Техникалық инспекция саласында мемлекеттік қызметтер көрсету регламенттерін бекіту туралы
Астана қаласы әкімдігінің 2014 жылғы 5 тамыздағы № 102-1258 қаулысы. Астана қаласының Әділет департаментінде 2014 жылғы 5 қыркүйекте № 835 болып тіркелді. Күші жойылды - Астана қаласы әкімдігінің 2015 жылғы 8 желтоқсандағы № 102-2252 қаулысымен.
Ескерту. Қаулының күші жойылды - Астана қаласы әкімдігінің 08.12.2015 № 102-2252 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
"Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы" 2013 жылғы 15 сәуірдегі Қазақстан Республикасы Заңының 16-бабына, "Техникалық инспекция саласында мемлекеттік қызметтер көрсету стандарттарын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2014 жылғы 3 наурыздағы № 171 қаулысына сәйкес Астана қаласының әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Қоса беріліп отырған:
1) "Тракторлардың және олардың базасында жасалған өздігінен жүретін шассилер мен механизмдерді, монтаждалған арнайы жабдығы бар тіркемелерді қоса алғанда, олардың тіркемелерінің, өздігінен жүретін ауыл шаруашылығы, мелиоративтік және жол-құрылыс машиналары мен механизмдерінің, сондай-ақ жүріп өту мүмкіндігі жоғары арнайы машиналардың кепілін тіркеу және мемлекеттік тіркеу туралы куәлік беру" мемлекеттiк көрсетілетін қызмет регламенті;
2) "Тракторларды және олардың базасында жасалған өздігінен жүретін шассилер мен механизмдерді, өздігінен жүретін ауыл шаруашылығы, мелиоративтік және жол-құрылыс машиналары мен механизмдерін, сондай-ақ жүріп өту мүмкіндігі жоғары арнайы машиналарды жүргізу құқығына куәліктер беру" мемлекеттiк көрсетілетін қызмет регламенті;
3) "Тракторларды және олардың базасында жасалған өздiгiнен жүретiн шассилер мен механизмдердi, өздiгiнен жүретiн ауыл шаруашылығы, мелиоративтiк және жол-құрылыс машиналары мен механизмдерiн, сондай-ақ жүріп өту мүмкіндігі жоғары арнайы машиналарды сенiмхат бойынша басқаратын адамдарды тiркеу" мемлекеттiк көрсетілетін қызмет регламенті;
4) "Тракторларды және олардың базасында жасалған өздiгiнен жүретiн шассилер мен механизмдердi, монтаждалған арнайы жабдығы бар тiркемелердi қоса алғанда, олардың тiркемелерiн, өздiгiнен жүретiн ауыл шаруашылығы, мелиоративтiк және жол-құрылыс машиналары мен механизмдерiн, сондай-ақ жүріп өту мүмкіндігі жоғары арнайы машиналарды нөмiрлiк тiркеу белгiлерiн бере отырып, тiркеу, қайта тiркеу" мемлекеттiк көрсетілетін қызмет регламенті;
5) "Тракторларды және олардың базасында жасалған өздігінен жүретін шассилер мен механизмдерді, монтаждалған арнайы жабдығы бар тіркемелерді қоса алғанда, олардың тіркемелерін, өздігінен жүретін ауыл шаруашылығы, мелиоративтік және жол-құрылысы машиналары мен механизмдерін, сондай-ақ жүріп өту мүмкіндігі жоғары арнайы машиналарды жыл сайынғы мемлекеттік техникалық байқаудан өткізу" мемлекеттiк көрсетілетін қызмет регламенті;

Об утверждении регламентов оказания государственных услуг в области технической инспекции
Постановление акимата города Астаны от 5 августа 2014 года № 102-1258. Зарегистрировано Департаментом юстиции города Астаны 5 сентября 2014 года № 835. Утратило силу постановлением акимата города Астаны от 8 декабря 2015 года № 102-2252
Сноска. Утратило силу постановлением акимата города Астаны от 08.12.2015 № 102-2252 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
В соответствии со статьей 16 Закона Республики Казахстан от 15 апреля 2013 года «О государственных услугах», постановлением Правительства Республики Казахстан от 3 марта 2014 года № 171 «Об утверждении стандартов оказания государственных услуг в области технической инспекции» акимат город Астаны ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить прилагаемые:
1) Регламент государственной услуги «Регистрация и выдача свидетельства о государственной регистрации залога тракторов и изготовленных на их базе самоходных шасси и механизмов, прицепов к ним, включая прицепы со смонтированным специальным оборудованием, самоходных сельскохозяйственных, мелиоративных и дорожно-строительных машин и механизмов, а также специальных машин повышенной проходимости»;
2) Регламент государственной услуги «Выдача удостоверений на право управления тракторами и изготовленными на их базе самоходными шасси и механизмами, самоходными сельскохозяйственными, мелиоративными и дорожно-строительными машинами и механизмами, а также специальными машинами повышенной проходимости»;
3) Регламент государственной услуги «Регистрация лиц, управляющих тракторами и изготовленными на их базе самоходными шасси и механизмами, самоходными сельскохозяйственными, мелиоративными и дорожно-строительными машинами и механизмами, а также специальными машинами повышенной проходимости по доверенности»;
4) Регламент государственной услуги «Регистрация, перерегистрация тракторов и изготовленных на их базе самоходных шасси и механизмов, прицепов к ним, включая прицепы со смонтированным специальным оборудованием, самоходных сельскохозяйственных, мелиоративных и дорожно-строительных машин и механизмов, а также специальных машин повышенной проходимости с выдачей регистрационных номерных знаков»;
5) Регламент государственной услуги «Проведение ежегодного государственного технического осмотра тракторов и изготовленных на их базе самоходных шасси и механизмов, прицепов к ним, включая прицепы со смонтированным специальным оборудованием, самоходных сельскохозяйственных, мелиоративных и дорожно-строительных машин и механизмов, а также специальных машин повышенной проходимости»;

6) "Тракторларға және олардың базасында жасалған өздігінен жүретін шассилер мен механизмдерге, монтаждалған арнайы жабдығы бар тіркемелерді қоса алғанда, олардың тіркемелеріне, өздігінен жүретін ауыл шаруашылығы, мелиоративтік және жол-құрылыс машиналары мен механизмдерге, сондай-ақ жүріп өту мүмкіндігі жоғары арнайы машиналарға ауыртпалықтың жоқ (бар) екендігі туралы ақпарат ұсыну" мемлекеттiк көрсетілетін қызмет регламенті.
2. "Астана қаласының Ауыл шаруашылығы басқармасы" мемлекеттік мекемесі осы қаулының әділет органдарында мемлекеттік тіркелуін, кейіннен ресми және мерзімді баспа басылымдарында жариялануын, сонымен қатар Қазақстан Республикасының Үкіметі белгілейтін интернет-ресурста және Астана қаласы әкімдігінің интернет-ресурсында орналасуын қамтамасыз етсін.
3. Осы қаулының орындалуын бақылау Астана қаласы әкімінің орынбасары Е.Қ. Нағаспаевқа жүктелсін.
4. Осы қаулы алғашқы ресми жарияланған күннен кейін он күнтізбелік күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Әкімінің міндетін атқарушы
С. Хорошун
Астана қаласы әкімдігінің
2014 жылғы 5 тамыздағы
№ 102-1258 қаулысымен
бекітілген
"Тракторлардың және олардың базасында жасалған өздігінен
жүретін шассилер мен механизмдерді, монтаждалған арнайы жабдығы
бар тiркемелердi қоса алғанда, олардың тiркемелерiнің,
өздігінен жүретін ауыл шаруашылығы, мелиоративтік және
жол-құрылыс машиналары мен механизмдерінің, сондай-ақ жүріп өту
мүмкіндігі жоғары арнайы машиналардың кепілін тіркеу және
мемлекеттік тіркеу туралы куәлік беру" мемлекеттік қызмет
көрсету регламенті
1. Жалпы ережелері
1. "Тракторлардың және олардың базасында жасалған өздігінен жүретін шассилер мен механизмдерді, монтаждалған арнайы жабдығы бар тіркемелерді қоса алғанда, олардың тіркемелерінің, өздігінен жүретін ауыл шаруашылығы, мелиоративтік және жол-құрылыс машиналары мен механизмдерінің, сондай-ақ жүріп өту мүмкіндігі жоғары арнайы машиналардың кепілін тіркеу және мемлекеттік тіркеу туралы куәлік беру" мемлекеттiк көрсетілетін қызметті (бұдан әрі - мемлекеттiк көрсетілетін қызмет) Астана қаласы әкімдігінің уәкілетті органы - "Астана қаласының Ауыл шаруашылығы басқармасы" мемлекеттік мекемесі (бұдан әрi - қызметті көрсетуші) Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2014 жылғы 3 наурыздағы № 171 қаулысымен бекітілген "Тракторларды және олардың базасында жасалған өздiгiнен жүретiн шассилер мен механизмдердi, өздiгiнен жүретiн ауыл шаруашылығы, мелиоративтiк және жол-құрылыс машиналары мен механизмдерін, сондай-ақ жүріп өту мүмкіндігі жоғары арнайы машиналар кепіліне (көшірмесі) мемлекеттік тіркеу туралы куәлік" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына (бұдан әрі - Стандарт) сәйкес көрсетеді.

6) Регламент государственной услуги «Представление информации об отсутствии (наличии) обременений тракторов и изготовленных на их базе самоходных шасси и механизмов, прицепов к ним, включая прицепы со смонтированным специальным оборудованием, самоходных сельско-хозяйственных, мелиоративных и дорожно-строительных машин и механизмов, а также специальных машин повышенной проходимости».
2. Государственному учреждению «Управление сельского хозяйства города Астаны» обеспечить государственную регистрацию настоящего постановления в органах юстиции с последующим его опубликованием в официальных и периодических печатных изданиях, а также размещение на интернет-ресурсе, определяемом Правительством Республики Казахстан, и на сайте акимата города Астаны.
3. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на заместителя акима города Астаны Нагаспаева Е.К.
4. Настоящее постановление вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
И.о. акима                                 С. Хорошун
Утвержден
постановлением акимата
города Астаны
от 5 августа  2014 года № 102-1258
Регламент государственной услуги
«Регистрация и выдача свидетельства о государственной
регистрации залога тракторов и изготовленных на их базе
самоходных шасси и механизмов, прицепов к ним,
включая прицепы со смонтированным специальным
оборудованием, самоходных сельскохозяйственных,
мелиоративных и дорожно-строительных машин и механизмов,
а также специальных машин повышенной проходимости»
1. Общие положения
1. Государственная услуга «Регистрация и выдача свидетельства о государственной регистрации залога тракторов и изготовленных на их базе самоходных шасси и механизмов, прицепов к ним, включая прицепы со смонтированным специальным оборудованием, самоходных сельско-хозяйственных, мелиоративных и дорожно-строительных машин и механизмов, а также специальных машин повышенной проходимости» (далее – государственная услуга) оказывается уполномоченным органом акимата города Астаны – Государственным учреждением «Управление сельского хозяйства города Астаны» (далее - услугодатель), в соответствии со стандартом государственных услуг «Об утверждении стандартов государственных услуг в области государственной технической инспекции и внесении изменений в некоторые решения Правительства Республики Казахстан» (далее – Стандарт) утвержденным постановлением Правительства Республики Казахстан от 3 марта 2014 года № 171.

2. Мемлекеттік көрсетілетін қызметтің нысаны – қағаз түрінде.
3. Мемлекеттік көрсетілетін қызметтің нәтижесі тракторлардың және олардың базасында жасалған өздігінен жүретін шассилер мен механизмдерді, монтаждалған арнайы жабдығы бар тіркемелерді қоса алғанда, олардың тіркемелерін, өздігінен жүретін ауыл шаруашылығы, мелиоративтік және жол-құрылыс машиналары мен механизмдерінің, сондай-ақ жүріп өту мүмкіндігі жоғары арнайы машиналардың кепілін тіркеу және мемлекеттік тіркеу туралы куәлікті қағаз нысанда беру болып табылады.
Мемлекеттік қызмет көрсетудің нәтижесін ұсыну нысаны – қағаз түрінде.
2. Мемлекеттік қызмет көрсету барысында қызмет көрсетушінің
(жұмысшылардың) құрылымдық бөлімшесінің іс-әрекеті тәртібін
сипаттау
4. Мемлекеттік көрсетілетін қызмет Стандартының 9-тармағында көрсетілген тізім қосымшасындағы құжаттар (бұдан әрі - құжаттар) мемлекеттік көрсетілетін қызмет Стандартындағы 1-қосымшаға сәйкес нысан бойынша құжаттар тізімін қоса отырып өтінім беру рәсімдерді (іс-әрекеттерді) бастаудың негізі болып табылады.
5. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінің құрамына кіретін әрбір рәсімнің (әрекеттің) мазмұны, оларды орындаудың ұзақтығы:
1-рәсім: қызмет көрсетуші кеңсесінің қызметкері құжаттар түскен күні, қызмет алушыға тіркеу нөмірін берумен және күнімен тіркеуді жүзеге асырады, бұдан кейін қызмет көрсетушінің басшысына немесе орынбасарына беріледі. Осы рәсімді жүзеге асыру үшін берілетін ең ұзақ уақыт – 30 (отыз) минут;
2-рәсім: қызмет көрсетушінің басшысы немесе оның орынбасары құжаттарды бөлім басшысына береді. Осы рәсімді жүзеге асыру үшін берілетін ең ұзақ уақыт – 30 (отыз) минут;
3-рәсім: бөлім басшысы құжаттарды бөлімнің жауапты маманына тапсырады. Осы рәсімді жүзеге асыру үшін берілетін ең ұзақ уақыт – 30 (отыз) минут;
4-рәсім: бөлімнің жауапты маманы құжаттардың толықтығын тексеріп, тракторларды және олардың базасында жасалған өздігінен жүретін шассилермен механизмдерді, монтаждалған арнайы жабдығы бар тiркемелердi қоса алғанда, олардың тiркемелерiн, өздігінен жүретін ауыл шаруашылығы, мелиоративтік және жол-құрылыс машиналары мен механизмдерін, сондай-ақ жүріп өту мүмкіндігі жоғары арнайы машиналар кепіліне (көшірмесі) мемлекеттік тіркеу туралы куәлік жазып береді. Осы рәсімді жүзеге асыру үшін берілген ең ұзақ уақыт – 2 (екі) жұмыс күні.
3. Мемлекеттік қызмет көрсету барысында қызмет көрсетушінің
(жұмысшылардың) құрылымдық бөлімшесінің өзара іс-әрекеті
тәртібін сипаттау

2. Форма оказания государственной услуги: бумажная.
3. Результатом оказания государственной услуги является регистрация и выдача свидетельства о государственной регистрации залога (дубликата) тракторов и изготовленных на их базе самоходных шасси и механизмов, прицепов к ним, включая прицепы со смонтированным специальным оборудованием, самоходных сельскохозяйственных, мелиоративных и дорожно-строительных машин и механизмов, а также специальных машин повышенной проходимости в бумажной форме.
Форма предоставления результата оказания государственной услуги: бумажная.
2. Описание порядка действий структурных
подразделений (работников) услугодателя
в процессе оказания государственной услуги
4. Основанием для начала процедуры (действия) по оказанию государственной услуги является принятия услугодателем заявления по форме согласно приложения 1 Стандарта с приложением перечня документов (далее-документы) указанных в пункте 9 Стандарта государственной услуги.
5. Содержание каждой процедуры (действия), входящей в состав процесса оказания государственной услуги, длительность его выполнения:
процедура 1: сотрудник канцелярии услугодателя в день поступления документов, предоставленных услугополучателем осуществляет их прием и регистрацию с присвоением регистрационного номера и даты, после чего передается руководителю услугодателя либо его заместителю. Максимально допустимое время для осуществления данной процедуры – 30 (тридцать) минут;
процедура 2: руководитель услугодателя либо его заместитель в день поступления документов налагает резолюцию и передает руководителю отдела. Максимально допустимое время для осуществления данной процедуры – 30 (тридцать) минут.
процедура 3: руководитель отдела в день поступления документа налагает резолюцию и передает ответственному специалисту отдела. Максимально допустимое время для осуществления данной процедуры – 30 (тридцать) минут.
процедура 4: ответственный специалист отдела проверяет полноту документов и выписывает свидетельство о государственной регистрации залога (дубликата) тракторов и изготовленных на их базе самоходных шасси и механизмов, прицепов к ним, включая прицепы со смонтированным специальным оборудованием, самоходных сельскохозяйственных, мелиоративных и дорожно-строительных машин и механизмов, а также специальных машин повышенной проходимости. Максимально допустимое время для осуществления данной процедуры – 2 (два) рабочих дня.
3. Описание порядка взаимодействия структурных
подразделений (работников) услугодателя
в процессе оказания государственной услуги

