Қазақстан Республикасының кеден органдары көрсететін мемлекеттік көрсетілетін қызметтердің регламенттерін бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің орынбасары - Қазақстан Республикасының Қаржы министрінің 2014 жылғы 26 маусымдағы № 292 бұйрығы. Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде 2014 жылы 1 тамызда № 9659 тіркелді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2015 жылғы 4 маусымдағы № 348 бұйрығымен
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Қаржы министрінің 04.06.2015 № 348 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
«Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы» Қазақстан Республикасының 2013 жылғы 15 сәуірдегі Заңының 10-бабының 2) тармақшасына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
1. Қоса беріліп отырған:
1) осы бұйрыққа 1-қосымшаға сәйкес «Авторлық құқық пен сабақтас құқық, тауар таңбалары, қызмет көрсету таңбалары объектілерiн және тауарларды шығарған жерлердің атауларын зияткерлік меншік объектілерінің кедендік тізіліміне енгізу» мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті;
2) осы бұйрыққа 2-қосымшаға сәйкес «Уәкілетті экономикалық оператор мәртебесін беру» мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті;
3) осы бұйрыққа 3-қосымшаға сәйкес «Кеден өкілдерінің тізіліміне енгізу» мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті;
4) осы бұйрыққа 4-қосымшаға сәйкес «Кедендік тасымалдаушылар тізіліміне енгізу» мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті;
5) осы бұйрыққа 5-қосымшаға сәйкес «Кеден одағының кедендік шекарасы арқылы өткізілетін тауарларды қағазсыз кедендік декларациялауды жүзеге асыру (кедендік рәсім – экспорт)» мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті;
6) осы бұйрыққа 6-қосымшаға сәйкес «Преференциалдық және преференциалдық емес режимдерді қолдану кезінде тауар шығарылған елді айқындауға қатысты алдын ала шешімдер қабылдау» мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті;
7) осы бұйрыққа 7-қосымшаға сәйкес «Тауарларды жіктеу жөнінде алдын ала шешімдер қабылдау» мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті;
8) осы бұйрыққа 8-қосымшаға сәйкес «Кедендік баждардың, салықтардың және кедендік алымдардың артық (қате) төленген сомалары бар екендігі туралы растау» мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті;
9) осы бұйрыққа 9-қосымшаға сәйкес «Кедендік баждар, салықтар, кедендік алымдар мен өсімпұлдар бойынша есептеулерді салыстыру актісін беру» мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті;
10) осы бұйрыққа 10-қосымшаға сәйкес «Тауарды құрастырылмаған немесе жиналмаған түрде, оның ішінде белгіленген уақыт кезеңі ішінде әртүрлі партиялармен әкелу көзделген жинақталмаған немесе аяқталмаған түрде жіктеу туралы шешімді беру» мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті;

Об утверждении регламентов государственных услуг, оказываемых таможенными органами Республики Казахстан
Приказ Заместителя Премьер-Министра Республики Казахстан - Министра финансов Республики Казахстан от 26 июня 2014 года № 292. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 1 августа 2014 года № 9659. Утратил силу приказом Министра финансов Республики Казахстан от 4 июня 2015 года № 348
Сноска. Утратил силу приказом Министра финансов РК от 04.06.2015 № 348 (вводится в действие после дня его первого официального опубликования).
В соответствии с подпунктом 2) статьи 10 Закона Республики Казахстан от 15 апреля 2013 года «О государственных услугах» ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Утвердить прилагаемые:
1) регламент государственной услуги «Включение объектов авторских прав и смежных прав, товарных знаков, знаков обслуживания и наименований мест происхождения товаров в таможенный реестр объектов интеллектуальной собственности» согласно приложению 1 к настоящему приказу;
2) регламент государственной услуги «Присвоение статуса уполномоченного экономического оператора» согласно приложению 2 к настоящему приказу;
3) регламент государственной услуги «Включение в реестр таможенных представителей» согласно приложению 3 к настоящему приказу;
4) регламент государственной услуги «Включение в реестр таможенных перевозчиков» согласно приложению 4 к настоящему приказу;
5) регламент государственной услуги «Осуществление безбумажного таможенного декларирования товаров, перемещаемых через таможенную границу Таможенного союза (таможенная процедура – экспорт)» согласно приложению 5 к настоящему приказу;
6) регламент государственной услуги «Принятие предварительных решений относительно определения страны происхождения товара при применении преференциального и непреференциального режимов» согласно приложению 6 к настоящему приказу;
7) регламент государственной услуги «Принятие предварительных решений по классификации товаров» согласно приложению 7 к настоящему приказу;
8) регламент государственной услуги «Подтверждение о наличии излишне (ошибочно) уплаченных сумм таможенных пошлин, налогов и таможенных сборов» согласно приложению 8 к настоящему приказу;
9) регламент государственной услуги «Выдача акта сверки расчетов по таможенным пошлинам, налогам, таможенным сборам и пеням» согласно приложению 9 к настоящему приказу;
10) регламент государственной услуги «Выдача решения о классификации товара в несобранном или разобранном виде, в том числе в некомплектном или незавершенном виде, ввоз которого предполагается различными партиями в течение определенного периода времени» согласно  приложению 10 к настоящему приказу;

11) осы бұйрыққа 11-қосымшаға сәйкес «Тауарларды кедендік тазарту және шығару» мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті бекітілсін.
2. «Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Кедендік бақылау комитеті көрсететін мемлекеттік қызмет регламенттерін бекіту туралы» Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2012 жылғы 8 қазандағы № 456 бұйрығының (Нормативтік құқықтық актілердің мемлекеттік тізілімінде № 8058 тіркелді, 2012 жылғы 27 желтоқсандағы № 852-856 (27927) «Егемен Қазақстан» газетінде жарияланды) күші жойылды деп танылсын.
3. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Кедендік бақылау комитеті (Ғ.К. Әмрин) заңнамамен бекітілген тәртіппен:
1) Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде осы бұйрықты мемлекеттік тіркеуді;
2) осы бұйрық мемлекеттік тіркеуден өткеннен кейін күнтізбелік он күн ішінде оны мерзімдік баспа басылымдарында және «Әділет» ақпараттық-құқықтық жүйесінде ресми жариялауға жіберуді;
3) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің интернет-ресурсында орналастыруды қамтамасыз етсін.
4. Осы бұйрық оны алғаш ресми жариялаған күннен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасы
Премьер-Министрінің орынбасары –
Қазақстан Республикасының
Қаржы министрі                              Б. Сұлтанов
Қазақстан Республикасы
Премьер-Министрінің орынбасары –
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрінің
2014 жылғы 26 маусымдағы
№ 292 бұйрығына
1-қосымша
«Авторлық құқық пен сабақтас құқық, тауар таңбалары, қызмет
көрсету таңбалары объектілерiн және тауарларды шығарған
жерлердің атауларын зияткерлік меншік объектілерінің кедендік
тізіліміне енгізу» мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті
1. Жалпы ережелер
1. «Авторлық құқық пен сабақтас құқық, тауар таңбалары, қызмет көрсету таңбалары объектілерiн және тауарларды шығарған жерлердің атауларын зияткерлік меншік объектілерінің кедендік тізіліміне енгізу» мемлекеттік көрсетілетін қызметті (бұдан әрі – мемлекеттік көрсетілетін қызмет) Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2014 жылғы 4 сәуірдегі № 319 қаулысымен бекітілген «Авторлық құқық пен сабақтас құқық, тауар таңбалары, қызмет көрсету таңбалары объектілерiн және тауарларды шығарған жерлердің атауларын зияткерлік меншік объектілерінің кедендік тізіліміне енгізу» мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартының (бұдан әрі – Стандарт) негізінде Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Кедендік бақылау комитеті (бұдан әрі - көрсетілетін қызметті беруші) көрсетеді.
Құжаттарды қабылдау және мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін беру көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесі арқылы жүзеге асырылады.

11) регламент государственной услуги «Таможенная очистка и выпуск товаров» согласно приложению 11 к настоящему приказу.
2. Признать утратившим силу приказ Министра финансов Республики Казахстан от 8 октября 2012 года № 456 «Об утверждении регламентов государственных услуг, оказываемых Комитетом таможенного контроля Министерства финансов Республики Казахстан» (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 8058, опубликован в газете «Казахстанская правда» от 27 декабря 2012 года, 5 января 2013 года, 9 января 2013 года № 449-450, 3, 4-5 (27268-27269, 27277)).
3. Комитету таможенного контроля Министерства финансов Республики Казахстан (Амрину Г.К.) в установленном законодательством порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) в течение десяти календарных дней после государственной регистрации настоящего приказа его направление на официальное опубликование в периодических печатных изданиях и в информационно-правовой системе «Әділет»;
3) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства финансов Республики Казахстан.
4. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Заместитель Премьер-Министра
Республики Казахстан – Министр
финансов Республики Казахстан              Б. Султанов
Приложение 1
к приказу Заместителя
Премьер-Министра
Республики Казахстан –
Министра финансов
Республики Казахстан
от 26 июня 2014 года № 292
Регламент государственной услуги
«Включение объектов авторских прав и смежных прав, товарных
знаков, знаков обслуживания и наименований мест происхождения
товаров в таможенный реестр объектов интеллектуальной
собственности»
1. Общие положения
1. Государственная услуга «Включение объектов авторских прав и смежных прав, товарных знаков, знаков обслуживания и наименований мест происхождения товаров в таможенный реестр объектов интеллектуальной собственности» (далее – государственная услуга) оказывается на основании стандарта государственной услуги «Включение объектов авторских прав и смежных прав, товарных знаков, знаков обслуживания и наименований мест происхождения товаров в таможенный реестр объектов интеллектуальной собственности», утвержденного постановлением Правительства Республики Казахстан от 4 апреля 2014 года № 319 (далее – Стандарт), Комитетом таможенного контроля Министерства финансов Республики Казахстан (далее – услугодатель).
Прием документов и выдача результата оказания государственной услуги осуществляется через канцелярию услугодателя.

2. Мемлекеттік қызметті көрсету нысаны: қағаз түрінде.
3. Мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесі – көрсетілетін қызметті беруші басшысының бұйрығымен (бұдан әрі - бұйрық) ресімделген авторлық құқық пен сабақтас құқық, тауар таңбалары, қызмет көрсету таңбалары объектілерiн және тауарларды шығарған жерлердің атауларын зияткерлік меншік объектілерінің кедендік тізіліміне енгізу туралы шешім не Стандарттың 10-тармағында көрсетілген жағдайларда және негіздемелер бойынша жазбаша нысанда мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауап беру.
Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін ұсыну нысаны: қағаз түрінде.
2. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде көрсетілетін қызметті
берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің)
іс-әрекеті тәртібін сипаттау
4. Көрсетілетін қызметті берушінің көрсетілетін қызметті алушыдан зияткерлік меншік объектілеріне құқықтарды қорғау туралы өтінішті (бұдан әрі – өтініш) және Стандарттың 9-тармағына сәйкес оған қоса берілетін құжаттарды алуы мемлекеттік қызмет көрсету жөніндегі рәсімнің (іс-әрекеттің) басталуы үшін негіздеме болып табылады.
5. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінің құрамына кіретін рәсімдер (іс-әрекеттер), оларды орындау ұзақтығы:
1) өтінішті көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесі қызметкерінің көрсетілетін қызметті алушыдан келіп түскен сәттен бастап 4 (төрт) сағаттың ішінде тіркеуі;
2) өтінішті көрсетілетін қызметті беруші басшысының өтінішті тіркеген күннен бастап күнтізбелік 1 (бір) күннің ішінде қарауы;
3) өтінішті көрсетілетін қызметті берушінің мемлекеттік қызмет көрсетуге жауапты құрылымдық бөлімшесінің (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшесі) басшысының өтінішті алған күннен бастап күнтізбелік 1 (бір) күннің ішінде қарауы;
4) өтінішті көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшесі бас сарапшысының өтінішті алған сәттен бастап 2 (екі) сағаттың ішінде қарауы;
5) өтінішті көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшесі сарапшысының өтінішті алған күннен бастап күнтізбелік 22 (жиырма екі) күннің ішінде қарауы. Жеткілікті негіздер болған кезде өтінішті қараудың жалпы мерзімі ұзартылады, бірақ үш айдан аспайтын мерзімге ұзартылады;
6) бұйрықтың жобасын көрсетілетін қызметті берушінің заң бөлімшесі басшысының оны алған күннен бастап күнтізбелік 1 (бір) күннің ішінде қарауы;
7) бұйрықтың жобасын көрсетілетін қызметті берушінің заң бөлімшесі сарапшысының өтінішті алған күннен бастап күнтізбелік 2 (екі) күннің ішінде қарауы;
8) көрсетілетін қызметті берушінің басшысының мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесіне оны алған күннен бастап күнтізбелік 1 (бір) күннің ішінде қол қоюы;

2. Форма оказания государственной услуги: бумажная.
3. Результат оказания государственной услуги – решение о включении объектов авторских и смежных прав, товарных знаков, знаков обслуживания и наименований мест происхождения товаров в таможенный реестр объектов интеллектуальной собственности, оформленное приказом руководителя услугодателя (далее – приказ), либо мотивированный ответ об отказе в оказании государственной услуги в случаях и по основаниям, указанным в пункте 10 Стандарта.
Форма предоставления результата оказания государственной услуги: бумажная.
2. Описание порядка действий структурных подразделений
(работников) услугодателя в процессе оказания государственной
услуги
4. Основанием для начала процедуры (действия) по оказанию государственной услуги является получение услугодателем от услугополучателя заявления о защите прав на объекты интеллектуальной собственности (далее – заявление) и прилагаемых к нему документов согласно пункту 9 Стандарта.
5. Процедуры (действия), входящие в состав процесса оказания государственной услуги, длительность их выполнения:
1) регистрация заявления сотрудником канцелярии услугодателя, в течение 4 (четырех) часов с момента поступления от услугополучателя заявления;
2) рассмотрение заявления руководителем услугодателя, в течение 1 (одного) календарного дня со дня регистрации заявления;
3) рассмотрение заявления руководителем структурного подразделения услугодателя, ответственного за оказание государственной услуги (далее – структурное подразделение), в течение 1 (одного) календарного дня со дня получения заявления;
4) рассмотрение заявления главным экспертом структурного подразделения услугодателя, в течение 2 (двух) часов после получения заявления;
5) рассмотрение заявления экспертом структурного подразделения услугодателя, в течение 22 (двадцати двух) календарных дней со дня получения заявления. При наличии достаточных оснований общий срок рассмотрения заявления продлевается, но не более чем до трех месяцев;
6) рассмотрение проекта приказа руководителем юридического подразделения услугодателя, в течение 1 (одного) календарного дня со дня его получения;
7) рассмотрение проекта приказа экспертом юридического подразделения услугодателя, в течение 2 (двух) календарных дней со дня получения заявления;
8) подписание руководителем услугодателя результата оказания государственной услуги, в течение 1 (одного) календарного дня со дня его получения;

9) көрсетілетін қызметті берушінің басшысы оған қол қойған сәттен бастап 4 (төрт) сағаттың ішінде көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесі қызметкерінің мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін тіркеуі және оны көрсетілетін қызметті алушыға беруі.
6. Мемлекеттік қызметті көрсету бойынша рәсімдердің (іс-әрекеттің) нәтижесі:
1) тіркелген және көрсетілетін қызметті берушінің басшысына берілген өтініш;
2) қаралған және көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшесінің басшысына жолданған өтініш;
3) қаралған және көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшесінің бас сарапшысына жолданған өтініш;
4) қаралған және көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшесінің сарапшысына жолданған өтініш;
5) ресімделген мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесі;
6) қаралған және көрсетілетін қызметті берушінің заң бөлімшесінің сарапшысына жолданған бұйрықтың жобасы;
7) келісілген бұйрықтың жобасы;
8) көрсетілетін қызметті берушінің басшысы қол қойған мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесі;
9) тіркелген және көрсетілетін қызметті алушыға берілген мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесі.
3. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде көрсетілетін қызметті
берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің)
өзара іс-қимыл тәртібін сипаттау
7. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде көрсетілетін қызметті берушінің мына құрылымдық бөлімшелері (қызметкерлері) қатысады:
1) көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесінің қызметкері;
2) көрсетілетін қызметті берушінің басшысы;
3) көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшесінің басшысы;
4) көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшесінің бас сарапшысы;
5) көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшесінің сарапшысы;
6) көрсетілетін қызметті берушінің заң бөлімшесінің басшысы;
7) көрсетілетін қызметті берушінің заң бөлімшесінің сарапшысы.
8. Көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелері (қызметкерлері) арасындағы рәсімдер (іс-әрекеттер) реттілігін сипаттау:
1) көрсетілетін қызметті беруші кеңсесінің қызметкері көрсетілетін қызметті алушыдан өтініш келіп түскен сәттен бастап 4 (төрт) сағаттың ішінде оны тіркеуден өткізеді және көрсетілетін қызметті берушінің басшысына қарауға береді, бұл ретте, өтініштің оң жақ төменгі бұрышына түскен күні мен кіріс нөмірін көрсете отырып тіркеу мөртаңбасы қойылады;
2) көрсетілетін қызметті берушінің басшысы өтінішті тіркеген күннен бастап күнтізбелік 1 (бір) күннің ішінде оны қарайды және құрылымдық бөлімшенің басшысына нұсқаумен жібереді;
3) көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшесінің басшысы өтінішті алған күннен бастап күнтізбелік 1 (бір) күннің ішінде оны қарастырады және құрылымдық бөлімшенің бас сарапшысына нұсқаумен жібереді;

9) регистрация результата оказания государственной услуги и его выдача услугополучателю сотрудником канцелярии услугодателя, в течение 4 (четырех) часов с момента его подписания руководителем услугодателя.
6. Результаты процедур (действий) по оказанию государственной услуги:
1) зарегистрированное и переданное на рассмотрение руководителю услугодателя заявление;
2) рассмотренное и направленное руководителю структурного подразделения услугодателя заявление;
3) рассмотренное и направленное главному эксперту структурного подразделения услугодателя заявление;
4) рассмотренное и направленное эксперту структурного подразделения услугодателя заявление;
5) оформленный результат оказания государственной услуги;
6) рассмотренный и направленный эксперту юридического подразделения услугодателя проект приказа;
7) согласованный проект приказа;
8) подписанный руководителем услугодателя результат оказания государственной услуги;
9) зарегистрированный и выданный услугополучателю результат оказания государственной услуги.
3. Описание порядка взаимодействия структурных
подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания
государственной услуги
7. В процессе оказания государственной услуги задействованы следующие структурные подразделения (работники) услугодателя:
1) сотрудник канцелярии услугодателя;
2) руководитель услугодателя;
3) руководитель структурного подразделения услугодателя;
4) главный эксперт структурного подразделения услугодателя;
5) эксперт структурного подразделения услугодателя;
6) руководитель юридического подразделения услугодателя;
7) эксперт юридического подразделения услугодателя.
8. Описание последовательности процедур (действий) между структурными подразделениями (работниками) услугодателя:
1) сотрудник канцелярии услугодателя в течение 4 (четырех) часов с момента поступления от услугополучателя заявления, проводит его регистрацию и передает на рассмотрение руководителю услугодателя, при этом в правом нижнем углу заявления проставляется регистрационный штамп с указанием даты поступления и входящего номера;
2) руководитель услугодателя в течение 1 (одного) календарного дня со дня регистрации заявления, рассматривает его и отписывает руководителю структурного подразделения;
3) руководитель структурного подразделения услугодателя в течение 1 (одного) календарного дня со дня получения заявления, рассматривает его и отписывает главному эксперту структурного подразделения;

4) көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшесінің бас сарапшысы өтінішті алғаннан кейін 2 (екі) сағаттың ішінде оны қарастырады және құрылымдық бөлімшенің сарапшысына нұсқаумен жібереді;
5) көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшесінің сарапшысы өтінішті алған күннен бастап күнтізбелік 22 (жиырма екі) күннің ішінде оны қарауды жүзеге асырады және мынадай әрекеттерді орындайды:
көрсетілетін қызметті алушы Стандарттың 9-тармағында көрсетілген толық емес және дұрыс емес ұсынған не зияткерлік меншік құқығын бұза отырып тауарлардың ерекше белгілерінің сипаттамасын ұсынбаған жағдайда мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауапты ресімдейді және көрсетілетін қызметті берушінің басшысына қол қоюға жолдайды;
ұсынылған құжаттар Стандарттың 9-тармағына сәйкес келген жағдайда бұйрықтың жобасын дайындайды және оны көрсетілетін қызметті берушінің заң бөлімшесіне келісуге жолдайды.
Жеткілікті негіздер болған кезде көрсетілетін қызметті беруші көрсетілетін қызметті алушы ұсынған құжаттар мен мәліметтердің дұрыстығын тексеру мақсатында үшінші тұлғалардан және (немесе) Қазақстан Республикасының тиісті мемлекеттік органдарынан көрсетілетін қызметті алушы ұсынған құжаттар мен мәліметтерді растайтын құжаттарды сұратады, бұл ретте өтінішті қараудың жалпы мерзімі ұзартылады, бірақ 3 (үш) айдан аспайтын мерзімге ұзартылады;
6) көрсетілетін қызметті берушінің заң бөлімшесінің басшысы бұйрықтың жобасын алған күннен бастап күнтізбелік 1 (бір) күннің ішінде оны қарастырады және заң бөлімшесінің сарапшысына нұсқаумен жолдайды;
7) көрсетілетін қызметті берушінің заң бөлімшесінің сарапшысы бұйрықтың жобасын алған күннен бастап күнтізбелік 2 (екі) күннің ішінде оны қарайды және келіседі;
8) көрсетілетін қызметті берушінің басшысы алған күннен бастап күнтізбелік 1 (бір) күннің ішінде мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесіне қол қояды;
9) көрсетілетін қызметті беруші кеңсесінің қызметкері көрсетілетін қызметті берушінің басшысы оған қол қойғаннан кейін 4 (төрт) сағаттың ішінде мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін тіркейді және көрсетілетін қызметті алушыға береді.
9. Мемлекеттік қызмет көрсету процесіндегі рәсімдердің (іс-әрекеттің), көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) өзара іс-қимылдарының реттілігін сипаттаудың блок-сызбасы осы Мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламентіне қосымшада келтірілген.
«Авторлық құқық пен сабақтас құқық, тауар
таңбалары, қызмет көрсету таңбалары объектілерiн
және тауарларды шығарған жерлердің атауларын
зияткерлік меншік объектілерінің кедендік
тізіліміне енгізу» мемлекеттік көрсетілетін
қызмет регламентіне
қосымша
Мемлекеттік қызмет көрсету процесіндегі рәсімдердің
(іс-әрекеттің), көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық
бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) өзара іс-қимылдарының
реттілігін сипаттаудың блок-сызбасы
Қазақстан Республикасы
Премьер-Министрінің орынбасары –
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрінің
2014 жылғы 26 маусымдағы
№ 292 бұйрығына
2-қосымша
«Уәкілетті экономикалық оператор мәртебесін беру»
мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті
2. Жалпы ережелер

4) главный эксперт структурного подразделения услугодателя в течение 2 (двух) часов после получения заявления, рассматривает его и отписывает эксперту структурного подразделения;
5) эксперт структурного подразделения услугодателя в течение 22 (двадцати двух) календарных дней со дня получения заявления осуществляет его рассмотрение и выполняет следующие действия:
в случае представления услугополучателем неполных или недостоверных сведений, указанных в пункте 9 Стандарта либо непредставления описания отличительных признаков товаров с нарушением прав интеллектуальной собственности оформляет мотивированный ответ об отказе в оказании государственной услуги и направляет его на подпись руководителю услугодателя;
в случае соответствия представленных документов пункту 9 Стандарта, подготавливает проект приказа и направляет его на согласование в юридическое подразделение услугодателя.
При наличии достаточных оснований услугодатель, в целях проверки достоверности представленных услугополучателем документов и сведений, запрашивает у третьих лиц и (или) у соответствующих государственных органов Республики Казахстан документы, подтверждающие представленные услугополучателем документы и сведения, при этом общий срок рассмотрения заявления продлевается, но не более чем до 3 (трех) месяцев;
6) руководитель юридического подразделения услугодателя в течение 1 (одного) календарного дня со дня получения проекта приказа, рассматривает его и отписывает эксперту юридического подразделения;
7) эксперт юридического подразделения услугодателя в течение 2 (двух) календарных дней со дня получения проекта приказа, рассматривает его и согласовывает;
8) руководитель услугодателя подписывает результат оказания государственной услуги в течение 1 (одного) календарного дня со дня получения;
9) сотрудник канцелярии услугодателя регистрирует и выдает услугополучателю результат оказания государственной услуги в течение 4 (четырех) часов после его подписания руководителем услугодателя.
9. Блок-схема описания последовательности процедур (действий), взаимодействий структурных подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги, приведена в приложении к настоящему Регламенту государственной услуги.
Приложение
к регламенту государственной услуги
«Включение объектов авторских прав и
смежных прав, товарных знаков, знаков
обслуживания и наименований мест
происхождения товаров в таможенный
реестр объектов интеллектуальной
собственности»
Блок-схема описания последовательности процедур (действий),
взаимодействий структурных подразделений (работников)
услугодателя в процессе оказания
государственной услуги
Приложение 2
к приказу Заместителя
Премьер-Министра
Республики Казахстан –
Министра финансов
Республики Казахстан
от 26 июня 2014 года № 292
Регламент государственной услуги
«Присвоение статуса уполномоченного экономического оператора»
1. Общие положения

1. «Уәкілетті экономикалық оператор мәртебесін беру» мемлекеттік көрсетілетін қызметті (бұдан әрі – мемлекеттік көрсетілетін қызмет) Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2014 жылғы 4 сәуірдегі № 319 қаулысымен бекітілген «Уәкілетті экономикалық оператор мәртебесін беру» мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартының (бұдан әрі – Стандарт) негізінде Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігі Кедендік бақылау комитеті (бұдан әрі - көрсетілетін қызметті беруші) көрсетеді.
Құжаттарды қабылдау және мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін беру көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесі арқылы жүзеге асырылады.
2. Мемлекеттік қызметті көрсету нысаны: қағаз түрінде.
3. Мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесі – тұлғаны уәкілетті экономикалық операторлар тізіліміне енгізу туралы куәлік беру не осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартының 10-тармағында көрсетілген жағдайлар және негіздемелер бойынша мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауап беру.
Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін ұсыну нысаны: қағаз түрінде.
2. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде көрсетілетін қызметті
берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің)
іс-әрекеті тәртібін сипаттау
4. Көрсетілетін қызметті берушінің көрсетілетін қызметті алушыдан өтінішті (бұдан әрі – өтініш) және Стандарттың 9-тармағына сәйкес оған қоса берілетін құжаттарды алуы мемлекеттік қызмет көрсету жөніндегі рәсімнің (іс-әрекеттің) басталуы үшін негіздеме болып табылады.
5. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінің құрамына кіретін рәсімдер (іс-әрекеттер), оларды орындау ұзақтығы:
1) өтінішті көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесі қызметкерінің көрсетілетін қызметті алушыдан келіп түскен сәттен бастап 4 (төрт) сағаттың ішінде тіркеуі;
2) өтінішті көрсетілетін қызметті беруші басшысының өтінішті тіркеген күннен бастап күнтізбелік 1 (бір) күннің ішінде қарауы;
3) өтінішті көрсетілетін қызметті берушінің мемлекеттік қызмет көрсетуге жауапты құрылымдық бөлімшесінің (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшесі) басшысының өтінішті алған күннен бастап күнтізбелік 1 (бір) күннің ішінде қарауы;
4) өтінішті көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшесі бас сарапшысының өтінішті алған сәттен бастап 2 (екі) сағаттың ішінде қарауы;
5) көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшесі сарапшысының өтінішті алған күннен бастап күнтізбелік 3 (үш) күннің ішінде көрсетілетін қызметті алушы өтініште, сауалнамада толық мәліметтерді көрсетуі және Стандарттың 9-тармағында көзделген құжаттардың болу мәніне өтінішті қарауы және мынадай іс-әрекеттерді орындауы:
көрсетілетін қызметті алушы өтініште, сауалнамада толық емес мәліметтерді көрсеткен және (немесе) Стандарттың 9-тармағында көзделген құжаттар болмаған жағдайда мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауапты ресімдеу және оны көрсетілетін қызметті берушінің басшысына қол қою үшін жолдау;
көрсетілетін қызметті алушы өтініште, сауалнамада толық мәліметтерді көрсеткен және Стандарттың 9-тармағында көзделген құжаттар болған жағдайда көрсетілетін қызметті берушінің аумақтық бөлімшелеріне көрсетілетін қызметті алушының уәкілетті экономикалық оператор мәртебесін беру шарттарына сәйкестігіне көшпелі кедендік тексеру (бұдан әрі – көшпелі кедендік тексеру) жүргізу туралы тапсырманы жіберу;

1. Регламент государственной услуги «Присвоение статуса уполномоченного экономического оператора» (далее – государственная услуга) оказывается на основании стандарта государственной услуги «Присвоение статуса уполномоченного экономического оператора», утвержденного постановлением Правительства Республики Казахстан от 4 апреля 2014 года № 319 (далее – Стандарт), Комитетом таможенного контроля Министерства финансов Республики Казахстан (далее – услугодатель).
Прием документов и выдача результата оказания государственной услуги осуществляются через канцелярию услугодателя.
2. Форма оказания государственной услуги: бумажная.
3. Результат оказания государственной услуги – выдача свидетельства о включении лица в реестр уполномоченных экономических операторов, либо мотивированный ответ об отказе в оказании государственной услуги в случаях и по основаниям, указанным в пункте 10 Стандарта.
Форма предоставления результата оказания государственной услуги: бумажная.
2. Описание порядка действий структурных подразделений
работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги
4. Основанием для начала процедуры (действия) по оказанию государственной услуги является получение услугодателем от услугополучателя заявления и прилагаемых к нему документов (далее – заявление) согласно пункту 9 Стандарта.
5. Процедуры (действия), входящие в состав процесса оказания государственной услуги, длительность их выполнения:
1) регистрация заявления сотрудником канцелярии услугодателя, в течение 4 (четырех) часов с момента поступления от услугополучателя заявления;
2) рассмотрение заявления руководителем услугодателя, в течение 1 (одного) календарного дня со дня регистрации заявления;
3) рассмотрение заявления руководителем структурного подразделения услугодателя, ответственного за оказание государственной услуги (далее – структурное подразделение услугодателя), в течение 1 (одного) календарного дня со дня получения заявления;
4) рассмотрение заявления главным экспертом структурного подразделения услугодателя, в течение 2 (двух) часов после получения заявления;
5) рассмотрение заявления экспертом структурного подразделения услугодателя в течение 3 (трех) календарных дней со дня получения заявления, на предмет указания услугополучателем полных сведений в заявлении, анкете и наличия документов, предусмотренных пунктом 9 Стандарта и выполнение следующих действии:
в случае указания услугополучателем неполных сведений в заявлении, анкете и (или) отсутствия документов, предусмотренных пунктом 9 Стандарта, оформление мотивированного ответа об отказе в оказании государственной услуги и направление его на подпись руководителю услугодателя;
в случае указания услугополучателем полных сведений в заявлении, анкете и наличия документов, предусмотренных пунктом 9 Стандарта направление поручения территориальным подразделениям услугодателя о проведении выездной таможенной проверки на соответствие услугополучателя условиям присвоения статуса уполномоченного экономического оператора (далее – выездная таможенная проверка);

6) көрсетілетін қызметті берушінің аумақтық бөлімшенің көрсетілетін қызметті берушіден көшпелі кедендік тексеру жүргізу туралы тапсырманы алған күннен бастап күнтізбелік 60 (алпыс) күннің ішінде көшпелі кедендік тексеру жүргізуі;
7) көшпелі кедендік тексерудің нәтижесі бойынша көрсетілетін қызметті алушының уәкілетті экономикалық оператор мәртебесін беру шарттарына сәйкес болмауы анықталған кезде көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшесі сарапшысының мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауапты ресімдеуі және оны көшпелі кедендік тексерудің нәтижесін алған күннен бастап күнтізбелік 3 (үш) күннің ішінде көрсетілетін қызметті берушінің басшысына қол қою үшін жолдауы;
8) көшпелі кедендік тексерудің нәтижесі бойынша көрсетілетін қызметті алушының уәкілетті экономикалық оператор мәртебесін беру шарттарына сәйкестігі анықталған кезде көшпелі кедендік тексерудің нәтижесін алған күннен бастап күнтізбелік 13 (он үш) күннің ішінде Уәкілетті экономикалық оператор мәртебесін беру туралы мәселені жедел қарау бойынша жұмыс тобының (бұдан әрі – Жұмыс тобы) отырысында өтінішті, сондай-ақ көшпелі кедендік тексерудің нәтижесін қарауы;
9) Жұмыс тобы отырысының қорытындысы бойынша Жұмыс тобы отырысының қорытындысын шығарған күннен бастап күнтізбелік 5 (бес) күннің ішінде мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін ресімдеуі және Жұмыс тобының мүшелерімен келісуі;
10) көрсетілетін қызметті берушінің басшысының мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесіне оны алған күннен бастап күнтізбелік 1 (бір) күннің ішінде қол қоюы;
11) көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесі қызметкерінің көрсетілетін қызметті берушінің басшысы мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін тіркеуі және оны көрсетілетін қызметті алушыға беруі.
6. Мемлекеттік қызметті көрсету бойынша рәсімдердің (іс-әрекеттің) нәтижесі:
1) тіркелген және көрсетілетін қызметті берушінің басшысына берілген өтініш;
2) қаралған және көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшесінің басшысына жолданған өтініш;
3) қаралған және көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшесінің бас сарапшысына жолданған өтініш;
4) қаралған және көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшесінің сарапшысына жолданған өтініш;
5) мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауап не көрсетілетін қызметті берушінің аумақтық бөлімшелеріне көшпелі кедендік тексеру жүргізу туралы тапсырма беру;
6) көшпелі кедендік тексерудің нәтижесі;
7) мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауап;
8) Жұмыс тобы отырысының хаттамасы;

6) проведение территориальным подразделением услугодателя выездной таможенной проверки в течение 60 (шестидесяти) календарных дней со дня получения от услугодателя поручения о проведении выездной таможенной проверки;
7) при установлении несоответствия услугополучателя условиям присвоения статуса уполномоченного экономического оператора по результатам выездной таможенной проверки, оформление экспертом структурного подразделения услугодателя мотивированного ответа об отказе в оказании государственной услуги и направление его на подпись руководителю услугодателя в течение 3 (трех) календарных дней со дня получения результата выездной таможенной проверки;
8) при установлении соответствия услугополучателя условиям присвоения статуса уполномоченного экономического оператора по результатам выездной таможенной проверки, рассмотрение заявления, а также результата выездной таможенной проверки на заседании Рабочей группы по оперативному рассмотрению вопроса о присвоении статуса уполномоченного экономического оператора (далее – Рабочая группа), в течение 13 (тринадцати) календарных дней со дня получения результата выездной таможенной проверки.
9) по итогам заседания Рабочей группы оформление и согласование результата оказания государственной услуги с членами Рабочей группы в течение 5 (пяти) календарных дней со дня подведения итогов заседания Рабочей группы;
10) подписание руководителем услугодателя результата оказания государственной услуги, в течение 1 (одного) календарного дня со дня его получения;
11) регистрация результата оказания государственной услуги и его выдача услугополучателю сотрудником канцелярии услугодателя, в течение 4 (четырех) часов с момента его подписания руководителем услугодателя.
6. Результаты процедур (действий) по оказанию государственной услуги:
1) зарегистрированное и переданное на рассмотрение руководителю услугодателя заявление;
2) рассмотренное и направленное руководителю структурного подразделения услугодателя заявление;
3) рассмотренное и направленное главному эксперту структурного подразделения услугодателя заявление;
4) рассмотренное и направленное эксперту структурного подразделения услугодателя заявление;
5) мотивированный ответ об отказе в оказании государственной услуги либо поручение территориальному подразделению услугодателя о проведении выездной таможенной проверки;
6) результат выездной таможенной проверки;
7) мотивированный ответ об отказе в оказании государственной услуги;
8) протокол заседания Рабочей группы;

9) ресімделген және келісілген тұлғаны уәкілетті экономикалық операторлар тізіліміне енгізу туралы куәлік;
10) көрсетілетін қызметті берушінің басшысы қол қойған мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесі;
11) тіркелген және көрсетілетін қызметті алушыға берілген мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесі.
3. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде көрсетілетін қызметті
берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің)
өзара іс-қимыл тәртібін сипаттау
7. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде көрсетілетін қызметті берушінің мына құрылымдық бөлімшелері (қызметкерлері) қатысады:
1) көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесінің қызметкері;
2) көрсетілетін қызметті берушінің басшысы;
3) көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшесінің басшысы;
4) көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшесінің бас сарапшысы;
5) көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшесінің сарапшысы;
6) көрсетілетін қызметті берушінің аумақтық бөлімшесі;
7) Жұмыс тобы.
8. Көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелері (қызметкерлері) арасындағы рәсімдер (іс-әрекеттер) реттілігін сипаттау:
1) көрсетілетін қызметті беруші кеңсесінің қызметкері көрсетілетін қызметті алушыдан өтініш келіп түскен сәттен бастап 4 (төрт) сағаттың ішінде оны тіркеуден өткізеді және көрсетілетін қызметті берушінің басшысына қарауға береді, бұл ретте, өтініштің оң жақ төменгі бұрышына түскен күні мен кіріс нөмірін көрсете отырып тіркеу мөртаңбасы қойылады;
2) көрсетілетін қызметті берушінің басшысы өтінішті тіркеген күннен бастап күнтізбелік 1 (бір) күннің ішінде оны қарайды және көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшесінің басшысына нұсқаумен жібереді;
3) көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшесінің басшысы өтінішті алған күннен бастап күнтізбелік 1 (бір) күннің ішінде оны қарастырады және көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшесінің бас сарапшысына нұсқаумен жібереді;
4) көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшесінің бас сарапшысы өтінішті алғаннан кейін 2 (екі) сағаттың ішінде оны қарастырады және көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшесінің сарапшысына нұсқаумен жібереді;
5) көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшесінің сарапшысы өтінішті алған күннен бастап күнтізбелік 3 (үш) күннің ішінде оны көрсетілетін қызметті алушы өтініште, сауалнамада толық мәліметтерді көрсетуі және Стандарттың 9-тармағында көзделген құжаттардың болуы мәніне қарастырады және мынадай іс-әрекеттерді орындайды:
көрсетілетін қызметті алушы өтініште, сауалнамада толық емес мәліметтерді көрсеткен және (немесе) Стандарттың 9-тармағында көзделген құжаттар болмаған жағдайда мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауапты ресімдейді және оны көрсетілетін қызметті берушінің басшысына қол қою үшін жолдайды;
көрсетілетін қызметті алушы өтініште, сауалнамада толық мәліметтерді көрсеткен және Стандарттың 9-тармағында көзделген құжаттар болған жағдайда көрсетілетін қызметті берушінің аумақтық бөлімшелеріне көшпелі кедендік тексеру жүргізу туралы тапсырманы жібереді;

