"Жетекші ауылы әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі туралы ережені бекіту туралы
Павлодар облысы Павлодар қалалық әкімдігінің 2014 жылғы 22 шілдедегі № 986/7 қаулысы. Павлодар облысының Әділет департаментінде 2014 жылғы 21 тамызда № 3947 болып тіркелді. Күші жойылды - Павлодар облысы Павлодар қалалық әкімдігінің 2014 жылғы 09 қазандағы N 1327/11 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - Павлодар облысы Павлодар қалалық әкімдігінің 09.10.2014 N 1327/11 қаулысымен.
РҚАО ескертпесі.
Құжаттың мәтінінде түпнұсқаның пунктуациясы мен орфографиясы сақталған.
Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы «Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы» Заңына, Қазақстан Республикасының 2011 жылғы 1 наурыздағы «Мемлекеттік мүлік туралы» Заңына, Қазақстан Республикасы Президентінің 2012 жылғы 29 қазандағы «Қазақстан Республикасы мемлекеттік органының үлгі ережесін бекіту туралы» № 410 Жарлығына сәйкес Павлодар қаласының әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Қоса беріліп отырған «Жетекші ауылы әкімінің аппараты» мемлекеттік мекемесі туралы ереже бекітілсін.
2. «Жетекші ауылы әкімінің аппараты» мемлекеттік мекемесі қолданыстағы заңнамаға сәйкес осы қаулыдан туындайтын қажетті шараларды қабылдасын.
3. Осы қаулының орындалуын бақылау қала әкімі аппаратының басшысына жүктелсін.
4. Осы қаулы оның алғаш ресми жарияланған күнінен кейін қолданысқа енгізіледі.
Павлодар қаласының әкімі                   Б. Бақауов
Павлодар қаласы әкімдігінің
2014 жылғы 22 шілдедегі
№ 986/7 қаулысымен
«бекітілген»
«Жетекші ауылы әкімінің аппараты»
мемлекеттік мекемесі туралы ереже
1. Жалпы ережелер
1. «Жетекші ауылы әкімінің аппараты» мемлекеттік мекемесі өз құзыреті шегінде әкім қызметін қамтамасыз ететін мемлекеттік орган болып табылады.
2. «Жетекші ауылы әкімінің аппараты» мемлекеттік мекемесінің ведомстволары жоқ.
3. «Жетекші ауылы әкімінің аппараты» мемлекеттік мекемесі өз қызметін Қазақстан Республикасының Конституциясына және заңдарына, Қазақстан Республикасының Президенті мен Үкіметінің актілеріне, өзге де нормативтік құқықтық актілерге, сондай-ақ осы Ережеге сәйкес жүзеге асырады.
4. «Жетекші ауылы әкімінің аппараты» мемлекеттік мекемесі мемлекеттік мекеменің ұйымдық-құқықтық нысанындағы заңды тұлға болып табылады, мемлекеттік тілде өз атауы бар Қазақстан Республикасының мемлекеттік Елтаңбасы бейнеленген мөрі мен мөртаңбалары, белгіленген үлгідегі бланкілері, Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес қазынашылық органдарында шоттары болады.
5. «Жетекші ауылы әкімінің аппараты» мемлекеттік мекемесі азаматтық-құқықтық қатынастарға өз атынан қатынасқа түседі.

Об утверждении Положения о государственном учреждении "Аппарат акима села Жетекши"
Постановление акимата города Павлодара Павлодарской области от 22 июля 2014 года № 986/7. Зарегистрировано Департаментом юстиции Павлодарской области 21 августа 2014 года № 3947. Утратило силу постановлением акимата города Павлодара Павлодарской области от 09 октября 2014 года N 1327/11
Сноска. Утратило силу постановлением акимата города Павлодара Павлодарской области от 09.10.2014 N 1327/11.
Примечание РЦПИ.
В тексте документа сохранена пунктуация и орфография оригинала.
В соответствии с Законом Республики Казахстан от 23 января 2001 года «О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан», Законом Республики Казахстан от 1 марта 2011 года «О государственном имуществе», Указом Президента Республики Казахстан от 29 октября 2012 года № 410 «Об утверждении Типового положения государственного органа Республики Казахстан» акимат города Павлодара ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить прилагаемое Положение о государственном учреждении «Аппарат акима села Жетекши».
2. Государственному учреждению «Аппарат акима села Жетекши» принять необходимые меры, вытекающие из настоящего постановления, в соответствии с действующим законодательством.
3. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на руководителя аппарата акима города.
4. Настоящее постановление вводится в действие после дня его первого официального опубликования.
Аким города Павлодара                      Б. Бакауов
«Утверждено»
постановлением акимата
города Павлодара
от 22 июля 2014 года № 986/7
Положение о государственном учреждении
«Аппарат акима села Жетекши»
1. Общие положения
1. Государственное учреждение «Аппарат акима села Жетекши» является государственным органом, в пределах своей компетенции обеспечивающим деятельность акима.
2. Государственное учреждение «Аппарат акима села Жетекши» не имеет ведомств.
3. Государственное учреждение «Аппарат акима села Жетекши» осуществляет свою деятельность в соответствие с Конституцией и законами Республики Казахстан, актами Президента и Правительства Республики Казахстан, иными нормативными правовыми актами, а также настоящим Положением.
4. Государственное учреждение «Аппарат акима села Жетекши» является юридическим лицом в организационно-правовой форме государственного учреждения, имеет печати и штампы со своим наименованием на государственном языке, бланки установленного образца, в соответствии с законодательством Республики Казахстан счета в органах казначейства.
5. Государственное учреждение «Аппарат акима села Жетекши» вступает в гражданско-правовые отношения от собственного имени.

