2015-2017 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы
Батыс Қазақстан облысы Казталов аудандық мәслихатының 2014 жылғы 24 желтоқсандағы № 31-2 шешімі. Батыс Қазақстан облысының Әділет департаментінде 2015 жылғы 15 қаңтарда № 3768 болып тіркелді. Күші жойылды - Батыс Қазақстан облысы Казталов аудандық мәслихатының 2016 жылғы 11 қаңтардағы № 40-2 шешімімен
Ескерту. Күші жойылды - Батыс Қазақстан облысы Казталов аудандық мәслихатының 11.01.2016 № 40-2 шешімімен.
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет кодексіне және Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңына сәйкес Казталов аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. 2015-2017 жылдарға арналған аудандық бюджет тиісінше 1, 2 және 3-қосымшаларға сәйкес, соның ішінде 2015 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 3 986 507 мың теңге:
салықтық түсімдер – 781 964 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 2 223 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 190 мың теңге;
трансферттер түсімі – 3 202 130 мың теңге;
2) шығындар – 3 975 981 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 72 841 мың теңге:
бюджеттік кредиттер – 89 190 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 16 349 мың теңге;
4) қаржы активтерiмен операциялар бойынша сальдо – 25 151 мың теңге:
қаржы активтерiн сатып алу – 25 151 мың теңге;
мемлекеттік қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -87 466 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 87 466 мың теңге:
қарыздар түсімі – 89 190 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 16 349 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 14 625 мың теңге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Батыс Қазақстан облысы Казталов аудандық мәслихатының 21.12.2015 № 39-1 шешімімен (01.01.2015 бастап қолданысқа енгізіледі).
2. 2015 жылға арналған аудандық бюджет түсімдері Қазақстан Республикасының Бюджет кодексіне, Қазақстан Республикасының "2015-2017 жылдарға арналған республикалық бюджет туралы" Заңына, Батыс Қазақстан облыстық мәслихатының 2014 жылдың 12 желтоқсандағы № 21-2 "2015-2017 жылдарға арналған облыстық бюджет туралы" шешіміне (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде 2014 жылғы 22 желтоқсанда № 3724 тіркелген, 2014 жылғы 27 желтоқсандағы "Орал өңірі" газетінде жарияланған) сәйкес және осы шешімнің 4-тармағына сәйкес қалыптастырылады.
3. Қазақстан Республикасының "2015-2017 жылдарға арналған республикалық бюджет туралы" Заңының 11, 12, 14, 15, 16, 17, 18, 19-баптары қатерге және басшылыққа алынсын.

О районном бюджете на 2015-2017 годы
Решение Казталовского районного маслихата Западно-Казахстанской области от 24 декабря 2014 года № 31-2. Зарегистрировано Департаментом юстиции Западно-Казахстанской области 15 января 2015 года № 3768. Утратило силу решением Казталовского районного маслихата Западно-Казахстанской области от 11 января 2016 года № 40-2
Сноска. Утратило силу решением Казталовского районного маслихата Западно-Казахстанской области от 11.01.2016 № 40-2.
В соответствии с Бюджетным кодексом Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года и Законом Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" Казталовский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить районный бюджет на 2015-2017 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2015 год в следующих объемах:
1) доходы – 3 986 507 тысяч тенге:
налоговые поступления – 781 964 тысячи тенге;
неналоговые поступления – 2 223 тысячи тенге;
поступления от продажи основного капитала - 190 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 3 202 130 тысяч тенге;
2) затраты – 3 975 981 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование - 72 841 тысяча тенге
бюджетные кредиты – 89 190 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 16 349 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 25 151 тысяча тенге:
приобретение финансовых активов – 25 151 тысяча тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства - 0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета - -87 466 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета - 87 466 тысяч тенге:
поступление займов – 89 190 тысяч тенге;
погашение займов – 16 349 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 14 625 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 - в редакции решения Казталовского районного маслихата Западно-Казахстанской области от 21.12.2015 № 39-1 (вводится в действие с 01.01.2015).
