Жергілікті атқарушы органдардың Қазақстан Республикасы Төтенше жағдайлар министрлігінің аумақтық органдарына және ведомстволық бағынысты мемлекеттік мекемелеріне жәрдем көрсетуі үшін материалдық-техникалық жарақтандыру, ғимараттар мен құрылыстарды салу, реконструкциялау және жөндеу тізбесін бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Төтенше жағдайлар министрінің 2014 жылғы 19 мамырдағы № 234 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2014 жылы 18 маусымда № 9525 тіркелді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің 2015 жылғы 27 маусымдағы № 567 бұйрығымен
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Ішкі істер министрінің 27.06.2015 № 567 (алғаш ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
«Азаматтық қорғау туралы» 2014 жылғы 11 сәуірдегі Қазақстан Республикасы Заңының 15-бабы 4-тармағының 3) тармақшасына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
1. Қоса беріліп отырған Жергілікті атқарушы органдардың Қазақстан Республикасы Төтенше жағдайлар министрлігінің аумақтық органдарына және ведомстволық бағынысты мемлекеттік мекемелеріне жәрдем көрсету үшін ғимараттар мен құрылыстарды материалдық-техникалық жарақтандыру, құрылысын салу, реконструкциялау, жөндеу тізбесі бекітілсін.
2. Қазақстан Республикасы Төтенше жағдайлар министрлігінің аумақтық органдары мен ведомстволық бағынысты мемлекеттік мекемелері бюджеттік өтінімді қалыптастырған кезде Қазақстан Республикасы бюджет  Кодексінесәйкес бекітілген тізбені басшылыққа алсын.
3. Қазақстан Республикасы Төтенше жағдайлар министрлігі Құқықтық қамтамасыз ету департаменті Материалдық-техникалық қамтамасыз ету департаментімен бірлесіп осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелуден өтуін және оның ресми жариялануын қамтамасыз етісін.
4. Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 9130 тіркелген және «Әділет» ақпараттық-құқықтық жүйесінің интернет-ресурсында 2014 жылғы 20 ақпанда жарияланған «Жергілікті бюджет қаражаты есебінен қосымша жарақтандырылатын Қазақстан Республикасы Төтенше жағдайлар министрлігінің аумақтық органдарын, ведомстволық бағынысты мемлекеттік мекемелерін материалдық-техникалық жарақтандыру тізбесін бекіту туралы» Қазақстан Республикасы Төтенше жағдайлар министрінің 2013 жылғы 27 желтоқсандағы № 595 бұйрығының күші жойылды деп танылсын.
5. Осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Төтенше жағдайлар министрлігінің аумақтық органдары мен ведомстволық бағынысты мемлекеттік мекемелеріне жеткізсін.

Об утверждении Перечня материально-технического оснащения, строительства, реконструкции и ремонта зданий и сооружений для оказания содействия местными исполнительными органами территориальным органам и подведомственным государственным учреждениям Министерства по чрезвычайным ситуациям Республики Казахстан
Приказ Министра по чрезвычайным ситуациям Республики Казахстан от 19 мая 2014 года № 234. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 18 июня 2014 года № 9525. Утратил силу приказом Министра внутренних дел Республики Казахстан от 27 июня 2015 года № 567
Сноска. Утратил силу приказом Министра внутренних дел РК от 27.06.2015 № 567 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
В соответствии с подпунктом 3) пункта 4 статьи 15 Закона Республики Казахстан от 11 апреля 2014 года «О гражданской защите» ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Утвердить прилагаемый Перечень материально - технического оснащения, строительства, реконструкции и ремонта зданий и сооружений для оказания содействия местными исполнительными органами территориальным органам и подведомственным государственным учреждениям Министерства по чрезвычайным ситуациям Республики Казахстан.
2. Территориальным органам и подведомственным государственным учреждениям Министерства по чрезвычайным ситуациям Республики Казахстан при формировании бюджетных заявок руководствоваться утвержденным перечнем в соответствии с бюджетным Кодексом Республики Казахстан.
3. Департаменту правового обеспечения Министерства по чрезвычайным ситуациям Республики Казахстан совместно с Департаментом материально-технического обеспечения обеспечить государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан и его официальное опубликование.
4. Признать утратившим силу приказ Министра по чрезвычайным ситуациям Республики Казахстан от 27 декабря 2013 года № 595 «Об утверждении Перечня материально-технического оснащения территориальных органов, подведомственных государственных учреждений Министерства по чрезвычайным ситуациям Республики Казахстан, применяемого для дооснащения за счет средств местного бюджета», зарегистрированного в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 9130, и опубликованного 20 февраля 2014 года на интернет - ресурсе информационно-правовой системы «Әділет».
5. Довести настоящий приказ до территориальных органов и подведомственных государственных учреждений Министерства по чрезвычайным ситуациям Республики Казахстан.

6. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Төтенше жағдайлар
министрі                                   В. Божко
Бекітемін
Қазақстан Республикасы
Төтенше жағдайлар министрінің
2014 ж. 19 мамырдағы
№ 234 бұйрығы
Жергілікті атқарушы органдардың Қазақстан Республикасы Төтенше
жағдайлар министрлігінің аумақтық органдарына және ведомстволық
бағынысты мемлекеттік мекемелеріне жәрдем көрсетуі үшін
материалдық-техникалық жарақтандыру, ғимараттар мен
құрылыстарды салу, реконструкциялау және жөндеу тізбесі Қазақстан Республикасы Төтенше жағдайлар министрлігі
облыстардың, Астана және Алматы қалаларының Төтенше жағдайлар
департаменттері үшін Жедел топтар үшін Азаматтық қорғаныс мүліктері
1) Автокөлік:
кезекші автомобильдер; арнайы автомобильдер.
2) Радиациялық, химиялық барлау және бақылау құралдары:
доза қуатын өлшеуіш (тасымалданатын);
жеке дозиметр;
газды сигнализаторлар;
химиялық барлау аспабы;
метеожинақ.
3) Жеке қорғау құралдары:
оқшаулаушы химиялық (радиациялық) қорғау костюмі;
сүзгіш газқағар;
газқағарға сүзгіш қораптар;
оқшаулаушы газқағар;
респиратор;
қорғау қолғаптары (жазғы, қысқы).
4) Инженерлік мүлік:
қарапайым құрал-саймандар (күрек, сүймен, балта, ауыр балға, ара, ілгек, сымды кесуге арналған қайшы).
Азаматтық қорғаныстың оқу сыныптарын қамтамасыз етуге
арналған мүлік
1) плазмалық панель;
2) интерактивті тақта;
3) СD және DVD көрсете алатын компьютер;
4) көрнекі оқу материалдары (макеттер);
5) стендтер;
6) манекендер;
7) оқыту жинағы
8) тренажерлер.
2. Қазақстан Республикасы Төтенше жағдайлар министрлігі
облыстардың, Астана және Алматы қалалары Төтенше жағдайлар
департаменттерінің Өрт сөндіру және авариялық-құтқару жұмыстары
қызметтері үшін
1. Негізгі өрт сөндіру автомобильдері:
1) су сыйымдылығы 2 м3 дейін жеңіл автоцистерна;
2) су сыйымдылығы 4 м3 дейін орташа автоцистерна;
3) су сыйымдылығы 14 м3 дейін ауыр автоцистерна;
4) көп мақсатты өрт сөндіру автомобилі;
5) алғашқы көмек автомобилі;
6) тез ден қою автомобилі;
7) сорғы-жеңді автомобиль;
8) жоғары қысымды сорғысы бар автомобиль;
9) әуе-көбікпен сөндіру автомобилі;
10) ұнтақты сөндіру автомобилі;
11) ұнтақты сөндірудің автомобильдік модулі;
12) газды сөндіру автомобилі;
13) газ-сумен сөндіру автомобилі;
14) аралас сөндіру автомобилі;
15) өрт сөндіру-сорғы станциясы;
16) жеңді автомобиль;
17) сатылы өрт сөндіру автоцистернасы;
18) әртүрлі үлгі қатардағы өрт сөндіру-құтқару автомобилі;

6. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Министр
по чрезвычайным ситуациям
Республики Казахстан                       В. Божко
Утвержден
приказом Министра
по чрезвычайным ситуациям
Республики Казахстан
от 19 мая 2014 года № 234
Перечень материально-технического оснащения, строительства,
реконструкции и ремонта зданий и сооружений для оказания
содействия местными исполнительными органами территориальным
органам и подведомственным государственным учреждениям
Министерства по чрезвычайным ситуациям Республики Казахстан
1. Для Департаментов по чрезвычайным ситуациям областей,
городов Астана и Алматы Министерства по чрезвычайным ситуациям
Республики Казахстан
Имущество Гражданской обороны для оперативных групп
1) Автотранспорт:
дежурные автомобили;
специальные автомобили.
2) средства радиационной, химической разведки и контроля:
измерители мощности дозы;
индивидуальный дозиметр;
газосигнализатор;
прибор химической разведки;
метеокомплект.
3) Средства индивидуальной защиты:
изолирующие костюмы химической защиты (радиационной);
фильтрующий противогаз;
фильтрующие коробки к противогазу;
изолирующий противогаз;
респиратор;
перчатки защитные (летнии, зимнии).
4) Инженерное имущество:
шанцевый инструмент (лопата, лом, топор, кувалда, пила, багры, ножницы для резки проволоки).
Имущество для оснащения учебных классов Гражданской обороны
1) плазменная панель;
2) доска интерактивная;
3) компьютер, поддерживающий CD и DVD воспроизведение;
4) наглядные учебные материалы (макеты);
5) стенды;
6) манекены;
7) обучающие комплексы;
8) тренажеры.
2. Для Служб пожаротушения и аварийно-спасательных работ
Департаментов по чрезвычайным ситуациям областей, городов
Астана и Алматы Министерства по чрезвычайным ситуациям
Республики Казахстан
1. Основные пожарные автомобили:
1) автоцистерна легкая вместимостью до 2 м3 воды включительно;
2) автоцистерна средняя вместимостью до 4 м3 воды включительно;
3) автоцистерна тяжелая вместимостью до 14 м3 воды включительно;
4) автомобиль пожарный многоцелевой;
5) автомобиль первой помощи;
6) автомобиль быстрого реагирования;
7) автомобиль насосно-рукавный;
8) автомобиль с насосом высокого давления;
9) автомобиль воздушно-пенного тушения;
10) автомобиль порошкового тушения;
11) автомобильный модуль порошкового тушения;
12) автомобиль газового тушения;
13) автомобиль газоводяного тушения;
14) автомобиль комбинированного тушения;
15) пожарно-насосная станция;
16) автомобиль рукавный;
17) пожарная автоцистерна с лестницей;
18) пожарно-спасательный автомобиль разного модельного ряда;

