Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер регламенттерін бекіту туралы
Қарағанды облысының әкімдігінің 2014 жылғы 9 қыркүйектегі № 46/02 қаулысы. Қарағанды облысының Әділет департаментінде 2014 жылғы 3 қазанда № 2785 болып тіркелді. Күші жойылды - Қарағанды облысы әкімдігінің 2015 жылғы 22 қыркүйектегі № 55/01 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - Қарағанды облысы әкімдігінің 22.09.2015 № 55/01 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
РҚАО ескертпесі.
Құжаттың мәтінінде түпнұсқаның пунктуациясы мен орфографиясы сақталған.
"Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы Заңына, "Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы" Қазақстан Республикасының 2013 жылғы 15 сәуірдегі Заңына, "Геология және су ресурстарын пайдалану саласындағы мемлекеттік көрсетілетін қызметтер стандарттарын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2014 жылғы 26 ақпандағы № 153 қаулысына, "Көмірсутек шикізатын қоспағанда, жер қойнауын пайдалану саласындағы мемлекеттік көрсетілетін қызметтер стандарттарын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2014 жылғы 26 ақпандағы № 154 қаулысына, "Қазақстан Республикасы Индустрия және жаңа технологиялар министрлiгi өнеркәсiп және экспорттық бақылау саласында көрсететін мемлекеттiк қызметтер стандарттарын бекiту, Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң "Өнiмнiң транзитiне рұқсат беру ережесiн бекiту туралы" 2008 жылғы 11 ақпандағы № 130 және "Импорттаушылардың (түпкі пайдаланушылардың) кепілдік міндеттемелерін ресімдеу және олардың орындалуын тексеру ережесін бекіту туралы" 2008 жылғы 12 наурыздағы № 244 қаулыларына өзгерiстер енгiзу туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2014 жылғы 26 ақпандағы № 155 қаулысына сәйкес, Қарағанды облысының әкiмдiгi ҚАУЛЫ ЕТЕДI:
1. Қоса беріліп отырған:
1) "Барлауға немесе өндіруге байланысты емес жерасты құрылыстарын салуға және (немесе) пайдалануға келісімшарттар жасасу" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті;
2) "Кең таралған пайдалы қазбаларды барлауға, өндіруге келісімшарттар жасасу, оларды тіркеу және сақтау" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті;
3) "Жер қойнауы және жер қойнауын пайдалану туралы" Қазақстан Республикасының Заңында көзделген жағдайларда, кең таралған пайдалы қазбаларды барлауды және өндіруді жүргізу, барлауға немесе өндіруге байланысты емес құрылыс және (немесе) жерасты ғимараттары үшін берілген жер қойнауының учаскелеріне арналған сервитуттарды тіркеу" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті;

Об утверждении регламентов государственных услуг
Постановление акимата Карагандинской области от 9 сентября 2014 года № 46/02. Зарегистрировано Департаментом юстиции Карагандинской области 3 октября 2014 года № 2785. Утратило силу постановлением акимата Карагандинской области от 22 сентября 2015 года № 55/01
Сноска. Утратило силу постановлением акимата Карагандинской области от 22.09.2015 № 55/01 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Примечание РЦПИ:
В тексте документа сохранена пунктуация и орфография оригинала.
В соответствии c Законом Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" от 23 января 2001 года, Законом Республики Казахстан от 15 апреля 2013 года "О государственных услугах", постановлением Правительства Республики Казахстан от 26 февраля 2014 года № 153 "Об утверждении стандартов государственных услуг в сфере геологии и пользования водными ресурсами", постановлением Правительства Республики Казахстан от 26 февраля 2014 года № 154 "Об утверждении стандартов государственных услуг в сфере недропользования, за исключением углеводородного сырья", постановлением Правительства Республики Казахстан от 26 февраля 2014 года № 155 "Об утверждении стандартов государственных услуг, оказываемых Министерством индустрии и новых технологий Республики Казахстан в области промышленности и экспортного контроля, внесении изменений в постановления Правительства Республики Казахстан от 11 февраля 2008 года № 130 "Об утверждении Правил выдачи разрешения на транзит продукции" и от 12 марта 2008 года № 244 "Об утверждении Правил оформления гарантийных обязательств импортеров (конечных пользователей) и проверок их исполнения", акимат Карагандинской области ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить прилагаемые:
1) регламент государственной услуги "Заключение контрактов на строительство и (или) эксплуатацию подземных сооружений, не связанных с разведкой или добычей";
2) регламент государственной услуги "Заключение, регистрация и хранение контрактов на разведку, добычу общераспространенных полезных ископаемых";
3) регламент государственной услуги "Регистрация сервитутов на участки недр, предоставленных для проведения разведки и добычи общераспространенных полезных ископаемых, строительства и (или) подземных сооружений, не связанных с разведкой или добычей, в случаях, предусмотренных Законом Республики Казахстан "О недрах и недропользовании";

4) "Жер қойнауын пайдалану құқығын беруге, барлауға немесе өндіруге байланысты емес жерасты құрылыстарын салуға және (немесе) пайдалануға арналған келісімшарттарды тіркеу" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті;
5) "Кең таралған пайдалы қазбаларды барлауға, өндіруге жер қойнауын пайдалану құқығының кепіл шартын тіркеу" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті;
6) "Заңды тұлғаларда өз өндiрiсi барысында және құрамында түстi және (немесе) қара металл сынықтары және (немесе) қалдықтары болған мүлiктiк кешендi сатып алу нәтижесiнде пайда болған түстi және қара металл сынықтары мен қалдықтарын өткiзу жөнiндегi қызметтi қоспағанда, заңды тұлғалардың түстi және қара металл сынықтары мен қалдықтарын жинау (дайындау), сақтау, өңдеу және лицензиаттарға өткiзу жөніндегі қызметтi жүзеге асыруға лицензия беру, қайта ресiмдеу, лицензияның телнұсқаларын беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті бекітілсін.
2. "Қарағанды облысының өнеркәсіп және индустриялық-инновациялық даму басқармасы" мемлекеттік мекемесі осы қаулыдан туындайтын қажетті шараларды қабылдасын.
3. "Мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенттерін бекіту туралы" Қарағанды облысы әкімдігінің 2013 жылғы 27 маусымдағы № 41/02 қаулысының (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 2377 тіркелген, 2013 жылғы 10 тамыздағы № 113 "Индустриальная Караганда" және 2013 жылғы 10 тамыздағы № 136-137 "Орталық Қазақстан" газеттерінде жарияланған), "Электрондық мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламентін бекіту туралы" Қарағанды облысы әкімдігінің 2013 жылғы 25 шілдедегі № 47/01 қаулысының (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 2382 тіркелген, 2013 жылғы 7 қыркүйектегі № 124 "Индустриальная Караганда" және 2013 жылғы 7 қыркүйектегі № 152-153 "Орталық Қазақстан" газеттерінде жарияланған) күші жойылды деп танылсын.
4. Осы қаулының орындалуын бақылау облыс әкімінің жетекшілік жасайтын орынбасарына жүктелсін.
5. Осы қаулы алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қарағанды облысының
әкiмi                                      Н. Әбдібеков
Қарағанды облысы әкімдігінің
2014 жылғы 9 қыркүйек
№ 46/02 қаулысымен бекітілді
"Барлауға немесе өндіруге байланысты емес жерасты құрылыстарын салуға және (немесе) пайдалануға келісімшарттар жасасу" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті
1. Жалпы ережелер
1. "Барлауға немесе өндіруге байланысты емес жерасты құрылыстарын салуға және (немесе) пайдалануға келісімшарттар жасасу" мемлекеттік көрсетілетін қызметі (бұдан әрі – мемлекеттік қызмет) "Геология және су ресурстарын пайдалану саласындағы мемлекеттік көрсетілетін қызметтер стандарттарын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2014 жылғы 26 ақпандағы № 153 қаулысымен бекітілген "Барлауға немесе өндіруге байланысты емес жерасты құрылыстарын салуға және (немесе) пайдалануға келісімшарттар жасасу" мемлекеттiк көрсетілетін қызмет стандарты (бұдан әрі – Стандарт) негізінде облыстың жергілікті атқарушы органымен (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті беруші) көрсетіледі.
Өтініштерді қабылдау және мемлекеттік көрсетілетін қызмет нәтижелерін беру көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесі арқылы жүзеге асырылады.

4) регламент государственной услуги "Регистрация контрактов на предоставление права недропользования, на строительство и (или) эксплуатацию подземных сооружений, не связанных с разведкой или добычей";
5) регламент государственной услуги "Регистрация договора залога права недропользования на разведку, добычу общераспространенных полезных ископаемых";
6) регламент государственной услуги "Выдача лицензии, переоформление, выдача дубликатов лицензии на осуществление деятельности по сбору (заготовке), хранению, переработке и реализации юридическими лицами лома и отходов цветных и черных металлов, за исключением деятельности по реализации лома и отходов цветных и черных металлов, образовавшихся у юридических лиц в ходе собственного производства и в результате приобретения имущественного комплекса, в составе которого находились лом и (или) отходы цветных и (или) черных металлов, лицензиатам".
2. Государственному учреждению "Управление промышленности и индустриально-инновационного развития Карагандинской области" принять необходимые меры, вытекающие из настоящего постановления.
3. Признать утратившим силу постановление акимата Карагандинской области от 27 июня 2013 года № 41/02 "Об утверждении регламентов государственных услуг" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 2377, опубликовано в газетах "Индустриальная Караганда" от 10 августа 2013 года № 113 и "Орталық Қазақстан" от 10 августа 2013 года № 136-137), постановление акимата Карагандинской области от 25 июля 2013 года № 47/01 "Об утверждении регламента электронной государственной услуги" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 2382, опубликовано в газетах "Индустриальная Караганда" от 7 сентября 2013 года № 124 и "Орталық Қазақстан" 7 сентября 2013 года № 152-153).
4. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на курирующего заместителя акима области.
5. Настоящее постановление вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Аким
Карагандинской области                     Н. Абдибеков
Утвержден
постановлением акимата
Карагандинской области
от 9 сентября
2014 года № 46/02
Регламент государственной услуги
"Заключение контрактов на строительство и (или) эксплуатацию подземных сооружений, не связанных с разведкой или добычей"
1. Общие положения
1. Государственная услуга "Заключение контрактов на строительство и (или) эксплуатацию подземных сооружений, не связанных с разведкой или добычей" (далее – государственная услуга) оказывается местным исполнительным органом области (далее – услугодатель), на основании стандарта государственной услуги "Заключение контрактов на строительство и (или) эксплуатацию подземных сооружений, не связанных с разведкой или добычей", утвержденного постановлением Правительства Республики Казахстан от 26 февраля 2014 года № 153 "Об утверждении стандартов государственных услуг в сфере геологии и пользования водными ресурсами" (далее – Стандарт).
Прием заявлений и выдача результатов оказания государственной услуги осуществляется через канцелярию услугодателя.

2. Мемлекеттік қызмет көрсету түрі - қағаз.
3. Мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесі - барлау немесе өндіруге байланысты емес жерасты ғимараттарының құрылысын салу және (немесе) пайдалануға арналған келісімшарт (бұдан әрі – келісімшарт).
2. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) әрекет тәртібін сипаттау
4. Мемлекеттік қызмет көрсету бойынша рәсімінің (әрекет) басталуына көрсетілетін қызметті алушының көрсетілетін қызметті берушіге жеке және заңды тұлғалардың (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті алушы) Стандарттың 9 тармағында көрсетілген өтініштер мен құжаттарды ұсынуы негіз болады.
5. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінің құрамына енетін рәсімдердің (әрекеттердің) әрқайсысының мазмұны, оны орындау ұзақтығы:
1) кеңсе қызметкерінің құжатты қабылдауы және тіркеуі - 15 (он бес) минут;
нәтижесі - кеңсе қызметкерінің құжатты қабылдауы және тіркеуі;
2) басшылықтың құрылымдық бөлімше басшысын анықтауы – 1 (бір) сағат;
нәтижесі – көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімше басшысын анықтау бойынша көрсетілетін қызметті беруші басшысының бұрыштамасы;
3) көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшесі басшысының жауапты орындаушыны белгілеуі - 1 (бір) сағат;
нәтижесі – құрылымдық бөлімше басшысының жауапты орындаушыны белгілеуі;
4) жауапты орындаушының келісімшарт жобасын ресімдеуі – 14 (он төрт) күнтізбелік күні;
нәтижесі – жауапты орындаушының келісімшарт жобасын ресімдеуі;
5) құрылымдық бөлімше басшысының келісімшарт жобасына қол қоюы - 1 (бір) сағат;
нәтижесі – құрылымдық бөлімше басшысының келісімшарт жобасына қол қоюы;
6) басшылықтың келісімшартқа қол қоюы - 1 (бір) сағат;
нәтижесі – басшылықтың келісімшартқа қол қоюы;
7) жауапты орындаушының келісімшартты мөрмен куәландыруы, журналда тіркеу және көрсетілетін қызметті алушыға беру үшін кеңсеге жолдау – 1 (бір) сағат;
нәтижесі – жауапты орындаушының келісімшартты мөрмен куәландыруы, журналда тіркеу және көрсетілетін қызметті алушыға беру үшін кеңсеге жолдауы;
8) кеңсе қызметкерінің келісімшартты беруі - 15 (он бес) минут;
нәтижесі – тіркеуші органның кеңсе қызметкерінің келісімшартты беруі.
3. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) өзара әрекет тәртібін сипаттау
6. Мемлекеттік қызмет көрсету процесіне қатысатын көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) тізбесі:
1) көрсетілетін қызметті беруші кеңсесінің қызметкері;
2) көрсетілетін қызметті берушінің басшылығы;

2. Форма оказания государственной услуги – бумажная.
3. Результат оказания государственной услуги – контракт на строительство и (или) эксплуатацию подземных сооружений, не связанных с разведкой или добычей (далее – контракт).
2. Описание порядка действий структурных подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги
4. Основанием для начала процедуры (действия) по оказанию государственной услуги является предоставление заявления и документов физическими и юридическими лицами (далее – Услугополучатель) услугодателю, предусмотренным пунктом 9 Стандарта.
5. Содержание каждой процедуры (действия), входящей в состав процесса оказания государственной услуги, длительность его выполнения:
1) принятие и регистрация документов сотрудником канцелярии - 15 (пятнадцать) минут;
результат - принятие и регистрация документов сотрудником канцелярии;
2) определение руководством руководителя структурного подразделения - 1 (один) час;
результат - резолюция руководства услугодателя по определению руководителя структурного подразделения услугодателя;
3) определение ответственного исполнителя руководителем структурного подразделения услугодателя - 1 (один) час;
результат - определение руководителем структурного подразделения ответственного исполнителя для исполнения;
4) оформление проекта контракта ответственным исполнителем – 14 (четырнадцать) календарных дней с момента сдачи пакета документов услугодателю;
результат - оформление проекта контракта ответственным исполнителем;
5) визирование проекта контракта руководителем структурного подразделения – 1 (один) час;
результат - визирование проекта контракта руководителем структурного подразделения;
6) подписание контракта руководством – 1 (один) час;
результат - подписание контракта руководством;
7) заверение ответственным исполнителем контракта печатью, регистрация его в журнале и направление для выдачи услугополучателю в канцелярию -1 (один) час;
результат - заверение ответственным исполнителем контракта печатью, регистрация его в журнале и направление для выдачи услугополучателю в канцелярию;
8) выдача сотрудником канцелярии контракта - 15 (пятнадцать) минут;
результат - выдача сотрудником канцелярии контракта.
3. Описание порядка взаимодействия структурных подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги
6. Перечень структурных подразделений (работников) услугодателя, которые участвуют в процессе оказания государственной услуги:
1) сотрудник канцелярии услугодателя;
2) руководство услугодателя;

3) көрсетілетін қызметті беруші құрылымдық бөлімшесінің басшысы;
4) көрсетілетін қызметті беруші құрылымдық бөлімшесінің жауапты орындаушысы.
7. Әр процедураның (әрекет) ұзақтығын көрсетумен құрылымдық бөлімшелер арасындағы процедураларды (әрекеттер) сипаттау:
1) көрсетілетін қызметті алушының барлық қажетті құжаттарды тапсыруы кезінде құжаттарды қабылдауы (қолма-қол немесе пошта байланысы арқылы), қағаз түрінде өтінішті қабылдауды растау көрсетілетін қызметті берушінің кеңсе қызметкерінің құжаттар пакетін қабылдау күні және уақытын көрсетумен тіркеу туралы көшірмедегі белгі қоюы, кеңсе қызметкерінің тіркеуі, басшылыққа (бұдан әрі басшылық) жолдауы - 15 (он бес) минут;
2) басшылықтың қолтаңбасымен құжаттар жауапты құрылымдық бөлімшеге жолданады - 1 (бір) сағат;
3) құрылымдық бөлімшесінің басшысы қабылданған құжаттарды қарастыру үшін жауапты орындаушыны белгілейді - 1 (бір) сағат;
4) жауапты орындаушы:
ұсынылған құжаттардың толықтығын тексереді;
келісімшарт жобасын ресімдейді – 14 (он төрт) күнтізбелік күні;
5) құрылымдық бөлімше басшысының келісімшарт жобасына қол қояды - 1 (бір) сағат;
6) басшылық келісімшартқа қол қояды - 1 (бір) сағат;
7) жауапты орындаушы:
келісімшартты мөрмен куәландырады, келісімшарт тіркеу журналында тіркейді және көрсетілетін қызметті алушыға беру үшін кеңсеге жолдайды – 1 (бір) сағат;
8) кеңсе қызметкері көрсетілетін қызметті алушыға келісімшартты береді - 15 (он бес) минут.
8. Процедуралардың бірізділігін сипаттау осы Регламенттің 1 қосымшасына сәйкес блок-схемамен көрсетілген.
9. Процедуралар бірізділігінің жан-жақты сипаттамасы, көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің өзара әрекеті осы Регламенттің 2 қосымшасына сәйкес бизнес-процесс анықтамалығында көрсетілген.
4. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде халыққа қызмет көрсету орталығы және (немесе) басқа көрсетілетін қызметті берушілермен өзара әрекет тәртібін, сонымен қатар ақпараттық жүйелерді пайдалану тәртібін сипаттау
10. Мемлекеттік қызмет автоматтандырылмаған және халыққа қызмет көрсету орталықтары арқылы көрсетілмейді.
"Барлауға немесе өндіруге байланысты
емес жерасты құрылыстарын салуға және
(немесе) пайдалануға келісімшарттар жасасу"
мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламентіне
1 қосымша
Рәсімдердің реттілігін сипаттайтын блок – схема
"Барлауға немесе өндіруге байланысты
емес жерасты құрылыстарын салуға және
(немесе) пайдалануға келісімшарттар жасасу"
мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламентіне
2 қосымша
Мемлекеттік қызметті көрсетудің бизнес – процесстердің анықтамалығы
Қарағанды облысы әкімдігінің
2014 жылғы 9 қыркүйек
№ 46/02 қаулысымен бекітілді
"Кең таралған пайдалы қазбаларды барлауға, өндіруге келісімшарттар жасасу, оларды тіркеу және сақтау" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті

3) руководитель структурного подразделения услугодателя;
4) ответственный исполнитель структурного подразделения услугодателя.
7. Описание последовательности процедур (действий) между структурными подразделениями (работниками) с указанием длительности каждой процедуры (действия):
1) принятие документов при подаче услугополучателем всех необходимых документов, подтверждением принятия заявления в бумажном виде является отметка на его копии о регистрации в канцелярии услугодателя с указанием даты и времени приема пакета документов, регистрация специалистом канцелярии, направление руководству (далее – руководство) – 15 (пятнадцать) минут;
2) документы с резолюцией руководства направляются в ответственное структурное подразделение - 1 (один) час;
3) руководитель структурного подразделения определяет ответственного исполнителя для рассмотрения принятых документов - 1 (один) час;
4) ответственный исполнитель:
рассматривает представленные документы на полноту;
оформляет проекты контракта – 14 (четырнадцать) календарных дней;
5) проект контракта визируется руководителем структурного подразделения – 1 (один) час;
6) контракт подписывается руководством – 1 (один) час;
7) ответственный исполнитель:
заверяет контракт печатью, регистрирует его в журнале и направляет для выдачи услугополучателю в канцелярию - 1 (один) час;
8) сотрудник канцелярии выдает контракт услугополучателю - 15 (пятнадцать) минут.
8. Описание последовательности процедур сопровождается блок – схемой согласно Приложению 1 к настоящему Регламенту.
9. Подробное описание последовательности процедур, взаимодействий структурных подразделений услугодателя отражается в справочнике бизнес-процессов согласно Приложению 2 к настоящему Регламенту.
4. Описание порядка взаимодействия с центром обслуживания населения и (или) иными услугодателями, а также порядка использования информационных систем в процессе оказания государственной услуги
10. Государственная услуга неавтоматизированная и не оказывается через центр обслуживания населения.
Приложение 1
к Регламенту государственной услуги
"Заключение контрактов на строительство и (или)
эксплуатацию подземных сооружений, не
связанных с разведкой или добычей"
Блок-схема описания последовательности процедур
Приложение 2
к Регламенту государственной услуги
"Заключение контрактов на строительство и (или)
эксплуатацию подземных сооружений, не
связанных с разведкой или добычей"
Справочник бизнес-процессов при оказании государственной услуги
Утвержден
постановлением акимата
Карагандинской области
от 9 сентября
2014 года № 46/02
Регламент государственной услуги
"Заключение, регистрация и хранение контрактов на разведку, добычу общераспространенных полезных ископаемых"

1. Жалпы ережелер
1. "Кең таралған пайдалы қазбаларды барлауға, өндіруге келісімшарттар жасасу, оларды тіркеу және сақтау" мемлекеттік көрсетілетін қызметі (бұдан әрі – мемлекеттік қызмет) "Геология және су ресурстарын пайдалану саласындағы мемлекеттік көрсетілетін қызметтер стандарттарын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2014 жылғы 26 ақпандағы № 153 қаулысымен бекітілген "Кең таралған пайдалы қазбаларды барлауға, өндіруге келісімшарттар жасасу, оларды тіркеу және сақтау" мемлекеттiк көрсетілетін қызмет стандарты (бұдан әрі – Стандарт) негізінде облыстың жергілікті атқарушы органымен (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті беруші) көрсетіледі.
Өтініштерді қабылдау және мемлекеттік көрсетілетін қызмет нәтижелерін беру көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесі арқылы жүзеге асырылады.
2. Мемлекеттік қызмет көрсету түрі - қағаз.
3. Мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесі - кең таралған пайдалы қазбаларды барлау, өндіруге арналған қол қойылған және тіркелген келісімшарт (бұдан әрі – келісімшарт).
2. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) әрекет тәртібін сипаттау
4. Мемлекеттік қызмет көрсету бойынша рәсімінің (әрекет) басталуына көрсетілетін қызметті алушының көрсетілетін қызметті берушіге жеке және заңды тұлғалардың (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті алушы) Стандарттың 9 тармағында көрсетілген өтініштер мен құжаттарды ұсынуы негіз болады.
5. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінің құрамына енетін рәсімдердің (әрекеттердің) әрқайсысының мазмұны, оны орындау ұзақтығы:
1) кеңсе қызметкерінің құжатты қабылдауы және тіркеуі - 10 (он) минут;
нәтижесі - кеңсе қызметкерінің құжатты қабылдауы және тіркеуі;
2) басшылықтың құрылымдық бөлімше басшысын анықтау – 1 (бір) сағат;
нәтижесі - көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімше басшысын анықтау бойынша көрсетілетін қызметті беруші басшысының бұрыштамасы;
3) көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшесі басшысының жауапты орындаушыны белгілеуі - 1 (бір) сағат;
нәтижесі – құрылымдық бөлімше басшысының жауапты орындаушыны белгілеуі;
4) жауапты орындаушының келісімшарт жобасын ресімдеуі – 14 (он төрт) жұмыс күні;
нәтижесі – жауапты орындаушының келісімшарт жобасын ресімдеуі;
5) құрылымдық бөлімше басшысының келісімшарт жобасына қол қоюы - 1 (бір) сағат;
нәтижесі – құрылымдық бөлімше басшысының келісімшарт жобасына қол қоюы;
6) басшылықтың келісімшартқа қол қоюы - 1 (бір) сағат;
нәтижесі – басшылықтың келісімшартқа қол қоюы;
7) жауапты орындаушының келісімшартты мөрмен куәландыруы, келісімшартты журналда тіркеу және көрсетілетін қызметті алушыға беру үшін кеңсеге жолдау – 1 (бір) сағат;
нәтижесі – жауапты орындаушының келісімшартты мөрмен куәландыруы, келісімшарт тіркеу журналында тіркеу және көрсетілетін қызметті алушыға беру үшін кеңсеге жолдауы;

1. Общие положения
1. Государственная услуга "Заключение, регистрация и хранение контрактов на разведку, добычу общераспространенных полезных ископаемых" (далее – государственная услуга) оказывается местным исполнительным органом области (далее – услугодатель), на основании стандарта государственной услуги "Заключение, регистрация и хранение контрактов на разведку, добычу общераспространенных полезных ископаемых", утвержденного постановлением Правительства Республики Казахстан от 26 февраля 2014 года № 153 "Об утверждении стандартов государственных услуг в сфере геологии и пользования водными ресурсами" (далее – Стандарт).
Прием заявлений и выдача результатов оказания государственной услуги осуществляется через канцелярию услугодателя.
2. Форма оказания государственной услуги – бумажная.
3. Результат оказания государственной услуги – подписанный и зарегистрированный контракт на разведку, добычу общераспространенных полезных ископаемых (далее – контракт).
2. Описание порядка действий структурных подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги
4. Основанием для начала процедуры (действия) по оказанию государственной услуги является предоставление заявления и документов физическими и юридическими лицами (далее – Услугополучатель) услугодателю, предусмотренным пунктом 9 Стандарта.
5. Содержание каждой процедуры (действия), входящей в состав процесса оказания государственной услуги, длительность его выполнения:
1) принятие и регистрация документов сотрудником канцелярии - 10 (десять) минут;
результат - принятие и регистрация документов сотрудником канцелярии;
2) определение руководством руководителя структурного подразделения услугодателя - 1 (один) час;
результат – резолюция руководства услугодателя по определению руководителя структурного подразделения услугодателя;
3) определение ответственного исполнителя руководителем структурного подразделения услугодателя - 1 (один) час;
результат - определение руководителем структурного подразделения ответственного исполнителя;
4) оформление проекта контракта ответственным исполнителем – 14 (четырнадцать) рабочих дней;
результат - оформление проекта контракта ответственным исполнителем;
5) визирование проекта контракта руководителем структурного подразделения – 1 (один) час;
результат - визирование проекта контракта руководителем структурного подразделения;
6) подписание контракта руководством – 1 (один) час;
результат - подписание контракта руководством;
7) заверение ответственным исполнителем контракта печатью, регистрация его в журнале и направление для выдачи услугополучателю в канцелярию -1 (один) час;
результат - заверение ответственным исполнителем контракта печатью, регистрация его в журнале и направление для выдачи услугополучателю в канцелярию;

