Сәулет, қала құрылысы және құрылыс саласындағы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандарттарын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрінің м.а. 2015 жылғы 27 наурыздағы № 276 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2015 жылы 22 мамырда № 11133 тіркелді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрінің 2021 жылғы 4 ақпандағы № 44 бұйрығымен
Ескерту. Күші жойылды – ҚР Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрінің 04.02.2021 № 44 (алғаш ресми жарияланған күнінен кейін он күнтізбелік күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
"Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы" 2013 жылғы 15 сәуірдегі Қазақстан Республикасы Заңының 10-бабының 1) тармақшасына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
1. Қоса беріліп отырған:
1) "Іздестіру қызметіне лицензия беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандарты осы бұйрыққа 1-қосымшаға сәйкес;
2) "Жобалау қызметіне лицензия беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандарты осы бұйрыққа 2-қосымшаға сәйкес;
3) "Құрылыс-монтаждау жұмыстарына лицензия беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандарты осы бұйрыққа 3-қосымшаға сәйкес;
4) алып тасталды – ҚР Инвестициялар және даму министрінің 28.12.2018 № 953 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік жиырма бір күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен;
5) "Сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі саласында сараптамалық жұмыстар мен инжинирингтік көрсетілетін қызметтерді жүзеге асыратын сарапшыларды аттестаттау" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандарты осы бұйрыққа 5-қосымшаға сәйкес бекітілсін.
Ескерту. 1-тармаққа өзгеріс енгізілді – ҚР Инвестициялар және даму министрінің 28.12.2018 № 953 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік жиырма бір күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
2. Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрлігінің Құрылыс, тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық істері және жер ресурстарын басқару комитетіне заңнамада белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелуін;
2) осы бұйрық мемлекеттік тіркеуден өткеннен кейін күнтізбелік он күн ішінде оның мерзімді баспасөз басылымдарында және "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесінде ресми жариялауға жіберілуін;
3) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрлігінің интернет-ресурсында орналастырылуын қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау жетекшілік ететін Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика вице-министріне жүктелсін.
4. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейiн күнтiзбелiк он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасы
Ұлттық экономика министрінің
міндетін атқарушы
М. Құсайынов
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Инвестициялар және даму министрі
____________________ Ә. Исекешев

Об утверждении стандартов государственных услуг в сфере архитектуры, градостроительства и строительства
Приказ и.о. Министра национальной экономики Республики Казахстан от 27 марта 2015 года № 276. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 22 мая 2015 года № 11133. Утратил силу приказом Министра индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан от 4 февраля 2021 года № 44.
Сноска. Утратил силу приказом Министра индустрии и инфраструктурного развития РК от 04.02.2021 № 44 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
В соответствии с подпунктом 1) статьи 10 Закона Республики Казахстан от 15 апреля 2013 года "О государственных услугах" ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Утвердить прилагаемые:
1) стандарт государственной услуги "Выдача лицензии на изыскательскую деятельность" согласно приложению 1 к настоящему приказу;
2) стандарт государственной услуги "Выдача лицензии на проектную деятельность" согласно приложению 2 к настоящему приказу;
3) стандарт государственной услуги "Выдача лицензии на строительно-монтажные работы" согласно приложению 3 к настоящему приказу;
4) исключен приказом Министра по инвестициям и развитию РК от 28.12.2018 № 953 (вводится в действие по истечении двадцати одного календарного дня после дня его первого официального опубликования).
5) стандарт государственной услуги "Аттестация экспертов, осуществляющих экспертные работы и инжиниринговые услуги в сфере архитектурной, градостроительной и строительной деятельности" согласно приложению 5 к настоящему приказу.
2. Комитету по делам строительства, жилищно-коммунального хозяйства и управлению земельным ресурсами Министерства национальной экономики Республики Казахстан обеспечить в установленном законодательством порядке:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) в течение десяти календарных дней после государственной регистрации настоящего приказа его направление на официальное опубликование в периодических печатных изданиях и в информационно-правовой системе "Әділет";
3) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства национальной экономики Республики Казахстан.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего вице-министра национальной экономики Республики Казахстан.
4. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Исполняющий обязанности
Министра национальной экономики
Республики Казахстан
М. Кусаинов
"Согласовано"
Министр по инвестициям
и развитию Республики Казахстан
________________ А. Исекешев

2015 жылғы 15 шілде
Қазақстан Республикасы
Ұлттық экономика министрінің
міндетін атқарушының
2015 жылғы 27 наурыздағы
№ 276 бұйрығына
1-қосымша
"Іздестіру қызметіне лицензия беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандарты
Ескерту. Стандарт жаңа редакцияда – ҚР Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрінің 10.07.2019 № 499 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік жиырма бір күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
1-тарау. Жалпы ережелер
1. Мемлекеттік көрсетілетін қызметтің атауы: "Іздестіру қызметіне лицензия беру" (бұдан әрі – мемлекеттік көрсетілетін қызмет).
2. Мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартын әзірлейтін орталық мемлекеттік органның атауы: Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрлігі (бұдан әрі – Министрлік).
3. Мемлекеттік көрсетілетін қызмет облыстардың, Нұр-Сұлтан, Алматы және Шымкент қалаларының, мемлекеттік сәулет-құрылыс бақылауын жүзеге асыратын жергілікті атқарушы органдарымен (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті беруші) көрсетіледі.
Өтініштер қабылдауды және мемлекеттік көрсетілетін қызмет көрсету нәтижелерін беру "электрондық үкіметтің" www.egov.kz веб-порталы (бұдан әрі – портал) арқылы жүзеге асырылады.
2-тарау. Мемлекеттік қызметті көрсету тәртібі
4. Мемлекеттік көрсетілетін қызмет көрсету мерзімдері порталға құжаттар топтамасы тапсырылған күннен бастап:
1) лицензия беру, заңды тұлға-лицензиатты бөліп шығару нысанында қайта ұйымдастыру және заңды тұлға-лицензиатты бөліну нысанында қайта ұйымдастыру кезінде және санат бере отырып қайта ресімдеу – 5 жұмыс күнін (құжаттар қабылданған күн мемлекеттік қызмет көрсету мерзіміне кірмейді);
2) жеке тұлға-лицензиаттың тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда), жеке кәсіпкер-лицензиат қайта тіркелген, оның атауы немесе заңды мекенжайы, заңды тұлға-лицензиаттың атауы және (немесе) орналасқан жері өзгерген кезінде қайта ресімдеу – 3 жұмыс күнін (құжаттар қабылданған күн мемлекеттік қызмет көрсету мерзіміне кірмейді) құрайды.
Қызмет беруші қызмет алушыдан құжаттарды алған сәттен бастап екі жұмыс күні ішінде ұсынылған құжаттардың толықтығын тексереді.
Ұсынылған құжаттардың толық болмау фактісі анықталған жағдайда көрсетілетін қызметті беруші көрсетілген мерзімде өтінішті қарауы тоқтату туралы жазбаша дәлелді жауап береді.
5. Мемлекеттік көрсетілетін қызмет нысаны: электрондық (толық автоматтандырылған).
6. Мемлекеттік көрсетілетін қызметтің нәтижесі іздестіру қызметіне лицензия беру, лицензияны және қайта ресімдеу, не осы стандарттың 10 тармағына көзделген жағдайлар және негіздер бойынша мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауап беру болып табылады.
Мемлекеттік көрсетілетін қызметтің көрсету нәтижесін ұсыну нысаны: электрондық түрде.
Порталда мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесі көрсетілетін қызметті берушінің уәкілетті адамының электрондық цифрлық қолтаңба (бұдан әрі – ЭЦҚ) қойылған электрондық құжат нысанында көрсетілетін қызметті алушының "жеке кабинетіне" жіберіледі.

15 апреля 2015 года
Приложение 1
к приказу исполняющего
обязанности Министра
национальной экономики
Республики Казахстан
от 27 марта 2015 года № 276
Стандарт государственной услуги
"Выдача лицензии на изыскательскую деятельность"
Сноска. Стандарт в редакции приказа Министра индустрии и инфраструктурного развития РК от 10.07.2019 № 499 (вводится в действие по истечении двадцати одного календарного дня после дня его первого официального опубликования).
Глава 1. Общие положения
1. Наименование государственной услуги: "Выдача лицензии на изыскательскую деятельность" (далее – государственная услуга).
2. Наименование центрального государственного органа, разрабатывающего стандарт государственной услуги: Министерство индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан (далее – Министерство).
3. Государственная услуга оказывается местными исполнительными органами областей, городов Нур-Султан, Алматы и Шымкент, осуществляющими государственный архитектурно-строительный контроль (далее – услугодатель).
Прием заявлений и выдача результата оказания государственной услуги осуществляются через веб-портал "электронного правительства": www.egov.kz (далее – портал).
Глава 2. Порядок оказания государственной услуги
4. Сроки оказания государственной услуги со дня сдачи пакета документов в портал составляет:
1) выдача, переоформление лицензии при реорганизации юридического лица-лицензиата в форме выделения и разделения и при переоформлении лицензии с присвоением категории – 5 рабочих дней (день приема заявлений и документов не входит в срок оказания государственной услуги);
2) переоформление лицензии при перерегистрации индивидуального предпринимателя-лицензиата, изменении его наименования или юридического адреса, переоформления лицензии при изменении наименования и (или) места нахождения юридического лица-лицензиата, переоформлении лицензии при изменения фамилии, имени, отчества (при его наличии) физического лица-лицензиата – 3 рабочих дня (день приема заявлений и документов не входит в срок оказания государственной услуги).
Услугодатель в течение двух рабочих дней с момента получения документов проверяет полноту представленных документов.
В случае установления факта неполноты представленных документов услугодатель в указанные сроки дает мотивированный отказ в дальнейшем рассмотрении заявления.
5. Форма оказания государственной услуги: электронная (полностью автоматизированная).
6. Результатом оказания государственной услуги является выдача лицензии и переоформление лицензии на изыскательскую деятельность, либо мотивированный ответ об отказе в предоставлении государственной услуги в случаях и по основаниям, предусмотренным пунктом 10 настоящего стандарта.
Форма предоставления результата оказания государственной услуги: электронная.
При обращении услугополучателя результат государственной услуги направляется услугополучателю в "личный кабинет" в форме электронного документа, удостоверенного электронной цифровой подписью (далее – ЭЦП) уполномоченного лица услугодателя.

