"Павлодар облысының білім беру басқармасы" мемлекеттік мекемесі туралы ережені бекіту туралы
Павлодар облыстық әкімдігінің 2014 жылғы 10 ақпандағы N 28/2 қаулысы. Павлодар облысының Әділет департаментінде 2014 жылғы 24 ақпанда N 3708 болып тіркелді. Күші жойылды - Павлодар облыстық әкімдігінің 2018 жылғы 19 шілдедегі № 258/5 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - Павлодар облыстық әкімдігінің 19.07.2018 № 258/5 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңына, Қазақстан Республикасының 2011 жылғы 1 наурыздағы "Мемлекеттік мүлік туралы" Заңына, Қазақстан Республикасы Президентінің 2012 жылғы 29 қазандағы "Қазақстан Республикасы мемлекеттік органының үлгі ережесін бекіту туралы" N 410 Жарлығына сәйкес Павлодар облысының әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Қоса беріліп отырған "Павлодар облысының білім беру басқармасы" мемлекеттік мекемесі туралы ереже бекітілсін.
2. Осы қаулының орындалуын бақылау облыс әкімінің орынбасары Ғ.Қ. Сәдібековке жүктелсін.
3. Осы қаулы алғаш ресми жарияланған күннен бастап қолданысқа енгізіледі.
Облыс әкімі Қ. Бозымбаев
Павлодар облысы әкімдігінің
2014 жылғы 10 ақпандағы
N 28/2 қаулысымен
бекітілді
"Павлодар облысының білім беру басқармасы"
мемлекеттік мекемесі туралы ереже
1. Жалпы ережелер
1. "Павлодар облысының білім беру басқармасы" мемлекеттік мекемесі Павлодар облысының аумағында білім беру саласында мемлекеттік саясатты жүзеге асыратын Қазақстан Республикасының мемлекеттік органы болып табылады.
2. "Павлодар облысының білім беру басқармасы" мемлекеттік мекемесінің ведомстволары жоқ.
3. "Павлодар облысының білім беру басқармасы" мемлекеттік мекемесі өз қызметiн Қазақстан Республикасының Конституциясы мен заңдарына, Қазақстан Республикасының Президенті мен Үкіметінің актілеріне, өзге де нормативтiк-құқықтық актiлерге, сондай-ақ осы Ережеге сәйкес жүзеге асырады.
4. "Павлодар облысының білім беру басқармасы" мемлекеттік мекемесі мемлекеттік мекеменің ұйымдық-құқықтық нысанындағы заңды тұлғасы болып табылады, мемлекеттiк тiлде өз атауы жазылған мөрi мен мөртаңбалары, белгiленген үлгiдегi бланкiлерi, сондай-ақ Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес қазынашылық органдарында шоттары бар.

Об утверждении Положения о государственном учреждении "Управление образования Павлодарской области"
Постановление акимата Павлодарской области от 10 февраля 2014 года N 28/2. Зарегистрировано Департаментом юстиции Павлодарской области 24 февраля 2014 года N 3708. Утратило силу постановлением акимата Павлодарской области от 19 июля 2018 года № 258/5 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования)
Сноска. Утратило силу постановлением акимата Павлодарской области от 19.07.2018 № 258/5 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
В соответствии с Законом Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", Законом Республики Казахстан от 1 марта 2011 года "О государственном имуществе", Указом Президента Республики Казахстан от 29 октября 2012 года N 410 "Об утверждении Типового положения государственного органа Республики Казахстан" акимат Павлодарской области ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить прилагаемое Положение о государственном учреждении "Управление образования Павлодарской области".
2. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на заместителя акима области Садибекова Г.К.
3. Настоящее постановление вводится в действие со дня его первого официального опубликования.
Аким области К. Бозумбаев
Утверждено
постановлением акимата
Павлодарской области
от 10 февраля 2014 года N 28/2
Положение о государственном учреждении
"Управление образования Павлодарской области"
1. Общие положения
1. Государственное учреждение "Управление образования Павлодарской области" является государственным органом Республики Казахстан, осуществляющим государственную политику в сфере образования на территории Павлодарской области.
2. Государственное учреждение "Управление образования Павлодарской области" не имеет ведомств.
3. Государственное учреждение "Управление образования Павлодарской области" осуществляет свою деятельность в соответствии с Конституцией и законами Республики Казахстан, актами Президента и Правительства Республики Казахстан, иными нормативными правовыми актами, а также настоящим Положением.
4. Государственное учреждение "Управление образования Павлодарской области" является юридическим лицом в организационно-правовой форме государственного учреждения, имеет печати и штампы со своим наименованием на государственном языке, бланки установленного образца, в соответствии с законодательством Республики Казахстан счета в органах казначейства.

5. "Павлодар облысының білім беру басқармасы" мемлекеттік мекемесі азаматтық-құқықтық қатынастарға өз атынан түседі.
6. "Павлодар облысының білім беру басқармасы" мемлекеттік мекемесіне заңнамаға сәйкес уәкiлеттiк берiлген болса, мемлекет атынан азаматтық-құқықтық қатынастардың тарапы болуға құқылы.
7. "Павлодар облысының білім беру басқармасы" мемлекеттік мекемесі өз құзыретінің мәселелері бойынша заңнамада белгiленген тәртiппен "Павлодар облысының білім беру басқармасы" мемлекеттік мекемесі басшысының бұйрықтарымен және Қазақстан Республикасының заңнамасында көзделген басқа да актiлермен ресiмделетiн шешiмдер қабылдай алады.
8. "Павлодар облысының білім беру басқармасы" мемлекеттік мекемесінің құрылымы мен штат санының лимитi қолданыстағы заңнамаға сәйкес бекiтiледi.
9. "Павлодар облысының білім беру басқармасы" мемлекеттік мекемесінің орналасқан жерi:
Қазақстан Республикасы, Павлодар облысы, 140000, Павлодар қаласы, Қайырбаев көшесі, 32-үй.
10. "Павлодар облысының білім беру басқармасы" мемлекеттік мекемесінің жұмыс тәртібі:
Жұмыс күндері: дүйсенбі – жұма күндері сағат 9.00-ден 18.30-ға дейін, түскі үзіліс сағат 13.00-ден 14.30-ға дейін, демалыс күндері: сенбі – жексенбі.
11. Мемлекеттік мекеменің толық атауы:
мемлекеттік тілде – "Павлодар облысының білім беру басқармасы" мемлекеттік мекемесі.
орыс тілде – государственное учреждение "Управление образования Павлодарской области".
12. Мемлекет Павлодар облысы әкімдігінің тұлғасында "Павлодар облысының білім беру басқармасы" мемлекеттік мекемесі тапсыру актісіне сәйкес құрылтайшысы болып табылады.
"Павлодар облысының білім беру басқармасы" мемлекеттік мекемесі өзіне қосылу жолымен қайта ұйымдастырылған "Павлодар облысының балалар құқықтарын қорғау басқармасы" мемлекеттік мекемесінің тараптар дауласатын міндеттемелерін қоса алғанда, тапсыру актісіне сәйкес құқықтар мен міндеттерге қатысты оның құқық иеленушісі болып табылады.
13. Осы Ереже "Павлодар облысының білім беру басқармасы" мемлекеттік мекемесінің құрылтай құжаты болып табылады.
14. "Павлодар облысының білім беру басқармасы" мемлекеттік мекемесінің қызметiн қаржыландыру облыстық бюджеттен жүзеге асырылады.
15. "Павлодар облысының білім беру басқармасы" мемлекеттік мекемесіне кәсiпкерлiк субъектілерімен "Павлодар облысының білім беру басқармасы" мемлекеттік мекемесінің қызметтері болып табылатын мiндеттердi орындау тұрғысында шарттық қатынастарға түсуге тыйым салынады.
Егер "Павлодар облысының білім беру басқармасы" мемлекеттік мекемесіне заңнамалық актiлермен кiрiстер әкелетiн қызметтi жүзеге асыру құқығы берiлсе, онда осындай қызметтен алынған кiрiстер мемлекеттік бюджет кiрiсiне жiберiледi.

5. Государственное учреждение "Управление образования Павлодарской области" вступает в гражданско-правовые отношения от собственного имени.
6. Государственное учреждение "Управление образования Павлодарской области" имеет право выступать стороной гражданско-правовых отношений от имени государства, если оно уполномочено на это в соответствии с законодательством.
7. Государственное учреждение "Управление образования Павлодарской области" по вопросам своей компетенции в установленном законодательством порядке принимает решения, оформляемые приказами руководителя государственного учреждения "Управление образования Павлодарской области" и другими актами, предусмотренными законодательством Республики Казахстан.
8. Структура и лимит штатной численности государственного учреждения "Управление образования Павлодарской области" утверждаются в соответствии с действующим законодательством.
9. Местонахождение юридического лица:
Республика Казахстан, Павлодарская область, 140000, город Павлодар, улица Каирбаева, 32.
10. Режим работы государственного учреждения "Управление образования Павлодарской области".
Дни работы: понедельник – пятница с 900 до 1830 часов, обеденный перерыв с 1300 до 1430 часов, выходные дни: суббота – воскресенье.
11. Полное наименование государственного органа:
на государственном языке - "Павлодар облысының білім беру басқармасы" мемлекеттік мекемесі
на русском языке - государственное учреждение "Управление образования Павлодарской области"
12. Учредителем государственного учреждения "Управление образования Павлодарской области" является государство в лице акимата Павлодарской области.
Государственное учреждение "Управление образования Павлодарской области" является правопреемником в отношении прав и обязанностей реорганизованного путем присоединения к нему государственного учреждения "Управление по защите прав детей Павлодарской области" в соответствии с передаточным актом, включая и обязательства, оспариваемые сторонами.
13. Настоящее Положение является учредительным документом государственного учреждения "Управление образования Павлодарской области".
14. Финансирование деятельности государственного учреждения "Управление образования Павлодарской области" осуществляется из областного бюджета.
15. Государственному учреждению "Управление образования Павлодарской области" запрещается вступать в договорные отношения с субъектами предпринимательства на предмет выполнения обязанностей, являющихся функциями государственного учреждения "Управление образования Павлодарской области".
Если государственному учреждению "Управление образования Павлодарской области" законодательными актами предоставлено право осуществлять приносящую доходы деятельность, то доходы, полученные от такой деятельности, направляются в доход государственного бюджета.

