"Экспорттаушы елдердің құзыретті органдары ірі қара малдың импортталған асыл тұқымдық өніміне (материалына) берген асыл тұқымдық куәлікті немесе оған балама құжатты қоспағанда, экспорттаушы елдердің құзыретті органдары импортталған асыл тұқымдық өнімге (материалға) берген асыл тұқымдық куәлікті немесе оған балама құжатты тану" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламентін бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің міндетін атқарушысының 2015 жылғы 27 мамырдағы № 3-2/482 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2015 жылы 27 маусымда № 11469 болып тіркелді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2021 жылғы 13 мамырдағы № 159 бұйрығымен
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Ауыл шаруашылығы министрінің 13.05.2021 № 159 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
"Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы" 2013 жылғы 15 сәуірдегі Қазақстан Республикасы Заңының 10-бабының 2) тармақшасына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
1. Қоса беріліп отырған "Экспорттаушы елдердің құзыретті органдары ірі қара малдың импортталған асыл тұқымдық өніміне (материалына) берген асыл тұқымдық куәлікті немесе оған балама құжатты қоспағанда, экспорттаушы елдердің құзыретті органдары импортталған асыл тұқымдық өнімге (материалға) берген асыл тұқымдық куәлікті немесе оған балама құжатты тану" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті бекітілсін.
2. "Экспорттаушы елдердің құзыретті органдары ірі қара малдың импортталған асыл тұқымдық өніміне (материалына) берген асыл тұқымдық куәлікті немесе оған балама құжатты қоспағанда, экспорттаушы елдердің құзыретті органдары импортталған асыл тұқымдық өнімге (материалға) берген асыл тұқымдық куәлікті немесе оған балама құжатты тану" мемлекеттік көрсетілетін қызметтің регламентін бекіту және "Экспорттаушы елдердің құзыретті органдары импортталған асыл тұқымды өнімге (материалға) берген асыл тұқымдық куәлікті немесе оған балама құжатты тану тәртібі туралы қағиданы бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің м.а. 2012 жылғы 26 сәуірдегі № 18-02/212 бұйрығына өзгеріс енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2014 жылғы 25 маусымдағы № 3-2/320 бұйрығы (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 9606 болып тіркелген) 1-тармағының күші жойылды деп танылсын.
3. Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігінің Мал шаруашылығы өнімдерін өндіру және қайта өңдеу департаменті заңнамада белгілінген тәртіппен:

Об утверждении Регламента государственной услуги "Признание племенного свидетельства или эквивалентного ему документа, выданного на импортированную племенную продукцию (материал), компетентными органами стран-экспортеров, за исключением племенного свидетельства или эквивалентного ему документа, выданного компетентными органами стран-экспортеров на импортированную племенную продукцию (материал) крупного рогатого скота"
Приказ и.о. Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 27 мая 2015 года № 3-2/482. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 27 июня 2015 года № 11469. Утратил силу приказом Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 13 мая 2021 года № 159.
Сноска. Утратил силу приказом Министра сельского хозяйства РК от 13.05.2021 № 159 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
В соответствии с подпунктом 2) статьи 10 Закона Республики Казахстан от 15 апреля 2013 года "О государственных услугах", ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Утвердить прилагаемый Регламент государственной услуги "Признание племенного свидетельства или эквивалентного ему документа, выданного на импортированную племенную продукцию (материал), компетентными органами стран-экспортеров, за исключением племенного свидетельства или эквивалентного ему документа, выданного компетентными органами стран экспортеров на импортированную племенную продукцию (материал) крупного рогатого скота".
2. Признать утратившим силу пункт 1 приказа Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 25 июня 2014 года № 3-2/320 "Об утверждении Регламента государственной услуги "Признание племенного свидетельства или эквивалентного ему документа, выданного на импортированную племенную продукцию (материал) компетентными органами стран-экспортеров, за исключением племенного свидетельства или эквивалентного ему документа, выданного компетентными органами стран экспортеров на импортированную племенную продукцию (материал) крупного рогатого скота" и внесения изменения в приказ и.о. Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 26 апреля 2012 года № 18-02/212 "Об утверждении Положения о порядке признания племенного свидетельства или эквивалентного ему документа, выданного на импортированную племенную продукцию (материал) компетентными органами стран-экспортеров"" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов Республики Казахстан под № 9606).
3. Департаменту производства и переработки животноводческой продукции Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан в установленном законодательством порядке обеспечить:

1) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелуін;
2) осы бұйрық Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелгеннен кейін күнтізбелік он күн ішінде оның көшірмесінің мерзімді баспа басылымдарында және "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесінде ресми жариялауға жіберілуін;
3) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігінің интернет-ресурсында орналастырылуын қамтамасыз етсін.
4. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау жетекшілік ететін Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы вице-министріне жүктелсін.
5. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасы
Ауыл шаруашылығы министрінің
міндетін атқарушы
С. Омаров
Қазақстан Республикасы
Ауыл шаруашылығы министрінің
міндетін атқарушының
2015 жылғы 27 мамырдағы
№ 3-2/ 482 бұйрығымен
бекітілген
"Экспорттаушы елдердің құзыретті органдары ірі қара малдың
импортталған асыл тұқымдық өніміне (материалына) берген асыл
тұқымдық куәлікті немесе оған балама құжатты қоспағанда,
экспорттаушы елдердің құзыретті органдары импортталған асыл
тұқымдық өнімге (материалға) берген асыл тұқымдық куәлікті
немесе оған балама құжатты тану" мемлекеттік көрсетілетін
қызмет регламенті
1. Жалпы ережелер
1. Мемлекеттік қызмет Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2015 жылғы 28 сәуірдегі № 3-2/378 бұйрығымен бекітілген "Экспорттаушы елдердің құзыретті органдары ірі қара малдың импортталған асыл тұқымдық өніміне (материалына) берген асыл тұқымдық куәлікті немесе оған балама құжатты қоспағанда, экспорттаушы елдердің құзыретті органдары импортталған асыл тұқымдық өнімге (материалға) берген асыл тұқымдық куәлікті немесе оған балама құжатты тану" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандарты (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу Тізілімінде № 11284 тіркелген) (бұдан әрі – Стандарт) негізінде Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігінің Агроөнеркәсіптік кешендегі мемлекеттік инспекция комитетінің аумақтық бөлімшелерімен (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті беруші) көрсетіледі.
2. Мемлекеттік көрсетілетін қызмет түрі: электронды (ішінара автоматтандырылған) немесе қағаз түрінде.
3. Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесі:
1) көрсетілетін қызметті берушіге жүгінген кезде – осы "Экспорттаушы елдердің құзыретті органдары ірі қара малдың импортталған асыл тұқымдық өніміне (материалына) берген асыл тұқымдық куәлікті немесе оған балама құжатты қоспағанда, экспорттаушы елдердің құзыретті органдары импортталған асыл тұқымдық өнімге (материалға) берген асыл тұқымдық куәлікті немесе оған балама құжатты тану" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламентіне (бұдан әрі – Регламент) 1-қосымшаға сәйкес нысан бойынша асыл тұқымдық куәлікті немесе оған барабар құжатты тану туралы қағаз жеткізгіштегі қорытынды;

1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) в течение десяти календарных дней после государственной регистрации настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан направление его копии на официальное опубликование в периодические печатные издания и в информационно-правовую систему "Әділет";
3) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан.
4. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего вице-министра сельского хозяйства Республики Казахстан.
5. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Исполняющий обязанности
Министра сельского хозяйства
Республики Казахстан
С. Омаров
Утвержден
приказом исполняющего
обязанности
Министра сельского хозяйства
Республики Казахстан
от 27 мая 2015 года № 3-2/482
Регламент государственной услуги "Признание племенного
свидетельства или эквивалентного ему документа, выданного на
импортированную племенную продукцию (материал), компетентными
органами стран-экспортеров, за исключением племенного
свидетельства или эквивалентного ему документа, выданного
компетентными органами стран-экспортеров на импортированную
племенную продукцию (материал) крупного рогатого скота"
1. Общие положения
1. Государственная услуга оказывается территориальными подразделениями Комитета государственной инспекции в агропромышленном комплексе Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан (далее – услугодатель) на основании стандарта государственной услуги "Признание племенного свидетельства или эквивалентного ему документа, выданного на импортированную племенную продукцию (материал), компетентными органами стран-экспортеров, за исключением племенного свидетельства или эквивалентного ему документа, выданного компетентными органами стран-экспортеров на импортированную племенную продукцию (материал) крупного рогатого скота", утвержденного приказом Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 28 апреля 2015 года № 3-2/378 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 11284) (далее – Стандарт).
2. Форма оказываемой государственной услуги: электронная (частично автоматизированная) или бумажная.
3. Результат оказания государственной услуги:
1) при обращении к услугодателю – заключение о признании племенного свидетельства или эквивалентного ему документа на бумажном носителе по форме согласно приложению 1 к настоящему регламенту государственной услуги "Признание племенного свидетельства или эквивалентного ему документа, выданного на импортированную племенную продукцию (материал), компетентными органами стран-экспортеров, за исключением племенного свидетельства или эквивалентного ему документа, выданного компетентными органами стран экспортеров на импортированную племенную продукцию (материал) крупного рогатого скота" (далее – Регламент);

2) "электрондық үкіметтің" www.egov.kz веб-порталында (бұдан әрі – портал) – осы Регламентке 1-қосымшаға сәйкес нысан бойынша асыл тұқымдық куәлікті немесе оған барабар құжатты тану туралы уәкілетті лауазымды тұлғаның электрондық цифрлық қолтаңбасымен (бұдан әрі – ЭЦҚ) куәландырылған қорытынды қоса берілген хабарлама.
2. Мемлекеттік қызметті көрсету процесіндегі көрсетілетін
қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (жұмысшыларының)
іс-әрекеттері тәртібінің сипаттамасы
4. Стандарттың 9-тармағында көрсетілген құжаттарды тапсыру мемлекеттік қызметті көрсету рәсімін (іс-қимылын) бастау үшін негіз болып табылады.
5. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінің құрамына кіретін әрбір рәсімнің (іс-қимылдың) мазмұны, оны орындаудың ұзақтығы:
1) көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесі:
көрсетілетін қызметті алушыдан құжаттарды қабылдайды, кіріс хат-хабарды тіркейтін журналда тіркейді;
құжатты көрсетілетін қызметті берушінің басшысына қарар қойып, кейіннен жауапты орындаушыға беру үшін беріледі – қабылданған құжаттар топтамасын беру уақыты – отыз минут;
2) көрсетілетін қызметті берушінің басшысы хат-хабарды қарастырады және жауапты орындаушыны анықтайды – қабылданған құжаттар топтамасын беру уақыты – үш сағаттан артық емес;
3) көрсетілетін қызметті берушінің жауапты орындаушысы:
қабылданған құжаттарды қарастырады, Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігінің Агроөнеркәсіптік кешендегі мемлекеттік инспекция комитеті құрған Экспорттаушы елдердiң құзыреттi органдары импортталған асыл тұқымдық өнiмге (материалға) берген асыл тұқымдық куәлiктің немесе оған балама құжаттың үлгісін қарастыру жөніндегі комиссиямен (бұдан әрі - Комиссия) келісілген экспорттаушы елдің құзыретті органы импортталған асыл тұқымдық өнімге (материалға) берген асыл тұқымдық куәліктің немесе оған балама құжаттың үлгісінің (бұдан әрі - Үлгі) бар болуын тексереді;
асыл тұқымдық куәліктің немесе оған балама құжаттың көшірмелерінде немесе түпнұсқаларында көрсетілген барлық мәліметтерді Үлгімен салыстыруды өткізеді;
асыл тұқымдық куәлікті немесе оған балама құжатты тану туралы қорытындының жобасын дайындайды – тоғыз жұмыс күнінде;
4) көрсетілетін қызметті берушінің басшысы асыл тұқымдық куәлікті немесе оған балама құжатты тану туралы қорытындының жобасымен танысуды өткізеді және оған қол қояды - қабылданған құжаттар топтамасын беру уақыты – үш сағаттан артық емес;
5) көрсетілетін қызметті берушінің жауапты орындаушысы:
асыл тұқымдық куәлікті немесе оған балама құжатты тану туралы қорытындыны көрсетілетін қызметті алушыға береді – қабылданған құжаттар топтамасын беру уақыты – отыз минут;
шығыс хат-хабарлар журналында белгі жасалады.

2) на веб-портал "электронного правительства" www.egov.kz (далее – портал) – уведомление с приложением заключения о признании племенного свидетельства или эквивалентного ему документа в оказании государственной услуги удостоверенного электронной цифровой подписью (далее – ЭЦП) уполномоченного должностного лица по форме согласно приложению 1 к настоящему Регламенту.
2. Описание порядка действий структурных подразделений
(работников) услугодателя в процессе оказания государственной
услуги
4. Основанием для начала процедуры (действия) по оказанию государственной услуги является подача документов, указанных в пункте 9 Стандарта.
5. Содержание каждой процедуры (действия), входящей в состав процесса оказания государственной услуги, длительность выполнения:
1) канцелярия услугодателя:
принимает от услугополучателя документы, регистрирует в журнале входящей корреспонденции;
передает документы руководителю услугодателя для наложения резолюции с последующей передачей ответственному исполнителю – время для передачи принятого пакета документов – тридцать минут;
2) руководитель услугодателя рассматривает корреспонденцию и определяет ответственного исполнителя – время для передачи принятого пакета документов – не более трех часов;
3) ответственный исполнитель услугодателя:
рассматривает полученные документы, проверяет наличие согласованного Комиссией по рассмотрению племенных свидетельств или эквивалентных ему документов, выданного на импортированную племенную продукцию (материал) компетентными органами стран-экспортеров (далее – Комиссия), создаваемая Комитетом государственной инспекции в агропромышленном комплексе Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан образца племенного свидетельства либо эквивалентного ему документа выданного на импортированную племенную продукцию (материал) компетентными органами стран-экспортеров (далее – Образец);
проводит сличение всех сведений, указанных в копиях или оригиналах племенных свидетельств или эквивалентных ему документов с Образцом;
подготавливает проект заключения о признании племенного свидетельства или эквивалентного ему документа – девять рабочих дней;
4) руководитель услугодателя проводит ознакомление с проектом заключения о признании племенного свидетельства или эквивалентного ему документа и подписывает его – время для передачи принятого пакета документов – не более трех часов;
5) ответственный исполнитель услугодателя:
выдает заключение о признании племенного свидетельства услугополучателю – время для передачи принятого пакета документов – тридцать минут;
делает отметку в журнале исходящей корреспонденции.

6. Келесі рәсімді (іс-қимылды) орындауды бастауға негіз болатын мемлекеттік қызмет көрсету рәсімінің (іс-қимылдың) нәтижесі:
1) кіріс нөмірі бар тіркелген өтінім;
2) ұсынылған құжаттардың толықтығы және дұрыстығы;
3) асыл тұқымдық куәлікті тану туралы қорытынды.