6. «Жетекші ауылы әкімінің аппараты» мемлекеттік мекемесі егер заңнамаға сәйкес осыған уәкілеттік берілген болса, мемлекеттін атынан азаматтық-құқықтық қатынастардың тарапы болуға құқығы бар.
7. «Жетекші ауылы әкімінің аппараты» мемлекеттік мекемесі өз құзыретінің мәселелері бойынша заңнамада белгіленген тәртіппен ауыл әкімінің шешімі мен өкімін қабылдайды.
8. «Жетекші ауылы әкімінің аппараты» мемлекеттік мекемесінің құрылымы мен штат саны лимиті қолданыстағы заңнамаға сәйкес бекітіледі.
9. Заңды тұлғаның орналасқан жері: Қазақстан Республикасы, 140019, Павлодар облысы, Павлодар қаласы, Жетекші ауылы, М.Әуезова көшесі,15.
10. «Жетекші ауылы әкімінің аппараты» мемлекеттік мекемесінің жұмыс тәртібі: дүйсенбі – жұма күндері сағат 9.00-ден 18.30-ға дейін, түскі үзіліс сағат 13.00-ден 14.30-ға дейін, демалыс күндері: сенбі – жексенбі.
11. Мемлекеттік органның мемлекеттік тілдегі толық атауы: «Жетекші ауылы әкімінің аппараты» мемлекеттік мекемесі;
орыс тілінде: государственное учреждение «Аппарат акима села Жетекши».
12. Павлодар қаласының әкімдігі атынан мемлекет «Жетекші ауылы әкімінің аппараты» мемлекеттік мекемесінің құрылтайшысы болып табылады.
13. Осы Ереже «Жетекші ауылы әкімінің аппараты» мемлекеттік мекемесінің құрылтайшы құжаты болып табылады.
14. «Жетекші ауылы әкімінің аппараты» мемлекеттік мекемесінің қаржыландыру қалалық бюджеттен жүзеге асырылады.
15. «Жетекші ауылы әкімінің аппараты» мемлекеттік мекемесінің функциялары болып табылатын кәсіпкерлік субъектілермен міндеттерді орындау тұрғысында шарттық қатынастарға түсуге тыйым салынады.
Егер «Жетекші ауылы әкімінің аппараты» мемлекеттік мекемесіне заңнамалық актілермен кірістер әкелетін қызметті жүзеге асыру құқығы берілсе, онда осындай қызметтен алынған кірістер мемлекеттік бюджеттің кірісіне жіберіледі.
2. «Жетекші ауылы әкімінің аппараты» мемлекеттік мекемесінің
миссиясы, мақсаты, бұйым әрекеті, негізгі міндеттері,
функциялары, құқықтары мен міндеттері
16. Миссиясы: «Жетекші ауылы әкімінің аппараты» мемлекеттік мекемесі Жетекші ауылы әкімінің қызметін ұйымдастырушылық, құқықтық, ақпараттық, аналитикалық және материалдық техникалық қамтамасыз ету және оның өкілеттілігін іске асыру үшін құрылған мемлекеттік орган болып табылады.
17. «Жетекші ауылы әкімінің аппараты» мемлекеттік мекемесінің бұйым әрекетінің болып табылған ақпараттық-аналитикалық, ұйымдастыру-құқтық, материалдық-техникалық ауыл әкімінің қызметінің қамтамасыз ету.

6. Государственное учреждение «Аппарат акима села Жетекши» имеет право выступать стороной гражданско-правовых отношений от имени государства, если оно уполномочено на это в соответствии с законодательством.
7. Государственное учреждение «Аппарат акима села Жетекши» по вопросам своей компетенции в установленном законодательством порядке принимает решения и распоряжения акима села.
8. Структура и лимит штатной численности государственного учреждения «Аппарат акима села Жетекши» утверждаются в соответствии с действующим законодательством.
9. Местонахождение юридического лица: Республика Казахстан, 140019, Павлодарская область, город Павлодар, село Жетекши, улица М.Ауэзова, 15.
10. Режим работы государственного учреждения «Аппарат акима села Жетекши»: понедельник - пятница с 9.00 час. до 18.30 час., обеденный перерыв с 13.00 час. до 14.30 час., выходные дни: суббота - воскресенье.
11. Полное наименование государственного органа на государственном языке: «Жетекші ауылы әкімінің аппараты» мемлекеттік мекемесі.
На русском языке: Государственное учреждение «Аппарат акима села Жетекши».
12. Учредителем государственного учреждения «Аппарат акима села Жетекши» является государство в лице акимата города Павлодара.
13. Настоящее Положение является учредительным документом государственного учреждения «Аппарат акима села Жетекши».
14. Финансирование деятельности государственного учреждения «Аппарат акима села Жетекши» осуществляется из городского бюджета.
15. Государственному учреждению «Аппарат акима села Жетекши» запрещается вступать в договорные отношения с субъектами предпринимательства на предмет выполнения обязанностей, являющихся функциями акимата.
Если государственному учреждению «Аппарат акима села Жетекши» законодательными актами предоставлено право, осуществлять приносящую доходы деятельность, то доходы, полученные от такой деятельности, направляются в доход государственного бюджета.
2. Миссия, цель, предмет деятельности,
основные задачи, функции, права и обязанности
государственного учреждения «Аппарат акима села Жетекши»
16. Миссия: государственное учреждение «Аппарат акима села Жетекши» является государственным органом, образованным для организационного, правового, информационного, аналитического и материально-технического обеспечения деятельности акима села Жетекши реализации его полномочий.
17. Предметом деятельности государственного учреждения «Аппарат акима села Жетекши» является информационно-аналитическое, организационно-правовое, материально-техническое обеспечение деятельности акима села.

18. Міндеттері:
1) ведомствоға қарасты аумаққа мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі ауыл әкімінің қызметін қамтамасыз ету;
2) ауыл әкімі қызметін ақпараттық-аналитикалық, құқықтық-ұйымдастырушылық, материалдық-техникалық қамтамасыз ету;
3) ауыл әкімінің басқа да мемлекеттік органдармен, ұйымдармен және азаматтармен өзара іс-әрекеті.
19. Функциялары:
1) үндеулерді, өтініштерді, заңды және жеке тұлғалардың шағымдарын қарау, азаматтардың құқықтары мен бостандықтарын қорғау жөніндегі шараларды қабылдау;
2) салықтарды және бюджетке басқа да міндетті төлемдерді жинауға ықпал ету;
3) тиісті мәслихатпен бекіту үшін әкім аппаратының әкімшісі болып табылатын бюджеттік бағдарламаларды жоғарыда тұрған әкімдікке әзірлеу және енгізу;
4) Қазақстан Республикасы Конституциясының нормаларын, Қазақстан Республикасы Президенті мен Үкіметінің заңдарын, актілерін, орталық және жергілікті атқарушы органдардың нормативтік құқықтық актілерін азаматтар мен заңды тұлғалардың орындалуына ықпал ету;
5) өз құзыреті шегінде жер қатынастарын реттеуді жүзеге асыру;
6) ауылдың мемлекеттік тұрғын үй қорының сақталуын қамтамасыз ету, сондай-ақ ауылда автомобиль жолдарын салу, қайта жаңарту, жөндеу және ұстау;
7) шаруа қожалықтарын ұйымдастыруға, кәсіпкерлік қызметті дамытуға ықпал ету;
8) әскери міндет пен әскери қызмет, азаматтық қорғаныс, сондай-ақ жұмылдыру дайындығы мен дайындық мәселелері бойынша Қазақстан Республикасы заңнамасының өз құзыреті шегінде орындалуын ұйымдастыру және қамтамасыз ету;
9) Қазақстан Республикасының заңнамасымен белгіленген тәртіпте нотариалдық әрекетті жасауды ұйымдастыру;
10) тарихи және мәдени мұраны сақтау жөніндегі жұмысты ұйымдастыру;
11) аз қамтылған тұлғаларды айқындау, жұмыспен қамту, атаулы әлеуметтік көмек көрсету, жалғыз басты және еңбекке жарамсыз азаматтарға үйде қызмет көрсетуді ұйымдастыру жөніндегі ұсыныстарды жоғары тұрған органдарға енгізу;
12) мүгедектерге көмек көрсетуді ұйымдастыру;
13) қоғамдық жұмыстарды, жастар практикасын және де әлеуметтік жұмыс орындарын ұйымдастыру;
14) дене шынықтыру және спорт атқарушы уәкілетті органдарымен және қоғамдық бірлестіктерімен бірлесе отырып мүгедектер арасында сауықтыру және спорттық іс-шараларды ұйымдастыру;
15) мүгедектер қоғамдық бірлестіктерімен бірлесе отырып, мәдени-көпшілік және ағартушылық іс-шараларын ұйымдастыру;
16) мүгедектерге қайырымдылық және әлеуметтік көмек көрсетуді үйлестіру;
17) халықтың әлеуметтік әлжуаз топтарына қайырымдылық көмек көрсетуді үйлестіру;
18) ауылдың денсаулық сақтау ұйымдарына кадрлық қамтамасыз етуге ықпал ету;