7. Мемлекеттік қызмет ақылы түрде: жеке және заңды тұлғаларға көрсетіледі.
Лицензияны беру және қайта ресімдеу үшін лицензиялық алым "Салық және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер туралы" Қазақстан Республикасы Кодексіне (Салық кодексі) сәйкес:
1) лицензия беру үшін - 10 айлық есептік көрсеткішті;
2) лицензияны қайта ресімдеу үшін - лицензия беру кезіндегі мөлшерлеменің 10 %-ын құрайды.
Лицензиялық алымды төлеу екінші деңгейдегі банктер және банктік операциялардың жекелеген түрлерін жүзеге асыратын ұйымдар арқылы қолма-қол және қолма-қол ақшасыз нысанда жүзеге асырылады.
Іздестіру қызметіне лицензия алуға, қайта ресімдеуге, электрондық сұрау берілген жағдайда, төлем "электрондық үкіметтің" төлем шлюзі арқылы жүзеге асырылады.
8. Жұмыс кестесі:
1) көрсетілетін қызметті берушінің жұмыс кестесі – Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасына сәйкес демалыс және мереке күндерінен басқа, дүйсенбіден бастап жұманы қоса алғанда сағат 09.00-ден 18.30-ға дейін, түскі үзіліс сағат 13.00-ден 14.30-ға дейін;
2) порталдың – жөндеу жұмыстарын жүргізуге байланысты техникалық үзілістерді қоспағанда, тәулік бойы (көрсетілетін қызметті алушы жұмыс уақыты аяқталғаннан кейін, Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасына сәйкес демалыс және мереке күндері өтініш жасаған кезде, өтініштерді қабылдауды және мемлекеттік көрсетілетін қызметтің нәтижесін беруді келесі жұмыс күнінде жүзеге асырады).
9. Көрсетілетін қызметті алушы өтініш берген кезде мемлекеттік қызмет көрсету үшін қажетті құжаттардың тізбесі:
1) лицензия алған кезде:
жеке тұлға үшін - осы стандартқа 1-қосымшаға сәйкес, мемлекеттік көрсетілетін қызмет алушының ЭЦҚ қойылған электрондық құжат нысанындағы өтініш;
заңды тұлға үшін - осы стандартқа 2-қосымшаға сәйкес, мемлекеттік көрсетілетін қызмет алушының ЭЦҚ қойылған электрондық құжат нысанындағы өтініш;
осы стандартқа 3-қосымшаға сәйкес біліктілік талаптарға сәйкестігі туралы мәліметтер нысаны, штатында лицензияланатын қызмет түрінің өтініш жасалған кіші түрінің құрамына кіретін инженер-техник жұмыскердің болуын және ең аз материалдық-техникалық жарақтандырылуының болуын растайтын құжаттармен қоса беріледі;
2) жеке тұлға-лицензиаттың тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда), жеке кәсіпкер-лицензиат қайта тіркелген, оның атауы немесе заңды мекенжайы, заңды тұлға-лицензиаттың атауы және (немесе) орналасқан жері өзгерген, заңды тұлға-лицензиатты бірігу нысанында қайта ұйымдастыру, заңды тұлға-лицензиатты қайта құру нысанында қайта ұйымдастыру, заңды тұлға-лицензиатты басқа заңды тұлғамен қосылу нысанында қайта ұйымдастыру кезінде қайта ресімдеген кезде:
жеке тұлға үшін - осы стандартқа 4-қосымшаға сәйкес, мемлекеттік көрсетілетін қызмет алушының ЭЦҚ қойылған нысан бойынша өтініш;
заңды тұлға үшін - осы стандартқа 5-қосымшаға сәйкес, мемлекеттік көрсетілетін қызмет алушының ЭЦҚ қойылған, нысан бойынша өтініш;

7. Государственная услуга оказывается платно: физическим и юридическим лицам.
За оказание государственной услуги взимается лицензионный сбор за право занятия отдельными видами деятельности, который в соответствии с Кодексом Республики Казахстан "О налогах и других обязательных платежах в бюджет" (Налоговый кодекс) составляет:
1) за выдачу лицензии – 10 месячных расчетных показателей;
2) за переоформление лицензии – 10 % от ставки при выдаче лицензии.
Оплата лицензионного сбора осуществляется в наличной и безналичной форме через банки второго уровня и организации, осуществляющие отдельные виды банковских операций.
При подачи электронного запроса на получение лицензии, переоформление лицензии на изыскательскую деятельность, оплата осуществляется через платежный шлюз "электронного правительства".
8. График работы:
1) услугодателя – с понедельника по пятницу, с 9.00 до 18.30, с перерывом на обед с 13.00 до 14.30 часов, кроме выходных и праздничных дней, согласно трудовому законодательству Республики Казахстан;
2) портала – круглосуточно, за исключением технических перерывов в связи с проведением ремонтных работ (при обращении услугополучателя после окончания рабочего времени, в выходные и праздничные дни согласно трудовому законодательству Республики Казахстан, прием заявлений и выдача результатов оказания государственной услуги осуществляется следующим рабочим днем).
9. Для получения государственной услуги услугополучатель представляет перечень документов:
1) при получении лицензии:
для физического лица – заявление в форме электронного документа, подписанное ЭЦП услугополучателя, по форме согласно приложению 1 к настоящему стандарту государственной услуги;
для юридического лица – заявление в форме электронного документа, подписанное ЭЦП услугополучателя, по форме согласно приложению 2 к настоящему стандарту государственной услуги;
форма сведений о соответствии квалификационным требованиям согласно приложению 3 к настоящему стандарту государственной услуги с документальным подтверждением наличия в штате инженерно-технического работника, входящих в состав запрашиваемого подвида лицензируемого вида деятельности и наличия минимальной материально-технической оснащенности;
2) при переоформлении лицензии по причинам изменения фамилии, имени, отчества (при его наличии) физического лица-лицензиата, перерегистрации индивидуального предпринимателя-лицензиата, изменении его наименования или юридического адреса, изменения наименования и (или) места нахождения юридического лица-лицензиата, реорганизации юридического лица-лицензиата в форме слияния, реорганизации юридического лица-лицензиата в форме преобразования, реорганизации в форме присоединения юридического лица-лицензиата к другому юридическому лицу:
для физического лица – заявление в форме электронного документа, подписанное ЭЦП услугополучателя, по форме согласно приложению 4 к настоящему стандарту государственной услуги;
для юридического лица – заявление в форме электронного документа, подписанное ЭЦП услугополучателя, по форме согласно приложению 5 к настоящему стандарту государственной услуги;

3) заңды тұлға-лицензиатты бөліп шығару нысанында қайта ұйымдастыру, заңды тұлға-лицензиатты бөліну нысанында қайта ұйымдастыру кезінде, лицензияны қайта ресімдеген кезде:
заңды тұлға үшін - осы стандартқа 5-қосымшаға сәйкес, мемлекеттік көрсетілетін қызмет алушының ЭЦҚ қойылған электрондық нысан бойынша өтініш;
осы стандартқа 3-қосымшаға сәйкес біліктілік талаптарға сәйкестігі туралы мәліметтер нысаны;
заңды тұлға-лицензиатты бөліп шығару нысанында қайта ұйымдастыру кезінде Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен ресімделген бөліп шығарған заңды тұлғаның лицензияны бөлініп шыққан заңды тұлғаға қайта ресімдеуге келіскені туралы шешімінің электрондық көшірмесі;
Жеке басын куәландыратын, заңды тұлғаны мемлекеттік тіркеу (қайта тіркеу) туралы, дара кәсіпкерді мемлекеттік тіркеу туралы құжаттардың мәліметтері, лицензия туралы, лицензиялық алым туралы мәліметтер көрсетілетін қызметті берушіге ақпараттық жүйелерден "электрондық үкіметтің" шлюзы арқылы беріледі.
Көрсетілетін қызметті алушы ақпараттық жүйелердегі заңмен қорғалатын құпияны құрайтын мәліметтерді пайдалануға келісім береді.
Портал арқылы жүгіну кезінде көрсетілетін қызметті алушының "жеке кабинетіне" мемлекеттік көрсетілетін қызмет көрсетуге арналған сұрауды қабылдау туралы мемлекеттік көрсетілетін қызметтің нәтижесін алу күні мен уақытын көрсете отырып мәртебе жіберіледі.
10. Егер:
1) Қазақстан Республикасының заңдарында жеке немесе заңды тұлғалардың осы санаты үшін қызмет түрімен айналысуға тыйым салынған;
2) лицензиялық алым енгізілмеген;
3) өтініш беруші біліктілік талаптарына сәйкес келмеген;
4) лицензиар тиісті келісуші мемлекеттік органнан өтініш берушінің лицензиялау кезінде қойылатын талаптарға сәйкес келмейтіні туралы жауап алған;
5) өтініш берушіге қатысты лицензиялауға жататын қызметті немесе жекелеген қызмет түрлерін тоқтата тұру немесе оларға тыйым салу туралы заңды күшіне енген сот шешімі (үкімі) болған;
6) сот орындаушысының ұсынуы негізінде сот өтініш беруші-борышкерге лицензия беруге уақытша тыйым салған жағдайларда мемлекеттік көрсетілетін қызметті көрсетуден бас тартылады.
3-тарау. Мемлекеттік қызмет көрсету мәселелері бойынша көрсетілетін қызметті берушінің және (немесе) оның лауазымды адамдарының шешімдеріне, әрекетіне (әрекетсіздігіне) шағымдану тәртібі
11. Көрсетілетін қызметті берушінің не (немесе) оның лауазымды адамдарының шешімдеріне, әрекеттеріне (әрекетсіздігіне) шағымдану жағдайда, шағым көрсетілетін қызметті беруші басшысының не Министірліктің атына, Министірліктің: www. mііd.gov.kz, көрсетілетін қызметті берушінің интернет-ресурстарында орналастырылған мекенжайлар бойынша беріледі.
Шағымдар жазбаша нысанда пошта арқылы немесе көрсетілетін қызметті берушінің немесе Министрліктің кеңсесі арқылы қолма-қол қабылданады.
Шағымды қабылдаған адамның тегі мен аты-жөні, берілген шағымға жауап алу мерзімі және орны көрсетіле отырып, шағымды көрсетілетін қызметті берушінің немесе Министірліктің кеңсесінде тіркеу (мөртаңба, кіріс нөмірі және күні) оның қабылданғанын растау болып табылады.
Портал арқылы өтініш берген кезде шағымдану тәртібі туралы ақпаратты бірыңғай байланыс орталығының 1414 телефоны бойынша алуға болады.
Көрсетілетін қызметті берушінің атына келіп түскен көрсетілетін қызметті алушының шағымы оны тіркеген күннен бастап 5 (бес) жұмыс күні ішінде қаралуға жатады. Шағымды қараудың нәтижелері туралы дәлелді жауап пошта арқылы көрсетілетін қызметті алушыға жіберіледі не көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесінде қолма-қол беріледі.
Мемлекеттік көрсетілетін қызмет нәтижелерімен келіспеген жағдайда көрсетілетін қызметті алушы мемлекеттік қызметтер көрсету сапасын бағалау және бақылау жөніндегі уәкілетті органға шағым береді.
Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер көрсету сапасын бағалау және бақылау жөніндегі уәкілетті органның атына келіп түскен көрсетілетін қызметті алушының шағымы оны тіркеген күннен бастап 15 (он бес) жұмыс күні ішінде қаралуға жатады.