2. Поступления в районный бюджет на 2015 год формируются в соответствии с Бюджетным кодексом Республики Казахстан, решением Западно-Казахстанского областного маслихата от 12 декабря 2014 года № 21-2 "Об областном бюджете на 2015-2017 годы" (зарегистрированное 22 декабря 2014 года в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за №3724, опубликованное 27 декабря 2014 года в газете "Приуралье") и согласно пункта 4 настоящего решения.
3. Принять к сведению и руководству статьи 11, 12, 14, 15, 16, 17, 18, 19 Закона Республики Казахстан "О республиканском бюджете на 2015-2017 годы".

4. 2015 жылға арналған аудандық бюджетте республикалық және облыстық бюджеттен бөлінетін нысаналы трансферттердің және кредиттердің жалпы сомасы 730 531 мың теңге көлемінде қарастырылсын:
мектепке дейінгі білім беру ұйымдарында мемлекеттік білім беру тапсырысын іске асыруға, оның ішінде еңбекақы жүйесінің жаңа моделінің деңгейіне сәйкес еңбекақы мөлшерін жеткізуге – 136 885 мың теңге;
үш деңгейлі жүйе бойынша біліктілікті арттырудан өткен мұғалімдерге төленетін еңбекақыны арттыруға – 33 272 мың теңге;
мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек төлеуге – 169 мың теңге;
18 жасқа дейінгі балаларға мемлекеттік жәрдемақылар төлеуге – 3 145 мың теңге;
мүгедектерге қызмет көрсетуге бағдарланған ұйымдар орналасқан жерлерде жол белгілері мен сілтегіштерін орнату – 336 мың теңге:
мүгедектерді міндетті гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету нормаларын көбейту – 3 680 мың теңге;
Ұлы Отан соғысындағы Жеңістің жетпіс жылдығына арналған іс-шараларды өткізуге – 8 550 мың теңге;
материалдық көмекті төлегені үшін екінші деңгейдегі банктерге комиссиялық сыйақы - 86 мың теңге;
мемлекеттік мекемелердің мемлекеттік қызметшілері болып табылмайтын жұмыскерлеріне, сондай-ақ жергілікті бюджеттерден қаржыландырылатын мемлекеттік қазыналық кәсіпорындардың жұмыскерлеріне еңбекақы төлеу жүйесінің жаңа моделі бойынша еңбекақы төлеуге және олардың лауазымдық айлықақыларына ерекше еңбек жағдайлары үшін ай сайынғы үстемеақы төлеуге – 192 779 мың теңге;
инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жобалауға, дамытуға және (немесе) жайластыруға - 72 537 мың теңге;
мамандандырылған уәкілетті ұйымдардың жарғылық капиталдарын ұлғайтуға – 37 679 мың теңге;
мамандарды әлеуметтік қолдау шараларын іске асыруға – 89 190 мың теңге;
Ақпәтер ауылындағы орта мектеп ғимаратын күрделі жөндеу (қайта қарау) - 14 206 мың теңге;
Ақпәтер ауылында мектеп жанындағы интернат ғимаратын күрделі жөндеу (қайта қарау) – 4 053 мың теңге;
мемлекеттік білім беру ұйымдары үшін оқулықтар мен оқу-әдістемелік кешендерді сатып алу және жеткізуге – 15 299 мың теңге;
өрт сөндіру техникаларын сатып алуға – 21 624 мың теңге;
азаматтық хал актілерін тіркеу бөлімдерінің штат санын ұстауға– 963 мың теңге;
агроөнеркәсіптік кешеннің жергілікті атқарушы органдарының бөлімшелерін ұстауға - 6 140 мың теңге;
балалар мен жасөспірімдердің психикалық денсаулығын зерттеу және халыққа психологиялық-медициналық-педагогикалық консультациялық көмек көрсетуге – 12 582 мың теңге;
патронат тәрбиешілерге берілген баланы (балаларды) асырап бағуға – 2 412 мың теңге;

4. Учесть в районном бюджете на 2015 год поступление целевых трансфертов и кредитов из республиканского и областного бюджета в общей сумме 730 531 тысяча тенге:
на реализацию государственного образовательного заказа в дошкольных организациях образования, из них на доведение размера оплаты труда до уровня в соответствии с новой моделью системы оплаты труда – 136 885 тысяч тенге;
