Еркін қойма аумағында өндірілген және осы аумақтан Қазақстан Республикасы аумағының қалған бөлігіне өткізілетін, өткізу бойынша айналымдары қосылған құн салығынан босатылатын тауарлардың тізбесін бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрінің 2015 жылғы 30 қаңтардағы № 99 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2015 жылы 15 сәуірде № 10733 тіркелді
«Салық және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер туралы» Қазақстан Республикасының кодексін (Салық кодексі) қолданысқа енгізу туралы» Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 10 желтоқсандағы Заңының 49-бабына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
1. Қоса беріліп отырған Еркiн қойма аумағында өндірілген және осы аумақтан Қазақстан Республикасы аумағының қалған бөлiгiне өткізілетін, өткізу бойынша айналымдары қосылған құн салығынан босатылатын тауарлардың тiзбесi бекітілсін.
2. Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрлігінің Индустриялық даму және өнеркәсіптік қауіпсіздік комитеті (А.Қ. Ержанов):
1) осы бұйрықтың заңнамада белгіленген тәртіппен Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелуін;
2) осы бұйрық Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелгеннен кейін күнтізбелік он күн ішінде оның көшірмесінің мерзімді баспа басылымдарында және «Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің Республикалық құқықтық ақпарат орталығы» шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорнының «Әділет» ақпараттық-құқықтық жүйесінде ресми жариялауға жіберілуін;
3) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрлігінің интернет-ресурсында және мемлекеттік органдардың интранет-порталында орналастырылуын;
4) осы бұйрық Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелгеннен кейін он жұмыс күн ішінде Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрлігінің Заң департаментіне осы бұйрықтың 2-тармағының 1), 2) және 3) тармақшаларда көзделген іс-шараларды орындау бойынша мәліметтерді ұсынуды қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау Қазақстан Республикасының Инвестициялар және даму вице-министрі А.П. Рауға жүктелсін.
4. Осы бұйрық алғаш рет ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі және 2017 жылғы 1 қаңтарға дейін қолданыста болады.
Қазақстан Республикасының
Инвестициялар және даму министрі           Ә. Исекешев
«КЕЛІСІЛДІ»
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрі
___________ Б. Сұлтанов

Об утверждении перечня товаров, произведенных на территории свободного склада и реализуемых с данной территории на остальную часть территории Республики Казахстан, обороты по реализации которых освобождаются от налога на добавленную стоимость
Приказ Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан от 30 января 2015 года № 99. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 15 апреля 2015 года № 10733
В соответствии со статьей 49 Закона Республики Казахстан от 10 декабря 2008 года «О введении в действие Кодекса Республики Казахстан «О налогах и других обязательных платежах в бюджет» (Налоговый кодекс) ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Утвердить прилагаемый перечень товаров, произведенных на территории свободного склада и реализуемых с данной территории на остальную часть территории Республики Казахстан, обороты по реализации которых освобождаются от налога на добавленную стоимость.
2. Комитету индустриального развития и промышленной безопасности Министерства по инвестициям и развитию Республики Казахстан (Ержанов А.К.) обеспечить:
1) в установленном законодательством порядке государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) в течение десяти календарных дней после государственной регистрации настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан, направление его копии на официальное опубликование в периодических печатных изданиях и в информационно-правовой системе «Әділет» республиканского государственного предприятия на праве хозяйственного ведения «Республиканский центр правовой информации Министерства юстиции Республики Казахстан»;
3) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства по инвестициям и развитию Республики Казахстан и на интранет-портале государственных органов;
4) в течение десяти рабочих дней после государственной регистрации настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан представление в Юридический департамент Министерства по инвестициям и развитию Республики Казахстан сведений об исполнении мероприятий, предусмотренных подпунктами 1), 2) и 3) пункта 2 настоящего приказа.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на вице-министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан Рау А.П.
4. Настоящий приказ вводится в действие со дня его первого официального опубликования и действует до 1 января 2017 года.
Министр по инвестициям и развитию
Республики Казахстан                       А. Исекешев
«СОГЛАСОВАНО»
Министр финансов
Республики Казахстан
___________Б. Султанов

