2015-2017 жылдарға арналған Айыртау ауданының бюджеті туралы
Солтүстік Қазақстан облысы Айыртау аудандық мәслихатының 2014 жылғы 24 желтоқсандағы N 5-34-1 шешімі. Солтүстік Қазақстан облысының Әділет департаментінде 2015 жылғы 9 қаңтарда N 3051 болып тіркелді
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет кодексінің 75-бабына, Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңының 6-бабы 1-тармақ 1) тармақшасына сәйкес, Айыртау аудандық мәслихаты ШЕШТІ:
1. 2015-2017 жылдарға арналған Айыртау ауданының бюджеті тиісінше 1, 2, 3 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2015 жылға мынадай көлемде бекітілсін:
1) кірістер – 3 531 430,8 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер бойынша – 647 339,5 мың теңге;
салықтық емес түсімдер бойынша – 4 850,0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсімдер – 14 028,0 мың теңге;
трансферттер түсімдері бойынша – 2 865 213,3 мың теңге;
2) шығындар – 3 517 773,3 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредит беру – 59 313,6 мың теңге, оның ішінде: бюджеттік кредиттер – 77 298,0 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 17 984,4 мың теңге;
4) қаржы активтерімен жасалатын операциялар бойынша сальдо –5 400,0 мың теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алуға – 5 400,0 мың теңге;
мемлекеттің қаржылық активтерін сатудан түсімдер – 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (артықшылығы) – - 51 056,1 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (артықшылығын пайдалану) – 51 056,1 мың теңге, оның ішінде:
қарыздардың түсуі – 77 298,0 мың теңге;
қарыздарды өтеу –31 639,9 мың теңге;
бюджет қаражатын пайдаланылатын қалдықтары – 5398,0 мың теңге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Солтүстік Қазақстан облысы Айыртау ауданы мәслихатының 23.10.2015 N 5-42-1 шешімімен (01.01.2015 қолданысқа енеді).
2. 2015 жылға арналған аудан бюджетінің кірістері Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет кодексіне сәйкес келесі салықтық түсімдер есебінен қалыптастырылатыны белгіленсін:
облыстық мәслихат белгілеген кірістерді нормативтер бойынша бөлу арқылы әлеуметтік салық 100 пайыз мөлшерінде;
жеке тұлғалардың, жеке кәсіпкерлердің және заңды тұлғалардың мүлкіне салынатын салық;
жер салығы;
бірыңғай жер салығы;
көлiк құралдарына салынатын салық;
ойын бизнесіне салық;
бензин және жағар май (авиациялықтан басқа) акциздері;
жер учаскелерін пайдаланғаны үшін төлемдер;
жеке кәсіпкерлерді мемлекеттік тіркегені үшін алынатын алымдар;
қызметтің жекелеген түрлерімен айналысу құқығы үшін лицензиялық алымдар;
заңды тұлғаларды мемлекеттік тіркеу және филиалдар мен өкілдіктерді есептік тіркеу үшін, сонымен қатар оларды қайта тіркеу үшін алынатын алымдар;
көлік құралдарын мемлекеттік тіркеу, сонымен қатар қайта тіркеу үшін алынатын алымдар;
жылжымайтын мүлікті мемлекеттік тіркеуге құқығы мен онымен шарт жасау үшін алынатын алымдар;
жылжитын мүлік және кеме немесе салынып жатқан кеме ипотекасы кепілдігін мемлекеттік тіркеу үшін алынатын алымдар;
сыртқы (визуальді) жарнаманы аудандық маңыздағы жалпы пайдаланылатын автомобиль жолдарына және елді мекендерде орналастыру үшін алынатын төлемдер;
консульдық алымдардан мен республикалық бюджетке түсетін мемлекеттік баждан басқа мемлекеттік баж.