на повышение оплаты труда учителям, прошедшим повышение квалификации по трехуровневой системе – 33 272 тысячи тенге;
на выплату государственной адресной социальной помощи - 169 тысяч тенге;
на выплату государственных пособий на детей до 18 лет – 3 145 тысяч тенге;
установка дорожных знаков и указателей в местах расположения организаций, ориентированных на обслуживание инвалидов – 336 тысяч тенге;
увеличение норм обеспечения инвалидов обязательными гигиеническими средствами – 3 680 тысяч тенге;
на проведение мероприятий, посвященных семидесятилетию Победы в Великой Отечественной войне – 8 550 тысяч тенге;
на комиссионное вознаграждение банкам второго уровня за выплату материальной помощи – 86 тысяч тенге;
на оплату труда по новой модели системы оплаты труда и выплату ежемесячной надбавки за особые условия труда к должностным окладам работников государственных учреждений, не являющихся государственными служащими, а также работников государственных казенных предприятий, финансируемых из местных бюджетов – 192 779 тысяч тенге;
на проектирование, развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры – 72 537 тысяч тенге;
на увеличение уставных капиталов специализированных уполномоченных организаций – 37 679 тысяч тенге;
для реализации мер социальной поддержки специалистов – 89 190 тысяч тенге;
на капитальный ремонт здания средней школы в селе Акпатер (повторное рассмотрение) - 14 206 тысяч тенге;
на капитальный ремонт здания пришкольного интерната в селе Акпатер (повторное рассмотрение) – 4 053 тысячи тенге;
на приобретение и доставка учебников, учебно-методических комплексов для государственных учреждений образования – 15 299 тысяч тенге;
на приобретению пожарной техники – 21 624 тысячи тенге;
на содержание штатной численности отделов регистрации актов гражданского состояния – 963 тысячи тенге;
на содержание подразделений местных исполнительных органов агропромышленного комплекса– 6 140 тысяч тенге;
на обследования психического здоровья детей и подростков и оказание психолого – медико-педагогической консультативной помощи населению – 12 582 тысячи тенге;
на содержание ребенка (детей), переданного патронатным воспитателям – 2 412 тысячи тенге;

Казталов ауылының бас жоспарын әзірлеуге – 6 597 мың теңге;
Жалпақтал ауылының бас жоспарын әзірлеуге – 6 418 мың теңге;
Аудандық маңызы бар автомобиль жолдарын ағымдағы жөндеу және күтіп ұстауға - 61 929 мың теңге.
Ескерту. 4-тармақ жаңа редакцияда - Батыс Қазақстан облысы Казталов аудандық мәслихатының 10.04.2015 № 33-1 шешімімен (01.01.2015 бастап қолданысқа енгізіледі).
5. Жергілікті атқарушы органдарға қарасты мемлекеттік мекемелер ұсынатын қызметтер мен тауарларды өткізуден түсетін ақшалар Қазақстан Республикасының Бюджет кодексі және Қазақстан Республикасының Үкіметі анықтаған тәртіпте пайдаланылады.
6. 2015 жылға арналған ауданның жергілікті атқарушы органдарының резерві 11 474 мың теңге көлемінде бекітілсін.
Ескерту. 6-тармақ жаңа редакцияда - Батыс Қазақстан облысы Казталов аудандық мәслихатының 07.12.2015 № 38-1 шешімімен (01.01.2015 бастап қолданысқа енгізіледі).
7. 2015 жылдың 1 қаңтарынан бастап Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасымен белгіленген мамандар лауазымдарының тізбесіне сәйкес ауылдық жерлерде қызмет ететін денсаулық сақтау, әлеуметтік қамсыздандыру, білім беру, мәдениет, спорт және ветеринария саласының азаматтық қызметшілеріне осы қызмет түрлерімен қалада айналысатын азаматтық қызметшілердің ставкаларымен салыстырғанда лауазымдық жалақыларын 25%-ға көтеру белгіленсін.
