"Қазақстан Республикасының аумағынан тыс жерлерге уәкілетті адамдарды іссапарға жіберу мақсатында республикалық бюджетте "Шетелдік іссапарлар" бағдарламасы және "Сыртқы саяси қызметтерді үйлестіру жөніндегі қызметтер", "Мемлекеттік шекараны делимитациялау және демаркациялау" мен "Шетелдегі дипломатиялық өкілдіктердің арнайы, инженерлік-техникалық және нақты қорғалуын қамтамасыз ету" бағдарламаларының 162 ерекшелігі бойынша көзделген қаражатты пайдалану қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Сыртқы істер министрінің 2013 жылғы 9 сәуірдегі № 08-1-1-1/114 бұйрығына өзгеріс енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Сыртқы істер министрінің 2014 жылғы 31 қазандағы № 08-1-1-1/492 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2014 жылы 15 желтоқсанда № 9975 тіркелді
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2004 жылғы 28 қазандағы № 1118 қаулысымен бекітілген Қазақстан Республикасы Сыртқы істер министрлігі туралы Ереженің 16-тармағы 48) тармақшасына сәйкес, сондай-ақ бюджет қаражаттарын пайдалану мәселесін реттеу мақсатында БҰЙЫРАМЫН:
«Қазақстан Республикасының аумағынан тыс жерлерге уәкілетті адамдарды іссапарға жіберу мақсатында республикалық бюджетте «Шетелдік іссапарлар» бағдарламасы және «Сыртқы саяси қызметтерді үйлестіру жөніндегі қызметтер», «Мемлекеттік шекараны делимитациялау және демаркациялау» мен «Шетелдегі дипломатиялық өкілдіктердің арнайы, инженерлік-техникалық және нақты қорғалуын қамтамасыз ету» бағдарламаларының 162 ерекшелігі бойынша көзделген қаражатты пайдалану қағидаларын бекіту туралы» Қазақстан Республикасы Сыртқы істер министрінің 2013 жылғы 9 сәуірдегі № 08-1-1-1/114 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерінің мемлекеттік тізілімінде № 8438 болып тіркелген, 2013 жылы 19 маусымдағы № 151 (28090) «Егемен Қазақстан» газетінде жарияланған) мынадай өзгеріс енгізілсін:
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Қазақстан Республикасының аумағынан тыс жерлерге уәкілетті адамдарды іссапарға жіберу мақсатында «Шетелдік іссапарлар» бағдарламасы және «Сыртқы саяси қызметтерді үйлестіру жөніндегі қызметтер», «Мемлекеттік шекараны делимитациялау және демаркациялау» мен «Шетелдегі дипломатиялық өкілдіктердің арнайы, инженерлік-техникалық және нақты қорғалуын қамтамасыз ету» бағдарламаларының 162 ерекшелігі бойынша республикалық бюджетте көзделген қаражатты пайдалану қағидаларында:
10-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
«10.Қазақстан Республикасының Президентіне тікелей бағынатын және есеп беретін мемлекеттік органдардың бірінші басшылары немесе Қазақстан Республикасы Үкіметінің мүшелері басқаратын Қазақстан Республикасының делегациясы шетелге жол жүрген кезде, Сыртқы істер министрлігі тиісті мемлекеттік органның бірінші басшы немесе оның орнындағы тұлғаның жазбаша өтініші мен арнайы рейстерді орындайтын авиатасымалдаушымен қол қойылған көрсетілген қызметтер актісі негізінде авиатасымалдаушының есеп айырысу шотына қаражат аудару арқылы арнайы рейстерді орындау жөніндегі қызметтерді төлейді.».

О внесении изменения в приказ Министра иностранных дел Республики Казахстан от 9 апреля 2013 года № 08-1-1-1/114 "Об утверждении правил использования средств, предусмотренных в республиканском бюджете по программе "Заграничные командировки" и специфики 162 программ "Услуги по координации внешнеполитической деятельности", "Делимитация и демаркация Государственной границы" и "Обеспечение специальной, инженерно-технической и физической защиты дипломатических представительств за рубежом", в целях командирования уполномоченных лиц за пределы территории Республики Казахстан"
Приказ Министра иностранных дел Республики Казахстан от 31 октября 2014 года № 08-1-1-1/492. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 15 декабря 2014 года № 9975
В соответствии с подпунктом 48) пункта 16 Положения о Министерстве иностранных дел Республики Казахстан, утвержденного постановлением Правительства Республики Казахстан от 28 октября 2004 года № 1118, а также в целях урегулирования вопроса использования бюджетных средств ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в приказ Министра иностранных дел Республики Казахстан от 9 апреля 2013 года № 08-1-1-1/114 «Об утверждении правил использования средств, предусмотренных в республиканском бюджете по программе «Заграничные командировки» и специфики 162 программ «Услуги по координации внешнеполитической деятельности», «Делимитация и демаркация Государственной границы» и «Обеспечение специальной, инженерно-технической и физической защиты дипломатических представительств за рубежом», в целях командирования уполномоченных лиц за пределы территории Республики Казахстан» (зарегистрованный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 8438, опубликован 19 июня 2013 года в газете «Казахстанская правда» № 207-208 (27481-27482)) следующее изменение:
в Правилах использования средств, предусмотренных в республиканском бюджете по программе «Заграничные командировки» и специфики 162 программ «Услуги по координации внешнеполитической деятельности», «Делимитация и демаркация Государственной границы» и «Обеспечение специальной, инженерно-технической и физической защиты дипломатических представительств за рубежом», в целях командирования уполномоченных лиц за пределы территории Республики Казахстан, утвержденных указанным приказом:
пункт 10 изложить в следующей редакции:
«10. Услуги по выполнению специальных рейсов при выезде за границу делегаций Республики Казахстан, возглавляемых первыми руководителями государственных органов, непосредственно подчиненных и подотчетных Президенту Республики Казахстан или членами Правительства, оплачиваются Министерством иностранных дел на основании письменного обращения первого руководителя или лица его замещающего соответствующего государственного органа и подписанного с авиаперевозчиком, выполняющим специальные рейсы, акта об оказанных услугах, путем перечисления денежных средств на расчетный счет авиаперевозчика.».

2. Материалдық - техникалық қамтамасыз ету департаменті осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелуін, оның «Әділет» ақпараттық-құқықтық жүйесінде және ресми бұқаралық ақпарат құралдарында ресми жариялануын қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрық оның мемлекеттік тіркелген күнінен бастап қолданысқа енгізіледі және ресми жариялануға жатады.
Министр                                           Е.Ыдырысов
«КЕЛІСІЛДІ»
Қазақстан Республикасы министрі
_______________ Б. Сұлтанов
2014 жылғы 4 қараша
«КЕЛІСІЛДІ»
Қазақстан Республикасы
Ұлттық банкінің төрағасы
_______________ Қ.Келімбетов
2014 жылғы 13 қараша

2. Департаменту материально-технического обеспечения обеспечить государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан, его официальное опубликование в информационно-правовой системе «Әділет» и в официальных средствах массовой информации.
3. Настоящий приказ вводится в действие со дня его государственной регистрации и подлежит официальному опубликованию.
Министр                                    Е. Идрисов
«СОГЛАСОВАНО»
Министр финансов
Республики Казахстан
________ Б. Султанов
4 ноября 2014 года
«СОГЛАСОВАНО»
Председатель
Национального Банка
Республики Казахстан
________ К. Келимбетов
13 ноября 2014 года