3) при переоформлении лицензии по причинам реорганизации юридического лица-лицензиата в форме выделения, реорганизации юридического лица-лицензиата в форме разделения:
заявление в форме электронного документа, подписанное ЭЦП услугополучателя, по форме согласно приложению 5 к настоящему стандарту государственной услуги;
форма сведений о соответствии квалификационным требованиям согласно приложению 3 к настоящему стандарту государственной услуги;
электронная копия оформленного в установленном законодательством Республики Казахстан порядке решения о согласии юридического лица, из которого произведено выделение на переоформление лицензии на выделенное юридическое лицо при реорганизации юридического лица-лицензиата в форме выделения.
Сведения документов, удостоверяющих личность; о государственной регистрации (перерегистрации) юридического лица; о государственной регистрации индивидуального предпринимателя; сведения о лицензии, о лицензионном сборе; предоставляются услугодателю из информационных систем через шлюз "электронного правительства".
Услугополучатель дает согласие на использование сведений, составляющих охраняемую законом тайну, содержащихся в информационных системах.
Услугополучателю в "личный кабинет" направляется статус о принятии запроса для оказания государственной услуги с указанием даты и времени получения результата государственной услуги.
10. Основанием для отказа в оказании государственной услуги является:
1) занятие видом деятельности запрещено законами Республики Казахстан для данной категории физических или юридических лиц;
2) не внесен лицензионный сбор;
3) заявитель не соответствует квалификационным требованиям;
4) лицензиаром получен ответ от соответствующего согласующего государственного органа о несоответствии заявителя предъявляемым при лицензировании требованиям;
5) в отношении заявителя имеется вступившее в законную силу решение (приговор) суда о приостановлении или запрещении деятельности или отдельных видов деятельности, подлежащих лицензированию;
6) судом на основании представления судебного исполнителя временно запрещено выдавать заявителю-должнику лицензию.
Глава 3. Порядок обжалования решений, действий (бездействия) услугодателей и (или) его должностных лиц по вопросам оказания государственной услуги
11. В случае обжалования решений, действий (бездействий) услугодателя и (или) его должностных лиц жалоба подается на имя руководителя услугодателя или Министерства по адресам, размещенным на интернет-ресурсах Министерства: www.miid.gov.kz, услугодателя.
Жалоба подается в письменной форме по почте, либо нарочно через канцелярию услугодателя или Министерства.
Подтверждением принятия жалобы является регистрация (штамп, входящий номер и дата) в канцелярии услугодателя, или Министерства, с указанием фамилии и инициалов лица, принявшего жалобу, срока и места получения ответа на поданную жалобу.
В жалобе:
1) физического лица – указываются его фамилия, имя, отчество (при его наличии), почтовый адрес, контактный телефон;
2) юридического лица – его наименование, почтовый адрес, исходящий номер и дата. Обращение подписывается услугополучателем.
Жалоба услугополучателя, поступившая в адрес услугодателя подлежит рассмотрению в течение 5 (пяти) рабочих дней со дня ее регистрации. Мотивированный ответ о результатах рассмотрения жалобы направляется услогополучателю по почте либо выдается нарочно в канцелярии услугодателя.
При обращении через портал информацию о порядке обжалования получает по телефону единого контакт-центра 1414.
При отправке жалобы через портал услугополучателю из "личного кабинета" доступна информация об обращении, которая обновляется в ходе обработки обращения услугодателем (отметки о доставке, регистрации, исполнении, ответ о рассмотрении).
В случае несогласия с результатами оказанной государственной услуги услугополучатель обращается с жалобой в уполномоченный орган по оценке и контролю за качеством оказания государственных услуг.
Жалоба услугополучателя, поступившая в адрес уполномоченного органа по оценке и контролю за качеством оказания государственных услуг, рассматривается 15 (пятнадцать) рабочих дней со дня ее регистрации.

12. Көрсетілген мемлекеттік қызметтің нәтижелерімен келіспеген жағдайларда, көрсетілетін қызметті алушы заңнамада белгіленген тәртіппен сотқа жүгінеді.
4-тарау. Мемлекеттік қызмет көрсету, электрондық нысанда көрсету ерекшеліктері ескеріле отырып, өзге де талаптар
13. Мемлекеттік көрсетілетін қызметті көрсету орындарының мекенжайлары:
Министрліктің www.mііd.gov.kz.
көрсетілетін қызметті берушінің.
14. Көрсетілетін қызметті алушының қашықтықтан қол жеткізу режимінде порталдың "жеке кабинеті", сондай-ақ мемлекеттік қызметтер көрсету мәселелері жөніндегі бірыңғай байланыс орталығы арқылы мемлекеттік қызметті көрсетудің тәртібі мен мәртебесі туралы ақпаратты алу мүмкіндігі бар.
15. Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер көрсету мәселелері жөніндегі анықтамалық қызметтердің байланыс телефондары Министрліктің: www.mііd.gov.kz, көрсетілетін қызметті берушінің интернет-ресурстарында орналастырылған. Мемлекеттік қызметтер көрсету мәселелері жөніндегі бірыңғай байланыс орталығы: (1414).
"Іздестіру қызметіне
лицензия беру" мемлекеттік
көрсетілетін қызмет
стандартына
1-қосымша
Нысан
Лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаны алуға арналған жеке тұлғаның өтініші
___________________________________________________________________
(лицензиардың толық атауы)
___________________________________________________________________
(жеке тұлғаның тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда), жеке сәйкестендіру нөмірі)
___________________________________________________________________
(қызметтің түрі және (немесе) қызметтің кіші түрінің (-лері) толық атауы көрсетілсін)
жүзеге асыруға лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаны беруіңізді сұраймын
Жеке тұлғаның тұрғылықты жерінің мекенжайы
___________________________________________________________________
(пошталық индексі, облысы, қаласы, ауданы, елді мекені, көше атауы,
үй/ғимарат нөмірі)
Электрондық пошта _____________________________________________
Телефондары ___________________________________________________
Факс __________________________________________________________
Банк шоты _____________________________________________________
(шот нөмірі, банктің атауы және орналасқан жері)
Қызметті немесе іс-қимылды (операцияларды) жүзеге асыру объектісінің мекенжайы
_____________________________________________________
(пошталық индексі, облысы, қаласы, ауданы, елді мекені, көше атауы,
үй/ғимарат (стационарлық үй-жайлар) нөмірі)
______ парақта қоса беріліп отыр
Осымен:
көрсетілген барлық деректердің ресми байланыстар болып табылатындығы және оларға лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаны беру немесе беруден бас тарту мәселелері бойынша кез келген ақпаратты жіберіледі;
өтініш берушіге қызметтің лицензияланатын түрімен және (немесе) кіші түрімен айналысуға сотпен қойылған шектеуліттер жоқтығы;
қоса берілген құжаттардың барлығы шындыққа сәйкес және жарамды болып табылатындығы расталады;
өтініш беруші лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаны беру кезінде ақпараттық жүйелерде қамтылған, заңмен қорғалатын құпияны құрайтын қолжетімділігі шектеулі дербес деректерді пайдалануға келісімін береді.
Жеке тұлға __________ _____________________________________
(қолы) (тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда)
Толтыру күні: 20__ жылғы "__" _________________
"Іздестіру қызметіне
лицензия беру" мемлекеттік
көрсетілетін қызмет
стандартына
2-қосымша
Нысан
Лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаныалуға арналған заңды тұлғаның өтініші
___________________________________________________________________
(лицензиардың толық атауы)
___________________________________________________________________
(заңды тұлғаның (оның ішінде шетелдік заңды тұлғаның) толық атауы,
орналасқан орны, бизнес-сәйкестендіру нөмірі, заңды тұлғаның бизнес- сәйкестендіру
нөмірі болмаған жағдайда – шетелдік заңды тұлға филиалының немесе өкілдігінің
бизнес-сәйкестендіру нөмірі)
___________________________________________________________________
(қызметтің түрі және (немесе) қызметтің кіші түрінің (-лері) толық атауы көрсетілсін)
_______________________________________________________________________
жүзеге асыруға лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаны беруіңізді сұраймын
Заңды тұлғаның мекенжайы _______________________________________
(пошталық индексі, облысы, қаласы, ауданы, елді мекені, көше атауы,
үй/ғимарат (стационарлық үй-жайлар) нөмірі)
Электрондық пошта _____________________________________________
Телефондары ___________________________________________________
Факс __________________________________________________________
Банк шоты _____________________________________________________
(шот нөмірі, банктің атауы және орналасқан жері)
Қызметті немесе іс-қимылды (операцияларды) жүзеге асыру объектісінің мекенжайы
____________________________________________________
(пошталық индексі, облысы, қаласы, ауданы, елді мекені, көше атауы,
үй/ғимарат (стационарлық үй-жайлар) нөмірі)
______ парақта қоса беріліп отыр.
Осымен:
көрсетілген барлық деректердің ресми байланыстар болып табылатындығы және оларға лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаны беру немесе беруден бас тарту мәселелері бойынша кез келген ақпаратты жіберіледі;
өтініш берушіге қызметтің лицензияланатын түрімен және (немесе) кіші түрімен айналысуға сотпен қойылған шектеуліттер жоқтығы;
қоса берілген құжаттардың барлығы шындыққа сәйкес және жарамды болып табылатындығы расталады;
өтініш беруші лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаны беру кезінде ақпараттық жүйелерде қамтылған, заңмен қорғалатын құпияны құрайтын қолжетімділігі шектеулі дербес деректерді пайдалануға келісімін береді.
Басшы ___________ _______________________________________
(қолы) (тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда)
Толтыру күні: 20__ жылғы "__" _________________
"Іздестіру қызметіне
лицензия беру"
мемлекеттік көрсетілетін
қызмет стандартына
3-қосымша
Нысан
Іздестіру қызметіне лицензияға мәліметтер нысаны
Жеке тұлға үшін өтініш берушінің біліктілігі және заңды тұлға үшін инженер-техник қызметкерлері туралы мәліметтер
(лицензияны және/немесе лицензияға қосымшаны алған кезде толтырылады)

12. В случаях несогласия с результатами оказанной государственной услуги, услугополучатель обращается в суд в установленном законодательством Республики Казахстан порядке.
Глава 4. Иные требования с учетом особенностей оказания государственной услуги оказываемой в электронной форме
13. Адреса мест оказания государственной услуги размещены на интернет-ресурсах:
Министерства www.miid.gov.kz;
услугодателя.
14. Услугополучатель получает информации о статусе оказания государственной услуги в режиме удаленного доступа посредством "личного кабинета" портала, а также единого контакт-центра по вопросам оказания государственных услуг.
15. Контактные телефоны справочных служб услугодателя по вопросам оказания государственной услуги размещены на интернет-ресурсах Министерства: www. miid.gov.kz, услугодателя. Единый контакт-центр по вопросам оказания государственных услуг: 1414.
Приложение 1
к стандарту государственной услуги
"Выдача лицензии
на изыскательскую деятельность"
Форма
Заявление физического лица для получения лицензии и (или) приложения к лицензии
В ______________________________________________________________________
(полное наименование лицензиара)
от ___________________________________________________________________________
(фамилия имя отчество (при его наличии) физического лица,
реквизиты индивидуального идентификационного номера)
Прошу выдать лицензию и (или) приложение к лицензии на осуществление
______________________________________________________________________________
(указать полное наименование вида деятельности и (или) подвида(ов) деятельности)
Адрес местожительства физического лица
______________________________________________________________________________
(почтовый индекс, область, город, район, населенный пункт,
наименование улицы, номер дома/здания)
Электронная почта _____________________________________________________________
Телефоны _____________________________________________________________________
Факс _________________________________________________________________________
Банковский счет _______________________________________________________________
(номер счета, наименование и местонахождение банка)
Адрес объекта осуществления деятельности или действий (операций)
______________________________________________________________________________
(почтовый индекс, область, город, район, населенный пункт,
наименование улицы, номер дома/здания (стационарного помещения)
Прилагается _____ листов.
Настоящим подтверждается, что:
все указанные данные являются официальными контактами и на них направляется любая информация по вопросам выдачи или отказа в выдаче лицензии и (или) приложения к лицензии;
у заявителя отсутствует ограничения наложенное судом на занятие лицензируемым видом и (или) подвидом деятельности;
все прилагаемые документы соответствуют действительности и являются действительными;
заявитель согласен на использование персональных данных ограниченного доступа, составляющих охраняемую законом тайну, содержащихся в информационных системах, при выдаче лицензии и (или) приложения к лицензии.
Физическое лицо __________ ______________________________________________
(подпись)       (фамилия, имя, отчество (при его наличии)
Дата заполнения: "___"______ 20__года
Приложение 2
к стандарту государственной услуги
"Выдача лицензии
на изыскательскую деятельность"
Форма
Заявление юридического лица для получения лицензии и (или) приложения к лицензии
В ________________________________________________________________________
(полное наименование лицензиара)
от ________________________________________________________________________
(полное наименование, местонахождение, бизнес-идентификационный номер юридического лица (в том числе иностранного юридического лица), бизнес-идентификационный номер филиала или представительства иностранного юридического лица – в случае отсутствия бизнес-идентификационного номера у юридического лица)
Прошу выдать лицензию и (или) приложение к лицензии на осуществление
________________________________________________________________________
(указать полное наименование вида деятельности и (или) подвида(ов) деятельности)
Адрес юридического лица _________________________________________________
(почтовый индекс, страна (для иностранного юридического лица), область, город, район, населенный пункт, наименование улицы, номер дома/здания (стационарного помещения)
Электронная почта ______________________________________________
Телефоны ______________________________________________________
Факс __________________________________________________________
Банковский счет _________________________________________________
(номер счета, наименование и местонахождение банка)
Адрес объекта осуществления деятельности или действий (операций)
_________________________________________________________________________
(почтовый индекс, область, город, район, населенный пункт, наименование улицы, номер дома/здания (стационарного помещения)
Прилагается ______ листов.
Настоящим подтверждается, что:
все указанные данные являются официальными контактами и на них направляется любая информация по вопросам выдачи или отказа в выдаче лицензии и (или) приложения к лицензии;
у заявителя отсутствует ограничения наложенное судом на занятие лицензируемым видом и (или) подвидом деятельности;
все прилагаемые документы соответствуют действительности и являются действительными;
заявитель согласен на использование персональных данных ограниченного доступа, составляющих охраняемую законом тайну, содержащихся в информационных системах, при выдаче лицензии и (или) приложения к лицензии.
Руководитель _________ ____________________________________________________
(подпись)             (фамилия, имя, отчество (при его наличии)
Дата заполнения: "__" __________ 20__ года
Приложение 3
к стандарту государственной услуги
"Выдача лицензии
на изыскательскую деятельность"
Форма сведений к лицензии на изыскательскую деятельность
Сведения о квалификации заявителя для физического лица и инженерно- технических работников юридического лица
(заполняется при получении лицензии и/или приложения к лицензии)

1) Жеке сәйкестендіру нөмірі___________________________________________
2) Тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда)_______________________________
3) Лауазымы ________________________________________________________
4) Осы ұйымда _______________________________________ жұмыс істейді.
(тұрақты немесе уақытша жұмыс істейтінін көрсету)
5) Жұмыс өтілі _____________________________________________________
(мамандығы бойынша және атқарып отырған жұмысындағы өтілін көрсету)
6) Оқу орнының атауы _______________________________________________
7) Бітірген жылы ___________________________________________________
8) Дипломы бойынша біліктілігі ________________________________
9) Дипломы бойынша мамандануы_______________________________________
10) Шетелдік білім беру ұйымдарында алған білімі туралы құжаттарын тану және/немесе нострификациялау туралы ақпарат ___________________
________________________________________________________________
(куәліктің нөмірін және берілген күнін көрсету)
Өндірістік база туралы мәліметтер (сұрау салынған санатқа қарамастан лицензияны және/немесе лицензияға қосымшаны алған кезде, сондай-ақ санат бере отырып, лицензияны қайта ресімдеген кезде толтырылады)
11) Өндірістік базаның мекенжайы ________________________________
________________________________________________________________
12) Ауданы _________________________________________________________
13) Жылжымайтын мүлікті тіркеу туралы куәліктің нөмірі
__________________________________________________________________
14) Жалға алу туралы шарттың нөмірі ________________________________
15) База мыналармен жарақталған: (болған жағдайда, "Х" белгісін қою қажет)
Өтініш берілген жұмыс түрлерін, лицензияланатын қызмет түрінің кіші түрін орындау
үшін қажетті әкімшілік-өндірістік ғимараттармен және үй-жайлармен
______________________________________________________
Еңбек шарттарына сәйкес ұйымдастырылған жұмыс орындарымен _________
________________________________________________________________
Сапаны бақылау жүйесі бойынша бекітілген нұсқаулық туралы мәліметтер
16) Жұмыстардың тиісінше орындалуын және сапаның қамтамасыз етілуін регламенттейтін сапаны бақылау жүйесі бойынша бекітілген нұсқаулықтың деректемелері (норманы бақылау, жұмыс жүргізудің сапасын бақылау)
__________________________________________________________________
Еңбекті қорғау және қауіпсіздік техникасы жүйесі бойынша бекітілген қағидалар мен нұсқаулықтар туралы мәліметтер
17) Еңбекті қорғау және қауіпсіздік техникасы жүйесі бойынша бекітілген қағидалар мен нұсқаулықтардың деректемелері ___
____________________________________________________________________
Материалдық-техникалық жарақтандырылуы туралы мәліметтер (сұрау салынған санатқа қарамастан лицензияны және/ немесе лицензияға қосымшаны алған кезде толтырылады)

1) Индивидуальный идентификационный номер_______________________________
2) Фамилия, имя, отчество (при его наличии) _________________________________
3) Должность ____________________________________________________________
4) Работает в данной организации ___________________________________________
(указать постоянно или временно)
5) Стаж работы ___________________________________________________________
(указать по специальности и на занимаемой должности)
6) Наименование учебного заведения_________________________________________
7) Год окончания ____________________________________________________
8) Квалификация по диплому __________________________________________
9) Специализация по диплому _________________________________________
10) Информация о признании и/или нострификации документов об образовании, выданных зарубежными организациями образования_____________________________
_____________________________________________________________________
(указать номер и дату выдачи удостоверения)
Сведения о производственной базе (заполняется при получении лицензии и/или приложения
к лицензии вне зависимости от запрашиваемой категории, а также при переоформлении лицензий с присвоением категорий)
11) Адрес производственной базы: _____________________________________
___________________________________________________________________
12) Площадь _______________________________________________________
13) Номер свидетельства о регистрации недвижимости ___________________
___________________________________________________________________
14) Номер договора об аренде _________________________________________
15) База оснащена (необходимо поставить знак "Х" в случае наличия):
Административно-производственными зданиями и помещениями, необходимыми для выполнения заявленных видов работ, подвида лицензируемого вида деятельности __________________________________
Рабочими местами, организованными в соответствии с условиями труда
___________________________________________________________________
Сведения об утвержденной инструкции по системе контроля качества
16) Реквизиты утвержденной инструкции по системе контроля качества, регламентирующей надлежащие выполнение работ и обеспечение качества
(нормоконтроль, контроль качества производства работ)
___________________________________________________________________
Сведения об утвержденных правилах и инструкциях по системе охраны труда и техники безопасности
17) Реквизиты утвержденных правил и инструкций по системе охраны труда и техники безопасности________________________________________
Сведения о материально-технической оснащенности (заполняется при получении лицензии и/или приложения к лицензии)

18) Атауы ___________________________________________________________
19) Өлшем бірлігі __________________________________________________
20) Саны ____________________________________________________________
21) Пайдалану мерзімі ______________________________________________
22) Сипаттамасы (маркасы, қуаты), сапалық құрамы _________________
________________________________________________________________
____________________________________________________________________
23) Ескертпе _________________________________________________________
_______________________________________________________________
Іздестіру қызметіне
лицензия беру"
мемлекеттік көрсетілетін
қызмет стандартына
4-қосымша
Нысан
Лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаны қайта ресімдеуге арналған жеке тұлғаның өтініші
___________________________________________________________________
(лицензиардың толық атауы)
___________________________________________________________________
(жеке тұлғаның тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда), жеке сәйкестендіру нөмірі)
___________________________________________________________________
(қызметтің түрі және (немесе) кіші түрінің(-лері) толық атауы)
______________________________________________________ жүзеге асыруға
20___ жылғы " "___________ № _____________, _______________ берілген,
(лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаның(лардың) нөмірі(лері),
берілген күні, лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаны (ларды)
берген лицензиардың атауы)
лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаны
(керектің асты сызылсын)
мынадай негіз(дер) бойынша (тиісті ұяшыққа Х қою қажет):
1) жеке тұлға-лицензиаттың тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда) өзгеруі _______
2) жеке кәсіпкер-лицензиат қайта тіркелген, оның атауы өзгеруі ______
3) жеке кәсіпкер-лицензиат қайта тіркелген, оның заңды мекенжайы өзгеруі _______
4) егер лицензияның иеліктен шығарылатындығы "Рұқсаттар және хабарламалар туралы" Қазақстан Республикасының Заңына 1-қосымшада көзделген жағдайларда, лицензиат үшінші тұлғалардың пайдасына объектімен бірге "объектілерге берілетін рұқсаттар" сыныбы бойынша берілген лицензияны иеліктен шығаруы ________
5) "объектілерге берілетін рұқсаттар" сыныбы бойынша берілген лицензия үшін немесе лицензияға қосымшалар үшін объектілерді көрсете отырып, объект нақты көшірілмей оның орналасқан жерінің мекенжайы өзгеруі _______

18) Наименование: __________________________________________________
___________________________________________________________________
19) Единица измерения ______________________________________________
20) Количество _____________________________________________________
___________________________________________________________________
21) Срок эксплуатации _______________________________________________
22) Характеристики (марки, мощности) качественный состав ______________
___________________________________________________________________
___________________________________________________________________
___________________________________________________________________
23) Примечание _____________________________________________________
___________________________________________________________________
___________________________________________________________________
___________________________________________________________________
___________________________________________________________________
Приложение 4
к стандарту государственной услуги
"Выдача лицензии
на изыскательскую деятельность"
Форма
Заявление физического лица для переоформления лицензии и (или)
приложения к лицензии
В _______________________________________________________________________
(полное наименование лицензиара)
от ____________________________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии) физического лица,
индивидуальный идентификационный номер)
Прошу переоформить лицензию и (или) приложение к лицензии
(нужное подчеркнуть)
№____________ от _________ 20___ года, выданную(ое)(ых) ___________
(номер(а) лицензии и (или) приложения(й) к лицензии, дата выдачи, наименование лицензиара, выдавшего
_______________________________________________________________________________
лицензию и (или) приложение(я) к лицензии) на осуществление
_______________________________________________________________________________
(полное наименование вида деятельности и (или) подвида(ов) деятельности)
по следующему(им) основанию(ям) (укажите в соответствующей ячейке Х):
1) изменения фамилии, имени, отчества (при его наличии) физического лица-лицензиата
_______________________________________________________________________________;
2) перерегистрация индивидуального предпринимателя-лицензиата, изменение его
наименования __________________________________________________________________;
3) перерегистрация индивидуального предпринимателя-лицензиата, изменение его
юридического адреса ____________________________________________________________;
4) отчуждение лицензиатом лицензии, выданной по классу "разрешения, выдаваемые на
объекты", вместе с объектом в пользу третьих лиц в случаях, если отчуждаемость лицензии
предусмотрена приложением 1 к Закону Республики Казахстан
"О разрешениях и уведомлениях"__________________________________________________;
5) изменение адреса места нахождения объекта без его физического перемещения для
лицензии, выданной по классу "разрешения, выдаваемые на объекты" или для приложений к
лицензии с указанием объектов ___________________________________________________;

6) Қазақстан Республикасының заңдарында қайта ресімдеу туралы талап болған жағдайларда _______
7) қызмет түрінің атауы өзгеруі ________
8) қызметтің кіші түрінің атауы өзгеруі ________ қайта ресімдеуіңізді сұраймын.
Жеке тұлғаның тұрғылықты жерінің мекенжайы _____________________
___________________________________________________________________ (пошталық индексі, облысы, қаласы, ауданы, елді мекені, көше атауы, үй/ғимарат нөмірі)
Электрондық пошта _____________________________________________
Телефондары ___________________________________________________
Факс __________________________________________________________
Банк шоты _____________________________________________________
(шот нөмірі, банктің атауы және орналасқан жері)
Қызметті немесе іс-қимылды (операцияларды) жүзеге асыру объектісінің мекенжайы
_____________________________________________________
(пошталық индексі, облысы, қаласы, ауданы, елді мекені, көше атауы,
үй/ғимарат (стационарлық үй-жайлар) нөмірі
______ парақ қоса беріліп отыр.
Осымен:
көрсетілген барлық деректердің ресми байланыстар болып табылатындығы және оларға лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаны беру немесе беруден бас тарту мәселелері бойынша кез келген ақпаратты жіберіледі;
өтініш берушіге қызметтің лицензияланатын түрімен және (немесе) кіші түрімен айналысуға сотпен қойылған шектеуліттер жоқтығы;
қоса берілген құжаттардың барлығы шындыққа сәйкес және жарамды болып табылатындығы расталады;
өтініш беруші лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаны беру кезінде ақпараттық жүйелерде қамтылған, заңмен қорғалатын құпияны құрайтын қолжетімділігі шектеулі дербес деректерді пайдалануға келісімін береді.
Жеке тұлға __________ ______________________________________
(қолы) (тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда)
Толтыру күні: 20__ жылғы "__" _________________
"Іздестіру қызметіне лицензия
беру" мемлекеттік көрсетілетін
қызмет стандартына
5-қосымша
Нысан
Лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаны қайта ресімдеуге арналған заңды тұлғаның өтініші
___________________________________________________________________
(лицензиардың толық атауы)
___________________________________________________________________
(заңды тұлғаның (оның ішінде шетелдік заңды тұлғаның) толық атауы,
орналасқан орны, бизнес-сәйкестендіру нөмірі, заңды тұлғаның бизнес- сәйкестендіру
нөмірі болмаған жағдайда – шетелдік заңды тұлға филиалының немесе өкілдігінің
бизнес-сәйкестендіру нөмірі)
_____________________________________________________ жүзеге асыруға
(қызметтің түрі және (немесе) қызметтің кіші түрінің (-лері) толық атауы)
20___ жылғы " " ____________ № __________, ____________ берілген,
(лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаның(лардың) нөмірі(лері),
берілген күні, лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаны(ларды) берген
лицензиардың атауы) лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаны
(керектің асты сызылсын)
мынадай негіз(дер) бойынша (тиісті ұяшыққа Х қою қажет):
1) заңды тұлға-лицензиат "Рұқсаттар және хабарламалар туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 34-бабында айқындалған тәртіпке сәйкес (тиісті жолға Х қою қажет):
бірігу ____
қайта құру ____
қосылу ____
бөліп шығару ____
бөліну ____ жолымен қайта ұйымдастырылуы
2) заңды тұлға-лицензиат атауының өзгеруі ____

6) наличие требования о переоформлении в законах Республики Казахстан
_______________________________________________________________________________;
7) изменение наименования вида деятельности ______________________________________;
8) изменение наименования подвида деятельности ___________________________________
Адрес местожительства физического лица___________________________________________
(почтовый индекс, область, город, район, населенный пункт, наименование улицы, номер дома/здания)
Электронная почта ______________________________________________
Телефоны ______________________________________________________
Факс __________________________________________________________
Банковский счет ________________________________________________
(номер счета, наименование и местонахождение банка)
Адрес объекта осуществления деятельности или действий (операций)
________________________________________________________________________
(почтовый индекс, область, город, район, населенный пункт, наименование улицы, номер дома/здания (стационарного помещения)
Прилагается _____ листов.
Настоящим подтверждается, что:
все указанные данные являются официальными контактами и на них направляется любая информация по вопросам выдачи или отказа в выдаче лицензии и (или) приложения к лицензии;
у заявителя отсутствует ограничения наложенное судом на занятие лицензируемым видом и (или) подвидом деятельности;
все прилагаемые документы соответствуют действительности и являются действительными;
заявитель согласен на использование персональных данных ограниченного доступа, составляющих охраняемую законом тайну, содержащихся в информационных системах, при выдаче лицензии и (или) приложения к лицензии.
Физическое лицо ________ __________________________________________________
(подпись)       (фамилия, имя, отчество (при его наличии)
Дата заполнения: "___" ____ 20__ года
Приложение 5
к стандарту государственной услуги
"Выдача лицензии
на изыскательскую деятельность"
Форма
Заявление юридического лица для переоформления лицензии и (или)
приложения к лицензии
В _____________________________________________________________________
(полное наименование лицензиара)
от ___________________________________________________________________________
(полное наименование, местонахождение, бизнес-идентификационный номер
юридического лица (в том числе иностранного юридического лица), бизнес-
идентификационный номер филиала или представительства иностранного юридического лица –
в случае отсутствия бизнес-идентификационного номера у юридического лица)
Прошу переоформить лицензию и (или) приложение(я) к лицензии
(нужное подчеркнуть)
№__________ от "___" _________ 20___ года, выданную(ое)(ых)
_______________________________________________________________
(номер(а) лицензии и (или) приложения(й) к лицензии, дата выдачи, наименование лицензиара, выдавшего лицензию и (или) приложение(я) к лицензии)
На осуществление _______________________________________________________
(полное наименование вида деятельности и (или) подвида(ов) деятельности)
по следующему(им) основанию(ям) (укажите в соответствующей ячейке Х):
1) реорганизация юридического лица-лицензиата в соответствии с порядком, определенным статьей 34 Закона Республики Казахстан "О разрешениях и уведомлениях" путем (укажите в соответствующей ячейке Х):
слияния ___________
преобразования ____
присоединения ____
выделения ________
разделения ______
2) изменение наименования юридического лица-лицензиата _________________

3) заңды тұлға-лицензиаттың орналасқан жерінің өзгеруі ____
4) егер лицензияның иеліктен шығарылатындығы "Рұқсаттар және хабарламалар туралы" Қазақстан Республикасының Заңына 1-қосымшада көзделген жағдайларда, лицензиат үшінші тұлғалардың пайдасына объектімен бірге "объектілерге берілетін рұқсаттар" сыныбы бойынша берілген лицензияны иеліктен шығаруы ____
5) "объектілерге берілетін рұқсаттар" сыныбы бойынша берілген лицензия үшін немесе лицензияға қосымшалар үшін объектілерді көрсете отырып, объект нақты көшірілмей оның орналасқан жерінің мекенжайы өзгеруі ____
6) Қазақстан Республикасының заңдарында қайта ресімдеу туралы талап болған жағдайларда ____
7) қызмет түрінің атауы өзгеруі ____
8) қызметтің кіші түрінің атауы өзгеруі _____ қайта ресімдеуіңізді сұраймын.
Заңды тұлғаның мекенжайы _______________________________________
(шетелдік заңды тұлға үшін - елі, пошталық индексі, облысы, қаласы, ауданы, елді мекені, көше атауы, үй/ғимарат нөмірі (стационарлық үй-жайлар))
Электрондық пошта _____________________________________________
Телефондары ___________________________________________________
Факс __________________________________________________________
Банк шоты _____________________________________________________
(шот нөмірі, банктің атауы және орналасқан жері)
Қызметті немесе іс-қимылды (операцияларды) жүзеге асыру объектісінің мекенжайы
_________________________________________________________
(пошталық индексі, облысы, қаласы, ауданы, елді мекені, көше атауы,
үй/ғимарат (стационарлық үй-жайлар) нөмірі)
______ парақта қоса беріліп отыр.
Осымен:
көрсетілген барлық деректердің ресми байланыстар болып табылатындығы және оларға лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаны беру немесе беруден бас тарту мәселелері бойынша кез келген ақпаратты жіберіледі;
өтініш берушіге қызметтің лицензияланатын түрімен және (немесе) кіші түрімен айналысуға сотпен қойылған шектеуліттер жоқтығы;
қоса берілген құжаттардың барлығы шындыққа сәйкес және жарамды болып табылатындығы расталады;
өтініш беруші лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаны беру кезінде ақпараттық жүйелерде қамтылған, заңмен қорғалатын құпияны құрайтын қолжетімділігі шектеулі дербес деректерді пайдалануға келісімін береді.
Басшы __________ ______________________________________
(қолы) (тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда)
Толтыру күні: 20__ жылғы "__" _______________
Қазақстан Республикасы
Ұлттық экономика министрінің
міндетін атқарушының
2015 жылғы 27 наурыздағы
№ 276 бұйрығына
2-қосымша
"Жобалау қызметіне лицензия беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандарты
Ескерту. Стандарт жаңа редакцияда – ҚР Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрінің 10.07.2019 № 499 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік жиырма бір күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.

3) изменение места нахождения юридического лица-лицензиата ______________
4) отчуждение лицензиатом лицензии, выданной по классу "разрешения, выдаваемые на объекты", вместе с объектом в пользу третьих лиц в случаях, если отчуждаемость лицензии предусмотрена приложением 1 к Закону Республики Казахстан "О разрешениях и уведомлениях" ______________________________
5) изменение адреса места нахождения объекта без его физического перемещения для лицензии, выданной по классу "разрешения, выдаваемые на объекты" или для приложений к лицензии с указанием объектов _____________
6) наличие требования о переоформлении в законах Республики Казахстан
________________________________________________________________
7) изменение наименования вида деятельности _______________________
8) изменение наименования подвида деятельности ____________________
Адрес юридического лица _________________________________________
(страна – для иностранного юридического лица, почтовый индекс, область, город, район, населенный пункт, наименование улицы, номер дома/здания (стационарного помещения)
Электронная почта ______________________________________________
Телефоны ______________________________________________________
Факс __________________________________________________________
Банковский счет _________________________________________________
(номер счета, наименование и местонахождение банка)
Адрес объекта осуществления деятельности или действий (операций)
________________________________________________________________
(почтовый индекс, область, город, район, населенный пункт, наименование улицы, номер дома/здания (стационарного помещения)
Прилагается ______ листов.
Настоящим подтверждается, что:
все указанные данные являются официальными контактами и на них направляется любая информация по вопросам выдачи или отказа в выдаче лицензии и (или) приложения к лицензии;
у заявителя отсутствует ограничения наложенное судом на занятие лицензируемым видом и (или) подвидом деятельности;
все прилагаемые документы соответствуют действительности и являются действительными;
заявитель согласен на использование персональных данных ограниченного доступа, составляющих охраняемую законом тайну, содержащихся в информационных системах, при выдаче лицензии и (или) приложения к лицензии.
Руководитель __________ ________________________________________________
(подпись)             (фамилия, имя, отчество (при его наличии)
Дата заполнения: "__" __________ 20__ года
Приложение 2
к приказу исполняющего
обязанности Министра
национальной экономики
Республики Казахстан
от 27 марта 2015 года № 276
Стандарт государственной услуги
"Выдача лицензии на проектную деятельность"
Сноска. Стандарт в редакции приказа Министра индустрии и инфраструктурного развития РК от 10.07.2019 № 499 (вводится в действие по истечении двадцати одного календарного дня после дня его первого официального опубликования).

7. Мемлекеттік қызмет ақылы түрде: жеке және заңды тұлғаларға көрсетіледі.
Лицензияны беру және қайта ресімдеу үшін лицензиялық алым "Салық және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер туралы" Қазақстан Республикасы Кодексіне (Салық кодексі) сәйкес:
лицензия беру үшін - 10 айлық есептік көрсеткішті;
лицензияны қайта ресімдеу үшін - лицензия беру кезіндегі мөлшерлеменің 10 %-ын құрайды.
Лицензиялық алымды төлеу екінші деңгейдегі банктер және банктік операциялардың жекелеген түрлерін жүзеге асыратын ұйымдар арқылы қолма-қол және қолма-қол ақшасыз нысанда жүзеге асырылады.
Жобалау қызметіне лицензия алуға, қайта ресімдеуге, электрондық сұрау берілген жағдайда, төлем "электрондық үкіметтің" төлем шлюзі арқылы жүзеге асырылуы мүмкін.
8. Жұмыс кестесі:
1) көрсетілетін қызметті берушінің жұмыс кестесі – Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасына сәйкес демалыс және мереке күндерінен басқа, дүйсенбіден бастап жұманы қоса алғанда сағат 09.00-ден 18.30-ға дейін, түскі үзіліс сағат 13.00-ден 14.30-ға дейін;
2) порталдың – жөндеу жұмыстарын жүргізуге байланысты техникалық үзілістерді қоспағанда, тәулік бойы (көрсетілетін қызметті алушы жұмыс уақыты аяқталғаннан кейін, Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасына сәйкес демалыс және мереке күндері өтініш жасаған кезде, өтініштерді қабылдауды және мемлекеттік көрсетілетін қызметтің нәтижесін беруді келесі жұмыс күнінде жүзеге асырады).
9. Көрсетілетін қызметті өтініш берген кезде мемлекеттік қызмет көрсету үшін қажетті құжаттардың тізбесі:
1) лицензия алған кезде:
жеке тұлға үшін - осы стандартқа 1-қосымшаға сәйкес, мемлекеттік көрсетілетін қызмет алушының ЭЦҚ қойылған электрондық құжат нысанындағы өтініш;
заңды тұлға үшін - осы стандартқа 2-қосымшаға сәйкес, мемлекеттік көрсетілетін қызмет алушының ЭЦҚ қойылған электрондық құжат нысанындағы өтініш;
осы стандартқа 3-қосымшаға сәйкес біліктілік талаптарға сәйкестігі туралы мәліметтер нысаны, штатында лицензияланатын қызмет түрінің өтініш жасалған кіші түрінің құрамына кіретін инженер-техник жұмыскердің болуын және ең аз материалдық-техникалық жарақтандырылуының болуын растайтын құжаттармен қоса беріледі;
лицензиаттың немесе шетелдік тұлғалар өтініш берген жағдайда, І немесе ІІ санаттағы лицензия алу қажет болғанда,– біліктілік талаптарына сәйкес іске асырылған объектілер туралы растайтын құжат, ол электронды көшірме түрінде электрондық сұрауға қоса беріледі;
филиал арқылы шетелдік тұлға өтініш берген жағдайда, І немесе ІІ санаттағы лицензия алу қажет болғанда, лицензияның немесе шет мемлекеттің шетелдік тұлғалар үшін жобалау қызметіне тиісті растамасы бар тиісті рұқсат беру құжатының көшірмесі, ол электронды көшірме түрінде электрондық сұрауға қоса беріледі;
2) жеке тұлға-лицензиаттың тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда), жеке кәсіпкер-лицензиат қайта тіркелген, оның атауы немесе заңды мекенжайы, заңды тұлға-лицензиаттың атауы және (немесе) орналасқан жері өзгерген, заңды тұлға-лицензиатты бірігу нысанында қайта ұйымдастыру, заңды тұлға-лицензиатты қайта құру нысанында қайта ұйымдастыру, заңды тұлға-лицензиатты басқа заңды тұлғамен қосылу нысанында қайта ұйымдастыру кезінде қайта ресімдеген кезде:
жеке тұлға үшін - осы стандартқа 4-қосымшаға сәйкес, мемлекеттік көрсетілетін қызмет алушының ЭЦҚ қойылған нысан бойынша өтініш;
заңды тұлға үшін - осы стандартқа 5-қосымшаға сәйкес, мемлекеттік көрсетілетін қызмет алушының ЭЦҚ қойылған, нысан бойынша өтініш;

7. Государственная услуга оказывается платно: физическим и юридическим лицам.
За оказание государственной услуги взимается лицензионный сбор за право занятия отдельными видами деятельности, который в соответствии с Кодексом Республики Казахстан "О налогах и других обязательных платежах в бюджет" (Налоговый кодекс) составляет:
1) за выдачу лицензии – 10 месячных расчетных показателей;
2) за переоформление лицензии – 10 % от ставки при выдаче лицензии.
Оплата лицензионного сбора осуществляется в наличной и безналичной форме через банки второго уровня и организации, осуществляющие отдельные виды банковских операций.
При подачи электронного запроса на получение лицензии и переоформление лицензии на проектную деятельность, оплата осуществляется через платежный шлюз "электронного правительства".
8. График работы:
1) услугодателя – с понедельника по пятницу, с 9.00 до 18.30, с перерывом на обед с 13.00 до 14.30 часов, кроме выходных и праздничных дней, согласно трудовому законодательству Республики Казахстан;
2) портала – круглосуточно, за исключением технических перерывов в связи с проведением ремонтных работ (при обращении услугополучателя после окончания рабочего времени, в выходные и праздничные дни согласно трудовому законодательству Республики Казахстан, прием заявлений и выдача результатов оказания государственной услуги осуществляется следующим рабочим днем).
9. Для получения государственной услуги услугополучатель (либо уполномоченного представителя: юридического лица по документу, подтверждающий полномочия; физического лица по нотариально заверенной доверенности) представляет перечень документов:
1) при получении лицензии:
для физического лица – заявление в форме электронного документа, подписанное ЭЦП услугополучателя, по форме согласно приложению 1 к настоящему стандарту государственной услуги;
для юридического лица – заявление в форме электронного документа, подписанное ЭЦП услугополучателя, по форме согласно приложению 2 к настоящему стандарту государственной услуги;
форма сведений о соответствии квалификационным требованиям согласно приложению 3 к настоящему стандарту государственной услуги с документальным подтверждением наличия в штате инженерно-технического работника, входящих в состав запрашиваемого подвида лицензируемого вида деятельности, наличия программного обеспечения;
в случае обращения лицензиата или иностранного лица для получения лицензии І или ІІ категории – документальное подтверждение о реализованных объектах в соответствии с квалификационными требованиями, которая в форме электронной копии прикрепляется к электронному запросу;
в случае обращения иностранного лица для получения лицензии І или ІІ категории – копия лицензии или соответствующего разрешительного документа иностранного государства, имеющего соответствующее заверение для иностранных лиц на проектную деятельность, которая в форме электронной копии прикрепляется к электронному запросу;
2) при переоформлении лицензии по причинам изменения фамилии, имени, отчества (при его наличии) физического лица-лицензиата, перерегистрации индивидуального предпринимателя-лицензиата, изменении его наименования или юридического адреса, изменения наименования и (или) места нахождения юридического лица-лицензиата, реорганизации юридического лица-лицензиата в форме слияния, реорганизации юридического лица-лицензиата в форме преобразования, реорганизации в форме присоединения юридического лица-лицензиата к другому юридическому лицу:
для физического лица – заявление в форме электронного документа, подписанное ЭЦП услугополучателя, по форме согласно приложению 4 к настоящему стандарту государственной услуги;
для юридического лица – заявление в форме электронного документа, подписанное ЭЦП услугополучателя, по форме согласно приложению 5 к настоящему стандарту государственной услуги;

3) Лауазымы ___________________________________________________
4) Инженер-техник жұмыскердің аттестатының болуы ______________
_______________________________________________________________
(аттестаттың нөмірі мен берілген күнін көрсету)
Әкімшілік-тұрмыстық үй-жайлар туралы мәліметтер (сұрау салынған санатқа қарамастан лицензияны және/немесе лицензияға қосымшаны алған кезде, сондай-ақ санат бере отырып, лицензияны қайта ресімдеген кезде толтырылады)
5) Әкімшілік-тұрмыстық үй-жайлар ораналасқан объектінің мекенжайы
___________________________________________________________
________________________________________________________________
6) Ауданы _____________________________________________________
7) Жылжымайтын мүлікті тіркеу туралы куәліктің нөмірі _________
________________________________________________________________
8) Жалға алу туралы шарттың нөмірі ____________________________
9) Жалға алу туралы шарттың нөмірі мыналармен жарақталған:
(болған жағдайда, "Х" белгісін қою қажет) Өтініш берілген жұмыс
түрлерін, лицензияланатын қызмет түрінің кіші түрін орындау үшін қажетті
әкімшілік-өндірістік ғимараттармен және үй-жайлармен ________
Еңбек шарттарына сәйкес ұйымдастырылған жұмыс орындарымен _____
________________________________________________________________
Өзге талаптар (лицензия алған және лицензияны І және ІІ қайта ресімдеген кезде толтырылады)
10) Жұмыс тәжірибесі __________________________________________
11) Іске қосылған объектілер ________________________________
________________________________________________________________
________________________________________________________________
________________________________________________________________
________________________________________________________________
12) Пайдалануға беру актілерінің және орындалған жұмыстар актілерінің
деректемелері ___________________________________________
________________________________________________________________
________________________________________________________________
________________________________________________________________
________________________________________________________________
________________________________________________________________
Материалдық-техникалық жарақтандырылуы туралы мәліметтер (сұрау салынған санатқа қарамастан лицензияны және/ немесе лицензияға қосымшаны алған кезде толтырылады)

3) Должность _________________________________________________________
4) Наличие аттестата инженерно-технического работника ____________________
_____________________________________________________________________
(указать номер и дату выдачи аттестата)
Сведения об административно-бытовых помещениях (заполняется при получении лицензии и (или)
приложения к лицензии вне зависимости от запрашиваемой категории, а также при переоформлении лицензий
с присвоением категорий)
5) Адрес административно-бытовых помещений: ___________________________
____________________________________________________________________
6) Площадь __________________________________________________________
7) Номер свидетельства о регистрации недвижимости _______________________
____________________________________________________________________
8) Номер договора об аренде ___________________________________________
9) Административно-бытовые помещения оснащены (необходимо поставить знак "Х" в случае наличия):
необходимыми для выполнения заявленных видов работ, подвида лицензируемого вида деятельности
_____________________________________________________________________
Рабочими местами, организованными в соответствии с условиями труда
___________________________________________________________________
Иные требования (заполняется при получении и переоформлении лицензий І и ІІ категорий)
10) Опыт работы: _____________________________________________________
11) Реализованные объекты ____________________________________________
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
12) Реквизиты актов ввода в эксплуатацию и актов выполненных работ
___________________________________________________________________
___________________________________________________________________
___________________________________________________________________
___________________________________________________________________
___________________________________________________________________
___________________________________________________________________
___________________________________________________________________
___________________________________________________________________
Сведения о программном обеспечении (заполняется при получении лицензии и (или)
приложения к лицензии вне зависимости от запрашиваемой категории)