О бюджете Айыртауского района на 2015-2017 годы
Решение Айыртауского районного маслихата Северо-Казахстанской области от 24 декабря 2014 года N 5-34-1. Зарегистрировано Департаментом юстиции Северо-Казахстанской области 9 января 2015 года N 3051
В соответствии со статьей 75 Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 04 декабря 2008 года, подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" от 23 января 2001 года, Айыртауский районный маслихат РЕШИЛ:
"1. Утвердить бюджет Айыртауского района на 2015-2017 годы согласно приложениям 1, 2, 3 соответственно, в том числе на 2015 год в следующих объемах:
1) доходы      – 3 531 430,8 тысяч тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям – 647 339,5 тысяч тенге;
неналоговым поступлениям       – 4 850,0 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 14 028,0 тысяч тенге;
поступлениям трансфертов – 2 865 213,3 тысячи тенге;
2) затраты       – 3 517 773,3 тысячи тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 59 313,6 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты 77 298,0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 17 984,4 тысячи тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 5 400,0 тысяч тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов      – 5 400,0 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит)       бюджета – - 51 056,1 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета –
51 056,1 тысяч тенге, в том числе:
поступление займов – 77 298,0 тысяч тенге;
погашение займов – 31 639,9 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 5 398,0 тысяч тенге.";
Сноска. Пункт 1 - в редакции решения маслихата Айыртауского района Северо-Казахстанской области от 23.10.2015 N 5-42-1 (вводится в действие с 01.01.2015).
2. Установить, что доходы бюджета района на 2015 год формируются в соответствии с Бюджетным кодексом Республики Казахстан от 04 декабря 2008 года за счет следующих налоговых поступлений:
социального налога по нормативам распределения доходов, установленным областным маслихатом в размере 100 процентов;
налога на имущество физических и юридических лиц, индивидуальных предпринимателей;
земельного налога;
единого земельного налога;
налога на транспортные средства;
налога на игорный бизнес;
акцизов на бензин (за исключением авиационного) и дизельное топливо;
платы за пользование земельными участками;
сбора за государственную регистрацию индивидуальных предпринимателей;
лицензионного сбора за право занятия отдельными видами деятельности;
сбора за государственную регистрацию юридических лиц и учетную регистрацию филиалов и представительств, а также их перерегистрацию;
сбора за государственную регистрацию транспортных средств, а также их перерегистрацию;
сбора за государственную регистрацию прав на недвижимое имущество и сделок с ним;
сбора за государственную регистрацию залога движимого имущества и ипотеки судна или строящегося судна;
платы за размещение наружной (визуальной) рекламы в полосе отвода автомобильных дорог общего пользования районного значения и в населенных пунктах;
государственной пошлины, кроме консульского сбора и государственных пошлин, зачисляемых в республиканский бюджет.

3. Аудан бюджетінің кірістері келесі салықтық емес түсімдер есебінен қалыптасуы белгіленсін:
ауданның коммуналдық меншігіндегі мүлікті жалға беруден түсетін кірістер;
аудан бюджетіне түсетін басқа да салықтық емес түсімдер;
материалдық емес активтер және жерді сату.
4. Облыстық бюджеттен аудан бюджетіне 2015 жылға берілетін бюджетік субвенциялар 2 443 880,0 мың теңге сомасында көзделсін.
5. 2015 жылға арналған бюджетті орындау барысында секвестірлеуге жатпайтын аудандық бюджеттік бағдарламалар 4 қосымшаға сәйкес белгіленсін.
6. Аудан бюджетінде 5, 6, 7 қосымшаларға сәйкес 2015, 2016, 2017 жылдарға селолық округтар бойынша бюджеттік бағдарламалар көзделсін.
7. 2015 жылға арналған аудан бюджетінде республикалық бюджеттен мақсатты трансферттер келесі көлемде есепке алынсын:
1) 170 904,0 мың теңге - мемлекеттік мекемелердің мемлекеттік қызметшілері болып табылмайтын жұмыскерлеріне, сондай-ақ жергілікті бюджеттерден қаржыландырылатын мемлекеттік қазыналық кәсіпорындардың жұмыскерлеріне лауазымдық айлықақыларына ерекше еңбек жағдайлары үшін ай сайынғы үстемеақы төлеуге;
2) 101 052,0 мың теңге - мектепке дейінгі білім беру ұйымдарында мемлекеттік білім беру тапсырысын іске асыруға, соның ішінде: республикалық бюджеттен мақсатты трансферттер есебінен -97 812,0 мың теңге, Қазақстан Республикасының Ұлттық қорынан берілетін нысаналы трансферті есебінен -3240,0 мың теңге;
3) 81 233,0 мың теңге - үш деңгейлі жүйе бойынша біліктілігін арттырудан өткен мұғалімдерге еңбекақыны көтеруге;
4) 150,0 мың теңге- мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек төлеуге;
5) 641,0 мың теңге - 18 жасқа дейінгі балаларға мемлекеттік жәрдемақылар төлеуге;
6) 12 929,0 мың теңге - халықты әлеуметтік қорғауға және оған көмек көрсетуге, соның ішінде: мүгедектерді міндетті гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету нормаларын көбейту;
7) 21 969,0 мың теңге - Ұлы Отан соғысындағы Жеңістің жетпіс жылдығына арналған іс-шараларды өткізуге, соның ішінде: бір жолғы материалдық көмек көрсету - 21 751,0 мың теңге, материалдық көмекті төлегені үшін екінші деңгейлі банктерге комиссиялық сыйақы -218,0 мың теңге;
8) 1 271 мың теңге – азаматтық хал актілерін тіркеу бөлімдерінің штат санын ұстауға;
9) 4 952 мың теңге – агроөнеркәсіптік кешеннің жергілікті атқарушы органдарының бөлімшелерін ұстауға.
Ескерту. 7-тармақ жаңа редакцияда - Солтүстік Қазақстан облысы Айыртау ауданы мәслихатының 30.06.2015 N 5-39-1 шешімімен (01.01.2015 қолданысқа енеді).
8. 2015 жылға арналған аудан бюджетінде республикалық бюджеттен берілетін бюджеттік кредиттер есепке алынсын:

3. Установить, что доходы бюджета района формируются за счет следующих неналоговых поступлений:
доходов от аренды имущества, находящегося в коммунальной собственности района;
других неналоговых поступлений в бюджет района;
продажи земли и нематериальных активов.
4. Предусмотреть бюджетные субвенции, передаваемые из областного бюджета в бюджет района на 2015 год в сумме 2 443 880,0 тысяч тенге.
5. Установить, что в процессе исполнения местных бюджетов на 2015 год не подлежат секвестру местные бюджетные программы, согласно приложению 4.
6. Предусмотреть в бюджете района бюджетные программы по сельским округам на 2015, 2016, 2017 годы согласно приложениям 5, 6, 7.
7. Учесть в бюджете района на 2015 год целевые трансферты из республиканского бюджета в следующих размерах:
1) 170 904,0 тысячи тенге - на выплату ежемесячной надбавки за особые условия труда к должностным окладам работников государственных учреждений, не являющихся государственными служащими, а также работников государственных казенных предприятий, финансируемых из местных бюджетов;
2) 101052,0 тысяч тенге - на реализацию государственного образовательного заказа в дошкольных организациях образования, в том числе: за счет целевых трансфертов из республиканского бюджета -97 812,0 тысяч тенге, целевого трансферта из Национального фонда Республики Казахстан -3240,0 тысяч тенге;
3) 81 233,0 тысячи тенге - на повышение оплаты труда учителям, прошедшим повышение квалификации по трехуровневой системе;
4) 150,0 тысяч тенге - на выплату государственной адресной социальной помощи;
5) 641,0 тысяча тенге - на выплату государственных пособий на детей до 18 лет;
6) 12 929,0 тысяч тенге - на оказание социальной защиты и помощи населению в том числе: на увеличение норм обеспечения инвалидов обязательными гигиеническими средствами;
7) 21 969,0 тысяч тенге - на проведение мероприятий, посвященных семидесятилетию Победы в Великой Отечественной войне, в том числе: оказание единовременной материальной помощи – 21 751,0 тысяча тенге, комиссионное вознаграждение банкам второго уровня за выплату материальной помощи -218,0 тысяч тенге;
8) 1 271,0 тысяча тенге - на содержание штатной численности отделов регистрации актов гражданского состояния;
9) 4 952,0 тысячи тенге - на содержание подразделений местных исполнительных органов агропромышленного комплекса.
Сноска. Пункт 7 - в редакции решения маслихата Айыртауского района Северо-Казахстанской области от 30.06.2015 N 5-39-1 (вводится в действие с 01.01.2015).
8. Учесть в бюджете района на 2015 год бюджетные кредиты из республиканского бюджета:

мамандарды әлеуметтік қолдау шараларын іске асыруға - 77298,0 мың теңге.
9. 2015 жылға арналған аудан бюджетінде облыстық бюджеттен мақсатты трансферттер келесі көлемде есепке алынсын, соның ішінде:
1) 2 794,7 мың теңге - Ұлы Отан соғысындағы Жеңістің жетпіс жылдығына арналған іс-шараларды өткізуге;
2) 7999,5 мың теңге -энзоотика ауруларына қарсы алдын алу іс-шараларын өткізу;
3) 4265,1 мың теңге -2014 жылға арналған аудан бюджетінде Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2013 жылғы 19 маусымдағы № 636 қаулысымен бекітілген "Жұмыспен қамту 2020 жол картасын бекіту туралы" (бұдан әрі Жұмыспен қамту 2020 жол картасы) Жұмыспен қамту 2020 жол картасы аясында әлеуметтік-мәдени объектісін және инженерлік-көлік инфрақұрылымы және елді мекендерді абаттандыруға тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығын жөндеуге қоса қаржыландыруға;
4) 6 875,0 мың теңге – оқулықтарды сатып алуға және жеткізуге;
5) 4 298,0 мың теңге – интернет желісінің қызметтерін ұсынуға.
Ескерту. 9-тармақ жаңа редакцияда - Солтүстік Қазақстан облысы Айыртау ауданы мәслихатының 23.10.2015 N 5-42-1 шешімімен (01.01.2015 қолданысқа енеді).
10. 2015 жылға аудандық жергілікті атқарушы органның резерві 938,7 мың теңге сомасында бекітілсін.
Ескерту. 10-тармақ жаңа редакцияда - Солтүстік Қазақстан облысы Айыртау ауданы мәслихатының 23.10.2015 N 5-42-1 шешімімен (01.01.2015 қолданысқа енеді).
10-1. 8 қосымшаға сәйкес аудан бюджетіндегі қаржылық жыл басына қалыптасқан бюджеттік қаражаттың бос қалдықтары және 2014 жылы пайдаланылмаған республикалық және облыстық бюджеттерден берілген нысаналы трансферттерді қайтару есебінен шығыстар көзделсін.
Ескерту. Шешім 10-1-тармақпен толықтырылды - Солтүстік Қазақстан облысы Айыртау ауданы мәслихатының 30.03.2015 N 5-36-4 шешімімен (01.01.2015 қолданысқа енеді).
11. Бюджеттік сала жұмысшыларына төлемақыны толық мөлшерде төлеу қамтамасыз етілсін.
12. Ауылдық елді мекендерде жұмыс істейтін денсаулық сақтау, әлеуметтік қамсыздандыру, білім беру, мәдениет, спорт және ветеринария мамандарына қызметтің осы түрлерімен қалалық жағдайда айналысатын мамандардың ставкаларымен салыстырғанда жиырма бес проценті жоғары айлықақы мен тарифтік ставкалар белгіленсін.
13. Аудан бюджетінің шығындарында ауылдық елді мекендерде тұратын және жұмыс істейтін мемлекеттік денсаулық сақтау, әлеуметтік қамсыздандыру, білім беру, мәдениет, спорт және ветеринария ұйымдарының мамандарына отын сатып алу үшін бюджет қаражаты есебінен әлеуметтік көмек қөзделсін.

для реализации мер социальной поддержки специалистов – 77298,0 тысяч тенге.
9. Учесть в бюджете района на 2015 год целевые трансферты из областного бюджета в следующих размерах:
1) 2 794,7 тысяч тенге - на проведение мероприятий, посвященных семидесятилетию Победы в Великой Отечественной войне;
2) 7999,5 тысяч тенге – на проведение профилактических мероприятий против энзоотических болезней;
3) 4265,1 тысяча тенге на софинансирование ремонта объектов жилищно-коммунального хозяйства, инженерно-транспортной инфраструктуры, социально-культурных объектов и благоустройства населенных пунктов в рамках Дорожной карты занятости 2020, утвержденной постановлением Правительства Республики Казахстан от 19 июня 2013 года № 636 "Об утверждении Дорожной карты занятости 2020" (далее Дорожная карта занятости 2020);
4) 6 875,0 тысяч тенге – на приобретение и доставку учебников;
5) 4 298,0 тысяч тенге – на предоставление услуг к сети Интернет.
