Қазақстан Республикасының мемлекеттік қызмет істері және сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл органдарының қызметкерлеріне кезектен тыс біліктілік сыныптарын белгілеу жөніндегі қағидаларды бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері және сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл агенттігі Төрағасының 2015 жылғы 30 қаңтардағы № 30 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2015 жылы 4 наурызда № 10377 тіркелді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасының Мемлекеттік қызмет істері министрінің 2016 жылғы 19 мамырдағы № 103 бұйрығымен
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Мемлекеттік қызмет істері министрінің 19.05.2016 № 103 (алғашқы ресми жарияланған күннен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
«Құқық қорғау қызметі туралы» Қазақстан Республикасының Заңын іске асыру мақсатында, Қазақстан Республикасы Президентінің 2014 жылғы 29 тамыздағы № 900 Жарлығымен бекітілген Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері және сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл агенттігі туралы ереженің 20-тармағының 3) тармақшасын басшылыққа ала отырып, БҰЙЫРАМЫН:
1. Қоса беріліп отырған Қазақстан Республикасының мемлекеттік қызмет істері және сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл органдарының қызметкерлеріне кезектен тыс біліктілік сыныптарын белгілеу жөніндегі қағидалар бекітілсін.
2. Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері және сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл агенттігінің (бұдан әрі - Агенттік) Әкімшілік жұмыс департаменті осы бұйрықтың Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелуін және ресми жариялануын қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау Агенттіктің аппарат басшысы А.А. Шайымоваға жүктелсін.
4. Осы бұйрық алғаш ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Төраға                                             Қ.Қожамжаров
Қазақстан Республикасы
Мемлекеттік қызмет істері және
сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл
агенттігі Төрағасының 2015 жылғы
30 қаңтардағы № 30 бұйрығымен
бекітілген
Қазақстан Республикасының мемлекеттік қызмет істері және
сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл органдарының
қызметкерлеріне кезектен тыс біліктілік сыныптарын белгілеу
жөніндегі қағидалар
1. Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері және сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл органдарының қызметкерлеріне кезектен тыс біліктілік сыныптарын белгілеу жөніндегі қағидалар (бұдан әрі - Қағидалар) «Құқық қорғау қызметі туралы» Қазақстан Республикасы Заңының 26-бабының 4-тармақшасына сәйкес әзірленген және мемлекеттік қызмет істері және сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл органдарында (бұдан әрі - органдар) кезектен тыс біліктілік сыныптарын белгілеу тәртібін айқындайды.

Об утверждении Правил по установлению внеочередных квалификационных классов сотрудникам органов по делам государственной службы и противодействию коррупции Республики Казахстан
Приказ Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы и противодействию коррупции от 30 января 2015 года № 30. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 4 марта 2015 года № 10377. Утратил силу приказом Министра по делам государственной службы Республики Казахстан от 19 мая 2016 года № 103
Сноска. Утратил силу приказом Министра по делам государственной службы РК от 19.05.2016 № 103 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
В целях реализации Закона Республики Казахстан «О правоохранительной службе», руководствуясь подпунктом 3) пункта 20 Положения об Агентстве Республики Казахстан по делам государственной службы и противодействию коррупции, утвержденного Указом Президента Республики Казахстан от 29 августа 2014 года № 900, ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Утвердить прилагаемые Правила по установлению внеочередных квалификационных классов сотрудникам органов по делам государственной службы и противодействию коррупции Республики Казахстан.
2. Департаменту административной работы Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы и противодействию коррупции (далее - Агентство) обеспечить государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан и его официальное опубликование в порядке, установленном законодательством Республики Казахстан.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на руководителя аппарата Агентства Шаимову А.А.
4. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Председатель                               К. Кожамжаров
Утверждены
приказом Председателя Агентства
Республики Казахстан
по делам государственной службы
и противодействию коррупции
от 30 января 2015 года № 30
Правила
по установлению внеочередных квалификационных классов
сотрудникам органов по делам государственной службы и
противодействию коррупции Республики Казахстан
1. Настоящие Правила по установлению внеочередных квалификационных классов сотрудникам органов по делам государственной службы и противодействию коррупции (далее - Правила) разработаны в соответствии с пунктом 4 статьи 26 Закона Республики Казахстан «О правоохранительной службе» и определяют порядок установления внеочередных квалификационных классов в органах по делам государственной службы и противодействию коррупции (далее - органы).

