Пішімді-логикалық бақылау жүргізуге қойылатын талаптарды бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2014 жылғы 25 желтоқсандағы № 586 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2015 жылы 27 қаңтарда № 10153 тірелді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2018 жылғы 30 қаңтардағы № 86 бұйрығымен
Ескерту. Күші жойылды – ҚР Қаржы министрінің 30.01.2018 № 86 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
"Салық және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер туралы" Қазақстан Республикасы Кодексінің (Салық кодексі) 63-бабы 1-тармағына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
1. Қоса беріліп отырған:
1) корпоративтік табыс салығы бойынша салық есептілігін (декларацияны) (100.00-нысан) толтыру кезінде осы бұйрыққа 1-қосымшаға сәйкес пішімді-логикалық бақылау жүргізуге қойылатын талаптар;
2) декларация тапсырылғанға дейiнгi кезең үшін төлеуі тиіс корпоративтік табыс салығы бойынша аванстық төлемдер сомасының салық есептілігін (есебiн) (101.01-нысан) толтыру кезінде осы бұйрыққа 2-қосымшаға сәйкес пішімді-логикалық бақылау жүргізуге қойылатын талаптар;
3) декларация тапсырылғаннан кейінгі кезең үшін төленуі тиіс корпоративтік табыс салығы бойынша аванстық төлемдер сомасының салық есептілігін (есебiн) (101.02-нысан) толтыру кезінде осы бұйрыққа 3-қосымшаға сәйкес пішімді-логикалық бақылау жүргізуге қойылатын талаптар;
4) Резиденттің табысына төлем көзінен ұсталатын корпоративтік табыс салығы бойынша салық есептілігін (есебін) (101.03-нысан) толтыру кезінде осы бұйрыққа 4-қосымшаға сәйкес пішімді-логикалық бақылау жүргізуге қойылатын талаптар;
5) резидент еместің табысынан төлем көзінен ұсталатын корпоративтік табыс салығы бойынша салық есептілігін (есебін) (101.04-нысан) толтыру кезінде осы бұйрыққа 5-қосымшаға сәйкес пішімді-логикалық бақылау жүргізуге қойылатын талаптар;
6) корпоративтік табыс салығы бойынша салық есептілігін (декларацияны) (110.00-нысан) толтыру кезінде осы бұйрыққа 6-қосымшаға сәйкес пішімді-логикалық бақылау жүргізуге қойылатын талаптар;
7) корпоративтік табыс салығы бойынша салық есептілігін (декларацияны) (130.00-нысан) толтыру кезінде осы бұйрыққа 7-қосымшаға сәйкес пішімді-логикалық бақылау жүргізуге қойылатын талаптар;

Об утверждении требований к проведению форматно-логического контроля
Приказ Министра финансов Республики Казахстан от 25 декабря 2014 года № 586. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 27 января 2015 года № 10153. Утратил силу приказом Министра финансов Республики Казахстан от 30 января 2018 года № 86 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования)
Сноска. Утратил силу приказом Министра финансов РК от 30.01.2018 № 86 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Примечание РЦПИ!
Порядок введения в действие приказа см. п.3
В соответствии с пунктом 1 статьи 63 Кодекса Республики Казахстан "О налогах и других обязательных платежах в бюджет" (Налоговый кодекс) ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Утвердить прилагаемые:
1) требования к проведению форматно-логического контроля при составлении налоговой отчетности (декларации) по корпоративному подоходному налогу (форма 100.00), согласно приложению 1 к настоящему приказу;
2) требования к проведению форматно-логического контроля при составлении налоговой отчетности (расчета) суммы авансовых платежей по корпоративному подоходному налогу, подлежащей уплате за период до сдачи декларации (форма 101.01), согласно приложению 2 к настоящему приказу;
3) требования к проведению форматно-логического контроля при составлении налоговой отчетности (расчета) суммы авансовых платежей по корпоративному подоходному налогу, подлежащей уплате за период после сдачи декларации (форма 101.02), согласно приложению 3 к настоящему приказу;
4) требования к проведению форматно-логического контроля при составлении налоговой отчетности (расчета) по корпоративному подоходному налогу, удерживаемому у источника выплаты с дохода резидента (форма 101.03), согласно приложению 4 к настоящему приказу;
5) требования к проведению форматно-логического контроля при составлении налоговой отчетности (расчета) по корпоративному подоходному налогу, удерживаемому у источника выплаты с дохода нерезидента (форма 101.04), согласно приложению 5 к настоящему приказу;
6) требования к проведению форматно-логического контроля при составлении налоговой отчетности (декларации) по корпоративному подоходному налогу (форма 110.00), согласно приложению 6 к настоящему приказу;
7) требования к проведению форматно-логического контроля при составлении налоговой отчетности (декларации) по корпоративному подоходному налогу (форма 130.00), согласно приложению 7 к настоящему приказу;

8) корпоративтік табыс салығы бойынша салық есептілігін (декларацияны) (150.00-нысан) толтыру кезінде осы бұйрыққа 8-қосымшаға сәйкес пішімді-логикалық бақылау жүргізуге қойылатын талаптар;
9) Қазақстан Республикасының азаматтары бойынша жеке табыс салығы және әлеуметтік салық бойынша салық есептілігін (декларацияны) (200.00-нысан) толтыру кезінде осы бұйрыққа 9-қосымшаға сәйкес пішімді-логикалық бақылау жүргізуге қойылатын талаптар;
10) шетелдіктер мен азаматтығы жоқ тұлғалар бойынша жеке табыс салығы мен әлеуметтік салық бойынша салық есептілігін (декларацияны) (210.00-нысан) толтыру кезінде осы бұйрыққа 10-қосымшаға сәйкес пішімді-логикалық бақылау жүргізуге қойылатын талаптар;
11) жеке табыс салығы бойынша салық есептілігін (декларацияны) (220.00-нысан) толтыру кезінде осы бұйрыққа 11-қосымшаға сәйкес пішімді-логикалық бақылау жүргізуге қойылатын талаптар;
12) жеке табыс салығы және мүлік бойынша салық есептілігін (декларацияны) (230.00-нысан) толтыру кезінде осы бұйрыққа 12-қосымшаға сәйкес пішімді-логикалық бақылау жүргізуге қойылатын талаптар;
13) жеке табыс салығы бойынша салық есептілігін (декларацияны) (240.00-нысан) толтыру кезінде осы бұйрыққа 13-қосымшаға сәйкес пішімді-логикалық бақылау жүргізуге қойылатын талаптар;
14) қосылған құн салығы бойынша салық есептілігін (декларацияны) (300.00-нысан) толтыру кезінде осы бұйрыққа 14-қосымшаға сәйкес пішімді-логикалық бақылау жүргізуге қойылатын талаптар;
15) импортталған тауарлар бойынша жанама салықтар жөніндегі салық есептілігін (декларацияны) (320.00-нысан) толтыру кезінде осы бұйрыққа 15-қосымшаға сәйкес пішімді-логикалық бақылау жүргізуге қойылатын талаптар;
16) акциз бойынша салық есептілігін (декларация) (400.00-нысан) толтыру кезінде осы бұйрыққа 16-қосымшаға сәйкес пішімді-логикалық бақылау жүргізуге қойылатын талаптар;
17) құрылымдық бөлімше немесе салық салуға байланысты объектілер үшін акциз салық есептілігін (есебін) (421.00-нысаны) толтыру кезінде осы бұйрыққа 17-қосымшаға сәйкес пішімді-логикалық бақылау жүргізуге қойылатын талаптар;
18) роялти бойынша, өндіру бонусы бойынша, өнімді бөлу бойынша Қазақстан Республикасының үлесі бойынша, өнімді бөлу туралы келісімшарт бойынша қызметін қызметін жүзеге асыратын жер қойнауын пайдаланушының қосымша төлемі бойынша салық есептілігін (декларация) (500.00-нысан) толтыру кезінде осы бұйрыққа 18-қосымшаға сәйкес пішімді-логикалық бақылау жүргізуге қойылатын талаптар;

8) требования к проведению форматно-логического контроля при составлении налоговой отчетности (декларации) по корпоративному подоходному налогу (форма 150.00), согласно приложению 8 к настоящему приказу;
9) требования к проведению форматно-логического контроля при составлении налоговой отчетности (декларации) по индивидуальному подоходному налогу и социальному налогу по гражданам Республики Казахстан (форма 200.00), согласно приложению 9 к настоящему приказу;
10) требования к проведению форматно-логического контроля при составлении налоговой отчетности (декларации) по индивидуальному подоходному налогу и социальному налогу по иностранцам и лицам без гражданства (форма 210.00), согласно приложению 10 к настоящему приказу;
11) требования к проведению форматно-логического контроля при составлении налоговой отчетности (декларации) по индивидуальному подоходному налогу (форма 220.00), согласно приложению 11 к настоящему приказу;
12) требования к проведению форматно-логического контроля при составлении налоговой отчетности (декларации) по индивидуальному подоходному налогу и имуществу (форма 230.00), согласно приложению 12 к настоящему приказу;
13) требования к проведению форматно-логического контроля при составлении налоговой отчетности (декларации) по индивидуальному подоходному налогу (форма 240.00), согласно приложению 13 к настоящему приказу;
14) требования к проведению форматно-логического контроля при составлении налоговой отчетности (декларации) по налогу на добавленную стоимость (форма 300.00), согласно приложению 14 к настоящему приказу;
15) требования к проведению форматно-логического контроля при составлении налоговой отчетности (декларации) по косвенным налогам по импортированным товарам (форма 320.00), согласно приложению 15 к настоящему приказу;
16) требования к проведению форматно-логического контроля при составлении налоговой отчетности (декларации) по акцизу (форма 400.00), согласно приложению 16 к настоящему приказу;
17) требования к проведению форматно-логического контроля при составлении налоговой отчетности (декларации) акциза за структурное подразделение или объекты, связанные с налогообложением (форма 421.00), согласно приложению 17 к настоящему приказу;
18) требования к проведению форматно-логического контроля при составлении налоговой отчетности (декларации) по роялти, по бонусу добычи, по доле Республики Казахстан по разделу продукции, по дополнительному платежу недропользователя, осуществляющего деятельность по контракту о разделе продукции (форма 500.00), согласно приложению 18 к настоящему приказу;

19) қол қойылатын бонус және және коммерциялық табу бонусы бойынша салық есептілігін (декларацияны) (510.00-нысан) толтыру кезінде осы бұйрыққа 19-қосымшаға сәйкес пішімді-логикалық бақылау жүргізуге қойылатын талаптар;
20) үстеме пайда салығы бойынша салық есептілігін (декларацияны) (540.00-нысан) толтыру кезінде осы бұйрыққа 20-қосымшаға сәйкес пішімді-логикалық бақылау жүргізуге қойылатын талаптар;
21) тарихи шығындарды өтеу бойынша төлем жөніндегі салық есептілігін (декларацияны) (560.00-нысан) толтыру кезінде осы бұйрыққа 21-қосымшаға сәйкес пішімді-логикалық бақылау жүргізуге қойылатын талаптар;
22) экспортқа рента салығы бойынша салық есептілігін (декларацияны) (570.00-нысан) толтыру кезінде осы бұйрыққа 22-қосымшаға сәйкес пішімді-логикалық бақылау жүргізуге қойылатын талаптар;
23) пайдалы қазбаларды өндiру салығы бойынша салық есептілігін (декларацияны) (590.00-нысан) толтыру кезінде осы бұйрыққа 23-қосымшаға сәйкес пішімді-логикалық бақылау жүргізуге қойылатын талаптар;
24) жұмыспен қамтуға көмектесу, міндетті медициналық сақтандыру, мемлекеттік әлеуметтік сақтандыру қорларына, зейнетақы төлеу жөніндегі мемлекеттік орталыққа аударымдардың және автомобиль жолдарын пайдаланушылардың аударымдары салық есептілігін (есебін) (641.00-нысан) толтыру кезінде осы бұйрыққа 24-қосымшаға сәйкес пішімді-логикалық бақылау жүргізуге қойылатын талаптар;
25) көлік құралдары салығы, жер салығы мен мүлік салығы бойынша салық есептілігі (декларация) (700.00-нысан) толтыру кезінде осы бұйрыққа 25-қосымшаға сәйкес пішімді-логикалық бақылау жүргізуге қойылатын талаптар;
26) көлік құралы салығы бойынша ағымдағы төлемдер салық есептілігін (есебін) (701.00-нысан) толтыру кезінде осы бұйрыққа 26-қосымшаға сәйкес пішімді-логикалық бақылау жүргізуге қойылатын талаптар;
27) жер салығы мен мүлік салығы бойынша ағымдағы төлемдер салық есептілігін (есебін) (701.01-нысан) толтыру кезінде осы бұйрыққа 27-қосымшаға сәйкес пішімді-логикалық бақылау жүргізуге қойылатын талаптар;
28) ойын бизнесі салығы және тіркелген салық бойынша салық есептілігін (декларацияны) (710.00-нысан) толтыру кезінде осы бұйрыққа 28-қосымшаға сәйкес пішімді-логикалық бақылау жүргізуге қойылатын талаптар;
29) аукциондардан алым, кеме жүзетін су жолдарын пайдаланғаны үшiн төлемақы бойынша салық есептілігін (декларацияны) (810.00-нысан) толтыру кезінде осы бұйрыққа 29-қосымшаға сәйкес пішімді-логикалық бақылау жүргізуге қойылатын талаптар;

19) требования к проведению форматно-логического контроля при составлении налоговой отчетности (декларации) по подписному бонусу и бонусу коммерческого обнаружения (форма 510.00), согласно приложению 19 к настоящему приказу;
20) требования к проведению форматно-логического контроля при составлении налоговой отчетности (декларации) по налогу на сверхприбыль (форма 540.00), согласно приложению 20 к настоящему приказу;
21) требования к проведению форматно-логического контроля при составлении налоговой отчетности (декларации) по платежу по возмещению исторических затрат (форма 560.00), согласно приложению 21 к настоящему приказу;
22) требования к проведению форматно-логического контроля при составлении налоговой отчетности (декларации) по рентному налогу на экспорт (форма 570.00), согласно приложению 22 к настоящему приказу;
23) требования к проведению форматно-логического контроля при составлении налоговой отчетности (декларации) по налогу на добычу полезных ископаемых (форма 590.00), согласно приложению 23 к настоящему приказу;
24) требования к проведению форматно-логического контроля при составлении налоговой отчетности (расчета) отчислений в фонды содействия занятости, обязательного медицинского страхования, государственного социального страхования, государственный центр по выплате пенсий и отчислений пользователей автомобильных дорог (форма 641.00), согласно приложению 24 к настоящему приказу;
25) требования к проведению форматно-логического контроля при составлении налоговой отчетности (декларации) по налогу на транспортные средства, по земельному налогу и налогу на имущество (форма 700.00), согласно приложению 25 к настоящему приказу;
26) требования к проведению форматно-логического контроля при составлении налоговой отчетности (расчета) текущих платежей по налогу на транспортные средства (форма 701.00), согласно приложению 26 к настоящему приказу;
27) требования к проведению форматно-логического контроля при составлении налоговой отчетности (расчета) текущих платежей по земельному налогу и налогу на имущество (форма 701.01), согласно приложению 27 к настоящему приказу;
28) требования к проведению форматно-логического контроля при составлении налоговой отчетности (декларации) по налогу на игорный бизнес и фиксированному налогу (форма 710.00), согласно приложению 28 к настоящему приказу;
29) требования к проведению форматно-логического контроля при составлении налоговой отчетности (декларации) по сбору с аукционов, плате за пользование судоходными водными путями (форма 810.00), согласно приложению 29 к настоящему приказу;

30) жер учаскелерін пайдаланғаны үшін төлемақы бойынша салық есептілігін (ағымдағы төлемдер сомасы есебін) (851.00-нысаны) толтыру кезінде осы бұйрыққа 30-қосымшаға сәйкес пішімді-логикалық бақылау жүргізуге қойылатын талаптар;
31) жер үсті көздерінің су ресурстарын пайдаланғаны үшін төлемақы бойынша салық есептілігін (декларацияны) (860.00-нысан) толтыру кезінде осы бұйрыққа 31-қосымшаға сәйкес пішімді-логикалық бақылау жүргізуге қойылатын талаптар;
32) қоршаған ортаға эмиссия үшін төлемақы бойынша салық есептілігін (декларацияны) (870.00-нысан) толтыру кезінде осы бұйрыққа 32-қосымшаға сәйкес пішімді-логикалық бақылау жүргізуге қойылатын талаптар;
33) шағын бизнес субъектілері үшін салық есептігін (оңайлатылған декларацияны) (910.00-нысан) толтыру кезінде осы бұйрыққа 33-қосымшаға сәйкес пішімді-логикалық бақылау жүргізуге қойылатын талаптар;
34) патент құнын салық есептілігін (есебін) (911.00-нысан) толтыру кезінде осы бұйрыққа 34-қосымшаға сәйкес пішімді-логикалық бақылау жүргізуге қойылатын талаптар;
35) бірыңғай жер салығын төлеушілерге арналған салық есептілігін (декларацияны) (920.00-нысан) толтыру кезінде осы бұйрыққа 35-қосымшаға сәйкес пішімді-логикалық бақылау жүргізуге қойылатын талаптар бекітілсін.
2. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Мемлекеттік кірістер комитеті (Д.Е. Ерғожин) заңнамада белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелуін;
2) осы бұйрық мемлекеттік тіркелгеннен кейін он күнтізбелік күн ішінде оны мерзімді баспасөз басылымдарында және "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесінде ресми жариялауға жіберілуін;
3) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің интернет-ресурсында орналастырылуын қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі және 2015 жылғы 1 қаңтардан туындалған қатынастарға таратылады.
Қазақстан Республикасының
Қаржы министрі
Б. Сұлтанов
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрінің
2014 жылғы 25 желтоқсандағы
№ 586 бұйрығына
1-қосымша

