2015 жылы қоғамдық жұмыстарды ұйымдастыру мен қаржыландыру туралы
Шығыс Қазақстан облысы Аягөз ауданы әкімдігінің 2014 жылғы 12 желтоқсандағы № 721 қаулысы. Шығыс Қазақстан облысының Әділет департаментінде 2015 жылғы 05 қаңтарда № 3611 болып тіркелді. Күші жойылды - Шығыс Қазақстан облысы Аягөз ауданы әкімдігінің 2015 жылғы 30 желтоқсандағы № 878 қаулысымен
Ескерту. . Күші жойылды - Шығыс Қазақстан облысы Аягөз ауданы әкімдігінің 30.12.2015 № 878 қаулысымен (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
РҚАО-ның ескертпесі.
Құжаттың мәтінінде түпнұсқаның пунктуациясы мен орфографиясы сақталған.

Об организации и финансировании общественных работ в 2015 году
Постановление акимата Аягозского района Восточно-Казахстанской области от 12 декабря 2014 года № 721. Зарегистрировано Департаментом юстиции Восточно-Казахстанской области 05 января 2015 года № 3611. Утратило силу - постановлением акимата Аягозского района Восточно-Казахстанской области от 30 декабря 2015 года № 878
Сноска. Утратило силу - постановлением акимата Аягозского района Восточно-Казахстанской области от 30.12.2015 № 878 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Примечание РЦПИ.
В тексте документа сохранена пунктуация и орфография оригинала.

Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы "Халықты жұмыспен қамту туралы" Заңының 7 бабының 5) тармақшасының, 20 бабының, Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2001 жылғы 19 маусымдағы № 836 "Халықты жұмыспен қамту туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы Заңын іске асыру жөніндегі шаралар туралы" қаулысымен бекітілген Қоғамдық жұмыстарды ұйымдастыру мен қаржыландыру ережесінің 6, 7, 8, 18 тармақтарының негізінде, мемлекеттік кепілдіктер жүйесін кеңейту мақсатында және жұмысқа орналасуда қиыншылық көретін халықтың әр түрлі топтарын қолдау үшін, Аягөз ауданының әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:

На основании подпункта 5) статьи 7, статьи 20 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О занятости населения", пунктов 6, 7, 8, 18 Правил организации и финансирования общественных работ, утвержденных постановлением Правительства Республики Казахстан от 19 июня 2001 года № 836 "О мерах по реализации Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О занятости населения", в целях расширения системы государственных гарантий и для поддержки различных групп населения, испытывающих затруднение в трудоустройстве, акимат Аягозского района ПОСТАНОВЛЯЕТ:

1. 2015 жылы қоғамдық жұмыстар ұйымдастырылсын.
2. 2015 жылы қоғамдық жұмыстар өткізілетін ұйымдардың қоса беріліп отырған тізбесі, қоғамдық жұмыстардың түрлері, көлемдері, қаржыландыру көздері және нақты шарттары бекітілсін.
3. Қоғамдық жұмыстарға қатысушылардың жергілікті бюджет қаражатынан еңбекақысының мөлшері 2015 жылға белгіленген ең төменгі жалақыдан кем емес мөлшерінде бекітілсін.
4. Аягөз ауданы әкімдігінің 2013 жылдың 10 желтоқсандағы № 382 "2014 жылға ақылы қоғамдық жұмыстарды ұйымдастыру туралы" (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу Тізілімінде 3166 нөмірімен тіркелген, "Аягөз жаңалықтары" газетінің 2014 жылғы 1 ақпандағы нөмірі 10 санында жарияланған) қаулысының күші жойылды деп танылсын.

1. Организовать общественные работы в 2015 году.
2. Утвердить прилагаемый перечень организаций, в которых будут проводиться общественные работы в 2015 году, виды, объемы, источники финансирования и конкретные условия общественных работ.
3. Размер оплаты труда участников общественных работ из средств местного бюджета утвердить в размере не менее минимальной заработной платы, установленной на 2015 год.
4. Признать утратившим силу постановление акимата Аягозского района от 10 декабря 2013 года номер 382 "Об организации оплачиваемых общественных работ в 2014 году" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за номером 3166, опубликовано в газете "Аягөз жаңалықтары" за номером 10 от 1 февраля 2014 года).

5. Осы қаулының орындалуын бақылау аудан әкімінің орынбасары С.А.Ысқақовқа жүктелсін.
6. Осы қаулы оның алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Аудан әкімі Н. Нұрғалиев
Аягөз ауданы әкімдігінің 2014
жылғы " 12 " желтоқсан № 721
қаулысымен бекітілген
2015 жылы қоғамдық жұмыстар өткізілетін ұйымдардың тізбесі, қоғамдық жұмыстардың түрлері, көлемдері, қаржыландыру көздері және нақты шарттары
Ұйымдар атауы
Қоғамдық жұмыс түрлері
Атқарылатын жұмыстар көлемі
Сұраныс (жарияланған қажеттілік)
Ұсыныс (бекітілген)
Қаржыландыру көздері
1
2
3
4
5
6
7
1
"Аягөз ауданының Ақтоғай кенттік округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі
қоғамдық науқандарды өткізуге көмек (шаруашылық кітаптарын түгендеуге, салық төлемін жинауға көмек), елді мекендерді тазалау, тұрғын үйлерді салуға қатысу
ай сайын 300 аула;күн сайын 400 шаршы метр
5
5
Аягөз ауданының бюджеті
2
"Аягөз ауданының Айғыз ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі
қоғамдық науқандарды өткізуге көмек (шаруашылық кітаптарын түгендеуге, салық төлемін жинауға көмек), елді мекендерді тазалау, тұрғын үйлерді салуға қатысу
ай сайын 250 аула;күн сайын 150 шаршы метр
5
5
Аягөз ауданының бюджеті
3
"Аягөз ауданының Ақшәулі ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі
қоғамдық науқандарды өткізуге көмек (шаруашылық кітаптарын түгендеуге, салық төлемін жинауға көмек), елді мекендерді тазалау, тұрғын үйлерді салуға қатысу
ай сайын 210 аула;күн сайын 200 шаршы метр
9
9
Аягөз ауданының бюджеті
4
"Аягөз ауданының Ақшатау ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі
қоғамдық науқандарды өткізуге көмек (шаруашылық кітаптарын түгендеуге, салық төлемін жинауға көмек), елді мекендерді тазалау, тұрғын үйлерді салуға қатысу
ай сайын 160 аула;күн сайын 180 шаршы метр
9
9
Аягөз ауданының бюджеті
5
"Аягөз ауданының Ақши ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі
қоғамдық науқандарды өткізуге көмек (шаруашылық кітаптарын түгендеуге, салық төлемін жинауға көмек), елді мекендерді тазалау, тұрғын үйлерді салуға қатысу
ай сайын 150 аула;күн сайын 150 шаршы метр
9
9
Аягөз ауданының бюджеті
6
"Аягөз ауданының Байқошқар ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі
қоғамдық науқандарды өткізуге көмек (шаруашылық кітаптарын түгендеуге, салық төлемін жинауға көмек), елді мекендерді тазалау, тұрғын үйлерді салуға қатысу

5. Контроль за исполнением данного постановления возложить на заместителя акима Аягозского района Искакова С.А.
6. Настоящее постановление вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Аким района Н. Нургалиев
Утвержден постановлением
акимата Аягозского района от
" 12 " декабря 2014 года № 721
Перечень организаций, в которых будут проводиться общественные работы в 2015 году, виды, объемы, источники финансирования и конкретные условия общественных работ
Наименования организаций
Виды общественных работ
Объемы выполняемых работ
Спрос (заявленная потребность)
Предложение (утверждено)
Источники финансирования
1
2
3
4
5
6
7
1
Государственное учреждение "Аппарат акима Актогайского поселкового округа Аягозского района"
помощь в проведении общественных компаний (уточнение похозяйственных книг, помощь по сбору налоговых платежей), уборка населенных пунктов, участие в строительстве жилья
300 дворов ежемесячно;400 квадратных метров ежедневно
5
5
Бюджет Аягозского района
2
Государственное учреждение "Аппарат акима Айгызского сельского округа Аягозского района"
помощь в проведении общественных компаний (уточнение похозяйственных книг, помощь по сбору налоговых платежей), уборка населенных пунктов, участие в строительстве жилья
250 дворов ежемесячно; 150 квадратных метров ежедневно
5
5
Бюджет Аягозского района
3
Государственное учреждение "Аппарат акима Акшаулинского сельского округа Аягозского района"
помощь в проведении общественных компаний (уточнение похозяйственных книг, помощь по сбору налоговых платежей), уборка населенных пунктов, участие в строительстве жилья
210 дворов ежемесячно;200 квадратных метров ежедневно
9
9
Бюджет Аягозского района
4
Государственное учреждение "Аппарат акима Акшатауского сельского округа Аягозского района"
помощь в проведении общественных компаний (уточнение похозяйственных книг, помощь по сбору налоговых платежей), уборка населенных пунктов, участие в строительстве жилья
160 дворов ежемесячно;180 квадратных метров ежедневно
9
9
Бюджет Аягозского района
5
Государственное учреждение "Аппарат акима Акшиского сельского округа Аягозского района"
помощь в проведении общественных компаний (уточнение похозяйственных книг, помощь по сбору налоговых платежей), уборка населенных пунктов, участие в строительстве жилья
150 дворов ежемесячно;150 квадратных метров ежедневно
9
9
Бюджет Аягозского района
6
Государственное учреждение "Аппарат акима Байкошкарского сельского округа Аягозского района"
помощь в проведении общественных компаний (уточнение похозяйственных книг, помощь по сбору налоговых платежей), уборка населенных пунктов, участие в строительстве жилья

ай сайын 270 аула;күн сайын 160 шаршы метр
9
9
Аягөз ауданының бюджеті
23
Аягөз ауданы әкімдігінің шаруашылық жүргізу құқығындағы "Қалалық үйкомшарқұрылыс" коммуналдық мемлекеттік кәсіпорыны
құрылыс жұмыстарына қатысу, қаланы қоқыстан тазарту
күн сайын 1900 шаршы метр
250
250
Аягөз ауданының бюджеті
24
Аягөз ауданы әкімдігінің шаруашылық жүргізу құқығындағы "Аягөз су" коммуналдық мемлекеттік кәсіпорыны
канализацияны жүргізу жұмыстарына көмек; өзендерді, арықтарды тазалау жұмыстары
ай сайын 11300 шаршы метр; апта сайын 5 шақырым
12
12
Аягөз ауданының бюджеті
25
Аягөз ауданы әкімдігінің "СУ" мемлекеттік коммуналдық кәсіпорыны
су құбырларын жүргізу жұмыстары; өзендерді, арықтарды тазалау жұмыстары
ай сайын 7000 шаршы метр; ай сайын 11200 шақырым
12
12
Аягөз ауданының бюджеті
26
Қазақстан Республикасы Әділет Министрлігі тіркеу қызметі және құқықтық көмек көрсету Комитетінің "Шығыс Қазақстан облысы бойынша жылжымайтын мүлік орталығы" Республикалық мемлекеттік қазыналық кәсіпорынының Аягөз филиалы (келісімі бойынша)
мұрағаттық және ағымдағы құжат-тармен жұмыс істеуде көмек, хат-хабарларды жеткізу
күн сайын 20 құжат
6
6
Аягөз ауданының бюджеті
27
"Шығыс Қазақстан облысы Аягөз қаласының қорғаныс істері жөніндегі біріккен бөлімі" мемлекеттік мекемесі (келісімі бойынша)
мұрағаттық, ағымдағы құжаттармен жұмыс істеуде көмек; хат-хабарларды жеткізу
күн сайын 50 құжат; күн сайын шақыру мерзімінде 15 құжат
8
8
Аягөз ауданының бюджеті
28
"Аягөз аудандық прокуратурасы" мемлекеттік мекемесі (келісімі бойынша)
мұрағаттық, ағымдағы құжаттармен жұмыс істеуде көмек; хат-хабарларды жеткізу
ай сайын 800 құжат; күн сайын 40 құжат
4
4
Аягөз ауданының бюджеті
29
"Шығыс Қазақстан облысы Аягөз ауданы әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі
мұрағаттық, ағымдағы құжаттармен жұмыс істеуде көмек; хат-хабарларды жеткізу
күн сайын 40 құжат; күн сайын 60 құжат
8
8
Аягөз ауданының бюджеті
30
Шығыс Қазақстан облысы Аягөз ауданы әкімдігінің "Ақтоғай коммуналдық шарушылығы" коммуналдық мемлекеттік кәсіпорыны
құрылыс жұмыстарына қатысу, кентті қоқыстан тазарту
күн сайын 650 шаршы метр
12
12
Аягөз ауданының бюджеті
31
"Шығыс Қазақстан облысы Аягөз аудандық жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі" мемлекеттік мекемесі
мұрағаттық, ағымдағы құжаттармен жұмыс істеуде көмек; хат-хабарларды жеткізу
күн сайын 80 құжат; күн сайын 30 құжат
6
6
Аягөз ауданының бюджеті
32
"Аягөз аудандық соты" мемлекеттік мекемесі (келісім бойынша)
мұрағаттық, ағымдағы құжаттармен жұмыс істеуде көмек; хат-хабарларды жеткізу