19) автопойыз;
20) өрт сөндіру мотоциклі;
21) өрт сөндіру квадроциклі.
2. Арнайы өрт сөндіру автомобильдері:
1) автосаты;
2) компрессиялық көбік алу жүйесі бар автосаты;
3) кері қозғалысты өрт сөндіру-құтқару автомобилі;
4) иінді автокөтергіш;
5) өрт сөндіру ұнтақты көтергіш;
6) авариялық-құтқару автомобилі;
7) байланыс және жарықтандыру автомобилі;
8) техникалық қызмет автомобилі;
9) газ-түтіннен қорғау қызметінің автомобилі;
10) штабтық автомобилі;
11) түтінді шығару автомобилі;
12) орманды патрульдеу техникасы.
3. Қосымша өрт сөндіру автомобильдері:
1) отын құйғыштар;
2) бульдозер;
3) жаппай тиегіш;
4) өзі аударғыш;
5) сүйрегіш, трейлер;
6) экскаватор;
7) автокран;
8) ауыз суға арналған автомобиль-цистерна (тіркеме);
9) жылжымалы байланыс және жарықтандыру торабы автомобилі;
10) жүк автомобилі;
11) шағын автобус;
12) автобус;
13) дала жағдайларында автокөлікке техникалық қызмет көрсету және жөндеу үшін жабдықталған автошеберхана;
14) жеңіл жедел автомобиль;
15) көп мақсатты құрамдас өтімділігі жоғары автокөлік;
16) екі түйінді автотіркеме;
17) әмбебап, герметикалық шанағы бар автомобиль;
18) роторлы қар тазалағыш;
19) жол талғамайтын-қарда жүргіш;
20) сүңгуір-құтқару жабдығы бар автомобиль;
21) дала асханасы;
22) өрт сөндіру роботтары;
23) өздігінен басқарылатын ұшақ;
24) шынжыр табанды өрт сөндіру машинасы
25) құлақтандыру автомобилі;
26) мобильді басқару пункті.
Ескертпе: көрсетілген көлік құралдары беттерінің бояу түстері, түстіграфикалық схемалары, жазулары, оларды арнайы жарықтық және дыбыстық сигналдармен жабдықтау «Жедел және арнайы қызметтер автомобильдері, автобустары мен мотоциклдер. Түстіграфикалық схемалар, танымдық белгілер, жазулар, арнайы жарықтық және дыбыстық сигналдар. Жалпы талаптар» 1863-2008 ҚР СТ талаптарына қатаң сәйкестікте жүргізіледі. Бұдан басқа, жоғары өтімділіктегі шассиі болуы тиіс.
4. Өрт сөндіру кемелері:
1) көліктік тіркемесі бар катер;
2) үрленетін қайық.
5. Өрт сөндіретін мотопомпалар:
1) тіркемелі мотопомпа;
2) тасымалданатын мотопомпа;
3) лайда жүретін мотопомпа.
6. Өрт сөндіру жабдығы:
1) өрт сөндіру оқпандары;
2) өрт сөндіру жеңдері;
3) өрт сөндіру қосу ұштары;
4) авариялық-құтқару жабдығы;
5) өрт сөндіру қол сатылары;
6) құтқару өрт сөндіру құрылғылары;
7) Жылу шығарғыштар;
8) қол өрт сөндіру құрал-сайманы;
9) өрт сөндіру, оның ішінде қол, модульді, аспалы, импульстік құрылғы;
10) аспалы орман өртсөндіргіші.
7. Оқу-машықтану жабдығы:
1) жылы түтін камерасы;
2) оқу мұнарасы;
3) көрсетілім қондырғысы;
4) мобильді машықтану кешендері;
5) үйрететін компьютерлендірілген стендтер;

19) автопоезд;
20) пожарный мотоцикл;
21) пожарный квадроцикл.
2. Специальные пожарные автомобили:
1) автолестница;
2) автолестница с системой компрессионной пены;
3) пожарно-спасательный автомобиль с реверсивным движением;
4) автоподъемник коленчатый;
5) пожарный пеноподъемник;
6) автомобиль аварийно-спасательный;
7) автомобиль связи и освещения;
8) автомобиль технической службы;
9) автомобиль газодымозащитной службы;
10) автомобиль штабной;
11) автомобиль дымоудаления;
12) лесопатрульная техника.
3. Вспомогательные пожарные автомобили:
1) топливозаправщик;
2) бульдозер;
3) погрузчик фронтальный;
4) самосвал;
5) тягач, трейлер;
6) экскаватор;
7) автокран;
8) автомобиль-цистерна для питьевой воды (прицеп);
9) автомобиль передвижного узла связи и освещения;
10) грузовой автомобиль;
11) микроавтобус;
12) автобус;
13) автомастерская, оборудованная для технического обслуживания и ремонта автотранспорта в полевых условиях;
14) автомобиль легковой оперативный;
15) автотранспорт повышенной проходимости комбинированный многоцелевой;
16) автоприцеп двухосный;
17) автомобиль с кузовом универсальным, герметичным;
18) роторный снегоочиститель;
19) вездеход-снегоход;
20) автомобиль с водолазно-спасательным оборудованием;
21) полевая кухня;
22) роботы пожарные;
23) беспилотный летательный аппарат;
24) пожарная машина на гусеничном ходу;
25) автомобиль оповещения;
26) мобильный пункт управления.
Примечание: цвета покрытия поверхностей, цветографические схемы, надписи на указанных транспортных средствах, оборудование их специальными световыми и звуковыми сигналами производится в строгом соответствии с требованиями СТ РК 1863-2008 «Автомобили, автобусы и мотоциклы оперативных и специальных служб. Цветографические схемы, опознавательные знаки, надписи, специальные световые и звуковые сигналы. Общие требования». Кроме этого, должны иметь шасси повышенной проходимости.
4. Пожарные суда:
1) катер с транспортным прицепом;
2) лодка надувная.
5. Пожарные мотопомпы:
1) мотопомпа прицепная;
2) мотопомпа переносная;
3) грязевая мотопомпа.
6. Пожарное оборудование:
1) пожарные стволы;
2) пожарные рукава;
3) пожарные соединительные головки;
4) аварийно-спасательное оборудование;
5) лестницы ручные пожарные;
6) устройства спасательные пожарные;
7) тепловизоры;
8) ручной пожарный инструмент;
9) установка пожаротушения, в том числе ручные, модульные, ранцевые, импульсные;
10) ранцевые лесные огнетушители.
7. Учебно-тренировочное оборудование:
1) теплодымокамера;
2) учебная башня;
3) демонстрационные установки;
4) мобильные тренировочные комплексы;
5) обучающие компьютеризированные стенды;

