Күндізгі оқу нысанындағы оқушылардың қоғамдық көлікте (таксиден басқа) жеңілдікпен жол жүруі туралы
Қарағанды облысы Сәтбаев қалалық мәслихатының 2014 жылғы 31 наурыздағы № 224 шешімі. Қарағанды облысының Әділет департаментінде 2014 жылғы 14 сәуірде № 2586 болып тіркелді. Күші жойылды - Қарағанды облысы Сәтбаев қалалық мәслихатының 2015 жылғы 26 ақпандағы N 318 шешімімен
Ескерту. Күші жойылды - Қарағанды облысы Сәтбаев қалалық мәслихатының 26.02.2015 N 318 шешімімен (алғаш ресми жарияланғаннан кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет кодексіне, "Білім туралы" Қазақстан Республикасының 2007 жылғы 27 шілдедегі Заңына және "Қазақстан Республикасындағы көлік туралы" Қазақстан Республикасының 1994 жылғы 21 қыркүйектегі Заңына сәйкес Сәтбаев қалалық мәслихаты ШЕШІМ ЕТТІ:
1. 2014 жылы қоғамдық көлікте (таксиден басқа) жеңілдікпен жүру Сәтбаев қаласының төмендегі оқушылар санаттарына белгіленсін:
1) жалпы білім беру оқу орындарының біріншіден сегізінші сыныпқа дейінгі оқушыларын қосып алғанда – тегін жол жүру (каникул кезеңдерін және әр аптаның демалыс күндерін қоспағанда);
2) жалпы білім беру оқу орындарының тоғызыншыдан он бірінші сыныпқа дейінгі оқушыларын қосып алғанда – белгіленген тарифтің 50 % төлеумен (каникул кезеңдерін және әр аптаның демалыс күндерін қоспағанда);
3) кәсіби мектептердің, колледждердің, жоғары оқу орындарының оқушыларын – белгіленген тарифтің 50 % төлеумен (каникул кезеңдерін және әр аптаның демалыс күндерін қоспағанда);
4) әлеуметтік көмек көрсетілетін мына азаматтар санатына жалпы білім беру оқу орындарының біріншіден он бірінші сыныпқа дейінгі оқушыларын қосып алғанда, кәсіби мектептердің, колледждердің, жоғары оқу орындарының оқушыларына – тегін жол жүру (каникул кезеңдерін және әр аптаның демалыс күндерін қоспағанда):
жетім балалар, ата-анасының қамқорлығынсыз қалған балалар;
даму мүмкіндіктері шектеулі балалар, мүгедектер және бала кезінен мүгедектер, мүгедек балалар;
көп балалы отбасылардың балалары;
кәмелетке толмағандарды уақытша оқшаулау, бейімдеу және оңалту орталықтарындағы балалар;
жалпы және санаторийлік үлгідегі мектеп-интернаттарында, мектеп жанындағы интернаттарда тұратын балалар;
дарынды балаларға арналған мамандандырылған интернаттық білім беру ұйымдарында тәрбиеленетін және білім алатын балалар;
интернаттық ұйымдардың тәрбиеленушілері;
мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек алуға құқығы бар отбасылардан, сондай-ақ мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек алмайтын, жан басына шаққандағы орташа табысы ең төменгі күнкөріс деңгейінің шамасынан төмен отбасылардан шыққан балалар;
денсаулық жағдайына байланысты бастауыш, негізгі орта, жалпы орта білім беру бағдарламалары бойынша ұзақ уақыт бойы үйде немесе стационарлық көмек, сондай-ақ қалпына келтіру емін және медициналық оңалту көрсететін ұйымдарда оқитын балалар;
толық емес отбасынан шыққан балалар.

О льготном проезде на общественном транспорте (кроме такси) учащихся очной формы обучения
Решение Сатпаевского городского маслихата Карагандинской области от 31 марта 2014 года № 224. Зарегистрировано Департаментом юстиции Карагандинской области 14 апреля 2014 года № 2586. Утратило силу решением Сатпаевского городского маслихата Карагандинской области от 26 февраля 2015 года N 318
Сноска. Утратило силу решением Сатпаевского городского маслихата Карагандинской области от 26.02.2015 года N 318 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
В соответствии с Бюджетным кодексом Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, Законом Республики Казахстан от 27 июля 2007 года "Об образовании" и Законом Республики Казахстан от 21 сентября 1994 года "О транспорте в Республике Казахстан" Сатпаевский городской маслихат РЕШИЛ:
1. Установить на 2014 год льготный проезд на общественном транспорте (кроме такси) следующим категориям учащихся города Сатпаев:
1) учащимся общеобразовательных учебных заведений с первого по восьмой классы включительно – бесплатный проезд (за исключением периодов каникул и выходного дня каждой недели);
2) учащимся общеобразовательных учебных заведений с девятого по одиннадцатый классы включительно – с оплатой 50 % существующего тарифа (за исключением периодов каникул и выходного дня каждой недели);
3) учащимся профессиональных школ, колледжей, высших учебных заведений – с оплатой 50 % существующего тарифа (за исключением периодов каникул и выходного дня каждой недели);
4) учащимся общеобразовательных учебных заведений с первого по одиннадцатой классы включительно, профессиональных школ, колледжей, высших учебных заведений из следующих категорий граждан, которым оказывается социальная помощь – бесплатный проезд (за исключением периодов каникул и выходного дня каждой недели):
дети-сироты, дети, оставшиеся без попечения родителей;
дети с ограниченными возможностями в развитии, инвалиды и инвалиды с детства, дети-инвалиды;
дети из многодетных семей;
дети, находящиеся в центрах временной изоляции, адаптации и реабилитации несовершеннолетних;
дети, проживающие в школах-интернатах общего и санаторного типов, интернатах при школах;
дети, воспитывающиеся и обучающиеся в специализированных интернатных организациях образования для одаренных детей;
воспитанники интернатных организаций;
дети из семей, имеющих право на получение государственной адресной социальной помощи, а также из семей, не получающих государственную адресную социальную помощь, в которых среднедушевой доход ниже величины прожиточного минимума;
дети, которые по состоянию здоровья в течение длительного времени обучаются по программам начального, основного среднего, общего среднего образования на дому или в организациях, оказывающих стационарную помощь, а также восстановительное лечение и медицинскую реабилитацию;
дети из неполных семей.

2. "Күндізгі оқу нысанындағы оқушылардың қоғамдық көлікте (таксиден басқа) жеңілдікпен жүруі туралы" Сәтбаев қалалық мәслихатының 2013 жылғы 20 ақпандағы № 113 шешімінің (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 2238 болып тіркелген және "Шарайна" газетінің 2013 жылғы 29 наурыздағы 13 (2048) нөмірінде ресми жарияланған) күші жойылды деп танылсын.
3. Осы шешімнің орындалуын бақылау әлеуметтік сала, құқықтық тәртіп және халықты әлеуметтік қорғау мәселелері жөніндегі тұрақты комиссияға (төрайымы Қоңырова Әлия Мешітбайқызы) жүктелсін.
4. Осы шешім алғаш ресми жарияланғаннан кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Сессия төрағасы                            Ж. Күнеділов
Қалалық
мәслихат хатшысы                           Т. Хмилярчук
Келісілді:
"Сәтбаев қаласының білім, дене
шынықтыру және спорт бөлімі" мемлекеттік
мекемесінің басшысы                        Ш. Жанасылова
2014 жылғы 31 наурыз

2. Признать утратившим силу решение Сатпаевского городского маслихата от 20 февраля 2013 года № 113 "О льготном проезде на общественном транспорте (кроме такси) учащихся очной формы обучения" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 2238 и официально опубликовано 29 марта 2013 года в № 13 (2048) газеты "Шарайна").
3. Контроль за исполнением настоящего решения возложить на постоянную комиссию по вопросам социальной сферы, правопорядка и социальной защиты населения (председатель Конурова Алия Мешитбаевна).
4. Настоящее решение вводится в действие по истечении десяти календарных дней после первого официального опубликования.
Председатель сессии                        Ж. Кунедилов
Секретарь
городского маслихата                       Т. Хмилярчук
Согласовано:
Руководитель государственного учреждения
"Отдел образования, физической
культуры и спорта города Сатпаев"          Ш. Жанасылова
31 марта 2014 года