6. Мемлекеттік қызмет көрсету барысында мынадай құрылымдық бөлімшелер қатысады:
1) қызмет көрсетушінің кеңсесі;
2) қызмет көрсетушінің басшысы және (немесе) оның орынбасары;
3) бөлім басшысы;
4) бөлімнің жауапты маманы.
7. Мемлекеттік қызмет көрсету үшін қажетті құрылымдық-қызметтік бірліктер арасындағы әрбір рәсімнің (іс-әрекеттің) ұзақтығы көрсетілген рәсімнің (іс-әрекеттің) жүйелілік сипаттамасы осы Регламентке 2-қосымша блок–сызбасында көрсетілген:
1) қызмет көрсетушінің кеңсесі өтінішті 30 (отыз) минут ішінде тіркейді, одан кейін құжаттарды басқарма басшысына (орынбасарына) береді;
2) қызмет көрсетушінің басшысы құжаттарды бөлім басшысына 30 (отыз) минут ішінде тапсырады;
3) бөлім басшысы құжаттарды тексеріп болған соң 30 (отыз) минут ішінде бөлімнің жауапты маманына орындауға береді;
4) бөлімнің жауапты маманы 2 (екі) жұмыс күні ішінде кепілді мемлекеттік тіркеу туралы куәлік береді (екінші нұсқасы).
4. Халыққа қызмет көрсету орталығымен және (немесе) өзге де
көрсетілетін қызметті берушілермен өзара іс-қимыл жасасу
тәртібін, сондай-ақ мемлекеттік қызмет көрсету процесінде
ақпараттық жүйелерді пайдалану тәртібінің сипаттамасы.
8. Мемлекеттік қызметті көрсету мәселелері бойынша көрсетілетін қызметті берушілердің және (немесе) олардың лауазымды адамдарының шешімдеріне, әрекетіне (әрекетсіздігіне) шағымдану тәртібі стандарт негізінде жүргізіледі.
9. Мемлекеттік қызметті көрсету процессіндегі әкімшілік іс-әрекеттердің логикалық кезектілігі және құрылымдық-функциональді бірлік (ҚФБ) арасындағы өзара байланысты көрсететін мемлекеттік қызмет көрсетудің бизнес-процестерінің анықтамалығы регламенттің 2-қосымшасында көрсетілген.
"Тракторлардың және олардың базасында жасалған
өздігінен жүретін шассилер мен механизмдерді,
монтаждалған арнайы жабдығы бар тіркемелерді
қоса алғанда, олардың тіркемелерінің, өздігінен
жүретін ауыл шаруашылығы, мелиоративтік және
жол-құрылыс машиналары мен механизмдерінің,
сондай-ақ жүріп өту мүмкіндігі жоғары арнайы
машиналардың кепілін тіркеу және мемлекеттік
тіркеу туралы куәлік беру" мемлекеттік қызмет
көрсету регламентіне
1-қосымша
Келесі рәсімнің (әрекет) орындауды бастау үшін негізгі болатын мемлекеттік қызмет көрсету бойынша рәсімнің (әрекет) нәтижесі
№ іс-әрекет
1
2
3
4
Құрылымдық бөлімшенің атауы
Қызмет көрсетушінің кеңсесі
Қызмет көрсетушінің басшысы (орынбасары)
Бөлім басшысы
Бөлімнің жауапты маманы
Рәсімнің (іс-әрекет) атауы
Өтінішті тіркеу
Өтінішті қабылдау
Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес ұсынылған құжаттардың толықтығын тексеру
Кепілге мемлекеттік тіркеу туралы куәлік жазып береді
Аяқтау нысаны (мәлімет, құжат, ұйымдастыру-өкімдік шешім)
Тіркеу нөмірі және күні
Кейіннен құжаттарды бөлім басшысына берумен қызмет көрсетуші басшысының (орынбасарының) бұрыштамасы
Құжаттарды орындауға бөлім маманына беру
Кепілге (көшірме) мемлекеттік тіркеу туралы куәлік беріледі
Орындау мерзімі
30 минут
30 минут
2 жұмыс күні
2 жұмыс күні
"Тракторлардың және олардың базасында жасалған
өздігінен жүретін шассилер мен механизмдерді,
монтаждалған арнайы жабдығы бар тіркемелерді
қоса алғанда, олардың тіркемелерінің, өздігінен
жүретін ауыл шаруашылығы, мелиоративтік және
жол-құрылыс машиналары мен механизмдерінің,
сондай-ақ жүріп өту мүмкіндігі жоғары арнайы
машиналардың кепілін тіркеу және мемлекеттік
тіркеу туралы куәлік беру" мемлекеттік қызмет
көрсету регламентіне
2-қосымша
Құрылымдық бөлімшелер (жұмысшылар) арасындағы рәсімнің (әрекет)
жүйелілік сипаттамасының блок-сызбасы
"Тракторлардың және олардың базасында жасалған
өздігінен жүретін шассилер мен механизмдерді,
монтаждалған арнайы жабдығы бар тіркемелерді
қоса алғанда, олардың тіркемелерінің, өздігінен
жүретін ауыл шаруашылығы, мелиоративтік және
жол-құрылыс машиналары мен механизмдерінің,
сондай-ақ жүріп өту мүмкіндігі жоғары арнайы
машиналардың кепілін тіркеу және мемлекеттік
тіркеу туралы куәлік беру" мемлекеттік қызмет
көрсету регламентіне
3-қосымша
Мемлекеттік қызмет көрсетудің бизнес-процестерінің анықтамалығы
"Тракторлардың және олардың базасында жасалған өздігінен
жүретін шассилер мен механизмдерді, монтаждалған арнайы жабдығы
бар тіркемелерді қоса алғанда, олардың тіркемелерінің,
өздігінен жүретін ауыл шаруашылығы, мелиоративтік және
жол-құрылыс машиналары мен механизмдерінің, сондай-ақ жүріп өту
мүмкіндігі жоғары арнайы машиналардың кепілін тіркеу және
мемлекеттік тіркеу туралы куәлік беру"
Астана қаласы әкімдігінің
2014 жылғы 5 тамыздағы
№ 102-1258 қаулысымен
бекітілген
"Тракторларды және олардың базасында жасалған өздігінен жүретін
шассилер мен механизмдерді, өздігінен жүретін ауыл шаруашылығы,
мелиоративтік және жол-құрылыс машиналары мен механизмдерін,
сондай-ақ жүріп өту мүмкіндігі жоғары арнайы машиналарды
жүргізу құқығына куәліктер беру" мемлекеттік көрсетілетін
қызмет регламенті

6. В процессе оказания государственной услуги участвуют следующие структурные подразделения:
1) канцелярия услугодателя;
2) руководитель услугодателя и (или) его заместитель;
3) руководитель отдела;
4) ответственный специалист отдела.
7. Описание последовательности процедур (действий) между структурно-функциональными единицами с указанием длительности каждой процедуры (действия), необходимых для оказания государственной услуги приведено в приложении 2 к настоящему Регламенту:
1) канцелярия услугодателя регистрирует заявление в течение 30 (тридцать) минут, затем передает документы руководителю (заместителю) управления;
2) руководитель услугодателя отписывает документы руководителю отдела в течение 30 (тридцать) минут;
3) после проверки документов в течение 30 (тридцать) минут руководитель отдела передает документы на исполнение специалисту отдела;
4) специалист отдела в течение 2 (два) рабочих дней выписывает свидетельство о государственной регистрации залога (дубликата).
4. Описание порядка взаимодействия с центром обслуживания
населения и (или) иными услугодателями, а также порядка
использования информационных систем в процессе оказания
государственной услуги
8. Порядок обжалования решений, действий (бездействия) услугодателей и (или) их должностных лиц по вопросам оказания государственных услуг осуществляется согласно Стандарта.
9. Схема, отражающая взаимосвязь между логической последовательностью административных действий в процессе оказания государственной услуги и текстовое табличное описание последовательности и взаимодействие административных действий (процедур) каждой структурно-функциональной единицы приведена справочнике бизнес-процессов оказания государственной услуги в приложении 4 к настоящему Регламенту.
Приложение 1
к Регламенту государственной услуги
«Регистрация и выдача свидетельства
о государственной регистрации залога
тракторов и изготовленных на их базе
самоходных шасси и механизмов, прицепов к ним,
включая прицепы со смонтированным
специальным оборудованием, самоходных
сельскохозяйственных, мелиоративных
и дорожно-строительных машин и механизмов,
а также специальных машин повышенной проходимости»
Результат процедуры (действия) по
оказанию государственной услуги, который
служит основанием для начала выполнения
следующей процедуры (действий)
№ действия
1
2
3
4
Наименование структурного подразделения
Канцелярия услугодателя
Руководитель (заместитель) услугодателя
Руководитель отдела
Ответственный специалист отдела
Наименование
процедуры (действия)
Регистрация заявления
Прием заявления
Проверка документов на полноту и соответствие законодательству Республики Казахстан
Выписка свидетельства о государственной регистрации залога
Форма завершения (данные, документ организационно–распорядительное решение)
Регистрационный номер и дата
Резолюция руководителя (заместителя) услугодателя с последующей передачей документов руководителю отдела
Передача документов на исполнение специалисту отдела
Свидетельство о государственной регистрации залога (дубликата)
Сроки исполнения
30 минут
30 минут
30 минут
2 рабочих дня
Приложение 2
к Регламенту государственной услуги
«Регистрация и выдача свидетельства
о государственной регистрации залога
тракторов и изготовленных на их базе
самоходных шасси и механизмов, прицепов к ним,
включая прицепы со смонтированным
специальным оборудованием, самоходных
сельскохозяйственных, мелиоративных
и дорожно-строительных машин и механизмов,
а также специальных машин повышенной проходимости»
Блок-схема: описание последовательности
процедур (действий) между
структурными подразделениями (работниками)
Приложение 3
к Регламенту государственной услуги
«Регистрация и выдача свидетельства
о государственной регистрации залога
тракторов и изготовленных на их базе
самоходных шасси и механизмов, прицепов к ним,
включая прицепы со смонтированным
специальным оборудованием, самоходных
сельскохозяйственных, мелиоративных
и дорожно-строительных машин и механизмов,
а также специальных машин повышенной проходимости»
Справочник бизнес-процессов оказания
государственной услуги «Регистрация и выдача
свидетельства о государственной регистрации
залога тракторов и изготовленных на их базе
самоходных шасси и механизмов, прицепов к ним,
включая прицепы со смонтированным специальным
оборудованием, самоходных сельско-хозяйственных,
мелиоративных и дорожно-строительных машин и
механизмов, а также специальных машин
повышенной проходимости»
Утвержден
постановлением акимата
города Астаны
от 5 августа  2014 года № 102-1258
Регламент государственной услуги
«Выдача удостоверений на право управления тракторами и
изготовленными на их базе самоходными шасси и механизмами,
самоходными сельскохозяйственными, мелиоративными и
дорожно-строительными машинами и механизмами, а также
специальными машинами повышенной проходимости»

1. Жалпы ережелер
1. "Тракторларды және олардың базасында жасалған өздігінен жүретін шассилер мен механизмдерді, өздігінен жүретін ауыл шаруашылығы, мелиоративтік және жол-құрылыс машиналары мен механизмдерін, сондай-ақ жүріп өту мүмкіндігі жоғары арнайы машиналарды жүргізу құқығына куәліктер беру" мемлекеттiк көрсетілетін қызмет (бұдан әрі - мемлекеттiк көрсетілетін қызмет) Астана қаласы әкімдігінің уәкілетті органы - "Астана қаласының Ауыл шаруашылығы басқармасы" мемлекеттік мекемесі (бұдан әрi – қызметті көрсетуші) Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2014 жылғы 3 наурыздағы № 171 қаулысымен бекітілген "Тракторларды және олардың базасында жасалған өздігінен жүретін шассилермен механизмдерді, өздігінен жүретін ауыл шаруашылығы, мелиоративтік және жол-құрылыс машиналары мен механизмдерін, сондай-ақ жүріп өту мүмкіндігі жоғары арнайы машиналарды жүргізу құқығына куәліктер беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына (бұдан әрі - Стандарт) сәйкес және сонымен қатар www.egov.kz "электрондық үкімет" веб-порталы (бұдан әрі–портал) арқылы көрсетіледі.
2. Мемлекеттік көрсетілетін қызметтің нысаны: электрондық (ішінара автоматтандырылған) және (немесе) қағаз түрінде.
3. Мемлекеттік көрсетілетін қызметтің нәтижелері:
1) көрсетілетін қызметті берушіге жүгінген жағдайда – тракторларды және олардың базасында жасалған өздігінен жүретін шассилер мен механизмдерді, өздігінен жүретін ауыл шаруашылығы, мелиоративтік және жол-құрылыс машиналары мен механизмдерін, сондай-ақ жүріп өту мүмкіндігі жоғары арнайы машиналарды жүргізу құқығына куәлікті (бұдан әрі – тракторшы-машинист куәлігі) беру, тракторшы-машинист куәлігінің түпнұсқасын қағаз нысанда беру;
2) порталда – көрсетілетін қызметті алушының тракторшы-машинист куәлігін немесе тракторшы-машинист куәлігінің түпнұсқасын алуына болатын мекенжайды көрсете отырып, рұқсат беру құжатының дайындығы туралы хабарлама.
Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер нәтижесін ұсыну нысаны: электрондық және (немесе) қағаз түрінде.
2. Мемлекеттік қызмет көрсету барысында қызмет көрсетушінің
(жұмысшылардың) құрылымдық бөлімшесінің іс-әрекеті тәртібін
сипаттау
4. Мемлекеттік көрсетілетін қызмет Стандартының 9-тармағында көрсетілген тізім қосымшасындағы құжаттар (бұдан әрі - құжаттар) мемлекеттік көрсетілетін қызмет Стандартындағы 1-қосымшаға сәйкес нысан бойынша құжаттар тізімін қоса отырып өтінім беру рәсімдерді (іс-әрекеттерді) бастаудың негізі болып табылады.
5. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінің құрамына кіретін әрбір рәсімнің (әрекеттің) мазмұны, оларды орындаудың ұзақтығы:

1. Общие положения
1. Государственная услуга «Выдача удостоверений на право управления тракторами и изготовленными на их базе самоходными шасси и механизмами, самоходными сельскохозяйственными, мелиоративными и дорожно-строительными машинами и механизмами, а также специальными машинами повышенной проходимости» (далее – государственная услуга) оказывается уполномоченным органом акимата города Астаны – Государственным учреждением «Управление сельского хозяйства города Астаны» (далее - услугодатель), в соответствии со стандартом государственных услуг «Об утверждении стандартов государственных услуг в области государственной технической инспекции и внесении изменений в некоторые решения Правительства Республики Казахстан» (далее – Стандарт) утвержденным постановлением Правительства Республики Казахстан от 3 марта 2014 года № 171, в том числе через веб-портал «электронного правительства» www.egov.kz (далее – портал).
2. Форма оказываемой государственной услуги: электронная (частично автоматизированная) и (или) бумажная.
3. Результатом оказываемой государственной услуги является:
1) при обращении к услугодателю – выдача удостоверения на право управления тракторами и изготовленными на их базе самоходными шасси и механизмами, самоходными сельскохозяйственными, мелиоративными и дорожно-строительными машинами и механизмами, а также специальными машинами повышенной проходимости (далее – удостоверение тракториста-машиниста), выдача дубликата удостоверения тракториста-машиниста в бумажной форме;
2) на портале – уведомление о готовности разрешительного документа с указанием адреса, где услугополучатель может получить удостоверение тракториста-машиниста или его дубликат.
Форма предоставления результата оказания государственной услуги: электронная и бумажная.
2. Описание порядка действий структурных
подразделений (работников) услугодателя
в процессе оказания государственной услуги
4. Основанием для начала процедуры (действия) по оказанию государственной услуги является прием заявления услугодателем по форме согласно приложения 1 Стандарта перечня документов (далее-документы) указанных в пункте 9 Стандарта государственной услуги.
5. Содержание каждой процедуры (действия), входящей в состав процесса оказания государственной услуги, длительность его выполнения:

