"2014-2016 жылдарға арналған Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданының бюджеті туралы" Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданы мәслихатының 2013 жылғы 20 желтоқсандағы № 25/145 шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданының мәслихатының 2014 жылғы 3 шілдедегі N 33/205 шешімі. Солтүстік Қазақстан облысының Әділет департаментінде 2014 жылғы 18 шілдеде N 2860 болып тіркелді
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджеттік кодексінің 106109-баптарына, «Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы» Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы Заңының 6-бабы 1-тармағы 1)-тармақшасына сәйкес, Солтүстік Қазақстан облысы Есіл аудандық мәслихаты ШЕШТІ:
1. «2014-2016 жылдарға арналған Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданының бюджеті туралы» Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданы мәслихатының 2013 жылғы 20 желтоқсандағы № 25/145 шешіміне (Нормативтік құқықтық актілердің мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 2491 тіркелген, 2014 жылғы 7 ақпанда «Есіл таңы» газетінде, 2014 жылғы 7 ақпанда «Ишим» газетінде жарияланды) келесі өзгерістер енгізілсін:
1-тармақ келесі редакцияда мазмұндалсын:
«1. 2014-2016 жылдарға арналған Есіл ауданының бюджеті, соның ішінде 123-қосымшаларға сәйкес, 2014 жылға келесі көлемде бекітілсін:
1) кірістер - 2 583 439,8 мың теңге;
соның ішінде:
салықтық түсімдер - 278 511 мың теңге;
салықтық емес түсімдер - 1 952,2 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсімдер - 63 236 мың теңге;
трансферттер түсімдері - 2 239 740,6 мың теңге;
2) шығындар - 2 585 068,5 мың теңге;
3) таза бюджеттік несиелер - 35 948 мың теңге;
соның ішінде:
бюджеттік несиелер - 46 737 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу - 10 789 мың теңге;
4) қаржылық активтермен операциялар бойынша сальдо - - 140 мың теңге;
соның ішінде:
қаржылық активтерді сатып алу - 0 мың теңге;
мемлекеттің қаржылық активтерін сатудан түскен қаржылық активтерді сатып алу - 140 мың теңге;
5) бюджеттік тапшылық (профицит) - – 37 436,7 мың теңге;
6) бюджеттің тапшылығын (профицитті қолдану) қаржыландыру - 37 436,7 мың теңге;
қарыздардың түсімі - 46 737 мың теңге;
қарыздарды өтеу - 10 789 мың теңге;
бюджеттік қаражаттың қолданылатын қалдықтары - 1 488,7 мың теңге.»;
10-тармақ келесі редакцияда мазмұндалсын:
«10. 2014 жылғы аудандық бюджетте облыстық бюджеттен нысаналы трансферттер түсімі есептелсін, соның ішінде:
- Қазақстан Республикасы үкіметінің 2013 жылғы 19 маусымдағы «Жұмыспен қамту 2020 жол картасын бекіту туралы» Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2013 жылғы 19 маусымдағы № 636 қаулысымен бекітілген Жұмыспен қамту 2020 Жол картасы аясында елді мекендерді абаттандыру және әлеуметтік–мәдени обьетілерді және инженерлік-көлік инфрақұрылымдары, тұрғын-үй комммуналдық шаруашылықтарды жөндеуге аралас қаржыландыруға:
- жануарлардың энзоотикалық аурулары бойынша ветеринарлық іс-шараларды өткізуге;
- Есіл ауданының Явленка селосында жылумен қамтамасыз ету желілері құрылысының жоба-сметалық құжаттамасын әзірлеуге.

