2015-2017 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы
Ақмола облысы Қорғалжын аудандық мәслихатының 2014 жылғы 26 желтоқсандағы № 1/32 шешімі. Ақмола облысының Әділет департаментінде 2015 жылғы 9 қаңтарда № 4577 болып тіркелді
РҚАО-ның ескертпесі.
Құжаттың мәтінінде түпнұсқаның пунктуациясы мен орфографиясы сақталған.
2008 жылғы 4 желтоқсандағы Қазақстан Республикасының Бюджет кодексінің 9 бабының 2 тармағына, Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы «Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы» Заңының 6 бабының 1 тармағының 1) тармақшасына және 2014 жылдың 12 желтоқсандағы № 5С-32-2 облыстық мәслихатының «2015-2017 жылдарға арналған облыстық бюджет туралы» шешімі негізінде, аудандық мәслихаты ШЕШІМ ЕТТІ:
1. 2015-2017 жылдарға арналған аудандық бюджет тиісінше 12 және 3 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2015 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер - 1 636 529,0 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 152 230,0 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 6 204,5 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 11 581,0 мың теңге;
трансферттердің түсімдері – 1 466 513,5 мың теңге;
2) шығындар – 1 660 108,8 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 47 470,3 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 56 330,3 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 8 860,0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – (-100,0) мың теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 0,0 мың теңге;
мемлекеттік қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 100,0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – (-70 950,1) мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 70 950,1 мың теңге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Ақмола облысы Қорғалжын аудандық мәслихатының 21.12.2015 № 1/42 (01.01.2015 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
2. Аудандық бюджетіне кірістерді бөлудің нормативтері келесі мөлшерде белгіленсін: аудандық бюджетіне әлеуметтік салық бойынша - 100 %.
3. Келесі көздердің есебінен аудандық бюджеттің кірістері бекітілсін:
1) салықтық түсімдер, оның ішінде:
жеке табыс салығы;
әлеуметтік салықтан;
мүлікке салынатын салықтар;
жер салығы;
көлiк құралдарына салынатын салық;
бірыңғай жер салығы;
акциздер;
табиғи және басқа да ресурстарды пайдаланғаны үшiн түсетiн түсiмдер;
кәсіпкерлік және кәсіби қызметті жүргізгені үшін алынатын алымдар;
мемлекеттік баж.
2) салықтық емес түсімдер, оның ішінде:
мемлекеттік меншігіндегі мүлікті жалға беруден түсетін кірістер;
мемлекеттік бюджеттен берілген кредиттер бойынша сыйақылар;
мұнай секторы ұйымдарынан түсетін түсімдерді қоспағанда, мемлекеттік бюджеттен қаржыландырылатын, сондай-ақ Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің бюджетінен (шығыстар сметасынан) ұсталатын және қаржыландырылатын мемлекеттік мекемелер салатын айыппұлдар, өсімпұлдар, санкциялар, өндіріп алулар;
өзге де салықтық емес түсiмдер.

О районном бюджете на 2015-2017 годы
Решение Коргалжынского районного маслихата Акмолинской области от 26 декабря 2014 года № 1/32. Зарегистрировано Департаментом юстиции Акмолинской области 9 января 2015 года № 4577
Примечание РЦПИ.
В тексте документа сохранена пунктуация и орфография оригинала.
В соответствии с пунктом 2 статьи 9 Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан «О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан» от 23 января 2001 года и на основании решения Акмолинского областного маслихата от 12 декабря 2014 года № 5С-32-2 «Об областном бюджете на 2015-2017 годы», районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить районный бюджет на 2015-2017 годы, согласно приложениям 12 и 3 соответственно, в том числе на 2015 год в следующих объемах:
1) доходы – 1 636 529,0 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 152 230,0 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 6 204,5 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 11 581,0 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 1 466 513,5 тысяч тенге;
2) затраты – 1 660 108,8 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 47 470,3 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 56 330,3 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 8 860,0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – (-100,0 ) тысяч  тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 0,0 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 100,0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – (-70 950,1) тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 70 950,1 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 - в редакции решения Коргалжынского районного маслихата Акмолинской области от 21.12.2015 № 1/42 (вводится в действие с 01.01.2015).
2. Установить нормативы распределения доходов в районный бюджет в следующих размерах: по социальному налогу в районный бюджет - 100 %.
3. Утвердить в составе поступлений районного бюджета следующие источники доходов:
1) налоговые поступления, в том числе:
индивидуальный подоходный налог;
социальный налог;
налоги на имущество;
земельный налог;
налог на транспортные средства;
единый земельный налог;
акцизы;
поступления за использование природных и других ресурсов;
сборы за ведение предпринимательской и профессиональной деятельности;
государственная пошлина;
2) неналоговые поступления, в том числе:
доходы от аренды имущества, находящегося в коммунальной собственности;
вознаграждения по бюджетным кредитам, выданным из государственного бюджета;
штрафы, пени, санкции, взыскания, налагаемые государственными учреждениями, финансируемыми из государственного бюджета, а также содержащимися и финансируемыми из бюджета (сметы расходов) Национального Банка Республики Казахстан, за исключением поступлений от организаций нефтяного сектора;
прочие неналоговые поступления в государственный бюджет;

3) негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер, оның ішінде:
жердi және материалдық емес активтердi сату.
4) трансферттердің түсімдері, оның ішінде:
мемлекеттiк басқарудың жоғары тұрған органдарынан түсетін трансферттер;
ағымдағы нысаналы трансферттер;
нысаналы даму трансферттері;
субвенциялар.
4. 2015 жылға аудандық бюджетке берілетін субвенция көлемі 1 135 575,0 мың теңге болып ескерілсін.
5. 2015 жылға арналған аудандық бюджетінде трансферттер көлемі қарастырылғаны ескерілсін:
1) ағымдағы нысаналы трансферттер – 385 362,0 мың теңге сомасында, оның ішінде:
60 474,0 мың теңге - республикалық бюджеттен мектепке дейінгі білім беру ұйымдарында мемлекеттік білім беру тапсырысын іске асыруға;
13 227,0 мың теңге - республикалық бюджеттен үш деңгейлі жүйе бойынша біліктілігін арттырудан өткен мұғалімдерге еңбекақыны көтеруге;
11 232,0 мың теңге - республикалық бюджеттен Өрлеу жобасы бойынша келісілген қаржылай көмекті енгізуге арналған;
410,0 мың теңге - республикалық бюджеттен мүгедектерді міндетті гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету нормаларын көбейтуге;
1 414,0 мың теңге - республикалық бюджеттен Ұлы Отан соғысындағы Жеңістің жетпіс жылдығына арналған іс-шараларды өткізуге;
262,0 мың теңге - республикалық бюджеттен мүгедектерге қызмет көрсетуге бағдарланған ұйымдар орналасқан жерлерде жол белгілерін және нұсқауларды орнатуға;
199 218,0 мың теңге - республикалық бюджеттен мемлекеттік мекемелердің мемлекеттік қызметшілері болып табылмайтын жұмыскерлеріне, сондай-ақ жергілікті бюджеттерден қаржыландырылатын мемлекеттік қазыналық кәсіпорындардың жұмыскерлеріне еңбекақы төлеу жүйесінің жаңа моделі бойынша еңбекақы төлеуге және олардың лауазымдық айлықақыларына ерекше еңбек жағдайлары үшін ай сайынғы үстемақы төлеуге;
9 364,0 мың теңге - республикалық бюджеттен мемлекеттік әкімшілік қызметшілер еңбекақысының деңгейін арттыруға;
525,0 мың теңге - облыстық бюджеттен Ұлы Отан соғысындағы Жеңістің жетпіс жылдығына арналған іс-шараларды өткізуге;
50 000,0 мың теңге - облыстық бюджеттен аудандар (облыстық маңызы бар қалалар) бюджеттеріне автомобиль жолдарын жөндеуіне;
29 600,0 мың теңге - облыстық бюджеттен эпизоотияға қарсы іс-шараларды жүргізуге;
43,0 мың теңге - облыстық бюджеттен бруцеллезге шалдыққан ұсақ малдарға санитарлық союды жүргізуге;
9 593,0 мың теңге - облыстық бюджеттен санитарлық союға бағытталатын ауыл шаруашылығы жануарларының (50 %-ға дейін) құнын өтеуге.

