Қазақстан Республикасы Әділет министрінің кейбір бұйрықтарына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Әділет министрінің 2014 жылғы 22 тамыздағы № 257 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2014 жылы 29 тамызда № 9710 тіркелді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Әділет министрінің 2015 жылғы 28 желтоқсандағы № 649 және Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрінің 2015 жылғы 30 желтоқсандағы № 833 бірлескен бұйрығымен
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Әділет министрінің 28.12.2015 № 649 және ҚР Ұлттық экономика министрінің 30.12.2015 № 833 (01.01.2016 бастап күшіне енеді) бірлескен бұйрығымен.
«Қазақстан Республикасының кейбір заңнамалық актілеріне қылмыстық жолмен алынған кірістерді заңдастыруға (жылыстатуға) және терроризмді қаржыландыруға қарсы іс-қимыл мәселелері бойынша өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы» Қазақстан Республикасының 2014 жылғы 10 маусымдағы Заңын іске асыру мақсатында, БҰЙЫРАМЫН:
1. Қазақстан Республикасы Әділет министрінің кейбір бұйрықтарына келесі өзгерістер енгізілсін:
1) «Нотариустардың нотариаттық іс-әрекет жасау ережесін бекіту туралы» Қазақстан Республикасы Әділет министрінің 2012 жылғы 31 қаңтардағы № 31 бұйрығында (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 7447 тіркелген, Қазақстан Республикасы орталық атқарушы және өзге де орталық мемлекеттік органдарының актілер жинағында, 2012 жылғы № 1):
нотариустардың нотариаттық іс-әрекет жасау ережесінде:
26-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
«26. Нотариаттық іс-әрекеттер туралы мәліметтер Заңның 3-бабына сәйкес қаржы мониторингі жөніндегі уәкілетті органға қылмыстық жолмен алынған кірістерді заңдастыруға (жылыстатуға) және терроризмді қаржыландыруға қарсы іс-қимыл туралы Қазақстан Республикасының заңнамасында көзделген мақсатта және тәртіппен ұсынылады»;
2) «Нотариаттық қызмет саласындағы тексеру парағының нысанын және тәуекел дәрежесінің бағалау өлшемдерін бекіту туралы» Қазақстан Республикасы Әділет министрінің 2011 жылғы 29 маусымдағы № 245 бұйрығында (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 7100 тіркелген, 2012 жылғы 15 мамырдағы № 236-241(27315) «Егемен Қазақстан» газетінде жарияланған):
мемлекеттік нотариустардың қызметін тексеру парағының нысанында:
4-жол мынадай редакцияда жазылсын:
«
4
«Қылмыстық жолмен алынған кiрiстердi заңдастыруды (жылыстатуды) және терроризмдi қаржыландыруға қарсы iс-қимыл туралы» Қазақстан Республикасы Заңының талаптарын мемлекеттiк нотариустардың сақтауы
»;
жеке практикамен айналысатын нотариустардың (жекеше нотариустар) қызметін тексеру парағының нысанында:
5-жол мынадай редакцияда жазылсын:
«
5
«Қылмыстық жолмен алынған кiрiстердi заңдастыруды (жылыстатуды) және терроризмдi қаржыландыруға қарсы iс-қимыл туралы» Қазақстан Республикасы Заңының талаптарын жекеше нотариустардың сақтауы
»;
нотариаттық қызмет саласындағы тәуекел дәрежесінің өлшемдерінде:

О внесении изменений в некоторые приказы Министра юстиции Республики Казахстан
Приказ Министра юстиции Республики Казахстан от 22 августа 2014 года № 257. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 29 августа 2014 года № 9710. Утратил силу совместным приказом Министра юстиции Республики Казахстан от 28 декабря 2015 года № 649 и и.о. Министра национальной экономики Республики Казахстан от 30 декабря 2015 года № 833
Сноска. Утратил силу совместным приказом Министра юстиции РК от 28.12.2015 № 649 и и.о. Министра национальной экономики РК от 30.12.2015 № 833 (вводится в действие с 01.01.2016).
В целях реализации Закона Республики Казахстан от 10 июня 2014 года «О внесении изменений и дополнений в некоторые законодательные акты Республики Казахстан по вопросам противодействия легализации (отмыванию) доходов, полученных преступным путем, и финансированию терроризма», ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в некоторые приказы Министра юстиции Республики Казахстан следующие изменения:
1) в приказ Министра юстиции Республики Казахстан от 31 января 2012 года № 31 «Об утверждении Правил совершения нотариальных действий нотариусами» (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 7447, опубликованный в Собрании актов центральных исполнительных и иных центральных государственных органов Республики Казахстан № 1, 2012 года):
в Правилах совершения нотариальных действий нотариусами:
пункт 26 изложить в следующей редакции:
«26. Сведения о нотариальных действиях предоставляются в соответствии со статьей 3 Закона, а также уполномоченному органу по финансовому мониторингу в целях и порядке, предусмотренных законодательством Республики Казахстан о противодействии легализации (отмыванию) доходов, полученных преступным путем, и финансированию терроризма.»;
2) в приказ Министра юстиции Республики Казахстан от 29 июня 2011 года № 245 «Об утверждении форм проверочных листов и Критериев оценки степени рисков в сфере нотариальной деятельности» (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 7100, опубликованный в газете «Казахстанская правда» от 15 мая 2012 года, № 138-139 (26957-26958)):
в форме проверочного листа деятельности государственных нотариусов:
строку 4 изложить в следующей редакции:
«
4
Соблюдение государственных требований Закона Республики Казахстан «О противодействии легализации (отмыванию) доходов, полученных преступным путем, и финансированию терроризма»
»;
в форме проверочного листа деятельности нотариусов, занимающихся частной практикой (частных нотариусов):
строку 5 изложить в следующей редакции:
«
5
Соблюдение частным нотариусом требований Закона Республики
Казахстан «О противодействии легализации (отмыванию) доходов,
полученных преступным путем, и финансированию терроризма»
»;
в критериях степени рисков в сфере нотариальной деятельности:

6-тармақтың 10) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
«10) әкiмшiлiк жауапкершiлiкке тартылғаны үшiн «Лицензиялау туралы» Қазақстан Республикасының Заңын бұзғаны үшiн - 5 балл, "Қылмыстық жолмен алынған кiрiстердi заңдастыруды (жылыстатуды) және терроризмдi қаржыландыруға қарсы iс-қимыл туралы" Қазақстан Республикасының Заңын бұзғаны үшiн - 5 балл, «Жекеше нотариустарды азаматтық-құқықтық жауапкершiлiгiн мiндеттi сақтандыру туралы» Қазақстан Республикасының Заңына сәйкес азаматтық-құқықтық жауапкершiлiгiнiң келiсiм-шарты болмағандығы анықталғанда - 10 балл;».
2. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау Қазақстан Республикасы Әділет министрінің орынбасары Б.Ж. Әбдірайымге жүктелсін.
3. Осы бұйрық ресми жарияланған күнінен бастап күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Әділет министрі                                     Б.Имашев

подпункт 10) пункта 6 изложить в следующей редакции:
«10) привлечение к административной ответственности – за нарушение Закона Республики Казахстан «О лицензировании» - 5 баллов, Закона Республики Казахстан «О противодействии легализации (отмыванию) доходов, полученных преступным путем, и финансированию терроризма» - 5 баллов, отсутствие договора гражданско-правовой ответственности в соответствии с Законом Республики Казахстан «Об обязательном страховании гражданско-правовой ответственности частных нотариусов» - 10 баллов;».
2. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на Заместителя министра юстиции Республики Казахстан Әбдірайым Б.Ж.
3. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Министр юстиции
Республики Казахстан                       Б. Имашев