30) требования к проведению форматно-логического контроля при составлении налоговой отчетности (расчета сумм текущих платежей) по плате за пользование земельными участками (форма 851.00), согласно приложению 30 к настоящему приказу;
31) требования к проведению форматно-логического контроля при составлении налоговой отчетности (декларации) по плате за пользование водными ресурсами поверхностных источников (форма 860.00), согласно приложению 31 к настоящему приказу;
32) требования к проведению форматно-логического контроля при составлении налоговой отчетности (декларации) по плате за эмиссии в окружающую среду (форма 870.00), согласно приложению 32 к настоящему приказу;
33) требования к проведению форматно-логического контроля при составлении налоговой отчетности (упрощенной декларации) для субъектов малого бизнеса (форма 910.00), согласно приложению 33 к настоящему приказу;
34) требования к проведению форматно-логического контроля при составлении налоговой отчетности (расчета) стоимости патента (форма 911.00), согласно приложению 34 к настоящему приказу;
35) требования к проведению форматно-логического контроля при составлении налоговой отчетности (декларации) для плательщиков единого земельного налога (форма 920.00), согласно приложению 35 к настоящему приказу.
2. Комитету государственных доходов Министерства финансов Республики Казахстан (Ергожин Д.Е.) в установленном законодательством порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) в течение десяти календарных дней после государственной регистрации настоящего приказа его направление на официальное опубликование в периодических печатных изданиях и информационно-правовой системе "Әділет";
3) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства финансов Республики Казахстан.
3. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования и распространяется на отношения, возникающие с 1 января 2015 года.
Министр финансов
Республики Казахстан
Б. Султанов
Приложение 1
к приказу Министра финансов
Республики Казахстан
от 25 декабря 2014 года № 586
Требования к проведению форматно-логического контроля
при составлении налоговой отчетности (декларации) по

Корпоративтік табыс салығы бойынша салық есептілігін (декларацияны) (100.00 нысан) толтыру кезінде пішімді-логикалық бақылау жүргізуге қойылатын талаптар
Жолдың белгісі (коды)
Жолдың атауы
Белгілердің саны (ең төмен)
Белгілердің саны (ең жоғары)
Жолдың түрі
Мәнін айқындау тәртібі
Толтырудың дұрыстығын тексеру өлшемдері мен қателер туралы хабарламалар
Бөлім. Салық төлеуші туралы жалпы ақпарат
1
Салық төлеушінің бизнес-сәйкестендіру нөмірі (БСН)
12
12
сандық
міндетті деректеме
Үлгіге сәйкестігін тексеру (БСН құрылымы). Бұл деректеме толтырылмаған жағдайда "Деректеме жоқ" хабарлама беріледі. Бұл деректемені толтыруда – барлық қосымшаларда автотолтыру.
2
Салық есептілігі тапсырылатын салық кезеңі - жыл
4
4
сандық
міндетті деректеме
Пішінге сәйкестік тексеру "күні" (жжжж). Бұл деректеме толтырылмаған жағдайда "Деректеме жоқ" хабарлама беріледі.
3
Салық төлеушінің атауы
1

корпоративному подоходному налогу (форма 100.00)
Обозначение (код) поля
Наименование поля
Количество символов (min)
Количество символов (max)
Тип поля
Порядок определения значения
Критерии проверки правильности заполнения и сообщения об ошибках
Раздел. Общая информация о налогоплательщике
1
Бизнес-идентификационный номер (БИН)
12
12
числовой
обязательный реквизит
Проверка на соответствие шаблону (структура БИН). В случае не заполнения данного реквизита выдается сообщение "Реквизит отсутствует". При заполнении данного реквизита - автозаполнение во всех приложениях.
2
Налоговый период, за который представляется налоговая отчетность - год
4
4
числовой
обязательный реквизит
Проверка на соответствие формату "дата" (гггг). В случае не заполнения данного реквизита выдается сообщение - "Реквизит отсутствует"
3
Наименование налогоплательщика
1

100
мәтіндік
міндетті деректеме
Толтыруға тексеру. Бұл деректеме толтырылмаған жағдайда "Деректеме жоқ" хабарлама беріледі.
4 (1)
Декларация түрі - бастапқы
0 (1)
1
"х" көрсетіңіз
міндетті деректеме
Декларацияның бір түрі ғана толтырылуы тиіс, бір мезгілде "бастапқы" және "тарату" ұяшықтарын толтыру жағдайларын қоспағанда. Ешбір ұяшықтарды толтырмағанда "Декларацияның түрі көрсетілген жоқ" хабарлама беріледі. Біреуден артық ұяшық көрсеткенде (басқа жағдайда бір мезгілде "бастапқы" және "тарату" ұяшықтарды толтыру) "Декларацияның бір ғана түрін көрсету қажет" хабарлама беріледі.
4 (2)
Декларация түрі - кезекті
0 (1)
1
4 (3)
Декларация түрі - қосымша
0 (1)
1
4 (4)
Декларация түрі - хабарлама бойынша қосымша
0 (1)
1
4 (5)
Декларация түрі - тарату
0 (1)
1
Хабарламаның нөмірі
0 (20)
20
нышандық
шартты-тәуелді деректеме
"Хабарлама бойынша қосымша" декларацияның түрі 4(4) толтырған кезде мәнін толтырылуы тиіс. Ықпалды ұяшықта деректерлер бар болғанда, бұл деректеме толтырылмаған жағдайда "Деректеме жоқ" хабарлама беріледі.
Хабарламаның күні
0 (8)
8
сандық
шартты-тәуелді деректеме

100
текстовый
обязательный реквизит
Проверка на заполнение. В случае не заполнения данного реквизита выдается сообщение - "Реквизит отсутствует".
4 (1)
Вид декларации - первоначальная
0 (1)
1
укажите "х"
обязательный реквизит
Должен быть заполнен только один вид декларации, за исключением случаев одновременного заполнения ячеек "первоначальная" и "ликвидационная". При не заполнении ни одной из ячеек выдается сообщение "Не указан вид декларации". При указании более одной ячейки (за исключением случаев одновременного заполнения ячеек "первоначальная" и "ликвидационная") выдается сообщение "Необходимо указать только один вид Декларации".
4 (2)
Вид декларации - очередная
0 (1)
1
4 (3)
Вид декларации - дополнительная
0 (1)
1
4 (4)
Вид декларации - дополнительная по уведомлению
0 (1)
1
4 (5)
Вид декларации - ликвидационная
0 (1)
1
Номер уведомления
0 (20)
20
символьный
условно-зависимый реквизит
При заполнении поля 4(4) - вид декларации "Дополнительная по уведомлению" - значение должно быть заполнено. В случае не заполнения данного реквизита, при наличии данных во влияющей ячейке выдается сообщение - "Реквизит отсутствует".
Дата уведомления
0 (8)
8
числовой
условно-зависимый реквизит

Пішінге сәйкестік тексеру "күні" (жжжж). "Хабарлама бойынша қосымша" декларацияның түрі 4(4) толтырған кезде мағынасы толтыру болуға тиіс. Бұл деректеме толтырылмаған жағдайда, ықпалды ұяшықта деректерлер бар болғанда, бұл деректеме жоқта "Деректеме жоқ" хабарлама беріледі.
6A
Талаптары салық міндеттемесін орындауды сенімгерлікпен басқарушыға жүктейтін мүлікті сенімгерлікпен басқару шарты бойынша сенімгерлік басқарушы болып табылатын салық төлеуші
0 (1)
1
"х" көрсетіңіз
міндетті емес деректеме
Біреуден аспайтын жол толтырылуы тиіс.
6B
Талаптары салық міндеттемесін орындауды сенімгерлікпен басқарушыға жүктейтін мүлікті сенімгерлікпен басқару шарты бойынша сенімгерлікпен басқарудың құрылтайшысы немесе сенімгерлікпен басқару туындаған өзге жағдайларда пайда алушы болып табылатын салық төлеуші
0 (1)
1
7
Валюта коды (KZT)
3
3
нышандық
міндетті деректеме
Толтыруды тексеру. Бұл деректеме толтырылмаған жағдайда "Деректеме жоқ" хабарлама беріледі. KZT үнсіз келісім бойынша, валюта анықтамалығынан толтыру мүмкіндігі.

Проверка на соответствие формату "дата" (дд.мм.гггг). При заполнении поля 4(4) - вид декларации "Дополнительная по уведомлению" - значение должно быть заполнено. В случае не заполнения данного реквизита, при наличии данных во влияющей ячейке выдается сообщение - "Реквизит отсутствует".
6A
Налогоплательщик, являющийся доверительным управляющим по договору доверительного управления имуществом, условиями которого исполнение налогового обязательства возложено на доверительного управляющего
0 (1)
1
укажите "х"
необязательный реквизит
Может быть заполнено не более одного поля.
6B
Налогоплательщик, являющийся учредителем доверительного управления по договору доверительного управления
имуществом, условиями которого исполнение налогового обязательства возложено на доверительного управляющего,
или выгодоприобретателем в иных случаях возникновения доверительного управления
0 (1)
1
7
Код валюты (KZT)
3
3
символьный
обязательный реквизит
Проверка на заполнение.
В случае не заполнения данного реквизита, выдается сообщение "Реквизит отсутствует". Возможно заполнение из справочника валют, по умолчанию KZT.

8 (01)
Қоса берілген қосымшалар – 100.01
0
1
"х" көрсетіңіз
шартты-тәуелді деректеме, егер сәйкестік қосымша (100.01-100.07) толтырған кезде, автотолтыру – жүйесінде толтырған кезде.
Егер 100.01-100.07 сәйкестік қосымшалар толтырған кезде толтыруды тексеру. 100.01 бастап 100.07 дейін толтырылған сәйкестік қосымша нысан болмағанда, 8 жолды (сәйкестік қосымшаның нөмірі) толтырмағанда "...қосымша жоқ" хабарлама беріледі. Толтырған қосымша болғанда бірақ сәйкестік ұяшықта белгісі жоқта "Табыс еткен қосымша белгілеменген" хабарлама беріледі.

8 (01)
Представленные приложения - 100.01
0
1
укажите "х"
условно-зависимый реквизит,
при заполнении в системе – автозаполнение, если заполняется соответствующее приложение (100.01-100.07)
Проверка на заполнение, если заполнены соответствующие приложения 100.01-100.07. При отсутствии формы соответствующего приложения с 100.01 по 100.07, если заполнено поле 8 (номер соответствующего приложения), выдается сообщение "Отсутствует приложение...". Если есть заполненное приложение, но нет отметки в соответствующей ячейке, выдается сообщение "Не отмечено представленное приложение".

100
нышандық
міндетті деректеме
Толтыруды тексеру. Бұл деректеме толтырылмаған жағдайда "Басшының Т.А.Ә. көрсетілген жоқ" хабарлама беріледі.
Декларация тапсырылған күн
8
8
сандық
міндетті деректеме
Толтыруды тексеру. Пішінге сәйкестік тексеру "күні" (кк.тт.жжжж). Бұл деректеме толтырылмаған жағдайда "Декларация тапсырылған күні көрсетілген жоқ" хабарлама беріледі. Көрсетілген деректеме ағымдағы күннен асқанда "Декларация тапсырылған күн түзу көрсетілген жоқ" хабарлама беріледі.
Мемлекеттік кірістер органының коды коды
4
4
анықтамалы
міндетті деректеме
Міндетті толтыру және анықтамалыға сәйкестік үшін тексеру. Бұл деректеме толтырылмаған жағдайда "Мемлекеттік кірістер органының коды көрсетілген жоқ" хабарлама беріледі. Енгізілген СОК анықтамалыға сәйкестік емес болғанда "Мемлекеттік кірістер органының коды дұрыс көрсетілген жоқ" хабарлама беріледі.
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрінің
2014 жылғы 25 желтоқсандағы
№ 586 бұйрығына
2-қосымша

100
символьный
обязательный реквизит
Проверка на заполнение. В случае не заполнения данного реквизита выдается сообщение "Не указано Ф.И.О. Руководителя".
Дата подачи декларации
8
8
числовой
обязательный реквизит
Проверка на заполнение и на соответствие формату "дата" (дд.мм.гггг) (не больше текущей даты). В случае не заполнения данного реквизита выдается сообщение "Не указана дата подачи Декларации". Если указанный реквизит больше текущей даты выдается сообщение "Дата подачи Декларации указана некорректно".
Код органа государственных доходов
4
4
справочник
обязательный реквизит
Проверка на заполнение и на соответствие справочнику. В случае не заполнения данного реквизита выдается сообщение "Не указан код органа государственных доходов". Если введенный КНО не соответствует справочнику, выдается сообщение "Код органа государственных доходов указан неверно".
Приложение 2
к приказу Министра финансов
Республики Казахстан
от 25 декабря 2014 года № 586
Требования к проведению форматно-логического контроля
при составлении налоговой отчетности (расчета) суммы
авансовых платежей по корпоративному подоходному налогу,
подлежащей уплате за период до сдачи декларации

Декларация тапсырылғанға дейiнгi кезең үшін төленуі тиіс корпоративтік табыс салығы бойынша аванстық төлемдер сомасының салық есептілігін (есебiн) (101.01 нысан) толтыру кезінде пішімді-логикалық бақылау жүргізуге қойылатын талаптар
Жолдың белгісі (коды)
Жолдың атауы
Белгілердің саны (ең төмен)
Белгілердің саны (ең жоғары)
Жолдың түрі
Мәнін айқындау тәртібі
Толтырудың дұрыстығын тексеру өлшемдері мен қателер туралы хабарламалар
Бөлім. Салық төлеуші туралы жалпы ақпарат
1
Салық төлеушінің бизнес-сәйкестендіру нөмірі (БСН)
12
12
сандық
міндетті деректеме
Үлгіге сәйкестігін тексеру (БСН құрылымы). Бұл деректеме толтырылмаған жағдайда "Деректеме жоқ" хабарлама беріледі.
2
Салық есептілігі тапсырылатын салық кезеңі - жыл
4
4
сандық
міндетті деректеме
Пішінге сәйкестік тексеру "күні" (жжжж). Бұл деректеме толтырылмаған жағдайда "Деректеме жоқ" хабарлама беріледі.
3
Салық төлеушінің атауы
1

(форма 101.01)
Обозначение (код) поля
Наименование поля
Количество символов (min)
Количество символов (max)
Тип поля
Порядок определения значения
Критерии проверки правильности заполнения и сообщения об ошибках
Раздел. Общая информация о налогоплательщике
1
Бизнес-идентификационный номер (БИН)
12
12
числовой
обязательный реквизит
Проверка на соответствие шаблону (структура БИН). В случае не заполнения данного реквизита выдается сообщение "Реквизит отсутствует".
2
Налоговый период, за который представляется налоговая отчетность – год
4
4
числовой
обязательный реквизит
Проверка на соответствие формату "дата" (гггг). В случае не заполнения данного реквизита выдается сообщение - "Реквизит отсутствует"
3
Наименование налогоплательщика
1

100
мәтіндік
міндетті деректеме
Толтыруға тексеру. Бұл деректеме толтырылмаған жағдайда "Деректеме жоқ" хабарлама беріледі.
4 (1)
Есептің түрі - бастапқы
0 (1)
1
"х" көрсетіңіз
міндетті деректеме
Есептің бір түрі ғана толтыру тиіс. Ешбір ұяшықтарды толтырмағанда "Есептің түрі көрсетілген жоқ" хабарлама беріледі. Біреуден артық ұяшық көрсеткенде "Есептің бір ғана түрді көрсету қажет" хабарлама беріледі.
4 (2)
Есептің түрі - кезекті

100
текстовый
обязательный реквизит
Проверка на заполнение. В случае не заполнения данного реквизита выдается сообщение "Реквизит отсутствует"
4 (1)
Вид расчета - первоначальный
0 (1)
1
укажите "х"
обязательный реквизит
Должен быть заполнен только один Вид расчета. При не заполнении ни одной из ячеек выдается сообщение "Не указан Вид расчета". При указании более одной ячейки выдается сообщение "Необходимо указать только один вид расчета".
4 (2)
Вид расчета - очередной

0 (1)
1
4 (3)
Есептің түрі - қосымша
0 (1)
1
Салық төлеушінің санаты - Салық кодексінің 448-452-баптарына сәйкес арнаулы салық режимін қолданатын салық төлеуші
0
1
"х" көрсетіңіз
Міндетті емес деректеме
Біреуден аспайтын жол толтырылуы тиіс.
Талаптары салық міндеттемесін орындауды сенімгерлікпен басқарушыға жүктейтін мүлікті сенімгерлікпен басқару шарты бойынша сенімгерлікпен басқарушы болып табылатын салық төлеуші
0 (1)
1
Талаптары салық міндеттемесін орындауды сенімгерлікпен басқарушыға жүктейтін мүлікті сенімгерлікпен басқару шарты бойынша сенімгерлікпен басқарудың құрылтайшысы немесе сенімгерлікпен басқару туындаған өзге жағдайларда пайда алушы болып табылатын салық төлеуші
0 (1)
1
6
валюта коды (KZT)
1
3
нышандық
міндетті деректеме
Толтыруды тексеру. Бұл деректеме толтырылмаған жағдайда "Деректеме жоқ" хабарлама беріледі. KZT үнсіз келісім бойынша, валюта анықтамалығынан толтыру мүмкіндігі.
Резиденттік белгісі - ҚР резидент
0
1
"х" көрсетіңіз
міндетті деректеме
Бұл деректеме толтырылмаған жағдайда "Деректеме жоқ" хабарлама беріледі. Бір ғана ұяшық белгілі қою мүмкіндігі. Бірден асқанда ұяшық белгілігенде "Бір ғана резиденттік белгісіні көрсету қажет" хабарлама беріледі.
Резиденттік белгісі - ҚР резидент емес
0
1
Резиденттік елінің коды (егер 7В торкөзі белгіленсе)
0
3
сандық
шартты-тәуелді деректеме
Елінің анықтамалықтан құқығы мүмкіндігі. Бұл деректеме толтырылмаған жағдайда, 7В жолды толтырған кезде "Деректеме жоқ" хабарлама беріледі. Жол еңгізу үшін жетімді 7В ұяшық белгілігенде ғана.
Резиденттік елінде салықтық тіркеу нөмірі (егер 7В торкөзі белгіленсе)
1
19
анықтамалы
шартты-тәуелді деректеме
Бұл деректеме толтырылмаған жағдайда, 7В жолды толтырған кезде "Деректеме жоқ" хабарлама беріледі. Жол еңгізу үшін жетімді 7В ұяшық белгілігенде ғана.
Бөлім. Салық төлеушінің жауапкершілігі
Басшының Т.А.Ә.
0

0 (1)
1
4 (3)
Вид расчета - дополнительный
0 (1)
1
Категория налогоплательщика - налогоплательщик, применяющий СНР в соответствии со статьями 448-452 Налогового кодекса
0
1
укажите "х"
необязательный реквизит
Может быть заполнено не более одного поля.
Налогоплательщик, являющийся доверительным управляющим по договору доверительного управления имуществом, условиями которого исполнение налогового обязательства возложено на доверительного управляющего
0 (1)
1
налогоплательщик, являющийся учредителем доверительного управления по договору доверительного управления
имуществом, условиями которого исполнение налогового обязательства возложено на доверительного управляющего,
или выгодоприобретателем в иных случаях возникновения доверительного управления
0 (1)
1
6
Код валюты (КZT)
1
3
символьный
обязательный реквизит
Проверка на заполнение. В случае не заполнения данного реквизита, выдается сообщение "Реквизит отсутствует". Возможно заполнение из справочника валют, по умолчанию - KZT
Признак резидентства - резидент РК
0
1
укажите "х"
обязательный реквизит
В случае не заполнения данного реквизита выдается сообщение "Реквизит отсутствует". Может быть отмечена только одна ячейка. При отметке более одной ячейки выдается сообщение "Необходимо указать только один признак резидентства".
Признак резидентства - нерезидент РК
0
1
Код страны резидентства (если отмечается ячейка 7В) -
0
3
символьный
условно-зависимый реквизит
Возможность выбора из справочника стран. В случае не заполнения данного реквизита, если заполнена строка 7В выдается сообщение "Реквизит отсутствует". Строка доступна для ввода только при отметке ячейки 7В.
Номер налоговой регистрации в стране резидентства (если отмечается ячейка 7В)
1
19
числовой
условно-зависимый реквизит
В случае не заполнения данного реквизита, если заполнена строка 7В выдается сообщение "Реквизит отсутствует". Строка доступна для ввода только при отметке ячейки 7В
Раздел. Ответственность налогоплательщика
ФИО Руководителя
0

100
нышандық
міндетті деректеме
Толтыруды тексеру. Бұл деректеме толтырылмаған жағдайда "Басшының Т.А.Ә. көрсетілген жоқ" хабарлама беріледі.
Есеп тапсырылған күн
8
8
сандық
міндетті деректеме
Толтыруды тексеру. Пішінге сәйкестік тексеру "күні" (кк.тт.жжжж). Бұл деректеме толтырылмаған жағдайда "Есеп тапсырылған күні көрсетілген жоқ" хабарлама беріледі. Көрсетілген деректеме ағымдағы күннен асқанда "Есеп тапсырылған күн түзу көрсетілген жоқ" хабарлама беріледі.
Мемлекеттік кірістер органының коды коды
4
4
анықтамалы
міндетті деректеме
Міндетті толтыру және анықтамалыға сәйкестік үшін тексеру. Бұл деректеме толтырылмаған жағдайда "Мемлекеттік кірістер органының коды көрсетілген жоқ" хабарлама беріледі. Енгізілген СОК анықтамалыға сәйкестік емес болғанда "Мемлекеттік кірістер органының коды дұріс көрсетілген жоқ" хабарлама беріледі.
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрінің
2014 жылғы 25 желтоқсандағы
№ 586 бұйрығына
3-қосымша

100
символьный
обязательный реквизит
Проверка на заполнение. В случае не заполнения данного реквизита выдается сообщение "Не указано Ф.И.О. Руководителя".
Дата подачи расчета
8
8
числовой
обязательный реквизит
Проверка на заполнение и на соответствие формату "дата" (дд.мм.гггг) (не больше текущей даты). В случае не заполнения данного реквизита выдается сообщение "Не указана дата подачи расчета". Если указанный реквизит больше текущей даты выдается сообщение "Дата подачи расчета указана некорректно".
Код органа государственных доходов
4
4
справочник
обязательный реквизит
Проверка на заполнение и на соответствие справочнику. В случае не заполнения данного реквизита выдается сообщение "Не указан код органа государственных доходов". Если введенный КНО не соответствует справочнику, выдается сообщение "Код органа государственных доходов указан неверно".
Приложение 3
к приказу Министра финансов
Республики Казахстан
от 25 декабря 2014 года № 586
Требования к проведению форматно-логического контроля
при составлении налоговой отчетности (расчета) суммы
авансовых платежей по корпоративному подоходному налогу,
подлежащей уплате за период после сдачи декларации

0 (1)
1
Хабарламаның нөмірі
0 (20)
20
нышандық
шартты-тәуелді деректеме
"Хабарлама бойынша қосымша" декларацияның түрі 4(4) толтырған кезде мәнін толтырылуы тиіс. Ықпалды ұяшықта деректерлер бар болғанда, бұл деректеме толтырылмаған жағдайда "Деректеме жоқ" хабарлама беріледі.
Хабарламаның күні
0 (8)
8
сандық
шартты-тәуелді деректеме
Пішінге сәйкестік тексеру "күні" (жжжж). "Хабарлама бойынша қосымша" декларацияның түрі 4(4) толтырған кезде мағынасы толтыру болуға тиіс. Бұл деректеме толтырылмаған жағдайда, ықпалды ұяшықта деректерлер бар болғанда, бұл деректеме жоқта "Деректеме жоқ" хабарлама беріледі.

0 (1)
1
Номер уведомления
0 (20)
20
символьный
условно-зависимый реквизит
При заполнении поля 4(4) - Вид расчета "Дополнительная по уведомлению" - значение должно быть заполнено. В случае не заполнения данного реквизита, при наличии данных во влияющей ячейке выдается сообщение - "Реквизит отсутствует".
Дата выписки
0 (8)
8
числовой
условно-зависимый реквизит
Проверка на соответствие формату "дата" (дд.мм.гггг). При заполнении поля 4(4) - Вид расчета "Дополнительная по уведомлению" - значение должно быть заполнено. В случае не заполнения данного реквизита, при наличии данных во влияющей ячейке выдается сообщение - "Реквизит отсутствует".

Резидент еместің табысынан төлем көзінен ұсталатын корпоративтік табыс салығы бойынша салық есептілігін (есебiн) (101.04 нысан) толтыру кезінде пішімді-логикалық бақылау жүргізуге қойылатын талаптар
Жолдың белгісі (коды)
Жолдың атауы
Белгілердің саны (ең төмен)
Белгілердің саны (ең жоғары)
Жолдың түрі
Мәнін айқындау тәртібі
Толтырудың дұрыстығын тексеру өлшемдері мен қателер туралы хабарламалар
Бөлім. Салық төлеуші туралы жалпы ақпарат
1
Салық төлеушінің жеке сәйкестендіру нөмірі/бизнес-сәйкестендіру нөмірі (ЖСН/БСН)
12
12
сандық
міндетті деректеме
Үлгіге сәйкестігін тексеру (ЖСН/БСН құрылымы). Бұл деректеме толтырылмаған жағдайда "Деректеме жоқ" хабарлама беріледі. Бұл деректемені толтыруда – барлық қосымшаларда автотолтыру.
2(1)
Салық есептілігі тапсырылатын салық кезеңі - тоқсан
1
1
сандық
міндетті деректеме
Пішінге сәйкестік тексеру "күні" (тоқ.). Бұл деректеме толтырылмаған жағдайда "Деректеме жоқ" хабарлама беріледі.
2(2)
Салық есептілігі тапсырылатын салық кезеңі - жыл
4
4
міндетті деректеме
Пішінге сәйкестік тексеру "күні" (жжжж). Бұл деректеме толтырылмаған жағдайда "Деректеме жоқ" хабарлама беріледі.
3
Салық агентінің атауы
1
100
нышандық
міндетті деректеме
Толтыруды тексеру. Бұл деректеме толтырылмаған жағдайда "Деректеме жоқ" хабарлама беріледі.
4 (1)
Есептің түрі - бастапқы
0 (1)
1
"х" көрсетіңіз
міндетті деректеме
Есептің бір түрі ғана толтыру тиіс. Ешбір ұяшықтарды толтырмағанда "Есептің түрі көрсетілген жоқ" хабарлама беріледі. Біреуден артық ұяшық көрсеткенде "Есептің бір ғана түрді көрсету қажет" хабарлама беріледі.
4 (2)
Есептің түрі - кезекті
0 (1)
1
4 (3)
Есептің түрі - қосымша
0 (1)
1
4 (4)
Есептің түрі - хабарлама бойынша қосымша

(форма 101.04)
Обозначение (код) поля
Наименование поля
Количество символов (min)
Количество символов (max)
Тип поля
Порядок определения значения
Критерии проверки правильности заполнения и сообщения об ошибках
Раздел. Общая информация о налогоплательщике
1
Индивидуальный идентификационный номер/Бизнес-идентификационный номер (ИИН/БИН)
12
12
числовой
обязательный реквизит
Проверка на соответствие шаблону (структура ИИН/БИН). В случае не заполнения данного реквизита выдается сообщение "Реквизит отсутствует". При заполнении данного реквизита - автозаполнение в приложение.
2(1)
Налоговый период, за который представляется налоговая отчетность – квартал
1
1
числовой
обязательный реквизит
Проверка на соответствие формату "дата" (кв). В случае не заполнения данного реквизита выдается сообщение "Реквизит отсутствует".
2(2)
Налоговый период, за который представляется налоговая отчетность - год
4
4
обязательный реквизит
Проверка на соответствие формату "дата" (гггг). В случае не заполнения данного реквизита выдается сообщение "Реквизит отсутствует".
3
Наименование налогового агента
1
100
символьный
обязательный реквизит
Проверка на заполнение. В случае не заполнения данного реквизита выдается сообщение "Реквизит отсутствует".
4 (1)
Вид расчета - первоначальный
0 (1)
1
укажите "х"
обязательный реквизит
Должен быть заполнен только один вид расчета. При не заполнении ни одной из ячеек выдается сообщение "Не указан вид расчета". При указании более одной ячейки выдается сообщение "Необходимо указать только один вид расчета".
4 (2)
Вид расчета - очередной
0 (1)
1
4 (3)
Вид расчета - дополнительный
0 (1)
1
4 (4)
Вид расчета - дополнительный по уведомлению

100
мәтіндік
міндетті деректеме
Толтыруды тексеру. Бұл деректеме толтырылмаған жағдайда "Деректеме жоқ" хабарлама беріледі.
4 (1)
Декларацияның түрі - бастапқы
0 (1)
1
"х" көрсетіңіз
міндетті деректеме
Декларацияның бір түрі ғана толтыру тиіс, басқа жағдайда бір мезгілде "бастапқы" және "тарату" ұяшықтарды толтыру. Ешбір ұяшықтарды толтырмағанда "Декларацияның түрі көрсетілген жоқ" хабарлама беріледі. Біреуден артық ұяшық көрсеткенде (басқа жағдайда бір мезгілде "бастапқы" және "тарату" ұяшықтарды толтыру) "Декларацияның бір ғана түрді көрсету қажет" хабарлама беріледі.
4 (2)
Декларацияның түрі - кезекті
0 (1)
1
4 (3)
Декларацияның түрі - қосымша
0 (1)
1
4 (4)
Декларацияның түрі - хабарлама бойынша қосымша
0 (1)
1
4 (5)
Декларацияның түрі - тарату

100
текстовый
обязательный реквизит
Проверка на заполнение. В случае не заполнения данного реквизита выдается сообщение "Реквизит отсутствует".
4 (1)
Вид декларации - первоначальная
0 (1)
1
укажите "х"
обязательный реквизит
Должен быть заполнен только один вид декларации, за исключением случаев одновременного заполнения ячеек "первоначальная" и "ликвидационная". При не заполнении ни одной из ячеек выдается сообщение "Не указан вид декларации". При указании более одной ячейки (за исключением случаев одновременного заполнения ячеек "первоначальная" и "ликвидационная") выдается сообщение "Необходимо указать только один вид декларации".
4 (2)
Вид декларации - очередная
0 (1)
1
4 (3)
Вид декларации - дополнительная
0 (1)
1
4 (4)
Вид декларации - дополнительная по уведомлению
0 (1)
1
4 (5)
Вид декларации - ликвидационная

0 (1)
1
Хабарламаның нөмірі
0 (11)
11
нышандық
шартты-тәуелді деректеме
"Хабарлама бойынша қосымша" декларацияның түрі 4(4) толтырған кезде мәнін толтырылуы тиіс. Ықпалды ұяшықта деректерлер бар болғанда, бұл деректеме толтырылмаған жағдайда "Деректеме жоқ" хабарлама беріледі.
5 В
Хабарламаның күні
0 (8)
8
сандық
шартты-тәуелді деректеме
Пішінге сәйкестік тексеру "күні" (жжжж). "Хабарлама бойынша қосымша" декларацияның түрі 4(4) толтырған кезде мағынасы толтыру болуға тиіс. Бұл деректеме толтырылмаған жағдайда, ықпалды ұяшықта деректерлер бар болғанда, бұл деректеме жоқта "Деректеме жоқ" хабарлама беріледі.
6 А
Талаптары салық міндеттемесін орындауды сенімгерлікпен басқарушыға жүктейтін мүлікті сенімгерлікп ен басқару шарты бойынша сенімгерлік басқарушы болып табылатын салық төлеуші
0
1
"х" көрсетіңіз
міндетті емес деректеме
Біреуден аспайтын жол толтырылуы тиіс.
6 В
Талаптары салық міндеттемесін орындауды сенімгерлікпен басқарушыға жүктейтін мүлікті сенімгерлікпен басқару шарты бойынша сенімгерлікпен басқарудың құрылтайшысы немесе сенімгерлікпен басқару туындаған өзге жағдайларда пайда алушы болып табылатын салық төлеуші
0
1
7
валюта коды (KZT)
3
3
нышандық
міндетті деректеме
Толтыруды тексеру. Бұл деректеме толтырылмаған жағдайда "Деректеме жоқ" хабарлама беріледі. KZT үнсіз келісім бойынша, валюта анықтамалығынан толтыру мүмкіндігі.
8-01
Қоса берілген қосымшалар –110.01
0
1
"х" көрсетіңіз
шартты-тәуелді деректеме, егер сәйкестік қосымша (110.01-110.08) толтырған кезде, автотолтыру – жүйесінде толтырған кезде.
Егер 110.01-110.08 сәйкестік қосымшалар толтырған кезде толтыруды тексеру. 110.01 бастап 110.08 дейін толтырылған сәйкестік қосымша нысан болмағанда, 8 жолды (сәйкестік қосымшаның нөмірі) толтырмағанда "...қосымша жоқ" хабарлама беріледі. Толтырған қосымша болғанда бірақ сәйкестік ұяшықта белгісі жоқта "Табыс еткен қосымша белгіліменген" хабарлама беріледі.
8-02
Қоса берілген қосымшалар –110.02
0
1
"х" көрсетіңіз
8-03
Қоса берілген қосымшалар –110.03
0
1
"х" көрсетіңіз
8-04
Қоса берілген қосымшалар –110.04
0
1
"х" көрсетіңіз
8-05
Қоса берілген қосымшалар – 110.05
0
1
"х" көрсетіңіз
8-06
Қоса берілген қосымшалар –110.06
0
1
"х" көрсетіңіз
8-07
Қоса берілген қосымшалар –110.07
0
1
"х" көрсетіңіз
8-08
Қоса берілген қосымшалар –110.08
0
1
"х" көрсетіңіз
Резиденттік белгісі - ҚР резидент
0
1
"х" көрсетіңіз
міндетті деректеме
Бұл деректеме толтырылмаған жағдайда "Деректеме жоқ" хабарлама беріледі. Бір ғана ұяшық белгілі қою мүмкіндігі. Бірден асқанда ұяшық белгілігенде "Бір ғана резиденттік белгісіні көрсету қажет" хабарлама беріледі.
9 В
Резиденттік белгісі - ҚР резидент емес
0
1
"х" көрсетіңіз
10А
Резиденттік елінің коды
2
3
сандық
шартты-тәуелді деректеме
Елінің анықтамалықтан құқығы мүмкіндігі. Бұл деректеме толтырылмаған жағдайда, 7В жолды толтырған кезде "Деректеме жоқ" хабарлама беріледі. Жол енгізу үшін жетімді 7В ұяшық белгілігенде ғана.
10В
Салықтық тіркеу нөмірі

0 (1)
1
Номер уведомления
0 (11)
11
символьный
условно-зависимый реквизит
При заполнении поля 4(4) - вид декларации "Дополнительная по уведомлению" - значение должно быть заполнено. В случае не заполнения данного реквизита, при наличии данных во влияющей ячейке выдается сообщение - "Реквизит отсутствует".
Дата уведомления
0 (8)
8
числовой
условно-зависимый реквизит
Проверка на соответствие формату "дата" (дд.мм.гггг). При заполнении поля 4(4) - Вид декларации "Дополнительная по уведомлению" - значение должно быть заполнено. В случае не заполнения данного реквизита, при наличии данных во влияющей ячейке выдается сообщение - "Реквизит отсутствует".
налогоплательщик, являющийся доверительным управляющим по договору доверительного управления имуществом, условиями которого исполнение налогового обязательства возложено на доверительного управляющего
0
1
укажите "х"
необязательный реквизит
Может быть заполнено не более одного поля.
налогоплательщик, являющийся учредителем доверительного управления по договору доверительного управления имуществом, условиями которого исполнение налогового обязательства возложено на доверительного управляющего, или выгодоприобретателем в иных случаях возникновения доверительного управления
0
1
7
Код валюты
3
3
символьный
обязательный реквизит
Проверка на заполнение. В случае не заполнения реквизита выдается сообщение "Реквизит отсутствует". Возможно заполнение из справочника валют, по умолчанию KZT.
8(1)
Представленные приложения 110.01
0
1
укажите "х"
условно-зависимый реквизит,
при заполнении в системе – автозаполнение, если заполняется соответствующее приложение (110.01-110.08)
Проверка на заполнение, если заполнены соответствующие приложения 110.01-110.08.
При отсутствии формы заполненного соответствующего приложения с 110.01 по 110.08, если заполнено поле 8 (номер соответствующего приложения) выдается сообщение "Отсутствует приложение...". Если есть заполненное приложение, но нет отметки в соответствующей ячейке, выдается сообщение "Не отмечено представленное приложение".
8(2)
Представленные приложения 110.02
0
1
укажите "х"
8(3)
Представленные приложения 110.03
0
1
укажите "х"
8(4)
Представленные приложения 110.04
0
1
укажите "х"
8(5)
Представленные приложения 110.05
0
1
укажите "х"
8(6)
Представленные приложения 110.06
0
1
укажите "х"
8(7)
Представленные приложения 110.07
0
1
укажите "х"
8(8)
Представленные приложения 110.08
0
1
укажите "х"
Признак резидентства - резидент РК
0
1
укажите "х"
обязательно заполнение не более одного поля
В случае не заполнения данного реквизита выдается сообщение - "Реквизит отсутствует". Может быть отмечена только одна ячейка. При отметке более одной ячейки, выдается сообщение "Необходимо указать только один признак резидентства".
Признак резидентства - нерезидент РК
0
1
укажите "х"
10А
код страны резидентства
2
3
числовой
условно-зависимый реквизит
Возможность выбора из справочника стран. При отсутствии данного реквизита, если заполнена строка 9В выдается сообщение - "Реквизит отсутствует". Строка доступна для ввода только при отметке ячейки 9В.
10В
Номер налоговой регистрации

4(2)
Декларацияның түрі - кезекті
0 (1)
1
4 (3)
Декларацияның түрі - қосымша
0 (1)
1
4 (4)
Декларацияның түрі - хабарлама бойынша қосымша
0 (1)
1
4 (5)
Декларацияның түрі - тарату
0 (1)
1
Хабарламаның нөмірі
0 (20)
20
нышандық
шартты-тәуелді деректеме
"Хабарлама бойынша қосымша" декларацияның түрі 4(4) толтырған кезде мәнін толтырылуы тиіс. Ықпалды ұяшықта деректерлер бар болғанда, бұл деректеме толтырылмаған жағдайда "Деректеме жоқ" хабарлама беріледі.
Хабарламаның күні
0 (8)
8
сандық
шартты-тәуелді деректеме
Пішінге сәйкестік тексеру "күні" (жжжж). "Хабарлама бойынша қосымша" декларацияның түрі 4(4) толтырған кезде мағынасы толтыру болуға тиіс. Бұл деректеме толтырылмаған жағдайда, ықпалды ұяшықта деректерлер бар болғанда, бұл деректеме жоқта "Деректеме жоқ" хабарлама беріледі.
6A
Талаптары салық міндеттемесін орындауды сенімгерлікпен басқарушыға жүктейтін мүлікті сенімгерлікпен басқару шарты бойынша сенімгерлік басқарушы болып табылатын салық төлеуші
0 (1)
1
"х" көрсетіңіз
міндетті емес деректеме
Біреуден аспайтын жол толтырылуы тиіс.
6B
Ауыл шаруашылығы өнімдерін, аквадақыл (балық өсіру шаруашылығы) өнімін өндіруші заңды тұлғалар және селолық тұтыну кооперативтері үшін арнаулы салық режимі
0 (1)
1
Талаптары салық міндеттемесін орындауды сенімгерлікпен басқарушыға жүктейтін мүлікті сенімгерлікп ен басқару шарты бойынша сенімгерлікпен басқарудың құрылтайшысы немесе сенімгерлікпен басқару туындаған өзге жағдайларда пайда алушы болып табылатын салық төлеуші
0 (1)
1
7 (1)
Қызметкерлердің (адамдардың) саны – 1 ай
0
6
сандық
шартты-тәуелді деректеме
Толтыруды тексеру. Заңды тұлға толтырған жағдайда осы ұяшықтарды толтыру міңдетті. Ықпалды ұяшықта деректерлер бар болғанда, бұл деректеме толтырылмаған жағдайда "Деректеме жоқ" хабарлама беріледі. "Қосымша" және "Хабарлама бойынша қосымша" декларацияның түрлері 4(3) және 4(4) толтырған кезде мағынасы толтыру міңдетті емес.
7 (2)
Қызметкерлердің (адамдардың) саны - 2 ай
0
6
сандық

4(2)
Вид декларации - очередная
0 (1)
1
4 (3)
Вид декларации - дополнительная
0 (1)
1
4 (4)
Вид декларации - дополнительная по уведомлению
0 (1)
1
4 (5)
Вид декларации - ликвидационная
0 (1)
1
Номер уведомления
0 (20)
20
символьный
условно-обязательный реквизит
При заполнении поля 4(4) - Вид декларации "Дополнительная по уведомлению" - значение должно быть заполнено. В случае не заполнения данного реквизита, при наличии данных во влияющей ячейке выдается сообщение - "Реквизит отсутствует".
Дата уведомления
0 (8)
8
числовой
условно-обязательный реквизит
Проверка на соответствие формату "дата" (дд.мм.гггг). При заполнении поля 4(4) - Вид декларации "Дополнительная по уведомлению" - значение должно быть заполнено. В случае не заполнения данного реквизита, при наличии данных во влияющей ячейке выдается сообщение - "Реквизит отсутствует".
6A
Налогоплательщик, являющийся доверительным управляющим по договору доверительного управления имуществом,
условиями которого исполнение налогового обязательства возложено на доверительного управляющего
0 (1)
1
укажите "х"
необязательный реквизит
Может быть заполнено не более одного поля.
6B
СНР для юридических лиц-производителей сельскохозяйственной продукции,
продукции аквакультуры (рыбоводства) и сельских потребительских кооперативов
0 (1)
1
Налогоплательщик, являющийся учредителем доверительного управления по договору доверительного управления
имуществом, условиями которого исполнение налогового обязательства возложено на доверительного управляющего,
или выгодоприобретателем в иных случаях возникновения доверительного управления
0 (1)
1
7 (1)
Численность работников (человек) - 1 мес.
0
6
числовой
условно-зависимый реквизит
Проверка на заполнение. В случае заполнения юридическим лицом заполнение данных ячеек обязательно. В случае не заполнения данного реквизита, при наличии данных во влияющей ячейке выдается сообщение - "Реквизит отсутствует". При заполнении полей 4(3) и 4(4) - Вид декларации "Дополнительная" и "Дополнительная по уведомлению" заполнение значения необязательно.
7 (2)
Численность работников (человек) - 2 мес.
0
6
числовой

7 (3)
қызметкерлердің (адамдардың) саны - 3 ай
0
6
сандық
8(1)
Құрылымдық бөлімшелердің бар-жоғы - иә
0(1)
1
"х" көрсетіңіз
біреу ғана ұяшық толтыру міндетті
Толтыруды тексеру. Бұл деректеме толтырылмаған жағдайда "Деректемеден біреуді толтыруға болуды керек" хабарлама беріледі.
8(2)
Құрылымдық бөлімшелердің бар-жоғы - жоқ
0(1)
1
9 (1)
Қоса берілген қосымшалар – 200.01
0
1
"х" көрсетіңіз
шартты-тәуелді деректеме, егер сәйкестік қосымша (200.01-200.03) толтырған кезде, автотолтыру – жүйесінде толтырған кезде.
Егер 200.01-200.03 сәйкестік қосымшалар толтырған кезде толтыруды тексеру. 200.01 бастап 200.03 дейін толтырылған сәйкестік қосымша нысан болмағанда, 9 жолды (сәйкестік қосымшаның нөмірі) толтырмағанда "...қосымша жоқ" хабарлама беріледі. Толтырған қосымша болғанда бірақ сәйкестік ұяшықта белгісі жоқта "Табыс еткен қосымша белгіліменген" хабарлама беріледі.

7 (3)
Численность работников (человек) - 3 мес.
0
6
числовой
8(1)
Наличие структурных подразделений - да
0(1)
1
укажите "х"
обязательное заполнение только одной ячейки
Проверка на заполнение. В случае не заполнения реквизита выдается сообщение "Должен быть заполнен хотя бы один из реквизитов".
8(2)
Наличие структурных подразделений - нет
0(1)
1
9 (1)
Представленные приложения - 200.01
0
1
укажите "х"
условно-зависимый реквизит,
при заполнении в системе – автозаполнение, если заполняется соответствующее приложение (200.01-200.03)
Проверка на заполнение, если заполнены соответствующие приложения 200.01-200.03.
При отсутствии формы соответствующего приложения с 200.01 по 200.03, если заполнено в поле 9 (номер соответствующего приложения) выдается сообщение "Отсутствует приложение...". Если есть заполненное приложение, но нет отметки в соответствующей ячейке, выдается сообщение "Не отмечено представленное приложение".

100
нышандық
міндетті деректеме
Толтыруды тексеру. Бұл деректеме толтырылмаған жағдайда "Басшының Т.А.Ә. көрсетілген жоқ" хабарлама беріледі.
Декларация тапсырылған күн
8
8
сандық
міндетті деректеме
Толтыруды тексеру. Пішінге сәйкестік тексеру "күні" (кк.тт.жжжж). Бұл деректеме толтырылмаған жағдайда "Есеп тапсырылған күні көрсетілген жоқ" хабарлама беріледі. Көрсетілген деректеме ағымдағы күннен асқанда "Есеп тапсырылған күн түзу көрсетілген жоқ" хабарлама беріледі.
Жеке табыс салығы және әлеуметтік салық бойынша бенефициар - мемлекеттік кірістер органының коды
4
4
анықтамалы
міндетті деректеме
Міндетті толтырған және анықтамалыға сәйкестік үшін тексеру. Бұл деректеме толтырылмаған жағдайда "Мемлекеттік кірістер органының коды көрсетілген жоқ" хабарлама беріледі. Енгізілген СОК анықтамалыға сәйкестік емес болғанда "Мемлекеттік кірістер органының коды дұрыс көрсетілген жоқ" хабарлама беріледі.
Міндетті зейнетақы жарналар мен әлеуметтік аударымдар бойынша бенефициар - мемлекеттік кірістер органының коды
4
4
анықтамалы
міндетті деректеме
Міндетті толтырған және анықтамалыға сәйкестік үшін тексеру. Бұл деректеме толтырылмаған жағдайда "Мемлекеттік кірістер органының коды көрсетілген жоқ" хабарлама беріледі. Енгізілген СОК анықтамалыға сәйкестік емес болғанда "Мемлекеттік кірістер органының дұрыс көрсетілген жоқ" хабарлама беріледі.
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрінің
2014 жылғы 25 желтоқсандағы
№ 586 бұйрығына
10-қосымша
Шетелдіктер мен азаматтығы жоқ тұлғалар бойынша жеке табыс салығы мен әлеуметтік салық бойынша салық есептілігін (декларацияны) (210.00 нысан) толтыру кезінде пішімді-логикалық бақылау жүргізуге қойылатын талаптар
Жолдың белгісі (коды)
Жолдың атауы
Белгілердің саны (ең төмен)
Белгілердің саны (ең жоғары)
Жолдың түрі
Мәнін айқындау тәртібі
Толтырудың дұрыстығын тексеру өлшемдері мен қателер туралы хабарламалар
Бөлім. Салық төлеуші туралы жалпы ақпарат
1
Салық төлеушінің жеке сәйкестендіру нөмірі/бизнес-сәйкестендіру нөмірі (ЖСН/БСН)
12
12
сандық
міндетті деректеме
Үлгіге сәйкестігін тексеру (ЖСН/БСН құрылымы). Бұл деректеме толтырылмаған жағдайда "Деректеме жоқ" хабарлама беріледі. Бұл деректемені толтыруда – барлық қосымшаларда автотолтыру.

100
символьный
обязательный реквизит
В случае не заполнения данного реквизита выдается сообщение "Не указано Ф.И.О. Руководителя"
Дата подачи декларации
8
8
числовой
обязательный реквизит
В случае не заполнения данного реквизита выдается сообщение "Не указана дата подачи декларации". Если указанный реквизит больше текущей даты выдается сообщение "Дата подачи декларации указана некорректно".
Код органа государственных доходов - бенефициара по индивидуальному подоходному налогу и
социальному налогу
4
4
справочник
обязательный реквизит
Проверка на обязательность заполнения и на соответствие справочнику. В случае не заполнения данного реквизита выдается сообщение "Не указан код органа государственных доходов". Если введенный КНО не соответствует справочнику, выдается сообщение "Код органа государственных доходов указан неверно".
Код органа государственных доходов - бенефициара по обязательным пенсионным взносам и
социальным отчислениям
4
4
справочник
обязательный реквизит
Проверка на обязательность заполнения и на соответствие справочнику. В случае не заполнения данного реквизита выдается сообщение "Не указан код органа государственных доходов". Если введенный КНО не соответствует справочнику, выдается сообщение "Код органа государственных доходов указан неверно".
Приложение 10
к приказу Министра финансов
Республики Казахстан
от 25 декабря 2014 года № 586
Требования к проведению форматно-логического контроля
при составлении налоговой отчетности (декларации) по
индивидуальному подоходному налогу и социальному налогу по
иностранцам и лицам без гражданства (форма 210.00)
Обозначение (код) поля
Наименование поля
Количество символов (min)
Количество символов (max)
Тип поля
Порядок определения значения
Критерии проверки правильности заполнения и сообщения об ошибках
Раздел. Общая информация о налогоплательщике
1
Индивидуальный идентификационный номер/бизнес-идентификационный номер (ИИН/БИН)
12
12
числовой
обязательный реквизит
Проверка на соответствие шаблону (структура ИИН/БИН). В случае не заполнения данного реквизита выдается сообщение "Реквизит отсутствует". При заполнении данного реквизита - автозаполнение во всех приложениях.

7 (1)
Жұмысшылардың (адам) саны – 1 ай
0
6
сандық
шартты-тәуелді деректеме
Толтыруды тексеру. Заңды тұлға толтырған жағдайда осы ұяшықтарды толтыру міңдетті. Ықпалды ұяшықта деректерлер бар болғанда, бұл деректеме толтырылмаған жағдайда "Деректеме жоқ" хабарлама беріледі. "Қосымша" және "Хабарлама бойынша қосымша" декларацияның түрлері 4(3) және 4(4) толтырған кезде мағынасы толтыру міңдетті емес.
7 (2)
Жұмысшылардың (адам) саны - 2 ай
0
6
сандық
7(3)
Жұмысшылардың (адам) саны – 3 ай
0
6
сандық
8 (1)
Құрылымдық бөлімшелердің болуы - иә
0(1)
1
"х" көрсетіңіз
біреу ғана ұяшық толтыру міндетті
Толтыруды тексеру. Бұл деректеме толтырылмаған жағдайда "Деректемеден біреуді толтыруға болуды керек" хабарлама беріледі.

7 (1)
Численность работников (человек) - 1 мес.
0
6
числовой
условно-зависимый реквизит
Проверка на заполнение. В случае заполнения юридическим лицом, заполнение данных ячеек обязательно. В случае не заполнения данного реквизита, при наличии данных во влияющей ячейке выдается сообщение - "Реквизит отсутствует". При заполнении полей 4(3) и 4(4) - Вид декларации "Дополнительная" и "Дополнительная по уведомлению" заполнение значения необязательно.
7 (2)
Численность работников: (человек) - 2 мес.
0
6
числовой
7(3)
Численность работников: (человек) - 3 мес.
0
6
числовой
8 (1)
Наличие структурных подразделений – да
0(1)
1
укажите "х"
обязательное заполнение только одной ячейки
Проверка на заполнение. В случае не заполнения реквизита выдается сообщение "Должен быть заполнен хотя бы один из реквизитов".

8 (01)
Қоса берілген қосымша - 220.01
0
1
"х" көрсетіңіз
шартты-тәуелді деректеме, егер сәйкестік қосымша (220.01-220.04) толтырған кезде, автотолтыру – жүйесінде толтырған кезде.
Егер 220.01-220.04 сәйкестік қосымшалар толтырған кезде толтыруды тексеру. 220.01 бастап 220.04 дейін толтырылған сәйкестік қосымша нысан болмағанда, 9 жолды (сәйкестік қосымшаның нөмірі) толтырмағанда "...қосымша жоқ" хабарлама беріледі. Толтырған қосымша болғанда бірақ сәйкестік ұяшықта белгісі жоқта "Табыс еткен қосымша белгіліменген" хабарлама беріледі.

8 (01)
Представленные приложения - 220.01
0
1
укажите "х"
условно-зависимый реквизит,
при заполнении в системе – автозаполнение, если заполняется соответствующее приложение (200.01-200.04)
Проверка на заполнение, если заполнены соответствующие приложения 220.01-220.04.
При отсутствии формы соответствующего приложения с 220.01 по 220.04, если заполнено поле 8 (номер соответствующего приложения) выдается сообщение "Отсутствует приложение...". Если есть заполненное приложение, но нет отметки в соответствующей ячейке, выдается сообщение "Не отмечено представленное приложение".

1(0)
1
"х" көрсетіңіз
міндетті деректеме
Декларацияның бір түрі ғана толтыру тиіс. Ешбір ұяшықтарды толтырмағанда "Декларацияның түрі көрсетілген жоқ" хабарлама беріледі. Біреуден артық ұяшық көрсеткенде "Декларацияның бір ғана түрді көрсету қажет" хабарлама беріледі.
4(2)
Декларацияның түрі - кезекті
1(0)
1
4(3)
Декларацияның түрі - қосымша
1(0)
1
4(4)
Декларацияның түрі - хабарлама бойынша қосымша
1(0)
1
Хабарламаның нөмірі
0 (20)
20
нышандық
шартты-тәуелді деректеме
"Хабарлама бойынша қосымша" декларацияның түрі 4(4) толтырған кезде мәнін толтырылуы тиіс. Ықпалды ұяшықта деректерлер бар болғанда, бұл деректеме толтырылмаған жағдайда "Деректеме жоқ" хабарлама беріледі.
Хабарламаның күні

1(0)
1
укажите "х"
обязательный реквизит
Должен быть заполнен только один вид декларации. При не заполнении ни одной из ячеек выдается сообщение "Не указан вид декларации". При указании более одной ячейки, выдается сообщение "Необходимо указать только один вид декларации".
4(2)
Вид декларации - очередная
1(0)
1
4(3)
Вид декларации - дополнительная
1(0)
1
4(4)
Вид декларации - дополнительная по уведомлению
1(0)
1
Номер уведомления
0(20)
11
символьный
условно-зависимый реквизит
При заполнении поля 4(4) - Вид декларации "дополнительная по уведомлению" - значение должно быть заполнено. В случае не заполнения данного реквизита, при наличии данных во влияющей ячейке выдается сообщение - "Реквизит отсутствует".
дата уведомления

0 (8)
8
сандық
шартты-тәуелді деректеме
Пішінге сәйкестік тексеру "күні" (жжжж). "Хабарлама бойынша қосымша" декларацияның түрі 4(4) толтырған кезде мағынасы толтыру болуға тиіс. Бұл деректеме толтырылмаған жағдайда, ықпалды ұяшықта деректерлер бар болғанда, бұл деректеме жоқта "Деректеме жоқ" хабарлама беріледі.
Салық төлеушінің санаты: мемлекеттік лауазымға не мемлекеттік немесе оларға теңестірілге н функцияларды орындауға байланысты лауазымға кандидат болып табылатын адам және оның жұбайы (зайыбы)
1(0)
1
"х" көрсетіңіз
міндетті деректеме
Біреу жолды толтыру міндетті. Ешбір ұяшықтарды толтырмағанда "Салық төлеушінің санаты көрсетілген жоқ" хабарлама беріледі, екеуден және артық ұяшық толтырғанда - "Салық төлеушінің санаты айқындалған жоқ".
мемлекеттік функцияларды орындауға уәкілеттік берілген адам, оның ішінде Қазақстан Республикасы Парламентіні ң депутаты, судья, мемлекеттік қызметші және оның жұбайы (зайыбы)
1(0)
1
"х" көрсетіңіз
ҚР заңнамасына сәйкес декларация тапсыру бойынша міндет жүктелген жеке тұлғалардың басқа да санаттары
1(0)
1
"х" көрсетіңіз
8
Жұмыс орны
1

0(8)
8
числовой
условно-зависимый реквизит
Проверка на соответствие формату "дата" (дд.мм.гггг). При заполнении поля 4(4) - Вид декларации "дополнительная по уведомлению" - значение должно быть заполнено. В случае не заполнения данного реквизита, при наличии данных во влияющей ячейке выдается сообщение - "Реквизит отсутствует".
Категория налогоплательщика: лицо, являющееся кандидатом на государственную
должность либо на должность, связанную с выполнением государственных или
приравненных к ним функций и его супруг (-а)
1(0)
1
укажите "х"
обязательный реквизит
Обязательное заполнение одного поля. При не заполнении ни одной из ячеек выдается сообщение "Не указана категория налогоплательщика", при заполнении двух и более ячеек – "категория налогоплательщика не определена".
Лицо, уполномоченное на выполнение
государственных функций, в том числе депутат Парламента, судья,
государственный служащий и его супруг (-а)
1(0)
1
укажите "х"
Категория налогоплательщика: прочие категории физических лиц, на которых возложена обязанность по подаче декларации в соответствии с законодательством РК
1(0)
1
укажите "х"
8
Место работы
1

2) 9(2) или 9(3) ұялар бір мезгілде толтырған кезде "ҚҚС есепке жатқызудың әдісі белгісіз" хабарлама беріледі;
3) бір мезгілде ұялардаң үшеүден ешбір толтырмағанда "ҚҚС есепке жатқызудың әдісі көрсетілген жоқ" хабарлама беріледі
9 (2)
ҚҚС есепке жатқызудың әдісі: бөлек
1(0)
1
"х" көрсетіңіз
9 (3)
ҚҚС есепке жатқызудың әдісі: барабар және бөлек
1(0)
1
"х" көрсетіңіз
10
ҚҚС бойынша куәліктің
нөмірі мен сериясы
5/7
5/7
"х" көрсетіңіз
міндетті деректеме
Деректегің жоқтығында "куәліктің сериясы көрсетілген жоқ" немесе "куәліктің нөмірі көрсетілген жоқ" хабарлама беріледі.

2) если заполнены одновременно ячейки 9(2) или 9(3) выдается сообщение – "Метод отнесения НДС в зачет не определен";
3) если одновременно не заполнены ни одна из трех ячеек выдается сообщение - "Не указан метод отнесения НДС в зачет".
9 (2)
Метод отнесения в зачет НДС: раздельный
1(0)
1
укажите "х"
9 (3)
Метод отнесения в зачет НДС: пропорциональный и раздельный
1(0)
1
укажите "х"
10
Серия и номер Свидетельства по НДС
5/7
5/7
укажите "х"
обязательный реквизит
При отсутствии данных выдается сообщение "Не указана серия Свидетельства" либо "Не указан номер Свидетельства".

Егер ИСАЖ-да (немесе АЖ АЛКО) салық төлеушісінде құрылымдық бөлімшелер бар спиртті, алкоголь өнімді, сыраны, мұнай өнімлерді шығаратын, мұнай өнімлердің көтерме және бөлшек саудаданы жүзеге асыратың да ақпарат бар болғанда, бірақ 421.00 нысанды табыс етпегенде "Құрылымдық бөлімше үшін немесе объектілер салық салуымен байланысты есеп табыс етілмеген" хабарлама беріледі.
Бөлім. Салық төлеушінің жауапкершілігі
Басшының Т.А.Ә.
0
100
нышандық
міндетті деректеме
Толтыруды тексеру. Бұл деректеме толтырылмаған жағдайда "Басшының Т.А.Ә. көрсетілген жоқ" хабарлама беріледі.
Декларация тапсырылған күн
8
8
сандық
міндетті деректеме
Толтыруды тексеру. Пішінге сәйкестік тексеру "күні" (кк.тт.жжжж). Бұл деректеме толтырылмаған жағдайда "Декларация тапсырылған күні көрсетілген жоқ" хабарлама беріледі. Көрсетілген деректеме ағымдағы күннен асқанда "Декларация тапсырылған күн түзу көрсетілген жоқ" хабарлама беріледі.
Мемлекеттік кірістер органының коды коды
4
4
анықтамалы
міндетті деректеме
Міндетті толтыру және анықтамалыға сәйкестік үшін тексеру. Бұл деректеме толтырылмаған жағдайда "Мемлекеттік кірістер органының коды көрсетілген жоқ" хабарлама беріледі. Енгізілген СОК анықтамалыға сәйкестік емес болғанда "Мемлекеттік кірістер органының коды дұрыс көрсетілген жоқ" хабарлама беріледі.
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрінің
2014 жылғы 25 желтоқсандағы
№ 586 бұйрығына
17-қосымша
Құрылымдық бөлімше немесе салық салуға байланысты объектілер үшін акциз салық есептілігін (декларацияны) (421.00 нысан) толтыру кезінде пішімді-логикалық бақылау жүргізуге қойылатын талаптар
Жолдың белгісі (коды)
Жолдың атауы
Белгілердің саны (ең төмен)
Белгілердің саны (ең жоғары)
Жолдың түрі
Мәнін айқындау тәртібі
Толтырудың дұрыстығын тексеру өлшемдері мен қателер туралы хабарламалар
Бөлім. Салық төлеуші туралы жалпы ақпарат
1
Салық төлеушінің жеке сәйкестендір у нөмірі/бизне с-сәйкестенд іру нөмірі (ЖСН/БСН)
12
12
сандық
міндетті деректеме
Үлгіге сәйкестігін тексеру (ЖСН/БСН құрылымы). Бұл деректеме толтырылмаған жағдайда "Деректеме жоқ" хабарлама беріледі. Бұл деректемені толтыруда – барлық қосымшаларда автотолтыру.
2
Заңды тұлғаның құрылымдық бөлімшесінің БСН
12
12
сандық
шартты-тәуелді деректеме
Егер 3А ұяшық белгілегенде толтыруды тексеріс. 3А ұяшық белгілеуде, бұл деректеме толтырылмаған жағдайда "Деректеме жоқ" хабарлама беріледі.
Акциз есептеу: заңды тұлғаның немесе дара кәсіпкердің салық салуға байланысты объектілері
1(0)
1
"х" көрсетіңіз
обязательное заполнение одного поля
Бұл деректеме толтырылмаған жағдайда "Деректеме жоқ" хабарлама беріледі.
Акциз есептеу: құрылымдық бөлімше
1(0)
1
"х" көрсетіңіз
Акциз есептеу: құрылымдық бөлімшенің салық салуға байланысты объектілері
1(0)
2
"х" көрсетіңіз
4
Заңды тұлғаның құрылымдық бөлімшесінің атауы
1
93
мәтіндік
шартты-тәуелді деректеме
Егер 3А ұяшық белгілегенде толтыруды тексеріс. 3А ұяшық белгілеуде, бұл деректеме толтырылмаған жағдайда "Деректеме жоқ" хабарлама беріледі.
Салық органының коды: салық салуға байланысты объектінің тіркеу есебінің орны бойынша
4
4
сандық
шартты-тәуелді деректеме
Егер 3А ұяшық белгілегенде толтыруды тексеріс. 3А ұяшық белгілеуде, бұл деректеме толтырылмаған жағдайда "Деректеме жоқ" хабарлама беріледі.
Салық органының коды: заңды тұлғаның құрылымдық бөлімшесінің тіркеу есебінің орны бойынша
4
4
сандық
шартты-тәуелді деректеме
Егер 3В ұяшық белгілегенде толтыруды тексеріс. 3В ұяшық белгілеуде, бұл деректеме толтырылмаған жағдайда "Деректеме жоқ" хабарлама беріледі.

Если в ИНИС (или ИС АЛКО) есть информация, что у налогоплательщика имеются структурные подразделения, производящие спирт, алкогольную продукцию, пива, нефтепродукты, а также осуществляющие оптовую и розничную реализацию нефтепродуктов, но не представлена форма 421.00 выдается сообщение – "Не представлены расчеты за структурное подразделение или объекты, связанные с налогообложением".
Раздел. Ответственность налогоплательщика
ФИО Руководителя
0
100
символьный
обязательный реквизит
В случае не заполнения данного реквизита выдается сообщение "Не указано Ф.И.О. Руководителя".
Дата подачи декларации
8
8
числовой
обязательный реквизит
Проверка на заполнение и на соответствие формату "дата" (дд.мм.гггг) (не больше текущей даты). В случае не заполнения данного реквизита выдается сообщение "Не указана дата подачи декларации". Если указанный реквизит больше текущей даты выдается сообщение "Дата подачи декларации указана некорректно".
Код органа государственных доходов
4
4
справочник
обязательный реквизит
Проверка на заполнение и на соответствие справочнику. В случае не заполнения данного реквизита выдается сообщение "Не указан код органа государственных доходов". Если введенный КНО не соответствует справочнику, выдается сообщение "Код органа государственных доходов указан неверно".
Приложение 17
к приказу Министра финансов
Республики Казахстан
от 25 декабря 2014 года № 586
Требования к проведению форматно-логического контроля
при составлении налоговой отчетности (декларации) акциза за
структурное подразделение или объекты,
связанные с налогообложением (форма 421.00)
Обозначение (код) поля
Наименование поля
Количество символов (min)
Количество символов (max)
Тип поля
Порядок определения значения
Критерии проверки правильности заполнения и сообщения об ошибках
Раздел. Общая информация о налогоплательщике
1
Индивидуальный идентификационный номер/бизнес-идентификационный номер (ИИН/БИН)
12
12
числовой
обязательный реквизит
Проверка на соответствие шаблону (структура ИНН/БИН). В случае не заполнения данного реквизита выдается сообщение "Реквизит отсутствует". При заполнении данного реквизита - автозаполнение во всех приложениях.
2
БИН структурного подразделения юридического лица
12
12
числовой
условно-зависимый реквизит
Проверка на заполнение, если отмечена ячейка 3А. При отметке ячейки 3А, в случае не заполнения данного реквизита выдается сообщение "Реквизит отсутствует".
Исчисление акциза: объекты, связанные с налогообложением юридического лица или индивидуального предпринимателя
1(0)
1
укажите "х"
обязательное заполнение одного поля
В случае не заполнения данного реквизита выдается сообщение "Реквизит отсутствует".
Исчисление акциза: структурное подразделение
1(0)
1
укажите "х"
Исчисление акциза: объект, связанный с налогообложением структурного подразделения
1(0)
2
укажите "х"
4
Наименование структурного подразделения юридического лица
1
93
текстовый
условно-зависимый реквизит
Проверка на заполнение, если отмечена ячейка 3А. При отметке ячейки 3А, в случае не заполнения данного реквизита выдается сообщение "Реквизит отсутствует".
Код налогового органа: по месту регистрационного учета структурного подразделения юридического лица
4
4
числовой
условно-зависимый реквизит
Проверка на заполнение, если отмечена ячейка 3А. При отметке ячейки 3А, в случае не заполнения данного реквизита выдается сообщение "Реквизит отсутствует".
Код налогового органа: по месту регистрационного учета, объекта, связанного с налогообложением
4
4
числовой
условно-зависимый реквизит
Проверка на заполнение, если отмечена ячейка 3В. При отметке ячейки 3В, в случае не заполнения данного реквизита выдается сообщение "Реквизит отсутствует".

0 (1)
1
7(4)
Декларацияның түрі - хабарлама бойынша қосымша
0 (1)
1
7(5)
Салық есептілігі тапсырылатын салық кезеңі - тарату
0 (1)
1
Хабарламаның нөмірі
0 (20)
20
нышандық
шартты-тәуелді деректеме
"Хабарлама бойынша қосымша" декларацияның түрі 7(4) толтырған кезде мәнін толтырылуы тиіс. Ықпалды ұяшықта деректерлер бар болғанда, бұл деректеме толтырылмаған жағдайда "Деректеме жоқ" хабарлама беріледі.
Хабарламаның күні
0 (8)
8
сандық
шартты-тәуелді деректеме

0 (1)
1
7(4)
Вид расчета - дополнительный по уведомлению
0 (1)
1
7(5)
Вид расчета - ликвидационный
0 (1)
1
Номер уведомления
0 (21)
21
символьный
условно-зависимый реквизит
При заполнении поля 7(4) - Вид расчета "Дополнительный по уведомлению" - значение должно быть заполнено. В случае не заполнения данного реквизита, при наличии данных во влияющей ячейке - "Реквизит отсутствует".
Дата уведомления
0 (8)
8
числовой
условно-зависимый реквизит

Пішінге сәйкестік тексеру "күні" (жжжж). "Хабарлама бойынша қосымша" декларацияның түрі 7(4) толтырған кезде мағынасы толтыру болуға тиіс. Бұл деректеме толтырылмаған жағдайда, ықпалды ұяшықта деректерлер бар болғанда, бұл деректеме жоқта "Деректеме жоқ" хабарлама беріледі.
Талаптары салық міндеттемесі н орындауды сенімгерлікп ен басқарушыға жүктейтін мүлікті сенімгерлікп ен басқару шарты бойынша сенімгерлікп ен басқарудың құрылтайшысы немесе сенімгерлікп ен басқару туындаған өзге жағдайларда пайда алушы болып табылатын салық төлеуші
0
1
"х" көрсетіңіз
міндетті емес деректеме
-
10
Валюта коды (KZT)
1
3
нышандық
міндетті деректеме
Толтыруды тексеру. Бұл деректеме толтырылмаған жағдайда "Деректеме жоқ" хабарлама беріледі. KZT үнсіз келісім бойынша, валюта анықтамалығынан толтыру мүмкіндігі.
11(1)
Қоса берілген қосымшасы - 421.01
0
1
"х" көрсетіңіз
шартты-тәуелді деректеме, егер сәйкестік қосымша (421.01-421.04) толтырған кезде, автотолтыру – жүйесінде толтырған кезде.
Егер 421.01-421.04 сәйкестік қосымшалар толтырған кезде толтыруды тексеру. 421.01 бастап 421.04 дейін толтырылған сәйкестік қосымша нысан болмағанда, 8 жолды (сәйкестік қосымшаның нөмірі) толтырмағанда "...қосымша жоқ" хабарлама беріледі. Толтырған қосымша болғанда бірақ сәйкестік ұяшықта белгісі жоқта "Табыс еткен қосымша белгіліменген" хабарлама беріледі.
11(2)
Қоса берілген қосымшасы - 421.02
0
1
11(3)
Қоса берілген қосымшасы 421.03
0
1

Проверка на соответствие формату "дата" (дд.мм.гггг). при заполнении 7(4) - Вид расчета "Дополнительный по уведомлению" - значение должно быть заполнено. В случае не заполнения данного реквизита, при наличии данных во влияющей ячейке - "Реквизит отсутствует".
категория налогоплательщика - доверительный управляющий по договорам доверительного управления либо выгодоприобретатель в иных случаях возникновения доверительного управления
0
1
укажите "х"
необязательный реквизит
-
10
Код валюты (КZT)
1
3
символьный
обязательный реквизит
Проверка на заполнение. В случае не заполнения данного реквизита, при наличии данных во влияющей ячейке - "Реквизит отсутствует". Возможно заполнение из справочника валют, по умолчанию KZT.
11(1)
Представленное приложение 421.01
0
1
укажите "х"
условно-зависимый реквизит, при заполнении в системе – автозаполнение, если заполняется соответствующее приложение (421.01-421.04)
Проверка на заполнение, если заполнены соответствующие приложения (421.01-421.04). При отсутствии формы соответствующего приложения с 421.01 по 421.04, если есть отметка в соответствующей ячейке поля 11, выдается сообщение "Приложение не заполнено". Если есть заполненное приложение, но нет отметки в соответствующей ячейке, выдается сообщение "Не отмечено представленное приложение".
11(2)
Представленное приложение 421.02
0
1
11(3)
Представленное приложение 421.03
0
1

101
мәтіндік
міндетті деректеме
Бұл деректеме жоқта "Деректеме жоқ" хабарлама беріледі.
8
Пайдалы қазбаның коды
0
4
сандық
міндетті деректеме
Толтыруды тексеру. Бұл деректеме жоқта "Деректеме жоқ" хабарлама беріледі.
9
Келісімшарттың жасалған күні
0
8
сандық
шартты-тәуелді деректеме
Пішінге сәйкестік тексеру "күні" (жжжж). Бұл деректеме толтырылмаған жағдайда "Деректеме жоқ" хабарлама беріледі. Егер 12 және 13 жол толтырған кезде осы жол белсенді емес.
10
Келісімшарттың нөмірі
0
5
нышандық
шартты-тәуелді деректеме
Бұл деректеме толтырылмаған жағдайда "Деректеме жоқ" хабарлама беріледі. Егер 12 және 13 жол толтырған кезде осы жол белсенді емес.
11
Салық төлеушіні конкурс жеңімпазы деп жариялау күні
0
8
сандық
шартты-тәуелді деректеме
Пішінге сәйкестік тексеру "күні" (жжжж). Бұл деректеме толтырылмаған жағдайда "Деректеме жоқ" хабарлама беріледі. 14(1) ұяшық көрсеткенде деректеме толтыру болу керек. Егер 10 және 13 жол толтырған кезде осы жол белсенді емес.
12
Тікелей келіссөздер хаттамасына қол қойыған күн
0
8
сандық
шартты-тәуелді деректеме
Пішінге сәйкестік тексеру "күні" (жжжж). Бұл деректеме толтырылмаған жағдайда "Деректеме жоқ" хабарлама беріледі. 14(1) ұяшық көрсеткенде деректеме толтыру болу керек. Егер 10 және 12 жол толтырған кезде осы жол белсенді емес.
13
Өндірілетін қорлар көлемінің бекітілген күні
0
8
сандық
Шартты-тәуелді деректеме

101
текстовый
обязательный реквизит
В случае не заполнения данного реквизита выдается сообщение - "Реквизит отсутствует".
8
Код полезного ископаемого
0
4
числовой
обязательный реквизит
Проверка на заполнение. В случае не заполнения реквизита, выдается сообщение "Реквизит отсутствует".
9
Дата заключения контракта
0
8
числовой
обязательный реквизит
Проверка на соответствие формату "дата" (дд.мм.гг). В случае не заполнения данного реквизита выдается сообщение - "Реквизит отсутствует". Если заполнена строка 12 и 13, то данная строка не активна.
10
Номер контракта
0
5
символьный
обязательный реквизит
В случае не заполнения данного реквизита выдается сообщение - "Реквизит отсутствует". Если заполнена строка 12 и 13, то данная строка не активна.
11
Дата объявления налогоплательщика победителем конкурса
0
8
числовой
условно-обязательный реквизит
Проверка на соответствие формату "дата" (дд.мм.гг). В случае не заполнения данного реквизита выдается сообщение - "Реквизит отсутствует". Реквизит должен быть заполнен при указании ячейки 14(1). Если заполнена строка 10 и 13, то данная строка не активна.
12
Дата подписания протокола прямых переговоров
0
8
числовой
Условно-зависимый реквизит
Проверка на соответствие формату "дата" (дд.мм.гг). В случае не заполнения данного реквизита выдается сообщение - "Реквизит отсутствует". Должен быть заполнен при указании ячейки 14(1). Если заполнена строка 10 и 12, то данная строка не активна.
13
Дата утверждения объема извлекаемых запасов
0
8
числовой
Условно-зависимый реквизит

0 (8)
8
сандық
шартты-тәуелді деректеме
Пішінге сәйкестік тексеру "күні" (жжжж). "Хабарлама бойынша қосымша" декларацияның түрі 4(4) толтырған кезде мағынасы толтыру болуға тиіс. Бұл деректеме толтырылмаған жағдайда, ықпалды ұяшықта деректерлер бар болғанда, бұл деректеме жоқта "Деректеме жоқ" хабарлама беріледі.
7
Келісімшарттың және
кен орнының атауы
1
63
мәтіндік
міндетті деректеме
Толтыруды тексеру. Бұл деректеме толтырылмаған жағдайда "Деректеме жоқ" хабарлама беріледі.
8
Келісімшарттың жасалған күні
0
8
сандық
міндетті деректеме
Пішінге сәйкестік тексеру "күні" (жжжж). Бұл деректеме толтырылмаған жағдайда "Деректеме жоқ" хабарлама беріледі.
9
Келісімшарттың нөмірі
0
10
нышандық
міндетті деректеме
Бұл деректеме толтырылмаған жағдайда "Деректеме жоқ" хабарлама беріледі.
10(1)
Қоса берілген қосымша 590.01
0
1
"х" көрсетіңіз
шартты-тәуелді деректеме, егер сәйкестік қосымша (590.01-590.05) толтырған кезде, автотолтыру – жүйесінде толтырған кезде.
Егер 590.01-590.05 сәйкестік қосымшалар толтырған кезде толтыруды тексеру. 590.01 бастап 590.05 дейін толтырылған сәйкестік қосымша нысан болмағанда, 10 жолды (сәйкестік қосымшаның нөмірі) толтырмағанда "...қосымша жоқ" хабарлама беріледі. Толтырған қосымша болғанда бірақ сәйкестік ұяшықта белгісі жоқта "Табыс еткен қосымша белгіліменген" хабарлама беріледі.
10(2)
Қоса берілген қосымша 590.02
0
1
"х" көрсетіңіз
10(3)
Қоса берілген қосымша 590.03
0
1
"х" көрсетіңіз
10(4)
Қоса берілген қосымша 590.04
0
1
"х" көрсетіңіз

0 (8)
8
числовой
условно-зависимый реквизит
Проверка на соответствие формату "дата" (дд.мм.гггг). При заполнении поля 5(4) - Вид декларации "Дополнительная по уведомлению" - значение должно быть заполнено. В случае не заполнения данного реквизита, при наличии данных во влияющей ячейке, выдается сообщение - "Реквизит отсутствует".
7
Наименование контракта и месторождения
1
63
текстовый
обязательный реквизит
Проверка на заполнение. В случае не заполнения реквизита, выдается сообщение "Реквизит отсутствует".
8
Дата заключения контракта
0
8
числовой
обязательный реквизит
Проверка на соответствие формату "дата" (дд.мм.гг). В случае не заполнения данного реквизита выдается сообщение - "Реквизит отсутствует".
9
Номер контракта
0
10
символьный
обязательный реквизит
При отсутствии данного реквизита выдается сообщение - "Реквизит отсутствует".
10(1)
Представленные приложения 590.01
0
1
укажите "х"
условно-зависимый реквизит,
при заполнении в системе – автозаполнение, если заполняется соответствующее приложение (590.01-590.05)
Проверка на заполнение, если заполнены соответствующие приложения 590.01-590.05.
При отсутствии формы заполненного соответствующего приложения с 590.01 по 590.05, если заполнена строка 10 (номер соответствующего приложения) выдается сообщение "Отсутствует приложение...". Если есть заполненное приложение, но нет отметки в соответствующей ячейке выдается сообщение "Не отмечено представленное приложение".
10(2)
Представленные приложения 590.02
0
1
укажите "х"
10(3)
Представленные приложения 590.03
0
1
укажите "х"
10(4)
Представленные приложения 590.04
0
1
укажите "х"

100
мәтіндік
міндетті деректеме
Бұл деректеме толтырылмаған жағдайда "Салық төлеушінің Т.А.Ә. немесе атауы көрсетілген жоқ" хабарлама беріледі.
4(1)
Декларацияның түрі - бастапқы
0 (1)
1
"х" көрсетіңіз
міндетті деректеме
Декларацияның бір түрі ғана толтыру тиіс, басқа жағдайда бір мезгілде "бастапқы" және "тарату" ұяшықтарды толтыру. Ешбір ұяшықтарды толтырмағанда "Декларацияның түрі көрсетілген жоқ" хабарлама беріледі. Біреуден артық ұяшық көрсеткенде (басқа жағдайда бір мезгілде "бастапқы" және "тарату" ұяшықтарды толтыру) "Декларацияның бір ғана түрді көрсету қажет" хабарлама беріледі.
4(2)
Декларацияның түрі - кезекті
0 (1)
1
4(3)
Декларацияның түрі - қосымша
0 (1)
1
4(4)
Декларацияның түрі - хабарлама бойынша қосымша
0 (1)
1
4(5)
Салық есептілігі тапсырылатын салық кезеңі - тарату
0 (1)
1
5 А
Хабарламаның нөмірі
0 (20)
20
нышандық
шартты-тәуелді деректеме
"Хабарлама бойынша қосымша" декларацияның түрі 4(4) толтырған кезде мәнін толтырылуы тиіс. Ықпалды ұяшықта деректерлер бар болғанда, бұл деректеме толтырылмаған жағдайда "Деректеме жоқ" хабарлама беріледі.
5 В
Хабарламаның күні
0 (8)
8
сандық
шартты-тәуелді деректеме
Пішінге сәйкестік тексеру "күні" (жжжж). "Хабарлама бойынша қосымша" декларацияның түрі 4(4) толтырған кезде мағынасы толтыру болуға тиіс. Бұл деректеме толтырылмаған жағдайда, ықпалды ұяшықта деректерлер бар болғанда, бұл деректеме жоқта "Деректеме жоқ" хабарлама беріледі.
6 А
Сенімгерлік басқарушыға жүктелетін салық төлеуші
0 (1)
1
"х" көрсетіңіз
міндетті емес деректеме
Біреуден аспайтын жол толтырылуы тиіс.
6 В
Сенімгерлік басқарушының құрылтайшысы болып табылатын салық төлеуші
0 (1)
1
Жеке нотариус, жеке сот орындаушысы,адвокат, кәсіптік медиатор, дара кәсіпкер болып табылмайтын жеке тұлға
0
1
6D

100
текстовый
обязательный реквизит
В случае не заполнения данного реквизита выдается сообщение "Не указаны Ф.И.О или наименование налогоплательщика".
4(1)
Вид декларации- первоначальная
0 (1)
1
укажите "х"
обязательный реквизит
Должен быть заполнен только один вид декларации, за исключением случаев одновременного заполнения ячеек "первоначальная" и "ликвидационная". При не заполнении всех ячеек выдается сообщение "Не указан вид декларации". При указании более одной ячейки (за исключением случаев одновременного заполнения ячеек "первоначальная" и "ликвидационная") выдается сообщение "Необходимо указать только один вид Декларации".
4(2)
Вид декларации - очередная
0 (1)
1
4(3)
Вид декларации - дополнительная
0 (1)
1
4(4)
Вид декларации - дополнительная по уведомлению
0 (1)
1
4(5)
Вид декларации - ликвидационная
0 (1)
1
номер уведомления
1
20
символьный
условно-зависимый реквизит
При заполнении поля 4(4) - Вид декларации "Дополнительный по уведомлению" - значение должно быть заполнено. В случае не заполнения данного реквизита, при наличии данных во влияющей ячейке выдается сообщение - "Реквизит отсутствует".
дата уведомления
0
8
числовой
условно-зависимый реквизит
Проверка на соответствие формату "дата" (дд.мм.гггг). при заполнении поля 4(4) - Вид декларации "Дополнительный по уведомлению" - значение должно быть заполнено. В случае не заполнения данного реквизита, при наличии данных во влияющей ячейке выдается сообщение - "Реквизит отсутствует".
Налогоплательщик, являющийся доверительным управляющим
0 (1)
1
укажите "х"
необязательный реквизит
Может быть заполнено не более одного поля.
Налогоплательщик, являющийся учредителем доверительного управления
0 (1)
1
Частный нотариус, адвокат, профессиональный медиатор, физическое лицо, не являющееся индивидуальным предпринимателем
0
1
6D

Салық кодексінің 308-1-бабы 1-тармағына сәйкес 2009 жылдың 1 қаңтарына дейін салық режимінің тікелей тұрақтылық көзделген, өнімді бөлу туралы келісім-шарт ы (шарт) бойынша жер қойнауын пайдаланушы
0
1
7A
Келісім-шарттың нөмірі және қол қою күні
1
50
нышандық
шартты-тәуелді деректеме
6D салық төлеушінің санатын толтырған кезде мәні толтырылуы тиіс.
7B
Келісім-шарттың қол қою күні
5
6
сандық
шартты-тәуелді деректеме
Пішінге сәйкестік тексеру "күні" (кк.тт.жжжж). 6D салық төлеушінің санатын толтырған кезде мәні толтырылуы тиіс.
8
Валюта коды (KZT)
1
3
нышандық
міндетті деректеме
Толтыруды тексеру. Бұл деректеме толтырылмаған жағдайда "Деректеме жоқ" хабарлама беріледі. KZT үнсіз келісім бойынша, валюта анықтамалығынан толтыру мүмкіндігі.
9(1)
Қоса берілген қосымша 700.01
0
1
"х" көрсетіңіз
шартты-тәуелді деректеме, егер сәйкестік қосымша (700.01-700.02) толтырған кезде, автотолтыру – жүйесінде толтырған кезде.
Егер 700.01-700.02 сәйкестік қосымшалар толтырған кезде толтыруды тексеру. 700.01 бастап 700.02 дейін толтырылған сәйкестік қосымша нысан болмағанда, 9 жолды (сәйкестік қосымшаның нөмірі) толтырмағанда "...қосымша жоқ" хабарлама беріледі. Толтырған қосымша болғанда бірақ сәйкестік ұяшықта белгісі жоқта "Табыс еткен қосымша белгіліменген" хабарлама беріледі.
9(2)
Қоса берілген қосымша 700.02
0
1
10А
Қосымшалар саны ф.700.01
0 (1)
1
сандық
шартты-тәуелді деректеме
Егер 9(1) ұяшық толтырса толтырады.
10В
Қосымшалар саны ф.700.02
0 (1)
6
сандық
шартты-тәуелді деректеме
Егер 9(2) ұяшық толтырса толтырады.
Бөлім. Салық төлеушінің жауапкершілігі
Басшының Т.А.Ә.
0