О внесении изменений в решение маслихата Есильского района Северо-Казахстанской области от 20 декабря 2013 года № 25/145 "О бюджете Есильского района Северо-Казахстанской области на 2014-2016 годы"
Решение маслихата Есильского района Северо-Казахстанской области от 3 июля 2014 года N 33/205. Зарегистрировано Департаментом юстиции Северо-Казахстанской области 18 июля 2014 года N 2860
В соответствии со статьей 106109 Бюджетного Кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года «О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан», маслихат Есильского района Северо-Казахстанской области РЕШИЛ:
1. Внести в решение маслихата Есильского района Северо-Казахстанской области от 20 декабря 2013 года № 25/145 «О бюджете Есильского района Северо-Казахстанской области на 2014-2016 годы» (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 2491, опубликовано 7 февраля 2014 в газете «Есіл таңы», 7 февраля 2014 года в газете «Ишим») следующие изменения:
пункт 1 изложить в следующей редакции:
1. Утвердить бюджет Есильского района Северо-Казахстанской области на 2014-2016 годы, согласно приложениям 123 соответственно, в том числе на 2014 год в следующих объемах:
1) доходы - 2 583 439,8 тысяч тенге;
в том числе по:
налоговым поступлениям - 278 511 тысяч тенге;
неналоговым поступлениям - 1 952,2 тысяч тенге;
поступлениям от продажи основного капитала - 63 236 тысяч тенге;
поступлениям трансфертов - 2 239 740,6 тысяч тенге;
2) затраты - 2 585 068,5 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование - 35 948 тысяч тенге;
в том числе:
бюджетные кредиты - 46 737 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов - 10 789 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами - - 140 тысяч тенге;
в том числе:
приобретение финансовых активов - 0 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства - 140 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета - - 37 436,7 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета: 37 436,7 тысяч тенге;
поступление займов - 46 737 тысяч тенге;
погашение займов - 10 789 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств - 1488,7 тысяч тенге.
пункт 10 изложить в следующей редакции:
«10. Учесть в бюджете района на 2014 год поступление целевых трансфертов из областного бюджета, в том числе:
- на софинансирование ремонта жилищно-коммунального хозяйства, инженерно-транспортной инфраструктуры и социально-культурных объектов и благоустройства населенных пунктов в рамках Дорожной карты занятости 2020 утвержденной Постановлением Правительства Республики Казахстан от 19 июня 2013 года № 636 «Об утверждении Дорожной карты занятости 2020»;
- на проведение ветеринарных мероприятий по энзоотическим болезням животных;
- на разработку проектно-сметной документации на строительство сетей теплоснабжения в селе Явленка Есильского района.

Көрсетілген облыстық бюджеттен нысаналы трансферттерді бөлу «2014-2016 жылдарға арналған Солтүстік Қазақстан облысы Есіл аудандық бюджеті туралы» Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданы мәслихатының шешімін жүзеге асыру туралы Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданы әкімдігінің қаулысымен анықталады.»;
осы шешімнің 1-қосымшасы осы шешімнің 1-қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда мазмұндалсын.
2. Осы шешім 2014 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі.
Солтүстік Қазақстан облысы
Есіл ауданы мәслихаты
сессиясының төрағасы                       Д. Қалиев
Солтүстік Қазақстан облысы
Есіл ауданы мәслихатының
хатшысы                                    Т. Мұқашев
Солтүстік Қазақстан облысы
Есіл ауданы мәслихатының
2014 жылғы 3 шілдедегі
№ 33/205 шешіміне 1-қосымша
Солтүстік Қазақстан облысы
Есіл ауданы мәслихатының
2013 жылғы 20 желтоқсандағы
№ 25/145 шешіміне 1-қосымша
2014 жылға арналған Есіл ауданының бюджеті
Санаты
Сынып
Ішкі сынып
Атауы
2013 жыл сомасы (мың теңге)
Кірістер

Распределение указанных целевых трансфертов из областного бюджета определяется постановлением акимата Есильского района Северо-Казахстанской области о реализации решения маслихата Есильского района Северо-Казахстанской области «О бюджете Есильского района Северо-Казахстанской области 2014-2016 годы.»;
приложение 1 к указанному решению изложить в редакции согласно приложению 1 к настоящему решению.
2. Настоящее решение вступает в действие с 1 января 2014 года.
Председатель сессии
маслихата Есильского района
Северо-Казахстанской области               Д. Калиев
Секретарь
маслихата Есильского района
Северо-Казахстанской области               Т. Мукашев
Приложение 1
к решению маслихата
Есильского района
Северо-Казахстанской области
от 3 июля 2014 года № 33/205
Приложение 1
к решению маслихата
Есильского района
Северо-Казахстанской области
от 20 декабря 2013 года № 25/145
Бюджет Есильского района на 2014 год
Кате-гория
класс
под- класс
Наименование
Сумма (тысяч тенге) 2014 год
Доходы

