"Ақмола облысының мұрағаттар мен құжаттамалар басқармасы" мемлекеттік мекемесінің ережесін бекіту туралы
Ақмола облысы әкімдігінің 2014 жылғы 11 тамыздағы № А-7/357 қаулысы. Ақмола облысының Әділет департаментінде 2014 жылғы 9 қыркүйекте № 4342 болып тіркелді. Күші жойылды - Ақмола облысы әкімдігінің 2016 жылғы 30 наурыздағы № А-5/141 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - Ақмола облысы әкімдігінің 30.03.2016 № А-5/141 (ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
РҚАО ескертпесі.
Құжаттың мәтінінде түпнұсқаның пунктуациясы мен орфографиясы сақталған.
"Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы Заңына сәйкес, Ақмола облысының әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Қоса беріліп отырған "Ақмола облысының мұрағаттар мен құжаттамалар басқармасы" мемлекеттік мекемесі туралы ережесі (бұдан әрі – Ереже) бекітілсін.
2. "Ақмола облысының мұрағаттар мен құжаттамалар басқармасы" мемлекеттік мекемесі Қазақстан Республикасының қолданыстағы заңнамасымен белгіленген тәртіпте және мерзімде Ережені Әділет органдарында мемлекеттік тіркеуді қамтамасыз етсін.
3. Осы қаулының орындалуын бақылау облыс әкімінің орынбасары Д.З. Әділбековке жүктелсін.
4. Осы облыс әкімдігінің қаулысы Ақмола облысының Әділет департаментінде мемлекеттік тіркелген күнінен бастап күшіне енеді және ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Облыс әкімі С.Кулагин
Ақмола облысы әкімдігінің
11 тамыздағы 2014 жылғы № А-7/357
қаулысымен бекітілген
"Ақмола облысының мұрағаттар мен құжаттамалар басқармасы" мемлекеттік мекемесі туралы Ереже
1. Жалпы ережелер
1. "Ақмола облысының мұрағаттар мен құжаттамалар басқармасы" мемлекеттік мекемесі мұрағат ісі және құжаттау саласындағы басқаруды жүзеге асыратын Қазақстан Республикасының мемлекеттік атқарушы органы болып табылады.
2. "Ақмола облысының мұрағаттар мен құжаттамалар басқармасы" мемлекеттік мекемесі өз қызметiн Қазақстан Республикасының Конституциясына және заңдарына, Қазақстан Республикасының Президентi мен Үкiметiнiң актiлерiне, өзге де нормативтiк құқықтық актiлерге, сондай-ақ осы Ережеге сәйкес жүзеге асырады.
3. "Ақмола облысының мұрағаттар мен құжаттамалар басқармасы" мемлекеттік мекемесі мемлекеттiк мекеменің ұйымдық-құқықтық нысанындағы заңды тұлға болып табылады, мемлекеттiк тiлде өз атауы бар мөрi мен мөртаңба, белгiленген үлгiдегi бланкiлерi, сондай-ақ Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес қазынашылық органдарында шоттары болады.

Об утверждении положения государственного учреждения "Управление архивов и документации Акмолинской области"
Постановление акимата Акмолинской области от 11 августа 2014 года № А-7/357. Зарегистрировано Департаментом юстиции Акмолинской области 9 сентября 2014 года № 4342. Утратило силу постановлением акимата Акмолинской области от 30 марта 2016 года № А-5/141
Сноска. Утратило силу постановлением акимата Акмолинской области от 30.03.2016 № А-5/141 (вводится в действие со дня официального опубликования).
Примечание РЦПИ.
В тексте документа сохранена пунктуация и орфография оригинала.
В соответствии с Законом Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" акимат Акмолинской области ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить прилагаемое положение о государственном учреждении "Управление архивов и документации Акмолинской области" (далее - Положение).
2. Государственному учреждению "Управление архивов и документации Акмолинской области" обеспечить государственную регистрацию Положения в органах юстиции в порядке и сроки, установленные действующим законодательством Республики Казахстан.
3. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на заместителя акима области Адильбекова Д.З.
4. Настоящее постановление акимата области вступает в силу со дня государственной регистрации в Департаменте юстиции Акмолинской области и вводится в действие со дня официального опубликования.