3. Мемлекеттік қызметті көрсету процесіндегі көрсетілетін
қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (жұмысшыларының)
өзара іс-қимылы тәртібінің сипаттамасы
7. Мемлекетік қызметті көрсету процесінде келесі құрылымдық–функционалдық бірліктер (бұдан әрі – ҚФБ) іске қосылады:
1) көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесі;
2) көрсетілетін қызметті берушінің басшысы;
3) көрсетілетін қызметті берушінің жауапты орындаушысы;
8. Әрбір рәсімнің (іс-қимылдың) ұзақтығын көрсете отырып, көрсетілетін қызметті берушінің ҚФБ арасындағы өзара рәсімдердің (іс-қимылдың) реттілігінің сипаттамасы осы Регламентке 2-қосымшада келтірілген.
9. "Экспорттаушы елдердің құзыретті органдары ірі қара малдың импортталған асыл тұқымдық өніміне (материалына) берген асыл тұқымдық куәлікті немесе оған балама құжатты қоспағанда, экспорттаушы елдердің құзыретті органдары импортталған асыл тұқымдық өнімге (материалға) берген асыл тұқымдық куәлікті немесе оған балама құжатты тану" мемлекеттік қызметін көрсетудің бизнес-процесінің анықтамалығы осы Регламентке 3-қосымшада келтірілген.
4. Порталмен және (немесе) өзге де көрсетілетін қызметті
берушілермен өзара іс-қимыл тәртібінің, сондай-ақ мемлекеттік
қызмет көрсету процесінде ақпараттық жүйелерді пайдалану
тәртібінің сипаттамасы
10. Мемлекеттік қызметті көрсету кезінде көрсетілетін қызметті алушының халыққа қызмет көрсету орталығына және (немесе) басқа да көрсетілетін қызметті берушілерге жүгіну мүмкіндігі қарастырылмаған.
Мемлекеттік қызметті алу үшін көрсетілетін қызметті алушы порталға немесе көрсетілетін қызметті берушіге өтінім береді.
Көрсетілетін қызметті берушінің жұмыс кестесі Стандарттың 8-тармағында көрсетілген.
Мемлекеттік қызмет Стандарттың 4-тармағында көрсетілген мерзімдерде көрсетіледі.
Көрсетілетін қызметті берушінің порталдағы іс-қимылдары мен шешімдерінің қадамдық сипаттамасы осы Регламентке 4-қосымшада келтірілген.
11. Электронды мемлекеттік қызметті көрсету жөнінде қажетті ақпарат пен кеңесті мемлекеттік қызметтер көрсету мәселелері жөніндегі бірыңғай байланыс орталығының 1414 телефоны арқылы алуға болады.
"Экспорттаушы елдердің құзыретті
органдары ірі қара малдың импортталған
асыл тұқымдық өніміне (материалына)
берген асыл тұқымдық куәлікті немесе
оған балама құжатты қоспағанда,
экспорттаушы елдердің құзыретті
органдары импортталған асыл тұқымдық
өнімге (материалға) берген асыл
тұқымдық куәлікті немесе оған
балама құжатты тану" мемлекеттік
қызмет регламетіне
1-қосымша
Нысан
Асыл тұқым куәлігін немесе оған балама құжатты тану туралы
қорытынды

6. Результаты процедуры (действия) по оказанию государственной услуги, которые служат основанием для начала выполнения следующих процедур (действий):
1) зарегистрированное заявление с входящим номером;
2) полнота и достоверность представленных документов;
3) заключение о признании племенного свидетельства.
3. Описание порядка взаимодействия структурных подразделений
(работников) услугодателя, в процессе оказания
государственной услуги
7. В процессе оказания государственной услуги задействованы следующие структурно–функциональные единицы (далее – СФЕ):
1) канцелярия услугодателя;
2) руководитель услугодателя;
3) ответственный исполнитель услугодателя.
8. Описание последовательности процедур (действий) между СФЕ услугодателя с указанием длительности каждой процедуры (действия) приведено в приложении 2 к настоящему Регламенту.
9. Описание порядка взаимодействия структурных подразделений (работников) услугодателя, в процессе оказания государственной услуги приведено в справочнике бизнес-процессов оказания государственной услуги "Признание племенного свидетельства или эквивалентного ему документа, выданного на импортированную племенную продукцию (материал) компетентными органами стран-экспортеров, за исключением племенного свидетельства или эквивалентного ему документа, выданного компетентными органами стран экспортеров на импортированную племенную продукцию (материал) крупного рогатого скота" приведено в приложении 3 к настоящему Регламенту.
4. Описание порядка взаимодействия с порталом и (или) иными
услугодателями, а также порядка использования информационных
систем в процессе оказания государственной услуги
10. При оказании государственной услуги не предусмотрена возможность обращения услугополучателя в центр обслуживания населения и (или) к иным услугодателям.
Для получения государственной услуги услугополучатель подает заявление на портал либо к услугодателю.
График работы услугодателя указан в пункте 8 Стандарта.
Государственная услуга оказывается в сроки, указанные в пункте 4 Стандарта.
Пошаговое описание действий и решений услугодателя на портале приведены в приложении 4 к настоящему Регламенту.
11. Необходимую информацию и консультацию по оказанию электронной государственной услуги можно получить через единый контакт-центр по вопросам оказания государственных услуг по телефону: 1414.
