Казахстан в Греческой Республике, Афины
Athens, Pаpаgou 15669, ImyttouStr. 122
код +30 тел. 210-651-56-43, факс 210-651-63-62
e-mail:
athens@mfa.kz;
consul@kazembassy.gr
http://www.kazembassy.gr
Посольство Республики Казахстан в Румынии, Бухарест
26BISGiuseppeGaribaldiStr., sector 2, 20225, Bucharest, код +40 тел. 031-107-10-83; 021-230-08-65, факс 021- 230-08-66
е-mail:
ucharest@mfa.kz
http://www.dipmissionkz.ro
Дипломатическая миссия Республики Казахстан в Республике Болгария, София
Sofia, Galichitsa, 38, код +3592 тел. 862-41-52, 862-41-55, факс 862-41-70
е-mail:
sofia@mfa.kz;
kazembsofia@bulpost.net
http://www.kazembassy.bulpost.net
Генеральное консульство Республики Казахстан в городе Кишинев, (Молдавская Республика)
Посольство Республики Казахстан в Королевстве Норвегия, Осло
NedreVollgate 3, 2nd floor, 0158, Oslo, Norway
код +47 тел. 224-206-40, факс. 224-206-42
е-mail:
oslo@mfa.kz
http://www.kazembassy.no
Консульство Республики Казахстан в городе Братислава
(Республика Словакия)
Gunduliиova street 6, 811 05 Bratislava, Slovak Republic, код +421, тел. 232-661-242, факс 232-661-221
е-mail:
kazdip@gmail.com
Посольство Республики Казахстан в Республике Польша, Варшава
ul. Krуlowej Marysieсki 14, 02-954 Warszaw, код +4822, тел. 642-37-65
е–mail:
kazdipmis@hot.pl;
warsawa@mfa.kz
http://www.kazakhstan.pl
Консульство Республики Казахстан в городе Рига, (Республика Латвия)
6 Vilandes iela, LV-1010
Тел.: (+371) 673-24-223
Факс: (+371) 672-43-028
е-mail:
riga@mfa.kz
Консульство Республики Казахстан в городе Таллинн, (Эстония)
ЕЕ-10411, Таllinn, Tццstuse, 28A
тел.: +3726622926
e-mail:
hailan@kazembassy.fi
СТРАНЫ БЛИЖНЕГО ВОСТОКА, АЗИИ И АФРИКИ
Посольство Республики Казахстан в Арабской Республике Египет, Каир

9, Wahib Dossstreet, Maadi, Cairo, Egyptкод +202 тел.238-098-04; факс 235-865-46;
e-mail:cairo@mfa.kzhttp://www.kazembegy.com
Израиль Мемлекетіндегі ҚР Елшілігі Тель-Авив қаласы
52a, Hayarkon Str., Tel Aviv 63432, State of Israel, код +9723 тел. 516-34-11, 516-34-64, факс 516-34-37
e-mail:tel-aviv@mfa.kz http://www.kazakhemb.org.il
Біріккен Араб Әмірліктеріндегі ҚР Елшілігі Абу-Даби қаласы
P.O. Box: 39556 593, 593 Rashid Bin Saeed Al Maktoum Street (Main street No.2) Al SafaraatDistr,код +9712 тел. 449-87-78, факс 449-87-75
e-mail:abudhabi@mfa.kzhttp://www.kazembemirates.net
Дубай қаласындағы (БАӘ) ҚР Бас консулдығы
Dubai, Jumeirah, Umm El Sheif area, Str. 3, villa 14, код +9714 339-71-56, факс 330-69-37
e-mail:dubai@mfa.kzhttp://www.kazconsulate.ae
Сауд Арабиясы Корольдігіндегі ҚР Елшілігі Эр-Рияд қаласы
Riyadh 11693 P.O. Box 94012, код +01 тел. 480-64-06, факс 480-91-06
e-mail: office@kazembgulf.nethttp://www.kazembgulf.net
Джидда қаласындағы (Сауд Арабиясы Корольдігі) ҚР консулдығы
55615 Jeddah, Khalidiya District, Al-Mustqar street, Villa 16, код +9662, тел. 690-20-70, факс 690-30-80
e-mail:kazjed@gmail.comhttp://www.kazembsaudi.com/en/pages/35/Consulate-in-Jeddah
Оман Сұлтанатындағы ҚР Елшілігі Маскат қаласы
Shatti Al Qurum Way 3050, villa 4076
Тел.: +96824692418, +96824692485
е-mail:kazembassyoman@gmail.com
Катар Мемлекетіндегі ҚР Елшілігі Доха қаласы
Al-Dafna, Doha, Zone 66, Str. 563, build. 2 P.O. Box: 23513, код. +974 тел 441-280-15, 441-105-27,факс 441-280-14
e-mail:embassykz@qatar.net.qa;doha@mfa.kzhttp://www.kazembqatar.com
Иордан Хашимит Корольдігіндегі ҚР Елшілігі Амман қаласы
AbuBakirAl-BananyStr., Abdoun, 830626 Amman 11183 Jordan, код +962 тел. 65-92-80-53, 65-92-79-54, факс65-92-79-51
e-mail:kazemb@orange.jo;amman@mfa.kzhttp://www.kazakhstan.org.jo
Иран Ислам Республикасындағы ҚР Елшілігі Тегеран қаласы
82, North Hedayat Str., Corner of Masjed Alley, Darrus, Tehran-I.R of Iran, код +9821 тел. 22-56-59-33, 22-56-59-34, факс22-54-64-00
e-mail:tehran20022002@mail.ru
iran@mfa.kz
Горган қаласындағы (Иран) ҚР Бас консулдығы Бас консул
Gorgan city, BolvarNaharkhoran 604, Edalatst. 66, код +980 тел. 17-15-525-609, факс 17-15-536-055
e-mail:gorgankz@gmail.com;gorgan@mfa.kz
Пәкістан Ислам Республикасындағы ҚР Елшілігі Исламабад қаласы

9, Wahib Dossstreet, Maadi, Cairo, Egyptкод +202 тел.238-098-04; факс 235-865-46;
e-mail:
cairo@mfa.kz
http://www.kazembegy.com
Посольство Республики Казахстан в Государстве Израиль, Тель-Авив
52a, Hayarkon Str., Tel Aviv 63432, State of Israel,код +9723 тел. 516-34-11, 516-34-64, факс 516-34-37
e-mail:
tel-aviv@mfa.kz
http://www.kazakhemb.org.il
Посольство Республики Казахстан в Объединенных Арабских Эмиратах, Абу-Даби
P.O. Box: 39556 593, 593 Rashid Bin Saeed Al Maktoum Street (Main street No.2) Al SafaraatDistr,код +9712 тел. 449-87-78, факс 449-87-75
e-mail:
abudhabi@mfa.kz
http://www.kazembemirates.net
Генеральное консульство Республики Казахстан в городе Дубай (Объединенные Арабские Эмираты)
Dubai, Jumeirah, Umm El Sheif area, Str. 3, villa 14, код +9714 339-71-56, факс 330-69-37
e-mail:
dubai@mfa.kz
http://www.kazconsulate.ae
Посольство Республики Казахстан в Королевстве Саудовская Аравия, Эр-Рияд
Riyadh 11693 P.O. Box 94012, код +01 тел. 480-64-06, факс 480-91-06
e-mail: office@kazembgulf.nethttp://www.kazembgulf.net
Консульство Республики Казахстан в городе Джидда (Королевство Саудовской Аравии)
55615 Jeddah, Khalidiya District, Al-Mustqar street, Villa 16, код +9662, тел. 690-20-70, факс 690-30-80
e-mail:
kazjed@gmail.com
http://www.kazembsaudi.com/en/pages/35/Consulate-in-Jeddah
Посольство Республики Казахстан в Султанате Оман, Маскат
Shatti Al Qurum Way 3050, villa 4076
Тел.: +96824692418, +96824692485
е-mail:
kazembassyoman@gmail.com
Посольство Республики Казахстан в Государстве Катар, Доха
Al-Dafna, Doha, Zone 66, Str. 563, build. 2 P.O. Box: 23513, код. +974 тел 441-280-15, 441-105-27,факс 441-280-14
e-mail:
embassykz@qatar.net.qa;
doha@mfa.kz
http://www.kazembqatar.com
Посольство Республики Казахстан в Иорданском Хашимитском Королевстве, Амман
AbuBakirAl-BananyStr., Abdoun, 830626 Amman 11183 Jordan, код +962 тел. 65-92-80-53, 65-92-79-54, факс65-92-79-51
e-mail:
kazemb@orange.jo;
amman@mfa.kz
http://www.kazakhstan.org.jo
Посольство Республики Казахстан в Исламской Республике Иран, Тегеран
82, North Hedayat Str., Corner of Masjed Alley, Darrus, Tehran-I.R of Iran, код +9821 тел. 22-56-59-33, 22-56-59-34, факс22-54-64-00
e-mail:
tehran20022002@mail.ru
iran@mfa.kz
Генеральное Консульство Республики Казахстан в городе Горган (Исламская Республика Иран)
Gorgan city, BolvarNaharkhoran 604, Edalatst. 66, код +980 тел. 17-15-525-609, факс 17-15-536-055
e-mail:
gorgankz@gmail.com;
gorgan@mfa.kz
Консульство Республики Казахстан в городе. Сари (Исламская Республика Иран)
Iran, Mazandaran province, Sari town, Pasdaran boulevard, Shakhid-Bakhram street 1 h №2, код 8-10-98-151 тел. 22-31-113, факс 22-31-395
e-mail:
barlass48@mail.ru
Посольство Республики Казахстан в Исламской Республике Пакистан, Исламабад

House No. 11, Str. 45, Sector F-8/1, 43000 Islamabadкод +9251 тел. 226-28-26, 226-29-20, 226-29-26, 226-29-25, факс 226-28-06
e-mail:
embkaz@comsats.net.pk;islamabad@mfa.kzhttp://www.kazembpakistan.org
Ауғанстан Ислам Республикасындағы ҚР Елшілігі Кабул қаласы
Kabul, Wazir Akbar Khan Street 13, House 436,код +9320 тел. 702-842-96, 230-05-52, 705-015-05, факс 230-600-09
е-mail:
hail@mfa.kz
Үндістан Республикасындағы ҚР Елшілігі Дели қаласы
61, PoorviMarg, Vasant Vihar, New Delhi – 110057, код +9111 тел. 460-077-10, 460-077-00, 460-077-02, факс 460-077-01
e-mail:india@mfa.kz;office@kazembassy.in;kazind.com@gmail.comhttp://www.kazembassy.in
Қытай Халық Республикасындағы ҚР Елшілігі Пекин қаласы
9, Dong 6 Jie, SanLiTun, Beijing, China 100600, код +8610 тел. 653-26-182, 653-24-189, Консульский отдел: 653-22-636, 653-29-177 (коммутатор), факс 653-26-183, 653-24-433, Консульский отдел: 653-20-636
e-mail:pekin@mfa.kzhttp://www.kazembchina.org
Гонконг қаласындағы (ҚХР) ҚР Бас консулдығы
Unit 3106, 31st floor, West Tower, Shun Tak Center, 200 Connaught Road Central, Sheung Wan, Hong Kon, код +852 тел. 254-83-841, факс 254-88-361
e-mail:office@consul-kazakhstan.org.hk;honghong@mfa.kz;http://www.consul-kazakhstan.org.hk
Шанхай қаласындағы (ҚХР) ҚР Бас консулдығы
Loushanguan 85, 200336 Shanghai, building «Orient International Plaza», 1003, 1004, 1005, код +8621 тел. 627-538-78, 627-528-38, 627-554-83, факс 627-573-00
e-mail: kazconsulshanghai@yahoo.com;shanghai@mfa.kz;kzconsulshanghai@mail.ru;office@kzconsulshangai.org;http://www.kazembchina.org
Малайзиядағы ҚР Елшілігі Куала-Лумпур қаласы
115, JalanAmpangHilir, 55000 KualaLumpur, Malaysia, код +603 тел. 425-229-99, 425-269-99факс 425-23-999
e-mail:kuala-lumpur@mfa.kzkuala-lumpur@kazembassy.org.myhttp://www.kazembassy.org.my
Индонезия ҚР Елшілігі Джакарта қаласы
The East 11 fl., Unit 5 Jl.limgkar, Mega Kuningan, Kav.E3.2 #1 Jakarta 12950
Корей Республикасындағы ҚР Елшілігі, Сеул қаласы
271-5, Hannam-dong, Yongsan-gu, Seoul 140-885 код +822 тел. 394-97-16, 379-97-14, Консульский отдел ПРК 391-89-06, 379-78-76, факс 395-97-66
e-mail:seoul@mfa.kzhttp:// www.kazembassy.org
Жапониядағы ҚР Елшілігі Токио қаласы

