2015-2017 жылдарға арналған Алға ауданының бюджеті туралы
Ақтөбе облысы Алға аудандық мәслихатының 2014 жылғы 24 желтоқсандағы № 176 шешімі. Ақтөбе облысының Әділет департаментінде 2015 жылғы 19 қаңтарда № 4165 болып тіркелді. Күші жойылды - Ақтөбе облысы Алға аудандық мәслихатының 2015 жылғы 23 желтоқсандағы № 252 шешімімен
Ескерту. Күші жойылды – Ақтөбе облысы Алға аудандық мәслихатының 23.12.2015 № 252 шешімімен (01.01.2016 бастап қолданысқа енгізіледі).
Қазақстан Республикасының 2001 жылдың 23 қаңтарындағы № 148 "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңының 6 бабына және Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы № 95-IV Бюджеттік кодексінің 9 бабының 2 тармағына сәйкес, Алға аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. 2015-2017 жылдарға арналған Алға ауданының бюджеті тиісінше 1, 2 және 3 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде, 2015 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер                                                 3 468 881,3 мың теңге;
оның ішінде:
салық түсімдері бойынша                                     1 628 801 мың теңге;
салықтық емес түсімдер бойынша                         1 681,5 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан
түсетін түсімдер бойынша                                     7 350 мың теңге;
трансферттер түсімдері бойынша                               1 831 048,8 мың теңге;
2) шығындар                                                 3 523 033 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу                               27 268,6 мың теңге;
оның ішінде:
бюджеттік кредиттер                                     32 703 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу                               5 434,4 мың теңге;
4) қаржы активтерімен жасалатын
операциялар бойынша сальдо                               0 мың теңге;
қаржы активтерін сатып алу                               0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы                                     - 81 420,3 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру                         81 420,3 мың теңге;
Ескерту. 1 тармаққа өзгерістер енгізілді - Ақтөбе облысы Алға аудандық мәслихатының 12.03.2015 № 193 (01.01.2015 бастап қолданысқа енгізіледі); 03.04.2015 № 198 (01.01.2015 бастап қолданысқа енгізіледі); 10.06.2015 № 202 (01.01.2015 бастап қолданысқа енгізіледі); 06.08.2015 № 217 (01.01.2015 бастап қолданысқа енгізіледі); 05.11.2015 № 229 (01.01.2015 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен.
2. Аудандық бюджеттің кірісіне мыналар есептелетін болып белгіленсін:
жеке табыс салығы;
әлеуметтік салық;
жеке және заңды тұлғалар, жеке кәсіпкерлер мүлкіне салық;
жер салығы;
бірыңғай жер салығы;
көлік құралдарына салық;
акциз, мыналарға:
Қазақстан Республикасының аумағында өндірілген алкоголь өніміне;
бензинге (авиациялық бензинді қоспағанда) және дизель отынына акциздер;
жер учаскелерін пайдаланғаны үшін төлемақы;
жеке кәсіпкерлерді мемлекеттік тіркегені үшін алынатын алым;
қызметтің жекелеген түрлерімен айналысу құқығы үшін лицензиялық алым;
заңды тұлғаларды мемлекеттік тіркеу және филиалдар мен өкілдіктерді есептік тіркегені, сондай-ақ оларды қайта тіркегені үшін алым;
жылжымайтын мүлікке құқықтарды және олармен жасалатын мәмілелерді мемлекеттік тіркегені үшін алынатын алым;
жылжымалы мүлік кепілін және кеменің немесе жасалып жатқан кеменің ипотекасын мемлекеттік тіркегені үшін алым;
көлік құралдарын мемлекеттік тіркегені, сондай-ақ оларды қайта тіркегені үшін алынатын алым;
ойын бизнесіне салық;
республикалық бюджет есебіне жазылатын консулдық алымнан және мемлекеттік баждардан басқа, мемлекеттік баж:
коммуналдық меншіктен түсетін кірістер;
ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) коммуналдық меншігінің мүлкін жалға беруден түсетін кірістер;
аудан (облыстық маңызы бар қала) бюджетінен қаржыландырылатын мемлекеттік мекемелерге салынатын айыппұлдар, өсімдер, санкциялар, өндіріп алулар;
аудан бюджетіне түсетін басқа да салықтық емес түсімдер;
ауыл шаруашылығы мақсатындағы жер учаскелерін қоспағанда, жер учаскелерін сатудан түсетін түсімдер.

О бюджете Алгинского района на 2015-2017 годы
Решение маслихата Алгинского района Актюбинской области от 24 декабря 2014 года № 176. Зарегистрировано Департаментом юстиции Актюбинской области 19 января 2015 года № 4165. Утратило силу решением маслихата Алгинского района Актюбинской области от 23 декабря 2015 года № 252
Сноска. Утратило силу решением маслихата Алгинского района Актюбинской области от 23.12.2015 № 252 (вступает в силу с 01.01.2016).
В соответствии со статьей 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года № 148 "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" и пунктом 2 статьи 9 Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года № 95-IV, Алгинский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить бюджет Алгинского района на 2015-2017 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2015 год в следующих объемах:
1) доходы                                                 3 468 881,3 тысяч тенге,
в том числе по:
налоговым поступлениям                                     1 628 801 тысяча тенге;
неналоговым поступлениям                               1 681,5 тысячи тенге;
поступлениям от продажи
основного капитала                                           7 350 тысяч тенге;
поступлениям трансфертов                               1 831 048,8 тысяч тенге;
2) затраты                                                 3 523 033 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное
кредитование                                           27 268,6 тысяч тенге;
в том числе:
бюджетные кредиты                                     32 703 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов                               5 434,4 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям
с финансовыми активами                                     0 тысяч тенге;
приобретение финансовых активов                         0 тысяч тенге;
5) дефицит бюджета                                     - 81 420,3 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита бюджета                         81 420,3 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 с изменениями, внесенными решениями маслихата Алгинского района Актюбинской области от 12.03.2015 № 193 (вводится в действие с 01.01.2015); от 03.04.2015 № 198 (вводится в действие с 01.01.2015); от 10.06.2015 № 202 (вводится в действие с 01.01.2015); от 06.08.2015 № 217 (вводится в действие с 01.01.2015); от 05.11.2015 № 229 (вводится в действие с 01.01.2015).
2. Установить, что в доход районного бюджета зачисляются:
индивидуальный подоходный налог;
социальный налог;
налог на имущество физических, юридических лиц и индивидуальных
земельный налог;
единый земельный налог;
налог на транспортные средства;
акцизы на:
алкогольную продукцию, произведенную на территории Республики Казахстан;
бензин (за исключением авиационного) и дизельного топливо;
плата за пользование земельными участками;
сбор за государственную регистрацию индивидуальных
предпринимателей;
лицензионный сбор за право занятия отдельными видами деятельности;
сбор за государственную регистрацию юридических лиц и учетную регистрацию филиалов и представительств, а также их перерегистрацию;
сбор за государственную регистрацию прав на недвижимое имущество и сделок с ним;
сбор за государственную регистрацию транспортных средств, а также их перерегистрацию;
налог на игорный бизнес;
государственная пошлина, кроме консульского сбора и государственных пошлин, зачисляемых в республиканский бюджет;
доходы от коммунальной собственности:
доходы от аренды имущества коммунальной собственности района (города областного значения);
штрафы, пени, санкции, взыскания налагаемые государственными учреждениями, финансируемые из бюджета (города областного значения);
другие неналоговые поступления в бюджет района;
поступления от продажи земельных участков, за исключением земельных участков сельскохозяйственного назначения.

3. Қазақстан Республикасының "2015-2017 жылдарға арналған республикалық бюджет туралы" Заңының 5 бабына сәйкес жұмыс берушілер еңбекке уақытша жарамсыздығы, жүктілігі мен босануы бойынша, бала туған кезде, жерлеуге есептеген, Мемлекеттік әлеуметтік сақтандыру қорынан төленіп келген жәрдемақы сомаларының көрсетілген қорға аударымдардың есептелген сомасынан асып түсуі нәтижесінде 1998 жылғы 31 желтоқсандағы жағдай бойынша құралған теріс сальдо ай сайын жалақы қорының 4 пайызы шегінде әлеуметтік салық төлеу есебіне жатқызылады.
4. Қазақстан Республикасының "2015-2017 жылдарға арналған республикалық бюджет туралы" Заңының 11 бабына сәйкес:
2015 жылдың 1 қаңтарынан бастап:
1) жалақының ең төменгі мөлшері – 21 364 теңге;
2) жәрдемақыларды және өзге де әлеуметтік төлемдерді есептеу, сондай- ақ Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес айыппұл санкцияларын, салықтарды және басқа да төлемдерді қолдану үшін айлық есептік көрсеткіш - 1 982 теңге;
3) базалық әлеуметтік төлемдердің мөлшерін есептеу үшін ең төменгі күнкөріс деңгейінің шамасы – 21 364 теңге мөлшерінде белгіленгені еске және басшылыққа алынсын.
5. Қазақстан Республикасының "2015-2017 жылдарға арналған республикалық бюджет туралы" Заңының 12 бабына сәйкес:
1) 2015 жылғы 1 қаңтардан бастап, мемлекеттік мекемелердің мемлекеттік қызметшілер болып табылмайтын жұмыскерлерінің, сондай-ақ жергілікті бюджеттерден қаржыландырылатын мемлекеттік қазыналық кәсіпорындар жұмыскерлерінің лауазымдық айлықақыларына ерекше еңбек жағдайлары үшін 10 пайыз мөлшерінде ай сайынғы үстемеақы төлеу;
2) еңбекақы төлеу жүйесінің жаңа моделінің енгізілуіне байланысты 2015 жылғы 1 шілдеден бастап, мемлекеттік мекемелердің мемлекеттік қызметшілер болып табылмайтын жұмыскерлеріне, сондай-ақ жергілікті бюджеттерден қаржыландырылатын мемлекеттік қазыналық кәсіпорындардың жұмыскер-леріне еңбекақы төлеу белгіленгені еске және басшылыққа алынсын.
6. 2015 жылға арналған аудандық бюджетте облыстық бюджеттен берілген субвенция көлемі - 1 151 947 мың теңге сомасында қарастырылғаны ескерілсін.
7. 2015 жылға арналған аудандық бюджетте орта білім беруде жан басына шаққандағы қаржыландыруды енгізу бойынша сынамалауды өткізу үшін мемлекеттік жалпыға міндетті білім беру стандарттарына сәйкес орта білім беру ұйымдарында 10-11 класстар үшін білім беру процесін жүзеге асыруға көзделген шығыстарды беруге байланысты облыстық бюджетке түсетін ағымдағы нысаналы трансферттер 31 453 мың теңге сомасында ескерілсін.
Ағымдағы нысаналы трансферттердің аталған сомаларын бөлу аудан әкімдігінің қаулысы негізінде айқындалады.

3. В соответствии со статьей 5 Закона Республики Казахстан "О республиканском бюджете на 2015-2017 годы" отрицательное сальдо, образовавшееся по состоянию на 31 декабря 1998 года в результате превышения сумм начисленных работодателями пособий по временной нетрудоспособности, беременности и родам, при рождении ребенка, на погребение, выплачивавшихся из Фонда государственного социального страхования, над начисленной суммой отчислений в указанный фонд, ежемесячно засчитывается в счет уплаты социального налога в пределах 4 процентов от фонда заработной платы.
4. Принять к сведению и руководству, что в соответствии со статьей 11 Закона Республики Казахстан "О республиканском бюджете на 2015-2017 годы" установлено:
с 1 января 2015 года:
1) минимальный размер заработный платы - 21 364 тенге;
2) месячный расчетный показатель для исчисления пособий и иных социальных выплат, а также для применения штрафных санкций, налогов и других платежей в соответствии с законодательством Республики Казахстан – 1 982 тенге;
3) величина прожиточного минимума для исчисления размеров базовых социальных выплат –21 364 тенге.
5. Принять к сведению и руководству, что в соответствии со статьей 12 Закона Республики Казахстан "О республиканском бюджете на 2015-2017 годы" установлено:
1) выплата с 1 января 2015 года ежемесячной надбавки за особые условия труда к должностным окладам работников государственных учреждений, не являющихся государственными служащими, а также работников государственных казенных предприятий, финансируемых из местных бюджетов, в размере 10 процентов;
2) с июля 2015 года оплату труда работникам государственных учреждений, не являющихся государственными служащими, а также работников государственных казенных предприятий, финансируемых из местных бюджетов, в связи с внедрением новой модели оплаты труда.
6. Учесть предусмотренный в районном бюджете на 2015 год субвенции, передаваемые из областного бюджета в сумме - 1 151 947 тысяч тенге.
7. Учесть в районном бюджете на 2015 год целевые текущие трансферты в областной бюджет в связи с передачей расходов, предусмотренных на осуществление образовательного процесса в организациях среднего образования для 10-11 классов в соответствии с государственными общеобязательными стандартами образования, для проведения апробации по внедрению подушевого финансирования в среднем образовании в общей сумме 31 453 тысячи тенге.
Распределение указанных сумм целевых текущих трансфертов определяется на основании постановления акимата района.

Ескерту. 7 тармаққа өзгерістер енгізілді - Ақтөбе облысы Алға аудандық мәслихатының 03.04.2015 № 198 шешімімен (01.01.2015 бастап қолданысқа енгізіледі).
8. 2014 жылға арналған аудандық бюджетте республикалық бюджеттен ағымдағы нысаналы трансферттер түскені ескерілсін:
18 жасқа дейінгі балаларға мемлекеттік жәрдемақылар төлеуге – 5 000 мың теңге;
Ұлы Отан соғысындағы Жеңістің жетпіс жылдығына арналған іс-шараларды өткізуге – 10 344 мың теңге;
мүгедектерді оңалту жеке бағдарламасына сәйкес, мұқтаж мүгедектерді міндетті гигиеналық құралдармен және ымдау тілі мамандарының қызмет көрсетуін, жеке көмекшілермен қамтамасыз етуге – 4500;
мамандарды әлеуметтік қолдау шараларын іске асыру үшін – 20 811 мың теңге;
мемлекеттік әкімшілік қызметшілерге төленетін еңбекақы деңгейін арттыруға – 0 мың теңге;
мемлекеттік мекемелердің мемлекеттік қызметшілер болып табылмайтын жұмыскерлеріне, сондай-ақ жергілікті бюджеттерден қаржыландырылатын мемлекеттік қазыналық кәсіпорындардың жұмыскер-леріне лауазымдық айлықақыларына ерекше еңбек жағдайлары үшін ай сайынғы үстемеақы төлеуге мемлекеттік мекемелердің мемлекеттік қызметшілер болып табылмайтын жұмыскерлеріне, сондай-ақ жергілікті бюджеттерден қаржыландырылатын мемлекеттік қазыналық кәсіпорындардың жұмыскерлеріне еңбекақы төлеу жүйесінің жаңа моделі бойынша еңбекақы төлеуге және олардың лауазымдық айлықақыларына ерекше еңбек жағдайлары үшін ай сайынғы үстемеақы төлеуге – 161 738 мың теңге;
мектепке дейінгі білім беру ұйымдарында мемлекеттік білім беру тапсырысын іске асыруға – 19 965 мың теңге;
үш деңгейлі жүйе бойынша біліктілікті арттырудан өткен мұғалімдерге төленетін еңбекақыны арттыруға – 45 664 мың теңге;
бастауыш, негізгі орта және жалпы орта білім беруді жан басына шаққандағы қаржыландыруды сынамалауға – 53 637 мың теңге.
азаматтық хал актілерін жазу бөлімінің штаттық санын ұстауға – 784 мың теңге;
жергілікті атқарушы органның агроөнеркәсіптік кешен бөлімшесін ұстауға – 2 262,0 мың теңге;
мүгедектердің құқықтарын қамтамасыз ету және өмір сүру сапасын жақсарту жөніндегі іс-шаралар жоспарын іске асыруға (мүгедектерге қызмет көрсетуге бағдарланған ұйымдар орналасқан жерлерде жол белгілері мен сілтегіштерін орнатуға) – 354,5.
Ағымдағы нысаналы трансферттердің аталған сомаларын бөлу аудан әкімдігінің қаулысы негізінде айқындалады.
Ескерту. 8 тармаққа өзгерістер енгізілді - Ақтөбе облысы Алға аудандық мәслихатының 03.04.2015 № 198 (01.01.2015 бастап қолданысқа енгізіледі); 10.06.2015 № 202 (01.01.2015 бастап қолданысқа енгізіледі); 06.08.2015 № 217 (01.01.2015 бастап қолданысқа енгізіледі); 05.11.2015 № 229 (01.01.2015 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен.

Сноска. Пункт 7 с изменениями, внесенными решением маслихата Алгинского района Актюбинской области от 03.04.2015 № 198 (вводится в действие с 01.01.2015).
8. Учесть в районном бюджете на 2015 год поступление целевых текущих трансфертов из республиканского бюджета в следующих размерах:
5 000 тысяч тенге – на выплату государственных пособий на детей до 18 лет;
10 344 тысяч тенге – на проведение мероприятий, посвященных семидесятилетию Победы в Великой Отечественной войне;
на обеспечение нуждающихся инвалидов обязательными гигиеническими средствами и предоставление услуг специалистами жестового языка, индивидуальными помощниками в соответствии с индивидуальной программой реабилитации инвалида – 4500;
20 811 тысяч тенге – для реализации мер социальной поддержке специалистов;
0 тысячи тенге – на повышение уровня оплаты труда административных государственных служащих;
на выплату ежемесячной надбавки за особые условия труда к должностным окладам работников государственных учреждений, не являющихся государственными служащими, а также работников государственных казенных предприятий финансируемых из местных бюджетов
161 738 тысяч тенге – на оплату труда по новой модели системы оплаты труда и выплату ежемесячной надбавки за особые условия труда к должностным окладам работников государственных учреждений, не являющихся государственными служащими, а также работников государственных казенных предприятий, финансируемых из местных бюджетов;
19 965 тысяча тенге – на реализацию государственного образовательного заказа в дошкольных организациях образования;
45 664 тысячи тенге – на повышение оплаты труда учителям, прошедшим повышение квалификации по трехуровневой системе;
53 637 тысяч тенге – на апробирование подушевого финансирования начального, основного среднего и общего среднего образования.
на содержание штатной численности отделов регистрации актов гражданского состояния – 784 тысяч тенге;
на содержание подразделений местных исполнительных органов агропромышленного комплекса – 2 262,0 тысяч тенге;
на реализацию плана мероприятий по обеспечению прав и улучшению качества жизни инвалидов (установка дорожных знаков и указателей в местах расположений организаций, ориентированных на обслуживание инвалидов) – 354,5 тысяч тенге.
Распределение указанных сумм целевых текущих трансфертов определяется на основании постановления акимата района.
