Мектепке дейінгі білім беру ұйымдары тәрбиеленушілерінің жекелеген санаттарын тегін тамақтандыруды ұйымдастыру туралы
Маңғыстау ауданы әкімдігінің 2014 жылғы 21 мамырдағы № 141 қаулысы. Маңғыстау облысының Әділет департаментінде 2014 жылғы 19 маусымда № 2451 болып тіркелді. Күші жойылды-Маңғыстау облысы Маңғыстау ауданы әкімдігінің 2019 жылғы 7 ақпандағы № 28 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - Маңғыстау облысы Маңғыстау ауданы әкімдігінің 07.02.2019 № 28 қаулысымен (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
РҚАО-ның ескертпесі.
Құжаттың мәтінінде түпнұсқаның пунктуациясы мен орфографиясы сақталған.
"Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы № 148 Заңына, "Білім туралы" Қазақстан Республикасының 2007 жылғы 27 шілдедегі Заңының 6-бабы 4-тармағының 14) тармақшасына, 8-бабының 4-тармағына, "Әлеуметтiк көмек көрсетiлетiн азаматтарға әлеуметтiк көмектiң мөлшерiн, көздерiн, түрлерiн және оны беру қағидаларын бекiту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2012 жылғы 12 наурыздағы № 320 қаулысына сәйкес Маңғыстау ауданының әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Мектепке дейінгі білім беру ұйымдарында тәрбиеленушілердің мынадай санаттарына тегін тамақтандыру ұйымдастырылсын:
1) жетім балаларға, ата-анасының қамқорлығынсыз қалған балаларға;
2) даму мүмкіндіктері шектеулі балаларға, мүгедек балаларға;
3) көп балалы отбасылардың балаларына;
4) мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек алуға құқығы бар отбасылардан, сондай-ақ мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек алмайтын, жан басына шаққандағы орташа табысы ең төменгі күнкөріс деңгейінің шамасынан төмен отбасылардан шыққан балаларға;
2. Мектепке дейінгі білім беру ұйымдары тәрбиеленушілеріне мынадай растайтын құжаттар ұсынылған кезде тегін тамақтандыру ұйымдастырылады:
1) ата-анасының немесе оларды алмастыратын тұлғалардың еркін нысандағы жазбаша өтініші;
2) жетім балалар мен ата-анасының қамқорлығынсыз қалған, отбасыларда тәрбиеленетін балалар үшін қамқорлықты (қорғаншылықты), патронаттық тәрбиені бекіту туралы анықтаманың көшірмесі;
3) мүгедек балаларға мүгедектігі туралы анықтама немесе даму мүмкіндіктері шектеулі балалар үшін психологиялық-медициналық-педагогикалық консультацияның медициналық қорытындысының көшірмесі;
4) көп балалы отбасылардың балалары үшін туу туралы куәлігінің көшірмесі;
5) мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек алуға құқығы бар отбасылардан шыққан балалар үшін өтініш берушінің (отбасының) "Маңғыстау ауданының жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі" мемлекеттік мекемесі ұсынатын мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмекті алушыларға жататынын растайтын анықтама;

Об организации бесплатного питания отдельным категориям воспитанников дошкольных организаций образования
Постановление акимата Мангистауского района от 21 мая 2014 года № 141. Зарегистрировано Департаментом юстиции Мангистауской области 19 июня 2014 года № 2451. Утратило силу постановлением акимата Мангистауского района Мангистауской области от 7 февраля 2019 года № 28
Сноска. Утратило силу постановлением акимата Мангистауского района Мангистауской области от 07.02.2019 № 28 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Примечание РЦПИ.
В тексте документа сохранена пунктуация и орфография оригинала.
В соответствии с Законом Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", подпунктом 14) пункта 4 статьи 6, пунктом 4 статьи 8 Закона Республики Казахстан от 27 июля 2007 года "Об образовании", постановлением Правительства Республики Казахстан от 12 марта 2012 года № 320 "Об утверждении размеров, источников, видов и Правил предоставления социальной помощи гражданам, которым оказывается социальная помощь" акимат Мангистауского района ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Организовать бесплатное питание в дошкольных организациях образования следующим категориям воспитанников:
1) детям-сиротам, детям, оставшимся без попечения родителей;
2) детям с ограниченными возможностями в развитии, детям-инвалидам;
3) детям из многодетных семей;
4) детям из семей, имеющих право на получение государственной адресной социальной помощи, а также из семей, не получающих государственную адресную социальную помощь, в которых среднедушевой доход ниже величины прожиточного минимума.
2. Бесплатное питание организовывается воспитанникам государственных дошкольных организаций образования при предоставлении следующих подтверждающих документов:
1) письменного заявления в произвольной форме родителей или лиц, их заменяющих;
2) копии справки об утверждении опеки (попечительства), патронатного воспитания – для детей - сирот и детей, оставшихся без попечения родителей, воспитывающихся в семьях;
3) справки об инвалидности - детям-инвалидам или копии медицинского заключения психолого–медико-педагогической консультации - для детей с ограниченными возможностями в развитии;
4) копии свидетельства о рождении - для детей из многодетных семей;
5) справки, подтверждающей принадлежность заявителя (семьи) к получателям государственной адресной социальной помощи, предоставляемой государственным учреждением "Отдел занятости и социальных программ Мангистауского района", для детей из семей, имеющих право на получение государственной адресной социальной помощи;

6) мемлекеттiк атаулы әлеуметтiк көмек алмайтын, жан басына шаққандағы орташа табысы ең төменгi күнкөрiс деңгейiнен төмен отбасылардан шыққан балалар үшiн алынған табысы туралы анықтама (жұмыс iстейтiн ата–аналарының немесе оларды алмастыратын тұлғалардың жалақысы, кәсiпкерлiк қызметтен және басқа қызмет түрлерiнен түсетiн кiрiсi, балаларға және басқа да асырауындағыларға арналған алимент түрiндегi кiрiстер).
Атаулы әлеуметтiк көмек алуға құқығы бар отбасылардан, сондай-ақ мемлекеттiк атаулы әлеуметтiк көмектi алмайтын, жан басына шаққандағы орташа табысы ең төменгi күнкөрiс деңгейiнен төмен отбасылардан шыққан балалар үшiн мемлекеттiк мектепке дейiнгi бiлiм беру ұйымдарында тәрбиелену және оқу кезеңiнде тегiн тамақтану құқығы жыл сайын осы қаулының 2-тармағының 5) және 6) тармақшаларына сәйкес құжаттарды мемлекеттiк мектепке дейiнгi бiлiм беру ұйымдарына ұсыну арқылы расталуы тиiс.
3. "Маңғыстау аудандық білім бөлімі" мемлекеттік мекемесі осы қаулының әділет органдарында мемлекеттік тіркелуін, бұқаралық ақпарат құралдарында және "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесінде ресми жариялануын, уәкілетті мемлекеттік органның интернет ресурсына орналастырылуын қамтамасыз етсін.
4. Осы қаулы 2013 жылдың 4 желтоқсанынан бастап пайда болған құқықтық қатынастарға тарайды.
5. Қаулының орындалуын бақылау аудан әкімінің орынбасары Е.Х.Махмутовқа жүктелсін.
6. Осы қаулы әділет органдарында мемлекеттік тіркелген күнінен бастап күшіне енеді және ол алғашқы ресми жарияланған күннен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Аудан әкімінің
міндетін атқарушы
А. Сарбалаев
КЕЛІСІЛДІ:
"Маңғыстау аудандық білім
бөлімі" ММ басшысы
С.Калиева
21 мая 2014 ж.
"Маңғыстау аудандық экономика
және қаржы бөлімі" ММ басшысы
Р.Шабикова
21 мая 2014 ж.

6) сведений о полученных доходах (заработная плата работающих родителей или лиц их заменяющих, доходы от предпринимательской деятельности и других видов деятельности, доходы в виде алиментов на детей и других иждивенцев) - для детей из семей, не получающих государственную адресную социальную помощь, в которых среднедушевой доход ниже прожиточного минимума.
Право на бесплатное питание в период воспитания и обучения в дошкольных организациях образования для детей из семей, имеющих право на получение адресной социальной помощи, а также из семей, не получающих государственную адресную социальную помощь, в которых среднедушевой доход ниже величины прожиточного минимума, должно подтверждаться ежегодно предоставлением документов в государственные дошкольные организаций образования согласно подпунктам 5) и 6) пункта 2 настоящего постановления.
3. Государственному учреждению "Мангистауский районный отдел образования" обеспечить государственную регистрацию настоящего постановления в органах юстиции, официальное опубликование в средствах массовой информаций и информационно-правовой системе "Әділет", размещение на интернет ресурсе уполномоченного государственного органа.
4. Настоящее постановление распространяется на правоотношения, возникшие с 4 декабря 2013 года.
5. Контроль за исполнением постановления возложить на заместителя акима района Махмутова Е.Х.
6. Настоящее постановление вступает в силу со дня государственной регистрации в органах юстиции и вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его официального опубликования.
И.о. акима района
А. Сарбалаев
СОГЛАСОВАНО:
Руководитель ГУ "Мангистауский
районный отдел образования"
С.Калиева
21 мая 2014 г.
Руководитель ГУ "Мангистауский
районный отдел экономики и финансов"
Р.Шабикова
21 мая 2014 г.