8) кеңсе қызметкерінің келісімшартты беруі - 10 (он) минут;
нәтижесі – кеңсе қызметкерінің келісімшартты беруі.
3. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) өзара әрекет тәртібін сипаттау
6. Мемлекеттік қызмет көрсету процесіне қатысатын көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) тізбесі:
1) көрсетілетін қызметті беруші кеңсесінің қызметкері;
2) көрсетілетін қызметті берушінің басшылығы;
3) көрсетілетін қызметті беруші құрылымдық бөлімшесінің басшысы;
4) көрсетілетін қызметті беруші құрылымдық бөлімшесінің жауапты орындаушысы.
7. Әр процедураның (әрекет) ұзақтығын көрсетумен құрылымдық бөлімшелер арасындағы процедураларды (әрекеттер) сипаттау:
1) көрсетілетін қызметті алушының барлық қажетті құжаттарды тапсыруы кезінде құжаттарды қабылдауы (қолма-қол немесе пошта байланысы арқылы), қағаз түрінде өтінішті қабылдауды растау көрсетілетін қызметті берушінің кеңсе қызметкерінің құжаттар пакетін қабылдау күні және уақытын көрсетумен тіркеу туралы көшірмедегі белгі қоюы, кеңсе қызметкерінің тіркеуі, басшылыққа (бұдан әрі басшылық) жолдауы - 10 (он) минут;
2) басшылықтың қолтаңбасымен құжаттар жауапты құрылымдық бөлімшеге жолданады - 1 (бір) сағат;
3) құрылымдық бөлімшесінің басшысы қабылданған құжаттарды қарастыру үшін жауапты орындаушыны белгілейді - 1 (бір) сағат;
4) жауапты орындаушы:
ұсынылған құжаттардың толықтығын тексереді;
келісімшарт жобасын ресімдейді – 14 (он төрт) жұмыс күні;
5) құрылымдық бөлімше басшысы келісімшарт жобасына қол қояды - 1 (бір) сағат;
6) басшылық келісімшартқа қол қояды - 1 (бір) сағат;
7) жауапты орындаушы:
келісімшартты мөрмен куәландырады, келісімшартты журналда тіркейді және көрсетілетін қызметті алушыға беру үшін кеңсеге жолдайды – 1 (бір) сағат;
8) кеңсе қызметкері көрсетілетін қызметті алушыға келісімшартты береді - 10 (он) минут.
8. Процедуралардың бірізділігін сипаттау осы Регламенттің 1 қосымшасына сәйкес блок-схемамен көрсетілген.
9. Процедуралар бірізділігінің жан-жақты сипаттамасы, көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің өзара әрекеті осы Регламенттің 1 қосымшасына сәйкес бизнес-процесс анықтамалығында көрсетілген.
4. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде халыққа қызмет көрсету орталығы және (немесе) басқа көрсетілетін қызметті берушілермен өзара әрекет тәртібін, сонымен қатар ақпараттық жүйелерді пайдалану тәртібін сипаттау
10. Мемлекеттік қызмет автоматтандырылмаған және халыққа қызмет көрсету орталықтары арқылы көрсетілмейді.
"Кең таралған пайдалы қазбаларды барлауға,
өндіруге келісімшарттар жасасу, оларды
тіркеу және сақтау" мемлекеттік көрсетілетін
қызмет Регламентіне
1 қосымша
Рәсімдердің реттілігін сипаттайтын блок – схема
"Кең таралған пайдалы қазбаларды барлауға,
өндіруге келісімшарттар жасасу, оларды
тіркеу және сақтау" мемлекеттік көрсетілетін
қызмет Регламентіне
2 қосымша
Мемлекеттік қызметті көрсетудің бизнес – процесстердің анықтамалығы
Қарағанды облысы әкімдігінің
2014 жылғы 9 қыркүйек
№ 46/02 қаулысымен бекітілді
"Жер қойнауы және жер қойнауын пайдалану туралы" Қазақстан Республикасының Заңында көзделген жағдайларда, кең таралған пайдалы қазбаларды барлауды және өндіруді жүргізу, барлауға немесе өндіруге байланысты емес құрылыс және (немесе) жерасты ғимараттары үшін берілген жер қойнауының учаскелеріне арналған сервитуттарды тіркеу" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті

8) выдача сотрудником канцелярии контракта -10 (десять) минут;
результат - выдача сотрудником канцелярии контракта.
3. Описание порядка взаимодействия структурных подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги
6. Перечень структурных подразделений (работников) услугодателя, которые участвуют в процессе оказания государственной услуги:
1) сотрудник канцелярии услугодателя;
2) руководство услугодателя;
3) руководитель структурного подразделения услугодателя;
4) ответственный исполнитель структурного подразделения услугодателя.
7. Описание последовательности процедур (действий) между структурными подразделениями (работниками) с указанием длительности каждой процедуры (действия):
1) принятие документов при подаче услугополучателем всех необходимых документов (нарочно или посредством почтовой связи), подтверждением принятия заявления в бумажном виде является отметка на его копии о регистрации в канцелярии услугодателя с указанием даты и времени приема пакета документов, регистрация специалистом канцелярии, направление руководству (далее – руководство) – 10 (десять) минут;
2) документы с резолюцией руководства направляются в ответственное структурное подразделение - 1 (один) час;
3) руководитель структурного подразделения определяет ответственного исполнителя для рассмотрения принятых документов - 1 (один) час;
4) ответственный исполнитель:
рассматривает представленные документы на полноту;
оформляет проект контракта – 14 (четырнадцать) рабочих дней;
5) проект контракта визируется руководителем структурного подразделения – 1 (один) час;
6) контракт подписывается руководством – 1 (один) час;
7) ответственный исполнитель:
заверяет контракт печатью, регистрирует его в журнале и направляет для выдачи услугополучателю в канцелярию - 1 (один) час;
8) сотрудник канцелярии выдает контракт услугополучателю - 10 (десять) минут.
8. Описание последовательности процедур сопровождается блок – схемой согласно приложению 1 к настоящему Регламенту.
9. Подробное описание последовательности процедур, взаимодействий структурных подразделений услугодателя отражается в справочнике бизнес-процессов согласно приложению 2 к настоящему Регламенту.
4. Описание порядка взаимодействия с центром обслуживания населения и (или) иными услугодателями, а также порядка использования информационных систем в процессе оказания государственной услуги
10. Государственная услуга неавтоматизированная и не оказывается через центр обслуживания населения.
Приложение 1 к Регламенту
государственной услуги "Заключение, регистрация и
хранение контрактов на разведку, добычу
общераспространенных полезных ископаемых"
Блок-схема описания последовательности процедур
Приложение 2 к Регламенту
государственной услуги "Заключение, регистрация и
хранение контрактов на разведку,
общераспространенных полезных ископаемых"
Справочник бизнес-процессов при оказании государственной услуги
Утвержден
постановлением акимата
Карагандинской области
от 9 сентября
2014 года № 46/02
Регламент государственной услуги
"Регистрация сервитутов на участки недр, предоставленных для проведения разведки и добычи общераспространенных полезных ископаемых, строительства и (или) подземных сооружений, не связанных с разведкой или добычей, в случаях, предусмотренных Законом Республики Казахстан "О недрах и недропользовании"

1. Жалпы ережелер
1. "Жер қойнауы және жер қойнауын пайдалану туралы" Қазақстан Республикасының Заңында көзделген жағдайларда, кең таралған пайдалы қазбаларды барлауды және өндіруді жүргізу, барлауға немесе өндіруге байланысты емес құрылыс және (немесе) жерасты ғимараттары үшін берілген жер қойнауының учаскелеріне арналған сервитуттарды тіркеу" мемлекеттік қызметі (бұдан әрі – мемлекеттік қызмет) "Геология және су ресурстарын пайдалану саласындағы мемлекеттік көрсетілетін қызметтер стандарттарын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2014 жылғы 26 ақпандағы № 153 қаулысымен бекітілген "Жер қойнауы және жер қойнауын пайдалану туралы" Қазақстан Республикасының Заңында көзделген жағдайларда, кең таралған пайдалы қазбаларды барлауды және өндіруді жүргізу, барлауға немесе өндіруге байланысты емес құрылыс және (немесе) жерасты ғимараттары үшін берілген жер қойнауының учаскелеріне арналған сервитуттарды тіркеу" мемлекеттiк қызмет стандартымен (бұдан әрі – Стандарт) көзделген облыстың жергілікті атқарушы органымен (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті беруші) көрсетіледі.
Өтініштерді қабылдау және мемлекеттік көрсетілетін қызмет нәтижелерін беру көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесі арқылы жүзеге асырылады.
2. Мемлекеттік қызмет көрсету түрі - қағаз.
3. Мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесі - "Жер қойнауы және жер қойнауын пайдалану туралы" Қазақстан Республикасының Заңында көзделген жағдайларда, кең таралған пайдалы қазбаларды барлауды және өндіруді жүргізу, барлауға немесе өндіруге байланысты емес құрылыс және (немесе) жерасты ғимараттары үшін берілген жер қойнауының учаскелеріне арналған сервитуттарды тіркеу туралы хабарлама-хат (бұдан әрі – хабарлама-хат).
2. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) қызмет тәртібін сипаттау
4. Мемлекеттік қызмет көрсету бойынша рәсімінің (әрекет) басталуына жеке және заңды тұлғалардың (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті алушы) көрсетілетін қызметті берушіге Стандарттың 9 тармағында көрсетілген құжаттарды ұсынуы негіз болады.
5. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінің құрамына енетін рәсімдердің (әрекеттердің) әрқайсысының мазмұны, оны орындау ұзақтығы:
1) кеңсе қызметкерінің құжатты қабылдауы және тіркеуі - 10 (он) минут;
нәтижесі - кеңсе қызметкерімен құжаттың қабылдануы және тіркелуі;
2) басшылықтың құрылымдық бөлімше басшысын анықтау – 1 (бір) сағат;
нәтижесі – көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімше басшысын анықтау бойынша көрсетілетін қызметті беруші басшысының бұрыштамасы;

1. Общие положения
1. Государственная услуга "Регистрация сервитутов на участки недр, предоставленных для проведения разведки и добычи общераспространенных полезных ископаемых, строительства и (или) подземных сооружений, не связанных с разведкой или добычей, в случаях, предусмотренных Законом Республики Казахстан "О недрах и недропользовании" (далее – государственная услуга) оказывается местным исполнительным органом области (далее – услугодатель), на основании стандарта государственной услуги "Регистрация сервитутов на участки недр, предоставленных для проведения разведки и добычи общераспространенных полезных ископаемых, строительства и (или) подземных сооружений, не связанных с разведкой или добычей, в случаях, предусмотренных Законом Республики Казахстан "О недрах и недропользовании", утвержденного постановлением Правительства Республики Казахстан от 26 февраля 2014 года № 153 "Об утверждении стандартов государственных услуг в сфере геологии и пользования водными ресурсами" (далее – Стандарт).
Прием заявлений и выдача результатов оказания государственной услуги осуществляется через канцелярию услугодателя.
2. Форма оказания государственной услуги – бумажная.
3. Результат оказания государственной услуги – письмо-уведомление о регистрации сервитутов на участки недр, предоставленных для проведения разведки и добычи общераспространенных полезных ископаемых, строительства и (или) подземных сооружений, не связанных с разведкой или добычей, в случаях, предусмотренных Законом Республики Казахстан "О недрах и недропользовании" (далее – Письмо-уведомление).
2. Описание порядка действий структурных подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги
4. Основанием для начала процедуры (действия) по оказанию государственной услуги является предоставление заявления и документов физическими и юридическими лицами (далее – Услугополучатель) услугодателю, предусмотренным пунктом 9 Стандарта.
5. Содержание каждой процедуры (действия), входящей в состав процесса оказания государственной услуги, длительность его выполнения:
1) принятие и регистрация документов сотрудником канцелярии - 10 (десять) минут;
результат - принятие и регистрация документов специалистом канцелярии;
2) определение руководством руководителя структурного подразделения услугодателя - 1 (один) час;
результат – резолюция руководства услугодателя по определению руководителя структурного подразделения услугодателя;

3) көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшесі басшысының жауапты орындаушыны белгілеуі - 1 (бір) сағат;
нәтижесі - көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшесі басшысымен орындау үшін жауапты орындаушының белгіленуі;
4) жауапты орындаушының хабарлама-хатты ресімдеуі – 14 (он төрт) күнтізбелік күні;
нәтижесі - жауапты орындаушының хабарлама-хаттың жобасын ресімдеуі;
5) құрылымдық бөлімше басшысының хабарлама-хатқа қол қоюы - 1 (бір) сағат;
нәтижесі - құрылымдық бөлімше басшысымен хабарлама-хатқа қол қойылуы;
6) басшылықтың хабарлама-хатқа қол қоюы - 1 (бір) сағат;
нәтижесі - басшылықтың хабарлама-хатқа қол қойылуы;
7) жауапты орындаушының хабарлама-хатты мөрмен куәландыруы, хабарлама-хатты журналда тіркеу және көрсетілетін қызметті алушыға беру үшін кеңсеге жолдау – 1 (бір) сағат;
нәтижесі - жауапты орындаушының хабарлама-хатты мөрмен куәландырылуы, хабарлама-хатты журналда тіркелуі және көрсетілетін қызметті алушыға беру үшін кеңсеге жолдануы;
8) кеңсе қызметкерінің хабарлама-хатты беруі - 10 (он) минут;
нәтижесі - кеңсе қызметкерінің хабарлама-хатты беруі.
3. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) өзара әрекет тәртібін сипаттау
6. Мемлекеттік қызмет көрсету процесіне қатысатын көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) тізбесі:
1) көрсетілетін қызметті беруші кеңсесінің қызметкері;
2) көрсетілетін қызметті берушінің басшылығы;
3) көрсетілетін қызметті беруші құрылымдық бөлімшесінің басшысы;
4) көрсетілетін қызметті беруші құрылымдық бөлімшесінің жауапты орындаушысы.
7. Әр процедураның (әрекет) ұзақтығын көрсетумен құрылымдық бөлімшелер арасындағы процедураларды (әрекеттер) сипаттау:
1) көрсетілетін қызметті алушының барлық қажетті құжаттарды тапсыруы кезінде құжаттарды қабылдауы (қолма-қол немесе пошта байланысы арқылы), қағаз түрінде өтінішті қабылдауды растау көрсетілетін қызметті берушінің кеңсе қызметкерінің құжаттар жинағын алу күні мен уақытын белгілеумен тіркеу туралы көшірмедегі белгісі және басшылыққа жолданады (одан әрі – басшылық) - 10 (он) минут;
2) басшылықтың қолтаңбасымен құжаттар жауапты құрылымдық бөлімшеге жолданады - 1 (бір) сағат;
3) құрылымдық бөлімшесінің басшысы қабылданған құжаттарды қарастыру үшін жауапты орындаушыны белгілейді - 1 (бір) сағат;
4) жауапты орындаушы:
құжаттардың толықтығын тексереді;
хабарлама-хат жобасын ресімдейді – 14 (он төрт) күнтізбелік күні;

3) определение ответственного исполнителя руководителем структурного подразделения услугодателя - 1 (один) час;
результат - определение руководителем структурного подразделения ответственного исполнителя для исполнения;
4) оформление письма-уведомления ответственным исполнителем – 14 (четырнадцать) календарных дней;
результат - оформление проекта письма-уведомления ответственным исполнителем;
5) визирование проекта письма-уведомления руководителем структурного подразделения – 1 (один) час;
результат - визирование проекта письма-уведомления руководителем структурного подразделения;
6) подписание письма-уведомления руководством – 1 (один) час;
результат - подписание письма-уведомления руководством;
7) заверение ответственным исполнителем письма-уведомления печатью, регистрация его в журнале и направление для выдачи услугополучателю в канцелярию -1 (один) час;
результат - заверение ответственным исполнителем письма-уведомления печатью, регистрация его в журнале и направление для выдачи услугополучателю в канцелярию;
8) выдача сотрудником канцелярии письма-уведомления - 10 (десять) минут;
результат - выдача сотрудником канцелярии письма-уведомления.
3. Описание порядка взаимодействия структурных подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги
6. Перечень структурных подразделений (работников) услугодателя, которые участвуют в процессе оказания государственной услуги:
1) сотрудник канцелярии услугодателя;
2) руководство услугодателя;
3) руководитель структурного подразделения услугодателя;
4) ответственный исполнитель структурного подразделения услугодателя.
7. Описание последовательности процедур (действий) между структурными подразделениями (работниками) с указанием длительности каждой процедуры (действия):
1) принятие документов при подаче услугополучателем всех необходимых документов (нарочно или посредством почтовой связи), подтверждением принятия заявления в бумажном виде является отметка на его копии о регистрации в канцелярии услугодателя с указанием даты и времени приема пакета документов и направление руководству (далее - руководство) - 10 (десять) минут;
2) документы с резолюцией руководства направляются в ответственное структурное подразделение - 1 (один) час;
3) руководитель структурного подразделения определяет ответственного исполнителя для рассмотрения принятых документов - 1 (один) час;
4) ответственный исполнитель:
рассматривает представленные документы на полноту;
оформляет проект письма-уведомления – 14 (четырнадцать) календарных дней;