1-рәсім: қызмет көрсетуші кеңсесінің қызметкері құжаттар түскен күні, қызмет алушыға тіркеу нөмірін берумен және күнімен тіркеуді жүзеге асырады, бұдан кейін қызмет көрсетушінің басшысына немесе орынбасарына беріледі. Осы рәсімді жүзеге асыру үшін берілетін ең ұзақ уақыт – 30 (отыз) минут;
2-рәсім: қызмет көрсетушінің басшысы немесе оның орынбасары құжаттарды бөлім басшысына береді. Осы рәсімді жүзеге асыру үшін берілетін ең ұзақ уақыт – 30 (отыз) минут;
3- рәсім: бөлім басшысы құжаттарды бөлімнің жауапты маманына тапсырады. Осы рәсімді жүзеге асыру үшін берілетін ең ұзақ уақыт – 30 (отыз) минут;
4- рәсім: бөлімнің жауапты маманы құжаттардың толықтығын тексеріп, тракторшы - машинашы куәлігін жазып береді. Осы рәсімді орындау үшін берілетін ең ұзақ уақыт – 2 (екі) жұмыс күні барысында, қызмет алушының жүгінген орыны бойынша куәлік беру туралы мәліметтің болмау жағдайында екінші нұсқасын алу үшін 15 (он бес) жұмыс күн ішінде.
3. Мемлекеттік қызмет көрсету барысында қызмет көрсетушінің
(жұмысшылардың) құрылымдық бөлімшесінің өзара іс-әрекеті
тәртібін сипаттау
6. Мемлекеттік қызмет көрсету барысында мынадай құрылымдық бөлімшелер қатысады:
1) қызмет көрсетушінің кеңсесі;
2) қызмет көрсетушінің басшысы және (немесе) оның орынбасары;
3) бөлім басшысы;
4) бөлімнің жауапты маманы.
7. Мемлекеттік қызмет көрсету үшін қажетті құрылымдық-қызметтік бірліктер арасындағы әрбір рәсімнің (іс-әрекеттің) ұзақтығы көрсетілген рәсімнің (іс-әрекеттің) жүйелілік сипаттамасы осы Регламентке 2-қосымша блок–сызбасында көрсетілген:
1) қызмет көрсетушінің кеңсесі өтінішті 30 (отыз) минут ішінде тіркейді, одан кейін құжаттарды басқарма басшысына (орынбасары) береді;
2) қызмет көрсетушінің басшысы құжаттарды бөлім басшысына 30 (отыз) минут ішінде тапсырады;
3) бөлім басшысы құжаттарды 30 (отыз) минут ішінде тексеріп болған соң бөлімнің жауапты маманына орындауға береді;
4) бөлімнің жауапты маманы құжаттардың толықтығын тексеріп, 2 (екі) жұмыс күні ішінде тракторшы-машинашы куәлігін жазып береді, қызмет алушының өтініш берген жері бойынша куәлік беру туралы мәліметтің болмаған жағдайында екінші түпнұсқасын алу үшін 15 (он бес) жұмыс күні ішінде.
4. Мемлекеттік қызмет көрсету барысында ақпараттық жүйені
қолдану тәртібін сипаттау

процедура 1: заявление подается в канцелярию услугодателя либо через портал, регистрируется с присвоением регистрационного номера и даты, после чего передается руководителю Государственного учреждения «Управление сельского хозяйства города Астаны» (далее – руководитель управления) либо его заместителю. Максимально допустимое время для осуществления данной процедуры – 30 (тридцать) минут;
процедура 2: руководитель управления отписывает документы руководителю отдела государственной технической инспекции (далее – руководитель отдела), который проверяет их на полноту и соответствие законодательству. Максимально допустимое время для осуществления данной процедуры – 30 (тридцать) минут;
процедура 3: руководитель отдела передает документы специалисту отдела. Максимально допустимое время для осуществления данной процедуры – 30 (тридцать) минут;
процедура 4: специалист отдела выписывает удостоверение тракториста-машиниста. Максимально допустимое время для осуществления данной процедуры – в течение 2 (два) рабочих дней, в случае отсутствия сведения о выдаче удостоверения по месту обращения услугополучателя, в течение 15 (пятнадцати) рабочих дней для получения дубликата.
3. Описание порядка взаимодействия структурных
подразделений (работников) услугодателя
в процессе оказания государственной услуги
6. В процессе оказания государственной услуги участвуют следующие структурные подразделения:
1) канцелярия услугодателя;
2) руководитель услугодателя и (или) его заместитель;
3) руководитель отдела;
4) ответственный специалист отдела.
7. Описание последовательности процедур (действий) между структурно-функциональными единицами с указанием длительности каждой процедуры (действия), необходимых для оказания государственной услуги, приведено в приложении 2 к настоящему Регламенту.
1) канцелярия услугодателя регистрирует заявление в течение 30 (тридцать) минут, затем передает документы руководителю (заместителю) управления;
2) руководитель управления отписывает документы руководителю отдела в течение 30 (тридцать) минут;
3) после проверки документов в течение 30 (тридцать) минут руководитель отдела передает документы на исполнение специалисту отдела;
4) специалист отдела в течение 2 (два) рабочих дней выписывает удостоверение тракториста-машиниста, в случае отсутствия сведений о выдаче удостоверения по месту обращения услугополучателя, в течение 15 (пятнадцати) рабочих дней для получения дубликата.
4. Описание порядка использования информационных
систем в процессе оказания государственной услуги

8. Мемлекеттік қызметті портал арқылы көрсету кезінде қызмет көрсетуші мен қызмет алушының өтінімі мен рәсімінің (іс-әрекетінің) дәйектілігінің тәртібін сипаттау.
8.1. Қызмет көрсетушінің нысаны (іс әрекет) жүйелілігінің сипаттамасы:
1-рәсім: мемлекеттік қызмет көрсету үшін "Е-лицензиялау" мемлекеттік деректер базасының ақпараттық жүйесіне (бұдан әрі – "Е-лицензиялау" МДБ АЖ) қызмет көрсетуші қызметкерлерінің логині мен паролін енгізу (авторизациялау рәсімі);
1-шарт: логин және пароль арқылы қызмет көрсетуші қызметкерінің тіркелгені туралы мәліметтің түпнұсқалылығын "Е-лицензиялау" МДБ АЖ арқылы тексеру;
2-рәсім: қызмет көрсетуші қызметкерінің енгізген мәліметтердің бұзылушықтарына байланысты "Е-лицензиялау" МДБ АЖ-да авторизациялаудан бас тарту туралы ақпаратты қалыптастыру;
3-рәсім: қызмет беруші қызметкерінің осы Регламентте көрсетілген қызметті таңдау, қызмет көрсету үшін сауал нысанын экранға шығару және қызмет беруші қызметкерінің қызмет алушының мәліметтерін енгізуі;
4-рәсім: қызмет алушының мәліметтері туралы жеке және заңды тұлғалардың мемлекеттік дерек базасындағы (бұдан әрі - ЖТ МДБ/ЗТ МДБ) "электрондық үкіметтің" төлем шлюзі (бұдан әрі – ЭҮТШ) арқылы сауал жолдау;
2-шарт: ЖТ МДБ/ЗТ МДБ-да қызмет алушының мәліметтерінің болуын тексеру;
5-рәсім: ЖТ МДБ/ЗТ МДБ-да қызмет алушының мәліметтерінің болмауына байланысты мәліметті алу мүмкіндігінің жоқтығы туралы хабарды қалыптастыру;
6-рәсім: құжаттардың қағаз түрінде болуы туралы белгі соғу бөлігінде сауал нысанын толтыру;
7-рәсім: "Е-лицензиялау" МДБ АЖ-да сауалды тіркеу және "Е-лицензиялау" МДБ АЖ-да қызметті өңдеу;
8-рәсім: "Е-лицензиялау" МДБ АЖ-да қызмет алушының мәліметтерінде бұзылулардың болуына байланысты сұратылған қызметтен бас тарту туралы хабарды қалыптастыру;
9-рәсім: қызмет алушының "Е-лицензиялау" МДБ АЖ-да қалыптасқан мемлекеттік қызметтердің (рұқсат етілген құжаттардың дайындығын хабарлау) нәтижесін алу. Электрондық құжат қызмет көрсетушінің уәкілетті тұлғасының электрондық-цифрлық қолтаңбаны (бұдан әрі – ЭЦҚ) пайдалана отырып қалыптасады.
8.2. Қызмет көрсетушінің өтінімі мен рәсімдері (іс-әрекеттері) дәйектілігінің тәртібін сипаттау:
қызмет алушы өзінің компьютеріндегі интернет-браузерде сақталатын ЭЦҚ тіркелген куәлігінің көмегімен порталда тіркеуді жүзеге асырады (тіркелмеген қызмет алушылар үшін порталда жүзеге асырылады);
1-рәсім: ЭЦҚ тіркеу куәлігін қызмет алушының компьютеріндегі интернет-браузерге тіркеу, мемлекеттік қызметті алу үшін қызмет алушының порталдағы парольді (авторизациялау рәсімі) енгізу рәсімі;
1-шарт: логин арқылы тіркелген қызмет алушы туралы мәліметтің түпнұсқалығын порталда тексеру, атап айтқанда жекеленген сәйкестендіру нөмірін, бизнес сәйкестендіру нөмірін (бұдан әрі - ЖСН/СТН) және паролін;
2-рәсім: қызмет алушының мәліметтерінде бұзушылықтың болуына байланысты авторизациялаудан бас тарту бойынша порталдың хабарламаны қалыптастыруы;
3-рәсім: осы Регламентте көрсетілген қызметті қызмет алушының таңдауы, қызметті көрсету үшін экранға сауал нысанын шығару және қызмет алушы оның құрылымы мен нысан талаптарын ескере отырып нысанды сауал түріне тіркеу;
4-рәсім: ЭҮТШ-де қызметті төлеу, одан кейін бұл ақпарат "Е-лицензиялау" МДБ АЖ-ға келіп түседі;
2-шарт: көрсетілген қызмет үшін төлем фактісін "Е-лицензиялау" МДБ АЖ-да тексеру;
5-рәсім: "Е-лицензиялау" МДБ АЖ-да көрсетілген қызмет үшін төлемнің жүргізілмегендігіне байланысты сұралған қызметтен бас тарту туралы хабарламаны қалыптастыру;
6-рәсім: сұрату куәлігі (қол қою) үшін ЭЦҚ тіркелген куәлігін қызмет алушының таңдауы;
3-шарт: ЭЦҚ тіркелген куәліктің әрекет ету мерзімін порталда және тіркелген (жойылған) куәліктердің тізімде болмауы, сондай-ақ сұранымда көрсетілгендей ЖСН/СТН арасындағы сәйкестендіру мәліметінің және ЭЦҚ тіркелген куәлікте көрсетілген ЖСН/СТН сәйкестігін тексеру;
7-рәсім: қызмет алушының ЭЦҚ түпнұсқалығын растамауына байланысты сұралған қызметтен бас тарту туралы хабарламаны қалыптастыру;
8-рәсім: қызмет алушының куәлігі (қол қою) ЭЦҚ арқылы сұранымның толтырылған нысанында (мәлімет енгізілген) қызмет көрсету;
9-рәсім: "Е-лицензиялау" МДБ АЖ-да электрондық құжатты (қызмет алушының өтініші) тіркеу және Е-лицензиялау" МДБ АЖ-да өтінішті өңдеу;
10-рәсім: қызмет алушының "Е-лицензиялау" МДБ АЖ мәліметінде бұзушылықтар болуына байланысты сұралған мемлекеттік қызметтен бас тарту хабарламасын қалыптастыру;
11-рәсім: қызмет алушының портал қалыптастырған мемлекеттік қызмет қорытындысын алуы (жылжымалы мүліктің кепілдігін тіркеу тізілімінен үзінді). Электрондық құжат қызмет көрсетушінің уәкілетті тұлғасының ЭЦҚ пайдалану арқылы қалыптасады.
Мемлекеттік қызмет көрсету кезінде ақпараттық жүйенің функционалдық өзара әрекеті қызмет көрсетуші арқылы осы Регламентке 3-қосымшада көрсетілген.

8. Описание порядка обращения и последовательности процедур (действий) услугодателя и услугополучателя при оказании государственной услуги через портал.
8.1 Описание последовательности процедур (действий) услугодателя:
процедура 1: ввод сотрудником услугодателя логина и пароля (процедура авторизации) в информационной системе государственной базы данных «Е-лицензирование» (далее - ИС ГБД «Е-лицензирование») для оказания государственной услуги;
условие 1: проверка в ИС ГБД «Е-лицензирование» подлинности данных о зарегистрированном сотруднике услугодателя через логин и пароль;
процедура 2: формирование ИС ГБД «Е-лицензирование» сообщения об отказе в авторизации в связи с имеющимися нарушениями в данных, введенных сотрудником услугодателя;
процедура 3: выбор сотрудником услугодателя услуги, указанной в настоящем Регламенте, вывод на экран формы запроса для оказания услуги и ввод сотрудником услугодателя данных услугополучателя;
процедура 4: направление запроса через платежный шлюз «электронного правительства» (далее – ПШЭП) в государственной базе данных физических и юридических лиц (далее - ГБД ФЛ/ГБД ЮЛ) о данных услугополучателя;
условие 2: проверка наличия данных услугополучателя в ГБД ФЛ/ГБД ЮЛ;
процедура 5: формирование сообщения о невозможности получения данных в связи с отсутствием данных услугополучателя в ГБД ФЛ/ГБД ЮЛ;
процедура 6: заполнение формы запроса в части отметки о наличии документов в бумажной форме;
процедура 7: регистрация запроса в ИС ГБД «Е-лицензирование» и обработка услуги в ИС ГБД «Е-лицензирование»;
процедура 8: формирование сообщения об отказе в запрашиваемой услуге в связи с имеющимися нарушениями в данных услугополучателя в ИС ГБД «Е-лицензирование»;
процедура 9: получение услугополучателем результата государственной услуги (уведомление о готовности разрешительного документа), сформированного ИС ГБД «Е-лицензирование». Электронный документ формируется с использованием электронно-цифровой подписью (далее – ЭЦП) уполномоченного лица услугодателя.
8.2 Описание порядка обращения и последовательности процедур (действий) услугополучателя:
услугополучатель осуществляет регистрацию на портале с помощью своего регистрационного свидетельства ЭЦП, которое хранится в интернет-браузере компьютера услугополучателя (осуществляется для незарегистрированных услугополучателей на портале);
процедура 1: прикрепление в интернет-браузер компьютера услугополучателя регистрационно госвидетельства ЭЦП, процедура ввода услугополучателем пароля (процедура авторизации) на портале для получения государственной услуги;
условие 1: проверка на портале подлинности данных о зарегистрированном потребителе через логин, а именно индивидуальный идентификационный номер, бизнес-идентификационный номер (далее - ИИН/БИН) и пароль;
процедура 2: формирование порталом сообщения об отказе в авторизации в связи с имеющимися нарушениями в данных услугополучателя;
процедура 3: выбор услугополучателем услуги, указанной в настоящем Регламенте, вывод на экран формы запроса для оказания услуги и заполнение услугополучателем формы (ввод данных) с учетом ее структуры и форматных требований, прикреплением к форме запроса необходимых документов в электронном виде;
процедура 4: оплата услуги на ПШЭП, а затем эта информация поступает в ИС ГБД «Е-лицензирование»;
условие 2: проверка в ИС ГБД «Е-лицензирование» факта оплаты за оказание услуги;
процедура 5: формирование сообщения об отказе в запрашиваемой услуге, в связи с отсутствием оплаты за оказание услуги в ИС ГБД «Е-лицензирование»;
процедура 6: выбор услугополучателем регистрационного свидетельства ЭЦП для удостоверения (подписания) запроса;
условие 3: проверка на портале срока действия регистрационного свидетельства ЭЦП и отсутствия в списке отозванных (аннулированных) регистрационных свидетельств, а также соответствия идентификационных данных между ИИН/БИН, указанным в запросе, и ИИН/БИН, указанным в регистрационном свидетельстве ЭЦП;
процедура 7: формирование сообщения об отказе в запрашиваемой услуге в связи с неподтверждением подлинности ЭЦП услугополучателя;
процедура 8: удостоверение (подписание) посредством ЭЦП услуго- получателя заполненной формы (введенных данных) запроса на оказание услуги;
процедура 9: регистрация электронного документа (запроса услуго- получателя) в ИС ГБД «Е-лицензирование» и обработка запроса в ИС ГБД «Е-лицензирование»;
процедура 10: формирование сообщения об отказе в запрашиваемой государственной услуге в связи с имеющимися нарушениями в данных услугополучателя в ИС ГБД «Е-лицензирование»;
процедура 11: получение услугополучателем результата государственной услуги (уведомление о готовности разрешительного документа), сформированного порталом. Электронный документ формируется с использованием ЭЦП уполномоченного лица услугодателя.
Функциональное взаимодействие информационных систем при оказании государственной услуги через услугодателя и услугополучателя приведено в приложении 3 к настоящему Регламенту.