Сноска. Пункт 8 с изменениями, внесенными решениями маслихата Алгинского района Актюбинской области от 03.04.2015 № 198 (вводится в действие с 01.01.2015); от 10.06.2015 № 202 (вводится в действие с 01.01.2015); от 06.08.2015 № 217 (вводится в действие с 01.01.2015); от 05.11.2015 № 229 (вводится в действие с 01.01.2015).

9. 2015 жылға арналған аудандық бюджетте республикалық бюджеттен нысаналы даму трансферттер түскені ескерілсін:
коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйін жобалау және (немесе) салу, реконструкциялауға – 0 мың теңге;
инженерлік– коммуникациялық инфрақұрылымды жобалауға, дамытуға және (немесе) жайластыруға – 0 мың теңге;
сумен жабдықтау және су бұру жүйесін дамытуға – 0 мың теңге;
өңірлерді дамытудың 2020 жылға дейінгі бағдарламасы шеңберінде инженерлік инфрақұрылымды дамытуға – 56 214,0 мың теңге.
Ағымдағы нысаналы трансферттердің аталған сомаларын бөлу аудан әкімдігінің қаулысы негізінде айқындалады.
Ескерту. 9 тармаққа өзгерістер енгізілді - Ақтөбе облысы Алға аудандық мәслихатының 03.04.2015 № 198 шешімімен (01.01.2015 бастап қолданысқа енгізіледі).
10. 2015 жылға арналған аудандық бюджетте облыстық бюджеттен ағымдағы нысаналы трансферттер және даму трансферттері түскені ескерілсін, оның ішінде:
коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйін жобалау және (немесе) салу, реконструкциялауға – 0 мың теңге;
білім беру объектілерін салуға және реконструкциялауға – 193 049,3 мың теңге;
сумен жабдықтау және су бұру жүйесін дамытуға – 6 188 мың теңге;
мәдениет объектілерін дамытуға – 0 мың теңге;
елді мекендердің бас жоспарларын әзірлеуге –9 260 мың теңге;
көп пәтерлі тұрғын үйлерде энергетикалық аудит жүргізуге – 991 мың теңге;
санитарлық союға бағытталған сарып ауруымен ауырған ауыл шаруашылық жануарларының (ұсақ және ірі қара малдар) құнын (50%-ға дейін) өтеуге – 10 566 мың теңге;
елді мекендерді абаттандыру және көгалдандыруға – 3 191 мың теңге;
балалар мен жасөспірімдерге спорт бойынша қосымша білім беруге – 47 844 мың теңге;
балалар мен жасөспірімдердің психикалық денсаулығын зерттеу және халыққа психологиялық-медициналық –педагогикалық консультациялық көмек көрсетуге – 10 402 мың теңге;
патронат тәрбиешілерге берілген баланы (балаларды) асырап бағуға – 4 209,6 мың теңге;
жұмыспен қамту 2020 жол картасы бойынша қалаларды және ауылдық елді мекендерді дамыту шеңберінде объектілерді жөндеуге – 1 758,1 мың теңге.
коммуналдық меншіктегі газ жүйелерін қолдануды ұйымдастыруға – 17 016,5 мың теңге;

9. Учесть, что в районном бюджете на 2015 год поступление целевых трансфертов на развитие из республиканского бюджета:
на проектирование и (или) строительство, реконструкция жилья коммунального жилищного фонда – 0 тысяч тенге;
на проектирование, развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры – 0 тысяч тенге;
на развитие системы водоснабжения и водоотведения – 0 тысяч тенге.
на развитие инженерной инфраструктуры в рамках программы развития регионов до 2020 года – 56 214,0 тысяч тенге.
Распределение указанных сумм целевых трансфертов определяется на основании постановления акимата района.
Сноска. Пункт 9 с изменениями, внесенными решением маслихата Алгинского района Актюбинской области от 03.04.2015 № 198 (вводится в действие с 01.01.2015).
10. Учесть, что в районном бюджете на 2015 год поступление целевых текущих трансфертов и трансфертов на развитие из областного бюджета, в том числе:
на проектирование и (или) строительство, реконструкция жилья коммунального жилищного фонда – 0 тысяч тенге;
на строительство и реконструкцию объектов образования – 193 049,3 тысячи тенге;
на развитие системы водоснабжения и водоотведения – 6 188 тысяч тенге;
на развитие объектов культуры – 0 тысяч тенге;
на разработку генеральных планов населенных пунктов – 9 260 тысяч тенге;
на проведение энергетического аудита многоквартирных жилых домов – 991 тысяч тенге;
на возмещение (до 50%) стоимости сельскохозяйственных животных (крупного и мелкого рогатого скота) больных бруцеллезом, направляемых на санитарный убой – 10 566 тысяч тенге;
на благоустройство и озеленение населенных пунктов – 3 191 тысяч тенге;
на дополнительное образование для детей и юношества по спорту – 47 844 тысячи тенге;
на обследование психического здоровья детей и подростков и оказание психолого-медико-педагогической консультативной помощи населению – 10 402 тысячи тенге;
на содержание ребенка (детей), переданным патронатным воспитателям – 4 209,6 тысячи тенге;
на ремонт объектов в рамках развития городов и сельских населенных пунктов по Дорожной карте занятости 2020 – 1 758,1тысячи тенге.
на организацию эксплуатации сетей газификации, находящихся в коммунальной собственности – 17 016,5 тысяч тенге;

ведомстволық бағыныстағы білім беру мемлекеттік мекемелерінің және ұйымдарының күрделі шығыстарына – 13 345,8 мың теңге;
аудандық маңызы бар автомобиль жолдарын және елді-мекендердің көшелерін күрделі және орташа жөндеуге – 0.
Аталған трансферттерді бөлу аудан әкімдігінің қаулысы негізінде жүзеге асырылады.
Ескерту. 10 тармаққа өзгерістер енгізілді - Ақтөбе облысы Алға аудандық мәслихатының 12.03.2015 № 193 (01.01.2015 бастап қолданысқа енгізіледі); 10.06.2015 № 202 (01.01.2015 бастап қолданысқа енгізіледі) 06.08.2015 № 217 (01.01.2015 бастап қолданысқа енгізіледі); 05.11.2015 № 229 (01.01.2015 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен.

на капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций образования – 13 345,8 тысяч тенге;
на капитальный и средний ремонт автомобильных дорог районного значения и улиц населенных пунктов – 0.
Распределение указанных сумм трансфертов определяется на основании постановления акимата района.
Сноска. Пункт 10 с изменениями, внесенными решениями маслихата Алгинского района Актюбинской области от 12.03.2015 № 193 (вводится в действие с 01.01.2015); от 10.06.2015 № 202 (вводится в действие с 01.01.2015); от 06.08.2015 № 217 (вводится в действие с 01.01.2015); от 05.11.2015 № 229 (вводится в действие с 01.01.2015).

11. 2015 жылға арналған аудандық бюджетте ауданның жергілікті атқарушы органының резерв сомасы 32 757 мың теңге болып бекітілсін.
12. 2015 жылға арналған аудандық бюджетті атқару процесінде секвестрлеуге жатпайтын аудандық бюджеттің бюджеттік бағдарламаларының тізбесі 4 қосымшаға сәйкес бекітілсін.
13. 2015 жылға арналған аудандық бюджетте қала және ауылдық округ әкімі аппараттарының бюджеттік бағдарламаларының тізбесі 5 қосымшаға сәйкес бекітілсін.
14. Осы шешім 2015 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.
Аудандық мәслихат сессиясының төрағасы А. Нұрғалиев
Аудандық мәслихат хатшысы А. Кайрушев

11. Утвердить резерв местного исполнительного органа района на 2015 год в сумме 32 757 тысяч тенге.
12. Утвердить перечень бюджетных программ районного бюджета, не подлежащих секвестру в процессе исполнения местного бюджета на 2015 год, согласно приложению 4.
13. Утвердить перечень бюджетных программ районного бюджета акимов городского и сельских округов на 2015 год, согласно приложению 5.
14. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2015 года.
Председатель сессии маслихата А. Нургалиев
Секретарь районного маслихата А. Кайрушев

11212
022
Жетім баланы (жетім балаларды) және ата-анасының қамқорлығынсыз қалған баланы (балаларды) асырап алғаны үшін Қазақстан азаматтарына біржолғы ақша қаражатын төлеуге арналған төлемдер
148,7
029
Балалар мен жасөспірімдердің психикалық денсаулығын зерттеу және халыққа психологиялық-медициналық-педагогикалық консультациялық көмек көрсету
12002,6
067
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелерінің және ұйымдарының күрделі шығыстары
19495,8
466
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, қала құрылысы және құрылыс бөлімі
194463,3
037
Білім беру объектілерін салу және реконструкциялау
194463,3
06
Әлеуметтік көмек және әлеуметтік қамсыздандыру
242331,9
1
Әлеуметтік қамсыздандыру
4448,4
464
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) білім бөлімі
4448,4
030
Патронат тәрбиешілерге берілген баланы (балаларды) асырап бағу
4448,4
2
Әлеуметтік көмек
221109
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
221109
002
Жұмыспен қамту бағдарламасы
33160
004
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет, спорт және ветеринар мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсету
9765,4
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
2974
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
18972
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімдері бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
63496
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтік көмек көрсету
10786
016
18 жасқа дейінгі балаларға мемлекеттік жәрдемақылар
61780,6
017
Мүгедектерді оңалту жеке бағдарламасына сәйкес, мұқтаж мүгедектерді міндетті гигиеналық құралдармен және ымдау тілі мамандарының қызмет көрсетуін, жеке көмекшілермен қамтамасыз ету
9831
052
Ұлы Отан соғысындағы Жеңістің жетпіс жылдығына арналған іс-шараларды өткізу
10344
9
Әлеуметтік көмек және әлеуметтік қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
16774,5
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
16420
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
14920
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
1500
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
354,5
050
Мүгедектердің құқықтарын қамтамасыз ету және өмір сүру сапасын жақсарту жөніндегі іс-шаралар жоспарын іске асыру
354,5
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық

11212
022
Выплата единовременных денежных средств казахстанским гражданам, усыновившим (удочерившим) ребенка (детей)-сироту и ребенка (детей) оставшегося бех попечения родителей
148,7
029
Обследование психического здоровья детей и подростков и оказание психолого-медико-педагогической консультативной помощи населению
12002,6
067
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
19495,8
466
Отдел архитектуры, градостроительства и строительства района (города областного значения)
194463,3
037
Строительство и реконструкция объектов образования
194463,3
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
242331,9
1
Социальное обеспечение
4448,4
464
Отдел образования района (города областного значения)
4448,4
030
Содержание ребенка (детей), переданного патронатным воспитателям
4448,4
2
Социальная помощь
221109
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
221109
002
Программа занятости
33160
004
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии, проживающих в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан
9765
005
Государственная адресная социальная помощь
2974
006
Оказание жилищной помощи
18972
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
63496
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
10786
016
Государственные пособия на детей до 18 лет
61780,6
017
Обеспечение нуждающихся инвалидов обязательными гигиеническими средствами и предоставление услуг специалистами жестового языка, индивидуальными помощниками в соответствии с индивидуальной программой реабилитации инвалида
9831
052
Проведение мероприятий, посвященных семидесятилетию Победы в Великой Отечественной войне
10344
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
16774,5
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
16420
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
14920
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
1500
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
354,5
050
Реализация плана мероприятий по обеспечению прав и улучшению качества жизни инвалидов
354,5
07
Жилищно-коммунальное хозяйство