Приложение 1
к Регламенту государственной услуги
"Признание племенного свидетельства или
эквивалентного ему документа, выданного на
импортированную племенную продукцию
(материал), компетентными органами стран
экспортеров, за исключением племенного
свидетельства или эквивалентного ему
документа, выданного компетентными
органами стран экспортеров на
импортированную племенную продукцию
(материал) крупного рогатого скота"
Форма
Заключение о признании племенного свидетельства или
эквивалентного ему документа

1. Экспорттаушы елдердің құзыретті органдары импортталған асыл
тұқымды өнімге (материалға) берген танылған асыл тұқымдық куәлік
немесе оған балама құжаттың тізімі
Асыл тұқымды мал туралы жалпы мәлімет
Асыл тұқымды малдың сәйкестендіру нөмірі**
Асыл тұқым куәлігінің немесе сертификаттың тіркеу нөмірі
Малдың асыл тұқымдық құндылығы туралы мәлімет
түрі
жынысы
Тұқымы
Лақап аты және белгілері
Туған күні
Тірі салмағы, кг*
Құлақ сырғасы
электроннды чип
татуировка
таңба
Бағалау бойынша сыныбы
Бағалау көрсеткіші***
2. Экспорттаушы елдердің құзыретті органдары импортталған асыл
тұқымды өнімге (материалға) берген танылмаған асыл тұқымдық куәлік
немесе оған балама құжаттың тізімі
Асыл тұқымды мал туралы жалпы мәлімет
Асыл тұқымды малдың сәйкестендіру нөмірі**
Асыл тұқым куәлігінің немесе сертификаттың тіркеу нөмірі
Малдың асыл тұқымдық құндылығы туралы мәлімет
Асыл тұқым куәлігін немесе оған балама құжатты танымаудың себебі
түрі
жынысы
Тұқымы
Лақап аты және белгілері
Туған күні
Тірі салмағы, кг*
Құлақ сырғасы
электроннды чип
татуировка
таңба
Бағалау бойынша сыныбы
Бағалау көрсеткіші***
*- өнімділік бағыттағы етті ірі қара малдар, қойлар, шошқалар, жылқылар және түйелер үшін
**- тізілгендердің ішінен біреуі немесе бірнешеуі көрсетіледі
***- бағалау көрсеткіші бар болуы туралы белгі қойылады
Асыл тұқым куәлігін немесе оған балама құжатты тану туралы қорытындыны берген адамның тегі, аты, әкесінің аты (бар болса)
_____________________________________________________________________
Күні ________________ ____________________
Мөр орны (қолы)
"Экспорттаушы елдердің құзыретті
органдары ірі қара малдың импортталған
асыл тұқымдық өніміне (материалына)
берген асыл тұқымдық куәлікті немесе
оған балама құжатты қоспағанда,
экспорттаушы елдердің құзыретті
органдары импортталған асыл тұқымдық
өнімге (материалға) берген асыл
тұқымдық куәлікті немесе оған
балама құжатты тану" мемлекеттік
қызмет регламетіне
2-қосымша
Әрбір рәсімнің (іс-қимылдың) ұзақтығын көрсете отырып,
көрсетілетін қызметті берушінің ҚФБ арасындағы өзара
рәсімдердің (іс-қимылдың) реттілігінің сипаттамасы
1-кесте. ҚФБ іс-қимылдарының сипаттамасы
1
Іс-қимыл № (барысы, жұмыс ағыны)
1
2
3
4
5
2
ҚФБ атауы
Көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесі
Көрсетілетін қызметті берушінің басшысы
Көрсетілетін қызметті берушінің жауапты орындаушысы
Көрсетілетін қызметті берушінің басшысы
Көрсетілетін қызметті берушінің жауапты орындаушысы
3
Іс-қимылдың (процестің, рәсімнің, операцияның) атауы және олардың сипаттамасы
Мемлекеттік көрсетілетін қызметті алушының құжаттарын қабылдау және тіркеу
Хат-хабармен танысу, жауапты орындаушыны анықтау
Алынған құжаттарды қарастыру, Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігінің Агроөнеркәсіптік кешендегі мемлекеттік инспекция комитеті құрған асыл тұқымдық куәліктерді немесе оған балама құжаттарды қарастыру жөніндегі комиссиямен (бұдан әрі - Комиссия) келісілген экспорттаушы елдің құзыретті органымен импортталған асыл тұқымдық өнімге (материалға) берілген асыл тұқымдық куәліктің немесе оған балама құжат үлгісінің (бұдан әрі - Үлгі) бар болуын тексеру, асыл тұқымдық куәліктің немесе оған балама құжаттың көшірмелерінде немесе түпнұсқаларында көрсетілген барлық мәліметтерді Үлгімен салыстыруды жүргізу
Асыл тұқымдық куәлікті немесе оған балама құжатты тану туралы қорытындының жобасымен танысу
Асыл тұқымдық куәлікті немесе оған балама құжатты тану туралы қорытындыны көрсетілетін қызметті алушыға беру
4
Аяқталу нысаны (деректер, құжат, ұйымдастыру-өкім ету шешімі)
Кіріс хат-хабар журналында тіркеу, құжаттарды көрсетілетін қызметті берушінің басшысына қарар қою үшін жолдау
Қарар қою, көрсетілетін қызметті берушінің жауапты орындаушысына құжаттарды жіберу
Асыл тұқымдық куәлікті немесе оған балама құжатты тану туралы қорытындының жобасы
Асыл тұқымдық куәлікті немесе оған балама құжатты тану туралы қорытындыға қол қою және әрі қарай қарармен бірге көрсетілетін қызметті берушінің жауапты орындаушысына беру
Шығыс хат-хабарлар журналында белгі жасау
5
Орындалу мерзімдері
қырық минуттан артық емес
үш сағаттан артық емес
тоғыз жұмыс күнінде
отыз минут
отыз минут
2-кесте. Қолдану нұсқалары. Негізгі процесс.