6) оқу-машықтану тренажерлары.
8. Жең шаруашылығына арналған жабдық:
1) өрт сөндіру жеңдерін сынақтан өткізуге арналған жабдық;
2) өрт сөндіру жеңдерін орауға арналған станок;
3) өрт сөндіру жеңдерін кептіруге арналған жабдық;
4) өрт сөндіру жеңдерін жуу машинасы.
9. Тыныс алу органдарын қорғаудың жеке құралдары мен жабдығы:
1) тығыздалған ауадағы тыныс алу аппараты;
2) сынау жабдық кешені бар 4 сағаттық әрекет ететін позитивті қысымды, рециркулярлық тыныс алу аппараты;
3) компрессор;
4) тыныс алу аппараттарын тексеруге арналған тестор;
5) ауа баллондарын сынауға арналған стенд;
6) тыныс алу аппараттарына қызмет көрсетуге арналған жабдық жинағы;
7) газ-түтіннен қорғану қызметі бөліміне арналған бағыттаушы темір арқанды катушка;
8) өрт сөндіру каскалары мен дулығалары;
9) өрт сөндіру белдігі;
10) өрт сөндіру белдік карабині;
11) арнайы қорғалған өрт сөндірушілер аяқ киімі;
12) қозғалмайтын жағдайдағы сигнализатор.
10. Арнайы қорғалған өрт сөндірушілер киімі:
1) жоғары жылу әсерінен қорғау киімі;
2) өрт сөндірушілердің жауынгерлік киімі.
11. Плакатты-стенд өнімі, оқу әдебиеті, жадынама құралдары:
1) плакатты-стенд өнімін жасау;
2) оқу әдебиеті;
3) жадынамалар;
4) әдістемелік құралдар;
5) өртке қарсы тақырыптағы бейнероликтер әзірлеу және ротациялау;
6) өртке қарсы қызметтің жұмысы туралы имидждік фильмдер жасау.
3. Қазақстан Республикасы Төтенше жағдайлар министрлігі
жедел-құтқару бөлімшелері (жедел-құтқару жасақтары мен суда
құтқару қызметтері) үшін
1. Автокөлік:
1) ілесе жүру автомобилі;
2) жедел техникалық автомобиль;
3) сүңгуірлік жабдық жиынтығы бар жедел автомобиль;
4) жедел құтқару автомобилі;
5) авариялық-құтқару автомобилі;
6) радиациялық, химиялық және биологиялық барлау автомобилі;
7) автобус;
8) жол талғамайтын-батпақта жүргіш;
9) жедел техникалық автомобиль;
10) қарда жүргіш;
11) үлкен жүкті автомобильдерге автотіркеме;
12) шағын автомашиналарға автотіркеме;
13) санитариялық автокөлік.
2. Жүзу құралдары:
1) сүңгуірлік бот;
2) құтқару катері;
3) аспалы моторы бар металл қайық;
4) ескекті қайық;
5) 6,8,30-орынды үрлемелі қайық;
6) құтқару салы;
7) аспалы қайық моторы;
8) ескектер.
1. Авариялық-құтқару құрал-саймандары, сүңгуір жарақтары, инженерлік жабдықтар:
1) тыныс алу аппараты;
2) гидрокостюм (құрғақ және дымқыл үлгідегі);
3) гидрокомбинезон;
4) сүңгуір помпасы;
5) тасымалданатын компрессор;
6) бетті толық жабатын сүңгуір бетпердесі;
7) эхолот;
8) ультрадыбысты жүйе;
9) қалқымалық компенсатор;
10) су астын жарықтандыру құрылғысы;
11) су асты компасы;
12) құтқару шеңбері;
13) «Александров» жібі;

6) учебно-тренировочные тренажеры.
8. Оборудование для рукавного хозяйства:
1) оборудование для испытания пожарных рукавов;
2) станок для навязки пожарных рукавов;
3) оборудование для сушки пожарных рукавов;
4) рукавомоечная машина.
9. Средства индивидуальной защиты органов дыхания и оборудование:
1) дыхательный аппарат на сжатом воздухе;
2) рециркулярный дыхательный аппарат позитивного давления 4-х часового действия с комплектом испытательного оборудования;
3) компрессор;
4) тестор для проверки дыхательных аппаратов;
5) стенд для испытания воздушных баллонов;
6) комплект оборудования для обслуживания дыхательных аппаратов;
7) катушка с направляющим тросом для звена газодымозащитной службы;
8) каски и шлемы пожарные;
9) пожарный пояс;
10) пожарный поясной карабин;
11) обувь пожарных специальная защитная;
12) сигнализатор неподвижного состояния.
10. Одежда пожарных специальная защитная:
1) одежда от повышенных тепловых воздействий;
2) боевая одежда пожарных.
11. Плакатно-стендовая продукция, учебная литература, пособия памятки:
1) изготовление плакатно-стендовой продукции;
2) учебная литература;
3) памятки;
4) методические пособия;
5) изготовление и ротация видеороликов на противопожарную тематику;
6) создание имиджевых фильмов о деятельности противопожарной службы.
3. Для оперативно-спасательных подразделений
(оперативно-спасательных отрядов и водно-спасательных служб)
Министерства по чрезвычайным ситуациям Республики Казахстан
1. Автотранспорт:
1) автомобиль сопровождения;
2) автомобиль оперативно-технический;
3) автомобиль оперативный с комплектом водолазного оборудования;
4) автомобиль оперативно-спасательный;
5) автомобиль аварийно-спасательный;
6) автомобиль радиационный, химической и биологической разведки;
7) автобус;
8) вездеход – болотоход;
9) снегоход;
10) автоприцеп на большегрузные автомобили;
11) автоприцеп на малые автомашины;
12) санитарный автотранспорт.
2. Плавательные средства:
1) водолазный бот;
2) спасательный катер;
3) металлическая лодка с подвесным мотором;
4) гребная лодка;
5) лодка надувная 6, 8, 30 местная;
6) плот спасательный;
7) подвесной лодочный мотор;
8) весла.
3. Аварийно-спасательные инструменты, водолазное оборудование и снаряжение, инженерное оборудование:
1) дыхательный аппарат;
2) гидрокостюм (сухого и мокрого типа);
3) гидрокомбинезон;
4) помпа водолазная;
5) переносной компрессор;
6) водолазная полнолицевая маска;
7) эхолот;
8) ультразвуковая система;
9) компенсатор плавучести;
10) установка подводного освещения;
11) компас подводный;
12) спасательный круг;
13) конец «Александрова»;