House No. 11, Str. 45, Sector F-8/1, 43000 Islamabadкод +9251 тел. 226-28-26, 226-29-20, 226-29-26, 226-29-25, факс 226-28-06
e-mail:
embkaz@comsats.net.pk;
islamabad@mfa.kz
http://www.kazembpakistan.org
Консульство Республики Казахстан в городе Карачи (Исламская Республика Пакистан)
Plot 6/3, Street 27, Phase 5 ExtentionDefence Housing Authority, Karachi, код +9221 тел. 583-84-20, 583-84-19, факс 583-84-18
e-mail: conkarkz@cyber.net.pk
Посольство Республики Казахстан в Исламской Республике Афганистан, Кабул
Kabul, Wazir Akbar Khan Street 13, House 436,код +9320 тел. 702-842-96, 230-05-52, 705-015-05, факс 230-600-09
е-mail:
hail@mfa.kz
Посольство Республики Казахстан в Республике Индия, Дели
61, PoorviMarg, VasantVihar, New Delhi – 110057, код +9111 тел. 460-077-10, 460-077-00, 460-077-02, факс 460-077-01
e-mail:
india@mfa.kz;
office@kazembassy.in;
kazind.com@gmail.com
http://www.kazembassy.in
Посольство Республики Казахстан в Китайской Народной Республике, Пекин
9, Dong 6 Jie, SanLiTun, Beijing, China 100600, код +8610 тел. 653-26-182, 653-24-189, Консульский отдел: 653-22-636, 653-29-177 (коммутатор), факс 653-26-183, 653-24-433, Консульский отдел: 653-20-636
e-mail:
pekin@mfa.kz
http://www.kazembchina.org
Генеральное консульство Республики Казахстан в городе Гонконг (Китайская Народная Республика)
Unit 3106, 31st floor, West Tower, Shun Tak Center, 200 Connaught Road Central, Sheung Wan, Hong Kon, код +852 тел. 254-83-841, факс 254-88-361
e-mail:
office@consul-kazakhstan.org.hk;
honghong@mfa.kz;
http://www.consul-kazakhstan.org.hk
Генеральное консульство Республики Казахстан в г. Шанхай (Китайская Народная Республика)
Loushanguan 85, 200336 Shanghai, building «Orient International Plaza», 1003, 1004, 1005, код +8621 тел. 627-538-78, 627-528-38, 627-554-83, факс 627-573-00
e-mail: kazconsulshanghai@yahoo.com;
shanghai@mfa.kz;
kzconsulshanghai@mail.ru;
office@kzconsulshangai.org;
http://www.kazembchina.org
Посольство Республики Казахстан в Малайзии, Куала-Лумпур
115, JalanAmpangHilir, 55000 KualaLumpur, Malaysia, код +603 тел. 425-229-99, 425-269-99факс 425-23-999
e-mail:
kuala-lumpur@mfa.kz
kuala-lumpur@kazembassy.org.my
http://www.kazembassy.org.my
Посольство Республики Казахстан в Индонезии, Джакарта
The East 11 fl., Unit 5 Jl.limgkar, Mega Kuningan, Kav.E3.2 #1 Jakarta 12950
Посольство Республики Казахстан в Республике Корея, Сеул
271-5, Hannam-dong, Yongsan-gu, Seoul 140-885 код +822 тел. 394-97-16, 379-97-14, Консульский отдел ПРК 391-89-06, 379-78-76, факс 395-97-66
e-mail:
seoul@mfa.kz
http:// www.kazembassy.org
Посольство Республики Казахстан в Японии, Токио

Azabudai 1-8-14, Minato-ku, Tokyo 106-0041, код +813 тел. 3589-1821,Факс: 3589-1822
e-mail:japan@mfa.kz,kazembassy.jp@gmail.comhttp://www.embkazjp.org
Монғолиядағы ҚР Елшілігі Ұлан-Батыр қаласы
Улан-Батор, р-н Хан-Уул, 1-квартал, городок «Твин», ул. Зайсан, 31/6,
код+97611 тел. 34-54-08, 34-10-76, факс. 34-17-07
e-mail:info@kazembassy.mn;hailandn@mfa.kz
ҚР-нің Сингапур Республикасында Елшілігі
1 Kim Seng Promenade, #09-04/05 Great World City, East Office Tower, Singapore 237994,код +65, тел 653-661-00, 623-571-50, 623-623-67факс643-889-90
e-mail:hailand@mfa.kzhttp://www.kazakhstan.org.sg
Ливан Республикасындағы ҚР Дипломатиялық миссиясы Бейрут қаласы
12 floor, Verdun 732, Verdunstr., AlMousaytebeh, Beirut, Lebanon, код +9611 тел. 786-587, 804-869, факс 786-013
е-mail:
haila@mfa.kz;
kuat-kz@yandex.ru
Либиядағы ҚР Дипломатиялық миссиясы Триполи қаласы
8 Kilometr, Gargaresh street, MadinaSiyahia av.код +21821 тел. 483-66-90, факс 483-66-90
е-mail: dipmission_kz@lttnet.net
Таиланд Корольдігіндегі ҚР Елшілігі Бангкок қаласы
Office 804 A, Floor 8, Building A, GPF Witthayu Towers, 93/1 Wireless Road, Lumpini, Pathumwan, Ban,код +662 тел. 254-30-43, 254-30-45, факс 254-30-42
e-mail:
hailand@mfa.kzhttp://www.kazembassythailand.org
Вьетнам Социалистік Республикасындағы ҚР Елшілігі
Оңтүстік Африка Республикасындағы ҚР Елшілігі
ТМД
Ресей Федерациясындағы ҚР Елшілігі Мәскеу қаласы
Москва, Чистопрудный бульвар, д. 3 а код +7-495 тел. 627-17-01; факс 608-08-32
e-mail: moscow@kazembassy.ruhttp://www.kazembassy.ru
Санкт-Петербург қаласындағы (РФ) ҚР Бас консулдығы
г.Санкт-Петербург, Виленский переулок, д.15, лит А, код +7-812, тел. 335-25-46; 335-25-47, факс 335-25-46; 335-25-47
e-mail:genconsul.spb@mfa.kz;saint-petersburg@mfa.ru;genconsul.spb@mfa.kz;kazconspb@mail.ruhttp://www.kazconsulate.spb.ru
Астрахань қаласындағы (РФ) ҚР консулдығы
414056, г. Астрахань ул. Акварельная 2Б, код +7-8512, тел. 61-00-07, факс 25-18-85
e-mail:consulrk@astranet.ru;astrakhan@mfa.kzhttp://www.astra-consul.ru
ҚР-дың Казань қаласындағы Бас Консулдығы (РФ)
Омск қаласындағы (РФ) ҚР консулдығы
г. Омск, ул. Ш. Валиханова 9, код +7-3812, тел. 32-52-13, 32-52-07, 32-52-17, факс 32-52-15
e-mail:kzcmd@omskcity.com;omsk@mfa.kz http://www.kz-omsk.ru
Украинадағы ҚР Елшілігі Киев қаласы

Azabudai 1-8-14, Minato-ku, Tokyo 106-0041, код +813 тел. 3589-1821,Факс: 3589-1822
e-mail:
japan@mfa.kz,
kazembassy.jp@gmail.com
http://www.embkazjp.org
Посольство Республики Казахстан в Монголии, Улан-Батор
Улан-Батор, р-н Хан-Уул, 1-квартал, городок «Твин», ул. Зайсан, 31/6,
код+97611 тел. 34-54-08, 34-10-76, факс. 34-17-07
e-mail:
info@kazembassy.mn;
hailandn@mfa.kz
Посольство Республики Казахстан в Республике Сингапур, Сингапур
1 Kim Seng Promenade, #09-04/05 Great World City, East Office Tower, Singapore 237994,код +65, тел 653-661-00, 623-571-50, 623-623-67факс643-889-90
e-mail:
hailand@mfa.kzhttp://
www.kazakhstan.org.sg
Дипломатическая миссия Республики Казахстан в Ливанской Республике, Бейрут
12 floor, Verdun 732, Verdunstr., AlMousaytebeh, Beirut, Lebanon, код +9611 тел. 786-587, 804-869, факс 786-013
е-mail:
haila@mfa.kz;
kuat-kz@yandex.ru
Дипломатическая миссия Республики Казахстан в Ливии, Триполи
8 Kilometr, Gargaresh street, MadinaSiyahia av.код +21821 тел. 483-66-90, факс 483-66-90
е-mail: dipmission_kz@lttnet.net
Посольство Республики Казахстан в Королевстве Таиланд, Бангкок
Office 804 A, Floor 8, Building A, GPF Witthayu Towers, 93/1 Wireless Road, Lumpini, Pathumwan, Ban,код +662 тел. 254-30-43, 254-30-45, факс 254-30-42
e-mail:
hailand@mfa.kz
http://
www.kazembassythailand.org
Посольство Республики Казахстан в Социалистической Республике Вьетнам, Ханой
Посольство Республики Казахстан в Южно-Африканской Республике, Претория
СНГ
Посольство Республики Казахстан в Российской Федерации, Москва
Москва, Чистопрудный бульвар, д. 3 а код +7-495 тел. 627-17-01; факс 608-08-32
e-mail: moscow@kazembassy.ru
http://www.kazembassy.ru
Генеральное консульство Республики Казахстан в городе Санкт-Петербург (Российская Федерация)
г.Санкт-Петербург, Виленский переулок, д.15, лит А, код +7-812, тел. 335-25-46; 335-25-47, факс 335-25-46; 335-25-47
e-mail: genconsul.spb@mfa.kz;
saint-petersburg@mfa.ru;
genconsul.spb@mfa.kz;
kazconspb@mail.ru
http://www.kazconsulate.spb.ru
Консульство Республики Казахстан в городе Астрахань (Российская Федерация)
414056, г. Астрахань ул. Акварельная 2Б, код +7-8512, тел. 61-00-07, факс 25-18-85
e-mail:
consulrk@astranet.ru;
astrakhan@mfa.kz
http://www.astra-consul.ru
Генеральное консульство Республики Казахстан в городе Казань (Российская Федерация)
Консульство Республики Казахстан в городе Омск (Российская Федерация)
г. Омск, ул. Ш. Валиханова 9, код +7-3812, тел. 32-52-13, 32-52-07, 32-52-17, факс 32-52-15
e-mail: kzcmd@omskcity.com;
omsk@mfa.kz
http://www.kz-omsk.ru
Посольство Республики Казахстан в Украине, Киев

01901, г. Киев, ул. Мельникова, 26, код +38044 тел. 489-18-58, факс 483-11-98
e-mail:
post@kazakh.kiev.ua;kiev@mfa.kzhttp://www.kazembassy.com.ua
Беларусь Республикасындағы ҚР Елшілігі Минск қаласы
г.Минск, ул. Куйбышева 12, индекс 220029 код +37517 тел. 288-10-26, 210-11-22, 234-30-23, 284-48-10, факс 334-96-50
e-mail:minsk@mfa.kzhttp://www.kazembassy.by
Белоруссия Республикасындағы ҚР консулдығы Брест қаласы
ул. К.Маркса, 82, код +8375 тел. 162-203-500, факс 162-205-242
e-mail:brest-consul@tut.by,brest@mfa.kz
Өзбекстан Республикасындағы ҚР Елшілігі Ташкент қаласы
100015 Тошкентшахар. Чехов кучаси, 23, код +99871 тел. 256-16-54, 252-16-54, 252-35-71,
факс 252-16-50
e-mail:info@kazembassy.uz; tashkent@mfa.kzhttp://kazembassy.uz
Қырғыз Республикасындағы ҚР Елшілігі Бішкек қаласы
95-A Mirapr., Bishkek, Kyrgyzstan
код +996312 тел. 69-20-98, 69-21-01 факс 69-20-94
е-mail:bishkek@mfa.kz;kaz_emb@elcat.kg;embassy.kg@mfa.kz;http://www.kaz-emb.kg
Қырғыз Республикасындағы ҚР консулдығы Ош қаласы
Түрікменстандағы ҚР Елшілігі Ашғабад қаласы
744036, 11,13, 15 Гарашсызлык, код +99312 тел. 48-04-68, 48-04-69, факс 48-04-75
e-mail:office@embkaztm.org;ashgabad@mfa.kzhttp://www.embkaztm.org
Тәжікстандағы ҚР Елшілігі Душанбе қаласы
734025, ул. Хусейн зода 31/1
код +992372 тел. 21-89-40, факс 51-01-08
e-mail:dipmiskz7@tajnet.com; dushanbe@mfa.kzhttp://www.kazakhembassy.tj
Таджикистан Республикасындағы ҚР консулдығы Ходжент қаласы

