Жергілікті атқарушы органдардың мемлекеттік өртке қарсы қызметі бөлімшелері жоқ елді мекендерге өрт сөндіру бекеттерін құру, оларды материалдық-техникалық жарақтандыру қағидаларын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің 2014 жылғы 30 қазандағы № 746 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2014 жылы 5 желтоқсанда № 9928 тіркелді
«Азаматтық қорғау туралы» 2014 жылғы 11 сәуірдегі Қазақстан Республикасы Заңының 12-бабы 1-тармағының 70-18) тармақшасына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
1. Қоса берiлiп отырған Жергілікті атқарушы органдардың мемлекеттік өртке қарсы қызметі бөлімшелері жоқ елді мекендерде өрт сөндіру бекеттерін құру, оларды материалдық-техникалық жарақтандыру қағидалары бекітілсін.
2. Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігінің Төтенше жағдайлар комитеті (В.В. Петров) заңда белгiленген тәртiппен:
1) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Әдiлет министрлiгiнде мемлекеттiк тiркеудi;
2) осы бұйрық мемлекеттiк тiркелген соң күнтiзбелiк он күн iшiнде мерзiмдi басылымдарда және «Әдiлет» ақпараттық-құқықтық жүйесiнде ресми жариялау үшiн жiберудi;
3) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Iшкi iстер министрлiгiнiң интернет-ресурсына орналастыруды қамтамасыз етсiн.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің орынбасары В.К. Божкоға жүктелсін.
4. Осы бұйрық алғаш ресми жарияланғаннан кейін күнтізбелік он күн өткеннен соң қолданысқа енгізіледі.
Министр
полиция генерал-лейтенанты                 Қ.Қасымов
Қазақстан Республикасы
Ішкі істер министрінің
2014 жылғы 30 қазандағы
№ 746 бұйрығымен
бекітілген
Жергiлiктi атқарушы органдардың мемлекеттiк өртке қарсы қызметі
бөлiмшелерi жоқ елдi мекендерде өрт сөндiру бекеттерiн құру,
оларды материалдық-техникалық жарақтандыру қағидалары
1. Осы Қағидалар жергiлiктi атқарушы органдардың мемлекеттiк өртке қарсы қызметі бөлiмшелерi жоқ елдi мекендерде (бұдан әрi - қорғалмаған елдi мекендер) өрт сөндiру бекеттерiн құру, оларды материалдық-техникалық жарақтандыру тәртiбiн айқындайды.
2. Жергiлiктi атқарушы органдар өрт сөндiру бекеттерiн қорғалмаған елдi мекендерде кезекшi ауысымға, өрт сөндiру автомобилiне арналған, телефон байланысымен, электр энергиясымен, жылумен және сумен қамтамасыз етiлген үй-жайлары бар ғимараттарда құрады.

Об утверждении Правил создания местными исполнительными органами пожарных постов, их материально-технического оснащения в населенных пунктах, в которых отсутствуют подразделения государственной противопожарной службы
Приказ Министра внутренних дел Республики Казахстан от 30 октября 2014 года № 746. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 5 декабря 2014 года № 9928
В соответствии с подпунктом 70-18) пункта 1 статьи 12 Закона Республики Казахстан от 11 апреля 2014 года «О гражданской защите», Приказываю:
1. Утвердить прилагаемые Правила создания местными исполнительными органами пожарных постов, их материально-технического оснащения в населенных пунктах, в которых отсутствуют подразделения государственной противопожарной службы.
2. Комитету по чрезвычайным ситуациям Министерства внутренних дел Республики Казахстан (Петров В.В.) в установленном законодательством порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) в течение десяти календарных дней после государственной регистрации настоящего приказа, его направление на официальное опубликование в периодических печатных изданиях и в информационно-правовой системе «Әдiлет»;
3) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства внутренних дел Республики Казахстан.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на заместителя Министра внутренних дел Республики Казахстан Божко В.К.
4. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Министр
генерал-лейтенант полиции                  К. Касымов
Утверждены
приказом Министра
внутренних дел
Республики Казахстан
от 30 октября 2014 года № 746
Правила
создания местными исполнительными органами пожарных постов, их
материально-технического оснащения в населенных пунктах, в
которых отсутствуют подразделения государственной
противопожарной службы
1. Настоящие Правила определяют порядок создания местными исполнительными органами пожарных постов, их материально-технического оснащения в населенных пунктах, в которых отсутствуют подразделения государственной противопожарной службы (далее - незащищенные населенные пункты).
2. Пожарные посты создаются местными исполнительными органами в незащищенных населенных пунктах в зданиях с наличием помещений для дежурной смены, пожарного автомобиля, обеспеченных телефонной связью, электроэнергией, отоплением и водоснабжением.

3. Тиiстi әкiмшiлiк аумақтарда өрт сөндiру бекеттерiн құру, олардың қызметiн ұйымдастыру, материалдық-техникалық қамтамасыз ету әкімнің шешiмi бойынша тиiстi қаржы жылына арналған жергiлiктi бюджетте көзделген қаражат есебiнен және шегiнде жүзеге асырылады.
4. Өрт сөндiру бекеттерi осы Қағидаларға қосымшаға сәйкес өрт-техникалық жабдық пен жарақтың ең аз санымен жасақталған өрт сөндiру автомобилiмен немесе өрт сөндiруге бейiмделген жылжымалы техникамен жарақталады.

3. Создание пожарных постов на соответствующих административных территориях, организация их деятельности, материально-техническое обеспечение осуществляются по решению акима за счет и в пределах средств, предусмотренных местным бюджетом на соответствующий финансовый год.
4. Пожарные посты оснащаются пожарным автомобилем, укомплектованным минимальным количеством пожарно-технического оборудования и снаряжения согласно приложению к настоящим Правилам.

5. Өрт сөндiру автомобилi жанар-жағармай материалдарымен және өрт сөндiргiш заттармен қамтамасыз етiледi, олардың қорын жергiлiктi атқарушы органның келiсiмі бойынша өрт сөндiру бекетiнiң басшысы айқындайды.
6. Өрт сөндiру бекеттерiнiң жұмыс iстеуi үшiн ерiктi өрт сөндiрушiлер, сондай-ақ еңбек заңнамасына сәйкес баска да адамдар тартылады.
Жергілікті атқарушы органдардың
мемлекеттік өртке қарсы қызметі
бөлімшелері жоқ елді мекендерде өрт
сөндіру бекеттерін құру, оларды
материалдық-техникалық
жарақтандыру қағидаларына
қосымша
Өрт сөндіру автомобиліне өрт-техникалық жабдық пен жарақтың
ең аз тізбесі
р/с
Жабдық пен жарақтың атауы
Өлшем бірлігі
Саны
1
2
3
4
1

5. Пожарный автомобиль обеспечивается горюче-смазочными материалами и огнетушащими веществами, запас которых определяется старшим пожарного поста по согласованию с местным исполнительным органом.
6. Для функционирования пожарных постов привлекаются добровольные пожарные, а также иные лица в соответствии с трудовым законодательством.
Приложение
к Правилам создания местными
исполнительными органами
пожарных постов, их материально-
технического оснащения в
населенных пунктах, в которых
отсутствуют подразделения
государственной противопожарной
службы
Минимальный перечень
пожарно-технического оборудования и снаряжения
на пожарный автомобиль
п/п
Наименование оборудования и снаряжения
Единица измерения
Кол-во
1
2
3
4
1