270 дворов ежемесячно;160 квадратных метров ежедневно
9
9
Бюджет Аягозского района
23
Коммунальное государственное предприятие "Горжилкомхозстрой" на праве хозяйственного ведения акимата Аягозского района
участие в строительных работах, очистка города от мусора
1900 квадратных метров ежедневно
250
250
Бюджет Аягозского района
24
Коммунальное государственное предприятие "Аягоз су" на праве хозяйственного ведения акимата Аягозского района
помощь в работе по проведению канализации;работы по очистке рек, каналов
11300 квадратных метров ежемесячно; 5 километров еженедельно
12
12
Бюджет Аягозского района
25
Государственное коммунальное предприятие "СУ" акимата Аягозского района
помощь в работе по проведению водопровода;работы по очистке рек, каналов
7000 квадратных метров ежемесячно;11200 километров ежемесячно
12
12
Бюджет Аягозского района
26
Аягозский филиал Республиканского государственного казенного предприятия "Центр по недвижимости по Восточно-Казахстанской области" Комитета регистрационной службы и оказания правовой помощи Министерства Юстиций Республики Казахстан (по согласованию)
помощь в работе с архивными и текущими документами, доставка корреспонденции
20 документов ежедневно
6
6
Бюджет Аягозского района
27
Государственное учреждение "Объединенный отдел по делам обороны города Аягоз Восточно-Казахстанской области" (по согласованию)
помощь в работе с архивными, текущими документами; доставка корреспонденции
50 документов ежедневно; 15 документов в период призыва ежедневно
8
8
Бюджет Аягозского района
28
Государственное учреждение "Прокуратура Аягозского района" (по согласованию)
помощь в работе с архивными, текущими документами; доставка корреспонденции
800 документов ежемесячно;40 документов ежедневно
4
4
Бюджет Аягозского района
29
Государственное учреждение "Аппарат акима Аягозского района Восточно-Казахстанской области"
помощь в работе с архивными, текущими документами; доставка корреспонденции
40 документов ежедневно; 60 документов ежедневно
8
8
Бюджет Аягозского района
30
Коммунальное государственное предприятие "Актогайское коммунальное хозяйство" акимата Аягозского района Восточно-Казахстанской области
участие в строительных работах, очистка поселка от мусора
650 квадратных метров ежедневно
12
12
Бюджет Аягозского района
31
Государственное учреждение "Отдел занятости и социальных программ Аягозского района Восточно-Казахстанской области"
помощь в работе с архивными, текущими документами; доставка корреспонденции
80 документов ежедневно; 30 документов ежедневно
6
6
Бюджет Аягозского района
32
Государственное учреждение "Аягозский районный суд" (по согласованию)
помощь в работе с архивными, текущими документами; доставка корреспонденции

күн сайын 50 құжат; күн сайын 10 құжат
4
4
Аягөз ауданының бюджеті
33
"Шығыс Қазақстан облысы ішкі істер Департаментінің Аягөз қаласы және Аягөз ауданының ішкі істер бөлімі" мемлекеттік мекемесі (келісім бойынша)
мұрағаттық, ағымдағы құжаттармен жұмыс істеуде көмек
күн сайын 40 құжат
6
6
Аягөз ауданының бюджеті
34
"Шығыс Қазақстан облысы Статистика Департаментінің Аягөз аудандық статистика басқармасы" мемлекеттік мекемесі (келісім бойынша)
мұрағаттық, ағымдағы құжаттармен жұмыс істеуде көмек; хат-хабарларды жеткізу
күн сайын 60 құжат; күн сайын 15 құжат
6
6
Аягөз ауданының бюджеті
35
Шығыс Қазақстан облысы "Аягөз ауданының экономика және бюджеттік жоспарлау бөлімі" мемлекеттік мекемесі
мұрағаттық, ағымдағы құжаттармен жұмыс істеуде көмек; хат-хабарларды жеткізу
күн сайын 15 құжат; күн сайын 10 құжат
4
4
Аягөз ауданының бюджеті
36
Шығыс Қазақстан облысы "Аягөз аудандық қаржы бөлімі" мемлекеттік мекемесі
мұрағаттық, ағымдағы құжаттармен жұмыс істеуде көмек; хат-хабарларды жеткізу
күн сайын 15 құжат; күн сайын 10 құжат
4
4
Аягөз ауданының бюджеті
37
Шығыс Қазақстан облысы "Аягөз аудандық мәдениет және тілдерді дамыту бөлімі" мемлекеттік мекемесі
мұрағаттық, ағымдағы құжаттармен жұмыс істеуде көмек
күн сайын 25 құжат
2
2
Аягөз ауданының бюджеті
38
Шығыс Қазақстан облысы "Аягөз аудандық жер қатынастары бөлімі" мемлекеттік мекемесі
мұрағаттық, ағымдағы құжаттармен жұмыс істеуде көмек
күн сайын 25 құжат
6
6
Аягөз ауданының бюджеті
39
Шығыс Қазақстан облысы Аягөз аудандық білім бөлімінің "Қалалық көпсалалы қазақ мектеп-гимназиясы" коммуналдық мемлекеттік мекемесі
аумақты тазарту, ағымдағы жөндеу жұмыстары
күн сайын 100 шаршы метр
2
2
Аягөз ауданының бюджеті
40
Шығыс Қазақстан облысы Аягөз ауданы "Аудандық ішкі саясат бөлімі" мемлекеттік мекемесі
мұрағаттық, ағымдағы құжаттармен жұмыс істеуде көмек
күн сайын 10 құжат
2
2
Аягөз ауданының бюджеті
41
Шығыс Қазақстан облысы "Аягөз аудандық кәсіпкерлік бөлімі" мемлекеттік мекемесі
мұрағаттық, ағымдағы құжаттармен жұмыс істеуде көмек
күн сайын 30 құжат
2
2
Аягөз ауданының бюджеті
42
Шығыс Қазақстан облысы Аягөз ауданының "Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі" мемлекеттік мекемесі
мұрағаттық, ағымдағы құжаттармен жұмыс істеуде көмек
күн сайын 30 құжат
2
2
Аягөз ауданының бюджеті
43
Шығыс Қазақстан облысы "Аягөз аудандық ауыл шаруашылығы және ветеринария бөлімі" мемлекеттік мекемесі
мұрағаттық, ағымдағы құжаттармен жұмыс істеуде көмек
күн сайын 30 құжат
2
2
Аягөз ауданының бюджеті
Қоғамдық жұмыстардың нақты талаптары:

50 документов ежедневно; 10 документов ежедневно
4
4
Бюджет Аягозского района
33
Государственное учреждение "Отдел внутренних дел города Аягоз и Аягозского района Департамента внутренних дел Восточно-Казахстанской области" (по согласованию)
помощь в работе с архивными, текущими документами
40 документов ежедневно
6
6
Бюджет Аягозского района
34
Государственное учреждение "Управление статистики Аягозского района Департамента статистики Восточно-Казахстанской области" (по согласованию)
помощь в работе с архивными, текущими документами; доставка корреспонденции
60 документов ежедневно; 15 документов ежедневно
6
6
Бюджет Аягозского района
35
Государственное учреждение "Отдел экономики и бюджетного планирования Аягозского района" Восточно-Казахстанской области
помощь в работе с архивными, текущими документами; доставка корреспонденции
15 документов ежедневно; 10 документов ежедневно
4
4
Бюджет Аягозского района
36
Государственное учреждение "Аягозский районный отдел финансов" Восточно-Казахстанской области
помощь в работе с архивными, текущими документами; доставка корреспонденции
15 документов ежедневно; 10 документов ежедневно
4
4
Бюджет Аягозского района
37
Государственное учреждение "Аягозский районный отдел культуры и развития языков" Восточно-Казахстанской области
помощь в работе с архивными, текущими документами
25 документов ежедневно
2
2
Бюджет Аягозского района
38
Государственное учреждение "Аягозский районный отдел по земельным отношениям" Восточно-Казахстанской области
помощь в работе с архивными, текущими документами
25 документов ежедневно
6
6
Бюджет Аягозского района
39
Коммунальное государственное учреждение "Городская многопрофильная казахская школа-гимназия" отдела образования Аягозского района Восточно-Казахстанской области
уборка территорий, работы по текущему ремонту
100 квадратных метров ежедневно
2
2
Бюджет Аягозского района
40
Государственное учреждение "Районный отдел внутренней политики" Аягозского района Восточно-Казахстанской области
помощь в работе с архивными, текущими документами
10 документов ежедневно
2
2
Бюджет Аягозского района
41
Государственное учреждение "Отдел предпринимательства Аягозского района" Восточно-Казахстанской области
помощь в работе с архивными, текущими документами
30 документов ежедневно
2
2
Бюджет Аягозского района
42
Государственное учреждение "Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог" Аягозского района Восточно-Казахстанской области
помощь в работе с архивными, текущими документами
30 документов ежедневно
2
2
Бюджет Аягозского района
43
Государственное учреждение "Аягозский районный отдел сельского хозяйства и ветеринарии" Восточно-Казахстанской области
помощь в работе с архивными, текущими документами
30 документов ежедневно
2
2
Бюджет Аягозского района
Конкретные условия общественных работ:

Жұмыс аптасының ұзақтығы екі демалыс күнімен 5 күнді құрайды, сегіз сағаттық жұмыс күні, түскі үзіліс 1 сағат, еңбекақы төлеу, зейнетақы және әлеуметтік аударымдары, қолданылмаған еңбек демалысына өтемақы жүргізу еңбек шартының негiзiнде Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес реттеледi, орындалатын жұмыстың санына, сапасына және күрделiлiгiне байланысты жұмыс уақытын есептеу табелінде көрсетілген дәлелді жұмыс істеген уақытына жұмыссыздардың жеке шоттарына аудару жолымен жүзеге асырылады; еңбекті қорғау және қауіпсіздік техникасы бойынша нұсқаулық, арнайы киіммен, саймандар мен құрал-жабдықтармен қамтамасыз ету, уақытша жұмысқа жарамсыздық бойынша әлеуметтік жәрдемақы төлеу, мертігу немесе басқа зақымдану салдарынан келтірілген зиянның орнын толтыру Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес жұмыс берушімен жүргізіледі. Жұмыскерлердің жеке санаттары ( әйелдер және отбасылық міндеттері бар басқа тұлғалар, мүгедектер, он сегіз жасқа толмаған тұлғалар) үшін қоғамдық жұмыстардың талаптары тиісті санатқа еңбек талаптарының ерекшелігін ескере отырып белгіленеді және Қазақстан Республикасы еңбек заңнамасына сәйкес жұмыс берушінің және жұмыскердің арасында жасалған еңбек шарттарымен қарастырылады.

Продолжительность рабочей недели составляет 5 дней с двумя выходными, восьми часовой рабочий день, обеденный перерыв 1 час; оплата труда, пенсионные и социальные отчисления, компенсация за неиспользованный трудовой отпуск регулируются в соответствии с законодательством Республики Казахстан на основании трудового договора, осуществляется за фактически отработанное время, отраженное в табеле учета рабочего времени в зависимости от количества, качества, сложности выполняемой работы путем перечисления на лицевые счета безработных; инструктаж по охране труда и технике безопасности, обеспечение специальной одеждой, инструментом и оборудованием, выплата социального пособия по временной нетрудоспособности, возмещение вреда, причиненного увечьем или иным повреждением здоровья, производятся работодателем в соответствии с законодательством Республики Казахстан. Условия общественных работ для отдельных категорий работников ( женщины и другие лица с семейными обязанностями, инвалиды, лица, не достигшие восемнадцатилетнего возраста) определяются с учетом особенностей условий труда соответствующей категории и предусматриваются трудовыми договорами, заключаемыми между работниками и работодателями в соответствии с трудовым законодательством Республики Казахстан.