Мемлекеттік бюджеттен қаржыландырылатын ғылыми, ғылыми-техникалық жобалар мен бағдарламаларды мемлекеттік есепке алу қағидаларын және олардың орындалуы жөніндегі есептерді бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрінің 2015 жылғы 31 наурыздағы № 149 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2015 жылы 29 сәуірде № 10885 тіркелді.
"Ғылым туралы" 2011 жылғы 18 ақпандағы Қазақстан Республикасы Заңының 4-бабының 5-1) тармақшасына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
1. Қоса беріліп отырған Мемлекеттік бюджеттен қаржыландырылатын ғылыми, ғылыми-техникалық жобалар мен бағдарламаларды мемлекеттік есепке алу қағидалары және олардың орындалуы жөніндегі есептер бекітілсін.
2. Ғылым комитеті (С.Е. Жолдасбаев) заңнамада белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Әділет министрлігіне мемлекеттік тіркеуді;
2) Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуден өткеннен кейін күнтізбелік 10 күн ішінде мерзімдік ресми жариялауды;
3) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрлігінің интернет-ресурсына орналастыруды қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау Қазақстан Республикасының Білім және ғылым вице-министрі Т.О. Балықбаевқа жүктелсін.
4. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Министр А. Сәрінжіпов
Қазақстан Республикасы
Білім және ғылым министрінің
2015 жылғы 31 наурыздағы
№ 149 бұйрығымен
бекітілген
Мемлекеттік бюджеттен қаржыландырылатын ғылыми, ғылыми-техникалық жобалар мен бағдарламаларды және олардың орындалуы жөніндегі есептерді мемлекеттік есепке алу қағидалары
Ескерту. Қағида жаңа редакцияда – ҚР Білім және ғылым министрінің м.а. 04.04.2018 № 135 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
1-тарау. Жалпы ережелер
1. Мемлекеттік бюджеттен қаржыландырылатын ғылыми, ғылыми-техникалық жобалар мен бағдарламаларды және олардың орындалуы жөніндегі есептерді мемлекеттік есепке алу осы қағидасы (бұдан әрі – Қағидалар) "Ғылым туралы" 2011 жылғы 18 ақпандағы Қазақстан Республикасының Заңының 4-бабының 5-1) тармақшасына, "Мемлекеттік қызметтер туралы" 2013 жылғы 15 сәуірдегі Қазақстан Республикасы Заңының 10-бабының 1) тармақшасына (бұдан әрі - Заң), "Мемлекеттік статистика туралы" 2010 жылғы 19 наурыздағы Қазақстан Республикасының Заңының 16-бабы 3-тармағының 2) тармақшасына сәйкес әзірленді және "Мемлекеттік бюджеттен қаржыландырылатын ғылыми, ғылыми-техникалық жобалар мен бағдарламаларды және олардың орындалуы жөніндегі есептерді мемлекеттік есепке алу" мемлекеттік қызметті көрсету тәртібін анықтайды.

Об утверждении Правил государственного учета научных, научно-технических проектов и программ, финансируемых из государственного бюджета, и отчетов по их выполнению
Приказ Министра образования и науки Республики Казахстан от 31 марта 2015 года № 149. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 29 апреля 2015 года № 10885.
В соответствии с подпунктом 5-1) статьи 4 Закона Республики Казахстан от 18 февраля 2011 года "О науке" ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Утвердить прилагаемые Правила государственного учета научных, научно-технических проектов и программ, финансируемых из государственного бюджета, и отчетов по их выполнению.
2. Комитету науки Министерства образования и науки Республики Казахстан (Жолдасбаев С.И.) в установленном законодательством порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) после государственной регистрации в Министерстве юстиции Республики Казахстан официальное опубликование настоящего приказа;
3) размещение настоящего приказа на официальном интернет-ресурсе Министерства образования и науки Республики Казахстан.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на вице-министра образования и науки Республики Казахстан Балыкбаева Т.О.
4. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Министр А. Саринжипов
Утверждены
приказом Министра образования
и науки Республики Казахстан
от 31 марта 2015 года № 149
Правила
государственного учета научных, научно-технических проектов и программ, финансируемых из государственного бюджета, и отчетов по их выполнению
Сноска. Правила в редакции приказа и.о. Министра образования и науки РК от 04.04.2018 № 135 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Глава 1. Общие положения
1. Настоящие Правила государственного учета научных, научно-технических проектов и программ, финансируемых из государственного бюджета, и отчетов по их выполнению (далее – Правила), разработаны в соответствии с подпунктом 5-1) статьи 4 Закона Республики Казахстан от 18 февраля 2011 года "О науке", подпунктом 1) статьи 10 Закона Республики Казахстан от 15 апреля 2013 года "О государственных услугах" (далее – Закон), подпунктом 2) пункта 3 статьи 16 Закона Республики Казахстан от 19 марта 2010 года "О государственной статистике", и определяют порядок оказания государственной услуги "Государственный учет научных, научно-технических проектов и программ, финансируемых из государственного бюджета, и отчетов по их выполнению.

Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Білім және ғылым министрінің 24.06.2020 № 262 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
2. Қағидада мынадай негізгі ұғымдар қолданылады:
1) ғылыми және (немесе) ғылыми-техникалық қызмет туралы есеп - ғылыми-техникалық жұмыстың іске асырылуы туралы ақпаратты, ғылыми, ғылыми-техникалық, тәжірибелік-конструкторлық, маркетингтік зерттеулерді, сондай-ақ жоспарланған жұмыстардың одан әрі жүргізілуінің орындылығы туралы не аяқталған ғылыми, ғылыми-техникалық жоба мен бағдарлама нәтижесі туралы ақпаратты қамтитын құжат.;
2) ғылыми, ғылыми-техникалық бағдарлама бойынша бас ұйым - нысаналы ғылыми , ғылыми-техникалық бағдарламаны іске асыруға арналған конкурстың қорытындылары бойынша мемлекеттік уәкілетті орган айқындайтын әрі іргелі және қолданбалы ғылыми зерттеулердің ғылыми, ғылыми-техникалық бағдарламасын іске асыруды сүйемелдеуді және орындалатын бағдарламаның шеңберінде орындаушы ұйымдардың қызметін үйлестіруді жүзеге асыратын заңды тұлға;
3) алып тасталды - ҚР Білім және ғылым министрінің 24.06.2020 № 262 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
4) ғылыми, ғылыми-техникалық жоба мен бағдарлама - болжанған ғылыми-техникалық жұмыс мазмұнын қамтитын, жоспарланған жұмыстарды жүргізудің мақсаттары мен міндеттері, өзектілігі, жаңалығы, ғылыми-практикалық маңыздылығы мен орындылығы негізделген ғылыми, ғылыми- техникалық, тәжірибелік-конструкторлық, маркетингтік зерттеулерді білдіретін құжат;
5) ғылыми және (немесе) ғылыми-техникалық қызметтің нәтижесі (бұдан әрі – ҒҒТҚН) - ғылыми және (немесе) ғылыми-техникалық қызметті орындау барысында тиісті ғылыми әдістермен және құралдармен алынған және кез келген ақпарат жеткізгіште тіркелген жаңа білім немесе шешімдер, ғылыми әзірлемелер мен технологияларды өндіріске енгізу, сондай-ақ жаңа бұйымдардың, материалдар мен заттардың модельдері, макеттері, үлгілері;
6) ғылыми және ғылыми-техникалық бағдарламалар мен жобалардың мемлекеттік тізілімі (бұдан әрі - ҒТБ МТ) - Қазақстан Республикасында мемлекеттік бюджет есебінен іске асырылатын ғылыми және ғылыми- техникалық бағдарламалар мен жобалардың және олардың орындалуы жөніндегі есептердің тізбесі;
7) ғылыми, ғылыми-техникалық қызмет нәтижелерінің мемлекеттік тізілімі - мемлекеттік бюджет есебінен алынған ғылыми және ғылыми-техникалық қызмет нәтижелерінің тізбесі;
8) Алып тасталды - ҚР Білім және ғылым министрінің 24.06.2020 № 262 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.

Сноска. Пункт 1 в редакции приказа Министра образования и науки РК от 24.06.2020 № 262 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
2. В настоящих Правилах используются следующие основные понятия:
1) отчет о научной и (или) научно-технической деятельности – документ, содержащий информацию о реализации научно-технической работы, научные, научно-технические, опытно-конструкторские, маркетинговые исследования, а также информацию о целесообразности дальнейшего проведения планируемых работ либо о результате завершенного научного, научно-технического проекта и программы;
2) головная организация по научной, научно-технической программе - юридическое лицо, определяемое уполномоченным государственным органом по итогам конкурса на реализацию целевой научной, научно-технической программы и осуществляющее сопровождение реализации научной, научно-технической программы фундаментальных и прикладных научных исследований и координацию деятельности организаций-исполнителей в рамках выполняемой программы;
3) исключен приказом Министра образования и науки РК от 24.06.2020 № 262 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования);
4) научный, научно-технический проект и программа – документ, включающий в себя содержание предполагаемой научно-технической работы, представляющий научные, научно-технические, опытно-конструкторские, маркетинговые исследования с обоснованием цели и задач, актуальности, новизны, научно-практической значимости и целесообразности проведения планируемых работ;
5) результат научной и (или) научно-технической деятельности (далее – РННТД) - новые знания или решения, полученные надлежащими научными методами и средствами в ходе выполнения научной и (или) научно-технической деятельности и зафиксированные на любом информационном носителе, внедрение научных разработок и технологий в производство, а также модели, макеты, образцы новых изделий, материалов и веществ;
6) государственный реестр научных и научно-технических программ и проектов (далее – ГР НТП) – перечень научных и научно-технических программ и проектов, реализуемых в Республике Казахстан за счет государственного бюджета;
7) государственный реестр результатов научной и научно-технической деятельности – перечень результатов научной и научно-технической деятельности, полученных за счет государственного бюджета;
8) исключен приказом Министра образования и науки РК от 24.06.2020 № 262 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования);

9) Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрлігі (бұдан әрі - уәкілетті орган) - ғылым және ғылыми-техникалық қызмет саласында салааралық үйлестіруді және басшылықты жүзеге асыратын мемлекеттік орган;
10) Алып тасталды - ҚР Білім және ғылым министрінің 24.06.2020 № 262 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
11) Алып тасталды - ҚР Білім және ғылым министрінің 24.06.2020 № 262 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Ескерту. 2-тармаққа өзгеріс енгізілді - ҚР Білім және ғылым министрінің 24.06.2020 № 262 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі); 21.09.2021 № 481 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрықтарымен.
3. "Мемлекеттік бюджеттен қаржыландырылатын ғылыми, ғылыми-техникалық жобалар мен бағдарламаларды және олардың орындалуы жөніндегі есептерді мемлекеттік есепке алу" (бұдан әрі – мемлекеттік көрсетілетін қызмет) "Ұлттық мемлекеттік ғылыми-техникалық сараптама орталығы" акционерлік қоғамы (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті беруші) арқылы көрсетіледі.
Ескерту. 3-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Білім және ғылым министрінің 24.06.2020 № 262 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
2-тарау. Мемлекеттік бюджеттен қаржыландырылатын ғылыми, ғылыми-техникалық жобалар мен бағдарламаларды және олардың орындалуы жөніндегі есептерді мемлекеттік есепке алу тәртібі
4. Мемлекеттік көрсетілетін қызметті алу үшін жеке және заңды тұлғалар (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті алушы) көрсетілетін қызметті берушіге электрондық түрде www.is.ncste.kz ақпараттық жүйесі (бұдан әрі – ақпараттық жүйе) немесе қағаз түрінде көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесі арқылы "Мемлекеттік бюджеттен қаржыландырылатын ғылыми, ғылыми-техникалық жобалар мен бағдарламаларды және олардың орындалуы жөніндегі есептерді мемлекеттік есепке алу" Мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартының 8-тармағында (бұдан әрі – Мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандарты) көзделген құжаттар тізбесін осы Қағидаларға 1-қосымшаға сәйкес ұсынады.
Мемлекеттік қызмет көрсету процесінің сипаттамасын, нысанын, мазмұны мен нәтижесін, сондай-ақ мемлекеттік көрсетілетін қызмет ерекшеліктерін ескере отырып, өзге де мәліметтерді қамтитын мемлекеттік көрсетілетін қызметке қойылатын негізгі талаптар тізбесі Мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартында мазмұндалған.