8 844
005
Жалпыға бірдей әскери міндеттің орындалуы шеңберіндегі іс-шаралар
5 982
006
Аудан (облыстық маңызы бар қала) масштабындағы төтенше жағдайларды алдын алу және жою
2 368
007
Аудандық (қала) масштабында, мемлекеттік өртке қарсы қызмет мекемелері жоқ елді мекендерде дала өрттерін сөндіру және одан сақтандыру бойынша іс-шаралар
494
3
Қоғам тәртібі, қауіпсіздік, құқықтық, сот, қылмыстық-атқару қызметі
747
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
747
021
Елді мекендерде жол жүру қауіпсіздігін қамтамасыз ету
747
4
Білім
1 929 921
123
Қаладағы аудан, аудандық маңызы бар қала, кент, ауыл, ауылдық округ әкімінің аппараты
2 262
005
Ауылдық жерлерде балаларды мектепке дейін тегін алып баруды және кері алып келуді ұйымдастыру
2 262
464
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) білім бөлімі
1 927 659
009
Мектепке дейінгі оқыту және тәрбиелеу ұйымдарының қызметін қамтамасыз ету
52 195
040
Мектепке дейінгі ұйымдарда мемлекеттік білім тапсырыстарын жүзеге асыру
105 498
015
Ата-анасының қамқорынсыз қалған сәби (балалар) және (жетім балалар) жетім баларды күтуге (қамқоршы) қамқоршыларына ай сайынғы ақшалай қаражат төлеу
8 470
003
Жалпы білім беру
1 678 607
006
Балаларға қосымша білім беру
44 430
001
Білім саласында жергілікті деңгейде мемлекеттік саясатты жүзеге асыру бойынша қызметтер
11 179
067
Ведоствоға қарасты мемлекеттік мекемелер және ұйымдардың күрделі шығындары
12 819
004
Ауданның (облыстық маңызы бар қала) білім мемлекеттік мекемелерінде білім жүйесін ақпараттандыру
6 292
005
Ауданның (облыстық маңызы бар қала) білім мемлекеттік мекемелеріне оқу-әдістемелік кешендерді, оқулықтарды сатып алу және жеткізу
8 169
6
Әлеуметтік көмек және әлеуметтік қамтамасыз ету
106 939,3
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
83 396,3
002
Жұмыспен қамту бағдарламасы
23 260
004
Қазақстан Республикасының заңнамаларына сәйкес ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет мамандарына отын сатып алу бойынша әлеуметтік көмек көрсету
5 283
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
4 531,2
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша жеке санаттағы азаматтарға әлеуметтік көмек
4 385
014
Мұқтаж азаматтарға үйінде әлеуметтік көмек көрсету
33 696
016
18 жасқа дейінгі балаларға мемлекеттік жәрдемақы
8 223,1
017
Мүгедектерді оңалту бағдарламасына сәйкес, мұқтаж мүгедектерді міндетті гигиеналық құралдармен қамтамасыз етуге және ымдау тілі мамандарының қызмет көрсетулерін, жеке көмекшілермен қамтамасыз ету

8 844
005
Мероприятия в рамках исполнения всеобщей воинской обязанности
5 982
006
Предупреждение и ликвидация чрезвычайных ситуаций масштаба района (города областного значения)
2 368
007
Мероприятия по профилактике и тушению степных пожаров районного (городского) масштаба, а также пожаров в населенных пунктах, в которых не созданы органы государственной противопожарной службы
494
3
Общественный порядок, безопасность, правовая, судебная, уголовно- исполнительная деятельность
747
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
747
021
Обеспечение безопасности дорожного движения в населенных пунктах
747
4
Образование
1 929 921
123
Аппарат акима района в городе, города районного значения, поселка, села, сельского округа
2 262
005
Организация бесплатного подвоза учащихся до школы и обратно в сельской местности
2 262
464
Отдел образования района (города областного значения)
1 927 659
009
Обеспечение деятельности организаций дошкольного воспитания и обучения
52 195
040
Реализация государственного образовательного заказа в дошкольных организациях образования
105 498
015
Ежемесячные выплаты денежных средств опекунам (попечителям) на содержание ребенка-сироты (детей-сирот), и ребенка (детей), оставшегося без попечения родителей
8 470
003
Общеобразовательное обучение
1 678 607
006
Дополнительное образование для детей
44 430
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области образования
11 179
067
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
12 819
004
Информатизация системы образования в государственных учреждениях образования района (города областного значения)
6 292
005
Приобретение и доставка учебников, учебно-методических комплексов для государственных учреждений образования района (города областного значения)
8 169
6
Социальная помощь и социальное обеспечение
106 939,3
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
83 396,3
002
Программа занятости
23 260
004
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан
5 283
005
Государственная адресная социальная помощь
4531,2
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
4 385
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
33 696
016
Государственные пособия на детей до 18 лет
8 223,1
017
Обеспечение нуждающихся инвалидов обязательными гигиеническими средствами и предоставление услуг специалистами жестового языка, индивидуальными помощниками в соответствии с индивидуальной программой реабилитации инвалида

