Мемлекеттік материалдық резервтен тауарларды мемлекеттік материалдық резерв саласындағы уәкілетті органның құрылымдық бөлімшесімен шығаруға жазып берген құжаттардың тізілімін беру қағидаларын және оның нысанын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2015 жылғы 20 наурыздағы № 198 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2015 жылы 29 сәуірде № 10863 тіркелді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2018 жылғы 2 ақпандағы № 116 бұйрығымен
Ескерту. Күші жойылды – ҚР Қаржы министрінің 02.02.2018 № 116 (алғашқы ресми күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
"Салық және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер туралы" Қазақстан Республикасы Кодексінің (Салық кодексі) 270-бабы 3-тармағына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
1. Бекітілсін:
1) осы бұйрықтың 1-қосымшасына сәйкес Мемлекеттік материалдық резервтен тауарларды мемлекеттік материалдық резерв саласындағы уәкілетті органның құрылымдық бөлімшесімен шығаруға жазып берген құжаттардың тізілімін беру қағидалары;
2) осы бұйрықтың 2-қосымшасына сәйкес Мемлекеттік материалдық резервтен тауарларды мемлекеттік материалдық резерв саласындағы уәкілетті органның құрылымдық бөлімшесі шығаруына жазып берген құжаттардың тізілім нысаны.
2. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Мемлекеттік кірістер комитетіне (Д.Е. Ерғожин):
1) осы бұйрықты Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеу;
2) осы бұйрықты Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуден өткізгеннен кейін күнтізбелік он күннің ішінде бұқаралық ақпарат құралдарына және "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесіне ресми түрде жариялауға жіберуді;
3) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің интернет-ресурсында орналастыру қамтамасыз етілсін.
3. Осы бұйрық алғашқы ресми түрде жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Қаржы Министірі Б. Сұлтанов
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрінің
2015 жылғы 20 наурыздағы
№ 198 бұйрығына 1 Қосымша
Мемлекеттік материалдық резервтен тауарларды мемлекеттік
материалдық резерв саласындағы уәкілетті органның құрылымдық
бөлімшесімен шығаруға жазып берген құжаттардың тізілімін беру
қағидалары
1. Осы Қағидалар, мемлекеттік материалдық резерв саласындағы уәкілетті органның құрылымдық бөлімшесі (бұдан әрі — құрылымдық бөлімше) өзіне мемлекеттік материалдық резервтен тауарлар шығаруға жазып берген құжаттар тізілімін беру тәртібі мен мерзімін анықтайды (бұдан әрі - Тізілім).

Об утверждении Правил представления реестра выписанных документов на выпуск структурным подразделением уполномоченного органа в области государственного материального резерва товаров из государственного материального резерва и его формы
Приказ Министра финансов Республики Казахстан от 20 марта 2015 года № 198. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 29 апреля 2015 года № 10863. Утратил силу приказом Министра финансов Республики Казахстан от 2 февраля 2018 года № 116.
Сноска. Утратил силу приказом Министра финансов РК от 02.02.2018 № 116 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
В соответствии с пунктом 3 статьи 270 Кодекса Республики Казахстан "О налогах и других обязательных платежах в бюджет" (Налоговый кодекс) ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Утвердить:
1) Правила представления реестра выписанных документов на выпуск структурным подразделением уполномоченного органа в области государственного материального резерва товаров из государственного материального резерва согласно приложению 1 к настоящему приказу;
2) форму реестра выписанных документов на выпуск структурным подразделением уполномоченного органа в области государственного материального резерва товаров из государственного материального резерва согласно приложению 2 к настоящему приказу.
2. Комитету государственных доходов Министерства финансов Республики Казахстан (Ергожин Д.Е.) обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) в течение десяти календарных дней после государственной регистрации настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан направление на официальное опубликование в средствах массовой информации и информационно-правовой системе "Әділет";
3) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства финансов Республики Казахстан.
3. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Министр финансов
Республики Казахстан
Б. Султанов
Приложение 1
к приказу Министра финансов
Республики Казахстан
от 20 марта 2015 года № 198
Правила
представления реестра выписанных документов на выпуск
структурным подразделением уполномоченного органа в области
государственного материального резерва товаров из
государственного материального резерва
1. Настоящие Правила определяют порядок и срок представления реестра выписанных документов на выпуск структурным подразделением уполномоченного органа в области государственного материального резерва (далее – структурное подразделение) товаров из государственного материального резерва (далее - Реестр).

2. Тізілім, мемлекеттік материалдық резервтен тауарлар шығарылғаннан кейін құрылымдық бөлімшемен жасалады.
3. Тізілім, құрылымдық бөлімшенің тіркеу есебінде тұрған орны бойынша мемлекеттік кірістер органына мемлекеттік немесе орыс тілінде 2 данада қағаз тасығыштарда құрылымдық бөлімшемен табыс етіледі. Тізілімнің бір данасы, мемлекеттік кірістер органының белгісімен құрылымдық бөлімшеге қайтарылады.
4. Тізілімді табыс ету үшін есепті кезең тоқсан болып табылады.
5. Тізілім, есепті тоқсаннан кейінгі екінші айдың 15-күні мерзімінен кешіктірмей табыс етіледі.
6. Тізілім, есепті кезең ішінде мемлекеттік материалдық резервтен шығарылған тауарлар бойынша құрылымдық бөлімшемен жазылатын құжаттар туралы мәліметтерді көрсету үшін арналған.
7. Тізілім мынадай түрлерге бөлінеді:
1) кезекті - тізілімді алғашқы рет табыс ету бойынша міндеттеме туындаған есепті кезеңге және осындай кезеңнен кейінгі есепті кезеңдерге құрылымдық бөлімшемен табыс ететін тізілім;
2) қосымша – осы өзгерістер және (немесе) толықтырулар жататын есепті кезеңге, бұрын табыс етілген тізілімге өзгерістер және (немесе) толықтырулар енгізу кезінде құрылымдық бөлімшемен табыс ететін тізілім.
8. Тізілім қара немесе көк сиялы қаламмен немесе қаламұшпен, баспаханалық бас әріптермен немесе баспа құрылғысы пайдаланыла отырып толтырылады.
9. Тізілімді толтыру кезінде түзетуге, тазартуға және өшіруге жол берілмейді.
10. Тізілім құрылымдық бөлімшенің мөрімен куәландырылады және оны жасауға жауапты тұлғамен, сондай-ақ басшымен не құрылымдық бөлімшенің уәкілеттік берілген лауазымды тұлғасымен қол қойылады.
11. Тізілімде мынадай деректер көрсетіледі:
1) А бағанында — қатардың реттік нөмірі;
2) В бағанында - сатып алушы - салық төлеушінің жеке сәйкестендіру нөмірі (бизнес сәйкестендіру нөмірі);
"Сәйкестендіру нөмірлерінің ұлттық тізілімдері туралы" Қазақстан Республикасының Заңына сәйкес қатар 2012 жылғы 1 қаңтардан бастап міндетті түрде толтырылуға жатады;
3) С бағанында - мемлекеттік материалдық резервтен тауарларды шығаруға арналған құжаттың нөмірі;
4) D бағанында - мемлекеттік материалдық резервтен тауарларды шығаруға арналған құжаттың жазылған күні;
5) Е бағанында - мемлекеттік материалдық резервтен тауарларды шығаруға арналған құжатта көрсетілген тауарлардың қосылған құн салығын есепке алмағандағы жалпы құны;
6) F бағанында - мемлекеттік материалдық резервтен тауарларды шығаруға арналған құжатта көрсетілген қосылған құн салығының сомасы.
F бағанының жиынтық шамасы, тізілімнің тек бірінші бетінде ғана көрсетіледі және барлық беттердің осы бағандарында көрсетілген барлық шамаларды жинақтау жолымен айқындалады.
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрінің
2015 жылғы 20 наурыздағы
№ 198 бұйрығына 2 Қосымша
Нысан

2. Реестр составляется структурным подразделением после выпуска товаров из государственного материального резерва.
3. Реестр представляется структурным подразделением на бумажных носителях в 2-х экземплярах на государственном или русском языках в орган государственных доходов по месту регистрационного учета структурного подразделения. Один экземпляр Реестра возвращается структурному подразделению с отметкой органа государственных доходов.
4. Отчетным периодом для представления реестра является квартал.
5. Реестр представляется в срок не позднее 15 числа второго месяца, следующего за отчетным кварталом.
6. Реестр предназначен для отражения сведений о документах, выписываемых структурным подразделением по товарам, выпущенным из государственного материального резерва в течение отчетного периода.
7. Реестр подразделяется на следующие виды:
1) очередной - реестр, представляемый структурным подразделением за отчетный период, в котором впервые возникло обязательство по представлению Реестра и за отчетные периоды, следующие за таким периодом;
2) дополнительный - реестр, представляемый структурным подразделением при внесении изменений и (или) дополнений в ранее представленный реестр за отчетный период, к которому относятся данные изменения и (или) дополнения.
8. Реестр заполняется шариковой или перьевой ручкой, черными или синими чернилами, заглавными печатными символами или с использованием печатающего устройства.
9. При заполнении реестра не допускаются исправления, подчистки и помарки.
10. Реестр заверяется печатью структурного подразделения и подписывается лицом, ответственным за его составление, а также руководителем либо уполномоченным должностным лицом структурного подразделения.
11. В Реестре указываются следующие данные:
1) в графе А - порядковый номер строки;
2) в графе В - индивидуальный идентификационный номер (бизнес-идентификационный номер) налогоплательщика-покупателя.
В соответствии с Законом Республики Казахстан "О национальных реестрах идентификационных номеров" строка подлежит обязательному заполнению с 1 января 2012 года;
3) в графе С - номер документа на выпуск товаров из государственного материального резерва;
4) в графе D - дата выписки документа на выпуск товаров из государственного материального резерва;
5) в графе Е - общая стоимость товаров, указанных в документе на выпуск товаров из государственного материального резерва, без учета налога на добавленную стоимость;
6) в графе F - сумма налога на добавленную стоимость, указанного в документе на выпуск товаров из государственного материального резерва.
Итоговая величина графы F указывается только на первой странице Реестра и определяется путем суммирования всех величин, отраженных в данных графах всех страниц.
Приложение 2
к приказу Министра финансов
Республики Казахстан
от 20 марта 2015 года № 198