9) Министерство образования и науки Республики Казахстан (далее – уполномоченный орган) – государственный орган, осуществляющий межотраслевую координацию и руководство в области науки и научно- технической деятельности.
10) исключен приказом Министра образования и науки РК от 24.06.2020 № 262 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования);
11) исключен приказом Министра образования и науки РК от 24.06.2020 № 262 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Сноска. Пункт 2 с изменениями, внесенными приказами Министра образования и науки РК от 24.06.2020 № 262 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования); от 21.09.2021 № 481 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
3. Государственный учет научных, научно-технических проектов и программ, финансируемых из государственного бюджета, и отчетов по их выполнению" (далее – государственная услуга) оказывается Акционерным обществом "Национальный центр государственной научно-технической экспертизы" (далее – услугодатель).
Сноска. Пункт 3 в редакции приказа Министра образования и науки РК от 24.06.2020 № 262 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Глава 2. Порядок государственного учета научных, научно-технических проектов и программ, финансируемых из государственного бюджета и отчетов по их выполнению
4. Для получения государственной услуги физические и юридические лица (далее – услугополучатель) предоставляют услугодателю в электронной форме через информационную систему www.is.ncste.kz (далее – информационная система) или в бумажной форме посредством канцелярии услугодателя перечень документов, предусмотренных пунктом 8 Стандарта государственной услуги "Государственный учет научных, научно-технических проектов и программ, финансируемых из государственного бюджета, и отчетов по их выполнению" согласно приложению 1 к настоящим Правилам.
Перечень основных требований к оказанию государственной услуги, включающий характеристики процесса, форму, содержание и результат оказания, а также иные сведения с учетом особенностей предоставления государственной услуги изложены в Стандарте государственной услуги.

Ескерту. 4-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Білім және ғылым министрінің 21.09.2021 № 481 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
5. Жобаны мемлекеттік есепке алу үшін көрсетілетін қызметті алушы жобаны қаржыландыру басталған күннен бастап күнтізбелік 30 (отыз) күннен кешікпейтін мерзімде Мемлекеттік қызмет стандартының 8-тармағының 1) тармақшасына сәйкес мемлекеттік және орыс тілдерінде осы Қағидаларға 3-қосымшаға сәйкес тіркеу карталарын жібереді.
Ескерту. 5-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Білім және ғылым министрінің 24.06.2020 № 262 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
6. Көрсетілетін қызметті алушы құжаттардың толық топтамасын ұсынған кезде көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесі құжаттар келіп түскен күні оларды қабылдауды, тіркеуді жүзеге асырады және мемлекеттік қызмет көрсету үшін жауапты құрылымдық бөлімшеге орындауға береді.
Көрсетілетін қызметті берушінің қызметкері (бұдан әрі - көрсетілетін қызметті берушінің қызметкері) мемлекеттік көрсетілетін қызметті 5 (бес) жұмыс күні ішінде көрсетеді: электрондық түрде мемлекеттік көсетілетін қызмет нәтижесі ақпараттық жүйесі арқылы беру жүзеге асырылады, қағаз түрінде мемлекеттік көсетілетін қызмет нәтижесі көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесі арқылы беру жүзеге асырылады.
Ескерту. 6-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Білім және ғылым министрінің 21.09.2021 № 481 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
7. Ғылыми, ғылыми техникалық бағдарлама аясында орындалатын жобаны бірнеше көрсетілетін қызметті алушылар орындаған жағдайда, әрқайсысы өзі дербес орындайтын жұмыс бөлігіне тіркеу картасын жібереді.
Ескерту. 7-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Білім және ғылым министрінің 24.06.2020 № 262 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
8. Көрсетілетін қызметті беруші жобаны тіркейді, оны ҒТБ МТ-ға енгізеді және мемлекеттік тіркеу нөмірін бере отырып, тіркеу картасын береді.
Ескерту. 8-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Білім және ғылым министрінің 24.06.2020 № 262 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
9. Тіркелген жобаға түзетулер енгізу қажет болған жағдайда көрсетілетін қызметті алушы күнтізбелік отыз күн ішінде көрсетілетін қызметті берушіге ресми бланкіде еркін түрде ресімделген хат пен осы Қағидаларға 3-қосымшаға сәйкес тіркеу картасын ұсынады..

Сноска. Пункт 4 - в редакции приказа Министра образования и науки РК от 21.09.2021 № 481 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
5. Для государственного учета проекта услугополучатель в срок не позднее 30 (тридцати) календарных дней со дня начала финансирования проекта направляет в соответствии с подпунктом 1) пункта 8 Стандарта государственной услуги регистрационные карты на государственном и русском языках по форме согласно приложению 3 к настоящим Правилам.
Сноска. Пункт 5 в редакции приказа Министра образования и науки РК от 24.06.2020 № 262 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
6. При предоставлении услугополучателем полного пакета документов канцелярия услугодателя в день поступления документов осуществляет их прием, регистрацию и передает на исполнение ответственному структурному подразделению для оказания государственной услуги.
Работник ответственного структурного подразделения услугодателя (далее – работник услугодателя) оказывает государственную услугу в течение 5 (пяти) рабочих дней: при электронной форме осуществляет выдачу результата оказания государственной услуги через информационную систему, при бумажной форме осуществляет выдачу результата оказания государственной услуги посредством канцелярии услугодателя.
Сноска. Пункт 6 - в редакции приказа Министра образования и науки РК от 21.09.2021 № 481 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
7. При исполнении проекта в рамках научной, научно-технической программы несколькими услугополучателями, каждый направляет регистрационную карту на ту часть работы, которая будет выполнена им самостоятельно.
Сноска. Пункт 7 в редакции приказа Министра образования и науки РК от 24.06.2020 № 262 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
8. Услугодатель регистрирует проект, включает его в ГР НТП и выдает регистрационную карту с присвоением номера государственной регистрации.
Сноска. Пункт 8 в редакции приказа Министра образования и науки РК от 24.06.2020 № 262 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
9. При необходимости внесения корректировок в зарегистрированный проект услугополучатель в течение тридцати календарных дней представляет услугодателю письмо на официальном бланке в произвольной форме и регистрационную карту по форме согласно приложению 3 к настоящим Правилам.

Ескерту. 9-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Білім және ғылым министрінің 24.06.2020 № 262 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
10. Егер тіркелген жобаны орындау процесінде оны құпияландыру қажеттілігі туындаса, көрсетілетін қызметті алушы он күн мерзімде бұл туралы көрсетілетін қызметті берушіге жазбаша түрде хабарлайды.
Ескерту. 10-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Білім және ғылым министрінің 24.06.2020 № 262 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
11. Ғылыми, ғылыми-техникалық бағдарламаны мемлекеттік есепке алу үшін көрсетілетін қызметті алушы Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2011 жылғы 16 мамырдағы № 519 "Ұлттық ғылыми кеңестер туралы" қаулысымен бекітілген Ұлттық ғылыми кеңестер ғылыми және ғылыми-техникалық бағдарламаларды мемлекеттік бюджет есебінен гранттық және бағдарламалық-нысаналы қаржыландыру туралы шешім қабылданған күннен бастап күнтізбелік отыз күннен кешіктірмей, осы Қағидаларға 4-қосымшаға сәйкес нысан бойынша "кеңейтілген ғылыми, ғылыми-техникалық бағдарламаның көрсеткіштерін" және "титул парағын" 5-қосымшаға сәйкес нысан бойынша рәсімдеп, бағдарламаға еркін түрде түсіндірме жазба мен ағымдағы жылы бағдарламаның тапсырмаларын (кезеңдерін) орындауға бөлінген бюджет қаражатының көлемін растайтын бас ұйымның басшысы қол қойып, мөрімен бекітілген құжатты Мемлекеттік қызмет стандартының 8-тармағының 2-1), 2-2), 2-3) және 2-4) тармақшаларына сәйкес тапсырады.
Ескерту. 11-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Білім және ғылым министрінің 24.06.2020 № 262 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
12. Көрсетілетін қызметті беруші белгіленген тәртіппен тиісті шифр беру арқылы бағдарламаны тіркейді, оны ҒТБ МТ-ға енгізеді.
Ескерту. 12-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Білім және ғылым министрінің 24.06.2020 № 262 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
13. Тіркелген ғылыми, ғылыми-техникалық бағдарламаға түзетулер енгізу қажет болған жағдайда, көрсетілетін қызметті алушы кезекті жылға арналған жоспарлы көрсеткіштерімен қатар, көрсетілетін қызметті берушіге осы Қағидаларға 6-қосымшаға сәйкес нысан бойынша "кеңейтілген ғылыми, ғылыми-техникалық бағдарламаның көрсеткіштері" туралы мәліметтерді Мемлекеттік қызмет стандартының 8-тармағының 2-5) тармақшасына сәйкес ұсынады.
Ескерту. 13-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Білім және ғылым министрінің 24.06.2020 № 262 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.

Сноска. Пункт 9 в редакции приказа Министра образования и науки РК от 24.06.2020 № 262 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
10. Если в процессе выполнения зарегистрированного проекта возникла необходимость его засекречивания, услугополучатель в десятидневный срок в письменном виде информирует об этом услугодателя.
Сноска. Пункт 10 в редакции приказа Министра образования и науки РК от 24.06.2020 № 262 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
11. Для государственного учета научной, научно-технической программы услугополучатель не позднее тридцати календарных дней со дня принятия Национальными научными советами, утвержденными постановлением Правительства Республики Казахстан от 16 мая 2011 года № 519 "О национальных научных советах" решения о грантовом и программно-целевом финансировании научных и научно-технических программ за счет государственного бюджета представляет в соответствии с подпунктами 2-1), 2-2), 2-3) и 2-4) пункта 8 Стандарта государственной услуги "показатели развернутой научной, научно-технической программы" по форме согласно приложению 4 и "титульный лист" по форме согласно приложению 5 к настоящим Правилам, пояснительную записку в произвольной форме к программе и документ, подтверждающий объем бюджетных средств, выделенных на выполнение заданий (этапов) программы в текущем году, подписанный руководителем и скрепленный печатью головной организации.
Сноска. Пункт 11 в редакции приказа Министра образования и науки РК от 24.06.2020 № 262 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
12. Услугодатель регистрирует научную, научно-техническую программу, включает его в ГР НТП и выдает свидетельство c присвоением шифра.
Сноска. Пункт 12 в редакции приказа Министра образования и науки РК от 24.06.2020 № 262 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
13. При необходимости внесения корректировок в зарегистрированную научную, научно-техническую программу, наряду с плановыми показателями на очередной год, услугополучатель представляет услугодателю в соответствии с подпунктом 2-5) пункта 8 Стандарта государственной услуги сведения "показатели развернутой научной, научно-технической программы" по форме согласно приложению 6 к настоящим Правилам.
Сноска. Пункт 13 в редакции приказа Министра образования и науки РК от 24.06.2020 № 262 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).