14) сигнал жібі;
15) түсіру жібі;
16) құтқару жилеті;
17) жеке сүңгуір компьютері;
18) сүңгуір етігі;
19) ескекаяқ;
20) сүңгуір ішкиімі;
21) сүңгуір пышағы;
22) жүзу жилет - компенсаторымен тыныс алу аппараты;
23) тереңдікті өлшейтін қол құралы;
24) арнайы құрал-саймандар жинағы;
25) тыныс алу трубкасы бар бетке толық киілетін сүңгуір бетпердесі;
26) су асты фонары;
27) гидравликалық сорғы;
28) гидравликалық шланг;
29) жақ кеңейткіш;
30) жақкескіш;
31) жақ құрамдас шапқы;
32) теміржол домкраты;
33) домкрат тіреуі;
34) бетон сынықтары;
35) шағын шапқы;
36) қолда ұстайтын шапқы;
37) қолда ұстайтын аралас шапқы;
38) қолда ұстайтын гидросына;
39) аккумуляторлық аралас шапқы;
40) аккумуляторлық шапқы;
41) А жиынтықтағы сыналар мен блоктар;
42) қауіпсіздік жастықтарына арналған тыс;
43) пневматикалық жастықтар;
44) резервуарларды бекітуге арналған жинақ;
45) ағуды бекітуге арналған жабдық (вакуумдық сору);
46) бензинмен жұмыс істейтін ара;
47) дискілерді шапқыш;
48) темір арқан мен арматураларды шапқыш;
49) электр тойтарғыш (кем дегенде 25 Дж бірлі-жарым соққы энергиясы бар);
50) электр перфоратор (кем дегенде 18 Дж бірлі-жарым соққы энергиясы бар);
51) автономды жетегі бар сорғы станциясы;
52) басқару пульті бар жоғары қысымдағы пневматикалық жастықтар;
53) токарлық бұрандалы шапқы станогы (шынжырды егеуге арналған);
54) аксессуарлары бар құтқару сөмкесі (жиынтықта);
55) тасымалданатын электр дәнекерлеу агрегаты (автомобильдік);
56) электр станциясы (7-10 кВТ);
57) генераторы бар жарық мұнарасы;
58) жоғары қысымдағы компрессор (8-10 атм, бір фазалы, 2.2. кВТ/220В);
59) автономды жетегі бар компрессор (мотопомпа);
60) аккумуляторларды зарядтауға арналған далада зарядтау құрылғысы;
61) калорифер;
62) темір арқан шығыры;
63) көліктік сүңгуір барокамерасы;
64) желдетілетін сүңгуір құралы;
65) су астында теле және бейнежүйе;
66) қысқы құтқару құрылғысы;
67) индикаторлық түтікше жинағы бар шағын (әуе) газ талдағыш;
68) жүктер.
4. Байланыс құралдары:
1) навигациялық құрал-сайман;
2) цифрлі радиостанция (алып жүретін);
3) цифрлі радиостанция (стационарлық).
5. Арнайы мақсаттағы жабдық:
1) өздігінен басқарылатын ұшу аппараты;
2) робототехникалық кешен;
3) зардап шегушілерді іздестіру аспабы;
4) тепловизор;
5) метеостанция.
6. Ұйымдастыру техникасы:
1) жинақталған дербес компьютер (монитор, процессор, принтер, пернетақта, тінтуір, бағандар);
2) ноутбук;
3) цифрлі фотоаппарат;
4) телефон - факс;
5) фото - бейне экран;
6) теледидар.
7. Басқалар:
1) электр станциясы;
2) бензинмен жұмыс істейтін ара;
3) қыс мезгілінде қозғалтқышты іске қосуға арналған электр жылытқыш;

14) сигнальный конец;
15) спусковой конец;
16) спасательный жилет;
17) индивидуальный водолазный компьютер;
18) боты водолазные;
19) ласты;
20) водолазное белье;
21) водолазный нож;
22) дыхательный аппарат с жилетом-компенсатором плавучести;
23) глубиномер наручный;
24) комплект специальных инструментов;
25) маска подводника полнолицевая с дыхательной трубкой;
26) фонарь подводный;
27) гидравлический насос;
28) гидравлический шланг;
29) челюстной расширитель;
30) челюстной резак;
31) челюстной комбирезак;
32) домкрат железнодорожный;
33) опора домкрата;
34) бетонолом;
35) минирезак;
36) ручной резак;
37) ручной комбирезак;
38) ручной гидроклин;
39) аккумуляторный комбирезак;
40) аккумуляторный резак;
41) клинья и блоки комплект А;
42) чехол для подушки безопасности;
43) пневматические подушки;
44) комплект для герметизации резервуаров;
45) оборудование для заделки течей (вакуумная присоска);
46) бензопила;
47) дискорез;
48) резак для троса и арматуры;
49) электроотбойник (с энергией единичного удара не менее 25 Дж);
50) электроперфоратор (с энергией единичного удара не менее 18 Дж);
51) насосная станция с автономным приводом;
52) пневматические подушки высокого давления с пультом управления;
53) станок токарно-винторезный (для заточки цепей);
54) сумка спасателя с аксессуарами (в комплекте);
55) электросварочный переносной агрегат (автомобильный);
56) электростанция 7-10 кВт;
57) световая башня с генератором;
58) компрессор высокого давления (8-10 атм., однофазный, до 2.2 кВт/220В);
59) компрессор с автономным приводом (мотопомпа);
60) полевое зарядное устройство для подзарядки аккумуляторов;
61) калорифер;
62) тросовая лебедка;
63) транспортная водолазная барокамера;
64) вентилируемое водолазное снаряжение;
65) подводная теле - видео система;
66) зимний спасательный инвентарь;
67) портативный (воздушный) газоанализатор с набором индикаторных трубок;
68) грузы.
4. Средства связи:
1) навигационный прибор;
2) радиостанция цифровая (носимая);
3) радиостанция цифровая (стационарная).
5. Оборудование специального назначения:
1) беспилотный летательный аппарат;
2) робототехнический комплекс;
3) прибор поиска пострадавших;
4) тепловизор;
5) метеостанция.
6. Оргтехника:
1) персональный компьютер в комплекте (монитор, процессор, принтер, клавиатура, мышь, колонки);
2) ноутбук;
3) цифровой фотоаппарат;
4) телефон-факс;
5) фото - видео экран;
6) телевизор.
7. Прочее:
1) электростанция;
2) бензопила;
3) электроподогреватель для запуска двигателя в зимнее время;