01901, г. Киев, ул. Мельникова, 26, код +38044 тел. 489-18-58, факс 483-11-98
e-mail:
post@kazakh.kiev.ua;
kiev@mfa.kz
http://www.kazembassy.com.ua
Посольство Республики Казахстан в Республике Беларусь, Минск
г.Минск, ул. Куйбышева 12, индекс 220029 код +37517 тел. 288-10-26, 210-11-22, 234-30-23, 284-48-10, факс 334-96-50
e-mail:
minsk@mfa.kz
http://www.kazembassy.by
Консульство Республики Казахстан в городе Брест (Республика Беларусь)
ул. К.Маркса, 82, код +8375 тел. 162-203-500, факс 162-205-242
e-mail:
brest-consul@tut.by,
brest@mfa.kz
Посольство Республики Казахстан в Республике Узбекистан, Ташкент
100015 Тошкентшахар. Чехов кучаси, 23, код +99871 тел. 256-16-54, 252-16-54, 252-35-71,
факс 252-16-50
e-mail:
info@kazembassy.uz;
tashkent@mfa.kz
http://kazembassy.uz
Посольство Республики Казахстан в Кыргызской Республике, Бишкек
95-A Mirapr., Bishkek, Kyrgyzstan
код +996312 тел. 69-20-98, 69-21-01 факс 69-20-94
е-mail:
bishkek@mfa.kz;
kaz_emb@elcat.kg;
embassy.kg@mfa.kz;
http://www.kaz-emb.kg
Консульство Республики Казахстан в городе Ош, (Кыргызская Республика)
Посольство Республики Казахстан в Туркменистан, Ашхабад
744036, 11,13, 15 Гарашсызлык, код +99312 тел. 48-04-68, 48-04-69, факс 48-04-75
e-mail:
office@embkaztm.org;
ashgabad@mfa.kz
http://www.embkaztm.org
Посольство Республики Казахстан в Республике Таджикистан, Душанбе
734025, ул. Хусейн зода 31/1
код +992372 тел. 21-89-40, факс 51-01-08
e-mail: dipmiskz7@tajnet.com;
dushanbe@mfa.kz
http://www.kazakhembassy.tj
Консульство Республики Казахстан в городе Ходжент (Республика Таджикистан)

Код +8992 Тел. 900-000-535
Әзербайжан Республикасындағы ҚР Елшілігі Баку қаласы
г. Баку, ул. Х. Алиева, проезд 15, дом 8, код +99412 тел. 465-62-47; 465-62-48 факс 465-62-49
e-mail:embassyk@azdata.net,baku@mfa.kzhttp://www.kazembassy.az
Армения Республикасындағы ҚР Елшілігі Ереван қаласы
ул. Айгедзора, д. 66
код +374-10 тел. 211-333;
факс 274-170
e-mail:erevan@mfa.kzhttp://www.kazembassy.am
Грузиядағы ҚР Елшілігі Тбилиси қаласы

Код +8992 Тел. 900-000-535
Посольство Республики Казахстан в Азербайджанской Республике, Баку
г. Баку, ул. Х. Алиева, проезд 15, дом 8, код +99412 тел. 465-62-47; 465-62-48 факс 465-62-49
e-mail:
embassyk@azdata.net,
baku@mfa.kz
http://www.kazembassy.az
Посольство Республики Казахстан в Республике Армения, Ереван
ул. Айгедзора, д. 66
код +374-10 тел. 211-333;
факс 274-170
e-mail:
erevan@mfa.kz
http://www.kazembassy.am
Посольство Республики Казахстан в Грузии, Тбилиси

0179, ул. Шатберашвили, 23
код +7-99532 тел. 99-76-84; факс 29-24-89
е-mail:tbilisi@mfa.kz
Шетелдердегі Қазақстан Республикасының азаматтарына
паспорттарды ресімдеу және олардың паспорттарына қажетті
белгілер енгізу» мемлекеттік қызмет регламентіне
2 қосымша
«Шетелдердегі Қазақстан Республикасының азаматтарына паспорттарды ресімдеу және олардың паспорттарына қажетті белгілер енгізу» іс-қимылдарының сипаттамасы
Паспортты беру кезінде негізгі процесс іс-шаралар (барысы, жұмыс ағыны)
1
Процесс №
1
2
3
4
5
6
7
2
Көрсетілетін мемлекеттік қызметке қатысатын тұлғаның аты
Көрсетілетін мемлекеттік қызметті берушінің лауазымды тұлғасы
СІМ-нің лауазымды тұлғасы
ІІМ-нің лауазымды тұлғасы
СІМ-нің лауазымды тұлғасы
Көрсетілетін мемлекеттік қызметті берушінің лауазымды тұлғасы
3
Іс-әрекеттің (үдерістің, рәсімнің, операцияның) атауы және оның сипаттамасы
Құжаттарды қабылдау, тіркеу
Құжаттарды қарастыру және тексеру
Дипломатиялық арналар арқылы құжаттарды СІМ-ге одан әрі ІІМ-ге жолдау үшін жіберу
Құжаттарды ІІМ-ге жолдау
Құжаттарды
тексеру, төлқұжатты әзірлеп, СІМ-ге жолдау
ІІМ-нен келген құжаттарды тексеріп, әрі қарай қызмет берушіге жолдау
СІМ-нен құжаттырды алып, төлқұжаттарды қолма-қол беру
4
Аяқтау нысаны (деректер, құжат, ұйымдық-өкімгерлік шешім)
Өтініштің көшірмесіне құжаттарды қабылдағаны жөнінде белгі қою
Дипломатиялық поштаны ресімдеу
Қызмет берушінің СІМ-ге жолдайдын ілеспе хаты
СІМ-нің ІІМ-ге жолдайтын ілеспе хаты
ІІМ-нің СІМ-ге жолдайтын ілеспе хаты
СІМ-нің ілеспе хаты
Қызмет алушымен төлқұжатты қолма-қол алу
5
Орындау мерзімі
күнтізбелік 3 күннен аспайды
күнтізбелік 27 күннен аспайды
күнтізбелік 25 күннен аспайды
күнтізбелік 5 күннен аспайды
күнтізбелік 30 күннен аспайды
күнтізбелік 27 күннен аспайды
күнтізбелік 3 күннен аспайды
Шетелдердегі Қазақстан Республикасының азаматтарына
паспорттарды ресімдеу және олардың паспорттарына қажетті
белгілер енгізу» мемлекеттік қызмет регламентіне
2 қосымша
«Шетелдердегі Қазақстан Республикасының азаматтарына
паспорттарды ресімдеу және олардың паспорттарына қажетті
белгілер енгізу» іс-қимылдарының сипаттамасы
Төлқұжатқа қажетті белгілер енгізу процесі бойынша
функционалдық өзара іс-қимылдың сызбасы
Қазақстан Республикасы
Сыртқы істер министрінің м.а.
2014 жылғы 19 наурыздағы
№ 08-1-1-1/87 бұйрығымен
бекітілген
«Қазақстан Республикасының шетелдердегі мекемелерінің Қазақстан
Республикасының азаматтығынан шығу жөніндегі құжаттарды
ресiмдеуі» мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті

0179, ул. Шатберашвили, 23
код +7-99532 тел. 99-76-84; факс 29-24-89
е-mail:
tbilisi@mfa.kz
Приложение 2
к Регламенту государственной
услуги «Оформление паспортов
гражданам Республики Казахстан,
находящимся за границей, и
внесение в их паспорта
необходимых отметок»
Описание последовательности процедур (действий) между лицами,
участвующими в оказании государственной услуги «Оформление
паспортов гражданам Республики Казахстан, находящимся за
границей, и внесение в их паспорта необходимых отметок»
Таблица 1. Описание последовательности процедур по
оформлению паспорта
1
№ процесса
1
2
3
4
5
6
7
2
Наименование лица, участвующего в оказании государственной услуги
Должностное лицо услугодателя
Должностное лицо МИД
Должностное лицо МВД
Должностное лицо
МИД
Должностное лицо услугодателя
3
Наименование действия (процесса, процедуры, операции) и их описание
прием и регистрация документов
проверка и рассмотрение документов
направление документов по каналам дипломатической почты в МИД для дальнейшего перенаправления в МВД на рассмотрение
перенаправление пакета документов в МВД
проверка пакета документов, изготовление паспорта и направление в МИД
проверка, подготовка полученных от МВД документов и направление услугодателю
получение документов от МИД и выдача нарочно готового паспорта
4
Результат процедуры оказания государственной услуги
отметка на копии заявления о принятии документов
оформление дипломатической почты
сопроводительное письмо услугодателя в МИД
сопроводительное письмо МИД в МВД
сопроводительное письмо МВД в МИД
сопроводительное письмо МИД услугодателю
получение услугополучателем нарочно готового паспорта
5
Сроки исполнения
(оформление паспорта)*
не более 3 календарных дней
не более 27 календарных дней
не более 25 календарных дней
не более 5 календарных дней
не более 30 календарных дней
не более 27 календарных дней
не более 3 календарных дней
*Примечание: Направление документов по каналам дипломатической почты в МВД и обратно услугодателю – не более 60 календарных дней.
Таблица 2. Описание последовательности процедур по внесению
необходимых отметок в паспорт
1
№ процесса
1
2
3
2
Наименование лица, участвующего в оказании государственной услуги
Должностное лицо услугодателя
3
Наименование действия (процесса, процедуры, операции) и их описание
прием заявлений, документов и их проверка
подготовка и подписание документов о внесении записи в паспорт
выдача паспорта с внесенными в него записями
4
Результат процедуры оказания государственной услуги
отметка на копии заявления о принятии документов
внесение записи в паспорт
получение услугополучателем паспорта с внесенными в него записями
5
Сроки исполнения (оформление паспорта)
1 рабочий день
1 рабочий день
1 рабочий день
Схема функционального взаимодействия в процессе оказания
государственной услуги
Схема функционального взаимодействия в процессе оказания
государственной услуги
Утвержден
приказом
и.о. Министра иностранных дел
Республики Казахстан
от 19 марта 2014 года № 08-1-1-1/87
Регламент государственной услуги
«Оформление загранучреждениями Республики Казахстан
документов по выходу из гражданства Республики Казахстан»

1. Жалпы ережелер
1. Мемлекеттік қызметті осы регламенттің 1-қосымшасында көрсетілген Қазақстан Республикасының шетелдердегі мекемелері (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті беруші) көрсетеді.
2. Мемлекеттік қызмет көрсету нысаны: электронды/қағаз түрінде.
3. Мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесі – Қазақстан Республикасының азаматтығынан шыққандығы туралы анықтама.
2. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде көрсетілетін қызметті
берушінің құрылымдық бөлімшелер (қызметкерлер) іс-қимыл
тәртібін сипаттау
4. Көрсетілетін қызметті алушының өтініші мемлекеттік қызмет көрсету жөніндегі рәсімді (іс-қимылды) бастау үшін негіз болып табылады.
5. Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2014 жылғы 24 ақпандағы № 145 қаулысымен бекітілген «Қазақстан Республикасының шетелдердегі мекемелерінің Қазақстан Республикасының азаматтығынан шығу жөніндегі құжаттарды ресiмдеуі» мемлекеттік қызмет стандартының 2-бабының  4 тармағына сәйкес мемлекеттік қызмет көрсету процесі мынадай рәсімдерден тұрады:
1) 1-ші процесс – көрсетілетін қызметті берушінің құжаттарды қабылдауы, тексеруі, тіркеуі;
2) 2-ші процесс – құжаттарды қарастыру, көрсетілетін қызметті алушының деректерін Қазақстан Республикасы Ұлттық қауіпсіздік комитетінің (бұдан әрі – ҰҚК) ақпараттық жүйесіне енгізу;
3) 3-ші процесс – материалдардын ҰҚК-мен келісу;
4) 4-ші процесс – көрсетілетін қызметті берушінің қорытындыны дайындауы және дипломатиялық пошта арналары арқылы Қазақстан Республикасының Сыртқы істер министрлігіне (бұдан әрі – СІМ) жолдауы;
5) 5-ші процесс – материалдарды қарау және тексеру, СІМ қорытындысын дайындау;
6) 6-шы процесс – Қазақстан Республикасы Президентінің жанындағы Азаматтық мәселелері жөніндегі комиссияның (бұдан әрі – Комиссия) жұмыс органының Комиссия мүшелерінің отырысында дауыс беруге салу үшін материалдарды қарауы;
7) 7-ші процесс – Комиссия шешімін және Азаматтық мәселелер жөнінде Қазақстан Республикасының Президенті Жарлығының жобасын дайындау;
8) 8-ші процесс – азаматтық мәселелер жөнінде Қазақстан Республикасы Президентінің Жарлығы туралы көрсетілетін қызметті берушіні хабардар ету;
9) 9-шы процесс – Қазақстан Республикасының азаматтығынан шығу туралы анықтаманы беруге дайындау.
6. Мемлекеттік қызмет көрсету рәсімінің нәтижесі мынадай рәсімді орындауды бастау үшін негіз болады:
1) 1-ші процесс бойынша – құжаттарды қабылдау туралы өтініштің көшірмесіне белгі қою;
2) 2-ші процесс бойынша – көрсетілетін қызметті берушінің ҰҚК ақпараттық жүйесіне сұрау салуы;
3) 3-ші процесс бойынша – материалдардың келісу туралы ақпараттық жүйенің жауабы және СІМ хабарламасы;