2. "Павлодар облысының білім беру басқармасы"
мемлекеттік мекемесінің миссиясы, мақсаты, мәні,
функциялары, құқықтары мен негiзгi мiндеттерi
16. "Павлодар облысының білім беру басқармасы" мемлекеттік мекемесінің миссиясы: білім беру саласында мемлекеттік саясатты іске асыру.
17. Білім беру саласында азаматтардың конституциялық құқықтары мен бостандықтарын қамтамасыз ету және Павлодар облысында білім беруді дамытуға бағытталған мемлекеттік саясатты жүргізу "Павлодар облысының білім беру басқармасы" мемлекеттік мекемесі қызметінің негізгі мақсаты болып табылады.
18. Білім беру саласындағы мемлекеттік саясатты облыс деңгейінде жүзеге асыру "Павлодар облысының білім беру басқармасы" мемлекеттік мекемесі қызметінің мәні болып табылады.
19. "Павлодар облысының білім беру басқармасы" мемлекеттік мекемесінің міндеттері:
1) ұлттық және жалпы адамзаттық құндылықтар, ғылым мен практика жетістіктері негізінде жеке адамды қалыптастыруға, дамытуға және кәсіптік шыңдауға бағытталған сапалы білім алу үшін қажетті жағдайлар жасау;
2) жеке адамның шығармашылық, рухани және күш-қуат мүмкіндіктерін дамыту, адамгершілік пен салауатты өмір салтының берік негіздерін қалыптастыру, даралықты дамыту үшін жағдай жасау арқылы ой-өрісін байыту;
3) азаматтық пен патриотизмге, өз Отаны – Қазақстан Республикасына сүйіспеншілікке, мемлекеттік рәміздер мен мемлекеттік тілді құрметтеуге, халық дәстүрлерін қастерлеуге, Конституцияға қайшы және қоғамға жат кез келген көріністерге төзбеуге тәрбиелеу;
4) белсенді азаматтық ұстанымы бар жеке адамды тәрбиелеу, республиканың қоғамдық-саяси, экономикалық және мәдени өміріне қатысу қажеттігін, жеке адамның өз құқықтары мен міндеттеріне саналы көзқарасын қалыптастыру;
5) отандық және әлемдік мәдениеттің жетістіктеріне баулу; қазақ халқы мен республиканың басқа да халықтарының тарихын, әдет-ғұрпы мен дәстүрлерін зерделеу; мемлекеттік тілді, орыс, шетел тілдерін меңгерту;
6) педагог қызметкерлердің әлеуметтік мәртебесін арттыруды қамтамасыз ету;
7) білім беру ұйымдарының еріктілігін, дербестігін кеңейту, білім беру ісін басқаруды демократияландыру;
8) қоғам мен экономиканық қажеттеріне жауап беретін білім беру сапасын бағалаудың ұлттық жүйесінің жұмыс істеуі;
9) оқытудың жаңа технологияларын, оның ішінде кәсіптік білім беру бағдарламаларының қоғам мен еңбек нарығының өзгеріп отыратын қажеттеріне тез бейімделуіне ықпал ететін кредиттік, қашықтан оқыту, ақпараттық-коммуникациялық технологияларды енгізу және тиімді пайдалану;

2. Миссия, цель, предмет основные задачи, функции,
права и обязанности государственного учреждения
"Управление образования Павлодарской области"
16. Миссия государственного учреждения "Управление образования Павлодарской области": реализация государственной политики в сфере образования.
17. Целью деятельности государственного учреждения "Управление образования Павлодарской области" является проведение государственной политики, направленной на развитие образования в Павлодарской области и обеспечение конституционных прав и свобод граждан в сфере образования.
18. Предметом деятельности государственного учреждения "Управление образования Павлодарской области" является осуществление на уровне области государственной политики в сфере образования.
19. Задачи государственного учреждения "Управление образования Павлодарской области":
1) создание необходимых условий для получения качественного образования, направленного на формирование, развитие и профессиональное становление личности на основе национальных и общечеловеческих ценностей, достижений науки и практики;
2) развитие творческих, духовных и физических возможностей личности, формирование прочных основ нравственности и здорового образа жизни, обогащение интеллекта путем создания условий для развития индивидуальности;
3) воспитание гражданственности и патриотизма, любви к своей Родине Республике Казахстан, уважения к государственным символам и государственному языку, почитания народных традиций, нетерпимости к любым антиконституционным и антиобщественным проявлениям;
4) воспитание личности с активной гражданской позицией, формирование потребностей участвовать в общественно-политической, экономической и культурной жизни республики, осознанного отношения личности к своим правам и обязанностям;
5) приобщение к достижениям отечественной и мировой культуры; изучение истории, обычаев и традиций казахского и других народов республики; овладение государственным, русским, иностранным языками;
6) обеспечение повышения социального статуса педагогических работников;
7) расширение автономности, самостоятельности организаций образования, демократизация управления образованием;
8) функционирование национальной системы оценки качества образования, отвечающей потребностям общества и экономики;
9) внедрение и эффективное использование новых технологий обучения, в том числе кредитной, дистанционной, информационно-коммуникационных, способствующих быстрой адаптации профессионального образования к изменяющимся потребностям общества и рынка труда;

10) жалпы оқытудың, жұмыс орны бойынша оқытудың және еңбек нарығының қажеттері арасындағы өзара байланысты қамтамасыз ететін және әркімге білім мен біліктілікке негізделген жеке әлеуметін қоғамда барынша пайдалануға көмектесетін оқыту жүйесін өмір бойы дамыту;
11) білімнің, ғылымның және өндіріс интеграциясы;
12) білім алушылардың кәсіптік ұмтылысын қамтамасыз ету;
13) жұмыс берушілермен және басқа да әлеуметтік әріптестермен белсенді өзара іс-қимыл арқылы техникалық және кәсіптік білім берудің озық қарқынмен дамытылуын қамтамасыз ету;
14) мүмкіндігі шектеулі балалардың сапалы білім алуына арнайы жағдайлар жасау.
20. "Павлодар облысының білім беру басқармасы" мемлекеттік мекемесінің негізгі функциялары:
1) білім беру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асырады;
2) техникалық және кәсіптік, орта білімнен кейінгі білім беруді қамтамасыз етеді;
3) балаларды арнайы жалпы білім беретін оқу бағдарламалары бойынша оқытуды қамтамасыз етеді;
4) мамандандырылған білім беру ұйымдарында дарынды балаларды оқытуды қамтамасыз етеді;
5) негізгі орта, жалпы орта білім берудің жалпы білім беретін оқу бағдарламаларын және техникалық және кәсіптік, орта білімнен кейінгі білім берудің кәсіптік оқу бағдарламаларын іске асыратын білім беру ұйымдарын білім туралы мемлекеттік үлгідегі құжаттар бланкілеріне тапсырыс беруді ұйымдастырады және солармен қамтамасыз етеді, олардың пайдаланылуына бақылауды жүзеге асырады;
6) техникалық және кәсіптік, орта білімнен кейінгі білім берудің кәсіптік оқу бағдарламаларын, мамандандырылған және арнайы жалпы білім беретін оқу бағдарламаларын іске асыратын мемлекеттік білім беру ұйымдарын, сондай-ақ балалар мен жасөспірімдердің спорт мектептерін білім беру саласындағы уәкілетті органның келісімі бойынша Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен құрады, қайта ұйымдастырады және таратады;
7) техникалық және кәсіптік, орта білімнен кейінгі білімі бар мамандарды даярлауға арналған мемлекеттік білім беру тапсырысын бекітеді;
8) Қазақстан Республикасының кәсіпкерлері Ұлттық палатасының ұсыныстарын ескере отырып, техникалық және кәсіптік білімі бар мамандарды даярлауға мемлекеттік білім беру тапсырысты орналастырады;
9) білім алушылардың бірыңғай ұлттық тестілеуге қатысуын ұйымдастырады;
10) техникалық және кәсіптік, орта білімнен кейінгі білім беретін кәсіптік оқу бағдарламаларын, сондай-ақ мамандандырылған және арнайы жалпы білім беретін оқу бағдарламаларын іске асыратын мемлекеттік білім беру ұйымдарын материалдық-техникалық қамтамасыз етуді жүзеге асырады (қылмыстық-атқару жүйесінің түзеу мекемелеріндегі білім беру ұйымдарын қоспағанда);

