Басым дақылдар өндiрудi субсидиялау арқылы өсiмдiк шаруашылығының шығымдылығын және өнім сапасын арттыруды, жанар-жағармай материалдарының және көктемгi егіс пен егiн жинау жұмыстарын жүргiзу үшін қажеттi басқа да тауарлық-материалдық құндылықтардың құнын субсидиялау қағидаларын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің м.а. 2015 жылғы 27 ақпандағы № 4-3/177 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2015 жылы 20 мамырда № 11094 тіркелді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2020 жылғы 25 мамырдағы № 181 бұйрығымен
Ескерту. Күші жойылды – ҚР Ауыл шаруашылығы министрінің 25.05.2020 № 181 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
РҚАО-ның ескертпесі!
Осы бұйрықтың қолданысқа енгізілу тәртібін 4-тармақтан қараңыз
Ескерту. Бұйрықтың тақырыбы жаңа редакцияда – ҚР Премьер-Министрінің орынбасары – ҚР Ауыл шаруашылығы министрінің 12.07.2018 № 297 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
2008 жылғы 4 желтоқсандағы Қазақстан Республикасы Бюджет кодексінің 35-бабының 5-тармағына және "Агроөнеркәсіптік кешенді және ауылдық аумақтарды дамытуды мемлекеттік реттеу туралы" 2005 жылғы 8 шілдедегі Қазақстан Республикасы Заңының 6-бабы 1-тармағының 41) тармақшасына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
1. Қоса беріліп отырған Басым дақылдар өндiрудi субсидиялау арқылы өсiмдiк шаруашылығының шығымдылығын және өнім сапасын арттыруды, жанар-жағармай материалдарының және көктемгi егіс пен егiн жинау жұмыстарын жүргiзу үшін қажеттi басқа да тауарлық-материалдық құндылықтардың құнын субсидиялау қағидалары бекітілсін.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Премьер-Министрінің орынбасары – ҚР Ауыл шаруашылығы министрінің 12.07.2018 № 297 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
2. Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігінің Өсімдік шаруашылығы өнімдерін өндіру мен қайта өңдеу және фитосанитариялық қауіпсіздік департаменті заңнамада белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелуін;
2) осы бұйрық Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелгеннен кейін күнтізбелік он күн ішінде оның көшірмесінің мерзімді баспа басылымдарында және "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесінде ресми жариялауға жіберілуін;
3) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігінің интернет-ресурсында орналастыруын қамтамасыз етсін.

Об утверждении Правил субсидирования повышения урожайности и качества продукции растениеводства, стоимости горюче-смазочных материалов и других товарно-материальных ценностей, необходимых для проведения весенне-полевых и уборочных работ, путем субсидирования производства приоритетных культур
Приказ и.о. Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 27 февраля 2015 года № 4-3/177. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 20 мая 2015 года № 11094. Утратил силу приказом Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 25 мая 2020 года № 181
Сноска. Утратил силу приказом Министра сельского хозяйства РК от 25.05.2020 № 181 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Сноска. Заголовок в редакции приказа Заместителя Премьер-Министра РК - Министра сельского хозяйства РК от 12.07.2018 № 297 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
В соответствии с пунктом 5 статьи 35 Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года и подпунктом 41) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан от 8 июля 2005 года "О государственном регулировании развития агропромышленного комплекса и сельских территорий" ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Утвердить прилагаемые Правила субсидирования повышения урожайности и качества продукции растениеводства, стоимости горюче-смазочных материалов и других товарно-материальных ценностей, необходимых для проведения весенне-полевых и уборочных работ, путем субсидирования производства приоритетных культур.
Сноска. Пункт 1 в редакции приказа Заместителя Премьер-Министра РК - Министра сельского хозяйства РК от 12.07.2018 № 297 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
2. Департаменту производства и переработки растениеводческой продукции и фитосанитарной безопасности Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан в установленном законодательством порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) в течение десяти календарных дней после государственной регистрации настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан направление его копии на официальное опубликование в периодических печатных изданиях и в информационно-правовой системе "Әділет";
3) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан.

3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау жетекшілік ететін Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы вице-министріне жүктелсін.
4. Осы бұйрық 2016 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізілетін Қағидалардың 8-тармағы 1) тармақшасы үшінші абзацын және 10-тармағының үшінші бөлімін қоспағанда, мемлекеттік тіркелген күнінен бастап қолданысқа енгізіледі және ресми жариялануға жатады.
Қазақстан Республикасы
Ауыл шаруашылығы министрінің
міндетін атқарушы
С. Омаров
"КЕЛІСІЛГЕН"
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрі
_____________ Б. Сұлтанов
2015 жылғы " "
"КЕЛІСІЛГЕН"
Қазақстан Республикасы
Ұлттық экономика министрі
_____________ Е. Досаев
2015 жылғы " "
Қазақстан Республикасы
Ауыл шаруашылығы
министрінің
міндетін атқарушының
2015 жылғы 27 ақпандағы
№ 4-3/177 бұйрығымен
бекітілген
Басым дақылдар өндiрудi субсидиялау арқылы өсiмдiк шаруашылығының шығымдылығын және өнім сапасын арттыруды, жанар-жағармай материалдарының және көктемгi егіс пен егiн жинау жұмыстарын жүргiзу үшін қажеттi басқа да тауарлық-материалдық құндылықтардың құнын субсидиялау қағидалары
Ескерту. Қағида жаңа редакцияда – ҚР Премьер-Министрінің орынбасары – ҚР Ауыл шаруашылығы министрінің 12.07.2018 № 297 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы Басым дақылдар өндiрудi субсидиялау арқылы өсiмдiк шаруашылығының шығымдылығын және өнім сапасын арттыруды, жанар-жағармай материалдарының және көктемгi егіс пен егiн жинау жұмыстарын жүргiзу үшін қажеттi басқа да тауарлық-материалдық құндылықтардың құнын субсидиялау қағидалары (бұдан әрi – Қағидалар) жергiлiктi бюджетте тиiстi қаржы жылына көзделген қаражат есебiнен және шегiнде басым дақылдар өндiрудi субсидиялау арқылы өсiмдiк шаруашылығының шығымдылығын және өнім сапасын арттыруды, жанар-жағармай материалдарының және көктемгi егіс пен егiн жинау жұмыстарын жүргiзу үшін қажеттi басқа да тауарлық-материалдық құндылықтардың құнын субсидиялау тәртiбiн айқындайды.
2. Осы Қағидаларда мынадай негізгі ұғымдар пайдаланылады:
1) егіс жұмыстарының басталуы мен аяқталуының оңтайлы мезгілдері – облыстардың, республикалық маңызы бар қалалардың, аудандардың және облыстық маңызы бар қалалардың жергілікті атқарушы органдары (бұдан әрі – ЖАО) айқындайтын өсімдік шаруашылығы өнімдерінің түрлері бойынша табиғи-климаттық аймақтар бөлінісінде тиісті аумақтағы егіс жұмыстарының басталуы мен аяқталуы мерзімдері;
2) жүйе веб-порталы (бұдан әрі – веб-портал) – Интернет желісінде орналасқан, субсидиялаудың ақпараттық жүйесіне қолжетімділік беретін интернет-ресурс;

3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего вице-министра сельского хозяйства Республики Казахстан.
4. Настоящий приказ вводится в действие со дня государственной регистрации и подлежит официальному опубликованию, за исключением абзаца третьего подпункта 1) пункта 8 и части третьей пункта 10 Правил, которые вводятся в действие с 1 января 2016 года.
Исполняющий обязанности
Министра сельского хозяйства
Республики Казахстан
С. Омаров
"СОГЛАСОВАН"
Министр финансов
Республики Казахстан
_______________Б. Султанов
"__" __________ 2015 года
"СОГЛАСОВАН"
Министр национальной экономики
Республики Казахстан
_______________Е. Досаев
"__" __________ 2015 года
Утверждены
приказом исполняющего обязанности
Министра сельского хозяйства
Республики Казахстан
от 27 февраля 2015 года № 4-3/177
Правила субсидирования повышения урожайности и качества продукции растениеводства, стоимости горюче-смазочных материалов и других товарно-материальных ценностей, необходимых для проведения весенне- полевых и уборочных работ, путем субсидирования производства приоритетных культур
Сноска. Правила в редакции приказа Заместителя Премьер-Министра РК - Министра сельского хозяйства РК от 12.07.2018 № 297 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Глава 1. Общие положения
1. Настоящие Правила субсидирования повышения урожайности и качества продукции растениеводства, стоимости горюче-смазочных материалов и других товарно-материальных ценностей, необходимых для проведения весенне-полевых и уборочных работ, путем субсидирования производства приоритетных культур (далее – Правила) определяют порядок субсидирования повышения урожайности и качества продукции растениеводства, стоимости горюче-смазочных материалов и других товарно-материальных ценностей, необходимых для проведения весенне-полевых и уборочных работ, путем субсидирования производства приоритетных культур за счет и в пределах средств, предусмотренных в местном бюджете на соответствующий финансовый год.
2. В настоящих Правилах используются следующие основные понятия:
1) оптимальные сроки начала и завершения посевных работ – сроки начала и завершения посевных работ на соответствующей территории в разрезе природно-климатических зон по видам продукции растениеводства, определяемые местными исполнительными органами областей, городов республиканского значения, районов и городов областного значения (далее – МИО);
2) веб-портал системы (далее – веб-портал) – интернет-ресурс, размещенный в сети Интернет, предоставляющий доступ к информационной системе субсидирования;

3) көрсетілетін қызметтерді жеткізуші – мемлекеттік сатып алу туралы заңнамаға сәйкес субсидиялаудың ақпараттық жүйесіне қолжетімділікті және оны сүйемелдеуді қамтамасыз ететін, Нұр-Сұлтан қаласының инвестициялар және кәсіпкерлікті дамыту басқармасы, Алматы қаласының кәсіпкерлік және инвестициялар басқармасы, Шымкент қаласының ауыл шаруашылығы және ветеринария басқармасы, облыстардың, аудандардың және облыстық маңызы бар қалалардың жергілікті атқарушы органының ауыл шаруашылығы басқармасы (бұдан әрі – Басқарма) айқындайтын тұлға;
4) өтінім – ауыл шаруашылығы тауарын өндірушінің (бұдан әрі – ауылшартауарынөндіруші) немесе ауыл шаруашылығы кооперативінің (бұдан әрі – ауылшаркооперативі) басым дақылдар өндіру шығындарын ішінара өтеуге субсидиялар алуға арналған электрондық өтінімі;
5) субсидиялауға арналған өтінімдердің электрондық тізілімі (бұдан әрі – тізілім) – агроөнеркәсіптік кешенді субсидиялауға арналған өтінімдер, сондай-ақ қарыз алушылар, қаржы институттары туралы мәліметтердің жиынтығы және субсидиялаудың ақпараттық жүйесінде көрсетілген өзге де мәліметтер;
6) субсидиялаудың ақпараттық жүйесі – субсидиялау процестерін орындау жөніндегі қызметтерді көрсетуге арналған, субсидия алуға арналған өтінімді тіркеуге, сондай-ақ өтінімді субсидиялау шарттарына сәйкестігіне автоматты түрде тексеру арқылы оны өңдеуге мүмкіндік беретін, ақпараттық-коммуникациялық технологиялардың, қызмет көрсетуші персоналдың және техникалық құжаттаманың ұйымдастырылып, ретке келтірілген жиынтығы;
7) танаптың кадастрлық нөмірі – танаптың орналасқан жерін анықтауға (сәйкестендіруге) арналған, субсидиялаудың ақпараттық жүйесі беретін танаптың бірегей коды;
8) танаптың электрондық картасы – ауыл шаруашылығы мақсатындағы жер учаскесінде орналасқан, бұрылыс нүктелерінің координаталарын, соңғы екі жылдағы ауыспалы егістер туралы ақпаратты және жерді қашықтықтан зондтау спутниктерінен алынған деректерді қамтитын танап туралы ақпарат;
9) электрондық цифрлық қолтаңба (бұдан әрі – ЭЦҚ) – электрондық цифрлық қолтаңба құралдарымен жасалған және электрондық құжаттың дұрыстығын, оның тиесілілігін және мазмұнының өзгермейтіндігін растайтын электрондық цифрлық символдар жиынтығы.
Ескерту. 2-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Ауыл шаруашылығы министрінің 15.11.2019 № 395 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
3. Басым ауыл шаруашылығы дақылдарының тізбесі, басым дақылдар өндіруді субсидиялау жолымен өсімдік шаруашылығының шығымдылығын және өнім сапасын арттыруға, жанар-жағармай материалдары мен көктемгі егіс және егін жинау жұмыстарын жүргізу үшін қажетті басқа да тауарлық-материалдық құндылықтардың құнын арзандатуға арналған субсидиялар көлемі мен нормалары (бұдан әрі – тізбе, субсидиялар көлемі мен нормалары) екі данада жасалады және облыс, республикалық маңызы бар қала, астана әкімінің, ол болмаған жағдайда, оның міндетін атқарушы адамның қолы қойылған ілеспе хатпен Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігіне (бұдан әрі – Министрлік) мақұлдауға тиісті жылдың 1 желтоқсанынан кешіктірілмей беріледі.
Тізбені, субсидиялар көлемі мен нормаларын Министрлікке мақұлдауға берген кезде субсидиялардың белгіленген нормасын негіздейтін (ғылыми және ғылыми-техникалық қызмет саласында аккредиттелген және Қазақстан Республикасының резиденттері болып табылатын аграрлық бейіндегі ғылыми ұйымдармен келісілген әрбір субсидияланатын дақыл бойынша шығындар есептемелері), сондай-ақ тізбенің, субсидиялар көлемі мен нормаларының облыстың, республикалық маңызы бар қаланың, астананың кәсіпкерлер палатасымен және қоғамдық кеңесімен келісілгенін растайтын құжаттар қоса беріледі.
Министрлік оң шешім шығарған жағдайда, он жұмыс күні ішінде тізбенің, субсидиялар көлемі мен нормаларының бір данасын тиісті ілеспе хатпен кері қайтарады немесе теріс шешім шығарған жағдайда, тізбенің, субсидиялар көлемі мен нормаларының екі данасын да пысықтауға жолдайды. ЖАО-ның пысықтау мерзімі бес жұмыс күнін құрайды.
Тізбе, субсидиялар көлемі мен нормалары ЖАО-ның қаулысымен тиісті жылдың 30 желтоқсанынан кешіктірілмей бекітіледі және үш жұмыс күні ішінде веб-порталда және тиісті ЖАО-ның интернет-ресурсында орналастырылады.
Тізбеге, субсидиялар көлемі мен нормаларына өзгерістер және (немесе) толықтырулар енгізу осы тармақтың бірінші, екінші, үшінші және төртінші абзацтарында көзделген тәртіппен жүзеге асырылады.
Қаулы веб-порталға және интернет-ресурсқа орналастырылғаннан кейін Министрлік екі жұмыс күні ішінде тізбені, субсидиялар көлемі мен нормаларын бұрын келісілген тізбеге, субсидиялар көлемі мен нормаларына сәйкестігі тұрғысынан салыстырып тексереді.

3) поставщик услуг – лицо, обеспечивающее доступ к информационной системе субсидирования и ее сопровождение, которое определяется управлением по инвестициям и развитию предпринимательства города Нур-Султан, управлением предпринимательства и инвестиций города Алматы, управлением сельского хозяйства и ветеринарии города Шымкент, управлением сельского хозяйства местного исполнительного органа областей, районов и городов областного значения (далее – Управление) в соответствии с законодательством о государственных закупках;
4) заявка – электронная заявка на получение сельскохозяйственным товаропроизводителем (далее – сельхозтоваропроизводитель) или сельскохозяйственным кооперативом (далее – сельхозкооператив) субсидий на частичное возмещение затрат производства приоритетных культур;
5) электронный реестр заявок на субсидирование (далее – реестр) – совокупность сведений о заявках на субсидирование агропромышленного комплекса, а также о заемщиках, финансовых институтах, и иные сведения, отраженные в информационной системе субсидирования;
6) информационная система субсидирования – организационно-упорядоченная совокупность информационно-коммуникационных технологий, обслуживающего персонала и технической документации, предназначенная для оказания услуг по выполнению процессов субсидирования, предоставляющая возможность регистрации заявки на получение субсидий, а также ее обработки посредством автоматической проверки заявки на соответствие условиям субсидирования;
7) кадастровый номер поля – присваиваемый информационной системой субсидирования уникальный код поля, предназначенный для определения его местонахождения (идентификации);
8) электронная карта поля – информация о поле, расположенном на земельном участке сельскохозяйственного назначения, включающая координаты поворотных точек, информацию о севооборотах за последние два года, и данных со спутников дистанционного зондирования земли;
9) электронная цифровая подпись (далее – ЭЦП) – набор электронных цифровых символов, созданный средствами электронной цифровой подписи и подтверждающий достоверность электронного документа, его принадлежность и неизменность содержания.
Сноска. Пункт 2 в редакции приказа Министра сельского хозяйства РК от 15.11.2019 № 395 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
3. Перечень приоритетных сельскохозяйственных культур, объем и нормы субсидий на повышение урожайности и качества продукции растениеводства, удешевление стоимости горюче-смазочных материалов и других товарно-материальных ценностей, необходимых для проведения весенне-полевых и уборочных работ, путем субсидирования производства приоритетных культур (далее – перечень, объем и нормы субсидий) составляются в двух экземплярах и предоставляются сопроводительным письмом за подписью акимов области, города республиканского значения, столицы, в случае его отсутствия лицом, исполняющим его обязанности, на одобрение в Министерство сельского хозяйства Республики Казахстан (далее – Министерство) не позднее 1 декабря соответствующего года.
При предоставлении на одобрение Министерству перечня, объема и норм субсидий прилагаются документы, обосновывающие установленную норму субсидий (расчеты затрат по каждой субсидируемой культуре, согласованные с научными организациями аграрного профиля, имеющими аккредитацию в сфере научной и научно-технической деятельности и являющимися резидентами Республики Казахстан), а также подтверждающие согласование перечня, объема и норм субсидий с палатой предпринимателей и общественным советом области, города республиканского значения, столицы.
Министерство в течение десяти рабочих дней соответствующим сопроводительным письмом возвращает один экземпляр перечня, объема и норм субсидий – в случае положительного решения или направляет на доработку оба экземпляра перечня, объема и норм субсидий – в случае отрицательного решения. Срок доработки МИО составляет пять рабочих дней.
Перечень, объемы и нормы субсидий утверждаются постановлением МИО не позднее 30 декабря соответствующего года и в течение трех рабочих дней размещаются на веб-портале и интернет-ресурсе соответствующего МИО.
Внесение изменений и (или) дополнений в перечень, объемы и нормы субсидий осуществляется в порядке, предусмотренном абзацами первым, вторым, третьим и четвертым настоящего пункта.
После размещения постановления на веб-портале и интернет-ресурсе Министерство в течение двух рабочих дней сверяет перечень, объем и нормы субсидий на предмет соответствия их ранее согласованному перечню, объему и нормам субсидий.

Ескерту. 3-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Ауыл шаруашылығы министрінің 15.11.2019 № 395 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
4. Басқарма басым дақылдар өндiруді субсидиялау жөніндегі жеке айлық қаржыландыру жоспары (бұдан әрі – Қаржыландыру жоспары) бекітілгеннен кейін оны үш жұмыс күні ішінде субсидиялаудың ақпараттық жүйесіне орналастырады.
5. ЖАО-ның қаулысымен бекітілген егу жұмыстарының басталуы мен аяқталуының оңтайлы мерзімдерін Басқарма субсидиялаудың ақпараттық жүйесіне орналастырады.
2-тарау. Субсидия алушылар
6. Субсидиялар ауылшартауарынөндірушілерге және (немесе) ауылшаркооперативтеріне жыл сайын осы Қағидаларда белгіленген тәртіпке сәйкес ағымдағы жылы жұмсалған дәндік жүгеріні, күрішті, мақтаны және қант қызылшасын өндіру шығындарын ішінара өтеуге, сондай-ақ қант қызылшасы бойынша – өткен жылғы желтоқсанда тапсырылған өнім үшін шығындарды ішінара өтеуге бөлінеді.
Ескерту. 6-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Ауыл шаруашылығы министрінің 15.11.2019 № 395 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
3-тарау. Субсидияларды алу шарттары
7. Субсидиялар ЖАО-ның қаулысымен белгіленген басым ауыл шаруашылығы дақылдары бойынша субсидиялар нормалары бойынша 1 тоннаға төленеді.
8. Субсидияларды төлеу мынадай шарттар сақталған кезде жүзеге асырылады:
1) ауылшартауарынөндірушінің және (немесе) ауылшаркооперативінің "электрондық үкімет" веб-порталы арқылы осы Қағидаларға 1-қосымшаға сәйкес нысан бойынша басым дақылдар өндіру шығындарын ішінара өтеуге субсидиялар алуға арналған өтінім беруі.
"Электрондық үкімет" веб-порталы мен субсидиялаудың ақпараттық жүйесінің ақпараттық өзара іс-қимылы Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес жүзеге асырылады;
2) ауылшартауарынөндіруші және (немесе) ауылшаркооперативі берген және ЭЦҚ қойылған өтінімнің субсидиялаудың ақпараттық жүйесінде тіркелуі.
Ауылшартауарынөндірушінің және (немесе) ауылшаркооперативінің субсидиялаудың ақпараттық жүйесінде жеке шоты болған жағдайда, ол субсидиялаудың ақпараттық жүйесінде өздігінен өтінімді тіркеуді жүзеге асыруға құқылы, бұл жағдайда өтінім беру талап етілмейді және ол осылай тіркелген сәттен бастап берілген болып есептеледі;
3) ауылшартауарынөндірушіде және (немесе) ауылшаркооперативінде субсидиялаудың ақпараттық жүйесінде деректері субсидиялаудың ақпараттық жүйесінің "Заңды тұлғалар" немесе "Жеке тұлғалар" мемлекеттік дерекқорларымен ақпараттық өзара іс-қимылы нәтижесінде расталған жеке шотының болуы;

Сноска. Пункт 3 в редакции приказа Министра сельского хозяйства РК от 15.11.2019 № 395 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
4. Управление в течение трех рабочих дней после утверждения индивидуального помесячного плана финансирования по субсидированию производства приоритетных культур (далее – План финансирования) размещает его в информационной системе субсидирования.
5. Оптимальные сроки начала и завершения посевных работ, утвержденные постановлениями МИО размещаются Управлением в информационной системе субсидирования.
Глава 2. Получатели субсидий
6. Субсидии выделяются сельхозтоваропроизводителям и (или) сельхозкооперативам ежегодно в соответствии с порядком, установленным настоящими Правилами, на частичное возмещение затрат производства кукурузы на зерно, риса, хлопчатника и сахарной свеклы, понесенных в текущем году, а также по сахарной свекле – на частичное возмещение затрат за сданную продукцию в декабре предыдущего года.
Сноска. Пункт 6 в редакции приказа Министра сельского хозяйства РК от 15.11.2019 № 395 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Глава 3. Условия получения субсидий
7. Субсидии выплачиваются по приоритетным сельскохозяйственным культурам на 1 тонну по нормам субсидий, установленным постановлением МИО.
8. Выплата субсидий осуществляется при соблюдении следующих условий:
1) подачи сельхозтоваропроизводителем и (или) сельхозкооперативом заявки на получение субсидий на частичное возмещение затрат производства приоритетных культур по форме, согласно приложению 1 к настоящим Правилам, посредством веб-портала "электронного правительства".
Информационное взаимодействие веб-портала "электронного правительства" и информационной системы субсидирования осуществляется в соответствии с законодательством Республики Казахстан;
2) регистрации в информационной системе субсидирования заявки, поданной сельхозтоваропроизводителем и (или) сельхозкооперативом и подписанной ЭЦП.
При наличии у сельхозтоваропроизводителя и (или) сельхозкооператива лицевого счета в информационной системе субсидирования он вправе самостоятельно осуществить регистрацию заявки в информационной системе субсидирования, в этом случае подача заявки не требуется, и она считается поданной с момента такой регистрации;
3) наличии лицевого счета в информационной системе субсидирования сельхозтоваропроизводителя и (или) сельхозкооператива, данные по которому подтверждены в результате информационного взаимодействия информационной системы субсидирования с государственными базами данных "Юридические лица" или "Физические лица";

4) ағымдағы жылы ауылшартауарынөндірушінің және (немесе) ауылшаркооперативінің құқығы (жер пайдалану және (немесе) жеке меншік) субсидиялаудың ақпараттық жүйесінің мемлекеттік жер кадастрының автоматтандырылған ақпараттық жүйесімен және "Жылжымайтын мүлік тіркелімі" мемлекеттік дерекқорымен ақпараттық өзара іс-қимылы нәтижесінде расталған ауыл шаруашылығы мақсатындағы жер учаскесінің шекарасы шегінде орналасқан танаптарда басым ауыл шаруашылығы дақылдарының себілуі.
Ауылшаркооперативінде жер пайдалану және (немесе) жеке меншік құқығында ауыл шаруашылығы мақсатындағы жер учаскелері болмаған жағдайда, ауылшаркооперативі ауылшаркооперативінің мүшелері болып табылатын ауылшартауарынөндірушілердің субсидия алуына өтінім береді. Бұл ретте ауылшартауарынөндірушілер субсидия алушылар болып табылады.
Жер пайдалану және (немесе) жеке меншік құқығында ауыл шаруашылығы мақсатындағы жер учаскелері бар ауылшаркооперативі өзінің жер учаскелеріне, сондай-ақ ауылшаркооперативі мүшелерінің жер учаскелеріне субсидия алуға өтінім береді. Бұл ретте ауылшаркооперативі және ауылшартауарынөндіруші субсидия алушылар болып табылады;
5) субсидиялаудың ақпараттық жүйесінде танаптардың электрондық карталарының қалыптастырылуы;
6) жерді қашықтықтан зондтау деректерімен расталған (басым дақылдарды себу жүзеге асырылған электрондық танаптар бойынша) субсидиялаудың ақпараттық жүйесінде ауыспалы егіс туралы мәліметтердің болуы және егіс жұмыстарының басталуы мен аяқталуының оңтайлы мерзімдерін сақтау;
7) дәндік жүгері бойынша – өңдеуші кәсіпорынға өңдеуге тапсырылған не өзінің өңдеуші кәсіпорындарына өңдеуге берілген дәндік жүгерінің 1 тоннасына 100 %;
8) күріш бойынша – өңдеуші кәсіпорынға өңдеуге тапсырылған не өзінің өңдеуші құрылымдарына өңдеуге берілген күріштің 1 тоннасына 100 %;
9) қант қызылшасы (фабрикалық) бойынша – қант зауытына өңдеуге тапсырылған не өзінің өңдеуші кәсіпорындарына өңдеуге берілген қант қызылшасының 1 тоннасына 100 %;
10) мақта бойынша – мақта өңдеу зауытына өңдеуге тапсырылған шитті мақтаның 1 тоннасына 100 %;
11) ауылшартауарынөндірушінің және (немесе) ауылшаркооперативінің қант қызылшасын қант зауытына өткізуі фактісін субсидиялаудың ақпараттық жүйесінің электрондық шот-фактураларды қабылдау және өңдеу ақпараттық жүйесімен (бұдан әрі – ЭШФ АЖ) ақпараттық өзара іс-қимылы нәтижесінде растауы.
Ауыл шаруашылығы мақсатындағы жерлерінде қант қызылшасын өндіруді өздігінен жүзеге асыратын және осы өнімді өңдеуді өздігінен жүзеге асыратын қант зауыттары үшін өткізу фактісін растау талап етілмейді.
Шикізатты өңдеуге берген күріш тапсырушылар үшін өткізу фактісін растау талап етілмейді. Бұл жағдайда, өңдеуші кәсіпорынның көрсетілген қызметтеріне ақы төленгенін растайтын құжаттарды беру растау болып табылады.
Бұл ретте, субсидиялар алуға пайдаланылған электрондық шот-фактураларды кері қайтарып алуға, жоюға және түзетуге жол берілмейді.

4) посева в текущем году приоритетных сельскохозяйственных культур на полях, находящихся в пределах границ земельного участка сельскохозяйственного назначения, права (землепользования или частной собственности) сельхозтоваропроизводителя и (или) сельхозкооператива, подтвержденные в результате информационного взаимодействия информационной системы субсидирования с автоматизированной информационной системой государственного земельного кадастра и государственной базой данных "Регистр недвижимости".
В случае отсутствия на праве землепользования и (или) частной собственности земельных участков сельскохозяйственного назначения у сельхозкооператива, сельхозкооператив подает заявку на получение субсидий сельхозтоваропроизводителями, являющимися членами сельхозкооператива. При этом получателями субсидий будут являться сельхозтоваропроизводители.
Сельхозкооператив, имеющий на праве землепользования и (или) частной собственности земельные участки, подает заявку на получение субсидий под собственные земельные участки, а также земельные участки членов сельхозкооператива. При этом получателями субсидий являются сельхозкооператив и сельхозтоваропроизводитель;
5) формировании электронных карт полей в информационной системе субсидирования;
6) наличии сведений о севообороте в информационной системе субсидирования и соблюдение оптимальных сроков начала и завершения посевных работ, подтвержденные данными дистанционного зондирования земли (по электронным полям, на которых осуществлялся посев приоритетных культур);
7) по кукурузе на зерно – 100% на 1 тонну кукурузы на зерно, сданной на переработку перерабатывающему предприятию либо переданной на переработку собственным перерабатывающим предприятиям;
8) по рису – 100 % на 1 тонну риса, сданного на переработку перерабатывающему предприятию либо переданного на переработку собственным перерабатывающим структурам;
9) по сахарной свекле (фабричной) – 100 % на 1 тонну сахарной свеклы, сданной на переработку на сахарный завод, либо переданной на переработку собственным перерабатывающим предприятиям;
10) по хлопчатнику – 100 % на 1 тонну хлопка-сырца, сданного на переработку на хлопкоперерабатывающий завод;
11) подтверждении сельхозтоваропроизводителем и (или) сельхозкооперативом факта реализации приоритетных культур на перерабатывающее предприятие в результате информационного взаимодействия информационной системы субсидирования с информационной системой по приему и обработке электронных счетов-фактур (далее – ИС ЭСФ).
Подтверждение факта реализации не требуется для сахарных заводов, самостоятельно осуществляющих производство сахарной свеклы на землях сельскохозяйственного назначения и самостоятельно осуществляющих переработку данной продукции.
Подтверждение факта реализации не требуется для сдатчиков риса, передавших сырье на переработку. В данном случае подтверждением будет являться предоставление документов, подтверждающих оплату услуг перерабатывающего предприятия.
При этом не допускается отзыв, аннулирование и корректировка электронных счетов-фактур использованных для получения субсидий.

Ескерту. 8-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Ауыл шаруашылығы министрінің 15.11.2019 № 395 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
9. Өнімнің 1 тоннасына субсидиялар алу үшін ауылшартауарынөндірушілер және (немесе) ауылшаркооперативтері өтінімде қосымша:
өңдеуші кәсіпорынмен жасалған ауыл шаруашылығы өнімін тапсыру туралы шарттардың;
ауылшартауарынөндіруші немесе ауылшаркооперативі мен өңдеуші кәсіпорын арасында ауыл шаруашылығы өнімінің берілгенін растайтын құжаттардың және (немесе) өңдеуші кәсіпорынның шеккен шығындарын (өтінім беру сәтіне) растайтын төлем құжаттарының;
ауыл шаруашылығы өнімін өзінің өңдеуші кәсіпорындарында өңдеген кезде өңдеуші кәсіпорынның құрылымдық бөлімшелері арасында ауыл шаруашылығы өнімінің берілгенін растайтын, олардың басшылары қол қойған құжаттың бар-жоғына қатысты мәліметтерді көрсетеді.
Ескерту. 9-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Ауыл шаруашылығы министрінің 15.11.2019 № 395 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
4-тарау. Субсидияларды есептеу тәртібі
10. Субсидиялар ауылшартауарынөндіруші және (немесе) ауылшаркооперативі растаған өңдеуге өткізілген (тапсырылған), субсидиялауға жататын өнімнің көлемдерінен және ЖАО-ның қаулысымен бекітілген субсидиялар нормаларынан мынадай формула бойынша есептеледі:
С = З х Нс, мұндағы:
С – тиесілі субсидиялар сомасы, теңге;
З – өңдеуге өткізілген өнімнің расталған (тапсырылған) көлемі, тонна;
Нс – қосылған құн салығынсыз субсидиялар нормасы, теңге.
Ескерту. 10-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Ауыл шаруашылығы министрінің 15.11.2019 № 395 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
5-тарау. Субсидиялар төлеу тәртібі
11. Өтінімдерді қарастыруды Басқарма танаптардың электрондық карталарының орналасқан жері бойынша тиісті жылдың 1 ақпанынан бастап жүзеге асырады, бұл ретте, өтінімдерді қабылдауды аяқтау күні тиісті жылдың 1 желтоқсанынан ерте болмауы тиіс.
Ескерту. 11-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Ауыл шаруашылығы министрінің 15.11.2019 № 395 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
12. Веб-портал (бұдан әрі – Жеке кабинет) арқылы тізілім деректеріне қол жеткізуді ұсыну үшін:
1) ауылшартауарынөндірушілер және (немесе) ауылшаркооперативтері субсидиялау жүйесінде өз бетінше тіркелу үшін ЭЦҚ-ға ие болуы тиіс;

Сноска. Пункт 8 в редакции приказа Министра сельского хозяйства РК от 15.11.2019 № 395 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
9. Для получения субсидий на 1 тонну продукции сельхозтоваропроизводители и (или) сельхозкооперативы указывают дополнительно в заявке сведения касательно наличия:
договоров с перерабатывающим предприятием о сдаче сельскохозяйственной продукции;
документов, подтверждающих передачу сельскохозяйственной продукции между сельхозтоваропроизводителем или сельхозкооперативом и перерабатывающим предприятием и (или) платежных документов, подтверждающих понесенные затраты (на момент подачи заявки) перерабатывающего предприятия;
при переработке сельскохозяйственной продукции в собственных перерабатывающих предприятиях – документа, подтверждающего передачу сельскохозяйственной продукции между структурными подразделениями перерабатывающего предприятия, подписанного их руководителями.
Сноска. Пункт 9 в редакции приказа Министра сельского хозяйства РК от 15.11.2019 № 395 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Глава 4. Порядок расчета субсидии
10. Субсидии рассчитываются из подтвержденных сельхозтоваропроизводителем и (или) сельхозкооперативом объемов реализованной (сданной) на переработку продукции, подлежащих субсидированию, и норм субсидий, утвержденных постановлением МИО по следующей формуле:
С = З х Нс, где:
С – сумма причитающихся субсидий, тенге;
З – подтвержденный объем реализованной (сданной) на переработку продукции, тонна;
Нс – норма субсидий без налога на добавленную стоимость, тенге.
Сноска. Пункт 10 в редакции приказа Министра сельского хозяйства РК от 15.11.2019 № 395 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Глава 5. Порядок выплаты субсидий
11. Рассмотрение заявок осуществляется Управлением по месту нахождения электронных карт полей с 1 февраля соответствующего года, при этом, дата окончания приема заявок не должна быть ранее 1 декабря соответствующего года.
Сноска. Пункт 11 в редакции приказа Министра сельского хозяйства РК от 15.11.2019 № 395 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
12. Для предоставления доступа к данным реестра через веб-портал (далее – Личный кабинет):
1) сельхозтоваропроизводители и (или) сельхозкооперативы должны обладать ЭЦП, для самостоятельной регистрации в системе субсидирования;

2) Басқарма, Министрлік жыл сайын көрсетілетін қызметтерді жеткізушіге ЭЦҚ-сы бар жұмысшыларының өзекті етілген тізімін жібереді.
Субсидиялаудың ақпараттық жүйесіне қолжетімдік Министрлікке онлайн-режимде өтеусіз негізде беріледі.
13. Ауылшартауарынөндіруші және (немесе) ауылшаркооперативі Жеке кабинетте тіркелу үшін мынадай мәліметтерді көрсетеді:
1) жеке тұлғалар және дара кәсіпкерлер үшін: жеке сәйкестендіру нөмірі (ЖСН), аты, әкесінің аты (бар болса) және тегі;
2) заңды тұлғалар үшін: бизнес-сәйкестендіру нөмірі (БСН), толық атауы; бірінші басшының аты, әкесінің аты (бар болса) тегі және ЖСН;
3) байланыс деректері (почталық мекенжайы, телефоны, электрондық почтасының мекенжайы);
4) екінші деңгейдегі банктің немесе почтаның ұлттық операторының ағымдағы шотының деректері.
Жоғарыда көрсетілген деректерді өзгерткен кезде ауылшартауарынөндіруші және (немесе) ауылшаркооперативі бір жұмыс күн ішінде Жеке кабинетке енгізілген жеке шоттың деректерін өзгертеді.
14. Өтінімді қалыптастыру және тіркеу мынадай тәртіппен Жеке кабинетте жүргізіледі:
1) осы Қағидалардың 8-тармағында көрсетілген талаптарды субсидиялаудың ақпараттық жүйесімен тексеру үшін оған қажетті мәліметтер енгізіле отырып өтінім қалыптастырылады;
2) өтінім субсидиялаудың ақпараттық жүйесінде оған ауылшартауарынөндірушінің және (немесе) ауылшаркооперативінің ЭЦҚ-сымен қол қою жолымен тіркеледі не Мемлекеттік корпорация жұмыскері тіркейді және Басқарманың Жеке кабинетінде қолжетімді болады. Басқарманың электрондық мекенжайына қарауға өтінім келіп түскені туралы электрондық хабарлама жіберіледі.
15. Басқарма өтінімді тіркеген сәттен бастап бір жұмыс күнi iшiнде ЭЦҚ-ны пайдаланып тиісті хабарламаға қол қою жолымен оның қабылданғанын растайды. Осы хабарлама субсидиялаудың ақпараттық жүйесінде өз бетімен тіркелген жағдайда ауылшартауарынөндірушінің және (немесе) ауылшаркооперативінің Жеке кабинетінде қолжетімді болады.
16. Басқарма Қаржыландыру жоспарына сәйкес субсидиялаудың ақпараттық жүйесінде "Қазынашылық-Клиент" ақпараттық жүйесіне жүктелетін субсидия төлеуге арналған төлем тапсырмасын осы Қағидалардың 14-тармағына сәйкес өтінімді қабылдағанын Басқарма растағаннан кейін екі жұмыс күні ішінде қалыптастырады.
Бұл ретте, тиесілі субсидияларды ауылшартауарынөндірушілердің және (немесе) ауылшаркооперативтерінің ағымдағы шоттарына аударуды Басқарма тиісті жылдың 25 желтоқсанына дейін жүзеге асырады.
6-тарау. Субсидиялау бойынша есептілік
17. Басқарма тиiстi жылдың 25 желтоқсанына дейiнгi мерзiмде онлайн-режимінде Министрлікке өтеусіз негізде осы Қағидаларға 2-қосымшаға сәйкес нысан бойынша басым ауыл шаруашылығы дақылдарын субсидиялауға бөлінген қаражаттың игерілуі жөніндегі жиынтық ақпарат ұсынады.
Басым дақылдар өндіруді
субсидиялау арқылы өсімдік
шаруашылығының
шығымдылығын және өнім
сапасын арттыруды,
жанар-жағармай
материалдарының және көктемгі
егіс пен егін жинау жұмыстарын
жүргізу үшін қажетті басқа да
тауарлық-материалдық
құндылықтардың құнын
субсидиялау қағидаларына
1-қосымша
Нысан
Басым дақылдар өндіру шығындарын ішінара өтеуге субсидиялар алуға арналған өтінім

2) Управление, Министерство ежегодно направляют поставщику услуг актуализированные списки работников, обладающих ЭЦП.
Доступ к информационной системе субсидирования предоставляется Министерству в онлайн-режиме на безвозмездной основе.
13. Для регистрации в Личном кабинете сельхозтоваропроизводителем и (или) сельхозкооперативом указываются следующие сведения:
1) для физических лиц и индивидуальных предпринимателей: индивидуальный идентификационный номер (далее – ИИН), фамилия, имя и отчество (при его наличии);
2) для юридических лиц: бизнес-идентификационный номер (далее – БИН), полное наименование; фамилия, имя и отчество (при его наличии) и ИИН первого руководителя;
3) контактные данные (почтовый адрес, телефон, адрес электронной почты);
4) реквизиты текущего счета банка второго уровня или национального оператора почты.
При изменении вышеуказанных данных сельхозтоваропроизводитель и (или) сельхозкооператив в течение одного рабочего дня изменяет данные лицевого счета, внесенные в Личный кабинет.
14. Формирование и регистрация заявки производится в Личном кабинете в следующем порядке:
1) формируется заявка с внесением в нее сведений, необходимых для проверки системой субсидирования требований указанных в пункте 8 настоящих Правил;
2) заявка регистрируется в информационной системе субсидирования путем ее подписания ЭЦП сельхозтоваропроизводителя и (или) сельхозкооператива, либо сотрудника Государственной корпорации и становится доступной в Личном кабинете управления. На электронный адрес управления направляется электронное извещение о поступлении на рассмотрение заявки.
15. Управление в течение одного рабочего дня с момента регистрации заявки подтверждает ее принятие путем подписания с использованием ЭЦП соответствующего уведомления. Данное уведомление становится доступным в Личном кабинете сельхозтоваропроизводителя и (или) сельхозкооператива в системе субсидирования в случае самостоятельной регистрации.
16. Управление в соответствии с Планом финансирования формирует в информационной системе субсидирования платежные поручения на выплату субсидий, загружаемые в информационную систему "Казначейство-Клиент", в течение двух рабочих дней после подтверждения управлением принятия заявки согласно пункту 14 настоящих Правил.
При этом, перечисление причитающихся субсидий на текущие счета сельхозтоваропроизводителей и (или) сельхозкооперативов осуществляется управлением до 25 декабря соответствующего года.
Глава 6. Отчетность по субсидиям
17. Управление в срок до 25 декабря соответствующего года представляет в онлайн-режиме Министерству сводную информацию по освоению бюджетных средств, выделенных на субсидирование приоритетных сельскохозяйственных культур на безвозмездной основе по форме, согласно приложениям 2 к настоящим Правилам.
Приложение 1 к Правилам
субсидирования повышения
урожайности и качества
продукции растениеводства,
стоимости горюче-смазочных
материалов и других товарно-
материальных ценностей,
необходимых для проведения
весенне-полевых и уборочных работ,
путем субсидирования производства
приоритетных культур
Форма
Заявка на получение субсидий на частичное возмещение затрат
производства приоритетных культур

Ескерту. 1-қосымша жаңа редакцияда – ҚР Ауыл шаруашылығы министрінің 15.11.2019 № 395 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
1. Кімге __________________________________________________________________
(облыстың (республикалық маңызы бар қаланың, астананың) жергілікті атқарушы
органының толық атауы)
кімнен ___________________________________________________________________
(заңды тұлғаның толық атауы, жеке тұлғаның аты, әкесінің аты (бар болса), тегі*)
басым дақылдар өндіруге субсидия бөлуді сұрайды:
Р/с №
Дақыл
Көлемі, тонна
Танаптың кадастрлық нөмірі
1
2
3
4
2. Өтініш беруші туралы мәліметтер*:
Заңды тұлға үшін:
Атауы _________________________________________________________
БСН___________________________________________________________
басшының аты, әкесінің аты (бар болса), тегі ________________________
мекенжайы:____________________________________________________
телефон (факс) нөмірі:___________________________________________
Жеке тұлға үшін:
аты, әкесінің аты (бар болса), тегі _________________________________
ЖСН__________________________________________________________
жеке басын куәландыратын құжат:
нөмірі ________________________________________________________
кім берді ______________________________________________________
берілген күні ___________________________________________________
мекенжайы:____________________________________________________
телефон (факс) нөмірі:____________________________________________
Дара кәсіпкер ретінде қызметін бастағаны туралы хабарлама – жеке тұлға үшін:
орналасқан жері ________________________________________________
хабарлама уақыты _______________________________________________

Сноска. Приложение 1 в редакции приказа Министра сельского хозяйства РК от 15.11.2019 № 395 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
1. В _____________________________________________________________________
(полное наименование местного исполнительного органа области,
(города республиканского значения, столицы))
от ____________________________________________________________________________
(полное наименование юридического лица, фамилия, имя, отчество (при его наличии)
физического лица*)
настоящим просит о выделении субсидии на производство приоритетных культур:
№ п/п
Культура
Объем, тонн
Кадастровый номер поля
1
2
3
4
2. Сведения о заявителе*:
ля юридического лица:
Наименование____________________________________________________
БИН ____________________________________________________________
фамилия, имя, отчество (при его наличии) руководителя ________________
_________________________________________________________________
адрес: ____________________________________________________________
номер телефона (факса): ____________________________________________
Для физического лица:
фамилия, имя, отчество (при его наличии) _____________________________
ИИН _____________________________________________________________
документ, удостоверяющий личность:
номер _____________________________________________________________
кем выдано _________________________________________________________
дата выдачи _________________________________________________________
адрес: ______________________________________________________________
номер телефона (факса): ______________________________________________
Уведомление о начале деятельности в качестве индивидуального предпринимателя - для физического лица: местонахождение
_____________________________________________________________________
дата уведомления _____________________________________________________

3. Ауыл шаруашылығы кооперативінің мүшелері туралы мәліметтер:
Р/с №
Субсидия тиесілі ауыл шаруашылығы кооперативі мүшесінің атауы
Субсидия тиесілі ауыл шаруашылығы кооперативі мүшесінің
БСН-сы/ЖСН-сы
1
2
3
4. Жер учаскесі туралы мәліметтер*:
Р/с №
кадастрлық нөмірі
барлық алаңы, гектар
оның ішінде егістік
нысаналы мақсаты
жер учаскесі иесінің немесе жер пайдаланушының атауы
1
2
3
4
5
6
5. Ауыл шаруашылығы тауарын өндірушінің немесе ауыл шаруашылығы
кооперативінің екінші деңгейдегі банкте ағымдағы шотының бар-жоғы туралы
мәліметтер*:
ЖСН/БСН ______________________________________________________
Банктің деректемелері: __________________________________________
Банктің атауы:__________________________________________________
БСК __________________________________________________________
ЖСК __________________________________________________________
БСН __________________________________________________________
Кбе___________________________________________________________
6. Өңдеуші кәсіпорын жасалған ауыл шаруашылығы өнімін тапсыру туралы шарт:
нөмірі _________________________________________________________
салыстырып тексеру актісі ________________________________________
өнім көлемі, тоннамен ___________________________________________
7. Ауыл шаруашылығы тауарын өндіруші немесе ауыл шаруашылығы кооперативі мен
өңдеуші кәсіпорын арасында ауыл шаруашылығы өнімінің берілгенін растайтын құжат:
нөмірі__________________________________________________________
салыстырып тексеру актісі_________________________________________
өнім көлемі, тоннамен ____________________________________________
8. Өңдеуші кәсіпорын шеккен шығындарды (өтінім беру сәтіне) растайтын
төлем құжаттары:
нөмірі және берілген күні _________________________________________
өңдеуші кәсіпорын атауы _________________________________________
өңдеуші кәсіпорын орналасқан жерінің мекенжайы ___________________
9. Ауыл шаруашылығы тауарын өндірушінің немесе ауыл шаруашылығы
кооперативінің құрылымдық бөлімшелері арасында ауыл шаруашылығы
өнімінің берілгенін растайтын құжат:
нөмірі __________________________________________________________
берілген күні ____________________________________________________
өнім көлемі, тоннамен ____________________________________________
Ескертпе:
Ұсынылған ақпараттың дұрыстығын растаймын және дұрыс емес мәліметтер ұсынғаным үшін Қазақстан Республикасы заңнамасына сәйкес жауапкершілік туралы хабардармын және заңмен қорғалатын құпияны құрайтын мәліметтерді пайдалануға, сондай-ақ дербес деректерді және өзге де ақпараттарды жинауға, өңдеуге, сақтауға, жүктеп алуға және пайдалануға келісім беремін.
Өтінім беруші 20______ жылғы "____" ___________ сағат ____ қол қойып, жіберді:
ЭЦҚ-дан алынған деректер
ЭЦҚ-ның қойылған күні және уақыты
Өтінімнің қабылданғаны туралы хабарлама:
Өтінім қарауға 20____ жылғы "____" _________ сағат ______ қабылданды:
ЭЦҚ-дан алынған деректер
ЭЦҚ-ның қойылған күні және уақыты
Аббревиатуралардың толық жазылуы:
ЭЦҚ – электрондық цифрлық қолтаңба;
ЖСН – жеке сәйкестендіру нөмірі;
ЖСК – жеке сәйкестендіру коды;
БСК – банктік сәйкестендіру коды;
БСН – бизнес-сәйкестендіру нөмірі;
Кбе – бенефициар коды;
* – басым дақылдарды субсидиялау процесі толық автоматтандырылған кезде өтінімнің мәліметтері интеграциялау есебінен автоматты түрде толтырылады.
Басым дақылдар өндiрудi
субсидиялау арқылы өсiмдiк
шаруашылығының
шығымдылығын және өнім
сапасын арттыруды, жанар-
жағармай материалдарының
және көктемгi егіс пен егiн
жинау жұмыстарын жүргiзу
үшін қажеттi басқа да тауарлық-
материалдық құндылықтардың
құнын субсидиялау
қағидаларына
2-қосымша
Нысан
"Бекітемін"
Басқарма басшысы
___________________________
(аты, әкесінің аты (бар болса),
тегі, қолы, мөрі)
20___жылғы "___" _________
_____________ облысы бойынша басым ауыл шаруашылығы дақылдарын субсидиялауға ____ жылы бөлінген бюджет қаражатының игерілуі жөніндегі жиынтық ақпарат
Ауыл шаруашылығы дақылдары
Сатып алынған немесе қайта өңдеуге өткізілген өнім көлемі, тоннамен
1 тоннаға арналған субсидиялар нормасы, теңге
Бөлінген субсидиялар көлемі, мың теңге
Игерілгені, мың теңге
1
2
3
4
5
6
Жиыны
Субсидия алған шаруашылық жүргізуші субъектілер саны
Акционерлік қоғамдар
Шаруашылық серіктестіктер
Шаруа қожалықтары
Өндірістік кооперативтер
Басқа шаруашылық жүргізуші субъектілер
1
2
3
4
5
6
Саны бірлік

3. Сведения о членах сельскохозяйственного кооператива:
№ п/п
Наименование члена сельскохозяйственного кооператива, которому причитается субсидия
БИН/ИИН члена сельскохозяйственного кооператива, которому причитается субсидия
1
2
3
4. Сведения о земельном участке*:
№ п/п
кадастровый номер
площадь всего, гектар
в том числе, пашни
целевое назначение
наименование собственника земельного участка или землепользователя
1
2
3
4
5
6
5. Сведения о наличии текущего счета у сельскохозяйственного товаропроизводителя или сельскохозяйственного кооператива в банке второго уровня*:
ИИН/БИН_____________________________________________________
Реквизиты банка: ______________________________________________
Наименование банка:___________________________________________
БИК__________________________________________________________
ИИК__________________________________________________________
БИН__________________________________________________________
Кбе___________________________________________________________
6. Договор с перерабатывающим предприятием о сдаче сельскохозяйственной
продукции: номер _______________________________________________________
акт сверки ________________________________________________________
объем продукции в тоннах ______________________________________
7. Документ, подтверждающий передачу сельскохозяйственной продукции между
сельскохозяйственным товаропроизводителем или сельскохозяйственным кооперативом и
перерабатывающим предприятием: номер ___________________________________________
акт сверки ______________________________________________________________________
объем продукции в тоннах ________________________________________________________
8. Платежные документы, подтверждающие понесенные затраты (на момент подачи заявки)
перерабатывающего предприятия: номер и дата выдачи ________________________________
наименование перерабатывающего предприятия ______________________________________
адрес местонахождения перерабатывающего предприятия______________________________
9. Документ, подтверждающий передачу сельскохозяйственной продукции между
структурными подразделениями сельскохозяйственного товаропроизводителя или
сельскохозяйственного кооператива: номер __________________________________________
дата выдачи ____________________________________________________
объем продукции в тоннах ________________________________________
Примечание:
Подтверждаю достоверность представленной информации и осведомлен об ответственности за предоставление недостоверных сведений в соответствии с законодательством Республики Казахстан и даю согласие на использование сведений, составляющих охраняемую законом тайну, а также на сбор, обработку, хранение, выгрузку и использование персональных данных и иной информации.
Подписано и отправлено заявителем в ____ часов "__" ______ 20__ года:
Данные из ЭЦП
Дата и время подписания ЭЦП
Уведомление о принятии заявки:
Заявка принята к рассмотрению в ____ часов "___" ______ 20__ года:
Данные из ЭЦП
Дата и время подписания ЭЦП
Расшифровка аббревиатур:
ЭЦП - электронная цифровая подпись;
ИИН - индивидуальный идентификационный номер;
ИИК - индивидуальный идентификационный код;
БИК - банковский идентификационный код;
БИН - бизнес-идентификационный номер;
Кбе - код бенефициара;
* - при полной автоматизации процесса субсидирования приоритетных культур сведения заявки заполняются автоматически за счет интеграции.
Приложение 2
к Правилам субсидирования повышения урожайности и качества продукции растениеводства, стоимости горюче-смазочных материалов и других товарно-материальных ценностей, необходимых для проведения весенне-полевых и уборочных работ, путем субсидирования производства приоритетных культур
Форма
"Утверждаю"
Руководитель управления
____________________________
(фамилия, имя, отчество
(при его наличии),
подпись, печать)
"___" __________ 20__ года
Сводная информация по освоению бюджетных средств, выделенных на субсидирование приоритетных сельскохозяйственных культур по _____________________ области в _____ году
Сельскохозяйственные культуры
Объем закупленной или сданной на переработку продукции, в тоннах
Норма субсидий на 1 тонну, тенге
Объем выделенных субсидий, тысяч тенге
Освоено, тысяч тенге
1
2
3
4
5
6
Итого
Количество хозяйствующих субъектов, получивших субсидии:
Акционерные общества
Хозяйственные товарищества
Крестьянские хозяйства
Производственные кооперативы
Другие хозяйствующие субъекты
1
2
3
4
5
6
Количество единиц