14. Көрсетілетін қызметті алушы есептік жылдан кейінгі жылдың отыз бірінші қаңтарынан кешіктірмей, көрсетілетін қызметті берушіге осы Қағидаларға 7-қосымшаға сәйкес нысан бойынша "Ғылыми, ғылыми-техникалық бағдарлама бойынша тапсырмалардың, жұмыс кезеңдерінің орындалуы туралы (жылдық) есепті" және еркін түрде түсіндірме жазбаны Мемлекеттік қызмет стандартының 8-тармағының 2-6) тармақшасына сәйкес жібереді.
Ескерту. 14-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Білім және ғылым министрінің 24.06.2020 № 262 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
15. Көрсетілетін қызметті алушы есептік тоқсаннан кейінгі айдың онынан кешіктірмей, тоқсан сайын көрсетілетін қызметті берушіге осы Қағидаларға 8-қосымшаға сәйкес нысанда ғылыми, ғылыми-техникалық бағдарламаны орындауға қатысушы ұйымдардың жұмыс тапсырмаларын, кезеңдерін, орындау барысы туралы мәліметтерді Мемлекеттік қызмет стандартының 8-тармағының 2-7) тармақшасына сәйкес ұсынады.
Ескерту. 15-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Білім және ғылым министрінің 24.06.2020 № 262 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
16. Есепті мемлекеттік есепке алу үшін көрсетілетін қызметті алушы жобаның жұмыстары (кезеңдері) аяқталғаннан кейін күнтізбелік отыз күн ішінде көрсетілетін қызметті берушіге есеп пен осы Қағидаларға 9-қосымшаға сәйкес мемлекеттік және орыс тілдерінде ақпараттық картаны Мемлекеттік қызмет стандартының 8-тармағының 3) тармақшасына сәйкес жібереді.
Есеп МЕМСТ 7.32-2017 "Ғылыми-техникалық жұмыс туралы есеп" мемлекетаралық стандартына сәйкес ресімделеді.
Ескерту. 16-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Білім және ғылым министрінің 24.06.2020 № 262 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
17. Көрсетілетін қызметті беруші есепті белгіленген тәртіппен оған инвентарлық нөмір беру арқылы тіркейді.
Ескерту. 17-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Білім және ғылым министрінің 24.06.2020 № 262 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
18. ҒҒТҚН-ны мемлекеттік есепке алу үшін көрсетілетін қызметті алушы көрсетілетін қызметті берушіге Мемлекеттік қызмет стандартының 8-тармағының 4) тармақшасына сәйкес ғылыми және (немесе) ғылыми-техникалық қызмет нәтижелеріне өтінім осы Қағидаларға 10-қосымшаға және ҒҒТҚН туралы мәліметтер нысанын 11-қосымшаға ұсынады.
Ескерту. 18-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Білім және ғылым министрінің 24.06.2020 № 262 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.

14. Услугополучатель не позднее тридцать первого января после отчетного года направляет услугодателю в соответствии с подпунктом 2-6) пункта 8 Стандарта государственной услуги "отчет (годовой) о выполнении заданий, этапов работ по научной, научно-технической программе" по форме согласно приложению 7 к настоящим Правилам и пояснительную записку к нему в произвольной форме.
Сноска. Пункт 14 в редакции приказа Министра образования и науки РК от 24.06.2020 № 262 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
15. Услугополучатель ежеквартально, не позднее десятого числа месяца, следующего за отчетным кварталом, представляет услугодателю в соответствии с подпунктом 2-7) пункта 8 Стандарта государственной услуги "Сведения о ходе выполнения заданий, этапов работ организациями, участвующими в выполнении научной, научно-технической программы" по форме согласно приложению 8 к настоящим Правилам.
Сноска. Пункт 15 в редакции приказа Министра образования и науки РК от 24.06.2020 № 262 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
16. Для государственного учета отчета услугополучатель после окончания работ (этапов) проекта в течение тридцати календарных дней направляет услугодателю в соответствии с подпунктом 3) пункта 8 Стандарта государственной услуги отчет и информационную карту на государственном и русском языках по форме согласно приложению 9 к настоящим Правилам.
Отчет оформляется в соответствии с Межгосударственным стандартом ГОСТ 7.32-2017 "Отчет о научно-исследовательской работе".
Сноска. Пункт 16 в редакции приказа Министра образования и науки РК от 24.06.2020 № 262 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
17. Услугодатель в установленном порядке регистрирует отчет и выдает информационную карту с присвоением инвентарного номера.
Сноска. Пункт 17 в редакции приказа Министра образования и науки РК от 24.06.2020 № 262 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
18. Для государственного учета РННТД услугополучатель представляет услугодателю в соответствии с подпунктом 4) пункта 8 Стандарта государственной услуги заявку на регистрацию результата научной и (или) научно-технической деятельности по форме согласно приложению 10 и форму по учету сведений о РННТД по форме согласно приложению 11 к настоящим Правилам.
Сноска. Пункт 18 в редакции приказа Министра образования и науки РК от 24.06.2020 № 262 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).

19. Көрсетілетін қызметті беруші өтінімді мемлекеттік номерін беру арқылы тіркейді, ҒҒТҚН-ның мемлекеттік тізіліміне енгізеді және мемлекеттік номері өтінімді береді.
Ескерту. 19-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Білім және ғылым министрінің 24.06.2020 № 262 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
20. ҒҒТҚН-нің құқық иеленушілері өзгерген кезде, көрсетілетін қызметті алушы қайта ұйымдастырылған жағдайда, сондай-ақ ҒҒТҚН-ні пайдалануға байланысты емес басқа да негіздер бойынша көрсетілетін қызметті алушы көрсетілетін қызметті берушіге осы Қағидаларға 12-қосымшаға сәйкес нысан бойынша ҒҒТҚН туралы мәліметтерді пайдаланаудың өзгеруі туралы хабарламаны және 13-қосымшаға сәйкес нысан бойынша ҒҒТҚН пайдалану туралы мәліметтерді Мемлекеттік қызмет стандартының 8-тармағының 4) тармақшасына сәйкес жібереді.
Ескерту. 20-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Білім және ғылым министрінің 24.06.2020 № 262 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
21. ҒҒТҚН-ға құқық тоқтатылған жағдайда көрсетілетін қызметті алушы осы Қағидаларға 14-қосымшаға сәйкес көрсетілетін қызметті берушіге нысан бойынша хабарлама Мемлекеттік қызмет стандартының 8-тармағының 4) тармақшасына сәйкес жібереді.
Ескерту. 21-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Білім және ғылым министрінің 24.06.2020 № 262 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
22. Көрсетілетін қызметті беруші құжаттардың келіп түскен күні оларды қабылдау мен тіркеуді жүзеге асырады. Көрсетілетін қызметті алушы Қазақстан Республикасының 2015 жылғы 23 қарашадағы Еңбек кодексіне сәйкес жұмыс уақыты аяқталғаннан кейін, демалыс және мереке күндері жүгінген кезде сұрау салынған өтінімдерді қабылдау және мемлекеттік қызметтерді көрсету нәтижелерін беру келесі жұмыс күні жүзеге асырылады.
Ескерту. Қағида 22-тармақпен толықтырылды - ҚР Білім және ғылым министрінің 24.06.2020 № 262 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
23. Құжаттардың толық емес пакетін ұсынған немесе құжаттарды тиісінше рәсімдемеген жағдайда құжаттар анықталған кемшіліктер толық жойылғанға дейін тіркелмейді. Қызметті берушінің қызметкері осы Қағидаларға 2-қосымшаға сәйкес мемлекеттік қызметті көрсетуден себептемелі бас тарту жасайды.
Ескерту. Қағида 23-тармақпен толықтырылды - ҚР Білім және ғылым министрінің 24.06.2020 № 262 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.

19. Услугодатель регистрирует заявку, включает в государственный реестр РННТД и выдает заявку с присвоением номера государственной регистрации.
Сноска. Пункт 19 в редакции приказа Министра образования и науки РК от 24.06.2020 № 262 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
20. В случае изменения правообладателя РННТД, реорганизации услугополучателя, а также по иным основаниям, не связанным с использованием РННТД, услугополучатель направляет услугодателю в соответствии с подпунктом 4) пункта 8 Стандарта государственной услуги извещение об изменении использовании сведений о РННТД по форме согласно приложению 12 и сведения об использовании РННТД по форме согласно приложению 13 к настоящим Правилам.
Сноска. Пункт 20 в редакции приказа Министра образования и науки РК от 24.06.2020 № 262 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
21. В случае прекращения права на РННТД услугополучатель направляет услугодателю в соответствии с подпунктом 4) пункта 8 Стандарта государственной услуги извещение по форме согласно приложению 14 к настоящим Правилам.
Сноска. Пункт 21 в редакции приказа Министра образования и науки РК от 24.06.2020 № 262 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
22. При обращении услугополучателя после окончания рабочего времени, в выходные и праздничные дни, в соответствии с Трудовым кодексом Республики Казахстан от 23 ноября 2015 года, прием запроса и выдача результатов оказания государственной услуги осуществляется следующим рабочим днем.
Сноска. Правила дополнены пунктом 22 в соответствии с приказом Министра образования и науки РК от 24.06.2020 № 262 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
23. В случае предоставления неполного пакета документов и ненадлежащего их оформления документы не регистрируются до полного устранения выявленных недостатков. Работник услугодателя формирует мотивированный отказ, согласно приложению 2 к настоящим Правилам.
Сноска. Правила дополнены пунктом 23 в соответствии с приказом Министра образования и науки РК от 24.06.2020 № 262 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).

24. Көрсетілетін қызметті беруші Қазақстан Республикасының заңнамасымен көзделген негіздер мен жағдайларда мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тартады.
Ескерту. Қағида 24-тармақпен толықтырылды - ҚР Білім және ғылым министрінің 24.06.2020 № 262 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
25. Көрсетілетін қызметті беруші Заңның 5-бабы 2-тармағының 11) тармақшасына сәйкес мемлекеттік қызметтерді көрсету сатысы туралы ақпараттың мемлекеттік қызмет көрсету мониторингінің ақпараттық жүйесіне енгізілуін қамтамасыз етеді.
Ескерту. Қағида 25-тармақпен толықтырылды - ҚР Білім және ғылым министрінің 24.06.2020 № 262 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
3-тарау. Мемлекеттік қызметтер көрсету мәселелері бойынша лауазымды адамдардың әрекеттеріне (әрекетсіздігіне) шағымдану тәртібі
Ескерту. 3-тараудың тақырыбы жаңа редакцияда - ҚР Білім және ғылым министрінің 21.09.2021 № 481 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Ескерту. Қағида 3-тараумен толықтырылды - ҚР Білім және ғылым министрінің 24.06.2020 № 262 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
26. Лауазымды адамдардың шешімдеріне, әрекеттеріне (әрекетсіздігіне) шағымдану Қазақстан Республикасының Әкімшілік рәсімдік-процестік кодексінің талаптарына сәйкес жүзеге асырылды.
Ескерту. 26-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Білім және ғылым министрінің 21.09.2021 № 481 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Мемлекеттік бюджеттен
қаржыландырылатын ғылыми,
ғылыми-техникалық жобалар
мен бағдарламаларды және
олардың орындалуы жөніндегі
есептерді мемлекеттік есепке
алу қағидаларына
1-қосымша
"Мемлекеттік бюджеттен қаржыландырылатын ғылыми, ғылыми-техникалық жобалар мен бағдарламаларды және олардың орындалуы жөніндегі есептерді мемлекеттік есепке алу" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандарты
Ескерту. 1-қосымша жаңа редакцияда - ҚР Білім және ғылым министрінің 21.09.2021 № 481 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
1.
Көрсетілетін қызметті берушінің атауы
"Ұлттық мемлекеттік ғылыми-техникалық сараптама орталығы" акционерлік қоғамы
2.
Мемлекеттік қызметті көрсету тәсілі
1) электрондық түрде (www.is.ncste.kz ақпараттық жүйесі (бұдан әрі – ақпараттық жүйе); 2) қағаз түрінде көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесі арқылы.
3.
Мемлекеттік қызметті көрсету мерзімі
Қызмет көрсету мерзімі:
электрондық – 5 (бес) жұмыс күні;
қағаз түрінде – 5 (бес) жұмыс күні.
4.
Мемлекеттік қызметті көрсету түрі
Электронды (ішінара автоматтындырылған) / қағаз түрінде
5.
Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесі
Мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесі:

24. Услугодатель отказывает в оказании государственной услуги в случаях и по основаниям, предусмотренным законодательством Республики Казахстан, изложенным стандартом государственной услуги.
Сноска. Правила дополнены пунктом 24 в соответствии с приказом Министра образования и науки РК от 24.06.2020 № 262 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
25. Услугодатель обеспечивает внесение сведений о стадии оказания государственной услуги в информационную систему мониторинга оказания государственных услуг в порядке, согласно подпункту 11) пункта 2 статьи 5 Закона.
Сноска. Правила дополнены пунктом 25 в соответствии с приказом Министра образования и науки РК от 24.06.2020 № 262 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Глава 3. Порядок обжалования решений, действий (бездействия) должностных лиц по вопросам оказания государственных услуг
Сноска. Заголовок главы 3 - в редакции приказа Министра образования и науки РК от 21.09.2021 № 481 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Сноска. Правила дополнены главой 3 в соответствии с приказом Министра образования и науки РК от 24.06.2020 № 262 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
26. Обжалование решений, действий (бездействия) должностных лиц осуществляется в соответствии с требованиями Административного процедурно-процессуального кодекса Республики Казахстан.
Сноска. Пункт 26 - в редакции приказа Министра образования и науки РК от 21.09.2021 № 481 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Приложение 1
к Правилам
государственного учета
научных, научно-технических
проектов и программ,
финансируемых из
государственного бюджета,
и отчетов по их выполнению
Стандарт государственной услуги
"Государственный учет научных, научно-технических проектов и программ,
финансируемых из государственного бюджета, и отчетов по их выполнению"
Сноска. Приложение 1 - в редакции приказа Министра образования и науки РК от 21.09.2021 № 481 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
1.
Наименование услугодателя
АО "Национальный центр государственной научно-технической экспертизы"
2.
Способы предоставления государственной услуги
1) в электронной форме – через информационную систему www.is.ncste.kz (далее – информационная система);
2) в бумажной форме – посредством канцелярии услугодателя.
3.
Срок оказания государственной услуги
Срок оказания: электронная – 5 (пять) рабочих дней; бумажная – 5 (пять) рабочих дней.
4.
Форма оказания государственной услуги
Электронная (частично автоматизированная) /бумажная
5.
Результат оказания государственной услуги
Результат оказания государственной услуги:

1) ғылыми, ғылыми-техникалық жобаға – мемлекеттік тіркеу нөмері берілген тіркеу картасы;
2) ғылыми-техникалық бағдарламаға – шифр берілген куәлік;
3) ғылыми, ғылыми-техникалық жобалардың орындалуы бойынша есепке - инвентарлық нөмір берілген ақпарат картасы;
4) ғылыми және (немесе) ғылыми-техникалық қызмет нәтижелеріне - мемлекеттік тіркеу нөмері берілген өтінім.
Мемлекеттік көрсетілетін қызметті көрсетудің электронды нысаны нәтижесі көрсетілетін қызметті алушының "жеке кабинетіне" жіберіледі. Қағаз түріндегі мемлекеттік көрсетілетін қызметтің нәтижесі көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесі арқылы жіберіледі.
6.
Көрсетілетін қызметті алушыдан мемлекеттік қызметтер көрсету кезінде өндіріп алынатын төлем мөлшері және Қазақстан Республикасының заңнамасында көрсетілген жағдайларда оны өндіріп алу тәсілдері
Жеке және заңды тұлғаларға көрсетілетін қызмет ақысыз негізде көрсетіледі.
7.
Жұмыс кестесі
Көрсетілетін қызмет беруші - Қазақстан Республикасының Еңбек кодексіне сәйкес дүйсенбіден жұмаға дейін, белгіленген жұмыс кестесіне сәйкес, демалыс және мереке күндерін қоспағанда, 9.00-ден 18.30-ға дейін, түскі үзіліс 13.00-ден 14.30-ға дейін.
Ақпараттық жүйе: жөндеу жұмыстарын жүргізуге байланысты техникалық үзілістерді қоспағанда тәулік бойы (көрсетілетін қызметті алушы Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасына сәйкес жұмыс уақыты аяқталғаннан кейін, демалыс және мереке күндері жүгінген кезде өтініштерді қабылдау және мемлекеттік қызметтерді көрсету нәтижелерін беру келесі жұмыс күні жүзеге асырылады).
Мемлекеттік қызметтер көрсету сұрақтары бойынша көрсетілетін қызметті берушінің анықтама қызметтерінің байланыс телефондары: 8 (727) 378-05-67, 378-05-09.
8.
Мемлекеттік қызмет көрсету үшін қажетті құжаттар тізбесі
1) 3-қосымшаға сәйкес нысан бойынша мемлекеттік бюджеттен қаржыландырылатын ғылыми, ғылыми-техникалық жобаға тіркеу картасы;
2) мемлекеттік бюджеттен қаржыландырылатын ғылыми, ғылыми-техникалық бағдарламаға келесі қосымшалар:
2-1) 4-қосымшаға сәйкес "Кеңейтілген ғылыми, ғылыми-техникалық бағдарламаның көрсеткіштері" Ф1-біріздендірілген нысаны;
2-2) 5-қосымшаға сәйкес "Кеңейтілген ғылыми, ғылыми-техникалық бағдарламаның көрсеткіштері" Ф1-біріздендірілген нысанға титулдық беті;
2-3) ғылыми, ғылыми-техникалық бағдарлама жетекшісінің қолы қойылған түсіндірме жазба;
2-4) ағымдағы жылы ғылыми, ғылыми-техникалық бағдарламаның тапсырмаларын (кезеңдерін) орындауға бөлінген бюджет қаражатының көлемін растайтын, бағдарлама жетекшісі қол қойған құжат;

1) на научный, научно-технический проект - выдача регистрационной карты с присвоением номера государственной регистрации;
2) на научную, научно-техническую программу - выдача свидетельства c присвоением шифра;
3) на отчеты по выполнению научных, научно-технических проектов - выдача информационной карты с присвоением инвентарного номера;
4) на результат научной и (или) научно-технической деятельности - заявка с присвоением номера государственной регистрации. Результат электронной формы оказания государственной услуги направляется в "личный кабинет" услугополучателя. Результат бумажной формы оказания государственной услуги направляется посредством канцелярии услугодателя.
6.
Размер оплаты, взимаемой с услугополучателя при оказании государственной услуги, и способы ее взимания в случаях, предусмотренных законодательством Республики Казахстан
Государственная услуга оказывается бесплатно физическим и юридическим лицам.
7.
График работы
Услугодателя – с понедельника по пятницу, в соответствии с установленным графиком работы с 9.00 до 18.30 часов, за исключением выходных и праздничных дней, согласно Трудовому кодексу Республики Казахстан с перерывом на обед с 13.00 часов до 14.30 часов;
Информационной системы – круглосуточно, за исключением технических перерывов, связанных с проведением ремонтных работ (при обращении услугодателю после окончания рабочего времени, в выходные и праздничные дни согласно трудовому законодательству Республики Казахстан, прием заявлений и выдача результатов оказания государственной услуги осуществляется следующим рабочим днем).
Контактные телефоны справочных служб услугодателя по вопросам оказания государственной услуги: 8 (727) 378-05-67, 978-05-09.
8.
Перечень документов необходимых для оказания государственной услуги
1) на научный, научно-технический проект, финансируемый из государственного бюджета, - регистрационную карту по форме согласно приложению 3;
2) на научную, научно-техническую программу, финансируемую из государственного бюджета, следующие приложения:
2-1) форма Ф1 – унифицированная "Показатели развернутой научной, научно-технической программы" согласно приложению 4;
2-2) титульный лист к форме Ф1 – унифицированная "Показатели развернутой научной научно-технической программы", согласно приложению 5;
2-3) пояснительная записка, подписанная руководителем научной, научно-технической программы;
2-4) документ, подтверждающий объем бюджетных средств, выделенных на выполнение заданий (этапов) программы в текущем году, подписанный руководителем научной, научно-технической программы;

2-5) 6-қосымшаға сәйкес "Кеңейтілген ғылыми, ғылыми-техникалық бағдарламаның көрсеткіштері" Ф1-түзету нысаны;
2-6) 7-қосымшаға сәйкес ғылыми, ғылыми-техникалық бағдарлама бойынша тапсырмалардың, жұмыс кезеңдерінің орындалуы туралы (жылдық) есеп;
2-7) 8-қосымшаға сәйкес ғылыми, ғылыми-техникалық бағдарламаны орындауға қатысушы ұйымдардың жұмыс тапсырмаларын, кезеңдерін орындау барысы туралы мәлімет;
3) 9-қосымшаға сәйкес нысан бойынша ақпарат картасы бар "Ғылыми-техникалық жұмыс туралы есеп" Мемлекетаралық стандартына МЕМСТ 7.32-2017 сәйкес ресімделген ғылыми, ғылыми-техникалық жоба/бағдарламаның орындалуы туралы есеп;
4) 10-қосымшаға сәйкес нысан бойынша ғылыми және (немесе) ғылыми-техникалық қызмет нәтижесін тіркеуге өтінім түрінде ресімделген ғылыми және (немесе) ғылыми-техникалық қызмет нәтижесі және 11-қосымшаға сәйкес ғылыми және (немесе) ғылыми-техникалық қызмет нәтижелері туралы мәліметтерді еспке алу жөніндегі нысандар; (қажет болған жағдайда) ұсынылады: 12-қосымшаға сәйкес ғылыми және (немесе) ғылыми-техникалық қызмет нәтижелері (бұдан әрі - ҒҒТҚН) туралы мәліметтердің өзгергені туралы хабарлама; 13-қосымшаға сәйкес нысан бойынша ғылыми және (немесе) ғылыми-техникалық қызмет нәтижелерін пайдалану туралы мәліметтер; 14-қосымшаға сәйкес ғылыми және (немесе) ғылыми-техникалық қызмет нәтижесін мемлекеттік тізілімінен ҒҒТҚН-ны алып тастау туралы хабарлама.
9.
Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту себептері
1) көрсетілетін қызметті алушының мемлекеттік көрсетілетін қызметті алу үшін ұсынған құжаттардың және (немесе) олардағы деректердің (мәліметтердің) анық еместігін анықтау;
2) көрсетілетін қызметті алушының және (немесе) мемлекеттік қызмет көрсету үшін қажетті материалдардың, заттардың, мәліметтер мен ақпараттың Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерінде белгіленген талаптарға сәйкес келмеуі;
3) құжаттардың толық емес пакетін ұсыну және олардың тиісінше рәсімделмеуі;
4) Қазақстан Республикасының заңдарында мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тартудың басқа негіздері белгіленуі мүмкін;
5) көрсетілетін қызметті алушыға қатысты мемлекеттік қызмет алуды талап ететін қызметке немесе жекелеген қызмет түрлеріне тыйым салу туралы заңды күшіне енген сот шешімі (үкімі).
10.
Мемлекеттік көрсетілетін қызметтердің ерекшеліктерін ескеретін өзге де талаптар
Көрсетілетін қызметті алушының электрондық цифрлық қолтаңбасы бар болған жағдайда, ақпараттық жүйе арқылы электрондық нысанда мемлекеттік көрсетілетін қызметті алуға мүмкіндігі бар.
Көрсетілетін қызметті алушының мемлекеттік қызметтерді көрсету тәртібі мен мәртебесі туралы ақпараттық жүйе арқылы көрсетілетін қызметтерді қашықтықтан қол жеткізу режимінде немесе көрсетілетін қызметті берушінің анықтамалық қызметтері ақпарат алуға мүмкіндігі бар.
Мемлекеттік бюджеттен
қаржыландырылатын ғылыми,
ғылыми-техникалық жобалар
мен бағдарламаларды және
олардың орындалуы жөніндегі
есептерді мемлекеттік есепке
алу қағидаларына
2-қосымша
"Мемлекеттік бюджеттен қаржыландырылатын ғылыми, ғылыми-техникалық жобалар мен бағдарламаларды және олардың орындалуы жөніндегі есептерді мемлекеттік есепке алу" Мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартының 8, 9 тармақтарына сәйкес келмейтін құжаттарды мемлекеттік тіркеуден бас тарту