Ескерту. 7-тармақ жаңа редакцияда - Батыс Қазақстан облысы Казталов аудандық мәслихатының 06.08.2015 № 34-5 шешімімен (01.01.2015 бастап қолданысқа енгізіледі).
8. 2015 жылға арналған жергілікті бюджетті атқару процесінде секвестрлеуге жатпайтын жергілікті бюджеттік бағдарламалардың тізбесі 4-қосымшаға сәйкес бекітілсін.
9. Казталов ауданының ауылдық округтерінің 2015 жылға арналған бюджеттік бағдарламалары 5-қосымшаға сәйкес бекітілсін.
10. Казталов аудандық мәслихат аппаратының басшысы (А. Берденов) осы шешімнің әділет органдарында мемлекеттік тіркелуін, "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесінде және бұқаралық ақпарат құралдарында оның ресми жариялануын қамтамасыз етсін.
11. Осы шешім 2015 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі.
Сессия төрағасы Е. Ғазизов
Мәслихат хатшысы Е. Ғазизов
Казталов аудандық
мәслихатының
2014 жылғы 24 желтоқсандағы
№ 31-2 шешіміне
1-қосымша
2015 жылға арналған аудандық бюджет

на разработку генерального плана села Казталов – 6 597 тысяч тенге;
на разработку генерального плана села Жалпактал – 6 418 тысячи тенге;
на текущий ремонт и содержания автомобильных дорог районного значения - 61 929 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 4 - в редакции решения Казталовского районного маслихата Западно-Казахстанской области от 10.04.2015 № 33-1 (вводится в действие с 01.01.2015).
5. Деньги от реализации товаров и услуг, предоставляемых государственными учреждениями, подведомственных местным исполнительным органам, используются ими в порядке, определяемом Бюджетным кодексом Республики Казахстан и Правительством Республики Казахстан.
6. Утвердить резерв местного исполнительного органа района на 2015 год в размере 11 474 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 6 - в редакции решения Казталовского районного маслихата Западно-Казахстанской области от 07.12.2015 № 38-1 (вводится в действие с 01.01.2015).
7. Установить гражданским служащим здравоохранения, социального обеспечения, образования, культуры, спорта и ветеринарии работающим в сельской местности, согласно перечню должностей специалистов, определенных в соответствии с трудовым законодательством Республики Казахстан повышение на 25% должностных окладов по сравнению со ставками гражданских служащих, занимающихся этими видами деятельности в городских условиях, с 1 января 2015 года.
Сноска. Пункт 7 - в редакции решения Казталовского районного маслихата Западно-Казахстанской области от 06.08.2015 № 35-4 (вводится в действие с 01.01.2015).
8. Утвердить перечень местных бюджетных программ, не подлежащих секвестру в процессе исполнения местного бюджета на 2015 год, согласно приложению 4.
9. Утвердить бюджетные программы сельских округов Казталовского района на 2015 год согласно приложению 5.
10. Руководителю аппарата Казталовского районного маслихата (А. Берденов) обеспечить государственную регистрацию данного решения в органах юстиции, его официальное опубликование в информационно-правовой системе "Әділет" и в средствах массовой информации.
11. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2015 года.