10) развитие систем обучения в течение жизни, обеспечивающих взаимосвязь между общим обучением, обучением по месту работы и потребностями рынка труда и помогающих каждому максимально использовать свой личный потенциал в обществе, основанный на знании и компетентности;
11) интеграция образования, науки и производства;
12) обеспечение профессиональной мотивации обучающихся;
13) обеспечение опережающего развития технического и профессионального образования путем активного взаимодействия с работодателями и другими социальными партнерами;
14) создание специальных условий для получения образования лицами с ограниченными возможностями.
20. Основные функции государственного учреждения "Управление образования Павлодарской области":
1) реализует государственную политику в области образования;
2) обеспечивает предоставление технического и профессионального, послесреднего образования;
3) обеспечивает обучение детей по специальным общеобразовательным учебным программам:
4) обеспечивает обучение одаренных детей в специализированных организациях образования;
5) организует заказ и обеспечение организаций образования, реализующих общеобразовательные учебные программы основного среднего, общего среднего образования и профессиональные учебные программы технического и профессионального, послесреднего образования, бланками документов государственного образца об образовании и осуществляет контроль за их использованием;
6) создает, реорганизует и ликвидирует в установленном законодательством Республики Казахстан порядке по согласованию с уполномоченным органом в области образования государственные организации образования, реализующие профессиональные учебные программы технического и профессионального, послесреднего образования, специализированные и специальные общеобразовательные учебные программы, а также детские юношеские спортивные школы;
7) формирует государственный образовательный заказ на подготовку специалистов с техническим и профессиональным, послесредним образованием;
8) размещает государственный образовательный заказ на подготовку специалистов с техническим и профессиональным образованием с учетом предложений Национальной палаты предпринимателей Республики Казахстан;
9) организует участие обучающихся в едином национальном тестировании;
10) осуществляет материально-техническое обеспечение государственных организаций образования, реализующих профессиональные учебные программы технического и профессионального, послесреднего образования, а также специальные и специализированные общеобразовательные учебные программы (за исключением организаций образования в исправительных учреждениях уголовно-исполнительной системы);

11) мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек алуға құқығы бар, сондай-ақ орташа жан басына шақандағы кірісі күнкөріс шамасынан төмен мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек алмайтын отбасылардан шыққан мемлекеттік білім беру мекемелерінің оқушылары мен тәрбиеленушілеріне, жетім балалар және ата-аналарының қамқорлығынсыз қалған балаларға және төтенше жағдайлар нәтижесінде жедел көмекті қажет ететін отбасыларының балаларына, басқармасының алқа мәжілісінің органы белгілеген оқушылар мен тәрбиеленушілірінің басқа санаттарына жалпы білім беретін мектептерді ағымдағы ұстауға бөлінетін бюджеттік қаражаттан бір пайыздан кем емес көлемде қаржылық және материалдық көмек көрсетуге қаражат жібереді;
12) мемлекеттік тапсырыс негізінде техникалық және кәсіптік білімнің білім беру бағдарламаларын, сондай-ақ мамандандырылған жалпы білім беретін және арнайы оқу бағдарламаларын іске асыратын білім беру ұйымдары үшін жыл сайын 1 тамызға дейінқағаз және электрондық жеткізгіштерде оқулықтар мен оқу-әдістемелік кешендерін сатып алуды және жеткізуді қамтамасыз етеді;
13) облыстық деңгейде жалпы білім беретін пәндер бойынша мектептің ғылыми жобалар олимпиадасы мен конкурстарын, орындаушылар конкурсын және кәсіби шеберлік конкурстарын мектеп олимпиадаларын ұйымдастыруды және өткізуді қамтамасыз етеді;
14) балаларға облыстық деңгейде жүзеге асырылатын қосымша білім беруді қамтамасыз етеді;
15) бюджеттік қаражат есебінен қаржыландырылатын мемлекеттік білім беру ұйымдары қызметкерлерінің біліктіліктерін арттыруды және кадрларды қайта даярлауды ұйымдастырады;
16) Алынып тасталды - Павлодар облыстық әкімдігінің 13.01.2015 N 1/1 (алғаш ресми жарияланған күннен бастап қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
16-1) балалар мен жасөспірімдердің психикалық денсаулығын зерттеп-қарауды және психологиялық-медициналық-педагогикалық консультациялық көмек көрсетуді қамтамасыз етеді;
17) дамуында проблемалары бар балалар мен жасөспірімдерді оңалтуды және әлеуметтік бейімдеуді қамтамасыз етеді;
18) белгіленген тәртіпте жетім балалар және ата-аналарының қамқорлығынсыз қалған балаларды мемлекеттік қамтамасыз етуді, оларды міндетті түрде жұмысқа орналастыруды және тұрғын үймен қамтамасыз етуді жүзеге асырады;
19) Қазақстан Республикасының заңнамасымен қарастырылған тәртіпте оқушылардың бөлек санаттарын тегін және жеңілдікпен тамақтандыруды ұйымдастырады;
20) техникалық және кәсіптік, орта білімнен кейінгі білім беретін кәсіптік оқу бағдарламаларын іске асыратын білім беру ұйымдарын мемлекеттік білім беру тапсырысы негізінде аяқтаған тұлғаларды жұмысқа орналастыруға көмек көрсетеді;

11) направляет средства на оказание финансовой и материальной помощи обучающимся и воспитанникам государственных учреждений образования из семей, имеющих право на получение государственной адресной социальной помощи, а также из семей, не получающих государственную адресную социальную помощь, в которых среднедушевой доход ниже величины прожиточного минимума, и детям-сиротам, детям, оставшимся без попечения родителей, проживающим в семьях, детям из семей, требующих экстренной помощи в результате чрезвычайных ситуаций, и иным категориям обучающихся и воспитанников, определяемым коллегиальным органом управления организации образования, в размере не менее одного процента от бюджетных средств, выделяемых на текущее содержание общеобразовательных школ;
12) ежегодно до 1 августа обеспечивает приобретение и доставку учебников и учебно-методических комплексов на бумажных и электронных носителях для организаций образования, реализующих образовательные программы технического и профессионального образования, а также специализированные общеобразовательные и специальные учебные программы на основе государственного заказа;
13) обеспечивает организацию и проведение школьных олимпиад и конкурсов научных проектов по общеобразовательным предметам, конкурсов исполнителей и конкурсов профессионального мастерства областного уровня;
14) обеспечивает дополнительное образование детей, осуществляемое на областном уровне;
15) организует переподготовку кадров и повышение квалификации работников государственных организаций образования, финансируемых за счет бюджетных средств;
16) Исключен постановлением акимата Павлодарской области от 13.01.2015 N 1/1 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования).
16-1) обеспечивает обследование психического здоровья детей и подростков и оказание психолого-медико-педагогической консультативной помощи;
17) обеспечивает реабилитацию и социальную адаптацию детей и подростков с проблемами в развитии;
18) осуществляет в установленном порядке государственное обеспечение детей-сирот, детей, оставшихся без попечения родителей;
19) организует бесплатное и льготное питание отдельных категорий обучающихся в порядке, предусмотренном законодательством Республики Казахстан;
20) содействует трудоустройству лиц, окончивших на основе государственного образовательного заказа организации образования, реализующие профессиональные учебные программы технического и профессионального, послесреднего образования;

21) берілген өтінімдерге сәйкес кейіннен жұмысқа орналастыра отырып, ауылдық жердің кадрлар қажетсінуі туралы өтінімді білім беру және денсаулық сақтау саласындағы уәкілетті органдарға жыл сайын 15-ші сәуірге дейін ұсынады;
22) мәслихатқа оқушылардың қоғамдық көлікте жеңілдікпен жүруі туралы ұсыныс енгізеді;
23) ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жергілікті атқарушы органдарының ұсынысы бойынша аудандық (қалалық) білім беру бөлімдерінің бірінші басшыларын тағайындауды келісімдейді;
24) білім беру мониторингін жүзеге асырады;
25) Кәмелетке толмағандарды бейімдеу орталығының қызмет етуін қамтамасыз етеді;
26) Кәмелетке толмағандарды бейімдеу орталығында ұсталатын тұлғаларға жағдайды қамтамасыз етеді;
27) қамқоршылық кеңестерге көмек көрсетеді;
28) мемлекеттік білім беру ұйымдарын кадрлармен қамтамасыз етуді ұйымдастырады;
29) мемлекеттік орта білім мекемелеріне – конкурс жеңімпаздарына "Үздік орта білім беру ұйымы" грантын төлейді;
30) мамандандырылған және арнайы жалпы білім беретін оқу бағдарламаларын іске асыратын білім беру ұйымдарында экстернат нысанында оқуға рұқсат береді;
31) облыстық деңгейдегі әдістемелік кабинеттердің материалдық-техникалық базасын қамтамасыз етеді;
32) Алынып тасталды - Павлодар облыстық әкімдігінің 25.02.2016 № 62/2 (алғаш ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
33) балаларға әлеуметтік инфрақұрылымды қалыптастыруға қатысады;
34) ақпараттандырудың және консультациялар өткізудің тәртібін, баланың заңды мүдделері мен құқықтарын қорғау жөніндегі іс-шараларды жүзеге асыруды анықтайды;
35) жетім балалар және ата-аналарының қамқорлығынсыз қалған балаларды белгіленген тәртіпте міндетті түрде жұмысқа орналастыруды және тұрғын үймен қамтамасыз етуді жүзеге асырады;
36) ведомстволық бағыныстағы заңды тұлғаларды басқару мәселелері бойынша актілерді шығарады, олардың іске асырылуына бақылауды қамтамасыз етеді;
37) ведомстволық бағыныстағы ұйымдар мүлкінің сақталуы мен пайдалануына бақылауды жүзеге асырады;
38) тауарларды, жұмыстарды және қызметтерді мемлекеттік сатып алулар жүргізу үдерісінде тапсырыс беруші мен конкурстарды ұйымдастырушының функцияларын жүзеге асырады, бұл мақсатқа бөлінген қаражаттың мақсатты және тиімді жұмсалуына бақылауды жүзеге асырады;
39) "Павлодар облысының білім беру басқармасы" мемлекеттік мекемесі қызметкерлерінің мемлекеттік қызметті өткеруіне байланысты мәселелерді шешеді;
40) "Павлодар облысының білім беру басқармасы" мемлекеттік мекемесіне жүктелген міндеттерді іске асыру үшін мемлекеттік органдармен, лауазымды тұлғалармен өзара іс-қимылды жүзеге асырады;

