Асыл тұқымды мал шаруашылығын дамытуды және мал шаруашылығы өнімінің өнімділігі мен сапасын арттыруды субсидиялаудың 2014 жылға арналған кейбір мәселелері туралы
Шығыс Қазақстан облысы әкімдігінің 2014 жылғы 15 сәуірдегі N 107 қаулысы. Шығыс Қазақстан облысының Әділет департаментінде 2014 жылғы 15 мамырда N 3329 болып тіркелді. Күші жойылды - Шығыс Қазақстан облысы әкімдігінің 2014 жылғы 24 желтоқсандағы N 344 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - Шығыс Қазақстан облысы әкімдігінің 24.12.2014 N  344 қаулысымен (алғаш рет ресми жарияланған күнінен кейін он күнтізбелік күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
РҚАО-ның ескертпесі.
Құжаттың мәтінінде түпнұсқаның пунктуациясы мен орфографиясы сақталған.
РҚАО-ның ескертпесі!
Қолданысқа енгізілу тәртібін 2-тармақтан қараңыз.
"Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы Заңының 27-бабының 2-тармағына, "Агроөнеркәсіптік кешенді және ауылдық аумақтарды дамытуды мемлекеттік реттеу туралы" Қазақстан Республикасының 2005 жылғы 8 шілдедегі Заңының 7-бабы 2-тармағының 18) тармақшасына сәйкес және "Асыл тұқымды мал шаруашылығын дамытуды, мал шаруашылығы өнімінің өнімділігі мен сапасын арттыруды жергілікті бюджеттерден субсидиялау қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2014 жылғы 18 ақпандағы № 103 қаулысын іске асыру мақсатында Шығыс Қазақстан облысының әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Мыналар:
1) осы қаулының 1 қосымшасына сәйкес жеке қосалқы шаруашылықтарда ірі қара малдың аналық мал басын қолдан ұрықтандыру жөніндегі шығындарды 100%-ға дейін өтеуге 2014 жылға арналған субсидия нормативтері;
2) осы қаулының 2 қосымшасына сәйкес жеке қосалқы шаруашылықтарда ірі қара малдың аналық мал басын қолдан ұрықтандыру бойынша қызмет жеткізушілерге қойылатын өлшемдер мен талаптар;
3) осы қаулының 3 қосымшасына сәйкес асыл тұқымды мал шаруашылығын дамытуды, мал шаруашылығы өнімінің өнімділігі мен сапасын арттыруды субсидиялау бағыттары бойынша 2014 жылға арналған субсидия көлемдері бекітілсін.
2. Осы қаулы алғаш рет ресми жарияланған күнінен кейін он күнтізбелік күн өткен соң қолданысқа енгізіледі және 2014 жылғы 1 қантардан бастап туындаған қатынастарға қолданылады.
Облыс әкімі Б. Сапарбаев
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасы
Ауыл шаруашылығы министрі
2014 жылғы " 16 " сәуірдегі
А. Мамытбеков
Шығыс
Қазақстан облысы әкімдігінің
2014 жылғы " 15 " сәуірдегі
№  107 қаулысына 1 қосымша
Жеке қосалқы шаруашылықтарда ірі қара малдың аналық мал басын қолдан ұрықтандыру жөніндегі шығындарды 100  %-ға дейін өтеуге 2014 жылға арналған субсидиялар нормативтері
Субсидиялау бағыты
Өлшем бірлігі
1 басқа арналған субсидиялар нормативтері, теңге
Жеке қосалқы шаруашылықтарда ірі қара малдың аналық мал басын қолдан ұрықтандыру жөніндегі шығындарды 100%-ға дейін өтеу
бас

О некоторых вопросах субсидирования развития племенного животноводства и повышения продуктивности и качества продукции животноводства на 2014 год
Постановление Восточно-Казахстанского областного акимата от 15 апреля 2014 года N 107. Зарегистрировано Департаментом юстиции Восточно-Казахстанской области 15 мая 2014 года N 3329. Утратило силу - постановлением Восточно-Казахстанского областного акимата от 24 декабря 2014 года № 344
Сноска. Утратило силу - постановлением Восточно-Казахстанского областного акимата от 24.12.2014 № 344 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Примечание РЦПИ.
В тексте документа сохранена пунктуация и орфография оригинала.
Примечание РЦПИ!
Порядок введения в действие см. п.2.
В соответствии с пунктом 2 статьи 27 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", подпунктом 18) пункта 2 статьи 7 Закона Республики Казахстан от 8 июля 2005 года "О государственном регулировании развития агропромышленного комплекса и сельских территорий" и в целях реализации постановления Правительства Республики Казахстан от 18 февраля 2014 года № 103 "Об утверждении Правил субсидирования из местных бюджетов на развитие племенного животноводства, повышение продуктивности и качества продукции животноводства", Восточно-Казахстанский областной акимат ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить:
1) нормативы субсидий на возмещение до 100 % затрат по искусственному осеменению маточного поголовья крупного рогатого скота в личных подсобных хозяйствах на 2014 год согласно приложению 1 к настоящему постановлению;
2) критерии и требования к поставщикам услуг по искусственному осеменению маточного поголовья крупного рогатого скота в личных подсобных хозяйствах согласно приложению 2 к настоящему постановлению;
3) объемы субсидий по направлениям субсидирования развития племенного животноводства и повышения продуктивности и качества продукции животноводства на 2014 год согласно приложению 3 к настоящему постановлению.
2. Настоящее постановление вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования и распространяется на отношения, возникшие с 1 января 2014 года.
Аким области Б. Сапарбаев
"СОГЛАСОВАНО"
Министр сельского хозяйства
Республики Казахстан
" 16 " апреля 2014 года
А. Мамытбеков
Приложение 1 к постановлению
Восточно-Казахстанского
областного акимата
от " 15 " апреля 2014 года №  107
Нормативы субсидий на возмещение до 100 % затрат по искусственному осеменению маточного поголовья крупного рогатого скота в личных подсобных хозяйствах на 2014 год
Направление субсидирования
Единицы измерения
Нормативы субсидий на 1 голову, тенге
Возмещение до 100% затрат по искусственному осеменению маточного поголовья крупного рогатого скота в личных подсобных хозяйствах
голов

3000
Шығыс
Қазақстан облысы әкімдігінің
2014 жылғы " 15 " сәуірдегі
№  107 қаулысына 2 қосымша
Жеке қосалқы шаруашылықтарда ірі қара малдың аналық мал басын қолдан қолдан ұрықтандыру бойынша қызмет жеткізушілерге қойылатын өлшемдер мен талаптар
1. Технологиялық құрал-саймандар (құрал-жабдықтарға), ұрықтандырушы бұқалардың ұрық дозаларын сақтауға арналған бекеті болуы.
2. Ұрықтандырушы бұқалардың ұрық дозаларын сақтауды ұйымдастыру үшін технологиялық құрал-саймандар (құрал-жабдықтардың) және ілеспе материалдың болуы.
3. Ұрпақ сапасы бойынша бағаланған ұрықтандырушы бұқалардың ұрық дозаларының болуы.
4. 1 ұрықтандырушыға жылдық орташа жүктелім 240 бастан кем емес.
5. Ұрықтандырушы бұқалардың ұрығына қажеттілік, 1 басқа – 2,5 доза.
6. 1 дозаның құны – 750 теңгеден кем емес.
7. 1 аналық мал басын ұрықтандыруға ұрық дозасы шығыны – 1875 теңгеден кем емес.
8. Техник-ұрықтандырушының қызметіне жұмсалатын шығындар – 1000 теңгеден кем емес.

3000
Приложение 2 к постановлению
Восточно-Казахстанского
областного акимата
от " 15 " апреля 2014 года №  107
Критерии и требования к поставщикам услуг по искусственному осеменению маточного поголовья крупного рогатого скота в личных подсобных хозяйствах
1. Наличие пункта для технологических инструментов (оборудования), для хранения семени быков производителей.
2. Наличие технологических инструментов (оборудования) и сопутствующего материала для организации хранения доз-семени быков-производителей.
3. Наличие доз-семени быков-производителей, оцененных по качеству потомства.
4. Среднегодовая нагрузка на 1 осеменатора не менее 240 голов.
5. Потребность в семени быков-производителей на 1 голову – 2,5 дозы.
6. Стоимость 1 дозы – не менее 750 тенге.
7. Затраты дозы семени на осеменение 1 головы маточного поголовья – не менее 1875 тенге.
8. Затраты на услуги техника-осеменатора – не менее 1000 тенге.

9. Өзге шығындар (электр энергиясы,газ, су, сұйық азот, натрий цитраты, дезинфекциялық құралдар) – 125 теңгеден артық емес.
Шығыс
Қазақстан облысы әкімдігінің
2014 жылғы " 15 " сәуірдегі
№ 107 қаулысына 3 қосымша
Асыл тұқымды мал шаруашылығын дамытуды, мал шаруашылығы өнімінің өнімділігі мен сапасын арттыруды субсидиялау бағыттары бойынша 2014 жылға арналған субсидиялардың көлемдері
Ескерту. 3-қосымша жаңа редакцияда - Шығыс Қазақстан облысы әкімдігінің 28.11.2014 № 316 қаулысымен (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
Саланың атауы
Субсидиялау бағыттарының атаулары
Өлшем бірліктері
2014 жыл
Субсидиялау нормативтері, теңге
Субсидиялаудың көлемдері
Субсидиялар сомасы, мың тенге
Етті ірі қара шаруашылығы
Ірі қара малдың аналық мал басымен асыл тұқымды және селекциялық жұмыс жүргізу
бас

9. Прочие затраты (электроэнергия, газ, вода, жидкий азот, цитрат натрия, дезинфекционные средства) – не более 125 тенге.
Приложение 3 к постановлению
Восточно-Казахстанского
областного акимата
от" 15 " апреля 2014 года
№  107
Объемы субсидий по направлениям субсидирования развития племенного животноводства и повышения продуктивности и качества продукции животноводства на  2014 год
Сноска. Приложение 3 – в редакции постановления Восточно-Казахстанского областного акимата от 28.11.2014 №  316 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Наименование отрасли
Наименования направлений субсидирования
Единицы измерения
2014 год
Норматив субсидирования, тенге
Субсидируемый объем
Сумма субсидий, тыс. тенге
Мясное скотоводство
Ведение селекционной и племенной работы с маточным поголовьем крупного рогатого скота
голов