1. Общие положения
1. Государственная услуга оказывается загранучреждениями Республики Казахстан, указанными в приложении 1 к настоящему регламенту (далее – услугодатель).
2. Форма оказания государственной услуги: электронная / бумажная.
3. Результат оказания государственной услуги – справка о выходе из гражданства Республики Казахстан.
2. Описание порядка действий структурных подразделений
(работников) услугодателя в процессе оказания
государственной услуги
4. Основанием для начала процедуры (действия) по оказанию государственной услуги является наличие заявления услугополучателя.
5. Процесс оказания государственной услуги состоит из следующих процедур (в соответствии с пунктом 4 раздела 2 Стандарта государственной услуги «Оформление загранучреждениями Республики Казахстан документов по выходу из гражданства Республики Казахстан» утвержденный Постановлением Правительства РК от 24 февраля 2014 года № 145):
1) процесс 1 – прием, проверка, регистрация документов услугодателем;
2) процесс 2 – рассмотрение документов, внесение данных услугополучателя в информационную систему Комитета национальной безопасности Республики Казахстан (далее – КНБ);
3) процесс 3 – согласование материалов с КНБ;
4) процесс 4 – подготовка заключения услугодателя и направление документов по каналам дипломатической почты в Министерство иностранных дел Республики Казахстан (далее – МИД);
5) процесс 5 – проверка и рассмотрение материалов, подготовка заключения МИД;
6) процесс 6 – рассмотрение материалов Рабочим органом Комиссии по вопросам гражданства при Президенте Республики Казахстан (далее – Комиссии) для выноса на голосование на заседании членов Комиссии;
7) процесс 7 – подготовка решения Комиссии и проекта Указа Президента Республики Казахстан по вопросам гражданства;
8) процесс 8 – информирование услугодателя об Указе Президента Республики Казахстан по вопросам гражданства;
9) процесс 9 – выдача справки о выходе из гражданства Республики Казахстан.
6. Результат процедуры оказания государственной услуги, который служит основанием для начала выполнения следующей процедуры:
1) по процессу 1 – отметка на копии заявления о принятии документов;
2) по процессу 2 – запрос услугодателя в информационную систему КНБ;
3) по процессу 3 – ответ информационной системы о согласовании материалов и уведомление МИД;

4) 4-ші процесс бойынша – Қазақстан Республикасының азаматтығынан шығу туралы көрсетілетін қызметті берушінің қорытындысы;
5) 5-ші процесс бойынша – Қазақстан Республикасының азаматтығынан шығу туралы СІМ-нің қорытындысы;
6) 6-шы процесс бойынша –Комиссияның шешімі;
7) 7-ші процесс бойынша – Азаматтық мәселелер жөніндегі Қазақстан Республикасы Президентінің Жарлығы;
8) 8-ші процесс бойынша – көрсетілетін қызметті берушінің хабарламасы.
Мемлекеттік көрсетілетін қызмет алдын ала жазылусыз және жедел қызмет көрсетусіз, кезек күту тәртібінде көрсетіледі.
3. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде көрсетілетін қызметті
берушінің құрылымдық бөлімшелернің (қызметкерлердің) өзара
іс-қимыл тәртібін сипаттау
7. Мемлекеттік қызмет көрсету процесіне мынадай тұлғалар қатысады:
1) көрсетілетін қызметті берушінің лауазымды тұлғасы;
2) ҰҚК-нің лауазымды тұлғасы;
3) СІМ-нің лауазымды тұлғасы;
4) Комиссия Жұмыс органының лауазымды тұлғасы.
8. Тиісті құжаттары бар өтінішті қабылдауды, тексеруді, тіркеуді және қарастыруды, мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін берумен азаматтықтан шығу туралы қорытындыны дайындауды көрсетілетін қызметті берушінің лауазымды тұлғасы жүзеге асырады.
ҰҚК-мен материалдарды келісу ақпараттық жүйені пайдалану арқылы жүзеге асырылады. ҰҚК-нің лауазымды тұлғасы қабылданған шешім туралы СІМ-ді хабарландырады.
СІМ-нің лауазымды тұлғасы материалдарды қарастырады және Комиссияның жұмыс органына жолданатын азаматтықтан шығу туралы қорытындыны дайындайды.
Комиссия отырысында материалдарды қарастыру және Қазақстан Республикасы Президенті Жарлығының жобасын дайындау Жұмыс органының лауазымды тұлғасы жүзеге асырады.
Мемлекеттік қызмет көрсетуге қатысатын тұлғалар арасындағы рәсімдер (іс-қимылдар) дәйектілігінің сипаттамасы осы регламенттің 2-қосымшасында көрсетілген.
«Қазақстан Республикасының шетелдердегі мекемелерінің
Қазақстан Республикасының азаматтығынан шығу
жөніндегі құжаттарды ресiмдеуі» мемлекеттік қызмет
регламентіне
1 қосымша
«Қазақстан Республикасының шетелдердегі мекемелерінің Қазақстан
Республикасының азаматтығынан шығу жөніндегі құжаттарды
ресiмдеуі» мемлекеттік көрсетілетін қызметті берушілердің
тізімі
Қазақстан Республикасының шетелдегі мекемесінің атауы
Байланыс деректері
Интернет-ресурс
ОҢТҮСТІК ЖӘНЕ СОЛТҮСТІК АМЕРИКА
Америка Құрама Штаттарындағы Қазақстан Республикасының Елшілігі Вашингтон қаласы
1401 16th Street, N.W., Washington D.C.20036 код +1202, тел. 232-54-88, факс 232-5845, 232-35-41
e-mail: washington@kazakhembus.com; washington@mfa.kz; consul@kazakhembus.com http://www.kazakhembus.com
ҚР Бразилия Федеративтік Республикасының Елшілігі Бразилиа қ.

4) по процессу 4 – заключение услугодателя о выходе из гражданства Республики Казахстан;
5) по процессу 5 – заключение МИД о выходе из гражданства Республики Казахстан;
6) по процессу 6 – решение Комиссии;
7) по процессу 7 – Указ Президента Республики Казахстан по вопросам гражданства Республики Казахстан;
8) по процессу 8 – уведомление услугодателя.
Государственная услуга оказывается в порядке очереди, без предварительной записи и ускоренного обслуживания.
3. Описание порядка взаимодействия структурных подразделений
(работников) услугодателя в процессе оказания
государственной услуги
7. В процессе оказания государственной услуги участвуют следующие лица:
1) должностное лицо услугодателя;
2) должностное лицо КНБ;
3) должностное лицо МИД;
4) должностное лицо Рабочего органа Комиссии.
8. Должностное лицо услугодателя осуществляет прием, проверку, регистрацию и рассмотрение заявления с соответствующими документами, подготовку заключения о выходе из гражданства с выдачей результата оказания государственной услуги.
Согласование материалов с КНБ осуществляется с использованием информационной системы. Должностное лицо КНБ уведомляет МИД о принятом решении.
Должностное лицо МИД рассматривает материалы и подготавливает заключение о выходе из гражданства, которое направляется в Рабочий орган Комиссии.
Рассмотрение материалов на заседании Комиссии и подготовка проекта Указа Президента Республики Казахстан осуществляется должностным лицом Рабочего органа.
Описание последовательности процедур (действий) между лицами, участвующими в оказании государственной услуги отражено в приложении 2 к настоящему регламенту.
Приложение 1
к Регламенту государственной
услуги «Оформление загранучреждениями
Республики Казахстан документов по
выходу из гражданства
Республики Казахстан»
Загранучреждения Республики Казахстан, оказывающие
государственную услугу «Оформление загранучреждениями
Республики Казахстан документов по выходу из гражданства
Республики Казахстан»
Наименование загранучреждения Республики Казахстан
Контактные данные
Интернет-ресурс
АМЕРИКА
Посольство Республики Казахстан в Соединенных Штатах Америки, Вашингтон
1401 16th Street, N.W., WashingtonD.C.20036
код +1202, тел. 232-54-88, факс 232-5845, 232-35-41
e-mail: washington@kazakhembus.com; washington@mfa.kz; consul@kazakhembus.com
http://www.kazakhembus.com
Посольство Республики Казахстан в Бразилии, Бразилиа

г. Баку, ул. Х. Алиева, проезд 15, дом 8, код +99412 тел. 465-62-47; 465-62-48 факс 465-62-49
e-mail:embassyk@azdata.net,baku@mfa.kzhttp://www.kazembassy.az
Армения Республикасындағы ҚР Елшілігі Ереван қаласы
ул. Айгедзора, д. 66 код +374-10 тел. 211-333;
факс 274-170
e-mail:erevan@mfa.kzhttp://www.kazembassy.am
Грузиядағы ҚР Елшілігі Тбилиси қаласы
0179, ул. Шатберашвили, 23 код +7-99532 тел. 99-76-84; факс 29-24-89
е-mail:tbilisi@mfa.kz
«Қазақстан Республикасының шетелдердегі мекемелерінің
Қазақстан Республикасының азаматтығынан шығу
жөніндегі құжаттарды ресiмдеуі»
мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламентіне
2-қосымша
«Қазақстан Республикасының шетелдердегі мекемелерінің Қазақстан
Республикасының азаматтығынан шығу жөніндегі құжаттарды
ресiмдеуі» мемлекеттік қызметін көрсетуге қатысатын тұлғалар
арасындағы рәсімдердің (іс-қимылдардың) дәйектілігінің
сипаттамасы
1
Процестің №
1
2
3
4
5
6
7
8
9
2
Мемлекеттік қызмет көрсетуге қатысатын тұлғаның атауы
Көрсетілетін қызметті берушінің лауазымды тұлғасы
ҰҚК-нің лауазымды тұлғасы
Көрсетілетін қызметті берушінің лауазымды тұлғасы
СІМ-нің лауазымды тұлғасы
Жұмыс органның лауазымды тұлғасы
СІМ-нің лауазымды тұлғасы
Көрсетілетін қызметті берушінің лауазымды тұлғасы
3
Іс-қимылдың (процесстің, рәсімнің, операцияның) атауы және оның сипаттамасы
құжаттарды қабылдау, тексеру, тіркеу
құжаттарды қарастыру, көрсетілетін қызметті алушының деректерін ҰҚК ақпараттық жүйесіне енгізу
материалдардың тексерілуі және келісілуі
қорытынды дайындау және құжаттарды СІМ-не жолдау
материалдарды қарау және тексеру, СІМ-нің азаматтықтан шығу туралы қорытынды дайындауы.
Комиссия мүшелерінің отырысында дауыс беруге салу үшін материалдарды қарау
Қазақстан Республикасы Президенті Жарлығының жобасын дайындау
Қазақстан Республикасы Президентінің Жарлығы туралы көрсетілетін қызметті берушіні хабарландыру
Қазақстан Республикасының азаматтығынан шығу туралы анықтаманы беруге дайындау
4
Мемлекеттік қызмет көрсету рәсімінің нәтижесі
Құжат-тарды қабыл-дау туралы өтініштің көшірмесіне белгі қою
көрсетілетін қызметті берушінің ҰҚК ақпараттық жүйесіне сұрау салуы
ақпараттық жүйенің жауабы және СІМ-ді хабарландыру
азаматтықтан шығу туралы қорытынды
азаматтықтан шығу туралы қорытынды
Комиссия жұмыс органының шешімі
Қазақстан Республикасы Президентінің Жарлығы
СІМ хабарламасы
Қазақстан Республикасының азаматтығынан шығу туралы анықтаманы беру
5
Орындалу мерзімі
күнтізбелік 1күннен аспайды
күнтізбелік 3күннен аспайды
күнтізбелік 30 күннен аспайды
күнтізбелік 23 күннен аспайды
күнтізбелік 27 күннен аспайды
күнтізбелік 75 күннен аспайды
күнтізбелік 15 күннен аспайды
күнтізбелік 3 күннен аспайды
күнтізбелік 3 күннен аспайды
Мемлекеттік қызметті көрсету процесіндегі функционалдық өзара іс-қимылдың сызбасы
Қазақстан Республикасы
Сыртқы істер министрінің м.а.
2014 жылғы 19 наурыздағы
№ 08-1-1-1/87 бұйрығымен
бекітілген
«Шетелде Қазақстан Республикасының азаматтарын есепке алу»
мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті

г. Баку, ул. Х. Алиева, проезд 15, дом 8, код +99412 тел. 465-62-47; 465-62-48 факс 465-62-49
e-mail:
embassyk@azdata.net,
baku@mfa.kz
http://www.kazembassy.az
Посольство Республики Казахстан в Республике Армения, Ереван
ул. Айгедзора, д. 66
код +374-10 тел. 211-333;
факс 274-170
e-mail:
erevan@mfa.kz
http://www.kazembassy.am
Посольство Республики Казахстан в Грузии, Тбилиси
0179, ул. Шатберашвили, 23
код +7-99532 тел. 99-76-84; факс 29-24-89
е-mail:
tbilisi@mfa.kz
Приложение 2
к Регламенту государственной
услуги «Оформление загранучреждениями
Республики Казахстан документов по
выходу из гражданства
Республики Казахстан»
Описание последовательности процедур (действий) между лицами,
участвующими в оказании государственной услуги
«Оформление загранучреждениями Республики Казахстан
документов по выходу из гражданства Республики Казахстан»
1
№ процесса
1
2
3
4
5
6
7
8
9
2
Наименование лица, участвующего в оказании государственной услуги
Должностное лицо услугодателя
Должностное лицо КНБ
Должностное лицо услугодателя
Должностное лицо МИД
Должностное лицо
Рабочего органа
Должностное лицо МИД
Должностное лицо услугодателя
3
Наименование действия (процесса, процедуры, операции) и их описание
прием, проверка, регистрация документов
рассмотрение документов, внесение данных услугополучателя в информационную систему КНБ
проверка и согласование материалов
Подготовка заключения и направление документов в МИД
проверка и рассмотрение материалов, подготовка заключения МИД о выходе из гражданства
рассмотрение материалов для выноса на голосование на заседании Комиссии
подготовка проекта Указа Президента Республики Казахстан
Информирование услугодателя об Указе Президента Республики Казахстан
Выдача справки о выходе из гражданства Республики Казахстан
4
Результат процедуры оказания государственной услуги
отметка на копии заявления о принятии документов
запрос в информационной системе в КНБ на согласование
Ответ информационной системы КНБ, уведомление МИД
Заключение о выходе из гражданства
Заключение о выходе из гражданства
решение Комиссии Рабочего органа
Указ Президента Республики Казахстан
Уведомление МИД
Получение услугополчателем справки о выходе из гражданства Республики Казахстан
5
Сроки исполнения
(оформление паспорта)*
не более 1 календарного дня
не более 3 календарных дней
не более 30 календарных дней
не более 23 календарных дней
не более 27 календарных дней
не более 75 календарных дней
не более 15 календарных дней
не более 3 календарных дней
не более 3 календарных дней
Схема функционального взаимодействия в процессе оказания
государственной услуги
Утвержден
приказом
и.о. Министра иностранных дел
Республики Казахстан
от 19 марта 2014 года № 08-1-1-1/87
Регламент государственной услуги
«Учет граждан Республики Казахстан за границей»