Аким области С.Кулагин
Утверждено постановлением
акимата Акмолинской области
от 11 августа 2014 года № А-7/357
Положение о государственном учреждении "Управление архивов и документации Акмолинской области"
1. Общие положения
1. Государственное учреждение "Управление архивов и документации Акмолинской области" является государственным органом Республики Казахстан, осуществляющим руководство в сфере архивного дела и документации.
2. Государственное учреждение "Управление архивов и документации Акмолинской области" осуществляет свою деятельность в соответствии с Конституцией и законами Республики Казахстан, актами Президента и Правительства Республики Казахстан, иными нормативными правовыми актами, а также настоящим Положением.
3. Государственное учреждение "Управление архивов и документации Акмолинской области" является юридическим лицом в организационно-правовой форме государственного учреждения, имеет печать и штамп со своим наименованием на государственном языке, бланки установленного образца, в соответствии с законодательством Республики Казахстан счет в органе казначейства.

4. "Ақмола облысының мұрағаттар мен құжаттамалар басқармасы" мемлекеттік мекемесі азаматтық-құқықтық қатынастарға өз атынан түседi.
5. "Ақмола облысының мұрағаттар мен құжаттамалар басқармасы" мемлекеттік мекемесі егер заңнамаға сәйкес осыған уәкiлеттiк берiлген болса, мемлекеттiң атынан азаматтық-құқықтық қатынастардың тарапы болуға құқығы бар.
6. "Ақмола облысының мұрағаттар мен құжаттамалар басқармасы" мемлекеттік мекемесі өз құзыретiнiң мәселелерi бойынша заңнамада белгiленген тәртiпте бұйрықтарымен ресiмделетiн шешiмдер қабылдайды.
7. "Ақмола облысының мұрағаттар мен құжаттамалар басқармасы" мемлекеттік мекемесінің құрылымы мен штат санының лимитi қолданыстағы заңнамаға сәйкес бекітіледі.
8. Заңды тұлғаның мекенжайы: 020000, Қазақстан Республикасы, Ақмола облысы, Көкшетау қаласы, Красная көшесі, 23.
9. Мемлекеттік органның толық атауы: "Ақмола облысының мұрағаттар мен құжаттамалар басқармасы" мемлекеттік мекемесі.
10. Осы Ереже "Ақмола облысының мұрағаттар мен құжаттамалар басқармасы" мемлекеттік мекемесінің құрылтайшылық құжаты болып табылады.
11. "Ақмола облысының мұрағаттар мен құжаттамалар басқармасы" мемлекеттік мекемесінің қызметiн қаржыландыру жергілікті бюджет есебінен жүзеге асырылады.
12. "Ақмола облысының мұрағаттар мен құжаттамалар басқармасы" мемлекеттік мекемесіне кәсiпкерлiк субъектiлерiмен мемлекеттік мекемесінің функциялары болып табылатын мiндеттердi орындау тұрғысында шарттық қатынастарға түсуге тыйым салынады.
Егер "Ақмола облысының мұрағаттар мен құжаттамалар басқармасы" мемлекеттік мекемесіне заңнамалық актiлермен кiрiстер әкелетiн қызметтi жүзеге асыру құқығы берiлсе, онда осындай қызметтен алынған кiрiстер республикалық бюджеттiң кiрiсiне жiберiледi.
2. Мемлекеттік органның миссиясы, негiзгi мiндеттерi, функциялары, құқықтары мен мiндеттерi
13. "Ақмола облысының мұрағаттар мен құжаттамалар басқармасы" мемлекеттік мекемесінің миссиясы: қызметінің мақсаты облыс аумағында мұрағат ісі және құжаттардың құрылуына қатысты бірыңғай мемлекеттік саясатын жүзеге асырады.
14. "Ақмола облысының мұрағаттар мен құжаттамалар басқармасы" мемлекеттік мекемесінің негізгі міндеттері:
облыстың мемлекеттiк мұрағаттарының сақтауына қабылданған Ұлттық мұрағат қорының құжаттарын сақтауды, толықтыруды және пайдалануды ұйымдастыру;
облыстың мемлекеттік мұрағаттарында сақталатын Ұлттық мұрағаттық қорының құжаттарына мемлекеттік есеп жүргізу және сақталуын қамтамасыз ету.

4. Государственное учреждение "Управление архивов и документации Акмолинской области" вступает в гражданско-правовые отношения от собственного имени.
5. Государственное учреждение "Управление архивов и документации Акмолинской области" имеет право выступать стороной гражданско-правовых отношений от имени государства, если оно уполномочено на это в соответствии с законодательством.
6. Государственное учреждение "Управление архивов и документации Акмолинской области" по вопросам своей компетенции, в установленном законодательством порядке, принимает решения, оформляемые приказами руководителя государственного учреждения "Управление архивов и документации Акмолинской области".
7.Структура и лимит штатной численности государственного учреждения "Управление архивов и документации Акмолинской области" утверждаются в соответствии с действующим законодательством.
8. Местонахождение юридического лица: 020000, Республика Казахстан, Акмолинская область, город Кокшетау, улица Красная, 23.
9. Полное наименование государственного органа - государственное учреждение "Управление архивов и документации Акмолинской области".
10. Настоящее Положение является учредительным документом государственного учреждения "Управление архивов и документации Акмолинской области".
11. Финансирование деятельности государственного учреждения "Управление архивов и документации Акмолинской области", осуществляется из средств местного бюджета.
12. Государственному учреждению "Управление архивов и документации Акмолинской области" запрещается вступать в договорные отношения с субъектами предпринимательства на предмет выполнения обязанностей, являющихся функциями государственного учреждения "Управление архивов и документации Акмолинской области".
Если государственному учреждению "Управление архивов и документации Акмолинской области" законодательными актами предоставлено право осуществлять приносящую доходы деятельность, то доходы, полученные от такой деятельности, направляются в доход государственного бюджета.
2. Миссия, основные задачи, функции, права и обязанности
государственного органа
13. Миссия государственного органа-государственное учреждение "Управление архивов и документации Акмолинской области": реализация единой государственной политики в архивном деле и документообразовании на территории области.
14. Основными задачами государственного учреждения "Управление архивов и документации Акмолинской области" являются:
организация хранения, комплектования и использования документов Национального архивного фонда, принятых на хранение в государственных архивах области;
ведение государственного учета и обеспечение сохранности документов Национального архивного фонда, хранящихся в государственных архивах области.

15. "Ақмола облысының мұрағаттар мен құжаттамалар басқармасы" мемлекеттік мекемесі заңнамада белгіленген тәртіпте келесі қызметтерді жүзеге асырады:
құжаттардың құндылығына ғылыми және тәжірибелік сараптама ұйымдастыру болып табылады;
облыстың мемлекеттік мұрағаттарында сақталатын Ұлттық мұрағаттық қорының құжаттары бойынша мәліметтер базасын құрастыру;
облыстың аумағында орналасқан, Ұлттық мұрағат қорын толықтыру көздерi болып табылатын ұйымдарда iс жүргiзудiң жай-күйiне, құжаттардың сақталуына ұйымдастырушылық-әдiстемелiк басшылық жасау және бақылау жасау;
жеке және заңды тұлғалардың сұраныстарын орындауды ұйымдастыру;
облыстың аумағында орналасқан тарихи және мәдени құжаттық ескерткіштерді қорғау, оларды сақтау мен қолдану;
облыстың аумағында орналасқан, Ұлттық мұрағат қорын толықтыру көздерi болып табылатын ұйымдарда iс жүргiзудiң жай-күйiне, құжаттардың сақталуына ұйымдастырушылық-әдiстемелiк басшылық жасау және бақылау жасау;
Ұлттық мұрағат қорының құжаттарын мемлекеттiң, жеке және заңды тұлғалардың сұрауларын қанағаттандыру үшiн пайдалану;
облыстың тарихы бойынша мұрағат құжаттарын жинау және қайтару;
гендерлік саясат мәселесін әзірлеуіне қатысу;
"Мұрағаттық анықтама беру" мемлекеттік қызметін көрсету;
"Мұрағаттық анықтама беру" мемлекеттік қызметін көрсету бойынша мемлекеттік мұрағаттарының қызметтерін үйлестіру.
16. "Ақмола облысының мұрағаттар мен құжаттамалар басқармасы" мемлекеттік мекемесінің құқықтары мен міндеттері:
мемлекеттік мұрағаттардың құрылымы мен жүйесін жетілдіру жөнінде ұсыныстар енгізуге;
мемлекеттік мұрағаттардың жұмысын тексеруге;
меншік түріне қарамастан, ұйымдар, мемлекеттік органдарынан, құжаттаманы басқару қызметінің және ведомстволық мұрағаттар жұмысы, Қазақстан Республикасының Ұлттық мұрағаттық қоры құжаттарының жағдайы, мемлекеттік есепке алынған және оларда сақталудағы тарихи және мәдени ескерткіштер құжаттары туралы қажетті материалдар алуға;
ұйымдардың өкілдерін ведомстволық мұрағаттар және құжаттаманы басқару қызметтері жұмысының мәселелері бойынша тыңдауға;
Қазақстан Республикасының заңнамасында қарастырылған өзге де өкілеттіліктерді жүзеге асырады;
"Ақмола облысының мұрағаттар мен құжаттамалар басқармасы" мемлекеттік мекемесінің қызметін жүзеге асыруға қажетті тауарлардың, жұмыстар мен қызметтерді мемлекеттік сатып алуды жүргізуді іске асыру.
3. Мемлекеттік органның қызметiн ұйымдастыру
17. "Ақмола облысының мұрағаттар мен құжаттамалар басқармасы" мемлекеттік мекемеге жүктелген мiндеттердiң және функцияларын орындалуына дербес жауапты болатын "Ақмола облысының мұрағаттар мен құжаттамалар басқармасы" мемлекеттік мекемесінің басшысы басшылықты жүзеге асырады.

15. Государственное учреждение "Управление архивов и документации Акмолинской области", в установленном законодательством порядке, осуществляет следующие функции:
организация экспертизы научной и практической ценности документов;
формирование базы данных по документам Национального архивного фонда, хранящимся в государственных архивах области;
организационно-методическое руководство и контроль за состоянием делопроизводства, хранением документов в организациях-источниках пополнения Национального архивного фонда, расположенных на территории области;
организация исполнения запросов физических и юридических лиц;
защита документальных памятников истории и культуры, находящихся в коммунальной собственности, их хранение и использование;
реализация региональных программ развития архивного дела и ведение документации на территории области;
использование документов Национального архивного фонда для удовлетворения запросов государства, физических и юридических лиц;
сбор и возвращение архивных документов по истории области;
участие в разработке вопросов гендерной политики;
оказание государственной услуги "Выдача архивных справок";
координация деятельности государственных архивов по оказанию государственной услуги "Выдача архивных справок".
16. Права и обязанности государственного учреждения "Управление архивов и документации Акмолинской области":
вносить предложения по совершенствованию сети и структуры государственных архивов;
проверять работу государственных архивов;
получать от государственных органов и организаций, независимо от формы собственности, необходимые материалы о работе ведомственных архивов и служб управления документацией, о состоянии документов Национального архивного фонда Республики Казахстан и документальных памятников истории культуры, взятых на государственной учет и находящихся у них на хранении;
заслушивать представителей организаций по вопросам работы ведомственных архивов и служб управления документацией;
осуществлять иные полномочия, предусмотренные законодательством Республики Казахстан;
осуществлять проведение государственных закупок товаров, работ и услуг, необходимых для осуществления деятельности государственного учреждения "Управление архивов и документации Акмолинской области".
3. Организация деятельности государственного органа
17. Руководство государственным учреждением "Управление архивов и документации Акмолинской области" осуществляется руководителем, который несет персональную ответственность за выполнение возложенных на государственное учреждение "Управление архивов и документации Акмолинской области" задач и функций.

18. Облыс әкімі "Ақмола облысының мұрағаттар мен құжаттамалар басқармасы" мемлекеттік мекемесінің басшысын қызметке тағайындайды және қызметтен босатады.
19. "Ақмола облысының мұрағаттар мен құжаттамалар басқармасы" мемлекеттік мекемесінің басшысының өкiлеттiгi:
Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес "Ақмола облысының мұрағаттар мен құжаттамалар басқармасы" мемлекеттік мекемесінің қызметкерлерін және ведомствоға бағынысты облыстық, аудандық және қалалық мемлекеттік мұрағаттарының басшыларын лауазымға тағайындайды және қызметтен босатады;
Қазақстан Республикасының қолданыстағы заңнамасына сәйкес мемлекеттік органдарда "Ақмола облысының мұрағаттар мен құжаттамалар басқармасы" мемлекеттік мекемені білдіреді;
"Ақмола облысының мұрағаттар мен құжаттамалар басқармасы" мемлекеттік мекемесінің құқықтық актілеріне қол қояды;
Қазақстан Республикасының қолданыстағы заңнамасында белгіленген тәртіппен "Ақмола облысының мұрағаттар мен құжаттамалар басқармасы" мемлекеттік мекемесінің қызметкерлерін және ведомствоға бағынысты мұрағаттар ұйымдарының басшыларын марапаттау, материалдық көмек көрсету, тәртіптік жаза қолдану мәселелерін шешеді;
"Ақмола облысының мұрағаттар мен құжаттамалар басқармасы" мемлекеттік мекемесінің құрылымдық бөлімшелерінің қызметкерлерінің және ведомствоға бағынысты мұрағаттар ұйымдарының басшыларын лауазымдық нұсқауларын бекітеді;
жемқорлықпен күрес жүргізу бойынша шаралар қолданады және ол жеке жауап береді;
Сараптау-тексеру және әдістемелік комиссияның (СТӘК) жұмысын ұйымдастырады;
Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес өзге өкілеттіктерді жүзеге асырады;
"Ақмола облысының мұрағаттар мен құжаттамалар басқармасы" мемлекеттік мекемесінің басшысы болмаған кезеңде оның өкілеттіктерін қолданыстағы заңнамаға сәйкес оны ауыстыратын тұлға орындайды.
20. "Ақмола облысының мұрағаттар мен құжаттамалар басқармасы" мемлекеттік мекемесінің бірінші басшысының Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес лауазымға тағайындалатын және лауазымнан босатылатын орынбасарлары бар.
Басшы өз орынбасарларының өкілеттіктерін қолданыстағы заңнамаға сәйкес белгілейді.
4. Мемлекеттік органның мүлкi
21. "Ақмола облысының мұрағаттар мен құжаттамалар басқармасы" мемлекеттік мекемесінің жедел басқару құқығында оқшауланған мүлкi болады.
"Ақмола облысының мұрағаттар мен құжаттамалар басқармасы" мемлекеттік мекемесінің мүлкi оған меншiк иесi берген мүлiктен, сондай-ақ өз қызметi нәтижесiнде сатып алынған мүлiктен (ақшалай кiрiстердi коса алғанда) және Қазақстан Республикасының заңнамасымен тыйым салынбаған өзге де көздер есебiнен қалыптастырылады.

18. Руководитель государственного учреждения "Управление архивов и документации Акмолинской области" назначается на должность и освобождается от должности акимом области.
19. Полномочия руководителя государственного учреждения "Управление архивов и документации Акмолинской области":
в соответствии с законодательством Республики Казахстан назначает на должность и освобождает от должности сотрудников государственного учреждения "Управление архивов и документации Акмолинской области", руководителей подведомственных государственному учреждению "Управление архивов и документации Акмолинской области" областного, районных и городских государственных архивов;
представляет государственное учреждение "Управление архивов и документации Акмолинской области" в государственных организациях в соответствии с действующим законодательством Республики Казахстан;
подписывает правовые акты государственного учреждения "Управление архивов и документации Акмолинской области";
в установленном действующим законодательством Республики Казахстан порядке решает вопросы поощрения, оказания материальной помощи, наложения дисциплинарного взыскания на сотрудников государственного учреждения "Управление архивов и документации Акмолинской области" и руководителей подведомственных организаций архивов;
утверждает должностные инструкции работников государственного учреждения "Управление архивов и документации Акмолинской области", а также руководителей подведомственных организаций архивов;
принимает меры по борьбе с коррупцией и несет за это персональную ответственность;
организует работу Экспертно-проверочной и методической комиссии;
осуществляет иные полномочия в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
Исполнение полномочий руководителя государственного учреждения "Управление архивов и документации Акмолинской области" в период его отсутствия осуществляется лицом, его замещающим в соответствии с действующим законодательством.
20. Первый руководитель государственного учреждения "Управление архивов и документации Акмолинской области" имеет заместителей, которые назначаются на должности и освобождаются от должностей в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
Руководитель определяет полномочия своих заместителей в соответствии с действующим законодательством.
4. Имущество государственного органа
21. Государственное учреждение "Управление архивов и документации Акмолинской области" может иметь на праве оперативного управления обособленное имущество.
Имущество государственного учреждения "Управление архивов и документации Акмолинской области" формируется за счет имущества, переданного ему собственником, а также имущества (включая денежные доходы), приобретенного в результате собственной деятельности и иных источников, не запрещенных законодательством Республики Казахстан.

22. "Ақмола облысының мұрағаттар мен құжаттамалар басқармасы" мемлекеттік мекемеге бекiтiлген мүлiк облыстық коммуналдық мүлікке жатады.
23. Егер заңнамада өзгеше көзделмесе, "Ақмола облысының мұрағаттар мен құжаттамалар басқармасы" мемлекеттік мекемесі өзiне бекiтiлген мүлiктi және қаржыландыру жоспары бойынша өзiне бөлiнген қаражат есебiнен сатып алынған мүлiктi өз бетiмен иелiктен шығаруға немесе оған өзгедей тәсiлмен билiк етуге құқығы жоқ.
5. Мемлекеттік органның қайта ұйымдастыру және тарату
24. "Ақмола облысының мұрағаттар мен құжаттамалар басқармасы" мемлекеттік мекемені қайта ұйымдастыру және тарату Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес жүзеге асырылады.
"Ақмола облысының мұрағаттар мен құжаттамалар басқармасы" мемлекеттік мекемеге қарасты мемлекеттiк мекемелердiң тiзбесi:
1) Ақмола облысы мұрағаттар мен құжаттамалар басқармасының "Ақмола облысының мемлекеттік мұрағаты" мемлекеттік мекемесі;
2)Ақмола облысы мұрағаттар мен құжаттамалар басқармасының "Көкшетау қаласының мемлекеттік мұрағаты" мемлекеттік мекемесі;
3) Ақмола облысы мұрағаттар мен құжаттамалар басқармасының "Атбасар қаласының мемлекеттік мұрағаты" мемлекеттік мекемесі;
4) Ақмола облысы мұрағаттар мен құжаттамалар басқармасының "Степногорск қаласының мемлекеттік мұрағаты" мемлекеттік мекемесі;
5) Ақмола облысы мұрағаттар мен құжаттамалар басқармасының "Ақкөл ауданының мемлекеттік мұрағаты" мемлекеттік мекемесі;
6) Ақмола облысы мұрағаттар мен құжаттамалар басқармасының "Аршалы ауданының мемлекеттік мұрағаты" мемлекеттік мекемесі;
7) Ақмола облысы мұрағаттар мен құжаттамалар басқармасының "Астрахан ауданының мемлекеттік мұрағаты" мемлекеттік мекемесі;
8) Ақмола облысы мұрағаттар мен құжаттамалар басқармасының "Атбасар ауданының мемлекеттік мұрағаты" мемлекеттік мекемесі;
9) Ақмола облысы мұрағаттар мен құжаттамалар басқармасының "Бұланды ауданының мемлекеттік мұрағаты" мемлекеттік мекемесі;
10) Ақмола облысы мұрағаттар мен құжаттамалар басқармасының "Бурабай ауданының мемлекеттік мұрағаты" мемлекеттік мекемесі;
11) Ақмола облысы мұрағаттар мен құжаттамалар басқармасының "Егіндікөл ауданының мемлекеттік мұрағаты" мемлекеттік мекемесі;
12) Ақмола облысы мұрағаттар мен құжаттамалар басқармасының "Еңбекшілдер ауданының мемлекеттік мұрағаты" мемлекеттік мекемесі;
13) Ақмола облысы мұрағаттар мен құжаттамалар басқармасының "Ерейментау ауданының мемлекеттік мұрағаты" мемлекеттік мекемесі;

22. Имущество, закрепленное за государственным учреждением "Управление архивов и документации Акмолинской области", относится к областному коммунальному имуществу.
23. Государственное учреждение "Управление архивов и документации Акмолинской области" не вправе самостоятельно отчуждать или иным способом распоряжаться закрепленным за ним имуществом и имуществом, приобретенным за счет средств, выданных ему по плану финансирования, если иное не установлено законодательством.
5. Реорганизация и упразднение государственного органа
24. Реорганизация и упразднение государственного учреждения "Управление архивов и документации Акмолинской области" осуществляются в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
Перечень государственных учреждений, находящиеся в ведении государственного учреждения "Управление архивов и документации Акмолинской области":
1) Государственное учреждение "Государственный архив Акмолинской области" Управления архивов и документации Акмолинской области;
2) Государственное учреждение "Государственный архив города Кокшетау" Управления архивов и документации Акмолинской области;
3) Государственное учреждение "Государственный архив города Атбасара" Управления архивов и документации Акмолинской области;
4) Государственное учреждение "Государственный архив города Степногорска" Управления архивов и документации Акмолинской области;
5) Государственное учреждение "Государственный архив Аккольского района" Управления архивов и документации Акмолинской области;
6) Государственное учреждение "Государственный архив Аршалынского района" Управления архивов и документации Акмолинской области;
7) Государственное учреждение "Государственный архив Астраханского района" Управления архивов и документации Акмолинской области;
8) Государственное учреждение "Государственный архив Атбасарского района" Управления архивов и документации Акмолинской области;
9) Государственное учреждение "Государственный архив Буландынского района" Управления архивов и документации Акмолинской области;
10) Государственное учреждение "Государственный архив Бурабайского района" Управления архивов и документации Акмолинской области;
11) Государственное учреждение "Государственный архив Егиндыкольского района" Управления архивов и документации Акмолинской области;
12) Государственное учреждение "Государственный архив Енбекшильдерского района" Управления архивов и документации Акмолинской области;
13) Государственное учреждение "Государственный архив Ерейментауского района" Управления архивов и документации Акмолинской области;

14) Ақмола облысы мұрағаттар мен құжаттамалар басқармасының "Есіл ауданының мемлекеттік мұрағаты" мемлекеттік мекемесі;
15) Ақмола облысы мұрағаттар мен құжаттамалар басқармасының "Жақсы ауданының мемлекеттік мұрағаты" мемлекеттік мекемесі;
16) Ақмола облысы мұрағаттар мен құжаттамалар басқармасының "Жарқайың ауданының мемлекеттік мұрағаты" мемлекеттік мекемесі;
17) Ақмола облысы мұрағаттар мен құжаттамалар басқармасының "Зеренді ауданының мемлекеттік мұрағаты" мемлекеттік мекемесі;
18) Ақмола облысы мұрағаттар мен құжаттамалар басқармасының "Қорғалжын ауданының мемлекеттік мұрағаты" мемлекеттік мекемесі;
19) Ақмола облысы мұрағаттар мен құжаттамалар басқармасының "Сандықтау ауданының мемлекеттік мұрағаты" мемлекеттік мекемесі;
20) Ақмола облысы мұрағаттар мен құжаттамалар басқармасының "Целиноград ауданының мемлекеттік мұрағаты" мемлекеттік мекемесі;
21) Ақмола облысы мұрағаттар мен құжаттамалар басқармасының "Шортанды ауданының мемлекеттік мұрағаты" мемлекеттік мекемесі.

14) Государственное учреждение "Государственный архив Есильского района" Управления архивов и документации Акмолинской области;
15) Государственное учреждение "Государственный архив Жаксынского района" Управления архивов и документации Акмолинской области;
16) Государственное учреждение "Государственный архив Жаркаинского района" Управления архивов и документации Акмолинской области;
17) Государственное учреждение "Государственный архив Зерендинского района" Управления архивов и документации Акмолинской области;
18) Государственное учреждение "Государственный архив Коргалжынского района" Управления архивов и документации Акмолинской области;
19) Государственное учреждение "Государственный архив Сандыктауского района" Управления архивов и документации Акмолинской области;
20) Государственное учреждение "Государственный архив Целиноградского района" Управления архивов и документации Акмолинской области;
21) Государственное учреждение "Государственный архив Шортандинского района" Управления архивов и документации Акмолинской области.