Председатель сессии Е. Газизов
Cекретарь маслихата Е. Газизов
Приложение 1
к решению Казталовского
районного маслихата
от 24 декабря 2014 года № 31-2
Районный бюджет на 2015 год

18 538
462
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ауыл шаруашылығы бөлімі
10 251
001
Жергілікті деңгейде ауыл шаруашылығы саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
10 251
473
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ветеринария бөлімі
49 993
001
Жергілікті деңгейде ветеринария саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
7 192
007
Қаңғыбас иттер мен мысықтарды аулауды және жоюды ұйымдастыру
720
008
Алып қойылатын және жойылатын ауру жануарлардың, жануарлардан алынатын өнімдер мен шикізаттың құнын иелеріне өтеу
42 081
474
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ауыл шаруашылығы және ветеринария бөлімі
0
001
Жергілікті деңгейде ауыл шаруашылығы және ветеринария саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
0
008
Алып қойылатын және жойылатын ауру жануарлардың, жануарлардан алынатын өнімдер мен шикізаттың құнын иелеріне өтеу
0
6
Жер қатынастары
7 618
463
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жер қатынастары бөлімі
7 618
001
Аудан (облыстық маңызы бар қала) аумағында жер қатынастарын реттеу саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
7 618
9
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, қоршаған ортаны қорғау және жер қатынастары саласындағы басқа да қызметтер
96 572
473
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ветеринария бөлімі
96 572
011
Эпизоотияға қарсы іс-шаралар жүргізу
96 572
474
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ауыл шаруашылығы және ветеринария бөлімі
0
013
Эпизоотияға қарсы іс-шаралар жүргізу
0
11
Өнеркәсіп, сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі
22 227
2
Сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі
22 227
466
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, қала құрылысы және құрылыс бөлімі
22 227
001
Құрылыс, облыс қалаларының, аудандарының және елді мекендерінің сәулеттік бейнесін жақсарту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру және ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) аумағын оңтайла және тиімді қала құрылыстық игеруді қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер
9 212
013
Аудан аумағында қала құрылысын дамытудың кешенді схемаларын, аудандық (облыстық) маңызы бар қалалардың, кенттердің және өзге де ауылдық елді мекендердің бас жоспарларын әзірлеу
13 015
12
Көлiк және коммуникация
63 833
1
Автомобиль көлiгi
63 182
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
63 182
023
Автомобиль жолдарының жұмыс істеуін қамтамасыз ету
63 182
9
Көлiк және коммуникациялар саласындағы басқа да қызметтер
651
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі

18 538
462
Отдел сельского хозяйства района (города областного значения)
10 251
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в сфере сельского хозяйства
10 251
473
Отдел ветеринарии района (города областного значения)
49 993
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в сфере ветеринарии
7 192
007
Организация отлова и уничтожения бродячих собак и кошек
720
008
Возмещение владельцам стоимости изымаемых и уничтожаемых больных животных, продуктов и сырья животного происхождения
42 081
474
Отдел сельского хозяйства и ветеринарии района (города областного значения)
0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в сфере сельского хозяйства и ветеринарии
0
008
Возмещение владельцам стоимости изымаемых и уничтожаемых больных животных, продуктов и сырья животного происхождения
0
6
Земельные отношения
7 618
463
Отдел земельных отношений района (города областного значения)
7 618
001
Услуги по реализации государственной политики в области регулирования земельных отношений на территории района (города областного значения)
7 618
9
Прочие услуги в области сельского, водного, лесного, рыбного хозяйства, охраны окружающей среды и земельных отношений
96 572
473
Отдел ветеринарии района (города областного значения)
96 572
011
Проведение противоэпизоотических мероприятий
96 572
474
Отдел сельского хозяйства и ветеринарии района (города областного значения)
0
013
Проведение противоэпизоотических мероприятий
0
11
Промышленность, архитектурная, градостроительная и строительная деятельность
22 227
2
Архитектурная, градостроительная и строительная деятельность
22 227
466
Отдел архитектуры, градостроительства и строительства района (города областного значения)
22 227
001
Услуги по реализации государственной политики в области строительства, улучшения архитектурного облика городов, районов и населенных пунктов области и обеспечению рационального и эффективного градостроительного освоения территории района (города областного значения)
9 212
013
Разработка схем градостроительного развития территории района, генеральных планов городов районного (областного) значения, поселков и иных сельских населенных пунктов
13 015
12
Транспорт и коммуникации
63 833
1
Автомобильный транспорт
63 182
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
63 182
023
Обеспечение функционирования автомобильных дорог
63 182
9
Прочие услуги в сфере транспорта и коммуникаций
651
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)