2-5) форма Ф1 - корректировка "Показатели развернутой научной, научно-технической программы" согласно приложению 6;
2-6) отчет (годовой) о выполнении заданий, этапов работ по научной, научно-технической программе согласно приложению 7;
2-7) сведения о ходе выполнения заданий, этапов работ организациями, участвующими в выполнении научной, научно-технической программы согласно приложению 8;
3) отчет по выполнению научного, научно-технического проекта/программы, оформленный в соответствии с Межгосударственным стандартом ГОСТ 7.32-2017 "Отчет о научно-исследовательской работе", с информационной картой по форме согласно приложению 9;
4) результат научной и (или) научно-технической деятельности оформленный в виде заявки на регистрацию результата научной и (или) научно-технической деятельности по форме согласно приложению 10 и формы по учету сведений о результатах научной и (или) научно-технической деятельности согласно приложению 11; с предоставлением (при необходимости): извещения об изменении сведений о результатах научной и (или) научно-технической деятельности согласно приложению 12; сведения об использовании результата научной и (или) научно-технической деятельности по форме согласно приложению 13; извещения об исключении результата научной и (или) научно-технической деятельности из государственного реестра РННТД согласно приложению 14.
9.
Основания для отказа в оказании государственной услуги, установленные законодательством Республики Казахстан
1) установление недостоверности документов, представленных услугополучателем для получения государственной услуги, и (или) данных (сведений), содержащихся в них;
2) несоответствие услугополучателя и (или) представленных материалов, объектов, данных и сведений, необходимых для оказания государственной услуги, требованиям, установленным нормативными правовыми актами Республики Казахстан;
3) установление предоставления неполного пакета документов и ненадлежащего их оформления;
4) Законами Республики Казахстан могут устанавливаться иные основания для отказа в оказании государственных услуг;
5) вступившее в законную силу решение (приговор) суда в отношении услугополучателя о запрещении деятельности или отдельных видов деятельности, требующих получения государственной услуги.
10.
Иные требования с учетом особенностей оказания государственной услуги
Услугополучатель имеет возможность получения государственной услуги в электронной форме через информационную систему. Услугополучатель имеет возможность получения информации о порядке и статусе оказания государственной услуги в режиме удаленного доступа посредством информационной системы, справочных служб услугодателя.
Приложение 2
к Правилам государственного
учета научных, научно-
технических проектов и
программ, финансируемых из
государственного бюджета, и
отчетов по их выполнению

Ескерту. 2-қосымша жаңа редакцияда - ҚР Білім және ғылым министрінің 24.06.2020 № 262 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Атауы
Көрсетілетін қызмет алушы
Ғылыми жетекші
Мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартының 8, 9 тармақтар талаптары
Қайтару негіздемесі
1
Мемлекеттік бюджеттен
қаржыландырылатын ғылыми,
ғылыми-техникалық жобалар
мен бағдарламаларды және
олардың орындалуы жөніндегі
есептерді мемлекеттік есепке
алу қағидаларына
3-қосымша
Нысан
Ескерту. 3-қосымша жаңа редакцияда - ҚР Білім және ғылым министрінің 24.06.2020 № 262 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Мемлекеттік бюджеттен
қаржыландырылатын ғылыми,
ғылыми-техникалық жобалар
мен бағдарламаларды және
олардың орындалуы жөніндегі
есептерді мемлекеттік есепке
алу қағидаларына
4-қосымша
Нысан
Ф1-біріздендірілген
________________ жылға (жылдарға) арналған кеңейтілген ғылыми, ғылыми-техникалық бағдарламаның көрсеткіштері

Сноска. Приложение 2 в редакции приказа Министра образования и науки РК от 24.06.2020 № 262 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Отказ в государственном учете документов не соответствующих пунктам 8, 9 Стандарта государственной услуги "Государственный учет научных, научно-технических проектов и программ, финансируемых из государственного бюджета, и отчетов по их выполнению"
Наименование
Услугополучатель
Научный руководитель
Требования пунктов 8, 9 Стандарта государственной услуги
Обоснование возврата
1
Приложение 3
к Правилам государственного
учета научных, научно-
технических проектов и
программ, финансируемых из
государственного бюджета, и
отчетов по их выполнению
Сноска. Приложение 3 в редакции приказа Министра образования и науки РК от 24.06.2020 № 262 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Форма
Приложение 4
к Правилам государственного
учета научных, научно-
технических проектов и
программ, финансируемых из
государственного бюджета, и
отчетов по их выполнению

Ескерту. 4-қосымша жаңа редакцияда - ҚР Білім және ғылым министрінің 24.06.2020 № 262 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Ғылыми, ғылыми-техникалық бағдарламаның шифры _______
Ғылыми, ғылыми-техникалық бағдарламаның атауы ____________________________
Ғылыми, ғылыми-техникалық бағдарламаны орындау негізі болған себептер _________
Ғылыми, ғылыми-техникалық бағдарламаны орындау мерзімі____Қаржыландырудың көлемі__жылға____млн. теңге
Ғылыми, ғылыми-техникалық бағдарлама бойынша көрсетілетін қызметті алушының атауы (толық және аббревиатурасы)
Мекенжай
Телефоны
Факсы, электрондық мекенжайы
Бірінші басшының Т.А.Ә. (бар болған жағдайда)
1
2
3
4
5
Тапсырма-ның, кезеңнің шифры
Тапсырманың, кезеңнің атауы
Ғылыми техникалық ақпаратардың мемлекетаралық топтамасының коды/түйінді сөздер
Тапсырманы, кезеңдерді орындаушы ұйымның аббревиатурасы
Бизнес-сәйкестендіру нөмірі/ Жеке сәйкестендіру номері
Ұйымдардың аккредитциялық белгілері "1" -иә, "2"-жоқ (егер ұйым аккредиттелсе, онда "1" қойылады, егер жоқ болса "2")
Тапсырманың, жұмыс кезеңі басшысының Т.А.Ә. (бар болған жағдайда), ғылыми дәрежесі, қызметі
Жұмыс орындалуының жоспарланған мерзімі (тоқсан, жыл)
басталуы
аяқталуы
1
2
3
4
5
6
7
8
9
кестенің жалғасы
Жоспарланған мерзімге қаржыландыруға қажеттілік (мың теңге)
Барлығы
Оның ішінде:
Күтілетін нәтижелер
ғылыми зерттеулер
тәжірибе-конструкторлық әзірлемелер
іргелі
қолданбалы
тәжірибелік-конструкторлық және технологиялық жұмыстар
бұйымдардың (өнімдердің) тәжірибелік үлгілерін, партияларын дайындау
құрылыс үшін жобалау жұмыстары
10
11
12
13
14
15
16
________________________________________________
Ғылыми, ғылыми-техникалық бағдарламаның жетекшісі _____________
Құжатты орындаушының Т.А.Ә. (бар болған жағдайда) және телефон нөмірі
М.О. Қолы Т.А.Ә. (бар болған жағдайда)
"_____" ___________ 20___ ж.
Ғылыми, ғылыми-техникалық бағдарламаны орындау үшін қажетті мамандар саны
Ғылыми, ғылыми-техникалық бағдарламаның шифры _________
Ғылыми, ғылыми-техникалық бағдарламаның атауы ________________________________________________________
Көрсетілетін қызметті алушының атауы
Бизнес-сәйкестендіру нөмірі/ Жеке сәйкестендіру номері
Ұйымдардың аккредитациялық белгілері "1" -иә, "2"-жоқ (егер ұйым аккредиттелсе, онда "1"қойылады, егер жоқ болса "2")
Барлығы
Оның ішінде
жоғары білімді
оның ішінде ғылыми дәрежелері бар
ғылым докторы
ғылым кандидаты
PhD докторы
бейін бойынша доктор
1
2
3
4
5
6
7
8
9
_________________________________________________
Ғылыми, ғылыми-техникалық бағдарламаның жетекшісі _____________
Құжатты орындаушының Т.А.Ә. (бар болған жағдайда) және телефон нөмірі
М.О. Қолы Т.А.Ә. (бар болған жағдайда)
"____" ___________ 20___ ж.
Ғылыми, ғылыми-техникалық бағдарламаны орындауға қатысушы ұйымдардың реквизиттері
Ғылыми, ғылыми-техникалық бағдарламаның шифры ________
Ғылыми, ғылыми-техникалық бағдарламаның атауы __________________________________________
Көрсетілетін қызметті алушының аббревиатурасы
Көрсетілетін қызметті алушының толық атауы
Бизнес-сәйкестендіру нөмірі/ жеке сәйкестендіру нөмірі
Ұйымның орналасқан жері
Бірінші басшының Т.А.Ә. (бар болған жағдайда), қызметі, телефоны
1
2
3
4
5
__________________________________________________
Ғылыми, ғылыми-техникалық бағдарламаның жетекшісі __________
Құжатты орындаушының Т.А.Ә. (бар болған жағдайда) және телефон нөмірі
М.О. Қолы Т.А.Ә. (бар болған жағдайда)
"_____" ___________ 20___ ж.
Мемлекеттік бюджеттен
қаржыландырылатын ғылыми,
ғылыми-техникалық жобалар
мен бағдарламаларды және
олардың орындалуы жөніндегі
есептерді мемлекеттік есепке
алу қағидаларына
5-қосымша
Нысан
Титул парағы _________________________________________________________________ (ғылыми, ғылыми-техникалық бағдарлама бойынша көрсетілетін қызметті алушының ведомстволық қарастылығы)