Сноска. Пункт 9 - в редакции решения маслихата Айыртауского района Северо-Казахстанской области от 23.10.2015 N 5-42-1 (вводится в действие с 01.01.2015).
10. Утвердить резерв местного исполнительного органа Айыртауского района на 2015 год в сумме 938,7 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 10 - в редакции решения маслихата Айыртауского района Северо-Казахстанской области от 23.10.2015 N 5-42-1 (вводится в действие с 01.01.2015).
10-1. Предусмотреть в бюджете района расходы за счет свободных остатков бюджетных средств, сложившихся на начало финансового года и возврат целевых трансфертов республиканского и областного бюджетов, неиспользованных в 2014 году, согласно приложению 8.
Сноска. Решение дополнено пунктом 10-1 в соответствии с решением маслихата Айыртауского района Северо-Казахстанской области от 30.03.2015 N 5-36-4 (вводится в действие с 01.01.2015).
11. Обеспечить выплату заработной платы работникам бюджетной сферы в полном объеме.
12. Установить специалистам здравоохранения, социального обеспечения, образования, культуры, спорта и ветеринарии, работающим в сельских населенных пунктах повышенные на двадцать пять процентов оклады и тарифные ставки по сравнению со ставками специалистов, занимающихся этими видами деятельности в городских условиях.
13. Предусмотреть в расходах бюджета района расходы на оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам государственных организаций здравоохранения, социального обеспечения, образования, культуры, спорта и ветеринарии, проживающим и работающим в сельских населенных пунктах.

14. Осы шешімінің 12 және 13 баптары ветеринария саласында қызмет ететін ветеринария пунктарының ветеринария мамандарына қолданылады.
15. Осы шешім 2015 жылдың 1 қаңтарынан қолданысқа енеді.
Солтүстік Қазақстан облысы
Айыртау аудандық
мәслихатының ХХХIV кезекті
сессиясының төрайымы
Н.Еременко
Солтүстік Қазақстан облысы
Айыртау аудандық
мәслихатының хатшысы
Р.Тілеубаева
Айыртау аудандық мәслихатының 2014 жылғы 24 желтоқсандағы № 5-34-1 шешіміне 1-қосымша
2015 жылға арналған Айыртау ауданының бюджеті

14. Действие пунктов 12 и 13 настоящего решения распространяется на ветеринарных специалистов ветеринарных пунктов, осуществляющих деятельность в области ветеринарии.
15. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2015 года.
Председатель
ХХХIV очередной сессии
Айыртауского районного
маслихата
Северо-Казахстанской области
Н.Еременко
Секретарь
Айыртауского районного
маслихата
Северо-Казахстанской области
Р.Тлеубаева
Приложение 1 к решению Айыртауского районного маслихата от 24 декабря 2014 года
№ 5-34-1
Бюджет Айыртауского района на 2015 год

458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
9 439,0
001
Жергілікті деңгейде тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
9 439,0
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
27 947,4
001
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономикалық саясаттың қалыптастыру мен дамыту, мемлекеттік жоспарлау, бюджеттік атқару және коммуналдық меншігін басқару саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
24 787,0
003
Салық салу мақсатында мүлікті бағалауды жүргізу
1 775,4
010
Жекешелендіру, коммуналдық меншікті басқару, жекешелендіруден кейінгі қызмет және осыған байланысты дауларды реттеу
1 255,0
015
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
130,0
02
Қорғаныс
7 396,5
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
7 396,5
005
Жалпыға бірдей әскери міндетті атқару шеңберіндегі іс-шаралар
7 097,0
006
Аудан (облыстық маңызы бар қала) ауқымындағы төтенше жағдайлардың алдын алу және оларды жою
299,5
007
Аудандық (қалалық) ауқымдағы дала өрттерінің, сондай-ақ мемлекеттік өртке қарсы қызмет органдары құрылмаған елдi мекендерде өрттердің алдын алу және оларды сөндіру жөніндегі іс-шаралар
0,0
04
Бiлiм беру
2 608 872,5
464
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) білім бөлімі
2 585 090,5
001
Жергілікті деңгейде білім беру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
9 190,0
003
Жалпы білім беру
2 272 544,3
005
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мемлекеттік білім беру мекемелер үшін оқулықтар мен оқу-әдiстемелiк кешендерді сатып алу және жеткізу
28 167,4
Функционалдық топ
Атауы
Сома, мың теңге
Әкiмшi
Бағдарлама
006
Балаларға қосымша білім беру
18 852,0
009
Мектепке дейінгі тәрбие мен оқыту ұйымдарының қызметін қамтамасыз ету
124 069,4
012
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
240,0
015
Жетім баланы (жетім балаларды) және ата-аналарының қамқорынсыз қалған баланы (балаларды) күтіп-ұстауға асыраушыларына ай сайынғы ақшалай қаражат төлемдері
16 436,1
022
Жетім баланы (жетім балаларды) және ата-анасының қамқорлығынсыз қалған баланы (балаларды) асырап алғаны үшін Қазақстан азаматтарына біржолғы ақша қаражатын төлеуге арналған төлемдер
149,7
029
Балалар мен жасөспірімдердің психикалық денсаулығын зерттеу және халыққа психологиялық-медициналық-педагогикалық консультациялық көмек көрсету
9 657,0
040
Мектепке дейінгі білім беру ұйымдарында мемлекеттік білім беру тапсырысын іске асыруға

458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
9 439,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог
9 439,0
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
27 947,4
001
Услуги по реализации государственной политики в области формирования и развития экономической политики, государственного планирования, исполнения бюджета и управления коммунальной собственностью района (города областного значения)
24 787,0
003
Проведение оценки имущества в целях налогообложения
1 775,4
010
Приватизация,управление коммунальным имуществом , постприватизационная деятельность и регулирование споров, связанных с этим
1 255,0
015
Капитальные расходы государственного органа
130,0
02
Оборона
7 396,5
122
Аппарат акима района (города областного значения)
7 396,5
005
Мероприятия в рамках исполнения всеобщей воинской обязанности
7 097,0
006
Предупреждение и ликвидация чрезвычайных ситуаций масштаба района (города областного значения)
299,5
007
Мероприятия по профилактике и тушению степных пожаров районного (городского) масштаба, а также пожаров в населенных пунктах, в которых не созданы органы государственной противопожарной службы
0,0
04
Образование
2 608 872,5
464
Отдел образования района (города областного значения)
2 585 090,5
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области образования
9 190,0
003
Общеобразовательное обучение
2 272 544,3
005
Приобретение и доставка учебников, учебно-методических комплексов для государственных учреждений образования района (города областного значения)
28 167,4
Функциональная группа
Наименование
Сумма, тысяч
тенге
Администратор
Программа
006
Дополнительное образование для детей
18 852,0
009
Обеспечение деятельности организаций дошкольного воспитания и обучения
124 069,4
012
Капитальные расходы государственного органа
240,0
015
Ежемесячная выплата денежных средств опекунам(попечителям)на содержание ребенка-сироты(детей-сирот) и ребенка(детей),оставшегося без попечения родителей
16 436,1
022
Выплата единовременных денежных средств казахстанским гражданам, усыновившим (удочерившим) ребенка (детей)-сироту и ребенка (детей), оставшегося без попечения родителей
149,7
029
Обследование психического здоровья детей и подростков и оказание психолого-медико-педагогической консультативной помощи населению
9 657,0
040
Реализация государственного образовательного заказа в дошкольных организациях образования

2 301 791,0
001
Жергілікті деңгейде білім беру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
9 137,0
003
Жалпы білім беру
2 115 746,0
005
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мемлекеттік білім беру мекемелер үшін оқулықтар мен оқу-әдiстемелiк кешендерді сатып алу және жеткізу
18 259,0
006
Балаларға қосымша білім беру
17 826,0
009
Мектепке дейінгі тәрбие мен оқыту ұйымдарының қызметін қамтамасыз ету
117 691,0
015
Жетім баланы (жетім балаларды) және ата-аналарының қамқорынсыз қалған баланы (балаларды) күтіп-ұстауға асыраушыларына ай сайынғы ақшалай қаражат төлемдері
21 696,0
022
Жетім баланы (жетім балаларды) және ата-анасының қамқорлығынсыз қалған баланы (балаларды) асырап алғаны үшін Қазақстан азаматтарына біржолғы ақша қаражатын төлеуге арналған төлемдер
1 436,0
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
124 501,0
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
124 501,0
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
24 563,0
002
Жұмыспен қамту бағдарламасы
26 229,0
004
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет, спорт және ветеринар мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсету
939,0
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
4 348,0
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
935,0
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
16 207,0
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедек балаларды материалдық қамтамасыз ету
1 268,0
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
1 963,0
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
31 991,0
016
18 жасқа дейінгі балаларға мемлекеттік жәрдемақылар
12 438,0
017
Мүгедектерді оңалту жеке бағдарламасына сәйкес, мұқтаж мүгедектерді міндетті гигиеналық құралдармен және ымдау тілі мамандарының қызмет көрсетуін, жеке көмекшілермен қамтамасыз ету
3 620,0
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
73 630,0
123
Қаладағы аудан, аудандық маңызы бар қала, кент, ауыл, ауылдық округ әкімінің аппараты
35 110,0
008
Елді мекендердегі көшелерді жарықтандыру
15 394,0
009
Елді мекендердің санитариясын қамтамасыз ету
2 140,0
010
Жерлеу орындарын ұстау және туыстары жоқ адамдарды жерлеу
195,0
011
Елді мекендерді абаттандыру мен көгалдандыру
17 381,0
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі

2 301 791,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области образования
9 137,0
003
Общеобразовательное обучение
2 115 746,0
005
Приобретение и доставка учебников, учебно-методических комплексов для государственных учреждений образования района (города областного значения)
18 259,0
006
Дополнительное образование для детей
17 826,0
009
Обеспечение деятельности организаций дошкольного воспитания и обучения
117 691,0
015
Ежемесячная выплата денежных средств опекунам(попечителям)на содержание ребенка-сироты(детей-сирот)и ребенка(детей),оставшегося без попечения родителей
21 696,0
022
Выплата единовременных денежных средств казахстанским гражданам, усыновившим (удочерившим) ребенка (детей)-сироту и ребенка (детей), оставшегося без попечения родителей
1 436,0
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
124 501,0
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
124 501,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
24 563,0
002
Программа занятости
26 229,0
004
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан
939,0
005
Государственная адресная социальная помощь
4 348,0
006
Оказание жилищной помощи
935,0
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
16 207,0
010
Материальное обеспечение детей -инвалидов, воспитывающихся и обучающихся на дому
1 268,0
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
1 963,0
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
31 991,0
016
Государственные пособия на детей до 18 лет
12 438,0
017
Обеспечение нуждающихся инвалидов обязательными гигиеническими средствами и предоставление услуг специалистами жестового языка, индивидуальными помощниками в соответствии с индивидуальной программой реабилитации инвалида
3 620,0
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
73 630,0
123
Аппарат акима района в городе, города районного значения, поселка, села, сельского округа
35 110,0
008
Освещение улиц населенных пунктов
15 394,0
009
Обеспечение санитарии населенных пунктов
2 140,0
010
Содержание мест захоронений и погребение безродных
195,0
011
Благоустройство и озеленение населенных пунктов
17 381,0
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)

3 435,0
10
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, ерекше қорғалатын табиғи аумақтар, қоршаған ортаны және жануарлар дүниесін қорғау, жер қатынастары
125 255,0
463
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жер қатынастары бөлімі
8 611,0
001
Аудан (облыстық маңызы бар қала) аумағында жер қатынастарын реттеу саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
8 611,0
474
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ауыл шаруашылығы және ветеринария бөлімі
116 644,0
001
Жергілікті деңгейде ауыл шаруашылығы және ветеринария саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
20 048,0
006
Ауру жануарларды санитарлық союды ұйымдастыру
446,0
008
Алып қойылатын және жойылатын ауру жануарлардың, жануарлардан алынатын өнімдер мен шикізаттың құнын иелеріне өтеу
3 040,0
012
Ауыл шаруашылығы жануарларын сәйкестендіру жөніндегі іс-шараларды өткізу
3 778,0
013
Эпизоотияға қарсы іс-шаралар жүргізу
73 255,0
099
Мамандардың әлеуметтік көмек көрсетуі жөніндегі шараларды іске асыру
16 077,0
11
Өнеркәсіп, сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі
12 772,0
472
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс, сәулет және қала құрылысы бөлімі
12 772,0
001
Жергілікті деңгейде құрылыс, сәулет және қала құрылысы саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
8 883,0
013
Аудан аумағында қала құрылысын дамытудың кешенді схемаларын, аудандық (облыстық) маңызы бар қалалардың, кенттердің және өзге де ауылдық елді мекендердің бас жоспарларын әзірлеу
3 889,0
12
Көлiк және коммуникация
28 398,0
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
28 398,0
023
Автомобиль жолдарының жұмыс істеуін қамтамасыз ету
26 681,0
037
Әлеуметтік маңызы бар қалалық (ауылдық), қала маңындағы және ауданішілік қатынастар бойынша жолаушылар тасымалдарын субсидиялау
1 717,0
13
Басқалар
53 635,0
123
Қаладағы аудан, аудандық маңызы бар қала, кент, ауыл, ауылдық округ әкімінің аппараты
37 791,0
040
"Өңірлерді дамыту" Бағдарламасы шеңберінде өңірлерді экономикалық дамытуға жәрдемдесу бойынша шараларды іске асыру
37 791,0
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
7 500,0
012
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жергілікті атқарушы органының резерві
7 500,0
469
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) кәсіпкерлік бөлімі
8 344,0
001
Жергілікті деңгейде кәсіпкерлікті дамыту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
8 344,0
14
Борышқа қызмет көрсету
0,0
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
0,0
021
Жергілікті атқарушы органдардың облыстық бюджеттен қарыздар бойынша сыйақылар мен өзге де төлемдерді төлеу бойынша борышына қызмет көрсету
0,0

3 435,0
10
Сельское, водное, лесное, рыбное хозяйство, особоохраняемые природные территории, охрана окружающей среды и животного мира, земельные отношения
125 255,0
463
Отдел земельных отношений района (города областного значения)
8 611,0
001
Услуги по реализации государственной политики в области регулирования земельных отношений на территории района (города областного значения)
8 611,0
474
Отдел сельского хозяйства и ветеринарии района (города областного значения)
116 644,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в сфере сельского хозяйства и ветеринарии
20 048,0
006
Организация санитарного убоя больных животных
446,0
008
Возмещение владельцам стоимости изымаемых и уничтожаемых больных животных, продуктов и сырья животного происхождения
3 040,0
012
Проведение мероприятий по идентификации сельскохозяйственных животных
3 778,0
013
Проведение противоэпизоотических мероприятий
73 255,0
099
Реализация мер по оказанию социальной поддержки специалистов
16 077,0
11
Промышленность, архитектурная, градостроительная и строительная деятельность
12 772,0
472
Отдел строительства, архитектуры и градостроительства района (города областного значения)
12 772,0
001
Услуги по реализации государственной политики в области строительства, архитектуры и градостроительства на местном уровне
8 883,0
013
Разработка схем градостроительного развития территории района, генеральных планов городов районного (областного) значения, поселков и иных сельских населенных пунктов
3 889,0
12
Транспорт и коммуникации
28 398,0
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
28 398,0
023
Обеспечение функционирования автомобильных дорог
26 681,0
037
Субсидирование пассажирских перевозок по социально значимым городским (сельским), пригородным и внутрирайонным сообщениям
1 717,0
13
Прочие
53 635,0
123
Аппарат акима района в городе, города районного значения, поселка, села, сельского округа
37 791,0
040
Реализация мер по содействию экономическому развитию регионов в рамках Программы "Развитие регионов"
37 791,0
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
7 500,0
012
Резерв местного исполнительного органа района (города областного значения)
7 500,0
469
Отдел предпринимательства района (города областного значения)
8 344,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области развития предпринимательства
8 344,0
14
Обслуживание долга
0,0
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
0,0
021
Обслуживание долга местных исполнительных органов по выплате вознаграждений и иных платежей по займам из областного бюджтета
0,0