Мүгедектер қатарындағы кемтар балаларды жеке оқыту жоспары бойынша үйде оқытуға жұмсаған шығындарды өтеу туралы
Қарағанды облысы Қарқаралы ауданының мәслихатының 2014 жылғы 15 мамырдағы XХІX сессиясының № 29/243 шешімі. Қарағанды облысының Әділет департаментінде 2014 жылғы 2 маусымда № 2654 болып тіркелді. Күші жойылды - Қарағанды облысы Қарқаралы аудандық мәслихатының 2023 жылғы 23 қазандағы № VIII-11/79 шешімімен
Ескерту. Күші жойылды - Қарағанды облысы Қарқаралы аудандық мәслихатының 23.10.2023 № VIII-11/79 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
РҚАО ескертпесі.
Құжаттың мәтінінде түпнұсқаның пунктуациясы мен орфографиясы сақталған.
Ескерту. Шешімге өзгерістер енгізілді - Қарағанды облысы Қарқаралы аудандық мәслихатының 21.11.2014 N 33/283 (оның алғаш ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы", 2005 жылғы 13 сәуірдегі "Қазақстан Республикасында мүгедектерді әлеуметтік қорғау туралы" Заңдарына, Қазақстан Республикасының 2002 жылғы 11 шілдедегі "Кемтар балаларды әлеуметтiк және медициналық-педагогикалық түзеу арқылы қолдау туралы" Заңының 16-бабына сәйкес, аудандық мәслихат ШЕШІМ ЕТТІ:
1. Мүгедектер қатарындағы кемтар балаларды жеке оқыту жоспары бойынша үйде оқытуға жұмсаған шығындар мүгедектер қатарындағы кемтар әр балаға ай сайын екі айлық есептік көрсеткіш мөлшерінде өтелсін.
2. Келесі тәртіп айқындалсын:
1) үйде оқытуға жұмсаған шығындарды өтеу (толықтай мемлекет қамтамасыз ететін мүгедек балалар және оларға қатысты ата-аналары ата-ана құқығынан айырылған мүгедек балалардан басқа) мүгедектер қатарындағы кемтар балалардың ата-анасының біреуіне және басқа заңды өкілдеріне отбасы кірісіне тәуелсіз беріледі;
2) шығындарды өтеу өтініш білдірген айдан бастап "Қарағанды облысының білім басқармасы" мемлекеттік мекемесінің жанындағы ведомствоаралық психологиялық-медициналық-педагогикалық кеңестің қорытындысында белгіленген мерзім аяқталғанға дейін беріледі;
3) шығындарды өтеу қаржыландырудың түсуіне байланысты өткен айға жүргізіледі. Шығындарды өтеу тоқтатуға әкеп соққан жағдайлар бар болғанда (мүгедектер қатарындағы кемтар баланың 18 жасқа толуы, қайтыс болуы, мүгедектікті алып тастау), төлемдер сәйкес жағдайлар туындағаннан кейінгі айдан бастап тоқтатылады.

О возмещении затрат на обучение на дому детей с ограниченными возможностями из числа инвалидов по индивидуальному учебному плану
Решение XХIX сессии Каркаралинского районного маслихата Карагандинской области от 15 мая 2014 года № 29/243. Зарегистрировано Департаментом юстиции Карагандинской области 2 июня 2014 года № 2654. Утратило силу решением Каркаралинского районного маслихата Карагандинской области от 23 октября 2023 года № VIII-11/79
Сноска. Утратило cилу решением Каркаралинского районного маслихата Карагандинской области от 23.10.2023 № VIII-11/79 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Примечание РЦПИ:
В тексте документа сохранена пунктуация и орфография оригинала.
В соответствии с Законами Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", от 13 апреля 2005 года "О социальной защите инвалидов в Республике Казахстан", со статьей 16 Закона Республики Казахстан от 11 июля 2002 года "О социальной и медико-педагогической коррекционной поддержке детей с ограниченными возможностями", районный маслихат РЕШИЛ:
1. Возместить затраты на обучение на дому детей с ограниченными возможностями из числа инвалидов по индивидуальному учебному плану в размере двухмесячного расчетного показателя ежемесячно на каждого ребенка с ограниченными возможностями из числа инвалидов.
Сноска. Пункт 1 - в редакции решения Каркаралинского районного маслихата Карагандинской области от 21.11.2014 N 33/283 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
2. Определить следующий порядок:
1) возмещение затрат на обучение на дому (кроме детей-инвалидов находящихся на полном государственном обеспечении и детей инвалидов, в отношении которых родители лишены родительских прав) предоставляется одному из родителей и иным законным представителям детей с ограниченными возможностями из числа инвалидов, независимо от дохода семьи;
2) возмещение затрат предоставляется с месяца обращения до окончания срока, установленного в заключении межведомственной психолого-медико-педагогической консультации при государственном учреждении "Управление образования Карагандинской области";
3) возмещение затрат производится за истекший месяц по мере поступления финансирования. При наличии обстоятельств, повлекших прекращение возмещение затрат (достижение возраста 18 лет, смерть ребенка с ограниченными возможностями из числа инвалидов, снятие инвалидности), выплата прекращается с месяца, следующего за тем, в котором наступили соответствующие обстоятельства.
Сноска. Пункт 2 с изменениями, внесенными решением Каркаралинского районного маслихата Карагандинской области от 21.11.2014 N 33/283 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).

3. Осы шешімнің орындалуын бақылау аудандық мәслихаттың әлеуметтік сала жөніндегі тұрақты комиссиясына (Р. Смағұлов) және аудан әкімінің орынбасары С. Әлиұлына жүктелсін.
4. Осы шешім оның алғаш ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Сессия төрағасы
Р. Смағұлов
Аудандық мәслихат хатшысы
С. Нүркенов
КЕЛІСІЛДІ:
"Қарқаралы ауданының жұмыспен
қамту және әлеуметтік бағдарламалар
бөлімі" мемлекеттік мекемесінің
басшысы
Б. Жұманбаев
15 мамыр 2014 жыл
"Қарқаралы ауданының экономика және қаржы
бөлімі" мемлекеттік мекемесінің
басшысы
Б. Берниязов
15 мамыр 2014 жыл

3. Контроль за исполнением настоящего решения возложить на постоянную комиссию по социальной сфере районного маслихата (Смагулов Р.) и заместителя акима района С. Әлиұлы.
4. Настоящее решение вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Председатель сессии
Р. Смагулов
Секретарь районного маслихата
С. Нуркенов
СОГЛАСОВАНО:
Руководитель государственного учреждения
"Отдел занятости и социальных
программ Каркаралинского района"
Б. Жуманбаев
15 мая 2014 год
Руководитель государственного учреждения
"Отдел экономики и финансов
Каркаралинского района"
Б. Берниязов
15 мая 2014 год