3) поступления от продажи основного капитала, в том числе:
продажа земли и нематериальных активов;
4) поступления трансфертов, в том числе:
трансферты из вышестоящих органов государственного управления;
целевые текущие трансферты;
целевые трансферты на развитие;
субвенции.
4. Учесть, что в районном бюджете на 2015 год предусмотрены объемы субвенций в сумме 1 135 575,0 тысяч тенге.
5. Учесть, что в районном бюджете на 2015 год предусмотрены объемы трансфертов:
1) целевые текущие трансферты в сумме 385 362,0 тысяч тенге, в том числе:
из республиканского бюджета на реализацию государственного образовательного заказа в дошкольных организациях образования в сумме 60 474,0 тысяч тенге;
из республиканского бюджета на повышение оплаты учителям, прошедшим повышение квалификации по трехуровневой системе в сумме 13 227,0 тысяч тенге;
из республиканского бюджета на внедрение обусловленной денежной помощи по проекту Өрлеу в сумме 11 232,0 тысяч тенге;
из республиканского бюджета на увеличение норм обеспечения инвалидов обязательными гигиеническими средствами в сумме 410,0 тысяч тенге;
из республиканского бюджета, на проведение мероприятий, посвященных семидесятилетию Победы в Великой Отечественной войне 1 414,0 тысяч тенге;
из республиканского бюджета на установку дорожных знаков и указателей в местах расположения организаций, ориентированных на обслуживание инвалидов в сумме 262,0 тысяч тенге;
из республиканского бюджета на оплату труда по новой модели системы оплаты труда и выплату ежемесячной надбавки за особые условия труда к должностным окладам работников государственных учреждений, не являющихся государственными служащими, а также работников государственных казенных предприятий, финансируемых из местных бюджетов в сумме 199 218,0 тысяч тенге;
из республиканского бюджета на повышение уровня оплаты труда административных государственных служащих в сумме 9 364,0 тысяч тенге;
из областного бюджета на проведение мероприятий, посвященных семидесятилетию Победы в Великой Отечественной войне в сумме 525,0 тысяч тенге;
из областного бюджета бюджетам районов (городов областного значения) на ремонт автомобильных дорог в сумме 50 000,0 тысяч тенге;
из областного бюджета на проведение противоэпизоотических мероприятий в сумме 29 600,0 тысяч тенге;
из областного бюджета на проведение санитарного убоя мелко рогатого скота больных бруцеллезом в сумме 43,0 тысяч тенге;
из областного бюджета на возмещение (до 50 %) стоимости сельскохозяйственных животных, направляемых на санитарный убой в сумме 9 593,0 тысяч тенге;

2) нысаналы даму трансферттері – 166 388,0 мың теңге сомасында, оның ішінде:
166 388,0 мың теңге - спорт объектілерін дамытуға.
6. 2015 жылы аудандық бюджетке бюджеттік кредиттерді өтеу 8 860,0 мың теңге қарастырылғаны ескерілсін.
7. Азаматтық қызметші болып табылатын және ауылдық жерде жұмыс істейтін әлеуметтік қамсыздандыру, білім беру, мәдениет, спорт және ветеринария саласындағы мамандарға, қызметтiң осы түрлерiмен қалалық жағдайда айналысатын мамандардың жалақыларымен және тарифтiк ставкаларымен салыстырғанда жиырма бес пайызға жоғары лауазымдық жалақылар мен тарифтiк ставкалар, аудандық мәслихатпен келiсiлген тiзбеге сәйкес белгiленсiн.
8. 2015 жылға арналған аудандық жергілікті атқарушы органның резерві 3 400,0 мың теңге сомасында бекітілсін.
9. 2015 жылға арналған бюджеттік инвестициялық жобаларының тізбесі 4 қосымшасына сәйкес бекітілсін.
10. 2015 жылға арналған аудандық бюджеттің атқарылу процесінде секвестрленуге жатпайтын аудандық бюджеттік бағдарламалардың тізбесі осы шешімнің 5 қосымшасына сәйкес бекітілсін.
11. 2015 жылға арналған ауылдық округі әкімдерінің бюджет бағдарламаларының тізбесі 6 қосымшасына сәйкес бекітілсін.

