Мемлекеттік реттеу объектілері болып табылатын парниктік газдар тізбесін бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Энергетика министрінің 2015 жылғы 5 наурыздағы № 177 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2015 жылы 10 сәуірде № 10682 тіркелді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Экология, геология және табиғи ресурстар министрінің м.а. 2021 жылғы 4 тамыздағы № 289 бұйрығымен
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Экология, геология және табиғи ресурстар министрінің м.а. 04.08.2021 № 289 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Қазақстан Республикасының 2007 жылғы 9 қаңтардағы Экологиялық кодексінің 17-бабының 30) тармақшасына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
1. Қоса беріліп отырған Мемлекеттік реттеу объектілері болып табылатын парниктік газдар тізбесі бекітілсін.
2. Қазақстан Республикасы Энергетика министрлігінің Климаттың өзгеруі жөніндегі департаменті:
1) Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде осы бұйрықтың мемлекеттік тіркелуін;
2) Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелгеннен кейін күнтізбелік он күн ішінде осы бұйрықты мерзімді баспасөз басылымдарында және "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесінде ресми жариялауға жолдануын;
3) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Энергетика министрлігінің ресми интернет-ресурсында және мемлекеттік органдардың интранет-порталында орналасуын;
4) осы бұйрықты Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркегеннен кейін он жұмыс күні ішінде Қазақстан Республикасы Энергетика министрлігінің Заң қызметі департаментіне осы тармақтың 2) және 3) тармақшаларымен көзделген іс-шаралардың орындалауы туралы мәліметтерді ұсынуды қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау жетекшілік ететін Қазақстан Республикасы Энергетика вице-министріне жүктелсін.
4. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Министр
В. Школьник
Қазақстан Республикасы
Энергетика министрінің
2015 жылғы 5 наурыздағы
№ 177 бұйрығымен
бекітілген
Мемлекеттік реттеу объектілері болып табылатын парниктік газдар тізбесі*
1. Көміртегінің қос тотығы СO2.
2. Метан СН4
3. Азоттың шала тотығы (N2O).
4. Перфторкөміртектер (ПФК).
* парниктік газдар шығарындыларын түгендеу туралы есепте төрт парниктік газдар (көміртегі қос тотығы, метан, азоттың шала тотығы, перфторкөміртектер) бойынша мәліметтер көрсетіледі, бұл ретте квоталауға парниктік газдар шығарындыларына квоталар бөлудің тиісті ұлттық жоспарымен айқындалатын парниктік газдар жатады.

Об утверждении перечня парниковых газов, являющихся объектами государственного регулирования
Приказ Министра энергетики Республики Казахстан от 5 марта 2015 года № 177. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 10 апреля 2015 года № 10682. Утратил силу приказом и.о. Министра экологии, геологии и природных ресурсов Республики Казахстан от 4 августа 2021 года № 289.
Сноска. Утратил силу приказом и.о. Министра экологии, геологии и природных ресурсов РК от 04.08.2021 № 289 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
В соответствии с подпунктом 30) статьи 17 Экологического кодекса Республики Казахстан от 9 января 2007 года, ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Утвердить прилагаемый перечень парниковых газов, являющихся объектами государственного регулирования.
2. Департаменту по изменению климата Министерства энергетики Республики Казахстан обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) направление на официальное опубликование настоящего приказа в течение десяти календарных дней после его государственной регистрации в Министерстве юстиции Республики Казахстан в периодические печатные издания и в информационно-правовой системе "Әділет";
3) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства энергетики Республики Казахстан и на интранет-портале государственных органов;
4) в течение десяти рабочих дней после государственной регистрации настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан представление в Департамент юридической службы Министерства энергетики Республики Казахстан сведений об исполнении мероприятий, предусмотренных подпунктами 2) и 3) настоящего пункта.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего вице-министра энергетики Республики Казахстан.
4. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Министр
В. Школьник
Утвержден
приказом Министра энергетики
Республики Казахстан
от 5 марта 2015 года № 177
Перечень парниковых газов, являющихся объектами государственного регулирования*
1. Двуокись углерода (СО2).
2. Метан (СН4).
3. Закись азота (N2O).
4. Перфторуглероды (ПФУ).
* в отчете об инвентаризации выбросов парниковых газов указываются данные по четырем парниковым газам (двуокись углерода, метан, закись азота, перфторуглероды), при этом к квотированию подлежат парниковые газы, определяемые соответствующим национальным планом распределения квот на выбросы парниковых газов.