Недропользователь по соглашению (контракту) о разделе продукции, в котором прямо предусмотрена стабильность налогового режима, заключенным до 1 января 2009 года, в соответствии с пунктом 1 статьи 308-1 Налогового кодекса
0
1
7A
номер заключения контракта
1
50
символьный
условно-зависимый реквизит
При заполнении "категория налогоплательщика" - 6D значение должно быть заполнено.
7B
дата заключения контракта
5
6
числовой
условно- зависимый реквизит
Проверка на соответствие формату "дата" (дд.мм.гггг). При заполнении "категория налогоплательщика" - 6D значение должно быть заполнено.
8
код валюты
0 (1)
3
числовой
обязательный реквизит
Проверка не заполнение. В случае не заполнения данного реквизита, при наличии данных во влияющей ячейке выдается сообщение - "Реквизит отсутствует". Возможно заполнение из справочника валют, по умолчанию KZT.
9(1)
представленные приложения 700.01
0
1
укажите "х"
условно-зависимый реквизит,
при заполнении в системе – автозаполнение, если заполняется соответствующее приложение (700.01-700.02)
Проверка на заполнение, если заполнены соответствующие приложения 700.01-700.02.
При отсутствии формы заполненного соответствующего приложения с 700.01 по 700.02, если заполнено поле 9 (номер соответствующего приложения) выдается сообщение "Отсутствует приложение...". Если есть заполненное приложение, но нет отметки в соответствующей ячейке, выдается сообщение "Не отмечено представленное приложение".
9(2)
представленные приложения 700.02
0
1
10А
количество листов ф.700.01
0 (1)
1
числовой
условно-зависимый реквизит
Заполняется в случае заполнения ячейки 9(1).
10В
количество листов ф.700.02
0 (1)
6
числовой
условно-зависимый реквизит
Заполняется в случае заполнения ячейки 9(2).
Раздел. Ответственность налогоплательщика
ФИО Налогоплательщика (руководителя)
0

Пішінге сәйкестік тексеру "күні" (жжжж). "Хабарлама бойынша қосымша" декларацияның түрі 4(4) толтырған кезде мағынасы толтыру болуға тиіс. Бұл деректеме толтырылмаған жағдайда, ықпалды ұяшықта деректерлер бар болғанда, бұл деректеме жоқта "Деректеме жоқ" хабарлама беріледі.
6 А
Салық кодексінің 451-бабында белгіленген ерекшеліктері ескеріле отырып, ауыл шаруашылығы, балық өнімдерін өндіруші заңды тұлғаларға және ауылдық тұтыну кооперативтеріне арналған АСР қолданатын салық төлеуші
0 (1)
1
"х" көрсетіңіз
міндетті емес деректеме
Біреуден аспайтын жол толтырылуы тиіс.
6 В
Мүлікті сенімгерлікпен басқару шарттары бойынша сенімгерлікпен басқару құрылтайшысы болып табылатын салық міндеттерін орындау шарттары сенімгерлік басқарушыға жүктелетін немесе сенімгерлікпен басқару туындайтын басқа жағдайларда пайда алушы, салық төлеуші
0 (1)
1
Мүлікті сенімгерлікпен басқару шарттары бойынша сенімгер басқарушы болып табылатын, салық міндеттерін орындау шарттары сенімгерлік басқарушыға жүктелетін салық төлеуші
0
1
7
Валюта коды (KZT)
1
3
нышандық
міндетті деректеме
Толтыруды тексеру. Бұл деректеме толтырылмаған жағдайда "Деректеме жоқ" хабарлама беріледі. KZT үнсіз келісім бойынша, валюта анықтамалығынан толтыру мүмкіндігі.
Бөлім. Салық төлеушінің жауапкершілігі
Басшының Т.А.Ә.
0

Проверка на соответствие формату "дата" (дд.мм.гггг). При заполнении 4(4) - Вид расчета "Дополнительный по уведомлению" - значение должно быть заполнено. В случае не заполнения данного реквизита, при наличии данных во влияющей ячейке выдается сообщение - "Реквизит отсутствует".
Налогоплательщик, применяющий СНР для юридических лиц-производителей сельскохозяйственной продукции и
сельских потребительских кооперативов, продукции аквакультуры (рыбоводства) с учетом особенности,
установленной статьей 451 Налогового кодекса
0 (1)
1
укажите "х"
необязательный реквизит
Может быть заполнено не более одного поля.
налогоплательщик, являющийся учредителем доверительного управления по договору доверительного управления имуществом, условиями которого исполнение налогового обязательства возложено на доверительного управляющего, или выгодоприобретателем в иных случаях возникновения доверительного управления
0 (1)
1
налогоплательщик, являющийся доверительным управляющим по договору доверительного управления имуществом, условиями которого исполнение налогового обязательства возложено на доверительного управляющего
0
1
7
Код валюты
0(3)
3
числовой
Обязательный реквизит
Проверка на заполнение. В случае если не заполнен данный реквизит выдается сообщение "Не указан код валюты". Возможно заполнение из справочника валют, по умолчанию KZT.
Раздел. Ответственность налогоплательщика
ФИО Налогоплательщика (руководителя)
0

Пішінге сәйкестік тексеру "күні" (жжжж). "Хабарлама бойынша қосымша" декларацияның түрі 4(4) толтырған кезде мағынасы толтыру болуға тиіс. Бұл деректеме толтырылмаған жағдайда, ықпалды ұяшықта деректерлер бар болғанда, бұл деректеме жоқта "Деректеме жоқ" хабарлама беріледі.
6 А
Мүлікті сенімгерлікпен басқару шарттары бойынша сенімгер басқарушы болып табылатын, салық міндеттерін орындау шарттары сенімгерлік басқарушыға жүктелетін салық төлеуші
0 (1)
1
"х" көрсетіңіз
міндетті емес деректеме
Біреуден аспайтын жол толтырылуы тиіс.
6 В
Мүлікті сенімгерлікпе н басқару шарттары бойынша сенімгерлікпе н басқару құрылтайшысы болып табылатын салық міндеттерін орындау шарттары сенімгерлік басқарушыға жүктелетін немесе сенімгерлікпен басқару туындайтын басқа жағдайларда пайда алушы, салық төлеуші
0 (1)
1
Жеке нотариус, жеке сот орындаушысы, адвокат, кәсіптік медиатор, дара кәсіпкер болып табылмайтын жеке тұлға
0
1
6D

Проверка на соответствие формату "дата" (дд.мм.гггг). при заполнении поля 4(4) - Вид расчета "Дополнительная по уведомлению" - значение должно быть заполнено. В случае не заполнения данного реквизита, при наличии данных во влияющей ячейке, выдается сообщение - "Реквизит отсутствует".
налогоплательщик, являющийся доверительным управляющим по договору доверительного управления имуществом, условиями которого исполнение налогового обязательства возложено на доверительного управляющего
0 (1)
1
укажите "х"
необязательный реквизит
Может быть заполнено не более одного поля.
налогоплательщик, являющийся учередителем доверительного управления по договору доверительного управления имуществом, условиями которого исполнение налогового обязательства возложено на доверительного управляющего, или выгодоприобретателем в иных случаях возникновения доверительного управления
0 (1)
1
Частный нотариус, адвокат, профессиональный медиатор, физическое лицо, не являющееся индивидуальным предпринимателем
0
1
6D

Салық кодексінің 308-1-бабы 1-тармағына сәйкес 2009 жылдың 1 қаңтарына дейін салық режимінің тікелей тұрақтылық көзделген, өнімді бөлу туралы келісім-шарты (шарт) бойынша жер қойнауын пайдаланушы
0
1
7A
Келісім-шарттың нөмірі және қол қою күні
1
50
нышандық
шартты-тәуелді деректеме
6D салық төлеушінің санатын толтырған кезде мәні толтырылуы тиіс.
7B
Келісім-шарттың қол қою күні
5
6
сандық
шартты-тәуелді деректеме
Пішінге сәйкестік тексеру "күні" (кк.тт.жжжж). 6D салық төлеушінің санатын толтырған кезде мәні толтырылуы тиіс.
8
Валюта коды (KZT)
1
3
нышандық
міндетті деректеме
Толтыруды тексеру. Бұл деректеме толтырылмаған жағдайда "Деректеме жоқ" хабарлама беріледі. KZT үнсіз келісім бойынша, валюта анықтамалығынан толтыру мүмкіндігі.
Бөлім. Салық төлеушінің жауапкершілігі
Басшының Т.А.Ә.
0

Недропользователь по соглашению (контракту) о резделе продукции, в котором прямо предусмотрена стабильность налогового режима, заключенным до 1 января 2009 года, в соответствии с пунктом 1 статьи 308-1 Налогового кодекса
0
1
7A
номер заключения контракта
1
50
символьный
условно-зависимый реквизит
При заполнении "категория налогоплательщика" - 6D значение должно быть заполнено.
7B
дата заключения контракта
0
8
дата
условно-зависимый реквизит
Проверка на соответствие формату "дата" (дд.мм.гггг). При заполнении "категория налогоплательщика" - 6D значение должно быть заполнено.
8
код валюты
3
3
символьный
обязательный реквизит
Проверка не заполнение. В случае не заполнения реквизита, выдается сообщение "Не указан код валюты". Возможно заполнение из справочника валют, по умолчанию KZT.
Раздел. Ответственность налогоплательщика
ФИО Налогоплательщика (руководителя)
0

Аукциондардан алым, кеме жүзетін су жолдарын пайдаланғаны үшiн төлемақы бойынша салық есептілігін (декларацияны) (810.00 нысан) толтыру кезінде пішімді-логикалық бақылау жүргізуге қойылатын талаптар
Жолдың белгісі (коды)
Жолдың атауы
Белгілердің саны (ең төмен)
Белгілердің саны (ең жоғары)
Жолдың түрі
Мәнін айқындау тәртібі
Толтырудың дұрыстығын тексеру өлшемдері мен қателер туралы хабарламалар
Бөлім. Салық төлеуші туралы жалпы ақпарат
1
Салық төлеушінің жеке сәйкестендіру нөмірі/бизнес-сәйкестендіру нөмірі (ЖСН/БСН)
12
12
сандық
міндетті деректеме
Үлгіге сәйкестігін тексеру (ЖСН/БСН құрылымы). Бұл деректеме толтырылмаған жағдайда "Деректеме жоқ" хабарлама беріледі.
2(1)
Салық есептілігі тапсырылатын салық кезеңі - тоқсан
1
1
сандық
шартты-тәуелді деректеме
Пішінге сәйкестік тексеру "күні" (жжжж). Бұл деректеме толтырылмаған жағдайда "Деректеме жоқ" хабарлама беріледі. 810.02 пішінді ғана толтыруды жағдайда бұл жолды толтырады.
2(2)
Салық есептілігі тапсырылатын салық кезеңі - жыл
4
4
сандық
міндетті деректеме
Пішінге сәйкестік тексеру "күні" (жжжж). Бұл деректеме толтырылмаған жағдайда "Деректеме жоқ" хабарлама беріледі.
3
Салық төлеушінің атауы
1
100
мәтіндік
міндетті деректеме
Міндетті толтыруды тексеріс. Бұл деректеме толтырылмаған жағдайда "Деректеме жоқ" хабарлама беріледі.
4 (1)
Декларацияның түрі - бастапқы
0 (1)
1
"х" көрсетіңіз
міндетті деректеме
Декларацияның бір түрі ғана толтыру тиіс, басқа жағдайда бір мезгілде "бастапқы" және "тарату" ұяшықтарды толтыру. Бұл ретте 810.01 пішінді ғана толтыруды "бастапқы" және "тарату" ұяшықтарды толтыру болмайды. Ешбір ұяшықтарды толтырмағанда "Декларацияның түрі көрсетілген жоқ" хабарлама беріледі. Біреуден артық ұяшық көрсеткенде (басқа жағдайда бір мезгілде "бастапқы" және "тарату" ұяшықтарды толтыру) "Декларацияның бір ғана түрді көрсету қажет" хабарлама беріледі.
4 (2)
Декларацияның түрі - кезекті
0 (1)
1
4 (3)
Декларацияның түрі - қосымша
0 (1)
1
4 (4)
Декларацияның түрі - хабарлама бойынша қосымша
0 (1)
1
4 (5)
Декларацияның түрі - тарату
0 (1)
1
Хабарламаның нөмірі
0 (20)
20
нышандық
шартты-тәуелді деректеме

(форма 810.00)
Обозначение (код) поля
Наименование поля
Количество символов (min)
Количество символов (max)
Тип поля
Порядок определения значения
Критерии проверки правильности заполнения и сообщения об ошибках
Раздел. Общая информация о налогоплательщике
1
Индивидуальный идентификационный номер/бизнес-идентификационный номер (ИИН/БИН)
12
12
числовой
условно-зависимый реквизит
Проверка на соответствие шаблону (структура ИНН/БИН). В случае не заполнения данного реквизита выдается сообщение "Реквизит отсутствует".
2(1)
Налоговый период, за который представляется налоговая отчетность - квартал
1
1
числовой
условно-зависимый реквизит
Проверка на соответствие формату "дата" (месяц). В случае не заполнения данного реквизита выдается сообщение - "Реквизит отсутствует". В случае заполнения только формы 810.02, данное поле не заполняется.
2(2)
Налоговый период, за который представляется налоговая отчетность - год
4
4
числовой
обязательный реквизит
Проверка на соответствие формату "дата" (гггг). В случае не заполнения данного реквизита выдается сообщение - "Реквизит отсутствует".
3
Наименование налогоплательщика
1
100
текстовый
обязательный реквизит
Проверка на обязательность заполнения. В случае не заполнения данного реквизита выдается сообщение - "Реквизит отсутствует".
4 (1)
Вид декларации - первоначальная
0 (1)
1
укажите "х"
обязательный реквизит
Должен быть заполнен только один вид декларации, за исключением случаев одновременного заполнения ячеек "первоначальная" и "ликвидационная". При этом в случае заполнения только формы 810.01 заполнение ячеек "первоначальная" и "ликвидационная" недопустимо. При не заполнении ни одной из ячеек выдается сообщение "Не указан вид декларации". При указании более одной ячейки (за исключением случаев одновременного заполнения ячеек "первоначальная" и "ликвидационная") выдается сообщение "Необходимо указать только один вид декларации".
4 (2)
Вид декларации - очередная
0 (1)
1
4 (3)
Вид декларации - дополнительная
0 (1)
1
4 (4)
Вид декларации - дополнительная по уведомлению
0 (1)
1
4 (5)
Вид декларации - ликвидационная
0 (1)
1
Номер уведомления
0 (1)
20
символьный
условно-зависимый реквизит

"Хабарлама бойынша қосымша" декларацияның түрі 4(4) толтырған кезде мәнін толтырылуы тиіс. Ықпалды ұяшықта деректерлер бар болғанда, бұл деректеме толтырылмаған жағдайда "Деректеме жоқ" хабарлама беріледі.
Хабарламаның күні
0 (8)
8
сандық
шартты-тәуелді деректеме
Пішінге сәйкестік тексеру "күні" (жжжж). "Хабарлама бойынша қосымша" декларацияның түрі 4(4) толтырған кезде мағынасы толтыру болуға тиіс. Бұл деректеме толтырылмаған жағдайда, ықпалды ұяшықта деректерлер бар болғанда, бұл деректеме жоқта "Деректеме жоқ" хабарлама беріледі.
Сенімгерлікпен басқарушы болып
табылатын салық төлеуші
0 (1)
1
"х" көрсетіңіз
міндетті емес деректеме
-
Сенімгерлікпен басқару құрылтайшысы
болып табылатын салық төлеуші
0 (1)
1
7
Валюта коды (KZT)
1
3
нышандық
міндетті деректеме
Толтыруды тексеру. Бұл деректеме толтырылмаған жағдайда "Деректеме жоқ" хабарлама беріледі. KZT үнсіз келісім бойынша, валюта анықтамалығынан толтыру мүмкіндігі.
8
Қосымшалардың
саны
1
3
сандық
міндетті деректеме
810.01. және (немесе) 810.02 пішінлерді толтыруды міндетті толтыруға міндетті. Бұл деректеме толтырылмаған жағдайда "Деректеме жоқ" хабарлама беріледі.
Бөлім. Салық төлеушінің жауапкершілігі
Басшының Т.А.Ә.
0

При заполнении поля 4(4) - Вид декларации "Дополнительная по уведомлению" - значение должно быть заполнено. В случае не заполнения данного реквизита, при наличии данных во влияющих ячейках и соответствии предъявляемым условиям выдается сообщение - "Реквизит отсутствует".
Дата уведомления
0 (8)
8
числовой
условно-зависимый реквизит
Проверка на соответствие формату "дата" (дд.мм.гггг). При заполнении поля 4(4) - Вид декларации "Дополнительная по уведомлению" - значение должно быть заполнено. В случае не заполнения данного реквизита, при наличии данных во влияющих ячейках и соответствии предъявляемым условиям выдается сообщение - "Реквизит отсутствует".
налогоплательщик, являющийся доверительным управляющим
0 (1)
1
укажите "х"
необязательный реквизит
-
налогоплательщик, являющийся учредителем доверительного управления
0 (1)
1
7
Код валюты (КZT)
3
3
символьный
обязательный реквизит
Проверка на обязательность заполнения.
В случае не заполнения данного реквизита, выдается сообщение "Реквизит отсутствует". Возможно заполнение из справочника валют, по умолчанию KZT.
8
Количество приложений
1
3
числовой
обязательный реквизит
Проверка на обязательность заполнения при заполнении формы 810.01. и (или) 810.02. В случае не заполнения реквизита, выдается сообщение "Реквизит отсутствует".
Раздел. Ответственность налогоплательщика
ФИО Налогоплательщика (руководителя)
0

100
мәтіндік
міндетті деректеме
Міндетті толтыруды тексеріс. Бұл деректеме толтырылмаған жағдайда "Деректеме жоқ" хабарлама беріледі.
5 (1)
Есебінің түрі - бастапқы
0 (1)
1
"х" көрсетіңіз
міндетті деректеме
Декларацияның бір түрі ғана толтыру тиіс, басқа жағдайда бір мезгілде "бастапқы" және "тарату" ұяшықтарды толтыру. Ешбір ұяшықтарды толтырмағанда "Декларацияның түрі көрсетілген жоқ" хабарлама беріледі. Біреуден артық ұяшық көрсеткенде (басқа жағдайда бір мезгілде "бастапқы" және "тарату" ұяшықтарды толтыру) "Декларацияның бір ғана түрді көрсету қажет" хабарлама беріледі.
5 (2)
Есебінің түрі - кезекті
0 (1)
1
5 (3)
Есебінің түрі - қосымша
0 (1)
1
5 (4)
Есебінің түрі - хабарлама бойынша қосымша
0 (1)
1
5 (5)
Есебінің түрі - тарату
0 (1)
1
Хабарламаның нөмірі
0 (20)
20
нышандық
шартты-тәуелді деректеме
"Хабарлама бойынша қосымша" декларацияның түрі 4(4) толтырған кезде мәнін толтырылуы тиіс. Ықпалды ұяшықта деректерлер бар болғанда, бұл деректеме толтырылмаған жағдайда "Деректеме жоқ" хабарлама беріледі.
Хабарламаның күні

100
текстовый
обязательный реквизит
Проверка на обязательность заполнения. В случае не заполнения данного реквизита выдается сообщение - "Реквизит отсутствует".
5 (1)
Вид расчета - первоначальный
0 (1)
1
укажите "х"
обязательный реквизит
Должен быть заполнен только один вид расчета, за исключением случаев одновременного заполнения ячеек "первоначальная" и "ликвидационная". При не заполнении ни одной из ячеек выдается сообщение "Не указан вид расчета". При указании более одной ячейки (за исключением случаев одновременного заполнения ячеек "первоначальная" и "ликвидационная") выдается сообщение "Необходимо указать только один вид расчета".
5 (2)
Вид расчета - очередной
0 (1)
1
5 (3)
Вид расчета - дополнительный
0 (1)
1
5 (4)
Вид расчета - дополнительный по уведомлению
0 (1)
1
5 (5)
Вид расчета - ликвидационный
0 (1)
1
Номер уведомления
0 (1)
20
символьный
условно-зависимый реквизит
При заполнении поля 5(4) - Вид расчета "Дополнительный по уведомлению" - значение должно быть заполнено. В случае не заполнения данного реквизита, при наличии данных во влияющих ячейках и соответствии предъявляемым условиям, выдается сообщение - "Реквизит отсутствует".
Дата уведомления

0 (8)
8
сандық
шартты-тәуелді деректеме
Пішінге сәйкестік тексеру "күні" (жжжж). "Хабарлама бойынша қосымша" декларацияның түрі 4(4) толтырған кезде мағынасы толтыру болуға тиіс. Бұл деректеме толтырылмаған жағдайда, ықпалды ұяшықта деректерлер бар болғанда, бұл деректеме жоқта "Деректеме жоқ" хабарлама беріледі.
Сенімгерлікпен басқарушы болып
табылатын салық төлеуші
0 (1)
1
"х" көрсетіңіз
міндетті емес деректеме
Біреуден аспайтын жол толтырылуы тиіс.
Сенімгерлікп ен басқару құрылтайшысы болып табылатын салық төлеуші
0 (1)
1
8
Валюта коды (KZT)
1
3
нышандық
міндетті деректеме
Толтыруды тексеру. Бұл деректеме толтырылмаған жағдайда "Деректеме жоқ" хабарлама беріледі. KZT үнсіз келісім бойынша, валюта анықтамалығынан толтыру мүмкіндігі.
9
Қосымшаларды ң саны
1
3
сандық
міндетті деректеме
Міндетті толтыруды тексеріс. Бұл деректеме толтырылмаған жағдайда "Деректеме жоқ" хабарлама беріледі.
Бөлім. Салық төлеушінің жауапкершілігі
Салық төлеушісінің (басшының) Т.А.Ә.
0

0 (8)
8
числовой
условно-зависимый реквизит
Проверка на соответствие формату "дата" (дд.мм.гггг). При заполнении поля 5(4) - Вид расчета "Дополнительный по уведомлению" - значение должно быть заполнено. В случае не заполнения данного реквизита, при наличии данных во влияющих ячейках и соответствии предъявляемым условиям, выдается сообщение - "Реквизит отсутствует".
Налогоплательщик, являющийся доверительным управляющим
0 (1)
1
укажите "х"
необязательный реквизит
Может быть заполнено не более одного поля.
Налогоплательщик, являющийся учредителем доверительного управления
0 (1)
1
8
Код валюты (КZT)
3
3
символьный
обязательный реквизит
Проверка на обязательность заполнения. В случае не заполнения реквизита, выдается сообщение "Реквизит отсутствует". Возможно заполнение из справочника валют, по умолчанию KZT.
9
Количество приложений
1
3
числовой
обязательный реквизит
Проверка на обязательность заполнения. В случае не заполнения реквизита, выдается сообщение "Реквизит отсутствует".
Раздел. Ответственность налогоплательщика
ФИО Налогоплательщика (руководителя)
0

Пішінге сәйкестік тексеру "күні" (жжжж). "Хабарлама бойынша қосымша" декларацияның түрі 4(4) толтырған кезде мағынасы толтыру болуға тиіс. Бұл деректеме толтырылмаған жағдайда, ықпалды ұяшықта деректерлер бар болғанда, бұл деректеме жоқта "Деректеме жоқ" хабарлама беріледі.
Сенімгерлікп ен басқарушы болып табылатын салық төлеуші
0 (1)
1
"х" көрсетіңіз
міндетті емес деректеме
Біреуден аспайтын жол толтырылуы тиіс.
Сенімгерлікп ен басқару құрылтайшысы болып табылатын салық төлеуші
0 (1)
1
7
Валюта коды (KZT)
1
3
нышандық
міндетті деректеме
Толтыруды тексеру. Бұл деректеме толтырылмаған жағдайда "Деректеме жоқ" хабарлама беріледі. KZT үнсіз келісім бойынша, валюта анықтамалығынан толтыру мүмкіндігі.
8
Қосымшалардың саны
0 (3)
3
сандық
міндетті деректеме
860.01 пішінді толтыруды міндетті толтыруға міндетті. Бұл деректеме толтырылмаған жағдайда "Деректеме жоқ" хабарлама беріледі.
Бөлім. Салық төлеушінің жауапкершілігі
Басшының Т.А.Ә.
0
100
нышандық
міндетті деректеме
Толтыруды тексеру. Бұл деректеме толтырылмаған жағдайда "Басшының Т.А.Ә. көрсетілген жоқ" хабарлама беріледі.
Декларация тапсырылған күн
8
8
сандық
міндетті деректеме
Толтыруды тексеру. Пішінге сәйкестік тексеру "күні" (кк.тт.жжжж) (ағымдағы күннен аспау). Бұл деректеме толтырылмаған жағдайда "Декларация тапсырылған күні көрсетілген жоқ" хабарлама беріледі. Көрсетілген деректеме ағымдағы күннен асқанда "Декларация тапсырылған күн түзу көрсетілген жоқ" хабарлама беріледі.
Мемлекеттік кірістер органының коды коды
4
4
анықтамалы
міндетті деректеме
Міндетті толтыру және анықтамалыға сәйкестік үшін тексеру. Бұл деректеме толтырылмаған жағдайда "Мемлекеттік кірістер органының коды көрсетілген жоқ" хабарлама беріледі. Енгізілген СОК анықтамалыға сәйкестік емес болғанда "Мемлекеттік кірістер органының коды дұрыс көрсетілген жоқ" хабарлама беріледі.
Декларацияны растаған су қорын пайдалану және қорғау саласындағы уәкілетті мемлекеттік органның өңірлік органының лауазымды адамының Т.А.Ә.
1
100
нышандық
міндетті деректеме
Толтыруды міндетті тексеріс. Бұл деректеме толтырылмаған жағдайда "УО лауазымды адамының Т.А.Ә. көрсетілген жоқ" хабарлама беріледі.
Су қорын пайдалану және қорғау саласындағы уәкілетті мемлекеттік органының өңірлік органының коды

Проверка на соответствие формату "дата" (дд.мм.гггг). При заполнении поля 4(4) - Вид декларации "Дополнительная по уведомлению" - значение должно быть заполнено. В случае не заполнения данного реквизита, при наличии данных во влияющих ячейках и соответствии предъявляемым условиям, выдается сообщение - "Реквизит отсутствует".
Налогоплательщик, являющийся доверительным управляющим
0 (1)
1
укажите "х"
необязательный реквизит
Может быть заполнено не более одного поля.
Налогоплательщик, являющийся учредителем доверительного управления
0 (1)
1
7
Код валюты (КZT)
3
3
символьный
обязательный реквизит
Проверка на обязательность заполнения. В случае не заполнения реквизита, выдается сообщение "Реквизит отсутствует". Возможно заполнение из справочника валют, по умолчанию KZT.
8
Количество приложений
0 (3)
3
числовой
обязательный реквизит
Проверка на обязательность заполнения при заполнении формы 860.01. В случае не заполнения реквизита, выдается сообщение "Реквизит отсутствует".
Раздел. Ответственность налогоплательщика
ФИО Налогоплательщика (руководителя)
0
100
символьный
обязательный реквизит
В случае не заполнения данного реквизита выдается сообщение "Не указано Ф.И.О. Руководителя".
Дата подачи декларации
8
8
числовой
обязательный реквизит
Проверка на заполнение и на соответствие формату "дата" (дд.мм.гггг) (не больше текущей даты). В случае не заполнения данного реквизита выдается сообщение "Не указана дата подачи расчета". Если указанный реквизит больше текущей даты выдается сообщение "Дата подачи расчета указана некорректно".
Код органа государственных доходов
4
4
справочник
обязательный реквизит
Проверка на заполнение и на соответствие справочнику. В случае не заполнения данного реквизита выдается сообщение "Не указан код органа государственных доходов". Если введенный КНО не соответствует справочнику, выдается сообщение "Код органа государственных доходов указан неверно".
ФИО Должностного лица регионального органа уполномоченного государственного органа в области и охраны водного фонда, заверившего декларацию
1
100
символьный
обязательный реквизит
Проверка на обязательность заполнения. В случае не заполнения данного реквизита выдается сообщение "Не указано Ф.И.О. должностного лица УО".
Дата заверения Декларации в региональном органе уполномоченного государственного органа в области использования и охраны водного фонда

0(8)
8
сандық
шартты-тәуелді деректеме
Міндетті толтырған және пішінге сәйкестік тексеру "күні" (кк.тт.жжжж) (ағымдағы күннен аспау). Бұл деректеме толтырылмаған жағдайда "Есеп тапсырылған күні көрсетілген жоқ" хабарлама беріледі. Көрсетілген деректеме ағымдағы күннен асқанда "Декларация тапсырылған күн түзу көрсетілген жоқ" хабарлама беріледі.
Су қорын пайдалану және қорғау саласындағы уәкілетті мемлекеттік органның өңірлік органында декларация расталған күні
4
4
УО анықтамалы
міндетті деректеме
Міндетті толтырған және анықтамалыға сәйкестік үшін тексеру. Бұл деректеме толтырылмаған жағдайда "УО коды көрсетілген жоқ" хабарлама беріледі. Енгізілген УО коды анықтамалыға сәйкестік болмағанда "УО коды дұрыс көрсетілген жоқ" хабарлама беріледі.
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрінің
2014 жылғы 25 желтоқсандағы
№ 586 бұйрығына
32-қосымша
Қоршаған ортаға эмиссия үшін төлемақы бойынша салық есептілігін (декларацияны) (870.00 нысан) толтыру кезінде пішімді-логикалық бақылау жүргізуге қойылатын талаптар
Жолдың белгісі (коды)
Жолдың атауы
Белгілердің саны (ең төмен)
Белгілердің саны (ең жоғары)
Жолдың түрі
Мәнін айқындау тәртібі
Толтырудың дұрыстығын тексеру өлшемдері мен қателер туралы хабарламалар
Бөлім. Салық төлеуші туралы жалпы ақпарат
1
Салық төлеушінің жеке сәйкестендіру нөмірі/бизнес-сәйкестендіру нөмірі (ЖСН/БСН)
12
12
сандық
міндетті деректеме
Үлгіге сәйкестігін тексеру (ЖСН/БСН құрылымы). Бұл деректеме толтырылмаған жағдайда "Деректеме жоқ" хабарлама беріледі. Бұл деректемені толтыруда – барлық қосымшаларда автотолтыру.
2
Филиал, өкілдік оның құрылымдық бөлімшесі болып табылатын занды тұлғаның БСН
12
12
сандық
міндетті емес деректеме
Үлгіге сәйкестігін тексеру (БСН құрылымы). Бұл деректемені толтыруда – барлық қосымшаларда автотолтыру.
3 (1)
Салық есептілігі тапсырылатын салық кезеңі - тоқсан
1
1
сандық
шартты-тәуелді деректеме
Пішінге сәйкестік тексеру "күні" (тоқ.). Бұл деректеме толтырылмаған жағдайда "Деректеме жоқ" хабарлама беріледі. 870.00 нысанның 7С пішінді толтырғанда бұл деректемені толтырмайды.
3(2)
Салық есептілігі тапсырылатын салық кезеңі - жыл
4
4
сандық
міндетті деректеме
Пішінге сәйкестік тексеру "күні" (жжжж). Бұл деректеме толтырылмаған жағдайда "Деректеме жоқ" хабарлама беріледі.
4
Салық төлеушінің атауы
1
100
мәтіндік
міндетті деректеме
Міндетті толтыруды тексеріс. Бұл деректеме толтырылмаған жағдайда "Деректеме жоқ" хабарлама беріледі.

0(8)
8
числовой
условно-зависимый реквизит
Проверка на обязательность заполнения и на соответствие формату "дата" (дд.мм.гггг) (не больше текущей даты). В случае не заполнения данного реквизита выдается сообщение "Не указана дата заверения декларации". Если указанный реквизит больше текущей даты выдается сообщение "Дата заверения декларации указана некорректно".
Код регионального органа уполномоченного государственного органа в области использования и охраны водного фонда
4
4
справочник уо
обязательный реквизит
Проверка на обязательность заполнения и на соответствие справочнику. В случае не заполнения данного реквизита выдается сообщение "Не указан код УО". Если введенный код УО не соответствует справочнику УО, выдается сообщение "Код УО указан неверно".
Приложение 32
к приказу Министра финансов
Республики Казахстан
от 25 декабря 2014 года № 586
Требования к проведению форматно-логического контроля
при составлении налоговой отчетности (декларации) по плате за
эмиссии в окружающую среду (форма 870.00)
Обозначение (код) поля
Наименование поля
Количество символов (min)
Количество символов (max)
Тип поля
Порядок определения значения
Критерии проверки правильности заполнения и сообщения об ошибках
Раздел. Общая информация о налогоплательщике
1
Индивидуальный идентификационный номер/бизнес-идентификационный номер (ИИН/БИН)
12
12
числовой
обязательный реквизит
Проверка на соответствие шаблону (структура ИНН/БИН). В случае не заполнения данного реквизита выдается сообщение "Реквизит отсутствует". При заполнении данного реквизита - автозаполнение во всех приложениях.
2
БИН юридического лица, структурным подразделением которого является филиал, представительство
12
12
числовой
необязательный реквизит
Проверка на соответствие шаблону (структура (БИН). В случае не заполнения данного реквизита - автозаполнение во всех приложениях.
3 (1)
Налоговый период, за который представляется налоговая отчетность - квартал
1
1
числовой
условно-зависимый реквизит
Проверка на соответствие формату "дата" (кв). В случае не заполнения данного реквизита выдается - "Реквизит отсутствует". Не заполняется при заполнении поля 7С формы 870.00.
3(2)
Налоговый период за который представляется налоговая отчетность - год
4
4
числовой
обязательный реквизит
Проверка на соответствие формату "дата" (гггг). В случае не заполнения данного реквизита выдается сообщение - "Реквизит отсутствует".
4
Наименование налогоплательщика
1
100
текстовый
обязательный реквизит
Проверка на обязательность заполнения. В случае не заполнения данного реквизита выдается сообщение - "Реквизит отсутствует".

870.01.003 жолды толтырған кезде – мәнін толтыру керек. Ықпалды ұяшықта деректерлер бар болғанда және ұсынылған шарттарға сәйкестікте, Бұл деректеме толтырылмаған жағдайда "Деректеме жоқ" хабарлама беріледі. Бұл ретте, 7А, 7В, 7С жолтар бір мезгілде толтыру мүмкін.
8
Валюта коды (KZT)
1
3
нышандық
міндетті деректеме
Толтыруды тексеру. Бұл деректеме толтырылмаған жағдайда "Деректеме жоқ" хабарлама беріледі. KZT үнсіз келісім бойынша, валюта анықтамалығынан толтыру мүмкіндігі.
9
Қосымшаларды ң саны
1
3
сандық
міндетті деректеме
Міндетті толтыруды тексеріс. Бұл деректеме толтырылмаған жағдайда "Деректеме жоқ" хабарлама беріледі.
Бөлім. Салық төлеушінің жауапкершілігі
Басшының Т.А.Ә.
0

При заполнении поля 870.01.003 - значение должно быть заполнено. При отсутствии данного реквизита, при наличии данных во влияющих ячейках и соответствии предъявляемым условиям - "Реквизит отсутствует". При этом поля 7А, 7В, 7С могут быть заполнены одновременно
8
Код валюты (КZT)
3
3
символьный
обязательный реквизит
Проверка на обязательность заполнения. При отсутствии реквизита, выдается сообщение "Реквизит отсутствует". Возможно заполнение из справочника валют, по умолчанию KZT.
9
Количество приложений
1
3
числовой
обязательный реквизит
Проверка на обязательность заполнения. При отсутствии реквизита, выдается сообщение "Реквизит отсутствует".
Раздел. Ответственность налогоплательщика
ФИО Налогоплательщика (руководителя)
0