9. Мемлекеттік қызметті көрсету үдерісіндегі әкімшілік іс-әрекеттердің логикалық кезектілігі және ҚФБ арасындағы өзара байланысты көрсететін мемлекеттік қызмет көрсетудің бизнес-процестерінің анықтамалығы осы регламенттің 3-қосымшасында көрсетілген.
"Тракторларды және олардың базасында жасалған
өздігінен жүретін шассилер мен механизмдерді,
өздігінен жүретін ауыл шаруашылығы, мелиоративтік
және жол-құрылыс машиналары мен механизмдерін,
сондай-ақ жүріп өту мүмкіндігі жоғары арнайы
машиналарды жүргізу құқығына куәліктер беру"
мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті
1-қосымша
Келесі рәсімнің (әрекет) орындауды бастау үшін негізгі болатын мемлекеттік қызмет көрсету бойынша рәсімнің (әрекет) нәтижесі
№ іс-әрекет
1
2
3
4
Құрылымдық бөлімшенің атауы
Қызмет көрсетушінің кеңсесі
Қызмет көрсетушінің басшысы (орынбасары)
Бөлім басшысы
Бөлімнің жауапты маманы
Рәсімнің (іс-әрекет) атауы
Өтінішті тіркеу
Өтініш қабылдау
Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес ұсынылған құжаттардың толықтығын тексеру
Тракторшы-машинашы куәлігін жазып беру
Аяқтау нысаны (мәлімет, құжат, ұйымдастыру-өкімдік шешім)
Тіркеу нөмірі және күні
Кейіннен құжаттарды бөлім басшысына берумен қызмет көрсетуші басшысының (орынбасарының) бұрыштамасы
Құжаттарды орындауға бөлім маманына беру
Тракторшы-машинашы куәлігі
Орындау мерзімі
30 минут
30 минут
30 минут
2 жұмыс күні, қызмет алушының өтінім жолдаған жері бойынша куәлік беру туралы мәліметтің болмаған жағдайында екінші түпнұсқасын алу үшін 15 жұмыс күні ішінде
"Тракторларды және олардың базасында жасалған
өздігінен жүретін шассилер мен механизмдерді,
өздігінен жүретін ауыл шаруашылығы, мелиоративтік
және жол-құрылыс машиналары мен механизмдерін,
сондай-ақ жүріп өту мүмкіндігі жоғары арнайы
машиналарды жүргізу құқығына куәліктер беру"
мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті
2-қосымша
Құрылымдық бөлімшелер (жұмысшылар) арасындағы рәсімнің (әрекет)
жүйелілік сипаттамасының блок-сызбасы
Тракторларды және олардың базасында жасалған
өздігінен жүретін шассилер мен механизмдерді,
өздігінен жүретін ауыл шаруашылығы, мелиоративтік
және жол-құрылыс машиналары мен механизмдерін,
сондай-ақ жүріп өту мүмкіндігі жоғары арнайы
машиналарды жүргізу құқығына куәліктер беру"
мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті
3-қосымша
1-диаграмма
Қызмет көрсетуші арқылы мемлекеттік қызмет көрсету кезінде
ақпараттық жүйенің функционладық өзара әрекеті
2-диаграмма
Қызмет көрсетуші арқылы мемлекеттік қызмет көрсету кезінде ақпараттық жүйенің функционалдық өзара әрекет етуі
Тракторларды және олардың базасында жасалған
өздігінен жүретін шассилер мен механизмдерді,
өздігінен жүретін ауыл шаруашылығы, мелиоративтік
және жол-құрылыс машиналары мен механизмдерін,
сондай-ақ жүріп өту мүмкіндігі жоғары арнайы
машиналарды жүргізу құқығына куәліктер беру"
мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті
4-қосымша
"Тракторларды және олардың базасында жасалған өздігінен жүретін
шассилермен механизмдерді, өздігінен жүретін ауыл шаруашылығы,
мелиоративтік және жол-құрылыс машиналары мен механизмдерін,
сондай-ақ жүріп өту мүмкіндігі жоғары арнайы машиналарды
жүргізу құқығына куәліктер беру" мемлекеттік қызмет
көрсетудің бизнес-процестерінің анықтамалығы
Астана қаласы әкімдігінің
2014 жылғы 5 тамыздағы
№ 102-1258 қаулысымен
бекітілген
"Тракторларды және олардың базасында жасалған өздiгiнен жүретiн
шассилер мен механизмдерді, өздiгiнен жүретiн ауыл шаруашылығы,
мелиоративтiк және жол-құрылыс машиналары мен механизмдерін,
сондай-ақ жүріп өту мүмкіндігі жоғары арнайы машиналарды
сенiмхат бойынша басқаратын адамдарды тiркеу" мемлекеттік
көрсетілетін қызмет регламенті

9. Порядок обжалования решений, действий (бездействия) услугодателей и (или) их должностных лиц по вопросам оказания государственных услуг осуществляется согласно Стандарта.
10. Схема, отражающая взаимосвязь между логической последовательностью административных действий в процессе оказания государственной услуги и текстовое табличное описание последовательности и взаимодействие административных действий (процедур) каждой структурно-функциональной единицы приведена справочнике бизнес-процессов оказания государственной услуги в приложении 4 к настоящему Регламенту.
Приложение 1
к Регламенту государственной услуги
«Выдача удостоверений на право управления
тракторами и изготовленными на их базе
самоходными шасси и механизмами,
самоходными сельскохозяйственными,
мелиоративными и дорожно-строительными
машинами и механизмами, а также специальными
машинами повышенной проходимости»
Результат процедуры (действия) по
оказанию государственной услуги,
который служит основанием для начала
выполнения следующей процедуры (действий)
№ действия
1
2
3
4
Наименование структурного подразделения
Канцелярия услугодателя
Руководитель (заместитель) услугодателя
Руководитель отдела
Ответственный специалист отдела
Наименование процедуры (действия)
Регистрация заявления
Прием заявления
Проверка представленных документов на полноту и соответствие законодательству Республики Казахстан
Выписка удостоверения тракториста-машиниста
Форма завершения (данные, документ, организационно–распорядительное решение)
Регистрационный номер и дата
Резолюция руководителя (заместителя) услугодателя с последующей передачей документов руководителю отдела
Передача документов на исполнение специалисту отдела
Удостоверение тракториста-машиниста
Сроки исполнения
30 (тридцать) минут
30 (тридцать) минут
30 (тридцать) минут
2 (два) рабочих дня в течение 15 (пятнадцати) рабочих дней для получения дубликата, в случае отсутствия сведения о выдаче удостоверения по месту обращения услугополучателя
Приложение 2
к Регламенту государственной услуги
«Выдача удостоверений на право управления
тракторами и изготовленными на их базе
самоходными шасси и механизмами,
самоходными сельскохозяйственными,
мелиоративными и дорожно-строительными
машинами и механизмами, а также специальными
машинами повышенной проходимости»
Блок-схема: описание последовательности
процедур (действий) между
структурными подразделениями (работниками)
Приложение 3
к Регламенту государственной услуги
«Выдача удостоверений на право управления
тракторами и изготовленными на их базе
самоходными шасси и механизмами,
самоходными сельскохозяйственными,
мелиоративными и дорожно-строительными
машинами и механизмами, а также специальными
машинами повышенной проходимости»
Диаграмма 1
Функциональное взаимодействие
информационных систем при оказании
государственной услуги через услугодателя
Диаграмма 1
Функциональное взаимодействие
информационных систем при оказании
государственной услуги через услугополучателя
Приложение 4
к Регламенту государственной услуги
«Выдача удостоверений на право управления
тракторами и изготовленными на их базе
самоходными шасси и механизмами,
самоходными сельскохозяйственными,
мелиоративными и дорожно-строительными
машинами и механизмами, а также специальными
машинами повышенной проходимости»
Справочник бизнес-процессов оказания
государственной услуги «Выдача удостоверений на
право управления тракторами и изготовленными на
их базе самоходными шасси и механизмами,
самоходными сельскохозяйственными, мелиоративными
и дорожно-строительными машинами и механизмами,
а также специальными машинами повышенной проходимости»
Утвержден
постановлением акимата
города Астаны
от 5 августа  2014 года № 102-1258
Регламент государственной услуги
«Регистрация лиц, управляющих тракторами и изготовленными на их
базе самоходными шасси и механизмами, самоходными
сельскохозяйственными, мелиоративными и дорожно-строительными
машинами и механизмами, а также специальными машинами
повышенной проходимости по доверенности»

1. Жалпы ережелері
1. "Тракторларды және олардың базасында жасалған өздiгiнен жүретiн шассилер мен механизмдердi, өздiгiнен жүретiн ауыл шаруашылығы, мелиоративтiк және жол-құрылыс машиналары мен механизмдерiн, сондай-ақ жүріп өту мүмкіндігі жоғары арнайы машиналарды сенiмхат бойынша басқаратын адамдарды тiркеу" мемлекеттiк көрсетілетін қызмет (бұдан әрі - мемлекеттiк көрсетілетін қызмет) Астана қаласы әкімдігінің уәкілетті органы - "Астана қаласының Ауыл шаруашылығы басқармасы" мемлекеттік мекемесі (бұдан әрi - қызметті көрсетуші) Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2014 жылғы 3 наурыздағы № 171 қаулысымен бекітілген "Тракторларды және олардың базасында жасалған өздiгiнен жүретiн шассилер мен механизмдердi, өздiгiнен жүретiн ауыл шаруашылығы, мелиоративтiк және жол-құрылыс машиналары мен механизмдерiн, сондай-ақ жүріп өту мүмкіндігі жоғары арнайы машиналарды сенiмхат бойынша басқаратын адамдарды тiркеу" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына (бұдан әрі - Стандарт) сәйкес көрсетеді.
2. Мемлекеттік көрсетілетін қызмет нысаны: қағаз түрінде.
3. Мемлекеттік көрсетілген қызметтің нәтижесі көлік басқаруға арналған сенімхатқа мөртаңба басу болып табылады.
Мемлекеттік көрсетілген қызметтің нәтижесін ұсыну – қағаз түрінде.
2. Мемлекеттік қызмет көрсету барысында қызмет көрсетушінің
(жұмысшылардың) құрылымдық бөлімшесінің іс-әрекеті тәртібін
сипаттау
4. Мемлекеттік көрсетілетін қызмет Стандартының 9-тармағында көрсетілген тізім қосымшасындағы құжаттар (бұдан әрі - құжаттар) мемлекеттік көрсетілетін қызмет Стандартындағы 1-қосымшаға сәйкес нысан бойынша құжаттар тізімін қоса отырып өтінім беру рәсімдерді (іс-әрекеттерді) бастаудың негізі болып табылады.
5. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінің құрамына кіретін әрбір рәсімнің (әрекеттің) мазмұны, оларды орындаудың ұзақтығы:
1-рәсім: қызмет көрсетуші кеңсесінің қызметкері құжаттар түскен күні, қызмет алушыға тіркеу нөмірін берумен және күнімен тіркеуді жүзеге асырады, бұдан кейін қызмет көрсетушінің басшысына немесе орынбасарына беріледі. Осы рәсімді жүзеге асыру үшін берілетін ең ұзақ уақыт – 30 (отыз) минут;
2-рәсім: қызмет көрсетушінің басшысы немесе оның орынбасары құжаттарды бөлім басшысына береді. Осы рәсімді жүзеге асыру үшін берілетін ең ұзақ уақыт – 30 (отыз) минут;
3-рәсім: бөлім басшысы құжаттарды бөлімнің жауапты маманына тапсырады. Осы рәсімді жүзеге асыру үшін берілетін ең ұзақ уақыт – 30 (отыз) минут;
4-рәсім: бөлімнің жауапты маманы құжаттардың толықтығын тексеріп, көлікті басқаруға куәландыратын мөр қояды. Осы рәсімді жүзеге асыру үшін берілетін ең ұзақ уақыт – 1 (бір) жұмыс күні.

1. Общие положения
1. Государственная услуга «Регистрация лиц, управляющих тракторами и изготовленными на их базе самоходными шасси и механизмами, самоходными сельскохозяйственными, мелиоративными и дорожно-строительными машинами и механизмами, а также специальными машинами повышенной проходимости по доверенности» (далее – государственная услуга) оказывается уполномоченным органом акимата города Астаны – Государственным учреждением «Управление сельского хозяйства города Астаны» (далее - услугодатель) в соответствии со стандартом государственных услуг «Об утверждении стандартов государственных услуг в области государственной технической инспекции и внесении изменений в некоторые решения Правительства Республики Казахстан» (далее – Стандарт) утвержденным постановлением Правительства Республики Казахстан от 3 марта 2014 года № 171.
2. Форма оказания государственной услуги: бумажная.
3. Результатом оказания государственной услуги является проставление штампа в доверенности на управление транспортом.
Форма предоставления результата оказания государственной услуги: бумажная.
2. Описание порядка действий структурных
подразделений (работников) услугодателя
в процессе оказания государственной услуги
4. Основанием для начала процедуры (действия) по оказанию государственной услуги является прием заявления услугодателем по форме согласно приложения 1 Стандарта перечня документов (далее-документы) указанных в пункте 9 Стандарта государственной услуги.
5. Содержание каждой процедуры (действия), входящей в состав процесса оказания государственной услуги, длительность его выполнения:
процедура 1: сотрудник канцелярии услугодателя в день поступления документов, предоставленных услугополучателем осуществляет их прием и регистрацию с присвоением регистрационного номера и даты, после чего передается руководителю услугодателя либо его заместителю. Максимально допустимое время для осуществления данной процедуры – 30 (тридцать) минут;
процедура 2: руководитель услугодателя либо его заместитель в день поступления документов налагает резолюцию и передает руководителю отдела. Максимально допустимое время для осуществления данной процедуры – 30 (тридцать) минут;
процедура 3: руководитель отдела в день поступления документа налагает резолюцию и передает ответственному специалисту отдела. Максимально допустимое время для осуществления данной процедуры – 30 (тридцать) минут;
процедура 4: ответственный специалист отдела проверяет полноту документов и проставляет штамп в доверенности на управление транспортом. Максимально допустимое время для осуществления данной процедуры – 1 (один) рабочий день.

3. Мемлекеттік қызмет көрсету барысында қызмет көрсетушінің
(жұмысшылардың) құрылымдық бөлімшесінің өзара іс-әрекеті
тәртібін сипаттау
6. Мемлекеттік қызмет көрсету барысында мынадай құрылымдық бөлімшелер қатысады:
1) қызмет көрсетушінің кеңсесі;
2) қызмет көрсетушінің басшысы және (немесе) оның орынбасары;
3) бөлім басшысы;
4) бөлімнің жауапты маманы.
7. Мемлекеттік қызмет көрсету үшін қажетті құрылымдық-қызметтік бірліктер арасындағы әрбір рәсімнің (іс-әрекеттің) ұзақтығы көрсетілген рәсімнің (іс-әрекеттің) жүйелілік сипаттамасы осы Регламентке 2-қосымша блок–сызбасында көрсетілген:
1) қызмет көрсетушінің кеңсесі өтінішті 30 (отыз) минут ішінде тіркейді, одан кейін құжаттарды басқарма басшысына (орынбасарына) береді;
2) қызмет көрсетушінің басшысы құжаттарды бөлім басшысына 30 (отыз) минут ішінде тапсырады;
3) бөлім басшысы құжаттарды тексеріп болған соң 30 (отыз) минут ішінде бөлімнің жауапты маманына орындауға береді;
4) бөлімнің жауапты маманы 1 (бір) жұмыс күні ішінде көлікті басқару сенімхатына мөртабан қояды.
4. Халыққа қызмет көрсету орталығымен және (немесе) өзге де
көрсетілетін қызметті берушілермен өзара іс-қимыл жасасу
тәртібін, сондай-ақ мемлекеттік қызмет көрсету процесінде
ақпараттық жүйелерді пайдалану тәртібінің сипаттамасы.
8. Мемлекеттік қызметті көрсету мәселелері бойынша көрсетілетін қызметті берушілердің және (немесе) олардың лауазымды адамдарының шешімдеріне, әрекетіне (әрекетсіздігіне) шағымдану тәртібі стандарт негізінде жүргізіледі.
9. Мемлекеттік қызметті көрсету процессіндегі әкімшілік іс-әрекеттердің логикалық кезектілігі және құрылымдық-функциональді бірлік (ҚФБ) арасындағы өзара байланысты көрсететін мемлекеттік қызмет көрсетудің бизнес-процестерінің анықтамалығы регламенттің 2-қосымшасында көрсетілген.
"Тракторларды және олардың базасында жасалған
өздiгiнен жүретiн шассилер мен механизмдерді,
өздiгiнен жүретiн ауыл шаруашылығы, мелиоративтiк
және жол-құрылыс машиналары мен механизмдерiн,
сондай-ақ жүріп өту мүмкіндігі жоғары арнайы
машиналарды сенiмхат бойынша басқаратын адамдарды
тiркеу" мемлекеттік қызмет көрсету регламентіне
1-қосымша
Келесі рәсімнің (әрекет) орындауды бастау үшін негізгі болатын мемлекеттік қызмет көрсету бойынша рәсімнің (әрекет) нәтижесі
№ іс-әрекет
1
2
3
4
Құрылымдық бөлімшенің атауы
Қызмет көрсетушінің кеңсесі
Қызмет көрсетушінің басшысы (орынбасары)
Бөлім басшысы
Бөлімнің жауапты маманы
Рәсімнің (іс-әрекет) атауы
Өтінішті тіркеу
Өтінішті қабылдау
Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес ұсынылған құжаттардың толықтығын тексеру
Көлікті басқаруға куәландыратын мөрдің қойылуы
Аяқтау нысаны (мәлімет, құжат, ұйымдастыру-өкімдік шешім)
Тіркеу нөмірі және күні
Кейіннен құжаттарды бөлім басшысына берумен қызмет көрсетуші басшысының (орынбасарының) бұрыштамасы
Құжаттарды орындауға бөлім маманына беру
Көлікті басқаруға куәландыратын мөр
Орындау мерзімі
30 минут
30 минут
30 минут
1 жұмыс күні
"Тракторларды және олардың базасында жасалған
өздiгiнен жүретiн шассилер мен механизмдерді,
өздiгiнен жүретiн ауыл шаруашылығы, мелиоративтiк
және жол-құрылыс машиналары мен механизмдерiн,
сондай-ақ жүріп өту мүмкіндігі жоғары арнайы
машиналарды сенiмхат бойынша басқаратын адамдарды
тiркеу" мемлекеттік қызмет көрсету регламентіне
2-қосымша
Құрылымдық бөлімшелер (жұмысшылар) арасындағы рәсімнің (әрекет) жүйелілік сипаттамасының блок-сызбасы
"Тракторларды және олардың базасында жасалған
өздiгiнен жүретiн шассилер мен механизмдерді,
өздiгiнен жүретiн ауыл шаруашылығы, мелиоративтiк
және жол-құрылыс машиналары мен механизмдерiн,
сондай-ақ жүріп өту мүмкіндігі жоғары арнайы
машиналарды сенiмхат бойынша басқаратын адамдарды
тiркеу" мемлекеттік қызмет көрсету регламентіне
3-қосымша
Мемлекеттік қызмет көрсетудің бизнес-процестерінің анықтамалығы
"Тракторларды және олардың базасында жасалған өздiгiнен жүретiн
шассилер мен механизмдердi, өздiгiнен жүретiн ауыл шаруашылығы,
мелиоративтiк және жол-құрылыс машиналары мен механизмдерiн,
сондай-ақ жүріп өту мүмкіндігі жоғары арнайы машиналарды
сенiмхат бойынша басқаратын адамдарды тiркеу"
Астана қаласы әкімдігінің
2014 жылғы 5 тамыздағы
№ 102-1258 қаулысымен
бекітілген
"Тракторларды және олардың базасында жасалған өздiгiнен жүретiн
шассилер мен механизмдердi, монтаждалған арнайы жабдығы бар
тiркемелердi қоса алғанда, олардың тiркемелерiн, өздiгiнен
жүретiн ауыл шаруашылығы, мелиоративтiк және жол-құрылыс
машиналары мен механизмдерiн, сондай-ақ жүріп өту мүмкіндігі
жоғары арнайы машиналарды нөмiрлiк тiркеу белгiлерiн бере
отырып, тiркеу, қайта тiркеу" мемлекеттiк көрсетілетін
қызмет регламенті

3. Описание порядка взаимодействия структурных
подразделений (работников) услугодателя
в процессе оказания государственной услуги
6. В процессе оказания государственной услуги участвуют следующие структурные подразделения:
1) канцелярия услугодателя;
2) руководитель услугодателя и (или) его заместитель;
3) руководитель отдела;
4) ответственный специалист отдела.
7. Описание последовательности процедур (действий) между структурно-функциональными единицами с указанием длительности каждой процедуры (действия), необходимых для оказания государственной услуги, приведено в приложении 2 к настоящему Регламенту:
1) сотрудник канцелярии услугодателя принимает регистрирует и заявление и передает документы руководителю (заместителю) управления в течение 30 (тридцати) минут;
2) руководитель услугодателя либо его заместитель налагает резолюцию и передает документы руководителю отдела в течение 30 (тридцати) минут;
3) руководитель отдела налагает резолюцию и передает документы на исполнение ответственному специалисту отдела;
4) ответственный специалист отдела проверяет полноту документов, в течение 1 (одного) рабочего дня проставляет штамп в доверенности на управление транспортом.
4. Описание порядка взаимодействия с центром обслуживания
населения и (или) иными услугодателями, а также порядка
использования информационных систем в процессе оказания
государственной услуги
8. Порядок обжалования решений, действий (бездействия) услугодателей и (или) их должностных лиц по вопросам оказания государственных услуг осуществляется согласно Стандарта.
9. Схема, отражающая взаимосвязь между логической последовательностью административных действий в процессе оказания государственной услуги и текстовое табличное описание последовательности и взаимодействие административных действий (процедур) каждой структурно-функциональной единицы приведена справочнике бизнес-процессов оказания государственной услуги в приложении 3 к настоящему Регламенту.
Приложение 1
к Регламенту государственной услуги
«Регистрация лиц, управляющих тракторами
и изготовленными на их базе
самоходными шасси и механизмами,
самоходными сельскохозяйственными,
мелиоративными и дорожно-строительными
машинами и механизмами, а также
специальными машинами повышенной
проходимости по доверенности»
Результат процедуры (действия) по
оказанию государственной услуги,
который служит основанием для начала
выполнения следующей процедуры (действий)
№ действия
1
2
3
4
Наименование структурного подразделения
Канцелярия услугодателя
Руководитель (заместитель) услугодателя
Руководитель отдела
Ответственный специалист отдела
Наименование
процедуры (действия)
Регистрация заявления
Прием заявления
Проверка документов на полноту и соответствие законодательству Республики Казахстан
Проставление штампа в доверенности на управление транспортом
Форма завершения (данные, документ, организационно–распорядительное решение)
Регистрационный номер и дата
Резолюция руководителя (заместителя) услугодателя с последующей передачей документов руководителю отдела
Передача документов на исполнение специалисту отдела
Штамп в доверенности на управление транспортом
Сроки исполнения
30 (тридцать) минут
30 (тридцать) минут
30 (тридцать) минут
1 (один) рабочий день
Приложение 2
к Регламенту государственной услуги
«Регистрация лиц, управляющих тракторами
и изготовленными на их базе
самоходными шасси и механизмами,
самоходными сельскохозяйственными,
мелиоративными и дорожно-строительными
машинами и механизмами, а также
специальными машинами повышенной
проходимости по доверенности»
Блок-схема: описание последовательности
процедур (действий) между
структурными подразделениями (работниками)
Приложение 3
к Регламенту государственной услуги
«Регистрация лиц, управляющих тракторами
и изготовленными на их базе
самоходными шасси и механизмами,
самоходными сельскохозяйственными,
мелиоративными и дорожно-строительными
машинами и механизмами, а также
специальными машинами повышенной
проходимости по доверенности»
Справочник бизнес-процессов оказания
государственной услуги «Регистрация лиц,
управляющих тракторами и изготовленными
на их базе самоходными шасси и механизмами,
самоходными сельскохозяйственными,
мелиоративными и дорожно-строительными машинами
и механизмами, а также специальными машинами
повышенной проходимости по доверенности»
Утвержден
постановлением акимата
города Астаны
от 5 августа  2014 года № 102-1258
Регламент государственной услуги
«Регистрация, перерегистрация тракторов и изготовленных на их
базе самоходных шасси и механизмов, прицепов к ним, включая
прицепы со смонтированным специальным оборудованием, самоходных
сельскохозяйственных, мелиоративных и дорожно-строительных
машин и механизмов, а также специальных машин повышенной
проходимости с выдачей регистрационных номерных знаков»

1. Жалпы ережелер
1. "Тракторларды және олардың базасында жасалған өздiгiнен жүретiн шассилер мен механизмдердi, монтаждалған арнайы жабдығы бар тiркемелердi қоса алғанда, олардың тiркемелерiн, өздiгiнен жүретiн ауыл шаруашылығы, мелиоративтiк және жол-құрылыс машиналары мен механизмдерiн, сондай-ақ жүріп өту мүмкіндігі жоғары арнайы машиналарды нөмiрлiк тiркеу белгiлерiн бере отырып, тiркеу, қайта тiркеу" мемлекеттiк көрсетілетін қызмет (бұдан әрі - мемлекеттiк көрсетілетін қызмет) Астана қаласы әкімдігінің уәкілетті органы - "Астана қаласының Ауыл шаруашылығы басқармасы" мемлекеттік мекемесі (бұдан әрi – қызметті көрсетуші) Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2014 жылғы 3 наурыздағы № 171 қаулысымен бекітілген "Тракторларды және олардың базасында жасалған өздiгiнен жүретiн шассилер мен механизмдердi, монтаждалған арнайы жабдығы бар тiркемелердi қоса алғанда, олардың тiркемелерiн, өздiгiнен жүретiн ауыл шаруашылығы, мелиоративтiк және жол-құрылыс машиналары мен механизмдерiн, сондай-ақ жүріп өту мүмкіндігі жоғары арнайы машиналарды нөмiрлiк тiркеу белгiлерiн бере отырып, тiркеу, қайта тiркеу" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына (бұдан әрі - Стандарт) сәйкес және сонымен қатар www.egov.kz "электрондық үкімет" веб-порталы (бұдан әрі–портал) арқылы көрсетіледі.
2. Мемлекеттік көрсетілетін қызметтің нысаны: электрондық (ішінара автоматтандырылған) және (немесе) қағаз түрінде.
3. Мемлекеттік көрсетілген қызметтің нәтижесі тіркеу құжаттарын (түпнұсқаларын) және мемлекеттік нөмірлік белгілерін қағаз нысанда беру болып табылады.
Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер нәтижесін ұсыну нысаны: электрондық және (немесе) қағаз түрінде.
2. Мемлекеттік қызмет көрсету барысында қызмет көрсетушінің
(жұмысшылардың) құрылымдық бөлімшесінің іс-әрекеті тәртібін
сипаттау
4. Мемлекеттік көрсетілетін қызмет Стандартының 9-тармағында көрсетілген тізім қосымшасындағы құжаттар (бұдан әрі - құжаттар) мемлекеттік көрсетілетін қызмет Стандартындағы 1-қосымшаға сәйкес нысан бойынша құжаттар тізімін қоса отырып өтінім беру рәсімдерді (іс-әрекеттерді) бастаудың негізі болып табылады.
5. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінің құрамына кіретін әрбір рәсімнің (әрекеттің) мазмұны, оларды орындаудың ұзақтығы:
1-рәсім: қызмет көрсетуші кеңсесінің қызметкері құжаттар түскен күні, қызмет алушыға тіркеу нөмірін берумен және күнімен тіркеуді жүзеге асырады, бұдан кейін қызмет көрсетушінің басшысына немесе орынбасарына беріледі. Осы рәсімді жүзеге асыру үшін берілетін ең ұзақ уақыт – 30 (отыз) минут;
2-рәсім: қызмет көрсетушінің басшысы немесе оның орынбасары құжаттарды бөлім басшысына береді. Осы рәсімді жүзеге асыру үшін берілетін ең ұзақ уақыт – 30 (отыз) минут;

1. Общие положения
1. Государственная услуга «Регистрация, перерегистрация тракторов и изготовленных на их базе самоходных шасси и механизмов, прицепов к ним, включая прицепы со смонтированным специальным оборудованием, самоходных сельскохозяйственных, мелиоративных и дорожно-строительных машин и механизмов, а также специальных машин повышенной проходимости с выдачей регистрационных номерных знаков» (далее – государственная услуга) оказывается уполномоченным органом акимата города Астаны – Государственным учреждением «Управление сельского хозяйства города Астаны» (далее - услугодатель), в соответствии со стандартом государственных услуг «Об утверждении стандартов государственных услуг в области государственной технической инспекции и внесении изменений в некоторые решения Правительства Республики Казахстан» (далее – Стандарт) утвержденным постановлением Правительства Республики Казахстан от 3 марта 2014 года № 171, в том числе через веб-портал «электронного правительства» www.egov.kz (далее – портал).
2. Форма оказываемой государственной услуги: электронная (частично автоматизированная) и (или) бумажная.
3. Результатом оказываемой государственной услуги является выдача регистрационных документов (дубликатов) в бумажной форме и государственных номерных знаков.
Форма предоставления результата оказания государственной услуги: электронная и (или) бумажная.
2. Описание порядка действий структурных
подразделений (работников) услугодателя
в процессе оказания государственной услуги
4. Основанием для начала процедуры (действия) по оказанию государственной услуги является прием заявления услугодателем по форме согласно приложения 1 Стандарта перечня документов (далее-документы) указанных в пункте 9 Стандарта государственной услуги.
5. Содержание каждой процедуры (действия), входящей в состав процесса оказания государственной услуги, длительность его выполнения:
процедура 1: сотрудник канцелярии услугодателя в день поступления документов, предоставленных услугополучателем осуществляет их прием и регистрацию с присвоением регистрационного номера и даты, после чего передается руководителю услугодателя либо его заместителю. Максимально допустимое время для осуществления данной процедуры – 30 (тридцать) минут;
процедура 2: руководитель услугодателя либо его заместитель в день поступления документов налагает резолюцию и передает руководителю отдела. Максимально допустимое время для осуществления данной процедуры – 30 (тридцать) минут.

3-рәсім: бөлім басшысы құжаттарды бөлімнің жауапты маманына тапсырады. Осы рәсімді жүзеге асыру үшін берілетін ең ұзақ уақыт – 30 (отыз) минут;
4-рәсім: бөлімнің жауапты маманы құжаттырдың толықтығын тексеріп, машинаның құжаттарында көрсетілгендей нөмірлі белгісін, және нөмірлі агрегатын, зауыттық нөмірмен сәйкестігін салыстыру үшін техниканы тексеруге шығады. Осы рәсімді орындау үшін мүмкіндігінше берілген уақыт – 1-2 (бір-екі) сағат;
5-рәсім: бөлімнің жауапты маманы техникалық төлқұжат жазып және мемлекеттік нөмір береді. Осы рәсімді орындау үшін берілетін ең ұзақ күн 15 (он бес) күнтізбелік күн.
3. Мемлекеттік қызмет көрсету барысында қызмет көрсетушінің
(жұмысшылардың) құрылымдық бөлімшесінің өзара іс-әрекеті
тәртібін сипаттау
6. Мемлекеттік қызмет көрсету барысында мынадай құрылымдық бөлімшелер қатысады:
1) қызмет көрсетушінің кеңсесі;
2) қызмет көрсетушінің басшысы және (немесе) оның орынбасары;
3) бөлім басшысы;
4) бөлімнің жауапты маманы.
7. Мемлекеттік қызмет көрсету үшін қажетті құрылымдық-қызметтік бірліктер арасындағы әрбір рәсімнің (іс-әрекеттің) ұзақтығы көрсетілген рәсімнің (іс-әрекеттің) жүйелілік сипаттамасы осы Регламентке 2-қосымша блок–сызбасында көрсетілген:
1) қызмет көрсетушінің кеңсесі өтінішті 30 (отыз) минут ішінде тіркейді, одан кейін құжаттарды басқарма басшысына (орынбасары) береді;
2) қызмет көрсетушінің басшысы құжаттарды бөлім басшысына 30 (отыз) минут ішінде тапсырады;
3) бөлім басшысы құжаттарды тексеріп болған соң 30 (отыз) минут ішінде бөлім маманына орындауға береді;
4) бөлімнің жауапты маманы құжаттардың толықтығын тексеріп, 1-2 (бір-екі) сағат ішінде техникалық бақылау жүргізеді;
5) бөлімнің жауапты маманы 15 (он бес) күнтізбелік күн ішінде мемлекеттік нөмірлі белгі мен техникалық төлқұжат жазып береді;
4. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде халыққа қызмет көрсету
орталығымен және (немесе) өзгеде қызмет көрсетушілермен,
сондай-ақ ақпараттық жүйені пайдаланудағы өзара іс-қимылдар
тәртібінің сипаттамасы
8. Мемлекеттік қызметті көрсету мәселелері бойынша көрсетілетін қызметті берушілердің және (немесе) олардың лауазымды адамдарының шешімдеріне, әрекетіне (әрекетсіздігіне) шағымдану тәртібі стандарт негізінде жүргізіледі.
9. Мемлекеттік қызметті көрсету процессіндегі әкімшілік іс-әрекеттердің логикалық кезектілігі және құрылымдық-функциональді бірлік (ҚФБ) арасындағы өзара байланысты көрсететін мемлекеттік қызмет көрсетудің бизнес-процестерінің анықтамалығы регламенттің 2-қосымшасында көрсетілген.
"Тракторларды және олардың базасында жасалған
өздiгiнен жүретiн шассилер мен механизмдердi,
монтаждалған арнайы жабдығы бар тiркемелердi
қоса алғанда, олардың тiркемелерiн, өздiгiнен
жүретiн ауыл шаруашылығы, мелиоративтiк және
жол-құрылыс машиналары мен механизмдерiн,
сондай-ақ жүріп өту мүмкіндігі жоғары арнайы
машиналарды нөмiрлiк тiркеу белгiлерiн бере
отырып, тiркеу, қайта тiркеу" мемлекеттік
көрсетілетін қызмет регламентіне
1-қосымша
Келесі рәсімнің (әрекет) орындауды бастау үшін негізгі болатын мемлекеттік қызмет көрсету бойынша рәсімнің (әрекет) нәтижесі
№ іс-әрекет
1
2
3
4
5
Құрылымдық бөлімшенің атауы
Қызмет көрсетушінің кеңсесі
Қызмет көрсетушінің басшысы (орынбасары)
Бөлім басшысы
Бөлім маманы
Бөлімнің жауапты маманы
Рәсімнің (іс-әрекет) атауы
Өтінішті тіркеу
Өтініштерді қабылдау
Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес ұсынылған құжаттардың толықтығын тексеру
Техниканың нөмірлі агрегатын тексеруге шығу
Техникалық төлқұжат және меншікті нөмірлі белгі беру
Аяқтау нысаны (мәлімет, құжат, ұйымдастыру-өкімдік шешім)
Тіркеу нөмірі және күні
Кейіннен құжаттарды бөлім басшысына берумен қызмет көрсетуші басшысының (орынбасарының) бұрыштамасы
Құжаттарды орындауға бөлім маманына беру
Тіркеу кезіндегі техникалық бақылау акті
Мемлекеттік нөмірлі белгі және техникалық төлқұжат
Орындау мерзімі
30 минут
30 минут
30 минут

