"Нотариаттық куәліктердің, қаулылардың, нотариустар куәландырған құжаттардағы және мәмілелердегі куәландыру жазбаларының нысандарын бекіту туралы"
Қазақстан Республикасы Әділет министрінің 2014 жылғы 22 қазандағы № 300 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2014 жылы 20 қарашада № 9888 тіркелді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Әділет министрінің 2016 жылғы 29 ақпандағы № 104 бұйрығымен
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Әділет министрінің 29.02.2016 № 104 (алғашқы ресми жарияланғанынан кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
«Нотариат туралы» Қазақстан Республикасы Заңының 32-бабының 12) тармақшасына сәйкес, БҰЙЫРАМЫН:
1. Келесі:
1) заң бойынша мұраға құқық туралы куәлік осы бұйрықтың 1-қосымшасына сәйкес нысанда;
2) заң бойынша мұраға құқық туралы куәлік осы бұйрықтың 2-қосымшасына сәйкес нысанда;
3) заң бойынша мұраға құқық туралы куәлік осы бұйрықтың 3-қосымшасына сәйкес нысанда;
4) заң бойынша мұраға құқық туралы куәлік осы бұйрықтың 4-қосымшасына сәйкес нысанда;
5) заң бойынша мұраға құқық туралы куәлік осы бұйрықтың 5-қосымшасына сәйкес нысанда;
6) заң бойынша мұраға құқық туралы куәлік осы бұйрықтың 6-қосымшасына сәйкес нысанда;
7) өсиет бойынша мұраға құқық туралы куәлік осы бұйрықтың 7-қосымшасына сәйкес нысанда;
8) заң бойынша мұраға құқық туралы куәлік осы бұйрықтың 8-қосымшасына сәйкес нысанда;
9) заң бойынша мұраға құқық туралы куәлік осы бұйрықтың 9-қосымшасына сәйкес нысанда;
10) өсиет бойынша мұраға құқық туралы куәлік осы бұйрықтың 10-қосымшасына сәйкес нысанда;
11) өсиет бойынша мұраға құқық туралы куәлік осы бұйрықтың 11-қосымшасына сәйкес нысанда;
12) заң бойынша мұраға құқық туралы куәлік осы бұйрықтың 12-қосымшасына сәйкес нысанда;
13) өсиет бойынша мұраға құқық туралы куәлік осы бұйрықтың 13-қосымшасына сәйкес нысанда;
14) меншік құқығы туралы куәлік осы бұйрықтың 14-қосымшасына сәйкес нысанда;
15) меншік құқығы туралы куәлік осы бұйрықтың 15-қосымшасына сәйкес нысанда;
16) меншік құқығы туралы куәлік осы бұйрықтың 16-қосымшасына сәйкес нысанда;
17) азаматтың тірі екендігі фактісін куәландыру жөніндегі куәлік осы бұйрықтың 17-қосымшасына сәйкес нысанда;
18) кәмелетке толмаған баланың тірі екендігі фактісін куәландыру туралы куәлік осы бұйрықтың 18-қосымшасына сәйкес нысанда;

Об утверждении форм нотариальных свидетельств, постановлений, удостоверительных надписей на сделках и свидетельствуемых нотариусами документах
Приказ Министра юстиции Республики Казахстан от 22 октября 2014 года № 300. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 20 ноября 2014 года № 9888. Утратил силу приказом Министра юстиции Республики Казахстан от 29 февраля 2016 года № 104
Сноска. Утратил силу приказом Министра юстиции РК от 29.02.2016 № 104 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
В соответствии с подпунктом 12) статьи 32 Закона Республики Казахстан «О нотариате», ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Утвердить:
1) свидетельство о праве на наследство по закону по форме согласно приложения 1 к настоящему приказу;
2) свидетельство о праве на наследство по закону по форме согласно приложения 2 к настоящему приказу;
3) свидетельство о праве на наследство по закону по форме согласно приложения 3 к настоящему приказу;
4) свидетельство о праве на наследство по закону по форме согласно приложения 4 к настоящему приказу;
5) свидетельство о праве на наследство по закону по форме согласно приложения 5 к настоящему приказу;
6) свидетельство о праве на наследство по закону по форме согласно приложения 6 к настоящему приказу;
7) свидетельство о праве на наследство по завещанию по форме согласно приложения 7 к настоящему приказу;
8) свидетельство о праве на наследство по закону по форме согласно приложения 8 к настоящему приказу;
9) свидетельство о праве на наследство по закону по форме согласно приложения 9 к настоящему приказу;
10) свидетельство о праве на наследство по завещанию по форме согласно приложения 10 к настоящему приказу;
11) свидетельство о праве на наследство по завещанию по форме согласно приложения 11 к настоящему приказу;
12) свидетельство о праве на наследство по закону по форме согласно приложения 12 к настоящему приказу;
13) свидетельство о праве на наследство по завещанию по форме согласно приложения 13 к настоящему приказу;
14) свидетельство о праве собственности по форме согласно приложения 14 к настоящему приказу;
15) свидетельство о праве собственности по форме согласно приложения 15 к настоящему приказу;
16) свидетельство о праве собственности по форме согласно приложения 16 к настоящему приказу;
17) свидетельство об удостоверении факта нахождения гражданина в живых по форме согласно приложения 17 к настоящему приказу;
18) свидетельство об удостоверении факта нахождения в живых несовершеннолетнего по форме согласно приложения 18 к настоящему приказу;

19) азаматтың белгілі бір жерде болу фактісін куәландыру жөніндегі куәлік осы бұйрықтың 19-қосымшасына сәйкес нысанда;
20) құжаттарды сақтауға қабылдау туралы куәлік осы бұйрықтың 20-қосымшасына сәйкес нысанда;
21) өтініш беру туралы куәлік осы бұйрықтың 21-қосымшасына сәйкес нысанда;
22) азаматтар жасаған шартқа куәландыру жазбасы осы бұйрықтың 22-қосымшасына сәйкес нысанда;
23) заңды тұлғаның қатысуымен жасалған шартқа куәландыру жазбасы осы бұйрықтың 23-қосымшасына сәйкес нысанда;
24) азаматтардың, өкілдің қатысуымен жасаған шартқа куәландыру жазбасы осы бұйрықтың 24-қосымшасына сәйкес нысанда;
25) заңды өкілінің келiсiмiмен әрекет етушi кәмелетке толмаған баланың (14 жастан 18 жасқа дейiн) қатысуымен жасалған шартқа куәландыру жазбасы осы бұйрықтың 25-қосымшасына сәйкес нысанда;
26) азаматтардың дене кемiстiгi, ауруы салдарынан немесе сауатсыздығына байланысты қол қоя алмайтын тұлғалармен жасалатын шарттарға куәландыру жазбасылары осы бұйрықтың 26-қосымшасына сәйкес нысанда;
27) азаматтар жасаған жылжымайтын мүлікті иелiктен алу туралы шартқа куәландыру жазбасы осы бұйрықтың 27-қосымшасына сәйкес нысанда;
28) заңды тұлғаның қатысуымен жасалған жылжымайтын мүлікті иеліктен алу туралы шартқа куәландыру жазбасы осы бұйрықтың 28-қосымшасына сәйкес нысанда;
29) жылжымайтын мүлікті өкiлдiң қатысуымен иелiктен алу туралы шартқа куәландыру жазбасы осы бұйрықтың 29-қосымшасына сәйкес нысанда;
30) азаматтардың дене кемiстiгi, ауруы немесе қандай да болмасын басқа да себептердің салдарынан өзi қол қоя алмайтын тұлғамен жылжымайтын мүлікті иелiктен алу туралы шартқа куәландыру жазбасы осы бұйрықтың 30-қосымшасына сәйкес нысанда;
31) шарт мазмұндалған тiлдi бiлмейтiн тұлғаның қатысуымен нотариустың шарттың мәтiнiн оған ауызша аударғаны туралы шартқа куәландыру жазбасы осы бұйрықтың 31-қосымшасына сәйкес нысанда;
32) шарт баяндалған тiлдi бiлмейтiн тұлғаның қатысуымен оған шарттың мәтiнiн аудармашы ауызша аударған шартқа куәландыру жазбасы осы бұйрықтың 32-қосымшасына сәйкес нысанда;
33) келiсiмге куәландыру жазбасы осы бұйрықтың 33-қосымшасына сәйкес нысанда;
34) мiндеттемеге куәландыру жазбасы осы бұйрықтың 34-қосымшасына сәйкес нысанда;
35) өсиет қалдырушының өз қолымен жазылған өсиетке куәландыру жазбасы осы бұйрықтың 35-қосымшасына сәйкес нысанда;

19) свидетельство об удостоверении факта нахождения гражданина в определенном месте по форме согласно приложения 19 к настоящему приказу;
