"Туристік ақпарат, оның ішінде туристік әлеует, туризм объектілері және туристік қызметті жүзеге асыратын тұлғалар туралы ақпарат беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламентін бекіту туралы
Ақтөбе облысының әкімдігінің 2014 жылғы 20 мамырдағы № 156 қаулысы. Ақтөбе облысының Әділет департаментінде 2014 жылғы 5 маусымда № 3919 болып тіркелді. Күші жойылды - Ақтөбе облысының әкімдігінің 2015 жылғы 12 маусымдағы № 207 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - Ақтөбе облысының әкімдігінің 12.06.2015 № 207 қаулысымен (қолданысқа енгізілу тәртібін 5 т. қараңыз).
Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңының 27-бабына, Қазақстан Республикасының 2013 жылғы 15 сәуірдегі "Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы" Заңы 16-бабының 3-тармағына, Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2014 жылғы 5 наурыздағы № 192 "Туризм саласындағы мемлекеттік көрсетілетін қызметтердің стандарттарын бекіту туралы" қаулысына сәйкес Ақтөбе облысының әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Қоса беріліп отырған "Туристік ақпарат, оның ішінде туристік әлеует, туризм объектілері және туристік қызметті жүзеге асыратын тұлғалар туралы туристік ақпарат беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті бекітілсін;
2. "Ақтөбе облысының кәсіпкерлік басқармасы" мемлекеттік мекемесі осы қаулыны "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесіне орналастыруды қамтамасыз етсін.
Ескерту. 2 тармаққа өзгеріс енгізілді - Ақтөбе облысының әкімдігінің 08.08.2014 № 287 қаулысымен (алғашқы ресми жарияланған күннен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
3. Осы қаулының орындалуын бақылау облыс әкімінің орынбасары Ғ.Н.Есқалиевке жүктелсін;
Ескерту. 3 тармаққа өзгеріс енгізілді - Ақтөбе облысының әкімдігінің 08.08.2014 № 287 қаулысымен (алғашқы ресми жарияланған күннен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
4. Осы қаулы алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізілсін.
Облыс әкімі
А. Мұхамбетов
Ақтөбе облысы әкімдігінің
2014 жылғы 20 мамырдағы
№ 156 қаулысымен бекiтiлген
"Туристiк ақпарат, оның iшiнде туристiк әлеует, туризм объектiлерi және туристiк қызметтi жүзеге асыратын тұлғалар туралы туристік ақпарат беру" мемлекеттiк көрсетілетін қызмет регламенті
1. Жалпы ережелер
1. "Туристiк ақпарат, оның iшiнде туристiк әлеует, туризм объектiлерi және туристiк қызметтi жүзеге асыратын тұлғалар туралы туристік ақпарат беру" мемлекеттік көрсетілетін қызметі (бұдан әрі – мемлекеттік көрсетілетін қызмет)Ақтөбе қаласы, Әбілқайыр хан даңғылы, 40 мекен–жайы бойынша орналасқан 030010, тел.: 8 (7132) 59-52-21, 55-26-36, e-mail: aktobe_tourism@mail.ru "Ақтөбе облысының кәсіпкерлік басқармасы" мемлекеттік мекемесімен (бұдан әрі - көрсетілетін қызметті беруші) көрсетіледі. Мемлекеттік қызметтің көрсетілетін нәтижелерін беру және өтініштерді қабылдау көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесі арқылы жүзеге асырылады.

Об утверждении регламента государственной услуги "Предоставление туристской информации, в том числе о туристском потенциале, объектах туризма и лицах, осуществляющих туристскую деятельность"
Постановление акимата Актюбинской области от 20 мая 2014 года № 156. Зарегистрировано Департаментом юстиции Актюбинской области 5 июня 2014 года № 3919. Утратило силу постановлением акимата Актюбинской области от 12 июня 2015 года № 207
Сноска. Утратило силу постановлением акимата Актюбинской области от 12.06.2015 № 207 (порядок введения в действие см. п. 5).