процедура 3: руководитель отдела в день поступления документа налагает резолюцию и передает ответственному специалисту отдела. Максимально допустимое время для осуществления данной процедуры – 30 (тридцать) минут.
процедура 4: ответственный специалист отдела выезжает на осмотр техники, для сверки соответствия заводских номеров, номерных агрегатов и номерных знаков данным, указанным в документах на машину. Максимально допустимое время для осуществления данной процедуры – 1-2 (один-два) часа;
процедура 5: ответственный специалист отдела выписывает технический паспорт и выдает государственный номерной знак. Максимально допустимое время для осуществления данной процедуры – 15 (пятнадцать) календарных дней.
3. Описание порядка взаимодействия структурных
подразделений (работников) услугодателя
в процессе оказания государственной услуги
6. В процессе оказания государственной услуги участвуют следующие структурные подразделения:
1) канцелярия услугодателя;
2) руководитель услугодателя и (или) его заместитель;
3) руководитель отдела;
4) ответственный специалист отдела.
7. Описание последовательности процедур (действий) между структурно-функциональными единицами с указанием длительности каждой процедуры (действия), необходимых для оказания государственной услуги, приведено в приложении 2 к настоящему Регламенту:
1) канцелярия услугодателя регистрирует заявление в течение 30 (тридцати) минут, затем передает документы руководителю (заместителю) управления;
2) руководитель управления отписывает документы руководителю отдела в течение 30 (тридцати) минут;
3) после проверки документов в течение 30 (тридцати) минут руководитель отдела передает документы на исполнение специалисту отдела;
4) специалист отдела в течение 1-2 (одного - двух) часов проводит осмотр техники;
5) специалист отдела в течение 15 (пятнадцати) календарных дней выписывает технический паспорт и выдает государственный номерной знак.
4. Описание порядка взаимодействия с центром обслуживания
населения и (или) иными услугодателями, а также порядка
использования информационных систем в процессе оказания
государственной услуги
8. Порядок обжалования решений, действий (бездействия) услугодателей и (или) их должностных лиц по вопросам оказания государственных услуг осуществляется согласно Стандарта.
9. Схема, отражающая взаимосвязь между логической последовательностью административных действий в процессе оказания государственной услуги и текстовое табличное описание последовательности и взаимодействие административных действий (процедур) каждой структурно-функциональной единицы приведена справочнике бизнес-процессов оказания государственной услуги в приложении 4 к настоящему Регламенту.
Приложение 1
к Регламенту государственной услуги
«Регистрация, перерегистрация тракторов и
изготовленных на их базе самоходных шасси
и механизмов, прицепов к ним, включая
прицепы со смонтированным специальным
оборудованием, самоходных сельскохозяйственных,
мелиоративных и дорожно-строительных машин
и механизмов, а также специальных машин
повышенной проходимости с выдачей
регистрационных номерных знаков»
Результат процедуры (действия) по
оказанию государственной услуги,
который служит основанием для начала
выполнения следующей процедуры (действий)
№ действия
1
2
3
4
5
Наименование структурного подразделения
Канцелярия услугодателя
Руководитель (заместитель) услугодателя
Руководитель отдела
Специалист отдела
Ответственный специалист отдела
Наименование процедуры (действия)
Регистрация заявления
Прием заявления
Проверка представленных документов на полноту и соответствие законодательству Республики Казахстан
Выезд на осмотр номерных агрегатов техники
Выписка технического паспорта и присвоение номерного знака
Форма завершения (данные, документ, организационно–распорядительное решение)
Регистрационный номер и дата
Резолюция руководителя (заместителя) услугодателя с последующей передачей документов руководителю отдела
Передача документов на исполнение специалисту отдела
Акт технического осмотра техники при регистрации
Технический паспорт и государственный номерной знак
Сроки исполнения
30 (тридцать) минут
30 (тридцать) минут
30 (тридцать) минут

1. Жалпы ережелер
1. "Тракторларды және олардың базасында жасалған өздігінен жүретін шассилер мен механизмдерді, монтаждалған арнайы жабдығы бар тіркемелерді қоса алғанда, олардың тіркемелерін, өздігінен жүретін ауыл шаруашылығы, мелиоративтік және жол-құрылысы машиналары мен механизмдерін, сондай-ақ жүріп өту мүмкіндігі жоғары арнайы машиналарды жыл сайынғы мемлекеттік техникалық байқаудан өткізу" мемлекеттiк көрсетілетін қызмет (бұдан әрі - мемлекеттiк көрсетілетін қызмет) Астана қаласы әкімдігінің уәкілетті органы - "Астана қаласының Ауыл шаруашылығы басқармасы" мемлекеттік мекемесі (бұдан әрi- қызметті көрсетуші) Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2014 жылғы 3 наурыздағы № 171 қаулысымен бекітілген "Тракторларды және олардың базасында жасалған өздігінен жүретін шассилер мен механизмдерді, монтаждалған арнайы жабдығы бар тіркемелерді қоса алғанда, олардың тіркемелерін, өздігінен жүретін ауыл шаруашылығы, мелиоративтік және жол-құрылысы машиналары мен механизмдерін, сондай-ақ жүріп өту мүмкіндігі жоғары арнайы машиналарды жыл сайынғы мемлекеттік техникалық байқаудан өткізу" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына (бұдан әрі - Стандарт) сәйкес және сонымен қатар www.egov.kz "электрондық үкімет" веб-порталы (бұдан әрі – портал) арқылы көрсетіледі.
2. Мемлекеттік көрсетілетін қызметтің нысаны: электрондық (ішінара автоматтандырылған) және (немесе) қағаз түрінде.
3. Мемлекеттік көрсетілетін қызметтің нәтижелері:
1) Қызметті көрсетушіге жүгінген жағдайда – мемлекеттік техникалық байқаудан өткені туралы талонның тепнұсқасын бере отырып, тракторларды және олардың базасында жасалған өздiгiнен жүретiн шассилер мен механизмдердi, монтаждалған арнайы жабдығы бар тiркемелердi қоса алғанда, олардың тiркемелерiн, өздiгiнен жүретiн ауыл шаруашылығы, мелиоративтiк және жол-құрылысы машиналары мен механизмдерiн, сондай-ақ жүріп өту мүмкіндігі жоғары арнайы машиналарды (бұдан әрі – машиналар) мемлекеттiк техникалық байқаудан өткiзу;
2) порталда – құжаттарды қарауға қабылдау туралы хабарлама.
Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер нәтижесін ұсыну нысаны: электрондық және (немесе) қағаз түрінде.
2. Мемлекеттік қызмет көрсету барысында қызмет көрсетушінің
(жұмысшылардың) құрылымдық бөлімшесінің іс-әрекеті тәртібін
сипаттау
4. Мемлекеттік көрсетілетін қызмет Стандартының 9-тармағында көрсетілген тізім қосымшасындағы құжаттар (бұдан әрі - құжаттар) мемлекеттік көрсетілетін қызмет Стандартындағы 1-қосымшаға сәйкес нысан бойынша құжаттар тізімін қоса отырып өтінім беру рәсімдерді (іс-әрекеттерді) бастаудың негізі болып табылады.

1. Общие положения
1. Государственная услуга «Проведение ежегодного государственного технического осмотра тракторов и изготовленных на их базе самоходных шасси и механизмов, прицепов к ним, включая прицепы со смонтированным специальным оборудованием, самоходных сельскохозяйственных, мелиоративных и дорожно-строительных машин и механизмов, а также специальных машин повышенной проходимости» (далее – государственная услуга) оказывается уполномоченным органом акимата города Астаны – Государственным учреждением «Управление сельского хозяйства города Астаны» (далее - услугодатель), в соответствии со стандартом государственных услуг «Об утверждении стандартов государственных услуг в области государственной технической инспекции и внесении изменений в некоторые решения Правительства Республики Казахстан» (далее – Стандарт) утвержденным постановлением Правительства Республики Казахстан от 3 марта 2014 года № 171, в том числе через веб-портал «электронного правительства» www.egov.kz (далее – портал).
2. Форма оказываемой государственной услуги: электронная (частично автоматизированная) и (или) бумажная.
3. Результатом оказываемой государственной услуги является:
1) при обращении к услугодателю – проведение технического осмотра тракторов и изготовленных на их базе самоходных шасси и механизмов, прицепов к ним, включая прицепы со смонтированным специальным оборудованием, самоходных сельскохозяйственных, мелиоративных и дорожно-строительных машин и механизмов, а также специальных машин повышенной проходимости (далее – машины), с выдачей талона или дубликата талона о прохождении государственного технического осмотра;
2) на портале – уведомление о принятии документов к рассмотрению.
Форма предоставления результата оказания государственной услуги: электронная и (или) бумажная.
2. Описание порядка действий структурных
подразделений (работников) услугодателя
в процессе оказания государственной услуги
4. Основанием для начала процедуры (действия) по оказанию государственной услуги является прием заявления услугодателем по форме согласно приложения 1 Стандарта перечня документов (далее-документы) указанных в пункте 9 Стандарта государственной услуги.

5. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінің құрамына кіретін әрбір рәсімнің (әрекеттің) мазмұны, оларды орындаудың ұзақтығы:
1-рәсім: қызмет көрсетуші кеңсесінің қызметкері құжаттар түскен күні, қызмет алушыға тіркеу нөмірін берумен және күнімен тіркеуді жүзеге асырады, бұдан кейін қызмет көрсетушінің басшысына немесе орынбасарына беріледі. Осы рәсімді жүзеге асыру үшін берілетін ең ұзақ уақыт – 40 (қырық) минут.
2-рәсім: қызмет көрсетушінің басшысы немесе оның орынбасары құжаттарды бөлім басшысына береді. Осы рәсімді жүзеге асыру үшін берілетін ең ұзақ уақыт – 40 (қырық) минут.
3-рәсім: бөлім басшысы құжаттарды бөлімнің жауапты маманына тапсырады. Осы рәсімді жүзеге асыру үшін берілетін ең ұзақ уақыт – 30 (отыз) минут.
4-рәсім: бөлімнің жауапты маманы құжаттардың толықтығын тексеріп, техникаға техникалық бақылау жүргізеді. Осы рәсімді жүзеге асыру үшін берілетін ең ұзақ күн – 14 (он төрт) жұмыс күн.
5-рәсім: бөлімнің жауапты маманы техниканы бақылаудан өткізген соң 1 (бір) жұмыс күні ішінде талон береді. Осы рәсімді жүзеге асыру үшін берілетін ең ұзақ уақыт – техниканы бақылағаннан кейінгі 1 (бір) күн.
3. Мемлекеттік қызмет көрсету барысында қызмет көрсетушінің
(жұмысшылардың) құрылымдық бөлімшесінің өзара іс-әрекеті
тәртібін сипатта
6. Мемлекеттік қызмет көрсету барысында мынадай құрылымдық бөлімшелер қатысады:
1) қызмет көрсетушінің кеңсесі;
2) қызмет көрсетушінің басшысы және (немесе) оның орынбасары;
3) бөлім басшысы;
4) бөлімнің жауапты маманы.
7. Мемлекеттік қызмет көрсету үшін қажетті құрылымдық-қызметтік бірліктер арасындағы әрбір рәсімнің (іс-әрекеттің) ұзақтығы көрсетілген рәсімнің (іс-әрекеттің) жүйелілік сипаттамасы осы Регламентке 2-қосымша блок – сызбасында көрсетілген:
1) қызмет көрсетушінің кеңсесі өтінішті 40 (қырық) минут ішінде тіркейді, одан кейін құжаттарды басқарма басшысына (орынбасары) береді;
2) қызмет көрсетушінің басшысы құжаттарды бөлім басшысына 40 (қырық) минут ішінде тапсырады;
3) бөлім басшысы құжаттарды тексеріп болған соң 30 (отыз) минут ішінде бөлімнің жауапты маманына орындауға береді;
4) бөлімнің жауапты маманы 14 (он төрт) жұмыс күні ішінде техниканың мемлекеттік техникалық бақылауын жүргізеді;
5) бөлімнің жауапты маманы техниканы бақылаудан өткізген соң 1 (бір) жұмыс күні ішінде талон береді.

5. Содержание каждой процедуры (действия), входящей в состав процесса оказания государственной услуги, длительность его выполнения:
процедура 1: сотрудник канцелярии услугодателя в день поступления документов, предоставленных услугополучателем осуществляет их прием и регистрацию с присвоением регистрационного номера и даты, после чего передается руководителю услугодателя либо его заместителю. Максимально допустимое время для осуществления данной процедуры – 40 (сорок) минут;
процедура 2: руководитель услугодателя либо его заместитель в день поступления документов налагает резолюцию и передает руководителю отдела. Максимально допустимое время для осуществления данной процедуры – 40 (сорок) минут;
процедура 3: руководитель отдела в день поступления документа налагает резолюцию и передает ответственному специалисту отдела. Максимально допустимое время для осуществления данной процедуры – 30 (тридцать) минут;
процедура 4: ответственный специалист отдела проверяет полноту документов и проводит технический осмотр техники. Максимально допустимое время для осуществления данной процедуры – 14 (четырнадцать) рабочих дней;
процедура 5: ответственный специалист отдела выдает талон или дубликат талона о прохождении государственного технического осмотра. Максимально допустимое время для осуществления данной процедуры – 1 (один) день после осмотра техники.
3. Описание порядка взаимодействия структурных
подразделений (работников) услугодателя
в процессе оказания государственной услуги
6. В процессе оказания государственной услуги участвуют следующие структурные подразделения:
1) канцелярия услугодателя;
2) руководитель услугодателя и (или) его заместитель;
3) руководитель отдела;
4) ответственный специалист отдела.
7. Описание последовательности процедур (действий) между структурно-функциональными единицами с указанием длительности каждой процедуры (действия), необходимых для оказания государственной услуги, приведено в приложении 2 к настоящему Регламенту:
1) канцелярия услугодателя регистрирует заявление в течение 40 (сорока) минут, затем передает документы руководителю (заместителю) управления;
2) руководитель управления отписывает документы руководителю отдела в течение 40 (сорока) минут;
3) после проверки документов в течение 30 (тридцати) минут руководитель отдела передает документы на исполнение специалисту отдела;
4) специалист отдела в течение 14 (четырнадцати) рабочих дней проводит государственный технический осмотр техники;
5) специалист отдела в течение 1 (одного) рабочего дня после осмотра техники выдает талон.