4) автономды жетегі бар сорғы станциясы;
5) шатыр.
8. Радиациялық, химиялық және биологиялық қорғау жабдықтары:
1) газсыздандыратын кабина;
2) А-типті жоғары уытты химиялық заттардан қорғайтын жиынтық;
3) В-типті жоғары уытты химиялық заттардан қорғайтын костюм;
4) химиялық қорғаушы жаттығу костюмі;
5) агрессивті сұйықтықпен және заттармен жұмыс істеуге арналған қорғайтын, герметикалық көзілдірік;
6) панорамалық маскалы оқшаулаушы газқағар;
7) сығылған ауада тыныс алатын аппарат;
8) оттегімен тыныс алатын аппарат;
9) оттекті өзі құтқарғыш;
10) химиялық заттарды анықтайтын құралдар;
11) ауа үрлегіш сүзгіш газқағар;
12) сүзгіш өзі құтқарғыш;
13) ауаның жарылыс қаупін бақылайтын дербес аспап;
14) құтқарушының қозғалу белсенділігін бақылайтын аспап;
15) қауіпті химиялық заттарды анықтайтын қол детекторы;
16) радиациялық сәуле шығаруды анықтауға арналған өлшеуіш-сигнализатор;
17) жеке газ талдауыш;
18) химиялық костюмдердің герметикалығын анықтайтын аспап;
19) химиялық заттарды анықтайтын аспап;
20) жеке дозиметр;
21) газсыздандыратын және дезинфекция жүргізетін арнайы құралдар жиынтығы;
22) іздеуші өлшеуіш-сигнализатор;
23) жеке қорғану құралдары үшін жөндеу жыинтығы.
9. Арнайы мақсаттағы жабдық:
1) өздігінен басқарылатын ұшу аппараты;
2) робототехникалық кешен;
3) зардап шегушілерді іздестіру аспабы;
4) тепловизор;
5) метеостанция.
10. Тіршілікті қамтамасыз ететін жабдықтар:
1) 20-орынды шатыр;
2) тез құрылатын пневмомодуль, ангар, спортзал;
3) далада душ қабылдайтын қондырғы;
4) тасқын суға қарсы тез тұрғызылатын құрылғылар;
5) тасқынға қарсы іс-шараларда пайдалануға арналған қаптар.
4. Жедел-құтқару жасақтарының, мамандандырылған өрт сөндіру
бөлімдері мен жасақтарының медициналық-психологиялық қызметі
1) санитариялық автокөлік;
2) емделушінің көпсалалы шағын мониторы;
3) шағын дефибриллятор;
4) өкпені жасанды желдетуге арналған аппарат шағын қорғаныш қапта;
5) шағын электрокардиограф;
6) оттегі ингаляторы;
7) электрсорғыш;
8) глюкометр;
9) пульсоксиметр;
10) артериялық қысымды өлшеуге арналған жинақ (тонометр және фонендоскоп);
11) медициналық газдарға арналған 10 литрлік оттегі баллоны;
12) бактерицидтік сәулелегіш;
13) тоңазытқыш;
14) электр плиткасы;
15) негатоскоп;
16) алкотестер;
17) «ауыз-құрылғы-ауыз» жасанды тыныс алуды өткізу құрылғысы;
18) тыныс алу қол аппараты - Амбу қабы;
19) бір тумбалы үстел;
20) жартылай жұмсақ орындықтар;
21) таңу үстелі;
22) медициналық төсек;
23) киім-кешекке арналған шкаф;

4) насосная станция с автономным приводом;
5) палатка.
8. Снаряжение радиационной, химической и биологической защиты:
1) дегазационная кабина;
2) защитный комплект от высокотоксичных химических веществ Тип–А;
3) защитный костюм от высокотоксичных химических веществ Тип-В;
4) тренировочный костюм химической защиты;
5) очки защитные, герметические для работы с агрессивными жидкостями и веществами;
6) противогаз изолирующий с панорамной маской;
7) дыхательный аппарат на сжатом воздухе;
8) дыхательный аппарат кислородный;
9) кислородный самоспасатель;
10) средства обнаружения химических веществ;
11) воздуходувный фильтрующий противогаз;
12) фильтрующий самоспасатель;
13) индивидуальный прибор контроля воздуха на взрывоопасность;
14) прибор контроля двигательной активности спасателя;
15) наручный детектор определения опасных химических веществ;
16) измеритель-сигнализатор поисковый, для определения радиационного излучения;
17) индивидуальный газовый анализатор;
18) прибор определения герметичности химических костюмов;
19) прибор обнаружения химических веществ;
20) индивидуальный дозиметр;
21) комплект специальных средств для проведения дегазации и дезинфекции;
22) измеритель-сигнализатор, поисковый;
23) ремкомплект для средств индивидуальной защиты костюмов.
9. Оборудование специального назначения:
1) беспилотный летательный аппарат;
2) робототехнический комплекс;
3) прибор поиска пострадавших;
4) тепловизор;
5) метеостанции.
10. Снаряжение жизнеобеспечения:
1) палатка 20-местная;
2) быстровозводимый пневмомодуль, ангар, спортзал;
3) душевая установка полевая;
4) быстровозводимые устройства против паводковых вод;
5) мешкотара для использования в противопаводковых мероприятиях.
4. Медико - психологическая служба оперативно-спасательных
отрядов, специализированных пожарных частей и отрядов
1) санитарный автотранспорт;
2) многофункциональный портативный монитор пациента;
3) дефибриллятор портативный;
4) аппарат для искусственной вентиляции легких портативный в защитном чехле;
5) электрокардиограф портативный;
6) кислородный ингалятор;
7) электроотсос;
8) глюкометр;
9) пульсоксиметр;
10) комплект для измерения артериального давления (тонометр и фонендоскоп);
11) кислородный баллон на 10 л. для медицинских газов;
12) облучатель бактерицидный;
13) холодильник;
14) плитка электрическая;
15) негатоскоп;
16) алкотестер;
17) устройство для проведения искусственного дыхания «рот-устройство-рот»;
18) дыхательный аппарат ручной – мешок Амбу;
19) стол однотумбовый;
20) стулья полумягкие;
21) стол первязочный;
22) кушетка медицинская;
23) шкаф для одежды;

24) құжаттарға арналған шкаф;
25) дәрі-дәрмектер мен медициналық құралдарға арналған шкаф;
26) бойөлшеуіш;
27) едендік таразы;
28) медициналық қалқа;
29) үстел лампасы;
30) терезеперде;
31) есепке жататын дәрі-дәрмектерді сақтауға арналған сейф;
32) полиграф;
33) әмбебап психодиагностикалық кешен, мобильдік нұсқа;
34) ноутбук немесе стационарлы компьютер (монитор және жүйелік блок);
35) принтер;
36) сканер-көшіргіш;
37) музыкалық орталық;
38) цифрлы фотоаппарат;
39) цифрлы бейнекамера;
40) цифрлы бейнепроектор;
41) проекциялық экран;
42) диагоналі 72 см. кем емес с/к экранымен түрлі-түсті теледидар;
43) DVD ойнатқышы;
44) аэратор - озонатор немесе ауа ионизаторы;
45) кресло - массажер;
46) ультракүлгін сәуле шығаратын тасымалданатын лампа;
47) ауабаптағыш;
48) жұмсақ жиһаз (диван және 2 кресло);
49) журнал үстелі;
50) аквариум, оның жабдығы;
51) еденге немесе үстелге қоятын жасанды су бұрқағы;
52) психологиялық жеңілдеу үй-жайына арналған психологиялық жабдық;
53) ауа-көпіршікті панель немесе құбыр;
54) психофизиологиялық жүйе;
55) аудио-визуалды стимуляциялық шағын аппарат;
56) психофизиологиялық талдағыш;
57)аппараттық-бағдарламалық психодиагностикалық кешен;
58) қабырғаға ілетін немесе еденге салатын фибероптикалық кілем;
59) аудиовизуалды кешен;
60) қаңқасы жоқ жиһаз (пуф).
5. Қазақстан Республикасы Төтенше жағдайлар министрлігінің
аумақтық органдары және ведомстволық бағынысты мемлекеттік
мекемелері үшін байланыс және ақпараттық инфрақұрылым құралдары
1) бейнепроекциялық жүйе (бейнеқабырға);
2) жергілікті есептеу желісі (құрылымданған кабельдік желі);
3) жұмыс станциясы (жүйелік блок, монитор, пернетақта, тінтуір,
акустикалық жүйе, үздіксіз қуаттандырғыш көзі, желілік сүзгі);
4) перифериялық құрылғылар (сканер, принтер, көп функционалды құрылғы);
5) қорғалған корпустағы тасымалды компьютер;
6) жинақта электрондық құжат айналым сервері;
7) деректерді дискіде сақтағыш кіші жүйе, ақпаратты резервтік көшіру
жүйесі (дискілік массив, таспалы кітапхана);
8) ілеспе аударма және бейнемен сүйемелдеуді қамтамасыз ететін конференц жүйесі;
9) бейнеконференция байланысының абоненттік терминалы;
10) бейнебақылау жүйесі;
11) рұқсатты басқару және бақылау жүйесі;
12) коммутациялық жабдықтар (коммутатор, хаб, тармақтаушы);
13) позициялаудың ғаламдық жүйесін қабылдағыш;
14) стационарлы 1 000 Вт дейінгі қысқы толқынды радиостанция (деректер жіберу функциясы бар);
15) 500 Вт дейінгі қысқа толқынды радиостанция (мобильді);
16) қысқа толқынды радиостанция (алып жүретін);
17) ультра қысқа толқынды диапазондағы репитер;

24) шкаф для документов;
25) шкаф для медикаментов и медицинских инструментов;
26) ростомер;
27) весы напольные;
28) ширма медицинская;
29) лампа настольная;
30) жалюзи;
31) сейф для хранения лекарственных препаратов, подлежащих учету;
32) полиграф;
33)универсальный психодиагностический комплекс, мобильный вариант;
34) ноутбук или стационарный компьютер (монитор и системный блок);
35) принтер;
36) сканер-копир;
37) музыкальный центр;
38) цифровой фотоаппарат;
39) цифровая видеокамера;
40) цифровой видеопроектор;
41) проекционный экран;
42) цветной телевизор с ж/к экраном, с диагональю не менее 72 см.;
43) DVD проигрыватель;
44) аэратор – озонатор или ионизатор воздуха;
45) кресло – массажер;
46) переносная лампа ультрафиолетового излучения;
47) кондиционер;
48) мягкий уголок (диван и 2 кресла);
49) стол журнальный;
50) аквариум, с оборудованием к нему;
51) искусственный фонтан напольный или настольный;
52) психологическое оборудование для комнаты психологической разгрузки;
53) воздушно-пузырьковая панель или труба;
54) психофизиологическая система;
55) портативный аппарат аудио-визуальной стимуляции;
56) психофизиологический анализатор;
57) аппаратно - программный психодиагностический комплекс;
58) настенный или напольный фибероптический ковер;
59) аудиовизуальный комплекс;
60) бескаркасная мебель (пуф).
5. Средства связи и информационной инфраструктуры для
территориальных органов и подведомственных государственных
учреждений Министерства по чрезвычайным ситуациям Республики
Казахстан
1) видеопроекционная система (видеостена);
2) локальная вычислительная сеть (структурированная кабельная сеть);
3) рабочая станция (системный блок, монитор, клавиатура, мышь, акустическая система, источник бесперебойного пистания, сетевой фильтр);
4) периферийное устройство (сканер, принтер, многофункцинальное устройство);
5) переносной компьютер в защищенном корпусе;
6) сервер электронного документооборота в комплекте;
7) дисковая подсистема хранения данных, система резервного копирования информации (дисковый массив, ленточная библиотека);
8) конференц система с обеспечением видеосопровождения и синхронного перевода;
9) абонентский терминал видеоконференцсвязи;
10) система видеонаблюдения;
11) система контроля и управления доступом;
12) коммутационное оборудование (коммутатор, хаб, разветвитель);
13) приемник глобальной системы позиционирования;
14) радиостанция коротковолновая до 1 000 Вт стационарная (с функцией передачи данных);
15) радиостанция коротковолновая до 500 Вт (мобильная);
16) радиостанция коротковолновая (носимая)
17) репитер ультракоротковолнового диапазона;

18) радиоұзартқыш;
19) ультрақысқа толқынды транкингтік/конвенциалды радиостанция (мобильді, стационарлы, алып жүретін);
20) 200 абоненттік нөмірден кем емес цифрлы автоматтандырылған телефон станциясы;
21) жергілікті хабардар ету жүйесі;
22) жоғарғы өткізгішті автомобиль негізіндегі электрмен қуаттандырғыш станция;
23) телефонмен және радио сөйлесулерді жазу, үлкен көлемдегі сөйлесу мұрағатын сақтау жүйесі;
24) тайч панель.
6. Төтенше жағдайлардан қорғау объектілерінің ғимараттары мен
құрылыстарын салу, реконструкциялау және жөндеу
1) өрт сөндіру депосын, оқу-жаттығу орталықтарын, өрт-техникалық зертханаларды, техникаға арналған гараждар мен қалқалар салу;
2) өрт сөндіру депосын, оқу-жаттығу орталықтарын, өрт-техникалық зертханаларын, техникаға арналған гараждар мен қалқалар салуға үлгі жобаны байланыстыру жөніндегі жобалау-сметалық құжаттаманы әзірлеу;
3) ғимараттар, құрылыстар және әскери мақсаттағы объектілерді салу;
4) ғимараттар, құрылыстар және әскери мақсаттағы объектілерді салуға үлгі жобаны байланыстыру жөніндегі жобалау-сметалық құжаттаманы әзірлеу;
5) суда құтқару станцияларын, бекеттерін және құтқарушы-сүңгуірлер машықтануы үшін бассейндер салу;
6) суда құтқару станцияларын, бекеттерін және бассейндер салуға үлгі жобаны байланыстыру жөніндегі жобалау-сметалық құжаттаманы әзірлеу;
7) жедел-құтқару жасақтары үшін ғимараттар мен құрылыстар кешенін салу;
8) жедел-құтқару жасақтары үшін ғимараттар мен құрылыстар кешенін салуға үлгі жобаны байланыстыру жөніндегі жобалау-сметалық құжаттаманы әзірлеу.
9) ғимараттарды, үй-жайларды, құрылыстарды, қойма үй-жайларын күрделі жөндеу үшін жобалау-сметалық құжаттаманы әзірлеу;
10) ғимараттарды, үй-жайларды, құрылыстарды, қойма үй-жайларын күрделі жөндеу мен реконструкциялау;
11) ғимараттарды, үй-жайларды, құрылыстарды, ұзақ мерзімді сақтауға арналған қойма үй-жайларын күрделі жөндеу бойынша жобалау-іздестіру жұмыстары.

18) радиоудлинитель;
19) радиостанция ультракоротковолновая транкинговая/конвенциальная (мобильная, стационарная, носимая);
20) цифровая автоматическая телефонная станция не менее 200 абонентских номеров;
21) система локального оповещения;
22) электропитающая станция на базе автомобиля повышенной проходимости;
23) система записи телефонных и радио переговоров, хранения архива переговоров большой емкости;
24) тайч-панель.
6. Строительство, реконструкция и ремонт зданий и сооружений
объектов защиты от чрезвычайных ситуаций
1) строительство пожарных депо, учебно - тренировочных центров, пожарно-технических лабораторий, гаражей и навесов для техники;
2) разработка проектно-сметной документации по привязке типового проекта на строительство пожарных депо, учебно-тренировочных центров, пожарно-технических лабораторий, гаражей и навесов для техники;
3) строительство зданий, сооружений и объектов военного назначения;
4) разработка проектно-сметной документации по привязке типового проекта на строительство зданий, сооружений и объектов военного назначения;
5) строительство водно-спасательных станций, постов и бассейнов для тренировки спасателей-водолазов;
6) разработка проектно-сметной документации по привязке типового проекта на строительство водно-спасательных станций, постов и бассейнов;
7) строительство комплексов зданий и сооружений для оперативно - спасательных отрядов;
8) разработка проектно - сметной документации по привязке типового проекта на строительство комплексов зданий и сооружений для оперативно -спасательных отрядов.
9) разработка проектно-сметной документации для капитального ремонта и реконструкции зданий, помещений, сооружений, складских помещений;
10) капитальный ремонт и реконструкция зданий, помещений, сооружений, складских помещений;
11) проектно-изыскательные работы по капитальному ремонту зданий, помещений, сооружений, складских помещений длительного хранения.