2) целевые трансферты на развитие в сумме 166 388,0 тысяч тенге, в том числе:
на развитие объектов спорта в сумме 166 388,0 тысяч тенге.
6. Учесть, что в районном бюджете на 2015 год предусмотрено погашение бюджетных кредитов в сумме 8 860,0 тысяч тенге.
7. Установить специалистам социального обеспечения, образования, культуры, спорта и ветеринарии, являющихся гражданскими служащими и работающих в сельской местности, повышенные на двадцать пять процентов должностные оклады и тарифные ставки, по сравнению с окладами и ставками специалистов, занимающихся этими видами деятельности в городских условиях, согласно перечню, согласованному с районным маслихатом.
8. Утвердить резерв местного исполнительного органа района на 2015 год в сумме 3 400,0 тысяч тенге.
9. Утвердить перечень бюджетных инвестиционных проектов на 2015 год, согласно приложению 4.
10. Утвердить перечень районных бюджетных программ, не подлежащих секвестру в процессе исполнения районного бюджета на 2015 год, согласно приложению 5.
11. Утвердить список бюджетных программ акимов сельских округов на на 2015 год, согласно приложению 6.

12. 2015 жылға арналған білім беру мекемелерінің бюджет бағдарламаларының тізбесі 7 қосымшасына сәйкес бекітілсін.
13. Осы шешім Ақмола облысының Әділет департаментінде мемлекеттік тіркеуден өткен күнінен бастап күшіне енеді және 2015 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі.
Аудандық мәслихат
сессиясының төрағасы                       М.Айтжанов
Аудандық мәслихат
хатшысы                                    Ө.Балғабаев
«Келісілді»
Қорғалжын ауданының әкімі                  Қ.Рыскелдінов
Қорғалжын аудандық мәслихатының

12. Утвердить список программ государственных учреждений образования района на 2015 год, согласно приложению 7.
13. Настоящее решение вступает в силу со дня государственной регистрации в Департаменте юстиции Акмолинской области и вводится в действие с 1 января 2015 года.
Председатель сессии
районного маслихата                        М.Айтжанов
Секретарь
районного маслихата                        О.Балгабаев
«Согласовано»
Аким Коргалжынского района                 К.Рыскелдинов
Приложение № 1 к решению
Коргалжынского районного маслихата

42 955,3
465
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) дене шынықтыру және спорт бөлімі
11 892,0
017
Балалар мен жасөспірімдерге спорт бойынша қосымша білім беру
11 892,0
9
Бiлiм беру саласындағы өзге де қызметтер
40 967,7
464
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) білім бөлімі
40 967,7
001
Жергілікті деңгейде білім беру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
10 353,0
004
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мемлекеттік білім беру мекемелерінде білім беру жүйесін ақпараттандыру
2 490,1
005
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мемлекеттік білім беру мекемелер үшін оқулықтар мен оқу - әдiстемелiк кешендерді сатып алу және жеткізу
10 747,5
007
Аудандық (қалалық) ауқымдағы мектеп олимпиадаларын және мектептен тыс іс - шараларды өткiзу
1 092,0
015
Жетім баланы (жетім балаларды) және ата - аналарының қамқорынсыз қалған баланы (балаларды) күтіп - ұстауға қамқоршыларға (қорғаншыларға) ай сайынғы ақшалай қаражат төлемі
8 209,2
067
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелерінің және ұйымдарының күрделі шығыстары
8 075,9
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
58 313,6
2
Әлеуметтiк көмек
31 804,3
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
31 804,3
002
Жұмыспен қамту бағдарламасы
8 095,0
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
6 542,0
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедек балаларды материалдық қамтамасыз ету
274,0
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтік көмек көрсету
7 046,0
016
18 жасқа дейінгі балаларға мемлекеттік жәрдемақылар
4 127,0
017
Мүгедектерді оңалту жеке бағдарламасына сәйкес, мұқтаж мүгедектерді міндетті гигиеналық құралдармен және ымдау тілі мамандарының қызмет көрсетуін, жеке көмекшілермен қамтамасыз ету
3 366,3
023
Жұмыспен қамту орталықтарының қызметін қамтамасыз ету
761,0
052
Ұлы Отан соғысындағы Жеңістің жетпіс жылдығына арналған іс-шараларды өткізу
1 593,0
9
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
26 509,3
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
26 247,3
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
16 717,9
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
367,0
021
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
243,6
025
Өрлеу жобасы бойынша келісілген қаржылай көмекті енгізу
8 508,8
050
Мүгедектердің құқықтарын қамтамасыз ету және өмір сүру сапасын жақсарту жөніндегі іс-шаралар жоспарын іске асыру

