"Авторлық және сабақтас құқықтар саласындағы мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенттерін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Әділет министрінің 2014 жылғы 27 ақпандағы № 85 бұйрығына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Әділет министрінің 2014 жылғы 13 маусымдағы № 200 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2014 жылы 1 тамызда № 9661 тіркелді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Әділет министрінің м.а. 2015 жылғы 29 мамырдағы № 305 бұйрығымен
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Әділет министрінің м.а. 09.05.2015 № 305 (алғаш ресми жарияланған күнінен кейін он күнтізбелік күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
«Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы» Қазақстан Республикасының 2013 жылғы 15 сәуірдегі Заңының 10-бабы 2) тармақшасына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
«Авторлық және сабақтас құқықтар саласындағы мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенттерін бекіту туралы» Қазақстан Республикасы Әділет министрінің 2014 жылғы 27 ақпандағы № 85 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 9224 болып тіркелген, 2014 жылғы 15 мамырдағы «Әділет» ақпараттық-құқықтық жүйесінде жарияланған) мынадай өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
«Авторлық құқықпен қорғалатын туындыларға құқықтарды мемлекеттік тіркеу» мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламентіне:
7-тармақтың екінші бөлігі келесі редакцияда жазылсын:
«Мемлекеттік қызметті алу схемасы осы регламенттің
1-қосымшасында көрсетілген.»;
мынандай мазмұндағы 9-тармақпен толықтырылсын:
«9. Осы Регламенттің 2-қосымшасына сәйкес, мемлекеттік қызметті көрсету процесіндегі көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) өзара іс-қимылы, рәсімдер (іс-қимылдар) кезектілігі тәртібінің сипаттамасы, сондай ақ халыққа қызмет көрсету орталығы және (немесе) басқа көрсетілетін қызмет берушілермен өзара іс-қимыл тәртібінің және де мемлекеттік қызметтерді көрсету процесіндегі ақпараттық жүйелерді пайдалану тәртібі мемлекеттік қызмет көрсету кезінде бизнес-процестер анықтамалығында көрсетілген.»;
қосымшаның оң жақ жоғарғы бұрышы келесі редакцияда жазылсын:
«Авторлық құқықпен
қорғалатын туындыларға
құқықтарды мемлекеттік тіркеу»
мемлекеттік көрсетілетін қызмет
регламентіне 1-қосымша»;
Осы бұйрыққа 1-қосымшаға сәйкес редакцияда 2-қосымшамен толықтырылсын;
«Мүліктік құқықтарды ұжымдық негізде басқаратын ұйымдарды аккредиттеу» мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті:
мынандай мазмұндағы 11-тармақпен толықтырылсын:
«11. Осы Регламенттің 4-қосымшасына сәйкес, мемлекеттік қызметті көрсету процесіндегі көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) өзара іс-қимылы, рәсімдер (іс-қимылдар) кезектілігі тәртібінің сипаттамасы, сондай-ақ халыққа қызмет көрсету орталығы және (немесе) басқа көрсетілетін қызмет берушілермен өзара іс-қимыл тәртібінің және мемлекеттік қызметтерді көрсету процесіндегі ақпараттық жүйелерді пайдалану тәртібі мемлекеттік қызмет көрсету кезінде бизнес-процестер анықтамалығында көрсетілген.»;

О внесении изменений и дополнений в приказ Министра юстиции Республики Казахстан от 27 февраля 2014 года № 85 "Об утверждении Регламентов государственных услуг в области авторского и смежных прав"
Приказ Министра юстиции Республики Казахстан от 13 июня 2014 года № 200. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 1 августа 2014 года № 9661. Утратил силу приказом и.о. Министра юстиции Республики Казахстан от 29 мая 2015 года № 305
Сноска. Утратил силу приказом и.о. Министра юстиции РК от 29.05.2015 № 305 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
В соответствии с подпунктом 2) статьи 10 Закона Республики Казахстан от 15 апреля 2013 года «О государственных услугах», ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в приказ Министра юстиции Республики Казахстан от 27 февраля 2014 года № 85 «Об утверждении Регламентов государственных услуг в области авторского и смежных прав» (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 9224, опубликованный в Информационно-правовой системе «Әділет» 15.05.2014 г.) следующие изменения и дополнения:
в Регламенте государственной услуги «Государственная регистрация прав на произведения, охраняемые авторским правом»:
часть вторую пункта 7 изложить в следующей редакции:
«Схема получения государственной услуги приведена в приложении 1 к настоящему Регламенту.»;
дополнить пунктом 9 следующего содержания:
«9. Подробное описание последовательности процедур (действий), взаимодействий структурных подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги, а также описание порядка взаимодействия с иными услугодателями и (или) центром обслуживания населения и порядка использования информационных систем в процессе оказания государственной услуги отражается в справочнике бизнес-процессов оказания государственной услуги согласно приложению 2 к настоящему регламенту.»;
правый верхний угол приложения изложить в следующей редакции:
«Приложение 1
к регламенту государственной
услуги «Государственная
регистрация прав на
произведения, охраняемые
авторским правом»;
дополнить приложением 2 в редакции согласно приложению 1 к настоящему приказу;
в Регламенте государственной услуги «Аккредитация организаций, управляющих имущественными правами на коллективной основе»:
дополнить пунктом 11 следующего содержания:
«11. Подробное описание последовательности процедур (действий), взаимодействий структурных подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги, а также описание порядка взаимодействия с иными услугодателями и (или) центром обслуживания населения и порядка использования информационных систем в процессе оказания государственной услуги отражается в справочнике бизнес-процессов оказания государственной услуги согласно приложению 4 к настоящему регламенту.»;

осы бұйрыққа 2-қосымшаға сәйкес редакцияда 4-қосымшамен толықтырылсын;
«Қолжазбаларды сақтауға тапсыру, жарияланбаған туындылардың қолжазбаларын сақтау туралы анықтамалар беру» мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламентінде:
7-тармақтың екінші бөлігі келесі редакцияда жазылсын:
«мемлекеттік көрсетілетін қызметтерінің бизнес-процестері анықтамалығы осы Регламенттің 1-қосымшасында көрсетілген»;
мынандай мазмұндағы 9-тармақпен толықтырылсын:
«9. Осы Регламенттің 2-қосымшасына сәйкес, мемлекеттік қызметті көрсету процесіндегі көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) өзара іс-қимылы, рәсімдер (іс-қимылдар) кезектілігі тәртібінің сипаттамасы, сондай-ақ халыққа қызмет көрсету орталығы және (немесе) басқа көрсетілетін қызмет берушілермен өзара іс-қимыл тәртібінің және мемлекеттік қызметтерді көрсету процесіндегі ақпараттық жүйелерді пайдалану тәртібі мемлекеттік қызмет көрсету кезінде бизнес-процестер анықтамалығында көрсетілген.»;
қосымшаның оң жақ жоғарғы бұрышы келесі редакцияда жазылсын:
«Авторлық құқықпен
қорғалатын туындыларға
құқықтарды мемлекеттік тіркеу»
мемлекеттік көрсетілетін қызмет
регламентіне 1-қосымша»;
Осы бұйрықтың 3-қосымшасына сәйкес редакцияда 2-қосымшамен толықтырылсын.
2. Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің Зияткерлік меншік құқығы комитеті:
1) Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде осы бұйрықты мемлекеттік тіркеуді;
2) осы бұйрықты мемлекеттік тіркеуден кейін оны ресми жариялауды:
3) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің Интернет-ресурсында жариялауды қамтамасыз етсін.
3. Бұйрықтың орындалуын бақылау Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің Зияткерлік меншік құқығы комитетінің төрағасына жүктелсін.
4. Осы бұйрық алғаш ресми жарияланған күнінен кейін он күнтізбелік күн өткенсоң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Әділет министрі
Б. Имашев
Қазақстан Республикасы
Әділет министрiнiң
2014 жылғы 13 маусымдағы
№ 200 бұйрығына
1-қосымша
«Мүліктік құқықтарды
ұжымдық негізде басқаратын
ұйымдарды аккредиттеу»
2-қосымша
нысан
«Авторлық құқықпен қорғалатын туындыларға құқықтарды мемлекеттік тіркеу» мемлекеттік көрсетілетін қызметінің бизнес-процестері анықтамасы
Қазақстан Республикасы
Әділет министрiнiң
2014 жылғы 13 маусымдағы
№ 200 бұйрығына
2-қосымша
«Мүліктік құқықтарды
ұжымдық негізде басқаратын
ұйымдарды аккредиттеу»
4-қосымша
нысан
«Мүліктік құқықтарды ұжымдық негізде басқаратын ұйымдарды аккредиттеу» мемлекеттік көрсетілетін қызметінің бизнес-процестері анықтамасы
Қазақстан Республикасы
Әділет министрiнiң
2014 жылғы 13 маусымдағы
№ 200 бұйрығына
3-қосымша
«Қолжазбаларды сақтауға
тапсыру, жарияланбаған
туындылардың
қолжазбаларын сақтау туралы
анықтамалар беру»
2-қосымша
нысан
«Қолжазбаларды сақтауға тапсыру, жарияланбаған туындылардың қолжазбаларын сақтау туралы анықтамалар беру» мемлекеттік көрсетілетін қызметінің бизнес-процестері анықтамасы

дополнить приложением 4 в редакции согласно приложению 2 к настоящему приказу;
в Регламенте государственной услуги «Выдача справок о сдаче на хранение рукописи, хранение рукописей неопубликованных произведений»:
часть вторую пункта 7 изложить в следующей редакции:
«Справочник бизнес-процессов оказания государственной услуги приведена в приложении 1 к настоящему Регламенту.»;
дополнить пунктом 9 следующего содержания:
«9. Подробное описание последовательности процедур (действий), взаимодействий структурных подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги, а также описание порядка взаимодействия с иными услугодателями и (или) центром обслуживания населения и порядка использования информационных систем в процессе оказания государственной услуги отражается в справочнике бизнес-процессов оказания государственной услуги согласно приложению 2 к настоящему регламенту.»;
правый верхний угол приложения изложить в следующей редакции:
«Приложение 1
к регламенту государственной
услуги «Выдача справок о сдаче
на хранение рукописи, хранение
рукописей неопубликованных
произведений»
дополнить приложением 2 в редакции согласно приложению 3 к настоящему приказу;
2. Комитету по правам интеллектуальной собственности Министерства юстиции Республики Казахстан обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) после регистрации настоящего приказа обеспечить его официальное опубликование;
3) обеспечить опубликование настоящего приказа на Интернет-ресурсе Министерства юстиции Республики Казахстан.
3. Контроль за исполнением приказа возложить на председателя Комитета по правам интеллектуальной собственности Министерства юстиции Республики Казахстан.
4. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после его первого официального опубликования.
Министр юстиции
Республики Казахстан
Б. Имашев
Приложение 1
к приказу Министра юстиции
Республики Казахстан
от 13 июня 2014 года
№ 200
Приложение 2
к регламенту
государственной услуги
«Государственная регистрация
прав на произведения,
охраняемые авторским правом
форма
Справочник
бизнес-процессов оказания государственной услуги «Государственная регистрация прав на произведения, охраняемые авторским правом»
*СФЕ - структурно - функциональная единица: взаимодействие структурных подразделений (работников) услугодателя, центра обслуживания населения, веб-портала «электронного правительства»;
Приложение 2
к приказу Министра юстиции
Республики Казахстан
от 13 июня 2014 года
№ 200
Приложение 4
«Аккредитация организаций,
управляющих
имущественными
правами на коллективной
основе»
форма
Справочник
бизнес-процессов оказания государственной услуги «Аккредитация организаций, управляющих имущественными правами на коллективной основе»
*СФЕ - структурно - функциональная единица: взаимодействие структурных подразделений (работников) услугодателя, центра обслуживания населения, веб-портала «электронного правительства»;
Приложение 3
к приказу Министра юстиции
от 13 июня 2014 года
№ 200
Приложение 2
к регламенту
государственной услуги
«Выдача справок о сдаче на
хранение рукописи, хранение
рукописей неопубликованных
произведений»
форма
Справочник
бизнес-процессов оказания государственной услуги «Выдача справок о сдаче на хранение рукописи, хранение рукописей неопубликованных произведений»
*СФЕ - структурно - функциональная единица: взаимодействие структурных подразделений (работников) услугодателя, центра обслуживания населения, веб-портала «электронного правительства»;