9) оформленное и согласованное свидетельство о включении лица в реестр уполномоченных экономических операторов;
10) подписанный руководителем услугодателя результат оказания государственной услуги;
11) зарегистрированный и выданный услугополучателю результат оказания государственной услуги.
3. Описание порядка взаимодействия структурных подразделений
услугодателя в процессе оказания государственной услуги
7. В процессе оказания государственной услуги задействованы следующие структурные подразделения (работники) услугодателя:
1) сотрудник канцелярии услугодателя;
2) руководитель услугодателя;
3) руководитель структурного подразделения услугодателя;
4) главный эксперт структурного подразделения услугодателя;
5) эксперт структурного подразделения услугодателя;
6) территориальное подразделение услугодателя;
7) Рабочая группа.
8. Описание последовательности процедур (действий) между структурными подразделениями (работниками) услугодателя:
1) сотрудник канцелярии услугодателя в течение 4 (четырех) часов с момента поступления от услугополучателя заявления, проводит его регистрацию и передает на рассмотрение руководителю услугодателя, при этом в правом нижнем углу заявления проставляется регистрационный штамп с указанием даты поступления и входящего номера;
2) руководитель услугодателя в течение 1 (одного) календарного дня со дня регистрации заявления, рассматривает его и отписывает руководителю структурного подразделения услугодателя;
3) руководитель структурного подразделения услугодателя в течение 1 (одного) календарного дня со дня получения заявления, рассматривает его и отписывает главному эксперту структурного подразделения услугодателя;
4) главный эксперт структурного подразделения услугодателя в течение 2 часов после получения заявления, рассматривает его и отписывает эксперту структурного подразделения услугодателя;
5) эксперт структурного подразделения услугодателя в течение 3 (трех) календарных дней со дня получения заявления, рассматривает его на предмет указания услугополучателем полных сведений в заявлении, анкете и наличия документов, предусмотренных пунктом 9 Стандарта и выполняет следующие действия:
в случае указания услугополучателем неполных сведений в заявлении, анкете и (или) отсутствия документов, предусмотренных пунктом 9 Стандарта, оформляет мотивированный ответ об отказе в оказании государственной услуги и направляет на подпись руководителю услугодателя;
в случае указания услугополучателем полных сведений в заявлении, анкете и наличия документов, предусмотренных пунктом 9 Стандарта, направляет территориальному подразделению услугодателя поручение о проведении выездной таможенной проверки;

6) көрсетілетін қызметті берушінің аумақтық бөлімшелері көрсетілетін қызметті берушіден көшпелі кедендік тексеру жүргізу туралы тапсырманы алған күннен бастап күнтізбелік 60 (алпыс) күннің ішінде көшпелі кедендік тексеруді жүргізеді;
7) көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшесінің сарапшысы көшпелі кедендік тексерудің нәтижесі бойынша көрсетілетін қызметті алушының уәкілетті экономикалық оператор мәртебесін беру шарттарына сәйкес болмауы анықталған кезде көшпелі кедендік тексерудің нәтижесін алған күннен бастап күнтізбелік 3 (үш) күннің ішінде мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауапты ресімдейді және оны көрсетілетін қызметті берушінің басшысына қол қою үшін жолдайды;
8) көшпелі кедендік тексерудің нәтижесі бойынша көрсетілетін қызметті алушының уәкілетті экономикалық оператор мәртебесін беру шарттарына сәйкестігі анықталған кезде көшпелі кедендік тексерудің нәтижесін алған күннен бастап күнтізбелік 13 (он үш) күннің ішінде Жұмыс тобы өтінішті және көшпелі кедендік тексерудің нәтижесін Жұмыс тобының отырысында қарайды;
9) көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшесінің сарапшысы Жұмыс тобы отырысының қорытындысын шығарған күннен бастап күнтізбелік 5 (бес) күннің ішінде Жұмыс тобы отырысының қорытындысы бойынша тұлғаны уәкілетті экономикалық операторлар тізіліміне енгізу туралы куәлікті ресімдейді және оны Жұмыс тобының мүшелерімен келіседі;
10) көрсетілетін қызметті берушінің басшысының мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесіне оны алған күннен бастап күнтізбелік 1 (бір) күннің ішінде қол қоюы;
11) көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесінің қызметкері көрсетілетін қызметті берушінің басшысы оған қол қойған сәттен бастап 4 (төрт) сағаттың ішінде мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін тіркейді және оны көрсетілетін қызметті алушыға жолдайды.
9. Мемлекеттік қызмет көрсету процесіндегі рәсімдердің (іс-әрекеттің), көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) өзара іс-қимылдарының реттілігін сипаттаудың блок-сызбасы осы Мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламентіне қосымшада келтірілген.
«Уәкілетті экономикалық оператор мәртебесін
беру» мемлекеттік көрсетілетін
қызмет регламентіне
қосымша
Мемлекеттік қызмет көрсету процесіндегі рәсімдердің
(іс-әрекеттің), көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық
бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) өзара іс-қимылдарының
реттілігін сипаттаудың блок-сызбасы
Қазақстан Республикасы
Премьер-Министрінің орынбасары –
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрінің
2014 жылғы 26 маусымдағы
№ 292 бұйрығына
3-қосымша
«Кеден өкілдерінің тізіліміне енгізу»
мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті

6) территориальное подразделение услугодателя проводит выездную таможенную проверку в течение 60 (шестидесяти) календарных дней со дня получения от услугодателя поручения о проведении выездной таможенной проверки;
7) эксперт структурного подразделения услугодателя, при установлении несоответствия услугополучателя условиям присвоения статуса уполномоченного экономического оператора по результатам выездной таможенной проверки, в течение 3 (трех) календарных дней со дня получения результата выездной таможенной проверки, оформляет мотивированный ответ об отказе в оказании государственной услуги и направляет его на подпись руководителю услугодателя;
8) при установлении соответствия услугополучателя условиям присвоения статуса уполномоченного экономического оператора по результатам выездной таможенной проверки, Рабочая группа в течение 13 (тринадцати) календарных дней со дня получения результата выездной таможенной проверки рассматривает заявление и результаты выездной таможенной проверки на заседании Рабочей группы.
9) эксперт структурного подразделения услугодателя в течение 5 (пяти) календарных дней со дня подведения итогов заседания Рабочей группы по итогам заседания Рабочей группы оформляет свидетельство о включении лица в реестр уполномоченных экономических операторов и согласовывает его с членами Рабочей группы;
10) руководитель услугодателя подписывает результат оказания государственной услуги в течение 1 (одного) календарного дня со дня его получения;
11) сотрудник канцелярии услугодателя регистрирует и направляет услугополучателю результат оказания государственной услуги в течение 4 (четырех) часов после его подписания руководителем услугодателя.
9. Блок-схема описания последовательности процедур (действий), взаимодействий структурных подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги, приведена в приложении к настоящему Регламенту государственной услуги.
Приложение
к регламенту государственной услуги
«Присвоение статуса уполномоченного
экономического оператора»
Блок - схема описания последовательности
процедур(действий), взаимодействий
структурных подразделений (работников) услугодателя в процессе
оказания государственной услуги
Приложение 3
к приказу Заместителя
Премьер-Министра
Республики Казахстан –
Министра финансов
Республики Казахстан
от 26 июня 2014 года № 292
Регламент государственной услуги
«Включение в реестр таможенных представителей»

1. Жалпы ережелер
1. «Кеден өкілдерінің тізіліміне енгізу» мемлекеттік көрсетілетін қызметті (бұдан әрі – мемлекеттік көрсетілетін қызмет) Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2014 жылғы 4 сәуірдегі № 319 қаулысымен бекітілген «Кеден өкілдерінің тізіліміне енгізу» мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартының (бұдан әрі – Стандарт) негізінде Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Кедендік бақылау комитеті (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті беруші) көрсетеді.
Құжаттарды қабылдау және мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін беру:
1) көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесі арқылы;
2) www.e.gov.kz «электрондық үкімет» веб-порталы (бұдан әрі – портал) арқылы жүзеге асырылады.
2. Мемлекеттік қызметті көрсету нысаны: электрондық (ішінара автоматтандырылған) немесе қағаз түрінде.
3. Мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесі – көрсетілетін қызметті берушінің басшысының (оны алмастыратын тұлғаның) кеден өкілдерінің тізіліміне енгізу туралы бұйрығымен ресімделген шешім не Стандарттың 10-тармағында көрсетілген жағдайлар мен негіздемелер бойынша мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауап беру.
Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін ұсыну нысаны: электрондық немесе қағаз түрінде.
Көрсетілетін қызметті алушы көрсетілетін қызметті берушіге жүгінген жағдайда, мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесі қағаз нысанында ресімделеді және көрсетілетін қызметті алушыға жазбаша нысанда почта арқылы жіберіледі.
Көрсетілетін қызметті алушы портал арқылы жүгінген жағдайда, мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесі көрсетілетін қызметті алушының «жеке кабинетіне» электрондық құжат нысанында жолданады.
Көрсетілетін қызметті беруші мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесі туралы деректерді тиісті ақпараттық жүйеге енгізеді.
2. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде көрсетілетін қызметті
берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің)
іс-әрекеті тәртібін сипаттау
4. Көрсетілетін қызметті берушінің көрсетілетін қызметті алушыдан немесе портал арқылы кеден өкілдерінің тізіліміне енгізу туралы өтінішті (бұдан әрі – өтініш) және Стандарттың 9-тармағына сәйкес оған қоса берілетін құжаттарды алуы мемлекеттік қызмет көрсету жөніндегі рәсімнің (іс-әрекеттің) басталуы үшін негіздеме болып табылады.
5. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінің құрамына кіретін рәсімдер (іс-әрекеттер), оларды орындау ұзақтығы:
1) өтінішті көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесі қызметкерінің көрсетілетін қызметті алушыдан келіп түскен сәттен бастап 4 (төрт) сағаттың ішінде тіркеуі;
2) өтінішті көрсетілетін қызметті беруші басшысының өтінішті тіркеген күннен бастап күнтізбелік 1 (бір) күннің ішінде қарауы;

1. Общие положения
1. Государственная услуга «Включение в реестр таможенных представителей» (далее – государственная услуга) оказывается на основании стандарта государственной услуги «Включение в реестр таможенных представителей», утвержденного постановлением Правительства Республики Казахстан от 4 апреля 2014 года № 319 (далее – Стандарт), Комитетом таможенного контроля Министерства финансов Республики Казахстан (далее – услугодатель).
Прием документов и выдача результата оказания государственной услуги осуществляются через:
1) канцелярию услугодателя;
2) веб-портал «электронного правительства»: www.e.gov.kz (далее – портал).
2. Форма оказания государственной услуги: электронная (частично автоматизированная) или бумажная.
3. Результат оказания государственной услуги – решение о включении в реестр таможенных представителей, оформленное приказом руководителя (лица, его замещающего) услугодателя, либо мотивированный ответ об отказе в оказании государственной услуги в случаях и по основаниям, указанным в пункте 10 Стандарта.
Форма предоставления результата оказания государственной услуги: электронная или бумажная.
В случае обращения услугополучателя к услугодателю результат оказания государственной услуги оформляется в бумажной форме и направляется услугополучателю в письменной форме по почте.
При обращении услугополучателя через портал результат оказания государственной услуги направляется услугополучателю в «личный кабинет» в форме электронного документа.
Данные о результате оказания государственной услуги вносятся услугодателем в соответствующую информационную систему.
2. Описание порядка действий структурных подразделений
(работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги
4. Основанием для начала процедуры (действия) по оказанию государственной услуги является получение услугодателем от услугополучателя или посредством портала заявления о включении в реестр таможенных представителей (далее – заявление) и прилагаемых к нему документов согласно пункту 9 Стандарта.
5. Процедуры (действия), входящие в состав процесса оказания государственной услуги, длительность их выполнения:
1) регистрация заявления сотрудником канцелярии услугодателя, в течение 4 (четырех) часов с момента поступления от услугополучателя заявления;
2) рассмотрение заявления руководителем услугодателя, в течение 1 (одного) календарного дня со дня регистрации заявления;

3) көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшесінің басшысы;
4) көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшесінің бас сарапшысы;
5) көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшесінің сарапшысы;
6) көрсетілетін қызметті берушінің заң бөлімшесінің басшысы;
7) көрсетілетін қызметті берушінің заң бөлімшесінің сарапшысы.
8. Көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелері (қызметкерлері) арасындағы рәсімдер (іс-әрекеттер) реттілігін сипаттау:
1) көрсетілетін қызметті беруші кеңсесінің қызметкері көрсетілетін қызметті алушыдан өтініш келіп түскен сәттен бастап 4 (төрт) сағаттың ішінде оны тіркеуден өткізеді және көрсетілетін қызметті берушінің басшысына қарауға береді, бұл ретте, өтініштің оң жақ төменгі бұрышына түскен күні мен кіріс нөмірін көрсете отырып тіркеу мөртаңбасы қойылады;
2) көрсетілетін қызметті берушінің басшысы өтінішті тіркеген күннен бастап күнтізбелік 1 (бір) күннің ішінде оны қарайды және көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшесінің басшысына нұсқаумен жібереді;
3) көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшесінің басшысы өтінішті алған күннен бастап күнтізбелік 1 (бір) күннің ішінде оны қарастырады және көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшесінің бас сарапшысына нұсқаумен жібереді;
4) көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшесінің бас сарапшысы өтінішті алғаннан кейін 2 сағаттың ішінде оны қарастырады және көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшесінің сарапшысына нұсқаумен жібереді;
5) көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшесінің сарапшысы өтінішті алған күннен бастап күнтізбелік 8 (сегіз) күннің ішінде оны қарауды жүзеге асырады және мынадай әрекеттерді орындайды:
Стандарттың 10-тармағында көрсетілген жағдайлар туындаған кезде мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауапты ресімдейді және оны қол қою үшін көрсетілетін қызметті берушінің басшысына жолдайды;
Стандарттың 9-тармағында көрсетілген барлық құжаттарды ұсынған және өтініш беруші «Қазақстан Республикасындағы кеден ісі туралы» Қазақстан Республикасы Кодексінің 26-бабында белгіленген талаптарға сәйкес болған жағдайда кедендік тасымалдаушылар тізіліміне енгізу туралы бұйрықтың жобасын дайындайды және оны көрсетілетін қызметті берушінің заң бөлімшесіне келісуге жолдайды;
6) көрсетілетін қызметті берушінің заң бөлімшесінің басшысы бұйрықтың жобасын алған күннен бастап күнтізбелік 1 (бір) күннің ішінде оны қарастырады және заң бөлімшесінің сарапшысына нұсқаумен жолдайды;
7) көрсетілетін қызметті берушінің заң бөлімшесінің сарапшысы бұйрықтың жобасын алған күннен бастап күнтізбелік 2 (екі) күннің ішінде оны қарайды және келіседі;

3) руководитель структурного подразделения услугодателя;
4) главный эксперт структурного подразделения услугодателя;
5) эксперт структурного подразделения услугодателя;
6) руководитель юридического подразделения услугодателя;
7) эксперт юридического подразделения услугодателя.
8. Описание последовательности процедур (действий) между структурными подразделениями (работниками) услугодателя:
1) сотрудник канцелярии услугодателя в течение 4 (четырех) часов с момента поступления от услугополучателя заявления, проводит его регистрацию и передает на рассмотрение руководителю услугодателя, при этом в правом нижнем углу заявления проставляется регистрационный штамп с указанием даты поступления и входящего номера;
2) руководитель услугодателя в течение 1 (одного) календарного дня со дня регистрации заявления, рассматривает его и отписывает руководителю структурного подразделения услугодателя;
3) руководитель структурного подразделения услугодателя в течение 1 (одного) календарного дня со дня получения заявления, рассматривает его и отписывает главному эксперту структурного подразделения услугодателя;
4) главный эксперт структурного подразделения услугодателя в течение 2 часов после получения заявления, рассматривает его и отписывает эксперту структурного подразделения услугодателя;
5) эксперт структурного подразделения услугодателя в течение 8 (восьми) календарных дней со дня получения заявления осуществляет его рассмотрение и выполняет следующие действия:
при наступлении случаев, указанных в пункте 10 Стандарта, оформляет мотивированный ответ об отказе в оказании государственной услуги и направляет его на подпись руководителю услугодателя;
в случае представления всех документов, указанных в пункте 9 Стандарта и соответствия заявителя требованиям, установленным статьей 26 Кодекса Республики Казахстан «О таможенном деле в Республике Казахстан», подготавливает проект приказа о включении в реестр таможенных представителей и направляет его на согласование в юридическое подразделение услугодателя.
6) руководитель юридического подразделения услугодателя в течение 1 (одного) календарного дня со дня получения проекта приказа, рассматривает его и отписывает эксперту юридического подразделения;
7) эксперт юридического подразделения услугодателя в течение 2 (двух) календарных дней со дня получения проекта приказа, рассматривает его и согласовывает;

