Өсімдік шаруашылығы саласындағы мемлекеттік көрсетілетін қызметтер регламенттерін бекіту туралы
Ақмола облысы әкімдігінің 2014 жылғы 28 тамыздағы № А-8/400 қаулысы. Ақмола облысының Әділет департаментінде 2014 жылғы 3 қазанда № 4385 болып тіркелді. Күші жойылды - Ақмола облысы әкімдігінің 2015 жылғы 3 шілдедегі № А-7/321 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - Ақмола облысы әкімдігінің 03.07.2015 № А-7/321 (ресми жарияланған күнінен бастап 10 күнтізбелік күннен кейін қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
РҚАО-ның ескертпесі.
Құжаттың мәтінінде түпнұсқаның пунктуациясы мен орфографиясы сақталған.
«Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы» 2013 жылғы 15 сәуірдегі Қазақстан Республикасы Заңына сәйкес, Ақмола облысының әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Қоса беріліп отырған:
1) «Басым дақылдарды өндiрудi субсидиялау арқылы өсiмдiк шаруашылығы өнiмiнiң шығымдылығы мен сапасын арттыруды, жанар-жағармай материалдарының және көктемгi егiс пен егiн жинау жұмыстарын жүргiзу үшін қажеттi басқа да тауарлық-материалдық құндылықтардың құнын субсидиялау» мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті;
2) «Ауыл шаруашылығы дақылдарын қорғалған топырақта өңдеп өсiру шығындарының құнын субсидиялау» мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті;
3) «Жемiс-жидек дақылдары мен жүзiмнiң көпжылдық екпелерiн отырғызу және өсiру (оның iшiнде қалпына келтiру) шығындарының құнын субсидиялау» мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті;
4) «Тыңайтқыштардың (органикалық тыңайтқыштарды қоспағанда) құнын субсидиялау» мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті;
5) «Өсiмдiктердi қорғау мақсатында ауыл шаруашылығы дақылдарын өңдеуге арналған гербицидтердiң, биоагенттердiң (энтомофагтардың) және биопрепараттардың құнын субсидиялау» мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті бекітілсін.
2. Осы қаулының орындалуын бақылау облыс әкімінің бірінші орынбасары Р.Қ.Әкімовке жүктелсін.
3. Облыс әкімдігінің осы қаулысы Ақмола облысының Әділет департаментінде мемлекеттік тіркелген күнінен бастап күшіне енеді және ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Ақмола облысының әкімі                     С.Кулагин
Ақмола облысы әкімдігінің
2014 жылғы 28 тамыздағы
№ А-8/400 қаулысымен
бекітілді
«Басым дақылдарды өндiрудi субсидиялау арқылы өсiмдiк шаруашылығы өнiмiнiң шығымдылығы мен сапасын арттыруды, жанар-жағармай материалдарының және көктемгi егiс пен егiн жинау жұмыстарын жүргiзу үшін қажеттi басқа да тауарлық-материалдық құндылықтардың құнын субсидиялау» мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті
1. Жалпы ережелер
1. «Басым дақылдарды өндiрудi субсидиялау арқылы өсiмдiк шаруашылығы өнiмiнiң шығымдылығы мен сапасын арттыруды, жанар-жағармай материалдарының және көктемгi егiс пен егiн жинау жұмыстарын жүргiзу үшін қажеттi басқа да тауарлық-материалдық құндылықтардың құнын субсидиялау» мемлекеттік көрсетілетін қызметті (бұдан әрі - мемлекеттік көрсетілетін қызмет) Ақмола облысының жергілікті атқарушы органы (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті беруші) көрсетеді.
2. Мемлекеттік қызметті көрсету нысаны: қағаз түрінде.
3. Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесі – көрсетілетін қызметті алушылардың банктік шоттарына тиесілі бюджеттік субсидияларды одан әрі аудару үшін аумақтық қазынашылық бөлімшеге төлем шоттарының тізілімін ұсыну.
2. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде құрылымдық бөлімшелер (қызметкерлер) мен көрсетілетін қызметті берушінің іс-қимыл тәртібін сипаттау

Об утверждении регламентов государственных услуг в области растениеводства
Постановление акимата Акмолинской области от 28 августа 2014 года № А-8/400. Зарегистрировано Департаментом юстиции Акмолинской области 3 октября 2014 года № 4385. Утратило силу постановлением акимата Акмолинской области от 3 июля 2015 года № А-7/321
Сноска. Утратило силу постановлением акимата Акмолинской области от 03.07.2015 № А-7/321 (вводится в действие по истечении 10 календарных дней после дня его официального опубликования).
Примечание РЦПИ.
В тексте документа сохранена пунктуация и орфография оригинала.
В соответствии с Законом Республики Казахстан от 15 апреля 2013 года «О государственных услугах» акимат Акмолинской области ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить прилагаемые:
1) регламент государственной услуги «Субсидирование повышения урожайности и качества продукции растениеводства, стоимости горюче-смазочных материалов и других товарно-материальных ценностей, необходимых для проведения весенне-полевых и уборочных работ, путем субсидирования производства приоритетных культур»;
2) регламент государственной услуги «Субсидирование стоимости затрат на возделывание сельскохозяйственных культур в защищенном грунте»;
3) регламент государственной услуги «Субсидирование стоимости затрат на закладку и выращивание (в том числе восстановление) многолетних насаждений плодово-ягодных культур и винограда»;
4) регламент государственной услуги «Субсидирование стоимости удобрений (за исключением органических)»;
5) регламент государственной услуги «Субсидирование стоимости гербицидов, биоагентов (энтомофагов) и биопрепаратов, предназначенных для обработки сельскохозяйственных культур в целях защиты растений».
2. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на первого заместителя акима области Акимова Р.К.
3. Настоящее постановление акимата области вступает в силу со дня государственной регистрации в Департаменте юстиции Акмолинской области и вводится в действие со дня официального опубликования.
Аким области                               С.Кулагин
Утвержден
постановлением акимата
Акмолинской области
от 28 августа 2014 года
№ А-8/400
Регламент государственной услуги «Субсидирование повышения урожайности и качества продукции растениеводства, стоимости горюче-смазочных материалов и других товарно-материальных ценностей, необходимых для проведения весенне-полевых и уборочных работ, путем субсидирования производства приоритетных культур»
1. Общие положения
1. Государственная услуга «Субсидирование повышения урожайности и качества продукции растениеводства, стоимости горюче-смазочных материалов и других товарно-материальных ценностей, необходимых для проведения весенне-полевых и уборочных работ, путем субсидирования производства приоритетных культур» (далее - государственная услуга) оказывается местным исполнительным органом Акмолинской области (далее - услугодатель).
2. Форма оказания государственной услуги – бумажная.
3. Результатом оказания государственной услуги является предоставление в территориальное подразделение казначейства реестра счетов к оплате для дальнейшего перечисления причитающихся бюджетных субсидий на банковские счета услугополучателей.
2. Описание порядка действий структурных подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги

4. Мемлекеттік көрсетілетін қызметті алу үшін көрсетілетін қызметті алушы Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2014 жылғы 28 маусымдағы № 725 қаулысымен бекітілген «Басым дақылдарды өндiрудi субсидиялау арқылы өсiмдiк шаруашылығы өнiмiнiң шығымдылығы мен сапасын арттыруды, жанар-жағармай материалдарының және көктемгi егiс пен егiн жинау жұмыстарын жүргiзу үшін қажеттi басқа да тауарлық-материалдық құндылықтардың құнын субсидиялау» мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартының 9-тармағында көрсетілген құжаттарды береді.
5. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінің құрамына кіретін әрбір рәсімнің (іс-қимылдың) мазмұны, оны орындаудың ұзақтығы:
1) қызмет берушінің кеңсесі құжаттар пакетін қабылдауды іске асырады, қызмет алушының өтінімін өтінімдерді тіркеудің тиісті журналына тіркеуді жүргізеді – 15 минут. Нәтижесі – қызмет алушыға күні мен уақытын, өтінімді қабылдаған лауазымды тұлғаның тегі мен аты-жөнін көрсете отырып, талон беру және қызмет берушінің жауапты орындаушысына жолдау;
2) қызмет берушінің жауапты орындаушысы құжаттардың толықтығын тексереді – 3 жұмыс күні. Нәтижесі – ведомствоаралық комиссияның (бұдан әрі – ВАК) қарауына енгізу;
3) ВАК қызмет берушінің жауапты орындаушысы ұсынған құжаттарды қарайды, қызмет алушылардың тізімін жасайды – 3 жұмыс күні. Нәтижесі – облыстың ауданына (қаласына) басым ауылшаруашылық дақылдары бойынша жеткізілген субсидиялау көлемін бөлу;
4) қызмет берушінің жауапты орындаушысы қызмет алушыдан дақылдардың түрлері бойынша нақты алқаптарды және себу мерзімдерін көрсете отырып, егін егу науқанының аяқталғандығы туралы жазбаша ақпарат қабылдайды – егін егу науқаны аяқталғаннан кейін, бірақ Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес белгіленген, себу мерзімдерінен кешіктірмей. Нәтижесі – егін егу науқанының аяқталғандығы туралы жазбаша ақпарат алу;
5) қызмет берушінің жауапты орындаушысы өскіндердің бар екендігін, сондай-ақ АШТӨ ауыспалы егісте танаптарды орналастыру карталарында (сызбаларында) неболмаса танаптар мен ауыспалы егістер тарихы кітабында көрсетілген ауыспалы егісті сақтауын көзбен көру мақсатында ВАК мүшелерінің (келісім бойынша) баруын ұйымдастырады – 14 жұмыс күні. Нәтижесі – ВАК мүшелерінің қызмет алушының шаруашылықтарына баруы;
6) ВАК мүшелері (келісім бойынша) күздік дақылдар (қыстап шыққаннан кейін) мен өткен жылдың көпжылдық шөптерін қоса, егістерді қабылдау актісін жазады – тексеру қорытындысы бойынша үш жұмыс күні ішінде. Нәтижесі – егістерді қабылдау актісін жазу және облыс ауданының (қаласының) әкіміне бекітуге жолдау;

4. Для получения государственной услуги услугополучатель представляет услугодателю документы, указанные в пункте 9 Стандарта государственной услуги «Субсидирование повышения урожайности и качества продукции растениеводства, стоимости горюче-смазочных материалов и других товарно-материальных ценностей, необходимых для проведения весенне-полевых и уборочных работ, путем субсидирования производства приоритетных культур», утвержденного постановлением Правительства Республики Казахстан от 28 июня 2014 года № 725.
5. Содержание каждой процедуры (действия), входящей в состав процесса оказания государственной услуги, длительность его выполнения:
1) канцелярия услугодателя осуществляет прием пакета документов, проводит регистрацию заявки услугополучателем в соответствующем журнале регистрации заявок – 15 минут. Результат - выдача услугополучателю талона с указанием даты и времени, фамилии и инициалов должностного лица, принявшего заявку и направление ответственному исполнителю услугодателя;
2) ответственный исполнитель услугодателя проверяет представленные документы на полноту - 3 рабочих дня. Результат - внесение на рассмотрение межведомственной комиссии (далее - МВК);
3) МВК рассматривает представленные ответственным исполнителем услугодателя документы, составляет список услугополучателей - 3 рабочих дня. Результат - распределение доведенных району (городу) области объемы субсидирования по приоритетным сельскохозяйственным культурам;
4) ответственный исполнитель услугодателя принимает от услугополучателя письменную информацию о завершении посевной кампании с указанием фактических площадей и сроков сева по видам культур - после завершения посевной кампании, но не позднее сроков сева, установленных в соответствии законодательством Республики Казахстан. Результат - получение письменной информации о завершении посевной кампании;
5) ответственный исполнитель услугодателя организует выезд членов МВК (по согласованию) в хозяйства услугополучателя с целью визуальной проверки наличия всходов, а также соблюдения сельскохозяйственными товаропроизводителями (далее – СХТП) севооборотов, указанных в картах (схемах) размещения полей в севообороте либо книге истории полей и севооборотов – 14 календарных дней. Результат - выезд членов МВК (по согласованию) в хозяйства услугополучателя;
6) члены МВК (по согласованию) составляют акт приемки посевов, включая озимые культуры (после перезимовки) и многолетние травы прошлого года - по итогам проверок в течение трех рабочих дней. Результат - составление акта приемки посевов и направление на утверждение акиму района (города) областного значения;

7) облыс ауданының (қаласының) әкімі егістерді қабылдау актісін қарайды және бекітеді – үш жұмыс күні ішінде. Нәтижесі – егістерді қабылдау актісін бекіту;
8) ВАК субсидиялар алуға қызмет алушылардың түпкілікті тізімін жасайды (бұдан әрі – Тізім) – соңғы егістерді қабылдау жүргізілгеннен кейін бес жұмыс күні ішінде.
1-нәтиже – Тізімді облыс ауданының (қаласының) әкіміне бекітуге жолдау;
2-нәтиже – қызмет алушыны Тізімге енгізуден бас тартылған жағдайда оған бас тарту себебін көрсете отырып, тиісті анықтама береді – қызмет берушінің жауапты орындаушысы тексеру жүргізгеннен кейін екі жұмыс күні ішінде. Нәтижесі – бас тарту себебін көрсете отырып, қызмет алушыға тиісті анықтама беру;
9) облыс ауданының (қаласының) әкімі Тізімді бекітеді – екі жұмыс күні ішінде. Нәтижесі – Тізімді бекіту;
10) қызмет берушінің жауапты орындаушысы «Ақмола облысының ауыл шаруашылығы басқармасы» мемлекеттік мекемесіне облыс ауданының (қаласының) әкімі бекіткен тізімді, қабылдау актілерін және қазынашылық органдарына ұсыну үшін нөмірін көрсете отырып, бір данада банктік шоттың бар екендігі туралы екінші деңгейдегі банктің анықтамасын ұсынады – үш жұмыс күні ішінде. Нәтижесі – Басқармаға облыс аудандарының (қалаларының) әкімі бекіткен Тізімді, қабылдау актілерін және банктік шоттың бар екендігі туралы екінші деңгейдегі банктің анықтамасын ұсыну;
11) Басқарма ұсынылған құжаттардың Қазақстан Республикасының заңнамасы белгілеген талаптарға сәйкестігін тексереді, қызмет алушыларға субсидиялар төлеуге тізімдемені, төлемге шоттарды, төлем жүргізуді қалыптастырады – он жұмыс күні ішінде. Нәтижесі – қазынашылықтың аумақтық бөлімшесіне төлемге шоттардың тізілімін және екі данада төлемге шоттар ұсыну.
3. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде құрылымдық бөлімшелер (қызметкерлер) мен көрсетілетін қызметті берушінің өзара іс-қимыл тәртібін сипаттау
6. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде қатысатын құрылымдық бөлімшелердің (қызметкерлердің) тізбесі:
1) көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесі;
2) көрсетілетін қызметті берушінің жауапты орындаушысы;
3) ВАК;
4) облыстық маңыздағы ауданының, қаласының әкімі;
5) Басқарма.
7. Әр рәсімнің (әрекеттің) ұзақтығын көрсете отырып, құрылымдық бөлімшелердің (қызметшілердің) арасындағы рәсімдердің кезектілігінің сипаттамасы:
1) көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесі құжаттар пакетін қабылдауды іске асырады, қызмет алушының өтінімін өтінімдерді тіркеудің тиісті журналына тіркеуді жүргізеді, қызмет алушыға күні мен уақытын, өтінімді қабылдаған лауазымды тұлғаның тегі мен аты-жөнін көрсете отырып талон береді және көрсетілетін қызметті берушінің жауапты орындаушысына жолдайды – 15 минут;

7) аким района (города) областного значения рассматривает и утверждает акт приемки посевов - в течение трех рабочих дней. Результат - утверждение акта приемки посевов;
8) МВК составляет окончательный список услугополучателей на получение субсидий (далее - Список) - в течение пяти рабочих дней после проведения последней приемки посевов.
Результат 1 – направление Списка на утверждение акиму района (города) областного значения;
Результат 2 – в случае отказа от включения услугополучателя в Список выдает ему соответствующую справку с указанием причины отказа - в течение двух рабочих дней после проведения проверки ответственного исполнителя услугодателя. Результат – выдача услугополучателю соответствующей справки с указанием причины отказа;
9) аким района (города) областного значения утверждает Список - в течение двух рабочих дней. Результат - утверждение Списка;
10) ответственный исполнитель услугодателя представляет в государственное учреждение «Управление сельского хозяйства Акмолинской области» (далее - Управление) утвержденный акимами районов (городов) областного значения список, акты приемки и справку банка второго уровня о наличии банковского счета с указанием его номера в одном экземпляре для представления в органы казначейства - в течение трех рабочих дней. Результат – представление в Управление утвержденный акимами районов (городов) областного значения Список, акты приемки и справку банка второго уровня о наличии банковского счета;
11) Управление проверяет соответствие представленных документов требованиям, установленным законодательством Республики Казахстан, формирует ведомость на выплату субсидий услугополучателям, счета к оплате, проведение платежа - в течение десяти рабочих дней. Результат - представление в территориальное подразделение казначейства реестр счетов к оплате и счета к оплате в двух экземплярах.
3. Описание порядка взаимодействия структурных подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги
6. Перечень структурных подразделений (работников) услугодателя, которые участвуют в процессе оказания государственной услуги:
1) канцелярия услугодателя;
2) ответственный исполнитель услугодателя;
3) МВК;
4) аким района, города областного значения;
5) Управление.
7. Описание последовательности процедур (действий) между структурными подразделениями (работниками) с указанием длительности каждой процедуры (действия):
1) канцелярия услугодателя осуществляет прием пакета документов, проводит регистрацию заявки услугополучателем в соответствующем журнале регистрации заявок, выдает услугополучателю талон с указанием даты и времени, фамилии и инициалов должностного лица, принявшего заявку и направляет ответственному исполнителю услугодателя – 15 минут;

2) көрсетілетін қызметті берушінің жауапты орындаушысы құжаттардың толықтығын тексереді, ВАК қарауына енгізеді – 3 жұмыс күні;
3) ВАК қызмет берушінің жауапты орындаушысы ұсынған құжаттарды қарайды, қызмет алушылардың тізімін жасайды, облыстың ауданына (қаласына) басым ауылшаруашылық дақылдары бойынша жеткізілген субсидиялау көлемін бөледі – 3 жұмыс күні;
4) көрсетілетін қызметті берушінің жауапты орындаушысы қызмет алушыдан дақылдардың түрлері бойынша нақты алқаптарды және себу мерзімдерін көрсете отырып, егін егу науқанының аяқталғандығы туралы жазбаша ақпарат қабылдайды – егін егу науқаны аяқталғаннан кейін, бірақ Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес белгіленген, себу мерзімдерінен кешіктірмей;
5) көрсетілетін қызметті берушінің жауапты орындаушысы өскіндердің бар екендігін, сондай-ақ АШТӨ ауыспалы егісте танаптарды орналастыру карталарында (сызбаларында) неболмаса танаптар мен ауыспалы егістер тарихы кітабында көрсетілген ауыспалы егісті сақтауын көзбен көру мақсатында ВАК мүшелерінің (келісім бойынша) баруын ұйымдастырады – 14 жұмыс күні;
6) ВАК мүшелері (келісім бойынша) күздік дақылдар (қыстап шыққаннан кейін) мен өткен жылдың көпжылдық шөптерін қоса, егістерді қабылдау актісін жазады – тексеру қорытындысы бойынша үш жұмыс күні ішінде;
7) облыстық маңыздағы ауданының (қаласының) әкімі егістерді қабылдау актісін қарайды және бекітеді – үш жұмыс күні ішінде;
8) ВАК субсидиялар алуға көрсетілетін қызметті алушылардың түпкілікті тізімін жасайды (бұдан әрі – Тізім) – соңғы егістерді қабылдау жүргізілгеннен кейін бес жұмыс күні ішінде.
Тізімге енгізуден бас тартылған жағдайда оған бас тарту себебін көрсете отырып, тиісті анықтама береді – көрсетілетін қызметті берушінің жауапты орындаушысы тексеру жүргізгеннен кейін екі жұмыс күні ішінде;
9) облыстық маңыздағы ауданының (қаласының) әкімі Тізімді бекітеді – екі жұмыс күні ішінде;
10) көрсетілетін қызметті берушінің жауапты орындаушысы «Ақмола облысының ауыл шаруашылығы басқармасы» мемлекеттік мекемесіне облыс ауданының (қаласының) әкімі бекіткен тізімді, қабылдау актілерін және қазынашылық органдарына ұсыну үшін нөмірін көрсете отырып, бір данада банктік шоттың бар екендігі туралы екінші деңгейдегі банктің анықтамасын ұсынады – үш жұмыс күні ішінде;
11) Басқарма ұсынылған құжаттардың Қазақстан Республикасының заңнамасы белгілеген талаптарға сәйкестігін тексереді, қызмет алушыларға субсидиялар төлеуге тізімдемені, төлемге шоттарды, төлем жүргізуді қалыптастырады – он жұмыс күні ішінде.

2) ответственный исполнитель услугодателя проверяет представленные документы на полноту, вносит на рассмотрение МВК - 3 рабочих дня;
3) МВК рассматривает представленные ответственным исполнителем услугодателя документы, составляет список услугополучателей, распределяет доведенные району (городу) областного значения объемы субсидирования по приоритетным сельскохозяйственным культурам - 3 рабочих дня;
4) ответственный исполнитель услугодателя принимает от услугополучателя письменную информацию о завершении посевной кампании с указанием фактических площадей и сроков сева по видам культур - после завершения посевной кампании, но не позднее сроков сева, установленных в соответствии законодательством Республики Казахстан;
5) ответственный исполнитель услугодателя организует выезд членов МВК (по согласованию) в хозяйства услугополучателя с целью визуальной проверки наличия всходов, а также соблюдения СХТП севооборотов, указанных в картах (схемах) размещения полей в севообороте либо книге истории полей и севооборотов – 14 календарных дней;
6) члены МВК (по согласованию) составляют акт приемки посевов, включая озимые культуры (после перезимовки) и многолетние травы прошлого года, направляет на утверждение акиму района (города) областного значения - по итогам проверок в течение трех рабочих дней;
7) аким района (города) областного значения рассматривает и утверждает акт приемки посевов - в течение трех рабочих дней;
8) МВК составляет Список, направляет Список на утверждение акиму района (города) областного значения - в течение пяти рабочих дней после проведения последней приемки посевов;
В случае отказа от включения услугополучателя в Список выдает ему соответствующую справку с указанием причины отказа - в течение двух рабочих дней после проведения проверки ответственного исполнителя услугодателя;
9) аким района (города) областного значения утверждает Список - в течение двух рабочих дней;
10) ответственный исполнитель услугодателя представляет Управление утвержденный акимами районов (городов) областного значения список, акты приемки и справку банка второго уровня о наличии банковского счета с указанием его номера в одном экземпляре для представления в органы казначейства - в течение трех рабочих дней;
11) Управление проверяет соответствие представленных документов требованиям, установленным законодательством Республики Казахстан, формирует ведомость на выплату субсидий услугополучателям, счета к оплате, проведение платежа, представляет в территориальное подразделение казначейства реестр счетов к оплате и счета к оплате в двух экземплярах - в течение десяти рабочих дней.

8. Әрбір рәсімнің (іс-қимылдың) кезектілігінің сипаттамасы осы Регламенттің 1-қосымшасына сәйкес блок-схемасымен сүйемелденеді.
9. Мемлекеттік қызмет көрсету үдерісінде көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметшілерінің) өзара әрекет ету тәртібінің, сондай-ақ басқа қызмет көрсетушілермен өзара әрекет ету тәртібінің сипаттамасы осы регламенттің 2-қосымшасына сәйкес мемлекеттік көрсетілетін қызметтің бизнес-процесстерінің анықтамалығында бейнеленген.
«Басым дақылдарды өндiрудi субсидиялау
арқылы өсiмдiк шаруашылығы өнiмiнiң
шығымдылығы мен сапасын арттыруды,
жанар-жағармай материалдарының және
көктемгi егiс пен егiн жинау жұмыстарын
жүргiзу үшін қажеттi басқа да
тауарлық-материалдық құндылықтардың
құнын субсидиялау» мемлекеттік
көрсетілетін қызмет
регламентіне 1-қосымша
Әрбір рәсімнің (іс-қимылдың) кезектілігінің сипаттамасы блок-схемасы
Ескерту: аббревиатураларды ажыратып жазу:
ҚФБ – құрылымдық-функционалдық бірлік.
«Басым дақылдарды өндiрудi субсидиялау
арқылы өсiмдiк шаруашылығы өнiмiнiң
шығымдылығы мен сапасын арттыруды,
жанар-жағармай материалдарының және
көктемгi егiс пен егiн жинау жұмыстарын
жүргiзу үшін қажеттi басқа да
тауарлық-материалдық құндылықтардың
құнын субсидиялау» мемлекеттік
көрсетілетін қызмет
регламентіне 2-қосымша
Мемлекеттік көрсетілетін қызметтің бизнес-процесстерінің анықтамалығы
Ақмола облысы әкімдігінің
2014 жылғы 28 тамыздағы
№ А-8/400 қаулысымен
бекітілді
«Ауыл шаруашылығы дақылдарын қорғалған топырақта өңдеп өсiру шығындарының құнын субсидиялау» мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті
1. Жалпы ережелер
1. «Ауыл шаруашылығы дақылдарын қорғалған топырақта өңдеп өсiру шығындарының құнын субсидиялау» мемлекеттік көрсетілетін қызметті (бұдан әрі - мемлекеттік қызмет) Ақмола облысының жергілікті атқарушы органы (бұдан әрі – қызмет беруші) көрсетеді.
2. Мемлекеттік қызметті көрсету түрі - қағаз.
3. Мемлекеттік қызметті көрсетудің нәтижесі тиесілі бюджеттік субсидияны қызметті алушының банктік шотына әрі қарай аудару үшін қазынашылықтың аумақтық бөлімшесіне төлемге шоттардың тізілімін беру болып табылады.
2. Мемлекеттік қызметті көрсету үдерісінде қызмет берушінің құрылымдық бөлімшесінің (қызметшілерінің) әрекеті тәртібінің сипаттамасы
4. Мемлекеттік қызметті алу үшін қызмет алушы Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2014 жылғы 28 маусымдағы № 725 қаулысымен бекітілген «Ауыл шаруашылығы дақылдарын қорғалған топырақта өңдеп өсiру шығындарының құнын субсидиялау» мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартының (бұдан әрі – Стандарт) 9-тармағында көрсетілген құжаттарды береді.