8433 20-дан,
8433 30 000 0-дан,
8433 40 000-тан,
8433 51 000-ден,
8433 52 0000-ден,
8433 53-тен,
8433 59-дан
28.30.59
28.30.91
21
Жұмыртқаларды, жемiстердi немесе басқа да ауыл шаруашылығы өнiмдерiн тазалауға, сұрыптауға немесе калибрлеуге арналған машиналар, жаңалары
8433 60 000 0
28.93.20
22
Ауыл шаруашылығына, бау-бақшаға, орман шаруашылығына, құс шаруашылығына немесе омарташылыққа арналған жабдық, механикалық немесе қыздырғыш құрылғылары бар тұқым өсiруге арналған жабдықты қоса алғанда; құс шаруашылығына арналған инкубаторлар мен брудерлер, жаңалары
8436-дан
(8436 91 000 0,
8436 99 000 0-ден басқа)
28.30.84
28.30.86
23
Тұқымдарды, астықты немесе құрғақ бұршақ дақылдарын тазартуға, сұрыптауға немесе калибрлеуге арналған машиналар; ауыл шаруашылық фермаларында пайдаланылатын жабдықтан басқа, ұн тарту өнеркәсiбiне арналған немесе дәндi немесе құрғақ бұршақ дақылдарын өңдеуге арналған жабдық, жаңалары
8437-ден (8437 90 000 0-ден басқа)
28.93.20
24
Сығу қондырғысымен жабдықталған машиналарды қоса алғанда, тұрмыстық немесе кiр жуатын орындарға арналған кiр жуғыш машиналар
8450
29.71.13
25
Трансмиссиялық бiлiктер (жұдырықшалы және иiндiлердi қоса алғанда) мен қос иiндер
8483 10
28.15.22
26
Дыбыс жазушы немесе дыбыс шығаратын аппаратуралар
8519 50 000 0
8519 81 750
8519 89 900 9
32.30.31
32.30.32
27
Магниттік таспада бейнежазғыш немесе бейнені қайта шығаратын көрсеткiш, бейнетюнермен құрамдас немесе құрамдас емес аппаратура
8521 10
32.30.31
28
Өзге де бейнежазғыш немесе бейнені қайта шығаратын көрсеткiш, бейнетюнермен құрамдас немесе құрамдас емес аппаратура
8521 90 000
32.30.3
29
Радиотелефон, радиотелеграф байланысына немесе радиохабарларын таратуға арналған бiр корпусқа бiрiктiрiлген немесе бiрiктiрiлмеген қабылдау аппаратурасы
8527 91 110 0
8527 19 000 0
8527 91 910 0
32.30.44
30
Құрамына теледидар қабылдағыш аппаратурасы кiрмейтiн мониторлар және проекторлар; құрамына радиохабарларын кеңiнен тарату қабылдағышы немесе дыбыс немесе бейне жазатын немесе шығаратын аппаратурасы кiретiн немесе кiрмейтiн теледидар байланысына арналған қабылдағыш аппаратура
8528
26.40.20
31
Жанармай-электрлі локомотивтер
8602 10 000 0
35.20.12
32
Өзге де жаңа отырылатын тартқыштар; өзге де жаңа жартылай тiркемелерге арналған дөңгелектi тракторлар
8701 20 101 8
8701 20 109 0
29.10.43
29.22.15
33
Ауылшаруашылық жұмыстарына арналған шынжыр табанды тракторлар және орман шаруашылығына арналған тракторлар, жаңа
8701 30 000 9
28.92.50
34
Ауылшаруашылық жұмыстарына арналған тракторлар (қатар жүретiн жүргiзушi басқаратын тракторларды қоспағанда) және орман шаруашылығына арналған тракторлар, дөңгелектi, жаңалары

из 8433 20,
из 8433 30 000 0,
из 8433 40 000,
из 8433 51 000,
8433 52 000 0,
из 8433 53,
из 8433 59
28.30.59
28.30.91
21
Машины для очистки, сортировки или калибровки яиц, плодов или других сельскохозяйственных продуктов, новые
8433 60 000 0
28.93.20
22
Оборудование для сельского хозяйства,
садоводства, лесного хозяйства, птицеводства или пчеловодства, включая оборудование для проращивания семян с механическими или нагревательными устройствами, прочее; инкубаторы для птицеводства и брудеры, новые
из 8436
(кроме
8436 91 000 0,
8436 99 000 0)
28.30.84
28.30.86
23
Машины для очистки, сортировки или калибровки семян, зерна или сухих бобовых культур; оборудование для мукомольной промышленности или для обработки зерновых или сухих бобовых
культур, кроме оборудования, используемого на сельскохозяйственных фермах, новые
из 8437
(кроме
8437 90 000 0)
28.93.20
24
Машины стиральные, бытовые или для прачечных, включая машины, оснащенные отжимным устройством
8450
29.71.13
25
Валы трансмиссионные (включая кулачковые и коленчатые) и кривошипы
8483 10
28.15.22
26
Аппаратура звукозаписывающая или
звуковоспроизводящая
8519 50 000 0
8519 81 750
8519 89 900 9
32.30.31
32.30.32
27
Аппаратура видеозаписывающая или
видеовоспроизводящая, совмещенная или не совмещенная с видеотюнером на магнитной ленте
8521 10
32.30.31
28
Прочая аппаратура видеозаписывающая или видеовоспроизводящая, совмещенная или не совмещенная с видеотюнером
8521 90 000
32.30.3
29
Аппаратура приемная для радиотелефонной, радиотелеграфной связи или радиовещания, совмещенная или не совмещенная в одном корпусе
8527 91 110 0
8527 19 000 0
8527 91 910 0
32.30.44
30
Мониторы и проекторы, не включающие в свой состав приемную телевизионную аппаратуру; аппаратура приемная для телевизионной связи, включающая или не включающая в свой состав
широковещательный радиоприемник или аппаратуру, записывающую или воспроизводящую звук или изображение
8528
26.40.20
31
Локомотивы дизель-электрические
8602 10 000 0
35.20.12
32
Новые тягачи седельные прочие; тракторы колесные для полуприцепов новые прочие
8701 20 101 8
8701 20 109 0
29.10.43
28.22.15
33
Тракторы гусеничные для сельскохозяйственных работ и тракторы для лесного хозяйства, новые
8701 30 000 9
28.92.50
34
Тракторы для сельскохозяйственных работ (за исключением тракторов, управляемых рядом идущим водителем) и тракторы для лесного хозяйства, колесные, новые

25.40.13
*Ескертпе: аббревиатуралардың толық жазылуы:
ЕАЭО СЭҚ ТН - Еуразиялық экономикалық одағы сыртқы экономикалық қызметінің тауар номенклатурасы;
ЭҚ ӨЖ - Экономикалық қызмет түрлерi бойынша өнiмдер жiктеуiшi.
Тауарлар номенклатурасы Еуразиялық экономикалық одағы сыртқы экономикалық қызмет Тауар номенклатурасының кодтарына және Экономикалық қызмет түрлерi бойынша өнiмдер жiктеуiшiне сәйкес өнiм кодымен де және атауымен де айқындалады.

25.40.13
* Примечания: расшифровка аббревиатур:
ТН ВЭД ЕАЭС - Товарная номенклатура внешнеэкономической деятельности Евразийского экономического союза;
КП ВЭД - Классификатор продукции по видам экономической деятельности.
Номенклатура товаров определяется как кодом, так и наименованием продукции в соответствии с кодами Товарной номенклатуры внешнеэкономической деятельности Евразийского экономического союза и с Классификатором продукции по видам экономической деятельности.