21) ежегодно до 15 апреля представляет в уполномоченные органы в области образования и здравоохранения заявки о потребности в кадрах в сельской местности с последующим трудоустройством согласно представленным заявкам;
22) вносит предложения в маслихат о льготном проезде обучающихся на общественном транспорте;
23) согласовывает назначение первых руководителей районных (городских) отделов образования по представлению местных исполнительных органов района (города областного значения);
24) осуществляет образовательный мониторинг;
25) обеспечивает функционирование Центров адаптации несовершеннолетних;
26) обеспечивает условия лицам, содержащимся в Центрах адаптации несовершеннолетних;
27) оказывает содействие попечительским советам;
28) организует кадровое обеспечение государственных организаций образования;
29) выплачивает победителям конкурса – государственным учреждениям среднего образования грант "Лучшая организация среднего образования";
30) выдает разрешение на обучение в форме экстерната в организациях образования, реализующих специализированные и специальные общеобразовательные учебные программы;
31) обеспечивает материально-техническую базу методических кабинетов областного уровня;
32) Исключен постановлением акимата Павлодарской области от 25.02.2016 № 62/2 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования).
33) участвует в формировании социальной инфраструктуры для детей;
34) определяет порядок информирования и проведения консультаций, осуществления мероприятий по защите прав и законных интересов ребенка;
35) осуществляет в установленном порядке обязательное трудоустройство и обеспечение жильем детей-сирот, детей, оставшихся без попечения родителей;
36) издает акты по вопросам управления подведомственными юридическими лицами, обеспечивает контроль их реализации
37) осуществляет контроль за использованием и сохранностью имущества подведомственных организаций;
38) осуществляет функции заказчика и организатора конкурсов в процессе проведения государственных закупок товаров, работ и услуг, осуществляет контроль за целевым и эффективным расходованием средств, выделенных на эти цели;
39) решает вопросы, связанные с прохождением государственной службы работников государственного учреждения "Управление образования Павлодарской области";
40) осуществляет взаимодействие с государственными органами, должностными лицами для реализации задач, возложенных на государственное учреждение "Управление образования Павлодарской области";

41) облыс әкімі тапсырмаларының, облыс әкімі мен әкімдігі актілерінің орындалуын ұйымдастырады және орындайды;
42) бұқаралық ақпарат құралдары арқылы жұртшылықпен байланысты орнатады және дамытады;
43) тиісті дерекқор банктерін құрумен Павлодар облысының бірыңғай электрондық жүйесін ұйымдастыруға қатысады;
44) ведомстволық бағыныстағы ұйымдарға әдістемелік көмек көрсетеді;
45) Алынып тасталды - Павлодар облыстық әкімдігінің 25.02.2016 № 62/2 (алғаш ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
46) ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік білім беру ұйымдары басшыларының кәсіби құзыреттіктеріне аттестаттау жүргізеді;
47) "Павлодар облысының білім беру басқармасы" мемлекеттік мекемесі мен ведомстволық бағыныстағы ұйымдарда азаматтардың білім мәселелері бойынша ұсыныстарын, өтініштерін, арыз-шағымдарын уақытында қарастыруды қамтамасыз етеді;
48) жергілікті мемлекеттік басқарудың мүддесі үшін Қазақстан Республикасының заңнамасымен жергілікті атқарушы органдарға жүктелетін өзге де өкілеттіктерді жүзеге асырады;
49) орта білім беру ұйымдарында психологиялық қызметтің жұмыс істеу қағидасын әзірлеуді және бекітуді ұйымдастырады;
50) білім беру ұйымдарының ішкі тәртібінің үлгі қағидасын әзірлейді және бекітеді;
51) облыс әкімдігі мен әкімінің актілерінде, өзге де нормативтік құқықтық актілерде көзделген жағдайларда мемлекеттік заңды тұлғалардың құқық субъектілерін, оның ішінде оларға қатысты тиісті саладағы уәкілетті органдардың құзыреттеріне ұқсас шешімдерді қабылдау, акционерлік қоғамдар акцияларының мемлекеттік пакетін және жауапкершілігі шектеулі серіктестіктердегі қатысу үлестерін иелену мен пайдалану құқықтарын жүзеге асырады;
52) дуальды оқыту бойынша білікті жұмысшы кадрлар мен орта буын мамандарын даярлауды ұйымдастыруды қамтамасыз етеді.
Ескерту. 20-тармаққа өзгерістер енгізілді - Павлодар облыстық әкімдігінің 13.01.2015 N 1/1 (алғаш ресми жарияланған күннен бастап қолданысқа енгізіледі); 25.02.2016 № 62/2 (алғаш ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі) қаулыларымен.
21. Құқықтары мен міндеттері:
1) облыс әкімі мен әкімдігіне дамудың негізгі бағыттары, білім беру саласындағы проблемаларды жедел шешу жөніндегі ұсыныстарды қарастыруға енгізу;
2) мемлекеттік органдардың, лауазымды тұлғалардың, ұйымдар мен азаматтардың келісімі бойынша белгіленген тәртіпте "Павлодар облысының білім беру басқармасы" мемлекеттік мекемесінің алдына қойылған міндеттерді орындаумен байланысты мәселелер бойынша ақпаратты сұрату және алу;

41) исполняет и организует исполнение поручений акима, актов акимата и акима области;
42) устанавливает и развивает связи с общественностью через средства массовой информации;
43) участвует в организации единой электронной системы Павлодарской области с созданием соответствующих банков данных;
44) оказывает методическую помощь подведомственным организациям;
45) Исключен постановлением акимата Павлодарской области от 25.02.2016 № 62/2 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования).
46) проводит аттестацию на профессиональную компетентность руководителей подведомственных государственных организаций образования;
47) обеспечивает своевременное рассмотрение в государственном учреждении "Управление образования Павлодарской области" и в подведомственных организациях предложений, заявлений, жалоб граждан по вопросам образования;
48) осуществляет в интересах местного государственного управления иные полномочия, возлагаемые на местные исполнительные органы законодательством Республики Казахстан;
49) организует разработку и утверждение правил деятельности психологической службы в организациях среднего образования;
50) разрабатывает и утверждает типовые правила внутреннего распорядка организации образования;
51) осуществляет право владения и пользования государственным пакетом акций акционерных обществ и долями участия в товариществах с ограниченной ответственностью, субъекта права государственных юридических лиц, в случаях, предусмотренных актами акимата и акима области, иными нормативными правовыми актами, в том числе принятие решений в отношении них, аналогично компетенции уполномоченных органов соответствующей отрасли;
52) обеспечивает организацию подготовки квалифицированных рабочих кадров и специалистов среднего звена по дуальному обучению.
Сноска. Пункт 20 с изменениями, внесенными постановлениями акимата Павлодарской области от 13.01.2015 N 1/1 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования); от 25.02.2016 № 62/2 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования).
21. Права и обязанности:
1) вносить на рассмотрение акимата и акима области предложения по основным направлениям развития, оперативному решению проблем в сфере образования;
2) запрашивать и получать в установленном порядке по согласованию с государственными органами, должностными лицами, организациями и гражданами информацию по вопросам, связанным с исполнением задач, поставленных перед государственным учреждением "Управление образования Павлодарской области";

3) жергілікті бюджеттерден қаржыландырылатын басқа да атқарушы органдардың мамандарын олардың басшыларының келісімі бойынша жұмысқа тарту;
4) "Павлодар облысының білім беру басқармасы" мемлекеттік мекемесінің мүдделерін барлық құзыретті, мемлекеттік, әкімшілік органдарда, мекемелерде, ұйымджарда, сондай-ақ сот және құқық қорғау органдарында білдіру;
5) өз құзыреті шегінде шарттар, келісімдер жасау;
6) "Павлодар облысының білім беру басқармасы" мемлекеттік мекемесінің, ведомстволық бағыныстағы ұйымдарының құрылымдары бойынша ұсынымдар әзірлеу;
7) жұмысқа қабылдау кезінде таңдау еркіндігі;
8) Қазақстан Республикасының Еңбек кодексімен белгіленген тәртіпте және негіздемелер бойынша қызметкерлермен еңбек шарттарын өзгерту, толықтыру, бұзу;
9) өз өкілеттіктері шегінде еңбек заңнамасына сәйкес жұмыс берушінің актілерін шығару;
10) қызметкерлерден еңбек, ұжымдық шарттардың талаптарын, еңбек тәртібінің қағидаларын және жұмыс берушінің басқа да актілерін орындауды талап ету;
11) еңбек міндеттерін орындау кезінде қызметкерлерге келтірілген зиянның орнын толтыру;
12) еңбек саласында өз құқықтары мен заңды мүдделерін қорғау мақсатында сотқа жүгіну;
13) егер ол еңбек шартындағы талаптармен көрсетілген болса, қызметкерді оқытуға байланысты өз шығындарының орнын толтыру;
14) Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасының, еңбек шарттарының, шығарылған актілерінің талаптарын сақтауға;
15) жұмысқа қабылдау кезінде қызметкерлермен Қазақстан Республикасының Еңбек кодексімен белгіленген тәртіпте және жағдайда еңбек шарттарын жасауға;
16) қызметкерге Қазақстан Республикасының нормативтік-құқықтық актілерінде, еңбек шартында, жұмыс берушінің актілерінде қарастырылған еңбекақыны және басқа да төлемдерді уақытында және толық көлемде төлеуге;
17) қызметкерді ұйымдағы ішкі еңбек тәртібінің қағидаларымен, қызметкердің жұмысына (еңбек функциясына) тікелей қатысы бар жұмыс берушінің басқа да актілерімен таныстыруға;
18) қызметкерлерге Қазақстан Республикасының Еңбек заңнамасы, еңбек шартына сәйкес еңбек жағдайларын қамтамасыз етуге;
19) мемлекеттік еңбек инспекторларының ұйғарымдарын орындауға;
20) егер жұмыс қызметкердің және өзге де тұлғалардың өмірі мен денсаулығына қауіп тудыратын болса, онда оны тоқтатуға;
21) қызметкерге жыл сайынғы ақылы еңбек демалысын беруге, қызметкерді зиянды (аса зиянды) және (немесе) қауіпті еңбек жағдайлары мен кәсіби аурулармен ауыру мүмкіндігі туралы ескертуге;
22) қызметкерлерді кәсіби дайындауды, қайта даярлауды және олардың біліктіліктерін арттыруды қамтамасыз етуге;