18. Задачи:
1) обеспечение деятельности акима села по реализации государственной политики на подведомственной территории;
2) информационно-аналитическое, организационно-правовое, материально-техническое обеспечение деятельности акима села;
3) взаимодействие акима села с другими государственными органами, организациями и гражданами.
19. Функции:
1) рассмотрение обращений, заявлений, жалоб юридических и физических лиц, принятие мер по защите прав и свобод граждан;
2) содействие сбору налогов и других обязательных платежей в бюджет;
3) разработка и внесение в вышестоящий акимат для утверждения соответствующим маслихатом бюджетных программ, администратором которых выступает аппарат акима;
4) содействие исполнению гражданами и юридическими лицами норм Конституции Республики Казахстан, законов, актов Президента и Правительства Республики Казахстан, нормативных правовых актов центральных и местных исполнительных органов;
5) в пределах своей компетенции осуществление регулирования земельных отношений;
6) обеспечение сохранения государственного жилищного фонда села, а также строительство, реконструкция, ремонт и содержание автомобильных дорог в селе;
7) содействие организации крестьянских хозяйств, развитию предпринимательской деятельности;
8) организация и обеспечение исполнения в пределах своей компетенции законодательства Республики Казахстан по вопросам воинской обязанности и воинской службы, гражданской обороны, а также мобилизационной подготовки и мобилизации;
9) организация совершения нотариальных действий в порядке, установленном законодательством Республики Казахстан;
10) организация работы по сохранению исторического и культурного наследия;
11) выявление малообеспеченных лиц, внесение в вышестоящие органы предложений по обеспечению занятости, оказанию адресной социальной помощи, организации обслуживания одиноких престарелых и нетрудоспособных граждан на дому;
12) организация помощи инвалидам;
13) организация общественных работ, молодежной практики и социальных рабочих мест;
14) организация совместно с уполномоченными органом по физической культуре и спорту и общественными объединениями инвалидов проведения оздоровительных и спортивных мероприятий среди инвалидов;
15) организация совместно с общественными объединениями инвалидов культурно-массовых и просветительских мероприятий;
16) координация оказания благотворительной и социальной помощи инвалидам;
17) координация оказания социально уязвимым слоям населения благотворительной помощи;
18) содействие кадровому обеспечению сельских организаций здравоохранения;

19) жергілікті әлеуметтік инфрақұрылымның дамуына ықпал ету;
20) қоғамдық автокөлік қозғалысын ұйымдастыру;
21) көмек қажет болғанда, жақын маңда тұрған денсаулық сақтау ұйымына ауруларды жеткізу;
22) республикалық маңыздағы қалада, облыстық маңыздағы астанада орналасқан мәдениет мекемесін қоспағанда мектепке дейінгі тәрбие және оқыту қызметін қамтамасыз ету;
23) жергілікті өзін-өзі басқару органдарымен қарым-қатынас жүргізу;
24) статистикалық және шаруашылық есебін жүзеге асыру;
25) жергілікті бюджет бекітілген кезде қала мәслихаты сессиясының жұмысына қатысу;
26) өз құзыреті шегінде ауылды сумен жабдықтауды және су пайдалану мәселелерін реттеуді қамтамасыз етуді ұйымдастыру;
27) ауылды абаттандыру, жарықтандыру, көгалдандыру және санитарлық тазалау жұмыстарын ұйымдастыру;
28) туысы жоқ адамдарды жерлеуді және зираттар мен өзге де жерлеу орындарын тиісті қалпында күтіп-ұстау жөніндегі қоғамдық жұмыстарды ұйымдастыру;
29) кәсіптік емес медиаторлардың тізілімін жүргізу;
30) елді мекен жерлерінде малдарды бағу үшін орындарды анықтау;
31) басқармаға берілген аудандық коммуналдық мүлікті, жеке және мемлекеттік емес заңды тұлғаларға кейінде сатып алу құқығысыз мүлікті жалдамаға (жалға) беру;
32) бюджеттен қаржыланатын, берілген коммуналдық мемлекеттік мекемелердің әрекетін және міндетті жұмыс көлемін (қызмет) басымдылық бағытын анықтау;
33) берілген коммуналдық мүліктің сақталуын қамтамасыз ету;
34) коммуналдық заңды тұлғалармен берілген басқаруды қамтамасыз ету;
35) жергілікті атқарушы органның шешімімен бекітілген, басқармаға берілген аудандық коммуналдық мемлекеттік мекеменің жылдық қаржылық есеп беруін келісу;
36) коммуналдық қазыналық кәсіпорындарымен басқармаға берілген өндіріліп іске асырылатын тауар (жұмыс, қызмет) бағаларын белгілеу;
37) жергілікті бюджеттен берілген аудандық коммуналдық мемлекеттік мекемелердің жеке қаржыландыру жоспарын бекіту;
38) орталық уәкілетті органда, жергілікті өзін-өзі басқару жүйесінде әкімдермен жіберілген өзін-өзі басқаруда бюджеттік базасын қолма-қол ақша аударуға арналған есебін қамтамасыз ету;
39) Қазақстан Республикасының жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару заңнамасында көзделген, үнемделген немесе түскен бюджеттік қаражат есебінен қызметкерлерді еңбек келісім шартымен қабылдау;

19) содействие развитию местной социальной инфраструктуры;
20) организация движения общественного автотранспорта;
21) в случае необходимости оказания неотложной медицинской помощи, организует доставку больных до ближайшей организации здравоохранения, оказывающей врачебную помощь;
22) обеспечение деятельности организации дошкольного воспитания и обучения, учреждений культуры, за исключением учреждений культуры, расположенных в городе республиканского значения, столице, городах областного значения;
23) взаимодействие с органами местного самоуправления;
24) осуществление статистического и по хозяйственного учета;
25) принятие участия в работе сессий маслихата города при утверждении местного бюджета;
26) организация в пределах своей компетенции обеспечения водоснабжением села и регулирование вопросов водопользования;
27) организация работ по благоустройству, освещению, озеленению и санитарной очистке села;
28) организация погребения безродных и общественных работ по содержанию в надлежащем состоянии кладбищ и иных мест захоронений;
29) ведение реестра непрофессиональных медиаторов;
30) определение мест для выпаса животных на землях населенного пункта;
31) предоставляет переданное в управление районное коммунальное имущество в имущественный наем (аренду) физическим лицам и негосударственным юридическим лицам без права последующего выкупа;
32) определяет приоритетные направления деятельности и обязательные объему работ (услуг), финансируемых из бюджета, преданных коммунальных государственных предприятий;
33) обеспечивает сохранность переданного коммунального имущества;
34) осуществляет управление переданными коммунальными юридическими лицами;
35) согласовывает годовую финансовую отчетность переданного в управление коммунального государственного предприятия, утверждаемую решением местного исполнительного органа;
36) устанавливает цены на товары (работы, услуги), производимые реализуемые переданным в управление коммунальными казенными предприятиями;
37) утверждают индивидуальные планы финансирования переданных районных коммунальных государственных учреждений из местного бюджета;
38) обеспечение открытия в центральном уполномоченном органе по исполнению бюджета контрольного счета наличности местного самоуправления, предназначенного для зачисления денег, направляемых акимами на реализацию функций местного самоуправления;
39) принимает работников по трудовому договору за счет экономии бюджетных средств и (или) поступлений, предусмотренных законодательством Республики Казахстан о местном государственное управлении и самоуправлении;

40) жергілікті қауым жиынында келісілгеннен кейін, жергілікті өзін-өзі басқару түсімдерін және шығыс қаражаты жоспарын бекіту;
41) Қазақстан Республикасының бюджеттік заңнамасын сәйкес, өзінің өкімінде қалған, орындалған мемлекеттік мекеме тауарын (жұмысын, қызметін) түскен және шығыс қаражатына жиынтық жоспарын құрастыру және бекіту;
42) заңнамда көзделген өзге де функцияларды жүзеге асыру.
20. Құқығы мен міндеттері:
Құқығы:
1) жергілікті бюджетті бекіткен кезде қала мәслихаты сессиясының жұмысына қатысу;
2) мемлекеттік органдардан қажетті ақпаратты, құжаттарды, өзге де материалдарды, ауызша және жазбаша түсініктемелерді сұрату және алу;
3) қала әкімдігі мәжілістеріне, қала әкімінің жиналыстарына қатысу;
4) жергілікті бюджеттерден қаржыландырылатын өзге де атқарушы органдардың мамандарын олардың басшыларының келісімімен жұмысқа тартуға;
5) мемлекеттік басқару органдарының, мұрағаттардың, ғылыми мекемелердің ақпараттық банктерін қолдану;
6) «Жетекші ауылы әкімінің аппараты» мемлекеттік мекемесінің мүддесін барлық құзыретті мемлекеттік, әкімшілік органдарда, мекемелерде, ұйымдарда, сондай-ақ сот және құқық қорғау органдарында білдіруге;
7) өзінің құзыреті шегінде шарттар, келісімдер жасауға;
8) әкімшілік құқық бұзушылық туралы істерді қарастыру және әкімшілік жаза салу;
9) қолданыстағы заңнамалық актілермен көзделген өзге де құқықтарды жүзеге асыруға құқылы.
Міндеттері:
1) әкім аппаратының ұйымдастырушылық, құқықтық, ақпараттық, аналитикалық жұмысын жүзеге асыру және оны материалдық-техникалық қамтамасыз ету;
2) қолданыстағы заңнамаға сәйкес тұрғындарға сапалы мемлекеттік қызмет көрсету;
3) Қазақстан Республикасының мемлекеттік қызмет туралы заңнамасын іске асыру және қала мемлекеттік органдарының жүйесіне кадрлардың біліктілігін арттыру;
4) қолданыстағы заңнамалық актілермен көзделген өзге де міндеттерді жүзеге асыруға міндетті.
3. Мемлекеттік орган қызметін ұйымдастыру
21. «Жетекші ауылы әкімінің аппараты» мемлекеттік мекемесі басшылықты «Жетекші ауылы әкімінің аппараты» мемлекеттік мекемесіне жүктелген міндеттердің орындалуына және оның функцияларын жүзеге асыруға дербес жауапты болатын бірінші басшы ауыл әкімі жүзеге асырады.
22. «Жетекші ауылы әкімінің аппараты» мемлекеттік мекемесінің бірінші басшысы Павлодар қаласы әкімдігінің қолданыстағы заңнамасына сәйкес қызметке тағайындалады және қызметтен босатылады.
Мемлекеттік мекемесінің бірінші басшысының қызметі таңдаулы болып табылады.

40) утверждение плана поступлений и расходов денег местного самоуправления после согласования с собранием местного сообщества;
41) составление и утверждение сводного плана поступлений и расходов денег от реализации государственными учреждениями товаров (работ, услуг), остающихся в их распоряжении, в соответствии с бюджетным законодательством Республики Казахстан;
42) осуществление иных функций, предусмотренных законодательством.
20. Права и обязанности:
Права:
1) принимать участие в работе сессий маслихата города при утверждении местного бюджета;
2) запрашивать и получать от государственных органов необходимую информацию, документы, иные материалы, устные и письменные объяснения;
3) участвовать в заседаниях акимата города, в совещаниях акима города;
4) привлекать к работе специалистов других исполнительных органов, финансируемых из местных бюджетов, по согласованию с их руководителями;
5) пользоваться информационными банками данных органов государственного управления, архивов, научных учреждений;
6) представлять интересы государственного учреждения «Аппарат акима села Жетекши» во всех компетентных государственных, административных органах, учреждениях, организациях, а также судебных и правоохранительных органах;
7) заключать договора, соглашения в пределах своей компетенции;
8) рассматривать дела об административных правонарушениях и налагать административные взыскания;
9) осуществлять иные права, предусмотренные действующими законодательными актами.
Обязанности:
1) осуществление организационной, правовой, информационной, аналитической работы аппарата акима и его материально-техническое обеспечение;
2) качественное оказание государственных услуг населению в соответствии с действующим законодательством;
3) реализация Законодательства Республики Казахстан о государственной службе, и повышение квалификации кадров в системе государственных органов города;
4) осуществлять иные обязанности, предусмотренные действующими законодательными актами.
3. Организация деятельности государственного органа
21. Руководство государственным учреждением «Аппарат акима села Жетекши» осуществляется акимом села, который является первым руководителем и несет персональную ответственность за выполнение возложенных на государственное учреждение «Аппарат акима села Жетекши» задач и осуществление им своих функций.
22. Первый руководитель государственного учреждения «Аппарат акима села Жетекши» назначается на должность и освобождается от должности акимом города Павлодара в соответствии с действующим законодательством.
Должность первого руководителя государственного учреждения является выборной.

23. «Жетекші ауылы әкімінің аппараты» мемлекеттік мекемесінің бірінші басшысының өкілеттілігі:
1) «Жетекші ауылы әкімінің аппараты» мемлекеттік мекемесінің жұмысын ұйымдастырады, оның қызметін басқаруды жүзеге асырады;
2) қала әкімдігіне «Жетекші ауылы әкімінің аппараты» мемлекеттік мекемесі туралы ережеге өзгерістер енгізу туралы жобаларды бекіту үшін ұсынады, оның құрылымы мен штаттары бойынша ұсыныстар енгізеді;
3) «Жетекші ауылы әкімінің аппараты» мемлекеттік мекемесінің қызметкерлердің міндеттерін, функцияларын мен өкілеттіктерін анықтайды, тиісті атқарушылық және еңбек тәртібін қамтамасыз етеді;
4) Қазақстан Республикасының қолданыстағы заңнамасына сәйкес «Жетекші ауылы әкімінің аппараты» мемлекеттік мекемесінің қызметкерлерін қызметке тағайындайды және қызметтен босатады;
5) өзінің құзыретіне кіретін мәселелер бойынша «Жетекші ауылы әкімінің аппараты» мемлекеттік мекемесінің барлық қызметкерлері орындауға міндетті шешімдер мен өкімдер шығарады және нұсқаулар береді;
6) «Жетекші ауылы әкімінің аппараты» мемлекеттік мекемесінде Қазақстан Республикасы заңнамасының орындалуын бақылайды;
7) Қазақстан Республикасының заңнамасымен белгіленген тәртіпте «Жетекші ауылы әкімінің аппараты» мемлекеттік мекемесінің қызметкерлерін ынталандыруды, оларға материалдық көмек көрсетуді, тәртіптік жаза қолдануды немесе оны алып тастауды жүзеге асырады;
8) қызметкерлердің лауазымдық нұсқаулықтарын бекітеді;
9) қала әкімдігі мен әкімінің актілерін, оның тапсырмаларын орындауды және құжаттардың «Жетекші ауылы әкімінің аппараты» мемлекеттік мекемесінде өтуін бақылау бойынша жұмысты үйлестіреді;
10) қала әкімінің қол қоюына және қарастыруына облыс әкімдігі мен әкімі актілерінің жобасын, сондай-ақ қала әкімінің атына жолданатын өзге де құжаттар мен материалдарды ұсынады;
11) «Жетекші ауылы әкімінің аппараты» мемлекеттік мекемесінде ішкі еңбек тәртібін белгілейді;
12) «Жетекші ауылы әкімінің аппараты» мемлекеттік мекемесінің шығыстар сметасын бекітеді және оның шегінде қаржы қаражаттарын басқарады;
13) қызметтік құжаттамаларға қол қояды;
14) «Жетекші ауылы әкімінің аппараты» мемлекеттік мекемесінің қызметшілерін іссапарға жібереді;
15) азаматтарды жеке қабылдауды жүзеге асырады;
16) Қазақстан Республикасының қолданыстағы заңнамасына сәйкес барлық мемлекеттік органдарда және меншік нысанына қарамастан өзге де ұйымдарда «Жетекші ауылы әкімінің аппараты» мемлекеттік мекемесінің мүддесін білдіреді;
17) ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік ұйымдарының басшыларын қызметке тағайындайды және қызметтен босатады, Қазақстан Республикасының Үкіметімен белгіленетін тәртіпте оларды аттестаттаудан өткізеді;

23. Полномочия первого руководителя государственного учреждения «Аппарат акима села Жетекши»:
1) организует работу государственного учреждения «Аппарат акима села Жетекши», осуществляет руководство его деятельностью;
2) представляет на утверждение акимату города проекты о внесении изменений в Положение о государственном учреждении «Аппарат акима села Жетекши», вносит предложения по его структуре и штатам;
3) распределяет обязанности, функции и полномочия работников государственного учреждения «Аппарат акима села Жетекши»;
4) назначает на должность и освобождает от должности работников государственного учреждения «Аппарат акима села Жетекши» в соответствии с действующим законодательством Республики Казахстан;
5) издает решения и распоряжения, дает указания по вопросам, входящим в его компетенцию, обязательные для выполнения всеми работниками государственного учреждения «Аппарат акима села Жетекши»;
6) контролирует исполнение в государственном учреждении «Аппарат акима села Жетекши» законодательства Республики Казахстан;
7) осуществляет в порядке, установленном законодательством Республики Казахстан, поощрение работников государственного учреждения «Аппарат акима села Жетекши», оказание материальной помощи, наложение либо снятие с них дисциплинарных взысканий;
8) утверждает должностные инструкции сотрудников;
9) координирует работу по контролю за выполнением актов акимата города, его поручений и прохождением документов в государственном учреждении «Аппарат акима села Жетекши»;
10) представляет на подпись и рассмотрение акиму города проекты актов акимата и акима города, а также иные адресуемые акиму города документы и материалы;
11) устанавливает внутренний трудовой распорядок в государственном учреждении «Аппарат акима села Жетекши»;
12) утверждает смету расходов государственного учреждения «Аппарат акима села Жетекши» и в ее пределах распоряжается финансовыми средствами;
13) подписывает служебную документацию;
14) направляет служащих государственного учреждения «Аппарат акима села Жетекши» в командировки;
15) осуществляет личный прием граждан;
16) представляет государственное учреждение «Аппарат акима села Жетекши» во всех государственных органах и иных организациях независимо от форм собственности в соответствии с действующим законодательством Республики Казахстан;
17) назначает и освобождает от должности руководителей подведомственных государственных организаций, проводит их аттестацию в порядке, определяемом Правительством Республики Казахстан;

18) «Жетекші ауылы әкімінің аппараты» мемлекеттік мекемесінің қызметкерлерін және ведомстволық бағыныстағы ұйымдарының басшыларын тәртіптік жауапкершілікке тарту жөніндегі мәселені қарастырады және тәртіптік жауапкершілікке тартады;
19) «Жетекші ауылы әкімінің аппараты» мемлекеттік мекемесінің перспективті және ағымдағы жұмыс жоспарларын бекітеді;
20) «Жетекші ауылы әкімінің аппараты» мемлекеттік мекемесінде сыбайлас жемқорлыққа қарсы әрекет етуге бағытталған шараларды қабылдайды және сыбайлас жемқорлыққа қарсы шаралардың қабылдануы үшін дербес жауап береді;
21) Қазақстан Республикасының заңнамасымен оған жүктелген өзге де функцияларды жүзеге асырады.
24. «Жетекші ауылы әкімінің аппараты» мемлекеттік мекемесінің бірінші басшысы болмаған кезеңінде оның өкілеттіктерін қолданыстағы заңнамаға сәйкес оны алмастыратын тұлға жүзеге асырады.
25. «Жетекші ауылы әкімінің аппараты» мемлекеттік мекемесін Қазақстан Республикасының қолданыстағы заңнамасына сәйкес қызметке сайланатын және қызметтен босатылатын Жетекші ауылының әкімі басқарады.
26. «Жетекші ауылы әкімінің аппараты» мемлекеттік мекемесі мен коммуналдық мүлікті басқару уәкілетті органы (жергілікті атқару органы) арасындағы қарым-қатынас қолданыстағы заңнамамен реттеледі.
27. «Жетекші ауылы әкімінің аппараты» мемлекеттік мекемесі мен үйлестіретін саласындағы уәкілетті органы (жергілікті атқару органы) арасындағы қарым-қатынас қолданыстағы заңнамамен реттеледі.
28. «Жетекші ауылы әкімінің аппараты» мемлекеттік мекемесінің әкімшілігі мен еңбек ұжымы арасындағы қарым-қатынас Қазақстан Республикасының Еңбек Кодексінің және ұжымдық шартпен белгіленеді.
4. Мемлекеттік органның мүлкі
29. «Жетекші ауылы әкімінің аппараты» мемлекеттік мекемесінің заңнамада көзделген жағдайларда жедел басқару құқығында оқшауланған мүлкі болуы мүмкін.
«Жетекші ауылы әкімінің аппараты» мемлекеттік мекемесінің мүлкі оған меншік иесі берген мүлік, сондай-ақ өз қызметі нәтижесінде сатып алынған мүлік (ақшалай кірістерді қоса алғанда) және Қазақстан Республикасының заңнамасында тыйым салынбаған өзге де көздер есебінен қалыптастырылады.
30. «Жетекші ауылы әкімінің аппараты» мемлекеттік мекемесіне бекітілген мүлік коммуналдық меншікке жатады.
31. Егер заңнамада өзгеше көзделмесе «Жетекші ауылы әкімінің аппараты» мемлекеттік мекемесі өзге бекітілген мүлікті және қаржыландыру жоспары бойынша өзіне бөлінген қаражат есебінен сатып алынған мүлікті өз бетімен иеліктен шығаруға немесе оған өзгедей тәсілмен билік етуге құқығы жоқ.

18) рассматривает вопросы по привлечению к дисциплинарной ответственности и привлекает к дисциплинарной ответственности сотрудников государственного учреждения «Аппарат акима села Жетекши» и руководителей подведомственных организаций;
19) утверждает перспективные и текущие планы работы государственного учреждения «Аппарат акима села Жетекши»;
20) принимает меры, направленные на противодействие коррупции в государственном учреждении «Аппарат акима села Жетекши» и несет персональную ответственность за принятие антикоррупционных мер;
21) осуществляет иные функции, возложенные на него законодательством Республики Казахстан.
24. Исполнение полномочий первого руководителя государственного учреждения «Аппарат акима села Жетекши» в период его отсутствия осуществляется лицом, его замещающим в соответствии с действующим законодательством.
25. Государственное учреждение «Аппарат акима села Жетекши» возглавляется акимом села Жетекши, избирается на должность и освобождаемым от должности в соответствие с действующим законодательством Республики Казахстан.
26. Взаимоотношение между государственным учреждением «Аппарат акима села Жетекши» и уполномоченным органом по управлению коммунальным имуществом (местным исполнительным органом) регулируется действующим законодательством Республики Казахстан.
27. Взаимоотношение между государственным учреждением «Аппарат акима села Жетекши» и уполномоченным органом соответствующей отрасли (местным исполнительным органом) регулируется действующим законодательством Республики Казахстан.
28. Взаимоотношение между администрацией государственного учреждения «Аппарат акима села Жетекши» с трудовым коллективом определяется в соответствии с Трудовым Кодексом Республики Казахстан и коллективным договором.
4. Имущество государственного органа
29. Государственное учреждение «Аппарат акима села Жетекши» может иметь на праве оперативного управления обособленное имущество в случаях, предусмотренных законодательством.
Имущество государственного учреждения «Аппарат акима села Жетекши» формируется за счет имущества, переданного ему собственником, а также имущества (включая денежные доходы), приобретенного в результате собственной деятельности и иных источников, не запрещенных законодательством Республики Казахстан.
30. Имущество, закрепленное за государственным учреждением «Аппарат акима села Жетекши», относится к коммунальной собственности.
31. Государственное учреждение «Аппарат акима села Жетекши» не вправе самостоятельно отчуждать или иным способом распоряжаться закрепленным за ним имуществом и имуществом, приобретенным за счет средств, выданных ему по плану финансирования, если иное не установлено законодательством.

5. Мемлекеттік органды қайта ұйымдастыру және қысқарту (тарату)
32. «Жетекші ауылы әкімінің аппараты» мемлекеттік мекемесін қайта ұйымдастыру және тарату Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес жүзеге асырылады.
33. «Жетекші ауылы әкімінің аппараты» мемлекеттік мекемесі қысқартылған (таратылған) кезде кредиторлардың талаптарын қанағаттандырғаннан кейін қалған мүлік қалалық коммуналдық меншігінде қалады.
6. «Жетекші ауылы әкімінің аппараты» мемлекеттік
мекемесінің қарамағындағы ұйымының атауы
34. «Жетекші ауылы әкімінің аппараты» мемлекеттік мекемесінің қарамағында мынадай ұйым бар: «Жетекші ауылы әкімі аппаратының Мәдени ойын-сауық орталығы» мемлекеттік коммуналдық қазыналық кәсіпорны.

5. Реорганизация и упразднение
(ликвидация) государственного органа
32. Реорганизация и упразднение государственного учреждения «Аппарат акима села Жетекши» осуществляется в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
33. При упразднении (ликвидации) государственного учреждения «Аппарат акима села Жетекши» имущество, оставшееся после удовлетворения требований кредиторов, остается в городской коммунальной собственности.
6. Наименование организации, находящейся в ведении
государственного учреждения «Аппарат акима села Жетекши»
34. Государственное учреждение «Аппарат акима села Жетекши» имеет следующую организацию, находящуюся в его ведении: Государственное коммунальное казенное предприятие «Культурно-досуговый центр аппарата акима села Жетекши».