5) құрылымдық бөлімше басшысының хабарлама-хат жобасына қол қояды - 1 (бір) сағат;
6) басшылық хабарлама-хатқа қол қояды - 1 (бір) сағат;
7) жауапты орындаушы:
хабарлама-хатты мөрмен куәландырады, журналда тіркейді және көрсетілетін қызметті алушыға беру үшін кеңсеге жолдайды – 1 (бір) сағат;
8) кеңсе қызметкері көрсетілетін қызметті алушыға хабарлама-хатты береді - 10 (он) минут.
8. Рәсімдердің реттілігін сипаттау осы Регламенттің 1 қосымшасына сәйкес блок-схемасымен сүйемелденеді.
9. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде рәсімдердің ретін, көрсетілетін қызметті берушінің толық сипаттамасы құрылымдық бөлімшелерінің өзара іс-қимылдарының сипаттамасы осы Регламенттің 2 қосымшасына сәйкес бизнес-процестерінің анықтамасында көрсетіледі.
4. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде халыққа қызмет көрсету орталығы және (немесе) басқа көрсетілетін қызметті берушілермен өзара әрекет тәртібін, сонымен қатар ақпараттық жүйелерді пайдалану тәртібін сипаттау
10. Мемлекеттік қызмет автоматтандырылмаған және халыққа қызмет көрсету орталығы арқылы көрсетілмейді.
"Жер қойнауы және жер қойнауын пайдалану туралы"
Қазақстан Республикасының Заңында көзделген
жағдайларда, кең таралған пайдалы қазбаларды барлауды
және өндіруді жүргізу, барлауға немесе өндіруге
байланысты емес құрылыс және (немесе) жерасты ғимараттары
үшін берілген жер қойнауының учаскелеріне арналған
сервитуттарды тіркеу" мемлекеттік көрсетілетін қызмет
Регламентіне 1 қосымша
Рәсімдердің реттілігін сипаттайтын блок – схема
"Жер қойнауы және жер қойнауын пайдалану туралы"
Қазақстан Республикасының Заңында көзделген
жағдайларда, кең таралған пайдалы қазбаларды барлауды
және өндіруді жүргізу, барлауға немесе өндіруге
байланысты емес құрылыс және (немесе) жерасты ғимараттары
үшін берілген жер қойнауының учаскелеріне арналған
сервитуттарды тіркеу" мемлекеттік көрсетілетін қызмет
Регламентіне 2 қосымша
Мемлекеттік қызметті көрсетудің бизнес – процесстердің анықтамалығы
Қарағанды облысы әкімдігінің
2014 жылғы 9 қыркүйек
№ 46/02 қаулысымен бекітілді
"Жер қойнауын пайдалану құқығын беруге, барлауға немесе өндіруге байланысты емес жерасты құрылыстарын салуға және (немесе) пайдалануға арналған келісімшарттарды тіркеу" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті
1. Жалпы ережелер
1. "Жер қойнауын пайдалану құқығын беруге, барлауға немесе өндіруге байланысты емес жерасты құрылыстарын салуға және (немесе) пайдалануға арналған келісімшарттарды тіркеу" мемлекеттік көрсетілетін қызметі (бұдан әрі – мемлекеттік қызмет) "Геология және су ресурстарын пайдалану саласындағы мемлекеттік көрсетілетін қызметтер стандарттарын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2014 жылғы 26 ақпандағы № 153 қаулысымен бекітілген "Жер қойнауын пайдалану құқығын беруге, барлауға немесе өндіруге байланысты емес жерасты құрылыстарын салуға және (немесе) пайдалануға арналған келісімшарттарды тіркеу" мемлекеттiк көрсетілетін қызмет стандарты (бұдан әрі – Стандарт) негізінде облыстың жергілікті атқарушы органымен (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті беруші) көрсетіледі.
Өтініштерді қабылдау және мемлекеттік көрсетілетін қызмет нәтижелерін беру көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесі арқылы жүзеге асырылады.

5) проект письма-уведомления визируется руководителем структурного подразделения – 1 (один) час;
6) письмо-уведомление подписывается руководством – 1 (один) час;
7) ответственный исполнитель:
заверяет письмо-уведомление печатью, регистрирует его в журнале и направляет для выдачи услугополучателю в канцелярию - 1 (один) час;
8) сотрудник канцелярии регистрирующего органа выдает письмо-уведомление услугополучателю - 10 (десять) минут.
8. Описание последовательности процедур сопровождается блок – схемой согласно Приложению 1 к настоящему Регламенту.
9. Подробное описание последовательности процедур, взаимодействий структурных подразделений услугодателя отражается в справочнике бизнес-процессов согласно Приложению 2 к настоящему Регламенту.
4. Описание порядка взаимодействия с центром обслуживания населения и (или) иными услугодателями, а также порядка использования информационных систем в процессе оказания государственной услуги
10. Государственная услуга неавтоматизированная и не оказывается через центр обслуживания населения.
Приложение 1
к Регламенту государственной услуги
"Регистрация сервитутов на участки недр, предоставленных
для проведения разведки и добычи общераспространенных
полезных ископаемых, строительства и (или) подземных
сооружений, не связанных с разведкой или добычей, в
случаях, предусмотренных Законом Республики
Казахстан "О недрах и недропользовании"
Блок – схема описания последовательности процедур
Приложение 2
к Регламенту государственной услуги
"Регистрация сервитутов на участки недр, предоставленных
для проведения разведки и добычи общераспространенных
полезных ископаемых, строительства и (или) подземных
сооружений, не связанных с разведкой или добычей, в
случаях, предусмотренных Законом Республики
Казахстан "О недрах и недропользовании"
Справочник бизнес-процессов при оказании государственной услуги
Утвержден
постановлением акимата
Карагандинской области
от 9 сентября
2014 года № 46/02
Регламент государственной услуги
"Регистрация контрактов на предоставление права недропользования, на строительство и (или) эксплуатацию подземных сооружений, не связанных с разведкой или добычей"
1. Общие положения
1. Государственная услуга "Регистрация контрактов на предоставление права недропользования, на строительство и (или) эксплуатацию подземных сооружений, не связанных с разведкой или добычей" (далее – государственная услуга) оказывается местным исполнительным органом области (далее – услугодатель), на основании стандарта государственной услуги "Регистрация контрактов на предоставление права недропользования, на строительство и (или) эксплуатацию подземных сооружений, не связанных с разведкой или добычей" утвержденного постановлением Правительства Республики Казахстан от 26 февраля 2014 года № 153 Об утверждении стандартов государственных услуг в сфере геологии и пользования водными ресурсами" (далее – Стандарт).
Прием заявлений и выдача результатов оказания государственной услуги осуществляется через канцелярию услугодателя.

2. Мемлекеттік қызмет көрсету түрі - қағаз.
3. Мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесі – Стандарттың 1 қосымшасына сәйкес нысанда барлау немесе өндіруге байланысты емес жерасты ғимараттарының құрылысын салу және (немесе) пайдалануға арналған Қазақстан Республикасындағы жер қойнауын пайдалану құқығын беруге арналған келісімшарттарды мемлекеттік тіркеу актісі (бұдан әрі – акт).
2. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) әрекет тәртібін сипаттау
4. Мемлекеттік қызмет көрсету бойынша рәсімінің (әрекет) басталуына көрсетілетін қызметті алушының көрсетілетін қызметті берушіге жеке және заңды тұлғалардың (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті алушы) Стандарттың 9 тармағында көрсетілген өтініштер мен құжаттарды ұсынуы негіз болады.
5. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінің құрамына енетін рәсімдердің (әрекеттердің) әрқайсысының мазмұны, оны орындау ұзақтығы:
1) кеңсе қызметкерінің құжатты қабылдауы және тіркеуі - 10 (он) минут.
нәтижесі - кеңсе қызметкерінің құжатты қабылдауы және тіркеуі;
2) көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімше басшысын анықтау бойынша көрсетілетін қызметті беруші басшысының бұрыштамасы – 1 (бір) сағат;
нәтижесі – басшылықтың құрылымдық бөлімше басшысын анықтауы;
3) көрсетілетін қызмет берушінің құрылымдық бөлімшесі басшысының жауапты орындаушыны белгілеуі - 1 (бір) сағат;
нәтижесі – құрылымдық бөлімше басшысының жауапты орындаушыны белгілеуі;
4) жауапты орындаушының акт жобасын ресімдеуі – 4 (төрт) жұмыс күні;
нәтижесі – жауапты орындаушының акт жобасын ресімдеуі;
5) құрылымдық бөлімше басшысының акт жобасына қол қоюы - 1 (бір) сағат;
нәтижесі – құрылымдық бөлімше басшысының акт жобасына қол қоюы;
6) басшылықтың актқа қол қоюы - 1 (бір) сағат;
нәтижесі – басшылықтың актқа қол қоюы;
7) жауапты орындаушының актты мөрмен куәландыруы, актты журналда тіркеу және көрсетілетін қызметті алушыға беру үшін кеңсеге жолдау – 1 (бір) сағат;
нәтижесі – жауапты орындаушының актты мөрмен куәландыруы, актты журналда тіркеу және көрсетілетін қызметті алушыға беру үшін кеңсеге жолдауы;
8) кеңсе қызметкерінің актты беруі - 10 (он) минут;
нәтижесі – кеңсе қызметкерінің актты беруі.
3. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) өзара әрекет тәртібін сипаттау
6. Мемлекеттік қызмет көрсету процесіне қатысатын көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) тізбесі:

2. Форма оказания государственной услуги – бумажная.
3. Результат оказания государственной услуги – акт государственной регистрации контракта на предоставление права недропользования в Республике Казахстан на строительство и (или) эксплуатацию подземных сооружений, не связанных с разведкой или добычей (далее – акт) по форме, согласно приложению 1 к Стандарту.
2. Описание порядка действий структурных подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги
4. Основанием для начала процедуры (действия) по оказанию государственной услуги является предоставление заявления и документов физическими и юридическими лицами (далее – услугополучатель) услугодателю, предусмотренным пунктом 9 Стандарта.
5. Содержание каждой процедуры (действия), входящей в состав процесса оказания государственной услуги, длительность его выполнения:
1) принятие и регистрация документов сотрудником канцелярии - 10 (десять) минут;
результат - принятие документов сотрудником канцелярии;
2) резолюция руководства услугодателя по определению руководителя структурного подразделения услугодателя - 1 (один) час;
результат - резолюция руководства услугодателя по определению руководителя структурного подразделения услугодателя;
3) определение ответственного исполнителя руководителем структурного подразделения услугодателя - 1 (один) час;
результат - определение ответственного исполнителя руководителем структурного подразделения услугодателя;
4) оформление проекта акта ответственным исполнителем – 4 (четыре) рабочих дня;
результат - оформление проекта акта ответственным исполнителем;
5) визирование проекта акта руководителем структурного подразделения – 1 (один) час;
результат - визирование проекта акта руководителем структурного подразделения;
6) подписание акта руководством – 1 (один) час;
результат - подписание акта руководством;
7) заверение ответственным исполнителем акта печатью, регистрация его в журнале и направление для выдачи услугополучателю в канцелярию -1 (один) час;
результат - заверение ответственным исполнителем акта печатью, регистрация его в журнале и направление для выдачи услугополучателю в канцелярию;
8) выдача сотрудником канцелярии акта - 10 (десять) минут;
результат - выдача сотрудником канцелярии регистрирующего органа акта.
3. Описание порядка взаимодействия структурных подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги
6. Перечень структурных подразделений (работников) услугодателя, которые участвуют в процессе оказания государственной услуги:

1) көрсетілетін қызметті беруші кеңсесінің қызметкері;
2) көрсетілетін қызметті берушінің басшылығы;
3) көрсетілетін қызметті беруші құрылымдық бөлімшесінің басшысы;
4) көрсетілетін қызметті беруші құрылымдық бөлімшесінің жауапты орындаушысы.
7. Әр процедураның (әрекет) ұзақтығын көрсетумен құрылымдық бөлімшелер арасындағы процедураларды (әрекеттер) сипаттау:
1) көрсетілетін қызметті алушының барлық қажетті құжаттарды тапсыруы, кезінде құжаттарды қабылдауы (қолма-қол немесе пошта байланысы арқылы), қағаз түрінде өтінішті қабылдауды растау, көрсетілетін қызметті берушінің кеңсе қызметкерінің құжаттар пакетін қабылдау күні және уақытын көрсетумен тіркеу туралы көшірмедегі белгі қоюы, кеңсе қызметкерінің тіркеуі, басшылыққа (бұдан әрі басшылық) жолдауы - 10 (он) минут;
2) басшылықтың қолтаңбасымен құжаттар жауапты құрылымдық бөлімшеге жолданады - 1 (бір) сағат;
3) құрылымдық бөлімшесінің басшысы қабылданған құжаттарды қарастыру үшін жауапты орындаушыны белгілейді - 1 (бір) сағат;
4) жауапты орындаушы:
ұсынылған құжаттардың толықтығын тексереді;
акт жобасын ресімдейді – 4 (төрт) жұмыс күн;
5) құрылымдық бөлімше басшысының акт жобасына қол қояды - 1 (бір) сағат;
6) басшылық актқа қол қояды - 1 (бір) сағат;
7) жауапты орындаушы:
актты мөрмен куәландырады, журналда тіркейді және көрсетілетін қызметті алушыға беру үшін кеңсеге жолдайды – 1 (бір) сағат;
8) кеңсе қызметкері көрсетілетін қызметті алушыға актіні береді - 10 (он) минут.
8. Процедуралардың бірізділігін сипаттау осы Регламенттің 1 қосымшасына сәйкес блок-схемамен көрсетілген.
9. Процедуралар бірізділігінің жан-жақты сипаттамасы, көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің өзара әрекеті осы Регламенттің 2 қосымшасына сәйкес бизнес-процесс анықтамалығында көрсетілген.
4. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде халыққа қызмет көрсету орталығы және (немесе) басқа көрсетілетін қызметті берушілермен өзара әрекет тәртібін, сонымен қатар ақпараттық жүйелерді пайдалану тәртібін сипаттау
10. Мемлекеттік қызмет автоматтандырылмаған және халыққа қызмет көрсету орталықтары арқылы көрсетілмейді.
"Жер қойнауын пайдалану құқығын беруге,
барлауға немесе өндіруге байланысты емес
жерасты құрылыстарын салуға және (немесе)
пайдалануға арналған келісімшарттарды тіркеу"
мемлекеттік көрсетілетін қызмет Регламентіне
1 қосымша
Рәсімдердің реттілігін сипаттайтын блок – схема
"Жер қойнауын пайдалану құқығын беруге,
барлауға немесе өндіруге байланысты емес
жерасты құрылыстарын салуға және (немесе)
пайдалануға арналған келісімшарттарды тіркеу"
мемлекеттік көрсетілетін қызмет Регламентіне
2 қосымша
Мемлекеттік қызметті көрсетудің бизнес – процесстердің анықтамалығы
Қарағанды облысы әкімдігінің
2014 жылғы 9 қыркүйек
№ 46/02 қаулысымен бекітілді
"Кең таралған пайдалы қазбаларды барлауға, өндіруге жер қойнауын пайдалану құқығының кепіл шартын тіркеу" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті

1) сотрудник канцелярии услугодателя;
2) руководство услугодателя;
3) руководитель структурного подразделения услугодателя;
4) ответственный исполнитель структурного подразделения услугодателя.
7. Описание последовательности процедур (действий) между структурными подразделениями (работниками) с указанием длительности каждой процедуры (действия):
1) принятие документов при подаче услугополучателем всех необходимых документов, подтверждением принятия заявления в бумажном виде является отметка на его копии о регистрации в канцелярии услугодателя с указанием даты и времени приема пакета документов и направление руководству - 10 (десять) минут (далее – руководство);
2) документы с резолюцией руководства направляются в ответственное структурное подразделение - 1 (один) час;
3) руководитель структурного подразделения определяет ответственного исполнителя для рассмотрения принятых документов - 1 (один) час;
4) ответственный исполнитель:
рассматривает представленные документы на полноту;
оформляет проект акта – 4 (четыре) рабочих дня;
5) проект акта визируется руководителем структурного подразделения – 1 (один) час;
6) акт подписывается руководством – 1 (один) час;
7) ответственный исполнитель:
заверяет акт печатью, регистрирует его в журнале и направляет для выдачи услугополучателю в канцелярию - 1 (один) час;
8) сотрудник канцелярии выдает акт услугополучателю -10 (десять) минут.
8. Описание последовательности процедур сопровождается блок – схемой согласно Приложению 1 к настоящему Регламенту.
9. Подробное описание последовательности процедур, взаимодействий структурных подразделений услугодателя отражается в справочнике бизнес-процессов согласно Приложению 2 к настоящему Регламенту.
4. Описание порядка взаимодействия с центром обслуживания населения и (или) иными услугодателями, а также порядка использования информационных систем в процессе оказания государственной услуги
10. Государственная услуга неавтоматизированная и не оказывается через центр обслуживания населения.
Приложение 1
к Регламенту государственной услуги
"Регистрация контракта на предоставление
права недропользования, на строительство и (или)
эксплуатацию подземных сооружений, не
связанных с разведкой или добычей"
Блок-схема описания последовательности процедур
Приложение 2
к Регламенту государственной услуги
"Регистрация контракта на предоставление
права недропользования, на строительство и (или)
эксплуатацию подземных сооружений, не
связанных с разведкой или добычей"
Справочник бизнес-процессов при оказании государственной услуги
Утвержден
постановлением акимата
Карагандинской области
от 9 сентября
2014 года № 46/02
Регламент государственной услуги
"Регистрация договора залога права недропользования на разведку, добычу общераспространенных полезных ископаемых"

1. Жалпы ережелер
1. "Кең таралған пайдалы қазбаларды барлауға, өндіруге жер қойнауын пайдалану құқығының кепіл шартын тіркеу" мемлекеттік қызметі (бұдан әрі – мемлекеттік қызмет) "Көмірсутек шикізатын қоспағанда, жер қойнауын пайдалану саласындағы мемлекеттік көрсетілетін қызметтер стандарттарын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2014 жылғы 26 ақпандағы № 154 қаулысымен бекітілген "Кең таралған пайдалы қазбаларды барлауға, өндіруге жер қойнауын пайдалану құқығының кепіл шартын тіркеу" мемлекеттiк көрсетілетін қызмет стандартының (бұдан әрі – Стандарт) негізінде облыстық жергілікті атқарушы органымен (бұдан әрі – көрсетілетін кызметті беруші) арқылы көрсетіледі.
Құжаттар қабылдау және мемлекеттiк қызмет көрсету нәтижелерiн беру:
1) көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесі;
2) халыққа қызмет көрсету орталығы (бұдан әрi – ХҚКО) арқылы жүзеге асырылады.
2. Мемлекеттік қызмет көрсету түрі - қағаз.
3. Мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесі – Стандарттың 1 қосымшасына сәйкес формада жер қойнауын пайдалану құқығына кепіл шартын тіркеу туралы куәлік (бұдан әрі – куәлік).
2. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде көрсетілетін қызмет берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) қызмет тәртібін сипаттау
4. Мемлекеттік қызмет көрсету бойынша рәсімінің (әрекет) басталуына жеке және заңды тұлғалардың (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті алушы) көрсетілетін қызметті берушіге Стандарттың 9 тармағында көрсетілген құжаттарды және өтінішті ұсынуы негіз болады.
5. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінің құрамына енетін рәсімдердің (әрекеттердің) әрқайсысының мазмұны, оны орындау ұзақтығы:
1) кеңсе қызметкері құжатты қабылдауы және тіркеуі - 15 (он бес) минут;
нәтижесі - кеңсе қызметкері құжатты қабылдауы;
2) басшылықтың құрылымдық бөлімше басшысын анықтау – 1 (бір) сағат;
нәтижесі - көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімше басшысын анықтау бойынша көрсетілетін қызметті беруші басшысының бұрыштамасы;
3) көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшесі басшысының жауапты орындаушыны белгілеуі - 1 (бір) сағат;
нәтижесі - көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшесі басшысының жауапты орындаушыны белгілеуі;
4) жауапты орындаушының куәлік жобасын ресімдеуі – 4 (төрт) жұмыс күні;
нәтижесі - жауапты орындаушының куәлік жобасын ресімдеуі;
5) құрылымдық бөлімше басшысының куәлік жобасына қол қоюы - 1 (бір) сағат;
нәтижесі - құрылымдық бөлімше басшысының куәлік жобасына қол қоюы;
6) басшылықтың куәлікке қол қоюы - 1 (бір) сағат;
нәтижесі - басшылықтың куәлікке қол қоюы;

1. Общие положения
1. Государственная услуга "Регистрация договора залога права недропользования на разведку, добычу общераспространенных полезных ископаемых" (далее – государственная услуга) оказывается местным исполнительным органом области (далее – услугодатель), на основании стандарта государственной услуги "Регистрация договора залога права недропользования на разведку, добычу общераспространенных полезных ископаемых", утвержденного постановлением Правительства Республики Казахстан от 26 февраля 2014 года № 154 "Об утверждении стандартов государственных услуг в сфере недропользования, за исключением углеводородного сырья" (далее – Стандарт).
Прием заявлений и выдача результатов оказания государственной услуги осуществляются через:
1) канцелярию услугодателя;
2) центр обслуживания населения (далее-ЦОН).
2. Форма оказания государственной услуги – бумажная.
3. Результат оказания государственной услуги – свидетельство о регистрации договора залога права недропользования (далее – свидетельство) по форме, согласно приложению 1 к Стандарту.
2. Описание порядка действий структурных подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги
4. Основанием для начала процедуры (действия) по оказанию государственной услуги является предоставление заявления и документов физическими и юридическими лицами (далее – услугополучатель) услугодателю, предусмотренным пунктом 9 Стандарта.
5. Содержание каждой процедуры (действия), входящей в состав процесса оказания государственной услуги, длительность его выполнения:
1) принятие и регистрация документов сотрудником канцелярии - 15 (пятнадцать) минут;
результат – принятие документов сотрудником канцелярии;
2) определение руководством руководителя структурного подразделения услугодателя - 1 (один) час;
результат – резолюция руководства услугодателя по определению руководителя структурного подразделения услугодателя;
3) определение ответственного исполнителя руководителем структурного подразделения услугодателя - 1 (один) час;
результат - определение ответственного исполнителя руководителем структурного подразделения услугодателя;
4) оформление проекта свидетельства ответственным исполнителем – 4 (четыре) рабочих дня;
результат - оформление проекта свидетельства ответственным исполнителем;
5) визирование проекта свидетельства руководителем структурного подразделения – 1 (один) час;
результат - визирование проекта свидетельства руководителем структурного подразделения;
6) подписание свидетельства руководством – 1 (один) час;
результат - подписание свидетельства руководством;

7) жауапты орындаушының куәлікті мөрмен куәландыруы, журналда тіркеу және көрсетілетін қызметті алушыға беру үшін кеңсеге жолдау – 1 (бір) сағат;
нәтижесі - жауапты орындаушының куәлікті мөрмен куәландыруы, журналда тіркеу және көрсетілетін қызметті алушыға беру үшін кеңсеге жолдау;
8) кеңсе қызметкерінің куәлікті беруі - 15 (он бес) минут;
нәтижесі - кеңсе қызметкерінің куәлікті беруі.
3. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) өзара әрекет тәртібін сипаттау
6. Мемлекеттік қызмет көрсету процесіне қатысатын көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) тізбесі:
1) көрсетілетін қызметті беруші кеңсесінің қызметкері;
2) көрсетілетін қызметті берушінің басшылығы;
3) көрсетілетін қызметті беруші құрылымдық бөлімшесінің басшысы;
4) көрсетілетін қызметті беруші құрылымдық бөлімшесінің жауапты орындаушысы.
7. Әр процедураның (әрекет) ұзақтығын көрсетумен құрылымдық бөлімшелер арасындағы процедураларды (әрекеттер) сипаттау:
1) кеңсе қызметкерінің құжаттарды қабылдау және тіркеу және басшылыққа (бұдан әрі – басшылық) жолдау – 15 (он бес) минут;
2) басшылықтың қарарымен құжаттар жауапты құрылымдық бөлімшеге жолданады - 1 (бір) сағат;
3) құрылымдық бөлімшесінің басшысы қабылданған құжаттарды қарастыру үшін жауапты орындаушыны белгілейді - 1 (бір) сағат;
4) жауапты орындаушы:
құжаттардың толықтығын тексереді;
куәлік жобасын ресімдейді – 4 (төрт) жұмыс күні;
5) куәлік жобасына құрылымдық бөлімше басшысы қол қояды - 1 (бір) сағат;
6) басшылық куәлікке қол қояды - 1 (бір) сағат;
7) жауапты орындаушы:
куәлікті мөрмен куәландырады, куәлікті журналда тіркеу және көрсетілетін қызметті алушыға беру үшін кеңсеге жолдайды – 1 (бір) сағат;
8) кеңсе қызметкері көрсетілетін қызметті алушыға куәлікті береді - 15 (он бес) минут.
8. Рәсімдердің реттілігін сипаттау осы Регламенттің 1 қосымшасына сәйкес блок-схемасымен сүйемелденеді.
4. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде халыққа қызмет көрсету орталығы және (немесе) басқа көрсетілетін қызметті берушілермен өзара әрекет тәртібін, сонымен қатар ақпараттық жүйелерді пайдалану тәртібін сипаттау
9. Мемлекеттік қызмет алу үшін көрсетілетін қызметті алушы Стандарттың 9 тармағында көрсетілген өтінішті және құжаттарды ХҚКО-на ұсынады.
10. Көрсетілетін қызметті алушының жеке басын куәландыратын құжаттардағы, мемлекеттік электрондық ақпараттық қор болып табылады, мәліметтер, ХҚКО қызметкері электрондық-саны қолтаңбамен белгіленген электронды мәліметтер нысанында тиісті мемлекеттік ақпараттық жүйелерден алады.

7) заверение ответственным исполнителем свидетельства печатью, регистрация его в журнале и направление для выдачи услугополучателю в канцелярию -1 (один) час;
результат – заверение ответственным исполнителем свидетельства печатью, регистрация его в журнале и направление для выдачи услугополучателю в канцелярию;
8) выдача сотрудником канцелярии свидетельства -15 (пятнадцать) минут;
результат - выдача сотрудником канцелярии регистрирующего органа свидетельства.
3. Описание порядка взаимодействия структурных подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги
6. Перечень структурных подразделений (работников) услугодателя, которые участвуют в процессе оказания государственной услуги:
1) сотрудник канцелярии услугодателя;
2) руководство услугодателя;
3) руководитель структурного подразделения услугодателя;
4) ответственный исполнитель структурного подразделения услугодателя.
7. Описание последовательности процедур (действий) между структурными подразделениями (работниками) с указанием длительности каждой процедуры (действия):
1) принятие и регистрация сотрудником канцелярии и направление руководству (далее – руководство) – 15 (пятнадцать) минут;
2) документы с резолюцией руководства направляются в ответственное структурное подразделение - 1 (один) час;
3) руководитель структурного подразделения определяет ответственного исполнителя для рассмотрения принятых документов - 1 (один) час;
4) ответственный исполнитель:
рассматривает представленные документы на полноту;
оформляет проект свидетельства – 4 (четыре) рабочих дня;
5) проект свидетельства визируется руководителем структурного подразделения – 1 (один) час;
6) свидетельство подписывается руководством – 1 (один) час;
7) ответственный исполнитель:
заверяет свидетельство печатью, регистрирует его в журнале и направляет для выдачи услугополучателю в канцелярию - 1 (один) час;
8) сотрудник канцелярии выдает свидетельство услугополучателю - 15 (пятнадцать) минут.
8. Описание последовательности процедур сопровождается блок – схемой согласно Приложению 1 к настоящему Регламенту.
4. Описание порядка взаимодействия с центром обслуживания населения и (или) иными услугодателями, а также порядка использования информационных систем в процессе оказания государственной услуги
9. Для получения государственной услуги услугополучатель представляет в ЦОН заявление и необходимые документы, указанные в пункте 9 Стандарта.
10. Сведения документов, удостоверяющих личность услугополучателя, являющиеся государственными электронными информационными ресурсами, работник ЦОН получает посредством информационной системы мониторинга оказания государственных услуг из соответствующих государственных информационных систем в форме электронных данных, подписанные электронно-цифровой подписью.

11. Мемлекеттік қызметті көрсетудің әр бір процедурасын көрсетумен ХҚКО-на өтініш беру тәртібін сипаттау:
1) 1-процесс - ХҚКО қызметкері түпнұсқалардың шынайылығын құжаттардың шығарылған электрондық көшірмесімен растайды, кейін құжаттарды көрсетілетін қызмет алушыға қайтарады, орындау үшін көрсетілетін қызмет берушіге жолдайды, қабылданған құжаттарды кеңсе қызметкері тіркейді, басшылыққа жолдайды - 15 (он бес) минут;
2) 2-процесс – басшылық құрылымдық бөлімшенің басшысын анықтайды - 1 (бір) сағат;
3) 3-процесс – құрылымдық бөлімшенің басшылығы жауапты орындаушыны анықтайды - 1 (бір) сағат;
4) 4-процесс – жауапты орындаушы куәлік ресімдейді - (4 жұмыс күні);
5) 5-процесс – құрылымдық бөлімшенің басшылығымен куәлік жобасына қол қоюы - 1 (бір) сағат;
6) 6-процесс - басшылықтың куәлікке қол қоюы - 1 (бір) сағат;
7) 7-процесс – жауапты орындаушы куәлікті мөрмен куәландырады, журналда тіркейді және көрсетілетін қызметті алушыға беру үшін жолдайды – 1 (бір) сағат;
8) 8-ші процесс – кеңсе қызметкері мемлекеттік қызмет нәтижесін ХҚКО-на тапсырады, ХҚКО куәлікті қызмет алушыға береді - 15 (он бес) минут.
Мемлекеттік қызметті ХҚКО арқылы көрсетуде өзара әрекет ететін ақпараттық жүйелердің функционалдық өзара әрекеттесуі осы Регламенттің 2-қосымшасына сәйкес диаграммада көрсетілген.
12. Мемелекеттік қызмет көрсету барысында көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің), өзара әрекеттесу шаралар (әрекеттер) реттілігінің сипаттамасы осы Регламенттің 3-қосымшасына сәйкес мемлекеттік қызметті көрсетудің бизнес – процесстердің анықтамалығында көрсетілген. ХҚКО арқылы шаралардың (әрекеттердің) реттілігінің сипаттамасы осы Регламенттің 4 қосымшасына сәйкес блок – сызбамен сүйемелденеді.
"Кең таралған пайдалы қазбаларды барлауға,
өндіруге жер қойнауын пайдалану құқығының
кепіл шартын тіркеу" мемлекеттік
көрсетілетін қызмет Регламентіне
1 қосымша
Рәсімдердің реттілігін сипаттайтын блок – схема
"Кең таралған пайдалы қазбаларды барлауға,
өндіруге жер қойнауын пайдалану құқығының
кепіл шартын тіркеу" мемлекеттік
көрсетілетін қызмет Регламентіне
2 қосымша
"Кең таралған пайдалы қазбаларды барлауға,
өндіруге жер қойнауын пайдалану құқығының
кепіл шартын тіркеу" мемлекеттік
көрсетілетін қызмет Регламентіне
3 қосымша
Мемлекеттік қызметті көрсетудің бизнес – процесстердің анықтамалығы
"Кең таралған пайдалы қазбаларды барлауға,
өндіруге жер қойнауын пайдалану құқығының
кепіл шартын тіркеу" мемлекеттік
көрсетілетін қызмет Регламентіне
4 қосымша
Реттілікті сипаттау блок-сызбасы
Қарағанды облысы
әкімдігінің
2014 жылғы 9 қыркүйек
№ 46/02
қаулысымен бекітілді
"Заңды тұлғаларда өз өндiрiсi барысында және құрамында түстi және (немесе) қара металл сынықтары және (немесе) қалдықтары болған мүлiктiк кешендi сатып алу нәтижесiнде пайда болған түстi және қара металл сынықтары мен қалдықтарын өткiзу жөнiндегi қызметтi қоспағанда, заңды тұлғалардың түстi және қара металл сынықтары мен қалдықтарын жинау (дайындау), сақтау, өңдеу және лицензиаттарға өткiзу жөніндегі қызметтi жүзеге асыруға лицензия беру, қайта ресiмдеу, лицензияның телнұсқаларын беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламент

11. Описание порядка обращения в ЦОН с указанием каждой процедуры (действия) оказания государственной услуги:
1) процесс – 1 работник ЦОН сверяет подлинность оригиналов с воспроизведенными электронными копиями документов, после чего возвращает оригиналы услугополучателю, направляет услугодателю для исполнения, принятые документы проходят регистрацию сотрудником канцелярии, направляются руководству - (в течении 15 минут);
2) процесс – 2 определение руководством руководителя структурного подразделения - (1 час);
3) процесс – 3 определение ответственного исполнителя руководителем структурного подразделения услугодателя – ( 1 час);
4) процесс – 4 ответственный исполнитель оформляет свидетельство (4 рабочих дня);
5) процесс - 5 визирование проекта свидетельства руководителем структурного подразделения - 1 (один) час;
6) процесс – 6 подписание свидетельства руководством – 1 (один) час;
7) процесс - 7 заверение ответственным исполнителем свидетельства печатью, регистрация его в журнале и направление для выдачи услугополучателю - 1 (один) час;
8) процесс – 8 сотрудник канцелярии передает результат государственной услуги работнику ЦОН, который выдает свидетельство услугополучателю - (15 минут).
Функциональные взаимодействия информационных систем, задействованных при оказании государственной услуги через ЦОН приведены диаграммой согласно приложению 2 к настоящему регламенту.
12. Подробное описание последовательности процедур (действий), взаимодействий структурных подразделений (работников) услугодателя, в процессе оказания государственной услуги отражается в справочнике бизнес – процессов оказания государственной услуги, согласно приложению 3 к настоящему Регламенту. Описание последовательности процедур (действий) посредством ЦОН сопровождается блок-схемой согласно приложению 4 к настоящему Регламенту.
Приложение 1
к Регламенту государственной услуги
"Регистрация договора залога права
недропользования на разведку, добычу
общераспространенных полезных ископаемых"
Блок-схема описания последовательности процедур
Приложение 2
к Регламенту государственной услуги
"Регистрация договора залога права
недропользования на разведку, добычу
общераспространенных полезных ископаемых"
Приложение 3
к Регламенту государственной услуги
"Регистрация договора залога права
недропользования на разведку, добычу
общераспространенных полезных ископаемых"
Справочник бизнес-процессов при оказании государственной услуги
Приложение 4
к Регламенту государственной услуги
"Регистрации договора залога права
недропользования на разведку, добычу
общераспространенных полезных ископаемых"
Блок-схема описания последовательности
Утвержден
постановлением акимата
Карагандинской области
от 9 сентября
2014 года № 46/02
Регламент государственной услуги
"Выдача лицензии, переоформление, выдача дубликатов лицензии на осуществление деятельности по сбору (заготовке), хранению, переработке и реализации юридическими лицами лома и отходов цветных и черных металлов, за исключением деятельности по реализации лома и отходов цветных и черных металлов, образовавшихся у юридических лиц в ходе собственного производства и в результате приобретения имущественного комплекса, в составе которого находились лом и (или) отходы цветных и (или) черных металлов, лицензиатам"

1. Жалпы ережелер
1. "Заңды тұлғаларда өз өндiрiсi барысында және құрамында түстi және (немесе) қара металл сынықтары және (немесе) қалдықтары болған мүлiктiк кешендi сатып алу нәтижесiнде пайда болған түстi және қара металл сынықтары мен қалдықтарын өткiзу жөнiндегi қызметтi қоспағанда, заңды тұлғалардың түстi және қара металл сынықтары мен қалдықтарын жинау (дайындау), сақтау, өңдеу және лицензиаттарға өткiзу жөніндегі қызметтi жүзеге асыруға лицензия беру, қайта ресiмдеу, лицензияның телнұсқаларын беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет "Қазақстан Республикасы Индустрия және жаңа технологиялар министрлiгi өнеркәсiп және экспорттық бақылау саласында көрсететін мемлекеттiк қызметтер стандарттарын бекiту, Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң "Өнiмнiң транзитiне рұқсат беру ережесiн бекiту туралы" 2008 жылғы 11 ақпандағы № 130 және "Импорттаушылардың (түпкі пайдаланушылардың) кепілдік міндеттемелерін ресімдеу және олардың орындалуын тексеру ережесін бекіту туралы" 2008 жылғы 12 наурыздағы № 244 қаулыларына өзгерiстер енгiзу туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2014 жылғы 27 ақпандағы № 155 қаулысымен бекітілген "Заңды тұлғаларда өз өндiрiсi барысында және құрамында түстi және (немесе) қара металл сынықтары және (немесе) қалдықтары болған мүлiктiк кешендi сатып алу нәтижесiнде пайда болған түстi және қара металл сынықтары мен қалдықтарын өткiзу жөнiндегi қызметтi қоспағанда, заңды тұлғалардың түстi және қара металл сынықтары мен қалдықтарын жинау (дайындау), сақтау, өңдеу және лицензиаттарға өткiзу жөніндегі қызметтi жүзеге асыруға лицензия беру, қайта ресiмдеу, лицензияның телнұсқаларын беру" мемлекеттік қызмет стандарты негізінде (бұдан әрі - Стандарт) облыстың жергілікті атқарушы органымен, сонымен қатар www.egov.kz немесе www.elicense.kz электрондық үкіметтің веб-порталы арқылы көрсетіледі (бұдан әрі - портал).
2. Мемлекеттік қызметті көрсету нысаны – электронды (ішінара автоматтандырылған) және (немесе) қағаз түрінде.
3. Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесі заңды тұлғаларда өз өндiрiсi барысында және құрамында түстi және (немесе) қара металл сынықтары және (немесе) қалдықтары болған мүлiктiк кешендi сатып алу нәтижесiнде пайда болған түстi және қара металл сынықтары мен қалдықтарын өткiзу жөнiндегi қызметтi қоспағанда, заңды тұлғалардың түстi және қара металл сынықтары мен қалдықтарын жинау (дайындау), сақтау, өңдеу және лицензиаттарға өткiзу жөнiндегi қызметтi лицензиялау, қайта ресiмдеу, лицензия телнұсқасы болып табылады немесе Стандарттың 10 тармағында көрсетілген жағдайлар мен негіздерге сай мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту туралы негізделген жауап беру.

1. Общие положения
1. Государственная услуга "Выдача лицензии, переоформление, выдача дубликатов лицензии на осуществление деятельности по сбору (заготовке), хранению, переработке и реализации юридическими лицами лома и отходов цветных и черных металлов, за исключением деятельности по реализации лома и отходов цветных и черных металлов, образовавшихся у юридических лиц в ходе собственного производства и в результате приобретения имущественного комплекса, в составе которого находились лом и (или) отходы цветных и (или) черных металлов, лицензиатам" оказывается местным исполнительным органом области, в том числе через веб-портал электронного правительства www.egov.kz или www.elicense.kz (далее - портал) на основании стандарта государственной услуги "Выдача лицензии, переоформление, выдача дубликатов лицензии на осуществление деятельности по сбору (заготовке), хранению, переработке и реализации юридическими лицами лома и отходов цветных и черных металлов, за исключением деятельности по реализации лома и отходов цветных и черных металлов, образовавшихся у юридических лиц в ходе собственного производства и в результате приобретения имущественного комплекса, в составе которого находились лом и (или) отходы цветных и (или) черных металлов, лицензиатам", утвержденного постановлением Правительства Республики Казахстан от 26 февраля 2014 года № 155 "Об утверждении стандартов государственных услуг, оказываемых Министерством индустрии и новых технологий Республики Казахстан в области промышленности и экспортного контроля, внесении изменений в постановления Правительства Республики Казахстан от 11 февраля 2008 года № 130 "Об утверждении Правил выдачи разрешения на транзит продукции" и от 12 марта 2008 года № 244 "Об утверждении Правил оформления гарантийных обязательств импортеров (конечных пользователей) и проверок их исполнения" (далее - Стандарт).
2. Форма оказания государственной услуги - электронная (частично автоматизированная) и (или) бумажная.
3. Результат оказания государственной услуги – лицензия, переоформление лицензии, дубликат лицензии на осуществление деятельности по сбору (заготовке), хранению, переработке и реализации юридическими лицами лома и отходов цветных и черных металлов, за исключением деятельности по реализации лома и отходов цветных и черных металлов, образовавшихся у юридических лиц в ходе собственного производства и в результате приобретения имущественного комплекса, в составе которого находились лом и (или) отходы цветных и (или) черных металлов, либо мотивированный ответ об отказе в оказании государственной услуги в случаях и по основаниям, предусмотренным пунктом 10 Стандарта.

2. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) өзара іс-қимыл тәртібін сипаттау
4. Мемлекеттік қызметті көрсету бойынша шараны (іс – әрекетті) бастау үшін негіз Стандарттың 9 тармағымен қарастырылған өтініш беру немесе электрондық сауал салу болып табылады.
5. Қызмет көрсету процесінің құрамына кіретін әрбір рәсімдердің (іс-қимылдың) мазмұны, оны орындау ұзақтығы:
1) көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесіндегі маманның құжаттарды қабылдауы және тіркеуі - 15 (он бес) минут;
нәтижесі - кеңсе қызметкерімен құжаттарды басшыға жолдануы;
2) басшымен құрылымдық бөлімшенің басшысын анықтауы – 1 (бір) сағат;
нәтижесі - құжаттарды құрылымдық бөлімшенің басшысына жолдануы;
3) құрылымдық бөлімшенің басшысымен орындау үшін жауапты орындаушыны анықтауы – 1 (бір) сағат;
нәтижесі - құрылымдық бөлімшенің басшысымен құжаттарды жауапты орындаушыға орындау үшін жолдануы;
4) жауапты орындаушымен дәлелді бас тарту жауабын дайындау немесе лицензия ресімдеу – 14 (он төрт) жұмыс күні, дәлелді бас тарту жауабын беру немесе лицензияны қайта ресімдеу – 14 (он төрт) жұмыс күні, дәлелді бас тарту жауабын беру немесе лицензия телнұсқасын ресімдеу – 1 (бір) жұмыс күні;
нәтижесі – құрылымдық бөлімшенің жауапты орындаушысымен құжаттардың толықтығын тексерілуі және мемлекеттік қызмет нәтижесіне қол қою үшін құрылымдық бөлімшенің басшысына жолдануы;
5) құрылымдық бөлімшенің басшысымен қол қою – 1 (бір) сағат;
нәтижесі – қол қою және қол қою үшін басшылыққа жолдануы;
6) мемлекеттік көрсетілетін қызмет қорытындысына басшылықтың қол қоюы және журналға жазба енгізу үшін жауапты орындаушыға жолдауы;
нәтижесі – құрылымдық бөлімшенің жауапты орындаушысымен лицензияны алу немесе лицензия телқұжатын қайта ресімдеу немесе дәлелді бас тарту жауабы туралы журналға жазба енгізу – 1( бір) сағат;
7) кеңсе қызметкері лицензияны немесе лицензияны қайта ресімдеу, лицензияның телнұсқаларын беру немесе лицензия телнұсқасын ресімдеу немесе мемлекеттік қызметтен бас тарту туралы дәлелдi жауапты көрсетілетін қызметті алушыға береді – 15 (он бес) минут;
нәтижесі - кеңсе қызметкерімен көрсетілетін қызметті алушыға мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін беру.
3. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) өзара іс-қимыл тәртібін сипаттау
6. Мемлекеттік қызметті көрсету процесіне қатысатын көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) тізбесі:
1) көрсетілетін қызметті беруші кеңсесінің қызметкері;

2. Описание порядка действий структурных подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги
4. Основанием для начала процедуры (действия) по оказанию государственной услуги является предоставление заявления или электронного запроса предусмотренным пунктом 9 Стандарта.
5. Содержание каждой процедуры (действия), входящей в состав процесса оказания государственной услуги, длительность его выполнения:
1) принятие и регистрация сотрудником канцелярии услугодателя документов - 15 (пятнадцать) минут;
результат - направление сотрудником канцелярии документов руководству;
2) определение руководством руководителя структурного подразделения– 1 (один) час;
результат - направление документов руководителю структурного подразделения;
3) определение руководителем структурного подразделения ответственного исполнителя для исполнения – 1(один) час;
результат – направление руководителем структурного подразделения документов отвественному исполнителю для исполнения;
4) подготовка ответственным исполнителем мотивированного отказа или оформление лицензии - 14 (четырнадцать) рабочих дней, выдача мотивированного отказа или переоформление лицензии - 14 (четырнадцать) рабочих дней, выдача мотивированного отказа или оформление дубликата лицензии – 1 (один) рабочий день;
результат - осуществление проверки полноты документов ответственным исполнителем структурного подразделения и направление результата государственной услуги руководителю структурного подразделения для визирования;
5) визирование руководителем структурного подразделения – 1 (один) час;
результат – визирование и направление на подписание руководству;
6) подписание результатов государственной услуги руководством и направление ответственному исполнителю для внесения записи в журнал;
результат – внесение в записи в журнал ответственным исполнителем структурного подразделения о получении лицензии или переоформления лицензии либо дубликата лицензии, либо о мотивированном отказе – 1 (один) час;
7) выдача сотрудником канцелярии регистрирующего органа лицензии или переоформления лицензии либо дубликата либо письмо о мотивированном отказе -15 (пятнадцать) минут;
результат - выдача результата оказания государственной услуги сотрудником канцелярии услугополучателю.
3. Описание порядка взаимодействия структурных подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги
6. Перечень структурных подразделений (работников) услугодателя, которые участвуют в процессе оказания государственной услуги:
1) сотрудник канцелярии услугодателя;

2) көрсетілетін қызметті берушінің басшылығы;
3) көрсетілетін қызметті беруші құрылымдық бөлімшесінің басшысы;
4) көрсетілетін қызметті беруші құрылымдық бөлімшесінің жауапты орындаушысы.
7. Әрбір рәсімдердің (іс-қимылдың) ұзақтығын көрсете отырып, құрылымдық бөлімшелері (қызметкерлер) арасындағы рәсімдер (іс-қимылдар) реттілігін сипаттау:
1) көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесіндегі маман құжаттарды қабылдайды, тіркейді және құжаттарды басшыға жолдайды – 15 (он бес) минут;
2) көрсетілетін қызметті берушінің басшылығы ұсынылған құжаттарды қарастырады және орындау үшін құрылымдық бөлімшені анықтайды. Қарар қояды және құрылымдық бөлімшенің басшысына құжаттарды жолдайды– 1 (бір) сағат;
3) көрсетілетін қызметті беруші құрылымдық бөлімшесінің басшысы ұсынылған құжаттарды қарастырады және орындау үшін жауапты орындаушыны анықтайды – 1 (бір) сағат;
4) көрсетілетін қызметті беруші құрылымдық бөлімшесінің жауапты орындаушысы құжаттардың толықтығын тексереді, нәтижесінде дәлелді бас тарту немесе лицензия ресімдейді – 14 (он төрт) жұмыс күні, дәлелді бас тарту береді немесе лицензияны қайта ресімдейді – 14 (он төрт) жұмыс күні, дәлелді бас тарту береді немесе лицензия телнұсқасын ресімдейді – 1 (бір) жұмыс күні;
5) көрсетілетін қызметті беруші құрылымдық бөлімшенің басшылығы құжаттарды қарастырады және мемлекеттік қызметтен бас тарту туралы дәлелдi жауапқа қол қояды немесе лицензияны беруі немесе лицензияны қайта ресімдейді немесе телнұсқа береді – 1 (бір) сағат;
6) көрсетілетін қызметті берушінің басшылығы ұсынылған құжаттарды қарастырады. Мемлекеттік қызмет нәтижесіне қол қояды – 1 (бір) сағат;
7) құрылымдық бөлімшенің жауапты орындаушысы лицензияны немесе лицензияны қайта ресімделуін немесе лицензияның телнұсқасын немесе мемлекеттік қызметтен дәлелдi бас туралы жауапты беру туралы журналға жазба енгізеді және кеңсе қызметкеріне көрсетілетін қызметті алушыға беру үшін жолдайды – 1 (бір) сағат;
8) кеңсесінің қызметкері лицензияны немесе лицензияны қайта ресімделуін немесе лицензияның телнұсқасын немесе мемлекеттік қызметтен дәлелдi бас тарту туралы жауапты береді – 15 (он бес) минут.
8. Рәсімдердің реттілігін сипаттау осы Регламенттің 1 қосымшасына сәйкес блок-схемасымен сүйемелденеді.
4. Халыққа қызмет көрсету орталықталығымен және (немесе) өзгеде көрсетілетін қызметті берушілермен өзара іс-қимыл тәртібін, сондай-ақ мемлекеттік қызмет көрсету процесінде ақпараттық жүйелерді пайдалану тәртібін сипаттау
9. Мемлекеттік қызмет халыққа қызмет көрсету орталықтары арқылы көрсетілмейді.

2) руководство услугодателя;
3) руководитель структурного подразделения услугодателя;
4) ответственный исполнитель структурного подразделения услугодателя.
7. Описание последовательности процедур (действий) между структурными подразделениями (работниками) с указанием длительности каждой процедуры (действия):
1) сотрудник канцелярии услугодателя принимает документы, производит регистрацию и направляет документы руководству - 15 (пятнадцать) минут;
2) руководство услугодателя рассматривает представленные документы и определяет структурное подразделение для исполнения, ставит резолюцию и отправляет документы руководителю структурного подразделения – 1 (один) час;
3) руководитель структурного подразделения услугодателя рассматривает представленные документы и определяет ответственного исполнителя для исполнения – 1 (один) час;
4) ответственный исполнитель структурного подразделения услугодателя осуществляет проверку полноты документов, в результате подготавливает мотивированный отказ или оформляет лицензию – 14 (четырнадцать) рабочих дней, выдает мотивированный отказ или переоформляет лицензию - 14 (четырнадцать) рабочих дней, выдает мотивированный отказ или оформляет дубликат лицензии – 1 (один) рабочий день;
5) руководитель структурного подразделения услугодателя рассматривает документы и визирует подтверждение о мотивированном отказе или выдаче лицензии или переоформления лицензии либо выдачи дубликата – 1 (один) час;
6) руководство услугодателя рассматривает представленные документы. По итогам рассмотрения подписывает результат государственной услуги - 1 (один) час;
7) ответственный исполнитель структурного подразделения услугодателя вносит записи в журнал регистрации о получении лицензии или переоформления лицензии либо дубликата лицензии либо о мотивированном отказе и направление для выдачи услугополучателю сотруднику канцелярии – 1 (один) час;
8) выдача сотрудником канцелярии регистрирующего органа лицензии, переоформления лицензии или дубликата либо письмо о мотивированном отказе -15 (пятнадцать) минут.
8. Описание последовательности процедур сопровождается блок – схемой согласно Приложению 1 к настоящему Регламенту.
4. Описание порядка взаимодействия с центром обслуживания населения и (или) иными услугодателями, а также порядка использования информационных систем в процессе оказания государственной услуги
9. Государственная услуга не оказывается через центр обслуживания населения.

10. "Электрондық үкіметтің" веб-порталы арқылы қадамдық іс-қимылы және шешімі (мемлекеттік қызмет көрсетуге тартылған ақпараттық жүйелердің функционалдық өзара іс-қимылдарының № 1 диаграммасы) осы Регламенттің 2-қосымшасында келтірілген:
1) көрсетілетін қызметті алушы өзінің электрондық цифрлық қолтаңба тіркеу куәлігінің көмегімен порталда тіркеуді жүзеге асырады ("электрондық үкімет" порталында тіркелмеген көрсетілетін қызметті алушылар үшін жүзеге асырылады);
2) 1-процесс – көрсетілетін қызметті алушының компьютерінің интернет-браузерінде электрондық цифрлық қолтаңба тіркеу куәлігін бекіту, мемлекеттік қызметті алу үшін "электрондық үкіметтің" веб - порталында көрсетілітін қызметті алушының пароль енгізу процесі (авторландыру процесі);
3) 1-шарт – "электрондық үкіметтің" веб-порталында тіркелген көрсетілетін қызметті алушы туралы деректердің түпнұсқалығын логин және пароль арқылы тексеру;
4) 2-процесс – көрсетілетін қызметті алушы деректерінде бұзушылықтардың болуымен байланысты "электрондық үкіметтің" веб - порталда авторландырудан бас тарту туралы хабарламаны қалыптастыру;
5) 3-процесс – осы Регламентте көрсетілген "Е-лицензиялау" мемлекеттік деректер базасының ақпараттық жүйесінде көрсетілетін қызметті алушының қызметті таңдауы, қызметті көрсету үшін сұрау нысанын экранға шығару және электрондық түрде қажетті құжаттардың сұрау нысанына бекітумен, форматтық талаптар мен оның құрылымын ескерумен көрсетілетін қызметті алушының нысанды толтыруы (деректерді енгізу);
6) 4-процесс – қызметті "электрондық үкіметтің" төлем шлюзінде төлеу, одан кейін бұл ақпарат "Е-лицензиялау" мемлекеттік деректер базасының ақпараттық жүйесіне түседі;
7) 2-шарт - қызмет көрсеткені үшін төлем фактісін "Е-лицензиялау" мемлекеттік деректер базасының ақпараттық жүйесінде тексеру;
8) 5-процесс – қызметті көрсеткені үшін төлемдердің "Е-лицензиялау" мемлекеттік деректер базасының ақпараттық жүйесінде болмауына байланысты сұратылған қызметтен бас тарту туралы хабарламаны құру;
9) 6-процесс – сұрауды куәландыру (қол қою) үшін көрсетілетін қызметті алушының электрондық цифрлық қолтаңбасын тіркеу куәлігін таңдауы;
10) 3-шарт – "электрондық үкіметтің" веб – порталында электрондық цифрлық қолтаңбаны тіркеу куәлігінің қолданылу мерзімін және тізімде кері қайтарылған тіркеу куәліктерінің (жойылған) тізбесінде болмауын, сондай-ақ сұрауда көрсетілген жеке сәйкестендіру номері/бизнес сәйкестендіру номерімен және электрондық цифрлық қолтаңба тіркеу куәлігінде көрсетілген жеке сәйкестендіру номері/бизнес сәйкестендіру номерімен сәйкестігін тексеру;

10. Пошаговые действия и решения через веб–портал "электронного правительства" (диаграмма № 1 к функциональным взаимодействиям при оказании электронной государственной услуги) приведены в приложении 2 к настоящему Регламенту:
1) услугополучатель осуществляет регистрацию на веб–портале "электронного правительства" с помощью своего регистрационного свидетельства электронной цифровой подписи, (осуществляется для незарегистрированных получателей на веб–портале "электронного правительства");
2) процесс 1 – прикрепление в интернет-браузер компьютера услугополучателя регистрационного свидетельства электронной цифровой подписи, процесс ввода услугополучателем пароля (процесс авторизации) на веб–портал "электронного правительства" для получения государственной услуги;
3) условие 1 – проверка на веб–портале "электронного правительства" подлинности данных о зарегистрированном услугополучателе через логин и пароль;
4) процесс 2 – формирование веб–портала "электронного правительства" сообщения об отказе в авторизации в связи с имеющимися нарушениями в данных услугополучателя;
5) процесс 3 – выбор услугополучателем услуги в информационной системе государственная база данных "Е-лицензирование", указанной в настоящем Регламенте, вывод на экран формы запроса для оказания услуги и заполнение услугополучателем формы (ввод данных) с учетом ее структуры и форматных требований, прикреплением к форме запроса необходимых документов в электронном виде;
6) процесс 4 – оплата услуги на платежном шлюзе "электронного правительства", а затем эта информация поступает в информационную систему государственной база данных "Е-лицензирование";
7) условие 2 – проверка в информационной системе государственной базе данных "Е-лицензирование" факта оплаты за оказание услуги;
8) процесс 5 – формирование сообщения об отказе в запрашиваемой услуге, в связи с отсутствием оплаты за оказание услуги в информационной системе государственной база данных "Е-лицензирование";
9) процесс 6 - выбор услугополучателем регистрационного свидетельства электронной цифровой подписи для удостоверения (подписания) запроса;
10) условие 3 – проверка на веб–портале "электронного правительства" срока действия регистрационного свидетельства электронной цифровой подписи и отсутствия в списке отозванных (аннулированных) регистрационных свидетельств, а также соответствия идентификационных данных между бизнес–идентификационным номером указанным в запросе, и бизнес–идентификационным номером указанным в регистрационном свидетельстве электронной цифровой подписи);

