"Мемлекеттік мүлік тізіліміне есепке алу объектілері деректерін енгізу пішімін, сондай-ақ бірдей мерзімдерде мемлекеттік мүлікке түгендеу, паспорттау және қайта бағалау жүргізудің бірыңғай әдістемесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2011 жылғы 15 желтоқсандағы № 636 бұйрығына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2014 жылғы 8 қыркүйектегі № 391 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2014 жылы 8 қазанда № 9782 тіркелді
БҰЙЫРАМЫН:
1. «Мемлекеттік мүлік тізіліміне есепке алу объектілері деректерін енгізу пішімін, сондай-ақ бірдей мерзімдерде мемлекеттік мүлікке түгендеу, паспорттау және қайта бағалау жүргізудің бірыңғай әдістемесін бекіту туралы» Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2011 жылғы 15 желтоқсандағы № 636 бұйрығына (Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2012 жылы 12 қаңтарда № 7375 тіркелген, Қазақстан Республикасының орталық атқарушы және басқа мемлекеттік органдардың нормативтік құқықтық актілердің бюллетенінде 2012 ж., № 3 жарияланған) мынадай өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
Жоғары көрсетілген бұйрықпен бекітілген Мемлекеттік мүлік тізіліміне есепке алу объектілері деректерін енгізу пішімін, сондай-ақ бірдей мерзімдерде мемлекеттік мүлікке түгендеу, паспорттау  және қайта бағалау жүргізудің бірыңғай әдістемесінде:
5-тармақтың 1) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
«1) электрондық есеп Интернет желісінде www.gosreestr.kz мекенжайы бойынша Тізілімнің веб-порталында орналасқан бағдарламалық қамтамасыз ету арқылы жасалады. Бағдарламалық қамтамасыз етумен жұмыс істеу нәтижесінде оған ұлттық куәландыру орталығы берген мемлекеттік заңды тұлғаның электрондық сандық қол таңбасы қойылған осы Әдістеменің 1, 2, 3-қосымшаларына сәйкес нысандар бойынша мүлікке түгендеу, паспорттау және қайта бағалау жүргізу нәтижелері жөніндегі ақпараты бар бір мұрағаттық файл қалыптастырылады;»;
қосымшаның жоғарғы оң бұрышы мынадай редакцияда жазылсын:
«Мемлекеттік мүлік тізіліміне
есепке алу объектілері деректерін
енгізу пішіміне, сондай-ақ бірдей
мерзімдерде мемлекеттік мүлікке
түгендеу, паспорттау және қайта
бағалау жүргізудің бірыңғай
әдістемесіне 1-қосымша»;
осы бұйрықтың 1 және 2-қосымшаларына сәйкес 2 және  3-қосымшалармен толықтырылсын.
2. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Республикалық мемлекеттік мүлікті басқару және оңалту мен банкроттық әдіснамасы департаменті (Д.Б. Әділханов):
1) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелуін;

О внесении изменений и дополнений в приказ Министра финансов Республики Казахстан от 15 декабря 2011 года № 636 "Об утверждении Единой методики и формата ввода данных объектов учета в реестр государственного имущества, а также проведение инвентаризации, паспортизации и переоценки государственного имущества в единые сроки"
Приказ Министра финансов Республики Казахстан от 8 сентября 2014 года № 391. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 8 октября 2014 года № 9782
ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в приказ Министра финансов Республики Казахстан от 15 декабря 2011 года № 636 «Об утверждении Единой методики и формата ввода данных объектов учета в реестр государственного имущества, а также проведение инвентаризации, паспортизации и переоценки государственного имущества в единые сроки» (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 7375, опубликованный в Бюллетене нормативных правовых актов центральных исполнительных и иных государственных органов Республики Казахстан, 2012 г., № 3) следующие изменения и дополнения:
в Единой методике и формате ввода данных объектов учета в реестр государственного имущества, а также проведение инвентаризации, паспортизации и переоценки государственного имущества в единые сроки, утвержденной вышеуказанным приказом:
подпункт 1) пункта 5 изложить в следующей редакции:
«1) составляют электронный отчет посредством программного обеспечения, размещенного на веб - портале Реестра в сети Интернет по адресу www.gosreestr.kz. В результате работы с программным обеспечением, формируется один архивный файл с информацией по результатам инвентаризации, паспортизации и переоценки имущества по формам согласно приложениям 1, 2, 3 к настоящей Методике, которые подписываются электронной цифровой подписью государственного юридического лица, выданной национальным удостоверяющим центром;»;
правый верхний угол приложения изложить в следующей редакции:
«Приложение 1
к Единой методике и формату
ввода данных объектов учета
в реестр государственного имущества,
а также проведение инвентаризации,
паспортизации и переоценки государственного
имущества в единые сроки»;
дополнить приложениями 2 и 3 согласно приложениям 1 и 2
к настоящему приказу.
2. Департаменту методологии распоряжения республиканским государственным имуществом и процедур реабилитации и банкротства Министерства финансов Республики Казахстан (Адилханов Д.Б.) в установленном законодательством порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;

2) осы бұйрықтың мемлекеттік тіркеуден кейінгі он күнтізбелік күн ішінде оны мерзімдік баспа басылымдарында ресми жариялануын және «Әділет» ақпараттық-құқықтық жүйесіне жіберілуін;
3) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің интернет-ресурсында орналастырылуын қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрі                                     Б.Сұлтанов
«Келісілді»
Қазақстан Республикасы
Ұлттық экономика министрі
________________ Е.Досаев
2014 ж. 4 қыркүйек
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрінің
2014 жылғы 8 қыркүйектегі
№ 391 бұйрығына 1-қосымша
Мемлекеттiк мүлiк тiзiлiмiне есепке
алу объектiлерi деректерiн енгiзу
пішіміне, сондай-ақ бірдей
мерзімдерде мемлекеттiк мүлiкке
түгендеу, паспорттау және қайта
бағалау жүргiзудің бірыңғай
әдістемесіне 2-қосымша
Әкімшілік деректерді жинауға арналған нысан
Мемлекеттік заңды тұлғалардың үй-жай алаңдарына қажеттігі туралы ақпарат Есепті кезең _____ 20___ ж.
Индекс: 1- АҚ
Кезеңділігі: жыл сайын
Тапсырады: мемлекеттік заңды тұлғалар
Алушы: мемлекеттік мүлік тізілімі
Тапсыру мерзімі: жыл сайын, есепті кезеңнен кейінгі жылдың 1 наурызынан кешіктірмей
Нысан
Мемлекеттік заңды тұлғалардың үй-жай алаңдарына қажеттігі туралы ақпарат
Р/с №
Үй-жайдың атауы
Мемлекеттік заңды тұлғалар қызметшілерінің саны
Бекітілген нормативтерге сәйкес үй-жайдың алаңы (ш.м.)
Үй-жайдың нақты алып отырған алаңы (ш.м.)
Мемлекеттік заңды тұлғаны бекітілген нормативке сәйкес орналастыруға арналған қажетті алаң (ш.м.)
1
2
3
4
5
6
Бірінші басшы ______________________________ __________________
(тегі, аты, әкесінің аты)          (қолы)
Бас бухгалтер ____________________________ __________________
(тегі, аты, әкесінің аты)           (қолы)
Мөр орны
Әкімшілік деректерді жинауға арналған нысанды
толтыру бойынша түсіндірме
«Мемлекеттік заңды тұлғалардың үй-жай
алаңдарына қажеттігі туралы ақпарат»
1. Жалпы ережелер
1. Осы түсіндірме «Мемлекеттік заңды тұлғалардың үй-жай алаңдарына қажеттігі туралы ақпарат» нысанды (бұдан әрі – Нысан) толтыру бойынша бірыңғай талаптарды анықтайды.
2. Нысанға мемлекеттік заңды тұлғаның бірінші басшысы, ал ол жоқ болған жағдайда оның қызметін атқаратын тұлға қол қояды.
2. Есеп нысанын толтыру бойынша түсіндірме
3. Нысанның 1-бағанында реттік нөмірі көрсетіледі.
4. Нысанның 2-бағанында үй-жайдың атауы көрсетіледі, атап айтқанда мемлекеттік заңды тұлғалары орналасқан әрбір жеке үй-жай толтырылады.