3) привлекать к работе специалистов других исполнительных органов, финансируемых из местных бюджетов, по согласованию с их руководителями;
4) представлять интересы государственного учреждения "Управление образования Павлодарской области" во всех компетентных, государственных, административных органах, учреждениях, организациях, а также судебных и правоохранительных органах;
5) заключать договоры, соглашения в пределах своей компетенции;
6) разрабатывать рекомендации по структуре государственного учреждения "Управление образования Павлодарской области", подведомственных организаций;
7) на свободу выбора при приеме на работу
8) изменять, дополнять, расторгать трудовые договоры с работниками в порядке и по основаниям, которые установлены Трудовым кодексом Республики Казахстан;
9) издавать в пределах своих полномочий акты работодателя в соответствии с трудовым законодательством;
10) требовать от работников выполнения условий трудового, коллективного договоров, правил трудового распорядка и других актов работодателя;
11) на возмещение вреда, нанесенного работником при исполнении трудовых обязанностей;
12) обращаться в суд в целях защиты своих прав и законных интересов в сфере труда;
13) на возмещение своих затрат, связанных с обучением работника, если это оговорено условиями трудового договора;
14) соблюдать требования трудового законодательства Республики Казахстан, трудового договора, изданных им актов;
15) при приеме на работу заключать трудовые договоры с работниками в порядке и на условиях, установленных Трудовым кодексом Республики Казахстан;
16) своевременно и в полном размере выплачивать работнику заработную плату и иные выплаты, предусмотренные нормативными правовыми актами Республики Казахстан, трудовым договором, актами работодателя;
17) знакомить работника с правилами внутреннего трудового распорядка в организации, иными актами работодателя, имеющими непосредственное отношение к работе (трудовой функции) работника;
18) обеспечивать работникам условия труда в соответствии с трудовым законодательством Республики Казахстан, трудовым договором;
19) выполнять предписания государственных инспекторов труда;
20) приостанавливать работу, если ее продолжение создает угрозу жизни, здоровью работника и иных лиц;
21) предоставлять работнику ежегодный оплачиваемый трудовой отпуск; предупреждать работника о вредных (особо вредных) и (или) опасных условиях труда и возможности профессионального заболевания;
22) обеспечивать работникам профессиональную подготовку, переподготовку и повышение их квалификации;

23) Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес еңбек (қызмет) міндеттерін орындау кезінде қызметкердің өмірі мен денсаулығына келтірілген зиянның орнын толтыруға міндетті.
3. "Павлодар облысының білім беру басқармасы"
мемлекеттік мекемесінің қызметiн ұйымдастыру
22. "Павлодар облысының білім беру басқармасы" мемлекеттік мекемесін басқаруды "Павлодар облысының білім беру басқармасы" мемлекеттік мекемесіне жүктелген міндеттердің орындалуын және оның функцияларын жүзеге асыруға дербес жауапты болатын бірінші басшы жүзеге асырады.
23. "Павлодар облысының білім беру басқармасы" мемлекеттік мекемесінің бірінші басшысын Қазақстан Республикасының қолданыстағы заңнамасына сәйкес Павлодар облысының әкімі қызметке тағайындайды және қызметтен босатады.
24. "Павлодар облысының білім беру басқармасы" мемлекеттік мекемесі бірінші басшысының Қазақстан Республикасының қолданыстағы заңнамасына сәйкес қызметке тағайындалатын және қызметтен босатылатын орынбасарлары болады.
25. "Павлодар облысының білім беру басқармасы" мемлекеттік мекемесі бірінші басшысының өкілеттігі:
1) Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес "Павлодар облысының білім беру басқармасы" мемлекеттік мекемесінің қызметкерлерін қызметке тағайындайды және қызметтен босатады;
2) Қазақстан Республикасының заңнамасымен белгіленген тәртіпте "Павлодар облысы білім беру басқармасы" мемлекеттік мекемесінің қызметкерлерін ынталандыруды, материалдық көмек көрсетуді, оларға тәртіптік жаза қолдануды жүзеге асырады;
3) "Павлодар облысының білім беру басқармасы" мемлекеттік мекемесі қызметкерлерінің барлығы орындауға міндетті өз құзыретіне жататын мәселелер бойынша бұйрықтар шығарады және нұсқаулар береді;
4) Құрылымдық бөлімшелер туралы ережелерді, қызметкерлердің лауазымдық нұсқаулықтарын бекітеді;
5) барлық мемлекеттік органдарда және меншік нысанына қарамастан өзге де ұйымдарда Қазақстан Республикасының қолданыстағы заңнамасына сәйкес "Павлодар облысының білім беру басқармасы" мемлекеттік мекемесінің мүдесін білдіреді;
6) "Павлодар облысының білім беру басқармасы" мемлекеттік мекемесінің құзыретіне жататын мәселелер бойынша мемлекеттік органдарда, өзге де мекемелерде басқарма мүдделерін білдіру құқығына сенімхаттарды береді;
7) ведомстволық бағыныстағы ұйымдар басшыларының қатысуымен кеңестер өткізеді;

23) возмещать вред, причиненный жизни и здоровью работника, при исполнении им трудовых (служебных) обязанностей в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
3. Организация деятельности государственного учреждения
"Управление образования Павлодарской области"
22. Руководство государственным учреждением "Управление образования Павлодарской области" осуществляется первым руководителем, который несет персональную ответственность за выполнение возложенных на государственное учреждение "Управление образования Павлодарской области" задач и осуществление им своих функций.
23. Первый руководитель государственного учреждения "Управление образования Павлодарской области" назначается на должность и освобождается от должности акимом Павлодарской области в соответствии с действующим законодательством Республики Казахстан.
24. Первый руководитель государственного учреждения "Управление образования Павлодарской области" имеет заместителей, которые назначаются на должности и освобождаются от должностей в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
25. Полномочия первого руководителя государственного учреждения "Управление образования Павлодарской области":
1) назначает на должности и освобождает от должностей работников государственного учреждения "Управление образования Павлодарской области" в соответствии с законодательством Республики Казахстан;
2) осуществляет в порядке, установленном законодательством Республики Казахстан, поощрение работников государственного учреждения "Управление образования Павлодарской области", оказание материальной помощи, наложение на них дисциплинарных взысканий;
3) издает приказы и дает указания по вопросам, входящим в его компетенцию, обязательные для выполнения всеми работниками государственного учреждения "Управление образования Павлодарской области";
4) утверждает Положения о структурных подразделениях, должностные инструкции его работников;
5) представляет государственное учреждение "Управление образования Павлодарской области" во всех государственных органах и иных организациях, независимо от форм собственности, в соответствии с действующим законодательством Республики Казахстан;
6) выдает доверенности на право представления интересов управления в государственных органах, иных учреждениях по вопросам, входящим в компетенцию государственного учреждения "Управление образования Павлодарской области";
7) проводит совещания с участием руководителей подведомственных организаций, отделов образования районов и городов (по согласованию);

8) "Павлодар облысының білім беру басқармасы" мемлекеттік мекемесінің келешектегі және ағымдағы жұмыс жоспарларын бекітеді;
9) сыбайлас жемқорлыққа қарсы әрекет етеді және оған дербес жауап береді;
10) Қазақстан Республикасының заңнамасымен белгіленген тәртіпте ведомстволық бағыныстағы ұйымдар басшыларын қызметке тағайындайды және қызметтен босатады;
11) ведомстволық бағыныстағы ұйымдардың басшыларын ынталандыру, тәртіптік жауапкершілікке тартуды, материалдық көмек көрсетуді, оларға тәртіптік жаза қолдануды Қазақстан Республикасының заңнамасымен белгіленген тәртіпте жүзеге асырады.
12) басқарма қызметінің негізгі мәселелерін қарастыру үшін білім беру басқармасының алқасын құру, оның сандық және персоналдық құрамы туралы бұйрық шығарады.
"Павлодар облысы білім беру басқармасы" мемлекеттік мекемесінің бірінші басшысы болмаған кезеңде оның өкілеттіктерін қолданыстағы заңнамаға сәйкес орнын алмастыратын тұлға орындайды.
26. Бірінші басшы өз орынбасарларының міндеттері мен өкілеттіктерін, сондай-ақ "Павлодар облысының білім беру басқармасы" мемлекеттік мекемесінің құрылымдық бөлімшелері қызметкерлерінің функциялары мен өкілеттіктерін белгілейді.
27. "Павлодар облысы білім беру басқармасы" мемлекеттік мекемесі мен коммуналды мүлік басқару жөннідегі уәкілетті орган (облыстың жергілікті атқарушы органы) арасындағы өзара қарым-қатынас Қазақстан Республикасының қолданыстағы заңнамасымен реттеледі.
28. "Павлодар облысы білім беру басқармасы" мемлекеттік мекемесі мен тиісті саланың уәкілетті органы (облыстың жергілікті атқарушы органы) арасындағы өзара қарым-қатынас Қазақстан Республикасының қолданыстағы заңнамасымен реттеледі.
29. "Павлодар облысы білім беру басқармасы" мемлекеттік мекемесінің әкімшілігі мен еңбек ұжымы арасындағы өзара қарым-қатынас Қазақстан Республикасының Еңбек кодексіне және ұжымдық келісім шартқа сәйкес белгіленеді.
4. "Павлодар облысының білім беру басқармасы"
мемлекеттік мекемесінің мүлкi
30. "Павлодар облысының білім беру басқармасы" мемлекеттік мекемесінің Қазақстан Республикасының заңнамасында көзделген жағдайларда жедел басқару құқығында оқшауланған мүлкi болуы мүмкiн.
"Павлодар облысының білім беру басқармасы" мемлекеттік мекемесінің мүлкі оған меншiк, иесi берген мүлiк және Қазақстан Республикасының заңнамасында тыйым салынбаған өзге де көздер есебiнен қалыптастырылады.
31. "Павлодар облысының білім беру басқармасы" мемлекеттік мекемесіне бекiтiлген мүлiк облыстық коммуналдық меншiкке жатады.