В соответствии со статьей 27 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", пунктом 3 статьи 16 Закона Республики Казахстан от 15 апреля 2013 года "О государственных услугах", постановлением Правительства Республики Казахстан от 5 марта 2014 года № 192 "Об утверждении стандартов государственных услуг в сфере туризма" акимат Актюбинской области ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить прилагаемый регламент государственной услуги "Предоставление туристской информации, в том числе о туристском потенциале, объектах туризма и лицах, осуществляющих туристскую деятельность".
2. Государственному учреждению "Управление предпринимательства Актюбинской области" обеспечить размещение настоящего постановления в информационно-правовой системе "Әділет".
Сноска. Пункт 2 с изменением, внесенным постановлением акимата Актюбинской области от 08.08.2014 № 287 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
3. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на заместителя акима области Искалиева Г.Н.
Сноска. Пункт 3 с изменением, внесенным постановлением акимата Актюбинской области от 08.08.2014 № 287 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
4. Настоящее постановление вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Аким области
А. Мухамбетов
Утвержден
постановлением акимата
Актюбинской области
от 20 мая 2014 года № 156
Регламент государственной услуги "Предоставление туристской информации, в том числе о туристском потенциале, объектах туризма и лицах, осуществляющих туристскую деятельность"
1. Общее положение
1. Государственная услуга "Предоставление туристской информации, в том числе о туристском потенциале, объектах туризма и лицах, осуществляющих туристскую деятельность" (далее – государственная услуга) оказывается государственным учреждением "Управление предпринимательства Актюбинской области" (далее – услугодатель), расположенный по адресу: 030010, город Актобе, проспект Абилкайыр хана, 40, тел.: 8 (7132) 59-52-21, 55-26-36, e-mail: aktobe_tourism@mail.ru. Прием заявления и выдача результатов оказания государственной услуги осуществляется через канцелярию услугодателя.

Ескерту. 1 тармаққа өзгеріс енгізілді - Ақтөбе облысының әкімдігінің 08.08.2014 № 287 қаулысымен (алғашқы ресми жарияланған күннен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
2. Мемлекеттік қызмет көрсету нысаны: қағаз жүзінде.
3. Туристік ақпаратты, соның ішінде туристік әлеует, туризм объектілері және туристік қызметті жүзеге асыратын тұлғалар туралы ақпарат беру мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесі болып табылады. Мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесің беру нысаны: қағаз жүзінде.
2. Мемлекеттік қызмет көрсету үдерісінде көрсетілетін құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) әрекеттер тәртібін сипаттау
4. Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2014 жылғы 5 наурыздағы № 192 "Туризм саласындағы мемлекеттік көрсетілетін қызметтердің стандарттарын бекіту туралы" қаулысымен бекітілген (бұдан әрі – Стандарт) "Туристiк ақпарат, оның iшiнде туристiк әлеует, туризм объектiлерi және туристiк қызметтi жүзеге асыратын тұлғалар туралы ақпарат беру" мемлекеттік қызмет Стандартының қосымшасындағы нысан бойынша өтініш мемлекеттік қызмет көрсету рәсімін бастауға негіз болып табылады.