1. Жалпы ережелер
1. Мемлекеттік қызметті осы регламентке 1-қосымшада көрсетілген Қазақстан Республикасының шетелдердегі мекемелері (бұдан әрі – көрсетілетін қызмет беруші) көрсетеді.
2. Мемлекеттік қызмет көрсету нысаны: қағаз түрінде.
3. Мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесі - Қазақстан Республикасының азаматтарын консулдық тіркеуге алу немесе одан шығару.
2. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде қызметті берушінің
құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлердің) көрсетілетін
іс-қимыл тәртібін сипаттау
4. Көрсетілетін қызметті алушы өтініші мемлекеттік қызмет көрсету жөніндегі рәсімді (іс-қимылды) бастауға бар болуы негіздеме, болып табылады.
5. Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2014 жылғы 24 ақпандағы № 145 қаулысымен бекітілген «Шетелде Қазақстан Республикасының азаматтарын есепке алу» мемлекеттік қызмет стандартының 2-бабының 4 тармағына сәйкес мемлекеттік қызмет көрсету процесі мынадай рәсімдерден тұрады:
1) 1-ші процесс – көрсетілетін қызметті беруші лауазымды тұлғаның құжаттарды қабылдауы, тіркеу;
2) 2-ші процесс – көрсетілетін қызмет беруші лауазымды тұлғаның құжаттарды қарастыру мен тексеру және деректерді ақпараттық жүйеге енгізуі;
3) 3-ші процесс – көрсетілетін қызмет беруші лауазымды тұлғасымен консулдық есепке қоюы және алып тастауы, дайын құжаттарды беруі.
6. Мемлекеттік қызмет көрсету рәсімінің нәтижесі мынадай рәсімді (іс-қимылды) орындауды бастау үшін негіз болады:
1) 1-ші процесс бойынша – көрсетілетін қызметті алушының құжаттарды қабылдау туралы өтінішінің көшірмесіне белгі қою;
2) 2-ші процесс бойынша – көрсетілетін қызметті алушының ақпараттық жүйедегі деректерін өзгерту;
3) 3-ші процесс бойынша – көрсетілетін қызметті алушыны консулдық есепке тұрғызу немесе шығару.
Мемлекеттік көрсетілетін қызмет алдын ала жазылусыз және жедел қызмет көрсетусіз, кезек күту тәртібінде көрсетіледі.
3. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде көрсетілетін қызметті
берушінің құрылымдық бөлімшелердің (қызметкерлердің) өзара
іс-қимыл тәртібін сипаттау
7. Мемлекеттік қызмет көрсету процесіне көрсетілетін қызмет берушінің лауазымды тұлғасы қатысады.
8. Тиісті құжаттары бар өтінішті қабылдау, тексеру, тіркеу және қарастыру көрсетілетін қызмет берушінің лауазымды тұлғасымен жүзеге асырылады.
Мемлекеттік қызмет көрсету жөніндегі рәсімдер (іс-қимылдардың) дәйектілігінің сипаттамасы осы регламенттің 2-қосымшасында көрсетілген.
«Шетелде Қазақстан Республикасының
азаматтарын есепке алу»
мемлекеттік қызмет регламентіне
1-қосымша
«Шетелде Қазақстан Республикасының азаматтарын есепке алу»
мемлекеттік көрсетілетін қызметті берушілердің тізімі
Қазақстан Республикасының шетелдегі мекемесінің атауы
Байланыс деректері
Интернет-ресурс
ОҢТҮСТІК ЖӘНЕ СОЛТҮСТІК АМЕРИКА
Америка Құрама Штаттарындағы Қазақстан Республикасының Елшілігі Вашингтон қаласы
1401 16th Street, N.W., Washington D.C.20036 код +1202, тел. 232-54-88, факс 232-5845, 232-35-41
e-mail: washington@kazakhembus.com; washington@mfa.kz; consul@kazakhembus.com http://www.kazakhembus.com
ҚР Бразилия Федеративтік Республикасының Елшілігі Бразилиа қ.

1. Общие положения
1. Государственная услуга оказывается загранучреждениями Республики Казахстан, указанными в приложении 1 к настоящему регламенту (далее – услугодатель).
2. Форма оказания государственной услуги: электронная / бумажная.
3. Результат оказания государственной услуги – постановка или снятие с консульского учета.
2. Описание порядка действий структурных подразделений
(работников) услугодателя в процессе оказания
государственной услуги
4. Основанием для начала процедуры (действия) по оказанию государственной услуги является наличие заявления услугополучателя.
5. Процесс оказания государственной услуги состоит из следующих процедур (в соответствии с пунктом 4 раздела 2 Стандарта государственной услуги «Учет граждан Республики Казахстан за границей» утвержденный Постановлением Правительства РК от 24 февраля 2014 года № 145):
1) процесс 1 – прием, регистрация заявления и документов;
2) процесс 2 – рассмотрение и проверка документов, внесение необходимых данных в информационную систему;
3) процесс 3 – постановка или снятие с консульского учета, выдача готовых документов.
6. Результат процедуры оказания государственной услуги, который служит основанием для начала выполнения следующей процедуры:
1) по процессу 1 – отметка на копии заявления услугополучателя о принятии документов;
2) по процессу 2 – изменение данных услугополучателя в информационной системе.
Государственная услуга оказывается в порядке очереди, без предварительной записи и ускоренного обслуживания.
3. Описание порядка взаимодействия структурных подразделений
(работников) услугодателя в процессе оказания
государственной услуги
7. В процессе оказания государственной услуги участвует должностное лицо услугодателя.
8. Прием, проверка, регистрация и рассмотрение заявления
с соответствующими документами осуществляется должностным лицом услугодателя.
Описание последовательности процедур (действий) по оказанию государственной услуги отражено в приложении 2 к настоящему регламенту.
Приложение 1
к Регламенту
государственной услуги
«Учет граждан Республики
Казахстан за границей»
Загранучреждения Республики Казахстан, оказывающие
государственную услугу
«Учет граждан Республики Казахстан за границей»
Наименование загранучреждения Республики Казахстан
Контактные данные
Интернет-ресурс
АМЕРИКА
Посольство Республики Казахстан в Соединенных Штатах Америки, Вашингтон
1401 16th Street, N.W., WashingtonD.C.20036
код +1202, тел. 232-54-88, факс 232-5845, 232-35-41
e-mail: washington@kazakhembus.com; washington@mfa.kz; consul@kazakhembus.com
http://www.kazakhembus.com
Посольство Республики Казахстан в Бразилии, Бразилиа

1. Жалпы ережелер
1. Мемлекеттік қызметті осы регламентке 1–қосымшада көрсетілген Қазақстан Республикасының шет елдердегі мекемелері (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті беруші) көрсетеді.
2. Мемлекеттік қызмет көрсету нысаны: қағаз түрінде.
3. Мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесі – Қазақстан Республикасы азаматтарының азаматтық хал актілерін тіркеу туралы куәлік (бұдан әрі – куәлік).
2. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде көрсетілетін қызметті
берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) іс-қимыл
тәртібін сипаттау
4. Көрсетілетін қызметті алушының өтініші көрсету бойынша рәсімді (іс-қимылды) бастау үшін негіз болып табылады.
5. Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2014 жылғы 24 ақпандағы
№ 145 қаулысымен бекітілген «Қазақстан Республикасының шетелдердегі азаматтарының азаматтық хал актілерін тіркеу» мемлекеттік қызмет стандартының (бұдан әрі-стандарт) 2-бабының 4 тармағына сәйкес мемлекеттік қызмет көрсету процесі мынадай рәсімдерден тұрады:
1) баланың тууын тіркеу:
1-ші процесс – көрсетілетін қызметті берушінің құжаттарды қабылдауы, тексеруі, тіркеуі;
2-ші процесс – азаматтық хал актілерін тіркеу және куәлікті беру.
2) Стандарттың 2-бабының 4 тармағына сәйкес баланың қайтыс болуын тіркеу:
1-ші процесс – көрсетілетін қызметті берушінің құжаттарды қабылдауы, тексеруі, тіркеуі;
2-ші процесс – азаматтық хал актілерін тіркеу және куәлікті беру.
3) Стандарттың 2-бабының 4 тармағына сәйкес әкелікті анықтау, бала асырап алуды, атын, әкесінің атын, тегін өзгертуді тіркеу:
1-ші процесс – көрсетілетін қызметті берушінің құжаттарды қабылдауы, тексеруі, тіркеуі;
2-ші процесс – құжаттарға зерделеу немесе тексеру;
3-ші процесс – азаматтық хал актілерін тіркеу және куәлікті беру.
4) Стандарттың 2-бабының 4 тармағына сәйкес неке қиюды (ерлі-зайыптылықты) және бұзуды тіркеу:
1-ші процесс – көрсетілетін қызметті берушінің құжаттарды қабылдауы, тексеруі, тіркеуі;
2-ші процесс – азаматтық хал актілерін тіркеу және куәлікті беру;
6. Мынадай рәсімді (іс-қимылды) орындауды бастау үшін негіз болады:
1) баланың тууын тіркеу:
1-ші процесс бойынша – құжаттарды қабылдау туралы өтініштің көшірмесінде белгі қою.
2) баланың қайтыс болуын тіркеу:
1-ші процесс бойынша – құжаттарды қабылдау туралы өтініштің көшірмесінде белгі қою.
3) әкелікті анықтау, бала асырап алуды, атын, әкесінің атын, тегін өзгертуді тіркеу:
1-ші процесс бойынша – құжаттарды қабылдау туралы өтініштің көшірмесінде белгі қою;
2-ші процесс бойынша – азаматтық хал актілерін тіркеу туралы қорытындыны ресімдеу;
4) неке қиюды (ерлі-зайыптылықты) және бұзуды тіркеу:
1-ші процесс бойынша – құжаттарды қабылдау туралы өтініштің көшірмесіне белгі қою.
Мемлекеттік көрсетілетін қызмет алдын ала жазылусыз және жедел қызмет көрсетусіз, кезек күту тәртібінде көрсетіледі.

1. Общие положения
1. Государственная услуга оказывается загранучреждениями Республики Казахстан, указанными в приложении 1 к настоящему регламенту (далее – услугодатель).
2. Форма оказания государственной услуги: бумажная.
3. Результат оказания государственной услуги – свидетельство о регистрации акта гражданского состояния граждан Республики Казахстан (далее – свидетельство).
2. Описание порядка действий структурных подразделений
(работников) услугодателя в процессе оказания
государственной услуги
4. Основанием для начала процедуры (действия) по оказанию государственной услуги является наличие заявления услугополучателя.
5. Процесс оказания государственной услуги состоит из следующих процедур:
1) регистрация рождения ребенка в соответствии с пунктом 4 раздела 2 Стандарта государственной услуги «Регистрация актов гражданского состояния граждан Республики Казахстан за рубежом» утвержденный Постановлением Правительства РК от 24 февраля 2014 года № 145 (далее - Стандарт):
процесс 1 – прием, проверка, регистрация документов услугодателем;
процесс 2 – регистрация акта гражданского состояния и выдача свидетельства.
2) регистрация смерти в соответствии с пунктом 4 раздела 2 Стандарта:
процесс 1 – прием, проверка, регистрация документов услугодателем;
процесс 2 – регистрация акта гражданского состояния и выдача свидетельства.
3) регистрация установления отцовства, усыновления, перемены имени, отчества и фамилии в соответствии с пунктом 4 раздела 2 Стандарта:
процесс 1 – прием, проверка, регистрация документов услугодателем;
процесс 2 – проведение изучения или проверки документов;
процесс 3 – регистрация акта гражданского состояния и выдача свидетельства;
4) регистрация заключения и расторжения брака (супружества) в соответствии с пунктом 4 раздела 2 Стандарта:
процесс 1 – прием, проверка, регистрация документов услугодателем;
процесс 2 – регистрация акта гражданского состояния и выдача свидетельства.
6. Результат процедуры оказания государственной услуги, который служит основанием для начала выполнения следующей процедуры:
1) регистрация рождения ребенка:
по процессу 1 – отметка на копии заявления о принятии документов;
2) регистрация смерти:
по процессу 1 – отметка на копии заявления о принятии документов;
3) регистрация установления отцовства, усыновления, перемены имени, отчества и фамилии:
по процессу 1 – отметка на копии заявления о принятии документов;
по процессу 2 – заключение о регистрации акта гражданского состояния;
4) регистрация заключения и расторжения брака (супружества):
по процессу 1 – отметка на копии заявления о принятии документов.
Государственная услуга оказывается в порядке очереди,
без предварительной записи и ускоренного обслуживания.