4018
464
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) білім бөлімі
893
008
Жергілікті уәкілетті органдардың шешімі бойынша (таксиден басқа) қоғамдық көлікте жеңілдік түрінде білім ұйымдарының тәрбиеленушілерін және оқушыларына әлеуметтік қолдау
893
451
Ауданның ( облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
22650
001
Халық үшін әлеуметтік бағдарламалардың жұмыс бастылығын қамтамасыз ету облысында жергілікті деңгейде мемлекеттік саясатты жүзеге асыру қызметі
20688
011
Жәрдемақы мен басқа да әлеуметтік төлемдерді есепке жатқызу, төлеу және жеткізу бойынша қызметтердің төлем ақысы
806
010
Үйде оқытылатын және тәрбиеленетін мүгедек-балаларды заттық қамтамасыз ету
1156
7
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
34 991
458
Ауданның (қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
4 214
041
Жұмыспен қамту-2020 Жол картасы бойынша ауылдық елді мкендер және қалаларды дамыту аясында обьектілерді абаттандыру және жөндеу
4 214
464
Ауданның білім бөлімі (облыстық маңызы бар қала)
2 376
026
Жұмыспен қамту-2020 Жол картасы бойынша ауылдық елді мекендер және қалаларды дамыту аясында обьектілерді жөндеу
2 376
472
Ауданның құрылыс, сәулет және қала құрылысы бөлімі (облыстық маңызы бар қала)
100
72
Жұмыспен қамту-2020 Жол картасы аясында инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды сатып алу және (немесе) дамыту және қызметтік тұрғын-үйді сатып алу және (немесе) құрылысы
100
458
Ауданның тұрғын-үй коммуналдық шаруашылық, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
28 301
012
Суды бұру және сумен қамтамасыз ету жүйесін іске қосу
4 732
028
Коммуналдық шаруашылықты дамыту
12 000
015
Елді мекендердің көшелерін жарықтандыру
8 077
016
Елді мекендерді санитарлық қамтамасыз ету
1820
017
Жерлеу орындарын күту және туысы жоқтарды жерлеу
238
018
Елді мекендерді көгалдандыру және көркейту
1434
8
Мәдениет, спорт, туризм және ақпараттық кеңістік
98 230
123
Қаладағы аудан, аудандық маңызы бар қала, кент, ауыл, ауылдық округ әкімінің аппараты
14 271
006
Жергілікті деңгейде мәдени-демалыс жұмыстарын қолдау
14 271
465
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) дене шынықтыру және спорт бөлімі
4 635
006
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) деңгейінде спорттық жарыстар өткізу
475
007
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрама командаларын спорттың әр түрінен облыстық жарыстарға дайындау және қатыстыру
4 160
455
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мәдениет және тілдерді дамыту бөлімі

4 018
464
Отдел образования района (города областного значения)
893
008
Социальная поддержка обучающихся и воспитанников организаций образования очной формы обучения в виде льготного проезда на общественном транспорте (кроме такси) по решению местных представительных органов
893
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
22 650
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
20 688
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
806
010
Материальное обеспечение детей-инвалидов, воспитывающихся и обучающихся на дому
1156
7
Жилищно-коммунальное хозяйство
34 991
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
4 214
041
Ремонт и благоустройство объектов в рамках развития городов и сельских населенных пунктов по Дорожной карте занятости 2020
4 214
464
Отдел образования района (города областного значения)
2 376
026
Ремонт объектов в рамках развития городов и сельских населенных пунктов по Дорожной карте занятости 2020
2 376
472
Отдел строительства, архитектуры и градостроительства района (города областного значения)
100
072
Строительство и (или) приобретение служебного жилища, развитие и (или) приобретение инженерно- коммуникационной инфраструктуры и строительство, приобретение, достройка общежитий для молодежи в рамках Дорожной карты занятости 2020
100
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
28 301
012
Функционирование системы водоснабжения и водоотведения
4 732
028
Развитие коммунального хозяйства
12 000
015
Освещение улиц в населенных пунктах
8 077
016
Обеспечение санитарии населенных пунктов
1 820
017
Содержание мест захоронений и захоронение безродных
238
018
Благоустройство и озеленение населенных пунктов
1 434
8
Культура, спорт, туризм и информационное пространство
98 230
123
Аппарат акима района в городе, города районного значения, поселка, села, сельского округа
14 271
006
Поддержка культурно-досуговой работы на местном уровне
14 271
465
Отдел физической культуры и спорта района (города областного значения)
4 635
006
Проведение спортивных соревнований на районном (города областного значения) уровне
475
007
Подготовка и участие членов сборных команд района (города областного значения) по различным видам спорта на областных спортивных соревнованиях
4 160
455
Отдел культуры и развития языков района (города областного значения)