20) свидетельство о принятии на хранение документов по форме согласно приложения 20 к настоящему приказу;
21) свидетельство о передаче заявления по форме согласно приложения 21 к настоящему приказу;
22) удостоверительную надпись на договоре заключенном гражданами по форме согласно приложения 22 к настоящему приказу;
23) удостоверительную надпись на договоре с участием юридического лица по форме согласно приложения 23 к настоящему приказу;
24) удостоверительную надпись на договоре заключенном гражданами с участием представителя по форме согласно приложения 24 к настоящему приказу;
25) удостоверительную надпись на договоре с участием несовершеннолетнего (с 14 до 18 лет), действующего с согласия законного представителя по форме согласно приложения 25 к настоящему приказу;
26) удостоверительную надпись на договоре, заключенном гражданами с лицом, который не может подписаться вследствие физического недостатка, болезни, или по неграмотности по форме согласно приложения 26 к настоящему приказу;
27) удостоверительную надпись на договоре об отчуждении недвижимого имущества, заключенном гражданами по форме согласно приложения 27 к настоящему приказу;
28) удостоверительную надпись на договоре об отчуждении недвижимого имущества с участием юридического лица согласно приложения 28 к настоящему приказу;
29) удостоверительную надпись на договоре об отчуждении недвижимого имущества с участием представителя по форме согласно приложения 29 к настоящему приказу;
30) удостоверительная надпись на договоре об отчуждении недвижимого имущества, заключенном гражданами с лицом, который не может лично подписаться вследствие физического недостатка, болезни, или по каким - либо другим причинам по форме согласно приложения 30 к настоящему приказу;
31) удостоверительную надпись на договоре с участием лица, не знающего языка на котором изложен договор с устным переводом ему текста договора нотариусом по форме согласно приложения 31 к настоящему приказу;
32) удостоверительную надпись на договоре с участием лица, не знающего языка на котором изложен договор, которому устно переведен текст договора переводчиком по форме согласно приложения 32 к настоящему приказу;
33) удостоверительную надпись на соглашении по форме согласно приложения 33 к настоящему приказу;
34) удостоверительную надпись на обязательстве по форме согласно приложения 34 к настоящему приказу;
35) удостоверительную надпись на завещании, написанном завещателем собственноручно по форме согласно приложения 35 к настоящему приказу;

36) куәгердің қатысуымен нотариус жазған өсиетке куәландыру жазбасы осы бұйрықтың 36-қосымшасына сәйкес нысанда;
37) дене кемiстiгi, ауруы салдарынан немесе қандай да болмасын басқа себептерге байланысты өзi қол қоя алмайтын тұлғаның атынан өсиетті куәландыру жазбасылары осы бұйрықтың 37-қосымшасына сәйкес нысанда;
38) екі куәгердің қатысуымен нотариус оқыған, құпия конверттегі өсиетті куәландыру жазбасы осы бұйрықтың 38-қосымшасына сәйкес нысанда;
39) азамат берген сенiмхатқа куәландыру жазбасы осы бұйрықтың 39-қосымшасына сәйкес нысанда;
40) қайта сенiм бiлдiру тәртiбiмен берілген сенiмхатқа куәландыру жазбасы осы бұйрықтың 40-қосымшасына сәйкес нысанда;
41) жарғы немесе ереже бойынша әрекет ететін заңды тұлға берген сенімхатқа куәландыру жазбасы осы бұйрықтың 41-қосымшасына сәйкес нысанда;
42) заңды тұлғаның қайта сенiм бiлдiру тәртiбiмен берген сенiмхатына куәландыру жазбасы осы бұйрықтың 42-қосымшасына сәйкес нысанда;
43) 14 жасқа дейінгі кәмелетке толмаған баланың заңды өкілі берген сенімхатқа куәландыру жазбасы осы бұйрықтың 43-қосымшасына сәйкес нысанда;
44) өзi үшiн және 14 жасқа дейiнгi кәмелетке толмаған балалары үшiн әрекет жасайтын азамат берген сенiмхатқа куәландыру жазбасы осы бұйрықтың 44-қосымшасына сәйкес нысанда;
45) заңды өкілінің келісімімен әрекет ететін 14-тен 18 жасқа дейінгі кәмелетке толмаған балаға берілген сенімхатқа куәландыру жазбасы осы бұйрықтың 45-қосымшасына сәйкес нысанда;
46) дене кемiстiгi, ауруы салдарынан немесе қандай да себептерге байланысты өзi қол қоя алмайтын тұлға берген сенiмхатқа куәландыру жазбасы осы бұйрықтың 46-қосымшасына сәйкес нысанда;
47) жеделхат-сенiмхатқа куәландыру жазбасы осы бұйрықтың 47-қосымшасына сәйкес нысанда;
48) құжат көшiрмесiнiң құжаттың төлнұсқасымен дұрыстығын куәландыру туралы куәландыру жазбасы осы бұйрықтың 48-қосымшасына сәйкес нысанда;
49) нотариустың өзі бір мезгілде аударма жасаған құжаттың төлнұсқасымен көшірмесінiң дұрыстығын куәландыру туралы куәландыру жазбасы осы бұйрықтың 49-қосымшасына сәйкес нысанда;
50) аудармашы бір мезгілде аударма жасаған құжаттың көшірмесінің құжаттың төлнұсқасымен дұрыстығын куәландыру туралы куәландыру жазбасы осы бұйрықтың 50-қосымшасына сәйкес нысанда;

36) удостоверительную надпись на завещании, записанном нотариусом в присутствии свидетеля по форме согласно приложения 36 к настоящему приказу;
37) удостоверительную надпись на завещании от имени лица, который не может подписаться лично вследствие физического недостатка, болезни, по каким-либо другим причинам по форме согласно приложения 37 к настоящему приказу;
38) удостоверительную надпись на конверте секретного завещания, учиненное нотариусом в присутствии двух свидетелей по форме согласно приложения 38 к настоящему приказу;
39) удостоверительную надпись на доверенности, выданной гражданином по форме согласно приложения 39 к настоящему приказу;
40) удостоверительную надпись на доверенности, выданной гражданином в порядке передоверия по форме согласно приложения 40 к настоящему приказу;
41) удостоверительную надпись на доверенности, выданной юридическим лицом, действующим по уставу или положению по форме согласно приложения 41 к настоящему приказу;
42) удостоверительную надпись на доверенности, выданной юридическим лицом в порядке передоверия по форме согласно приложения 42 к настоящему приказу;
43) удостоверительную надпись на доверенности, выданной законным представителем несовершеннолетнего в возрасте до 14 лет по форме по форме согласно приложению 43 к настоящему приказу;
44) удостоверительную надпись на доверенности, выданной гражданином, действующим за себя и своих несовершеннолетних детей в возрасте до 14 лет по форме согласно приложению 44 к настоящему приказу;
45) удостоверительную надпись на доверенности, выданной несовершеннолетним в возрасте с 14 до 18 лет, действующим с согласия законного представителя по форме согласно приложению 45 к настоящему приказу;
46) удостоверительная надпись на доверенности выданной лицом, который не может подписаться лично вследствие физического недостатка, болезни или по каким-либо другим причинам по форме согласно приложению 46 к настоящему приказу;
47) удостоверительную надпись на телеграмме-доверенности по форме согласно приложению 47 к настоящему приказу;
48) удостоверительную надпись о засвидетельствовании верности копии документа с подлинником документа по форме согласно приложению 48 к настоящему приказу;
49) удостоверительная надпись о засвидетельствовании верности копии с подлинником документа с одновременным переводом, совершенным самим нотариусом по форме согласно приложению 49 к настоящему приказу;
50) удостоверительная надпись о засвидетельствовании верности копии с подлинником документа с одновременным переводом, совершенным переводчиком по форме согласно приложению 50 к настоящему приказу;

51) құжаттан алынған үзiндiнiң дұрыстығын куәландыру туралы куәландыру жазбасы осы бұйрықтың 51-қосымшасына сәйкес нысанда;
52) құжаттың көшірмесінен жасалған көшірменің дұрыстығын куәландыру туралы куәландыру жазбасы осы бұйрықтың 52-қосымшасына сәйкес нысанда;
53) қолдың түпнұсқалығын куәландыру туралы куәландыру жазбасы осы бұйрықтың 53-қосымшасына сәйкес нысанда;
54) сенiмхат бойынша әрекет жасайтын азаматтың қолының төлнұсқалығын куәландыру туралы куәландыру жазбасы осы бұйрықтың 54-қосымшасына сәйкес нысанда;
55) заңды тұлға өкiлiнiң қолының төлнұсқалығын куәландыру туралы куәландыру жазбасы осы бұйрықтың 55-қосымшасына сәйкес нысанда;
56) заңды өкілінің келiсiмiмен әрекет жасайтын кәмелетке толмаған баланың (14 жастан 18 жасқа дейiн) қолының төлнұсқалығын куәландыру туралы куәландыру жазбасы осы бұйрықтың 56-қосымшасына сәйкес нысанда;
57) дене кемiстiгi, ауруы салдарынан немесе қандай да болмасын басқа себептерге байланысты басқа адам үшiн қол қойған азаматтың қолының төлнұсқалығын куәландыру туралы куәландыру жазбасы осы бұйрықтың 57-қосымшасына сәйкес нысанда;
58) нотариус жасаған аударманың дұрыстығын куәландыру туралы куәландыру жазбасы осы бұйрықтың 58-қосымшасына сәйкес нысанда;
59) аудармашының қолының төлнұсқалығын куәландыру туралы куәландыру жазбасы осы бұйрықтың 59-қосымшасына сәйкес нысанда;
60) құжаттың көрсетiлген уақыты туралы оған жазылған куәландыру жазбасы осы бұйрықтың 60-қосымшасына сәйкес нысанда;
61) төлем туралы вексельге жазылатын куәландыру жазбасы осы бұйрықтың 61-қосымшасына сәйкес нысанда;
62) чек бойынша төленбегеніне жазылатын куәландыру жазбасы осы бұйрықтың 62-қосымшасына сәйкес нысанда;
63) мұраға құқық туралы куәлiктiң (шарттың, өсиеттің, сенімхаттың) төлнұсқасына куәландыру жазбасы осы бұйрықтың 63-қосымшасына сәйкес нысанда;
64) тiзiлiмнен алынған көшiрменiң дұрыстығын куәландыру туралы куәландыру жазбасы осы бұйрықтың 64-қосымшасына сәйкес нысанда;
65) тұрғын үйге құрылысқа, сатып алуға немесе күрделi жөндеуге қарыз (ссуда) берілуіне байланысты оны иелiктен алуға тыйым салу осы бұйрықтың 65-қосымшасына сәйкес нысанда;
66) мүлiктi иелiктен алуға тыйым салу осы бұйрықтың 66-қосымшасына сәйкес нысанда;
67) кепiл туралы шартқа байланысты жылжымайтын мүлiктi иелiктен алуға тыйым салу осы бұйрықтың 67-қосымшасына сәйкес нысанда;
68) акцептiң күнiнiң көрсетiлмеуiне наразылық актi осы бұйрықтың 68-қосымшасына сәйкес нысанда;

51) удостоверительную надпись о засвидетельствовании верности выписки из документа по форме согласно приложению 51 к настоящему приказу;
52) удостоверительную надпись о засвидетельствовании верности копии с копии документа по форме согласно приложению 52 к настоящему приказу;
53) удостоверительную надпись о засвидетельствовании подлинности подписи по форме согласно приложению 53 к настоящему приказу;
54) удостоверительную надпись о засвидетельствовании подлинности подписи гражданина, действующего по доверенности согласно  приложению 54 к настоящему приказу;
55) удостоверительную надпись о засвидетельствовании подлинности подписи представителя юридического лица по форме согласно  приложению 55 к настоящему приказу;
56) удостоверительную надпись о засвидетельствовании подлинности подписи несовершеннолетнего (с 14 до 18 лет), действующего с согласия законного представителя по форме согласно приложению 56 к настоящему приказу;
57) удостоверительную надпись о засвидетельствовании подлинности подписи гражданина, подписавшего за другого вследствие физического недостатка, болезни или каким-либо иным причинам по форме согласно приложению 57 к настоящему приказу;
58) удостоверительную надпись о засвидетельствовании верности перевода, сделанного нотариусом по форме согласно приложению 58 к настоящему приказу;
59) удостоверительную надпись о засвидетельствовании подлинности подписи переводчика по форме согласно приложению 59 к настоящему приказу;
60) удостоверительную надпись на документе о времени его предъявления по форме согласно приложению 60 к настоящему приказу;
61) удостоверительную надпись на векселе о платеже по форме согласно приложению 61 к настоящему приказу;
62) удостоверительную надпись о неплатеже по чеку по форме согласно приложению 62 к настоящему приказу;
63) удостоверительную надпись на дубликате свидетельства о праве на наследство (договора, завещания доверенности) по форме согласно приложению 63 к настоящему приказу;
64) удостоверительную надпись о засвидетельствовании верности выписки из реестра по форме согласно приложению 64 к настоящему приказу;
65) запрещение отчуждения жилого дома в связи с выдачей займа (ссуды) на его строительство, покупку или капитальный ремонт по форме согласно приложению 65 к настоящему приказу;
66) запрещение отчуждения имущества по форме согласно приложению 66 к настоящему приказу;
67) запрещение отчуждения недвижимости, в связи с договором о залоге по форме согласно приложению 67 к настоящему приказу;
68) акт протеста о недатировании акцепта по форме согласно приложению 68 к настоящему приказу;

69) вексельдiң төленбегенiне наразылық акті осы бұйрықтың 69-қосымшасына сәйкес нысанда;
70) акцептелмеген вексельге наразылық туралы акті осы бұйрықтың  70-қосымшасына сәйкес нысанда;
71) теңiз наразылығы туралы акті осы бұйрықтың 71-қосымшасына сәйкес нысанда;
72) шетелде әрекет жасауға арналған сенiмхатқа куәландыру жазбасы осы бұйрықтың 72-қосымшасына сәйкес нысанда;
73) заңды тұлғаның шетелде әрекет жасауы үшiн берген сенiмхатына куәландыру жазбасы осы бұйрықтың 73-қосымшасына сәйкес нысанда;
74) сауатсыз адамның атынан шетелде әрекет жасау үшiн берiлген сенiмхатқа куәландыру жазбасы осы бұйрықтың 74-қосымшасына сәйкес нысанда;
75) өзi қол қоя алмайтын (ауруына және т.б. байланысты) азаматтың шетелде әрекеттер жасау үшiн берген сенiмхатына куәландыру жазбасы осы бұйрықтың 75-қосымшасына сәйкес нысанда;
76) шетелде әрекеттер жасау үшiн бiр мезгiлде сауатты және сауатсыз тұлғалардың аттарынан әрекет жасауға берiлген сенiмхатқа куәландыру жазбасы осы бұйрықтың 76-қосымшасына сәйкес нысанда;
77) 14 жастан 18 жасқа дейiнгi кәмелетке толмағандардың заңды өкiлдерiнiң (ата-анасының, асырап алушысының, қамқоршының) келiсiмiмен шетелде әрекет жасауына арналған сенiмхатқа куәландыру жазбасы осы бұйрықтың 77-қосымшасына сәйкес нысанда;
78) аудармашының сенiмхат мәтiнiне бiр мезгiлде жасалған аудармасымен шетелде әрекет жасау үшiн берiлетiн сенiмхатқа жазылатын куәландыру жазбасы осы бұйрықтың 78-қосымшасына сәйкес нысанда;
79) мемлекеттiк нотариус немесе жекеше практикамен айналысатын нотариус сенiмхат мәтiнiне бір мезгілде жасалған аудармасымен шетелде әрекет жасау үшiн берген сенiмхатқа куәландыру жазбасы осы бұйрықтың 79-қосымшасына сәйкес нысанда;
80) шетелдерде әрекет жасауға арналған арыздарға, аффедевиттерге, құжаттарға қойылған қолдың түпнұсқалығын куәландыру туралы куәландыру жазбасы осы бұйрықтың 80-қосымшасына сәйкес нысанда;
81) сауатсыз тұлғаның шет елдерде әрекет жасауына арналған арыздарға, аффедевиттерге, құжаттарға қойылған қолдардың түпнұсқалығын куәландыру туралы куәландыру жазбасы бекітілсін осы бұйрықтың 81-қосымшасына сәйкес нысанда бекітілсін.