13) Атауы _____________________________________________________
________________________________________________________________
14) Өлшем бірлігі _____________________________________________
15) Пайдалану мерзімі ________________________________
16) Сипаттамасы (маркасы, қуаты)__________________________
________________________________________________________________
________________________________________________________________
________________________________________________________________
________________________________________________________________
17) Ескертпе __________________________________________________
________________________________________________________________
"Жобалау қызметіне
лицензия беру"
мемлекеттік көрсетілетін
қызмет стандартына
4-қосымша
Нысан
Лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаны қайта ресімдеуге арналған жеке тұлғаның өтініші
___________________________________________________________________
(лицензиардың толық атауы)
___________________________________________________________________
(жеке тұлғаның тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда), жеке сәйкестендіру нөмірі)
___________________________________________________________________
(қызметтің түрі және (немесе) кіші түрінің(-лері) толық атауы)
______________________________________________________ жүзеге асыруға
20___ жылғы " "__________ № ____________, _____________ берілген,
(лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаның(лардың) нөмірі(лері), берілген күні, лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаны(ларды) берген лицензиардың атауы) лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаны (керектің асты сызылсын)
мынадай негіз(дер) бойынша (тиісті ұяшыққа Х қою қажет):
1) жеке тұлға-лицензиаттың тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда) өзгеруі _______
2) жеке кәсіпкер-лицензиат қайта тіркелген, оның атауы өзгеруі ______
3) жеке кәсіпкер-лицензиат қайта тіркелген, оның заңды мекенжайы өзгеруі _______
4) егер лицензияның иеліктен шығарылатындығы "Рұқсаттар және хабарламалар туралы" Қазақстан Республикасының Заңына 1-қосымшада көзделген жағдайларда, лицензиат үшінші тұлғалардың пайдасына объектімен бірге "объектілерге берілетін рұқсаттар" сыныбы бойынша берілген лицензияны иеліктен шығаруы ________

13) Наименование: ____________________________________________________
_____________________________________________________________________
14) Единица измерения _________________________________________________
15) Количество _______________________________________________________
_____________________________________________________________________
16) Срок эксплуатации _________________________________________________
17) Характеристики (марки, мощности) качественный состав _________________
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
18) Примечание ______________________________________________________
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
Приложение 4
к стандарту государственной услуги
"Выдача лицензии
на проектную деятельность"
Форма
Заявление физического лица для переоформления лицензии и (или) приложения к лицензии
В ________________________________________________________________________
(полное наименование лицензиара)
от ________________________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии) физического лица, индивидуальный идентификационный номер)
Прошу переоформить лицензию и (или) приложение к лицензии
(нужное подчеркнуть)
№____________ от _________ 20___ года, выданную(ое)(ых) _____________________
(номер(а) лицензии и (или) приложения(й) к лицензии, дата выдачи, наименование лицензиара, выдавшего
__________________________________________________________________________
лицензию и (или) приложение(я) к лицензии)
на осуществление __________________________________________________________
(полное наименование вида деятельности и (или) подвида(ов) деятельности)
по следующему(им) основанию(ям) (укажите в соответствующей ячейке Х):
1) изменения фамилии, имени, отчества (при его наличии) физического лица-лицензиата
__________________________________________________________________________
2) перерегистрация индивидуального предпринимателя-лицензиата, изменение его наименования
__________________________________________________________________________
3) перерегистрация индивидуального предпринимателя-лицензиата, изменение его юридического адреса
__________________________________________________________________________
4) отчуждение лицензиатом лицензии, выданной по классу "разрешения, выдаваемые на объекты", вместе с объектом в пользу третьих лиц в случаях, если отчуждаемость лицензии предусмотрена приложением 1 к Закону Республики Казахстан "О разрешениях и уведомлениях"_____________________________

3) Лауазымы ________________________________
4) Инженер-техник жұмыкердің аттестатының болуы __________________
________________________________________________________________
(аттестаттың нөмірі мен берілген күнін көрсету)
Әкімшілік-тұрмыстық үй-жайлар туралы мәліметтер
(сұрау салынған санатқа қарамастан лицензияны және/немесе лицензияға қосымшаны алған кезде, сондай-ақ санат бере отырып, лицензияны қайта ресімдеген кезде толтырылады)
5) Өндірістік базаның мекенжайы _______________________________
________________________________________________________________
6) Ауданы _____________________________________________________
7) Жылжымайтын мүлікті тіркеу туралы куәліктің нөмірі _________
________________________________________________________________
8) Жалға алу туралы шарттың нөмірі ____________________________
9) Жалға алу туралы шарттың нөмірі мыналармен жарақталған:
(болған жағдайда, "Х" белгісін қою қажет)
Өтініш берілген жұмыс түрлерін, лицензияланатын қызмет түрінің кіші түрін орындау
үшін қажетті әкімшілік-өндірістік ғимараттармен және үй-жайлармен ________
Еңбек шарттарына сәйкес ұйымдастырылған жұмыс орындарымен _____
________________________________________________________________
Өзге талаптар (лицензия алған және лицензияны І және ІІ қайта ресімдеген кезде толтырылады)
10) Жұмыс тәжірибесі ________________________________
11) Іске қосылған объектілер ________________________________
________________________________________________________________
________________________________________________________________
________________________________________________________________
________________________________________________________________
12) Пайдалануға беру актілерінің және орындалған жұмыстар актілерінің
деректемелері ________________________________
________________________________________________________________
________________________________________________________________
________________________________________________________________
________________________________________________________________
________________________________________________________________
Материалдық-техникалық жарақтандырылуы туралы мәліметтер
(сұрау салынған санатқа қарамастан лицензияны және/ немесе лицензияға қосымшаны алған кезде толтырылады)

3) Должность __________________________________________________________
4) Наличие аттестата инженерно-технического работника _____________________
______________________________________________________________________
(указать номер и дату выдачи аттестата)
Сведения об административно-бытовых помещениях (заполняется при получении лицензии и (или)
приложения к лицензии вне зависимости от запрашиваемой категории, а также при переоформлении лицензий с присвоением категорий)
5) Адрес производственной базы: _______________________________________
____________________________________________________________________
6) Площадь __________________________________________________________
7) Номер свидетельства о регистрации недвижимости ______________________
____________________________________________________________________
8) Номер договора об аренде ___________________________________________
9) База оснащена (необходимо поставить знак "Х" в случае наличия):
Административно-производственными зданиями и помещениями,
необходимыми для выполнения заявленных видов работ, подвида
лицензируемого вида деятельности ____________________________________________
Рабочими местами, организованными в соответствии с условиями труда
_____________________________________________________________________
Иные требования (заполняется при получении и переоформлении лицензий І и ІІ категорий)
10) Опыт работы: _____________________________________________________
11) Реализованные объекты ____________________________________________
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
12) Реквизиты актов ввода в эксплуатацию и актов выполненных работ
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
Сведения о материально-технической оснащенности (заполняется при получении лицензии и (или)
приложения к лицензии вне зависимости от запрашиваемой категории)

Ескерту. Стандарт алып тасталды – ҚР Инвестициялар және даму министрінің 28.12.2018 № 953 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік жиырма бір күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Қазақстан Республикасы
Ұлттық экономика министрінің
міндетін атқарушының
2015 жылғы 27 наурыздағы
№ 276 бұйрығына
5-қосымша
"Сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі салаларында сарапшылық жұмыстарды және инжинирингтік көрсетілетін қызметтерді жүзеге асыратын сарапшыларды аттестаттау" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандарты
Ескерту. Стандарт жаңа редакцияда – ҚР Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрінің 10.07.2019 № 499 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік жиырма бір күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
1-тарау. Жалпы ережелер
1. Мемлекеттік көрсетілетін қызметтің атауы: "Сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі салаларында сарапшылық жұмыстарды және инжинирингтік көрсетілетін қызметтерді жүзеге асыратын сарапшыларды аттестаттау" (бұдан әрі – мемлекеттік көрсетілетін қызмет).
2. Мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартын әзірлейтін орталық мемлекеттік органның атауы: Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрлігі (бұдан әрі – Министрлік).
3. Мемлекеттік көрсетілетін қызмет облыстардың, республикалық маңызы қалалардың, астананың мемлекеттік сәулет-құрылыс бақылауын жүзеге асыратын жергілікті атқарушы органдарымен (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті беруші) көрсетіледі.
Өтініштер қабылдауды және мемлекеттік көрсетілетін қызмет көрсету нәтижелерін беру "электрондық үкіметтің" www.egov.kz веб-порталы (бұдан әрі – портал) арқылы жүзеге асырылады.
2-тарау. Мемлекеттік қызметті көрсету тәртібі
4. Мемлекеттік қызметті көрсету мерзімдері порталға құжаттар топтамасы тапсырылған күннен бастап – 30 (отыз) жұмыс күні ішінде;
5. Мемлекеттік көрсетілетін қызметтің нысаны: электрондық (толық автоматтандырылған).
6. Мемлекеттік көрсетілетін қызметтің нәтижесі осы стандартқа 1-қосымшаға сәйкес нысан бойынша сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі саласында сараптамалық жұмыстар мен инжинирингтік көрсетілетін қызметтерді жүзеге асыратын сарапшыларға аттестат беру (бұдан әрі – аттестат), не осы стандарттың 10 – тармағына көзделген жағдайлар және негіздер бойынша мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауап беру болып табылады.
Мемлекеттік көрсетілетін қызметтің нәтижесін ұсыну нысаны: электронды.
7. Мемлекеттік көрсетілетін қызмет жеке тұлғаларға (бұдан әрі – көрсетілетін қызмет алушы) тегін негізде көрсетіледі.
8. Жұмыс кестесі:

Сноска. Стандарт исключен приказом Министра по инвестициям и развитию РК от 28.12.2018 № 953 (вводится в действие по истечении двадцати одного календарного дня после дня его первого официального опубликования).
Приложение 5
к приказу исполняющего обязанности
Министра национальной экономики
Республики Казахстан
от 27 марта 2015 года № 276
Стандарт государственной услуги
"Аттестация экспертов, осуществляющих экспертные работы и инжиниринговые услуги в сфере архитектурной, градостроительной и строительной деятельности"
Сноска. Стандарт в редакции приказа Министра индустрии и инфраструктурного развития РК от 10.07.2019 № 499 (вводится в действие по истечении двадцати одного календарного дня после дня его первого официального опубликования).
Глава 1. Общие положения
1. Наименование государственной услуги: "Аттестация экспертов, осуществляющих экспертные работы и инжиниринговые услуги в сфере архитектурной, градостроительной и строительной деятельности" (далее – государственная услуга).
2. Наименование центрального государственного органа, разрабатывающего стандарт государственной услуги: Министерство индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан (далее – Министерство).
3. Государственная услуга оказывается местными исполнительными органами областей, городов Нур-Султан, Алматы и Шымкент, осуществляющими государственный архитектурно-строительный контроль (далее – услугодатель).
Прием заявлений и выдача результата оказания государственной услуги осуществляются через веб-портал "электронного правительства": www.egov.kz (далее – портал).
Глава 2. Порядок оказания государственной услуги
4. Срок оказания государственной услуги со дня сдачи пакета документов на портал в течение 30 (тридцати) рабочих дней.
5. Форма оказания государственной услуги: электронная (полностью автоматизированная).
6. Результат оказания государственной услуги – выдача аттестата эксперта, осуществляющего экспертные работы и инжиниринговые услуги в сфере архитектурной, градостроительной и строительной деятельности (далее – аттестат) по форме согласно приложению 1 к настоящему стандарту государственной услуги, либо мотивированный ответ об отказе в предоставлении государственной услуги в случаях и по основаниям, предусмотренным пунктом 10 настоящего стандарта.
Форма предоставления результата оказания государственной услуги: электронная.
7. Государственная услуга оказывается бесплатно, физическим лицам (далее – услугополучатель).
8. График работы:

1) көрсетілетін қызметті берушінің жұмыс кестесі – Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасына сәйкес демалыс және мереке күндерінен басқа, дүйсенбіден бастап жұманы қоса алғанда сағат 09.00-ден 18.30-ға дейін, түскі үзіліс сағат 13.00-ден 14.30-ға дейін;
2) порталдың – жөндеу жұмыстарын жүргізуге байланысты техникалық үзілістерді қоспағанда, тәулік бойы (көрсетілетін қызметті алушы жұмыс уақыты аяқталғаннан кейін, Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасына сәйкес демалыс және мереке күндері өтініш жасаған кезде, өтініштерді қабылдауды және мемлекеттік көрсетілетін қызметтің нәтижесін беруді келесі жұмыс күнінде жүзеге асырады).
9. Көрсетілетін қызметті алушы порталға өтініш жасаған кезде мемлекеттік қызметті көрсету үшін қажетті құжаттардың тізбесі:
осы стандартқа 2-қосымшаға сәйкес, көрсетілетін қызмет алушының ЭЦҚ қойылған электрондық құжат нысанындағы өтініш;
жеке басын куәландыратын құжат - мемлекеттік көрсетілетін қызмет алушының жеке басын сәйкестендіру үшін ұсынылады;
кәсіптік жоғары білімі туралы дипломның электрондық көшірмесі (ғылыми дәрежесі немесе ғылыми атағы болған жағдайда, тиісті құжаттардың электрондық көшірмелері);
еңбек кітапшасының электрондық көшірмесі.
Көрсетілетін қызметті алушы еңбек кітапшасын дәйекті себептер бойынша ұсынбаған жағдайда, ол еңбек қызметін растайтын мынадай құжаттардың бірін тапсырады:
жұмыс берушінің жұмысқа қабылдау және оны тоқтату негіздері туралы белгісі бар еңбек шартының электрондық көшірмесі;
жұмыс берушінің еңбек шартын жасау және тоқтату негізінде еңбек қатынастарының туындауын және тоқтатылуын растайтын актілерінен үзінділерінің электрондық көшірмесі;
қызметкердің еңбек қызметі туралы мәліметтер қамтылған мұрағаттық анықтаманың электрондық көшірмесі.
Көрсетілетін қызметті алушы ақпараттық жүйелерде қамтылған заңмен қорғалатын құпияны құрайтын мәліметтерді пайдалануға келісімін береді.
Көрсетілетін қызметті беруші арқылы құжаттар қабылданған кезде көрсетілетін қызмет алушыға тиісті құжаттардың қабылдау туралы қолхат беріледі.
Портал арқылы өтініш жасаған жағдайда көрсетілетін қызметті алушының "жеке кабинетіне" мемлекеттік көрсетілетін қызметтің нәтижесін алу күні мен уақытын көрсете отырып, мемлекеттік қызметті көрсетуге арналған сұрау салудың қабылдағаны туралы мәртебе жіберіледі.
Көрсетілетін қызметті алушылардан ақпараттық жүйелерден алуға болатын құжаттарды талап етуге жол берілмейді.
10. Егер:
1) өтініш беруші ұсынылған құжаттардың талаптарға сәйкестігін қарау нәтижелері бойынша тестілеуге жіберілмеген;
2) өтініш беруші тестілеуден өту кезінде шекті деңгейде төмен баға алған жағдайларда мемлекеттік көрсетілетін қызметті көрсетуден бас тартылады.

1) услугодателя – с понедельника по пятницу, с 9.00 до 18.30, с перерывом на обед с 13.00 до 14.30 часов, кроме выходных и праздничных дней, согласно трудовому законодательству Республики Казахстан;
2) портала – круглосуточно, за исключением технических перерывов в связи с проведением ремонтных работ (при обращении услугополучателя после окончания рабочего времени, в выходные и праздничные дни согласно трудовому законодательству Республики Казахстан, прием заявлений и выдача результатов оказания государственной услуги осуществляется следующим рабочим днем).
9. Перечень документов, необходимых для оказания государственной услуги при обращении услугополучателя на портал:
заявление в форме электронного документа, подписанное электронным цифровой подписью (далее – ЭЦП) услугополучателя, по форме согласно приложению 2 к настоящему стандарту государственной услуги;
документ, удостоверяющий личность – для идентификации личности заявителя;
электронная копия диплома о высшем профессиональном образовании (в случае наличия ученой степени и ученого звания, электронная копия подтверждающего документа);
электронная копия трудовой книжки.
В случае отсутствия трудовой книжки по обоснованным причинам, услугополучатель представляет один из следующих документов, подтверждающих трудовую деятельность:
электронная копия трудовой договор с отметкой работодателя о дате и основании его прекращения;
электронная копия выписки из актов работодателя, подтверждающие возникновение и прекращение трудовых отношений на основе заключения и прекращения трудового договора;
электронная копия архивной справки, содержащей сведения о трудовой деятельности работника.
Услугополучатель дает согласие на использование сведений, составляющих охраняемую законом тайну, содержащихся в информационных системах.
При обращения услугополучателю в "личный кабинет" направляется статус о принятии запроса для оказания государственной услуги с указанием даты и времени получения результата государственной услуги.
10. Основаниями для отказа в оказании государственной услуги является:
1) по результатам рассмотрения представленных документов на соответствие требованиям, заявитель не допущен к тестированию;
2) по результатам прохождения тестирования заявитель получил оценку ниже порогового уровня.

13. Мемлекеттік көрсетілетін қызметті көрсету орындарының мекенжайлары:
Министрліктің www.mііd.gov.kz.
көрсетілетін қызметті берушінің.
14. Көрсетілетін қызметті алушының ЭЦҚ болған жағдайда мемлекеттік көрсетілетін қызметті портал арқылы электрондық нысанда алу мүмкіндігі бар.
15. Көрсетілетін қызметті алушының қашықтықтан қол жеткізу режимінде порталдың "жеке кабинеті", сондай-ақ мемлекеттік қызметтер көрсету мәселелері жөніндегі бірыңғай байланыс орталығы арқылы мемлекеттік қызметті көрсетудің тәртібі мен мәртебесі туралы ақпаратты алу мүмкіндігі бар.
16. Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер көрсету мәселелері жөніндегі анықтамалық қызметтердің байланыс телефондары Министрліктің: www.mііd.gov.kz, көрсетілетін қызметті берушінің интернет-ресурстарында орналастырылған. Мемлекеттік қызметтер көрсету мәселелері жөніндегі бірыңғай байланыс орталығы: (1414).
"Сәулет, қала құрылысы және
құрылыс қызметі салаларында
сарапшылық жұмыстарды және
инжинирингтік көрсетілетін
қызметтерді жүзеге асыратын
сарапшыларды аттестаттау"
мемлекеттік көрсетілетін
қызмет стандартына
1-қосымша
Нысан
[Жергілікті уәкілетті органның мемлекеттік тілдегі атауы]
[Жергілікті уәкілетті органның орыс тілдегі атауы]
[Жергілікті уәкілетті органның мемлекеттік тілдегі деректемелері]
[Жергілікті уәкілетті органның орыс тілдегі деректемелері]
Сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі саласында сараптамалық жұмыстар мен инжинирингтік көрсетілетін қызметтерді жүзеге асыратын сарапшының
АТТЕСТАТЫ
№ [Нөмірі]
Осы құжатпен
[ТЕГІ] [АТЫ] [ӘКЕСІНІҢ АТЫ]
түр бойынша: [Сараптамалық жұмыстар және инжинирингтік көрсетілетін қызметтер түрі]
мамандану бойынша: [Мамандану]
осы қызметті жүзеге асыру құқығымен сараптамалық жұмыстар және инжинирингтік көрсетілетін қызметтер бойынша сарапшы мәртебесі берілгені куәландырылады.
Жергілікті уәкілетті орган басшысының бұйрығы
[бұйрықтың күні] № [бұйрықтың нөмірі]
[берілген күні]
[Қол қоюшының лауазымы] [Қол қоюшының тегі, аты, әкесінің аты]
Осы құжат "Электрондық құжат және электрондық цифрлық қолтаңба туралы" 2003 жылғы 7 қаңтардағы ҚРЗ 7-бабының 1-тармағына сәйкес қағаз жеткізгіштегі құжатқа тең.
"Сәулет, қала құрылысы және
құрылыс қызметі салаларында
сарапшылық жұмыстарды және
инжинирингтік көрсетілетін
қызметтерді жүзеге асыратын
сарапшыларды аттестаттау"
мемлекеттік көрсетілетін
қызмет стандартына
2-қосымша
Нысан
___________________________________________________________________
(жергілік атқарушы органның толық атауы)
___________________________________________________________________
(жеке тұлғаның толық тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда)
ӨТІНІШ
___________________________________________________________________
___________________________________________________________________
(сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі саласында сараптамалық жұмыстар мен
инжинирингтік көрсетілетін қызмет түрін көрсету)
_______________________________________________ мамандануы бойынша
(сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі саласында сараптамалық жұмыстар мен
инжинирингтік көрсетілетін қызмет түрінің мамандануын көрсету)
жүзеге асыру жөніндегі сарапшы ретінде аттестаттауды сұраймын.
Жеке тұлға туралы мәліметтер:

13. Адреса мест оказания государственной услуги размещены на интернет-ресурсах:
Министерства www.miid.gov.kz;
услугодателя.
14. Услугополучатель получает государственной услуги в электронной форме через портал при условии наличия ЭЦП.
15. Услугополучатель получает информации о статусе оказания государственной услуги в режиме удаленного доступа посредством "личного кабинета" портала, а также единого контакт-центра по вопросам оказания государственных услуг.
16. Контактные телефоны справочных служб услугодателя по вопросам оказания государственной услуги размещены на интернет-ресурсах Министерства: www.miid.gov.kz,, услугодателя. Единый контакт-центр по вопросам оказания государственных услуг: 1414.14. Услугополучатель имеет возможность получения информации о статусе оказания государственной услуги в режиме удаленного доступа посредством "личного кабинета" портала, а также единого контакт-центра по вопросам оказания государственных услуг.
Приложение 1
к стандарту государственной услуги
"Аттестация экспертов, осуществляющих экспертные работы
и инжиниринговые услуги в сфере архитектурной,
градостроительной и строительной деятельности"
Форма
[Наименование местного уполномоченного органа] [на гос. языке]
[Наименование местного уполномоченного органа] [на рус. языке]
[Реквизиты местного уполномоченного органа на гос. языке]
[Реквизиты местного уполномоченного органа на рус. языке]
Эксперта осуществляющего работы и инжиниринговые услуги в сфере архитектурной, градостроительный и строительной деятельности
АТТЕСТАТ
№ [Номер]
Настоящим удостоверяется что:
[ФАМИЛИЯ] [ИМЯ] [ОТЧЕСТВО]
присвоен статус эксперта по экспертным работам и инжиниринговым услугам с правом осуществления этой деятельности:
по виду: [Вид экспертных работ и инжиниринговых услуг]
по специализации: [Специализация]
Приказ руководителя местного уполномоченного органа
от [Дата приказа] № [Номер приказа]
[Дата выдачи]
[Должность подписывающего] [ФИО подписывающего]
Данный документ согласно пункту 1 статьи 7 Закона Республики Казахстан от 7 января 2003 года "Об электронном документе и электронный цифровой подписи" равнозначен документу на бумажном носителе.
Приложение 2
к стандарту государственной услуги
"Аттестация экспертов, осуществляющих экспертные работы
и инжиниринговые услуги в сфере архитектурной,
градостроительной и строительной деятельности"
Форма
В___________________________________________________________________
(полное наименование местного уполномоченного органа)
от __________________________________________________________________
(полные фамилия, имя, отчество (при его наличии) физического лица)
ЗАЯВЛЕНИЕ
Прошу аттестовать меня в качестве эксперта по осуществлению
______________________________________________________________________
______________________________________________________________________
(указать подпункт пункта 4 Правил)
по специализации ______________________________________________________
(указать подпункт пунктов 5, 6, 7 Правил)
Сведения о физическом лице: