Туыстас емес транспланттауды жүргізу мақсатында гемопоэздік дің жасушаларын, сүйек кемігін өткізген жағдайда, оларды, сондай-ақ диагностикалық ғылыми мақсаттарға арналған немесе биомедициналық зерттеулер жүргізу процесінде алынған жасушалардың, тіндердің, биологиялық сұйықтықтар мен сөлдердің, оның ішінде адамның тіршілік әрекеті өнімдерінің, физиологиялық және патологиялық шығындылардың, сүртінділердің, қырындылардың, шайындылардың үлгілерін Қазақстан Республикасының аумағына әкелуге және Қазақстан Республикасының аумағынан әкетуге қорытындылар (рұқсат беру құжаттарын) беру қағидаларын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрдің м.а. 2014 жылғы 26 наурыздағы № 151 бұйрығы. Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің 2014 жылы 30 сәуірде № 9372 тіркелді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің 2020 жылғы 3 қарашадағы № ҚР ДСМ-177/2020 бұйрығымен
Ескерту. Күші жойылды – ҚР Денсаулық сақтау министрінің 03.11.2020 № ҚР ДСМ-177/2020 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Ескерту. Бұйрықтың тақырыбы жаңа редакцияда - ҚР Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму министрінің 25.07.2016 № 650 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
"Халық денсаулығы және денсаулық сақтау жүйесі туралы" Қазақстан Республикасының 2009 жылғы 18 қыркүйектегі Кодексінің 7-бабының 1-тармағының 29-5) тармақшасына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
Ескерту. Кіріспе жаңа редакцияда - ҚР Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму министрінің 25.07.2016 № 650 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
1. Қоса беріліп отырған Туыстас емес транспланттауды жүргізу мақсатында гемопоэздік дің жасушаларын, сүйек кемігін өткізген жағдайда, оларды, сондай-ақ диагностикалық ғылыми мақсаттарға арналған немесе биомедициналық зерттеулер жүргізу процесінде алынған жасушалардың, тіндердің, биологиялық сұйықтықтар мен сөлдердің, оның ішінде адамның тіршілік әрекеті өнімдерінің, физиологиялық және патологиялық шығындылардың, сүртінділердің, қырындылардың, шайындылардың үлгілерін Қазақстан Республикасының аумағына әкелуге және Қазақстан Республикасының аумағынан әкетуге қорытындылар (рұқсат беру құжаттарын) беру қағидалары бекітілсін.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму министрінің 25.07.2016 № 650 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.

Об утверждении Правил выдачи заключений (разрешительных документов) на ввоз на территорию Республики Казахстан и вывоз с территории Республики Казахстан гемопоэтических стволовых клеток, костного мозга в случае их перемещения с целью проведения неродственной трансплантации, а также образцов клеток, тканей, биологических жидкостей и секретов, в том числе продуктов жизнедеятельности человека, физиологических и патологических выделений, мазков, соскобов, смывов, предназначенных для диагностических научных целей или полученных в процессе проведения биомедицинских исследований
Приказ и.о. Министра здравоохранения Республики Казахстан от 26 марта 2014 года № 151. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 30 апреля 2014 года № 9372. Утратил силу приказом Министра здравоохранения Республики Казахстан от 3 ноября 2020 года № ҚР ДСМ-177/2020.
Сноска. Утратил силу приказом Министра здравоохранения РК от 03.11.2020 № ҚР ДСМ-177/2020 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Сноска. Заголовок приказа в редакции приказа Министра здравоохранения и социального развития РК от 25.07.2016 № 650 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
В соответствии с подпунктом 29-5) пункта 1 статьи 7 Кодекса Республики Казахстан от 18 сентября 2009 года "О здоровье народа и системе здравоохранения", ПРИКАЗЫВАЮ:
Сноска. Преамбула в редакции приказа Министра здравоохранения и социального развития РК от 25.07.2016 № 650 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
1. Утвердить прилагаемые Правила выдачи заключений (разрешительных документов) на ввоз на территорию Республики Казахстан и вывоз с территории Республики Казахстан гемопоэтических стволовых клеток, костного мозга в случае их перемещения с целью проведения неродственной трансплантации, а также образцов клеток, тканей, биологических жидкостей и секретов, в том числе продуктов жизнедеятельности человека, физиологических и патологических выделений, мазков, соскобов, смывов, предназначенных для диагностических научных целей или полученных в процессе проведения биомедицинских исследований.
Сноска. Пункт 1 в редакции приказа Министра здравоохранения и социального развития РК от 25.07.2016 № 650 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).

2. Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігінің Медициналық және фармацевтикалық қызметті бақылау комитеті (Л.М.Ахметниязова):
1) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуді;
2) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігінің Интернет-ресурсында орналастыруды қамтамасыз етсін.
3. Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігінің Заң қызметі департаменті (Д.Е. Асайынова) осы бұйрық Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелгеннен кейін оның ресми жариялануын қамтамасыз етсін.
4. Осы бұйрықтың орындалуын өзім бақылаймын.
5. Осы бұйрық алғаш ресми жарияланған күнінен бастап күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасы
Денсаулық сақтау министрінің
міндетін атқарушы
Е. Байжүнісов
Қазақстан Республикасы
Денсаулық сақтау министрі
міндетін атқарушының
2014 жылғы 26 наурыздағы
№ 151 бұйрығымен
бекітілген
Туыстас емес транспланттауды жүргізу мақсатында гемопоэздік дің жасушаларын, сүйек кемігін өткізген жағдайда, оларды, сондай-ақ диагностикалық ғылыми мақсаттарға арналған немесе биомедициналық зерттеулер жүргізу процесінде алынған жасушалардың, тіндердің, биологиялық сұйықтықтар мен сөлдердің, оның ішінде адамның тіршілік әрекеті өнімдерінің, физиологиялық және патологиялық шығындылардың, сүртінділердің, қырындылардың, шайындылардың үлгілерін Қазақстан Республикасының аумағына әкелуге және Қазақстан Республикасының аумағынан әкетуге қорытындылар (рұқсат беру құжаттарын) беру қағидасы
Ескерту. Қағида жаңа редакцияда – ҚР Денсаулық сақтау министрінің 04.04.2020 № ҚР ДСМ-27/2020 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы Қағидалар 2009 жылғы 18 қыркүйектегі Қазақстан Республикасының "Халық денсаулығы және денсаулық сақтау жүйесі туралы" Кодексінің 7-бабы 1-тармағының 29-5) тармақшасына және 173-бабының 5-тармағына, 2013 жылғы 15 сәуірдегі Қазақстан Республикасының "Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы" Заңының (бұдан әрі – Заң) 14-бабына сәйкес әзірленген және Туыстас емес транспланттауды жүргізу мақсатында гемопоэздік дің жасушаларын, сүйек кемігін өткізген жағдайда, оларды, сондай-ақ диагностикалық ғылыми мақсаттарға арналған немесе биомедициналық зерттеулер жүргізу процесінде алынған жасушалардың, тіндердің, биологиялық сұйықтықтар мен сөлдердің, оның ішінде адамның тіршілік әрекеті өнімдерінің, физиологиялық және патологиялық шығындылардың, сүртінділердің, қырындылардың, шайындылардың үлгілерін Қазақстан Республикасының аумағына әкелуге және Қазақстан Республикасының аумағынан әкетуге қорытындылар (рұқсат беру құжаттарын) беру тәртібін (бұдан әрі – Қағидалар) анықтайды.

2. Комитету контроля медицинской и фармацевтической деятельности Министерства здравоохранения Республики Казахстан (Ахметниязова Л.М.) обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) размещение настоящего приказа на Интернет-ресурсе Министерства здравоохранения Республики Казахстан.
3. Департаменту юридической службы Министерства здравоохранения Республики Казахстан (Асаинова Д.Е.) обеспечить официальное опубликование настоящего приказа в средствах массовой информации после его государственной регистрации в Министерстве юстиции Республики Казахстан.
4. Контроль за исполнением настоящего приказа оставляю за собой.
5. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней со дня его первого официального опубликования.
И. о. Министр здравоохранения
Республики Казахстан Э. Байжунусов
Утверждены
приказом исполняющего обязанности
Министра здравоохранения
Республики Казахстан
от 26 марта 2014 года № 151
Правила выдачи заключений (разрешительных документов) на ввоз на территорию Республики Казахстан и вывоз с территории Республики Казахстан гемопоэтических стволовых клеток, костного мозга в случае их перемещения с целью проведения неродственной трансплантации, а также образцов клеток, тканей, биологических жидкостей и секретов, в том числе продуктов жизнедеятельности человека, физиологических и патологических выделений, мазков, соскобов, смывов, предназначенных для диагностических научных целей или полученных в процессе проведения биомедицинских исследований
Сноска. Правила - в редакции приказа Министра здравоохранения РК от 04.04.2020 № ҚР ДСМ-27/2020 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Глава 1. Общие положения
1. Настоящие Правила разработаны в соответствии с подпунктом 29-5) пункта 1 статьи 7 и пунктом 5 статьи 173 Кодекса Республики Казахстан от 18 сентября 2009 года "О здоровье народа и системе здравоохранения", статьей 14 Закона Республики Казахстан от 15 апреля 2013 года "О государственных услугах" (далее – Закон) и определяют порядок выдачи заключений (разрешительных документов) на ввоз на территорию Республики Казахстан и вывоз с территории Республики Казахстан гемопоэтических стволовых клеток, костного мозга в случае их перемещения с целью проведения неродственной трансплантации, а также образцов клеток, тканей, биологических жидкостей и секретов, в том числе продуктов жизнедеятельности человека, физиологических и патологических выделений, мазков, соскобов, смывов, предназначенных для диагностических научных целей или полученных в процессе проведения биомедицинских исследований" (далее – Правила).

2. Қағидаларда мынадай анықталамалар пайдаланылған:
1) адамның тіршілік ету өнімдері – адамның ағзаның ішкі ортасына (қан, лимфа, тін сұйықтығы) және сыртқы ортаға бөлетін биологиялық заттары;
2) биологиялық сұйықтықтар – бұл адамның физиологиялық және патологиялық сұйықтықтары, оларға амниоттық сұйықтық, ірің, қан, лимфа, қақырық, уыз, несеп, қуықасты безі сөлі, шырышты қабық сілемейі, синовиалды сұйықтық, шәуhет, жұлын-ми сұйықтығы, тін сұйықтығы, плевралды сұйықтық, мұрын сілемейі, тер, транссудат, құлақ құлығы, экссудат жатады;
3) гемопоэздік дің жасушалары – адамның сүйек кемігінің саралана алатын қабілеті бар жасушалары;
4) жасуша – жеке зат алмасуы бар, өзі өмір сүруге, өздігінен пайда болуға және дамуға қабілетті адам ағзасының негізгі құрылымдық-функционалдық бірлігі;
5) қырынды – микроскопиялық, цитоморфологиялық және бактериоскопиялық зерттеу үшін арнайы аспаппен қыру арқылы алынған адамның зерттелетін материалы;
6) патологиялық шығындылар – бұл сыртқы ортаға бөлінетін, патологиялық процестің дамуы нәтижесінде пайда болған немесе өздерінің физикалық-химиялық қасиеттері мен химиялық құрамын өзгерткен (ағзадағы патологиялық процесс кезінде пайда болатын шығындылар) адамның тіршілік ету өнімдері;
7) сөл – жасушалардан бөлінетін немесе биологиялық белсенді заттарды қамтитын сұйықтық;
8) сүйек кемігі – сүйектің кеуекті затында және сүйек-кемік қуыстарында орналасқан орталық қан өндіру органы;
9) сүртінді – микроскоппен одан әрі зерттеу мақсатында шыны затқа жағылған адамның зерттелетін материалы;
10) тін – ортақ пайда болумен, құрылымымен және орындайтын функцияларымен біріктірілген адам ағзасының жасушалары мен жасушааралық заттарының жиынтығы;
11) физиологиялық шығындылар – бұл сыртқы ортаға бөлінетін және тұрақты химиялық құрамы мен белгілі бір физикалық-химиялық қасиеттері бар адамның тіршілік ету өнімдері;
12) шайынды – физиологиялық ерітіндімен, зарарсыздандыру суымен немесе арнайы сұйықтықпен жуу арқылы зерттелетін материалды зерттелетін ағзаан алу әдісі.
2-тарау. Туыстас емес транспаланттауды жүргізу мақсатында гемопоэздік дің жасушаларын, сүйек кемігін өткізген жағдайда, оларды, сонай-ақ диагностикалық мақсаттарға арналған немесе биомедициналық зерттеулер жүргізу процесінде алынған жасушалардың, тіндердің, биологиялық сұйықтықтар мен сөлдердің, оның ішінде адамның тіршілік әрекеті өнімдерінің, физиологиялық және патологиялық шығындылардың, сүртінділердің, қырындылардың, шайындылардың үлгілерін Қазақстан Республикасының аумағына әкелуге және Қазақстан Республикасының аумағынан әкетуге қорытынды (рұқсат беру құжаттарын) беру тәртібі

2. В настоящих Правилах используются следующие основные понятия:
1) продукты жизнедеятельности человека – биологические вещества, выделяемые человеком во внутреннюю среду организма или внешнюю среду;
2) биологические жидкости – это физиологические и патологические жидкости человека, к которым относятся: амниотическая жидкость, гной, кровь, лимфа, мокрота, молозиво, моча, секрет предстательной железы, слизь слизистых оболочек, синовиальная жидкость, сперма, спинномозговая жидкость, тканевая жидкость, плевральная жидкость, носовая слизь, пот, транссудат, ушная сера, экссудат;
3) гемопоэтические стволовые клетки – клетки костного мозга человека, обладающие способностью к дифференцировке;
4) клетка – основная структурно-функциональная единица организма человека, обладающая собственным обменом веществ, способная к самостоятельному существованию, самовоспроизведению и развитию;
5) соскоб – исследуемый материал человека полученный, путем соскабливания специальным инструментом, для микроскопического, цитоморфологического и бактериоскопического исследования;
6) патологические выделения – это продукты жизнедеятельности человека, выделяемые во внешнюю среду, возникшие либо изменившие свои физико-химические свойства и химический состав в результате развития патологического процесса (выделения, возникающие при патологическом процессе в организме);
7) секрет – жидкость, продуцируемая клетками и содержащая биологически активные вещества;
8) костный мозг – центральный орган кроветворения человека, расположенный в губчатом веществе костей и костно-мозговых полостях;
9) мазок – исследуемый материал человека, нанесенный на предметное стекло с целью дальнейшего исследования под микроскопом;
10) ткань – совокупность клеток и межклеточного вещества организма человека, объединенных общим происхождением, строением и выполняемыми функциями;
11) физиологические выделения – это продукты жизнедеятельности человека, выделяемые во внешнюю среду и имеющие относительно постоянный химический состав и определенные физико-химические свойства;
12) смыв – метод получения исследуемого материала из исследуемого органа, путем промывания физиологическим раствором, стерильной водой или специальной жидкостью.
Глава 2. Порядок выдачи заключений (разрешительных документов) на ввоз на территорию Республики Казахстан и вывоз с территории Республики Казахстан гемопоэтических стволовых клеток, костного мозга в случае их перемещения с целью проведения неродственной трансплантации, а также образцов клеток, тканей, биологических жидкостей и секретов, в том числе продуктов жизнедеятельности человека, физиологических и патологических выделений, мазков, соскобов, смывов, предназначенных для диагностических научных целей или полученных в процессе проведения биомедицинских исследований

3. Туыстас емес транспланттауды жүргізу мақсатында гемопоэздік дің жасушаларын және сүйек кемігін өткізген жағдайда, оларды, сондай-ақ диагностикалық ғылыми мақсаттарға арналған немесе биомедициналық зерттеулер жүргізу процесінде алынған жасушалардың, тіндердің, биологиялық сұйықтықтар мен сөлдердің, оның ішінде адамның тіршілік әрекеті өнімдерінің, физиологиялық және патологиялық шығындылардың, сүртінділердің, қырындылардың, шайындылардың үлгілерін Қазақстан Республикасының аумағына әкелуге және Қазақстан Республикасының аумағынан әкетуге қорытынды (рұқсат беру құжаты) беру (бұдан әрі – мемлекеттік қызмет) Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігінің Тауарлар және көрсетілетін қызметтердің сапасы мен қауіпсіздігін бақылау комитеті (бұдан әрі – қызмет беруші) www.elicense.kz, www.egov.kz – "электрондық үкімет" веб-порталы арқылы көрсетеді.
Қорытынды өтініш беруші айқындайтын, бірақ бір жылдан аспайтын мерзімге беріледі.
4. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінің сипаттамасын, нысанын, мазмұны мен нәтижесін, сондай-ақ мемлекеттік қызмет көрсету ерекшеліктерін ескере отырып өзге де мәліметтерді қамтитын мемлекеттік қызмет көрсетуге қойылатын негізгі талаптардың тізбесі осы Қағидаларға 1-қосымшаға сәйкес "Туыстас емес транспланттауды жүргізу мақсатында гемопоэздік дің жасушаларын және сүйек кемігін өткізген жағдайда, оларды, сондай-ақ диагностикалық ғылыми мақсаттарға арналған немесе биомедициналық зерттеулер жүргізу процесінде алынған жасушалардың, тіндердің, биологиялық сұйықтықтар мен сөлдердің, оның ішінде адамның тіршілік әрекеті өнімдерінің, физиологиялық және патологиялық шығындылардың, сүртінділердің, қырындылардың, шайындылардың үлгілерін Қазақстан Республикасының аумағына әкелуге және Қазақстан Республикасының аумағынан әкетуге қорытынды (рұқсат беру құжаты) беру" мемлекеттік қызмет стандартында келтірілген.
5. Туыстас емес транспланттауды жүргізу мақсатында адамның гемопоэздік дің жасушаларын, сүйек кемігін өткізген жағдайда, оларды Қазақстан Республикасының аумағына әкелуге және (немесе) Қазақстан Республикасының аумағынан әкетуге қорытынды (рұқсат беру құжатын) алу үшін (бұдан әрі – қызмет алушы) қызмет берушіге www.egov.kz, www.elicense.kz "электрондық үкіметтің" веб-порталы арқылы келесі құжаттарды жолдайды:
1) осы Қағидаларға 2-қосымшаға сәйкес нысан бойынша өтініш;
2) туыстас емес транспланттауды жүргізу мақсатында адамның гемопоэздік дің жасушалары, сүйек кемігі үлгілері орын ауыстырған жағдайда олардың биологиялық қауіпсіздігіне зерттеу нәтижелердің электрондық көшірмесі.

3. Выдача заключений (разрешительных документов) на ввоз на территорию Республики Казахстан и вывоз с территории Республики Казахстан гемопоэтических стволовых клеток, костного мозга в случае их перемещения с целью проведения неродственной трансплантации, а также образцов клеток, тканей, биологических жидкостей и секретов, в том числе продуктов жизнедеятельности человека, физиологических и патологических выделений, мазков, соскобов, смывов, предназначенных для диагностических научных целей или полученных в процессе проведения биомедицинских исследований (далее – государственная услуга) оказывается Комитетом контроля качества и безопасности товаров и услуг Министерства здравоохранения Республики Казахстан (далее-услугодатель) через веб-портал "электронного правительства" www.egov.kz, www.elicense.kz.
Заключение выдается на срок, определяемый заявителем, но не превышающий один год.
4. Перечень основных требований к оказанию государственной услуги, включающий характеристики процесса, форму, содержание и результат оказания, а также иные сведения с учетом особенностей предоставления государственной услуги приведен в стандарте государственной услуги "Выдача заключений (разрешительных документов) на ввоз на территорию Республики Казахстан и вывоз с территории Республики Казахстан гемопоэтических стволовых клеток, костного мозга в случае их перемещения с целью проведения неродственной трансплантации, а также образцов клеток, тканей, биологических жидкостей и секретов, в том числе продуктов жизнедеятельности человека, физиологических и патологических выделений, мазков, соскобов, смывов, предназначенных для диагностических научных целей или полученных в процессе проведения биомедицинских исследований" согласно приложению 1 к настоящим Правилам.
5. Для получения заключения (разрешительного документа) на ввоз на территорию Республики Казахстан и (или) вывоз с территории Республики Казахстан гемопоэтических стволовых клеток, костного мозга человека при перемещении их с целью проведения неродственной трансплантации организация здравоохранения (далее - услугополучатель) направляет услугодателю через веб-портал "электронного правительства" www.egov.kz, www.elicense.kz следующие документы:
1) заявление по форме, согласно приложению 2 к настоящим Правилам;
2) электронная копия результатов исследования на биологическую безопасность образцов гемопоэтических стволовых клеток, костного мозга человека в случае их перемещения с целью проведения неродственной трансплантации.

6. Диагностикалық ғылыми мақсаттарға арналған немесе биомедициналық зерттеулер жүргізу процесінде алынған жасушалардың, тіндердің, биологиялық сұйықтықтар мен сөлдердің, оның ішінде адамның тіршілік әрекеті өнімдерінің, физиологиялық және патологиялық шығындылардың, сүртінділердің, қырындылардың, шайындылардың үлгілерін Қазақстан Республикасының аумағына әкелуге және (немесе) Қазақстан Республикасының аумағынан әкетуге қорытынды (рұқсат беру құжатын) алу үшін қызмет алушы қызмет берушіге www.elicense.kz "электрондық үкіметтің" веб-порталы арқылы келесі құжаттарды жолдайды:
1) диагностикалық ғылыми мақсаттарға арналған жасушалардың, тіндердің, биологиялық сұйықтықтар мен сөлдердің, оның ішінде адамның тіршілік әрекеті өнімдерінің, физиологиялық және патологиялық шығындылардың, сүртінділердің, қырындылардың, шайындылардың үлгілерін Қазақстан Республикасының аумағына әкелуге және (немесе) Қазақстан Республикасының аумағынан әкетуге қорытынды (рұқсат беру құжатын) алу үшін:
осы Қағидаларға 2-қосымшаға сәйкес нысан бойынша өтініш;
2) биомедициналық зерттеулер жүргізу процесінде алынған жасушалардың, тіндердің, биологиялық сұйықтықтар мен сөлдердің, оның ішінде адамның тіршілік әрекеті өнімдерінің, физиологиялық және патологиялық шығындылардың, сүртінділердің, қырындылардың, шайындылардың үлгілерін Қазақстан Республикасының аумағына әкелуге және (немесе) Қазақстан Республикасының аумағынан әкетуге қорытынды (рұқсат беру құжатын) алу үшін:
осы Қағидаларға 2-қосымшаға сәйкес нысан бойынша өтініш;
ғылыми қызметпен айналысуды растайтын құжаттың электрондық көшірмесі.
Мемлекеттік ресурстар болып табылатын медициналық қызметке лицензия туралы құжаттардың мәліметтерін және "трансплантология", "гематология", "қан дайындау" мамандықтары бойынша лицензияға қосымшаның көшірмелерін қызмет беруші тиісті мемлекеттік ақпараттық жүйелерден "электрондық үкімет" шлюзі арқылы алады.
7. Қызмет берушінің құжаттарды қарау және қорытынды (рұқсат беру құжатын) берудің жалпы мерзімі 1 (бір) жұмыс күнін құрайды.
Қызмет беруші құжаттар түскен күні оларды қабылдауды және тіркеуді жүзеге асырады.
Қызмет алушы еңбек заңнамасына сәйкес жұмыс уақыты аяқталғаннан кейін, демалыс және мереке күндері жүгінген кезде өтініштерді қабылдау және мемлекеттік қызмет көрсету нәтижелерін беру келесі жұмыс күні жүзеге асырылады.
8. Қызмет алушы көрсетілген мерзімде құжаттар топтамасын толық ұсынбаған жағдайда, өтінішті одан әрі қараудан дәлелді бас тарту дайындалады.
Өтінішті одан әрі қараудан дәлелді бас тарту қызмет беруші басшысының электрондық цифрлық қолтаңбасымен қол қойылады және электрондық құжат нысанында қызмет алушыға жіберіледі.

6. Для получения заключения (разрешительного документа) на ввоз на территорию Республики Казахстан и (или) вывоз с территории Республики Казахстан образцов клеток, тканей, биологических жидкостей и секретов, в том числе продуктов жизнедеятельности человека, физиологических и патологических выделений, мазков, соскобов, смывов, предназначенных для диагностических научных целей или полученных в процессе проведения биомедицинских исследований услугополучатель направляет услугодателю через веб-портал "электронного правительства" www.egov.kz, www.elicense.kz следующие документы:
1) для получения заключения (разрешительного документа) на ввоз на территорию Республики Казахстан и (или) вывоз с территории Республики Казахстан образцов клеток, тканей, биологических жидкостей и секретов, в том числе продуктов жизнедеятельности человека, физиологических и патологических выделений, мазков, соскобов, смывов, предназначенных для диагностических научных целей:
заявление по форме, согласно приложению 2 к настоящим Правилам;
2) для получения заключения (разрешительного документа) на ввоз на территорию Республики Казахстан и (или) вывоз с территории Республики Казахстан образцов клеток, тканей, биологических жидкостей и секретов, в том числе продуктов жизнедеятельности человека, физиологических и патологических выделений, мазков, соскобов, смывов, полученных в процессе проведения биомедицинских исследований:
заявление по форме согласно приложению 2 к настоящим Правилам;
электронная копия документа, подтверждающего занятие научной деятельностью.
Сведения документов о лицензии на медицинскую деятельность и копии приложения к лицензии по специальностям "трансплантология", "гематология", "заготовка крови", являющиеся государственными ресурсами, услугодатель получает из соответствующих государственных информационных систем через шлюз "электронного правительства".
7. Общий срок рассмотрения документов и выдачи заключения (разрешительного документа) услугодателем составляет 1 (один) рабочий день.
Услугодатель в день поступления документов осуществляет их прием и регистрацию.
При обращении услугополучателя после окончания рабочего времени, в выходные и праздничные дни согласно трудовому законодательству, прием заявлений и выдача результатов оказания государственной услуги осуществляется следующим рабочим днем.
8. В случае представления услугополучателем неполного пакета документов в указанные сроки готовится мотивированный отказ в дальнейшем рассмотрении заявления.
Мотивированный отказ в дальнейшем рассмотрении заявления, подписывается электронной цифровой подписью руководителя услугодателя и направляется услугополучателю в форме электронного документа.

9. Мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесі – осы Қағидалардың 3, 4-қосымшаларына сәйкес нысандар бойынша тиісті қорытынды (рұқсат беру құжаты) не мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауап.
10. Мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту үшін:
1) мемлекеттік көрсетілетін қызметті алу үшін қызмет алушы ұсынған құжаттардың және (немесе) оларда қамтылған деректердің (мәліметтердің) дәйексіздігін анықтау;
2) көрсетілетін қызметті алушының және (немесе) мемлекеттік қызметті көрсету үшін қажетті ұсынылған материалдардың Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерінде белгіленген талаптарға сәйкес келмеуі негіз болып табылады.
11. Қызмет беруші мемлекеттік қызмет көрсету сатысы туралы деректерді Заңның 5-бабы 2-тармағының 11) тармақшасына сәйкес көрсету мониторингінің ақпараттық жүйесіне енгізеді.
12. Мемлекеттік қызмет көрсету мәселелері бойынша қызмет берушінің шешімдеріне, әрекетіне (әрекетсіздігіне) шағымдану қызмет берушінің, денсаулық сақтау саласындағы немесе мемлекеттік қызметтер көрсету жөніндегі уәкілетті органдарының басшысының атына шағым беріледі.
Шағымдарды қарау мерзімдері тіркелген күннен бастап:
1) қызметті берушімен – 5 (бес) жұмыс күн ішінде;
2) денсаулық сақтау саласындағы немесе мемлекеттік қызметтер көрсету жөніндегі уәкілетті органдарымен – 15 (он бес) жұмыс күн ішінде.
Туыстас емес транспланттауды
жүргізу мақсатында гемопоэздік
дің жасушаларын, сүйек кемігін
өткізген жағдайда, оларды,
сондай-ақ диагностикалық
ғылыми мақсаттарға арналған
немесе биомедициналық
зерттеулер жүргізу процесінде
алынған жасушалардың,
тіндердің, биологиялық
сұйықтықтар мен сөлдердің,
оның ішінде адамның тіршілік
әрекеті өнімдерінің,
физиологиялық және
патологиялық шығындылардың,
сүртінділердің,
қырындылардың,
шайындылардың үлгілерін
Қазақстан Республикасының
аумағына әкелуге және
Қазақстан Республикасының
аумағынан әкетуге
қорытындылар (рұқсат беру
құжаттарын) беру мемлекеттік
қызметін көрсету қағидаларына
1-қосымша
"Туыстас емес транспланттауды жүргізу мақсатында гемопоэздік дің жасушаларын, сүйек кемігін өткізген жағдайда, оларды, сондай-ақ диагностикалық ғылыми мақсаттарға арналған немесе биомедициналық зерттеулер жүргізу процесінде алынған жасушалардың, тіндердің, биологиялық сұйықтықтар мен сөлдердің, оның ішінде адамның тіршілік әрекеті өнімдерінің, физиологиялық және патологиялық шығындылардың, сүртінділердің, қырындылардың, шайындылардың үлгілерін Қазақстан Республикасының аумағына әкелуге және Қазақстан Республикасының аумағынан әкетуге қорытындылар (рұқсат беру құжаттарын) беру" мемлекеттік қызметінің стандарты
1
Қызмет берушінің атауы
Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігінің Тауарлар және көрсетілетін қызметтердің сапасы мен қауіпсіздігін бақылау комитеті
2
Мемлекеттік қызметті ұсыну тәсілдері
www.egov.kz, www.elicense.kz "электрондық үкіметтің" веб-порталы
3
Мемлекеттік қызмет көрсету мерзімі
1 (бір) жұмыс күні
4
Мемлекеттік қызметті көрсету нысаны
Электрондық (толық автоматтандырылған)
5
Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесі
Туыстас емес транспланттауды жүргізу мақсатында гемопоэздік дің жасушаларын, сүйек кемігін өткізген жағдайда, оларды, сондай-ақ диагностикалық ғылыми мақсаттарға арналған немесе биомедициналық зерттеулер жүргізу процесінде алынған жасушалардың, тіндердің, биологиялық сұйықтықтар мен сөлдердің, оның ішінде адамның тіршілік әрекеті өнімдерінің, физиологиялық және патологиялық шығындылардың, сүртінділердің, қырындылардың, шайындылардың үлгілерін Қазақстан Республикасының аумағына әкелуге және Қазақстан Республикасының аумағынан әкетуге қорытынды немесе мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауап
6
Мемлекеттік қызмет көрсету кезінде көрсетілетін қызметті алушыдан алынатын төлем мөлшері және Қазақстан Республикасының заңнамасында көзделген жағдайларда оны алу тәсілдері
Мемлекеттік қызмет тегін көрсетіледі
7
Жұмыс кестесі

9. Результатом оказания государственной услуги является выдача соответствующего заключения (разрешительного документа) по формам, согласно приложениям 3, 4 к настоящим Правилам либо мотивированный ответ об отказе в оказании государственной услуги.
10. Основаниями для отказа в оказании государственной услуги являются:
1) установление недостоверности документов, представленных услугополучателем для получения государственной услуги, и (или) данных (сведений), содержащихся в них;
2) несоответствие услугополучателя и (или) представленных материалов, объектов, данных и сведений, необходимых для оказания государственной услуги, требованиям, установленным нормативными правовыми актами Республики Казахстан.
11. Услугодатель вносит данные о стадии оказания государственной услуги в информационную систему мониторинга оказания государственных услуг в соответствии с подпунктом 11) пункта 2 статьи 5 Закона.
12. Обжалование решений, действий (бездействий) услугодателя по вопросам оказания государственных услуг осуществляется путем подачи жалобы на имя руководителя услугодателя, уполномоченных органов в области здравоохранения или по вопросам оказания государственных услуг.
Сроки рассмотрения жалоб со дня регистрации:
1) услугодателем - в течение 5 (пяти) рабочих дней.
2) уполномоченными органами в области здравоохранения или по вопросам оказания государственных услуг – в течение 15 (пятнадцати) рабочих дней.
Приложение 1
к Правилам выдачи заключений
(разрешительных документов)
на ввоз на территорию
Республики Казахстан
и вывоз с территории
Республики Казахстан
гемопоэтических стволовых
клеток, костного мозга в
случае их перемещения с целью
проведения неродственной
трансплантации, а также образцов
клеток, тканей, биологических
жидкостей и секретов, в том
числе продуктов жизнедеятельности
человека, физиологических и
патологических выделений,
мазков, соскобов, смывов, предназначенных
для диагностических научных
целей или полученных в процессе
проведения биомедицинских исследований
Стандарт государственной услуги "Выдача заключений (разрешительных документов) на ввоз на территорию Республики Казахстан и вывоз с территории Республики Казахстан гемопоэтических стволовых клеток, костного мозга в случае их перемещения с целью проведения неродственной трансплантации, а также образцов клеток, тканей, биологических жидкостей и секретов, в том числе продуктов жизнедеятельности человека, физиологических и патологических выделений, мазков, соскобов, смывов, предназначенных для диагностических научных целей или полученных в процессе проведения биомедицинских исследований"
1
Наименование услугодателя
Комитет контроля качества и безопасности товаров и услуг Министерства здравоохранения Республики Казахстан
2
Способы предоставления государственной услуги
Веб – портал "электронного правительства" www.egov.kz, www.elicense.kz
3
Срок оказания государственной услуги
1 (один) рабочий день.
4
Форма оказания государственной услуги
Электронная (полностью автоматизированная).
5
Результат оказания государственной услуги
Заключение на ввоз на территорию Республики Казахстан и вывоз с территории Республики Казахстан гемопоэтических стволовых клеток, костного мозга в случае их перемещения с целью проведения неродственной трансплантации, а также образцов клеток, тканей, биологических жидкостей и секретов, в том числе продуктов жизнедеятельности человека, физиологических и патологических выделений, мазков, соскобов, смывов, предназначенных для диагностических научных целей или полученных в процессе проведения биомедицинских исследований либо мотивированный ответ об отказе в оказании государственной услуги.
6
Размер оплаты, взимаемой с услугополучателя при оказании государственной услуги, и способы ее взимания в случаях, предусмотренных законодательством Республики Казахстан
Государственная услуга оказывается бесплатно.
7
График работы

1) көрсетілетін қызметті берушінің – демалыс және мереке күндерінен басқа, дүйсенбі – жұма аралығында, сағат 13.00-ден 14.30-ға дейінгі түскі үзіліспен сағат 09.00-ден 18.30-ға дейін;
2) портал-жөндеу жұмыстарын жүргізуге байланысты техникалық үзілістерді қоспағанда, тәулік бойы (көрсетілетін қызметті алушы жұмыс уақыты аяқталғаннан кейін, демалыс және мереке күндері жүгінген кезде өтініштерді қабылдау және мемлекеттік қызмет көрсету нәтижелерін беру келесі жұмыс күні жүзеге асырылады)
8
Мемлекеттік қызмет көрсету үшін қажетті құжаттар тізбесі
1. Туыстас емес транспланттауды жүргізу мақсатында адамның гемопоэздік дің жасушаларын, сүйек кемігін өткізген жағдайда, оларды Қазақстан Республикасының аумағына әкелуге және (немесе) Қазақстан Республикасының аумағынан әкетуге қорытынды (рұқсат беру құжатын) алу үшін:
1) өтініш;
2) туыстас емес транспланттауды жүргізу мақсатында адамның гемопоэздік дің жасушалары, сүйек кемігі үлгілері орын ауыстырған жағдайда олардың биологиялық қауіпсіздігіне зерттеу нәтижелерінің электрондық көшірмесі.
2. Диагностикалық ғылыми мақсаттарға арналған жасушалардың, тіндердің, биологиялық сұйықтықтар мен сөлдердің, оның ішінде адамның тіршілік әрекеті өнімдерінің, физиологиялық және патологиялық шығындылардың, сүртінділердің, қырындылардың, шайындылардың үлгілерін Қазақстан Республикасының аумағына әкелуге және (немесе) Қазақстан Республикасының аумағынан әкетуге қорытынды (рұқсат беру құжатын) алу үшін:
1) өтініш;
3. Биомедициналық зерттеулер жүргізу процесінде алынған жасушалардың, тіндердің, биологиялық сұйықтықтар мен сөлдердің, оның ішінде адамның тіршілік әрекеті өнімдерінің, физиологиялық және патологиялық шығындылардың, сүртінділердің, қырындылардың, шайындылардың үлгілерін Қазақстан Республикасының аумағына әкелуге және (немесе) Қазақстан Республикасының аумағынан әкетуге қорытынды (рұқсат беру құжатын) алу үшін:
1) өтініш;
2) ғылыми қызметпен айналысуды растайтын құжаттың электрондық көшірмесі
9
Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту үшін негіздер
1) мемлекеттік көрсетілетін қызметті алу үшін көрсетілетін қызметті алушы ұсынған құжаттардың және (немесе) оларда қамтылған деректердің (мәліметтердің) дәйексіздігін анықтау;
2) қызмет алушының және (немесе) мемлекеттік қызметті көрсету үшін қажетті ұсынылған материалдардың осы Қағидаларға белгіленген талаптарға сәйкес келмеуі
10
Мемлекеттік қызметті, оның ішінде электрондық нысанда және Мемлекеттік корпорация арқылы көрсету ерекшеліктері ескеріле отырып қойылатын өзге де талаптар

1) услугодатель – с понедельника по пятницу с 9.00 до 18.30 часов с перерывом на обед с 13.00 до 14.30 часов, кроме выходных и праздничных дней;
2) портал – круглосуточно, за исключением технических перерывов, связанных с проведением ремонтных работ (при обращении услугополучателя после окончания рабочего времени, в выходные и праздничные дни прием заявлений и выдача результатов оказания государственной услуги осуществляется следующим рабочим днем).
8
Перечень документов необходимых для оказания государственной услуги
1. Для получения заключения (разрешительного документа) на ввоз на территорию Республики Казахстан и (или) вывоз с территории Республики Казахстан гемопоэтических стволовых клеток, костного мозга человека при перемещении их с целью проведения неродственной трансплантации:
1) заявление;
2) электронная копия результатов исследования на биологическую безопасность образцов гемопоэтических стволовых клеток, костного мозга человека в случае их перемещения с целью проведения неродственной трансплантации.
2. Для получения заключения (разрешительного документа) на ввоз на территорию Республики Казахстан и (или) вывоз с территории Республики Казахстан образцов клеток, тканей, биологических жидкостей и секретов, в том числе продуктов жизнедеятельности человека, физиологических и патологических выделений, мазков, соскобов, смывов, предназначенных для диагностических научных целей:
1) заявление;
3. Для получения заключения (разрешительного документа) на ввоз на территорию Республики Казахстан и (или) вывоз с территории Республики Казахстан образцов клеток, тканей, биологических жидкостей и секретов, в том числе продуктов жизнедеятельности человека, физиологических и патологических выделений, мазков, соскобов, смывов полученных в процессе проведения биомедицинских исследований:
1) заявление;
2) электронная копия документа, подтверждающего занятие научной деятельностью
9
Основания для отказа в оказании государственной услуги, установленные законодательством Республики Казахстан
1) установление недостоверности документов, представленных услугополучателем для получения государственной услуги, и (или) данных (сведений), содержащихся в них;
2) несоответствие услугополучателя и (или) представленных материалов, объектов, данных и сведений, необходимых для оказания государственной услуги, требованиям, установленным нормативными правовыми актами Республики Казахстан
10
Иные требования с учетом особенностей оказания государственной услуги, в том числе оказываемой в электронной форме и через Государственную корпорацию

1. Қызмет алушының мемлекеттік қызметті көрсету тәртібі мен мәртебесі туралы ақпаратты қашықтықтан қол жеткізу режимінде порталдағы "жеке кабинеті", сондай-ақ Бірыңғай байланыс орталығы арқылы алуға мүмкіндігі бар.
2. Мемлекеттік қызмет көрсету мәселелері жөніндегі анықтама қызметтерінің байланыс телефондары Денсаулық сақтау саласындағы уәкілетті органның www.gov.egov.kz интернет-ресурсында көрсетілген.
Мемлекеттік қызметтер көрсету мәселелері жөніндегі бірыңғай байланыс орталығының телефон нөмірлері-1414, 8- 800- 080-7777.
Туыстас емес транспланттауды
жүргізу мақсатында гемопоэздік
дің жасушаларын, сүйек кемігін
өткізген жағдайда, оларды,
сондай-ақ диагностикалық
ғылыми мақсаттарға арналған
немесе биомедициналық
зерттеулер жүргізу процесінде
алынған жасушалардың,
тіндердің, биологиялық
сұйықтықтар мен сөлдердің,
оның ішінде адамның тіршілік
әрекеті өнімдерінің,
физиологиялық және
патологиялық шығындылардың,
сүртінділердің,
қырындылардың,
шайындылардың үлгілерін
Қазақстан Республикасының
аумағына әкелуге және
Қазақстан Республикасының
аумағынан әкетуге
қорытындылар (рұқсат беру
құжаттарын) беру
мемлекеттік қызметін көрсету
қағидаларына
2-қосымша
нысан
Гемопоэздік дің жасушаларын, адамның сүйек кемігін, туыстас емес транспланттауды жүргізу мақсатында өткізген жағдайда Қазақстан Республикасының аумағына әкелуге және (немесе) Қазақстан Республикасының аумағынан әкетуге қорытындыларды (рұқсат беру құжаттарын) алу үшін өтініш
____________________________________________________________________
(импорттаушы (экспорттаушы) ұйымның атауы, оның мекенжайы)
___________________(күні) № _______ келісімшартқа сәйкес туыстас емес транспланттауды жүргізу мақсатында гемопоэздік дің жасушаларын, сүйек кемігін Қазақстан Республикасының аумағына (аумағынан) әкелуге (әкетуге) рұқсат беруді сұрайды
_____________________________________________________________________
(атауы, саны)
_____________________________________________________________________
(әкелудің/әкетудің нақты мақсатын көрсету)
Алушы/жіберуші __________________________________________________________
(атауы, заңды мекенжайы, елі)
_________________________________________________________________________
Тағайындалатын/жіберілетін елі_____________________________________________
Мынадай құжаттар қоса беріледі:
_________________________________________________________________________
(ұйым басшысы лауазымының атауы) (қолы) (тегі, аты-жөне, әкесініңаты) (бар болса)
Туыстас емес транспланттауды
жүргізу мақсатында гемопоэздік
дің жасушаларын, сүйек кемігін
өткізген жағдайда, оларды,
сондай-ақ диагностикалық
ғылыми мақсаттарға арналған
немесе биомедициналық
зерттеулер жүргізу процесінде
алынған жасушалардың,
тіндердің, биологиялық
сұйықтықтар мен сөлдердің,
оның ішінде адамның тіршілік
әрекеті өнімдерінің,
физиологиялық және
патологиялық шығындылардың,
сүртінділердің,
қырындылардың,
шайындылардың үлгілерін
Қазақстан Республикасының
аумағына әкелуге және
Қазақстан Республикасының
аумағынан әкетуге
қорытындылар (рұқсат беру
құжаттарын) беру мемлекеттік
қызметін көрсету қағидаларына
3-қосымша
нысан
Туыстас емес транспланттауды жүргізу мақсатында гемопоэздікдің жасушаларын, сүйек кемігін өткізген жағдайда, Қазақстан Республикасының аумағына әкелуге және (немесе) Қазақстан Республикасының аумағынан әкетуге (рұқсат беру құжаты) ҚОРЫТЫНДЫ 20 /_____/____№ ____/ жылы күні айы
____________________________________________________________________
(Қорытынды берген мемлекеттік органның атауы)
Берілді ___________________________________________________________
(Елі, ұйымның атауы, заңды мекенжайы)
Өткізу түрі___________________________________________________
___________________________/            /_____________________________
(Тауарлардың бірыңғай тізбесі бөлімі)             (КО СЭҚ ТН коды)
Тауардың атауы
Саны
Өлшем бірлігі
Алушы/жіберуші*_____________________________________________________
(атауы, заңды мекенжайы, елі)
Тағайындалатын/жіберілетін елі*_______________________________________
Страна импорта______________________________________________________
Страна экспорта______________________________________________________
Әкелу/әкету мақсаты _________________________________________________
Уақытша әкелу (әкету) мерзімі _________________________________________
Негіздеме:__________________________________________________________
Қосымша ақпарат ___________________________________________________
Транзит елі __________________________________________________________
(аумақ бойынша транзит)
Қолы _________________ Күні __________
Қорытынды __________________ дейін жарамды
МО
________________________________
(Т.А.Ә.)
________________
(лауазымы)
<*> тауарлар санатына қойылатын талаптарды ескере отырып, толтырылады
Туыстас емес транспланттауды
жүргізу мақсатында гемопоэздік
дің жасушаларын, сүйек кемігін
өткізген жағдайда, оларды,
сондай-ақ диагностикалық
ғылыми мақсаттарға арналған
немесе биомедициналық
зерттеулер жүргізу процесінде
алынған жасушалардың,
тіндердің, биологиялық
сұйықтықтар мен сөлдердің,
оның ішінде адамның тіршілік
әрекеті өнімдерінің,
физиологиялық және
патологиялық шығындылардың,
сүртінділердің,
қырындылардың,
шайындылардың үлгілерін
Қазақстан Республикасының
аумағына әкелуге және
Қазақстан Республикасының
аумағынан әкетуге
қорытындылар (рұқсат беру
құжаттарын) беру мемлекеттік
қызметін көрсету қағидаларына
4-қосымша
нысан
Биомедициналық зерттеулер жүргізу процесінде алынған жасушалардың, тіндердің, биологиялық сұйықтықтар мен сөлдердің, оның ішінде адамның тіршілік әрекеті өнімдерінің, физиологиялық және патологиялық шығындылардың, сүртінділердің, қырындылардың, шайындылардың үлгілерін Қазақстан Республикасының аумағына әкелуге және (немесе) Қазақстан Республикасының аумағынан әкету үшін қорытынды (рұқсат беру құжатын) 20 /_____/____№ ____/ жылы айы күні
__________________________________________________________________
(Наименование государственного органа, выдавшего заключение)
__________________________________________________________________
(Қорытынды берген мемлекеттік органның атауы)
Берілді _________________________________________________________
(Елі, ұйымның атауы, заңды мекенжайы)
Өткізу түрі______________________________________________________
___________________________/             /_____________________________
(Тауарлардың бірыңғай тізбесі бөлімі)            (КО СЭҚ ТН коды)
Тауардың атауы
Саны
Өлшем бірлігі
Алушы/жіберуші_______________________________________________________
(атауы, заңды мекенжайы, елі)
Тағайындалатын/жіберілетін елі_________________________________________
Әкелу/әкету мақсаты___________________________________________________
Уақытша әкелу (әкету) мерзімі __________________________________________
Негіздеме:____________________________________________________________
Қосымша ақпарат _____________________________________________________
Транзит елі ___________________________________________________________
(аумақ бойынша транзит)
Қолы _________________ Күні __________
Қорытынды __________________ дейін жарамды
________________________________
(Т.А.Ә.)
_____________________________
(лауазымы) (қолы) (Т.А.Ә.)

1. Услугополучатель имеет возможность получения информации о порядке и статусе оказания государственной услуги в режиме удаленного доступа посредством "личного кабинета" портала, а также единого контакт-центра.
2. Контактные телефоны справочных служб по вопросам оказания государственной услуги указаны на интернет-ресурсе уполномоченного органа в области здравоохранения www.gov.egov.kz.
Номера телефонов единого контакт-центра по вопросам оказания государственных услуг - 1414,
8- 800- 080 -7777.
Приложение 2
к Правилам выдачи заключений
(разрешительных документов)
на ввоз на территорию
Республики Казахстан
и вывоз с территории
Республики Казахстан
гемопоэтических стволовых клеток,
костного мозга в случае их
перемещения с целью проведения
неродственной трансплантации, а также
образцов клеток, тканей, биологических
жидкостей и секретов, в том
числе продуктов жизнедеятельности
человека, физиологических и патологических
выделений, мазков, соскобов, смывов,
предназначенных для диагностических
научных целей или полученных в
процессе проведения биомедицинских
исследований
форма
Заявление
для получения заключения (разрешительного документа)
на ввоз на территорию Республики Казахстан и (или) вывоз с территории
Республики Казахстан гемопоэтических стволовых клеток, костного мозга
человека в случае их перемещения с целью проведения неродственной трансплантации
____________________________________________________________________________________________
(наименование импортирующей (экспортирующей) организации, ее адрес)
Просит разрешить ввоз (вывоз) на (с) территорию (территории)
Республики Казахстан согласно контракту № _____ от _______(дата)
гемопоэтических стволовых клеток, костного мозга в целях проведения
неродственной трансплантации
_____________________________________________________________________________________________
(наименование, количество)
_____________________________________________________________________________________________
(указать конкретную цель ввоза/вывоза)
Наличие согласия донора/пациента______________________________________________________________
Получатель/отправитель _______________________________________________________________________
(название, юридический адрес, страна)
Страна назначения/отправления ________________________________________________________________
Прилагаются следующие документы:
________________________________________________________________
(наименование должности руководителя организации) (подпись)
(фамилия, имя, отчество (при его наличии))
Приложение 3
к Правилам выдачи заключений
(разрешительных документов) на ввоз на
территорию Республики Казахстан и вывоз с
территории Республики Казахстан
гемопоэтических стволовых клеток, костного
мозга в случае их перемещения с целью
проведения неродственной трансплантации, а
также образцов клеток, тканей,
биологических жидкостей и секретов, в том
числе продуктов жизнедеятельности
человека, физиологических и патологических
выделений, мазков, соскобов, смывов,
предназначенных для диагностических
научных целей или полученных в процессе
проведения биомедицинских исследований
форма
ЗАКЛЮЧЕНИЕ
(разрешительный документ)
на ввоз на территорию Республики Казахстан и (или) вывоз с территории
Республики Казахстан гемопоэтических стволовых клеток, костного мозга в случае их перемещения с целью проведения
неродственной трансплантации
№ ____/20 /_____/____
год месяц число __________________________________________________________________
(Наименование государственного органа, выдавшего заключение)
Выдано ___________________________________________________________
(Страна, название организации, юридический адрес)
Вид перемещения ___________________________________________________
___________________________/             /_____________________________
(раздел Единого перечня товаров)                   (Код ТН ВЭД ТС)
Наименование товара
Количество
Единица измерения
Получатель/отправитель*_________________________________
(название, юридический адрес, страна)
Страна назначения/отправления* __________________________________________________________
Страна импорта_______________________________________
Страна экспорта_______________________________________
Цель ввоза/вывоза ________________________________________________________________________
Срок временного ввоза (вывоза) ____________________________________________________________
Основание:_______________________________________________________________________________
Дополнительная информация _______________________________________________________________
Страна транзита ___________________________________________________________________________
(транзит по территории)
Подпись _________________ Дата _______________
Заключение действительно по __________________
______________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии))
_________________
(должность) (подпись)
<*> заполняются с учетом требований к категориям товаров
Приложение 4
к Правилам выдачи заключений
(разрешительных документов) на ввоз на
территорию Республики Казахстан и вывоз с
территории Республики Казахстан
гемопоэтических стволовых клеток, костного
мозга в случае их перемещения с целью
проведения неродственной трансплантации, а
также образцов клеток, тканей,
биологических жидкостей и секретов, в том
числе продуктов жизнедеятельности
человека, физиологических и патологических
выделений, мазков, соскобов, смывов,
предназначенных для диагностических
научных целей или полученных в процессе
проведения биомедицинских исследований
форма
Заключение
(разрешительный документ) на ввоз на территорию Республики
Казахстан и (или) вывоз с территории Республики Казахстан образцов
клеток, тканей, биологических жидкостей и секретов, в том числе
продуктов жизнедеятельности человека, физиологических и
патологических выделений, мазков, соскобов, смывов, предназначенных
для диагностических научных целей или полученных в процессе
проведения биомедицинских исследований
№ ____/20 /_____/____
год месяц число
__________________________________________________________________
(Наименование государственного органа, выдавшего заключение)
Выдано ___________________________________________________________
(Страна, название организации, юридический адрес)
Видперемещения _____________________________________________________
Наименование
Количество
Единицаизмерения
Получатель/отправитель ____________________________________________
(название, юридический адрес, страна)
Страна назначения/отправления_____________________________________
Цель ввоза/вывоза __________________________________________________
Срок временного ввоза (вывоза) ______________________________________
Основание:________________________________________________________
Дополнительная информация ________________________________________
__________________________________________________________________
Страна транзита ___________________________________________________
(транзит по территории)
__________________________________________________________________
Подпись _________________ Дата __________
Заключение действительно по __________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии))
_________________
(должность) (подпись)
(фамилия имя, отчество (при его наличии)