2. Қазақстан Республикасы Әділет министрінің 2012 жылғы 31 қаңтардағы № 33 «Нотариаттық куәліктердің, қаулылардың, нотариустермен куәландырған құжаттардағы және мәмілелердегі куәландыру жазбаларының нысанын бекіту туралы» бұйрығының күші жойылды деп танылсын (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 7448 болып тіркелген). Қазақстан Республикасы орталық атқарушы және өзге де орталық мемлекеттік органдарының актілер жинағы, 2012 жылғы № 1 (тираждың шыққан уақыты 18.05.2012); «Егемен Қазақстан» газеті 9.08.12 ж. № 483-488 (27561); «Казахстанская правда» от 9.08.12г. № 258-259 (27077-27078).

69) акт протеста векселя в неплатеже согласно приложению 69 к настоящему приказу;
70) акт протеста векселя в неакцепте по форме согласно приложению 70 к настоящему приказу;
71) акт о морском протесте по форме согласно приложению 71 к настоящему приказу;
72) удостоверительную надпись на доверенности для совершения действия за границей по форме согласно приложения 72 к настоящему приказу;
73) удостоверительную надпись на доверенности, выданной юридическим лицом для совершения действия за границей по форме согласно приложения 73 к настоящему приказу;
74) удостоверительную надпись на доверенности для совершения действия за границей от неграмотного лица по форме согласно приложения 74 к настоящему приказу;
75) удостоверительную надпись на доверенности для совершения действия за границей, выданной гражданином, который не может подписаться лично (ввиду болезни) по форме согласно приложения 75 к настоящему приказу;
76) Удостоверительная надпись на доверенности для совершения действия за границей одновременно от грамотных и неграмотных лиц по форме согласно приложения 76 к настоящему приказу;
77) удостоверительную надпись на доверенности для совершения действия за границей, совершенной несовершеннолетним с 14 до 18 лет, действующим с согласия законного представителя (родителей, усыновителей, попечителя) по форме согласно приложения 77 к настоящему приказу;
78) удостоверительную надпись на доверенности для совершения действия за границей, совершенной одновременно с переводом текста доверенности переводчиком по форме согласно приложения 78 к настоящему приказу;
79) удостоверительную надпись на доверенности для совершения действия за границей, совершенной одновременно с переводом текста доверенности государственным нотариусом или нотариусом, занимающимся частной практикой по форме согласно приложения 79 к настоящему приказу;
80) удостоверительную надпись о засвидетельствовании подлинности подписи на заявлениях, аффедивитах, документах, предназначенных для действия за границей по форме согласно приложения 80 к настоящему приказу;
81) удостоверительная надпись о засвидетельствовании подлинности подписи на заявлениях, аффедевитах, документах, предназначенных для действия за границей, от неграмотного лица по форме согласно приложения 81 к настоящему приказу.
2. Признать утратившим силу приказ Министра юстиции Республики Казахстан от 31 января 2012 года № 33 «Об утверждении форм нотариальных свидетельств, постановлений, удостоверительных надписей на сделках и свидетельствуемых нотариусами документах (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 7448, опубликованный в собрание актов центральных исполнительных и иных центральных государственных органов Республики Казахстан № 1, 2012 года (дата выхода тиража 18.05.2012); в газетах "Казахстанская правда" от 09.08.12 г. № 258-259 (27077-27078); «Егемен Қазақстан» газеті 09.08.12 ж. № 483-488 (27561)).

3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау Қазақстан Республикасы Әділет министрінің орынбасары Б. Ж. Әбдірайымға жүктелсін.
4. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткеннен соң қолданысқа енгізіледі.
Министр                                               Б.Имашев
Қазақстан Республикасы
Әділет министрінің
2014 жылғы 22 қазандағы
№ 300 бұйрығына
1-қосымша
нысан
Заң бойынша мұраға құқық туралы куәлiк
___________________________________________(кент, ауыл, облыс, қала,
республика)___________________________________күнi, айы, жылы жазумен
Мен,____________________________________, __________________________
(тегі, аты және әкесінің аты (егер бар болса) (жекеше нотариусқа
мемлекеттік лицензия берген орган және нөмірі, берілген күні,
мемлекеттiк нотариаттық кеңсесiнiң атауы немесе жекеше нотариустың нотариаттық аймағы)
_______________________________________________________нотариусы
Қазақстан Республикасының Азаматтық кодексiнiң __бабының негiзiнде
20__жылдың "____"___________қайтыс болған
азамат______________________________________________________________
(мұра қалдырушының тегі, аты және әкесінің аты (егер бар болса)
мүлкiне_____________________________________________________________
(егер бірнеше мұрагерлер көрсетілсе әрқайсысының тең үлесі болады)
(мұрагердiң тегі, аты және әкесінің аты (егер бар болса) олардың мұра
қалдырушымен туыстық қатынастары, тегі, аты және әкесінің аты (егер
бар болса), туған күні және жері, жеке сәйкестендіру номері,
мұрагерлердің тұратын жері),
________________________________________________________мұрагер(лер)
болып табылатынын куәландырамын. Осы куәлiк берiлген мұралық мүлiк
мынадай заттардан тұрады:___________________________________________
(куәлiк берiлген мұралық мүлiк, осы мүліктің меншік құқығын растайтын
құжаттар және оның деректемелері көрсетіледі)
Мұралық іс №_______________
Тізілімде тіркелді №_______
Өндірілді:___________ теңге
мөр Нотариус_________
(қолы)
Ескерту. Егер куәлік міндетті мемлекеттік тіркелуге жататын мүлікке
берілсе, осы куәлік тіркеуші органдарда міндетті тіркелуге жатады деп
көрсетілуі тиіс.
Қазақстан Республикасы
Әділет министрінің
2014 жылғы 22 қазандағы
№ 300 бұйрығына
2-қосымша
нысан
Заң бойынша мұраға құқық туралы куәлiк
______________________________(кент, ауыл, облыс, қала,
республика)________________________________ күнi, айы, жылы жазумен
Мен,___________________________________, ___________________________
(тегі, аты және әкесінің аты (егер бар болса) (жекеше нотариусқа
мемлекеттік лицензия берген орган және нөмірі, берілген күні,
мемлекеттiк нотариаттық кеңсесiнiң атауы немесе жекеше нотариустың
нотариаттық аймағы)
__________________________________________________________нотариусы
Қазақстан Республикасының Азаматтық кодексiнiң ____бабының негiзiнде
20__жылдың "___"_____қайтыс болған азамат__________________________
(тегі, аты және әкесінің аты (егер бар болса)
Мүлкiне әкесi(шешесi)__________________________________20___жылдың
"___"______болған ата-анасының тегі, аты және әкесінің аты (егер бар
болса)
Қайтыс болған________________________________________
(мұра қалдырушымен туыстық қатынастары, тегі, аты және әкесінің аты
(егер бар болса), туған күні және жері, жеке сәйкестендіру номері,
мұрагерлердің тұратын жері__________________мұрагерлер болып
табылатынын куәландырамын.
Осы куәлiк берiлген мұралық мүлiк мынадай заттардан тұрады:
______________________________________________________________
(куәлiк берiлген мұралық мүлiк, осы мүліктің меншік құқығын растайтын
құжаттар және оның деректемелері көрсетіледі)
Мұралық іс №_______________
Тізілімде тіркелді №_______
Өндірілді:_________ теңге
мөр Нотариус_______
(қолы)
Ескерту. Егер куәлік міндетті мемлекеттік тіркелуге жататын мүлікке
берілсе, осы куәлік тіркеуші органдарда міндетті тіркелуге жатады деп
көрсетілуі тиіс.
Қазақстан Республикасы
Әділет министрінің
2014 жылғы 22 қазандағы
№ 300 бұйрығына
3-қосымша
Нысан
Заң бойынша мұраға құқық туралы куәлiк
______________________________(кент, ауыл, облыс, қала,
республика)________________________________ күнi, айы, жылы жазумен
Мен,___________________________________, __________________________
(тегі, аты және әкесінің аты (егер бар болса) (жекеше нотариусқа
мемлекеттік лицензия берген орган және нөмірі, берілген күні,
мемлекеттiк нотариаттық кеңсесiнiң атауы немесе жекеше нотариустың
нотариаттық аймағы)
_________________________________________________________нотариусы
Қазақстан Республикасының Азаматтық кодексiнiң_____бабының негiзiнде
20__ жылдың «__»__________қайтыс болған
азамат______________________________________________________________
(мұра қалдырушының тегі, аты және әкесінің аты (егер бар болса)
мұрагерi____________________________________________________________
(мұрагердiң тегі, аты және әкесінің аты (егер бар болса), туған жылы
және оның мұра қалдырушыға туыстық қатынасы көрсетіледі)
___________________________болып табылатынын, бiрақ оның
20__жылдың «___»_________ қайтыс болуына байланысты мұра оның
____________________________________________________________________
(мұра қалдырушымен туыстық қатынастары, тегі, аты және әкесінің аты
(егер бар болса), туған күні және жері, жеке сәйкестендіру номері,
мұрагерлердің тұратын жері) көшетінін куәландырамын.
Осы куәлiк берiлген мұралық мүлiк мынадай заттардан тұрады:_________
____________________________________________________________________
(куәлiк берiлген мұралық мүлiк, осы мүліктің меншік құқығын растайтын
құжаттар және оның деректемелері көрсетіледі)
Мұралық іс №_______________
Тізілімде тіркелді №_______
Өндірілді:_________ теңге
мөр Нотариус________
(қолы)
Ескерту. 1). Егер куәлік міндетті мемлекеттік тіркелуге жататын
мүлікке берілсе, осы куәлік тіркеуші органдарда міндетті тіркелуге жатады деп көрсетілуі тиіс.

3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на Заместителя министра юстиции Республики Казахстан Әбдірайым Б.Ж.
4. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Министр                                    Б. Имашев
Приложение 1
к приказу Министра
юстиции
Республики Казахстан
от 22 октября 2014 года № 300
форма
Свидетельство
о праве на наследство по закону
(поселок, село, область, город, республика) _________________________
число, месяц, год прописью __________________________________________
Я,_____________________________ нотариус ____________________________
(фамилия, имя и отчество (при его наличии)) наименование
государственной нотариальной конторы или нотариального округа
частного нотариуса, номер, дата выдачи и орган, выдавший
государственную лицензию частного нотариуса) удостоверяю, что на
основании статьи ____ Гражданского кодекса Республики Казахстан
наследник(ом)амии имущества
гражданина(ки)_______________________________________________________
(фамилия, имя и отчество (при его наличии) наследодателя)
умершего «____»____________ 20__года, является: (если несколько
наследников указать являются в равных долях каждый):
_____________________________________________________________________
(родственные отношения с наследодателем, фамилия, имя и отчество (при
его наличии), дата и место рождения, индивидуальный идентификационный
номер, местожительство наследников)
Наследственное имущество, на которое выдано настоящее свидетельство,
состоит из __________________________________________________________
(указывается имущество, на которое выдается свидетельство,
документы подтверждающие право собственности на это имущество и его
реквизиты)
Наследственное дело № _____________________
Зарегистрировано в реестре за № ___________
Взыскано: _________ тенге
печать Нотариус ___________________________
(подпись)
Примечание: Если свидетельство выдано на имущество, подлежащее
обязательной государственной регистрации, то необходимо указать:
Настоящее свидетельство подлежит государственной регистрации в
регистрирующем органе.
Приложение 2
к приказу Министра
юстиции
Республики Казахстан
от 22 октября 2014 года № 300
форма
Свидетельство
о праве на наследство по закону*
(поселок, село, область, город, республика) _________________________
число, месяц, год прописью __________________________________________
Я,________________________________нотариус___________________________
(фамилия, имя и отчество (при его наличии)) наименование
государственной нотариальной конторы или нотариального округа
частного нотариуса, номер, дата выдачи и орган, выдавший
государственную лицензию частного нотариуса)
удостоверяю, что на основании статьи ___ Гражданского кодекса
Республики Казахстан наследниками имущества гражданин (ка)
____________________________умершего «____»____________20__года,
является гражданин (ка) ____________________________________________
(родственные отношения с наследодателем, фамилия, имя и отчество (при
его наличии) дата и место рождения, индивидуальный идентификационный
номер, местожительство наследников)
отец (мать) которого умер(ла) «____»____________ 20__года
гражданин (ка) ______________________________________________________
(фамилия имя и отчество (при его наличии) умершего родителя
наследника)
Наследственное имущество, на которое выдано настоящее свидетельство
состоит из __________________________________________________________
(указывается имущество на которое выдается свидетельство
документы подтверждающие право собственности на это имущество и его
реквизиты) __________________________________________________________
Наследственное дело №___________
Зарегистрировано в реестре за №_________
Взыскано:_________ тенге
печать Нотариус___________________________
(подпись)
Примечание: Если свидетельство выдано на имущество, подлежащее
обязательной государственной регистрации, то необходимо указать:
Настоящее свидетельство подлежит государственной регистрации в
регистрирующем органе.
*свидетельство о праве на наследство по праву представления
Приложение 3
к приказу Министра
юстиции
Республики Казахстан
от 22 октября 2014 года № 300
форма
Свидетельство о праве на наследство по закону*
(поселок, село, область, город, республика) _________________________
число, месяц, год прописью __________________________________________
Я,______________________________нотариус_____________________________
(фамилия, имя и отчество (при его наличии)) наименование
государственной нотариальной конторы или нотариального округа
частного нотариуса, номер, дата выдачи и орган, выдавший
государственную лицензию частного нотариуса)
удостоверяю, что на основании статьи ____ Гражданского кодекса
Республики Казахстан наследником имущества гражданин (ка)
____________________умершего «____»__________20___года
являлся _____________________________________________________________
(указывается фамилия, имя и отчество (при его наличии) наследника, и
его родственное отношение с наследодателем),
но ввиду его (ее) смерти «_____»_____________20__года наследство
переходит к его(ее) _________________________________________________
(родственные отношения с наследодателем, (фамилия, имя и отчество
(при его наличии)), дата и место рождения, индивидуальный
идентификационный номер, местожительство наследников),
Наследственное имущество, на которое выдано настоящее свидетельство,
состоит из __________________________________________________________
(указывается имущество, на которое выдается свидетельство,
документы подтверждающие право собственности на это имущество и его
реквизиты)
Наследственное дело №___________
Зарегистрировано в реестре за №_________
Взыскано:_________ тенге
печать Нотариус___________________________
(подпись)
Примечание: 1). Если свидетельство выдано на имущество,
подлежащее обязательной государственной регистрации, то необходимо
указать: Настоящее свидетельство подлежит государственной регистрации
в регистрирующем органе.

2). Егер мұраға құқық туралы куәлiк бiр мезгiлде бiреулерi тiрi, ал
ендi бiреулерi мұралықты қабылдап үлгермей қайтыс болған бiрнеше
мұрагерлерге берiлсе, онда куәлiк мәтiнiнде «куәландырамын» деген
сөзден кейін «Қазақстан Республикасының Азаматтық кодексiнiң ___
баптарының негiзiнде» деген сөздерден кейiн 20___жылы «___»_______
қайтыс болған азамат (тегі, аты және әкесінің аты (егер бар болса)
(тұрғылықты жерi) әйелi (мұра қалдырушымен туыстық қатынастары, тегі,
аты және әкесінің аты (егер бар болса), туған күні және жері, жеке
сәйкестендіру номері, мұрагерлердің тұратын жері) ұлы (мұра
қалдырушымен туыстық қатынастары, тегі, аты және әкесінің аты (егер
бар болса), туған күні және жері, жеке сәйкестендіру номері,
мұрагерлердің тұратын жері) және қызы (тегі, аты, әкесінің аты)
әрқайсысы оның мүлкiнiң үштен бiр бөлiгiне мұрагер болып табылатынын,
бiрақ қызының «____»_________ жылы қайтыс болуына байланысты мұраның
аталған үлесi оның (тұрғылықты жерi) тұратын күйеуiне (мұра
қалдырушымен туыстық қатынастары, тегі, аты және әкесінің аты (егер
бар болса), туған күні және жері, жеке сәйкестендіру номері,
мұрагерлердің тұратын жері) ұлына (мұра қалдырушымен туыстық
қатынастары, тегі, аты және әкесінің аты (егер бар болса), туған күні
және жері, жеке сәйкестендіру номері, мұрагерлердің тұратын жері) тең
үлеспен көшетiнiн куәландырамын.
*мұра қабылдап үлгермеген, қайтыс болған мұрагердің мүлкіне заң
бойынша мұраға құқық туралы куәлік (мұрагерлік трансмиссия)
Қазақстан Республикасы
Әділет министрінің
2014 жылғы 22 қазандағы
№ 300 бұйрығына
4-қосымша
Нысан
Заң бойынша мұраға құқық туралы куәлiк*
______________________________(кент, ауыл, облыс, қала,
республика)________________________________ күнi, айы, жылы жазумен
Мен,_____________________________________,_________________________
(тегі, аты және әкесінің аты (егер бар болса) (жекеше нотариусқа
мемлекеттік лицензия берген орган және нөмірі, берілген күні,
мемлекеттiк нотариаттық кеңсесiнiң атауы немесе жекеше нотариустың
нотариаттық аймағы)
________________________________________________________нотариусы
Қазақстан Республикасының Азаматтық кодексiнiң _____бабының негiзiнде
20___жылдың «___»___________қайтыс болған
азамат_____________________________________________________мұрагері
азамат______________________________________________________________
(мұра қалдырушымен туыстық қатынастары, тегі, аты және әкесінің аты
(егер бар болса), туған күні және жері, жеке сәйкестендіру номері,
мұрагерлердің тұратын жері)
___________________________________________________________________
болып табылатынын куәландырамын.
Осы куәлiк берiлген мұрагерлiк мүлкi 20__жылдың_______қайтыс болған,
мұраны қабылдаған, бiрақ өзiнiң мұрагерлiк құқықтарын рәсiмдемеген
азамат______________________________________________________ тиiстi,
(тегі, аты және әкесінің аты (егер бар болса) және мұра қалдырушымен
туыстық қатынасы)
мынадай заттардан тұрады ___________________________________________
(мүлiк көрсетiледi)
Мұралық іс №_______________
Тізілімде тіркелді №_______
Өндірілді:_________ теңге
мөр Нотариус________
(қолы)
Ескерту. Егер куәлік міндетті мемлекеттік тіркелуге жататын мүлікке
берілсе, осы куәлік тіркеуші органдарда міндетті тіркелуге жатады деп
көрсетілуі тиіс.
*қайтыс болған мұрагердің мүлкіне мұра қабылдап, өздерінің мұрагерлік
құқықтарын ресімдемегенге заң бойынша мұраға құқық туралы куәлік
Қазақстан Республикасы
Әділет министрінің
2014 жылғы 22 қазандағы
№ 300 бұйрығына
5-қосымша
Нысан
Заң бойынша мұраға құқық туралы куәлiк*
_____________________________(кент, ауыл, облыс, қала, республика)
______________________________________ күнi, айы, жылы жазумен
Мен,___________________________________, __________________________
(тегі, аты және әкесінің аты (егер бар болса) (жекеше нотариусқа
мемлекеттік лицензия берген орган және нөмірі, берілген күні,
мемлекеттiк нотариаттық кеңсесiнiң атауы немесе жекеше нотариустың
нотариаттық аймағы)
_________________________________________________________нотариусы
Қазақстан Республикасының Азаматтық кодексiнiң _____(және кезек
бойынша) бабы негiзiнде
___жылғы «__»_____қайтыс болған азамат ___________________ мүлкiне
___________________________________________________________________
(мұра қалдырушымен туыстық қатынастары, тегі, аты және әкесінің аты
(егер бар болса), туған күні және жері, жеке сәйкестендіру номері,
мұрагерлердің тұратын жері)
___________________________________________________________________
_________________________ мұрагер болып табылатынын куәландырамын.
Қазақстан Республикасының Азаматтық кодексiнiң 1040-бабына сәйкес
берiлген осы куәліктегі мұра мынадай мүлiктiк емес құқықтар мен
мiндеттерден тұрады:
____________________________________________________________________
(мұра қалдырушының қайтыс болуына қарамастан, мүлiктiк емес құқықтар
мен мiндеттер көрсетiледi).
Мұралық іс №_______________
Тізілімде тіркелді №_______
Өндірілді:_________ теңге
Мөр Нотариус________
(қолы)
*мұра қалдырушыға тиесiлi мүлiк, ол қайтыс болғанда қолданылуы
тоқтамайтын құқықтары мен мiндеттерiне заң бойынша мұраға құқық
туралы куәлік
Қазақстан Республикасы
Әділет министрінің
2014 жылғы 22 қазандағы
№ 300 бұйрығына
6-қосымша
нысан
Заң бойынша мұраға құқық туралы куәлiк
______________________________(кент, ауыл, облыс, қала, республика)
___________________________________________ күнi, айы, жылы жазумен
Мен,_______________________________________,_______________________
(тегі, аты және әкесінің аты (егер бар болса) (жекеше нотариусқа
мемлекеттік лицензия берген орган және нөмірі, берілген күні,
мемлекеттiк нотариаттық кеңсесiнiң атауы немесе жекеше нотариустың
нотариаттық аймағы)
__________________________________________________________нотариусы
Қазақстан Республикасының Азаматтық кодексiнiң ____бабының негiзiнде
___жылғы «__»______ қайтыс болған азамат ______ мүлкiне_________
мұра қалдырушымен туыстық қатынастары, (тегі, аты және әкесінің аты
(егер бар болса), туған күні және жері, жеке сәйкестендіру номері,
мұрагерлердің тұратын жері, үлес мөлшері), оның ішінде
_____________________ олардың пайдасына бас тарту түріндегі үлесі
___________________________________________________ (үлес мөлшері)
____________________________________________________________
(басқа мұрагерлердің тегі, аты және әкесінің аты (егер бар болса),
туыстық қатынасын көрсету керек)
______________________________________________________________
__________________________ мұрагер болып табылатынын куәландырамын.
Осы куәлiк берiлген мұралық мүлік мынадай мүліктерден тұрады.
______________________________________________________________
(куәлiк берiлген мұралық мүлiк, осы мүліктің меншік құқығын растайтын
құжаттар және оның деректемелері көрсетіледі)
Мұралық іс №_______________
Тізілімде тіркелді №_______
Өндірілді:_________ теңге
мөр Нотариус________
(қолы)
Ескерту. Егер куәлік міндетті мемлекеттік тіркелуге жататын мүлікке
берілсе, осы куәлік тіркеуші органдарда міндетті тіркелуге жатады деп
көрсетілуі тиіс.
Қазақстан Республикасы
Әділет министрінің
2014 жылғы 22 қазандағы
№ 300 бұйрығына
7-қосымша
нысан
Өсиет бойынша мұраға құқық туралы куәлiк*
______________________________(кент, ауыл, облыс, қала, республика)
________________________________________ күнi, айы, жылы жазумен
Мен,____________________________________, _________________________
(тегі, аты және әкесінің аты (егер бар болса) (жекеше нотариусқа
мемлекеттік лицензия берген орган және нөмірі, берілген күні,
мемлекеттiк нотариаттық кеңсесiнiң атауы немесе жекеше нотариустың
нотариаттық аймағы)
_________________________________________________________нотариусы
__________________________________________________________
(өсиеттi куәландырған нотариаттық органның атауы)
______жылдың "_____"_____
________________________________куәландырылған және №___ тiзiлiмде
тiркелген өсиеттiң негізінде «___» ______ 20__ жылы қайтыс болған
Азамат_________________________________
(өсиет қалдырушының
тегі)_________________________________________________ өсиетте
аталған мүлкіне (тегі, аты және әкесінің аты (егер бар болса), туған
күні және жері, жеке сәйкестендіру номері, мұрагерлердің тұратын
жері) мұрагер болып табылатынын куәландырамын.
Қазақстан Республикасының Азаматтық кодексiнiң 1040-бабына сәйкес осы
куәлiк берiлген мұра мынадай мүлiктiк емес құқықтар мен мiндеттерден
тұрады:
__________________________________________________________________
(мұра қалдырушының қайтыс болуына сәйкес тоқтатылмайтын мүліктік емес
құқықтары мен міндеттері көрсетіледі)
Мұралық іс №_______________
Тізілімде тіркелді №_______
Өндірілді:_________ теңге
мөр Нотариус________
(қолы)
*мұра қалдырушының қайтыс болуына қарамастан тоқтатылмайтын мүлiктiк
емес құқықтары мен мiндеттерiне өсиет бойынша мұраға құқық туралы
куәлік
Қазақстан Республикасы
Әділет министрінің
2014 жылғы 22 қазандағы
№ 300 бұйрығына
8-қосымша
нысан
Заң бойынша мұраға құқық туралы куәлiк*
______________________________(кент, ауыл, облыс, қала, республика)
___________________________________________ күнi, айы, жылы жазумен
Мен,_______________________________________,_______________________
(тегі, аты және әкесінің аты (егер бар болса) (жекеше нотариусқа
мемлекеттік лицензия берген орган және нөмірі, берілген күні,
мемлекеттiк нотариаттық кеңсесiнiң атауы немесе жекеше нотариустың
нотариаттық аймағы)
__________________________________________________________нотариусы
Қазақстан Республикасының Азаматтық кодексiнiң ____бабының негiзiнде
20___жылы «___»___________қайтыс болған азамат
____________________________________________________________ мүлкiне
(мұра қалдырушының тегі, аты және әкесінің аты (егер бар болса)
____________________________________________________________
(мұра қалдырушымен туыстық қатынастары, тегі, аты және әкесінің аты
(егер бар болса), туған күні және жері, жеке сәйкестендіру номері,
мұрагерлердің тұратын жері _____________ үлесте әрқайсысы мұрагерлер
болып табылатынын (үлес мөлшерi) куәландырамын.
Осы куәлiк берiлген аталған үлестегi мұралық мүлiк мынадай заттардан
тұрады: ___________________________________________________________
(куәлiк берiлген мұралық мүлiк, осы мүліктің меншік құқығын растайтын
құжаттар және оның деректемелері көрсетіледі)
Аталған мұралық мүлiктiң ______ үлесiне мұраға құқық туралы куәлiк
әлi берiлген жоқ.
Мұралық іс №_______________
Тізілімде тіркелді №_______
Өндірілді:_________ теңге
мөр Нотариус________
(қолы)
Ескерту. Егер куәлік міндетті мемлекеттік тіркелуге жататын мүлікке
берілсе, осы куәлік тіркеуші органдарда міндетті тіркелуге жатады деп
көрсетілуі тиіс.
*кейбiр мұрагерлердiң үлесi ашық қалдырылған жағдайда заң бойынша
берiлетiн мұраға құқығы туралы куәлiк
Қазақстан Республикасы
Әділет министрінің
2014 жылғы 22 қазандағы
№ 300 бұйрығына
9-қосымша
нысан
Заң бойынша мұраға құқық туралы куәлiк*
_____________________________(кент, ауыл, облыс, қала, республика)
_________________________________________ күнi, айы, жылы жазумен
Мен,_____________________________________,________________________
(тегі, аты және әкесінің аты (егер бар болса) (жекеше нотариусқа
мемлекеттік лицензия берген орган және нөмірі, берілген күні,
мемлекеттiк нотариаттық кеңсесiнiң атауы немесе жекеше нотариустың/
нотариаттық аймағы)
_________________________________________________________нотариусы
Қазақстан Республикасының Азаматтық кодексiнiң ____бабының негiзiнде
20__жылы «__»_________қайтыс болған азамат______________ __________
мүлкiнің үлесіне __________________________________________________
___________________________________________________________________
(мұра қалдырушымен туыстық қатынастары, тегі, аты және әкесінің аты
(егер бар болса), туған күні және жері, жеке сәйкестендіру номері,
мұрагерлердің тұратын жері) мұрагерлер болып табылатынын
куәландырамын.
Осы куәлiк берiлген аталған үлестегi мұралық мүлiк мынадай заттардан
тұрады:
____________________________________________________________
(куәлiк берiлген мұралық мүлiк, осы мүліктің меншік құқығын растайтын
құжаттар және оның деректемелері көрсетіледі)
Аталған мұралық мүлiктiң _________ үлесiне өсиет бойынша мұраға құқық
туралы куәлiк берiлді (немесе әлi берілген жоқ)
Мұралық іс №_______________
Тізілімде тіркелді №_______
Өндірілді:_________ теңге
мөр Нотариус________
(қолы)
Ескерту. Егер куәлік міндетті мемлекеттік тіркелуге жататын мүлікке
берілсе, осы куәлік тіркеуші органдарда міндетті тіркелуге жатады деп
көрсетілуі тиіс.
Заң бойынша оған тиесілі болған, сол үлестің 1/2 алуға мұрагерді
қамтамасыз етумен сәйкес міндетті үлес көрсетіледі (немесе мұранын

2). Если свидетельство о праве на наследство выдается одновременно
нескольким наследникам, из которых одни живы, а другие умерли, не
успев принять наследство, то в тексте свидетельства после слова
«удостоверяю» указывается: «... что на основании статьи_____
Гражданского кодекса Республики Казахстан наследниками имущества
гражданин (ка) (фамилия, имя и отчество (при его наличии)), умершего
«___»__________20__ года, являются в одной третей доле каждый: жена
(фамилия, имя и отчество (при его наличии), дата и место рождения,
индивидуальный идентификационный номер, местожительство наследницы),
сын (фамилия, имя и отчество (при его наличии)), дата и место
рождения, индивидуальный идентификационный номер, местожительство
наследника), и являлась в одной третей доле дочь (фамилия, имя,
отчество (при его наличии)), но ввиду ее смерти
«___»___________20__года указанная доля наследства переходит к ее
мужу (фамилия, имя и отчество (при его наличии), дата и место
рождения, индивидуальный идентификационный номер, местожительство
наследника), и сыну (фамилия, имя и отчество (при его наличии), дата
и место рождения, индивидуальный идентификационный номер,
местожительство наследника), в равных долях каждому.
*свидетельство о праве на наследство по закону на имущество
умершего наследника, который не успел принять наследство
(наследственная трансмиссия)
Приложение 4
к приказу Министра
юстиции
Республики Казахстан
от 22 октября 2014 года № 300
форма
Свидетельство о праве на наследство по закону*
(поселок, село, область, город, республика) _________________________
число, месяц, год прописью __________________________________________
Я,_________________________________нотариус__________________________
(фамилия имя и отчество (при его наличии)), (наименование
государственной _____________________________________________________
нотариальной конторы или нотариального округа частного нотариуса,
номер, дата выдачи и орган, выдавший государственную лицензию
частного нотариуса)
удостоверяю, что на основании статьи _____Гражданского кодекса
Республики Казахстан наследником имущества гражданин (ка)
_______________________________, умершего «____»____________20__года
является гражданин (ка) _____________________________________________
(родственные отношения с наследодателем, фамилия имя и отчество
(при его наличии), дата и место рождения, индивидуальный
идентификационный номер, местожительство наследника)
Наследственное имущество, на которое выдано настоящее свидетельство,
состоит из __________________________________________________________
(указывается имущество, на которое выдается свидетельство,
документы подтверждающие право собственности на это имущество и его
реквизиты)
принадлежащее гражданину(ке)_________________________________________
(фамилия, имя и отчество (при его наличии) и родственное отношение с
наследодателем) ______________, умершему «____»____________ 20__года,
наследником которого был
гражданин(ка)________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество(при его наличии) и родственные
отношения с наследодателем), принявший наследство, но не оформивший
своих наследственных прав.
Наследственное дело №___________
Зарегистрировано в реестре за №_________
Взыскано:_________ тенге
печать Нотариус___________________________
(подпись)
Примечание: Если свидетельство выдано на имущество, подлежащее
обязательной государственной регистрации, то необходимо указать:
Настоящее свидетельство подлежит государственной регистрации в
регистрирующем органе.
*свидетельство о праве на наследство по закону на имущество
умершего наследника, принявшего наследство, но не оформившего своих
наследственных прав
Приложение 5
к приказу Министра
юстиции
Республики Казахстан
от 22 октября 2014 года № 300
форма
Свидетельство о праве на наследство по закону*
(поселок, село, область, город, республика) _________________________
число, месяц, год прописью __________________________________________
Я,________________________________нотариус___________________________
(фамилия, имя и отчество (при его наличии)) (наименование
государственной нотариальной конторы или нотариального округа
частного нотариуса, номер, дата выдачи и орган, выдавший
государственную лицензию частного нотариуса) удостоверяю, что на
основании статьи ______ Гражданского кодекса Республики Казахстан
наследником имущества гражданин (ка) ________________________________
умершего «____» ____________ года,
является:____________________________________________________________
_____________________________________________________________________
(родственные отношения с наследодателем, фамилия имя и отчество (при
его наличии), дата и место рождения, индивидуальный идентификационный
номер, местожительство наследников),
_____________________________________________________________________
Наследство, на которое выдано настоящее свидетельство, в соответствии
со статей 1040 Гражданского кодекса Республики Казахстан, состоит из
следующих неимущественных прав и обязанностей:_______________________
_____________________________________________________________________
(указываются неимущественные права и обязанности, которые не
прекращаются со смертью наследодателя) ______________________________
Наследственное дело № ___________
Зарегистрировано в реестре за № _________
Взыскано: _________ тенге
печать Нотариус ___________________________
(подпись)
*свидетельство о праве на наследство по закону на
неимущественные права и обязанности наследодателя, существование
которых не прекращается с его смертью
Приложение 6
к приказу Министра
юстиции
Республики Казахстан
от 22 октября 2014 года № 300
форма
Свидетельство о праве на наследство по закону*
(поселок, село, область, город, республика) _________________________
число, месяц, год прописью __________________________________________
Я,_________________________________нотариус__________________________
(фамилия, имя и отчество (при его наличии)) (наименование
государственной _____________________________________________________
нотариальной конторы или нотариального округа частного нотариуса,
номер, дата выдачи и орган, выдавший государственную лицензию
частного нотариуса) удостоверяю, что на основании статьи ____________
Гражданского кодекса Республики Казахстан наследниками имущества
гражданина(ка)_______________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии) наследодателя)
умершего «____»________ _____ года,
являются:____________________________________________________________
(размер доли, родственные отношения с наследодателем, (фамилия,
имя и отчество (при его наличии)), дата и место рождения,
индивидуальный идентификационный номер, местожительство наследников),
в том числе ____________________ доли ввиду отказа в их пользу
(размер доли) _______________________________________________________
(указать родство, фамилия, имя и отчество (при его наличии)
других наследников)
Наследственное имущество, на которое выдано настоящее
свидетельство, состоит из:
_____________________________________________________________________
(указывается имущество, на которое выдается свидетельство о
праве на наследство документы подтверждающие право собственности на
это имущество и его реквизиты)
Наследственное дело № ___________
Зарегистрировано в реестре за № _________
Взыскано:_________ тенге
печать Нотариус ___________________________
(подпись)
Примечание: Если свидетельство выдано на имущество, подлежащее
обязательной государственной регистрации, то необходимо указать:
Настоящее свидетельство подлежит государственной регистрации в
регистрирующем органе.
*свидетельство о праве на наследство при условии отказа
наследника от наследства в пользу другого наследника
Приложение 7
к приказу Министра
юстиции
Республики Казахстан
от 22 октября 2014 года № 300
форма
Свидетельство
о праве на наследство по завещанию*
(поселок, село, область, город, республика) _________________________
число, месяц, год прописью __________________________________________
Я,________________________________нотариус___________________________
(фамилия, имя и отчество (при его наличии)) (наименование
государственной нотариальной конторы или нотариального округа
частного нотариуса, номер, дата выдачи и орган, выдавший
государственную лицензию частного нотариуса) удостоверяю, что на
основании завещания, удостоверенного
_____________________________________________________________________
(наименование нотариального органа, удостоверившего завещание)
«____»______________20_____года и зарегистрированного в реестре за
№_____, наследниками указанного в завещании имущества
гражданина(ка)_______________________________________________________
(фамилия, имя и отчество (при его наличии) завещателя)
умершего «____»______________20__года, являются:
_____________________________________________________________________
(фамилия, имя и отчество (при его наличии), дата и место рождения,
индивидуальный идентификационный номер, местожительство наследника)
Наследство, на которое выдано настоящее свидетельство, в соответствии
со статей 1040 Гражданского кодекса Республики Казахстан состоит из
следующих неимущественных прав и обязанностей: ______________________
_____________________________________________________________________
(указываются неимущественные права и обязанности, которые не
прекращаются со смертью наследодателя)
Наследственное дело № ___________
Зарегистрировано в реестре за № _________
Взыскано:_________ тенге
печать Нотариус ___________________________
(подпись)
*свидетельство о праве на наследство по завещанию на
неимущественные права и обязанности наследодателя, существование
которых не прекращается с его смертью
Приложение 8
к приказу Министра
юстиции
Республики Казахстан
от 22 октября 2014 года № 300
форма
Свидетельство о праве на наследство по закону*
(поселок, село, область, город, республика) _________________________
число, месяц, год прописью __________________________________________
Я,__________________________________нотариус_________________________
(фамилия, имя и отчество (при его наличии) (наименование
государственной нотариальной конторы или нотариального округа
частного нотариуса, номер, дата выдачи и орган, выдавший
государственную лицензию частного нотариуса) удостоверяю, что на
основании статьи ___ Гражданского кодекса Республики Казахстан
наследниками имущества гражданина(ка) _______________________________
(фамилия, имя и отчество (при его наличии) наследодателя)
Умершего «____»______________ года, являются в_______________доле
каждый ______________
(размер доли)
_______________________ родственные отношения с наследодателем,
фамилия, имя и отчество (при его наличии), дата и место рождения,
индивидуальный идентификационный номер, местожительство наследников)
Наследственное имущество, на которое в указанных долях выдано
настоящее свидетельство, состоит из: ________________________________
______________________________________________________ (указывается
имущество, на которое выдано свидетельство, документы подтверждающие
право собственности на это имущество и его реквизиты)
На _________ долю указанного наследственного имущества свидетельство
о праве на наследство еще не выдано.
Наследственное дело № ___________
Зарегистрировано в реестре за № _________
Взыскано: _________ тенге
печать Нотариус ___________________________
(подпись)
Примечание: Если свидетельство выдано на имущество, подлежащее
обязательной государственной регистрации, то необходимо указать:
Настоящее свидетельство подлежит государственной регистрации в
регистрирующем органе.
*свидетельство о праве на наследство по закону, выдаваемое в
случаях, когда доли некоторых наследников остаются открытыми
Приложение 9
к приказу Министра
юстиции
Республики Казахстан
от 22 октября 2014 года № 300
форма
Свидетельство о праве на наследство по закону*
(поселок, село, область, город, республика) _________________________
Число, месяц, год прописью __________________________________________
Я,______________________________нотариус_____________________________
(фамилия, имя и отчество (при его наличии)) (наименование
государственной нотариальной конторы или нотариального округа
частного нотариуса, номер, дата выдачи и орган, выдавший
государственную лицензию частного нотариуса)
удостоверяю, что на основании статьи __________ Гражданского кодекса
Республики Казахстан наследником на
______________________________________ долю имущества гражданина(ка)
_____________________________________________________________________
умершего «____» ______________года является _________________________
(родственные отношения с наследодателем, (фамилия, имя и отчество
(при его наличии), дата и место рождения, индивидуальный
идентификационный номер, местожительство наследников)
Наследственное имущество, на которое в указанной доле выдано
настоящее свидетельство, состоит из _________________________________
_____________________________________________________________________
(указывается имущество, на которое выдано свидетельство, документы,
подтверждающие право собственности на это имущество и его реквизиты)
На ___________ долю указанного наследственного имущества
свидетельство о праве на наследство по завещанию выдано (или еще не
выдано).
Наследственное дело № ___________
Зарегистрировано в реестре за № _________
Взыскано: _________ тенге
печать Нотариус ___________________________
(подпись)
Примечание: Если свидетельство выдано на имущество, подлежащее
обязательной государственной регистрации, то необходимо указать:
Настоящее свидетельство подлежит государственной регистрации в
регистрирующем органе.
Указывается обязательная доля, согласно которой наследнику
обеспечивается получение Ң доли от той доли, которая причиталась бы