Негізігі процесс (барысы, жұмыс ағыны)
Көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесі
Қызмет берушінің басшысы
Көрсетілетін қызметті берушінің жауапты орындаушысы
№ 1 іс-әрекет
№ 3 іс-әрекет
№ 4 іс-әрекет
Қызметті алушыдан құжаттарды қабылдау, кіріс хат-хабарды тіркейтін журналда тіркеу, қызметті алушыға сәйкесінше құжаттар қабылданғаны туралы қолхат беру (отыз минут)
Хат-хабармен танысу, жауапты орындаушыны анықтау.
(үш сағаттан артық емес)
Қабылданған құжаттарды қарастырады, Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігінің Агроөнеркәсіптік кешендегі мемлекеттік инспекция Комитеті асыл тұқымдық куәліктерді немесе оған балама құжаттарды қарастыру бойынша құрған Комиссиямен (бұдан әрі - Комиссия) келісілген экспорттаушы-елдің құзыретті органымен импортталған асыл тұқымдық өнімге (материалға) берілген асыл тұқымдық куәліктің немесе оған балама құжаттың үлгінің (бұдан әрі - Үлгі) бар болуын тексереді. Асыл тұқымдық куәліктің немесе оған балама құжаттың көшірмелерінде немесе түпнұсқаларында көрсетілген барлық мәліметтерді Үлгімен салыстыру өткізеді
(тоғыз жұмыс күнінде)
№ 2 іс-әрекет
№ 5 іс-әрекет
№ 6 іс-әрекет
Қабылданған құжаттарды көрсетілетін қызметті берушінің басшысына беру (отыз минут)
Асыл тұқымдық куәлікті немесе оған балама құжатты тану туралы қорытынды жобасымен танысу және қол қою (үш сағаттан артық емес)
Асыл тұқымдық куәлікті немесе оған балама құжатты тану туралы қорытындыны қызметті алушыға беру (отыз минут)
№ 7 іс-әрекет
Шығыс хат-хабарлар журналында белгі жасау
"Экспорттаушы елдердің құзыретті
органдары ірі қара малдың импортталған
асыл тұқымдық өніміне (материалына)
берген асыл тұқымдық куәлікті немесе
оған балама құжатты қоспағанда,
экспорттаушы елдердің құзыретті
органдары импортталған асыл тұқымдық
өнімге (материалға) берген асыл
тұқымдық куәлікті немесе оған
балама құжатты тану" мемлекеттік
қызмет регламетіне
3-қосымша
"Экспорттаушы елдердің құзыретті органдары ірі қара малдың
импортталған асыл тұқымдық өніміне (материалына) берген асыл
тұқымдық куәлікті немесе оған балама құжатты қоспағанда,
экспорттаушы елдердің құзыретті органдары импортталған асыл
тұқымдық өнімге (материалға) берген асыл тұқымдық куәлікті
немесе оған балама құжатты тану" мемлекеттік қызметті
көрсетудің бизнес-процестерінің анықтамасы
"Экспорттаушы елдердің құзыретті
органдары ірі қара малдың импортталған
асыл тұқымдық өніміне (материалына)
берген асыл тұқымдық куәлікті немесе
оған балама құжатты қоспағанда,
экспорттаушы елдердің құзыретті
органдары импортталған асыл тұқымдық
өнімге (материалға) берген асыл
тұқымдық куәлікті немесе оған
балама құжатты тану" мемлекеттік
қызмет регламетіне
4-қосымша
Көрсетілетін қызметті берушінің порталдағы іс-қимылдары мен
шешімдерінің қадамдық сипаттамасы

1. Опись признанных племенных свидетельств или эквивалентных ему
документов, выданнных на импортированную племенную
продукцию (материал) компетентными органами стран-экспортеров
Общие сведения о племенном животном
Идентификационный номер племенного животного**
Регистрационный номер племенного свидетельства или сертификата
Данные о племенной ценности животного
вид
пол
порода
кличка и приметы
дата рождения
живая масса, кг*
ушная бирка
электронный чип
татуировка
тавро
класс по бонитировке
индексная оценка***
2. Опись непризнанных племенных свидетельств или эквивалентных ему
документов, выданнных на импортированную племенную продукцию
(материал) компетентными органами стран-экспортеров
Общие сведения о племенном животном
Идентификационный номер племенного животного**
Регистрационный номер племенного свидетельства или сертификата
Данные о племенной ценности животного
Причина непризнания племенного свидетельства или эквивалентного ему документа
вид
пол
порода
кличка и приметы
дата
рождения
живая масса, кг*
ушная бирка
электронный чип
татуировка
тавро
класс по бонитировке
индекснаяоценка***
* - для мясного скота, овец, свиней, лошадей и верблюдов продуктивного направления
** - указывается одно или комбинация из перечисленных
*** - проставляется отметка о наличии индексной оценки
Фамилия, имя, отчество (при наличии) лица, выдавшего заключение о признании племенного свидетельства или эквивалентного ему документа _____________________________________________________________________
Дата ________________ ____________________
М.П. (подпись)
Приложение 2
к Регламенту государственной услуги
"Признание племенного свидетельства или
эквивалентного ему документа, выданного на
импортированную племенную продукцию
(материал), компетентными органами стран
экспортеров, за исключением племенного
свидетельства или эквивалентного ему
документа, выданного компетентными
органами стран экспортеров на
импортированную племенную продукцию
(материал) крупного рогатого скота"
Описание последовательности процедур (действий) между СФЕ
услугодателя с указанием длительности каждой процедуры (действия)
Таблица 1. Описание действий СФЕ
1
№ действия (хода, потока работ)
1
2
3
4
5
2
Наименование СФЕ
Канцелярия услугодателя
Руководитель услугодателя
Ответственный исполнитель услугодателя
Руководитель услугодателя
Ответственный исполнитель услугодателя
3
Наименование действия (процесса, процедуры, операции) и их описание
Прием и регистрация документов получателя государственной услуги
Ознакомление с корреспонденцией, определение ответственного исполнителя
Рассмотрение полученных документов, проверка наличия согласованного Комиссией по рассмотрению племенных свидетельств или эквивалентных ему документов, создаваемой Комитетом государственной инспекции в агропромышленном комплексе Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан образца племенного свидетельства либо эквивалентного ему документа выданного на импортированную племенную продукцию (материал) компетентными органами стран-экспортеров (далее – Образец), проведение сличения всех сведений, указанных в копиях или оригиналах племенных свидетельств или эквивалентных ему документов с Образцом
Ознакомление с проектом заключения о признании племенного свидетельства или эквивалентного ему документа
Выдача заключения о признании племенного свидетельства или эквивалентного ему документа
4
Форма завершения(данные, документ, организационно-распорядительное решение)
Регистрация в журнале входящей корреспонденции, направление документов руководителю услугодателя для наложения резолюции.
Наложение резолюции,отправка документов ответственному исполнителю услугодателя
Проект заключения о признании племенного свидетельства или эквивалентного документа
Подписание заключения о признании племенного свидетельства или эквивалентного ему документа и последующая передача ответственному исполнителю услугодателя с резолюцией.
Отметка в журнале исходящей корреспонденции
5
Сроки исполнения
Не более сорока минут
Не более трех часов
девять рабочих дней
Тридцать минут
Тридцать минут
Таблица 2. Варианты использования. Основной процесс.
Основной процесс (ход, поток работ)
Канцелярия услугодателя
Руководитель услугодателя
Ответственный исполнитель услугодателя
Действие № 1
Действие № 3
Действие № 4
Прием от услугополучателя документов, регистрация в журнале входящей корреспонденции (тридцать минут)
Ознакомление с корреспонденцией, определение ответственного исполнителя (не более трех часов)
Рассмотрение полученных документов, проверка наличия согласованного Комиссией по рассмотрению племенных свидетельств или эквивалентных ему документов, создаваемой Комитетом государственной инспекции в агропромышленном комплексе Министерства сельского хозяйства образца племенного свидетельства либо эквивалентного ему документа выданного на импортированную племенную продукцию (материал) компетентными органами стран-экспортеров (далее – Образец), проведение сличения всех сведений, указанных в копиях или оригиналах племенных свидетельств или эквивалентных ему документов с Образцом, подготовка проекта заключения о признании племенного свидетельства или эквивалентного ему документа (девять рабочих дней)
Действие № 2
Действие № 5
Действие № 6
Передача принятых документов руководителю услугодателя (тридцать минут)
Ознакомление с проектом заключения о признании племенного свидетельства или эквивалентного ему документа и подписание (не более трех часов)
Выдача заключения о признании племенного свидетельства услугополучателю (тридцать минут)
Действие № 7
Отметка в журнале исходящей корреспонденции
Приложение 3
к Регламенту государственной услуги
"Признание племенного свидетельства или
эквивалентного ему документа, выданного на
импортированную племенную продукцию
(материал), компетентными органами стран
экспортеров, за исключением племенного
свидетельства или эквивалентного ему
документа, выданного компетентными
органами стран экспортеров на
импортированную племенную продукцию
(материал) крупного рогатого скота"
Справочник бизнес-процессов оказания государственной услуги
"Признание племенного свидетельства или эквивалентного ему документа,
выданного на импортированную племенную продукцию (материал),
компетентными органами стран экспортеров, за исключением племенного
свидетельства или эквивалентного ему документа, выданного
компетентными органами стран экспортеров на импортированную племенную
продукцию (материал) крупного рогатого скота"
Приложение 4
к Регламенту государственной услуги
"Признание племенного свидетельства или
эквивалентного ему документа, выданного на
импортированную племенную продукцию
(материал), компетентными органами стран
экспортеров, за исключением племенного
свидетельства или эквивалентного ему
документа, выданного компетентными
органами стран экспортеров на
импортированную племенную продукцию
(материал) крупного рогатого скота"
Пошаговое описание действий и решений услугодателя на портале

1. Порталда авторизациялау. Көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесі жүйеге кіру үшін өзінің деректерін толтырады.
2. Көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесі "Келіп түскен өтінімдер" бөлімін таңдайды
3. Көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесі кіріс нөмірін береді. Өтінімге басады және "Өтінім" қосымша бетіндегі "Келіп түскен өтінімдерді өндеу" тарауына басады.
4. Көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесі өтінімге кіріс нөмірін береді және осы қызметтің бизнес-процесіне сәйкес көрсетілетін қызметті берушінің жауапты орындаушысын таңдайды. Осыдан кейін "Сақтау" түймесін басады.
5. Тапсырмалар көрсетілетін қызметті берушінің басшысына "Өңдеуге арналған тапсырмаларға" келіп түседі. "Маман" тапсырмасын орындау үшін "Көрсетілетін қызметті берушінің басшысы" есептік жазуы арқылы кіру қажет. Ол үшін "Өңдеуге арналған тапсырмалар" тапсырмасын ашу және "Тапсырманы анықтау" бетіне өту қажет.
6. Тапсырма жауапты орындаушының "Өңдеуге арналған тапсырмалар" қосымша бетіне түседі. Өтінімді өндеу үшін "Маманның есептік жазуы" арқылы кіру қажет. Ол үшін "Өңдеуге арналған тапсырмалар" тапсырмасын ашу қажет. Жауапты орындаушы барлық қосымша беттерді тексеруі тиіс.
7. Орындаушы "Редакциялау" түймесін басады және барлық құжаттардың дұрыстығын тексереді. Барлық қажетті құжаттар бар болса және сәйкес келсе, "Барлығы ұсынылған" және "Сақтау" түймелерін басады. Тиісті жолдарға қанат белгілерін қоюға (бар, сәйкес келеді), сондай-ақ құжаттар сәйкес келмеген жағдайда оларды қабылдаудан бас тартуға болады.
8. Қызметті берушінің жауапты орындаушысы "Шешім" тапсырмасын ашады, "Редакциялау" тапсырмасын басады және тиісті мәліметтерді толтырады. Барлық қажетті деректерді толтырып болғаннан кейін "Сақтау" және "Дайын" тапсырмаларын басады.
Қызмет көрсетуден бас тартқан жағдайда қызметті берушінің жауапты орындаушысы: "Бас тартудың себебі" жолын толтырады.
Оң шешім шығарған жағдайда қызметті берушінің жауапты орындаушысы "Беру негіздемесі" жолын толтырады және танылған өнімнің тізімдемесін қосады.
9. "Шешім" бетіндегі мәліметтерді толтырып, "Дайын" түймесін басқаннан кейін, тапсырма көрсетілетін қызметті берушінің басшысына түседі.
10. Шешімге қол қойған соң көрсетілетін қызметті алушы құжатты қарап, "Менің рұқсат етілген құжаттарым" бетіне көшіріп ала алады. Қол қойылған шешім "РҚ тізілімі" бетінде сақталады.

1. Авторизация на портале. Канцелярия услугодателя заполняет свои данные для входа в систему.
2. Канцелярия услугодателя выбирает раздел "Поступившие заявки"
3. Канцелярия услугодателя присваивает входящий номер. Нажимает на заявление и во вкладке "Заявление" нажимает на "Обработать поступившее заявление".
4. Канцелярия услугодателя присваивает входящий номер заявлению и выбирает ответственного исполнителя услугодателя согласно бизнес процессу данной услуги. После этого нажимает на кнопку "Сохранить".
5. Задача попадает Руководителю услугодателя в "Задачи на обработку". Необходимо зайти под учеткой "Руководителю услугодателя" для назначения задачи "Специалисту". Для этого необходимо открыть задачу "Задачи на обработку и перейти во вкладку "Назначение задачи".
6. Задача попадает ответственному исполнителю в "Задачи на обработку". Необходимо зайти под "учетной записью Специалиста" для обработки заявления. Для этого необходимо открыть задачу "Задачи на обработку". Ответственный исполнитель должен проверить все вкладки.
7. Исполнитель нажимает на кнопку "Редактировать" и просмотреть наличие всех документов. В случае наличия и соответствия всех необходимых документов, нажать на кнопки "Все предоставлено" и "Сохранить". Можно проставить галочки на соответствующие столбцы (присутствует, соответствует), а так же в случае не соответствия документов отказать в их приеме.
8. Ответственный исполнитель услугодателя открывает задачу "Решение", нажимает на задачу "Редактировать" и заполняет соответствующие данные. После заполнения всех необходимых данных нажимает на задачи "Сохранить" и "Готово".
В случае отказа ответственный исполнитель услугодателя заполняет поле: "Причина отказа".
В случае положительного решения ответственный исполнитель
услугодателя заполняет поле "Основания для выдачи" и прикрепляет
опись признанной продукции.
8.После заполнения данных во вкладке "Решение" и нажатия кнопки "Готово", задача поступает Руководителю услугодателя.
9.После подписания решения, услугополучатель может просмотреть и скачать документ во вкладке "Мои разрешительные документы". Подписанное решение также хранится во вкладке "Реестр РД".