8) утверждает перспективные и текущие планы работы государственного учреждения "Управление образования Павлодарской области";
9) противодействует коррупции и несет за это персональную ответственность;
10) назначает на должность и освобождает от должности руководителей подведомственных организаций образования в порядке, установленном законодательством Республики Казахстан;
11) осуществляет в порядке, установленном законодательством Республики Казахстан, поощрение руководителей подведомственных организаций, оказание материальной помощи, наложение на них дисциплинарных взысканий;
12) издает приказ о создании коллегии управления образования, ее численном и персональном составе, для рассмотрения основных вопросов деятельности управления.
Исполнение полномочий первого руководителя государственного учреждения "Управление образования Павлодарской области" в период его отсутствия осуществляется лицом, его замещающим в соответствии с действующим законодательством.
26. Первый руководитель определяет полномочия своих заместителей в соответствии с действующим законодательством, а также функции и полномочия работников структурных подразделений государственного учреждения "Управление образования Павлодарской области".
27. Взаимоотношения между государственным учреждением "Управление образования Павлодарской области" и уполномоченным органом по управлению коммунальным имуществом (местным исполнительным органом области) регулируются действующим законодательством Республики Казахстан.
28. Взаимоотношения между государственным учреждением "Управление образования Павлодарской области" и уполномоченным органом соответствующей отрасли регулируются действующим законодательством Республики Казахстан.
29. Взаимоотношения между администрацией государственного учреждения "Управление образования Павлодарской области" и трудовым коллективом определяются в соответствии с Трудовым кодексом Республики Казахстан и коллективным договором.
4. Имущество государственного учреждения
"Управление образования Павлодарской области"
30. Государственное учреждение "Управление образования Павлодарской области" может иметь на праве оперативного управления обособленное имущество в случаях, предусмотренных законодательством Республики Казахстан.
Имущество государственного учреждения "Управление образования Павлодарской области" формируется за счет имущества, переданного ему собственником и иных источников, не запрещенных законодательством Республики Казахстан.
31. Имущество, закрепленное за государственным учреждением "Управление образования Павлодарской области", относится к коммунальной собственности.

32. Егер заңнамада өзгеше көзделмесе, "Павлодар облысының білім беру басқармасы" мемлекеттік мекемесі өзiне бекiтiлген мүлiктi және қаржыландыру жоспары бойынша өзiне бөлiнген қаражат есебiнен сатып алынған мүлiктi өз бетiмен иелiктен шығаруға немесе оған өзгедей тәсiлмен билiк етуге құқығы жоқ.
5. "Павлодар облысының білім беру басқармасы"
мемлекеттік мекемесінің "Павлодар облысының
білім беру басқармасы" мемлекеттік мекемесінің
қайта ұйымдастыру және қысқарту (тарату)
33. "Павлодар облысының білім беру басқармасы" мемлекеттік мекемесін қайта ұйымдастыру және қысқарту (тарату) Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес жүзеге асырылады.
"Павлодар облысының білім беру басқармасы" мемлекеттік мекемесі таратылған жағдайда, кредиторлардың талаптарын қанағаттандырғаннан кейін қалған мүлік облыстық коммуналдық меншікте қалады.
"Павлодар облысының білім беру басқармасы" мемлекеттік
мекемесінің қарамағындағы ұйымдардың тізбесі
Мемлекеттік мекемелер
1) "Облыстық арнайы жалпы білім беру мектеп-интернаты" мемлекеттік мекемесі;
2) "Саңырау және нашар еститін балаларға арналған N 1 арнайы жалпы білім беру мектеп-интернаты" мемлекеттік мекемесі;
3) "Жетім балалар мен ата-анасының қамқорлығынсыз қалған балаларға арналған Песчан N 2 арнайы жалпы білім беру мектеп-интернаты" мемлекеттік мекемесі;
4) "Ақсу қаласының N 3 арнайы жалпы білім беру мектеп-интернаты" мемлекеттік мекемесі;
5) "Павлодар қаласының N 4 арнайы жалпы білім беру мектеп-интернаты" мемлекеттік мекемесі;
6) "N 5 Шарбақты арнайы жалпы білім беру мектебі" мемлекеттік мекемесі;
7) "Екібастұз қаласының N 19 арнайы жалпы білім беру мектебі" мемлекеттік мекемесі;
8) "Санаторий түріндегі Шалдай мектеп-интернаты" мемлекеттік мекемесі;
9) "Дарынды қыз балаларға арналған облыстық қазақ-түрік лицей-интернаты" мемлекеттік мекемесі;
10) Павлодар қаласының "Дарынды балаларға арналған N 3 гимназиясы" мемлекеттік мекемесі;
11) Павлодар қаласының "Дарынды балаларға арналған N 8 лицей-мектебі" мемлекеттік мекемесі;
12) Павлодар қаласы "Дарынды балаларға арналған Абай атындағы N 10 лицей-мектебі" мемлекеттік мекемесі;
13) Павлодар қаласының "Жас дарын" мамандандырылған мектебі мемлекеттік мекемесі;
14) "Мемлекеттік тілде оқытатын дарынды балаларға арналған "Зерде" мамандандырылған жалпы білім беру мектебі" мемлекеттік мекемесі;
15) "Музыкалық колледж – дарынды балаларға арналған музыкалық мектеп-интернат" кешені мемлекеттік мекемесі;
16) Павлодар облысы әкімдігі Павлодар облысы білім беру басқармасының "Облыстық көп салалы дарынды балаларға арналған лицей-интернат" мемлекеттік мекемесі;

32. Государственное учреждение "Управление образования Павлодарской области" не вправе самостоятельно отчуждать или иным способом распоряжаться закрепленным за ним имуществом, приобретенным за счет средств, выделенных ему по плану финансирования, если иное не установлено законодательством.
5. Реорганизация и упразднение,
(ликвидация) государственного учреждения
"Управление образования Павлодарской области"
33. Реорганизация и ликвидация государственного учреждения "Управление образования Павлодарской области" осуществляются в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
При ликвидации государственного учреждения "Управление образования Павлодарской области" имущество, оставшееся после удовлетворения требований кредиторов, остается в областной коммунальной собственности.
Перечень организаций, находящихся в ведении государственного
учреждения "Управление образования Павлодарской области"
Государственные учреждения
1) Государственное учреждение "Областная специальная общеобразовательная школа-интернат";
2) Государственное учреждение "Специальная общеобразовательная школа-интернат N 1 для глухих и слабослышащих детей";
3) Государственное учреждение "Песчанская специальная общеобразовательная школа-интернат N 2 для детей-сирот и детей, оставшихся без попечения родителей";
4) Государственное учреждение "Специальная общеобразовательная школа-интернат N 3 города Аксу";
5) Государственное учреждение "Специальная общеобразовательная школа-интернат N 4 города Павлодара";
6) Государственное учреждение "Щербактинская специальная общеобразовательная школа-интернат N 5";
7) Государственное учреждение "Специальная общеобразовательная школа N 19 г. Экибастуза";
8) Государственное учреждение "Шалдайская школа-интернат санаторного типа";
9) Государственное учреждение "Областной казахско-турецкий лицей-интернат для одаренных девочек";
10) Государственное учреждение "Областной казахско-турецкий лицей-интернат для одаренных юношей";
11) Государственное учреждение "Гимназия N 3 для одаренных детей" города Павлодара;
12) Государственное учреждение "Школа-лицей N 8 для одаренных детей" города Павлодара;
13) Государственное учреждение "Школа-лицей N 10 имени Абая для одаренных детей" города Павлодара;
14) Государственное учреждение "Специализированная школа "Жас дарын" города Павлодара;
15) Государственное учреждение "Специализированная общеобразовательная школа "Зерде" с государственным языком обучения для одаренных детей";
16) Государственное учреждение "Комплекс "Музыкальный колледж-музыкальная школа-интернат для одаренных детей";