8. Описание последовательности процедур (действий) между структурными подразделениями (работниками) с указанием длительности каждой процедуры (действия) сопровождается блок-схемой согласно приложению 1 к настоящему регламенту.
9. Подробное описание последовательности процедур (действий), взаимодействий структурных подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги, а также описание порядка взаимодействия с иными услугодателями отражается в справочнике бизнес-процессов оказания государственной услуги согласно приложению 2 к настоящему регламенту.
Приложение 1 к регламенту
государственной услуги
«Субсидирование повышения урожайности
и качества продукции растениеводства,
стоимости горюче-смазочных материалов
и других товарно-материальных ценностей,
необходимых для проведения весенне-полевых
и уборочных работ, путем субсидирования
производства приоритетных культур»
Блок схема описание последовательности процедур (действий) между структурными подразделениями (работниками) с указанием длительности каждой процедуры (действия)
Примечание: расшифровка аббревиатур:
СФЕ – структурно-функциональная единица.
Приложение 2 к регламенту
государственной услуги
«Субсидирование повышения урожайности
и качества продукции растениеводства,
стоимости горюче-смазочных материалов
и других товарно-материальных ценностей,
необходимых для проведения весенне-полевых
и уборочных работ, путем субсидирования
производства приоритетных культур»
Справочник бизнес-процессов оказания государственной услуги
Утвержден
постановлением акимата
Акмолинской области
от 28 августа 2014 года
№ А-8/400
Регламент государственной услуги «Субсидирование стоимости затрат на возделывание сельскохозяйственных культур в защищенном грунте»
1. Общие положения
1. Государственная услуга «Субсидирование стоимости затрат на возделывание сельскохозяйственных культур в защищенном грунте» (далее - государственная услуга) оказывается местным исполнительным органом Акмолинской области (далее - услугодатель).
2. Форма оказания государственной услуги – бумажная.
3. Результатом оказания государственной услуги является предоставление в территориальное подразделение казначейства реестра счетов к оплате для дальнейшего перечисления причитающихся бюджетных субсидий на банковские счета услугополучателей.
2. Описание порядка действий структурных подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги
4. Для получения государственной услуги услугополучатель представляет услугодателю документы, указанные в пункте 9 Стандарта государственной услуги «Субсидирование стоимости затрат на возделывание сельскохозяйственных культур в защищенном грунте», утвержденного постановлением Правительства Республики Казахстан от 28 июня 2014 года № 725.

5. Мемлекеттік қызметті көрсету үдерісінің құрамына кіретін әр рәсімнің (әрекеттің) мазмұны, оны орындау ұзақтығы:
1) қызмет берушінің кеңсесі құжаттар пакетін қабылдауды іске асырады, қызмет алушының өтінімін өтінімдерді тіркеудің тиісті журналында тіркеуді жүргізеді – 15 минут. Нәтижесі – қызмет алушыға күні мен уақытын, өтінімді қабылдаған лауазымды тұлғаның тегі мен аты-жөнін көрсете отырып, талон беру және қызмет берушінің жауапты орындаушысына жолдау;
2) қызмет берушінің жауапты орындаушысы ұсынылған құжаттардың толықтығын тексереді – 3 жұмыс күні. Нәтижесі – ведомствоаралық комиссияның (бұдан әрі – ВАК) қарауына енгізу;
3) ВАК қызмет берушінің жауапты орындаушысы ұсынған құжаттарды қарайды, қызмет алушылардың тізімін жасайды – 3 жұмыс күні. Нәтижесі – облыстың ауданына (қаласына) басым ауылшаруашылық дақылдары бойынша жеткізілген субсидиялау көлемін бөлу;
4) қызмет берушінің жауапты орындаушысы қызмет алушыдан дақылдардың түрлері бойынша нақты алқаптарды және себу мерзімдерін көрсете отырып, егін егу науқанының аяқталғандығы туралы жазбаша ақпарат қабылдайды – егін егу науқаны аяқталғаннан кейін, бірақ Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес белгіленген себу мерзімдерінен кешіктірмей. Нәтижесі – егін егу науқанының аяқталғандығы туралы жазбаша ақпарат алу;
5) қызмет берушінің жауапты орындаушысы өскіндердің бар екендігін, сондай-ақ АШТӨ ауыспалы егісте танаптарды орналастыру карталарында (сызбаларында) неболмаса танаптар мен ауыспалы егістер тарихы кітабында көрсетілген ауыспалы егісті сақтауын көзбен көру мақсатында ВАК мүшелерінің (келісім бойынша) баруын ұйымдастырады – 14 күнтізбелік күн. Нәтижесі – ВАК (келісім бойынша) мүшелерінің қызмет алушының шаруашылықтарына баруы;
6) ВАК мүшелері (келісім бойынша) күздік дақылдар (қыстап шыққаннан кейін) мен өткен жылдың көпжылдық шөптерін қоса, егістерді қабылдау актісін жазады – тексеру қорытындысы бойынша үш жұмыс күні ішінде. Нәтижесі – егістерді қабылдау актісін жазу және облыс ауданының (қаласының) әкіміне бекітуге жолдау;
7) облыс ауданының (қаласының) әкімі егістерді қабылдау актісін қарайды және бекітеді – үш жұмыс күні ішінде. Нәтижесі – егістерді қабылдау актісін бекіту;
8) ВАК субсидиялар алуға қызмет алушылардың түпкілікті тізімін жасайды (бұдан әрі – Тізім) – соңғы егістерді қабылдау жүргізілгеннен кейін бес жұмыс күні ішінде.
1-нәтиже – Тізімді облыс ауданының (қаласының) әкіміне бекітуге жолдау;
2-нәтиже – қызмет алушыны Тізімге енгізуден бас тартылған жағдайда оған бас тарту себебін көрсете отырып, тиісті анықтама береді – қызмет берушінің жауапты орындаушысы тексеру жүргізгеннен кейін екі жұмыс күні ішінде. Нәтижесі – бас тарту себебін көрсете отырып, қызмет алушыға тиісті анықтама беру;

5. Содержание каждой процедуры (действия), входящей в состав процесса оказания государственной услуги, длительность его выполнения:
1) канцелярия услугодателя осуществляет прием пакета документов, проводит регистрацию заявки услугополучателем в соответствующем журнале регистрации заявок – 15 минут. Результат - выдача услугополучателю талона с указанием даты и времени, фамилии и инициалов должностного лица, принявшего заявку и направление ответственному исполнителю услугодателя;
2) ответственный исполнитель услугодателя проверяет представленные документы на полноту - 3 рабочих дня. Результат - внесение на рассмотрение межведомственной комиссии (далее - МВК);
3) МВК рассматривает представленные ответственным исполнителем услугодателя документы, составляет список услугополучателей - 3 рабочих дня. Результат - распределение доведенных району (городу) областного значения объемы субсидирования по приоритетным сельскохозяйственным культурам;
4) ответственный исполнитель услугодателя принимает от услугополучателя письменную информацию о завершении посевной кампании с указанием фактических площадей и сроков сева по видам культур - после завершения посевной кампании, но не позднее сроков сева, установленных в соответствии законодательством Республики Казахстан. Результат - получение письменной информации о завершении посевной кампании;
5) ответственный исполнитель услугодателя организует выезд членов МВК (по согласованию) в хозяйства услугополучателя с целью визуальной проверки наличия всходов, а также соблюдения сельскохозяйственными товаропроизводителями (далее – СХТП) севооборотов, указанных в картах (схемах) размещения полей в севообороте либо книге истории полей и севооборотов – 14 календарных дней. Результат - выезд членов МВК (по согласованию) в хозяйства услугополучателя;
6) члены МВК (по согласованию) составляют акт приемки посевов, включая озимые культуры (после перезимовки) и многолетние травы прошлого года - по итогам проверок в течение трех рабочих дней. Результат - составление акта приемки посевов и направление на утверждение акиму района (города) областного значения;
7) аким района (города) областного значения рассматривает и утверждает акт приемки посевов - в течение трех рабочих дней. Результат - утверждение акта приемки посевов;
8) МВК составляет окончательный список услугополучателей на получение субсидий (далее - Список) - в течение пяти рабочих дней после проведения последней приемки посевов.
Результат 1 – направление Списка на утверждение акиму района (города) областного значения;
Результат 2 - случае отказа от включения услугополучателя в Список выдает ему соответствующую справку с указанием причины отказа - в течение двух рабочих дней после проведения проверки ответственного исполнителя услугодателя. Результат – выдача услугополучателю соответствующей справки с указанием причины отказа;

9) облыс ауданының (қаласының) әкімі Тізімді бекітеді – екі жұмыс күні ішінде. Нәтижесі – Тізімді бекіту;
10) қызмет берушінің жауапты орындаушысы «Ақмола облысының ауыл шаруашылығы басқармасы» мемлекеттік мекемесіне (бұдан әрі – Басқарма) облыс ауданының (қаласының) әкімі бекіткен тізімді, қабылдау актілерін және қазынашылық органдарына ұсыну үшін нөмірін көрсете отырып, бір данада банктік шоттың бар екендігі туралы екінші деңгейдегі банктің анықтамасын ұсынады – үш жұмыс күні ішінде. Нәтижесі – Басқармаға облыс аудандарының (қалаларының) әкімі бекіткен Тізімді, қабылдау актілерін және банктік шоттың бар екендігі туралы екінші деңгейдегі банктің анықтамасын ұсыну;
11) Басқарма ұсынылған құжаттардың Қазақстан Республикасының заңнамасы белгілеген талаптарға сәйкестігін тексереді, қызмет алушыларға субсидиялар төлеуге тізімдемені, төлемге шоттарды, төлем жүргізуді қалыптастырады – он жұмыс күні ішінде. Нәтижесі – қазынашылықтың аумақтық бөлімшесіне төлемге шоттардың тізілімін және екі данада төлемге шоттар ұсыну.
3. Мемлекеттік қызметті көрсету үдерісінде қызмет берушінің құрылымдық бөлімшесінің (қызметшілерінің) өзара әрекеті тәртібінің сипаттамасы
6. Қызмет берушінің мемлекеттік қызмет көрсету үдерісіне қатысатын құрылымдық бөлімшелерінің (қызметшілерінің) тізбесі:
1) қызмет берушінің кеңсесі;
2) қызмет берушінің жауапты орындаушысы;
3) ВАК;
4) облыс ауданының (қаласының) әкімі;
5) Басқарма.
7. Әр рәсімнің (әрекеттің) ұзақтығын көрсете отырып, құрылымдық бөлімшелердің (қызметшілердің) арасындағы рәсімдердің кезектілігінің сипаттамасы:
1) қызмет берушінің кеңсесі құжаттар пакетін қабылдауды іске асырады, қызмет алушының өтінімін өтінімдерді тіркеудің тиісті журналына тіркеуді жүргізеді, қызмет алушыға күні мен уақытын, өтінімді қабылдаған лауазымды тұлғаның тегі мен аты-жөнін көрсете отырып талон береді және қызмет берушінің жауапты орындаушысына жолдайды – 15 минут;
2) қызмет берушінің жауапты орындаушысы құжаттардың толықтығын тексереді, ВАК қарауына енгізеді – 3 жұмыс күні;
3) ВАК қызмет берушінің жауапты орындаушысы ұсынған құжаттарды қарайды, қызмет алушылардың тізімін жасайды, облыстың ауданына (қаласына) басым ауылшаруашылық дақылдары бойынша жеткізілген субсидиялау көлемін бөледі – 3 жұмыс күні;
4) қызмет берушінің жауапты орындаушысы қызмет алушыдан дақылдардың түрлері бойынша нақты алқаптарды және себу мерзімдерін көрсете отырып, егін егу науқанының аяқталғандығы туралы жазбаша ақпарат қабылдайды – егін егу науқаны аяқталғаннан кейін, бірақ Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес белгіленген себу мерзімдерінен кешіктірмей;

9) аким района (города) областного значения утверждает Список - в течение двух рабочих дней. Результат - утверждение Списка;
10) ответственный исполнитель услугодателя представляет в государственное учреждение «Управление сельского хозяйства Акмолинской области» (далее - Управление) утвержденный акимами районов (городов) областного значения список, акты приемки и справку банка второго уровня о наличии банковского счета с указанием его номера в одном экземпляре для представления в органы казначейства - в течение трех рабочих дней. Результат – представление в Управление утвержденный акимами районов (городов) областного значения Список, акты приемки и справку банка второго уровня о наличии банковского счета;
11) Управление проверяет соответствие представленных документов требованиям, установленным законодательством Республики Казахстан, формирует ведомость на выплату субсидий услугополучателям, счета к оплате, проведение платежа - в течение десяти рабочих дней. Результат - представление в территориальное подразделение казначейства реестр счетов к оплате и счета к оплате в двух экземплярах.
3. Описание порядка взаимодействия структурных подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги
6. Перечень структурных подразделений (работников) услугодателя, которые участвуют в процессе оказания государственной услуги:
1) канцелярия услугодателя;
2) ответственный исполнитель услугодателя;
3) МВК;
4) аким района, города областного значения;
5) Управление.
7. Описание последовательности процедур (действий) между структурными подразделениями (работниками) с указанием длительности каждой процедуры (действия):
1) канцелярия услугодателя осуществляет прием пакета документов, проводит регистрацию заявки услугополучателем в соответствующем журнале регистрации заявок, выдает услугополучателю талон с указанием даты и времени, фамилии и инициалов должностного лица, принявшего заявку и направляет ответственному исполнителю услугодателя – 15 минут;
2) ответственный исполнитель услугодателя проверяет представленные документы на полноту, вносит на рассмотрение МВК - 3 рабочих дня;
3) МВК рассматривает представленные ответственным исполнителем услугодателя документы, составляет список услугополучателей, распределяет доведенные району (городу) областного значения объемы субсидирования по приоритетным сельскохозяйственным культурам - 3 рабочих дня;
4) ответственный исполнитель услугодателя принимает от услугополучателя письменную информацию о завершении посевной кампании с указанием фактических площадей и сроков сева по видам культур - после завершения посевной кампании, но не позднее сроков сева, установленных в соответствии законодательством Республики Казахстан;

5) қызмет берушінің жауапты орындаушысы өскіндердің бар екендігін, сондай-ақ АШТӨ ауыспалы егісте танаптарды орналастыру карталарында (сызбаларында) неболмаса танаптар мен ауыспалы егістер тарихы кітабында көрсетілген ауыспалы егісті сақтауын көзбен көру мақсатында ВАК мүшелерінің (келісім бойынша) баруын ұйымдастырады – 14 жұмыс күні;
6) ВАК мүшелері (келісім бойынша) күздік дақылдар (қыстап шыққаннан кейін) мен өткен жылдың көпжылдық шөптерін қоса, егістерді қабылдау актісін жазады – тексеру қорытындысы бойынша үш жұмыс күні ішінде;
7) облыс ауданының (қаласының) әкімі егістерді қабылдау актісін қарайды және бекітеді – үш жұмыс күні ішінде;
8) ВАК Тізім жасайды, Тізімді облыс ауданының (қаласының) әкіміне бекітуге жолдайды – соңғы егістерді қабылдау жүргізілгеннен кейін бес жұмыс күні ішінде;
Тізімге енгізуден бас тартылған жағдайда оған бас тарту себебін көрсете отырып, тиісті анықтама береді – қызмет берушінің жауапты орындаушысы тексеру жүргізгеннен кейін екі жұмыс күні ішінде;
9) облыс ауданының (қаласының) әкімі Тізімді бекітеді – екі жұмыс күні ішінде;
10) қызмет берушінің жауапты орындаушысы Басқармаға облыс ауданының (қаласының) әкімі бекіткен тізімді, қабылдау актілерін және қазынашылық органдарына ұсыну үшін нөмірін көрсете отырып, бір данада банктік шоттың бар екендігі туралы екінші деңгейдегі банктің анықтамасын ұсынады – үш жұмыс күні ішінде;
11) Басқарма ұсынылған құжаттардың Қазақстан Республикасының заңнамасы белгілеген талаптарға сәйкестігін тексереді, қызмет алушыларға субсидиялар төлеуге тізімдемені, төлемге шоттарды, төлем жүргізуді қалыптастырады, қазынашылықтың аумақтық бөлімшесіне шоттар тізілімін және екі данада төлемге шоттар ұсынады – он жұмыс күні ішінде.
8. Рәсімдер (әрекеттер) кезектілігінің сипаттамасы осы Регламенттің 1-қосымшасына сәйкес блок-сызбамен сүйемелденеді.
9. Мемлекеттік қызмет көрсету үдерісінде қызмет берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметшілерінің) өзара әрекет ету тәртібінің, сондай-ақ басқа қызмет көрсетушілермен өзара әрекет ету тәртібінің егжей-тегжейлі сипаттамасы осы регламенттің 2-қосымшасына сәйкес мемлекеттік көрсетілетін қызметтің бизнес-процесстерінің анықтамалығында бейнеленген.
«Ауыл шаруашылығы дақылдарын қорғалған
топырақта өңдеп өсiру шығындарының
құнын субсидиялау» мемлекеттік
көрсетілетін қызмет
регламентіне 1-қосымша
Әрбір рәсімнің (іс-қимылдың) кезектілігінің сипаттамасы блок-схемасы
Ескерту: аббревиатураларды ажыратып жазу:
ҚФБ – құрылымдық-функционалдық бірлік.
«Ауыл шаруашылығы дақылдарын қорғалған
топырақта өңдеп өсiру шығындарының
құнын субсидиялау» мемлекеттік
көрсетілетін қызмет
регламентіне 2-қосымша
Мемлекеттік көрсетілетін қызметтің бизнес-процесстерінің анықтамалығы
Ақмола облысы әкімдігінің
2014 жылғы 28 тамыздағы
№ А-8/400 қаулысымен
бекітілді
«Жемiс-жидек дақылдары мен жүзiмнiң көпжылдық екпелерiн отырғызу және өсiру (оның iшiнде қалпына келтiру) шығындарының құнын субсидиялау» мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті
1. Жалпы ережелер
1. «Жемiс-жидек дақылдары мен жүзiмнiң көпжылдық екпелерiн отырғызу және өсiру (оның iшiнде қалпына келтiру) шығындарының құнын субсидиялау» мемлекеттік көрсетілетін қызметті (бұдан әрі - мемлекеттік қызмет) Ақмола облысының жергілікті атқарушы органы (бұдан әрі – қызмет беруші) көрсетеді.
2. Мемлекеттік қызметті көрсету түрі - қағаз.
3. Мемлекеттік қызметті көрсетудің нәтижесі тиесілі бюджеттік субсидияны қызметті алушының банктік шотына әрі қарай аудару үшін қазынашылықтың аумақтық бөлімшесіне төлемге шоттардың тізілімін беру болып табылады.
2. Мемлекеттік қызметті көрсету үдерісінде қызмет берушінің құрылымдық бөлімшесінің (қызметшілерінің) әрекеті тәртібінің сипаттамасы

5) ответственный исполнитель услугодателя организует выезд членов МВК (по согласованию) в хозяйства услугополучателя с целью визуальной проверки наличия всходов, а также соблюдения СХТП севооборотов, указанных в картах (схемах) размещения полей в севообороте либо книге истории полей и севооборотов – 14 календарных дней;
6) члены МВК (по согласованию) составляют акт приемки посевов, включая озимые культуры (после перезимовки) и многолетние травы прошлого года, направляет на утверждение акиму района (города) областного значения - по итогам проверок в течение трех рабочих дней;
7) аким района (города) областного значения рассматривает и утверждает акт приемки посевов - в течение трех рабочих дней;
8) МВК составляет Список, направляет Список на утверждение акиму района (города) областного значения - в течение пяти рабочих дней после проведения последней приемки посевов;
В случае отказа от включения услугополучателя в Список выдает ему соответствующую справку с указанием причины отказа - в течение двух рабочих дней после проведения проверки ответственного исполнителя услугодателя;
9) аким района (города) областного значения утверждает Список - в течение двух рабочих дней;
10) ответственный исполнитель услугодателя представляет Управление утвержденный акимами районов (городов) областного значения список, акты приемки и справку банка второго уровня о наличии банковского счета с указанием его номера в одном экземпляре для представления в органы казначейства - в течение трех рабочих дней;
11) Управление проверяет соответствие представленных документов требованиям, установленным законодательством Республики Казахстан, формирует ведомость на выплату субсидий услугополучателям, счета к оплате, проведение платежа, представляет в территориальное подразделение казначейства реестр счетов к оплате и счета к оплате в двух экземплярах - в течение десяти рабочих дней.
8. Описание последовательности процедур (действий) между структурными подразделениями (работниками) с указанием длительности каждой процедуры (действия) сопровождается блок-схемой согласно приложению 1 к настоящему регламенту.
9. Подробное описание последовательности процедур (действий), взаимодействий структурных подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги, а также описание порядка взаимодействия с иными услугодателями отражается в справочнике бизнес-процессов оказания государственной услуги согласно приложению 2 к настоящему регламенту.
Приложение 1 к регламенту
государственной услуги
«Субсидирование стоимости затрат
на возделывание сельскохозяйственных
культур в защищенном грунте»
Блок схема описание последовательности процедур (действий) между структурными подразделениями (работниками) с указанием длительности каждой процедуры (действия)
Примечание: расшифровка аббревиатур:
СФЕ – структурно-функциональная единица.
Приложение 2 к регламенту
государственной услуги
«Субсидирование стоимости затрат
на возделывание сельскохозяйственных
культур в защищенном грунте»
Справочник бизнес-процессов оказания государственной услуги
Утвержден
постановлением акимата
Акмолинской области
от 28 августа 2014 года
№ А-8/400
Регламент государственной услуги «Субсидирование стоимости затрат на закладку и выращивания (в том числе восстановление) многолетних насаждений плодово-ягодных культур и винограда»
1. Общие положения
1. Государственная услуга «Субсидирование стоимости затрат на закладку и выращивания (в том числе восстановление) многолетних насаждений плодово-ягодных культур и винограда» (далее - государственная услуга) оказывается местным исполнительным органом Акмолинской области (далее - услугодатель).
2. Форма оказания государственной услуги – бумажная.
3. Результатом оказания государственной услуги является предоставление в территориальное подразделение казначейства реестра счетов к оплате для дальнейшего перечисления причитающихся бюджетных субсидий на банковские счета услугополучателей.
2. Описание порядка действий структурных подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги

4. Мемлекеттік қызметті алу үшін қызмет алушы Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2014 жылғы 28 маусымдағы № 725 қаулысымен бекітілген «Жемiс-жидек дақылдары мен жүзiмнiң көпжылдық екпелерiн отырғызу және өсiру (оның iшiнде қалпына келтiру) шығындарының құнын субсидиялау» мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартының 9-тармағында көрсетілген құжаттарды береді.
5. Мемлекеттік қызметті көрсету үдерісінің құрамына кіретін әр рәсімнің (әрекеттің) мазмұны, оны орындау ұзақтығы:
1) қызмет берушінің кеңсесі тиісті жылдың 15 сәуіріне дейін бюджеттік субсидиялар алуға өтінім қабылдауды іске асырады.
Субсидиялаудың екінші және келесі кезеңдеріне қатысу үшін әр тоқсан сайын Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген құжаттарды қосымша ұсынады.
Сондай-ақ қызмет алушының өтінімін өтінімдерді тіркеудің тиісті журналына тіркеуді жүргізеді – 15 минут. Нәтижесі – қызмет алушыға қолхат беру және қызмет берушінің жауапты орындаушысына жолдау;
2) қызмет берушінің жауапты орындаушысы:
а) ұсынылған өтінімдердің және құжаттар көшірмелерінің толықтығын тексереді – өтінім немесе құжаттардың көшірмелері түскен күннен он жұмыс күні ішінде. Нәтижесі – ұсынылған өтінімдердің және құжаттар көшірмелерінің толықтығын тексеру;
б) бюджеттік субсидиялар алуға қызмет алушылардың тізбесін (бұдан әрі – Тізбе) қалыптастырады және облыс ауданының (қаласының) әкіміне бекітуге жолдайды – ұсынылған өтінімдердің немесе тиісті құжаттардың көшірмелерінің толықтығын тексеру аяқталғаннан кейін бес жұмыс күні ішінде, бірақ ағымдағы жылдың алдыңғы тоқсанынан кейінгі айдың 1-і күнінен кешіктірмей, ал төртінші тоқсанда – 1 қарашадан кешіктірмей. Нәтижесі – Тізбені облыс ауданының (қаласының) әкіміне бекітуге жолдау;
3) облыс ауданының (қаласының) әкімі Тізбені бекітеді – қызмет берушінің жауапты орындаушысы ұсынған сәттен үш жұмыс күні ішінде. Нәтижесі – бекітілген Тізбені қызмет берушінің жауапты орындаушысына жолдайды;
4) қызмет берушінің жауапты орындаушысы бекітілген Тізбені «Ақмола облысының ауыл шаруашылығы басқармасы» мемлекеттік мекемесіне (бұдан әрі – Басқарма) жолдайды – бір күн мерзімде. Нәтижесі – бекітілген Тізбені Басқармаға жолдау;
5) Басқарма Тізбелерді қарайды, облыс бойынша бюджеттік субсидия алудан үміткер қызмет алушылардың алдын ала тізбесін (бұдан әрі – облыс бойынша Тізбе) жасайды және оны облыс әкіміне бекітуге жолдайды – түскеннен кейін бес жұмыс күні ішінде. Нәтижесі – облыс бойынша Тізбені облыс әкіміне бекітуге жолдау;

4. Для получения государственной услуги услугополучатель представляет услугодателю документы, указанные в пункте 9 Стандарта государственной услуги «Субсидирование стоимости затрат на закладку и выращивания (в том числе восстановление) многолетних насаждений плодово-ягодных культур и винограда», утвержденного постановлением Правительства Республики Казахстан от 28 июня 2014 года № 725.
5. Содержание каждой процедуры (действия), входящей в состав процесса оказания государственной услуги, длительность его выполнения:
1) канцелярия услугодателя в срок до 15 апреля соответствующего года осуществляет прием заявки на получение бюджетных субсидий.
Для участия во втором и последующих этапах субсидирования ежеквартально дополнительно представляют документы, установленные законодательством Республики Казахстан.
А также проводит регистрацию заявки услугополучателем в соответствующем журнале регистрации заявок – 15 минут. Результат - выдача услугополучателю расписки и направление ответственному исполнителю услугодателя;
2) ответственный исполнитель услугодателя:
а) проверяет полноту представленных заявок и копий документов - в течение десяти рабочих дней со дня поступления заявки или копий документов. Результат - проверка полноты представленных заявок и копий документов;
б) формирует и направляет на утверждение акиму района (города) областного значения перечень услугополучаталей на получение бюджетных субсидий (далее – Перечень) - в течение пяти рабочих дней после окончания проверки на полноту представленных заявок или копий соответствующих документов, но не позднее 1 числа месяца, следующего за предыдущим кварталом текущего года, а в четвертом квартале — не позднее 1 ноября. Результат - направление Перечня на утверждение акиму района (города) областного значения;
3) аким района (города) областного значения утверждает Перечень - в течение трех рабочих дней с момента представления ответственного исполнителя услугодателя. Результат – направляет утвержденный Перечень ответственному исполнителю услугодателя;
4) ответственный исполнитель услугодателя направляет утвержденный Перечень в государственное учреждение «Управление сельского хозяйства Акмолинской области» (далее - Управление) - в однодневный срок. Результат - направление утвержденного Перечня в Управление;
5) Управление рассматривает Перечни, составляет предварительный перечень услугополучателей по области (далее – Перечень по области), претендующих на получение бюджетных субсидий и представляет его на утверждение акиму области - в течение пяти рабочих дней после поступления. Результат - представление Перечня по области на утверждение акиму области;

6) ведомствоаралық комиссия (бұдан әрі - ВАК) орына барып, жеміс (жемiс-жидек) дақылдары мен жүзiмнiң көпжылдық екпелерiн отырғызу, сондай-ақ жұмыс жобасына сәйкестік актісін (бұдан әрі – отырғызу актісі), сондай-ақ жеміс (жемiс-жидек) дақылдары мен жүзiмнiң көпжылдық екпелерiн тексеру актісін (бұдан әрі – тексеру актісі) жазады, бөлінген қаражат шегінде бюджеттік субсидия алудан үміткер қызмет алушылардың түпкілікті тізбесін (бұдан әрі – Түпкілікті тізбелер) қалыптастырады – ағымдағы жылдың алдыңғы тоқсанынан кейінгі айдың 10-ы күнінен кеш емес мерзімде, ал төртінші тоқсанда – тиісті жылдың 10 қарашасынан кешіктірмей. Нәтижесі – қызмет берушінің жауапты орындаушысына тиісті құжаттар жолдайды;
7) қызмет берушінің жауапты орындаушысы қалыптастырылған Түпкілікті тізбелерді өтінімдермен бірге әр тоқсан сайын ағымдағы жылдың алдыңғы тоқсанынан кейінгі айдың 15-іне дейін мерзімде, бірақ 15 қарашадан кешіктірмей облыс ауданының (қаласының) әкіміне бекітуге жолдайды. Нәтижесі – қалыптастырылған Түпкілікті тізбелерді өтінімдермен бірге облыс ауданының (қаласының) әкіміне бекітуге жолдау.
8) облыс ауданының (қаласының) әкімі Түпкілікті тізбелерді бекітеді - қызмет берушінің жауапты орындаушысы ұсынған сәттен үш жұмыс күні ішінде. Нәтижесі – Түпкілікті тізбені бекіту;
9) қызмет берушінің жауапты орындаушысы әр қызмет алушы бойынша бекітілген Түпкілікті тізбелерді, өтінімдерді, отырғызу актілерін және тексеру актілерін Басқармаға жолдайды – бір күн мерзімде. Нәтижесі – тиісті құжаттарды Басқармаға жолдау;
10) Басқарма ұсынылған құжаттарды қарайды – қызмет берушінің жауапты орындаушысы ұсынған қызмет алушылардың өтінімдерін алғаннан кейін он бес жұмыс күні ішінде.
Қызмет алушылардың өтінімдерін қарағаннан кейін үш жұмыс күні ішінде:
тиісті жылға жемiс-жидек дақылдары мен жүзiмнiң көпжылдық екпелерiн отырғызу мен өсіруге бюджеттік субсидиялар алуға қызмет алушылардың түпкілікті тізбесін жасайды (бұдан әрі – облыс бойынша Түпкілікті тізбе) және оны облыс әкіміне бекітуге ұсынады.
өтінім ұсынған қызмет алушыға қабылданған шешім туралы жазбаша хабарлама жолдайды;
қызмет алушы ұсынған растайтын құжаттар негізінде тиісті жылға жемiс-жидек дақылдары мен жүзiмнiң көпжылдық екпелерiн отырғызу мен өсіруді қамтамасыз етуге бюджеттік субсидиялар төлеу үшін тізімдеме қалыптастырады;
Нәтижесі – Түпкілікті тізбені облыс әкіміне бекітуге жолдау.

6) межведомственная комиссия (далее - МВК) с выездом на место составляет акт закладки многолетних насаждений плодовых (плодово-ягодных) культур и винограда, а также соответствия рабочему проекту (далее - акт закладки), а также акт обследования многолетних насаждений плодовых (плодово-ягодных) культур и винограда (далее — акт обследования), формирует окончательные перечни услугополучателей, претендующих на получение бюджетных субсидий, в пределах выделенных средств (далее - Окончательные перечни) - в срок не позднее 10 числа месяца, следующего за предыдущим кварталом текущего года, а в четвертом квартале - не позднее 10 ноября соответствующего года. Результат – направляет ответственному исполнителю услугодателя соответствующие документы;
7) ответственный исполнитель услугодателя направляет сформированные Окончательные перечни вместе с заявками на утверждение акиму района (города) областного значения ежеквартально в срок до 15 числа месяца, следующего за предыдущим кварталом текущего года, но не позднее 15 ноября. Результат - направляет на утверждение акиму района (города) областного значения сформированные Окончательные перечни вместе с заявками;
8) аким района (города) областного значения утверждает Окончательные перечни - в течение трех рабочих дней с момента представления ответственным исполнителем услугодателя. Результат - утверждение Окончательного перечня;
9) ответственный исполнитель услугодателя направляет утвержденные Окончательные перечни, заявки, акты закладки по каждому услугополучателю и акты обследования по каждому услугополучателю в Управление - в однодневный срок. Результат – направление соответствующих документов в Управление;
10) Управление рассматривает представленные документы - в течение пятнадцати рабочих дней после получения представленных ответственным исполнителем услугодателя заявок услугополучателей.
В течение трех рабочих дней после рассмотрения заявок услугополучателей:
1. составляет окончательный перечень услугополучателей на получение бюджетных субсидий на закладку и выращивание многолетних насаждений плодово-ягодных культур и винограда на соответствующий год (далее – Окончательный перечень по области) и представляет его на утверждение акиму области;
2. направляет письменное уведомление о принятом решении услугополучателю, представившему заявки;
3. на основании подтверждающих документов, представленных услугополучателями, формирует ведомость для выплаты бюджетных субсидий на обеспечение закладки и выращивания многолетних насаждений плодово-ягодных культур и винограда на соответствующий год.
Результат – направление на утверждение акиму области Окончательного перечня по области.

11) Басқарма қазынашылықтың аумақтық бөлімшесіне төлемге шоттар тізімдемесін және екі данада төлемге шоттарды ұсынады – облыс әкімі Түпкілікті тізбені бекіткеннен кейін үш жұмыс күні ішінде. Нәтижесі – қазынашылықтың аумақтық бөлімшесіне төлемге шоттардың тізілімін және екі данада төлемге шоттар ұсыну.
3. Мемлекеттік қызметті көрсету үдерісінде қызмет берушінің құрылымдық бөлімшесінің (қызметшілерінің) өзара әрекеті тәртібінің сипаттамасы
6. Қызмет берушінің мемлекеттік қызмет көрсету үдерісіне қатысатын құрылымдық бөлімшелерінің (қызметшілерінің) тізбесі:
1) қызмет берушінің кеңсесі;
2) қызмет берушінің жауапты орындаушысы;
3) облыс ауданының (қаласының) әкімі;
4) ВАК;
5) Басқарма.
7. Әр рәсімнің (әрекеттің) ұзақтығын көрсете отырып, құрылымдық бөлімшелердің (қызметшілердің) арасындағы рәсімдердің кезектілігінің сипаттамасы:
1) қызмет берушінің кеңсесі тиісті жылдың 15 сәуіріне дейін бюджеттік субсидиялар алуға өтінім қабылдауды іске асырады.
Субсидиялаудың екінші және келесі кезеңдеріне қатысу үшін әр тоқсан сайын Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген құжаттарды қосымша ұсынады.
Сондай-ақ қызмет алушының өтінімін өтінімдерді тіркеудің тиісті журналына тіркеуді жүргізеді, қызмет алушыға қолхат береді және қызмет берушінің жауапты орындаушысына жолдайды – 15 минут;
2) қызмет берушінің жауапты орындаушысы:
а) ұсынылған өтінімдердің және құжаттар көшірмелерінің толықтығын тексереді – өтінім немесе құжаттардың көшірмелері түскен күннен он жұмыс күні ішінде;
б) бюджеттік субсидиялар алуға қызмет алушылардың тізбесін қалыптастырады және облыс ауданының (қаласының) әкіміне бекітуге жолдайды – ұсынылған өтінімдердің немесе тиісті құжаттардың көшірмелерінің толықтығын тексеру аяқталғаннан кейін бес жұмыс күні ішінде, бірақ ағымдағы жылдың алдыңғы тоқсанынан кейінгі айдың 1-і күнінен кешіктірмей, ал төртінші тоқсанда – 1 қарашадан кешіктірмей;
3) облыс ауданының (қаласының) әкімі Тізбені бекітеді, бекітілген Тізбені қызмет берушінің жауапты орындаушысына жолдайды – қызмет берушінің жауапты орындаушысы ұсынған сәттен үш жұмыс күні ішінде;
4) қызмет берушінің жауапты орындаушысы бекітілген Тізбені Басқармаға жолдайды – бір күн мерзімде;
5) Басқарма Тізбелерді қарайды, облыс бойынша бюджеттік субсидия алудан үміткер қызмет алушылардың алдын ала тізбесін жасайды, оны облыс әкіміне бекітуге ұсынады – түскеннен кейін бес жұмыс күні ішінде;
6) ВАК орнына барып, отырғызу актісін, сондай-ақ тексеру актісін жазады, Түпкілікті тізбелер қалыптастырады және тиісті құжаттарды қызмет берушінің жауапты орындаушысына жолдайды – ағымдағы жылдың алдыңғы тоқсанынан кейінгі айдың 10-ы күнінен кеш емес мерзімде, ал төртінші тоқсанда – тиісті жылдың 10 қарашасынан кешіктірмей;

11) Управление представляет в территориальное подразделение казначейства реестр счетов к оплате и счета к оплате в двух экземплярах - в течение трех рабочих дней после утверждения акимом области Окончательного перечня по области. Результат – представление в территориальное подразделение казначейства реестра счетов к оплате и счета к оплате в двух экземплярах.
3. Описание порядка взаимодействия структурных подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги
6. Перечень структурных подразделений (работников) услугодателя, которые участвуют в процессе оказания государственной услуги:
1) канцелярия услугодателя;
2) ответственный исполнитель услугодателя;
3) аким района (города) областного значения;
4) МВК;
5) Управление.
7. Описание последовательности процедур (действий) между структурными подразделениями (работниками) с указанием длительности каждой процедуры (действия):
1) канцелярия услугодателя в срок до 15 апреля соответствующего года осуществляет прием заявки на получение бюджетных субсидий.
Для участия во втором и последующих этапах субсидирования ежеквартально дополнительно представляют документы, установленные законодательством Республики Казахстан.
А также проводит регистрацию заявки услугополучателем в соответствующем журнале регистрации заявок, выдает услугополучателю расписку и направляет ответственному исполнителю услугодателя – 15 минут;
2) ответственный исполнитель услугодателя:
а) проверяет полноту представленных заявок и копий документов - в течение десяти рабочих дней со дня поступления заявки или копий документов;
б) формирует и направляет на утверждение акиму района (города) областного значения Перечень - в течение пяти рабочих дней после окончания проверки на полноту представленных заявок или копий соответствующих документов, но не позднее 1 числа месяца, следующего за предыдущим кварталом текущего года, а в четвертом квартале — не позднее 1 ноября;
3) аким района (города) областного значения утверждает Перечень, направляет утвержденный Перечень ответственному исполнителю услугодателя - в течение трех рабочих дней с момента представления ответственного исполнителя услугодателя;
4) ответственный исполнитель услугодателя направляет утвержденный Перечень в Управление - в однодневный срок;
5) Управление рассматривает Перечни, составляет предварительный Перечень по области, представляет его на утверждение акиму области - в течение пяти рабочих дней после поступления;
6) МВК с выездом на место составляет акт закладки, а также акт обследования, формирует Окончательные перечни, направляет ответственному исполнителю услугодателя соответствующие документы - в срок не позднее 10 числа месяца, следующего за предыдущим кварталом текущего года, а в четвертом квартале - не позднее 10 ноября соответствующего года;

7) қызмет берушінің жауапты орындаушысы қалыптастырылған Түпкілікті тізбелерді өтінімдермен бірге әр тоқсан сайын ағымдағы жылдың алдыңғы тоқсанынан кейінгі айдың 15-іне дейін мерзімде, бірақ 15 қарашадан кешіктірмей облыс ауданының (қаласының) әкіміне бекітуге жолдайды;
8) облыс ауданының (қаласының) әкімі Түпкілікті тізбелерді бекітеді - қызмет берушінің жауапты орындаушысы ұсынған сәттен үш жұмыс күні ішінде;
9) қызмет берушінің жауапты орындаушысы әр қызмет алушы бойынша бекітілген Түпкілікті тізбелерді, өтінімдерді, отырғызу актілерін және тексеру актілерін Басқармаға жолдайды – бір күн мерзімде;
10) Басқарма ұсынылған құжаттарды қарайды – қызмет берушінің жауапты орындаушысы ұсынған қызмет алушылардың өтінімдерін алғаннан кейін он бес жұмыс күні ішінде.
Қызмет алушылардың өтінімдерін қарағаннан кейін үш жұмыс күні ішінде:
облыс бойынша Түпкілікті тізбені жасайды және оны облыс әкіміне бекітуге ұсынады;
өтінімді ұсынған қызмет алушыға қабылданған шешім туралы жазбаша хабарлама жолдайды;
қызмет алушы ұсынған растайтын құжаттар негізінде тиісті жылға жемiс-жидек дақылдары мен жүзiмнiң көпжылдық екпелерiн отырғызу мен өсіруді қамтамасыз етуге бюджеттік субсидиялар төлеу үшін тізімдеме қалыптастырады.
11) Басқарма қазынашылықтың аумақтық бөлімшесіне төлемге шоттар тізімдемесін және екі данада төлемге шоттарды ұсынады – облыс әкімі Түпкілікті тізбені бекіткеннен кейін үш жұмыс күні ішінде.
8. Әрбір рәсімнің (іс-қимылдың) кезектілігінің сипаттамасы осы Регламенттің 1-қосымшасына сәйкес блок-схемасымен сүйемелденеді.
9. Мемлекеттік қызмет көрсету үдерісінде көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметшілерінің) өзара әрекет ету тәртібінің, сондай-ақ басқа қызмет көрсетушілермен өзара әрекет ету тәртібінің сипаттамасы осы регламенттің 2-қосымшасына сәйкес мемлекеттік көрсетілетін қызметтің бизнес-процесстерінің анықтамалығында бейнеленген.
«Жемiс-жидек дақылдары мен жүзiмнiң
көпжылдық екпелерiн отырғызу және
өсiру (оның iшiнде қалпына келтiру)
шығындарының құнын субсидиялау»
мемлекеттік көрсетілетін қызмет
регламентіне 1-қосымша
Әрбір рәсімнің (іс-қимылдың) кезектілігінің сипаттамасы блок-схемасы
Ескерту: аббревиатураларды ажыратып жазу:
ҚФБ – құрылымдық-функционалдық бірлік.
«Жемiс-жидек дақылдары мен жүзiмнiң
көпжылдық екпелерiн отырғызу және
өсiру (оның iшiнде қалпына келтiру)
шығындарының құнын субсидиялау»
мемлекеттік көрсетілетін қызмет
регламентіне 2-қосымша
Мемлекеттік көрсетілетін қызметтің бизнес-процесстерінің анықтамалығы
Ақмола облысы әкімдігінің
2014 жылғы 28 тамыздағы
№ А-8/400 қаулысымен
бекітілді
«Тыңайтқыштардың (органикалықты қоспағанда) құнын субсидиялау» мемлекеттік көрсетілетін қызметтің регламенті
1. Жалпы ережелер
1) «Тыңайтқыштардың (органикалықты қоспағанда) құнын субсидиялау» мемлекеттік көрсетілетін қызмет (бұдан әрі - мемлекеттік көрсетілетін қызмет) облыстың, ауданның және облыстық маңызы бар қалалардың жергілікті атқарушы органдарымен (бұдан әрі - көрсетілетін қызметті беруші) көрсетіледі.
2. Мемлекеттік қызметті көрсету нысаны: қағаз түрінде.
3. Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесі кейін көрсетілетін мемлекеттік қызметі алушының банктік шотына тиесілі бюджеттік субсидияны аудару үшін қазынашылықтың аумақтық бөлімшелеріне төленетін шоттардың тізілімін ұсыну болып табылады.
2. Мемлекеттік қызметті көрсету процесінде көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметшілерінің) өзара әрекетінің тәртібін сипаттау

7) ответственный исполнитель услугодателя направляет сформированные Окончательные перечни вместе с заявками на утверждение акиму района (города) областного значения ежеквартально в срок до 15 числа месяца, следующего за предыдущим кварталом текущего года, но не позднее 15 ноября;
8) аким района (города) областного значения утверждает Окончательные перечни - в течение трех рабочих дней с момента представления ответственным исполнителем услугодателя;
9) ответственный исполнитель услугодателя направляет утвержденные Окончательные перечни, заявки, акты закладки по каждому услугополучателю и акты обследования по каждому услугополучателю в Управление - в однодневный срок;
10) Управление рассматривает представленные документы - в течение пятнадцати рабочих дней после получения представленных ответственным исполнителем услугодателя заявок услугополучателей.
В течение трех рабочих дней после рассмотрения заявок услугополучателей:
1. составляет Окончательный перечень по области и представляет его на утверждение акиму области;
2. направляет письменное уведомление о принятом решении услугополучателю, представившему заявки;
3. на основании подтверждающих документов, представленных услугополучателями, формирует ведомость для выплаты бюджетных субсидий на обеспечение закладки и выращивания многолетних насаждений плодово-ягодных культур и винограда на соответствующий год.
11) Управление представляет в территориальное подразделение казначейства реестр счетов к оплате и счета к оплате в двух экземплярах - в течение трех рабочих дней после утверждения акимом области Окончательного перечня по области.
8. Описание последовательности процедур (действий) между структурными подразделениями (работниками) с указанием длительности каждой процедуры (действия) сопровождается блок-схемой согласно приложению 1 к настоящему регламенту.
9. Подробное описание последовательности процедур (действий), взаимодействий структурных подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги, а также описание порядка взаимодействия с иными услугодателями отражается в справочнике бизнес-процессов оказания государственной услуги согласно приложению 2 к настоящему регламенту.
Приложение 1 к регламенту
государственной услуги
«Субсидирование стоимости затрат
на закладку и выращивания
(в том числе восстановление)
многолетних насаждений
плодово-ягодных культур
и винограда»
Блок схема Описание последовательности процедур (действий) между структурными подразделениями (работниками) с указанием длительности каждой процедуры (действия)
Примечание: расшифровка аббревиатур:
СФЕ – структурно-функциональная единица.
Приложение 2 к регламенту
государственной услуги
«Субсидирование стоимости затрат
на закладку и выращивания
(в том числе восстановление)
многолетних насаждений
плодово-ягодных культур
и винограда»
Справочник бизнес-процессов оказания государственной услуги
Утвержден
постановлением акимата
Акмолинской области
от 28 августа 2014 года
№ А-8/400
Регламент государственной услуги «Субсидирование стоимости удобрений (за исключением органических)»
1. Общие положения
1. Государственная услуга «Субсидирование стоимости удобрений (за исключением органических)» (далее – государственная услуга) оказывается местными исполнительными органами области, района и города областного значения (далее - услугодатель).
2. Форма оказания государственной услуги - бумажная.
3. Результатом оказания государственной услуги является предоставление в территориальное подразделение казначейства реестра счетов к оплате для дальнейшего перечисления причитающихся бюджетных субсидий на банковские счета услугополучателей.
2. Описание порядка действий структурных подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги

4. Мемлекеттік көрсетілетін қызметті алу үшін көрсетілетін қызметті алушы Қазақстан республикасы Үкіметінің 2014 жылғы 28 маусымдағы № 725 қаулысымен бекітілген «Тыңайтқыштардың (органикалықты қоспағанда) құнын субсидиялау» мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартының (бұдан әрі - Стандарт) 9 тармағында көрсетілген құжаттарды ұсынады.
5. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінің құрамына кіретін әрбір рәсімнің (іс-әрекеттің) мазмұны, оны орындаудың ұзақтығы:
1) көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесі Қазақстан Республикасының заңнамасымен белгіленген құжаттарды қабылдауды іске асырады, өтінімдерді тіркеудің тиісті журналына тіркеуді жүргізеді – 15 минут. Нәтижесі - көрсетілетін қызметті алушыға күні мен уақытын, қабылдап алған лауазымды тұлғаның тегі мен аты-жөнін көрсете отырып, талон беру және көрсетілетін қызметті берушінің жауапты орындаушысына жолдау;
2) көрсетілетін қызметті берушінің жауапты орындаушысы құжаттар пакетін өңдеуді іске асырады және ведомствоаралық комиссияға (бұдан әрі - ВАК) қарауға ұсынады – өтінімдер қабылдау аяқталған күннен бастап он жұмыс күні ішінде. Нәтижесі – ВАК-тың қарауына ұсыну;
3) ВАК 8 жұмыс күні ішінде көрсетілетін қызметті берушінің жауапты орындаушысы ұсынған құжаттарды қарайды және тиесілі субсидия көлемдерін көрсете отырып, көрсетілетін қызметті алушылардың тізімін қалыптастырады және оны ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) әкіміне бекітуге жолдайды – сегіз жұмыс күні ішінде. Нәтиже 1 - көрсетілетін қызметті алушылардың тізімін ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) әкіміне бекітуге жіберу.
Көрсетілетін қызметті алушылардың бұл тізіміне енгізуден бас тартқан жағдайда көрсетілетін қызметті берушінің жауапты орындаушысы көрсетілетін қызметті алушыға бас тарту себебін көрсете отырып, жазбаша хабарлама береді – тізім жасалған сәттен бастап үш жұмыс күнінен кешіктірмей. Нәтиже 2 - көрсетілетін қызметті алушыға бас тарту себебін көрсете отырып, жазбаша хабарлама беру;
4) ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) әкімі көрсетілетін қызметті алушылардың тізімін бекітеді - екі жұмыс күні ішінде. Нәтижесі - көрсетілетін қызметті алушылардың тізімін бекіту;
5) көрсетілетін қызметті берушінің жауапты орындаушысы ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жергілікті атқарушы органдарының Интернет-ресурсында және ресми баспасөз басылымдарында тиесілі субсидия сомасын көрсете отырып, көрсетілетін қызметті алушылардың тізімін орналастырады және оны «Ақмола облысының ауыл шаруашылығы басқармасы» мемлекеттік мекемесіне ұсынады - ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) әкімі көрсетілетін қызметті алушылардың тізімін бекіткеннен кейін үш жұмыс күні ішінде. Нәтижесі – Басқармаға көрсетілетін қызметті алушылардың бекітілген тізімін жолдау;

4. Для получения государственной услуги услугополучатель представляет услугодателю документы, указанные в пункте 9 Стандарта государственной услуги «Субсидирование стоимости удобрений (за исключением органических)», утвержденного постановлением Правительства Республики Казахстан от 28 июня 2014 года № 725.
5. Содержание каждой процедуры (действия), входящей в состав процесса оказания государственной услуги, длительность его выполнения:
1) канцелярия услугодателя осуществляет прием документов, установленный законодательством Республики Казахстан, проводит регистрацию в соответствующем журнале регистрации заявок – 15 минут. Результат - выдача услугополучателю талон с указанием даты и времени, фамилии и инициалов должностного лица, принявшего заявку и направление ответственному исполнителю услугодателя;
2) ответственный исполнитель услугодателя осуществляет обработку пакета документов и представляет на рассмотрение межведомственной комиссии (далее – МВК) - в течение десяти рабочих дней с даты окончания приема заявок. Результат – внесение на рассмотрение МВК;
3) МВК рассматривает представленные ответственным исполнителем услугодателя документы и формирует список услугополучателей с указанием причитающейся суммы субсидий и направляет его на утверждение акиму района (города) областного значения – в течение восьми рабочих дней. Результат 1 – направление списка услугополучателей на утверждение акиму района (города) областного значения;
В случае отказа от включения в данный список услугополучателя, ответственный исполнитель услугодателя выдает услугополучателю письменное уведомление с указанием причины отказа – не позднее трех рабочих дней с момента составления списка. Результат 2 – выдача услугополучателю письменного уведомления с указанием причины отказа;
4) аким района (города) областного значения утверждает список услугополучателей - в течение двух рабочих дней. Результат – утверждение списка услугополучателей;
5) ответственный исполнитель услугодателя размещает на Интернет-ресурсе местного исполнительно органа района (города) областного значения и в официальных печатных изданиях списков услугополучателей с указанием причитающейся суммы субсидии и представляет его в государственное учреждение «Управление сельского хозяйства Акмолинской области» (далее – Управление) – в течение трех рабочих дней после утверждения списка услугополучателей акимом района (города) областного значения. Результат – направление в Управление утвержденного списка услугополучателей;

6) Басқарма көрсетілетін қызметті алушылардың жинақ тізілімін құрады - көрсетілетін қызметті берушінің жауапты орындаушысы тізімді ұсынғаннан кейін бес жұмыс күні ішінде. Нәтижесі - көрсетілетін қызметті алушылардың жинақ тізілімін құру;
7) Басқарма Қазақстан Республикасында тыңайтқыш өндіруді іске асыратын, тауардың шығу тегі туралы «СТ-KZ» үлгісіндегі сертификаты бар жеке және заңды тұлғаларға (бұдан әрі – Өндіруші) арзандатылған тыңайтқыштар алу үшін көрсетілетін қызметті алушылардың жинақ тізілімін ұсынады – оны жасағаннан кейін екі жұмыс күні ішінде. Нәтижесі – Өндірушіге көрсетілетін қызметті алушылардың жинақ тізілімін ұсыну;
Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес өтінімдерді қосымша қабылдаған жағдайда Басқарма арзандатылған тыңайтқыштар алу үшін Өндірушіге көрсетілетін қызметті алушылардың қосымша жинақ тізілімін ұсынады – жергілікті атқарушы орган белгілеген мерзімде. Нәтижесі - Өндірушіге көрсетілетін қызметті алушылардың қосымша жинақ тізілімін ұсыну;
8) Өндіруші Басқармаға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес құжаттар ұсынады – әр ай сайын есеп беру айынан кейінгі айдың 5-сі күніне дейін мерзімде. Нәтижесі - Басқармаға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес құжаттар ұсыну;
9) Басқарма ұсынылған құжаттарды тексереді, Өндірушіге тиесілі субсидия көлемін анықтайды, тыңайтқыштардың нақты өткізілу көлемдері бойынша акт жазады, бекітеді және Өндірушіге жолдайды, тыңайтқыштардың құнын ішінара арзандатқандық үшін Өндірушіге субсидия төлеу үшін тізімдеме қалыптастырады – Өндіруші құжаттарды ұсынған сәттен бастап үш жұмыс күні ішінде. Нәтижесі - Өндірушіге субсидия төлеу үшін тізімдеме қалыптастыру;
10) Басқарма төлем бойынша қаржыландырудың жеке жоспарына сәйкес екі данада төлемге шоттарды қоса бере отырып, тиісті айдың 30-на дейін қазынашылықтың аумақтық бөлімшесіне төлемге шоттар тізілімін ұсынады (желтоқсан айында тиісті жылдың 20 желтоқсанына дейін іске асырылады). Нәтижесі - көрсетілетін қызметті алушылардың банктік шоттарына тиесілі субсидияларды аудару.
3. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде құрылымдық бөлімшелер (қызметкерлер) мен көрсетілетін қызметті берушінің өзара іс-әрекет тәртібін сипаттау
6. Мемлекеттік қызмет көрсету процесіне қатысатын құрылымдық бөлімшелердің (қызметшілердің) тізбесі:
1) көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесі;
2) көрсетілетін қызметті берушінің жауапты орындаушысы;
3) ведомствоаралық комиссия;

6) Управление составляет сводный реестр услугополучателей – в течение пяти рабочих дней после представления списка ответственным исполнителем услугодателя. Результат – составление сводного реестра услугополучателей;
7) Управление представляет физическому или юридическому лицу, осуществляющему производство удобрений в Республики Казахстан, имеющее сертификат о происхождении товара формы «СТ-КZ» (далее – Производитель) сводный реестр услугополучателей для получения удешевленных удобрений - в течении двух рабочих дней после его составления. Результат – представление Производителю сводного реестра услугополучателей;
В случае дополнительного приема заявок в соответствии с законодательством Республики Казахстан, управление представляет Производителю дополнительный сводный реестр услугополучателей для получения удешевленных удобрений – в установленный местными исполнительными органами в срок. Результат – представление Производителю дополнительного сводного реестра услугополучателей;
8) Производитель представляет в управление документы в соответствии с законодательством Республики Казахстан – ежемесячно в срок до 5 числа месяца, следующего за отчетным. Результат – представление в Управление документов в соответствии с законодательством Республики Казахстан;
9) Управление проверяет представленные документы, определяет объемы причитающихся Производителю субсидий, составляет, утверждает и направляет производителю акт по объемам фактической реализации удобрений, формирует ведомость для выплаты субсидий Производителю за частичное удешевление стоимости удобрений – в течение трех рабочих дней с момента представления Производителем документов. Результат – формирование ведомости для выплаты субсидий Производителю;
10) Управление в соответствии с индивидуальным планом финансирования по платежам представляет в территориальное подразделение казначейства реестр счетов к оплате с приложением счетов к оплате в двух экземплярах – до 30-го числа соответствующего месяца (в декабре месяце осуществляется до 20 декабря соответствующего года). Результат – перечисление причитающихся субсидий на банковские счета услугополучателей и Производителей.
3. Описание порядка взаимодействия структурных подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги
6. Перечень структурных подразделений (работников) услугодателя, которые участвуют в процессе оказания государственной услуги:
1) канцелярия услугодателя;
2) ответственный исполнитель услугодателя;
3) межведомственная комиссия;

4) ауданның, облыстық маңызы бар қаланың әкімі;
5) Басқарма.
7. Әрбір рәсімнің (әрекеттің) ұзақтығын көрсете отырып, құрылымдық бөлімшелердің (қызметкерлердің) арасындағы өзара әрекеттің кезеңділігін сипаттау:
1) көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесі Қазақстан Республикасының заңнамасымен белгіленген құжаттарды қабылдауды іске асырады, өтінімдерді тіркеудің тиісті журналына тіркеуді жүргізеді, көрсетілетін қызметті алушыға күні мен уақытын, қабылдап алған лауазымды тұлғаның тегі мен аты-жөнін көрсете отырып, талон береді және көрсетілетін қызметті берушінің жауапты орындаушысына жолдайды – 15 минут.
2) көрсетілетін қызметті берушінің жауапты орындаушысы құжаттар пакетін өңдеуді іске асырады және ведомствоаралық комиссияға (бұдан әрі - ВАК) қарауға ұсынады – өтінімдер қабылдау аяқталған күннен бастап он жұмыс күні ішінде.
3) ВАК көрсетілетін қызметті берушінің жауапты орындаушысы ұсынған құжаттарды қарайды және тиесілі субсидия көлемдерін көрсете отырып, көрсетілетін қызметті алушылардың тізімін қалыптастырады және оны ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) әкіміне бекітуге жолдайды – сегіз жұмыс күні ішінде.
Көрсетілетін қызметті алушылардың бұл тізіміне енгізуден бас тартқан жағдайда көрсетілетін қызметті берушінің жауапты орындаушысы көрсетілетін қызметті алушыға бас тарту себебін көрсете отырып, жазбаша хабарлама береді – тізім жасалған сәттен бастап үш жұмыс күнінен кешіктірмей.
4) ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) әкімі көрсетілетін қызметті алушылардың тізімін бекітеді - екі жұмыс күні ішінде.
5) көрсетілетін қызметті берушінің жауапты орындаушысы ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жергілікті атқарушы органдарының Интернет-ресурсында және ресми баспасөз басылымдарында тиесілі субсидия сомасын көрсете отырып, көрсетілетін қызметті алушылардың тізімін орналастырады және оны «Ақмола облысының ауыл шаруашылығы басқармасы» мемлекеттік мекемесіне (бұдан әрі – Басқарма) ұсынады - ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) әкімі көрсетілетін қызметті алушылардың тізімін бекіткеннен кейін үш жұмыс күні ішінде;
6) Басқарма көрсетілетін қызметті алушылардың жинақ тізілімін құрады - көрсетілетін қызметті берушінің жауапты орындаушысы тізімді ұсынғаннан кейін бес жұмыс күні ішінде.
7) Басқарма Қазақстан Республикасында тыңайтқыш өндіруді іске асыратын, тауардың шығу тегі туралы «СТ-KZ» үлгісіндегі сертификаты бар жеке және заңды тұлғаларға (бұдан әрі – Өндіруші) арзандатылған тыңайтқыштар алу үшін көрсетілетін қызметті алушылардың жинақ тізілімін ұсынады – оны жасағаннан кейін екі жұмыс күні ішінде.
Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес өтінімдерді қосымша қабылдаған жағдайда Басқарма арзандатылған тыңайтқыштар алу үшін Өндірушіге көрсетілетін қызметті алушылардың қосымша жинақ тізілімін ұсынады – жергілікті атқарушы орган белгілеген мерзімде.

4) аким района, города областного значения;
5) Управление.
7. Описание последовательности процедур (действий) между структурными подразделениями (работниками) с указанием длительности каждой процедуры (действия):
1) Канцелярия услугодателя осуществляет прием документов, установленный законодательством Республики Казахстан, проводит регистрацию в соответствующем журнале регистрации заявок, выдает услугополучателю талон с указанием даты и времени, фамилии и инициалов должностного лица, принявшего заявку и направляет ответственному исполнителю услугодателя - 15 минут;
2) ответственный исполнитель услугодателя осуществляет обработку пакета документов и представляет на рассмотрение межведомственной комиссии (далее – МВК) - в течение десяти рабочих дней с даты окончания приема заявок;
3) МВК рассматривает представленные ответственным исполнителем услугодателя документы и формирует список услугополучателей с указанием причитающейся суммы субсидий и направляет его на утверждение акиму района (города) областного значения – в течение восьми рабочих дней.
В случае отказа от включения в данный список услугополучателя, ответственный исполнитель услугодателя выдает услугополучателю письменное уведомление с указанием причины отказа – не позднее трех рабочих дней с момента составления списка;
4) аким района (города) областного значения утверждает список услугополучателей - в течение двух рабочих дней;
5) ответственный исполнитель услугодателя размещает на Интернет-ресурсе местного исполнительно органа района (города) областного значения и в официальных печатных изданиях списков услугополучателей с указанием причитающейся суммы субсидии и представляет его в государственное учреждение «Управление сельского хозяйства Акмолинской области» (далее – Управление) – в течение трех рабочих дней после утверждения списка услугополучателей акимом района (города) областного значения;
6) Управление составляет сводный реестр услугополучателей – в течение пяти рабочих дней после представления списка ответственным исполнителем услугодателя;
7) Управление представляет физическому или юридическому лицу, осуществляющему производство удобрений в Республики Казахстан, имеющее сертификат о происхождении товара формы «СТ-КZ» (далее – Производитель) сводный реестр услугополучателей для получения удешевленных удобрений - в течение двух рабочих дней после его составления.
В случае дополнительного приема заявок в соответствии с законодательством Республики Казахстан, управление представляет Производителю дополнительный сводный реестр услугополучателей для получения удешевленных удобрений – в установленный местными исполнительными органами в срок;

8) Өндіруші Басқармаға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес құжаттар ұсынады – әр ай сайын есеп беру айынан кейінгі айдың 5-сі күніне дейін мерзімде;
9) Басқарма ұсынылған құжаттарды тексереді, Өндірушіге тиесілі субсидия көлемін анықтайды, тыңайтқыштардың нақты өткізілу көлемдері бойынша акт жазады, бекітеді және Өндірушіге жолдайды, тыңайтқыштардың құнын ішінара арзандатқандық үшін Өндірушіге субсидия төлеу үшін тізімдеме қалыптастырады – Өндіруші құжаттарды ұсынған сәттен бастап үш жұмыс күні ішінде;
10) Басқарма төлем бойынша қаржыландырудың жеке жоспарына сәйкес екі данада төлемге шоттарды қоса бере отырып, тиісті айдың 30-на дейін қазынашылықтың аумақтық бөлімшесіне төлемге шоттар тізілімін ұсынады (желтоқсан айында тиісті жылдың 20 желтоқсанына дейін іске асырылады).
8. Әр рәсімнің ұзақтығын көрсете отырып, құрылымдық бөлімшелердің (қызметшілердің) арасындағы рәсімдердің (әрекеттердің) кезеңділігін сипаттау осы Регламенттің 1-қосымшасына сәйкес блок-схемамен сүйемелденеді.
9. Рәсімдердің (іс-әрекеттердің) тізбектілігі, мемлекеттік қызмет көрсету процессіндегі көрсетілетін мемлекеттік қызметті берушінің құрылымдық бөлімдерінің (қызметкерлердің) ара-қатынасының толық сипаттамасы осы Регламенттің 2-қосымшасына сәйкес мемлекеттік қызмет көрсету бизнес-процесстерінің анықтамалығында келтірілген.
«Тыңайтқыштардың (органикалық тыңайтқыштарды
қоспағанда) құнын субсидиялау» мемлекеттік
көрсетілетін қызмет регламентіне 1-қосымша
Әрбір рәсімнің (іс-қимылдың) кезектілігінің сипаттамасы блок-схемасы
Ескерту: аббревиатураларды ажыратып жазу:
ҚФБ – құрылымдық-функционалдық бірлік.
«Тыңайтқыштардың (органикалық тыңайтқыштарды
қоспағанда) құнын субсидиялау» мемлекеттік
көрсетілетін қызмет регламентіне 2-қосымша
Мемлекеттік көрсетілетін қызметтің бизнес-процесстерінің анықтамалығы
Ақмола облысы әкімдігінің
2014 жылғы 28 тамыздағы
№ А-8/400 қаулысымен
бекітілді
«Өсімдікті қорғау мақсатында ауыл шаруашылығы дақылдарын өңдеуге арналған гербицидтердің, биоагенттердің (энтомофагтардың) және биодәрілердің құнын субсидиялау» мемлекеттік көрсетілетін қызметтің регламенті
1. Жалпы ережелер
1. «Өсімдікті қорғау мақсатында ауыл шаруашылығы дақылдарын өңдеуге арналған гербицидтердің, биоагенттердің (энтомофагтардың) және биодәрілердің құнын субсидиялау» мемлекеттік көрсетілетін қызмет (бұдан әрі - мемлекеттік көрсетілетін қызмет) облыстың, ауданның және облыстық маңызы бар қалалардың жергілікті атқарушы органдарымен (бұдан әрі - көрсетілетін қызметті беруші) көрсетіледі.
2. Мемлекеттік қызметті көрсету нысаны: қағаз түрінде.
3. Көрсетілген қызмет алушының банктік шотына еншілі бюджеттік субсидияны әрі қарай аудару үшін қазынашылықтың аумақтық бөлімшелеріне төленетін шоттардың тізілімін ұсыну мемлекеттік қызметті көрсетудің нәтижесі болып табылады.
2. Мемлекеттік қызметті көрсету процесінде құрылымдық бөлімшелер (қызметкерлер) мен көрсетілетін қызметті берушінің іс-әрекет тәртібін сипаттау

8) Производитель представляет в управление документы в соответствии с законодательством Республики Казахстан – ежемесячно в срок до 5 числа месяца, следующего за отчетным;
9) Управление проверяет представленные документы, определяет объемы причитающихся Производителю субсидий, составляет, утверждает и направляет производителю акт по объемам фактической реализации удобрений, формирует ведомость для выплаты субсидий Производителю за частичное удешевление стоимости удобрений – в течение трех рабочих дней с момента представления Производителем документов;
10) Управление в соответствии с индивидуальным планом финансирования по платежам представляет в территориальное подразделение казначейства реестр счетов к оплате с приложением счетов к оплате в двух экземплярах – до 30-го числа соответствующего месяца (в декабре месяце осуществляется до 20 декабря соответствующего года);
8. Описание последовательности процедур (действий) между структурными подразделениями (работниками) с указанием длительности каждой процедуры (действия) сопровождается блок-схемой согласно приложению 1 к настоящему регламенту.
9. Подробное описание последовательности процедур (действий), взаимодействий структурных подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги, а также описание порядка взаимодействия с иными услугодателями отражается в справочнике бизнес-процессов оказания государственной услуги согласно приложению 2 настоящему регламенту.
Приложение 1 к регламенту
государственной услуги
«Субсидирование стоимости удобрений
(за исключением органических)»
Блок-Схема описание последовательности процедур (действий) между структурными подразделениями (работниками) с указанием длительности каждой процедуры (действия)
Примечание: расшифровка аббревиатур:
СФЕ – структурно-функциональная единица.
Приложение 2 к регламенту
государственной услуги
«Субсидирование стоимости удобрений
(за исключением органических)»
Справочник бизнес-процессов оказания государственной услуги
Утвержден
постановлением акимата
Акмолинской области
от 28 августа 2014 года
№ А-8/400
Регламент государственной услуги «Субсидирование стоимости гербицидов, биоагентов (энтомофагов) и биопрепаратов, предназначенных для обработки сельскохозяйственных культур в целях защиты растений»
1. Общие положения
1. Государственная услуга «Субсидирование стоимости гербицидов, биоагентов (энтомофагов) и биопрепаратов, предназначенных для обработки сельскохозяйственных культур в целях защиты растений» (далее – государственная услуга) оказывается местными исполнительными органами области, района и города областного значения (далее - услугодатель).
2. Форма оказания государственной услуги - бумажная.
3. Результатом оказания государственной услуги является предоставление в территориальное подразделение казначейства реестра счетов к оплате для дальнейшего перечисления причитающихся бюджетных субсидий на банковские счета услугополучателей.
2. Описание порядка действий структурных подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги

4. Мемлекеттік көрсетілетін қызметті алу үшін көрсетілетін қызметті алушы Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2014 жылғы 28 маусымындағы № 725 қаулысымен бекітілген «Өсімдікті қорғау мақсатында ауыл шаруашылығы дақылдарын өңдеуге арналған гербицидтердің, биоагенттердің (энтомофагтардың) және биодәрілердің құнын субсидиялау» мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартының (бұдан әрі - Стандарт) 12 тармағында көрсетілген құжаттарды ұсынады.
5. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінің құрамына кіретін әрбір рәсімнің (іс-әрекеттің) мазмұны, оны орындаудың ұзақтығы:
1) көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесі Қазақстан Республикасының заңнамасымен белгіленген құжаттарды қабылдауды іске асырады, өтінімдерді тіркеудің тиісті журналына тіркеуді жүргізеді – 15 минут. Нәтижесі - көрсетілетін қызметті алушыға күні мен уақытын, қабылдап алған лауазымды тұлғаның тегі мен аты-жөнін көрсете отырып, талон беру және көрсетілетін қызметті берушінің жауапты орындаушысына жолдау;
2) көрсетілетін қызметті берушінің жауапты орындаушысы құжаттар пакетін өңдеуді іске асырады және ведомствоаралық комиссияға (бұдан әрі - ВАК) қарауға ұсынады – өтінімдер қабылдау аяқталған күннен бастап он жұмыс күні ішінде. Нәтижесі – ВАК-тың қарауына ұсыну;
3) ВАК көрсетілетін қызметті берушінің жауапты орындаушысы ұсынған құжаттарды қарайды және тиесілі субсидия көлемдерін көрсете отырып, көрсетілетін қызметті алушылардың тізімін қалыптастырады және оны ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) әкіміне бекітуге жолдайды – сегіз жұмыс күні ішінде. Нәтиже 1 - көрсетілетін қызметті алушылардың тізімін ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) әкіміне бекітуге жіберу;
Көрсетілетін қызметті алушылардың бұл тізіміне енгізуден бас тартқан жағдайда көрсетілетін қызметті берушінің жауапты орындаушысы көрсетілетін қызметті алушыға бас тарту себебін көрсете отырып, жазбаша хабарлама береді – тізім жасалған сәттен бастап үш жұмыс күнінен кешіктірмей. Нәтиже 2 - көрсетілетін қызметті алушыға бас тарту себебін көрсете отырып, жазбаша хабарлама беру;
4) ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) әкімі көрсетілетін қызметті алушылардың тізімін бекітеді - екі жұмыс күні ішінде. Нәтижесі - көрсетілетін қызметті алушылардың тізімін бекіту;
5) көрсетілетін қызметті берушінің жауапты орындаушысы ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жергілікті атқарушы органдарының Интернет-ресурсында және ресми баспасөз басылымдарында тиесілі субсидия сомасын көрсете отырып, көрсетілетін қызметті алушылардың тізімін орналастырады және оны «Ақмола облысының ауыл шаруашылығы басқармасы» мемлекеттік мекемесіне ұсынады - ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) әкімі көрсетілетін қызметті алушылардың тізімін бекіткеннен кейін үш жұмыс күні ішінде. Нәтижесі – Басқармаға көрсетілетін қызметті алушылардың бекітілген тізімін жолдау;
Көрсетілетін қызметті алушы гербицидтердің өтінілген көлемін сатып алудан немесе орнын толтырудан бас тартқан жағдайда, ВАК гербицидтердің бұл көлемін көрсетілетін қызметті алушылардың тізіміне енгізілген қалған көрсетілетін қызметті алушылар арасында әр көрсетілетін қызметті алушының егістік алқабының мөлшеріне қарай қайта бөледі;

4. Для получения государственной услуги услугополучатель представляет услугодателю документы, указанные в пункте 9 Стандарта государственной услуги «Субсидирование стоимости гербицидов, биоагентов (энтомофагов) и биопрепаратов, предназначенных для обработки сельскохозяйственных культур в целях защиты растений», утвержденного постановлением Правительства Республики Казахстан от 28 июня 2014 года № 725.
5. Содержание каждой процедуры (действия), входящей в состав процесса оказания государственной услуги, длительность его выполнения:
1) канцелярия услугодателя осуществляет прием документов, установленный законодательством Республики Казахстан, проводит регистрацию в соответствующем журнале регистрации заявок – 15 минут. Результат - выдача услугополучателю талона с указанием даты и времени, фамилии и инициалов должностного лица, принявшего заявку и направление ответственному исполнителю услугодателя;
2) ответственный исполнитель услугодателя осуществляет обработку пакета документов и представляет на рассмотрение межведомственной комиссии (далее – МВК) - в течение десяти рабочих дней с даты окончания приема заявок. Результат – внесение на рассмотрение МВК;
3) МВК рассматривает представленные ответственным исполнителем услугодателя документы и формирует список услугополучателей с указанием причитающейся суммы субсидий и направляет его на утверждение акиму района (города) областного значения – в течение восьми рабочих дней. Результат 1 – направление списка услугополучателей на утверждение акиму района (города) областного значения;
В случае отказа от включения в данный список услугополучателя, ответственный исполнитель услугодателя выдает услугополучателю письменное уведомление с указанием причины отказа – не позднее трех рабочих дней с момента составления списка. Результат 2 – выдача услугополучателю письменного уведомления с указанием причины отказа;
4) аким района (города) областного значения утверждает список услугополучателей - в течение двух рабочих дней. Результат – утверждение списка услугополучателей;
5) ответственный исполнитель услугодателя размещает на Интернет-ресурсе местного исполнительного органа района (города) областного значения и в официальных печатных изданиях списков услугополучателей с указанием причитающейся суммы субсидии и представляет его в государственное учреждение «Управление сельского хозяйства Акмолинской области» (далее – Управление) – в течение трех рабочих дней после утверждения списка услугополучателей акимом района (города) областного значения. Результат – направление в Управление утвержденного списка услугополучателей;
В случае отказа услугополучателя от приобретения или возмещения заявленного объема гербицидов, МВК перераспределяет данный объем гербицидов между остальными услугополучателями, включенных в список услугополучателей, в зависимости от размера посевных площадей каждого услугополучателей;

4) ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) әкімі көрсетілетін қызметті алушылардың тізімін бекітеді - екі жұмыс күні ішінде.
5) көрсетілетін қызметті берушінің жауапты орындаушысы ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жергілікті атқарушы органдарының Интернет-ресурсында және ресми баспасөз басылымдарында тиесілі субсидия сомасын көрсете отырып, көрсетілетін қызметті алушылардың тізімін орналастырады және оны «Ақмола облысының ауыл шаруашылығы басқармасы» мемлекеттік мекемесіне (бұдан әрі – Басқарма) ұсынады - ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) әкімі көрсетілетін қызметті алушылардың тізімін бекіткеннен кейін үш жұмыс күні ішінде.
6) Басқарма көрсетілетін қызметті алушылардың жинақ тізілімін құрады - көрсетілетін қызметті берушінің жауапты орындаушысы тізімді ұсынғаннан кейін бес жұмыс күні ішінде.
7) Басқарма көрсетілетін қызметті алушылардың жинақ тізілімі негізінде субсидия төлеу үшін тізімдеме құрады - үш жұмыс күні ішінде;
8) Басқарма төлем бойынша қаржыландырудың жеке жоспарына сәйкес екі данада төлемге шоттарды қоса бере отырып, тиісті айдың 30-на дейін қазынашылықтың аумақтық бөлімшесіне төлемге шоттар тізілімін ұсынады (желтоқсан айында тиісті жылдың 20 желтоқсанына дейін іске асырылады).
8. Әр рәсімнің ұзақтығын көрсете отырып, құрылымдық бөлімшелердің (қызметшілердің) арасындағы рәсімдердің (әрекеттердің) кезеңділігін сипаттау осы Регламенттің 1-қосымшасына сәйкес блок-схемамен сүйемелденеді.
9. Мемлекеттік қызметті көрсету процесінде көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметшілерінің) өзара әрекетінің, рәсімдер (әрекеттер) кезеңділігінің, сондай-ақ басқа көрсетілетін қызметтерді берушілермен өзара әрекет ету тәртібінің толық сипаттамасы осы Регламенттің 2-қосымшасына сәйкес мемлекеттік қызмет көрсетудің бизнес-процестер анықтамалығында көрсетіледі.
Өсімдікті қорғау мақсатында ауыл
шаруашылығы дақылдарын өңдеуге
арналған гербицидтердің, биоагенттердің
(энтомофагтардың) және биодәрілердің
құнын субсидиялау» мемлекеттік
көрсетілетін қызмет
регламентіне 1-қосымша
Әрбір рәсімнің (іс-қимылдың) кезектілігінің сипаттамасы блок-схемасы
Ескерту: аббревиатураларды ажыратып жазу:
ҚФБ – құрылымдық-функционалдық бірлік.
«Өсімдікті қорғау мақсатында ауыл
шаруашылығы дақылдарын өңдеуге
арналған гербицидтердің, биоагенттердің
(энтомофагтардың) және биодәрілердің
құнын субсидиялау» мемлекеттік
көрсетілетін қызмет
регламентіне 2-қосымша
Мемлекеттік көрсетілетін қызметтің бизнес-процесстерінің анықтамалығы

4) аким района (города) областного значения утверждает список услугополучателей - в течение двух рабочих дней;
5) ответственный исполнитель услугодателя размещает на Интернет-ресурсе местного исполнительно органа района (города) областного значения и в официальных печатных изданиях списков услугополучателей с указанием причитающейся суммы субсидии и представляет его в государственное учреждение «Управление сельского хозяйства Акмолинской области» (далее – Управление) – в течение трех рабочих дней после утверждения списка услугополучателей акимом района (города) областного значения;
6) Управление составляет сводный реестр услугополучателей – в течение пяти рабочих дней после представления списка ответственным исполнителем услугодателя;
7) Управление на основании сводных реестров услугополучателей формирует ведомость для выплаты субсидий – в течение трех рабочих дней;
8) Управление в соответствии с индивидуальным планом финансирования по платежам представляет в территориальное подразделение казначейства реестр счетов к оплате с приложением счетов к оплате в двух экземплярах – до 30-го числа соответствующего месяца (в декабре месяце осуществляется до 20 декабря соответствующего года).
8. Описание последовательности процедур (действий) между структурными подразделениями (работниками) с указанием длительности каждой процедуры (действия) сопровождается блок-схемой согласно приложению 1 к настоящему регламенту.
9. Подробное описание последовательности процедур (действий), взаимодействий структурных подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги, а также описание порядка взаимодействия с иными услугодателями отражается в справочнике бизнес-процессов оказания государственной услуги согласно приложению 2 настоящему регламенту.
Приложение 1 к регламенту
государственной услуги «Субсидирование
стоимости гербицидов, биоагентов
(энтомофагов) и биопрепаратов,
предназначенных для обработки
сельскохозяйственных культур
в целях защиты растений»
Блок-Схема описание последовательности процедур (действий) между структурными подразделениями (работниками) с указанием длительности каждой процедуры (действия)
Примечание: расшифровка аббревиатур:
СФЕ – структурно-функциональная единица.
Приложение 2 к регламенту
государственной услуги «Субсидирование
стоимости гербицидов, биоагентов
(энтомофагов) и биопрепаратов,
предназначенных для обработки
сельскохозяйственных культур
в целях защиты растений»
Справочник бизнес-процессов оказания государственной услуги