8) көрсетілетін қызметті берушінің басшысы оны алған күннен бастап күнтізбелік 1 (бір) күннің ішінде мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесіне қол қояды;
9) көрсетілетін қызметті беруші кеңсесінің қызметкері көрсетілетін қызметті берушінің басшысы оған қол қойғаннан кейін 4 (төрт) сағаттың ішінде мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін тіркейді және көрсетілетін қызметті алушыға жолдайды.
9. Мемлекеттік қызмет көрсету процесіндегі рәсімдердің (іс-әрекеттің), көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) өзара іс-қимылдарының реттілігін сипаттаудың блок-сызбасы осы Мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламентіне 1-қосымшада келтірілген.
4. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде өзара іс-қимыл және
ақпараттық жүйелерді пайдалану тәртібін сипаттау
10. Мемлекеттік қызметті портал арқылы көрсеткен кездегі көрсетілетін қызметті беруші мен көрсетілетін қызметті алушының жүгіну тәртібін және рәсімдер (іс-әрекеттер) реттілігін сипаттау:
1-процесс – көрсетілетін қызметті алушының порталда осы Регламентте көрсетілген қызметті таңдауы, экранға қызмет көрсету үшін сұрау салу нысанының шығуы және оның құрылымы мен форматтық талаптарын ескере отырып, көрсетілетін қызметті алушының нысанды толтыруы (деректерді енгізу), сұрау салу нысанына қажетті құжаттарды электрондық түрде бекіту;
1-шарт – көрсетілетін қызметті берушінің ұсынылған мәліметтерді тексеруі;
2-процесс – көрсетілетін қызметті алушы енгізген деректердің расталмауына байланысты сұрау салынған қызметті көрсетуден бас тарту туралы хабарламаны қалыптастыру;
3-процесс – электрондық құжатты (көрсетілетін қызметті алушының сұрау салуын) порталда тіркеу және сұрау салуды порталда өңдеу;
4-процесс – көрсетілетін қызметті алушының порталда берген тапсырысын көрсетілетін қызметті берушінің бастығынан бастап жауапты орындаушысына дейін нұсқаумен жолдау рәсімі;
2-шарт – көрсетілетін қызметті алушының біліктілік талаптарына және мемлекеттік қызметті көрсету үшін негіздемелерге сәйкестігін көрсетілетін қызметті берушінің тексеруі;
5-процесс – көрсетілетін қызметті алушының порталдағы деректерінде бар бұзушылықтарға байланысты сұрау салынған қызметті көрсетуден бас тарту туралы хабарламаны қалыптастыру;
6-процесс – көрсетілетін қызметті алушының портал қалыптастырған көрсетілетін қызмет нәтижесін (бұйрықтың және тізілімге енгізу туралы куәліктің электрондық көшірмесі) алуы. Электрондық құжат көрсетілетін қызметті берушінің уәкілетті тұлғасының ЭЦҚ-сын пайдалана отырып қалыптастырылады.
11. Мемлекеттік қызметті портал арқылы көрсеткен кездегі көрсетілетін қызметті беруші мен көрсетілетін қызметті алушының жүгіну тәртібін және рәсімдер (іс-әрекеттер) реттілігін сипаттау мемлекеттік қызметті көрсетуде тартылған ақпараттық жүйелердің функционалдық өзара іс-қимылының диаграммасы түрінде осы Мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламентіне 2-қосымшада келтірілген.
«Кеден өкілдерінің тізіліміне
енгізу» мемлекеттік көрсетілетін
қызмет регламентіне
1-қосымша
Мемлекеттік қызмет көрсету процесіндегі рәсімдердің
(іс-әрекеттің), көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық
бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) өзара іс-қимылдарының
реттілігін сипаттаудың блок-сызбасы
«Кеден өкілдерінің тізіліміне
енгізу» мемлекеттік көрсетілетін
қызмет регламентіне
2-қосымша
Портал арқылы электрондық мемлекеттік қызмет көрсету кезінде
функционалдық өзара іс-қимыл диаграммасы
Қазақстан Республикасы
Премьер-Министрінің орынбасары –
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрінің
2014 жылғы 26 маусымдағы
№ 292 бұйрығына
4-қосымша
«Кедендік тасымалдаушылар тізіліміне енгізу»
мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті

8) руководитель услугодателя подписывает результат оказания государственной услуги в течение 1 (одного) календарного дня со дня его получения;
9) сотрудник канцелярии услугодателя регистрирует и направляет услугополучателю результат оказания государственной услуги в течение 4 (четырех) часов после его подписания руководителем услугодателя.
9. Блок-схема описания последовательности процедур (действий), взаимодействий структурных подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги, приведена в приложении 1 к настоящему Регламенту государственной услуги.
4. Описание порядка взаимодействия и использования
информационных систем в процессе оказания государственной услуги
10. Описание порядка обращения и последовательности процедур (действий) услугодателя и услугополучателя при оказании государственной услуги через портал:
процесс 1 – выбор услугополучателем услуги на портале, указанной в настоящем Регламенте, вывод на экран формы запроса для оказания услуги и заполнение услугополучателем формы (ввод данных) с учетом ее структуры и форматных требований, прикрепление к форме запроса необходимых документов в электронном виде;
условие 1 – проверка представленных сведений услугодателем;
процесс 2 – формирование сообщения об отказе в запрашиваемой услуге в связи с неподтверждением введенных данных услугополучателя;
процесс 3 – регистрация электронного документа (запроса услугополучателя) в портале и обработка запроса в портале;
процесс 4 – процедура отписания заявки услугополучателя поданной на портале от руководителя до ответственного исполнителя услугодателя;
условие 2 – проверка услугодателем соответствия услугополучателя квалификационным требованиям и основаниям для оказания государственной услуги;
процесс 5 – формирование сообщения об отказе в запрашиваемой услуге в связи с имеющимися нарушениями в данных услугополучателя в портале;
процесс 6 – получение услугополучателем результата услуги (электронная копия приказа о включении в реестр), сформированная порталом. Электронный документ формируется с использованием ЭЦП уполномоченного лица услугодателя.
11. Описание порядка обращения и последовательности процедур (действий) услугодателя и услугополучателя при оказании государственной услуги через портал в виде диаграммы функционального взаимодействия информационных систем, задействованных в оказании государственной услуги, в графической форме приведены в приложении 2 к настоящему регламенту государственной услуги.
Приложение 1
к Регламенту государственной услуги
«Включение в реестр
таможенных представителей»
Блок - схема описания последовательности процедур (действий),
взаимодействий структурных подразделений (работников)
услугодателя в процессе оказания государственной услуги
Приложение 2
к Регламенту государственной услуги
«Включение в реестр
таможенных представителей»
Диаграмма функционального взаимодействия при оказании
электронной государственной услуги через портал
Приложение 4
к приказу Заместителя
Премьер-Министра
Республики Казахстан –
Министра финансов
Республики Казахстан
от 26 июня 2014 года № 292
Регламент государственной услуги
«Включение в реестр таможенных перевозчиков»

1. Жалпы ережелер
1. «Кедендік тасымалдаушылар тізіліміне енгізу» мемлекеттік көрсетілетін қызметті (бұдан әрі – мемлекеттік көрсетілетін қызмет) Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2014 жылғы 4 сәуірдегі № 319 қаулысымен бекітілген «Кедендік тасымалдаушылар тізіліміне енгізу» мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартының (бұдан әрі – Стандарт) негізінде Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Кедендік бақылау комитеті (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті беруші) көрсетеді.
Құжаттарды қабылдау және мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін беру:
1) көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесі арқылы;
2) www.e.gov.kz «электрондық үкімет» веб-порталы (бұдан әрі – портал) арқылы жүзеге асырылады.
2. Мемлекеттік қызметті көрсету нысаны: электрондық (ішінара автоматтандырылған) немесе қағаз түрінде.
3. Мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесі – көрсетілетін қызметті берушінің басшысының (оны алмастыратын тұлғаның) кедендік тасымалдаушылар тізіліміне енгізу туралы бұйрығымен ресімделген шешім не Стандарттың 10-тармағында көрсетілген жағдайлар мен негіздемелер бойынша мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауап беру.
Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін ұсыну нысаны: электрондық немесе қағаз түрінде.
Көрсетілетін қызметті алушы көрсетілетін қызметті берушіге жүгінген жағдайда, мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесі қағаз нысанында ресімделеді және көрсетілетін қызметті алушыға жазбаша нысанда почта арқылы жіберіледі.
Көрсетілетін қызметті алушы портал арқылы жүгінген жағдайда, мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесі көрсетілетін қызметті алушының «жеке кабинетіне» электрондық құжат нысанында жолданады.
Көрсетілетін қызметті беруші мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесі туралы деректерді тиісті ақпараттық жүйеге енгізеді.
2. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде көрсетілетін қызметті
берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің)
іс-әрекеті тәртібін сипаттау
4. Көрсетілетін қызметті берушінің көрсетілетін қызметті алушыдан немесе портал арқылы кедендік тасымалдаушылардың тізіліміне енгізу туралы өтінішті (бұдан әрі – өтініш) және Стандарттың 9-тармағына сәйкес құжаттарды алуы мемлекеттік қызмет көрсету жөніндегі рәсімнің (іс-әрекеттің) басталуы үшін негіздеме болып табылады.
5. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінің құрамына кіретін рәсімдер (іс-әрекеттер), оларды орындау ұзақтығы:
1) өтінішті көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесі қызметкерінің көрсетілетін қызметті алушыдан келіп түскен сәттен бастап 4 (төрт) сағаттың ішінде тіркеуі;
2) өтінішті көрсетілетін қызметті беруші басшысының өтінішті тіркеген күннен бастап күнтізбелік 1 (бір) күннің ішінде қарауы;

1. Общие положения
1. Государственная услуга «Включение в реестр таможенных перевозчиков» (далее – государственная услуга) оказывается на основании стандарта государственной услуги «Включение в реестр таможенных перевозчиков», утвержденного постановлением Правительства Республики Казахстан от 4 апреля 2014 года № 319 (далее – Стандарт), Комитетом таможенного контроля Министерства финансов Республики Казахстан (далее – услугодатель).
Прием документов и выдача результата оказания государственной услуги осуществляются через:
1) канцелярию услугодателя;
2) веб-портал «электронного правительства»: www.e.gov.kz (далее – портал).
2. Форма оказания государственной услуги: электронная (частично автоматизированная) или бумажная.
3. Результат оказания государственной услуги – решение о включении в реестр таможенных перевозчиков, оформленное приказом руководителя (лица, его замещающего) услугодателя, либо мотивированный ответ об отказе в оказании государственной услуги в случаях и по основаниям, указанным в пункте 10 Стандарта.
Форма предоставления результата оказания государственной услуги: электронная или бумажная.
В случае обращения услугополучателя к услугодателю результат оказания государственной услуги оформляется в бумажной форме и направляется услугополучателю в письменной форме по почте.
При обращении услугополучателя через портал результат оказания государственной услуги направляется услугополучателю в «личный кабинет» в форме электронного документа.
Данные о результате оказания государственной услуги вносятся услугодателем в соответствующую информационную систему.
2. Описание порядка действий структурных подразделений
(работников) услугодателя в процессе оказания
государственной услуги
4. Основанием для начала процедуры (действия) по оказанию государственной услуги является получение услугодателем от услугополучателя или посредством портала заявления о включении в реестр таможенных перевозчиков и документов (далее – заявление) согласно пункту 9 Стандарта.
5. Процедуры (действия), входящие в состав процесса оказания государственной услуги, длительность их выполнения:
1) регистрация заявления сотрудником канцелярии услугодателя, в течение 4 (четырех) часов с момента поступления от услугополучателя заявления;
2) рассмотрение заявления руководителем услугодателя, в течение 1 (одного) календарного дня со дня регистрации заявления;

11. Мемлекеттік қызметті портал арқылы көрсеткен кездегі көрсетілетін қызметті беруші мен көрсетілетін қызметті алушының жүгіну тәртібін және рәсімдер (іс-әрекеттер) реттілігін сипаттау мемлекеттік қызметті көрсетуде тартылған ақпараттық жүйелердің функционалдық өзара іс-қимылының диаграммасы түрінде осы Мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламентіне 2-қосымшада келтірілген.
«Кедендік тасымалдаушылар тізіліміне
енгізу» мемлекеттік көрсетілетін
қызмет регламентіне
1-қосымша
Мемлекеттік қызмет көрсету процесіндегі рәсімдердің
(іс-әрекеттің), көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық
бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) өзара іс-қимылдарының
реттілігін сипаттаудың блок-сызбасы
«Кедендік тасымалдаушылар тізіліміне
енгізу» мемлекеттік көрсетілетін
қызмет регламентіне
2-қосымша
Портал арқылы электрондық мемлекеттік қызмет көрсету кезінде функционалдық өзара іс-қимыл диаграммасы
Қазақстан Республикасы
Премьер-Министрінің орынбасары –
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрінің
2014 жылғы 26 маусымдағы
№ 292 бұйрығына
5-қосымша
«Кеден одағының кедендік шекарасы арқылы өткізілетін
тауарларды қағазсыз кедендік декларациялауды жүзеге
асыру (экспорт – кедендік рәсімі)»
мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті
1. Жалпы ережелер
1. «Кеден одағының кедендік шекарасы арқылы өткізілетін тауарларды қағазсыз кедендік декларациялауды жүзеге асыру (экспорт – кедендік рәсімі)» мемлекеттік көрсетілетін қызметті (бұдан әрі – мемлекеттік көрсетілетін қызмет) Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2014 жылғы 4 сәуірдегі № 319 қаулысымен бекітілген «Кеден одағының кедендік шекарасы арқылы өткізілетін тауарларды қағазсыз кедендік декларациялауды жүзеге асыру (экспорт – кедендік рәсімі)» мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартының (бұдан әрі – Стандарт) негізінде Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Кедендік бақылау комитеті (бұдан әрі - көрсетілетін қызметті беруші) көрсетеді.
Құжаттарды қабылдау және мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін беру:
1) көрсетілетін қызметті беруші www.ed.customs.kz «электрондық декларациялау» ақпараттық жүйесі (бұдан әрі – ақпараттық жүйесі) арқылы;
2) www.e.gov.kz «электрондық үкімет» веб-порталы (бұдан әрі – портал) арқылы жүзеге асырылады.
Экспорт кедендік рәсімінде тауарларды декларациялаудың электрондық нысаны мынадай жағдайларда қолданылмайды:
1) төлеуші кедендік төлемдер мен салықтарды кеден органдарының ғимараттарында орнатылған екінші деңгейдегі банктердің POS-терминалдары арқылы төлем карточкаларын пайдалана отырып төлеген кезде;
2) кедендік төлемдер мен салықтарды тікелей кеден органының ғимараттарында (үй-жайларында) орналасқан екінші деңгейдегі банктердің және банк операцияларының жекелеген түрлерін жүзеге асыратын ұйымдардың кассалары арқылы төлеген кезде;

11. Описание порядка обращения и последовательности процедур (действий) услугодателя и услугополучателя при оказании государственной услуги через портал в виде диаграммы функционального взаимодействия информационных систем, задействованных в оказании государственной услуги, в графической форме приведены в приложении 2 к настоящему регламенту государственной услуги.
Приложение 1
к Регламенту государственной услуги
«Включение в реестр
таможенных перевозчиков»
Блок - схема описания последовательности процедур (действий),
взаимодействий структурных подразделений (работников)
услугодателя в процессе оказания государственной услуги
Приложение 2
к Регламенту государственной услуги
«Включение в реестр
таможенных перевозчиков»
Диаграмма функционального взаимодействия при оказании
электронной государственной услуги через портал
Приложение 5
к приказу Заместителя
Премьер-Министра
Республики Казахстан –
Министра финансов
Республики Казахстан
от 26 июня 2014 года № 292
Регламент государственной услуги
«Осуществление безбумажного таможенного декларирования товаров,
перемещаемых через таможенную границу Таможенного союза
(таможенная процедура – экспорт)»
1. Общие положения
1. Государственная услуга «Осуществление безбумажного таможенного декларирования товаров, перемещаемых через таможенную границу Таможенного союза (таможенная процедура – экспорт)» (далее – государственная услуга) оказывается на основании стандарта государственной услуги «Осуществление безбумажного таможенного декларирования товаров, перемещаемых через таможенную границу Таможенного союза (таможенная процедура – экспорт)», утвержденного постановлением Правительства Республики Казахстан от 4 апреля 2014 года № 319 (далее – Стандарт), Департаментами таможенного контроля и таможнями (далее – услугодатель).
Прием документов и выдача результата оказания государственной услуги осуществляются:
1) услугодателем через информационную систему «электронное декларирование»: www.ed.customs.kz (далее – информационная система);
2) посредством веб-портала «электронного правительства»: www.e.gov.kz (далее – портал).
Электронная форма декларирования товаров в таможенной процедуре экспорта не применяется в следующих случаях:
1) при уплате плательщиком таможенных платежей и налогов с использованием платежных карточек через электронные POS-терминалы банков второго уровня, установленные в зданиях таможенных органов;
2) при уплате таможенных платежей и налогов через кассы банков второго уровня и организации, осуществляющие отдельные виды банковских операций, расположенных непосредственно в зданиях (помещениях) таможенного органа;

3) мемлекеттік органдардың және оларды беру үшін жауапты басқа да ұйымдардың электрондық деректер базасында тарифтік емес реттеу шараларын, сондай-ақ растаушы құжаттардың ұсынылуын талап ететін тыйымдар мен шектеулерді сақтауға байланысты рұқсат құжаттары болмаған кезде;
4) өз сипаттамасы бойынша кедендік төлемдер мен тарифтік преференцияларды төлеу жөніндегі жеңілдіктер беру бөлігінде кедендік-тарифтік реттеу шараларын сақтауға байланысты шарттарға жататын тауарлар.
2. Мемлекеттік қызметті көрсету нысаны: электрондық.
3. Мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесі - көрсетілетін қызметті берушінің уәкілетті лауазымды тұлғасы, оның электрондық цифрлық қолтаңбасымен (бұдан әрі – ЭЦҚ) куәландырылған, оның ішінде көрсетілетін қызметті алушыға, сондай-ақ мүдделі тұлғаларға бір уақытта ақпараттық жүйе арқылы хабарландырумен тауарларды шығару туралы шешім не Стандарттың 10-тармағында көрсетілген жағдайларда және негіздемелер бойынша тауарларды шығарудан бас тарту туралы шешім түріндегі мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауап беру.
Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін ұсыну нысаны: электрондық.
2. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде көрсетілетін қызметті
берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің)
іс-әрекеті тәртібін сипаттау
4. Көрсетілетін қызметті алушы ақпараттық жүйеде электрондық құжат түрінде қалыптастырған тауарларға арналған декларацияның (бұдан әрі - ЭҚ) болуы мемлекеттік қызмет көрсету жөніндегі рәсімнің (іс-әрекеттің) басталуы үшін негіздеме болып табылады.
5. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінің құрамына кіретін рәсімдер (іс-әрекеттер), оларды орындау ұзақтығы:
1) көрсетілетін қызметті берушінің лауазымды тұлғасының екі сағаттан аспайтын мерзімде ЭҚ-ны қабылдауы және тіркеуі;
2) көрсетілетін қызметті берушінің лауазымды тұлғасының Стандарттың 4-тармағында белгіленген мерзімде ЭҚ-ны тексеруді және кедендік бақылау жүргізуі;
3) көрсетілетін қызметті берушінің лауазымды тұлғасының Стандарттың 4-тармағында белгіленген мерзімде тауарларды шығару туралы не мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту туралы шешім қабылдауы.
6. Мемлекеттік қызметті көрсету бойынша рәсімдердің нәтижесі:
1) тіркелген ЭҚ не ЭҚ-ны тіркеуден бас тарту;
2) кедендік бақылау жүргізудің нәтижесі бойынша электрондық хабардар ету түріндегі шешім (авторландырылған хабарлама);
3) көрсетілетін қызметті берушінің уәкілетті лауазымды тұлғасы қабылдаған, оның электрондық цифрлық қолтаңбасымен (бұдан әрі – ЭЦҚ) куәландырылған, оның ішінде көрсетілетін қызметті алушыға, сондай-ақ мүдделі тұлғаларға бір уақытта ақпараттық жүйе арқылы хабарландырумен тауарларды шығару туралы шешім не осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартының 10-тармағында көрсетілген жағдайларда және негіздемелер бойынша тауарларды шығарудан бас тарту туралы шешім түріндегі мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауап.

3) при отсутствии разрешительных документов в электронных базах данных государственных органов и иных организаций, отвечающих за их выдачу, связанные с соблюдением мер нетарифного регулирования, а также запретов и ограничений, требующих предоставления подтверждающих документов;
4) товары, подлежащие по своим характеристикам под условия, связанные с соблюдением мер таможенно-тарифного регулирования, в части предоставления льгот по уплате таможенных платежей и тарифных преференций.
2. Форма оказания государственной услуги: электронная.
3. Результат оказания государственной услуги – решение о выпуске товаров принятое должностным лицом услугодателя, ответственным за оказание государственной услуги (далее – должностное лицо услугодателя), заверенное его электронной цифровой подписью (далее – ЭЦП), в том числе с одновременным уведомлением услугополучателя, а также заинтересованных лиц посредством информационной системы, либо мотивированный ответ об отказе в оказании государственной услуги в виде решения об отказе в выпуске товаров.
Форма предоставления результата оказания государственной услуги: электронная.
2. Описание порядка действий структурных подразделений
(работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги
4. Основанием для начала процедуры (действия) по оказанию государственной услуги является наличие сформированной услугополучателем декларации на товары в виде электронного документа (далее – ЭД) в информационной системе.
5. Процедуры (действия), входящие в состав процесса оказания государственной услуги, длительность их выполнения:
1) прием и регистрация ЭД должностным лицом услугодателя в срок не более двух часов;
2) проведение должностным лицом услугодателя проверки ЭД и таможенного контроля в сроки установленные пунктом 4 Стандарта;
3) принятие должностным лицом услугодателя решения о выпуске товаров, либо об отказе в оказании государственной услуги в сроки установленные пунктом 4 Стандарта.
6. Результаты процедур по оказанию государственной услуги:
1) зарегистрированная ЭД либо отказ в регистрации ЭД;
2) решение по результатам проведения таможенного контроля в виде электронного уведомления (авторизованное сообщение);
3) решение о выпуске товаров принятое уполномоченным должностным лицом услугодателя, заверенное его электронной цифровой подписью (далее – ЭЦП), в том числе с одновременным уведомлением услугополучателя, а также заинтересованных лиц посредством информационной системы, либо мотивированный ответ об отказе в оказании государственной услуги в виде решения об отказе в выпуске товаров в случаях и по основаниям, указанным в пункте 10 настоящего стандарта государственной услуги.

3. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде көрсетілетін қызметті
берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің)
өзара іс-қимыл тәртібін сипаттау
7. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде көрсетілетін қызметті берушінің мына құрылымдық бөлімшелері (қызметкерлері) қатысады:
көрсетілетін қызметті берушінің лауазымды тұлғасы.
8. Көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелері (қызметкерлері) арасындағы рәсімдер (іс-әрекеттер) реттілігін сипаттау:
Көрсетілетін қызметті берушінің лауазымды тұлғасы мемлекеттік қызметті көрсету кезінде мынадай іс-әрекеттерді орындайды:
1) екі сағаттан аспайтын мерзімде ЭҚ-ны ақпараттық жүйеде және тауарларға арналған декларацияларды тіркеу журналында тіркейді не ТД-ны тіркеуден бас тартады;
2) Стандарттың 4-тармағында белгіленген мерзімде Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2010 жылғы 12 қазандағы № 1058 қаулысымен бекітілген Кеден органдары лауазымды адамдарының тауарларға кедендік тазартуды жасау қағидасының 4-бөлігіне сәйкес ЭҚ-ны тексеруді және кедендік бақылауды жүргізеді (тәуекелдерді басқару жүйесін пайдалану (бұдан әрі – ТБЖ), сондай-ақ кедендік төлемдер мен салықтарды төлеу мақсаттары үшін көрсетілетін қызметті алушының жеке шотынан ақша қаражатын есептен шығаруды тексеру);
3) Стандарттың 4-тармағында белгіленген мерзімде тауарларды шығару туралы шешім қабылдайды («тауарларды шығаруға рұқсат берілді» деген мәртебесі бар ЭҚ), ал Стандарттың 10-тармағында көрсетілген тауарларды шығарудың шарттары сақталмаған кезде көрсетілетін қызметті берушінің лауазымды тұлғасы тауарларды шығару мерзімі өтпей тұрып мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тартады («тауарларды шығарудан бас тарту» деген мәртебесі бар ЭҚ) және көрсетілетін қызметті алушыға «жеке кабинетіне» бас тарту үшін негіз болған себептерді және оларды жою жөніндегі нұсқамаларды көрсете отырып, электрондық түрде хабарлама жолдайды.
Мемлекеттік қызметті көрсету процесінде осы Регламенттің 8-тармағында көрсетілген іс-әрекеттер кеден органдарының ақпараттық жүйесінде он-лайн режимінде белгілі бір мәртебемен (берілді, тіркелді, тіркеуден бас тартылды, тәуекелдерді басқару жүйесінің тексеруі, шығаруға рұқсат берілді және т.б.) көрсетіледі.
9. Мемлекеттік қызмет көрсету процесіндегі рәсімдердің (іс-әрекеттің), көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) өзара іс-қимылдарының реттілігін сипаттаудың блок-сызбасы осы Мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламентіне 1-қосымшада келтірілген.
4. «Электрондық үкімет» веб-порталы арқылы мемлекеттік
қызмет көрсету процесінде ақпараттық жүйелерді пайдалану
тәртібін сипаттау

3. Описание порядка взаимодействия структурных подразделений
(работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги
7. В процессе оказания государственной услуги задействованы следующие структурные подразделения (работники) услугодателя:
должностное лицо услугодателя.
8. Описание последовательности процедур (действий) между структурными подразделениями (работниками) услугодателя:
Должностное лицо услугодателя при оказании государственной услуги выполняет следующие действия:
1) регистрирует ЭД в информационной системе и журнале регистрации деклараций на товары либо отказывает в регистрации ДТ в срок не более двух часов;
2) в установленные пунктом 4 Стандарта сроки, проводит проверку ЭД и таможенный контроль в соответствии с разделом 4 Правил совершения таможенной очистки товаров должностными лицами таможенных органов, утвержденных постановлением Правительства Республики Казахстан от 12 октября 2010 года № 1058 (применение системы управления рисками (далее – СУР), а также проверка списания денежных средств с лицевого счета услугополучателя для целей уплаты таможенных платежей и налогов);
3) в установленные пунктом 4 Стандарта сроки, принимает решение о выпуске товаров (ЭД со статусом «выпуск товаров разрешен»), а при несоблюдении условий выпуска товаров, указанных в пункте 10 Стандарта должностное лицо услугодателя не позднее истечения срока выпуска товаров отказывает в оказании государственной услуги (ЭД со статусом «отказ в выпуске товаров») и направляет услугополучателю в «личный кабинет» сообщение в электронном виде с указанием причин, послуживших основанием для отказа в выпуске, и рекомендации по их устранению.
В процессе оказания государственной услуги действия, указанные в пункте 8 настоящего Регламента отображаются в информационной системе таможенных органов в онлайн режиме с определенным статусом (подана, зарегистрирована, отказано в регистрации, проверка системы управления рисками, выпуск разрешен и т.д.).
9. Блок-схема описания последовательности процедур (действий), взаимодействий структурных подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги, приведена в приложении 1 к настоящему Регламенту государственной услуги.
4. Описание порядка использования информационных систем в
процессе оказания государственной услуги через веб-портал
«электронного правительства»

10. Электрондық мемлекеттік қызмет көрсету кезінде мынадай көрсетілетін қызметті беруші мен көрсетілетін қызметті алушының жүгіну тәртібі және рәсімдер (іс-әрекеттер) реттілігі жүзеге асырылады:
ЭҚ-ны қалыптастыру үшін көрсетілетін қызметті алушы кеден органдарының ақпараттық жүйесі арқылы көрсетілетін қызметті берушіге логин мен құпия сөзін алуға тапсырыс беруі қажет.
1) 1-процесс – көрсетілетін қызметті алушы порталға (www.e.gov.kz) кіреді және мемлекеттік қызметті таңдайды;
2) 2-процесс – ақпараттық жүйеде авторлану процесі (көрсетілетін қызметті алушының логин мен құпия сөзін енгізуі), электрондық мемлекеттік қызметті алушы ЖСН немесе БСН көмегімен ақпараттық жүйеде тіркеуден өтуі тиіс (ақпараттық жүйеде тіркелмеген алушылар үшін жүзеге асырылады);
3) 1-шарт – тіркелген көрсетілетін қызметті алушы туралы деректердің нақтылығын ақпараттық жүйеде тексеру;
4) 3-процесс – көрсетілетін қызметті алушының деректерінде бұзушылықтардың болуына байланысты авторландырудан бас тарту туралы хабарламаны қалыптастыру;
5) 4-процесс – көрсетілетін қызметті алушы ЭҚ-ны кеден органдарының ақпараттық жүйесі арқылы қалыпастырады, бұл ретте электрондық мемлекеттік қызметті алушының деректемелерін сәйкестендіру автоматтандырылған режимде жүргізіледі (мәліметтер жеке не заңды тұлғалардың мемлекеттік деректер қорының ақпараттық жүйелерінен расталады), электрондық мемлекеттік қызметті алушыға да, декларацияланатын тауарға да рұқсат құжаттарының бар/жоқтығына сұрау салу да автоматтандырылған режимде жүзеге асырылады (мәліметтер Е-лицензиялау мемлекеттік деректер қорының ақпараттық жүйелерінен расталады) және ЭЦҚ-мен растай отырып, ЭҚ-да мәлімделген мәліметтерді растайды;
6) 2-шарт – жеке не заңды тұлғалардың мемлекеттік деректер қорындағы, Е-лицензиялау мемлекеттік деректер қорындағы және ҰЕО-дағы деректердің бар және дұрыс болуын тексеру;
7) 5-процесс – ЭҚ қалыптастырудан бас тарту туралы хабарламаны қалыптастыру;
8) 6-процесс – көрсетілетін қызметті алушы ЭҚ-ны тиісті кеден органына береді;
9) 3-шарт – ЭҚ-ны тіркеу кезінде «Қазақстан Республикасындағы кеден ісі туралы» Қазақстан Республикасы Кодексінің 288-бабының 4-тармағында көзделген шарттардың сақталуын тексеру;
10) 7-процесс – ЭҚ-ны тіркегенде шарттарды сақтамаған кезде көрсетілетін қызметті берушінің лауазымды тұлғасы ЭҚ-ны тіркеуден бас тартуды жүзеге асырады және көрсетілетін қызметті алушыға ЭЦҚ-мен куәландырылған, тіркеуден дәлелді бас тартуды қамтитын электрондық хабарламаны (авторландырылған хабарлама) жолдайды;
11) 8-процесс – ЭҚ-ны тіркегенде шарттар сақталған кезде көрсетілетін қызметті берушінің лауазымды тұлғасы ЭҚ-ны тіркейді және көрсетілетін қызметті алушыға ЭЦҚ-мен куәландырылған, ЭҚ-ның тіркеу нөмірін қамтитын электрондық хабарламаны (авторландырылған хабарлама) жолдайды;

10. При оказании электронной государственной услуги осуществляются следующие порядок обращения и последовательность процедур (действий) услугодателя и услугополучателя:
Для формирования ЭД услугополучателю необходимо подать услугодателю заявку на получение логина и пароля посредством информационной системы таможенных органов.
1) процесс 1 – услугополучатель заходит на портал (www.e.gov.kz) и выбирает государственную услугу;
2) процесс 2 – процесс авторизации в информационной системе (ввод услугополучателем логина и пароля) получатель электронной государственной услуги должен пройти регистрацию в информационной системе с помощью ИИН или БИН (осуществляется для незарегистрированных получателей в информационной системе);
3) условие 1 – проверка в информационной системе подлинности данных о зарегистрированном услугополучателе;
4) процесс 3 – формирование сообщения об отказе в авторизации в связи с имеющимися нарушениями в данных услугополучателя;
5) процесс 4 – услугополучатель формирует ЭД посредством информационной системы таможенных органов, при этом идентификация реквизитов получателя электронной государственной услуги происходит в автоматизированном режиме (сведения подтверждаются из информационных систем государственной базы данных физических либо юридических лиц), также в автоматизированном режиме осуществляется запрос на наличие разрешительных документов (сведения подтверждаются из информационной системы государственной базы данных Е-лицензирование), как на услугополучателя электронной государственной услуги, так и на декларируемый товар, и подтверждает заявленные в ЭД сведения, удостоверяя ЭЦП;
6) условие 2 – проверка наличия и достоверности данных в государственной базы данных физических либо юридических лиц, в государственной базы данных Е-лицензирование и НУЦ;
7) процесс 5 – формирование сообщения об отказе в формировании ЭД;
8) процесс 6 – услугополучатель подает ЭД в соответствующий таможенный орган;
9) условие 3 – проверка соблюдения условий при регистрации ЭД, предусмотренных пунктом 4 статьи 288 Кодекса Республики Казахстан «О таможенном деле в Республике Казахстан»;
10) процесс 7 – при несоблюдении условий при регистрации ЭД должностное лицо услугодателя осуществляет отказ в регистрации ЭД и направляет услугополучателю электронное уведомление (авторизованное сообщение), удостоверенное ЭЦП, содержащее мотивированный отказ в регистрации;
11) процесс 8 – при соблюдении условий при регистрации ЭД должностное лицо услугодателя регистрирует ЭД и направляет услугополучателю электронное уведомление (авторизованное сообщение), удостоверенное ЭЦП, содержащее регистрационный номер ЭД;

12) 9-процесс – ЭҚ-ны тіркеген жағдайда, одан әрі көрсетілетін қызметті берушінің лауазымды тұлғасы автоматтандырылған режимде ТБЖ-ын қолдана отырып кедендік бақылау жүргізуге сұрау салуды және көрсетілетін қызметті алушының жеке шотынан ақша қаражатын есептен шығару процесін жүргізуге сұрау салуды жүзеге асырады;
Көрсетілетін қызметті берушінің лауазымды тұлғасы көрсетілген қызметті алушыға ТБЖ берген кедендік бақылау нысандарының бірін, оның ішінде тауарлардың кедендік сараптамасын жүргізу туралы хабарлама (авторландырылған хабарлама) жібереді.
Көрсетілетін қызметті берушінің лауазымды тұлғасы, егер ТБЖ құжаттардың түпнұсқаларымен және (немесе) көшірмелерімен көрсетілген мәліметтерді салыстыру жөніндегі ұсынымдар берсе, олардың негізінде ЭҚ толтырылған құжаттарды қағаз түрінде беруді талап етеді.
ТБЖ берген ұсынымдар шеңберінде жүргізілген тексерудің нәтижесі бойынша көрсетілетін қызметті берушінің лауазымды тұлғасы кеден органдарының ақпараттық жүйесі арқылы көрсетілетін қызметті алушыға тәуекелдердің алдын алу және азайту жөніндегі қабылданған шаралардың қорытындысы туралы ЭЦҚ-мен куәландырылған хабарламаны (авторландырылған хабарлама) жібереді.
13) 10-процесс – көрсетілетін қызметті берушінің ЭҚ-ны қабылдаған лауазымды тұлғасы тауарларды шығару туралы шешім («тауарларды шығаруға рұқсат берілді» деген мәртебесі бар ЭҚ) қабылдайды не мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауап («тауарларды шығарудан бас тарту» деген мәртебесі бар ЭҚ) көрсетілетін қызметті алушыға «жеке кабинетіне» электронды түрде жолданады.
11. Мемлекеттік қызмет көрсету кезіндегі көрсетілетін қызметті беруші мен көрсетілетін қызметті алушының жүгіну тәртібін және рәсімдер (іс-әрекеттер) реттілігін сипаттау Регламентке 2-қосымшада жүйелі түрде келтірілген.
«Кеден одағының кедендік шекарасы
арқылы өткізілетін тауарларды
қағазсыз кедендік декларациялауды
жүзеге асыру (экспорт – кедендік
рәсімі)» мемлекеттік көрсетілетін
қызмет регламентіне
1-қосымша
Мемлекеттік қызмет көрсету процесіндегі рәсімдердің
(іс-әрекеттің), көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық
бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) өзара іс-қимылдарының
реттілігін сипаттаудың блок-сызбасы
«Кеден одағының кедендік шекарасы
арқылы өткізілетін тауарларды
қағазсыз кедендік декларациялауды
жүзеге асыру (экспорт – кедендік
рәсімі)» мемлекеттік көрсетілетін
қызмет регламентіне
2-қосымша
Мемлекеттік қызметті ЭҮП арқылы көрсету кезіндегі
функционалдық өзара іс-қимыл диаграммасы
Қазақстан Республикасы
Премьер-Министрінің орынбасары –
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрінің
2014 жылғы 26 маусымдағы
№ 292 бұйрығына
6-қосымша
«Преференциалдық және преференциалдық емес режимдерді қолдану
кезінде тауар шығарылған елді айқындауға қатысты алдын ала
шешімдер қабылдау» мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті

12) процесс 9 – в случае регистрации ЭД, далее должностное лицо услугодателя в автоматизированном режиме осуществляет запрос на проведение таможенного контроля с применением СУР и запрос на проведение процесса списания денежных средств с лицевого счета услугополучателя;
Должностное лицо услугодателя, также направляет уведомление (авторизованное сообщение) услугополучателю о проведении одной из выданных СУР форм таможенного контроля, в том числе таможенной экспертизы товаров, с использованием информационных систем таможенных органов заверяя своей ЭЦП.
Должностное лицо услугодателя требует представление документов в бумажном виде, на основании которых заполнена ЭД, если СУР выдала рекомендации по сверке указанных сведений с оригиналами и (или) копиями документов.
По результатам проведенной проверки в рамках выданных рекомендаций СУР должностное лицо услугодателя посредством информационной системы таможенных органов направляет услугополучателю уведомление (авторизованное сообщение) заверенное ЭЦП об итогах принятых мер по предотвращению и минимизации рисков;
13) процесс 10 – должностное лицо услугодателя, принявший ЭД, принимает решение о выпуске товаров (ЭД со статусом «выпуск товаров разрешен»), либо мотивированный ответ об отказе в оказании государственной услуги (ЭД со статусом «отказ в выпуске товаров») направляется в электронном виде услугополучателю в «личный кабинет».
11. Описание порядка обращения и последовательности процедур (действий) услугодателя и услугополучателя при оказании государственной услуги в схематическом виде представлено в приложении 2 к Регламенту.
Приложение 1
к регламенту государственной услуги
«Осуществление безбумажного
таможенного декларирования товаров,
перемещаемых через таможенную
границу Таможенного союза
(таможенная процедура – экспорт)»
Блок-схема описания последовательности процедур (действий),
взаимодействий структурных подразделений (работников)
услугодателя в процессе оказания государственной услуги
Приложение 2
к регламенту государственной услуги
«Осуществление безбумажного
таможенного декларирования товаров,
перемещаемых через таможенную
границу Таможенного союза
(таможенная процедура – экспорт)»
Диаграмма функционального взаимодействия при оказании
государственной услуги через ПЭП
Приложение 6
к приказу Заместителя
Премьер-Министра
Республики Казахстан –
Министра финансов
Республики Казахстан
от 26 июня 2014 года № 292
Регламент государственной услуги
«Принятие предварительных решений относительно определения
страны происхождения товара при применении преференциального и
непреференциального режимов»

1. Жалпы ережелер
1. «Преференциалдық және преференциалдық емес режимдерді қолдану кезінде тауар шығарылған елді айқындауға қатысты алдын ала шешімдер қабылдау» мемлекеттік көрсетілетін қызметті (бұдан әрі – мемлекеттік көрсетілетін қызмет) Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2014 жылғы 4 сәуірдегі № 319 қаулысымен бекітілген «Преференциалдық және преференциалдық емес режимдерді қолдану кезінде тауар шығарылған елді айқындауға қатысты алдын ала шешімдер қабылдау» мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартының (бұдан әрі – Стандарт) негізінде Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігі Кедендік бақылау комитеті (бұдан әрі - көрсетілетін қызметті беруші) көрсетеді.
Құжаттарды қабылдау және мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін беру көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесі арқылы жүзеге асырылады.
2. Мемлекеттік қызметті көрсету нысаны: қағаз түрінде.
3. Мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесі – преференциалдық және преференциалдық емес режимдерді қолдану кезінде тауар шығарылған елді айқындауға қатысты алдын ала шешімді беру.
Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін ұсыну нысаны: қағаз түрінде.
2. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде көрсетілетін қызметті
берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің)
іс-әрекеті тәртібін сипаттау
4. Көрсетілетін қызметті берушінің көрсетілетін қызметті алушыдан алдын ала шешім қабылдау туралы өтінішті (бұдан әрі – өтініш) және Стандарттың 9-тармағына сәйкес оған қоса берілетін құжаттарды алуы мемлекеттік қызмет көрсету жөніндегі рәсімнің (іс-әрекеттің) басталуы үшін негіздеме болып табылады.
5. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінің құрамына кіретін рәсімдер (іс-әрекеттер), оларды орындау ұзақтығы:
1) өтінішті көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесі қызметкерінің көрсетілетін қызметті алушыдан келіп түскен сәттен бастап 4 (төрт) сағаттың ішінде тіркеуі;
2) өтінішті көрсетілетін қызметті беруші басшысының өтінішті тіркеген күннен бастап күнтізбелік 1 (бір) күннің ішінде қарауы;
3) өтінішті көрсетілетін қызметті берушінің мемлекеттік қызмет көрсетуге жауапты құрылымдық бөлімшесінің (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшесі) басшысының өтінішті алған күннен бастап күнтізбелік 1 (бір) күннің ішінде қарауы;
4) өтінішті көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшесі бас сарапшысының өтінішті алған сәттен бастап 2 (екі) сағаттың ішінде қарауы;
5) өтінішті көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшесі сарапшысының өтінішті алған күннен бастап күнтізбелік 11 (он бір) күннің ішінде қарауы және мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін ресімдеуі;

1. Общие положения
1. Государственная услуга «Принятие предварительных решений относительно определения страны происхождения товара при применении преференциального и непреференциального режимов» (далее – государственная услуга) оказывается на основании стандарта государственной услуги «Принятие предварительных решений относительно определения страны происхождения товара при применении преференциального и непреференциального режимов», утвержденного постановлением Правительства Республики Казахстан от 4 апреля 2014 года № 319 (далее – Стандарт), Комитетом таможенного контроля Министерства финансов Республики Казахстан (далее – услугодатель).
Прием документов и выдача результата оказания государственной услуги осуществляется через канцелярию услугодателя.
2. Форма оказания государственной услуги: бумажная.
3. Результат оказания государственной услуги – выдача предварительного решения относительно определения страны происхождения товара при применении преференциального и непреференциального режимов.
Форма предоставления результата оказания государственной услуги: бумажная.
2. Описание порядка действий структурных подразделений
(работников) услугодателя в процессе оказания государственной
услуги
4. Основанием для начала процедуры (действия) по оказанию государственной услуги является получение услугодателем от услугополучателя заявления о принятии предварительного решения (далее – заявление) и прилагаемых к нему документов согласно пункту 9 Стандарта.
5. Процедуры (действия), входящие в состав процесса оказания государственной услуги, длительность их выполнения:
1) регистрация заявления сотрудником канцелярии услугодателя в течение 4 (четырех) часов с момента поступления от услугополучателя заявления;
2) рассмотрение заявления руководителем услугодателя в течение 1 (одного) календарного дня со дня регистрации заявления;
3) рассмотрение заявления руководителем структурного подразделения услугодателя, ответственного за оказание государственной услуги (далее – структурное подразделение услугодателя) в течение 1 (одного) календарного дня со дня получения заявления;
4) рассмотрение заявления главным экспертом структурного подразделения услугодателя в течение 2 (двух) часов с момента получения заявления;
5) рассмотрение заявления и оформление результата оказания государственной услуги экспертом структурного подразделения услугодателя в течение 11 (одиннадцати) календарных дней со дня получения заявления;

4) көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшесінің бас сарапшысы өтінішті алған сәттен бастап 2 (екі) сағаттың ішінде оны қарастырады және көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшесінің сарапшысына нұсқаумен жібереді;
5) көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшесінің сарапшысы өтінішті алған күннен бастап күнтізбелік 11 (он бір) күннің ішінде оны қарастырады және мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін ресімдейді;
6) көрсетілетін қызметті берушінің басшысы оны алған күннен бастап күнтізбелік 1 (бір) күннің ішінде мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесіне қол қояды;
7) көрсетілетін қызметті беруші кеңсесінің қызметкері мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесіне қол қойылған сәттен бастап 4 (төрт) сағаттың ішінде оны тіркейді және көрсетілетін қызметті алушыға пошта арқылы жібереді немесе қолма-қол тапсырады.
9. Мемлекеттік қызмет көрсету процесіндегі рәсімдердің (іс-әрекеттің), көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) өзара іс-қимылдарының реттілігін сипаттаудың блок-сызбасы осы Мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламентіне қосымшада келтірілген.
«Преференциалдық және преференциалдық емес
режимдерді қолдану кезінде тауар шығарылған елді
айқындауға қатысты алдын ала шешімдер
қабылдау» мемлекеттік көрсетілетін
қызмет регламентіне
қосымша
Мемлекеттік қызмет көрсету процесіндегі рәсімдердің
(іс-әрекеттің), көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық
бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) өзара іс-қимылдарының
реттілігін сипаттаудың блок-сызбасы
Қазақстан Республикасы
Премьер-Министрінің орынбасары –
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрінің
2014 жылғы 26 маусымдағы
№ 292 бұйрығына
7-қосымша
«Тауарларды жіктеу жөнінде алдын ала шешімдер қабылдау»
мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті
1. Жалпы ережелер
1. «Тауарларды жіктеу жөнінде алдын ала шешімдер қабылдау» мемлекеттік көрсетілетін қызметті (бұдан әрі – мемлекеттік көрсетілетін қызмет) Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2014 жылғы 4 сәуірдегі № 319 қаулысымен бекітілген «Тауарларды жіктеу жөнінде алдын ала шешімдер қабылдау» мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартының (бұдан әрі – Стандарт) негізінде Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігі Кедендік бақылау комитеті, Кедендік бақылау департаменттері мен кедендер (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті беруші) көрсетеді.
Құжаттарды қабылдау және мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін беру көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесі арқылы жүзеге асырылады.
2. Мемлекеттік қызметті көрсету нысаны: қағаз түрінде.
3. Мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесі – Кеден одағы сыртқы экономикалық қызметінің тауар номенклатурасына сәйкес (бұдан әрі – КО СЭҚ ТН) тауарларды сыныптау бойынша алдын ала шешім не Стандарттың 10-тармағында көрсетілген жағдайларда және негіздемелер бойынша мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауап беру.
Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін ұсыну нысаны: қағаз түрінде.

4) главный эксперт структурного подразделения услугодателя в течение 2 (двух) часов с момента получения заявления, рассматривает его и отписывает эксперту структурного подразделения услугодателя;
5) эксперт структурного подразделения в течение 11 (одиннадцати) календарных дней со дня получения заявления, рассматривает его и оформляет результат оказания государственной услуги;
6) руководитель услугодателя подписывает результат оказания государственной услуги в течение 1 (одного) календарного дня со дня его получения;
7) сотрудник канцелярии услугодателя в течение 4 (четырех) часов с момента подписания результата оказания государственной услуги услугополучателю регистрирует его и направляет услугополучателю по почте или вручает нарочно.
9. Блок-схема описания последовательности процедур (действий), взаимодействий структурных подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги, приведена в приложении к настоящему Регламенту государственной услуги.
Приложение
к регламенту государственной услуги
«Принятие предварительных решений
относительно определения страны
происхождения товара при применении
преференциального и
непреференциального режимов»
Блок-схема описания последовательности процедур (действий),
взаимодействий структурных подразделений (работников)
услугодателя в процессе оказания государственной услуги
Приложение 7
к приказу Заместителя
Премьер-Министра
Республики Казахстан –
Министра финансов
Республики Казахстан
от 26 июня 2014 года № 292
Регламент государственной услуги
«Принятие предварительных решений по классификации товаров»
1. Общие положения
1. Государственная услуга «Принятие предварительных решений по классификации товаров» (далее – государственная услуга) оказывается на основании стандарта государственной услуги «Принятие предварительных решений по классификации товаров», утвержденного постановлением Правительства Республики Казахстан от 4 апреля 2014 года № 319 (далее – Стандарт), Комитетом таможенного контроля Министерства финансов Республики Казахстан, Департаментами таможенного контроля и таможнями (далее – услугодатель).
Прием документов и выдача результата оказания государственной услуги осуществляется через канцелярию услугодателя.
2. Форма оказания государственной услуги: бумажная.
3. Результат оказания государственной услуги – выдача предварительного решения по классификации товара в соответствии с  Товарной номенклатурой внешнеэкономической деятельности Таможенного союза (далее – ТН ВЭД ТС) (далее – предварительное решение), либо мотивированный ответ об отказе в оказании государственной услуги в случаях и по основаниям, указанным в пункте 10 Стандарта.
Форма предоставления результата оказания государственной услуги: бумажная.

3. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде көрсетілетін қызметті
берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің)
өзара іс-қимыл тәртібін сипаттау
7. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде көрсетілетін қызметті берушінің мына құрылымдық бөлімшелері (қызметкерлері) қатысады:
1) көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесінің қызметкері;
2) көрсетілетін қызметті берушінің басшысы;
3) көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшесінің басшысы;
4) көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшесінің бас сарапшысы (бөлім бастығы);
5) көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшесінің қызметкері.
8. Көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелері (қызметкерлері) арасындағы рәсімдер (іс-әрекеттер) реттілігін сипаттау:
1) көрсетілетін қызметті беруші кеңсесінің қызметкері өтініш келіп түскен сәттен бастап 4 (төрт) сағаттың ішінде оны тіркеуден өткізеді және көрсетілетін қызметті берушінің басшысына қарауға береді, бұл ретте, өтініштің оң жақ төменгі бұрышына түскен күні мен кіріс нөмірін көрсете отырып тіркеу мөртаңбасы қойылады;
2) көрсетілетін қызметті берушінің басшысы өтінішті тіркеген күннен бастап күнтізбелік 1 (бір) күннің ішінде оны қарайды және көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшесінің басшысына нұсқаумен жібереді;
3) көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшесінің басшысы өтінішті алған күннен бастап күнтізбелік 1 (бір) күннің ішінде оны қарастырады және көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшесінің бас сарапшысына (бөлімнің басшысына) нұсқаумен жібереді;
4) көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшесінің бас сарапшысы (бөлімнің басшысы) өтінішті келіп түскен сәттен бастап 2 (екі) сағаттың ішінде оны қарастырады және көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшесінің қызметкеріне нұсқаумен жібереді;
5) көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшесінің қызметкері өтінішті алған күннен бастап күнтізбелік 16 (он алты) күннің ішінде оны қарастырады және мынадай әрекеттерді орындайды:
көрсетілетін қызметті алушы ұсынған мәліметтер алдын ала шешімді қабылдау үшін жеткіліксіз болған жағдайда өтініш тіркелген күннен бастап күнтізбелік 10 (он) күннің ішінде көрсетілетін қызметті алушыны жазбаша нысанда қосымша ақпарат ұсыну қажеттілігі туралы хабардар етеді. Бұл ретте, осы тармақшаның бірінші абзацында көрсетілген мерзімнің өтуі сұрау салынған мәліметтерді қамтитын соңғы құжатты алған күннен бастап тоқтатыла тұрады және жаңғыртылады;
көрсетілетін қызметті алушы Стандарттың 9-тармағымен белгіленген мерзімде қосымша ақпаратты ұсынбаған жағдайда, мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауап ресімдейді;
егер көрсетілетін қызметті алушы ұсынған мәліметтер және (немесе) қосымша ақпарат алдын ала шешім қабылдау үшін жеткілікті болса, алдын ала шешімді ресімдейді;

3. Описание порядка взаимодействия структурных подразделений
(работников) услугодателя в процессе оказания государственной
услуги
7. В процессе оказания государственной услуги задействованы следующие структурные подразделения (работники) услугодателя:
1) сотрудник канцелярии услугодателя;
2) руководитель услугодателя;
3) руководитель структурного подразделения услугодателя;
4) главный эксперт (руководитель отдела) структурного подразделения услугодателя;
5) сотрудник структурного подразделения услугодателя;
8. Описание последовательности процедур (действий) между структурными подразделениями (работниками) услугодателя:
1) сотрудник канцелярии услугодателя в течение 4 (четырех) часов с момента поступления заявления, проводит его регистрацию и передает на рассмотрение руководителю услугодателя, при этом в правом нижнем углу заявления проставляется регистрационный штамп с указанием даты поступления и входящего номера;
2) руководитель услугодателя в течение 1 (одного) календарного дня со дня регистрации заявления, рассматривает его и отписывает руководителю структурного подразделения услугодателя;
3) руководитель структурного подразделения услугодателя в течение 1 (одного) календарного дня со дня поступления заявления, рассматривает его и отписывает главному эксперту (руководителю отдела) структурного подразделения услугодателя;
4) главный эксперт (руководитель отдела) структурного подразделения услугодателя в течение 2 (двух) часов с момента получения заявления, рассматривает его и отписывает сотруднику структурного подразделения услугодателя;
5) сотрудник структурного подразделения услугодателя в течение 16 (шестнадцати) календарных дней со дня получения заявления, рассматривает его и выполняет следующие действия:
в случае если представленные услугополучателем сведения недостаточны для принятия предварительного решения, в течение 10 (десяти) календарных дней со дня регистрации заявления уведомляет услугополучателя в письменной форме о необходимости предоставления дополнительной информации. При этом течение срока, указанного в абзаце первом настоящего подпункта приостанавливается и возобновляется со дня получения последнего документа, содержащего запрашиваемые сведения;
в случае непредставления услугополучателем дополнительной информации в срок, установленный пунктом 9 Стандарта, оформляет мотивированный ответ об отказе в оказании государственной услуги;
если представленная услугополучателем сведения и (или) дополнительная информация достаточны для принятия предварительного решения, оформляет предварительное решение;

6) құрылымдық бөлімшенің басшысы оны алған күннен бастап күнтізбелік 1 (бір) күннің ішінде мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесіне қол қояды;
7) көрсетілетін қызметті беруші кеңсесінің қызметкері мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесіне қол қойылған сәттен бастап 4 (төрт) сағаттың ішінде оны тіркейді және көрсетілетін қызметті алушыға пошта арқылы жібереді немесе қолма-қол тапсырады.
9. Мемлекеттік қызмет көрсету процесіндегі рәсімдердің (іс-әрекеттің), көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) өзара іс-қимылдарының реттілігін сипаттаудың блок-сызбасы осы Мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламентіне қосымшада келтірілген.
«Тауарларды жіктеу жөнінде алдын ала
шешімдер қабылдау» мемлекеттік
көрсетілетін қызмет регламентіне
қосымша
Мемлекеттік қызмет көрсету процесіндегі рәсімдердің
(іс-әрекеттің), көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық
бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) өзара іс-қимылдарының
реттілігін сипаттаудың блок-сызбасы
Қазақстан Республикасы
Премьер-Министрінің орынбасары –
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрінің
2014 жылғы 26 маусымдағы
№ 292 бұйрығына
8-қосымша
«Кедендік баждардың, салықтардың және кедендік алымдардың артық
(қате) төленген сомалары бар екендігі туралы растау»
мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті
1. Жалпы ережелер
1. «Кедендік баждардың, салықтардың және кедендік алымдардың артық (қате) төленген сомалары бар екендігі туралы растау» мемлекеттік көрсетілетін қызметті (бұдан әрі – мемлекеттік көрсетілетін қызмет) Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2014 жылғы 4 сәуірдегі № 319 қаулысымен бекітілген «Кедендік баждар, салықтар, кедендік алымдар мен өсімпұлдар бойынша есептеулерді салыстыру актісін беру» мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартының (бұдан әрі – Стандарт) негізінде Кедендік бақылау департаменттері мен кедендер (бұдан әрі - көрсетілетін қызметті беруші) көрсетеді.
Құжаттарды қабылдау және мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін беру көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесі арқылы жүзеге асырылады.
2. Мемлекеттік қызметті көрсету нысаны: қағаз түрінде.
3. Мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесі – кедендік баждардың, салықтардың және кедендік алымдардың артық (қате) төленген сомалары бар екендігі туралы растауды беру.
Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін ұсыну нысаны: қағаз түрінде.
2. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде көрсетілетін қызметті
берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің)
іс-әрекеті тәртібін сипаттау
4. Көрсетілетін қызметті берушінің көрсетілетін қызметті алушыдан өтінішті және Стандарттың 9-тармағына сәйкес оған қоса берілетін құжаттарды алуы мемлекеттік қызмет көрсету жөніндегі рәсімнің (іс-әрекеттің) басталуы үшін негіздеме болып табылады.

6) руководитель структурного подразделения подписывает результат оказания государственной услуги в течение 1 (одного) календарного дня со дня его получения;
7) сотрудник канцелярии услугодателя в течение 4 (четырех) часов с момента подписания результата оказания государственной услуги регистрирует его и направляет услугополучателю по почте или вручает нарочно.
9. Блок-схема описания последовательности процедур (действий), взаимодействий структурных подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги, приведена в приложении к настоящему Регламенту государственной услуги.
Приложение
к регламенту государственной услуги
«Принятие предварительных решений
по классификации товаров»
Блок-схема описания последовательности процедур (действий),
взаимодействий структурных подразделений (работников)
услугодателя в процессе оказания государственной услуги
Приложение 8
к приказу Заместителя
Премьер-Министра
Республики Казахстан –
Министра финансов
Республики Казахстан
от 26 июня 2014 года № 292
Регламент государственной услуги «Подтверждение о наличии
излишне (ошибочно) уплаченных сумм таможенных пошлин, налогов и
таможенных сборов»
1. Общие положения
1. Государственная услуга «Подтверждение о наличии излишне (ошибочно) уплаченных сумм таможенных пошлин, налогов и таможенных сборов» (далее – государственная услуга) оказывается на основании стандарта государственной услуги «Подтверждение о наличии излишне (ошибочно) уплаченных сумм таможенных пошлин, налогов и таможенных сборов», утвержденного постановлением Правительства Республики Казахстан от 4 апреля 2014 года № 319 (далее – Стандарт), Департаментами таможенного контроля и таможнями (далее – услугодатель).
Прием документов и выдача результата оказания государственной услуги осуществляются через канцелярию услугодателя.
2. Форма оказания государственной услуги: бумажная.
3. Результат оказания государственной услуги – выдача подтверждения о наличии излишне (ошибочно) уплаченных сумм таможенных пошлин, налогов и таможенных сборов.
Форма предоставления результата оказания государственной услуги: бумажная.
2. Описание порядка действий структурных подразделений
(работников) услугодателя в процессе оказания государственной
услуги
4. Основанием для начала процедуры (действия) по оказанию государственной услуги является получение услугодателем от услугополучателя заявления и прилагаемых к нему документов согласно пункту 9 Стандарта;

5. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінің құрамына кіретін рәсімдер (іс-әрекеттер), оларды орындау ұзақтығы:
1) өтінішті көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесі қызметкерінің көрсетілетін қызметті алушыдан келіп түскен сәттен бастап 4 (төрт) сағаттың ішінде тіркеуі;
2) өтінішті көрсетілетін қызметті беруші басшысының өтінішті тіркеген күннен бастап 1 (бір) жұмыс күнінің ішінде қарауы;
3) өтінішті көрсетілетін қызметті берушінің мемлекеттік қызмет көрсетуге жауапты құрылымдық бөлімшесінің (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшесі) басшысының өтінішті алған күннен бастап 1 (бір) жұмыс күнінің ішінде қарауы;
4) өтінішті көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшесі қызметкерінің өтінішті алған күннен бастап 6 (алты) жұмыс күнінің ішінде қарауы және мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін ресімдеуі;
5) көрсетілетін қызметті берушінің басшысының өтінішті алған күннен бастап 1 (бір) жұмыс күнінің ішінде мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесіне қол қоюы;
6) мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесіне қол қойылғаннан кейін 4 (төрт) сағаттың ішінде мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін көрсетілетін қызметті алушыға беру.
6. Мемлекеттік қызметті көрсету бойынша рәсімдердің (іс-әрекеттің) нәтижесі:
1) тіркелген және көрсетілетін қызметті берушінің басшысына қарауға берілген өтініш;
2) қаралған және көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшесінің басшысына жолданған өтініш;
3) қаралған және көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшесінің қызметкеріне жолданған өтініш;
4) ресімделген мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесі;
5) қол қойылған мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесі;
6) берілген мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесі.
3. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде көрсетілетін қызметті
берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің)
өзара іс-қимыл тәртібін сипаттау
7. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде көрсетілетін қызметті берушінің мына құрылымдық бөлімшелері (қызметкерлері) қатысады:
1) көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесінің қызметкері;
2) көрсетілетін қызметті берушінің басшысы;
3) көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшесінің басшысы;
4) көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшесінің қызметкері.
8. Көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелері (қызметкерлері) арасындағы рәсімдер (іс-әрекеттер) реттілігін сипаттау:
1) көрсетілетін қызметті беруші кеңсесінің қызметкері өтініш келіп түскен сәттен бастап 4 (төрт) сағаттың ішінде оны тіркеуден өткізеді және көрсетілетін қызметті берушінің басшысына қарауға береді, бұл ретте, өтініштің оң жақ төменгі бұрышына түскен күні мен кіріс нөмірін көрсете отырып тіркеу мөртаңбасы қойылады;

5. Процедуры (действия), входящие в состав процесса оказания государственной услуги, длительность их выполнения:
1) регистрация заявления сотрудником канцелярии услугодателя в течение 4 (четырех) часов с момента поступления от услугополучателя заявления;
2) рассмотрение заявления руководителем услугодателя в течение 1 (одного) рабочего дня со дня регистрации заявления;
3) рассмотрение заявления руководителем структурного подразделения услугодателя, ответственного за оказание государственной услуги (далее – структурное подразделение услугодателя) в течение 1 (одного) рабочего дня со дня получения заявления;
4) рассмотрение заявления сотрудником структурного подразделения услугодателя и оформление результата оказания государственной услуги в течение 6 (шести) рабочих дней со дня получения заявления;
5) подписание результата оказания государственной услуги руководителем услугодателя в течение 1 (одного) рабочего дня со дня получения заявления;
6) выдача результата оказания государственной услуги услугополучателю в течение 4 (четырех) часов после подписания результата оказания государственной услуги.
6. Результаты процедур (действий) по оказанию государственной услуги:
1) зарегистрированное и переданное на рассмотрение руководителю услугодателя заявление;
2) рассмотренное и направленное руководителю структурного подразделения услугодателя заявление;
3) рассмотренное и направленное сотруднику структурного подразделения услугодателя заявление;
4) оформленный результат оказания государственной услуги;
5) подписанный результат оказания государственной услуги;
6) выданный результат оказания государственной услуги.
3. Описание порядка взаимодействия структурных подразделений
(работников) услугодателя в процессе оказания государственной
услуги
7. В процессе оказания государственной услуги задействованы следующие структурные подразделения (работники) услугодателя:
1) сотрудник канцелярии услугодателя;
2) руководитель услугодателя;
3) руководитель структурного подразделения услугодателя;
4) сотрудник структурного подразделения услугодателя.
8. Описание последовательности процедур (действий) между структурными подразделениями (работниками) услугодателя:
1) сотрудник канцелярии услугодателя в течение 4-х (четырех) часов с момента поступления заявления, проводит его регистрацию и передает на рассмотрение руководителю услугодателя, при этом в правом нижнем углу заявления проставляется регистрационный штамп с указанием даты поступления и входящего номера;

2) көрсетілетін қызметті берушінің басшысы өтінішті тіркеген күннен бастап 1 (бір) жұмыс күнінің ішінде оны қарайды және құрылымдық бөлімшенің басшысына нұсқаумен жібереді;
3) құрылымдық бөлімшенің басшысы өтінішті алған күннен бастап 1 (бір) жұмыс күнінің ішінде оны қарастырады және құрылымдық бөлімшенің қызметкеріне нұсқаумен жібереді;
4) құрылымдық бөлімшесің қызметкері өтінішті алған күннен бастап 6 (алты) жұмыс күнінің ішінде оны қарастырады және мынадай әрекеттерді орындайды:
«Екінші кезектегі кедендік автоматтандырылған ақпараттық жүйе» қолданбалы бағдарламалық қамтамасыз етудің «Жеке шоттар» кіші жүйесінде көрсетілетін қызметті алушының мәліметтерін салыстыруды жүргізеді;
оның негізінде мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесі ресімделетін кедендік баждар, салықтар және кедендік алымдар бойынша есептеулерді салыстыру актісін жасайды;
алшақтық болмаған жағдайда мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін ресімдейді, оны келіседі және құрылымдық бөлімше басшысына қол қоюға береді;
5) көрсетілетін қызметті берушінің басшысы оны алған күннен бастап 1 (бір) жұмыс күнінің ішінде мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесіне қол қояды;
6) көрсетілетін қызметті беруші кеңсесінің қызметкері мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесіне көрсетілетін қызметті берушінің басшысы қол қойған сәттен бастап 4 (төрт) сағаттың ішінде оны көрсетілетін қызметті алушыға пошта арқылы жібереді немесе қолма-қол тапсырады.
9. Мемлекеттік қызмет көрсету процесіндегі рәсімдердің (іс-әрекеттің), көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) өзара іс-қимылдарының реттілігін сипаттаудың блок-сызбасы осы Мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламентіне қосымшада келтірілген.
«Кедендік баждардың, салықтардың және
кедендік алымдардың артық (қате)
төленген сомалары бар екендігі туралы
растау» мемлекеттік көрсетілетін қызмет
регламентіне қосымша
Мемлекеттік қызмет көрсету процесіндегі рәсімдердің
(іс-әрекеттің), көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық
бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) өзара іс-қимылдарының
реттілігін сипаттаудың блок-сызбасы
Қазақстан Республикасы
Премьер-Министрінің орынбасары –
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрінің
2014 жылғы 26 маусымдағы
№ 292 бұйрығына
9-қосымша
«Кедендік баждар, салықтар, кедендік алымдар мен өсімпұлдар
бойынша есептеулерді салыстыру актісін беру»
мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті
1. Жалпы ережелер
1. «Кедендік баждар, салықтар, кедендік алымдар мен өсімпұлдар бойынша есептеулерді салыстыру актісін беру» мемлекеттік көрсетілетін қызметті (бұдан әрі – мемлекеттік көрсетілетін қызмет) Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2014 жылғы 4 сәуірдегі № 319 қаулысымен бекітілген «Кедендік баждар, салықтар, кедендік алымдар мен өсімпұлдар бойынша есептеулерді салыстыру актісін беру» мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартының (бұдан әрі – Стандарт) негізінде Кедендік бақылау департаменттері мен кедендер (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті беруші) көрсетеді.
Құжаттарды қабылдау және мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін беру көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесі арқылы жүзеге асырылады.

2) руководитель услугодателя в течение 1 (одного) рабочего дня со дня регистрации заявления, рассматривает его и отписывает руководителю структурного подразделения;
3) руководитель структурного подразделения в течение 1 (одного) рабочего дня со дня получения заявления, рассматривает его и отписывает сотруднику структурного подразделения;
4) сотрудник структурного подразделения в течение 6 (шести) рабочих дней со дня получения заявления, рассматривает его и выполняет следующие действия:
проводит сверку сведений услугополучателя в подсистеме «Лицевые счета» прикладного программного обеспечения «Таможенная автоматизированная информационная система второй очереди»;
формирует акт сверки расчетов по таможенным пошлинам, налогам, таможенным сборам на основании, которого оформляется результат оказания государственной услуги;
при отсутствии расхождении, оформляет результат оказания государственной услуги, согласовывает его и передает на подпись руководителю услугодателя;
5) руководитель услугодателя подписывает результат оказания государственной услуги в течение 1 (одного) рабочего дня со дня его получения;
6) сотрудник канцелярии услугодателя в течение 4-х (четырех) часов с момента подписания результата оказания государственной услуги руководителем услугодателя направляет его услугополучателю по почте или вручает нарочно.
9. Блок-схема описания последовательности процедур (действий), взаимодействий структурных подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги, приведена в приложении к настоящему Регламенту государственной услуги.
Приложение
к регламенту государственной услуги
«Подтверждение о наличии излишне
(ошибочно) уплаченных сумм
таможенных пошлин, налогов
и таможенных сборов»
Блок-схема описания последовательности процедур (действий),
взаимодействий структурных подразделений (работников)
услугодателя в процессе оказания государственной услуги
Приложение 9
к приказу Заместителя
Премьер-Министра
Республики Казахстан –
Министра финансов
Республики Казахстан
от 26 июня 2014 года № 292
Регламент государственной услуги
«Выдача акта сверки расчетов по таможенным пошлинам, налогам,
таможенным сборам и пеням»
1. Общие положения
1. Государственная услуга «Выдача акта сверки расчетов по таможенным пошлинам, налогам, таможенным сборам и пеням» (далее – государственная услуга) оказывается на основании стандарта государственной услуги «Выдача акта сверки расчетов по таможенным пошлинам, налогам, таможенным сборам и пеням», утвержденного постановлением Правительства Республики Казахстан от 4 апреля 2014 года № 319 (далее – Стандарт), Департаментами таможенного контроля и таможнями (далее – услугодатель).
Прием документов и выдача результата оказания государственной услуги осуществляются через канцелярию услугодателя.

7. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде көрсетілетін қызметті берушінің мына құрылымдық бөлімшелері (қызметкерлері) қатысады:
1) көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесінің қызметкері;
2) көрсетілетін қызметті берушінің басшысы;
3) көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшесінің басшысы;
4) көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшесінің қызметкері.
8. Көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелері (қызметкерлері) арасындағы рәсімдер (іс-әрекеттер) реттілігін сипаттау:
1) көрсетілетін қызметті беруші кеңсесінің қызметкері көрсетілетін қызметті алушыдан өтініш келіп түскен сәттен бастап 4 (төрт) сағаттың ішінде оны тіркеуден өткізеді және көрсетілетін қызметті берушінің басшысына қарауға береді, бұл ретте, өтініштің оң жақ төменгі бұрышына түскен күні мен кіріс нөмірін көрсете отырып тіркеу мөртаңбасы қойылады;
2) көрсетілетін қызметті берушінің басшысы өтінішті тіркеген күннен бастап 1 (бір) жұмыс күнінің ішінде оны қарайды және көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшесінің басшысына нұсқаумен жібереді;
3) көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшесінің басшысы өтінішті алған күннен бастап 1 (бір) жұмыс күнінің ішінде оны қарастырады және көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшесінің қызметкеріне нұсқаумен жібереді;
4) көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшесінің қызметкері өтінішті алған күннен бастап 6 (алты) жұмыс күнінің ішінде оны қарастырады және мынадай әрекеттерді орындайды:
кіші жүйенің деректері және көрсетілетін қызметті алушының деректері бойынша кедендік баждар, салықтар, кедендік алымдар мен өсімпұлдар жөніндегі мәліметтердің айырмашылығы анықталған жағдайда, қызметті алушыға жазбаша немесе ауызша нысанда Стандарттың 9-тармағына сәйкес құжаттардың көшірмелеріне сұрау салады;
Кіші жүйенің деректері және көрсетілетін қызметті алушының деректері бойынша айырмашылықтар болмаған кезде не көрсетілетін қызметті алушыдан Стандарттың 9-тармағына сәйкес сұрау салынған құжаттарды алғаннан және кедендік баждар, салықтар, кедендік алымдар мен өсімпұлдар жөніндегі мәліметтер айырмашылығының себептерін анықтағаннан кейін мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін ресімдейді, оған бұрыштама қояды және көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшесінің басшысына қол қоюға береді;
5) көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшесінің басшысы оны алған күннен бастап 1 (бір) жұмыс күнінің ішінде мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесіне қол қояды;
6) көрсетілетін қызметті беруші кеңсесінің қызметкері мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесіне көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшесінің басшысы қол қойған сәттен бастап 4 (төрт) сағаттың ішінде оны көрсетілетін қызметті алушыға пошта арқылы жібереді немесе қолма-қол тапсырады.

7. В процессе оказания государственной услуги задействованы следующие структурные подразделения (работники) услугодателя:
1) сотрудник канцелярии услугодателя;
2) руководитель услугодателя;
3) руководитель структурного подразделения услугодателя;
4) сотрудник структурного подразделения услугодателя.
8. Описание последовательности процедур (действий) между структурными подразделениями (работниками) услугодателя:
1) сотрудник канцелярии услугодателя в течение 4-х (четырех) часов с момента поступления от услугополучателя заявления, проводит его регистрацию и передает на рассмотрение руководителю услугодателя, при этом в правом нижнем углу заявления проставляется регистрационный штамп с указанием даты поступления и входящего номера;
2) руководитель услугодателя в течение 1 (одного) рабочего дня со дня регистрации заявления, рассматривает его и отписывает руководителю структурного подразделения услугодателя;
3) руководитель структурного подразделения в течение 1 (одного) рабочего дня со дня получения заявления, рассматривает его и отписывает сотруднику структурного подразделения услугодателя;
4) сотрудник структурного подразделения услугодателя в течение 6 (шести) рабочих дней со дня получения заявления, рассматривает его и выполняет следующие действия:
в случае обнаружения расхождения сведений по таможенным пошлинам, налогам, таможенным сборам и пеням по данным подсистемы и данным услугополучателя, запрашивает у услугополучателя в письменной или устной форме копии документов согласно пункту 9 Стандарта;
при отсутствии расхождения сведений по данным Подсистемы и данным услугополучателя либо после получения от услугополучателя запрошенных документов согласно пункту 9 Стандарта и установления причин расхождения сведений по таможенным пошлинам, налогам, таможенным сборам и пеням, оформляет результат оказания государственной услуги, визирует его и передает на подпись руководителю структурного подразделения услугодателя;
5) руководитель структурного подразделения услугодателя подписывает результат оказания государственной услуги в течение 1 (одного) рабочего дня со дня его получения;
6) сотрудник канцелярии услугодателя в течение 4-х (четырех) часов с момента подписания результата оказания государственной услуги руководителем структурного подразделения направляет его услугополучателю по почте или вручает нарочно.

9. Мемлекеттік қызмет көрсету процесіндегі рәсімдердің (іс-әрекеттің), көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) өзара іс-қимылдарының реттілігін сипаттаудың блок-сызбасы осы Мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламентіне қосымшада келтірілген.
«Кедендік баждар, салықтар, кедендік
алымдар мен өсімпұлдар бойынша
есептеулерді салыстыру актісін беру»
мемлекеттік көрсетілетін қызмет
регламентіне қосымша
Мемлекеттік қызмет көрсету процесіндегі рәсімдердің
(іс-әрекеттің), көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық
бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) өзара іс-қимылдарының
реттілігін сипаттаудың блок-сызбасы
Қазақстан Республикасы
Премьер-Министрінің орынбасары –
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрінің
2014 жылғы 26 маусымдағы
№ 292 бұйрығына
10-қосымша
«Тауарды құрастырылмаған немесе жиналмаған түрде, оның ішінде
белгіленген уақыт кезеңі ішінде әртүрлі партиялармен әкелу
көзделген жинақталмаған немесе аяқталмаған түрде жіктеу туралы
шешімді беру» мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті
1. Жалпы ережелер
1. «Тауарды құрастырылмаған немесе жиналмаған түрде, оның ішінде белгіленген уақыт кезеңі ішінде әртүрлі партиялармен әкелу көзделген жинақталмаған немесе аяқталмаған түрде жіктеу туралы шешімді беру» мемлекеттік көрсетілетін қызметті (бұдан әрі – мемлекеттік көрсетілетін қызмет) Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2014 жылғы 4 сәуірдегі № 319 қаулысымен бекітілген «Тауарды құрастырылмаған немесе жиналмаған түрде, оның ішінде белгіленген уақыт кезеңі ішінде әртүрлі партиялармен әкелу көзделген жинақталмаған немесе аяқталмаған түрде жіктеу туралы шешімді беру» мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартының (бұдан әрі – Стандарт) негізінде Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігі Кедендік бақылау комитеті (бұдан әрі - көрсетілетін қызметті беруші) көрсетеді.
Құжаттарды қабылдау және мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін беру көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесі арқылы жүзеге асырылады.
2. Мемлекеттік қызметті көрсету нысаны: қағаз түрінде.
3. Мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесі – белгілі бір уақыт кезеңі ішінде әртүрлі партиямен әкелу болжанған, құрастырылмаған немесе бөлшектелген түрдегі, оның ішінде жиынтықталмаған немесе жасалып бітпеген түрдегі тауарды сыныптау туралы шешім (бұдан әрі – құрастырылмаған түрдегі тауарды сыныптау туралы шешім) не Стандарттың 10-тармағында көрсетілген жағдайларда және негіздемелер бойынша мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауап беру.
Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін ұсыну нысаны: қағаз түрінде.
2. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде көрсетілетін қызметті
берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің)
іс-әрекеті тәртібін сипаттау

9. Блок-схема описания последовательности процедур (действий), взаимодействий структурных подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги, приведена в приложении к настоящему Регламенту государственной услуги.
Приложение
к регламенту государственной услуги
«Выдача акта сверки расчетов по
таможенным пошлинам, налогам,
таможенным сборам и пеням»
Блок-схема описания последовательности процедур (действий),
взаимодействий структурных подразделений (работников)
услугодателя в процессе оказания государственной услуги
Приложение 10
к приказу Заместителя
Премьер-Министра
Республики Казахстан –
Министра финансов
Республики Казахстан
от 26 июня 2014 года № 292
Регламент государственной услуги
«Выдача решения о классификации товара в несобранном или
разобранном виде, в том числе в некомплектном или незавершенном
виде, ввоз которого предполагается различными партиями в
течение определенного периода времени»
1. Общие положения
1. Государственная услуга «Выдача решения о классификации товара в несобранном или разобранном виде, в том числе в некомплектном или незавершенном виде, ввоз которого предполагается различными партиями в течение определенного периода времени» (далее – государственная услуга) оказывается на основании стандарта государственной услуги «Выдача решения о классификации товара в несобранном или разобранном виде, в том числе в некомплектном или незавершенном виде, ввоз которого предполагается различными партиями в течение определенного периода времени», утвержденного постановлением Правительства Республики Казахстан от 4 апреля 2014 года № 319 (далее – Стандарт), Комитетом таможенного контроля Министерства финансов Республики Казахстан (далее – услугодатель).
Прием документов и выдача результата оказания государственной услуги осуществляется через канцелярию услугодателя.
2. Форма оказания государственной услуги: бумажная.
3. Результат оказания государственной услуги – выдача решения о классификации товара в несобранном или разобранном виде, в том числе в некомплектном или незавершенном виде, ввоз которого предполагается различными партиями в течение определенного периода времени (далее – решение о классификации товара в несобранном виде), либо мотивированный ответ об отказе в оказании государственной услуги в случаях и по основаниям, указанным в пункте 10 Стандарта.
Форма предоставления результата оказания государственной услуги: бумажная.
2. Описание порядка действий структурных подразделений
(работников) услугодателя в процессе оказания государственной
услуги

7. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде көрсетілетін қызметті берушінің мына құрылымдық бөлімшелері (қызметкерлері) қатысады:
1) көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесінің қызметкері;
2) көрсетілетін қызметті берушінің басшысы;
3) көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшесінің басшысы;
4) көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшесінің бас сарапшысы;
5) көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшесінің сарапшысы.
8. Көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелері (қызметкерлері) арасындағы рәсімдер (іс-әрекеттер) реттілігін сипаттау:
1) көрсетілетін қызметті беруші кеңсесінің қызметкері өтініш келіп түскен сәттен бастап 4 (төрт) сағаттың ішінде оны тіркеуден өткізеді және көрсетілетін қызметті берушінің басшысына қарауға береді, бұл ретте, өтініштің оң жақ төменгі бұрышына түскен күні мен кіріс нөмірін көрсете отырып тіркеу мөртаңбасы қойылады;
2) көрсетілетін қызметті берушінің басшысы өтінішті тіркеген күннен бастап күнтізбелік 1 (бір) күннің ішінде оны қарайды және көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшесінің басшысына нұсқаумен жібереді;
3) көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшесінің басшысы өтінішті алған күннен бастап күнтізбелік 1 (бір) күннің ішінде оны қарастырады және көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшесінің бас сарапшысына нұсқаумен жібереді;
4) көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшесінің бас сарапшысы өтінішті алғаннан кейін 2 (екі) сағаттың ішінде оны қарастырады және көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшесінің сарапшысына нұсқаумен жібереді;
5) көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшесінің сарапшысы өтінішті алған күннен бастап күнтізбелік 26 (жиырма алты) күннің ішінде оны қарастырады және мынадай әрекеттерді орындайды:
көрсетілетін қызметті алушы ұсынған мәліметтер құрастырылмаған түрдегі тауарды сыныптау туралы шешім шығару үшін жеткіліксіз болған жағдайда өтініш тіркелген күннен бастап күнтізбелік 15 (он бес) күннің ішінде көрсетілетін қызметті алушыны жазбаша нысанда қосымша ақпарат ұсыну қажеттілігі туралы хабардар етеді. Бұл ретте, осы тармақшаның бірінші абзацында көрсетілген мерзімнің өтуі сұрау салынған мәліметтерді қамтитын соңғы құжатты алған күннен бастап тоқтатыла тұрады және жаңғыртылады;
Стандарттың 10-тармағында көрсетілген жағдайлар туындаған кезде мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауапты ресімдейді;
егер, көрсетілетін қызметті алушы мәліметтер және (немесе) қосымша ақпарат құрастырылмаған түрдегі тауарды сыныптау туралы шешім шығару үшін жеткілікті болса, құрастырылмаған түрдегі тауарды сыныптау туралы шешімді ресімдейді және келіседі;

7. В процессе оказания государственной услуги задействованы следующие структурные подразделения (работники) услугодателя:
1) сотрудник канцелярии услугодателя;
2) руководитель услугодателя;
3) руководитель структурного подразделения услугодателя;
4) главный эксперт структурного подразделения услугодателя;
5) эксперт структурного подразделения услугодателя.
8. Описание последовательности процедур (действий) между структурными подразделениями (работниками) услугодателя:
1) сотрудник канцелярии услугодателя в течение 4 (четырех) часов с момента поступления заявления, проводит его регистрацию и передает на рассмотрение руководителю услугодателя, при этом в правом нижнем углу заявления проставляется регистрационный штамп с указанием даты поступления и входящего номера;
2) руководитель услугодателя в течение 1 (одного) календарного дня со дня регистрации заявления, рассматривает его и отписывает руководителю структурного подразделения услугодателя;
3) руководитель структурного подразделения услугодателя в течение 1 (одного) календарного дня со дня получения заявления, рассматривает его и отписывает главному эксперту структурного подразделения услугодателя;
4) главный эксперт структурного подразделения услугодателя в течение 2 (двух) часов с момента получения заявления, рассматривает его и отписывает эксперту структурного подразделения услугодателя;
5) эксперт структурного подразделения услугодателя в течение 26 (двадцати шести) календарных дней со дня получения заявления, рассматривает его и выполняет следующие действия:
в случае если представленные услугополучателем сведения недостаточны для вынесения решения о классификации товара в несобранном виде, в течение 15 (пятнадцати) календарных дней со дня регистрации заявления уведомляет услугополучателя в письменной форме о необходимости предоставления дополнительной информации. При этом течение срока, указанного в абзаце первом настоящего подпункта, приостанавливается и возобновляется со дня получения последнего документа, содержащего запрашиваемые сведения;
при наступлении случаев, указанных в пункте 10 Стандарта, оформляет мотивированный ответ об отказе в оказании государственной услуги;
если представленные услугополучателем сведения и (или) дополнительная информация достаточны для вынесения решения о классификации товара в несобранном виде, оформляет и согласовывает решение о классификации товара в несобранном виде;

6) көрсетілетін қызметті берушінің басшысы оны алған күннен бастап күнтізбелік 1 (бір) күннің ішінде мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесіне қол қояды;
7) көрсетілетін қызметті беруші кеңсесінің қызметкері мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесіне қол қойылған сәттен бастап 4 (төрт) сағаттың ішінде оны тіркейді және көрсетілетін қызметті алушыға пошта арқылы жібереді немесе қолма-қол тапсырады.
9. Мемлекеттік қызмет көрсету процесіндегі рәсімдердің (іс-әрекеттің), көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) өзара іс-қимылдарының реттілігін сипаттаудың блок-сызбасы осы Мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламентіне қосымшада келтірілген.
«Тауарды құрастырылмаған немесе жиналмаған
түрде, оның ішінде белгіленген уақыт кезеңі ішінде
әртүрлі партиялармен әкелу көзделген
жинақталмаған немесе аяқталмаған түрде жіктеу
туралы шешімді беру» мемлекеттік көрсетілетін
қызмет регламентіне
қосымша
Мемлекеттік қызмет көрсету процесіндегі рәсімдердің
(іс-әрекеттің), көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық
бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) өзара іс-қимылдарының
реттілігін сипаттаудың блок-сызбасы
Қазақстан Республикасы
Премьер-Министрінің орынбасары –
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрінің
2014 жылғы 26 маусымдағы
№ 292 бұйрығына
11-қосымша
«Тауарларды кедендік тазарту және шығару»
мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті
1. Жалпы ережелер
1. «Тауарларды кедендік тазарту және шығару» мемлекеттік көрсетілетін қызметті (бұдан әрі – мемлекеттік көрсетілетін қызмет) Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2014 жылғы 4 сәуірдегі № 319 қаулысымен бекітілген «Тауарларды кедендік тазарту және шығару» мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартының (бұдан әрі – Стандарт) негізінде Кедендік бақылау департаменттері мен кедендер (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті беруші) көрсетеді.
Құжаттарды қабылдауды және мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін беруді көрсетілетін қызметті берушінің мемлекеттік қызметті көрсетуге жауапты лауазымды адамы (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті берушінің лауазымды адамы) жүзеге асырылады.
2. Мемлекеттік қызметті көрсету нысаны: қағаз түрінде.
3. Мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесі – тауарларға арналған декларация ретінде пайдаланылатын тауарларға арналған декларацияға, коммерциялық, көліктік (тасымалдаушы) құжаттарға тиісті белгілерді, сондай-ақ көрсетілетін қызметті берушінің ақпараттық жүйелеріне тиісті мәліметтерді енгізу (қою) жолымен Кеден одағының және Қазақстан Республикасының кеден заңнамасында белгіленген тәртіппен мәлімделген кедендік рәсімге сәйкес тауарларды шығару туралы шешім не Стандарттың 10-тармағында көрсетілген жағдайларда және негіздемелер бойынша мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауап беру.
Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін ұсыну нысаны: қағаз түрінде.

6) руководитель услугодателя подписывает результат оказания государственной услуги в течение 1 (одного) календарного дня со дня его получения;
7) сотрудник канцелярии услугодателя в течение 4 (четырех) часов с момента подписания результата оказания государственной услуги регистрирует его и направляет услугополучателю по почте или вручает нарочно.
9. Блок-схема описания последовательности процедур (действий), взаимодействий структурных подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги, приведена в приложении к настоящему Регламенту государственной услуги.
Приложение
к регламенту государственной услуги
«Выдача решения о классификации товара
в несобранном или разобранном виде, в
том числе в некомплектном или
незавершенном виде, ввоз которого
предполагается различными партиями в
течение определенного периода времени»
Блок-схема описания последовательности процедур (действий),
взаимодействий структурных подразделений (работников)
услугодателя в процессе оказания государственной услуги
Приложение 11
к приказу Заместителя
Премьер-Министра
Республики Казахстан –
Министра финансов
Республики Казахстан
от 26 июня 2014 года № 292
Регламент государственной услуги
«Таможенная очистка и выпуск товаров» 1. Общие положения
1. Государственная услуга «Таможенная очистка и выпуск товаров» (далее – государственная услуга) оказывается на основании стандарта государственной услуги «Таможенная очистка и выпуск товаров», утвержденного постановлением Правительства Республики Казахстан от 4 апреля 2014 года № 319 (далее – Стандарт), Департаментами таможенного контроля и таможнями (далее – услугодатель).
Прием документов и выдача результата оказания государственной услуги осуществляются должностным лицом услугодателя, ответственным за оказание государственной услуги (далее – должностное лицо услугодателя).
2. Форма оказания государственной услуги: бумажная.
3. Результат оказания государственной услуги – решение о выпуске товаров в соответствии с заявленной таможенной процедурой в порядке, установленном таможенным законодательством Таможенного союза и Республики Казахстан путем внесения (проставления) соответствующих отметок в (на) декларации на товары, коммерческих, транспортных (перевозочных) документах, используемых в качестве декларации на товары, а также соответствующих сведениях в информационные системы услугодателя, либо мотивированный ответ об отказе в оказании государственной услуги в случаях и по основаниям, указанным в пункте 10 Стандарта.
Форма предоставления результата оказания государственной услуги: бумажная.

2. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде көрсетілетін қызметті
берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің)
іс-әрекеті тәртібін сипаттау
4. Көрсетілетін қызметті берушінің көрсетілетін қызметті алушыдан тауарларға арналған декларацияны, тауарларға арналған декларацияның электрондық көшірмесін (бұдан әрі – ТД) және Стандарттың 9-тармағына сәйкес құжаттарды алуы мемлекеттік қызмет көрсету жөніндегі рәсімнің (іс-әрекеттің) басталуы үшін негіздеме болып табылады.
5. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінің құрамына кіретін рәсімдер (іс-әрекеттер), оларды орындау ұзақтығы:
1) ТД мен құжаттарды көрсетілетін қызметті берушінің лауазымды адамының екі сағаттан аспайтын мерзімде ТД тіркеу журналында тіркеуі;
2) көрсетілетін қызметті берушінің лауазымды адамының ТД-ны тексеру және Стандарттың 4-тармағында белгіленген мерзімде кедендік бақылау жүргізуі;
3) көрсетілетін қызметті берушінің лауазымды адамының Стандарттың 4-тармағында белгіленген мерзімде тауарларды шығару туралы не мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту шешім қабылдауы.
6. Мемлекеттік қызметті көрсету бойынша рәсімдердің (іс-әрекеттің) нәтижесі:
1) тіркелген ТД не ТД-ны тіркеуден бас тарту;
2) ТД-ны тексеру және кедендік бақылау нәтижелері;
3) тауарларға арналған декларация ретінде пайдаланылатын тауарларға арналған декларацияға, коммерциялық, көліктік (тасымалдаушы) құжаттарға тиісті белгілерді, сондай-ақ көрсетілетін қызметті берушінің ақпараттық жүйелеріне тиісті мәліметтерді енгізу (қою) жолымен Кеден одағының және Қазақстан Республикасының кеден заңнамасында белгіленген тәртіппен мәлімделген кедендік рәсімге сәйкес тауарларды шығару туралы шешім не Стандарттың 10-тармағында көрсетілген жағдайларда және негіздемелер бойынша мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауап беру.
3. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде көрсетілетін қызметті
берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің)
өзара іс-қимыл тәртібін сипаттау
7. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде көрсетілетін қызметті берушінің мына құрылымдық бөлімшелері (қызметкерлері) қатысады:
көрсетілетін қызметті берушінің лауазымды адамы.
8. Көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелері (қызметкерлері) арасындағы рәсімдер (іс-әрекеттер) реттілігін сипаттау:
Көрсетілетін қызметті берушінің лауазымды адамы мемлекеттік қызметті көрсету кезінде мынадай іс-әрекеттерді орындайды:
1) көрсетілетін қызметті берушінің лауазымды адамының тегі мен аты-жөнін көрсете отырып құжаттардың екі данадағы тізімдемесіне күнді және уақытты бір уақытта қоюмен ТД-ны тіркеу журналында ТД-ны және құжаттарды тіркейді;

2. Описание порядка действий структурных подразделений
(работников) услугодателя в процессе оказания государственной
услуги
4. Основанием для начала процедуры (действия) по оказанию государственной услуги является получение услугодателем от услугополучателя декларации на товары, электронной копии декларации на товары (далее – ДТ) и документов согласно пункту 9 Стандарта.
5. Процедуры (действия), входящие в состав процесса оказания государственной услуги, длительность их выполнения:
1) регистрация ДТ и документов должностным лицом услугодателя в журнале регистрации ДТ в срок не более двух часов;
2) проведение должностным лицом услугодателя проверки ДТ и таможенного контроля в сроки установленные пунктом 4 Стандарта;
3) принятие должностным лицом услугодателя решения о выпуске товаров, либо об отказе в оказании государственной услуги в сроки установленные пунктом 4 Стандарта.
6. Результат процедуры (действия) по оказанию государственной услуги:
1) зарегистрированная ДТ либо отказ в регистрации ДТ;
2) результаты проверки ДТ и таможенного контроля;
3) решение о выпуске товаров в соответствии с заявленной таможенной процедурой в порядке, установленном таможенным законодательством Таможенного союза и Республики Казахстан путем внесения (проставления) соответствующих отметок в (на) декларации на товары, коммерческих, транспортных (перевозочных) документах, используемых в качестве декларации на товары, а также соответствующих сведениях в информационные системы услугодателя, либо мотивированный ответ об отказе в оказании государственной услуги в случаях и по основаниям, указанным в пункте 10 Стандарта.
3. Описание порядка взаимодействия структурных подразделений
(работников) услугодателя в процессе оказания государственной
услуги
7. В процессе оказания государственной услуги задействованы следующие структурные подразделения (работники) услугодателя:
должностное лицо услугодателя.
8. Описание последовательности процедур (действий) между структурными подразделениями (работниками) услугодателя:
Должностное лицо услугодателя при оказании государственной услуги выполняет следующие действия:
1) регистрирует ДТ и документы в журнале регистрации ДТ с одновременным проставлением даты и времени на двух экземплярах описи документов с указанием фамилии и инициалов должностного лица услугодателя либо отказывает в регистрации ДТ в срок не более двух часов;

2) Стандарттың 4-тармағында белгіленген мерзімде Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2010 жылғы 12 қазандағы № 1058 қаулысымен бекітілген Кеден органдары лауазымды адамдарының тауарларға кедендік тазартуды жасау қағидасының 4-бөліміне сәйкес ТД-ны тексеруді және кедендік бақылауды жүргізеді;
3) Стандарттың 4-тармағында белгіленген мерзімде тауарларға арналған декларация ретінде пайдаланылатын тауарларға арналған декларацияға, коммерциялық, көліктік (тасымалдаушы) құжаттарға тиісті белгілерді, сондай-ақ көрсетілетін қызметті берушінің ақпараттық жүйелеріне тиісті мәліметтерді енгізу (қою) жолымен Кеден одағының және Қазақстан Республикасының кеден заңнамасында белгіленген тәртіппен мәлімделген кедендік рәсімге сәйкес тауарларды шығару туралы шешім не Стандарттың 10-тармағында көрсетілген жағдайларда және негіздемелер бойынша мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту туралы шешім қабылдайды.
9. Мемлекеттік қызмет көрсету процесіндегі рәсімдердің (іс-әрекеттің), көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) өзара іс-қимылдарының реттілігін сипаттаудың блок-сызбасы осы Мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламентіне қосымшада келтірілген.
«Тауарларды кедендік тазарту және шығару»
мемлекеттік көрсетілетін
қызмет регламентіне
қосымша
Мемлекеттік қызмет көрсету процесіндегі рәсімдердің
(іс-әрекеттің), көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық
бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) өзара іс-қимылдарының
реттілігін сипаттаудың блок-сызбасы

2) в установленные пунктом 4 Стандарта сроки, проводит проверку ДТ, и таможенный контроль в соответствии с разделом 4 Правил совершения таможенной очистки товаров должностными лицами таможенных органов, утвержденных постановлением Правительства Республики Казахстан от 12 октября 2010 года № 1058;
3) в установленные пунктом 4 Стандарта сроки, принимает решение о выпуске товаров в соответствии с заявленной таможенной процедурой в порядке, установленном таможенным законодательством Таможенного союза и Республики Казахстан путем внесения (проставления) соответствующих отметок в (на) декларации на товары, коммерческих, транспортных (перевозочных) документах, используемых в качестве декларации на товары, а также соответствующих сведениях в информационные системы услугодателя, либо об отказе в оказании государственной услуги в случаях и по основаниям, указанным в пункте 10 Стандарта.
9. Блок-схема описания последовательности процедур (действий), взаимодействий структурных подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги, приведена в приложении к настоящему Регламенту государственной услуги.
Приложение
к регламенту государственной услуги
«Таможенная очистка и выпуск
товаров»
Блок-схема описания последовательности процедур (действий),
взаимодействий структурных подразделений (работников)
услугодателя в процессе оказания государственной услуги