17) "Ы. Алтынсарин атындағы дарынды балаларға арналған облыстық қазақ гимназия-интернат" мемлекеттік мекемесі;
18) "Екібастұз каласының дарынды балаларға арналған мамандандырылған N 1 лицей-мектебі" мемлекеттік мекемесі;
19) "Ақсу қаласының дарынды балаларға арналған мамандандырылған гимназиясы" мемлекеттік мекемесі;
20) Алынып тасталды - Павлодар облыстық әкімдігінің 25.02.2016 № 62/2 (алғаш ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
21) Алынып тасталды - Павлодар облыстық әкімдігінің 25.02.2016 № 62/2 (алғаш ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
22) Алынып тасталды - Павлодар облыстық әкімдігінің 25.02.2016 № 62/2 (алғаш ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
23) Алынып тасталды - Павлодар облыстық әкімдігінің 25.02.2016 № 62/2 (алғаш ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
24) "Үміт" балалар үйі мемлекеттік мекемесі;
25) "Қалқаман балалар үйі" мемлекеттік мекемесі;
26) Алынып тасталды - Павлодар облыстық әкімдігінің 25.02.2016 № 62/2 (алғаш ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
27) "Отбасы үлгісіндегі Шарбақты балалар үйі" мемлекеттік мекемесі;
28) "Отбасы үлгісіндегі Успен балалар үйі" мемлекеттік мекемесі;
29) "Лебяжі ауданының отбасы үлгісіндегі балалар үйі" мемлекеттік мекемесі;
30) "Отбасы үлгісіндегі Шақат балалар үйі" мемлекеттік мекемесі;
31) "Балаларға арналған баспана" мемлекеттік мекемесі;
32) "Кәмелетке толмаған балалар мен жасөспірімдерге арналған баспана" мемлекеттік мекемесі;
33) "Облыстық кәмелетке толмағандары бейімдеу орталығы" мемлекеттік мекемесі;
34) "Павлодар қаласының отбасы үлгісіндегі балалар ауылы" мемлекеттік мекемесі;
35) "Кенжекөл ауылының отбасы үлгісіндегі балалар ауылы" мемлекеттік мекемесі;
36) "Дарынды ер балаларға арналған облыстық қазақ-түрік лицей-интернаты" мемлекеттік мекемесі;
37) "Облыстық мамандандырылған мектеп-интернат" мемлекеттік мекемесі.
Ескерту. Бөлімге өзгерістер енгізілді - Павлодар облыстық әкімдігінің 25.02.2016 № 62/2 (алғаш ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
Коммуналдық мемлекеттік қазыналық кәсіпорындар
1) Павлодар облысы әкімдігі Павлодар облысы білім беру басқармасының "Ертіс дарыны" аймақтық ғылыми-тәжірибелік орталығы коммуналдық мемлекеттік қазыналық кәсіпорны;
2) Алынып тасталды - Павлодар облыстық әкімдігінің 13.01.2015 N 1/1 (алғаш ресми жарияланған күннен бастап қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.

17) Государственное учреждение "Областной многопрофильный лицей-интернат для одаренных детей" управления образования Павлодарской области, акимата Павлодарской области;
18) Государственное учреждение "Областная казахская гимназия-интернат для одаренных детей имени И. Алтынсарина";
19) Государственное учреждение "Специализированная школа-лицей N 1 для одаренных детей города Экибастуза";
20) Государственное учреждение "Специализированная гимназия для одаренных детей города Аксу";
21) Исключен постановлением акимата Павлодарской области от 25.02.2016 № 62/2 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования).
22) Исключен постановлением акимата Павлодарской области от 25.02.2016 № 62/2 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования).
23) Исключен постановлением акимата Павлодарской области от 25.02.2016 № 62/2 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования).
24) Исключен постановлением акимата Павлодарской области от 25.02.2016 № 62/2 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования).
25) Государственное учреждение "Детский дом "Үміт";
26) Государственное учреждение "Калкаманский детский дом";
27) Исключен постановлением акимата Павлодарской области от 25.02.2016 № 62/2 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования).
28) Государственное учреждение "Щербактинский детский дом семейного типа";
29) Государственное учреждение "Успенский детский дом семейного типа";
30) Государственное учреждение "Детский дом семейного типа Лебяжинского района";
31) Государственное учреждение "Шакатский детский дом семейного типа";
32) Государственное учреждение "Приют для детей";
33) Государственное учреждение "Приют для несовершеннолетних детей и подростков";
34) Государственное учреждение "Областной центр адаптации несовершеннолетних";
35) Государственное учреждение "Детская деревня семейного типа села Кенжеколь";
36) Государственное учреждение "Детская деревня семейного типа города Павлодара";
37) Государственное учреждение "Областная специальная школа-интернат".
Сноска. Раздел с изменениями, внесенными постановлением акимата Павлодарской области от 25.02.2016 № 62/2 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования).
Коммунальные государственные казенные предприятия
1) Коммунальное государственное казенное предприятие "Региональный научно-практический центр "Ертiс дарыны" управления образования Павлодарской области, акимата Павлодарской области;
2) Исключен постановлением акимата Павлодарской области от 13.01.2015 N 1/1 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования).

3) Павлодар облысы әкімдігі Павлодар облысы білім беру басқармасының "М.М. Катаев атындағы Оқушылар сарайы" коммуналдық мемлекеттік қазыналық кәсіпорны;
4) Павлодар облысы әкімдігі Павлодар облысы білім беру басқармасының "Жас дәурен" облыстық оқу-сауықтыру орталығы коммуналдық мемлекеттік қазыналық кәсіпорны;
5) Павлодар облысы әкімдігі Павлодар облысы білім беру басқармасының "Жаяу Мұса атындағы Ақсу колледжі" коммуналдық мемлекеттік қазыналық кәсіпорны;
6) Павлодар облысы әкімдігі Павлодар облысы білім беру басқармасының "Екібастұз политехникалық колледжі" коммуналдық мемлекеттік қазыналық кәсіпорны;
7) Павлодар облысы әкімдігі Павлодар облысы білім беру басқармасының "Красноармейка аграрлық-техникалық колледжі" коммуналдық мемлекеттік қазыналық кәсіпорны;
8) Павлодар облысы әкімдігі Павлодар облысы білім беру басқармасының "Павлодар технологиялық колледжі" коммуналдық мемлекеттік қазыналық кәсіпорны;
9) Павлодар облысы әкімдігі Павлодар облысы білім беру басқармасының "Павлодар машина жасау колледжі" коммуналдық мемлекеттік қазыналық кәсіпорны;
10) Павлодар облысы әкімдігі Павлодар облысы білім беру басқармасының "Павлодар көлік және коммуникациялар колледжі" коммуналдық мемлекеттік қазыналық кәсіпорны;
11) Павлодар облысы әкімдігі Павлодар облысы білім беру басқармасының "Павлодар бизнес колледжі" коммуналдық мемлекеттік қазыналық кәсіпорны;
12) Павлодар облысы әкімдігі Павлодар облысы білім беру басқармасының "Павлодар химия-механикалық колледжі" коммуналдық мемлекеттік қазыналық кәсіпорны;
13) Павлодар облысы әкімдігі Павлодар облысы білім беру басқармасының "Б. Ахметов атындағы Павлодар педагогикалық колледжі" коммуналдық мемлекеттік қазыналық кәсіпорны;
14) Павлодар облысы әкімдігі Павлодар облысы білім беру басқармасының "Жас ұрпақ" коммуналдық мемлекеттік қазыналық кәсіпорны;
15) Алынып тасталды - Павлодар облыстық әкімдігінің 25.02.2016 № 62/2 (алғаш ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
16) Алынып тасталды - Павлодар облыстық әкімдігінің 13.01.2015 N 1/1 (алғаш ресми жарияланған күннен бастап қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
17) Павлодар облысы әкімдігі Павлодар облысы білім беру басқармасының "Павлодар қызмет көрсету саласы колледжі" коммуналдық мемлекеттік қазыналық кәсіпорны;
18) Павлодар облысы әкімдігі Павлодар облысы білім беру басқармасының "Екібастұз құрылыс-техникалық колледжі" коммуналдық мемлекеттік қазыналық кәсіпорны;

3) Коммунальное государственное казенное предприятие "Дворец школьников имени М.М. Катаева" управления образования Павлодарской области, акимата Павлодарской области;
4) Коммунальное государственное казенное предприятие "Областной учебно-оздоровительный центр "Жас дәурен" управления образования Павлодарской области, акимата Павлодарской области;
5) Коммунальное государственное казенное предприятие "Аксуский колледж имени Жаяу Мусы" управления образования Павлодарской области, акимата Павлодарской области;
6) Коммунальное государственное казенное предприятие "Экибастузский политехнический колледж" управления образования Павлодарской области акимата Павлодарской области;
7) Коммунальное государственное казенное предприятие "Красноармейский аграрно-технический колледж" управления образования Павлодарской области, акимата Павлодарской области;
8) Коммунальное государственное казенное предприятие "Павлодарский технологический колледж" управления образования Павлодарской области, акимата Павлодарской области;
9) Коммунальное государственное казенное предприятие "Павлодарский машиностроительный колледж" управления образования Павлодарской области, акимата Павлодарской области;
10) Коммунальное государственное казенное предприятие "Павлодарский колледж транспорта и коммуникаций" управления образования Павлодарской области, акимата Павлодарской области;
11) Коммунальное государственное казенное предприятие "Павлодарский бизнес-колледж" управления образования Павлодарской области, акимата Павлодарской области;
12) Коммунальное государственное казенное предприятие "Павлодарский химико-механический колледж" управления образования Павлодарской области, акимата Павлодарской области;
13) Коммунальное государственное казенное предприятие "Павлодарский педагогический колледж имени Б. Ахметова" управления образования Павлодарской области, акимата Павлодарской области;
14) Коммунальное государственное казенное предприятие "Жас ұрпак" управления образования Павлодарской области, акимата Павлодарской области;
15) Исключен постановлением акимата Павлодарской области от 25.02.2016 № 62/2 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования).
16) Исключен постановлением акимата Павлодарской области от 13.01.2015 N 1/1 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования).
17) Коммунальное государственное казенное предприятие "Павлодарский колледж сферы обслуживания" управления образования Павлодарской области, акимата Павлодарской области;
18) Коммунальное государственное казенное предприятие "Экибастузский строительно-технический колледж" управления образования Павлодарской области, акимата Павлодарской области;

19) Павлодар облысы әкімдігі Павлодар облысы білім беру басқармасының "Павлодар техникалық сервис колледжі" коммуналдық мемлекеттік қазыналық кәсіпорны;
20) Павлодар облысы әкімдігі Павлодар облысы білім беру басқармасының "Павлодар теміржол колледжі" коммуналдық мемлекеттік қазыналық кәсіпорны;
21) Павлодар облысы әкімдігі Павлодар облысы білім беру басқармасының "Павлодар түсті металлургия колледжі" коммуналдық мемлекеттік қазыналық кәсіпорны;
22) Павлодар облысы әкімдігі Павлодар облысы білім беру басқармасының "Павлодар монтаждау колледжі" коммуналдық мемлекеттік қазыналық кәсіпорны;
23) Павлодар облысы әкімдігі Павлодар облысы білім беру басқармасының "N 1 Павлодар колледжі" коммуналдық мемлекеттік қазыналық кәсіпорны;
24) Павлодар облысы әкімдігі Павлодар облысы білім беру басқармасының "Качиры аграрлық-техникалық колледжі" коммуналдық мемлекеттік қазыналық кәсіпорны;
25) Павлодар облысы әкімдігі Павлодар облысы білім беру басқармасының "N 2 Павлодар колледжі" коммуналдық мемлекеттік қазыналық кәсіпорны;
26) Павлодар облысы әкімдігі Павлодар облысы білім беру басқармасының "Павлодар сервис және тамақтандыру колледжі" коммуналдық мемлекеттік қазыналық кәсіпорны;
27) Павлодар облысы әкімдігі Павлодар облысы білім беру басқармасының "Қ. Пшенбаев атындағы Екібастұз тау-кен техникалық колледжі" коммуналдық мемлекеттік қазыналық кәсіпорны;
28) Павлодар облысы әкімдігі Павлодар облысы білім беру басқармасының "Ақсу қара металлургия колледжі" коммуналдық мемлекеттік қазыналық кәсіпорны;
29) Павлодар облысы әкімдігі Павлодар облысы білім беру басқармасының "Железин аграрлық-техникалық колледжі" коммуналдық мемлекеттік қазыналық кәсіпорны;
30) Павлодар облысы әкімдігі Павлодар облысы білім беру басқармасының "Ертіс аграрлық-техникалық колледжі" коммуналдық мемлекеттік қазыналық кәсіпорны;
31) Павлодар облысы әкімдігі Павлодар облысы білім беру басқармасының "Шарбақты аграрлық-техникалық колледжі" коммуналдық мемлекеттік қазыналық кәсіпорны;
32) Павлодар облысы әкімдігі Павлодар облысы білім беру басқармасының "Успен аграрлық-техникалық колледжі" коммуналдық мемлекеттік қазыналық кәсіпорны;
33) Павлодар облысы әкімдігі Павлодар облысы білім беру басқармасының "Ақтоғай аграрлық-техникалық колледжі" коммуналдық мемлекеттік қазыналық кәсіпорны;

19) Коммунальное государственное казенное предприятие "Павлодарский колледж технического сервиса" управления образования Павлодарской области, акимата Павлодарской области;
20) Коммунальное государственное казенное предприятие "Павлодарский железнодорожный колледж" управления образования Павлодарской области, акимата Павлодарской области;
21) Коммунальное государственное казенное предприятие "Павлодарский колледж цветной металлургии" управления образования Павлодарской области, акимата Павлодарской области;
22) Коммунальное государственное казенное предприятие "Павлодарский монтажный колледж" управления образования Павлодарской области, акимата Павлодарской области;
23) Коммунальное государственное казенное предприятие "Павлодарский колледж N 1" управления образования Павлодарской области, акимата Павлодарской области;
24) Коммунальное государственное казенное предприятие "Качирский аграрно-технический колледж" управления образования Павлодарской области, акимата Павлодарской области;
25) Коммунальное государственное казенное предприятие "Павлодарский колледж N 2" управления образования Павлодарской области, акимата Павлодарской области;
26) Коммунальное государственное казенное предприятие "Павлодарский колледж сервиса и питания" управления образования Павлодарской области, акимата Павлодарской области;
27) Коммунальное государственное казенное предприятие "Экибастузский горно-технический колледж имени К. Пшенбаева" управления образования Павлодарской области, акимата Павлодарской области;
28) Коммунальное государственное казенное предприятие "Аксуский колледж черной металлургии" управления образования Павлодарской области, акимата Павлодарской области;
29) Коммунальное государственное казенное предприятие "Железинский аграрно-технический колледж" управления образования Павлодарской области, акимата Павлодарской области;
30) Коммунальное государственное казенное предприятие "Иртышский аграрно-технический колледж" управления образования Павлодарской области, акимата Павлодарской области;
31) Коммунальное государственное казенное предприятие "Щербактинский аграрно-технический колледж" управления образования Павлодарской области, акимата Павлодарской области;
32) Коммунальное государственное казенное предприятие "Успенский аграрно-технический колледж" управления образования Павлодарской области, акимата Павлодарской области;
33) Коммунальное государственное казенное предприятие "Актогайский аграрно-технический колледж" управления образования Павлодарской области, акимата Павлодарской области;

34) Павлодар облысы әкімдігі Павлодар облысы білім беру басқармасының "Баянауыл аграрлық-техникалық колледжі" коммуналдық мемлекеттік қазыналық кәсіпорны;
35) Павлодар облысы әкімдігі Павлодар облысы білім беру басқармасының "Лебяжі аграрлық-техникалық колледжі" коммуналдық мемлекеттік қазыналық кәсіпорны;
36) Павлодар облысы әкімдігі Павлодар облысы білім беру басқармасының "Май аграрлық-техникалық колледжі" коммуналдық мемлекеттік қазыналық кәсіпорны;
37) Павлодар облысы әкімдігі Павлодар облысы білім беру басқармасының "Павлодар құрылыс және коммуналдық шаруашылық колледжі" коммуналдық мемлекеттік қазыналық кәсіпорны.
Ескерту. Бөлімге өзгерістер енгізілді - Павлодар облыстық әкімдігінің 13.01.2015 N 1/1 (алғаш ресми жарияланған күннен бастап қолданысқа енгізіледі); 25.02.2016 № 62/2 (алғаш ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі) қаулыларымен.
Коммуналдық мемлекеттік мекемелер
1) Павлодар облысы әкімдігі Павлодар облысы білім беру басқармасының "Білім беру және тәрбиелеуді дамытудың инновациялық орталығы" коммуналдық мемлекеттік мекемесі;
2) Павлодар облысы әкімдігі Павлодар облысы білім беру басқармасының "Мичурин балалар үйі" коммуналдық мемлекеттік мекемесі;
3) Алынып тасталды - Павлодар облыстық әкімдігінің 25.02.2016 № 62/2 (алғаш ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
4) Облыс білім беру басқармасының "Павлодар облыстық ақпараттық технологиялар орталығы" коммуналдық мемлекеттік мекемесі;
5) Павлодар облысы әкімдігі Павлодар облысы білім беру басқармасының "Облыстық мамандандырылған әскери мектеп-интернаты" коммуналдық мемлекеттік мекемесі;
6) Павлодар облысы әкімдігі Павлодар облысы білім беру басқармасының "Качиры балалар үйі" коммуналдық мемлекеттік мекемесі.
7) Павлодар облысы әкімдігі Павлодар облысы білім беру басқармасының "Аймақтық оқу-тәжірибелік дене тәрбиесі орталығы" коммуналдық мемлекеттік мекемесі.
8) Павлодар облысы әкімдігі Павлодар облысы білім беру басқармасының "Облыстық көп салалы дарынды балаларға арналған көптілді лицей" коммуналдық мемлекеттік мекемесі.
Ескерту. Бөлімге өзгерістер енгізілді - Павлодар облыстық әкімдігінің 13.01.2015 N 1/1 (алғаш ресми жарияланған күннен бастап қолданысқа енгізіледі); 25.02.2016 № 62/2 (алғаш ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі) қаулыларымен.

34) Коммунальное государственное казенное предприятие "Баянаульский аграрно-технический колледж" управления образования Павлодарской области, акимата Павлодарской области;
35) Коммунальное государственное казенное предприятие "Лебяжинский аграрно-технический колледж" управления образования Павлодарской области, акимата Павлодарской области;
36) Коммунальное государственное казенное предприятие "Майский аграрно-технический колледж" управления образования Павлодарской области, акимата Павлодарской области;
37) Коммунальное государственное казенное предприятие "Павлодарский колледж строительства и коммунального хозяйства" управления образования Павлодарской области, акимата Павлодарской области.
Сноска. Раздел с изменениями, внесенными постановлениями акимата Павлодарской области от 13.01.2015 N 1/1 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования); от 25.02.2016 № 62/2 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования).
Коммунальные государственные учреждения
1) Коммунальное государственное учреждение "Инновационный центр развития образования и воспитания" управления образования Павлодарской области, акимата Павлодарской области;
2) Коммунальное государственное учреждение "Мичуринский детский дом" управления образования Павлодарской области, акимата Павлодарской области;
3) Исключен постановлением акимата Павлодарской области от 25.02.2016 № 62/2 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования).
4) Коммунальное государственное учреждение "Павлодарский областной центр информационных технологий" управления образования области;
5) Коммунальное государственное учреждение "Областная специализированная военная школа-интернат" управления образования Павлодарской области, акимата Павлодарской области;
6) Коммунальное государственное учреждение "Качирский детский дом" управления образования Павлодарской области, акимата Павлодарской области.
7) Коммунальное государственное учреждение "Региональный учебно-практический центр физической культуры" управления образования Павлодарской области, акимата Павлодарской области.
8) Коммунальное государственное учреждение "Областной многопрофильный полиязычный лицей для одаренных детей" управления образования Павлодарской области, акимата Павлодарской области.
Сноска. Раздел с изменениями, внесенными постановлениями акимата Павлодарской области от 13.01.2015 N 1/1 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования); от 25.02.2016 № 62/2 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования).