Көлікпен жол жүру шығындарын өтеу нормаларын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Ұлттық қауіпсіздік комитеті төрағасының 2015 жылғы 12 наурыздағы № 11 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2015 жылы 4 мамырда № 10930 тіркелді.
Ескерту. Бұйрықтың тақырыбы жаңа редакцияда – ҚР Ұлттық қауіпсіздік комитеті Төрағасының 20.04.2020 № 27/қе (алғаш рет ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
"Қазақстан Республикасының арнаулы мемлекеттік органдары туралы" Қазақстан Республикасының Заңы 73-бабының 5-тармағына, 77-бабының 4-тармағына және 78-бабының 4-тармағына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
Ескерту. Кіріспе жаңа редакцияда – ҚР Ұлттық қауіпсіздік комитеті Төрағасының 29.07.2022 № 44/қе (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
1. Қоса беріліп отырған көлікпен жол жүру шығындарын өтеу нормалары бекітілсін.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Ұлттық қауіпсіздік комитеті Төрағасының 20.04.2020 № 27/қе (алғаш рет ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
2. Қазақстан Республикасы Ұлттық қауіпсіздік комитетінің Экономика және қаржы департаментi Қазақстан Республикасының заңнамада белгіленген тәртіппен:
1) осы бқйрықтың Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелуін;
2) осы бұйрықты мемлекеттік тіркеуден кейін он күнтізбелік күннен аспайтын мерзімде, мерзімдік баспа басылымдарында және "Әділет" ақпараттық құқықтық жүйеге ресми жариялауға жіберуді;
3) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Ұлттық қауіпсіздік комитетінің ресми интернет-ресурсында жариялауды.
3. Осы бұйрықпен Қазақстан Республикасы ұлттық қауіпсіздік органдарының қызметкерлері таныстырылсын.
4. Осы бұйрық алғаш ресми жарияланған күнінен кейін он күнтізбелік күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Төраға
Н.Әбіқаев
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрі
____________________Б. Сұлтанов
2015 жылғы " " наурыз
Қазақстан Республикасы
Ұлттық қауіпсіздік
комитеті Төрағасының
2015 жылғы 12 наурыздағы
№ 11 бұйрығымен
бекітілген
Көлікпен жол жүру шығындарын өтеу нормалары
Ескерту. Нормалары жаңа редакцияда – ҚР Ұлттық қауіпсіздік комитеті Төрағасының 29.07.2022 № 44/қе (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.

Об утверждении норм возмещения затрат за проезд на транспорте
Приказ Председателя Комитета национальной безопасности Республики Казахстан от 12 марта 2015 года № 11. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 4 мая 2015 года № 10930.
Сноска. Заголовок в редакции приказа Председателя Комитета национальной безопасности РК от 20.04.2020 № 27/қе (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
В соответствии с пунктом 5 статьи 73, пунктом 4 статьи 77 и пунктом 4 статьи 78 Закона Республики Казахстан "О специальных государственных органах Республики Казахстан" ПРИКАЗЫВАЮ:
Сноска. Преамбула - в редакции приказа Председателя Комитета национальной безопасности РК от 29.07.2022 № 44/қе (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
1.Утвердить прилагаемые нормы возмещения затрат за проезд на транспорте.
Сноска. Пункт 1 в редакции приказа Председателя Комитета национальной безопасности РК от 20.04.2020 № 27/қе (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
2. Департаменту экономики и финансов Комитета национальной безопасности Республики Казахстан в установленном законодательством порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) направление настоящего приказа на официальное опубликование в периодических печатных изданиях и информационно-правовой системе "Әділет" в срок, не превышающий десяти календарных дней после государственной регистрации настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
3) опубликование настоящего приказа на официальном интернет-ресурсе Комитета национальной безопасности Республики Казахстан.
3. С настоящим приказом ознакомить сотрудников органов национальной безопасности Республики Казахстан.
4. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Председатель
Н. Абыкаев
"СОГЛАСОВАНО"
Министр финансов
Республики Казахстан
___________________ Б. Султанов
"__" марта 2015 года
Утверждены приказом
Председателя Комитета
национальной безопасности
Республики Казахстан
от 12 марта 2015 года № 11
Нормы возмещения затрат за проезд на транспорте
Сноска. Нормы - в редакции приказа Председателя Комитета национальной безопасности РК от 29.07.2022 № 44/қе (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).

1. Осы Көлікпен жол жүру шығындарын өтеу нормалары:
1) "Қазақстан Республикасының арнаулы мемлекеттік органдары туралы" Қазақстан Республикасының Заңы (бұдан әрі – Заң) 73-бабының 5-тармағында көзделген жағдайларда Қазақстан Республикасы ұлттық қауіпсіздік органдарының қызметкерлеріне (әскери, арнаулы оқу орындарының курсанттары мен тыңдаушыларынан басқа);
2) Заңның 77-бабының 4-тармағында көзделген жағдайларда әскери, арнаулы оқу орындарының курсанттары мен тыңдаушыларына;
3) Заңның 78-бабының 4-тармағында көзделген жағдайларда Қазақстан Республикасы ұлттық қауіпсіздік органдары қызметкерлерінің (әскери, арнаулы оқу орындарының курсанттары мен тыңдаушыларынан басқа) отбасы мүшелеріне қолданылады.
2. Көлікпен жол жүру шығындары жол жүру құжаттарының негізінде:
1) теміржол көлігімен жол жүру кезінде:
купе вагонының тарифі бойынша (жұмсақ дивандары төменде орналасқан, жатын вагонның қалпын реттеу құрылғысы бар отыруға арналған жұмсақ креслолы екі орынды купелері бар вагондарды қоспағанда);
жұмсақ дивандары төменде орналасқан, жатын вагонның қалпын реттеу құрылғысы бар отыруға арналған жұмсақ креслолы екі орынды купелері бар вагондардың тарифі бойынша медициналық көрсеткіштері бойынша əскери-медициналық (медициналық) бөлімшелерге стационарлық емделуге барғанда әскери-дәрігерлік комиссияның жолдамасы негізінде және қызметкердің ауысуы жедел болған жағдайда:
Қазақстан Республикасының Ұлттық қауіпсіздік комитетінде (бұдан әрі – ҰҚК) – уәкілетті басшының;
Қазақстан Республикасының ұлттық қауіпсіздік ведомстволарында, аумақтық және өзге де органдарында – бірінші басшының жазбаша растауының негізінде;
2) су және автомобиль көлігімен жол жүру кезінде – сол жергілікті жердегі қолданылып жүрген жол жүру құны бойынша;
3) егер елді мекеннен тыс жерде орналасса, теміржол станциясына, айлаққа, әуежайға автокөлікпен (таксиден басқа) жол жүру бойынша;
4) жол жүру билеттерін броньдау құны, сондай-ақ төсек керек-жарақтарын пайдалану құны;
5) әуе көлігімен жол жүру кезінде – медициналық көрсеткіштері бойынша əскери-медициналық (медициналық) бөлімшелерге стационарлық емделуге барғанда әскери-дәрігерлік комиссияның жолдамасы негізінде және қызметкердің ауысуы жедел болған жағдайда:
ҰҚК-де – ҰҚК Төрағасының немесе оның бірінші орынбасарының не қаржы-шаруашылық қызметін бағыттаушы ҰҚК Төрағасы орынбасарының;
Қазақстан Республикасының ұлттық қауіпсіздік ведомстволарында, аумақтық және өзге де органдарында – бірінші басшының жазбаша растауының негізінде өтеледі.

1. Настоящие нормы возмещения затрат за проезд на транспорте распространяются на:
1) сотрудников органов национальной безопасности Республики Казахстан (кроме курсантов и слушателей военных, специальных учебных заведений) в случаях, предусмотренных пунктом 5 статьи 73 Закона Республики Казахстан "О специальных государственных органах Республики Казахстан" (далее – Закон);
2) курсантов и слушателей военных, специальных учебных заведений в случаях, предусмотренных пунктом 4 статьи 77 Закона;
3) членов семей сотрудников органов национальной безопасности Республики Казахстан (кроме курсантов и слушателей военных, специальных учебных заведений) в случаях, предусмотренных пунктом 4 статьи 78 Закона.
2. Затраты за проезд на транспорте возмещаются на основании проездных документов:
1) при проезде железнодорожным транспортом:
по тарифу купейного вагона (за исключением вагонов с двухместными купе с нижним расположением мягких диванов, мягкими креслами для сидения с устройством по регулированию его положения спального вагона);
по тарифу вагонов с двухместными купе с нижним расположением мягких диванов, мягкими креслами для сидения с устройством по регулированию его положения спального вагона при следовании на стационарное лечение по медицинским показаниям в военно-медицинские (медицинские) подразделения на основании направления военно-врачебной комиссии и при наличии срочности перемещения сотрудника с письменного подтверждения:
в Комитете национальной безопасности Республики Казахстан (далее – КНБ) – уполномоченным руководителем;
в ведомствах, территориальных и иных органах национальной безопасности Республики Казахстан – первым руководителем;
2) при проезде водным и автомобильным транспортом – по существующей в данной местности стоимости проезда;
3) по проезду автотранспортом (кроме такси) к железнодорожной станции, пристани, аэропорту, если они находятся за пределами населенного пункта;
4) стоимость бронирования проездных билетов, а также стоимость пользования постельными принадлежностями;
5) при проезде воздушным транспортом – по тарифу экономического класса при следовании на стационарное лечение по медицинским показаниям в военно-медицинские (медицинские) подразделения на основании направления военно-врачебной комиссии и при наличии срочности перемещения сотрудника с письменного подтверждения:
в КНБ – Председателя КНБ или его первого заместителя либо заместителя Председателя КНБ, направляющего финансово-хозяйственную деятельность;
в ведомствах, территориальных и иных органах национальной безопасности Республики Казахстан – первым руководителем.

3. Жол жүру құжаттары (билеттер) болмаған кезде шығыстар осы Көлікпен жол жүру шығындарын өтеу нормалары 2-тармағының 1) және 2) тармақшаларында көрсетілген көлікпен (әуе көлігін қоспағанда) жол жүрудің ең төменгі құны бойынша:
ҰҚК-де – қаржы-шаруашылық қызметін бағыттаушы ҰҚК Төрағасының орынбасарымен;
Қазақстан Республикасының ұлттық қауіпсіздік ведомстволарында, аумақтық және өзге де органдарында – бірінші басшымен келісілген қызметкердің баянаты және теміржол көлігінің плацкарт вагоны тарифі бойынша ең төменгі құны туралы анықтама (еркін түрде) негізінде өтеледі.

3. При отсутствии проездных документов (билетов) расходы возмещаются по минимальной стоимости проезда транспортом (за исключением воздушного), указанным в подпунктах 1) и 2) пункта 2 настоящих Норм возмещения затрат за проезд на транспорте, на основании рапорта сотрудника и справки о минимальной стоимости проезда на железнодорожном транспорте по тарифу плацкартного вагона (в произвольной форме), согласованного:
в КНБ – с заместителем Председателя КНБ, направляющим финансово-хозяйственную деятельность;
в ведомствах, территориальных и иных органах национальной безопасности Республики Казахстан – первым руководителем.