5. Мемлекеттік қызмет көрсету құрамына кіретін әрбір үдерістің (іс-әрекеттің) мазмұны, оның орындалуының ұзақтылығы:
қызмет алушы Стандарттың қосымшаға сәйкес көрсетілетін қызметті берушіге жазбаша өтініш береді;
көрсетілетін қызметті берушінің кеңсе қызметкері түскен өтінішінің нөмірін, мезгілін және парақтар санын журналға тіркейді, қызмет алушыға өтінішті қабылдап алған қызметкердің аты-жөнінің бас әріптері мен тіркелген мезгілі, нөмірі көрсетілген талон береді 10 (он) минут;
көрсетілетін қызметті берушінің кеңсе қызметкері тіркеуден кейін өтінішті көрсетілетін қызметті берушінің басшысына қарау үшін ұсынады 10 (он) минут;
көрсетілетін қызметті берушінің басшысы қызмет алушының өтінішін қарап жауапты орындаушыға мемлекеттік қызметті әрі қарай орындау бойынша тапсырма береді 10 (он) минут;
көрсетілетін қызметті берушінің жауапты орындаушысы өтінішінің толықтығын және дұрыс рәсімделуін тексереді, бас тарту жөніндегі дәлелді жауапты немесе хабарландыруды рәсімдейді, одан кейін кеңсе қызметкері көрсетілетін қызметті берушінің басшысына қолтаңба қоюға жолдайды 4 (төрт) жұмыс күндері;
көрсетілетін қызметті берушінің кеңсе қызметкері көрсетілетін қызметті берушінің басшысына хабарландыруды немесе бас тарту жөніндегі дәлелді жауапты жолдайды 10 (он) минут;
көрсетілетін қызметті берушінің басшысы хабарландыруға немесе бас тарту жөніндегі дәлелді жауапқа қол қояды және оны көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесіне жолдайды 10 (он) минут;
кеңсе қызметкері бас тарту жөніндегі дәлелді жауапты немесе хабарландыруды рәсімдейді, одан кейін қызмет алушыға көрсетілген мемлекеттік қызметтің нәтижесі жөнінде хабарлайды және қызмет алушыға қолма-қол түрде немесе пошта арқылы көрсетілген мемлекеттік қызметтің нәтижесін жолдайды 10 (он) минут.

Сноска. Пункт 1 с изменением, внесенным постановлением акимата Актюбинской области от 08.08.2014 № 287 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
2. Форма оказания государственной услуги: бумажная.
3. Результатом оказания государственной услуги является предоставление туристской информации, в том числе о туристском потенциале, объектах туризма и лицах, осуществляющих туристскую деятельность. Форма предоставления результата оказания государственной услуги: бумажная.
2. Описание порядка действий структурных подразделений (работников) в процессе оказания государственной услуги
4. Основанием для начала процедуры по оказанию государственной услуги является заявление по форме согласно приложению Стандарта государственной услуги "Предоставление туристской информации, в том числе о туристском потенциале, объектах туризма и лицах, осуществляющих туристскую деятельность" утвержденному постановлением Правительства Республики Казахстан от 5 марта 2014 года № 192 "Об утверждении стандартов государственных услуг в сфере туризма" (далее - Стандарт).
5. Содержание каждой процедуры (действия) входящий в состав оказания государственной услуги, длительность его выполнения:
услугополучатель обращается с письменным заявлением согласно приложению Стандарта к услугодателю;
сотрудник канцелярии услугодателя проводит регистрацию заявления с указанием номера, даты и количества листов в регистрационном журнале, выдает талон услугополучателю с указанием номера, даты регистрации и фамилии и инициалов сотрудника, принявшего заявление 10 (десять) минут;
после регистрации сотрудник канцелярии услугодателя передает заявление на рассмотрение руководителю услугодателя 10 (десять) минут;
руководитель услугодателя рассмотрев заявление услугополучателя передает поручение ответственному исполнителю для дальнейшего исполнения государственной услуги 10 (десять) минут;
ответственный исполнитель услугодателя регистрирует и проверяет полноту и правильность оформления заявления, оформляет уведомление или мотивированный ответ об отказе, затем через сотрудника канцелярии направляет на подписание руководителю услугодателя 4 (четыре) рабочих дня;
сотрудник канцелярии услугодателя направляет уведомление или мотивированный ответ об отказе руководителю услугодателя 10 (десять) минут;
руководитель услугодателя подписывает уведомление или мотивированный ответ об отказе и направляет в канцелярию услугодателя 10 (десять) минут;
сотрудник канцелярии регистрирует уведомление или мотивированный ответ об отказе, затем информирует услугополучателя о результате оказания государственной услуги и посредством личного посещения услугополучателя либо по почте направляет результат оказания государственной услуги 10 (десять) минут.

3. Мемлекеттік қызмет көрсету үдерісінде көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) өзара әрекет тәртібін сипаттау
6. Мемлекеттік қызмет көрсету үдерісіне қатысатын көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) тізбесі:
1) көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесінің қызметкері;
2) көрсетілетін қызметті берушінің басшысы;
3) көрсетілетін қызметті берушінің жауапты орындаушысы.