744036, 11,13, 15 Гарашсызлык, код +99312 тел. 48-04-68, 48-04-69, факс 48-04-75
e-mail:office@embkaztm.org;ashgabad@mfa.kzhttp://www.embkaztm.org
Тәжікстандағы ҚР Елшілігі Душанбе қаласы
734025, ул. Хусейн зода 31/1
код +992372 тел. 21-89-40, факс 51-01-08
e-mail: dipmiskz7@tajnet.com;dushanbe@mfa.kzhttp://www.kazakhembassy.tj
Таджикистан Республикасындағы ҚР консулдығы Ходжент қаласы
Код +8992 Тел. 900-000-535
Әзербайжан Республикасындағы ҚР Елшілігі Баку қаласы
г. Баку, ул. Х. Алиева, проезд 15, дом 8, код +99412 тел. 465-62-47; 465-62-48 факс 465-62-49
e-mail:embassyk@azdata.net,baku@mfa.kzhttp://www.kazembassy.az
Армения Республикасындағы ҚР Елшілігі Ереван қаласы
ул. Айгедзора, д. 66
код +374-10 тел. 211-333;
факс 274-170
e-mail:erevan@mfa.kzhttp://www.kazembassy.am
Грузиядағы ҚР Елшілігі Тбилиси қаласы
0179, ул. Шатберашвили, 23
код +7-99532 тел. 99-76-84; факс 29-24-89
е-mail:
tbilisi@mfa.kz
«Қазақстан Республикасының шетелдердегі
азаматтарының азаматтық хал актілерін тіркеу»
мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламентіне
2-қосымша
Баланың тууын тіркеу туралы куәлікті беру бойынша рәсімнің
(іс-қимылдың) реттілігін сипаттауы
1-кесте
1
процестің №
1
2
2
Мемлекеттік қызмет көрсетуге қатысатын тұлғаның атауы
көрсетілетін қызметті берушінің лауазымды тұлғасы
көрсетілетін қызметті берушінің лауазымды тұлғасы
3
Іс-қимылдың (процесстің, рәсімнің, операцияның) атауы және оның сипаттамасы
құжаттарды қабылдау, тексеру, тіркеу
азаматтық хал актілерін тіркеу
4
Мемлекеттік қызмет көрсету рәсімінің нәтижесі
құжаттарды қабылдау туралы өтініштің көшірмесіндегі белгі қою
куәлікті беру
5
Орындалу мерзімі
1 жұмыс күн
1 жұмыс күн
Баланың қайтыс болуын тіркеу туралы куәлікті беру бойынша
рәсімнің (іс-қимылдың) реттілігін сипаттауы
2-кесте
1
процестің №
1
2
2
Мемлекеттік қызмет көрсетуге қатысатын тұлғаның атауы
көрсетілетін қызметті берушінің лауазымды тұлғасы
көрсетілетін қызметті берушінің лауазымды тұлғасы
3
Іс-қимылдың (процесстің, рәсімнің, операцияның) атауы және оның сипаттамасы
құжаттарды қабылдау, тексеру, тіркеу
азаматтық хал актілерін тіркеу
4
Мемлекеттік қызмет көрсету рәсімінің нәтижесі
құжаттарды қабылдау туралы өтініштің көшірмесіндегі белгі қою
куәлікті беру
5
Орындалу мерзімі
1 жұмыс күн
1 жұмыс күн
Әкелікті анықтау, бала асырап алуды, атын, әкесінің атын, тегін
өзгертуді тіркеу туралы куәлікті беру бойынша рәсімнің
(іс-қимылдың) реттілігін сипаттауы
3-кесте
1
№ процесса
1
2
3
2
Мемлекеттік қызмет көрсетуге қатысатын тұлғаның атауы
көрсетілетін қызметті берушінің лауазымды тұлғасы
3
Іс-қимылдың (процесстің, рәсімнің, операцияның) атауы және оның сипаттамасы
құжаттарды қабылдау, тексеру, тіркеу
көрсетілетін қызметті берушінің лауазымды тұлғасы
азаматтық хал актілерін тіркеу
4
Мемлекеттік қызмет көрсету рәсімінің нәтижесі
құжаттарды қабылдау туралы өтініштің көшірмесіндегі белгі қою
азаматтық хал актілерін тіркеу туралы қорытынды
куәлікті беру
5
орындаудың ұзақтығы
1 күнтізбелік күн
28 күнтізбелік күн
1 күнтізбелік күн
Неке қиюды (ерлі-зайыптылықты) және бұзуды тіркеу туралы
куәлікті беру бойынша рәсімнің (іс-қимылдың) реттілігін
сипаттауы
4-кесте
1
№ процесса
1
2
2
Мемлекеттік қызмет көрсетуге қатысатын тұлғаның атауы
көрсетілетін қызметті берушінің лауазымды тұлғасы
көрсетілетін қызметті берушінің лауазымды тұлғасы
3
Іс-қимылдың (процесстің, рәсімнің, операцияның) атауы және оның сипаттамасы
құжаттарды қабылдау, тексеру, тіркеу
азаматтық хал актілерін тіркеу
4
Мемлекеттік қызмет көрсету рәсімінің нәтижесі
өтініштің көшірмесіндегі құжаттар қабылданған белгі
куәлікті беру
5
орындаудың ұзақтығы
күнтізбелік 1 күн
күнтізбелік 1 күн
Мемлекеттік қызметін көрсету процесіндегі функционалдық өзара
іс-қимылдың сызбасы
Қазақстан Республикасы
Сыртқы істер министрінің м.а.
2014 жылғы 19 наурыздағы
№ 08-1-1-1/87 бұйрығымен
бекітілген
«Қазақстан Республикасының визаларын беру, олардың қолданылу
мерзімдерін ұзарту және Қазақстан Республикасының аумағы арқылы
транзиттік өту» мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті

744036, 11,13, 15 Гарашсызлык, код +99312 тел. 48-04-68, 48-04-69, факс 48-04-75
e-mail:
office@embkaztm.org;
ashgabad@mfa.kz
http://www.embkaztm.org
Посольство Республики Казахстан в Республике Таджикистан, Душанбе
734025, ул. Хусейн зода 31/1
код +992372 тел. 21-89-40, факс 51-01-08
e-mail: dipmiskz7@tajnet.com;
dushanbe@mfa.kz
http://www.kazakhembassy.tj
Консульство Республики Казахстан в городе Ходжент (Республика Таджикистан)
Код +8992 Тел. 900-000-535
Посольство Республики Казахстан в Азербайджанской Республике, Баку
г. Баку, ул. Х. Алиева, проезд 15, дом 8, код +99412 тел. 465-62-47; 465-62-48 факс 465-62-49
e-mail:
embassyk@azdata.net,
baku@mfa.kz
http://www.kazembassy.az
Посольство Республики Казахстан в Республике Армения, Ереван
ул. Айгедзора, д. 66
код +374-10 тел. 211-333;
факс 274-170
e-mail:
erevan@mfa.kz
http://www.kazembassy.am
Посольство Республики Казахстан в Грузии, Тбилиси
0179, ул. Шатберашвили, 23
код +7-99532 тел. 99-76-84; факс 29-24-89
е-mail:
tbilisi@mfa.kz
Приложение 2
к Регламенту государственной
услуги «Регистрация актов
гражданского состояния
граждан Республики Казахстан
за рубежом»
Таблица 1. Описание последовательности процедур по выдаче
свидетельства о рождении
1
№ процесса
1
2
2
Наименование лица, участвующего в оказании государственной услуги
Должностное лицо услугодателя
Должностное лицо услугодателя
3
Наименование действия (процесса, процедуры, операции) и их описание
прием заявления, документов и их проверка
Регистрация акта гражданского состояния
4
Результат процедуры оказания государственной услуги
отметка на копии заявления о принятии документов
Выдача свидетельства
5
Сроки исполнения
1 рабочий день
1 рабочий день
Таблица 2. Описание последовательности процедур по выдаче
свидетельства о смерти
1
№ процесса
1
2
2
Наименование лица, участвующего в оказании государственной услуги
Должностное лицо услугодателя
Должностное лицо услугодателя
3
Наименование действия (процесса, процедуры, операции) и их описание
прием заявления, документов и их проверка
Регистрация акта гражданского состояния
4
Результат процедуры оказания государственной услуги
отметка на копии заявления о принятии документов
Выдача свидетельства
5
Сроки исполнения
1 рабочий день
1 рабочий день
Таблица 3. Описание последовательности процедур по выдаче
свидетельства об установлении отцовства, усыновлении,
перемене имени, отчества и фамилии
1
№ процесса
1
2
3
2
Наименование лица, участвующего в оказании государственной услуги
Должностное лицо услугодателя
3
Наименование действия
(процесса, процедуры,
операции) и их описание
прием заявления, документов и их проверка
проведение изучения или проверки документов
регистрация акта гражданского состояния
4
Результат процедуры оказания государственной услуги
отметка на копии заявления о принятии документов
оформление заключения
выдача свидетельства
5
Сроки исполнения
1 календарный день
28 календарных дней
1 календарный день
Таблица 4. Описание последовательности процедур по выдаче
свидетельства о заключении и расторжении
брака (супружества)
1
№ процесса
1
2
2
Наименование лица, участвующего в оказании государственной услуги
Должностное лицо услугодателя
Должностное лицо услугодателя
3
Наименование действия (процесса, процедуры, операции) и их описание
прием заявления, документов и их проверка
регистрация акта гражданского состояния
4
Результат процедуры оказания государственной услуги
отметка на копии заявления о принятии документов
выдача свидетельства
5
Сроки исполнения
1 календарный день
1 календарный день
Схема функционального взаимодействия в процессе оказания
государственной услуги
Утвержден
приказом
И.о. Министра иностранных дел
Республики Казахстан
от 19 марта 2014 года № 08-1-1-1/87
Регламент государственной услуги
«Выдача, продление виз на въезд в Республику Казахстан и
транзитный проезд через территорию Республики Казахстан»

1. Жалпы ережелер
1. Мемлекеттік қызметті Қазақстан Республикасы Сыртқы істер министрлігі (бұдан әрі – Министрлік), Министрліктің Консулдық қызмет департаментінің Алматы қаласындағы өкілдігі, консулдық пункттері мен, осы регламентке 1-қосымшада көрсетілген, Қазақстан Республикасының шет елдердегі мекемелері (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті беруші) көрсетеді.
2. Мемлекеттік қызмет көрсету нысаны: қағаз түрінде.
3. Мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесі – Қазақстан Республикасының визасы.
2. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) іс-қимыл тәртібін сипаттау
4. Көрсетілетін қызметті алушының өтініші мемлекеттік қызмет көрсету жөніндегі рәсімді (іс-қимылды) бастау үшін негіз болып табылады.
5. Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2014 жылғы 24 ақпандағы
№ 145 қаулысымен бекітілген «Қазақстан Республикасының визаларын беру, олардың қолданылу мерзімдерін ұзарту және Қазақстан Республикасының аумағы арқылы транзиттік өту» мемлекеттік қызмет стандартының 2-бабының 4 тармағына сәйкес мемлекеттік қызмет көрсету процесі мынадай рәсімдерден тұрады:
1) 1-ші процесс – көрсетілетін қызметті берушінің құжаттарды қабылдауы, тексеруі, тіркеуі;
2) 2-ші процесс – көрсетілетін қызметті берушінің құжаттарды қарастыруы және оларды Қазақстан Республикасының Ұлттық қауіпсіздік комитетіне (бұдан әрі – ҰҚК) келісу үшін жіберу;
3) 3-ші процесс – ҰҚК-мен визалық құжаттарды келісу және жауапты жолдау;
4) 3-ші процесс – визалық құжаттарды ресімдеу және Қазақстан Республикасының визасын беру;
6. Мемлекеттік қызмет көрсету рәсімінің (іс-қимылдың) нәтижесі мынадай рәсімді (іс-қимылды) орындауды бастау үшін негіз болады:
1) 1-ші процесс бойынша – құжаттарды қабылдау туралы өтініштің көшірмесіне белгі қою;
2) 2-ші процесс бойынша – көрсетілетін қызметті берушінің ҰҚК ақпараттық жүйесіне сауалы;
3) 3 процесі бойынша – ҰҚК ақпараттық жүйесінің жауабы.
Мемлекеттік көрсетілетін қызмет алдын ала жазылусыз және жедел қызмет көрсетусіз, кезек күту тәртібінде көрсетіледі.
3. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) өзара іс-қимыл тәртібін сипаттау
7. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде келесі тұлғалар қатысады:
1) көрсетілетін қызметті берушінің лауазымды тұлғасы;
2) ҰҚК-нің лауазымды тұлғасы.
8. Мемлекеттік қызмет көрсету үшін өтінішті қабылдауды, тіркеуді, тиісті құжаттарды тексеру және көрсетілетін қызметті алушыға беруді лауазымды тұлға жүзеге асырады.
Визалық құжаттарды келісуі ҰҚК-нің ақпараттық жүйесі арқылы асырылады.
Мемлекеттік қызмет көрсетуге қатысатын тұлғалар арасындағы рәсімдердің (іс-қимылдардың) дәйектілігінің сипаттамасы осы регламенттің 2-қосымшасында көрсетілген.
«Қазақстан Республикасына кіруге визалар беру,
олардың мерзімдерін ұзарту және Қазақстан
Республикасының аумағы арқылы транзиттік өту»
мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламентіне
1-қосымша
«Қазақстан Республикасының визаларын беру, олардың қолданылу мерзімдерін ұзарту және Қазақстан Республикасының аумағы арқылы транзиттік өту» мемлекеттік көрсетілетін қызметті берушілердің тізімі

1. Общие положения
1. Государственная услуга оказывается Министерством иностранных дел Республики Казахстан (далее - Министерство), представительством Департамента консульской службы Министерства в городе Алматы, консульскими пунктами и загранучреждениями Республики Казахстан, указанными в приложении 1 к настоящему регламенту (далее – услугодатель).
2. Форма оказания государственной услуги: бумажная.
3. Результат оказания государственной услуги – виза Республики Казахстан.
2. Описание порядка действий структурных подразделений
(работников) услугодателя в процессе оказания
государственной услуги
4. Основанием для начала процедуры (действия) по оказанию государственной услуги является наличие заявления услугополучателя.
5. Процесс оказания государственной услуги состоит из следующих процедур в соответствии с пунктом 4 раздела 2 Стандарта государственной услуги «Выдача, продление виз на въезд в Республику Казахстан и транзитный проезд через территорию Республики Казахстан» утвержденный Постановлением Правительства РК от 24 февраля 2014 года № 145:
1) процесс 1 – прием, проверка, регистрация документов услугодателем;
2) процесс 2 – рассмотрение документов услугодателем и направление их на согласование в Комитет национальной безопасности Республики Казахстан (далее - КНБ);
3) процесс 3 – согласование КНБ визовых документов и направление ответа;
4) процесс 4 – оформление визовых документов и выдача визы Республики Казахстан.
6. Результат процедуры оказания государственной услуги, который служит основанием для начала выполнения следующей процедуры:
1) по процессу 1 – отметка на копии заявления о принятии документов;
2) по процессу 2 – запрос услугодателя в информационную систему КНБ;
3) по процессу 3 – ответ информационной системы КНБ.
Государственная услуга оказывается в порядке очереди, без предварительной записи и ускоренного обслуживания.
3. Описание порядка взаимодействия структурных подразделений
(работников) услугодателя в процессе оказания
государственной услуги
7. В процессе оказания государственной услуги участвуют следующие лица:
1) должностное лицо услугодателя;
2) должностное лицо КНБ.
8. Должностное лицо услугодателя осуществляет прием и регистрацию заявления для оказания государственной услуги, проверку соответствующих документов, рассмотрение заявления с выдачей результата оказания государственной услуги.
Согласование визовых документов осуществляется с использованием информационной системы КНБ.
Описание последовательности процедур (действий) между лицами, участвующими в оказании государственной услуги отражено в приложении 2 к настоящему регламенту.
Приложение 1
к Регламенту государственной услуги
«Выдача, продление виз на въезд в
Республику Казахстан и транзитный
проезд через территорию
Республики Казахстан»
Список услугодателей, оказывающих государственную услугу
«Выдача, продление виз на въезд в Республику Казахстан и
транзитный проезд через территорию Республики Казахстан»

код +7-99532 тел. 99-76-84; факс 29-24-89
е-mail:
tbilisi@mfa.kz
«Қазақстан Республикасына кіруге визалар беру,
олардың мерзімдерін ұзарту және Қазақстан
Республикасының аумағы арқылы транзиттік өту»
мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламентіне
2-қосымша
Қазақстан Республикасының визасын беру бойынша рәсімнің
(іс-қимылдың) реттілігін сипаттауы
1-кесте
1
Процестің №
1
2
3
4
2
Мемлекеттік қызмет көрсетуге қатысатын тұлғаның атауы
көрсетілетін қызметті берушінің лауазымды тұлғасы
көрсетілетін қызметті берушінің лауазымды түлғасы
ҰҚК-нің лауазымды түлғасы
көрсетілетін қызметті берушінің лауазымды түлғасы
3
Іс-қимылдың (процесстің, рәсімнің, операцияны) атауыжәнеоның сипаттамасы
құжаттарды қабылдау, тексеру, тіркеу
құжаттарды қарастыру және оларды ҰҚК келісу үшін жіберу
құжаттар келісу және жауапты жолдау
Визалық құжаттарды рәсімдеу
4
Мемлекеттік қызмет көрсету рәсімінің нәтижесі
құжаттарды қабылдау туралы өтініштің көшірмесіне белгі қою
көрсетілетін қызметті берушінің ҰҚК ақпараттық жүйесіне сауалы
ҰҚК ақпараттық жүйесінің жауабы
Қазақстан Республикасының визасын беру
5
Орындалу мерзімі
1 жұмыс күні
1 жұмыс күні
2 жұмыс күні
1 жұмыс күні
Мемлекеттік қызметін көрсету процесіндегі функционалдық өзара
іс-қимылдың сызбасы
Қазақстан Республикасы
Сыртқы істер министрінің м.а.
2014 жылғы 19 наурыздағы
№ 08-1-1-1/87 бұйрығымен
бекітілген
«Шетелдіктерге асырап алуға берілген Қазақстан Республикасының
азаматтары болып табылатын балаларды есепке алу» мемлекеттік
көрсетілетін қызмет регламенті
1. Жалпы ережелер
1. Мемлекеттік көрсетілетін қызметті Қазақстан Республикасының Сыртқы істер министрлігі (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті беруші) көрсетеді.
2. Мемлекеттік қызмет көрсету нысаны: қағаз түрінде.
3. Мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесі – шетелдіктерге асырап алуға берілген Қазақстан Республикасының азаматтары болып табылатын балаларды есепке алу.
2. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) іс-қимыл тәртібін сипаттау
4. Көрсетілетін қызметті алушының өтінішін мемлекеттік қызмет көрсету жөніндегі рәсімді (іс-қимылдың) бастау үшін болуы негіз болып табылады.
5. Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2014 жылғы 24 ақпандағы № 145 қаулысымен бекітілген «Шетелдіктерге асырап алуға берілген Қазақстан Республикасының азаматтары болып табылатын балаларды есепке алу» мемлекеттік қызмет стандартының 2-бабына сәйкес, мемлекеттік қызмет көрсету процесі мынадай рәсімдерден тұрады.
1) мемлекеттік қызметті 5 жұмыс күн ішінде көрсету бойынша:
1-ші процесс – көрсетілетін қызметті берушінің консулдық қызметшісінің құжаттарды қабылдауы, тексеруі, тіркеуі.
2-ші процесс – көрсетілетін қызметті берушінің консулдық лауазымды адамның қабылданған құжаттарды қарастыруы және тексеруі, балаларды есепке алу жөніндегі құжаттарға қол қоюы.
3-ші процесс – көрсетілетін қызметті алушыға баланы есепке алу туралы қосымша беті бар паспорт беру.
2) мемлекеттік қызметті 3 жұмыс күні ішінде көрсету бойынша:
1-ші процесс – көрсетілетін қызметті консулдық қызметшісінің өтінішті қабылдауы, тексеруі және құжаттарды тіркеуі.
2-ші процесс – көрсетілетін қызметті берушінің консулдық қызметшісінің қабылданған құжаттарды қарастыруы және балаларды есепке алу жөніндегі құжаттарға қол қоюы.
3-ші процесс – көрсетілетін қызметті алушыға баланы есепке алу жөніндегі қосымша беті бар паспорт беру.
3) мемлекеттік қызметті 1 жұмыс күн ішінде көрсету бойынша:
1-ші процесс – өтінішті қабылдау, тіркеу және құжаттарды көрсетілетін қызметті берушінің тексеруі, қабылдаған құжаттарды көрсетілетін қызметті берушінің консулдық лауазымды адамының қарауы, баланы есепке алу жөніндегі құжаттарға қол қою, көрсетілетін қызметті алушыға баланы есепке алу туралы қосымша беті бар паспорт беру.
6. Мемлекеттік қызмет көрсету рәсімінің (іс-қимылдың) нәтижесі мынадай рәсімді (іс-қимылды) орындауды бастау үшін негіз болады.
1) мемлекеттік қызметті 5 және 3 жұмыс күн ішінде көрсету бойынша:
1-ші процесс бойынша – құжаттарды қабылдау туралы өтініш көшірмесіне қол қою;
2-ші процесс бойынша – консулдық лауазымды тұлғаның паспорттың қосымша парағына баланы есепке алу жөнінде қарары.
3) мемлекеттік қызмет 1 жұмыс күні ішінде көрсету бойынша:
1-ші процесс бойынша – көрсетілетін қызметті алушыға баланы есепке алу туралы қосымша парағы бар паспорт беру.
Мемлекеттік көрсетілетін қызмет алдын ала жазылусыз, кезек күту тәртібінде көрсетіледі.
3. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) өзара іс-қимыл тәртібін сипаттау
7. Мемлекеттік қызмет көрсету процесі мынадай адамдар қатысады:
1) консулдық қызметші;
2) консулдық лауазымды тұлға;
8. Мемлекеттік қызмет көрсету үшін өтінішті қабылдауды, тіркеуді, балаларды есепке алу туралы қосымша беті бар паспорт беруді көрсетілген қызметті алушыға консулдық қызметші жүзеге асырады.
Өтінішті қарастыруды және қабылдаған құжаттарды тексеруді, балаларды есепке алу жөніндегі құжаттарға қол қоюды консулдық лауазымды адам жүзеге асырады.
Мемлекеттік қызмет көрсетуге қатысатын тұлғалар арасындағы рәсімдер (іс-қимылдар) дәйектілігінің сипаттамасы осы регламенттің 1-қосымшасында көрсетілген.
«Шетелдіктерге асырап алуға берілген Қазақстан
Республикасының азаматтары болып табылатын
балаларды есепке алу»
мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламентіне
1-қосымша
«Шетелдіктерге асырап алуға берілген Қазақстан Республикасының
азаматтары болып табылатын балаларды есепке алу» мемлекеттік
қызметін көрсетуге қатысатын тұлғалар арасындағы рәсімдердің
(іс-қимылдардың) дәйектілігінің сипаттамасы 5 және 3 жұмыс
күнінен аспайды 1 кесте
1
Процестің №
1
2
3
4
2
Мемлекеттік қызмет көрсетуге қатысатын тұлғаның атауы
Консулдық қызметші
Көрсетілетін қызметті берушінің басқарушы тұлғасы
Консулдық қызметші
3
Іс-қимылдың (процесстің, рәсімнің, операцияның) атауы және оның сипаттамасы
құжаттарды қабылдау, тексеру, тіркеу
Қарастыру және тексеру консулдық лауазымды тұлға, балаларды есепке алу бойынша құжаттарға қол қою
көрсетілетін қызметті алушының балаларды есепке алу бойынша қосымша парақ қосылған паспорттарын беру
4
Мемлекеттік қызмет көрсету рәсімінің нәтижесі
құжаттарды қабылдау туралы өтініштің көшірмесіне белгі қою
консулдық лауазымды тұлға көрсетілетін қызметті алушының қосымша парақ қосылған паспорттарына балаларды есепке алуына резолюция қою
көрсетілетін қызметті алушының балаларды есепке алу бойынша қосымша парақ қосылған паспорттарын беру
5
Орындалу мерзімі
(паспортты ресімдеу)*
күнтізбелік 1 күннен аспайды
күнтізбелік 3 күннен аспайды
күнтізбелік 1 күннен аспайды
«Шетелдіктерге асырап алуға берілген Қазақстан Республикасының
азаматтары болып табылатын балаларды есепке алу» мемлекеттік
қызметін көрсетуге қатысатын тұлғалар арасындағы рәсімдердің
(іс-қимылдардың) дәйектілігінің сипаттамасы 1 жұмыс күнінен
аспайды 2 кесте
Қазақстан Республикасы
Сыртқы істер министрінің м.а.
2014 жылғы 19 наурыздағы
№ 08-1-1-1/87 бұйрығымен
бекітілген
«Қазақстан Республикасының қызметтік паспорттарын беру»
мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті

код +7-99532 тел. 99-76-84; факс 29-24-89
е-mail:
tbilisi@mfa.kz
Приложение 2
к Регламенту государственной услуги
«Выдача, продление виз на въезд в
Республику Казахстан и транзитный
проезд через территорию
Республики Казахстан»
Описание последовательности процедур (действий) между лицами,
участвующими в оказании государственной услуги
«Выдача, продление виз на въезд в Республику Казахстан и
транзитный проезд через территорию Республики Казахстан»
1
№ процесса
1
2
3
4
2
Наименование лица, участвующего в оказании государственной услуги
Должностное лицо услугодателя
Должностное лицо услугодателя
Должностное лицо КНБ
Должностное лицо услугодателя
3
Наименование действия (процесса, процедуры, операции) и их описание
прием, проверка, регистрация документов услугодателем
рассмотрение документов и направление их в КНБ на согласование
согласование и направление ответа
оформление визовых документов
4
Результат процедуры оказания государственной услуги
отметка на копии заявления о принятии документов
запрос услугодателя в информационную систему КНБ
ответ информационной системы КНБ
выдача визы Республики Казахстан
5
Сроки исполнения
1 рабочий день
1 рабочий день
2 рабочих дня
1 рабочий день
Схема функционального взаимодействия в процессе оказания
государственной услуги
Утвержден
приказом
и.о. Министра иностранных дел
Республики Казахстан
от 19 марта 2014 года № 08-1-1-1/87
Регламент государственной услуги
«Постановка на учет детей, являющихся гражданами Республики
Казахстан, переданных на усыновление иностранцам»
1. Общие положения
1. Государственная услуга оказывается Министерством иностранных дел Республики Казахстан (далее – услугодатель).
2. Форма оказания государственной услуги: бумажная.
3. Результат оказания государственной услуги – постановка на учет детей, являющихся гражданами Республики Казахстан, переданных на усыновление иностранцам.
2. Описание порядка действий структурных подразделений
(работников) услугодателя в процессе оказания
государственной услуги
4. Основанием для начала процедуры (действия) по оказанию государственной услуги является наличие заявления услугополучателя.
5. Процесс оказания государственной услуги состоит из следующих процедур в соответствии с разделом 2 Стандарта государственной услуги «Постановка на учет детей, являющихся гражданами Республики Казахстан, переданных на усыновление иностранцам» утвержденный Постановлением Правительства РК от 24 февраля 2014 года № 145:
1) процесс 1 – прием, регистрация заявления и документов консульским служащим услугодателя;
2) процесс 2 – рассмотрение и проверка принятых документов консульским должностным лицом услугодателя, подписание документов по постановке на учет ребенка;
3) процесс 3 – выдача услугополучателю паспорта с вкладышем о постановке на учет ребенка.
6. Результат процедуры оказания государственной услуги, который служит основанием для начала выполнения следующей процедуры:
1) по процессу 1 – отметка на копии заявления о принятии документов;
2) по процессу 2 – резолюция по постановке на учет ребенка консульского должностного лица на вкладыше к паспорту;
Государственная услуга оказывается в порядке очереди, без предварительной записи.
3. Описание порядка взаимодействия структурных подразделений
(работников) услугодателя в процессе оказания
государственной услуги
7. В процессе оказания государственной услуги участвуют следующие лица:
1) консульский служащий услугодателя;
2) консульское должностное лицо услугодателя.
8. Прием, регистрация заявления для оказания государственной услуги, выдача услугополучателю паспорта с вкладышем о постановке на учет ребенка осуществляется консульским служащим услугодателя.
Рассмотрение заявления и проверка принятых документов, подписание документов по постановке на учет ребенка осуществляется консульским должностным лицом услугодателя.
Описание последовательности процедур (действий) между лицами, участвующими в оказании государственной услуги отражено в приложении 1 к настоящему регламенту.
Приложение 1
к Регламенту государственной услуги
«Постановка на учет детей, являющихся
гражданами Республики Казахстан,
переданных на усыновление
иностранцам»
Таблица 1. Описание последовательности процедур (действий)
между лицами, участвующими в оказании государственной услуги
«Постановка на учет детей, являющихся гражданами
Республики Казахстан, переданных на усыновление иностранцам»
1
№ процесса
1
2
3
2
Наименование лица, участвующего в оказании государственной услуги
Консульский служащий услугодателя
Консульское должностное лицо услугодателя
Консульский служащий услугодателя
3
Наименование действия (процесса, процедуры, операции) и их описание
прием, регистрация заявления и документов
рассмотрение и проверка принятых документов консульским должностным лицом услугодателя, подписание документов по постановке на учет ребенка
выдача услугополучателю паспорта с вкладышем о постановке на учет ребенка.
4
Результат процедуры оказания государственной услуги
отметка на копии заявления о принятии документов
резолюция по постановке на учет ребенка консульского должностного лица на вкладыше к паспорту
получение услугополучателем нарочно паспорта с вкладышем о постановке на учет ребенка.
5
Сроки исполнения*
не более 1 рабочего дня
не более 3 рабочих дней
не более 1 рабочего дня
*Примечание: Процесс предусматривает оказания государственной услуги в ускоренном порядке в течение 1 либо 3 рабочих дней.
Схема функционального взаимодействия в процессе оказания
государственной услуги
Утвержден
приказом
и.о. Министра иностранных дел
Республики Казахстан
от 19 марта 2014 года № 08-1-1-1/87
Регламент государственной услуги
«Выдача служебных паспортов Республики Казахстан»

1. Жалпы ережелер
1. Мемлекеттік қызметті Қазақстан Республикасының Сыртқы істер министрлігі (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті беруші) көрсетеді.
2. Мемлекеттік қызмет көрсету нысаны: қағаз түрінде.
3. Мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесі – Қазақстан Республикасының қызметтік паспортын беру (бұдан әрі – паспорт).
2. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) іс-қимыл тәртібін сипаттау
4. Көрсетілетін қызметті алушының өтініші мемлекеттік қызмет көрсету рәсімін (іс-қимылын) бастамау үшін негіз болып табылады.
5. Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2014 жылғы 24 ақпандағы № 145 қаулысымен бекітілген «Қазақстан Республикасының қызметтік паспорттарын беру» мемлекеттік қызмет стандартының 2-бабының 4 тармағына сәйкес, қызметтік паспортты беру жөніндегі мемлекеттік қызмет көрсету процесі мынадай рәсімдерден тұрады:
1) 1-ші процесс – көрсетілетін қызметті берушінің консулдық қызметшісінің құжаттарды қабылдауы, тексеруі, тіркеуі;
2) 2-ші процесс – көрсетілетін қызметті берушінің басқарушы адамның қабылданған құжаттарды қарауы;
3) 3-ші процесс – көрсетілетін қызметті берушінің консулдық қызметшісінің паспортты жасауы;
4) 4-ші процесс – көрсетілетін қызметті алушыға паспорт беру.
6. Мемлекеттік қызмет көрсету рәсімінің (іс-қимылдың) нәтижесі мынадай рәсімді (іс-қимылды) орындауды бастау үшін негіз болады:
1) 1-ші процесс бойынша – құжаттарды қабылдау туралы өтініштің көшірмесіне белгі қою;
2) 2-ші процесс бойынша – басқарушы адамның паспортты жасау туралы қарары;
3) 3-ші процесс бойынша – паспортты беруге дайындау.
Мемлекеттік көрсетілетін қызмет алдын ала жазылусыз және жедел қызмет көрсетусіз, кезек күту тәртібінде көрсетіледі.
3. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) өзара іс-қимыл тәртібін сипаттау
7. Мемлекеттік қызмет көрсету процесін мынадай тұлғалар қатысады:
1) консулдық қызметші;
2) көрсетілетін қызметті берушінің басқарушытұлға;
8. Мемлекеттік қызмет көрсету үшін өтінішті қабылдауды, тіркеуді, паспортты жасауды және оны көрсетілетін қызметті алушыға беруді консулдық қызметші жүзеге асырады.
Тиісті құжаттары бар өтінішті қарастыруды және паспортты жасау туралы қарары енгізуді көрсетілетін қызметті берушінің басқарушы адамы жүзеге асырады.
Мемлекеттік қызмет көрсетуге қатысатын тұлғалар арасындағы рәсімдер (іс-қимылдар) дәйектілігінің сипаттамасы осы регламенттің 1-қосымшасында көрсетілген.
«Қазақстан Республикасының қызметтік паспорттарын беру»
мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламентіне
1-қосымша
«Қазақстан Республикасының қызметтік паспорттарын беру»
мемлекеттік қызметін көрсетуге қатысатын тұлғалар арасындағы
рәсімдердің (іс-қимылдардың) дәйектілігінің сипаттамасы
1
Процестің №
1
2
3
4
2
Мемлекеттік қызмет көрсетуге қатысатын тұлғаның атауы
Консулдық қызметші
Көрсетілетін қызметті берушінің басқарушы тұлғасы
Консулдық қызметші
3
Іс-қимылдың (процесстің, рәсімнің, операцияның) атауы және оның сипаттамасы
құжаттарды қабылдау, тексеру, тіркеу
көрсетілетін қызметті берушінің басқарушы тұлғасының қабылданғанқұжаттарды қарастыруы
паспортты жасау
паспортты көрсетілетін қызметті алушыға беру
4
Мемлекеттік қызмет көрсету рәсімінің нәтижесі
құжаттарды қабылдау туралы өтініштің көшірмесіне белгі қою
басқарушы тұлғаның паспортты жасау туралы қарары
паспортты беруге дайындау
көрсетілетін қызметті алушының паспортты қолма-қол алуы
5
Орындалу мерзімі
(паспортты ресімдеу)*
күнтізбелік 1 күннен аспайды
күнтізбелік 1 күннен аспайды
күнтізбелік 2 күннен аспайды
күнтізбелік 1 күннен аспайды
«Қазақстан Республикасының қызметтік паспорттарын беру»
мемлекеттік қызметін көрсету процесіндегі функционалдық өзара
іс-қимылдың сызбасы
Қазақстан Республикасы
Сыртқы істер министрінің м.а.
2014 жылғы 19 наурыздағы
№ 08-1-1-1/87 бұйрығымен
бекітілген
«Консулдық заңдастыру»
мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті

1. Общие положения
1. Государственная услуга оказывается Министерством иностранных дел Республики Казахстан (далее – услугодатель).
2. Форма оказания государственной услуги: бумажная.
3. Результат оказания государственной услуги – выдача служебного паспорта Республики Казахстан (далее – паспорт).
2. Описание порядка действий структурных подразделений
(работников) услугодателя в процессе оказания
государственной услуги
4. Основанием для начала процедуры (действия) по оказанию государственной услуги является наличие заявления услугополучателя.
5. Процесс оказания государственной услуги по выдачи служебного паспорта состоит из следующих процедур в соответствии с пунктом 4 раздела 2 Стандарта государственной услуги «Выдача служебных паспортов Республики Казахстан» утвержденный Постановлением Правительства РК от 24 февраля 2014 года № 145:
1) процесс 1 – прием, проверка, регистрация документов консульским служащим услугодателя;
2) процесс 2 – рассмотрение принятых документов руководящим должностным лицом услугодателя;
3) процесс 3 – изготовление паспорта консульским служащим услугодателя;
4) процесс 4 – выдача услугополучателю паспорта.
6. Результат процедуры оказания государственной услуги, который служит основанием для начала выполнения следующей процедуры:
1) по процессу 1 – отметка на копии заявления о принятии документов;
2) по процессу 2 – резолюция руководящего лица об изготовлении паспорта;
3) по процессу 3 – подготовка паспорта к выдаче.
Государственная услуга оказывается в порядке очереди, без предварительной записи и ускоренного обслуживания.
3. Описание порядка взаимодействия структурных подразделений
(работников) услугодателя в процессе оказания
государственной услуги
7. В процессе оказания государственной услуги участвуют следующие лица:
1) консульский служащий услугодателя;
2) руководящее должностное лицо услугодателя;
8. Прием, регистрация заявления для оказания государственной услуги, изготовление паспорта и выдача его услугополучателю осуществляется консульским служащим услугодателя.
Рассмотрение заявления с соответствующими документами и нанесение резолюции об изготовлении паспорта осуществляется руководящим должностным лицом услугодателя.
Описание последовательности процедур (действий) между лицами, участвующими в оказании государственной услуги отражено в приложении 1 к настоящему регламенту.
Приложение 1
к Регламенту
государственной услуги
«Выдача служебных паспортов
Республики Казахстан»
Таблица. Описание последовательности процедур
(действий) между лицами,
участвующими в оказании государственной услуги
«Выдача служебных паспортов Республики Казахстан»
1
№ процесса
1
2
3
4
2
Наименование лица, участвующего в оказании государственной услуги
Консульский служащий услугодателя
Руководящее должностное лицо услугодателя
Консульский служащий услугодателя
3
Наименование действия (процесса, процедуры, операции) и их описание
прием, проверка, регистрация документов
рассмотрение принятых документов руководящим лицом услугодателя
изготовление паспорта
выдача услугополучателю паспорта
4
Результат процедуры оказания государственной услуги
отметка на копии заявления о принятии документов
резолюция руководящего лица об изготовлении паспорта
подготовка паспорта к выдаче
получение нарочно паспорта услугополучателем
5
Сроки исполнения
(оформление паспорта)*
не более 1 рабочего дня
не более 1 рабочего дня
не более 2 рабочих дней
не более 1 рабочего дня
Схема функционального взаимодействия в процессе оказания
государственной услуги
«Выдача служебных паспортов Республики Казахстан»
Утвержден
приказом
и.о. Министра иностранных дел
Республики Казахстан
от 19 марта 2014 года № 08-1-1-1/87
Регламент государственной услуги
«Консульская легализация»