11) 7-процесс – көрсетілетін қызметті алушының электрондық цифрлық қолтаңба түпнұсқалығын растамаумен байланысты сұратылған қызметтен бас тарту туралы хабарлама қалыптастыру;
12) 8-процесс – көрсетілетін қызметті алушының электрондық цифрлық қолтаңба арқылы қызмет көрсетуге арналған сұрау салудың толтырылған (енгізілген деректер) нысанын куәландыру (қол қою);
13) 9-процесс – "Е-лицензиялау" мемлекеттік деректер базасының ақпараттық жүйесінде электрондық құжатты (көрсетілетін қызметті алушының сұрауын) тіркеу және "Е-лицензиялау" мемлекеттік деректер базасының ақпараттық жүйесінде сұрау салуды өңдеу;
14) 4-шарт - көрсетілетін қызметті алушының лицензия беру үшін біліктілік талаптарына және негіздемеге сәйкестігін көрсетілетін қызметті берушінің тексеруі;
15) 10-процесс – "Е-лицензиялау" мемлекеттік деректер базасының ақпараттық жүйесінде көрсетілетін қызметті алушының деректерінде бұзушылықтарының бар болуына байланысты сұратылған қызметтен бас тарту туралы хабарлама қалыптастыру;
16) 11-процесс – көрсетілетін қызметті алушының "Е-лицензиялау" мемлекеттік деректер базасының ақпараттық жүйесі қалыптастырған қызмет нәтижелерін (электрондық лицензия) алуы. Электрондық құжат көрсетілетін қызметті берушінің уәкілетті тұлғасының электрондық цифрлық қолтаңба пайдаланумен құрылады.
11. Көрсетілетін қызметті беруші арқылы қадамдық іс-қимылы және шешімі (мемлекеттік қызмет көрсетуге тартылған ақпараттық жүйелердің функционалдық өзара іс-қимылдарының № 2 диаграммасы) осы Регламенттің 3-қосымшасында келтірілген:
1) 1-процесс – көрсетілетін қызметті алушының қызметкері мемлекеттік қызметті көрсету үшін "Е-лицензиялау" мемлекеттік деректер базасының ақпараттық жүйесінде логин мен пароль енгізеді (авторландыру процесі);
2) 1-шарт – "Е-лицензиялау" мемлекеттік деректер базасының ақпараттық жүйесінде тіркелген көрсетілетін қызметті алушының қызметкері туралы деректердің түпнұсқалығын логині және пароль арқылы тексеру;
3) 2-процесс – көрсетілетін қызметті алушы қызметкерінің деректерінде бұзушылықтардың болуымен байланысты "Е-лицензиялау" мемлекеттік деректер базасының ақпараттық жүйесінде авторландырудан бас тарту туралы хабарламаны қалыптастыру;
4) 3-процесс – осы Регламентте көрсетілген көрсетілетін қызметті алушының қызметкері қызметті таңдауы, қызметті көрсету үшін сұрау нысанын экранға шығару және қызмет көрсетушінің қызметкері көрсетілтен қызметті алушының деректерін, сондай – ақ көрсетілтен қызметті алушы өкілінің сенімхаты (сенімхатты нотариалды куәландырған кезде, сенімхат басқаша куәландырылған кезде - сенімхаттың деректері толтырылмайды) бойынша деректерді толтырады;

11) процесс 7 – формирование сообщения об отказе в запрашиваемой услуге в связи с не подтверждением подлинности электронной цифровой подписи услугополучателя;
12) процесс 8 – удостоверение (подписание) посредством электронной цифровой подписи услугополучателя заполненной формы (введенных данных) запроса на оказание услуги;
13) процесс 9 – регистрация электронного документа (запроса получателя) в информационной системе государственной база данных "Е-лицензирование" и обработка запроса в информационной системе государственной база данных "Е-лицензирование";
14) условие 4 – проверка услугодателем соответствия услугополучателя квалификационным требованиям и основаниям для выдачи лицензии;
15) процесс 10 – формирование сообщения об отказе в запрашиваемой услуге в связи с имеющимися нарушениями в данных услугополучателя в информационной системе государственной база данных "Е-лицензирование";
16) процесс 11 – получение услугополучателем результата услуги (электронная лицензия), сформированной информационной системой государственной база данных "Е-лицензирование". Электронный документ формируется с использованием электронной цифровой подписи уполномоченного лица услугодателя.
11. Пошаговые действия и решения через услугодателя (диаграмма № 2 функционального взаимодействия при оказании электронной государственной услуги) приведены в приложении 3 к настоящему Регламенту:
1) процесс 1 – ввод сотрудником услугодателя логина и пароля (процесс авторизации) в информационной системе государственной база данных "Е-лицензирование" для оказания государственной услуги;
2) условие 1 – проверка в информационной системе государственной базе данных "Е-лицензирование" подлинности данных о зарегистрированном сотруднике услугодателя через логин и пароль;
3) процесс 2 – формирование информационной системы государственной база данных "Е-лицензирование" сообщения об отказе в авторизации в связи с имеющимися нарушениями в данных сотрудника услугодателя;
4) процесс 3 – выбор сотрудником услугодателя услуги, указанной в настоящем Регламенте, вывод на экран формы запроса для оказания услуги и ввод сотрудником услугодателя данных услугополучателя, а также данных по доверенности представителя услугополучателя (при нотариально удостоверенной доверенности, при ином удостоверении доверенности-данные доверенности не заполняются);

5) 4-процесс – көрсетілетін қызметті алушы туралы сұрауды "электрондық үкімет" шлюзі арқылы "Е-лицензиялау" мемлекеттік деректер базасына жолдау;
6) 2-шарт – көрсетілетін қызметті алушының деректері "Заңды тұлға" мемлекеттік деректер базасында, сенімхат деректерінің бірыңғай нотариалды ақпараттық жүйесінде болуын тексеру;
7) 5-процесс – "Заңды тұлға" мемлекеттік деректер базасында көрсетілетін қызметті алушы туралы деректердің болмауына байланысты көрсетілетін қызметті алушының деректерін алу мүмкін еместігі туралы хабарлама құрастыру;
8) 6-процесс – құжаттардың қағаз түрінде болуы туралы ескерту бөлігінде сұрау нысанын толтыру және көрсетілетін қызметті берушінің қызметкерімен көрсетілетін қызметті алушы ұсынған қажетті құжаттарды сканирлеу және оларды сұрау нысанына бекіту;
9) 7-процесс – "Е-лицензиялау" мемлекеттік деректер базасының ақпараттық жүйесінде сұрауды тіркеу және "Е-лицензиялау" мемлекеттік деректер базасының ақпараттық жүйесінде сұрау салуды өңдеу;
10) 3-шарт – көрсетілетін қызметті берушімен қызмет алушының біліктілік талаптарына және лицензия беру үшін негіздемеге сәйкестігін тексеру;
11) 8-процесс – көрсетілетін қызметті алушының "Е-лицензиялау" мемлекеттік деректер базасының ақпараттық жүйесінде деректерінде бұзушылықтарының бар болуына байланысты сұратылған қызметтен бас тарту туралы хабарлама қалыптастыру;
12) 9-процесс – көрсетілетін қызметті алушы "Е-лицензиялау" мемлекеттік деректер базасының ақпараттық жүйесінде құрастырылған қызмет нәтижесін (электрондық лицензия) алу, электрондық құжат көрсетілетін қызметті беруші уәкілетті органның электрондық цифрлық қолтаңбасын пайдаланумен құрастырылады.
12. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде рәсімдердің ретін, көрсетілетін қызметті берушінің толық сипаттамасы құрылымдық бөлімшелерінің өзара іс-қимылдарының сипаттамасы осы Регламенттің 2 қосымшасына сәйкес бизнес-процестерінің анықтамасында көрсетіледі.
"Заңды тұлғаларда өз өндiрiсi барысында
және құрамында түстi және (немесе) қара
металл сынықтары және (немесе) қалдықтары
болған мүлiктiк кешендi сатып алу нәтижесiнде
пайда болған түстi және қара металл сынықтары
мен қалдықтарын өткiзу жөнiндегi қызметтi қоспағанда,
заңды тұлғалардың түстi және қара металл сынықтары
мен қалдықтарын жинау (дайындау), сақтау, өңдеу
және лицензиаттарға өткiзу жөніндегі қызметтi
жүзеге асыруға лицензия беру, қайта ресiмдеу,
лицензияның телнұсқаларын беру" мемлекеттік
көрсетілетін қызмет Регламентіне 1 қосымша
Рәсімдердің реттілігін сипаттау блок-схемасы
"Заңды тұлғаларда өз өндiрiсi барысында
және құрамында түстi және (немесе) қара
металл сынықтары және (немесе) қалдықтары
болған мүлiктiк кешендi сатып алу нәтижесiнде
пайда болған түстi және қара металл сынықтары
мен қалдықтарын өткiзу жөнiндегi қызметтi қоспағанда,
заңды тұлғалардың түстi және қара металл сынықтары
мен қалдықтарын жинау (дайындау), сақтау, өңдеу
және лицензиаттарға өткiзу жөніндегі қызметтi
жүзеге асыруға лицензия беру, қайта ресiмдеу,
лицензияның телнұсқаларын беру" мемлекеттік
көрсетілетін қызмет Регламентіне 2 қосымша
"Заңды тұлғаларда өз өндiрiсi барысында және құрамында түстi және (немесе) қара металл сынықтары және (немесе) қалдықтары болған мүлiктiк кешендi сатып алу нәтижесiнде пайда болған түстi және қара металл сынықтары мен қалдықтарын өткiзу жөнiндегi қызметтi қоспағанда, заңды тұлғалардың түстi және қара металл сынықтары мен қалдықтарын жинау (дайындау), сақтау, өңдеу және лицензиаттарға өткiзу жөніндегі қызметтi жүзеге асыруға лицензия беру, қайта ресiмдеу, лицензияның телнұсқаларын беру" мелекеттік қызметті көрсетудің бизнес – процесстердің анықтамалығы
"Заңды тұлғаларда өз өндiрiсi барысында
және құрамында түстi және (немесе) қара
металл сынықтары және (немесе) қалдықтары
болған мүлiктiк кешендi сатып алу нәтижесiнде
пайда болған түстi және қара металл сынықтары
мен қалдықтарын өткiзу жөнiндегi қызметтi қоспағанда,
заңды тұлғалардың түстi және қара металл сынықтары
мен қалдықтарын жинау (дайындау), сақтау, өңдеу
және лицензиаттарға өткiзу жөніндегі қызметтi
жүзеге асыруға лицензия беру, қайта ресiмдеу,
лицензияның телнұсқаларын беру" мемлекеттік
көрсетілетін қызмет Регламентіне 3 қосымша
ЭҮП арқылы электрондық мемлекеттік қызмет көрсету кезінде функционалдық өзара іс- қимылдың № 1 диаграммасы
Қызмет көруші арқылы электрондық мемлекеттік қызмет көрсету кезінде функционалдық өзара іс-қимылдың № 2 диаграммасы
ЭҮП - "электрондық үкіметтің" порталы;
ЭҮПАЖ - "электрондық үкіметтің" порталының ақпараттық жүйесі;
ЭҮТШ - "электрондық үкіметтің" төлем шлюзі;
МДБ АЖ - "Е-лицензирование" мемлекеттік деректер базасының ақпараттық жүйесі;
ЗТ МДБ – "Заңды тұлға" мемлекеттік деректер базасы.

5) процесс 4 – направление запроса через шлюз "электронного правительства" в государственную базу данных "Е-лицензирование" о данных услугополучателя;
6) условие 2 – проверка наличия данных услугополучателя в государственной базе данных "Юридические лица", данных доверенности в единой нотариальной информационной системе;
7) процесс 5 – формирование сообщения о невозможности получения данных в связи с отсутствием данных услугополучателя в государственной базе данных "Юридические лица";
8) процесс 6 – заполнение формы запроса в части отметки о наличии документов в бумажной форме и сканирование сотрудником услугодателя необходимых документов, предоставленных услугополучателем, и прикрепление их к форме запроса;
9) процесс 7 – регистрация запроса в информационной системе государственной база данных "Е-лицензирование" и обработка услуги в информационной системе государственной база данных "Е-лицензирование";
10) условие 3 – проверка услугодателем соответствия услугополучателя квалификационным требованиям и основаниям для выдачи лицензии;
11) процесс 8 – формирование сообщения об отказе в запрашиваемой услуге в связи с имеющимися нарушениями в данных услугополучателя в информационной системе государственной база данных "Е-лицензирование";
12) процесс 9 – получение услугополучателем результата услуги (электронная лицензия) сформированной информационной системы государственной база данных "Е-лицензирование". Электронный документ формируется с использованием электронной цифровой подписи уполномоченного лица услугодателя.
12. Подробное описание последовательности процедур, взаимодействий структурных подразделений услугодателя отражается в справочнике бизнес-процессов согласно Приложению 2 к настоящему Регламенту.
Приложение 1 к Регламенту государственной услуги
"Выдача лицензии, переоформление, выдача
дубликатов лицензии на осуществление вида
деятельности по сбору (заготовке), хранению,
переработке и реализации юридическими лицами лома
и отходов цветных и черных металлов образовавшихся
у юридических лиц в ходе собственного производства
и в результате приобретения имущественного
комплекса, в составе которого находились лом и (или)
отходы цветных и (или) черных металлов, лицензиатам"
Блок-схема описания последовательности процедур
Приложение 2 к Регламенту государственной услуги
"Выдача лицензии, переоформление, выдача
дубликатов лицензии на осуществление вида
деятельности по сбору (заготовке), хранению,
переработке и реализации юридическими лицами лома
и отходов цветных и черных металлов образовавшихся
у юридических лиц в ходе собственного производства
и в результате приобретения имущественного
комплекса, в составе которого находились лом и (или)
отходы цветных и (или) черных металлов, лицензиатам"
Справочник бизнес-процессов оказания государственной услуги "Выдача лицензии, переоформление, выдача дубликатов лицензии на осуществление вида деятельности по сбору (заготовке), хранению, переработке и реализации юридическими лицами лома и отходов цветных и черных металлов образовавшихся у юридических лиц в ходе собственного производства и в результате приобретения имущественного комплекса, в составе которого находились лом и (или) отходы цветных и (или) черных металлов, лицензиатам"
Приложение 3 к Регламенту электронной государственной услуги
"Выдача лицензии, переоформление, выдача
дубликатов лицензии на осуществление
деятельности по сбору (заготовке), хранению,
переработке и реализации юридическими лицами лома
и отходов цветных и черных металлов, за исключением деятельности  по реализации лома и отходов цветных и черных металлов, образовавшихся
у юридических лиц в ходе собственного производства
и в результате приобретения имущественного
комплекса, в составе которого находились лом и (или)
отходы цветных и (или) черных металлов, лицензиатам"
Диаграмма № 1 функционального взаимодействия при оказании
электронной государственной услуги через ПЭП
Диаграмма № 2 функционального взаимодействия при оказании
электронной государственной услуги через услугодателя
ПЭП - портал "электронного правительства";
ИС ПЭП - информационная система портал "электронного правительства";
ПШЭП - платежный шлюз "электронного правительства";
ИС ГБД - информационная система государственной база данных "Е-лицензирование";
Условные обозначения: