Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жергілікті атқарушы органның қолайсыз табиғат құбылысының әсеріне ұшыраған егістік алқаптарының көлемін айқындау үшін комиссия құру және оның жұмысын ұйымдастыру қағидаларын және қолайсыз табиғат құбылысы фактісі бойынша зерттеп-қарау актісінің нысанын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің м.а. 2015 жылғы 27 ақпандағы № 9-2/175 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2015 жылы 10 сәуірде № 10683 тіркелді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2020 жылғы 20 қазандағы № 321 бұйрығымен
Ескерту. Күші жойылды – ҚР Ауыл шаруашылығы министрінің 20.10.2020 № 321 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
"Өсiмдiк шаруашылығындағы мiндеттi сақтандыру туралы" 2004 жылғы 10 наурыздағы Қазақстан Республикасы Заңының 5-бабы 2-тармағының 12-5) тармақшасына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
1. Мыналар:
1) осы бұйрықтың 1-қосымшасына сәйкес Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жергiлiктi атқарушы органының қолайсыз табиғат құбылысының әсерiне ұшыраған егiстiк алқаптарының көлемiн айқындау үшiн комиссия құру және оның жұмысын ұйымдастыру қағидалары;
2) осы бұйрықтың 2-қосымшасына сәйкес қолайсыз табиғат құбылысы фактісі бойынша зерттеп-қарау актісінің нысаны бекітілсін.
2. Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігінің Инвестициялық саясат және қаржы құралдары департаменті заңнамада белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелуін;
2) осы бұйрық Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелгеннен кейін күнтізбелік он күн ішінде оның көшірмесінің мерзімді баспа басылымдарында және "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесінде ресми жариялауға жіберілуін;
3) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігінің интернет-ресурсында орналастырылуын қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасы
Ауыл шаруашылығы министрінің
міндетін атқарушы
С. Омаров
Қазақстан Республикасы
Ауыл шаруашылығы министрінің
міндетін атқарушының
2015 жылғы 27 ақпандағы
№ 9-2/175 бұйрығына
1-қосымша
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жергiлiктi атқарушы
органының қолайсыз табиғат құбылысының әсерiне ұшыраған егiстiк
алқаптарының көлемiн айқындау үшiн комиссия құру және оның
жұмысын ұйымдастыру қағидалары

Об утверждении Правил создания местным исполнительным органом района (города областного значения) и организации работы комиссии для определения размера площадей посевов, подвергшихся воздействию неблагоприятного природного явления, и формы акта обследования по факту неблагоприятного природного явления
Приказ и.о. Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 27 февраля 2015 года № 9-2/175. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 10 апреля 2015 года № 10683. Утратил силу приказом Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 20 октября 2020 года № 321.
Сноска. Утратил силу приказом Министра сельского хозяйства РК от 20.10.2020 № 321 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
В соответствии с подпунктом 12-5) пункта 2 статьи 5 Закона Республики Казахстан от 10 марта 2004 года "Об обязательном страховании в растениеводстве", ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Утвердить:
1) Правила создания местным исполнительным органом района (города областного значения) и организации работы комиссии для определения размера площадей посевов, подвергшихся воздействию неблагоприятного природного явления согласно приложению 1 к настоящему приказу;
2) форму акта обследования по факту неблагоприятного природного явления согласно приложению 2 к настоящему приказу.
2. Департаменту инвестиционной политики и финансовых инструментов Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан в установленном законодательством порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) в течение десяти календарных дней после государственной регистрации настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан направление его копии на официальное опубликование в периодических печатных изданиях и в информационно-правовой системе "Әділет";
3) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан.
3. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Исполняющий обязанности
Министра сельского хозяйства
Республики Казахстан
С. Омаров
Приложение 1
к приказу исполняющего обязанности
Министра сельского хозяйства
Республики Казахстан
от 27 февраля 2015 года № 9-2/175
Правила
создания местным исполнительным органом района (города
областного значения) и организации работы комиссии для
определения размера площадей посевов, подвергшихся
воздействию неблагоприятного природного явления

1. Жалпы ережелер
1. Осы Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жергiлiктi атқарушы органының қолайсыз табиғат құбылысының әсерiне ұшыраған егiстiк алқаптарының көлемiн айқындау үшiн комиссия құру және оның жұмысын ұйымдастыру қағидалары (бұдан әрi - Қағидалар) "Өсiмдiк шаруашылығындағы мiндеттi сақтандыру туралы" 2004 жылғы 10 наурыздағы Қазақстан Республикасының Заңына (бұдан әрі - Заң) сәйкес әзiрлендi және ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жергiлiктi атқарушы органының қолайсыз табиғат құбылысының әсерiне ұшыраған егiстiк алқаптарының көлемiн айқындау үшiн комиссия (бұдан әрi - Комиссия) құру және оның жұмысын ұйымдастыру тәртiбiн айқындайды.
2. Осы Қағидаларда пайдаланылатын негiзгi ұғымдар:
1) агент - жалғыз акционері мемлекет болып табылатын, агроөнеркәсіптік кешен саласындағы ұлттық холдингтің құрамына кіретін, Қазақстан Республикасы Үкіметінің шешімі бойынша құрылған акционерлік қоғам;
2) қолайсыз табиғат құбылысының фактісі бойынша зерттеп-қарау актісі (бұдан әрі - зерттеп-қарау актісі) Заңда талаптары көзделген, егістің ішінара немесе толық жойылуы мен қолайсыз табиғат құбылыстарының әсері арасындағы себеп-салдарлық байланысты растайтын құжат;
3) өсiмдiк шаруашылығы саласындағы уәкiлеттi мемлекеттiк орган - Қазақстан Республикасының Үкiметi айқындайтын өсiмдiк шаруашылығын дамыту саласында мемлекеттiк реттеудi жүзеге асыратын мемлекеттiк орган;
4) сақтандырушы - Қазақстан Республикасының заңнамасында белгiленген тәртiппен өсiмдiк шаруашылығындағы мiндеттi сақтандыруды жүзеге асыру құқығына лицензия алған, сақтандыру жағдайы басталған кезде сақтанушыға немесе оның пайдасына шартта белгiленген сома (сақтандыру сомасы) шегiнде шарт жасалған өзге тұлғаға (пайда алушыға) сақтандыру төлемiн жасауға мiндеттi заңды тұлға;
5) сақтанушы - өсiмдiк шаруашылығы өнiмiн өндiру жөнiндегi қызметтi жүзеге асыратын және сақтандырушымен немесе өзара сақтандыру қоғамымен мiндеттi сақтандыру шартын жасасқан тұлға;
6) өсімдік шаруашылығындағы өзара сақтандыру қоғамы - өсімдік шаруашылығындағы міндетті сақтандыру саласында өз мүшелерінің мүліктік мүдделерін өзара сақтандыруды жүзеге асыру мақсатында тұтыну кооперативінің ұйымдық-құқықтық нысанында құрылған заңды тұлға.
2. Қолайсыз табиғат құбылысының әсерiне ұшыраған егiстiк
алқаптарының көлемiн айқындау үшiн комиссия құру және оның
жұмысын ұйымдастыру тәртiбi

1. Общие положения
1. Настоящие Правила создания местным исполнительным органом района (города областного значения) и организации работы комиссии для определения размера площадей посевов, подвергшихся воздействию неблагоприятного природного явления (далее – Правила), разработаны в соответствии с Законом Республики Казахстан от 10 марта 2004 года "Об обязательном страховании в растениеводстве" (далее – Закон) и определяют порядок создания местным исполнительным органом района (города областного значения) и организации работы комиссии для определения размера площадей посевов, подвергшихся воздействию неблагоприятного природного явления (далее – Комиссия).
2. Основные понятия, используемые в настоящих Правилах:
1) агент – созданное по решению Правительства Республики Казахстан акционерное общество, входящее в состав национального холдинга в сфере агропромышленного комплекса, единственным акционером которого является государство;
2) акт обследования по факту неблагоприятного природного явления (далее - акт обследования) - документ, подтверждающий причинно-следственную связь между частичной или полной гибелью посевов и воздействием неблагоприятного (неблагоприятных) природного (природных) явления (явлений), требования к которому предусмотрены Законом;
3) уполномоченный государственный орган в области растениеводства – государственный орган, определяемый Правительством Республики Казахстан, осуществляющий государственное регулирование в сфере развития растениеводства;
4) страховщик – юридическое лицо, получившее лицензию на право осуществления обязательного страхования в растениеводстве в порядке, установленном законодательством Республики Казахстан, обязанное при наступлении страхового случая произвести страховую выплату страхователю или иному лицу, в пользу которого заключен договор (выгодоприобретателю) в пределах определенной договором суммы (страховой суммы);
5) страхователь – лицо, осуществляющее деятельность по производству продукции растениеводства и заключившее договор обязательного страхования со страховщиком или обществом взаимного страхования;
6) общество взаимного страхования в растениеводстве – юридическое лицо, созданное в организационно-правовой форме потребительского кооператива в целях осуществления взаимного страхования имущественных интересов своих членов в области обязательного страхования в растениеводстве.
2. Порядок создания и организации работы комиссии
для определения размера площадей посевов, подвергшихся
воздействию неблагоприятного природного явления

3. Сақтанушыдан комиссия құру туралы өтiнiш алған кезде ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жергiлiктi атқарушы органы өтiнiштi комиссия құру туралы өтiнiштердi тiркеу журналына тiркейдi.
Өтiнiштiң көшiрмесi қабылданған күнi мен кiрiс нөмiрi белгiсiмен сақтанушыға қайтарылады.
4. Сақтанушыдан өтiнiш алынған күннен бастап бес жұмыс күнi iшiнде ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жергiлiктi атқарушы органының шешiмiмен қолайсыз табиғат құбылысының әсерiне ұшыраған егiстiк алқаптарының көлемiн айқындау үшiн комиссия құрылады.
5. Комиссияның құрамы, оның төрағасы және хатшысы ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жергiлiктi атқарушы органының шешiмiмен айқындалады.
Комиссияның құрамына облыстың, республикалық маңызы бар қаланың және астананың жергілікті атқарушы органының, ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жергілікті атқарушы органының, агенттiң, сақтандырушының немесе қоғамның және сақтанушының өкiлдерi кiредi.
6. Комиссия құру туралы шешiм қабылданғаннан кейiн ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жергiлiктi атқарушы органы бір жұмыс күні ішінде облыстың, республикалық маңызы бар қаланың және астананың жергiлiктi атқарушы органға, агентке, сақтандырушыға немесе қоғамға және сақтанушыға комиссияның жұмысын ұйымдастыру туралы жазбаша хабарлама жiбередi.
Хабарламада сақтанушының мекен-жайы, оның өтiнiшiн тiркеу нөмiрi мен күнi, сақтанушының өтiнiшiнде көрсетiлген қолайсыз табиғат құбылысының түрi, аудан (облыстық маңызы бар қала) әкiмдiгi қаулысының нөмiрi мен күнi, сондай-ақ қолайсыз табиғат құбылысының әсерiне ұшыраған егiстiк алқаптарды байқап қарауды жүргiзу күнi, мерзiмi және орны көрсетiледi.
Комиссияның зерттеп-қарау үшiн шығу мерзiмi комиссия құру туралы шешiм қабылданған күннен бастап екi жұмыс күнінен кешiктiрiлмей белгiленедi. Сақтанушыны қоспағанда, комиссия мүшелерiнiң қандай да бiрi оларды тиiстi түрде хабардар еткенде болмаған кезде комиссия зерттеп-қараудi жүргiзедi және комиссия хатшысы комиссия мүшесiнiң болмауы фактiсiн зерттеп-қарау актiсiнде белгiлейдi.
7. Қолайсыз табиғат құбылысының әсерiне ұшыраған егiстiк алқаптарды зерттеп-қарау кезiнде сақтанушы комиссияға:
1) егiстiктердің картасын (схемасын);
2) Заңның 5-бабы 2-тармағының 12-6) тармақшасына сәйкес бекітілген нысан бойынша қолайсыз табиғат құбылысының болуы фактiсiн растайтын гидрометеорологиялық қызмет органының және (немесе) азаматтық қорғау саласындағы уәкiлеттi органның құзыретiне сәйкес қолайсыз табиғат құбылысы фактiсiн растайтын анықтамасын (бұдан әрі - анықтама) (егiске ұзақ мерзiмдi қолайсыз табиғат құбылысының әсерi жағдайында);

3. При получении от страхователя заявления о создании комиссии местный исполнительный орган района (города областного значения) регистрирует заявление в журнале регистрации заявлений о создании комиссии.
Копия заявления с отметкой даты принятия и входящего номера возвращается страхователю.
4. В течение пяти рабочих дней со дня получения заявления страхователя решением местного исполнительного органа района (города областного значения) создается комиссия для определения размера площадей посевов, подвергшихся воздействию неблагоприятного природного явления.
5. Состав комиссии, ее председатель и секретарь определяются решением местного исполнительного органа района (города областного значения).
В состав комиссии входят представители местного исполнительного органа области, города республиканского значения и столицы, местного исполнительного органа района (города областного значения), агента, страховщика или общества и страхователя.
6. После принятия решения о создании комиссии местный исполнительный орган района (города областного значения) в течении одного рабочего дня направляет письменное уведомление об организации работы комиссии в местный исполнительный орган области, города республиканского значения и столицы, агента, страховщика или общества и страхователя.
В уведомлении указываются адрес страхователя, номер и дата регистрации его заявления, вид неблагоприятного природного явления, указанный в заявлении страхователя, номер и дата постановления акимата района (города областного значения) о создании комиссии, а также дата, сроки и место проведения осмотра площадей посевов, подвергшихся воздействию неблагоприятного природного явления.
Сроки выезда комиссии для обследования устанавливаются не позднее двух рабочих дней со дня принятия решения о создании комиссии. При отсутствии кого-либо из членов комиссии, за исключением страхователя, при надлежащем их оповещении комиссия проводит обследование и в акте обследования секретарь комиссии отмечает факт отсутствия члена комиссии.
7. При обследовании площадей посевов, подвергшихся воздействию неблагоприятного природного явления, страхователь представляет комиссии:
1) карту (схему) полей;
2) справку органа гидрометеорологической службы и (или) уполномоченного органа в сфере гражданской защиты, подтверждающей факт неблагоприятного природного явления (далее – справка), выдаваемая в соответствии с их компетенцией, по форме утверждаемой в соответствии с подпунктом 12-6) пункта 2 статьи 5 Закона (в случае воздействия на посевы долговременного неблагоприятного природного явления);

3) гидрометеорологиялық қызмет органына және (немесе) азаматтық қорғау саласындағы уәкiлеттi органға берілген өзiне қабылданған күні туралы белгiсi бар анықтама беру туралы өтiнiштiң көшiрмесiн (егiске қысқа мерзiмдi қолайсыз табиғат құбылысының әсерi жағдайында) ұсынады.
8. Комиссия сақтанушы мәлiмдеген егiстiк алқабын Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2007 жылғы 14 мамырдағы № 316 бұйрығымен (Нормативтiк құқықтық актілерінің тізімінде № 4707 болып тіркелген) бекітілген Егiстiктің жойылған алқаптарын анықтау әдiстемесi бойынша зерттеп қарайды және зерттеп-қарау нәтижелерi бойынша өсiмдiк шаруашылығы өнiмiнiң: толық немесе iшiнара жойылу дәрежесiн айқындайды.
9. Комиссия зерттеу нәтижелерi бойынша зерттеу күнi қолайсыз табиғат құбылысының әрбiр фактiсi жеке немесе олардың жиынтығы және өсiмдiк шаруашылығы өнiмiнiң түрi бойынша үш данада зерттеп-қарау актiсiн жасайды.
Зерттеп-қарау актiсiне барлық комиссия мүшелерi қол қояды, содан кейiн агенттiң, сақтандырушының немесе өзара сақтандыру қоғамының және сақтанушының өкiлдерiне берiледi.
Егер комиссия мүшелерiнiң бipeуi қабылданған шешiмге келiспеген және зерттеп-қарау актiсiне қол қоймаған жағдайда, ол комиссияға өзiнiң бас тарту себептерiн жазбаша нысанда ұсынуға және оларды зерттеп-қарау актiсiне қоса беруге міндетті.
10. Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жергiлiктi атқарушы органының өкiлi - комиссия хатшысы зерттеп-қарау актiсiн жасауға жауапты болып табылады.
11. Комиссия мүшелерінің үштен екі бөлігінің қолдары болған кезде зерттеп-қарау актісі қабылданған болып есептеледі.
12. Сақтандырушы немесе өзара сақтандыру қоғамы зерттеп-қарау актiсiн сақтандыру төлемiнiң мөлшерiн есептеу кезiнде қолданады.
Қазақстан Республикасы
Ауыл шаруашылығы министрінің
міндетін атқарушының
2015 жылғы 27 ақпандағы
№ 9-2/175 бұйрығына
2-қосымша
Нысан
Қолайсыз табиғат құбылысы фактісі бойынша зерттеп-қарау актісі
20___жылғы "__" _________
____________________ облысы
____________________ ауданы
____________________ауылы (елді мекен)
____________________________________________________________________
(жеке тұлғаның Т.А.Ә. немесе заңды тұлғаның толық атауы)
өтініші бойынша құрылған және _______________ ауданы (облыстық маңызы бар қала) әкімдігінің 20 ___ жылғы "__"________№ ________ қаулысының негізінде жұмыс істейтін мынадай құрамдағы комиссия:
1. Комиссияның төрағасы:
_____________________________________________________________________
(ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жергілікті атқарушы органы
өкілінің Т.А.Ә.)

3) копию заявления, поданного в орган гидрометеорологической службы и (или) уполномоченного органа в сфере гражданской защиты о представлении ему справки с отметкой о дате его принятия (в случае воздействия на посевы кратковременного неблагоприятного природного явления).
8. Комиссия обследует площадь посевов, заявленную страхователем, по Методике определения площадей гибели посевов, утвержденной приказом Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 14 мая 2007 года № 316 (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 4707) и по результатам обследования определяет степень гибели продукции растениеводства: полную или частичную.
9. По результатам обследования комиссия в день обследования составляет акт обследования в трех экземплярах, отдельно по каждому факту неблагоприятного природного явления или их совокупности и виду продукции растениеводства.
Акт обследования подписывается всеми членами комиссии, после чего представляется представителям агента, страховщика или общества взаимного страхования и страхователя.
В случае, если один из членов комиссии не согласен с принятым решением и не подписывает акт обследования, он обязан в письменной форме представить причины своего отказа комиссии и приложить их к акту обследования.
10. Ответственным за составление акта обследования является представитель местного исполнительного органа района (города областного значения) - секретарь комиссии.
11. Акт обследования считается принятым при наличии двух третей подписей членов комиссии.
12. Акт обследования применяется страховщиком или обществом взаимного страхования при исчислении размера страховой выплаты.
Приложение 2
к приказу исполняющего обязанности
Министра сельского хозяйства
Республики Казахстан
от 27 февраля 2015 года № 9-2/175
Форма
Акт обследования
по факту неблагоприятного природного явления
"__" _________ 20 ___ года
Область __________________________________
район ___________________________________
село (населенный пункт) __________________
Комиссия, созданная по заявлению ___________________________________
_________________________________________________________________
(Ф.И.О. физического лица или полное наименование юридического лица)
и действующая на основании постановления акимата района (города
областного значения) от "___" _________ 20___года № _________ в
составе:
1. Председатель комиссии:
____________________________________________________________________
(Ф.И.О. представителя местного исполнительного органа района (города
областного значения)

2. Комиссияның хатшысы:
_____________________________________________________________________
(ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жергілікті атқарушы орган
өкілінің Т.А.Ә.)
Комиссия мүшелері:
1.___________________________________________________________________
(агент өкілінің Т.А.Ә.)
2.___________________________________________________________________
(облыстың, республикалық маңызы бар қаланың немесе астананың
жергілікті атқарушы органы немесе ауданның (облыстық маңызы бар
қаланың) жергілікті атқарушы органы өкілінің Т.А.Ә.)
3.___________________________________________________________________
(сақтандырушы немесе өзара сақтандыру қоғамы өкілінің Т.А.Ә.)
4.___________________________________________________________________
(сақтанушы өкілінің Т.А.Ә.)
___________________________________ облысы ___________________ ауданы
___________________ауылдық округінде орналасқан _____________________
(сақтанушының атауы)
__________________________________ егістік алқапты зерттеуді жүргізді
(өсімдік шаруашылығы өнімінің түрі)
және мынаны анықтады:
Өсімдік шаруашылығындағы 20___жылғы "__"_________№_______ міндетті
сақтандыру шарты бойынша сақтандырылған егістік алқап _________
гектарды құрайды ___________________________ 1 гектарына _____ теңге
(өсімдік шаруашылығы өнімінің түрі)
нормативі бойынша сақтандырылды
р/с
Алқап №
Іс жүзінде сақтандырылған алқап, гектар
Өсімдік шаруашылығындағы міндетті сақтандыру шартының № және жасалған күні
Қолайсыз табиғат құбылысының әсеріне ұшыраған алқаптардың көлемі, гектар
Егістердің толық немесе ішінара жойылуын айқындай отырып, қолайсыз табиғат құбылысының әсеріне ұшыраған егістік алқаптардың жай-күйін сипаттау
1
...
Барлығы
Тұжырым:_____________________________________________________________
Комиссия төрағасы: _______________ ________________
(қолы) (күні)
Комиссия мүшелері:
_______________ ________________
(қолы) (күні)
_______________ ________________
(қолы) (күні)
_______________ ________________
(қолы) (күні)
_______________ ________________
(қолы) (күні)
Комиссия хатшысы _______________ ________________
(қолы) (күні)
Ауданның (облыстық маңызы
бар қаланың) жергілікті
атқарушы органы мөрінің орны

2. Секретарь комиссии:
____________________________________________________________________
(Ф.И.О. представителя местного исполнительного органа района (города
областного значения)
Члены комиссии:
1. __________________________________________________________________
(Ф.И.О. представителя агента)
2.___________________________________________________________________
(Ф.И.О. представителя местного исполнительного органа области или
города республиканского значения и столицы или местного
исполнительного органа района (города областного значения)
3. __________________________________________________________________
(Ф.И.О. представителя страховщика или общества взаимного страхования)
4.__________________________________________________________________
(Ф.И.О. представителя страхователя)
произвела обследование посевной площади_____________________________
(указание вида продукции растениеводства),
расположенной в ________________ сельском округе _____________ района
_______________________ области принадлежащей ______________________
(наименование страхователя)
и установила: Площадь посевов, застрахованных по договору
обязательного страхования в растениеводстве от "___" _______ 20__года
№ _____, составляет ____ гектар застрахована по нормативу
_______ тенге за 1 гектар___________________________________________
__________________________________________________________________
(вид продукции растениеводства)
п/п
№ поля
Фактическая застрахованная площадь,
гектар
№ и дата заключения договора обязательного страхования в растениеводстве
Размер площадей, подвергшихся воздействию неблагоприятного природного явления, гектар
Описание состояния посевных площадей, подвергшихся воздействию неблагоприятного природного явления с определением полной или частичной гибели посевов
1
Всего
Выводы:_______________________________________________________
Председатель комиссии _______________ ________________
(подпись) (дата)
Члены комиссии: _______________ ________________
(подпись) (дата)
_______________ ________________
(подпись) (дата)
_______________ ________________
(подпись) (дата)
_______________ ________________
(подпись) (дата)
Секретарь комиссии _______________ ________________
(подпись) (дата)
Место печати
местного исполнительного
органа района (города
областного значения