4. Мемлекеттік қызмет көрсету барысында ақпараттық жүйені
қолдану тәртібін сипаттау
8. Мемлекеттік қызметті портал арқылы көрсету кезінде қызмет көрсетуші мен қызмет алушының өтінімі мен рәсімінің (іс-әрекетінің) дәйектілігінің тәртібін сипаттау.
8.1. Қызмет көрсетушінің үдерісі (іс-әрекет) дәйектілігінің сипаттамасы:
1-рәсім: мемлекеттік қызмет көрсету үшін "Е-лицензиялау" мемлекеттік деректер базасының ақпараттық жүйесіне (бұдан әрі – "Е-лицензиялау" МДБ АЖ) қызмет көрсетуші қызметкерлерінің логині мен паролін енгізу (авторизациялау рәсімі);
1-шарт: логин және пароль арқылы қызмет көрсетуші қызметкерінің тіркелгені туралы мәліметтің түпнұсқалылығын "Е-лицензиялау" МДБ АЖ арқылы тексеру;
2-рәсім: қызмет көрсетуші қызметкерінің енгізген мәліметтердің бұзылушықтарына байланысты "Е-лицензиялау" МДБ АЖ-да авториза- циялаудан бас тарту туралы ақпаратты қалыптастыру;
3-рәсім: қызмет беруші қызметкерінің осы Регламентте көрсетілген қызметті таңдау, қызмет көрсету үшін сауал нысанын экранға шығару және қызмет беруші қызметкерінің қызмет алушының мәліметтерін енгізуі;
4- рәсім: қызмет алушының мәліметтері туралы жеке және заңды тұлғалардың мемлекеттік дерек базасындағы (бұдан әрі - ЖТ МДБ/ЗТ МДБ) "электрондық үкіметтің" төлем шлюзі (бұдан әрі – ЭҮТШ) арқылы сауал жолдау;
2-шарт: ЖТ МДБ/ЗТ МДБ-да қызмет алушының мәліметтерінің болуын тексеру;
5-рәсім: ЖТ МДБ/ЗТ МДБ-да қызмет алушының мәліметтерінің болмауына байланысты мәліметті алу мүмкіндігінің жоқтығы туралы хабарды қалыптастыру;
6- рәсім: құжаттардың қағаз түрінде болуы туралы белгі соғу бөлігінде сауал нысанын толтыру;
7-рәсім: "Е-лицензиялау" МДБ АЖ-да сауалды тіркеу және "Е-лицензиялау" МДБ АЖ-да қызметті өңдеу;
8-рәсім: "Е-лицензиялау" МДБ АЖ-да қызмет алушының мәліметтерінде бұзылулардың болуына байланысты сұратылған қызметтен бас тарту туралы хабарды қалыптастыру;
9-рәсім: қызмет алушының "Е-лицензиялау" МДБ АЖ-да қалыптасқан мемлекеттік қызметтердің (рұқсат етілген құжаттардың дайындығын хабарлау) нәтижесін алу. Электрондық құжат қызмет көрсетушінің уәкілетті тұлғасының электрондық-цифрлық қолтаңбаны (бұдан әрі – ЭЦҚ) пайдалана отырып қалыптасады.
8.2. Қызмет көрсетушінің өтінімі мен рәсімдері (іс-әрекеттері) дәйектілігінің тәртібін сипаттау:
қызмет алушы өзінің компьютеріндегі интернет-браузерде сақталатын ЭЦҚ тіркелген куәлігінің көмегімен порталда тіркеуді жүзеге асырады (тіркелмеген қызмет алушылар үшін порталда жүзеге асырылады);
1-рәсім: ЭЦҚ тіркеу куәлігін қызмет алушының компьютеріндегі интернет-браузерге тіркеу, мемлекеттік қызметті алу үшін қызмет алушының порталдағы парольді (авторизациялау рәсімі) енгізу рәсімі;
1-шарт: логин арқылы тіркелген қызмет алушы туралы мәліметтің түпнұсқалығын порталда тексеру, атап айтқанда жекеленген сәйкестендіру нөмірін, бизнес сәйкестендіру нөмірін (бұдан әрі - ЖСН/СТН) және паролін;
2-рәсім: қызмет алушының мәліметтерінде бұзушылықтың болуына байланысты авторизациялаудан бас тарту бойынша порталдың хабарламаны қалыптастыруы;
3-рәсім: осы Регламентте көрсетілген қызметті қызмет алушының таңдауы, қызметті көрсету үшін экранға сауал нысанын шығару және қызмет алушы оның құрылымы мен нысан талаптарын ескере отырып нысанды сауал түріне тіркеу;
4-рәсім: ЭҮТШ-де қызметті төлеу, одан кейін бұл ақпарат "Е-лицензиялау" МДБ АЖ-ға келіп түседі;
2-шарт: көрсетілген қызмет үшін төлем фактісін "Е-лицензиялау" МДБ АЖ-да тексеру;
5-рәсім: сұрату куәлігі (қол қою) үшін ЭЦҚ тіркелген куәлігін қызмет алушының таңдауы;
3-шарт: ЭЦҚ тіркелген куәліктің әрекет ету мерзімін порталда және тіркелген (жойылған) куәліктердің тізімде болмауы, сондай-ақ сұранымда көрсетілгендей ЖСН/СТН арасындағы сәйкестендіру мәліметінің және ЭЦҚ тіркелген куәлікте көрсетілген ЖСН/СТН сәйкестігін тексеру;
6-рәсім: қызмет алушының ЭЦҚ түпнұсқалығын растамауына байланысты сұралған қызметтен бас тарту туралы хабарламаны қалыптастыру;
7-рәсім: қызмет алушының куәлігі (қол қою) ЭЦҚ арқылы сұранымның толтырылған формасына (мәлімет енгізілген) қызмет көрсету;
8-рәсім: "Е-лицензирование" МДБ АЖ-да электрондық құжатты тіркеу (қызмет алушының өтініші) және Е-лицензирование" МДБ АЖ-да өтінішті тексеру;
9-рәсім: қызмет алушының "Е-лицензирование" МДБ АЖ мәліметінде бұзушылықтар болуына байланысты сұралған мемлекеттік қызметтен бас тарту хабарламасының қалыптасуы;
10-рәсім: қызмет алушының алған (жылжымалы мүліктің кепілін тіркеу реестірінен көшірме) мемлекеттік қызмет қорытындысының порталда қалыптасуы. Қызмет көрсетушінің уәкілетті тұлғасы ЭЦҚ пайдалану арқылы электрондық құжат қалыптасады.
Мемлекеттік қызмет көрсету кезінде ақпараттық жүйенің функционалдық өзара әрекеті қызмет көрсетуші арқылы осы Регламентке 3-қосымшада көрсетілген.
11. Мемлекеттік қызметті көрсету мәселелері бойынша көрсетілетін қызметті берушілердің және (немесе) олардың лауазымды адамдарының шешімдеріне, әрекетіне (әрекетсіздігіне) шағымдану тәртібі стандарт негізінде жүргізіледі.
12. Мемлекеттік қызметті көрсету процессіндегі әкімшілік іс-әрекеттердің логикалық кезектілігі және құрылымдық-функциональді бірлік (ҚФБ) арасындағы өзара байланысты көрсететін мемлекеттік қызмет көрсетудің бизнес-процестерінің анықтамалығы регламенттің 3 - қосымшасында көрсетілген.
"Тракторларды және олардың базасында
жасалған өздігінен жүретін шассилер мен
механизмдерді, монтаждалған арнайы жабдығы
бар тіркемелерді қоса алғанда, олардың
тіркемелерін, өздігінен жүретін ауыл
шаруашылығы, мелиоративтік және жол-
құрылысы машиналары мен механизмдерін,
сондай-ақ жүріп өту мүмкіндігі жоғары арнайы
машиналарды жыл сайынғы мемлекеттік
техникалық байқаудан өткізу" мемлекеттік
қызмет көрсету регламентіне
1-қосымша
Келесі рәсімнің (әрекет) орындауды бастау үшін негізгі болатын мемлекеттік қызмет көрсету бойынша рәсімнің (әрекет) нәтижесі
№ іс-әрекет
1
2
3
4
5
Құрылымдық бөлімшенің атауы
Қызмет көрсетушінің кеңсесі
Қызмет көрсетушінің басшысы (орынбасары)
Бөлім басшысы
Бөлімнің жауапты маманы
Бөлімнің жауапты маманы
Рәсімнің (іс-әрекет) атауы
Өтінішті тіркеу
Өтінішті қабылдау
Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес ұсынылған құжаттардың толықтығын тексеру
Техникаға техникалық бақылау жүргізу
Мемлекеттік техникалық бақылаудан өткен туралы талонды немесе (талонның екінші нұсқасын) толтыру
Аяқтау нысаны (мәлімет, құжат, ұйымдастыру-өкімдік шешім)
Тіркеу нөмірі және күні
Кейіннен құжаттарды бөлім басшысына берумен қызмет көрсетуші басшысының (орынбасарының) бұрыштамасы
Құжаттарды орындауға бөлім маманына беру
Машиналардың мемлекеттік техникалық бақылау акті
Мемлекеттік техникалық бақылау жүргізу туралы талон немесе (талонның екінші нұсқасы) беру
Орындау мерзімі
40 минут
40 минут
30 минут
14 жұмыс күні
Техникаға тексеру жүргізгеннен кейінгі 1 жұмыс күні
"Тракторларды және олардың базасында
жасалған өздігінен жүретін шассилер мен
механизмдерді, монтаждалған арнайы жабдығы
бар тіркемелерді қоса алғанда, олардың
тіркемелерін, өздігінен жүретін ауыл
шаруашылығы, мелиоративтік және жол-
құрылысы машиналары мен механизмдерін,
сондай-ақ жүріп өту мүмкіндігі жоғары арнайы
машиналарды жыл сайынғы мемлекеттік
техникалық байқаудан өткізу" мемлекеттік
қызмет көрсету регламентіне
2-қосымша
Құрылымдық бөлімшелер (жұмысшылар) арасындағы рәсімнің (әрекет)
жүйелілік сипаттамасының блок-сызбасы
"Тракторларды және олардың базасында
жасалған өздігінен жүретін шассилер мен
механизмдерді, монтаждалған арнайы жабдығы
бар тіркемелерді қоса алғанда, олардың
тіркемелерін, өздігінен жүретін ауыл
шаруашылығы, мелиоративтік және жол-
құрылысы машиналары мен механизмдерін,
сондай-ақ жүріп өту мүмкіндігі жоғары арнайы
машиналарды жыл сайынғы мемлекеттік
техникалық байқаудан өткізу" мемлекеттік
қызмет көрсету регламентіне
3-қосымша
1-диаграмма
Қызмет көрсетуші арқылы мемлекеттік қызмет көрсету кезінде
ақпараттық жүйенің функционладық өзара әрекеті
2-диаграмма
Қызмет көрсетуші арқылы мемлекеттік қызмет көрсету кезінде
ақпараттық жүйенің функционалдық өзара әрекет етуі
"Тракторларды және олардың базасында
жасалған өздігінен жүретін шассилер мен
механизмдерді, монтаждалған арнайы жабдығы
бар тіркемелерді қоса алғанда, олардың
тіркемелерін, өздігінен жүретін ауыл
шаруашылығы, мелиоративтік және жол-
құрылысы машиналары мен механизмдерін,
сондай-ақ жүріп өту мүмкіндігі жоғары арнайы
машиналарды жыл сайынғы мемлекеттік
техникалық байқаудан өткізу" мемлекеттік
қызмет көрсету регламентіне
4-қосымша
"Тракторларды және олардың базасында жасалған өздігінен жүретін
шассилер мен механизмдерді, монтаждалған арнайы жабдығы бар
тіркемелерді қоса алғанда, олардың тіркемелерін, өздігінен
жүретін ауыл шаруашылығы, мелиоративтік және жол-құрылыс
машиналары мен механизмдерін, сондай-ақ жүріп өту мүмкіндігі
жоғары арнайы машиналарды жыл сайынғы мемлекеттік техникалық байқаудан өткізу" мемлекеттік қызмет көрсетудің
бизнес-процестерінің анықтамалығы
Астана қаласы әкімдігінің
2014 жылғы 5 тамыздағы
№ 102-1258 қаулысымен
бекітілген
"Тракторларға және олардың базасында жасалған өздiгiнен жүретiн
шассилер мен механизмдерге, монтаждалған арнайы жабдығы бар
тiркемелердi қоса алғанда, олардың тiркемелерiне, өздiгiнен
жүретiн ауыл шаруашылығы, мелиоративтiк және жол-құрылыс
машиналары мен механизмдерге, сондай-ақ жүрiп өту мүмкiндiгi
жоғары арнайы машиналарға ауыртпалықтың жоқ (бар) екендігі
туралы ақпарат ұсыну" мемлекеттiк көрсетілетін қызмет
регламенті

4. Описание порядка использования информационных
систем в процессе оказания государственной услуги
8. Описание порядка обращения и последовательности процедур (действий) услугодателя и услугополучателя при оказании государственной услуги через портал.
8.1 Описание последовательности процедур (действий) услугодателя:
процедура 1: ввод сотрудником услугодателя логина и пароля (процедура авторизации) в информационную систему государственной базы данных «Е-лицензирование» (далее - ИС ГБД «Е-лицензирование») для оказания государственной услуги;
условие 1: проверка в ИС ГБД «Е-лицензирование» подлинности данных о зарегистрированном сотруднике услугодателя через логин и пароль;
процедура 2: формирование ИС ГБД «Е-лицензирование» сообщения об отказе в авторизации в связи с имеющимися нарушениями в данных, введенных сотрудником услугодателя;
процедура 3: выбор сотрудником услугодателя услуги, указанной в настоящем Регламенте, вывод на экран формы запроса для оказания услуги и ввод сотрудником услугодателя данных услугополучателя;
процедура 4: направление запроса через платежный шлюз «электронного правительства» (далее – ПШЭП) в государственной базе данных физических и юридических лиц (далее - ГБД ФЛ/ГБД ЮЛ) о данных услугополучателя;
условие 2: проверка наличия данных услугополучателя в ГБД ФЛ/ГБД ЮЛ;
процедура 5: формирование сообщения о невозможности получения данных в связи с отсутствием данных услугополучателя в ГБД ФЛ/ГБД ЮЛ;
процедура 6: заполнение формы запроса в части отметки о наличии документов в бумажной форме;
процедура 7: регистрация запроса в ИС ГБД «Е-лицензирование» и обработка услуги в ИС ГБД «Е-лицензирование»;
процедура 8: формирование сообщения об отказе в запрашиваемой услуге в связи с имеющимися нарушениями в данных услугополучателя в ИС ГБД «Е-лицензирование»;
процедура 9: получение услугополучателем результата государственной услуги (уведомление о готовности разрешительного документа), сформированного ИС ГБД «Е-лицензирование». Электронный документ формируется с использованием электронно-цифровой подписи (далее – ЭЦП) уполномоченного лица услугодателя.
8.2. Описание порядка обращения и последовательности процедур (действий) услугополучателя:
услугополучатель осуществляет регистрацию на портале с помощью своего регистрационного свидетельства ЭЦП, которое хранится в интернет-браузере компьютера услугополучателя (осуществляется для незарегистрированных услугополучателей на портале);
процедура 1: прикрепление в интернет-браузер компьютера услугополучателя регистрационного свидетельства ЭЦП, процедура ввода услугополучателем пароля (процедура авторизации) на портале для получения государственной услуги;
условие 1: проверка на портале подлинности данных о зарегистрированном потребителе через логин, а именно индивидуальный идентификационный номер, бизнес-идентификационный номер (далее - ИИН/БИН) и пароль;
процедура 2: формирование порталом сообщения об отказе в авторизации в связи с имеющимися нарушениями в данных услугополучателя;
процедура 3: выбор услугополучателем услуги, указанной в настоящем Регламенте, вывод на экран формы запроса для оказания услуги и заполнение услугополучателем формы (ввод данных) с учетом ее структуры и форматных требований, прикреплением к форме запроса необходимых документов в электронном виде;
процедура 4: оплата услуги на ПШЭП, а затем эта информация поступает в ИС ГБД «Е-лицензирование»;
условие 2: проверка в ИС ГБД «Е-лицензирование» факта оплаты за оказание услуги;
процедура 5: выбор услугополучателем регистрационного свидетельства ЭЦП для удостоверения (подписания) запроса;
условие 3: проверка на портале срока действия регистрационного свидетельства ЭЦП и отсутствия в списке отозванных (аннулированных) регистрационных свидетельств, а также соответствия идентификационных данных между ИИН/БИН, указанным в запросе, и ИИН/БИН, указанным в регистрационном свидетельстве ЭЦП;
процедура 6: формирование сообщения об отказе в запрашиваемой услуге в связи с неподтверждением подлинности ЭЦП услугополучателя;
процедура 7: удостоверение (подписание) посредством ЭЦП услуго- получателя заполненной формы (введенных данных) запроса на оказание услуги;
процедура 8: регистрация электронного документа (запроса услуго- получателя) в ИС ГБД «Е-лицензирование» и обработка запроса в ИС ГБД «Е-лицензирование»;
процедура 9: формирование сообщения об отказе в запрашиваемой государственной услуге в связи с имеющимися нарушениями в данных услугополучателя в ИС ГБД «Е-лицензирование»;
процедура 10: получение услугополучателем результата государственной услуги (уведомление о принятии документов к рассмотрению), сформированного порталом. Электронный документ формируется с использованием ЭЦП уполномоченного лица услугодателя.
Функциональное взаимодействие информационных систем при оказании государственной услуги через услугодателя и услугополучателя приведено в приложении 3 к настоящему Регламенту.
9. Порядок обжалования решений, действий (бездействия) услугодателей и (или) их должностных лиц по вопросам оказания государственных услуг осуществляется согласно стандарта.
10. Схема, отражающая взаимосвязь между логической последовательностью административных действий в процессе оказания государственной услуги и текстовое табличное описание последовательности и взаимодействие административных действий (процедур) каждой структурно-функциональной единицы приведена в справочнике бизнес-процессов оказания государственной услуги в приложении 3 к настоящему регламенту.
Приложение 1
к Регламенту государственной услуги
«Проведение ежегодного государственного
технического осмотра тракторов и изготовленных
на их базе самоходных шасси и механизмов,
прицепов к ним, включая прицепы со смонтированным
специальным оборудованием, самоходных
сельскохозяйственных, мелиоративных
и дорожно-строительных машин и механизмов,
а также специальных машин повышенной проходимости»
Результат процедуры (действия) по
оказанию государственной услуги,
который служит основанием для начала
выполнения следующей процедуры (действий)
№ действия
1
2
3
4
5
Наименование структурного подразделения
Канцелярия услугодателя
Руководитель (заместитель) услугодателя
Руководитель отдела
Специалист отдела
Ответственный специалист отдела
Наименование процедуры (действия)
Регистрация заявления
Прием заявления
Проверка представленных документов на полноту и соответствие законодательству Республики Казахстан
Проведение технического осмотра техники
Заполняет талон или дубликат талона о прохождении государственного технического осмотра
Форма завершения (данные, документ, организационно–распорядительное решение)
Регистрационный номер и дата
Резолюция руководителя (заместителя) услугодателя с последующей передачей документов руководителю отдела
Передача документов на исполнение специалисту отдела
Акт государственного технического осмотра машин
Талон или дубликат талона о прохождении государственного технического осмотра
Сроки исполнения
40 минут
40 минут
30 минут
14 рабочих дней
1 рабочий день после осмотра техники
Приложение 2
к Регламенту государственной услуги
«Проведение ежегодного государственного
технического осмотра тракторов и изготовленных
на их базе самоходных шасси и механизмов,
прицепов к ним, включая прицепы со смонтированным
специальным оборудованием, самоходных
сельскохозяйственных, мелиоративных
и дорожно-строительных машин и механизмов,
а также специальных машин повышенной проходимости»
Блок-схема: описание последовательности
процедур (действий) между
структурными подразделениями (работниками)
Приложение 3
к Регламенту государственной услуги
«Проведение ежегодного государственного
технического осмотра тракторов и изготовленных
на их базе самоходных шасси и механизмов,
прицепов к ним, включая прицепы со смонтированным
специальным оборудованием, самоходных
сельскохозяйственных, мелиоративных
и дорожно-строительных машин и механизмов,
а также специальных машин повышенной проходимости»
Диаграмма 1
Функциональное взаимодействие
информационных систем при оказании
государственной услуги через услугодателя
Диаграмма 2
Функциональное взаимодействие
информационных систем при оказании
государственной услуги через услугополучателя
Приложение 4
к Регламенту государственной услуги
«Проведение ежегодного государственного
технического осмотра тракторов и изготовленных
на их базе самоходных шасси и механизмов,
прицепов к ним, включая прицепы со смонтированным
специальным оборудованием, самоходных
сельскохозяйственных, мелиоративных
и дорожно-строительных машин и механизмов,
а также специальных машин повышенной проходимости»
Справочник бизнес-процессов оказания
государственной услуги «Проведение
ежегодного государственного технического осмотра
тракторов и изготовленных на их базе самоходных
шасси и механизмов, прицепов к ним, включая
прицепы со смонтированным специальным
оборудованием, самоходных сельскохозяйственных,
мелиоративных и дорожно-строительных машин и
механизмов, а также специальных
машин повышенной проходимости»
Утвержден
постановлением акимата
города Астаны
от 5 августа  2014 года № 102-1258
Регламент государственной услуги
«Предоставление информации об отсутствии (наличии) обременений
тракторов и изготовленных на их базе самоходных шасси и
механизмов, прицепов к ним, включая прицепы со смонтированным
специальным оборудованием, самоходных сельскохозяйственных,
мелиоративных и дорожно-строительных машин и механизмов,
а также специальных машин повышенной проходимости»