2) в течение десяти календарных дней после государственной регистрации настоящего приказа его направление на официальное опубликование в периодических печатных изданиях и в информационно-правовой системе «Әділет»;
3) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства финансов Республики Казахстан.
3. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Министр финансов
Республики Казахстан                       Б. Султанов
«СОГЛАСОВАНО»
Министр национальной экономики
Республики Казахстан
__________ Е. Досаев
4 сентября 2014 года
Приложение 1
к приказу Министра финансов
Республики Казахстан
от 8 сентября 2014 года № 391
Приложение 2
к Единой методике и формату ввода
данных объектов учета в реестр
государственного имущества, а также
проведение инвентаризации,
паспортизации и переоценки
государственного имущества в единые
сроки
Форма, предназначенная для сбора
административных данных
Информация о потребности государственных
юридических лиц в площадях помещении
Отчетный период 20___ г.
Индекс: 1-ПП
Периодичность: ежегодно
Представляют: государственные юридические лица
Получатель: Реестр государственного имущества
Срок представления: ежегодно, не позднее 1 марта года следующего за
отчетным периодом
Форма
Информация о потребности государственных
юридических лиц в площадях помещении
№ п/п
Наименование помещения
Численность сотрудников государственного юридического лица
Площадь помещения в соответствии с утвержденными нормативами (кв.м.)
Фактически занимаемая площадь помещения (кв.м.)
Необходимая площадь для размещения государственного юридического лица в соответствии с утвержденными нормативами (кв.м.)
1
2
3
4
5
6
Первый руководитель ________________________ ______________
(фамилия, имя, отчество)    (подпись)
Главный бухгалтер __________________________ ______________
(фамилия, имя, отчество)     (подпись)
Место печати
Пояснение по заполнению формы, предназначенной
для сбора административных данных
«Информация о потребности государственных юридических лиц
в площадях помещении»
1. Общие положения
1. Настоящее пояснение определяет единые требования по заполнению формы «Информация о потребности государственных юридических лиц в площадях помещении» (далее – Форма).
2. Форму подписывает первый руководитель государственного юридического лица, а в случае его отсутствия, лицо, исполняющее его обязанности.
2. Пояснение по заполнению формы отчета
3. В столбце 1 Формы указывается порядковый номер.
4. В столбце 2 Формы указывается наименование помещения, в частности заполняется отдельно каждое помещение, в котором размещены государственные юридические лица.

5. Нысанның 3-бағанында мемлекеттік заңды тұлғалардың қызметшілері саны, атап айтқанда осы үй-жайға орналасқан мемлекеттік заңды тұлғалардың саны көрсетіледі.
6. Нысанның 4-бағанында бекітілген нормативтеріне сәйкес үй-жайдың алаңы көрсетіледі.
7. Нысанның 5-бағанында мемлекеттік заңды тұлғаның нақты алып отырған алаңы көрсетіледі.
8. Нысанның 6-бағанында бекітілген нормативтерге сәйкес орналастыруға арналған мемлекеттік заңды тұлғаларға қажетті алаң көрсетіледі (6-баған, егер 5-бағанда көрсетілген мән 4-бағанында көрсетілген мәннен аз болса толтырылады).
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрінің
2014 жылғы 8 қыркүйектегі
№ 391 бұйрығына 2-қосымша
Мемлекеттiк мүлiк тiзiлiмiне есепке
алу объектiлерi деректерiн енгiзу
пішіміне, сондай-ақ бірдей
мерзімдерде мемлекеттiк мүлiкке
түгендеу, паспорттау және қайта
бағалау жүргiзудің бірыңғай
әдістемесіне 3-қосымша
Әкімшілік деректерді жинауға арналған нысан
Мемлекеттік заңды тұлғалар орналасып отырған ғимараттардың немесе үй-жайлардың алаңдары бойынша ақпарат Есепті кезең _____ 20___ ж.
Индекс: 1- АА
Кезеңділігі: жыл сайын
Тапсырады: мемлекеттік заңды тұлғалар
Алушы: мемлекеттік мүлік тізілімі
Тапсыру мерзімі: жыл сайын, есепті кезеңнен кейінгі жылдың 1 наурызынан кешіктірмей
Нысан
Мемлекеттік заңды тұлғалар орналасып отырған ғимараттардың немесе үй-жайлардың алаңдары бойынша ақпарат
Р/с №
Ғимараттың немесе үй-жайдың атауы
Ғимараттың немесе үй-жайдың орналасқан жері
Ғимараттың кадастрлік нөмері
Ғимарат немесе үй-жай туралы мәліметтер (жеке тұрған ғимарат, ғимараттың немесе ғимараттағы үй-жайдың бөлігі және т.б.)
Мемлекеттік заңды тұлғаларды орналастыру туралы мәліметтер
Мемлекеттік заңды тұлғалардың алып отырған ғимараттың немесе үй-жайдың алаңы (ш.м.)
Ғимарат немесе үй-жай жедел жүргізу немесе шаруашылық басқару құқығында бекітілген
Басқа мемлекеттік заңды тұлғалардан жалға алынған
Мемлекеттік емес заңды және/немесе жеке тұлғалардан жалға алынған
Жалпы алаңы
Пайдалы алаңы
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
Бірінші басшы ______________________________ __________________
(тегі, аты, әкесінің аты)          (қолы)
Бас бухгалтер ____________________________ __________________
(тегі, аты, әкесінің аты)           (қолы)
Мөр орны
Әкімшілік деректерді жинауға арналған нысанды
толтыру бойынша түсіндірме
«Мемлекеттік заңды тұлғалар орналасып отырған ғимараттардың немесе үй-жайлардың алаңдары бойынша ақпарат»
1. Жалпы ережелер
1. Осы түсіндірме «Мемлекеттік заңды тұлғалар орналасып отырған ғимараттардың немесе үй-жайлардың алаңдары бойынша ақпарат» нысанды (бұдан әрі – Нысан) толтыру бойынша бірыңғай талаптарды анықтайды.

5. В столбце 3 Формы указывается численность сотрудников государственного юридического лица, в частности количество сотрудников размещенных в данном помещении.
6. В столбце 4 Формы указывается площадь помещения в соответствии с утвержденными нормативами.
7. В столбце 5 Формы указывается фактически занимаемая площадь помещения государственным юридическим лицом.
8. В столбце 6 Формы указывается необходимая государственному юридическому лицу площадь для размещения в соответствии с утвержденными нормативами (столбец 6 заполняется при условии, если значение, указанное в столбце 5 меньше значения, указанного в столбце 4).
Приложение 2
к приказу Министра финансов
Республики Казахстан
от 8 сентября 2014 года № 391
Приложение 3
к Единой методике и формату ввода
данных объектов учета в реестр
государственного имущества, а также
проведение инвентаризации,
паспортизации и переоценки
государственного имущества в единые
сроки
Форма, предназначенная для сбора административных данных
Информация по занимаемым площадям зданий или помещений
государственными юридическими лицами
Отчетный период 20___ г.
Индекс: 1-ЗП
Периодичность: ежегодно
Представляют: государственные юридические лица
Получатель: Реестр государственного имущества
Срок представления: ежегодно, не позднее 1 марта года следующего за
отчетным периодом
Форма
Информация по занимаемым площадям зданий или помещений
государственными юридическими лицами
№ п/п
Наименование здания или помещения
Местонахождение здания или помещения
Кадастровый номер здания
Сведения о здании или помещении (отдельно стоящее здание, часть здания или помещения в здании и т.д.)
Сведения о размещении государственного юридического лица
Площадь здания или помещения, занимаемого государственным юридическим лицом (кв.м.)
Здание или помещение, закреплено на праве оперативного ведения или хозяйственного управления
Арендовано у других государственных юридических лиц
Арендовано у негосударственных юридических лиц и/или физических лиц
Общая площадь
Полезная площадь
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
Первый руководитель ________________________ ______________
(фамилия, имя, отчество)    (подпись)
Главный бухгалтер __________________________ ______________
(фамилия, имя, отчество)     (подпись)
Место печати
Пояснение по заполнению формы, предназначенной
для сбора административных данных
«Информация по занимаемым площадям зданий или помещений
государственными юридическими лицами»
1. Общие положения
1. Настоящее пояснение определяет единые требования по заполнению формы «Информация по занимаемым площадям зданий или помещений государственными юридическими лицами» (далее – Форма).

2. Нысанға мемлекеттік заңды тұлғаның бірінші басшысы, ал ол жоқ болған жағдайда оның қызметін атқаратын тұлға қол қояды.
2. Есеп нысанын толтыру бойынша түсіндірме
3. Нысанның 1-бағанында реттік нөмірі көрсетіледі.
4. Нысанның 2-бағанында ғимараттың немесе үй-жайдың атауы көрсетіледі.
5. Нысанның 3-бағанында ғимараттың немесе үй-жайдың орналасқан жері (мекенжайы) көрсетіледі.
6. Нысанның 4-бағанында ғимараттың кадастрлік нөмірі көрсетіледі.
7. Нысанның 5-бағанында ғимарат немесе үй-жай туралы мәліметтер (жеке тұрған ғимарат, ғимараттың немесе ғимараттағы үй-жайдың бөлігі және т.б.) көрсетіледі.
8. Нысанның 6, 7, 8-бағандарында мемлекеттік заңды тұлғаның орналастырылуы туралы мәліметтер көрсетіледі.
9. Нысанның 9, 10-бағандарында мемлекеттік заңды тұлға орналасқан ғимараттың немесе үй-жайдың алып отырған жалпы және пайдалы алаңы көрсетіледі.

2. Форму подписывает первый руководитель государственного юридического лица, а в случае его отсутствия, лицо, исполняющее его обязанности.
2. Пояснение по заполнению формы отчета
3. В столбце 1 Формы указывается порядковый номер.
4. В столбце 2 Формы указывается наименование здания или помещения.
5. В столбце 3 Формы указывается местонахождение (адрес) здания или помещения.
6. В столбце 4 Формы указывается кадастровый номер здания или помещения.
7. В столбце 5 Формы указываются сведения о здании или помещении (отдельно стоящее здание, часть здания или помещения в здании и т.д.).
8. В столбцах 6, 7, 8 Формы указываются сведения о размещении государственного юридического лица.
9. В столбцах 9 и 10 Формы указывается общая и полезная площадь здания или помещения, занимаемого государственным юридическим лицом.