7. Үдерістердің (іс-әрекеттердің) дәйектілік сипаттамасы осы Регламенттің 1-қосымшасына сәйкес әрбір іс-әрекеттің(үдерістің) ұзақтылығының көрсетілуімен әрбір үдерістің (іс-әрекеттің) өту блогы сызбасымен сүйемелденеді.
Ескерту. 7 тармаққа өзгеріс енгізілді - Ақтөбе облысының әкімдігінің 08.08.2014 № 287 қаулысымен (алғашқы ресми жарияланған күннен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
8. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде рәсімдердің (іс-қимылдардың) ретін, көрсетілетін қызметті берушінің толық сипаттамасы құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) өзара іс-қимылдарының сипаттамасы осы регламенттің 2-қосымшасына сәйкес мемлекеттік қызмет көрсетудің бизнес-процестерінің анықтамалығында көрсетіледі. Мемлекеттік қызмет көрсетудің бизнес-процестерінің анықтамалығы көрсетілетін қызметті берушінің интернет-ресурсында орналастырылады.
Ескерту. Регламент 8 тармақпен толықтырылды - Ақтөбе облысының әкімдігінің 08.08.2014 № 287 қаулысымен (алғашқы ресми жарияланған күннен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
"Туристік ақпарат, оның ішінде туристік әлеует, туризм
обьектілері және туристік қызметті жүзеге асыратын
тұлғалар туралы туристік ақпарат беру" мемлекеттік
қызмет регламентіне 1-қосымша
Әрбір іс-әрекеттің (рәсімнің) өту кезектілігін әрбір рәсімнің (іс-әрекеттің) ұзақтығын көрсете отырып сипаттау
Ескерту. 1 қосымшаға өзгеріс енгізілді - Ақтөбе облысының әкімдігінің 08.08.2014 № 287 қаулысымен (алғашқы ресми жарияланған күннен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
Облыс әкімдігінің
2014 жылы 20 мамырдағы № 156
қаулысына 2-қосымша
Мемлекеттiк қызмет көрсетудің бизнес-үдерістер анықтамалығы
Ескерту. Регламент 2 қосымшамен толықтырылды - Ақтөбе облысының әкімдігінің 08.08.2014 № 287 қаулысымен (алғашқы ресми жарияланған күннен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).

3. Описание порядка взаимодействия структурных подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги
6. Перечень структурных подразделений (работников) услугодателя, которые участвуют в процессе оказания государственных услуг:
1) сотрудник канцелярии услугодателя;
2) руководитель услугодателя;
3) ответственный исполнитель услугодателя.
7. Описание последовательности процедур (действий) сопровождается блок-схемой прохождения каждого действия (процедуры) с указанием длительности каждой процедуры (действия) согласно приложению 1 к настоящему Регламенту.
Сноска. Пункт 7 с изменением, внесенным постановлением акимата Актюбинской области от 08.08.2014 № 287 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
8. Подробное описание последовательности процедур (действий), взаимодействий структурных подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги отражается в справочнике бизнес-процессов оказания государственной услуги согласно приложению 2 к настоящему регламенту. Справочник бизнес-процессов оказания государственной услуги размещается на интернет-ресурсе услугодателя.
Сноска. Регламент дополнен пунктом 8 в соответствии с постановлением акимата Актюбинской области от 08.08.2014 № 287 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Приложение 1
к Регламенту государственной услуги
"Предоставление туристской информации,
в том числе о туристском потенциале, объектах
туризма и лицах, осуществляющих туристскую деятельность"
Описание последовательности процедур (действий) прохождения каждого действия (процедуры) с указанием длительности каждой процедуры
Сноска. Приложение 1 с изменением, внесенным постановлением акимата Актюбинской области от 08.08.2014 № 287 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Приложение 2
к постановлению акимата области
от 20 мая 2014 года № 156
Справочник бизнес-процессов оказания государственной услуги
Сноска. Регламент дополнен приложением 2 в соответствии с постановлением акимата Актюбинской области от 08.08.2014 № 287 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).