Әкімшінің қызметін жүзеге асыру құқығы бар тұлғаларды тіркеуге, тіркеуден шығаруға, тіркелген тұлғаның деректеріне өзгерістер енгізуге арналған өтініштер нысандарын, сондай-ақ тiркелгендiгiн растау және тіркеуден бас тарту нысандарын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2015 жылғы 26 ақпандағы № 130 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2015 жылы 1 сәуірде № 10607 тіркелді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің Бірінші орынбасары - Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2019 жылғы 18 маусымдағы № 591 бұйрығымен
Ескерту. Күші жойылды – ҚР Премьер-Министрінің Бірінші орынбасары – ҚР Қаржы министрінің 18.06.2019 № 591 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
"Оңалту және банкроттық туралы" Қазақстан Республикасының 2014 жылғы 7 наурыздағы Заңының 12-бабы 6-тармағына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
1. Қоса беріліп отырған:
1) осы бұйрықтың 1-қосымшасына сәйкес уақытша әкімшінің, оңалтуды, уақытша және банкроттықты басқарушылардың қызметін жүзеге асыру құқығы бар тұлғаларды тіркеуге арналған өтініш;
2) осы бұйрықтың 2-қосымшасына сәйкес уақытша әкімшінің, оңалтуды, уақытша және банкроттықты басқарушылардың қызметін жүзеге асыру мақсатында тіркелген тұлғаларды тіркеуден шығару туралы өтініш;
3) осы бұйрықтың 3-қосымшасына сәйкес уақытша әкімшінің, оңалтуды, уақытша және банкроттықты басқарушылардың қызметін жүзеге асыру мақсатында тіркелген тұлғаның деректеріне өзгерістер енгізу туралы өтініш;
4) осы бұйрықтың 4-қосымшасына сәйкес уақытша әкімшінің, оңалтуды, уақытша және банкроттықты басқарушылардың қызметін жүзеге асыру құқығы бар тұлғаның тiркелгендігі туралы растау;
5) осы бұйрықтың 5-қосымшасына сәйкес уақытша әкімшінің, оңалтуды, уақытша және банкроттықты басқарушылардың қызметін жүзеге асыруға тіркеуден бас тарту нысандары бекітілсін.
2. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Мемлекеттік кірістер комитеті (Д.Е. Ерғожин) заңнамада белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықты Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелуін;
2) осы бұйрықты мемлекеттік тіркеуден өткеннен кейін күнтізбелік он күн ішінде оны мерзімді баспа басылымдарына және "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесіне ресми жариялауға жіберуді;

Об утверждении форм заявлений на регистрацию лиц, имеющих право осуществлять деятельность администратора, снятие с регистрации, внесение изменений в данные зарегистрированного лица, а также форм подтверждения и отказа в регистрации
Приказ Министра финансов Республики Казахстан от 26 февраля 2015 года № 130. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 1 апреля 2015 года № 10607. Утратил силу приказом Первого заместителя Премьер-Министра Республики Казахстан – Министра финансов Республики Казахстан от 18 июня 2019 года № 591 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования)
Сноска. Утратил силу приказом Первого заместителя Премьер-Министра РК – Министра финансов РК от 18.06.2019 № 591 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
В соответствии с пунктом 6 статьи 12 Закона Республики Казахстан от 7 марта 2014 года "О реабилитации и банкротстве" ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Утвердить прилагаемые формы:
1) заявления на регистрацию лиц, имеющих право осуществлять деятельность временного администратора, реабилитационного, временного и банкротного управляющих, согласно приложению 1 к настоящему приказу;
2) заявления на снятие с регистрации лица, зарегистрированного в целях осуществления деятельности временного администратора, реабилитационного, временного и банкротного управляющих, согласно приложению 2 к настоящему приказу;
3) заявления о внесении изменений в данные лица, зарегистрированного в целях осуществления деятельности временного администратора, реабилитационного, временного и банкротного управляющих, согласно приложению 3 к настоящему приказу;
4) подтверждения о регистрации лица, имеющего право осуществлять деятельность временного администратора, реабилитационного, временного и банкротного управляющих, согласно приложению 4 к настоящему приказу;
5) отказа в регистрации на осуществление деятельности временного администратора, реабилитационного, временного и банкротного управляющих, согласно приложению 5 к настоящему приказу.
2. Комитету государственных доходов Министерства финансов
Республики Казахстан (Ергожин Д.Е.) в установленном законодательством порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) в течение десяти календарных дней после государственной регистрации настоящего приказа его направление на официальное опубликование в периодических печатных изданиях и информационно-правовой системе "Әділет";

3) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің ресми интернет-ресурсында жариялауды қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрық алғаш ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрі
Б. Сұлтанов
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрінің
2015 жылғы 26 ақпандағы
№ 130 бұйрығына
1-қосымша
Нысан
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрлігінің
Мемлекеттік кірістер комитеті
_______________________________
(тегі, аты, әкесінің аты
_______________________________
(болған жағдайда))
_______________________________
(нақты тұрғылықты мекенжайы)
_______________________________
_______________________________
(байланыс телефондары)
Уақытша әкімшінің, оңалтуды, уақытша және банкроттықты басқарушылардың қызметін жүзеге асыру құқығы бар тұлғаларды тіркеуге арналған өтініш
"Оңалту және банкроттық туралы" Қазақстан Республикасының 2015 жылғы 7 наурыздағы Заңының 12-бабы 6-тармағына сәйкес әкімшінің қызметін жүзеге асыру мақсатында тіркеу жүргізуді сұраймын.
Жеке тұлға туралы мәліметтер:
1. Туған күні, айы, жылы_______________________________________
2. Жеке басын куәландыратын құжаттың деректері_________________
(сериясы, нөмірі және
_____________________________________________________________________
берілген күні, құжатты берген органның атауы).
3. Жеке сәйкестендіру нөмірі (ЖСН) ____________________________
4 Біліктілік емтиханын тапсырғаны туралы мәліметтер ___________
(Комиссия шешімі
_____________________________________________________________________
және күні).
5. Жұмыс орны _________________________________________________
6. Тұрғылықты мекенжайы _______________________________________
(облыс, аудан, қала (ауыл), көше (шағын аудан),
_____________________________________________________________________
үй нөмірі, пәтер нөмірі).
7. Өтелмеген немесе алынбаған сотталғандығының болмауы туралы
мәліметтер _________________________________________________________.
8. Наркологиялық немесе психиатриялық диспансерлерде есепте
тұратыны туралы мәліметтердің болмауы ______________________________.
9. Сот әрекетке қабілетсіз немесе әрекет қабілеті шектеулі деп
танығаны туралы мәліметтердің болмауы_______________________________.
10. Электрондық пошта мекенжайы (е-mail)______________________.
11. Қоса берілетін құжаттар:
1) жеке басын куәландыратын құжаттың көшірмесі;
2) біліктілік емтиханын тапсырғаны туралы Комиссия шешімінің көшірмесі;

3) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства финансов Республики Казахстан.
3. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования
Министр финансов
Республики Казахстан
Б. Султанов
Приложение 1
приказу Министра финансов
Республики Казахстан
от 26 февраля 2015 года № 130
Форма
Комитет государственных доходов
Министерства финансов
Республики Казахстан
от _______________________________
(фамилия, имя, отчество (при наличии)
____________________________________
_____________________________________
(адрес фактического места жительства)
___________________________________
___________________________________
(контактные телефоны)
Заявление
на регистрацию лиц, имеющих право осуществлять деятельность
временного администратора, реабилитационного, временного и
банкротного управляющих
В соответствии с пунктом 6 статьи 12 Закона Республики
Казахстан от 7 марта 2014 года "О реабилитации и банкротстве" прошу
произвести регистрацию в целях осуществления деятельности
администратора.
Сведения о физическом лице:
1. Число, месяц, год рождения__________________________________
2. Данные документа, удостоверяющего личность__________________
(серия, номер и дата
____________________________________________________________________
выдачи, наименование органа, выдавшего документ)
3. Индивидуальный идентификационный номер (ИИН)________________
4. Сведения о сдаче квалификационного экзамена_________________
(дата и решение Комиссии)
_____________________________________________________________________
5. Место работы________________________________________________
6. Место жительства ___________________________________________
(область, район, город (аул, село), улица
___________________________________________________________________
(микрорайон), номер дома, номер квартиры)
7. Сведения об отсутствии непогашенной или неснятой судимости
____________________________________________________________________
8. Отсутствие сведений о состоянии на учете в наркологическом
или психиатрическом диспансерах_____________________________________
____________________________________________________________________
9. Отсутствие сведений о признании судом недееспособным или
ограниченно дееспособным ____________________________________________
_____________________________________________________________________
10. Адрес электронной почты (е-mail)___________________________
11. Прилагаемые документы:
1) копия документа, удостоверяющего личность;
2) копия решения Комиссии о сдаче квалификационного экзамена;

3) тұрғылықты жері бойынша берілгеніне бір ай өтпеген өтелмеген немесе алынбаған сотталғандығының болмауы туралы анықтама;
4) тұрғылықты жері бойынша берілгеніне бір ай өтпеген наркологиялық және психиатриялық диспансерлердің медициналық анықтамалары;
5) тұрғылықты жері бойынша берілгеніне бір ай өтпеген сот әрекетке қабілетсіз немесе әрекет қабілеті шектеулі деп танығаны туралы мәліметтердің болмауы туралы анықтама.
Ескертпе: құжаттардың көшірмелері салыстырып тексеру үшін түпнұсқасымен бірге не құжаттардың нотариалды куәландырылған көшірмелері ұсынылады.
Ақпараттық жүйелерде қамтылған заңмен қорғалатын құпияны құрайтын мәліметтерді пайдалануға келісемін.
________ __________________
(қолы) (аты-жөні)
20__ жылғы "____" __________.
(күні)
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрінің
2015 жылғы 26 ақпандағы
№ 130 бұйрығына
2-қосымша
Нысан
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрлігінің
Мемлекеттік кірістер комитеті
_______________________________
(тегі, аты, әкесінің аты
_______________________________
(болған жағдайда))
_______________________________
(нақты тұрғылықты мекенжайы)
_______________________________
_______________________________
(байланыс телефондары)
Уақытша әкімшінің, оңалтуды, уақытша және банкроттықты басқарушылардың қызметін жүзеге асыру мақсатында тіркелген тұлғаның деректерiне өзгерiстер енгізу туралы өтiнiш
"Оңалту және банкроттық туралы" Қазақстан Республикасының 2015 жылғы 7 наурыздағы Заңының 12-бабы 6-тармағына сәйкес
_____________________________________________________________________
(тіркелген күні және нөмірі)
уақытша әкімші, оңалтуды, уақытша және банкроттықты басқарушы ретінде
қызметті жүзеге асыру мақсатында тіркелген __________________________
(тегі, аты, әкесінің аты
____________________ деректеріне өзгерістерді енгізуді сұраймын, атап
(болған жағдайда))
айтқанда:
_____________________________________________________________________
(тіркеу туралы өтініште көрсетілген өзгертуге жататын деректер
_____________________________________________________________________
туралы мәліметтер көрсетіледі).
________ _____________________
(қолы) (аты-жөні)
20__ жылғы "____" __________.
(күні)
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрінің
2015 жылғы 26 ақпандағы
№ 130 бұйрығына
3-қосымша
Нысан
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрлігінің
Мемлекеттік кірістер комитеті
_______________________________
(тегі, аты, әкесінің аты
_______________________________
(болған жағдайда))
_______________________________
(нақты тұрғылықты мекенжайы)
_______________________________
_______________________________
(байланыс телефондары)
Уақытша әкімшінің, оңалтуды, уақытша және банкроттықты басқарушылардың қызметiн жүзеге асыру мақсатында тіркелген тұлғаны тiркеуден шығару туралы өтініш
"Оңалту және банкроттық туралы" Қазақстан Республикасының 2015
жылғы 7 наурыздағы Заңының 12-бабы 8-тармағының 5) тармақшасына
сәйкес ____________________________уақытша әкімші, оңалтуды, уақытша
(тіркелген күні және нөмірі)
және банкроттықты басқарушылар ретіндегі қызметті жүзеге асыру
мақсатында тіркелген_________________________________________________
(тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда))
_________________________________байланысты тіркеуден алуды сұраймын.
(негіздеме)
Қосымша:
1. Әкімшінінің қызметін жүзеге асырудан шеттету және жаңа кандидатураны таңдау туралы кредиторлар жиналысы хаттамасының көшірмелері.
________ __________________
(қолы) (аты-жөні)
20__ жылғы "____" __________.
(күні)
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрінің
2015 жылғы 26 ақпандағы
№ 130 бұйрығына
4-қосымша
Нысан
Уақытша әкімшінің, оңалтуды, уақытша және банкроттықты басқарушылардың қызметін жүзеге асыру құқығы бар тұлғаның тiркелгендігі туралы растау
20__ жылғы " ___" _______ № _____
"Оңалту және банкроттық туралы" Қазақстан Республикасының 2015 жылғы 7 наурыздағы Заңының 12-бабы 6-тармағына сәйкес Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Мемлекеттік кірістер комитеті,
_____________________________________________________________________
(тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда))
уақытша әкімшінің, оңалтуды, уақытша және банкроттықты басқарушыларының қызметін жүзеге асыруға құқығы бар адам ретінде тіркегенін растайды.
Ескертпе: "Оңалту және банкроттық туралы" Қазақстан Республикасының 2015 жылғы 7 наурыздағы Заңының 12-бабы 6-тармағына сәйкес тіркеу туралы өтiнiште көрсетілген деректер өзгерген кезде, уәкiлеттi органда тіркелген адам өзгерістер туралы уәкiлеттi органға бес жұмыс күні iшiнде хабарлауға мiндеттi.
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрлігінің
Мемлекеттік кірістер
комитеті төрағасының
орынбасары ________________ ___________________
(Т.А.Ә.) (қолы)
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрінің
2015 жылғы 26 ақпандағы
№ 130 бұйрығына
5-қосымша
Нысан
Уақытша әкімшінің, оңалтуды, уақытша және банкроттықты басқарушылардың қызметін жүзеге асыруға тіркеуден бас тарту
20__ жылғы " ___" _______ № _____
"Оңалту және банкроттық туралы" Қазақстан Республикасының 2015 жылғы 7 наурыздағы Заңының 12-бабы 6-тармағына сәйкес Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Мемлекеттік кірістер комитеті,
_____________________________________________________________________
(тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда))
аталған Заңның ____-бабы ___-тармағының __) тармақшасына сәйкес _______________________________________________________ байланысты, уақытша әкімші, оңалтуды, уақытша және банкроттықты басқарушылар ретінде қызметті жүзеге асыруға тіркеуден бас тартады.
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрлігінің
Мемлекеттік кірістер
комитеті төрағасының
орынбасары ________________ ___________________
(Т. А. Ә.) (қолы)

3) справка об отсутствии непогашенной или неснятой судимости,
выданная по месту жительства, не ранее чем за месяц до ее
представления;
4) медицинские справки, выданные наркологическим и
психиатрическим диспансерами по месту жительства, не ранее чем за
месяц до их представления;
5) справка об отсутствии сведений о признании судом
недееспособным или ограниченно дееспособным, выданная по месту
жительства, не ранее чем за месяц до ее представления.
Примечание: копии документов представляются одновременно с
оригиналами для сверки либо нотариально засвидетельствованными.
Согласен на использование сведений, составляющих охраняемую
законом тайну, содержащихся в информационных системах.
________________ _____________________________________
(подпись) (фамилия, имя, отчество (при наличии)
"____" ______________ 20 __ год
(дата)
Приложение 2
к приказу Министра финансов
Республики Казахстан
от 26 февраля 2015 года № 130
Форма
Комитет государственных доходов
Министерства финансов
Республики Казахстан
от _________________________________
(фамилия, имя, отчество (при наличии)
____________________________________
____________________________________
(адрес фактического места жительства)
____________________________________
(контактные телефоны)
Заявление
на снятие с регистрации лица, зарегистрированного в целях
осуществления деятельности временного администратора,
реабилитационного, временного и
банкротного управляющих
В соответствии с подпунктом 5) пункта 8 статьи 12 Закона
Республики Казахстан от 7 марта 2014 года "О реабилитации и
банкротстве" прошу снять с регистрации
________________________________________________________,
фамилия, имя, отчество (при наличии)
зарегистрированного в целях осуществления деятельности в качестве
временного администратора, реабилитационного, временного и
банкротного управляющих_____________________________________________,
(дата и номер регистрации)
в связи_____________________________________________________________.
(основание)
Приложение:
1. Копии протоколов собрания кредиторов об отстранении от
осуществления деятельности администратора и выборе новой кандидатуры.
___________________ ____________________________________
(подпись) (фамилия, имя, отчество (при наличии)
"____"____________ 20 __ год
(дата)
Приложение 3
к приказу Министра финансов
Республики Казахстан
от 26 февраля 2015 года № 130
Форма
Комитет государственных доходов
Министерства финансов
Республики Казахстан
от _________________________________
(фамилия, имя, отчество (полностью)
____________________________________
(адрес фактического места жительства)
___________________________________
____________________________________
(контактные телефоны)
Заявление
о внесении изменений в данные лица, зарегистрированного
в целях осуществления деятельности временного администратора,
реабилитационного, временного и банкротного управляющих
В соответствии с пунктом 6 статьи 12 Закона Республики
Казахстан от 7 марта 2014 года "О реабилитации и банкротстве" прошу
внести изменения в данные__________________________________________,
(фамилия, имя, отчество (при наличии)
зарегистрированного в целях осуществления деятельности в качестве
временного администратора, реабилитационного, временного и
банкротного управляющих____________________________________________,
(дата и номер регистрации)
а именно:_________________________________________________________
(указываются сведения, подлежащие изменению в заявлении
____________________________________________________________________
о регистрации).
__________________ ______________________________________
(подпись) (фамилия, имя, отчество (при наличии)
"____" ____________20 __ год
(дата)
Приложение 4
к приказу Министра финансов
Республики Казахстан
от 26 февраля 2015 года № 130
Форма
Подтверждение
о регистрации лица, имеющего право осуществлять
деятельность временного администратора, реабилитационного,
временного и банкротного управляющих
" ___" _____ 20__ года № _____
В соответствии с пунктом 6 статьи 12 Закона Республики
Казахстан от 7 марта 2014 года "О реабилитации и банкротстве" Комитет
государственных доходов Министерства финансов Республики Казахстан
подтверждает, что___________________________________________________,
(фамилия, имя, отчество (при наличии)
зарегистрирован (-а) в качестве лица, имеющего право осуществлять
деятельность временного администратора, реабилитационного, временного
и банкротного управляющих.
Примечание: в соответствии с пунктом 6 статьи 12 Закона
Республики Казахстан от 7 марта 2014 года "О реабилитации и
банкротстве" при изменении данных, указанных в заявлении о
регистрации, лицо, зарегистрированное в уполномоченном органе,
обязано сообщить об изменениях в уполномоченный орган в течение пяти
рабочих дней.
Заместитель
председателя Комитета
государственных доходов
Министерства финансов
Республики Казахстан _________________________________ __________
(фамилия, имя, отчество (при наличии) (подпись)
Приложение 5
к приказу Министра финансов
Республики Казахстан
от 26 февраля 2015 года № 130
Форма
Отказ
в регистрации на осуществление деятельности временного
администратора, реабилитационного, временного и
банкротного управляющих
"____" ________ 20___ года №_______
В соответствии с пунктом 6 статьи 12 Закона Республики
Казахстан от 7 марта 2014 года "О реабилитации и банкротстве" Комитет
государственных доходов Министерства финансов Республики Казахстан
отказывает__________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при наличии)
в регистрации на осуществление деятельности временного
администратора, реабилитационного, временного и банкротного
управляющих в соответствии с подпунктом_____) пункта____ статьи_____
указанного Закона, в связи___________________________________________
_____________________________________________________________________
Заместитель
председателя Комитета
государственных доходов
Министерства финансов
Республики Казахстан_________________________________ __________
(фамилия, имя, отчество (при наличии) (подпись)