2. Кезектен тыс біліктілік сыныбын белгілеу туралы шешімді мемлекеттік қызмет істері және сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл органдарының басшысы Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері және сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл агенттігінің (бұдан әрі - Агенттік) Қазақстан Республикасының мемлекеттік және ведомстволық наградаларымен марапаттау мәселелері жөніндегі комиссиясының ұсынымдары бойынша бұйрық шығару арқылы қабылдайды.
3. Кезектен тыс біліктілік сыныбы Агенттіктің құрылымдық немесе аумақтық бөлімшелері басшыларының ұсыныстары негізінде қызметкерлерге өзінің қызметтік міндеттерін үлгілі орындағаны, қызметте жоғары нәтижелерге қол жеткізгені, қызметтік борышын орындау кезінде көрсеткен еңбегі мен жеке ерлігі, сондай-ақ мінсіз қызметі үшін көтермелеу тәртібінде дербес белгіленеді.
4. Кезектен тыс біліктілік сыныптары белгілеу реттілігіне қарай мерзімінен бұрын және атқаратын штаттық лауазымы бойынша көзделген біліктілік сыныптан бір саты жоғары деп бөлінеді.
5. Мерзімінен бұрын белгіленетін біліктілік сыныптар біліктілік сыныпта еңбек сіңірудің «Құқық қорғау қызметі туралы» ҚР Заңымен белгіленген мерзімдерінің кемінде жартысы өткенде беріледі.
6. Атқаратын штаттық лауазымы бойынша көзделген біліктілік сыныптан бір саты жоғары біліктілік сынып алдыңғы біліктілік сыныпта еңбек сіңірген жылдарының кемінде бір жарым мерзімі өткен соң беріледі.
7. Кезектен тыс біліктілік сыныптары органдағы қызметі кезеңінде екі реттен артық жүргізілмейді.
8. Біліктілік сыныбында болу мерзімі қызметкерге тиісті біліктілік сыныбын белгілеген күннен бастап есептеледі. Осы мерзімге лауазымдардағы қызметтің нақты уақыты, сондай-ақ қызметкердің органның қарамағында болған кезеңі кіреді.
9. Кезектен тыс біліктілік сыныптарын белгілеуге ұсыныстар (бұдан әрі - Ұсыныстар) Агенттіктің персоналмен жұмыс жасау бөлімшесіне осы Қағидалардың қосымшасына сәйкес, нысан бойынша жолданады.
10. Кезектен тыс біліктілік сыныптарын белгілеуге ұсыныстарда көрсетілген мәліметтердің дұрыстығына жауаптылық пен бақылау Агенттіктің құрылымдық және аумақтық бөлімшелерінің басшыларына жүктеледі.
11. Тиісті бұйрық (одан үзінді) келіп түскен кезде тікелей немесе тура басшының қызметкерге біліктілік сыныпты белгілегені туралы қызметтік кеңестерде, жиындарда немесе жеке құрамның саптық түзеуінде жариялайды.
12. Алынбаған тәртіптік жазасы болғанда, қызметтік тергеу аяқталғанға дейін, қылмыстық іс ақтайтын негіздер бойынша қысқартылғанға дейін, ақтау үкімі заңды күшіне енгенге дейін кезектен тыс біліктілік сыныптарды белгілеуге ұсыныстарға жол берілмейді.
Қазақстан Республикасы
Мемлекеттік қызмет істері және
сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл
агенттігінің Төрағасының
20 жылғы 30 қаңтардағы
№ 30 бұйрығымен бекітілген
Қазақстан Республикасының мемлекеттік
қызмет істері және сыбайлас жемқорлыққа
қарсы іс-қимыл органдарының қызметкерлеріне
кезектен тыс біліктілік сыныптарын белгілеу
жөніндегі қағидаларға қосымша
Нысан
__________________________________________
Лауазым бойынша біліктілік сыныбы
ҚР Президентінің 20 жылғы ___ _____ № ____
Жарлығымен бекітілді
Ұсыныс
Кезектен       тыс       біліктілік       сыныбын       белгілеуге
_____________________________________________________________________
(қандай)
Кімге _______________________________________________________________
(біліктілік сыныбы, тегі, аты, әкесінің аты, жеке нөмірі)
Лауазымы, ___________________________________________________________
(мемлекеттік қызмет істері және сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл
органы) Туған жылы, күні, айы
Білімі ______________________________________________________________
(жалпы, арнайы, жоғары, әскери)
_____________________________________________________________________
(қашан және қандай оқу орнын аяқтады)
Бар біліктілік сыныбы _______________________________________________
________________ 20_____ жылғы __________ № ______ бұйрығымен берілді
_____________________________________________________________________
(қысқаша мінездемесі)
ҚК, арнаулы мемлекеттік және құқық қорғау органдарындағы қызметі
Қандай айдан және жылдан бастап
Қандай ай және жыл аралығында
Лауазымдардың, бөлімдердің, құрамалардың, органдардың, мекемелердің, оқу орындардың атауы
Персоналмен жұмыс жасау бөлімшесінің басшысы ________________________
(біліктілік сыныбы, аты-жөні, қолы)
20_____ жылғы ________
Ескертпе:
Егер мәлімет құпия сипаттан тұрса, оған құпия белгісі қойылады.
* бірінші біліктілік сыныптарын белгілеуге ұсыну, сыбайлас жемқорлыққа қарсы қызмет кадрларына енгізу кезінде толтырылады.

2. Решение об установлении внеочередного квалификационного класса принимает руководитель органов по делам государственной службы и противодействию коррупции путем издания приказа по рекомендации Комиссии Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы и противодействию коррупции (далее - Агентство) по вопросам награждения государственными и ведомственными наградами Республики Казахстан и поощрения.
3. Внеочередной квалификационный класс устанавливается сотрудникам на основании представлений руководителей структурных или территориальных подразделений Агентства в порядке поощрения за образцовое выполнение своих служебных обязанностей, высокие показатели в служебной деятельности, заслуги и мужество, проявленные при исполнении служебного долга, а также за безупречную службу.
4. В зависимости от последовательности установления внеочередные квалификационные классы подразделяются на досрочные и на одну ступень выше квалификационного класса, предусмотренного занимаемой штатной должностью.
5. Досрочно квалификационный класс устанавливается по истечении не менее половины установленного Законом РК «О правоохранительной службе» срока выслуги лет в квалификационном классе.
6. Квалификационный класс на одну ступень выше квалификационного класса, предусмотренного по занимаемой штатной должности, устанавливается по истечении не менее полутора срока выслуги лет в предыдущем квалификационном классе.
7. Установление внеочередных квалификационных классов производится не более двух раз за весь период службы в органе.
8. Срок пребывания в квалификационном классе исчисляется со дня установления сотруднику соответствующего квалификационного класса. В этот срок входят фактическое время службы на должностях, а также период нахождения сотрудника в распоряжении органа.
9. Представление к установлению внеочередного квалификационного класса (далее - Представление) направляется в подразделение работы с персоналом Агентства по форме, согласно приложению к настоящим Правилам.
10. Ответственность и контроль за достоверностью сведений, указанных в представлении, возлагается на руководителей структурных и территориальных подразделений Агентства.
11. Объявление об установлении внеочередного квалификационного класса производится непосредственным или прямым руководителем при поступлении соответствующего приказа (или выписки из него) на служебных совещаниях, собраниях или перед строем личного состава.
12. Не допускается представление при наличии не снятого дисциплинарного взыскания, до окончания служебного расследования, прекращения уголовного дела по реабилитирующим основаниям, вступления в законную силу оправдательного приговора.
Приложение
к Правилам по установлению
внеочередных квалификационных
классов сотрудникам органов по делам
государственной службы и
противодействию коррупции
Республики Казахстан
Форма
___________________________________
Квалификационный класс по должности
утвержден Указом Президента РК
от «10» сентября 2012 года № 376дсп
ПРЕДСТАВЛЕНИЕ
к установлению внеочередного квалификационного класса
__________________________________________________________________
(вид класса)
Кому _____________________________________________________________
(квалификационный класс, фамилия, имя, отчество (при его наличии), личный номер)
Должность, _______________________________________________________
(орган по делам государственной службы и противодействию коррупции)
Число, месяц, год рождения _______________________________________
Образование ______________________________________________________
(общее, специальное, высшее, военное)
__________________________________________________________________
(когда и какое учебное заведение окончил)
Имеющийся квалификационный класс _________________________________
Присвоен приказом ___________ от «___» _____________ _____ г. №___
__________________________________________________________________
(краткая характеристика)
Служба в ВС, специальных государственных и правоохранительных органов
С какого месяца и года
По какой месяц и год
Наименование должностей, частей, соединений, органов, учреждений, учебных заведений
Руководитель ______________________________________________________
(должность квалификационный класс, фамилия, подпись)
«___» __________ 20__ г.
Руководитель подразделения работы с персоналом ____________________
(квалификационный класс,
Ф.И.О. (при его наличии), подпись)
«___» __________ 20__ г.
Примечание:
Если представление содержит сведения секретного характера, ему
присваивается гриф секретности.
* Заполняется при представлении к установлению первых
квалификационных классов, зачислению в кадры антикоррупционной службы.