1. Жалпы ережелер
1. "Тракторларға және олардың базасында жасалған өздігінен жүретін шассилер мен механизмдерге, монтаждалған арнайы жабдығы бар тіркемелерді қоса алғанда, олардың тіркемелеріне, өздігінен жүретін ауыл шаруашылығы, мелиоративтік және жол-құрылыс машиналары мен механизмдерге, сондай-ақ жүріп өту мүмкіндігі жоғары арнайы машиналарға ауыртпалықтың жоқ (бар) екендігі туралы ақпарат ұсыну" мемлекеттiк көрсетілетін қызмет (бұдан әрі - мемлекеттiк көрсетілетін қызмет) Астана қаласы әкімдігінің уәкілетті органы - "Астана қаласының Ауыл шаруашылығы басқармасы" мемлекеттік мекемесі (бұдан әрi – қызметті көрсетуші) Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2014 жылғы 3 наурыздағы № 171 қаулысымен бекітілген "Тракторларға және олардың базасында жасалған өздiгiнен жүретiн шассилер мен механизмдерге, монтаждалған арнайы жабдығы бар тiркемелердi қоса алғанда, олардың тiркемелерiне, өздiгiнен жүретiн ауыл шаруашылығы, мелиоративтiк және жол-құрылыс машиналары мен механизмдеріне, сондай-ақ жүрiп өту мүмкiндiгi жоғары арнайы машиналарға ауыртпалықтың жоқ (бар) екендігі туралы ақпарат ұсыну" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына (бұдан әрі - Стандарт) сәйкес және сонымен қатар www.egov.kz "электрондық үкімет" веб-порталы (бұдан әрі – портал) арқылы көрсетіледі.
2. Мемлекеттік көрсетілетін қызметтің нысаны: электрондық (ішінара автоматтандырылған) және (немесе) қағаз түрінде.
3. Мемлекеттік көрсетілетін қызметтің нәтижелері:
1) қызмет көрсетушіге жүгінген жағдайда – жылжымалы мүліктің кепілдігін тіркеу тізілімінен қағаз түріндегі үзінді көшірме;
2) порталда – уәкілетті лауазымды тұлғаның электрондық цифрлық қолтаңбасымен (бұдан әрі – ЭЦҚ) куәландырылған электрондық құжат нысанындағы жылжымалы мүліктің кепілдігін тіркеу тізімінен үзінді көшірме.
Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер нәтижесін ұсыну нысаны: электрондық және (немесе) қағаз түрінде.
2. Мемлекеттік қызмет көрсету барысында қызмет көрсетушінің
(жұмысшылардың) құрылымдық бөлімшесінің іс-әрекеті тәртібін
сипаттау
4. Мемлекеттік көрсетілетін қызмет Стандартының 9-тармағында көрсетілген тізім қосымшасындағы құжаттар (бұдан әрі - құжаттар) мемлекеттік көрсетілетін қызмет Стандартындағы 1-қосымшаға сәйкес нысан бойынша құжаттар тізімін қоса отырып өтінім беру рәсімдерді (іс-әрекеттерді) бастаудың негізі болып табылады.
5. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінің құрамына кіретін әрбір рәсімнің (әрекеттің) мазмұны, оларды орындаудың ұзақтығы:
1-рәсім: қызмет көрсетуші кеңсесінің қызметкері құжаттар түскен күні, қызмет алушыға тіркеу нөмірін берумен және күнімен тіркеуді жүзеге асырады, бұдан кейін қызмет көрсетушінің басшысына немесе орынбасарына беріледі. Осы рәсімді жүзеге асыру үшін берілетін ең ұзақ уақыт – 30 (отыз) минут;

1. Общие положения
1. Государственная услуга «Предоставление информации об отсутствии (наличии) обременений тракторов и изготовленных на их базе самоходных шасси и механизмов, прицепов к ним, включая прицепы со смонтированным специальным оборудованием, самоходных сельскохозяйственных, мелиоративных и дорожно-строительных машин и механизмов, а также специальных машин повышенной проходимости» (далее – государственная услуга) оказывается уполномоченным органом акимата города Астаны – Государственным учреждением «Управление сельского хозяйства города Астаны» (далее - услугодатель), в соответствии со стандартом государственных услуг «Об утверждении стандартов государственных услуг в области государственной технической инспекции и внесении изменений в некоторые решения Правительства Республики Казахстан» (далее – Стандарт) утвержденным постановлением Правительства Республики Казахстан от 3 марта 2014 года № 171, в том числе через веб-портал «электронного правительства» www.egov.kz (далее – портал).
2. Форма оказываемой государственной услуги: электронная (частично автоматизированная) и (или) бумажная.
3. Результатом оказываемой государственной услуги является:
1) при обращении к услугодателю – выписка из реестра регистрации залога движимого имущества в бумажной форме;
2) на портале – выписка из реестра регистрации залога движимого имущества в форме электронного документа, удостоверенного электронной цифровой подписью (далее – ЭЦП) уполномоченного должностного лица.
Форма предоставления результата оказания государственной услуги: электронная и (или) бумажная.
2. Описание порядка действий структурных
подразделений (работников) услугодателя
в процессе оказания государственной услуги
4. Основанием для начала процедуры (действия) по оказанию государственной услуги является прием заявления услугодателем по форме согласно приложения 1 Стандарта перечня документов (далее-документы) указанных в пункте 9 Стандарта государственной услуги.
5. Содержание каждой процедуры (действия), входящей в состав процесса оказания государственной услуги, длительность его выполнения:
процедура 1: сотрудник канцелярии услугодателя в день поступления документов, предоставленных услугополучателем осуществляет их прием и регистрацию с присвоением регистрационного номера и даты, после чего передается руководителю услугодателя либо его заместителю. Максимально допустимое время для осуществления данной процедуры – 30 (тридцать) минут;

9. Мемлекеттік қызметті көрсету мәселелері бойынша көрсетілетін қызметті берушілердің және (немесе) олардың лауазымды адамдарының шешімдеріне, әрекетіне (әрекетсіздігіне) шағымдану тәртібі стандарт негізінде жүргізіледі.
10. Мемлекеттік қызметті көрсету үдерісіндегі әкімшілік іс-әрекеттердің логикалық кезектілігі және ҚФБ арасындағы өзара байланысты көрсететін мемлекеттік қызмет көрсетудің бизнес-процестерінің анықтамалығы осы регламенттің 3-қосымшасында көрсетілген.
"Тракторларға және олардың базасында
жасалған өздiгiнен жүретiн шассилер мен
механизмдерге, монтаждалған арнайы жабдығы
бар тiркемелердi қоса алғанда, олардың
тiркемелерiне, өздiгiнен жүретiн ауыл
шаруашылығы, мелиоративтiк және жол-
құрылыс машиналары мен механиздерге,
сондай-ақ жүрiп өту мүмкiндiгi жоғары арнайы
машиналарға ауыртпалықтың жоқ (бар)
екендігі туралы ақпарат ұсыну" мемлекеттік
көрсетілетін қызмет регламентіне
1-қосымша
Келесі рәсімнің (әрекет) орындауды бастау үшін негізгі болатын
мемлекеттік қызмет көрсету бойынша рәсімнің (әрекет) нәтижесі
Іс-әрекет №
1
2
3
4
Құрылымдық бөлімшенің атауы
Қызмет көрсетушінің кеңсесі
Қызмет көрсетушінің басшысы (орынбасары)
Бөлім басшысы
Бөлімнің жауапты маманы
Рәсімнің (іс-әрекеттің) атауы
Өтінішті тіркеу
Өтінішті қабылдау
Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес ұсынылған құжаттардың толықтығын тексеру
Техникаға ауыртпалықтың жоқ (бар) екендігі туралы ақпараттағы жылжымалы мүлік кепілін тіркеу тізілімінен үзінді
Аяқтау нысаны (мәлімет, құжат, ұйымдастырушылық-өкімдік шешім)
Тіркеу нөмірі және күні
Кейіннен құжаттарды бөлім басшысына берумен қызмет көрсетуші басшысының (орынбасарының) бұрыштамасы
Құжаттарды орындауға бөлім маманына беру
Техникаға ауыртпалықтың жоқ (бар) екендігі туралы ақпарат
Орындау мерзімі
30 минут
30 минут
30 минут
1 жұмыс күні
"Тракторларға және олардың базасында
жасалған өздiгiнен жүретiн шассилер мен
механизмдерге, монтаждалған арнайы жабдығы
бар тiркемелердi қоса алғанда, олардың
тiркемелерiне, өздiгiнен жүретiн ауыл
шаруашылығы, мелиоративтiк және жол-
құрылыс машиналары мен механиздерге,
сондай-ақ жүрiп өту мүмкiндiгi жоғары арнайы
машиналарға ауыртпалықтың жоқ (бар)
екендігі туралы ақпарат ұсыну" мемлекеттік
көрсетілетін қызмет регламентіне
2-қосымша
Құрылымдық бөлімшелер (жұмысшылар) арасындағы рәсімнің (әрекет)
жүйелілік сипаттамасының блок-сызбасы
"Тракторларға және олардың базасында
жасалған өздiгiнен жүретiн шассилер мен
механизмдерге, монтаждалған арнайы жабдығы
бар тiркемелердi қоса алғанда, олардың
тiркемелерiне, өздiгiнен жүретiн ауыл
шаруашылығы, мелиоративтiк және жол-
құрылыс машиналары мен механиздерге,
сондай-ақ жүрiп өту мүмкiндiгi жоғары арнайы
машиналарға ауыртпалықтың жоқ (бар)
екендігі туралы ақпарат ұсыну" мемлекеттік
көрсетілетін қызмет регламентіне
3-қосымша
1-диаграмма
Қызмет көрсетуші арқылы мемлекеттік қызмет көрсету кезінде
ақпараттық жүйенің функционладық өзара әрекеті
2-диаграмма
Қызмет көрсетуші арқылы мемлекеттік қызмет көрсету кезінде
ақпараттық жүйенің функционалдық өзара әрекет етуі
"Тракторларға және олардың базасында
жасалған өздiгiнен жүретiн шассилер мен
механизмдерге, монтаждалған арнайы жабдығы
бар тiркемелердi қоса алғанда, олардың
тiркемелерiне, өздiгiнен жүретiн ауыл
шаруашылығы, мелиоративтiк және жол-
құрылыс машиналары мен механиздерге,
сондай-ақ жүрiп өту мүмкiндiгi жоғары арнайы
машиналарға ауыртпалықтың жоқ (бар)
екендігі туралы ақпарат ұсыну" мемлекеттік
көрсетілетін қызмет регламентіне
4-қосымша
"Тракторларды және олардың базасында жасалған өздігінен жүретін
шассилермен механизмдерді, өздігінен жүретін ауыл шаруашылығы,
мелиоративтік және жол-құрылыс машиналары мен механизмдерін,
сондай-ақ жүріп өту мүмкіндігі жоғары арнайы машиналарды
жүргізу құқығына куәліктер беру" мемлекеттік қызмет көрсетудің
бизнес-процестерінің анықтамалығы

9. Порядок обжалования решений, действий (бездействия) услугодателей и (или) их должностных лиц по вопросам оказания государственных услуг осуществляется согласно стандарта.
10. Схема, отражающая взаимосвязь между логической последовательностью административных действий в процессе оказания государственной услуги и текстовое табличное описание последовательности и взаимодействие административных действий (процедур) каждой структурно-функциональной единицы приведена в справочнике бизнес-процессов оказания государственной услуги в приложении 3 к настоящему регламенту.
Приложение 1
к Регламенту государственной услуги
«Предоставление информации об отсутствии
(наличии) обременений тракторов и изготовленных
на их базе самоходных шасси и механизмов,
прицепов к ним, включая прицепы со смонтированным
специальным оборудованием, самоходных
сельскохозяйственных, мелиоративных
и дорожно-строительных машин и механизмов,
а также специальных машин повышенной проходимости»
Результат процедуры (действия) по
оказанию государственной услуги, который
служит основанием для начала выполнения
следующей процедуры (действий)
№ действия
1
2
3
4
Наименование структурного подразделения
Канцелярия услугодателя
Руководитель (заместитель) услугодателя
Руководитель отдела
Ответственный специалист отдела
Наименование процедуры (действия)
Регистрация заявления
Прием заявления
Проверка документов на полноту и соответствие законодательству Республики Казахстан
Выписка из реестветра регистрации залога движимого имущества информации об отсутствии (наличии) обременения на технику
Форма завершения (данные, документ, организационно–распорядительное решение)
Регистрационный номер и дата
Резолюция руководителя (заместителя) услугодателя с последующей передачей документов руководителю отдела
Передача документов на исполнение специалисту отдела
Информация об отсутствии (наличии) обременения на технику
Сроки исполнения
30 (тридцать) минут
30 (тридцать) минут
30 (тридцать) минут
1 (одного) рабочий день
Приложение 2
к Регламенту государственной услуги
«Предоставление информации об отсутствии
(наличии) обременений тракторов и изготовленных
на их базе самоходных шасси и механизмов,
прицепов к ним, включая прицепы со смонтированным
специальным оборудованием, самоходных
сельскохозяйственных, мелиоративных
и дорожно-строительных машин и механизмов,
а также специальных машин повышенной проходимости»
Блок-схема: описание последовательности
процедур (действий) между
структурными подразделениями (работниками)
Приложение 3
к Регламенту государственной услуги
«Предоставление информации об отсутствии
(наличии) обременений тракторов и изготовленных
на их базе самоходных шасси и механизмов,
прицепов к ним, включая прицепы со смонтированным
специальным оборудованием, самоходных
сельскохозяйственных, мелиоративных
и дорожно-строительных машин и механизмов,
а также специальных машин повышенной проходимости»
Диаграмма 1
Функциональное взаимодействие
информационных систем при оказании
государственной услуги через услугодателя
Диаграмма 2
Приложение 4
к Регламенту государственной услуги
«Предоставление информации об отсутствии
(наличии) обременений тракторов и изготовленных
на их базе самоходных шасси и механизмов,
прицепов к ним, включая прицепы со смонтированным
специальным оборудованием, самоходных
сельскохозяйственных, мелиоративных
и дорожно-строительных машин и механизмов,
а также специальных машин повышенной проходимости»
Справочник бизнес-процессов оказания
государственной услуги «Предоставление
информации об отсутствии (наличии) обременений
тракторов и изготовленных на их базе
самоходных шасси и механизмов, прицепов к
ним, включая прицепы со смонтированным специальным
оборудованием, самоходных сельскохозяйственных,
мелиоративных и дорожно-строительных машин
и механизмов, а также специальных машин
повышенной проходимости»