Қазақстан Республикасының халқын құжаттандыру және тіркеу мәселелері бойынша мемлекеттік көрсетілетін қызметтердің регламенттерін бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің 2014 жылғы 20 наурыздағы № 165 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2014 жылы 30 сәуірде № 9378 тіркелді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің 2015 жылғы 30 мамырдағы № 501 бұйрығымен
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Ішкі істер министрінің 30.05.2015 № 501 (алғаш ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
«Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы» Қазақстан Республикасының 2013 жылғы 15 сәуірдегі Заңының 10-бабының 2) тармақшасына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
1. Қоса беріліп отырған:
1) осы бұйрыққа 1-қосымшаға сәйкес «Қазақстан Республикасының азаматтарына паспорттар, жеке куәліктер беру»;
2) осы бұйрыққа 2-қосымшаға сәйкес «Қазақстан Республикасының азаматтарына уақытша жеке куәліктер беру»;
3) осы бұйрыққа 3-қосымшаға сәйкес «Қазақстан Республикасының азаматтарын тұрғылықты жері бойынша тіркеу»;
4) осы бұйрыққа 4-қосымшаға сәйкес «Қазақстан Республикасының азаматтарын тұрғылықты жері бойынша тіркеу есебінен шығару»;
5) осы бұйрыққа 5-қосымшаға сәйкес «Тұрғылықты жерiнен мекенжай анықтамаларын беру» мемлекеттік көрсетілетін қызметтердің регламенттері бекітілсін.
2. Ішкі істер министрлігінің:
1) «Мемлекеттік қызметтердің регламенттерін бекіту туралы» 2012 жылғы 11 шілдедегі № 394 (Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін тіркеудің мемлекеттік тізілімінде 2012 жылғы 10 тамызда № 7838 тіркелді, «Казахстанская правда» газетінің 2012 жылғы 12 қыркүйектегі № 306-307 (27125-27126) және «Егемен Қазақстан» газетінің 2012 жылғы 12 қыркүйектегі № 598-602 (27675)) жарияланған;
2) «Тұрғылықты жерiнен мекенжай анықтамаларын беру» мемлекеттік қызмет регламентін бекіту туралы 2011 жылғы 20 қыркүйектегі № 487 (Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін тіркеу мемлекеттік тізілімінде 2011 жылғы 24 қазанда № 7277 тіркелді) бұйрықтарының күші жойылды деп танылсын.
3. Көші-қон полициясы департаменті (С.С. Сайынов):
1) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелуін;
2) осы бұйрықты белгіленген тәртіппен ресми жариялануын;
3) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігінің интернет-ресурсында орналастыруды қамтамасыз етсін.
4. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің орынбасары полиция генерал-майоры Е.З. Тургумбаевқа және Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігінің Көші-қон полициясы департаментіне (С.С. Сайынов) жүктелсін.

Об утверждении регламентов государственных услуг по вопросам документирования и регистрации населения Республики Казахстан
Приказ Министра внутренних дел Республики Казахстан от 20 марта 2014 года № 165. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 30 апреля 2014 года № 9378. Утратил силу приказом Министра внутренних дел Республики Казахстан от 30 мая 2015 года № 501
Сноска. Утратил силу приказом Министра внутренних дел РК от 30.05.2015 № 501 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
В соответствии с подпунктом 2) статьи 10 Закона Республики Казахстан от 15 апреля 2013 года «О государственных услугах», ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Утвердить прилагаемые регламенты государственных услуг:
1) «Выдача паспортов, удостоверений личности гражданам Республики Казахстан» согласно приложению 1 к настоящему приказу;
2) «Выдача временного удостоверения личности гражданам Республики Казахстан» согласно приложению 2 к настоящему приказу;
3) «Регистрация граждан Республики Казахстан по месту жительства» согласно приложению 3 к настоящему приказу;
4) «Снятие с регистрационного учета граждан Республики Казахстан по месту жительства» согласно приложению 4 к настоящему приказу;
5) «Выдача адресных справок с места жительства» согласно приложению 5 к настоящему приказу.
2. Признать утратившими силу приказы Министерства внутренних дел:
1) от 11 июля 2012 года № 394 «Об утверждении регламентов государственных услуг» (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов Республики Казахстан под № 7838, опубликован в газетах «Казахстанская правда» от 12 сентября 2012 года № 306-307 (27125-27126) и «Егемен Қазақстан» от 12 сентября 2012 года № 598-602 (27675));
2) от 20 сентября 2011 года № 487 «Об утверждении регламента государственной услуги "Выдача адресных справок с места жительства» (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов Республики Казахстан 24 октября 2011 года под № 7277).
3. Департаменту миграционной полиции (Саинов С.С.) обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) в установленном порядке официальное опубликование настоящего приказа;
3) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства внутренних дел Республики Казахстан.
4. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на заместителя министра внутренних дел Республики Казахстан генерал-майора полиции Тургумбаева Е.З. и Департамент миграционной полиции Министерства внутренних дел Республики Казахстан (Саинов С.С.).

5. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланғанынан кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Министр                                             Қ. Қасымов
Қазақстан Республикасы
Ішкі істер министрінің
2014 жылғы 20 наурыздағы
№ 165 бұйрығына
1-қосымша
«Қазақстан Республикасының азаматтарына паспорттар,
жеке куәліктер беру» мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті 1. Жалпы ережелер
1. «Қазақстан Республикасының азаматтарына паспорттар, жеке куәліктер беру» мемлекеттік көрсетілетін қызметтің осы регламенті (бұдан әрі – Регламент) Қазақстан Республикасының «Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы» 2013 жылғы 15 сәуірдегі Заңының 10-бабының 2-тармағына және Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2014 жылғы 24 ақпандағы № 132 қаулысымен бекітілген «Қазақстан Республикасының азаматтарына паспорттар, жеке куәліктер беру» мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына (бұдан әрі – Стандарт) сәйкес әзірленді және Қазақстан Республикасының азаматтарына паспорттар, жеке куәліктер беру рәсімін айқындайды.
2. Мемлекеттік қызметті көрсетілетін қызметті алушының тұрақты тіркеу орны бойынша Ішкі істер министрлігінің аумақтық көші-қон полициясы бөліністері Министрліктің – mvd.gov.kz интернет-ресурсында, «Ішкі істер органдарының қызметі туралы» бөлімінде (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті беруші) көрсетілген мекенжайлар бойынша көрсетеді.
3. Мемлекеттiк қызмет көрсету нысаны: электронды (ішінара автоматтандырылған) және (немесе) қағаз түрінде.
4. Мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесі Қазақстан Республикасы азаматының паспорты және (немесе) жеке куәлігін беру болып табылады.
Мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін ұсыну нысаны: қағаз түрінде.
2. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде көрсетілетін қызметті
берушінің құрылымдық бөліністерінің (қызметкерлерінің) іс-қимыл
жасау тәртібінің сипаттамасы
5. Мемлекеттік қызмет көрсету процесіне ішкі істер органдарының қалалық, аудандық, аудандық (қаладағы), кенттік көші-қон полициясы басқармасының (бөлімі) (бұдан әрі – КҚПб) бөлім (бөлімше, топ) қызметкері және қалалық, аудандық, аудандық (қаладағы) Халыққа қызмет көрсету орталығының қызметкері қатысады.
6. Мемлекеттік қызмет Қазақстан Республикасы азаматының тұрақты тіркеу орны бойынша (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті алушы) көрсетіледі.
Мемлекеттік қызмет көрсетуге құжаттар қабылдау Қазақстан Республикасы Көлік және коммуникация министрлігінің Мемлекеттік қызметтерді автоматтандыруды бақылау және халыққа қызмет көрсету орталықтарының қызметін үйлестіру комитетінің «Халыққа қызмет көрсету орталығы» (бұдан әрі – Орталық) шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорындағы «Халықты құжаттандыру және тіркеу» тіркеу пункті» ақпараттық жүйесі (бұдан әрі – ХҚТ ТП АЖ) арқылы көрсетілетін қызметті беруші арқылы;
көрсетілетін қызметті алушы www.egov.kz «электрондық үкімет» веб-порталы (бұдан әрі – Портал) арқылы жеке басын куәландыратын құжатты, құжат дайындаудың жаңа технологиясына сәйкес олардың түрлерінің өзгеруіне байланысты ауыстыру кезінде жүзеге асырылады.
Мемлекеттік қызмет көрсету нәтижелерін беру Орталық арқылы, көрсетілетін қызметті беруші арқылы – құжаттарды қабылдау кезінде Портал арқылы жүзеге асырылады.

5. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарный дней после дня его первого официального опубликования.
Министр                                    К. Касымов
Приложение 1
к приказу Министра внутренних дел
Республики Казахстан
от 20 марта 2014 года № 165
Регламент
государственной услуги
«Выдача паспортов, удостоверений личности гражданам
Республики Казахстан»
1. Общие положения
1. Регламент государственной услуги «Выдача паспортов, удостоверений личности гражданам Республики Казахстан» (далее – Регламент) разработан в соответствии с подпунктом 2) статьи 10 Закона Республики Казахстан от 15 апреля 2013 года «О государственных услугах», Стандартом государственной услуги «Выдача паспортов, удостоверений личности гражданам Республики Казахстан» (далее – Стандарт), утвержденным постановлением Правительства Республики Казахстан от 24 февраля 2014 года № 132 и определяет процедуру выдачи паспортов, удостоверений личности гражданам Республики Казахстан.
2. Государственная услуга оказывается территориальными подразделениями миграционной полиции органов внутренних дел Республики Казахстан по адресам, указанным на Интернет-ресурсе Министерства: www.mvd.gov.kz в разделе «О деятельности органов внутренних дел» (далее – услугодатель).
3. Форма оказания государственной услуги: электронная (частично автоматизированная) и (или) бумажная.
4. Результатом оказания государственной услуги является выдача паспорта и (или) удостоверения личности гражданина Республики Казахстан.
Форма предоставления результата оказания государственной услуги: бумажная.
2. Описание порядка действий структурных подразделений
(работников) услугодателя в процессе оказания государственной
услуги
5. В процессе оказания государственной услуги участвуют сотрудник отдела (отделения, группы) миграционной полиции городского, районного, районного (в городе), поселкового управления (отдела) органов внутренних дел (далее – ОМП) и работник городского, районного, районного (в городе) Центра обслуживания населения.
6. Государственная услуга оказывается по месту постоянной регистрации гражданина Республики Казахстан (далее – услугополучатель).
Прием документов для оказания государственной услуги осуществляется:
через услугодателя посредством информационной системы «Регистрационный пункт «Документирование и регистрация населения» (далее – ИС РП ДРН) в Республиканском государственном предприятии на праве хозяйственного ведения «Центр обслуживания населения» Комитета по контролю автоматизации государственных услуг и координации деятельности центров обслуживания населения Министерства транспорта и коммуникаций Республики Казахстан (далее – Центр);
через веб-портал «электронного правительства» (далее – Портал): www.e.gov.kz – при обмене документа, удостоверяющего личность, в связи с видоизменением документов, согласно новой технологии их изготовления.
Выдача результатов оказания государственной услуги осуществляется через Центр, через услугодателя – при приеме документов через Портал.

7. Стандарттың 9-тармағында көрсетілген құжаттарды қабылдау ХҚТ ТП-нің жұмыс орындарындағы Орталықтарда жүзеге асырылады, онда көрсетілетін қызметті берушінің тегі, аты, әкесінің аты және лауазымы көрсетіледі.
8. Мемлекеттік қызмет көрсету тәртібі мен қажетті құжаттар туралы толық ақпарат, сондай-ақ оларды толтыру үлгілері Министрліктің – mvd.gov.kz «Ішкі істер органдарының қызметі туралы» бөлімінде, Орталықтың – www.con.gov.kz, Порталдың – www.egov.kz интернет-ресурсында, сондай-ақ Орталықтарда орналасқан ресми ақпарат көздері мен стендтерде орналастырылады.
9. Мемлекеттік қызмет көрсету мерзімдері Стандарттың 4-тармағында көрсетілген.
3. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде көрсетілетін қызметті
берушінің құрылымдық бөліністерінің (қызметкерлерінің)
өзара іс-қимыл жасасу тәртібінің сипаттамасы
10. Мемлекеттік қызмет көрсету процесіне:
1) ішкі істер органдарының қалалық, аудандық, аудандық (қаладағы), кенттік көші-қон полициясы басқармасының (бөлімі) (бұдан әрі - КҚПб) бөлім (бөлімше, топ) қызметкері;
2) қалалық, аудандық, аудандық (қаладағы) Халыққа қызмет көрсету орталығының қызметкері;
3) облыстың, Астана және Алматы қалалары ішкі істер департаменттері Көші-қон полициясы басқармасының қызметкері (бұдан әрі - КҚПБ);
4) Көші-қон полициясы департаментінің қызметкері (бұдан әрі - КҚПД);
5) Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігінің «Ақпараттық-өндірістік орталығы» (бұдан әрі – «АӨО» РМК) шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорыны.
11. Мәтіндік кестелік әкімшілік рәсімдердің дәйектілігі мен өзара іс-қимыл жасауының сипаттамасы әрбір әкімшілік рәсімдердің орындалу мерзімдері көрсетіле отырып осы регламентке 1-қосымшада келтірілген.
12. Алынып тасталды - ҚР Ішкі істер министрінің 2014.06.27 № 386 (алғашқы ресми жарияланғанынан кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
4. Халыққа қызмет көрсету орталығымен және (немесе) өзге де
көрсетілетін қызметті берушілермен өзара іс-қимыл жасасу
тәртібінің, сондай-ақ мемлекеттік қызмет көрсету процесінде
ақпараттық жүйелерді пайдалану тәртібінің сипаттамасы
13. Мемлекеттік қызметті көрсету процесіне мыналар қатысады:
Көрсетілетін қызметті алушы;
КҚПБ-ның қызметкері;
КҚПД-ның қызметкері;
«АӨО» РМК;
ЭҮП;
«Электрондық үкімет» шлюзі (ЭҮШ);
ХҚТ ТП АЖ.

7. Прием документов, указанных в пункте 9 Стандарта, осуществляется в Центрах на рабочих местах РП ДРН, на которых указывается фамилия, имя, отчество и должность услугодателя.
8. Полная информация о порядке оказания государственной услуги и необходимых документах, а также образцы их заполнения располагаются на Интернет-ресурсах: Министерства - www.mvd.gov.kz в разделе «О деятельности органов внутренних дел», Центра - www.con.gov.kz, Портала - www.еgov.kz, а также в официальных источниках информации и на стендах, расположенных в Центрах.
9. Сроки оказания государственной услуги указаны в пункте 4 Стандарта.
3. Описание порядка взаимодействия структурных подразделений
(работников) услугодателя в процессе оказания государственной
услуги
10. В процессе оказания государственной услуги участвуют:
1) сотрудник отдела (отделения, группы) миграционной полиции городского, районного, районного (в городе), поселкового управления (отдела) органов внутренних дел (далее – ОМП);
2) работник городского, районного, районного (в городе) Центра обслуживания населения;
3) сотрудник управления миграционной полиции Департамента внутренних дел области, городов Астаны и Алматы (далее - УМП);
4) сотрудник Департамента миграционной полиции (далее – ДМП);
5) Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения «Информационно-производственный центр» Министерства внутренних дел Республики Казахстан (далее – РГП «ИПЦ»).
11. Текстовое табличное описание последовательности и взаимодействие административных действий (процедур) с указанием срока выполнения каждого административного действия приведено в приложении 1 к настоящему регламенту.
12. Исключен приказом Министра внутренних дел РК от 27.06.2014 № 386 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
4. Описание порядка взаимодействия с центром обслуживания
населения и (или) иными услугодателями, а также порядка
использования информационных систем в процессе оказания
государственной услуги
13. В процессе оказания государственной услуги участвуют:
Услугополучатель;
Сотрудник УМП;
Сотрудник ДМП;
РГП «ИПЦ»;
ПЭП;
Шлюз «электронного правительства» (ШЭП);
ИС РП ДРН.

14. Қажетті ақпаратты және мемлекеттік қызмет көрсету бойынша кеңесті мемлекеттік қызметтер көрсету мәселелері жөніндегі бірыңғай байланыс-орталығының телефоны: (1414) бойынша алуға болады.
15. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөліністерінің (қызметкерлерінің) рәсімдерінің (іс-қимылдарының), өзара іс-қимыл жасасуы дәйектілігінің нақты сипаттамасы осы Регламентке 13 және  4-қосымшалардакөрсетілген, осы Регламентке 2-қосымшаға сәйкес мемлекеттік қызмет көрсету процесінде Орталықпен өзара іс-қимыл жасасу тәртібінің сипаттамасы мемлекеттік қызмет көрсетудің бизнес-процестерінің анықтамалығында көрсетіледі.
Мемлекеттік қызмет көрсетудің бизнес-процестерінің анықтамалығы «электрондық үкімет» веб-порталында және Министрліктің mvd.gov.kz, облыстардың, Астана, Алматы қалалары ішкі істер департаменттерінің интернет-ресурсында, сондай-ақ ресми ақпарат көздері мен көші-қон полициясы бөліністерінің ғимараттарында орналасқан стенділерде орналастырылады.

14. Необходимую информацию и консультацию по оказанию государственной услуги можно получить по телефону Единого контакт—центра по вопросам оказания государственных услуг: (1414).
15. Подробное описание последовательности процедур (действий), взаимодействий структурных подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги, а также описание порядка взаимодействия с Центром в процессе оказания государственной услуги указаны в приложениях 134 к настоящему Регламенту и отражены в справочнике бизнес-процессов оказания государственной услуги согласно приложению 2 к настоящему Регламенту.
Справочник бизнес-процессов оказания государственной услуги размещается на веб-портале «электронного правительства» и интернет-ресурсе МВД mvd.gov.kz, департаментов внутренних дел областей, городов Алматы, Астана, а также в официальных источниках информации и на стендах, расположенных в подразделениях миграционной полиции.

Ескерту. 15-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Ішкі істер министрінің 2014.06.27 № 386 (алғашқы ресми жарияланғанынан кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
«Қазақстан Республикасының азаматтарына
паспорттар, жеке куәліктер беру»
мемлекеттік қызмет көрсету регламентіне
1-қосымша
Әкімшілік рәсімдердің дәйектілігі мен өзара іс-қимыл жасасудың
сипаттамасы
1-кесте. Құрылымдық-функционалдық бірлік іс-қимылының сипаттамасы (ҚФБ)
Негізгі процестің қимылы (жұмыстың барысы, ағыны)
1
Іс-әрекет № (жұмыстың барысы, ағыны)
1
2
3
4
5
6
2
ҚФБ-ның атауы
Орталық, ҚАІІб
Орталық, ҚАІІб
Орталық, ҚАІІб
КҚПБ
КҚПД
КҚПД
3
Іс-қимыл (процестің, рәсімнің, операцияның) атауы және олардың сипаттамасы
Көрсетілетін қызметті алушының құжаттарын қабылдау және тексеру
Деректер базасы бойынша өтінімнің тіркелуін, электрондық формулярдың толтырылуын, суретке түсірілуін, ЭЦҚ-ның расталуын тексеру. Қағаз формуляр толтырылған кезде дербес коды, күні және қолы қойылады
ҚАІІб-нің тізілімінің 3 данада жасалуы, оның бірі номенклатуралық іске тіркеледі, екіншісі және үшіншісі формулярмен бірге КҚПБ-ға жолданады (қағаз тасымалдағышта).
Ресімделген электрондық формуляр ХҚТ ТП-нің «жұмыс орны» коды арқылы КҚПБ-ға тексеру үшін жолданады
Формулярлардың толтырылуының негізділігін және дұрыстығын тексеру, жиынтық тізілімнің 3 данада жасалуы, оның бірі номенклатуралық іске тіркеледі, екіншісі және үшіншісі аудандық тізіліммен және формулярмен бірге КҚПД-ға жолданады (қағаз тасымалдағышта).Толтырылуының негізділігі және дұрыстығы тексерілгеннен кейін электрондық формуляр ХҚТ ТП-ның орталық торабына (КҚПД) жіберіледі
КҚПБ-дан түскен жиынтық тізілімдерді ІІД КҚПБ-ның жиынтық тізілімдерінің кіріс есебі кітабына тіркеу (қағаз тасымалдағышта).
Формулярлардың толтырылуының негізділігін және дұрыстығын тексеру, жиынтық тізілімді, оның ішінде қағаз тасымалдағышта жиынтық тізілімге енгізілген.
Қызмет алушыны іздеу салынған адамдардың деректер базасы бойынша тексереді
4
Аяқталу нысаны (деректер, құжат, ұйымдастыру-өкімдік шешім)
Көрсетілетін қызметті алушының өтінішін тіркеу
Көрсетілетін қызметті алушыға электрондық өтінімнің тіркелу талонын беру. Қызметті алушыға формуляр түбіртегін беру
Тізілім
Жиынтық тізілім
Жиынтық тізілімні ң тіркелу кіріс нөмірі
Жиынтық тізілімді КҚПД қолымен растау
5
Орындалу мерзімдері
30 минут
30 минут
1 және 2-санаттағы жеделдік – 1 жұмыс күні, 3-санаттағы үшін – 2 жұмыс күні, жалпы тәртіпте – 5 жұмыс күні.
1 және 2-санаттағы жеделдік - 1 жұмыс күні, 3-санаттағы – 2 жұмыс күні, жалпы тәртіпте - 5 жұмыс күні.
1 күн
1 және 2-санаттағы жеделдік – 1 жұмыс күні, 3- санаттағы – 2 жұмыс күні, жалпы тәртіпте - 5 жұмыс күні.
1-кестенің жалғасы
Негізгі процестің қимылы (жұмыстың барысы, ағыны)
1
7
8
9
10
11
12
13
14
2
КҚПД
«АӨО» РМК
КҚПД
КҚПД
КҚПБ
КҚПБ
ҚАІІб
Орталық
3
Жиынтық тізілімнің бірінші данасын аудандық тізілімге қосып номенклатуралық іске қосу, екінші данасын аудандық тізіліммен және формулярмен бірге «АӨО» РМК-ға жолдау
Құжаттарды әзірлеу, оларды формулярлармен бірге дайын құжаттардың тізілімімен бірге және КҚПД-ның жиынтық тізілімімен бірге жолдау
Дайын құжаттардың тізілімін тіркеу, тізілімді жөнелтуге қалыптастыру
Дайын құжаттардың тізілімімен бірге тізілімді дайын құжаттармен, формулярлармен және қағаз тасымалдағышта ресімделген формуларлар үшін жиынтық тізілімнің бір данасын аудандық тізіліммен бірге КҚПБ-ға жолдау
Тізілімді жөнелтуге қосу және жиынтық тізілімнің үшінші данасын номенклатуралық іске қосу
Дайын құжаттардың тізілімін дайын құжаттармен жолдау, және ҚАІІб тізілімінің бір данасымен бірге қалалық ҚАІІб-ге жолдау
Дайын құжаттарды ң тізілімін дайын құжаттарме н, формулярла рмен Халыққа қызмет көрсету орталығына жолдау. Формулярла рды ҚАІІб-нің картотекас ына енгізу.
Көрсетілетін қызметті алушыға дайын құжаттарды беру
4
Ілеспе хат
Дайын құжаттар
Жөнелту үшін тізілім
Тізілімді КҚПБ-ға жөнелту үшін жолдау
Ілеспе тізілім
Ілеспе тізілім
Ілеспе тізілім
Ілеспе тізілім
5
1 күн

Сноска. Пункт 15 в редакции приказа Министра внутренних дел РК от 27.06.2014 № 386 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Приложение 1
к Регламенту оказания государственной
услуги «Выдача паспортов, удостоверений
личности граждан Республики Казахстан»
Описание
последовательности и взаимодействие административных
действий (процедур)
Таблица 1. Описание действий
структурно-функциональной единицы (СФЕ)
Действия основного процесса (хода, потока работ)
1
№ действия
(хода, потока
работ)
1
2
3
4
5
6
2
Наименование
СФЕ
Центр,
ГОРРОВД
Центр,
ГОРРОВД
Центр,
ГОРРОВД
УМП
ДМП
ДМП
3
Наименование действия (процесса, процедуры, операции) и их описание
Прием пакета документов услугополучателя
Проверка по базе данных, регистрация заявки, заполнение электронного формуляра, фотографирование, заверение ЭЦП.
Проставление персонального кода, даты и подписи при заполнении бумажного формуляра.
Формирование реестра ГОРРОВД в 3-х экземплярах, первый из которых приобщается к номенклатурному делу, второй и третий - передаются вместе с формулярами в УМП (на бумажном носителе).
Оформленный электронный формуляр передается для проверки в УМП посредством кода «рабочего места» РП ДРН.
Проверка правильности и обоснованности заполнения формуляров, формирование сводного реестра в 3-х экземплярах, первый приобщается к номенклатурному делу второй и третий вместе с районными реестрами и формулярами - направляются в ДМП (на бумажном носителе)
После проверки правильности и обоснованности
заполнения электронный формуляр отправляется на центральный узел РП ДРН (ДМП).
Регистрация полученных из УМП сводных реестров в книге учета входящих сводных реестров из УМП ДВД (на бумажном носителе).
Проверка правильности и обоснованности заполнения формуляров, в том числе на бумажном носителе, включенных в сводный реестр, проверка услугополучателей по базе данных на лиц, находящихся в розыске.
4
Форма завершения (данные, документ, организационно-распорядительное решение)
Регистрация обращения услугополучателя
Выдача услугополучателю талона электронной регистрации заявки.
Выдача корешка формуляра услугополучателю
Реестр
Сводный реестр
Входящий номер регистрации сводного реестра
Заверение сводного реестра подписью ДМП
5
Сроки
исполнения
30 минут
30 минут
Для 1 и 2 категорий срочности – 1 рабочий день, для 3 категории – 2 рабочих дня, в общем порядке – 5 рабочих дней.
Для 1 и 2 категорий срочности – 1 рабочий день, для 3 категории – 2 рабочих дня, в общем порядке – 5 рабочих дней.
1 день
Для 1 и 2 категорий срочности – 1 рабочий день, для 3 категории – 2 рабочих дня, в общем порядке – 5 рабочих дней
Продолжение таблицы 1
Действия основного процесса (хода, потока работ)
1
7
8
9
10
11
12
13
14
2
ДМП
РГП «ИПЦ»
ДМП
ДМП
УМП
УМП
ГОРРОВД
Центр
3
Приобщение
первого экземпляра
сводного реестра с районными реестрами
к номенклатурному
делу, направление
второго экземпляра вместе с районными реестрами и формулярами в РГП «ИПЦ»
Изготовление
документов,
направление их
вместе с
формулярами,
реестром
изготовленных
документов и
экземпляром
сводного реестра в ДМП
Регистрация
реестров
изготовленных
документов,
формирование реестра на отправку
Направление
реестра на
отправку вместе
с реестрами
изготовленных
документов,
готовыми
документами,
формулярами, и для оформленных на бумажном носителе -
экземпляром
сводного реестра вместе с районными в УМП
Приобщение реестра на отправку и
третьего экземпляра
сводного реестра
в номенклатурное
дело
Направление реестров
изготовленных
документов, вместе с готовыми документами,
формулярами, и
экземпляром реестра ГОРРОВД в ГОРРОВД
Направление
реестров
изготовленных
документов
вместе с готовыми
документами,
формулярами в
Центр обслуживания населения. Внесение
формуляров в
картотеку ГОРОВД
Выдача
услугополучателю изготовленных
документов
4
Сопроводительное письмо
Готовые документы
Реестр на
отправку
Направление
реестра на
отправку в УМП
Сопроводительный реестр
Сопроводительный реестр
Сопроводительный
реестр
Сопроводительный реестр
5
1 день

1-санаттағы жеделдік – 1 жұмыс күні, 2- санаттағы – 3 жұмыс күні, 3-санаттағы – 5 жұмыс күні, жалпы тәртіпте - 10 жұмыс күні.
1, 2 және 3-санаттағы жеделдік – күн сайын, жалпы тәртіпте 5 жұмыс күнге дейін
1, 2 және 3-санаттағы жеделдік – күн сайын, жалпы тәртіпте 5 жұмыс күнге дейін
1 күн
1 күн
1 күн
10 минут
Қолдану нұсқалары.
2–кесте. Негізгі процесс – Қазақстан Республикасы азаматтарына паспорттар, жеке куәліктерді ресімдеу
Негізгі процестің қимылы (жұмыстың барысы, ағыны)
ҚАІІб, Орталық
КҚПБ
КҚПД
«АӨО» РМК
1. Көрсетілетін қызметті алушымен ұсынылған құжаттар топтамасын қабылдау және толықтығын тексеру
4. Формулярлардың толтырылуының негізділігін және дұрыстығын тексеру, жиынтық тізілімді 3 данада жасау, оның бірі номенклатуралық іске тіркеледі, екіншісі және үшіншісі формулярмен бірге КҚПД-ға жолданады
5. КҚПБ-дан түскен жиынтық тізілімдерді ІІД КҚПБ-ның жиынтық тізілімдерінің кіріс есебі кітабына тіркеу
8. Құжаттарды әзірлеу, оларды формуларлармен бірге дайын құжаттардың тізіліміне қоса және жиынтық тізілімнің бір данасымен КҚПД-ға жолдау
2. Деректер базасы бойынша тұлғаны салыстырып тексеру, өтінімді тіркеу, электрондық формулярды толтыру, ЭЦҚ-ны растау Көрсетілетін қызметті алушыға тіркеу талонын беру
11. Тізілімді жөнелтуге қосу және жиынтық тізілімнің бір данасын номенклатуралық іске қосу
6. Формулярлардың, соның ішінде жиынтық тізілімге енгізілген қағаз тасымалдағыштағы формулярлардың толтырылуының негізділігін және дұрыстығын тексеру, көрсетілетін қызметті алушыларды іздеудегі тұлғалардың деректер базасы бойынша тексеру
3. ҚАІІб-нің жиынтық тізілімі 3 данада жасалады, оның бірі номенклатуралық іске тіркеледі, екіншісі және үшіншісі қағаз формулярлармен бірге КҚПБ-ға жолданады.
Ресімделген электрондық формуляр ХҚТ ТП-нің (КҚПД) орталық торабына ХҚТ ТП-нің коды арқылы жіберіледі
12. ҚАІІБ-ден ҚАІІБ-нің тізілімімен формулярлармен, дайын құжаттармен бірге әзірленген құжаттардың тізілімін жолдау

Для 1 категории срочности – 1 рабочий день, для 2 категории – до 3 рабочих дней, для 3 категории – до 5 рабочих дней, в общем порядке – до 10 рабочих дней
Для 1, 2 и 3 категорий срочности – ежедневно, в общем порядке до 5 рабочих дней
Для 1, 2 и 3 категорий срочности – ежедневно, в общем порядке до 5 рабочих дней
1 день
1 день
1 день
10 минут
Варианты использования.
Таблица 2. Основной процесс – оформление паспортов,
удостоверений личности гражданам Республики Казахстан.
Основной процесс (ход, поток работ)
ГОРРОВД, Центр
УМП
ДМП
РГП «ИПЦ»
1. Прием и проверка полноты предъявленного пакета документов услугополучателя.
4. Проверка правильности и обоснованности заполнения формуляра, формирование сводного реестра в 3-х экземплярах, первый приобщается к номенклатурному делу второй и третий - направляются вместе с формулярами в ДМП.
5. Регистрация полученных из УМП сводных реестров в книге учета входящих сводных реестров из УМП ДВД
8. Изготовление документов, направление их вместе с формулярами, реестром изготовленных документов и экземпляром сводного реестра в ДМП.
2. Идентификацию личности по базе данных, регистрация заявки, заполнение, заверение электронного формуляра ЭЦП.
Выдача услугополучателю талона регистрации.
11. Приобщение реестра на отправку и третьего экземпляра сводного реестра в номенклатурное дело.
6. Проверка правильности и обоснованности заполнения формуляров, в том числе на бумажном носителе, включенных в сводный реестр, проверка услугополучателей по базе данных на лиц, находящихся в розыске.
3. Формирование реестра ГОРРОВД в 3-х экземплярах, первый приобщается к номенклатурному
делу, второй и третий - направляются вместе с бумажными формулярами в УМП.
Оформленный электронный формуляр отправляется на центральный узел РП ДРН (ДМП) посредством кода РП ДРН.
12. Направление реестров изготовленных документов, вместе с готовыми документами, формулярами, и экземпляром реестра ГОРРОВД в ГОРРОВД.

7. Жиынтық тізілімнің бірінші данасын аудандық тізілімнің бір данасымен номенклатуралық іске қосу, екінші данасын аудандық тізілімнің бір данасымен және формулярлармен «АӨО» РМК-ға жолдау
13. Дайын құжаттардың тізілімін дайын құжаттармен, формулярлармен қоса ХҚКО-ға жолдау. Формулярларды ҚАІІб-нің картотекасына енгізу
9. Дайын құжаттардың тізілімін тіркеу, тізілімді ІІД КҚПб-ге жөнелтуге қалыптастыру

7. Приобщение первого экземпляра сводного реестра с одним экземпляром районного реестра к номенклатурному делу, направление второго экземпляра вместе с районными реестрами и формулярами в РГП «ИПЦ».
13. Направление реестров изготовленных документов, вместе с готовыми документами, формулярами в ЦОН. Внесение формуляров в картотеку ГОРРОВД.
9. Регистрация реестров изготовленных документов, формирование реестра на отправку в УМП ДВД.

14. Дайын құжаттарды көрсетілетін қызметті алушыға беру
10. Дайын құжаттардың тізілімдерін дайын құжаттармен, формулярлармен және қағаз тасмалдағышта ресімделген дана үшін жиынтық тізіліммен бірге аудандық тізілімдерді ІІД КҚПБ-ға жолдау
«Қазақстан Республикасының
азаматтарына паспорттар, жеке
куәліктер беру» мемлекеттік
қызмет көрсету регламентіне
2-қосымша
«Қазақстан Республикасының азаматтарына паспорттар, жеке
куәліктер беру» мемлекеттік көрсетілетін қызмет
бизнес-процессінің анықтамалығы

14. Выдача услугополучателю изготовленных документов
10. Направление реестра на отправку вместе с реестрами изготовленных документов, готовыми документами, формулярами, и для оформленных на бумажном носителе экземпляром сводного реестра вместе с районными в УМП ДВД.
Приложение 2
к Регламенту оказания государственной
услуги «Выдача паспортов, удостоверений
личности граждан Республики Казахстан»
Справочник
бизнес-процесса оказания государственной услуги
«Выдача паспортов, удостоверений личности гражданам Республики
Казахстан»

1. «Қазақстан Республикасының азаматтарына уақытша жеке куәлік беру» мемлекеттік көрсетілетін қызметтің осы регламенті (бұдан әрі – Регламент) «Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы» Қазақстан Республикасының 2013 жылғы 15 сәуірдегі Заңының 10-бабының 2-тармағына және Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2014 жылғы 24 ақпандағы № 132 қаулысымен бекітілген «Қазақстан Республикасының азаматтарына уақытша жеке куәлік беру» мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына (бұдан әрі – Стандарт) сәйкес әзірленді және Қазақстан Республикасының азаматтарына уақытша жеке куәлік беру рәсімін айқындайды.
2. Мемлекеттік қызметті Қазақстан Республикасының ішкі істер органдарының аумақтық көші-қон полициясы бөліністері Министрліктің – mvd.gov.kz интернет-ресурсында, «Ішкі істер органдарының қызметі туралы» бөлімінде (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті беруші) көрсетілген мекенжайлар бойынша көрсетеді.
3. Мемлекеттiк қызмет көрсету нысаны: қағаз түрінде.
4. Мемлекеттік қызмет көрсетудің нәтижесі – көрсетілетін қызметті берушінің паспорттық елтаңбалы мөрімен және қолымен куәландырылған уақытша жеке куәлік беру болып табылады.
Мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін ұсыну нысаны: қағаз түрінде.
2. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде көрсетілетін қызметті
берушінің құрылымдық бөліністерінің (қызметкерлерінің)
іс-қимыл жасау тәртібінің сипаттамасы
5. Мемлекеттік қызмет көрсету процесіне ішкі істер органдарының қалалық, аудандық, аудандық (қаладағы), кенттік көші-қон полициясы басқармасының (бөлімі) (бұдан әрі - КҚПб) бөлім (бөлімше, топ) қызметкері қатысады – Қазақстан Республикасы азаматының уақытша жеке куәлігін ресімдейді және қалалық, аудандық, аудандық (қаладағы) Халыққа қызмет көрсету орталығының қызметкері қатысады – көрсетілетін қызметті алушыдан құжаттарды қабылдайды.
6. Мемлекеттік қызмет Қазақстан Республикасы азаматының тұрақты тіркеу орны бойынша (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті алушы) көрсетіледі.
Өтініштер қабылдау мемлекеттік қызмет көрсету және нәтижелерін беру Қазақстан Республикасы Көлік және коммуникация министрлігінің Мемлекеттік қызметтерді автоматтандыруды бақылау және халыққа қызмет көрсету орталықтарының қызметін үйлестіру комитетінің «Халыққа қызмет көрсету орталығы» (бұдан әрі – Орталық) шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорыны арқылы жүзеге асырылады.
7. Стандарттың 9-тармағында көрсетілген құжаттарды қабылдау ХҚТ ТП-нің жұмыс орындарындағы Орталықтарда жүзеге асырылады, онда көрсетілетін қызметті берушінің тегі, аты, әкесінің аты және лауазымы көрсетіледі.

1. Регламент государственной услуги «Выдача временного удостоверения личности гражданам Республики Казахстан» (далее – Регламент) разработан в соответствии с подпунктом 2) статьи 10 Закона Республики Казахстан от 15 апреля 2013 года «О государственных услугах», Стандартом государственной услуги «Выдача временного удостоверения личности гражданам Республики Казахстан» (далее – Стандарт), утвержденным постановлением Правительства Республики Казахстан от 24 февраля 2014 года № 132 и определяет процедуру выдачи временного удостоверения личности гражданам Республики Казахстан.
2. Государственная услуга оказывается территориальными подразделениями миграционной полиции органов внутренних дел Республики Казахстан по адресам, указанным на Интернет-ресурсе Министерства: www.mvd.gov.kz в разделе «О деятельности органов внутренних дел» (далее – услугодатель).
3. Форма оказания государственной услуги: бумажная.
4. Результатом оказания государственной услуги является выдача временного удостоверения личности, заверенного гербовой паспортной печатью и подписью услугодателя.
Форма предоставления результата оказания государственной услуги: бумажная.
2. Описание порядка действий структурных подразделений
(работников) услугодателя в процессе оказания государственной
услуги
5. В процессе оказания государственной услуги участвуют сотрудник отдела (отделения, группы) миграционной полиции городского, районного, районного (в городе), поселкового управления (отдела) органов внутренних дел (далее – ОМП) – оформление временного удостоверения личности гражданина Республики Казахстан и работник городского, районного, районного (в городе) Центра обслуживания населения – прием документов от услугополучателя.
6. Государственная услуга оказывается по месту постоянной регистрации гражданина Республики Казахстан (далее – услугополучатель).
Прием заявлений и выдача результатов оказания государственной услуги осуществляется через Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения «Центр обслуживания населения» Комитета по контролю автоматизации государственных услуг и координации деятельности центров обслуживания населения Министерства транспорта и коммуникаций Республики Казахстан (далее – Центр).
7. Прием документов, указанных в пункте 9 Стандарта, осуществляется в Центрах на рабочих местах РП ДРН, на которых указывается фамилия, имя, отчество и должность услугодателя.

8. Мемлекеттік қызмет көрсету тәртібі мен қажетті құжаттар туралы толық ақпарат, сондай-ақ оларды толтыру үлгілері Министрліктің – mvd.gov.kz «Ішкі істер органдарының қызметі туралы» бөлімінде, Орталықтың – www.con.gov.kz, Порталдың – www.egov.kz интернет-ресурсында, сондай-ақ Орталықтарда орналасқан ресми ақпарат көздері мен стендтерде орналастырылады.
9. Мемлекеттік қызмет көрсету мерзімдері Стандарттың 4-тармағында көрсетілген.
3. Халыққа қызмет көрсету орталығымен және (немесе) өзге де
көрсетілетін қызметті берушілермен өзара іс-қимыл жасасу
тәртібінің, сондай-ақ мемлекеттік қызмет көрсету процесінде
ақпараттық жүйелерді пайдалану тәртібінің сипаттамасы
10. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде қалалық, аудандық, аудандық (қала ішінде) Халыққа қызмет көрсету орталығының қызметкері қатысады – Қазақстан Республикасы азаматының уақытша жеке куәлігін беру.
11. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөліністерінің (қызметкерлерінің) рәсімдерінің (іс-қимылдарының), өзара іс-қимыл жасасуы дәйектілігінің нақты сипаттамасы осы Регламентке 1-қосымшада көрсетілген, осы Регламентке 2-қосымшаға сәйкес мемлекеттік қызмет көрсету процесінде Орталықпен өзара іс-қимыл жасасу тәртібінің сипаттамасы мемлекеттік қызмет көрсетудің бизнес-процестерінің анықтамалығында көрсетіледі.
Мемлекеттік қызмет көрсетудің бизнес-процестерінің анықтамалығы «электрондық үкімет» веб-порталында және мемлекеттік көрсетілетін қызмет берушінің интернет-ресурсында орналастырылады.
Ескерту. 11-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Ішкі істер министрінің 2014.06.27 № 386 (алғашқы ресми жарияланғанынан кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
12. Қажетті ақпаратты және мемлекеттік қызмет көрсету бойынша кеңесті мемлекеттік қызметтер көрсету мәселелері жөніндегі бірыңғай байланыс-орталығының телефоны: (1414) бойынша алуға болады.
«Қазақстан Республикасының азаматтарына
уақытша жеке куәліктер беру»
мемлекеттiк қызмет көрсету регламентіне
1-қосымша
Әкімшілік рәсімдердің дәйектілігі мен өзара іс-қимыл жасасудың
сипаттамасы
1-кесте. Құрылымдық-функционалдық бірлік іс-қимылының сипаттамасы
Негізгі процестің қимылы (жұмыстың барысы, ағыны)
1
Іс-әрекет № (жұмыстың барысы, ағыны)
1
2
2
ҚФБ-ның атауы
Орталық
ҚАІІб
3
Іс-қимылдың (процестің, рәсімнің, операциялардың) атауы және олардың сипаттамасы
Көрсетілетін қызметті алушымен ұсынылған құжаттарды қабылдау және тексеру
Қазақстан Республикасы азаматының уақытша жеке куәлігін ресімдеу, күнін қою, лауазымын көрсету және қол қою
4
Аяқталу нысандары (деректер, құжат, ұйымдастыру-өкімдік шешім)
Қазақстан Республикасы азаматының уақытша жеке куәлігін беру
Қазақстан Республикасы азаматының уақытша жеке куәлігін беру есебін жүргізу журналында тіркеу
5
Орындалу мерзімдері
15 минут
20 минут
Қолдану нұсқалары.
2–кесте. Негізгі процесс – Қазақстан Республикасы азаматының уақытша жеке куәлігін ресімдеу
Негізгі процесс (жұмыстың барысы, ағыны)
Орталық
ҚАІІб

8. Полная информация о порядке оказания государственной услуги и необходимых документах, а также образцы их заполнения располагаются на Интернет-ресурсах: Министерства - www.mvd.gov.kz в разделе «О деятельности органов внутренних дел», Центра - www.con.gov.kz, а также в официальных источниках информации и на стендах, расположенных в Центрах.
9. Сроки оказания государственной услуги указаны в пункте 4 Стандарта.
3. Описание порядка взаимодействия с центром обслуживания
населения и (или) иными услугодателями, а также порядка
использования информационных систем в процессе оказания
государственной услуги
10. В процессе оказания государственной услуги участвует работник городского, районного, районного (в городе) Центра обслуживания населения – выдача временного удостоверения личности гражданина Республики Казахстан.
11. Подробное описание последовательности процедур (действий), взаимодействий структурных подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги указано в приложении 1 к настоящему Регламенту, описание порядка взаимодействия с Центром в процессе оказания государственной услуги отражается в справочнике бизнес-процессов оказания государственной услуги согласно приложению 2 к настоящему Регламенту.
Справочник бизнес-процессов оказания государственной услуги размещается на веб-портале «электронного правительства» и интернет ресурсе услугодателя.
Сноска. Пункт 11 в редакции приказа Министра внутренних дел РК от 27.06.2014 № 386 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
12. Необходимую информацию и консультацию по оказанию государственной услуги можно получить по телефону Единого контакт—центра по вопросам оказания государственных услуг: (1414).
Приложение 1
к регламенту оказания государственной
услуги «Выдача временного удостоверения
личности гражданина Республики Казахстан»
Описание
последовательности и взаимодействие
административных действий (процедур)
Таблица 1. Описание действий структурно-функциональной единицы.
Действия основного процесса (хода, потока работ)
1
№ действия (хода, потока работ)
1
2
2
Наименование СФЕ
Центр
ГОРРОВД
3
Наименование действия
(процесса, процедуры, операции) и их описание
Прием и проверка
пакета документов
услугополучателя
Оформление временного удостоверения личности гражданина Республики Казахстан, проставление даты, должности и подписи
4
Форма завершения (данные,
документ, организационно-распорядительное решение)
Выдача временного удостоверения личности гражданина Республики Казахстан
Регистрация в
журнале учета выдачи временного удостоверения личности гражданина Республики Казахстан
5
Сроки исполнения
15 минут
20 минут
Варианты использования.
Таблица 2. Основной процесс – оформление временного удостоверения
личности гражданина Республики Казахстан.
Основной процесс (ход, поток работ)
Центр
ГОРРОВД

1. Көрсетілетін қызметті алушымен ұсынылған құжаттарды қабылдау және тексеру
2. Қазақстан Республикасы азаматының уақытша жеке куәлігін ресімдеу, күнін қою, лауазымын көрсету және қол қою
4. Қазақстан Республикасы азаматының уақытша жеке куәлігін беру
3. Қазақстан Республикасы азаматының уақытша жеке куәлігін беру есебін жүргізу журналында тіркеу
«Қазақстан Республикасының
азаматтарына уақытша жеке
куәліктер беру» мемлекеттiк
қызмет көрсету регламентіне
2-қосымша
«Қазақстан Республикасының азаматтарына уақытша жеке куәліктер
беру» мемлекеттік көрсетілетін қызмет бизнес-процессінің
анықтамалығы
Ескерту. 2-қосымша жаңа редакцияда - ҚР Ішкі істер министрінің 2014.06.27 № 386 (алғашқы ресми жарияланғанынан кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Қазақстан Республикасы
Ішкі істер министрінің
2014 жылғы 20 наурыздағы
№ 165 бұйрығына
3-қосымша
«Қазақстан Республикасының азаматтарын тұрғылықты жері
бойынша тіркеу» мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті 1. Жалпы ережелер
1. «Қазақстан Республикасының азаматтарын тұрғылықты жері бойынша тіркеу» мемлекеттік көрсетілетін қызметтің осы регламенті (бұдан әрі – Регламент) «Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы» Қазақстан Республикасының 2013 жылғы 15 сәуірдегі Заңының 10-бабының 2-тармағына және Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2014 жылғы 24 ақпандағы № 132 қаулысымен бекітілген «Қазақстан Республикасының азаматтарын тұрғылықты жері бойынша тіркеу» мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына (бұдан әрі – Стандарт) сәйкес әзірленді және Қазақстан Республикасының азаматтарын тұрғылықты жері бойынша тіркеу рәсімін айқындайды.
2. Мемлекеттік қызметті Қазақстан Республикасының ішкі істер органдарының аумақтық көші-қон полициясы бөліністері Министрліктің – mvd.gov.kz интернет-ресурсында, «Ішкі істер органдарының қызметі туралы» бөлімінде (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті беруші) көрсетілген мекенжайлар бойынша көрсетеді.
3. Мемлекеттiк қызмет көрсету нысаны: электрондық түрінде.
4. Мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесі көрсетілетін қызметті берушінің ХҚТ ТП ақпараттық жүйесіне тұрғылықты тұратын жерiнің мекенжайы туралы, ал уақытша тіркелген кезде – уақытша болатын мекенжайы туралы мәліметтерді енгізу, электронды жеткізгіші бар жеке куәлікке көрсетілетін қызметті алушының заңды мекенжайын қайта жазу болып табылады.
Порталға жүгінген кезде мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесі электронды жеткізгіші бар жеке куәлікке көрсетілетін қызметті алушының заңды мекенжайын қайта жазу үшін Орталыққа келу қажеттілігін көрсете отырып, көрсетілетін қызметті алушының тұратын жері бойынша тіркелгені туралы хабарлама түрінде «жеке кабинетке» жіберіледі.
Жаңа тұрғылықты жері бойынша тіркеу кезінде Қазақстан Республикасының азаматтарын бұрынғы тұрғылықты жерінен тіркеуден шығару автоматты түрде жүзеге асырылады.
Мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін ұсыну нысаны: электрондық түрде.

1. Прием и проверка пакета документов услугополучателя
2. Оформление временного удостоверения личности гражданина Республики Казахстан, проставление даты, должности и подписи
4. Выдача временного удостоверения личности гражданина Республики Казахстан
3. Регистрация в журнале учета выдачи временного удостоверения личности гражданина Республики Казахстан
Приложение 2
к регламенту оказания государственной
услуги «Выдача временного удостоверения
личности гражданина Республики Казахстан»
Справочник
бизнес-процесса оказания государственной услуги
«Выдача временного удостоверения личности гражданам Республики
Казахстан»
Сноска. Приложение 2 в редакции приказа Министра внутренних дел РК от 27.06.2014 № 386 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Приложение 3
к приказу Министра внутренних дел
Республики Казахстан
от 20 марта 2014 года № 165
Регламент
государственной услуги «Регистрация граждан
Республики Казахстан по месту жительства»
1. Общие положения
1. Регламент государственной услуги «Регистрация граждан Республики Казахстан по месту жительства» (далее – Регламент) разработан в соответствии с подпунктом 2) статьи 10 Закона Республики Казахстан от 15 апреля 2013 года «О государственных услугах», Стандартом государственной услуги «Регистрация граждан Республики Казахстан по месту жительства» (далее – Стандарт), утвержденным постановлением Правительства Республики Казахстан от 24 февраля 2014 года № 132 и определяет процедуру регистрации граждан Республики Казахстан по месту жительства.
2. Государственная услуга оказывается территориальными подразделениями миграционной полиции органов внутренних дел Республики Казахстан по адресам, указанным на Интернет-ресурсе Министерства: www.mvd.gov.kz в разделе «О деятельности органов внутренних дел» (далее – услугодатель).
3. Форма оказания государственной услуги: электронная.
4. Результатом оказания государственной услуги является внесение услугодателем сведений об адресе постоянного места жительства, а при временной регистрации – об адресе временного пребывания в информационной системе «Регистрационный пункт «Документирование и регистрация населения» (далее – ИС РП ДРН), перезапись юридического адреса услугополучателя в удостоверении личности с электронным носителем.
При обращении на Портал результат оказания государственной услуги направляется в «личный кабинет» в виде уведомления о регистрации по месту жительства услугополучателя с указанием необходимости явки в Центр для перезаписи юридического адреса услугополучателя в удостоверении личности с электронным носителем.
При регистрации по новому месту жительства, снятие с регистрации граждан Республики Казахстан по прежнему месту жительства осуществляется автоматически.
Форма предоставления результата оказания государственной услуги: электронная.

2. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде көрсетілетін қызметті
берушінің құрылымдық бөліністерінің (қызметкерлерінің)
іс-қимыл жасау тәртібінің сипаттамасы
5. Мемлекеттік қызмет көрсету процесіне: ішкі істер органдарының қалалық, аудандық, аудандық (қаладағы), кенттік көші-қон полициясы басқармасының (бөлімі) (бұдан әрі - КҚПб) бөлім (бөлімше, топ) қызметкері қатысады – көрсетілетін қызметті алушыдан құжаттар қабылдау, өтінімді тіркеу, көрсетілетін қызметті берушінің ХҚТ ТП АЖ-ға тұрғылықты тұратын жерiнің мекенжайы туралы, ал уақытша тіркелген кезде – уақытша болатын мекенжайы туралы мәліметтерді енгізу, электронды тасымалдағышы бар жеке куәліктерге көрсетілетін қызметті алушының заңды мекенжайын қайта жазу және қалалық, аудандық, аудандық (қаладағы) Халыққа қызмет көрсету орталығының қызметкері қатысады – көрсетілетін қызметті алушыдан құжаттар қабылдау және тұрғын үй иесiнiң жеке куәлігі және осы мемлекеттік қызмет көрсету стандартына қосымшаға сәйкес нысан бойынша оның тұрақты не уақытша тiркеуге оның келiсiмiн ресімдеу;
6. Мемлекеттік қызмет Қазақстан Республикасы азаматының тұрақты тіркеу орны немесе уақытша келген орны бойынша көрсетіледі.
Мемлекеттік қызмет көрсетуге құжаттар қабылдау:
Қазақстан Республикасы Көлік және коммуникация министрлігінің Мемлекеттік қызметтерді автоматтандыруды бақылау және халыққа қызмет көрсету орталықтарының қызметін үйлестіру комитетінің «Халыққа қызмет көрсету орталығы» (бұдан әрі – Орталық) шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорындағы «Халықты құжаттандыру және тіркеу» тіркеу пункті» ақпараттық жүйесі (бұдан әрі – ХҚТ ТП АЖ) арқылы көрсетілетін қызметті беруші арқылы;
электрондық жеткізгіші бар жеке куәлігі бар болғанда –www.egov.kz «электрондық үкімет» веб-порталы (бұдан әрі – Портал) арқылы жүзеге асырылады.
Мемлекеттік қызмет көрсету нәтижелерін беру Орталықтардағы көрсетілетін қызметті беруші арқылы жүзеге асырылады.
7. Стандарттың 9-тармағында көрсетілген құжаттарды қабылдау ХҚТ ТП-нің жұмыс орындарындағы Орталықтарда жүзеге асырылады, онда көрсетілетін қызметті берушінің тегі, аты, әкесінің аты және лауазымы көрсетіледі.
8. Мемлекеттік қызмет көрсету тәртібі мен қажетті құжаттар туралы толық ақпарат, сондай-ақ оларды толтыру үлгілері Министрліктің – mvd.gov.kz «Ішкі істер органдарының қызметі туралы» бөлімінде, Орталықтың – www.con.gov.kz, Порталдың – www.egov.kz интернет-ресурсында, сондай-ақ Орталықтарда орналасқан ресми ақпарат көздері мен стендтерде орналастырылады.
9. Мемлекеттік қызмет көрсету мерзімдері Стандарттың 4-тармағында көрсетілген.

2. Описание порядка действий структурных подразделений
(работников) услугодателя в процессе оказания государственной
услуги
5. В процессе оказания государственной услуги участвуют сотрудник отдела (отделения, группы) миграционной полиции городского, районного, районного (в городе), поселкового управления (отдела) органов внутренних дел (далее – ОМП) – прием документов от услугополучателя, регистрация заявки, внесение сведений об адресе постоянного места жительства, а при временной регистрации – об адресе временного пребывания, в ИС РП ДРН, перезапись юридического адреса услугополучателя в удостоверении личности с электронным носителем и работник городского, районного, районного (в городе) Центра обслуживания населения – прием документов от услугополучателя и оформление согласия собственника жилища на постоянную либо временную регистрацию услугополучателя по форме согласно приложению к Стандарту.
6. Государственная услуга оказывается по месту постоянной регистрации либо временного пребывания услугополучателя.
Прием документов для оказания государственной услуги осуществляется:
через услугодателя посредством ИС РП ДРН в Республиканском государственном предприятии на праве хозяйственного ведения «Центр обслуживания населения» Комитета по контролю автоматизации государственных услуг и координации деятельности центров обслуживания населения Министерства транспорта и коммуникаций Республики Казахстан (далее – Центр);
через веб-портал «электронного правительства» (далее – Портал): www.e.gov.kz – при наличии удостоверения личности с электронным носителем.
Выдача результатов оказания государственной услуги осуществляется через услугодателя в Центрах.
7. Прием документов, указанных в пункте 9 Стандарта, осуществляется в Центрах на рабочих местах РП ДРН, на которых указывается фамилия, имя, отчество и должность услугодателя.
8. Полная информация о порядке оказания государственной услуги и необходимых документах, а также образцы их заполнения располагаются на Интернет-ресурсах: Министерства - www.mvd.gov.kz в разделе «О деятельности органов внутренних дел», Центра - www.con.gov.kz, Портала - www.еgov.kz, а также в официальных источниках информации и на стендах, расположенных в Центрах.
9. Сроки оказания государственной услуги указаны в пункте 4 Стандарта.

3. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде көрсетілетін қызметті
берушінің құрылымдық бөліністерінің (қызметкерлерінің)
өзара іс-қимыл жасасу тәртібінің сипаттамасы
10. Мемлекеттік қызметті көрсету процесіне мыналар қатысады:
Көрсетілетін қызметті алушы;
КҚПб-ның қызметкері;
ЭҮП;
«Электрондық үкімет» шлюзі (ЭҮШ);
ХҚТ ТП АЖ.
11. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөліністерінің (қызметкерлерінің) рәсімдерінің (іс-қимылдарының), өзара іс-қимыл жасасуы дәйектілігінің нақты сипаттамасы осы Регламентке 13 және 4-қосымшаларда көрсетілген, осы Регламентке 2-қосымшаға сәйкес мемлекеттік қызмет көрсету процесінде Орталықпен өзара іс-қимыл жасасу тәртібінің және мемлекеттік қызмет көрсету процесінде жүйелерді пайдалану тәртібінің сипаттамасы мемлекеттік қызмет көрсетудің бизнес-процестерінің анықтамалығында көрсетіледі.
Мемлекеттік қызмет көрсетудің бизнес-процестерінің анықтамалығы «электрондық үкімет» веб-порталында және мемлекеттік көрсетілетін қызмет берушінің интернет-ресурсында орналастырылады.
Ескерту. 11-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Ішкі істер министрінің 2014.06.27 № 386 (алғашқы ресми жарияланғанынан кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
12. Қажетті ақпаратты және мемлекеттік қызмет көрсету бойынша кеңесті мемлекеттік қызметтер көрсету мәселелері жөніндегі бірыңғай байланыс-орталығының телефоны: (1414) бойынша алуға болады.
«Қазақстан Республикасы азаматтарын
тұрғылықты жері бойынша тіркеу»
мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламентіне
1-қосымша
Әкімшілік рәсімдердің дәйектілігі мен өзара іс-қимыл жасасудың
сипаттамасы
1-кесте. Құрылымдық-функционалдық бірлік іс-қимылының сипаттамасы
Негізгі процестің қимылы (жұмыстың барысы, ағыны)
1
Іс-әрекет № (жұмыстың барысы, ағыны)
1
2
2
ҚФБ-ның атауы
Орталық
ҚАІІб
3
Іс-қимылдың (процестің, рәсімнің, операциялардың) атауы және олардың сипаттамасы
Көрсетілетін қызметті алушымен ұсынылған құжаттарды қабылдау және тексеру
Қазақстан Республикасы азаматтарын тұрғылықты жері бойынша тіркеуді ресімдеу
4
Аяқталу нысандары (деректер, құжат, ұйымдастыру-өкімдік шешім)
Тұрғылықты тұратын мекенжайы туралы, ал уақытша тіркеу кезінде – уақытша болу жерінің мекенжайы туралы мәліметтерді ХҚТ ТП АЖ-ға енгізу, көрсетілетін қызметті алушының заңды мекенжайын электрондық ақпарат тасымалдағышы бар жеке куәлігіне қайта жазу
5
Орындалу мерзімдері
15 минут
20 минут
Қолдану нұсқалары.
2 – кесте. Негізгі процесс – Қазақстан Республикасы азаматтарын тұрғылықты жері бойынша тіркеуді ресімдеу.
Негізгі процесс (жұмыстың барысы, ағыны)
Орталық
ҚАІІб

3. Описание порядка взаимодействия структурных подразделений
(работников) услугодателя в процессе оказания государственной
услуги
10. В процессе оказания государственной услуги участвуют:
Услугополучатель;
Сотрудник ОМП;
ПЭП;
Шлюз «электронного правительства» (ШЭП);
ИС РП ДРН.
11. Подробное описание последовательности процедур (действий), взаимодействий структурных подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги указаны в приложениях 13 и 4 к настоящему Регламенту, описание порядка взаимодействия с Центром и порядка использования информационных систем в процессе оказания государственной услуги отражается в справочнике бизнес-процессов оказания государственной услуги согласно приложению 2 к настоящему Регламенту.
Справочник бизнес-процессов оказания государственной услуги размещается на веб-портале «электронного правительства» и интернет ресурсе услугодателя.
Сноска. Пункт 11 в редакции приказа Министра внутренних дел РК от 27.06.2014 № 386 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
12. Необходимую информацию и консультацию по оказанию государственной услуги можно получить по телефону Единого контакт—центра по вопросам оказания государственных услуг: (1414).
Приложение 1
к Регламенту оказания государственной
услуги «Регистрация гражданина Республики
Казахстан по месту жительства»
Описание
последовательности и взаимодействие административных
действий (процедур)
Таблица 1. Описание действий
структурно-функциональной единицы.
Действия основного процесса (хода, потока работ)
1
№ действия (хода, потока работ)
1
2
2
Наименование СФЕ
Центр
ГОРРОВД
3
Наименование действия
(процесса, процедуры, операции) и их описание
Прием и проверка
полноты представленных документов
услугополучателя
Оформление регистрации гражданина Республики Казахстан по месту жительства
4
Форма завершения (данные,
документ, организационно-
распорядительное решение)
Внесение сведений в ИС РП ДРН об адресе постоянного места жительства, а при временной регистрации – об адресе временного пребывания, перезапись юридического адреса услугополучателя в удостоверении личности с электронным носителем
5
Сроки исполнения
15 минут
20 минут
Варианты использования.
Таблица 2. Основной процесс – оформление регистрации гражданину
Республики Казахстан по месту жительства.
Основной процесс (ход, поток работ)
Центр
ГОРРОВД

1. Көрсетілетін қызметті алушымен ұсынылған құжаттарды қабылдау және тексеру
2. Қазақстан Республикасы азаматтарын тұрғылықты жері бойынша тіркеуді ресімдеу
3. Тұрғылықты тұратын мекенжайы туралы, ал уақытша тіркеу кезінде – уақытша болу жерінің мекенжайы туралы мәліметтерді ХҚТ ТП АЖ-ға енгізу, көрсетілетін қызметті алушының заңды мекенжайын электрондық ақпарат тасымалдағышы бар жеке куәлігіне қайта жазу
«Қазақстан Республикасы
азаматтарын тұрғылықты жері
бойынша тіркеу» мемлекеттік
көрсетілетін қызмет
регламентіне 2-қосымша
«Қазақстан Республикасы азаматтарын тұрғылықты жері бойынша
тіркеу» мемлекеттік көрсетілетін қызмет бизнес-процессінің
анықтамалығы

1. Прием и проверка пакета документов
услугополучателя
2. Оформление регистрации гражданина Республики Казахстан по месту жительства
3. Внесение сведений в ИС РП ДРН об адресе постоянного места жительства, а при временной регистрации – об адресе временного пребывания, перезапись юридического адреса услугополучателя в удостоверении личности с электронным носителем
Приложение 2
к Регламенту оказания государственной
услуги «Регистрация гражданина Республики
Казахстан по месту жительства»
Справочник
бизнес-процесса оказания государственной услуги
«Регистрация гражданина Республики Казахстан по месту жительства»

1. «Қазақстан Республикасының азаматтарын тұрғылықты жері бойынша тіркеу есебінен шығару» мемлекеттік көрсетілетін қызметтің осы регламенті (бұдан әрі – Регламент) «Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы» Қазақстан Республикасының 2013 жылғы 15 сәуірдегі Заңының 10-бабының 2-тармағына және Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2014 жылғы 24 ақпандағы № 132 қаулысымен бекітілген «Қазақстан Республикасының азаматтарын тұрғылықты жері бойынша тіркеу есебінен шығару» мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына (бұдан әрі – Стандарт) сәйкес әзірленді және Қазақстан Республикасының азаматтарын тұрғылықты жері бойынша тіркеу есебінен шығару рәсімін айқындайды.
2. Мемлекеттік қызметті Қазақстан Республикасының ішкі істер органдарының аумақтық көші-қон полициясы бөліністері Министрліктің – mvd.gov.kz интернет-ресурсында, «Ішкі істер органдарының қызметі туралы» бөлімінде (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті беруші) көрсетілген мекенжайлар бойынша көрсетеді.
3. Мемлекеттiк қызмет көрсету нысаны: электрондық және (немесе) қағаз түрінде.
4. Мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесі: көрсетілетін қызметті берушінің ХҚТ ТП АЖ-ға тұрғылықты жерi бойынша тіркеу есебінен шығару туралы мәліметтерді енгізуі және көрсетілетін қызметті берушінің елтаңбалы паспорттық мөрімен және қолымен куәландырылған белгіленген үлгідегі мөртабан қоюмен қағаз түрінде мекенжайдан кету парағын беруі болып табылады.
Республиканың шегінен тыс жерге тұрақты тұруға кеткен, сот үкiмi негiзiнде бас бостандығынан айыруға сотталған, тұрғын үй иесінің өтініші бойынша сот тұрғын үйдi пайдалану құқығы жойылды деп таныған адамдар үшін ұсынылады.
Мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін ұсыну нысаны: қағаз түрінде.
2. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде көрсетілетін қызметті
берушінің құрылымдық бөліністерінің (қызметкерлерінің)
іс-қимыл жасау тәртібінің сипаттамасы
5. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде: ішкі істер органдарының қалалық, аудандық, аудандық (қаладағы), кенттік көші-қон полициясы басқармасының (бөлімі) (бұдан әрі - КҚПб) бөлім (бөлімше, топ) қызметкері қатысады – ХҚТ ТП АЖ-ға тұрғылықты жерi бойынша тіркеу есебінен шығару туралы мәліметтерді енгізу және көрсетілетін қызметті берушінің елтаңбалы паспорттық мөрімен және қолымен куәландырылған белгіленген үлгідегі мөртабан қоюмен қағаз түрінде мекенжайдан кету парағын беру және қалалық, аудандық, аудандық (қаладағы) Халыққа қызмет көрсету орталығының қызметкері қатысады – көрсетілетін қызметті алушыдан құжаттар қабылдау.
6. Мемлекеттік қызмет Қазақстан Республикасы азаматының тұрғылықты жері бойынша (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті алушы) көрсетіледі.
Өтініштер қабылдау және мемлекеттік қызмет көрсету нәтижелерін беру:
Қазақстан Республикасы Көлік және коммуникация министрлігінің Мемлекеттік қызметтерді автоматтандыруды бақылау және халыққа қызмет көрсету орталықтарының қызметін үйлестіру комитетінің «Халыққа қызмет көрсету орталығы» (бұдан әрі – Орталық) шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорындағы «Халықты құжаттандыру және тіркеу» тіркеу пункті» ақпараттық жүйесі (бұдан әрі – ХҚТ ТП АЖ) арқылы көрсетілетін қызметті беруші арқылы жүзеге асырылады.

1. Регламент государственной услуги «Снятие с регистрационного учета граждан Республики Казахстан по месту жительства» (далее – Регламент) разработан в соответствии с подпунктом 2) статьи 10 Закона Республики Казахстан от 15 апреля 2013 года «О государственных услугах», Стандартом государственной услуги «Снятие с регистрационного учета граждан Республики Казахстан по месту жительства» (далее – Стандарт), утвержденным постановлением Правительства Республики Казахстан от 24 февраля 2014 года № 132 и определяет процедуру снятия с регистрационного учета граждан Республики Казахстан по месту жительства.
2. Государственная услуга оказывается территориальными подразделениями миграционной полиции органов внутренних дел Республики Казахстан по адресам, указанным на Интернет-ресурсе Министерства: www.mvd.gov.kz в разделе «О деятельности органов внутренних дел» (далее – услугодатель).
3. Форма оказания государственной услуги: электронная и (или) бумажная.
4. Результатом оказания государственной услуги является внесение услугодателем сведений о снятии с регистрации по месту жительства в информационную систему «Регистрационный пункт «Документирование и регистрация населения» (далее – ИС РП ДРН) и выдача в бумажном виде адресного листка убытия с проставлением штампа установленного образца, заверенного гербовой паспортной печатью и подписью услугодателя.
Предоставляется для лиц, выбывших на постоянное место жительства за пределы республики, осужденных к лишению свободы на основании приговора суда, признанных судом утратившими право пользования жилым помещением, по заявлению собственника жилища.
Форма предоставления результата оказания государственной услуги: бумажная.
2. Описание порядка действий структурных подразделений
(работников) услугодателя в процессе оказания государственной
услуги
5. В процессе оказания государственной услуги участвуют сотрудник отдела (отделения, группы) миграционной полиции городского, районного, районного (в городе), поселкового управления (отдела) органов внутренних дел (далее – ОМП) – внесение сведений о снятии с регистрации по месту жительства в ИС РП ДРН и выдача в бумажном виде адресного листка убытия с проставлением штампа установленного образца, заверенного гербовой паспортной печатью и подписью услугодателя и работник городского, районного, районного (в городе) Центра обслуживания населения – прием документов от услугополучателя.
6. Государственная услуга оказывается по месту постоянной жительства гражданина Республики Казахстан (далее – услугополучатель).
Прием заявлений и выдача результатов оказания государственной услуги осуществляется:
через услугодателя посредством ИС РП ДРН в Республиканском государственном предприятии на праве хозяйственного ведения «Центр обслуживания населения» Комитета по контролю автоматизации государственных услуг и координации деятельности центров обслуживания населения Министерства транспорта и коммуникаций Республики Казахстан (далее – Центр).

7. Стандарттың 9-тармағында көрсетілген құжаттарды қабылдау ХҚТ ТП-нің жұмыс орындарындағы Орталықтарда жүзеге асырылады, онда көрсетілетін қызметті берушінің тегі, аты, әкесінің аты және лауазымы көрсетіледі.
8. Мемлекеттік қызмет көрсету тәртібі мен қажетті құжаттар туралы толық ақпарат, сондай-ақ оларды толтыру үлгілері Министрліктің – mvd.gov.kz «Ішкі істер органдарының қызметі туралы» бөлімінде, Орталықтың – www.con.gov.kz, Порталдың – www.egov.kz интернет-ресурсында, сондай-ақ Орталықтарда орналасқан ресми ақпарат көздері мен стендтерде орналастырылады.
9. Мемлекеттік қызмет көрсету мерзімдері Стандарттың 4-тармағында көрсетілген.
10. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөліністерінің (қызметкерлерінің) рәсімдерінің (іс-қимылдарының), өзара іс-қимыл жасасуы дәйектілігінің нақты сипаттамасы осы Регламентке 1-қосымшада көрсетілген, осы Регламентке 2-қосымшаға сәйкес мемлекеттік қызмет көрсету процесінде Орталықпен өзара іс-қимыл жасасу тәртібінің және мемлекеттік қызмет көрсету процесінде жүйелерді пайдалану тәртібінің сипаттамасы мемлекеттік қызмет көрсетудің бизнес-процестерінің анықтамалығында көрсетіледі.
Мемлекеттік қызмет көрсетудің бизнес-процестерінің анықтамалығы «электрондық үкімет» веб-порталында және мемлекеттік көрсетілетін қызмет берушінің интернет-ресурсында орналастырылады.
Ескерту. 10-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Ішкі істер министрінің 2014.06.27 № 386 (алғашқы ресми жарияланғанынан кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
11. Қажетті ақпаратты және мемлекеттік қызмет көрсету бойынша кеңесті мемлекеттік қызметтер көрсету мәселелері жөніндегі бірыңғай байланыс-орталығының телефоны: (1414) бойынша алуға болады.
«Қазақстан Республикасы азаматтарын
тұрғылықты жері бойынша тіркеу
есебінен шығару» мемлекеттік
көрсетілетін қызмет регламентіне
1-қосымша
Әкімшілік рәсімдердің дәйектілігі мен өзара іс-қимыл жасасудың
сипаттамасы
1-кесте. Құрылымдық-функционалдық бірлік іс-қимылының сипаттамасы
Негізгі процестің қимылы (жұмыстың барысы, ағыны)
1
Іс-әрекет № (жұмыстың барысы, ағыны)
1
2
2
ҚФБ-ның атауы
Орталық
ҚАІІб
3
Іс-қимылдың (процестің, рәсімнің, операциялардың) атауы және олардың сипаттамасы
Көрсетілетін қызметті алушымен ұсынылған құжаттарды қабылдау және тексеру
Қазақстан Республикасы азаматтарын тұрғылықты жері бойынша тіркеу есебінен шығаруды ресімдеу
4
Аяқталу нысандары (деректер, құжат, ұйымдастыру-өкімдік шешім)
ХҚТ ТП АЖ-ға тұрғылықты жері бойынша тіркеу есебінен шығару туралы мәліметтерді енгізу және қағаз тасымалдағышта бекітілген үлгіде мөр қойылған, паспорттық елтаңбалы мөр және қызмет көрсетушінің қолы қойылған мекенжайдан кету парағын беру
5
Орындалу мерзімдері
15 минут
30 минут
Қолдану нұсқалары.
2 – кесте. Негізгі процесс – Қазақстан Республикасы азаматтарын тұрғылықты жері бойынша тіркеу есебінен шығаруды ресімдеу.
Негізгі процесс (жұмыстың барысы, ағыны)
Орталық
ҚАІІб

7. Прием документов, указанных в пункте 9 Стандарта, осуществляется в Центрах на рабочих местах РП ДРН, на которых указывается фамилия, имя, отчество и должность услугодателя.
8. Полная информация о порядке оказания государственной услуги и необходимых документах, а также образцы их заполнения располагаются на Интернет-ресурсах: Министерства - www.mvd.gov.kz в разделе «О деятельности органов внутренних дел», Центра - www.con.gov.kz, а также в официальных источниках информации и на стендах, расположенных в Центрах.
9. Сроки оказания государственной услуги указаны в пункте 4 Стандарта.
10. Подробное описание последовательности процедур (действий), взаимодействий структурных подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги указано в приложении 1 к настоящему Регламенту, описание порядка взаимодействия с Центром и порядка использования информационных систем в процессе оказания государственной услуги отражается в справочнике бизнес-процессов оказания государственной услуги согласно приложению 2 к настоящему Регламенту.
Справочник бизнес-процессов оказания государственной услуги размещается на веб-портале «электронного правительства» и интернет ресурсе услугодателя.
Сноска. Пункт 10 в редакции приказа Министра внутренних дел РК от 27.06.2014 № 386 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
11. Необходимую информацию и консультацию по оказанию государственной услуги можно получить по телефону Единого контакт-центра по вопросам оказания государственных услуг: (1414).
Приложение 1
к Регламенту оказания государственной услуги
«Снятие с регистрации граждан Республики
Казахстан по месту жительства»
Описание
последовательности и взаимодействие административных
действий (процедур)
Таблица 1. Описание действий структурно-функциональной единицы.
Действия основного процесса (хода, потока работ)
1
№ действия (хода, поток работ)
1
2
2
Наименование СФЕ
Центр
ГОРОВД
3
Наименование действия
(процесса, процедуры, операции) и их описание
Прием и проверка
полноты представленных документов
услугополучателя
Оформление снятия с регистрации граждан Республики Казахстан по месту жительства
4
Форма завершения (данные,
документ, организационно-распорядительное решение)
Внесение в ИС РП ДРН сведений о снятии с регистрации по месту жительства и выдача в бумажном виде адресного листка убытия с проставлением штампа установленного образца, заверенного гербовой паспортной печатью и подписью услугодателя
5
Сроки исполнения
15 минут
30 минут
Варианты использования.
Таблица 2. Основной процесс – оформление снятия с регистрации
граждан Республики Казахстан по месту жительства.
Основной процесс (ход, поток работ)
Центр
ГОРОВД

1. Көрсетілетін қызметті алушымен ұсынылған құжаттарды қабылдау және тексеру
2. Қазақстан Республикасы азаматтарын тұрғылықты жері бойынша тіркеу есебінен шығаруды ресімдеу
3. ХҚТ ТП АЖ-ға тұрғылықты жері бойынша тіркеу есебінен шығару туралы мәліметтерді енгізу және қағаз тасымалдағышта бекітілген үлгіде мөр қойылған, паспорттық елтаңбалы мөр және қызмет көрсетушінің қолы қойылған мекенжайдан кету парағын беру
«Қазақстан Республикасы
азаматтарын тұрғылықты жері
бойынша тіркеу есебінен
шығару» мемлекеттік
көрсетілетін қызмет
регламентіне 2-қосымша
«Қазақстан Республикасы азаматтарын тұрғылықты жері бойынша
тіркеу есебінен шығару» мемлекеттік көрсетілетін қызмет
бизнес-процессінің анықтамалығы
Ескерту. 2-қосымша жаңа редакцияда - ҚР Ішкі істер министрінің 2014.06.27 № 386 (алғашқы ресми жарияланғанынан кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Қазақстан Республикасы
Ішкі істер министрінің
2014 жылғы 20 наурыздағы
№ 165 бұйрығына
5-қосымша
«Тұрғылықты жерiнен мекенжай анықтамаларын беру»
мемлекеттiк көрсетілетін қызмет регламенті 1. Жалпы ережелер
1. «Тұрғылықты жерiнен мекенжай анықтамаларын беру» мемлекеттік көрсетілетін қызметтің осы регламенті (бұдан әрі – Регламент) Қазақстан Республикасының «Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы» 2013 жылғы 15 сәуірдегі Заңының 10-бабының 2-тармағына және Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2014 жылғы 24 ақпандағы № 132 қаулысымен бекітілген «Тұрғылықты жерiнен мекенжай анықтамаларын беру» мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына (бұдан әрі – Стандарт) сәйкес әзірленді және тұрғылықты жерінен мекенжай анықтамаларын беру рәсімін айқындайды.
2. Мемлекеттік қызметті Қазақстан Республикасының ішкі істер органдарының аумақтық көші-қон полициясы бөліністері, Министрліктің – mvd.gov.kz интернет-ресурсында, «Ішкі істер органдарының қызметі туралы» бөлімінде (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті беруші) көрсетілген мекенжайлар бойынша көрсетеді.
3. Мемлекеттік қызмет көрсету нысаны: электрондық түрінде.
4. Мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесі Қазақстан Республикасы Ішкі істер және Әділет министрліктерінің электрондық цифрлық қолтаңбалары қойылған электрондық түрдегі мекенжай анықтамасын беру не Стандарттың 10-тармағында көрсетілген негіздер бойынша құжаттарды қабылдаудан дәлелді бас тарту болып табылады.
Мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін ұсыну нысаны: электрондық түрінде.
2. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде көрсетілетін қызметті
берушінің құрылымдық бөліністерінің (қызметкерлерінің)
іс-қимыл жасау тәртібінің сипаттамасы

1. Прием и проверка пакета документов
услугополучателя
2. Оформление снятия с регистрации граждан Республики Казахстан по месту жительства
3. Внесение в ИС РП ДРН сведений о снятии с регистрации по месту жительства и выдача в бумажном виде адресного листка убытия с проставлением штампа установленного образца, заверенного гербовой паспортной печатью и подписью услугодателя
Приложение 2
к Регламенту оказания государственной услуги
«Снятие с регистрации граждан Республики
Казахстан по месту жительства»
Справочник
бизнес-процесса оказания государственной услуги
«Снятие с регистрационного учета граждан Республики Казахстан по
месту жительства»
Сноска. Приложение 2 в редакции приказа Министра внутренних дел РК от 27.06.2014 № 386 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Приложение 5
к приказу Министра внутренних дел
Республики Казахстан
от 20 марта 2014 года № 165
Регламент
государственной услуги «Выдача адресных справок
с места жительства»
1. Общие положения
1. Регламент государственной услуги «Выдача адресных справок с места жительства» (далее – Регламент) разработан в соответствии с подпунктом 2) статьи 10 Закона Республики Казахстан от 15 апреля 2013 года «О государственных услугах», Стандартом государственной услуги «Выдача адресных справок с места жительства» (далее – Стандарт), утвержденным постановлением Правительства Республики Казахстан от 24 февраля 2014 года № 132 и определяет процедуру выдачи адресных справок с места жительства.
2. Государственная услуга оказывается территориальными подразделениями миграционной полиции органов внутренних дел Республики Казахстан по адресам, указанным на Интернет-ресурсе Министерства: www.mvd.gov.kz в разделе «О деятельности органов внутренних дел» (далее – услугодатель).
3. Форма оказания государственной услуги: электронная.
4. Результатом оказания государственной услуги является выдача адресной справки, подписанной электронными цифровыми подписями министерств внутренних дел, юстиции Республики Казахстан либо мотивированный отказ в приеме документов по основаниям, указанным в пункте 10 Стандарта.
Форма предоставления результата оказания государственной услуги: электронная.
2. Описание порядка действий структурных подразделений
(работников) услугодателя в процессе оказания государственной
услуги

5. Мемлекеттік қызмет көрсету процесіне ішкі істер органдарының қалалық, аудандық, аудандық (қаладағы), кенттік көші-қон полициясы басқармасының (бөлімі) (бұдан әрі - КҚПб) бөлім (бөлімше, топ) қызметкері қатысады – көрсетілетін қызметті алушының мекенжай мәліметтерін олар сәйкес келмегенін анықтау кезінде түзету және қалалық, аудандық, аудандық (қаладағы) Халыққа қызмет көрсету орталығының қызметкері қатысады – құжаттарды қабылдау, Қазақстан Республикасы Ішкі істер және Әділет министрліктерінің электрондық цифрлық қолтаңбалары қойылған мекенжай анықтамаларын беру немесе құжаттарды қабылдаудан дәлелді бас тарту.
6. Өтініштерді қабылдау және мемлекеттік қызмет көрсету нәтижелерін беру:
Қазақстан Республикасы Көлік және коммуникация министрлігінің Мемлекеттік қызметтерді автоматтандыруды бақылау және халыққа қызмет көрсету орталықтары қызметін үйлестіру комитетінің «Халыққа қызмет көрсету орталығы» (бұдан әрі – Орталық) шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорын арқылы;
www.е. egov.kz «электрондық үкімет» веб порталы арқылы (бұдан әрі – Портал) жүзеге асырылады.
7. Стандарттың 9-тармағында көрсетілген құжаттарды қабылдау ХҚТ ТП-нің жұмыс орындарындағы Орталықтарда жүзеге асырылады, онда көрсетілетін қызметті берушінің тегі, аты, әкесінің аты және лауазымы көрсетіледі.
8. Мемлекеттік қызмет көрсету тәртібі мен қажетті құжаттар туралы толық ақпарат, сондай-ақ оларды толтыру үлгілері Министрліктің – mvd.gov.kz «Ішкі істер органдарының қызметі туралы» бөлімінде, Орталықтың – www.con.gov.kz, Порталдың – www.egov.kz интернет-ресурсында, сондай-ақ Орталықтарда орналасқан ресми ақпарат көздері мен стендтерде орналастырылады.
9. Мемлекеттік қызмет көрсету мерзімдері Стандарттың 4-тармағында көрсетілген.
3. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде көрсетілетін қызметті
берушінің құрылымдық бөліністерінің (қызметкерлерінің)
өзара іс-қимыл жасасу тәртібінің сипаттамасы
10. Мемлекеттік қызметті көрсету процесінде мыналар қатысады:
Көрсетілетін қызметті алушы;
КҚПБ-ның қызметкері;
Орталық қызметкері;
ЭҮП;
«Электрондық үкімет» шлюзі (ЭҮШ);
Халыққа қызмет көрсету орталықтарының біріктірілген ақпараттық жүйесі (ХҚКО БАЖ);
«Жеке тұлғалар» мемлекеттік деректер базасы (ЖТ МДБ);
«Заңды тұлғалар» мемлекеттік деректер базасы (ЗТ МДБ).
11. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөліністерінің (қызметкерлерінің) рәсімдерінің (іс-қимылдарының), өзара іс-қимыл жасасуы дәйектілігінің нақты сипаттамасы осы Регламентке 13 және 4-қосымшаларда көрсетілген, осы Регламентке 2-қосымшаға сәйкес мемлекеттік қызмет көрсету процесінде Орталықпен өзара іс-қимыл жасасу тәртібінің және мемлекеттік қызмет көрсету процесінде жүйелерді пайдалану тәртібінің сипаттамасы мемлекеттік қызмет көрсетудің бизнес-процестерінің анықтамалығында көрсетіледі.
Мемлекеттік қызмет көрсетудің бизнес-процестерінің анықтамалығы «электрондық үкімет» веб-порталында және мемлекеттік көрсетілетін қызмет берушінің интернет-ресурсында орналастырылады.

5. В процессе оказания государственной услуги участвуют сотрудник отдела (отделения, группы) миграционной полиции городского, районного, районного (в городе), поселкового управления (отдела) органов внутренних дел (далее – ОМП) – корректировка адресных сведений услугополучателя при выявлении их несоответствия и работник городского, районного, районного (в городе) Центра обслуживания населения – прием документов, выдача адресной справки, подписанной электронными цифровыми подписями министерств внутренних дел, юстиции Республики Казахстан либо мотивированный отказ в приеме документов.
6. Прием заявлений и выдача результатов оказания государственной услуги осуществляется:
через Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения «Центр обслуживания населения» Комитета по контролю автоматизации государственных услуг и координации деятельности центров обслуживания населения Министерства транспорта и коммуникаций Республики Казахстан (далее – Центр);
через веб-портал «электронного правительства» (далее – Портал): www.e.gov.kz.
7. Прием документов, указанных в пункте 9 Стандарта, осуществляется на рабочих местах в Центрах, на которых указывается фамилия, имя, отчество и должность работника Центра.
8. Полная информация о порядке оказания государственной услуги и необходимых документах, а также образцы их заполнения располагаются на Интернет-ресурсах: Министерства - www.mvd.gov.kz в разделе «О деятельности органов внутренних дел», Центра - www.con.gov.kz, Портала - www.еgov.kz, а также в официальных источниках информации и на стендах, расположенных в Центрах.
9. Сроки оказания государственной услуги указаны в пункте 4 Стандарта.
3. Описание порядка взаимодействия структурных подразделений
(работников) услугодателя в процессе оказания государственной
услуги
10. В процессе оказания государственной услуги участвуют:
Услугополучатель;
Сотрудник ОМП;
Работник Центра;
ПЭП;
Шлюз «электронного правительства» (ШЭП);
Интегрированная информационная система центров обслуживания населения (ИИС ЦОН);
Государственная база данных «Физические лица» (ГБД ФЛ);
Государственная база данных «Юридические лица» (ГБД ЮЛ).
11. Подробное описание последовательности процедур (действий), взаимодействий структурных подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги указаны в приложениях 13 и 4 к настоящему Регламенту, описание порядка взаимодействия с Центром и порядка использования информационных систем в процессе оказания государственной услуги отражается в справочнике бизнес-процессов оказания государственной услуги согласно приложению 2 к настоящему Регламенту.
Справочник бизнес-процессов оказания государственной услуги размещается на веб-портале «электронного правительства» и интернет ресурсе услугодателя.

1. Көрсетілетін қызметті алушымен ұсынылған құжаттарды қабылдау және тексеру
2. Көрсетілетін қызметті алушының мекенжай мәліметтері сәйкес келмеген жағдайда оның мекенжайына түзетулер енгізу
3. Қазақстан Республикасы Ішкі істер, Әділет министрліктерінің электрондық цифрлық қолтаңбалары қойылған тұрғылықты жерінен мекенжай анықтамасын беру немесе құжаттарды қабылдаудан дәлелді бас тарту
«Тұрғылықты жерiнен мекенжай
анықтамаларын беру» мемлекеттiк
қызмет көрсету регламентіне
2-қосымша
«Тұрғылықты жерiнен мекенжай анықтамаларын беру»
мемлекеттік көрсетілетін қызмет бизнес-процессінің
анықтамалығы

1. Прием и проверка пакета документов услугополучателя
2. Корректировка адресных сведений услугополучателя при выявлении их несоответствия
3. Выдача адресной справки, подписанной электронными цифровыми подписями министерств внутренних дел, юстиции Республики Казахстан либо мотивированный отказ в приеме документов
Приложение 2
к Регламенту оказания государственной
услуги «Выдача адресных справок с места
жительства»
Справочник
бизнес-процесса оказания государственной услуги
«Выдача адресных справок с места жительства»