42 955,3
465
Отдел физической культуры и спорта района (города областного значения)
11 892,0
017
Дополнительное образование для детей и юношества по спорту
11 892,0
9
Прочие услуги в области образования
40 967,7
464
Отдел образования района (города областного значения)
40 967,7
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области образования
10 353,0
004
Информатизация системы образования в государственных учреждениях образования района (города областного значения)
2 490,1
005
Приобретение и доставка учебников, учебно - методических комплексов для государственных учреждений образования района (города областного значения)
10 747,5
007
Проведение школьных олимпиад, внешкольных мероприятий и конкурсов районного (городского) масштаба
1 092,0
015
Ежемесячная выплата денежных средств опекунам (попечителям) на содержание ребенка сироты (детей-сирот) и ребенка (детей), оставшегося без попечения родителей
8 209,2
067
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
8 075,9
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
58 313,6
2
Социальная помощь
31 804,3
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
31 804,3
002
Программа занятости
8 095,0
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
6 542,0
010
Материальное обеспечение детей инвалидов, воспитывающихся и обучающихся на дому
274,0
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
7 046,0
016
Государственные пособия на детей до 18 лет
4 127,0
017
Обеспечение нуждающихся инвалидов обязательными гигиеническими средствами и предоставление услуг специалистами жестового языка, индивидуальными помощниками в соответствии с индивидуальной программой реабилитации инвалида
3 366,3
023
Обеспечение деятельности центров занятости населения
761,0
052
Проведение мероприятий, посвященных семидесятилетию Победы в Великой Отечественной войне
1 593,0
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
26 509,3
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
26 247,3
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
16 717,9
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
367,0
021
Капитальные расходы государственного органа
243,6
025
Внедрение обусловленной денежной помощи по проекту Өрлеу
8 508,8
050
Реализация Плана мероприятий по обеспечению прав и улучшению качества жизни инвалидов

10 353,0
004
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мемлекеттік білім беру мекемелерінде білім беру жүйесін ақпараттандыру
2 490,1
005
Ауданның (облыстык маңызы бар қаланың) мемлекеттік білім беру мекемелері үшін оқулықтар мен оқу - әдiстемелiк кешендерді сатып алу және жеткізу
10 747,5
006
Балаларға қосымша білім беру
42 955,3
007
Аудандық (қалалық) ауқымдағы мектеп олимпиадаларын және мектептен тыс іс - шараларды өткiзу
1 092,0
015
Жетім баланы (жетім балаларды) және ата - аналарының қамқорынсыз қалған баланы (балаларды) күтіп - ұстауға қамқоршыларға (қорғаншыларға) ай сайынғы ақшалай қаражат төлемі
8 209,2
067
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелерінің және ұйымдарының күрделі шығыстары
8 075,9

10 353,0
004
Информатизация системы образования в государственных учреждениях образования района (города областного значения)
2 490,1
005
Приобретение и доставка учебников, учебно - методических комплексов для государственных учреждений образования района (города областного значения)
10 747,5
006
Дополнительное образование для детей
42 955,3
007
Проведение школьных олимпиад и внешкольных мероприятий и конкурсов районного (городского) масштаба
1 092,0
015
Ежемесячная выплата денежных средств опекунам (попечителям) на содержание ребенка сироты (детей - сирот) и ребенка (детей), оставшегося без попечения родителей
8 209,2
067
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
8 075,9