"Бейін бойынша жоғары мамандандырылған медициналық көмектің түрлерін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің 2013 жылғы 23 желтоқсандағы № 750 бұйрығына өзгеріс енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау және Әлеуметтік даму министрінің 2014 жылғы 31 қазандағы № 210 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2014 жылы 17 қарашада № 9874 тіркелді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму министрінің 28.12.2016 № 1112 бұйрығымен.
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму министрінің 28.12.2016 № 1112 (01.01.2017 бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
РҚАО-ның ескертпесі!
Осы бұйрықтың қолданысқа енгізілу тәртібін 4-тармақтан қараңыз
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2011 жылғы 7 желтоқсандағы № 1481 қаулысымен бекітілген Жоғары мамандандырылған медициналық көмектің түрлері мен көлемдерінің 2-тармағына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
1. «Бейін бойынша жоғары мамандандырылған медициналық көмектің түрлерін бекіту туралы» Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің бұйрығына мынадай өзгеріс енгізілсін (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 9086 тіркелген, 2013 жылғы 22 мамырдағы Қазақстан Республикасының «Әділет» нормативтік құқықтық актілерінің ақпараттық-құқықтық жүйесінде жарияланған):
көрсетілген бұйрықпен бекітілген бейін бойынша жоғары мамандандырылған медициналық көмектің түрлері осы бұйрыққа қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму министрлігінің Медициналық көмекті ұйымдастыру департаменті белгіленген заңнамалық тәртіпте:
1) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелуін қамтамасыз етсін;
2) осы бұйрық Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелгеннен кейін күнтізбелік он күн ішінде бұқаралық ақпарат құралдарында және Әділет ақпараттық-құқықтық жүйесінде ресми жариялануын;
3) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму министрлігінің интернет-ресурсына орналастыруын қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау Қазақстан Республикасының Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму вице-министрі С.Р.Мусиновқа жүктелсін.
4. Осы бұйрық 2015 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.
Денсаулық сақтау
және әлеуметтік даму министрі              Т. Дүйсенова
Қазақстан Республикасы
Денсаулық сақтау және
әлеуметтік даму министрінің
2014 жылғы 31 қазандағы
№ 210 бұйрығына
қосымша
Қазақстан Республикасы
Денсаулық сақтау министрінің
2013 жылғы 23 желтоқсандағы
№ 750 бұйрығымен
бекітілген
Бейіндер бойынша жоғары мамандандырылған медициналық
көмектің түрлері
р/с
Код
Түрлердің атауы
Хирургиялық бейін
1.

О внесении изменения в приказ Министра здравоохранения Республики Казахстан от 23 декабря 2013 года № 750 "Об утверждении видов высокоспециализированной медицинской помощи по профилям"
Приказ Министра здравоохранения и социального развития Республики Казахстан от 31 октября 2014 года № 210. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 17 ноября 2014 года № 9874. Утратил силу приказом Министра здравоохранения и социального развития Республики Казахстан от 28 декабря 2016 года № 1112
Сноска. Утратил силу приказом Министра здравоохранения и социального развития Республики Казахстан от 28.12.2016 № 1112 (водится в действие с 01.01.2017 и подлежит официальному опубликованию)
Примечание РЦПИ!
Порядок введения в действие приказа см. п.4
В соответствии с пунктом 2 Видов и объемов высокоспециализированной медицинской помощи, утвержденных постановлением Правительства Республики Казахстан от 7 декабря 2011 года № 1481, ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в приказ Министра здравоохранения Республики Казахстан «Об утверждении видов высокоспециализированной медицинской помощи по профилям» (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 9086, опубликованный в информационно- правовой системе нормативных правовых актов Республики Казахстан «Әділет» 22 мая 2014 года) следующее изменение:
виды высокоспециализированной медицинской помощи по профилям, утвержденные указанным приказом, изложить в новой редакции согласно приложению к настоящему приказу.
2. Департаменту организации медицинской помощи Министерства здравоохранения и социального развития Республики Казахстан в установленном законодательстве порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) в течение десяти календарных дней после государственной регистрации настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан направление на официальное опубликование в средствах массовой информации и информационно-правовой системе «Әділет»;
3) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства здравоохранения и социального развития Республики Казахстан.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на Вице-министра здравоохранения и социального развития Республики Казахстан Мусинова С.Р.
4. Настоящий приказ вводится в действие с 1 января 2015 года.
Министр здравоохранения
и социального развития
Т. Дуйсенова
Приложение
к приказу Министра
здравоохранения
и социального развития
Республики Казахстан
от 31 октября 2014 года № 210
Утверждены
приказом Министра
здравоохранения
Республики Казахстан
от 23 декабря 2013 года № 750
Виды высокоспециализированной медицинской помощи по профилям
п/п
Код Название видов
Хирургический профиль
1.

288.
68.51
Лапароскопиялық қынаптық гистероэктомия
289.
68.61
Лапароскопиялық радикалдық абдоминалдық гистерэктомия
290.
69.221
Торлы протезбен жатырды лапароскопиялық промонтофиксациялау
291.
69.231
Пубо-цервикалдық және жамбас шандырының синтетикалық торлы протезбен толық экстраперитонеалдық репозициялау
292.
69.925
Индукция кезеңіндегі аяқталмаған экстракорпоралдық ұрықтандыру
293.
69.921
Классикалық экстракорпоралдық ұрықтандыру, ұзын хаттама
294.
69.922
Классикалық экстракорпоралдық ұрықтандыру, қысқа хаттама
295.
69.923
АЖСИИ (аналық жасушаға сперматозоидты интрацитоплазмалық инъекциялау) жасалған экстракорпоралдық ұрықтандыру, ұзын хаттама
296.
69.924
АЖСИИ (аналық жасушаға сперматозоидты интрацитоплазмалық инъекциялау) жасалған экстракорпоралдық ұрықтандыру, қысқа хаттама
Педиатриялық бейін
297.
14.24
Көз торын лазерлік фотокоагуляциялау жолымен хореоретиналдық зақымды деструкциялау
298.
20.95
Электромагнитті есту аппаратын импланттау
Терапиялық бейін
299.
99.2902
Лангерганс жасушаларынан гистицитоздың жоғары мөлшердегі химиотерапиясы (LCH-III)
300.
99.2903
Жіті лейкоздың жоғары мөлшердегі химиотерапиясы (ALL-BFM, AML-BFM)
301.
99.101
Церебралдық артериялар мен синустардың тамырішілік тромболизисі
302.
92.231
Конформдық сәулелік терапия
303.
92.241
Орталық нерв жүйесінің бастапқы және қайталанған метастатикалық ісіктерінің қарқынды –модульденген сәулелік терапиясы (IMRT)
92.242
Көкірек қуысының, ішперде қуысының, лимфомдардың және кіші жамбастың висцералдық ағзаларының қатерлі ісіктерінің қарқынды-модульденген сәулелік терапиясы (IMRT)
92.243
ҚМСТ - сүт безі обыры кезінде сәулелеу уақытында түйін ішінің қарқындылығы (флюенся) модуляциялау (өзгерту) арқылы сәулелік терапиясы
92.244
ҚМСТ - бас және мойын мүшелерін сәулелеу уақытында түйін ішінің қарқындылығын (флюенся) модуляциялау (өзгерту) арқылы сәулелік терапиясы
92.245
Әйелдер гениталиялар обырдың қарқынды-модульденген сәулелік терапиясы (IMRT)
92.246
Бөлек орындағы ісіктер кезіндегі бейнелеумен басқарылатын сәулелік терапиясы
304.
92.201
Қуықасты безі обырының жоғары мөлшердегі брахитерапиясы
305.
92.202
Қуықасты безінің оқшауланған обырының интерстициалды сәулулік терапиясы (төмен мөлшердегі брахитерапиясы)
306.
92.291
Қалқанша безі ауруының радио-йод терапиясы
307.
00.0990
Ультрадыбыстық абляция
308.
39.65
Экстракорпорлық мембраналық оксигенация

288.
68.51
Лапароскопическая вагинальная гистерэктомия
289.
68.61
Лапароскопическая радикальная абдоминальная гистерэктомия
290.
69.221
Лапароскопическая промонтофиксация матки сетчатым протезом
291.
69.231
Тотальная экстраперитонеальная репозиция пубо-цервикальной и тазовой фасций синтетическим сетчатым протезом
292.
69.925
Незавершенное экстракорпоральное оплодотворение на этапе индукции
293.
69.921
Классическое экстракорпоральное оплодотворение, длинный протокол
294.
69.922
Классическое экстракорпоральное оплодотворение, короткий протокол
295.
69.923
Экстракорпоральное оплодотворение с проведением ИКСИ (интрацитоплазматическая инъекция сперматозоида в яйцеклетку), длинный протокол
296.
69.924
Экстракорпоральное оплодотворение с проведением ИКСИ (интрацитоплазматическая инъекция сперматозоида в яйцеклетку), короткий протокол
Педиатрический профиль
297.
14.24
Деструкция хориоретинального повреждения путем лазерной фотокоагуляции сетчатки
298.
20.95
Имплантация электромагнитного слухового аппарата
Терапевтический профиль
299.
99.2902
Высокодозная химиотерапия гистиоцитоза из клеток Лангерганса (LCH-III)
300.
99.2903
Высокодозная химиотерапия острых лейкозов (ALL-BFM, AML-BFM)
301.
99.101
Внутрисосудистый тромболизис церебральных артерий и синусов
302.
92.231
Конформная лучевая терапия
303.
92.241
Интенсивно-модулированная лучевая терапия (IMRT) первичных и вторичных метастатических опухолей Центральной нервной системы
92.242
Интенсивно-модулированная лучевая терапия (IMRT) злокачественных новообразований висцеральных органов грудной клетки, брюшной полости, малого таза и лимфом
92.243
ЛТМИ - лучевая терапия с модуляцией (изменением) интенсивности (флюенся) внутри пучка во время облучения при раке молочной железы
92.244
ЛТМИ - лучевая терапия с модуляцией (изменением) интенсивности (флюенся) внутри пучка во время облучения органов головы и шеи
92.245
Интенсивно-модулированная лучевая терапия (IMRT) при раке женских гениталий
92.246
Лучевая терапия управляемая изображениями для опухолей отдельных локализаций
304.
92.201
Высокодозная брахитерапия рака предстательной железы
305.
92.202
Интерстициальная лучевая терапия (низкодозная брахитерапия) локализованного рака предстательной железы
306.
92.291
Радио-йод терапия заболеваний щитовидной железы
307.
00.0990
Ультразвуковая абляция
308.
39.65
Экстракорпоральная мембранная оксигенация