Сноска. Приложение 4 в редакции приказа Министра образования и науки РК от 24.06.2020 № 262 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Форма
Ф1-унифицированная
Показатели развернутой научной, научно-технической программы на
__________________год (ы)
Шифр научной, научно-технической программы _____________________
Наименование научной, научно-технической программы ________________________________________________
Основание для выполнения научной, научно-технической программы _____________________________________
Сроки выполнения научной, научно-технической программы _____________________________________________
Объем финансирования на ____ год ____ млн. тенге
Наименование услугополучателя по научной, научно-технической программе (полное и аббревиатура)
Адрес
Телефон
Факс, e-mail
Ф.И.О. (при его наличии) первого руководителя
1
2
3
4
5
Шифр задания, этапа
Наименование задания, этапа
Код межгосударственного рубрикатора научно- технической информации/ ключевые слова
Аббревиатура организации, выполняющей задания, этапы
Бизнес –идентификационный номер/ индивидуальный идентификационный номер
Признак аккредитаций организаций "1"-да, "2"-нет (если организация аккредитована, то ставить "1", а если нет то "2")
Ф.И.О. (при его наличии), ученая степень, должность руководителя задания, этапа работ
Планируемые сроки выполнения работ (квартал, год)
начало
окончание
1
2
3
4
5
6
7
8
9
продолжение таблицы:
Потребность в финансировании на планируемый срок (тысяч тенге)
Всего
В том числе:
Ожидаемые результаты
научные исследования
опытно-конструкторские разработки
фундаментальные
прикладные
проектно-конструкторские и технологические работы
изготовление опытных образцов, партий изделий (продукции)
проектные работы для строительства
10
11
12
13
14
15
16
______________________________________
Руководитель научной, научно-технической программы ____________________
Ф.И.О. (при его наличии) и номер телефона исполнителя документа
М.П. Подпись Ф.И.О. (при его наличии)
"_____" ___________ 20___ год
Численность специалистов, необходимых для выполнения научной, научно-технической программы, человек
Шифр научной, научно-технической программы _____________________________________________________
Наименование научной, научно-технической программы ______________________________________________
Наименование услугополучателя
Бизнес - идентификационный номер/ индивидуальный идентификационный номер
Признак аккредитаций организаций "1" -да, "2"-нет (если организация аккредитована, то ставить "1", а если нет то "2")
Всего
В том числе:
с высшим образованием
из них имеющих степень
доктора наук
кандидат наук
доктор PhD
доктор по профилю
1
2
3
4
5
6
7
8
9
______________________________________
Руководитель научной, научно-технической программы _______________
Ф.И.О. (при его наличии) и номер телефона исполнителя документа
М.П. Подпись Ф.И.О. (при его наличии)
"_____" ___________ 20___ год
Реквизиты организаций, участвующих в выполнении научной, научно-технической программы
Шифр научной, научно-технической программы ___________
Наименование научной, научно-технической программы _____________________________________________________
Аббревиатура услугополучателя
Полное наименование услугополучателя
Бизнес – идентификационный номер/ индивидуальный идентификационный номер
Место нахождение организации
Ф.И.О. (при его наличии) первого руководителя, должность, телефон, факс
1
2
3
4
5
______________________________________
Руководитель научной, научно-технической программы ________________
Ф.И.О. (при его наличии) и номер телефона исполнителя документа
М.П. Подпись Ф.И.О. (при его наличии)
"_____" ___________ 20___ год
Приложение 5
к Правилам государственного
учета научных, научно-
технических проектов и
программ, финансируемых из
государственного бюджета, и
отчетов по их выполнению

Ескерту. 5-қосымша жаңа редакцияда - ҚР Білім және ғылым министрінің 24.06.2020 № 262 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
"Бекітілді"
__________________________
20____ ж. "__"_______ № ___
Ғылыми, ғылыми-техникалық бағдарламаның шифры: ______________________
Ғылыми техникалық ақпаратардың мемлекетаралық топтамасының коды: _____
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
(ғылыми, ғылыми-техникалық бағдарламаның атауы)
Орындалу мерзімдері: ________________________
Ғылыми, ғылыми-техникалық бағдарлама бойынша көрсетілетін қызметті
алушының атауы және орналасқан жері __________________________________
_____________________________________________________________________
Құжаттың дайындалған жері, уақыты _____________________________________
Мемлекеттік бюджеттен
қаржыландырылатын ғылыми,
ғылыми-техникалық жобалар
мен бағдарламаларды және
олардың орындалуы жөніндегі
есептерді мемлекеттік есепке
алу қағидаларына
6-қосымша
Нысан
Ф1-түзету
_________________жылға (жылдарға) арналған кеңейтілген ғылыми, ғылыми-техникалық бағдарламаның көрсеткіштері

Сноска. Приложение 5 в редакции приказа Министра образования и науки РК от 24.06.2020 № 262 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Форма
_____________________________________________________________________
Титульный лист
_____________________________________________________________________
(ведомственная принадлежность услугополучателя по научной,
научно-технической программе)
"Утверждено"
____________________________
от "__" _______ 20__ года № __
Шифр научной, научно-технической программы: ______________________
Код Межгосударственного рубрикатора научно-технической информации:
________________________________________________________________
________________________________________________________________
________________________________________________________________ (наименование научной, научно-технической программы)
Сроки реализации: ___________________________
Наименование и местонахождение услугополучателя по научной, научно-
технической программе ___________________________________________
________________________________________________________________
Место и время создания документа__________________________________
Приложение 6
к Правилам государственного
учета научных, научно-
технических проектов и
программ, финансируемых из
государственного бюджета, и
отчетов по их выполнению

1. Түсіндірмеде нысанды толтыруға қойылатын бірыңғай талаптарды анықтайды "Ғылыми, ғылыми-техникалық бағдарлама бойынша тапсырмалардың, жұмыс кезеңдерінің орындалуы туралы есеп (аралық)" (бұдан әрі - Нысан).
2. Нысан толтырылады: ғылыми және (немесе) ғылыми-техникалық қызметпен айналысатын заңды тұлғалар (бұдан әрі - көрсетілетін қызметті алушы).
3. Нысанға ғылыми, ғылыми-техникалық бағдарламаның жетекшісі, тегі мен аты-жөнін көрсете отырып, қол қояды.
4. Нысан жылдық есеп бергеннен кейін 31 қаңтардан кешіктірмей тапсырылады.
5. Нысан мемлекеттік және орыс тілдерінде толтырылады.
2-тарау. Нысанды толтыру бойынша түсіндірме
6. "Ғылыми, ғылыми-техникалық бағдарлама бойынша жұмыстарды қаржыландыру көлемі (млн.теңге)" нысанының 1- бөлімінде:
1 - бағанда ғылыми, ғылыми-техникалық бағдарлама бойынша бөлінген қаражат (жоспар), нақты түскен қаражат, пайдаланылған қаражат көрсетіледі (млн.теңге).
2 - бағанда ғылыми, ғылыми-техникалық бағдарлама бойынша барлық бөлінген қаражат (жоспар), нақты түскен қаражат, пайдаланылған қаражат көрсетіледі (млн.теңге).
3 - бағанда ғылыми, ғылыми-техникалық бағдарлама бойынша республикалық бюджет, бағдарламалық-нысаналы қаржат көрсетіледі (млн.теңге).
4 - бағанда мақсатты қорларға арналған қаражат көрсетіледі (млн.теңге).
5 - бағанда басқа салымдарға арналған қаражат көрсетіледі (млн.теңге).
6 - бағанда жұмыстар тапсырмасының, кезеңінің шифры көрсетіледі.
7 - бағанда жұмыстар тапсырмасының, кезеңінің атауы көрсетіледі.
8 - бағанда жұмыстардың орындалу мерзімінің басталуы көрсетіледі (тоқсан, жыл).
9 - бағанда жұмыстардың аяқталуы мерзімі көрсетіледі (тоқсан, жыл).
10 - бағанда жұмыс бойынша нақты шығындар көрсетіледі (мың теңге).
11 - бағанда ғылыми-зерттеу жұмыстары бойынша арналған нақты шығындар көрсетіледі (мың теңге).
12 - бағанда тәжірибелік-конструкторлық жұмыстары бойынша нақты шығындар көрсетіледі (мың теңге).
13 - бағанда енгізілуі жұмыстары бойынша нақты шығындар көрсетіледі (мың теңге).
14 - бағанда жабдықтар, технологиялар, есептеу техникасы құралдарын салып алуға нақты шығындар көрсетіледі (мың теңге).
15 - бағанда жұмыстардың орындалуының нақты нәтижелері көрсетіледі.
16 - бағанда жұмыстарды орындаудағы ауытқулар, олардың себептері көрсетіледі.
"Ғылыми, ғылыми-техникалық бағдарлама бойынша ақпарат ұсынатын көрсетілетін қызметті алушы туралы мәлімет (бірлік)" нысанының 2-бөлімінде:
1 - бағанда көрсетілетін қызметті алушының атауы көрсетіледі.
2 - бағанда бизнес-сәйкестендіру нөмірі/ жеке сәйкестендіру нөмірі көрсетіледі.

1. Настоящее пояснение определяет единые требования по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных "Отчет (годовой) о выполнении заданий, этапов работ по научной, научно-технической программе" (далее - Форма).
2. Форма заполняется: юридическими лицами, осуществляющими научную и (или) научно-техническую деятельность (далее – услугополучатель).
3. Форма подписывается руководителем научной, научно-технической программы, с указанием его фамилии и инициалов.
4. Форма предоставляется ежегодно не позднее 31 января после отчетного года.
5. Форма заполняется на государственном и русском языках.
Глава 2. Пояснение по заполнению Формы
6. В разделе 1 формы "Объемы финансирования работ по научной, научно-технической программе (млн. тенге)":
В графе 1 указываются объемы выделенных средств (план), фактически поступивших средств, использованных средств по научной, научно-технической программе (млн. тенге).
В графе 2 указывается всего выделенных средств (план), фактически поступивших средств, использованных средств по научной, научно-технической программе (млн. тенге).
В графе 3 указываются объемы финансирования за счет республиканского бюджета, программно-целевое финансирование (млн. тенге).
В графе 4 указывается объем финансирования за счет фондов целевого назначения (млн.тенге).
В графе 5 указывается объем финансирования за счет прочих вложений (млн.тенге).
В графе 6 указывается шифр задания, этапа работ.
В графе 7 указывается наименование задания, этапа работ.
В графе 8 указывается начало сроков выполнения работ (квартал, год).
В графе 9 указывается окончание сроков выполнения работ (квартал, год).
В графе 10 указывается всего фактических затрат на выполнение работы (тыс. тенге).
В графе 11 указываются фактические затраты на выполнение научно-исследовательских работ (тыс. тенге).
В графе 12 указываются фактические затраты на выполнение опытно-конструкторских работ (тыс. тенге).
В графе 13 указываются фактические затраты на внедрение (тыс. тенге).
В графе 14 указываются фактические затраты на приобретение оборудования технологий, средств вычислительной техники (тыс. тенге).
В графе 15 указываются фактические результаты выполнения работ.
В графе 16 указываются отклонения в выполнении работ, их причины.
В разделе 2 формы "Сведения об услугополучателях предоставляющих информацию по научной, научно-технической программе (единицы)":
В графе 1 указывается наименование услугополучателя.
В графе 2 указывается бизнес - идентификационный номер/ индивидуальный идентификационный номер.

3, 4, 5, 6 – бағандарда көрсетілетін қызметті алушының "Мемлекеттік сектор*", "Жоғары білім секторы", "Коммерциялық сектор", "Коммерциялық емес сектор" қай секторға жататыны көрсетіледі.
"Ғылыми, ғылыми-техникалық бағдарлама бойынша құқықтық қорғау және жұмыс нәтижелерінің енгізілуі туралы мәліметтер" нысанының 3- бөлімінде:
1 - бағанда жұмыстар тапсырмасының, кезеңінің шифры көрсетіледі.
2 - бағанда өндірістік меншікті объектінің атауы (өнертабыс, пайдалы үлгі, өндірістік үлгі) көрсетіледі.
3 - бағанда патенттелген объектінің атауы және оның жаңалығының қысқаша мәні көрсетіледі.
4 - бағанда қорғау құжаттары (атауы, елі, нөмірі, берілу күні) көрсетіледі.
5 - бағанда жұмыс нәтижелерін енгізу кәсіпорыны, ұйымы, елі көрсетіледі.
6 - бағанда енгізілгенін растайтын құжаттың атауы, нөмері және күні көрсетіледі.
"Ғылыми, ғылыми-техникалық бағдарламаға бөлінген бюджет қаражаты есебінен технологиялар сатып алу" нысанының 4 - бөлімінде:
1 - бағанда жұмыстар тапсырмасының, кезеңінің шифры көрсетіледі.
2 - бағанда тапсырманың, кезеңнің атауы көрсетіледі.
3 - бағанда технологиялар, жабдықтар мен есептеу техникасының құралдарын сатып алу мәні көрсетіледі.
4 - бағанда технологиялар, жабдықтар мен есептеу техникасының құралдарынның аты, құны көрсетіледі, (мың теңге).
"Ғылыми, ғылыми-техникалық бағдарламалар бойынша тапсырмаларды, жұмыс кезеңдерін орындаушы ұйымдардың мамандармен қамтамасыз етілуі туралы мәлімет" нысанының 5- бөлімінде:
1 - бағанда көрсетілетін қызметті алушының аббревиатурасы көрсетіледі.
2 - бағанда ғылыми, ғылыми-техникалық бағдарлама бойынша барлық орындаушылыр саны көрсетіледі.
3 - бағанда жоғыры білімі бар орындаушылар саны көрсетеді.
4 - бағанда ғылым докторлары орындаушылар саны көрсетеді.
5 - бағанда ғылым кандидаты орындаушылар саны көрсетіледі.
6 - бағанда PhD докторы орындаушылар саны көрсетіледі.
7 - бағанда бейіні бойынша доктор орындаушылар саны көрсетіледі.
8 - бағанда докторант орындаушылар саны көрсетіледі.
9 - бағанда магистрант орындаушылар саны көрсетіледі.
10 - бағанда шетелдік ғалым орындаушылар саны көрсетіледі.
11 - бағанда өндіріс инженерлері орындаушылар саны көрсетіледі.
"Ғылыми, ғылыми-техникалық бағдарлама бойынша дайындалған құжаттар мен жарияланымдардың саны туралы мәліметтер*" нысанының 6 - бөлімінде:
1 - бағанда көрсетілетін қызметті алушының аббревиатурасы көрсетіледі.
2 - бағанда дайындалған монографиялар саны көрсетіледі.
3 - бағанда дайындалған әдістемелер, құралдар, ұсыныстар саны көрсетеді.
4 - бағанда дайындалған нормативтер құжаттар саны көрсетеді.
5 - бағанда дайындалған жіктеуіштер, каталогтар саны көрсетіледі.
6 - бағанда дайындалған оқу құралдары, бағдарламалар саны көрсетіледі.
7 - бағанда дайындалған заң жобалары саны көрсетіледі.
8 - бағанда дайындалған ғылыми-көпшілік басылымдар (жинақтар, кітаптар, брошюралар т.т.) саны көрсетіледі.
9 - бағанда дайындалған сөздіктер, анықтамалықтар саны көрсетіледі.
10 - бағанда дайындалған директивалық құжаттар саны көрсетіледі.
11 - бағанда дайындалған электрондық оқу құралдары саны көрсетіледі.
12 - бағанда дайындалған тұжырымдамалар саны көрсетіледі.
13 - бағанда отандық басылымдағы жарияланымдар (мақалалар, тезистер, баяндамалар) саны көрсетіледі.
14 - бағанда Web of Science кіретін халықаралық басылымдағы жарияланымдар (мақалалар, тезистер, баяндамалар) саны көрсетіледі.
15 - бағанда Scopus кіретін халықаралық басылымдағы жарияланымдар (мақалалар, тезистер, баяндамалар) саны көрсетіледі.
Мемлекеттік бюджеттен
қаржыландырылатын ғылыми,
ғылыми-техникалық жобалар
мен бағдарламаларды және
олардың орындалуы жөніндегі
есептерді мемлекеттік есепке
алу қағидаларына
8-қосымша
Әкімшілік деректерді жинауға арналған нысан Әкімшілік деректер нысаны www.nauka.kz интернет-ресурсында орналастырылған Ғылыми, ғылыми-техникалық бағдарламаны орындауға қатысушы ұйымдардың жұмыс тапсырмаларын, кезеңдерін орындау барысы туралы мәлімет Есеп беру кезеңі ______20__ж.

В графах 3, 4, 5, 6 указывается к какому сектору относится услугополучатель "Государственный сектор", "Сектор высшего образования", "Коммерческий сектор", "Некоммерческий сектор".
В разделе 3 формы "Сведения о правовой защите и внедрении результатов работ по научной, научно-технической программе":
В графе 1 указывается шифр задания, этапа работ.
В графе 2 указывается наименование объекта промышленной собственности (изобретение, полезная модель, промышленный образец).
В графе 3 указывается наименование объекта патентования и краткая сущность его новизны.
В графе 4 указываются охранные документы (наименование, страна, номер, дата выдачи).
В графе 5 указывается страна, организация, предприятие внедрения результатов работ.
В графе 6 указывается наименование, номер и дата документа, удостоверяющего внедрение.
В разделе 4 формы "Приобретение технологий за счет бюджетных ассигнований, выделенных на научную, научно-техническую программу":
В графе 1 указывается шифр задания, этапа работ.
В графе 2 указывается наименование задания, этапа.
В графе 3 указывается наименование приобретенного оборудования, технологий и средств вычислительной техники.
В графе 4 указывается стоимость приобретенного оборудования, технологий и средств вычислительной техники (тыс. тенге).
В разделе 5 формы "Сведения о кадровом обеспечении организаций, выполняющих задания, этапы работ по научной, научно-технической программе":
В графе 1 указывается аббревиатура услугополучателя.
В графе 2 указывается всего исполнителей по научной, научно-технической программе.
В графе 3 указывается количество исполнителей с высшим образованием.
В графе 4 указывается количество исполнителей докторов наук.
В графе 5 указывается количество исполнителей кандидатов наук.
В графе 6 указывается количество исполнителей докторов PhD.
В графе 7 указывается количество исполнителей докторов по профилю.
В графе 8 указывается количество исполнителей докторантов.
В графе 9 указывается количество исполнителей магистрантов.
В графе 10 указывается количество исполнителей зарубежных ученых.
В графе 11 указывается количество исполнителей инженеров с производства.
В разделе 6 формы "Сведения о количестве подготовленных документов и публикаций по научной, научно-технической программе*":
В графе 1 указывается аббревиатура услугополучателя.
В графе 2 указывается количество подготовленных монографий.
В графе 3 указывается количество подготовленных методик, пособий, рекомендаций.
В графе 4 указывается количество подготовленных нормативов.
В графе 5 указывается количество подготовленных классификаторов, каталогов.
В графе 6 указывается количество подготовленных учебных пособий, программ.
В графе 7 указывается количество подготовленных законопроектов.
В графе 8 указывается количество подготовленных научно-популярных изданий (сборники, книги, брошюр и т.д.).
В графе 9 указывается количество подготовленных словарей, справочников.
В графе 10 указывается количество подготовленных директивных документов.
В графе 11 указывается количество подготовленных электронных учебников.
В графе 12 указывается количество подготовленных концепций.
В графе 13 указывается количество публикаций (статей, тезисов докладов) в отечественных изданиях.
В графе 14 указывается количество публикаций (статей, тезисов докладов) в зарубежных изданиях, входящих в Web of Sciencе.
В графе 15 указывается количество публикаций (статей, тезисов докладов) в зарубежных изданиях, входящих в Scopus.
Приложение 8
к Правилам государственного
учета научных, научно-
технических проектов и
программ, финансируемых из
государственного бюджета, и
отчетов по их выполнению

1.5. Нәтиженің тіршілік цикл кезеңі (тәжірибелік үлгі, өнеркәсіптік үлгі, сериялық
өнім, қорғау құжаты, енгізу, жаңа тұқым шығару әдістемесі, жоғары өнімді
табын, аудандастыру және т.б.) __________________________________________
1.6. Нәтижені жетілдіру бағыты __________________________________________
1.7. Енгізілудің болуы (хаттама, актілер, шарттар) ___________________________
1.8. ҒҒТҚН енгізудің әлеуметтік тиімділігі __________________________________
1.9. ҒҒТҚН енгізудің экономикалық тиімділігі ______________________________
1.10. ҒҒТҚН енгізудің экологиялық тиімділігі _______________________________
1.11. ҒҒТҚН енгізуден импорталмастыру тиімділігінің болуы __________________
1.12. ҒҒТҚН қолдану артықшылығы _______________________________________
1.13. Нәтижелер туралы мәліметтер бар құжаттамалар тізімі _________________
1.14. Түйінді сөздер ____________________________________________________
1.15 ҒТАХТ айдарлары __________________________________________________
2. Ғылыми және (немесе) ғылыми-техникалық қызметті жүзеге асыратын
көрсетілетін қызметті алушы және олармен бірлесіп орындаушылар туралы
мәліметтер
Бас ұйым туралы мәліметтер
2.1. Көрсетілетін қызметті алушының атауы _______________________________
2.2. Көрсетілетін қызметті алушының қысқартылған атауы ___________________
2.3. Көрсетілетін қызметті алушының мекенжайы __________________________
2.4. Министрлігі, ведомствасы __________________________________________
3. Есепке алу объектісіне және оның құрамдас бөлігіне Қазақстан Республикасы
құқығының пайда болуының негізі мен көлемі туралы мәліметтер
3.1. Ғылыми-техникалық қызметті жүзеге асыруға, оның ішінде мемлекеттік
бюджеттен қаражат бөлінген құжаттар (ғылыми-зерттеу жобаның немесе
мемлекеттік шарттың тіркелу нөмірі) _____________________________________
_____________________________________________________________________
3.2. ҒҒТҚН-не Қазақстан Республикасының құқығы туралы мәліметтер _________
_____________________________________________________________________
4. Зияткерлік меншік объектілеріне Қазақстан Республикасының құқығы туралы
мәліметтер
4.1. Объектінің түрі ____________________________________________________
4.2. Объектінің атауы __________________________________________________
4.3. Қорғау құжатының нөмірі (зияткерлік меншік объектісін тіркеу туралы куәлік)
_____________________________________________________________________
4.4. Қолданылу аумағы және мерзімі _____________________________________
4.5. Зияткерлік меншік объектісіне Қазақстан Республикасы құқығының көлемі
_____________________________________________________________________

1.5. Этап жизненного цикла результата (опытный образец, промышленный образец,
техническая документация, программное средство, районирование)
____________________________________________________________________
1.6. Перспективы применения результата ________________________________
1.7. Наличие внедрений (протокол, акт, договор) -_________________________
1.8. Социальный эффект от внедрения РННТД ____________________________
1.9. Экономический эффект от внедрения РННТД _________________________
1.10. Экологический эффект от внедрения РННТД ________________________
1.11. Импортозамещающий эффект от внедрения РННТД __________________
1.12. Преимущества использования РННТД ______________________________
1.13. Перечень документации, содержащей сведения о результате ___________
1.14. Ключевые слова _________________________________________________
1.15. Коды тематических рубрик ________________________________________
2. Сведения об услугополучателе, осуществляющего научную и или научно-
техническую деятельность, и их соисполнителях
Сведения о головной организации
2.1. Наименование услугополучателя ____________________________________
2.2. Сокращенное наименование услугополучателя _____________________________
2.3. Адрес услугополучателя _________________________________________________
2.4. Министерство, ведомство ________________________________________________
3. Сведения об основаниях возникновения и объеме прав Республики Казахстан на объекты
учета и его составные части
3.1. Документы, в соответствии с которыми выделены финансовые средства на
осуществление научно-технической деятельности (регистрационный номер
государственного контракта или научно-исследовательского проекта) ________
____________________________________________________________________
3.2. Сведения о правах Республики Казахстан на РННТД ____________________
4. Сведения о правах Республики Казахстан на объекты интеллектуальной собственности
4.1. Вид объекта _____________________________________________________
4.2.Наименование объекта __________________________________________________
4.3. Номер охранного документа (свидетельства о регистрации объекта интеллектуальной
собственности) _______________________________________________________
4.4. Территория и срок действия ________________________________________
4.5.Объем прав Республики Казахстан на объект интеллектуальной собственности
_____________________________________________________________________

4.6. Патент иесі _______________________________________________________
4.7. ХПК индексі ______________________________________________________
5. ҒҒТҚН авторлары туралы мәліметтер
5.1. Тегі, Аты, Әкесінің аты (бар болған жағдайда)___________________________
_____________________________________________________________________
5.2. Жұмыс беруші ұйымның атауы_______________________________________
_____________________________________________________________________
Көрсетілетін қызметті алушының басшысы ___________
Қолы ____________________
М.О.
Күні
Мемлекеттік бюджеттен
қаржыландырылатын
ғылыми,ғылыми-техникалық
жобалар мен бағдарламаларды
және олардың орындалуы
жөніндегі есептерді мемлекеттік
есепке алу қағидасына
12-қосымша
Ғылыми және (немесе) ғылыми-техникалық қызмет нәтижелері (бұдан әрі- ҒҒТҚН) туралы мәліметтердің өзгергені туралы хабарлама
Ескерту. 12-қосымша жаңа редакцияда - ҚР Білім және ғылым министрінің 24.06.2020 № 262 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
_____________________________________________________________________
__________________________________________________________ байланысты
(ҒҒТҚН туралы мәліметтердің өзгеру мен толықтыру негізі көрсетіледі)
ҒҒТҚН туралы мәліметтерді нақтылауыңызды сұраймын _____________________
_____________________________________________________________________
(ҒҒТҚН аталуы мен тіркелу нөмірі көрсетіледі)
Қосымша: ҒҒТҚН туралы мәліметтердің өзгеруіне негіз болатын құжаттардың
көшірмесі, _____ б.
Көрсетілетін қызметті алушының басшысы _______ ________________________
(қолы) Тегі. А.Ә. (бар болған жағдайда)
Күні М.О.
Мемлекеттік бюджеттен
қаржыландырылатын ғылыми,
ғылыми-техникалық жобалар
мен бағдарламаларды және
олардың орындалуы жөніндегі
есептерді мемлекеттік есепке
алу қағидаларына
13-қосымша
Нысан
Ғылыми және (немесе) ғылыми-техникалық қызмет нәтижелері (бұдан әрі- ҒҒТҚН) пайдалану туралы мәлімет
Ескерту. 13-қосымша жаңа редакцияда - ҚР Білім және ғылым министрінің 24.06.2020 № 262 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Ғылыми-техникалық қызметті жүзеге асыруға қаржы қаражаты бөлінген
құжаттардың немесе мемлекеттік шарттың тіркеу нөмірі ____________________
ҒҒТҚН тіркеу нөмірі __________________________________________________
Азаматтық құқықтық шарт туралы мәліметтер
Шарттың түрі, күні ____________________________________________________
Нәтиженің атауы ______________________________________________________
Берілетін құқықтардың көлемі __________________________________________
Шарттың қолданылу мерзімі ____________________________________________
Шарттың қолданылу аумағы ____________________________________________
Шартты төлеу талаптары _______________________________________________
Шарттың тіркеу нөмірі _________________________________________________
Нәтижені пайдалану мақсаты ___________________________________________
Нәтижені пайдалану саласы ____________________________________________
Нәтиженің түрі
Технология
Пайдалы модель
Техника үлгісі
А.-ш. жануарларының тұқымдары
Әдіс, тәсіл
А.-ш. дақылдарының сорттары
Деректер базалары, банктері
Бағдарламалы өнім
Материалдар
Қосылыстар
Карталар
Автоматтандырылған жүйе
Препараттар
Коллекциялар
Басқа (көрсетіңіз)
Нәтиженің тіршілік цикл кезеңі (тәжірибелік үлгі, өнеркәсіптік үлгісі, сериялық
өнім, қорғау құжаты, енгізу, жаңа тұқым шығару әдістемесі, жоғары өнімді
табын, аудандастыру және т.б.) _________________________________________
Нәтиже туралы мәлімет бар берілетін құжаттамалардың тізімі _______________
_____________________________________________________________________
Лицензиар туралы мәлімет
Ұйымның - Көрсетілетін қызметті алушының атауы ________________________
Ұйымның - Көрсетілетін қызметті алушының қысқартылған атауы ____________
Мекенжайы (орналасқан жері)___________________________________________
Салық төлеушінің сәйкестендіру номері/тіркеуге қою себебінің коды__________
Лицензиат туралы мәлімет
Ұйымның атауы - көрсетілетін қызметті алушы ___________________________
Ұйымның - көрсетілетін қызметті алушының қысқартылған атауы ___________
Мекенжайы (орналасқан жері) _________________________________________
Салық төлеушінің сәйкестендіру номері/тіркеуге қою себебінің коды _________
Лицензиар _________________
Қолы _____________________
Күні ______________________
М.О.
Мемлекеттік бюджеттен
қаржыландырылатын ғылыми,
ғылыми-техникалық жобалар
мен бағдарламаларды және
олардың орындалуы жөніндегі
есептерді мемлекеттік есепке
алу қағидаларына
14-қосымша
Нысан
Ғылыми және (немесе) ғылыми-техникалық қызмет нәтижелері (бұдан әрі- ҒҒТҚН) мемлекеттік тізілімінен ҒҒТҚН-ны алып тастау туралы хабарлама

4.6. Индекс МПК _____________________________________________________
4.7. Патентообладатель _______________________________________________
4.8. Территория и срок действия ________________________________________
4.9.Объем прав Республики Казахстан на объект интеллектуальной собственности
___________________________________________________________________
4.10. Патентообладатель ______________________________________________
5. Сведения об авторах РННТД
5.1. Фамилия, имя, отчество (при его наличии) ____________________________
5.2. Наименование организации - Заказчика ______________________________
Руководитель услугополучателя _________________________
Подпись _________________
М.П.
Дата
Приложение 12
к Правилам государственного
учета научных, научно-
технических проектов и
программ, финансируемых из
государственного бюджета, и
отчетов по их выполнению
Сноска. Приложение 12 в редакции приказа Министра образования и науки РК от 24.06.2020 № 262 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Форма
Извещение об изменении сведений о результатах научной и (или)
научно-технической деятельности (далее - РННТД)
Прошу уточнить сведения о РННТД ______________________________________
____________________________________________________________________________
(указывается наименование и регистрационный номер РННТД)
в связи с __________________________________________________________________
__________________________________________________________________________
(указывается основание изменения или дополнения сведений о РННТД)
Приложение: Копии документов, являющихся основанием изменения сведений о РННТД, на ____ л.
Руководитель организации услугополучателя _________ ____________________
(подпись) Ф. И.О. (при его наличии)
Дата
М.П
Приложение 13
к Правилам государственного
учета научных, научно-
технических проектов и
программ, финансируемых из
государственного бюджета, и
отчетов по их выполнению
Сноска. Приложение 13 в редакции приказа Министра образования и науки РК от 24.06.2020 № 262 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Форма
Сведения об использовании результатов научной и (или)
научно-технической деятельности (далее - РННТД)
Регистрационный номер государственного контракта или документов, в соответствии
с которыми были выделены финансовые средства на осуществление научно-технической
деятельности ________________________________________________________
____________________________________________________________________
Регистрационный номер РННТД ________________________________________
Сведения о гражданском правовом договоре
Вид договора, дата ___________________________________________________
____________________________________________________________________
Наименование результата______________________________________________
Объем передаваемых прав _____________________________________________
Срок действия договора _______________________________________________
Территория действия договора _________________________________________
Регистрационный номер договора_______________________________________
Цель использования результата _________________________________________
Область применения результата_________________________________________
Вид результата
Технология
Полезная модель
Образец техники
Породы сел.-хоз. животных
Метод, способ
Сорта сел.-хоз. культур
Базы, банки данных
Программный продукт
Материалы
Соединения
Карты
Автоматизированная система
Препараты
Коллекции
Прочие виды результатов
Этап жизненного цикла результата (опытный образец, промышленный образец,
серийная продукция, охранный документ, внедрение, методика выведения новой породы,
высокопродуктивное стадо, районирование, и т.д.)
____________________________________________________________________
Перечень передаваемой документации, содержащей сведения о результате
____________________________________________________________________
Сведения о лицензиаре
Наименование организации ____________________________________________
Сокращенное наименование организации ________________________________
Адрес (место нахождения) _____________________________________________
Идентификационный номер налогоплательщика/ код причины постановки на учет
_____________________________________________________________________
Сведения о лицензиате
Наименование организации ____________________________________________
Сокращенное наименование организации ________________________________
Адрес (место нахождения)______________________________________________
Идентификационный номер налогоплательщика/ код причины постановки на учет
______________________________________________________________________
Лицензиар ___________________
Подпись _____________________
Дата_________________________
М.П.
Приложение 14
к Правилам государственного
учета научных, научно-
технических проектов и
программ, финансируемых из
государственного бюджета, и
отчетов по их выполнению

Ескерту. Қағида 14-қосымшамен толықтырылды- ҚР Білім және ғылым министрінің 24.06.2020 № 262 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
__________________________________________________________ байланысты
(тапсырыс берушінің деректер базасынан есепке объектісін алып тастау негізін тұжырымдау)
ғылыми-техникалық қызмет нәтижелерінің мемлекеттік тізіліміне есепке алу
объектісін алып тастау туралы мәліметтер енгізуді сұраймын _________________
_____________________________________________________________________
(есепке алу нысанының атауы және оның тіркеу нөмірі)
Қосымша: Есепке алу объектісін ҒҒТҚН МТ-ден алып тастауды негіздейтін
құжаттардың көшірмесі, ____ б.
Көрсетілетін қызметті алушының басшысы ______ _________________________
(қолы) Тегі. А.Ә. (бар болған жағдайда)
Күні                   М.О.

Сноска. Правила дополнены приложением 14 в соответствии с приказом Министра образования и науки РК от 24.06.2020 № 262 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Форма
Извещение об исключении результата научной и (или)
научно-технической деятельности (далее - РННТД) из
государственного реестра РННТД
Прошу внести в Государственный реестр результатов научной и (или) научно-
технической деятельности сведения об исключении объекта учета
_______________________________________________________________________
(наименование объекта учета и его регистрационный номер)
в связи с ___________________________________________________________
___________________________________________________________________
(формулировка основания исключения объекта учета из базы данных заказчика)
Приложение: Копии документов, обосновывающих исключение объекта учета из ГР РННТД, на ______л.
Руководитель услугополучателя _________ _________________________
(подпись) Ф. И.О. (при его наличии)
Дата М.П